Új privát üzeneted érkezett!

Szia Sucer!

Hálás köszönet a bíztatásért! Nekem először 6 x 4 x 4 mm-es volt, aztán eltűnt. AZtán visszanőtt 3-4 mm-esre, majd ez tovább nőtt 4-5 mm-esre. Akkor váltottam a bromóról Norprolacra, mert eléggé szarul voltam már a bromótól, mivel elég nagy adagot szedtem. A dokim szerint éppen lehetett volna még emelni, de akkor már tényleg egyfolytában hánytam volna. A norprolacot is elég nagy adagban toltam, de legalább elmúlt tőle az adenoma. AZtán 6 év gyógyszerevés után, egyetlen év kihagyás alatt újra ekkorára (7 x 4 mm) nőtt meg az a sz*r. Épp ma voltam vérvételen, szerdán a doki friss prolaktinszintet is fog látni. Nekem egyébként amióta kezelnek, alacsony sosem volt a prolaktinom, és még amikor épp nem volt adenoma, és nagy adagban nyomtam a gyógyszert, akkor is szint felett volt, legalábbis a szérumprolaktin, mert aztán kiderült, hogy a makroprolaktinom is sok, így az aktív, vagyis a szervezetre ténylegesen ható prolaktin normális volt. Na mindegy, a lényeg, hogy én mindig is bonyolult voltam kissé, szegény dokim sokszor meredt gondterhelten a leleteimre, mert sokszor nem értette, hogy miért reagálok másképp, mint ami elvárható lenne. Egyébként SOTE 1. sz. Belklinika endokrin szakrendelésére járok (ami állítólag talán a legjobb), Takács István a dokim. Egyébként bíztatni ős is bíztat, hogy lehet majd baba, csak aztán ha konkrétan rákérdezek dolgokra, akkor derülnek ki a turpisságok. Most a legutóbbi az volt, hogy gyakorlatilag majd ő fogja eldönteni, hogy mikor lehetek terhes, ha műtéti méret közelében lenne az adenoma a tervezett terhesség előtt, akkor nem fogja engedni, mert a terhesség alatt nem lehet gyógyszert szedni (legalábbis az első trimeszter után), és félő, hogy addig 1 cm fölé nőne. És hát ugye most egy év alatt nőtt 7 mm-t, szóval most tuti legalább egy éves tiltást fogok kapni. Mondjuk egyébként ez még nem gáz, párom is csak a legkorábban 2 év múlva való projektelésbe egyezett bele. Így éppen van időm helyretenni magam addigra.
Még egyszer köszi a bíztatást, szorítok neked is, hogy minél hamarabb sikerüljön!
bolenn
 
 


Sucer!
Köszike !!!!!

Bolenn!
Még olvasni is fárasztó volt, amit leírtál :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :arrow: ilyen szemekkel olvastalak. NAgyon profi lettél ebben a témában.... sajnos!!!!
De drukkolok, hogy mihamarabb babásodhass!!! :arrow:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Sucer

Voltam koponyaröntgenen, de semmi. Vissza kellene mennem a dokihoz, de ezek után hogy bízzak meg benne? Még csak 1x voltam nála, 2 hetet kellett várni az időpontra. Akkor rögtön bejelentkeztem megint, az a jövő héten lesz. Közben olvasom, h a barátcserje is csökkenti a prolaktinszintet, szimpibb a természetes megoldás, aminek ráadásul mellékhatása sincs.

Bolenn

Neked továbbra is nagyon drukkolok, h megoldódjanak a problémáid.

Zsuzska

Akkor már csak pár nap és a kezedben tarthatod a babád. :D Olyan izgi
christels
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszi a drukkolást, azt hiszem rám fér. Sajnos tényleg nagyon profi lettem a témában, főleg az elmúlt egy évben, és jó pár dologra saját magamtól, szakcikekk olvasása révén kellett rájönnöm. Nem mondhatnám, hogy túl bíztató, ha az ember eléggé tisztában van a lehetséges kimenetekkel. Kicsit az is elkeserít, hogy 7 évnyi kezelés után vagyok ilyen állapotban, 29 évesen. Anyukámnak 38 éves korában mondta a nődoki, hogy hát sajnos akkor ez itt már a klimax. :shock: Nagymamám is hasonló korai klimaxszal szembesült, szóvel kicsit aggódom, hogy ha most vagy 3-4 évet kell várnom, hogy megpróbálhassam, és nekem várhatóan az átlagnál tovább tart a teherbeesés, plusz ilyen korai klimaxra számíthatok, akkor hogy jön össze majd a tervezett két baba, vagy akár csak egy is. De legalább holnap megyek a friss mri lelettel a dokimhoz, majd jól kifaggatom a dologról.

Christels,
Sajnos a koponyaröntgen semmit sem ér. Illetve érhet, de csak azt az adenomát tudja kimutatni, ami már hatalmas, és elkezdi széttolni az agyalapi mirigy ürege körüli csontos állományt. Pedig már ennél sokkal kisebb adenoma is gondot okoz, szóval minimum egy CT, de inkább mri kell ahhoz, hogy kizárható legyen az adenoma. De azért a te hormonszinted azt sejteti, hogy nincs semmilyen adenoma, és valószínűleg valamilyen másodlagos tünet cska a prolaktin kissé megemelkedett szintje. Anno először nekem is csak röntgent csináltak, az nem mutatott semmit, és az mri-t csak akkor csinálták meg, amikor hasonló referenciatertomány mellett 1000 mL/U fölé emelkedett a hormonszintem. Meg is lett az adenoma. Neked nem kell aggódni, kevés bromóval helyrehozható a szinted szerintem.
bolenn
 
 


Bolenn,
hozzátartozik a teljes sztorihoz, hogy korábban volt egy 4mm-es adenoma-suspect-em, azaz gyanúm, de nem mondták akkor biztosra a jobb oldalon ez volt tavaly februárban. Akkor kaptam a bromót, amitől az elején én is brutál szarul voltam. Hányinger, fejfájás, szájszárazság, orrnyálkahártya duzzadás, hihetetlen carul voltam tőle. Aztán szépen lassan hozzászoktam, de kizárólag közvetlen lefekvés előtt szabad bevennem, mert a mai napig képes vagyok rosszul lenni tőle :( . Na mindegy. Szóval visszatérve, az idei MRI-n azt mondták a jobb oldalon nincsen semmi, viszont mintha bal oldalon lenne egy 2 mm-es nagyon apró vmi. Na szóval én így állok. A bromóra szerencsére jól regáltam szinte azonnal hatott, de ezt már írtam korábban. Én azt mondom, ha orvosi kontroll mellett is, de érdemes babát vállalni, mert lehetséges, nem kizárt, sőt! :) Sok sikertörténet van ami erőt ad(hat). Én egy magán dr.nőhöz jártam, de csalódtam benne, mert azt éreztem egy idő után, hogy halálos beteg vagyok. Folyton azzal jött, hogy nem örüljek előre, mert bár most jó a lelet, lehet, h legközelebb romlani fog. Először azt mondta, hogy fél év gyógyszeres kezelés és jöhet a baba, majd fél év után azt mondta, inkább legyen 1 év, majd 1 év után inkább 1,5 és így tovább..... Egyszer felhívtam, hogy kellene bromó recept, postáztasson nekem egyet legyen szíves, fel volt háborodva, hogy neki nincs asszisztense, csak nem képzelem, hogy majd sorban áll a postán. Azért bátorkodtam ezt kérni, mert korábban is volt rá példa, hogy postázott nekem és ebből nem volt gond. na mindegy. Azóta a nőgyógyászom kezel, aki endokrinológiával is foglalkozik már, így szerencsém van.

Christels,
az jó, ha az MRI nem mutatott ki semmit:) . Én a helyedben keresnék egy másik dokit és megkérdezném őt is. A barátcserjét milyen formában lehet szedni? Csepp, tabletta? A többi hormonod amúgy jó? FSH, tesztoszteron? Ha igen, akkor simán lehet, hogy vmi stressz váltotta ki nálad a hormonális változást. Sajnos a stressz sok mindenért felelős manapság :(

Lányok,
remény mindig van és idő is. Türelemmel és hittel el lehet érni a vágyakat. Nem vagyok semmilyen szektának a tagja, csak vallom, hogy a pozitív gondolkodás, már fél siker! Mi nemsokára "kezdünk" így remélem mihamarabb jó hírekkel szolgálhatok!

Zsuzsa,
neked meg folyamatosan mennek a drukkok :wink: ! Ez már a finish!!

SZép napot, vigyázzatok magatokra!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Bolenn,
majdnem egy időben írtunk :wink: . Ha jól számolom, még van addig a korai klímaxig legalább 10 éved! Ne aggódj! Arról nem is beszélve, hogy nem törvényszerű, hogy neked is korán jön, bár szvsz a genetika szokott okozni érdekességeket. Mindenesetre, bőven van még időd, gyógyítsd magad, gondolj arra amit szeretnél és űzd el a fejedből amit nem. Tudom nem könnyű nekem sem megy mindig (én is emberből lennék vagy mi a szösz :wink: ), de nagyon sokat segít!
Ha elfogadtad, hogy van még 2 éved, akkor azalatt gyógyulj, pihenj, tanulj, kapcsolj ki, hisz megteheted! Az is lehet, hogy ezidő alatt leszel babás, a legváratlanabb pillanatban! Szóval, hogy mi lesz 10 év múlva, azzal majd foglalkozz akkor, most most van, oké? :D Remélem nem bántottalak meg, csak a jószándék vezérel!

Kívánok neked erőt, kitartást és nagyon jó egészséget!
Én ide be fogok nézni időről időre, mert kiváncsi vagyok hogy haladtok, meg ugye jómagam is érintett vagyok még, de reményeim szerint már nem sokáig!!!!

Szép napot és jó kedvet nektek!

Az erő legyen veletek :wink: !

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Szisztok!

Isten hozta az újakat!
Én ugyan mostanság 1 kicsit eltűntem, de jó látni hogy megint él a topik! :lol: :lol: :lol:

Hát halljátok nem semmi storyjaitok vannak! :shock: :shock: :shock: Így olvastam őket!

Bolen!

Valóban ahogy én számoltam addig van 10 éved :wink: lehet csak az indulás lesz nehéz aztán pikk pakk ott lesz a 2 kislurkó. Ja arról már nem is beszélek hogy mi van haelső körben ikrek lesznek??? :lol: :wink:


Sucer!

Milyen kedves a doki!!! Vhogy sosem értettem hogy ha 1x már vmi működött és meg tudta oldani a postázást akkor most miért okozott neki ekkora problémát. Mondjuk sztem az még jobb is ha 1 dokinál van minden, mert így el lehet kerülni ohgy 2 doki 2 különböző dolgot mondjon.


Chirstels!

Akkor most végül bezseded a bromót vagya természetes dolgok mellett teszed le a voksod?
Azt a homeopátiás cseppet nekem is mondták de állítólag tényleg kicsit lassabban hat és én türelmetlen típus lévén :)))) nem szerettem volna 1 perccel sem tovább várni. Szóval én a bromót lezdtem el. De mondjuk nálunk ettől függetlenül nem jött a baba, hiába vitte le a prl szintem.:( Ellenben sok történet szól arról hogy segített és jött is a bébi.

Kép
pamilla
 
 


Zsu!

Azta de durva hogy már Ti is ott álltok a szülés kapujában!
Úgy irigyellek! Tudom hülyeség ilyeneket írni hisz nekem már itt van Maja de én úgy imádtam babásnak lenni!

Izgultok már????
Már a kórházban vagy ügye??? Milyenek a körülmények? Hogy viseled a "bezártságot"????

Remélem könnyű és gyors szülésed lesz. Tudod mennek a drukkok!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Ja és természetesen képeket kérünk Benőkéről!!!!


Természetesen a többieknek nagyon szurkolok hogy minél hamarabb sikerüljön a babásodás és minél kevesebb hercehurcán kelljen átmenniük!

Pusz
Nik

Kép
pamilla
 
 


Pamilla,
akkor te is egy sikertörténet vagy :wink:! Látom te is bromóztál :) , vagy inkább :( . De itt van Maja baba, így egyértelműen sikeres volt a kezelésed! Végül bromó mellett estél teherbe? Vagy mást kellett szedned? Nekem azt mondta a doki, hogy simán lehetek mellette terhes és a 12. hétig szedjem, de majd mindent elmond amikor aktuálissá válik. Egyébként most, hogy szoptatsz, nem ugrott fel nagyon megint a prolaktinod? Tudom ez szoptatáskor normális, de nem tudom, hogy ilyenkor ezt nézik-e.

Mindjárt szülő lányok hajrá, hajrá!

A szomszédunknak ma hajnalban született meg a kisfia 40+4 napra, meghozta a hidegfront :) .

Mindenkinek jó egészséget, szép napot! :D

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sucer
Itt mindenki majdnem sikertortenet...ezert is urult ki a topik :lol: De most hogy jottetek jon az uj generacio 8)

Pami
Zsu holnap fexik be a korhazba 8) Remelem jobben vgytok :?: :roll:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sziasztok,

Pami,

mi újság veletek?
Nagyon megértelek, én is imádtam pocakos lenni :lol: Én már a kistesón is gondolkodom, talán jövő év második felében neki is állunk, vagy így, vagy úgy. :lol:

Bridget,

már csak 1 nap. :lol: GOndolom nagyon izgulsz már :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Bridget,
ez jó :) . Mit jelentenek a vonalzóid persze csak ha nem titok? :wink:

Zsuzsának nagyon drukkolok!

Többiek merre?

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Monic
igen mar csak 1nap 8) es marhara izgulok mert ngyon sok mindennek kell klappolnia,hogy mehessen a dolog :roll: jobban van a babo :?:

Succer
Egyaltalan nem titok 8) Az elso az az miota varunk a babara a parommal :idea: (mondjuk oelotte volt egy volegenyem akivel 4evig vartunk babara :roll: ) a masodik a tundermeses az a lombik kezdete 8) holnap megyek konzira es ha minden igaz akkor holnap veszem be az uccso fogigatlot es ha megjon akkor vv+uhu es ha jok a leletek indulas 8) a 3. meg mikor jon a parom utanam mivel mi kulfoldon elunk es csak a lombik miatt jottunk haza :roll:

Latom neked mar van egy "nagy" lanyod 6eves jovore megy isibe :P

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget,
elsőként boldog névnapot, vasárnap volt a napja, bár nem tudom, h ott ahol élsz ünneplik-e? :)
Csupa szép vonalzó, köszi, h leírtad :) . Akkor nagyon szorítok neked/nektek, hogy minden úgy alakuljon ahogy szeretnétek! Akkor már nincs sok hátra és jön a párod is, ez nagyon jó, gondolom nehéz ilyen sokáig nélküle.... Te mióta vagy itthon?
Igen van egy 6 éves kislányunk és jól látod még idén ovis, csak jövőre megy suliba :wink: . Mi tesóra gyúrunk, remélem mi is hamarosan örülhetünk :) .
Megírod majd ide is, hogy mik a fejlemények? Ez az első lombikod?
Drukkolok :D !

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Bridget,

Danika meggyógyult már, voltunk vérvételen, a vérképe nem a legfényesebb, az immunrendszere eléggé gyenge. EZt is a páromtól örökölte.
Holnap akkor konzi és utána indul a dolog! Annyira izgalmas.

Sucer,

a kislányotok könnyen fogant, vagy már akkor is volt gond a prolaktinnal?

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sucer
Koszonom szepen :D kulfoldon nem unneplik a nevnapokat ugyhogy mar ngyon sok eve csak renduletlenul magyarazom a jonepnek,hogy mi is az...ugyanigy voltam a husvettal is eddig...de most itthon voltam igy volt nevnap :wink:

Koszonom a drukkolast.masodik lombik az elso egy sima ciklusra csinalt lombik volt...clostival probalkoztunk rasegiteni mert a magas FSH miatt nem mehettek a szurik en meg nem akartam varni :roll: 2petit szivtak le es abbol 1lett jo es az vissza is kerult de nem sikerult. :roll: Most hazajottem mert kozben masik orszagba koltoztunk es itt marha draga :shock: itthon meg tb-m van :wink:

Persze majd beszamolok a dolgokrol holnap azaz ma megyek konzira 8)

Monic
Jaj az nem jo de a lenyeg,hogy jol vagytok :roll: Miert irtad,hogy ezt is? :shock:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Monic,
örülök, hogy jobban van már a kisfiad! Miért kellett neki vérvétel? Nem hízott rendesen, vagy mi volt a gond? Szopizik még?
A kislányom teljesen spontán fogant az első hónapban :) . Előtte hónapban még rendszertelen volt a ciklusom majd a következő hónapban zebrás csíkom lett. Mondjuk az első 4 hónapban nagyon rezgett a léc, mert folyton vérezgettem, volt hematómám is, de nagyon kapaszkodott és megmaradt. Pár éve már próbálkoztunk a tesóval de nem jött össze, majd akkor jött az utánajárás, majd a magas prolaktin és a bromo. A ciklusom most se 28 napos, de már kitapasztaltam, hogy ebben is van rendszer, csak meg kellett érteni :wink: .

Bridget,
akkor most külön jó, hogy itthon vagy, több okból is :wink:. Éljen a kettes szám, most sikerülni fog!!! :D Drukkolok és várom, hogy gyere a jó hírekkel :D . Az FSH-d a pajzsmirigyed miatt rendetlenkedett? Azóta az már rendeződött?

Szép napot!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sucer
Vegulis ezert jottem haza :wink: Az FSH a korai petefeszek kimerulestol van :roll: (nem TSH)igy sajna ezt rendbetenni nem lehet mert ez nem betegseg hanem egy allapot :? Koszonom a drukkot mar tok sok van a zsebemban belole 8) :lol:
Ti miota probalkoztok kistesoval? :roll:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget,
FSH bocsi, mindig keverem a kettőt, anno nálam is néztek minden ilyet. Mi több mint 2 éve 6 hónapon át próbálkoztunk, sikertelenül. Aztán rosszul is voltam, nagyon rendszertelen volt a ciklusom is, így elmentem orvoshoz. Ekkor egy hosszú herce-hurca és az én rámenősségem végett kiderült a prolaktin-adenoma problémám, így akkor le is álltunk. Tavaly március óta gyógyszerezek. Ha minden jól megy ebben a hónapban indulhat újra a próbálkozás :), mert augusztusban minden nőgyógyászati eredményem negatív lett, és pár hónapja is jó volt a hormonszintem. :)

Hányra mész?

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sziasztok,

Bridget,

mi volt ma????? Egész nap rád gondoltam :wink:

Sucer,

Danika brochitises volt már kétszer, először 2,5 hósan (majdnem kórházba kerültünk annyira fulladt) aztán meg 7 hósan. Mind a kétszer egy nagyon enyhe megfázás fajult el 3 hetes köhögéses-lázas betegséggé. Pedig másodszorra már olyan korán vittem dokihoz amikor még nem is tüsszögött csak egy picit rekedt volt a hangja, mégsem tudtuk megelőzni a bronchitis kialakulását. :?
A vérvétel azért kellett mert a férjem családjában öröklődnek ezek a légúti megbetegedések és Danci is örökölte valószínűeg.
Ha ennyire jók a hormonjaid akkor nagy esélyetek van a kistesóra, ha nekikezdhettek végre a projektnek :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sucer
Hat az is jo hosszu ido mar...nem is tudom,hogy birod :shock: es a kezdes az spontankodas lesz vgy rasegitenek?A regi topikosok kozott van pl ZSu neki inszeme volt,aztan Pamilla,Kisbuta,Dita onekik meg lombik volt es mind babasak mar...azert is volt kiurulve a topik :roll: fel 2re mentem tegnap :wink:

Monic
Most nezem ige bese masoltam az iromanyomat :oops: na majd minnya 8)

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Szal a lenyeg ngyon kedves volt es segitokesz!!!Kozolte az 1% eselyt...amit ala is irattak velem,hogy ennek tudataban vgyok a magas FSH miatt :roll: Azt mondta 28-nal mar azt mondana felejtsem el...de nekem meg egyenlore "csak" 23-24 :oops: lenyeg azt mondta ez megterhelo mind fizikailag mind lelkileg o a vegsokig fog kuzdeni,hogy babas legyek ha en benne vgyok es kitartok :roll: 2fele protokoll-t ajanlott...az egyik a clostibegyes ami melle minden masnap szuri jar(ezt nem szeritik ngyon a betegei mert cisztasodnak tole meghat nekem ilyen volt japanban :roll: 2tuszom lett :? )szal rakerdeztem a Nyulasz fele protokollra :oops: elmagyarazta azt is es azt mondta vegulis az is jo lenne nekem...ezt dontsem el en melyiket akarom :roll: mondtam neki en nem vgyok orvos igy termeszetesen o dontson de azt mondta igy nem lehet ezt megmondani elore melyik lenne jobb :roll: szal a ketto kozul barmelyik hasznalhat...ezt majd akkor tudjuk meg,hogy jo volt e ha mar ott tartunk :roll: De azt mondta ha azt a protokollt valasztjuk akkor o minimum 300gonallal inditana 6napig :roll: es mivel mar a clostibegyes amugy is volt es nem ngyon jott be igy megyunk a Nyulasz fele protokollal 8)

A boldogsagtol doki utan tobbszor sini tudtam volna...vegre nem varunk hanem valami tortenik is :) Bar a miomam nott :? 5*5cm-rol 6*6.1re :? egyenlore nem zavar be...

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget,
de jókat írtál! Akkor ezek szerint nagyon jól alakulnak a dolgok!
A hit és a boldogság már fél siker! :wink: ééééés nemsokára a párod is csatlakozik :D . hajrá!
Rólunk: abszolút spontán kezdünk, nem kell semmi rásegítés, mert van rendes pé-m, normál ciklusom, szóval semmi nőgyogyis akadálya nincs a teherbeesésnek. Anno a magas prolaktin gátolta a teherbeesést (nőgyogyilag semmi gondom nem volt akkor sem), de az most kezelve van. Már nem gond a várakozás, mert végre a finishben vagyunk, és ugye van egy kislányunk aki ad/adott bőven elfoglaltságot :wink: és folyamatosan hittem, hogy eljön a mi időnk. Egyébként pedig sokszor olyan rosszul voltam, hogy nem is jutott eszembe a babavárás :(.

Monic,
ez bronchitis nem hangzik jól. Szegény Dani akkor elég hamar találkozott a fertőzésekkel. Azt lehet tudni, hogy mik váltották ki nála ezeket? Gondolom még 2,5 hósan nem nagyon jártatok közösségbe, társaságba. Ilyenkor mit adtak Daninak AB-t? Biztos nagyon ijesztő lehet amikor befulladt szegényke, remélem többet nem lesz ilyen! Jó egészséget nektek! Igen az esélyeink jók és abszolút bizakodó és pozitív vagyok, a jövő nyáron már nem akarok dolgozni, együtt akarok lenni a családommal! (jelenleg meló mellett, 3-an 3 felé vagyunk/voltunk, a kislányunk állandóan az ovis ügyeletekben volt, mert nem tudtuk hova elhelyezni, és ha tesó lesz, akkor ez megoldódik :wink: , egy időre biztos :) )

Ha nem jönnék, jó 7végét nektek!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Tényleg Zsuskáról van vmi híretek? Talán már babázik?? :wink:

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sucer
Akkor sok szerencset a spontan babohoz 8) LH tesztet hasznalsz? 8) Es a te pozitivitasod is ngyon celra toro :wink: Szep hetveget neked is 8)

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget,
nem még soha nem használtam LH tesztet, de egyelőre nem is akarok. Vhogy azt érzem, hogy menni fog. Persze ha mégsem ki fogom próbálni, de egyelőre a természetre na és magunkra bízom a babásodást 8). Anno 7 éve mikor a kislányunk fogant, előtte hőmérőztem, annak rendje és módja szerint, de annyira nem mutatott semmit, hogy sutba vágtam. Aztán már közben babás voltam, de a hőmérőzés szerint pé-m se volt.... jó mi? :shock:
Úgyhogy első körben szerelem, aztán a többit meg meglátjuk :wink:

Szió, hétfőn benézek mindenképpen! :)
:)

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sucer
Ez a legjobb...mikor az ember semmirol nem tud semmit csak megy minden a maga kerekvagasaban :wink: Sokkal jobb,mint azon kalkulalni mikor kell egyutt lenni,volt e pe,jokor voltunk e egyutt es meg sorolhatnam :x Sok sikert mikortol is megy elesben?

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget,
a napokban kell megjönnie, ez az utolsó menszim, aztán hajrá :D .
Nagyon bízom benne, hogy nem kell sokat várni a kismanóra :) . A kislányunk is nagyon-de nagyon várja a testvérkét, azt nem tudom neked elmondani milyen érzés, amikor a nem létező testvéréről beszél. Baromira megható :) . Remélem nemsokára készíthetem az újabb vonalzót :wink:

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Na akkor te is ugy vagy vele mint en...en is pirit varom 8) aztan akkor hajra 8) akar addig csonalhatsz egy ciklusos vonalzit :wink:

A nem letezo kistesorol beszel...de eeedi lehet :P

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, tudom, hogy nem vagyok egy jó beszélgetőtárs, de muszáj leírnom és kiadnom kicsit a bajomat. Szóval szerdán voltam az orvosomnál, megbeszélni a legfrisebb, 7 x 4 mm-es adenómát mutató mri leltem utáni teendőket. Fel voltam készülve rá, hogy nem lesz elragadtatva, és hogy újra el kell kezdenem a gyógyszert, de az meglepett, hogy mennyire pesszimista volt a továbbiakat illetően. Lényegében azt sugallta, bár konkrétan nem mondta ki, hogy eléggé esélytelen, hogy valaha is meggyógyuljak. Nagyon sokáig, lehet, hogy életem végéig kell szednem a gyógyszert, továbbra is valami bődületes mennyiségben (legalábbis amíg nem lehet majd a leleteim alapján csökkenteni az adagot). Én ugye nem bromo-t szedek, hanem Norprolacot, ami sokkal hatékonyabb, de olyan adagban, amit ha "átszámítunk" bromo-ra, annyi, mintha kb. 2 x 3 szemet szednék a 2,5 mg-os Bromóból. Szóval nagyon sok. És mivel a daganat már a műtéti méret közelében van, addig el vagyok tiltva a projekteléstől, amíg jelentősen össze nem zsugorodik. Tehát valóban kb. 2-3 éves eltiltásról van szó minimum. És ahogy mondta, sajnos annak is meg van az esélye, hogy végül még a gyógyszerezés ellenére is eljutok az agyműtétig. :( Most csináltatott egy újabb vérvételt, egyéb hormonokat meg nem tudom mit nézet, hogy kiderüljön, van-e még más bajom is a betegségem miatt. Szóval nem állok jól, cseppet sem.
bolenn
 
 


Bolenn,

nagyon sajnálom :cry:

Bridget,

hű, hát Nyulasz protokoollja igencsak siekres volt, úgyhogy hajrá, mindent bele és babásodj! :lol:

Sucer,

Danci eléggé izzadós, főleg kaja után. És hát a tavaszi űvösségben így megfázott kicsit ami rögtön átment a tüdejére, mivel örökölte a hajlamot. AB-t kapott, először megpróbálták anélkül kezelni, de annyira befulladt, hogy akkor kerültünk majdnem kórházba.
Úgyhogy másodszorra már automatán írták fel, mivel semmi más nem segít a helyzeten és így is 3 hét volt mire meggyógyult. Adtam neki minden nap a Normaflort és Bioptron lámpáztam a tüdejét, így remélem az AB nem károsította annyit a szervezetét.
A másik topicban ahova írok szintén van egy bronchitises kisfiú, ők sem tudják sehogy sem megelőzni a kialakulását.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Bolenn
Nagyon sajnalom en szohoz sem jutok :( Kép

Monic
Igen neki majdnem 3babaja lett...de a lenyeg ezzel a protokollal a magas FSH es a nehezen stimulalhtoknal is csinal petit 8) es ez a lenyeg...a tobbi majd csak utana jon :wink:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bolenn

Én is nagyon sajnálom. Próbálkoztál már agykontrollal? Bár a babában még nem, de másban már nagyon sokat segített nekem. Többek közt egy 7cm-s miómát tüntettem el a méhemből 2 hét alatt. Pedig a doki azt mondta, h ez magától nem fog felszívódni. Nagyon drukkolok neked. És tényleg fontos a pozitív hozzáállás. Nagyon sok minden (v minden?) fejben dől el. A dokik meg alapból pesszimista képet festenek, mert ha mégis javulás következik be, akkor a saját érdemüknek tudhatják be.

Sucer, Pamilla

Most bejelentkeztem más dokihoz is. Közben meg szedem a barátcserjét (kapszulás). Más hormoneredményem jó.
christels
 
 


Helihó!

Hírek Zsu-ról!

Pénteken azt nem írta mikor megszületett Benőke 3100g és 54 cm. Kicsi haja van sé a szülei nagyon boldogok!


Bolenn!

Nagyon sajnálom!
Esetleg lehet h jó lenne más doki véleményét is kikérni. Annyiszor hallottam már olyat h a másik doki mást mondott. Sőt apum gerincműtétjénél is ez történt.
Lehet h mégsem annyira reménytelen mint ahogy a dokid lefestette Neked!!!
Lehet h hülyeséget kérdezek de ha pl kivennék az adenómát akkor utána sem lehet próbálkozni?

Kép
pamilla
 
 


Nekem is eszembe jutott idokozben,hogy atkellett volna tennem ide hat most potolom:

kuzsanna írta:Sziasztok lányok, Zoli vagyok, minden ok, 3.1 kg 54 cm Bencuska. Kép

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Kuzsanna,
hatalmas gratula Bencéhez!! :D Jó egészséget nektek!! :D :D Nagyon aranyos babuci!!!

Bolenn,
nagyon sajnálom, hogy így lelombozott az orvos, de hidd el mindig van egy picike remény. Ha visszaolvasol anno pont azért hagytam ott az endokrinológusomat, mert úgy állította be az állapotomat mintha halálos beteg lennék és ezt az én hozzáállásommal nem tudtam összeegyeztetni. Ahogy Pamilla is mondta, talán ha megkérdeznél egy másik orvost is, lehet, hogy megnyugodnál egy kicsit. Nagyon nehéz lehet neked, de ne add fel, biztos van megoldás! Az agykontroll is szuper dolog, én is kipróbáltam és működik :D . A kislányommal a méhszájon tapadt meg a lepény az 5-6 hónapban, és 50% esélye volt annak, hogy emiatt császározni kell majd. Agykontrolloztam és láss csodát, később odébb ment a lepény és nem volt szükség császárra. Persze a lepény magától is elmehetett onnan ahogy nőtt a baba, de én hiszem, hogy ügyesen helyretettem :wink:

Christels,
agykontroll nagyon jó dolog, alkalmazd ebben az esetben is, én is azt csinálom;o). Új doki nagyon jó, majd meséld el mit mondott!

Monic,
akkor nincs mit tenni, jobban oda kell figyelned Danira. A mi kislányunk is nagyon izzadós, szegény ezt mindkettőnktől örökölte, a párom és én is ilyenek vagyunk. Kívánom, hogy nyugalmas, betegségektől mentes teletek legyen! :wink:

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Zsuzska

Szívből gratulálok a gyönyörű kisfiadhoz és sok boldogságot kívánok nektek
christels
 
 


Szép estét mindenkinek!

Végre ide találtam.
Köszönjük, mi nagyon jól vagyunk. Ismerkedünk egymással. Időnként szopizunk, de van, hogy nem hajlandó a szájába venni a cicimet. Ma nagyon szépen evett. 20-20 percet mindkét ciciből és még utána 90 ml tápit pohárból. TEgnap nagyon kis nyűgi volt. MA is délután, Időnként hasfájósak is vagyunk. De nem vészes. Amúgy ha elalszik, akkor nap közben 4 órát alszik, éjjel meg 5-öt. Szóval egy szavunk sem lehet.
Majd lesz szüléstörténet is. Apa éppen altatja a manót, most evett a drága.

Szép álmokat mindkinek

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsuzska

Jó volt hallani rólatok, örülök, hogy minden rendben veletek. :)
christels
 
 


Zsuzska,
jó, hogy otthon vagytok már és minden rendben! Szüléstörténetet meg várjuk :wink: .
Vigyázzatok egymásra és még egyszer jó egészséget nektek!

Christels,
veled mi hír? Voltál azóta dokinál?

Bolenn,
kicsit jobb már a kedved?

Szép napot!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sziasztok!

Lombikozásból megmaradt gyógyszeremet eladnám:

2 doboz Bromocriptin Richter 2,5 mg-os tablettát, 2011. 03. hóig jó. 1000 Ft a két doboznyi.

Üdv. Kriszta
Vendég
 


sziasztok!

gyerekdalokat töltök, közben bekukkantok ide hátha van kép a bébikről.

ZSUZSKA
Köszi az sms-t amit küldtél.
Bencus gyönyörű kisbaba! Nagyon sok boldogságot kívánok nektek!

PAMI
Hihetetlen hogy már két hónapos is elmúlt Maja!
Remélem már minden rendben van körülöttetek!

MONIC
Látom itt is aktívkodsz!

BRIDGET
Basszus most látom a vonidat. Már itt az idő!!!! :shock:
Nagyon-nagyon sok drukkot küldök neked, nem is inkább egy nagy kalappal! Hajrá petikék!!! +++++++++++++++

Anyukáknak, babáknak sok puszi.
Még nem babásoknak sok szerencsét és mihamarabbi pocakosodást kívánunk!

Dita és Miló

dita75
 
 


Sziasztok!

Azta hogy megy az idő!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Bridget!

Nagyon szorítottam Nektek ma és persze a továbbiakban is így teszek!
Babásodásra fel!!! Jupiiiiii
Majd gyere és hozd a híreket!


Ditám!

Igazán jöhetnél sűrűbben. mindjárt megszülsz és alig tudok rólad vmit!!!
hogy vagy?
milyen így a vége felé?
Befordult már kisbogyó? Mondtak már vmit hogy várhatóan hogy fogsz szülni? Természetes v császár?
Apácskáddal minden okés? Fia normálisabb már? mit szól ahhoz hogy jön nálatok a kistesója?

Hú írj meg mindent!!!

Kép
pamilla
 
 


DRÁGA PAMIKÁM
Hát az igazat megvallva nem sok időm volt az elmúlt időszakban, annyit dolgoztam a gyerekszobán meg úgy unblock hogy lógott a nyelvem. Fészekrakási lázban égek már hetek óta de szerencsére már minden készen áll Miló érkezésére. Kórházi tasi is már be van készítve egy jó ideje.

Egyébként jól vagyunk, utoljára 30. héten voltam uhu-n akkor volt Miló másfél kiló és menetirányban volt. Minden rendben volt vele a cukor nem tett kárt a méhlepényben és nem növelte hatalmasra, sőt még kisebb is az átlagnál. Szerintem nem is vagyok cukros egyébként.
Tegnap lett volna uhu megint de a recepciós elkottázott nekem mindent nagyon mérges voltam mert már a héten NST-re is kellett volna mennem, meg vérvételre, és így minden jövő hét végére csúszik.
Amúgy nem tudom mit szeretnék igazán mert én is imádok kismami lenni pedig már nagyon kellemetlen a nagy hasam telistele lila csíkokkal és már mindenhogy kényelmetlen mindenhol fáj, de közben meg már nagyon szeretném karomban tartani a kisfiamat és látni a kis arcocskáját. Akárhányszor rá gondolok mindig könnybelábad a szemem, hihetetlenül szerelmes lettem belé.
Eddig úgy néz ki hogy természetesen fogok szülni.
A fiúkkal sok változás nincs, de mostanában nem nagyon idegesítem magam, a nagyobb harcokon mint például a szobakérdés már túl vagyunk, akkor egy kicsit megnyugodtam.
A párom szülei is ígértek unokaszponzorálást aztán semmi nem lett belőle, sőt szinte egész terhességem alatt rám sem nyitották az ajtót pedig itt laknak a szánkba. Anyukám viszont még 150 km-ről is maximálisan segít, ő vett meg minden még hiányzó dolgot Milónak és nekem a kórházba mert már tiszta depi voltam hogy miből teremtjük elő a dolgokat és nem tudtam miatta aludni rendesen, azóta már jobb leszámítva az éjjeli megfordulásokat az ágyban és hát a 3x-i pisilést.
Tehát minden jó ha a vége jó jelszóval immár feltett lábbal és viszonylag elégedetten várom a szülés napját, persze rengeteg félelemmel és ami ilyenkor szokás de hatalmas örömmel hogy lassan tényleg eljön az a pillanat amit egész életemben vártam.... édesanya lehetek!!!!
Hát röviden és tömören ennyi lenne.
Képeket tettem a blogba (pl. szoba): www.dituli.blogspot.com
Írni már oda is ritkán írok, de talán még van egy kis idő és bepótolom a lemaradást. Bár igazság szerint már a terhességről nem igazán akarok, most már azt várom hogy Milóról írhassak és tehessek fel sok-sok fotót.

Apropó fotó............ tegyél fel lécci Majácskáról képeket.
Tudod hogy mennyire imádom a kislánykákat, és ezalól a tiéd sem kivétel. Amiket eddig láttam képeket az összesen nagyon szépséges és cuki volt. Imádnivaló a kis rózsaszínű göncökben. (Dita irigy-irigy :) )

dita75
 
 


Dita
Igen mar itt tartunk :oops: es talan hetfotol en is kismami lehetek 8) Koszonom a drukkokat :!: Neked meg kinyilt az utolso viragod :shock: Lassan itt a ngy nap 8) :D

Pami
Koszi neked is majd jovok a hirekkel egyenlore tudod 8tuszobol 3peti es holnap csorgok osztodas ugyeben :oops:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Halihó!

Bridget!

Na hol vannak a hírek osztódás ügyben?
Mikor kapod vissza őket????

Te az tök jó hogy legalább volt 8 tüsződ!!!
Hát már ez is haladás az előzőekhez képest.

Húúú!!!!
Tényleg annyira szorítok értetek!

VÉgül gondolom a sok dolog mellett és persze hogy hétfőtől már kismami leszel :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , gondolom nem tudsz majd beugrani látogatóba hozzánk?!

Várom, várjuk a híreket!

Kép
pamilla
 
 


Dita!


Hát tudod én mindenkire irigy vagyok aki még állapotos! Anniyra imádtam, de hát ugye örökké tartó terhesség nincs!
Arról nem is beszélve hogy 1 ilyen manó mennyi vidámságot hoz az ember életébe!
De hamarosan Te is megtudod és remélhetőleg mindenki akinek még sajnos nem sikerült eddig bebabásodnia!
Azokra a jó kis éjszakai járatokra+fordulásokra emlékszem! Faxájos volt!!!

TÉnyleg mi lett az APEH-os ügyeddel? Végül megkaptad a lóvét???
Anyagilag ezek szerint Ti sem vagytok feldobva a csillagos égig mi?!

Anyósodék akkor maradtak olyanok amilyenek voltak. Legalább nem változtak :wink: ! Sok minden hiányzott a kórházi csomiból?
Milyen harc volta gyerekszobán? Egyáltalán miért is volt harc?

Egyébként nálunk is így van anyumék mindenben segítenek. Amikor kórházban voltam anyu itt éjszakázott a párommal hogy ne legyen egyedül. Hurcibálták a valagam stb...
Anyósom meg itt dogozik Újpesten de 1 kezemen meg tudom számolni hányszor jött megnézni az unokáját! Sőt volt olyan hogy inkább állt 1 órát a hidegben kb 10 percre tőlünk az utcán mint hogy felugorjon hozzánk!
Mondjuk ő legalább lóvéval támogat minket néha! azért az is valami!
Ja és elvárják hogy mi menjünk ki hozzájuk úgy hogy ott semmi nincs Majának még 1 árva kiságy, járóka sem. Kérdem én hova teszem a gyereket ha elaludt? Kiköltözni minden szarral pár óra kedvéért meg valahogy nincs kedvem. De nehogy azt hidd akkor értelmes felnőttként ők jönnének ide...
Na mindegy ez van.

Tényleg hol is fogsz szülni?
Vigyázz magatokra!
Fotót meg majd még teszek fel!

Pux

Kép
pamilla
 
 


KÉpek:

Kép Ha jó a kedvünk...

Kép Jó a cipőm jó a séróm mi kell még???

Kép Kicsit kómásan

Kép Kidőlt

Kép
pamilla
 
 


Pami
Hireim nem a legjobbak :roll: 8tuszobol 3pete lett...abbol 1termekenyult meg...ami nem osztodott...meg ma is visszaszoltam de semmi...meg hetfo reggel 9kor kell visszaszolnom es ha addig is semmi akkor annyi :roll:

A kepek marha aranyosak szerintem rad hasonlit :wink: A latogatason meg torom a fejem hogy tudnam megoldani mert amikor ment volna akkor nathas voltam :x es nem tudtam babalatogatoba menni :roll:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sziasztok,

Brigdet,
nem írtál, mi lett végül? Hogy vagy? Ha most nem jött össze, meddig kell várni a következő lehetőségre? Nagyon drukkolok nektek továbbra is!

Pamilla,
nagyon szép kis lánykád van, büszke lehetsz rá! :)

Többiek,
Bolenn, Christels merre vagytok?

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: