Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lanyok!

Nagyon eltuntem, ne haragudjatok, csak annyit idegeskedtem a baba miatt, hogy nem volt kedvem irni. :-( Azert persze olvastalak mindig benneteket.

Roviden a story: Ketszer is ultrahangon 2 hettel kisebbnek mertek a babat. Egyszer a doki maganrendelojeben, egyszer pedig a II-es noi hiper-szuper gepen...
Azert idegesitett ez, mert pontosan ereztem, mikor volt a peteeresem. Persze ilyenkor a dokik mossak kezeiket, rogton el kezdte mondani, hogy, hat igen, ilyenkor meg sokszor felszivodik a baba, genetikai rendellenesseg, stb
Gondolhatjatok hogyan ereztem magam.
Az utobbi utan 2 hettel rendelt vissza, ez lenne most szerdan, de mivel hetente csak egyszer van maganrendelese, nekem meg bejott egy fontos elfoglaltsag, nem tudok menni.
Jovo hetig pedig nem birtam varni, igy elmentem tegnap este a Baross utcaba egy ultrahang rendelobe.
Es itt jon a csattano: Dokino kerdezi, hany hetes vagyok, mondom a multkori uh alapjan 8,5 hetes.
(Kozben majd meghaltam az izgalomtol.) Huvelyi uh-t probalt, de azt mondta, mar tul nagy a baba, nem tudja bevenni.
Kepzeljetek, hasi uh-val a gep kidobta, hogy 10 het 5 nap!!!! :-)

Tehat megis az en szamitasaim jottek be. Egyszeruen nem ertem, hogy lehetett ez, hogy ket hete 6het 6 naposnak mertek! Szerintetek?
Annyira boldog vagyok, hogy rendben van!!!!!

Vernike!!
Kepzeld, nekem ez a 3. babam, es mindig voltak az elejen gorcsolgetesek. Nem ertem, miert lenne ez fenyegeto veteles, amikor teljesen termeszetes. Ezzel az erovel barkit fenyeget a veteles. Szerintem a kismamak 80%a meg tud erositeni.
A kislanyommal anno annyira fajt a hasam, hogy biztos voltam benne, hogy azonnal megjon, kb 2 napon at.

Princzike!
Amig nem jon meg, semmi sincs veszve, lehet, hogy kesobb keszult.
A Clostyrol en azt tudom, hogy elvileg szigoruan uh mellett kell ellenorizni az eredmenyt, nehogy tulstimu legyen. Ehhez kepest az en dokim is siman felirta anno, mikor a kislanyomat vartam.

Udv, es drukk mindenkinek,
Lys
lys
 
 


Lys
Örülök, hogy minden rendben van nálatok. Most egy kicsit irígy vagyok (no persze jó értelemben), hogy már ilyen sok hetesek vagytok :) persze ez nagyon jó :lol:
Köszönöm a bíztatást. Úgy legyen.
A túlstimunk mit értesz?

Kép

Kép
princzike
 
 


Vernike
Ez azért érdekes. Anyud most akkor örült neki? Vagy mi van? Szerintem az én szüleim kicsattannának az örömtől. Szegények már alig várják, hogy unokájuk legyen és újra babázni tudjanak.
Mondjuk ők nem is tudják, hogy ennyit kűzdünk a babáért, de én úgy gondoltam, hogy legyen ez számukra egy felhőtlen és boldog meglepetés ha összejön.

Én azért egy kissé meg vagyok rökönyödve anyud reakcióján.

Kép

Kép
princzike
 
 

 
 

Lys,
mi nem ismerjük egymást, nagyon örülök, hogy minden rendben nálatok. Jó kis izgalmakon mentetek keresztül, de minden jó, ha a vége jó :D .

Princzike,
biztos írtd már, de most ha agyonütnek se emlékszem, hogy nektek miért is kell inszemelni?

Vernike,
hát anyukádra nem tudok mit mondani :shock: :shock: :shock: Ez hihetetlen :? . Mindig is ilyen volt vagy most csak meglepődhetett?
És anyós tudja már?

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Vernike! NYUGI!!! Látod ott a baba! csak most már csak arra koncentrálj, hogy neki jó legyen. Ne idegeskedj, és sz.rj a világra (bocs) most csak az a fontos, hogy nyugodt légy, kiegyensúlyozott és akkor a babának sem lesz semmi baja!!
Lys! örülök, hogy jól vagytok ti is! pocaksimi neked!
Princzike!szorítok, hogy zebrásodjon be az a teszt!!!! Hátha van még remény!
Képzeljétek egész éjszaka nem aludtam. azon idegeskedtem, hogy ugyan bennünk is van e ilyen féreg vagy mi. Normális vagyok? De félek egy kicsit tőle. Remélem nem lesz semmi bajunk.

Kép
kissedi
 
 


Sziasztok, régen voltam, bocsánat. Egyébként mindig követtelek benneteket és a legfontosabb eseményeket, csak nem nagyon volt időm és energiám írni.

Vernike! Neked tényleg nagy gratula, és tessék nyugodtnak maradni, ahogy a lányok mondják. Most csak Te és a babó vagytok a legfontosabbak, nem idegesíthet föl senki, ne hagyd magad!!!

Encie, szorítok az afp eredményhez, biztos rendben lesz minden. Mikorra lesz meg az eredmény?

Princzike, jajj úgy szorítok Neked, hogy bárcsak sikerülne a babó!! Ne add fel! Kitartást!

Kissedi, látom nálatok katonavizit lesz, hát ahhoz is nagyon szurkolok, és hogy minden rendben legyen!

Olvastam valakitől, hogy svs (Zsu) is idegeskedik az eredmények miatt, neki sok-sok pozitív energiát és jó híreket kívánok, remélem minden ok lesz!

Lys, ez azért megdöbbentő, hogy orvosok így el tudják számolni magukat, pedig pld. az AFP-nél mennyire számít, hogy milyen idős a magzat!! :shock: :shock: :x

Remélem minden kismamink jól érzi magát, várjuk az újabb jó híreket. A tesztelőknek pedig sok-sok++++++++++++++++++energiát küldök szokás szerint.
Velem csak annyi a helyzet, hogy új hónapot kezdtünk, és megint nekiláttunk a szülői szerepkör megteremtésének.... :wink: reméljük sikerrel, bár úgy lenne.....

Puszi mindenkinek, azoknak is, akikhez most nem szóltam név szerint, de mindenkinek drukkolok!!

Kép
judi79
 
 


ÁÁÁÁÁ,én nem lepődtem meg anyumon,ő olyan szinten be van fordulva,hogy soha nem is láttam még semminek sem örülni...Legalább nem vágot pofákat meg nem kezdte el mondani,hogy még várhatattok volna....igazából a férjem se elég jó neki,már ott el volt rontva a dolog.De már nem izgat,2 hónap és itt se vagyunk!!!!! :) De apum már várja nagyon,elrentettente a dolog,hogy papa lesz....(jó értelemben).
Ma már nem görcsöltem,remélem minden oké lesz.
Na puszi,megyek......ÉHES vagyok!!!!

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Vernike! az már jó jel, hogy nem görcsölsz! Látod minden rendben lesz. Hát anyuddal a helyzet valamilyen szinten ismerős. csak nekem apukám ilyen. szeret engem meg minden, de a férjem nem tudja elfogadni. egyébként sztem tök egyformák...mindketten kosok, és konokok!!!már 2 hónap múlva költöztök? de jó. az olyan izgi. nekem is szép emlékeim vannak róla :lol:
Encike! szorítok az eredmény miatt. bizti nem lesz gáz, csak pozitívan!!!!
Judi én is sok ++++++++++++++energiát küldök és kitartást mindehhez!!! sikerülni fog!!!!

Kép
kissedi
 
 


Képzeljétek most elemeztem a ciklusaim. Nekem a Jónás naptár tökre bejön. amikorra jelzi akkor van pém. Most visszanéztem a Fertility-n és oda teszi a vonalat, ahová a Jónás naptár is jelezte. Ebben a hónapban holnapra jelzi, és még lehet is mert a hőm még mindig lenn van. Mondjuk már a 20. napon vagyok :roll: de lehet ilyen, olvastam! dr. Kissedi :lol: :lol:

Kép
kissedi
 
 


Koszi lanyok!

Princzike! Ugy ertem, hogy tulstimu, hogy ha valaki olyan erzekeny, bedurrantja a petefeszket, es a nagyon sok pete ciszta formajaban jelenik meg. Asszem igy van, de javitsatok ki, ha hulyeseget mondok.

Vernike! Biztos orul azert anyukad, csak sok olyan ember van, akinek nehezere esik kimutatnia az erzelmeit, vagy, ha eddig nem tette, most kinosnak erzi.

Udv
Lys
lys
 
 


Sziasztok!

Vernike, csak nyugi. A többiek már elmondták, amit én is mondanék, úgyhogy csak annyit javaslok, hogy pihi!!!! :wink:

Görcsölés és vetélés kérdésköre: Szvsz az orvosok azért mondják, hogy ha görcsölés lép fel a pozitív teszt után, vizsgálatra kell menni, mert nehéz eldönteni(főleg egy kezdő kismamának), hogy valójában mi miatt van a görcsölés. Sajnos a vetélés előjele szintén a görcsölés! Persze ez nem jelenti azt, hogy ha görcsölsz, elmegy a baba, DE jelentheti!!! Ezért is fontos, hogy ebben az esetben az ember lánya rohanjon az orvoshoz. Jobb egy vizsgálat, amin kiderül, hogy nincs semmi baj, mint egy elszalasztott vizsgálat, és egy elveszített baba. Még akkor is, ha 100-ból csak egyszer történik meg. Egyikünk sem szeretne az az 1 lenni. Úgyhogy, ha probléma van, akkor futás a dokihoz! :wink::wink::wink::wink:

Nálam semmi. Piri még mindig sehol. :lol: reménykedek!!! Pocakom se fáj. De nem úgy, hogy csak egy kicsit.. egyáltalán nem fáj!! Mióta az eszemet tudom, nem volt ilyen. Holnap munka után sztem megyek és veszek egy tesztet.. reggel megcsinálom, de még holnap bejelentkezek a dokimhoz.

Lys: annyira jó, hogy jól vagytok!!! :) Gyorsan cseperedik az a picuri élet a szíved alatt. :D:D Nagyon nagyon vigyázz magatokra!!

És ez minden kismamára, illetve leendő kismamára vonatkozik!! Most tényleg mi vagyunk a legfontosabbak!! Nincs, nem lehet olyan dolog, ami miatt megéri idegeskedni ebben az időszakban. Én ezt az elmúlt pár hétben tanultam meg. Azóta jobban is érzem magam :D

Bea
abeatrix
 
 


Lys
Aha! Ezt még nem hallottam. De jó tudni. Szerencsére volt mindig dokifelügyelet :)

Ranita
Hát mi, de főleg én az inszem mellett döntöttünk, mivel mire odáig eljutottunk, akkor már egy éve próbálkoztunk.
Először csak durr-bele bumm módjára. Nem figyeltem oda, gondoltam, majd összejön. Aztán a 14-21 nap közé próbáltam koncentrálni, hogy ott biztosan minden 2-3-ik nap legyen egy kis hancúr, de így sem jött össze. Ekkor mentem el dokihoz (persze, akkor már kb fél éve próbáltuk), hogy szerintem vmi nem stimmel. Voltam hormonvizsgálaton, majd kb február óta szedem a Bromo-t.
Ja és azért egy Gynevac kúrán is túl vagyok idén tavasszal és még így sem. Ezután jött az átjárhatósági, de ott sem találtak semmit. Mondta utána a doki, hogy most az átjárhatósági után nagyobb az esély, mert ilyenkor nagyon sokan teherbe esnek. Hát ez sem jött be. Akkor kezdődött a stimus dolog, hogy akkor stimuláljunk peteérését Clostival. Ekkor már úgy gondoltam, hogy menjünk biztosra és legyen inszem.
Az első nem sikerült, mert a Closit kb. 6mm-re vékonyította a mnyh-at, embert meg természetesen inszem előtt kissé betintázott (szülinapja volt és haverok természetesen jól megitatták), majd rá pár nappal megbetegedett, így tök szar lett az eredménye.
Gondoltam se baj, majd a második. Na az sem sikerült.
És sajna most a harmadik sem :cry:

Igazából tartok tőle nagyon, hogy lehet Closti nélkül nincs is PÉ-m :( . Ezt azért mondom, mert amikor először jártam a dokinál februárban?, akkor pont a 10-ik napomon voltam, gyorsan csinált egy UH-t és nem látott egy árva petét sem.
Most meg ugye a második és a harmadik inszem között még stimuval sem volt PÉ-m szeptemberben.

Uhh... bocsi, egy kicsit hosszúra sikeredtem.

Kép

Kép
princzike
 
 


Bea
szorítok neked. Remélem hamarosan pozi tesztel jössz :)

Kép

Kép
princzike
 
 


Lányok
az normális, ha most én abba hagytam a duphaston szedését (mivel ugye negatív lett a teszt) és időnként görcsölök, meg hol az egyik, hol a másik petefészkemet érzem nagyon.
Bár a gyogyi abbahagyása után kb. 3 napra szokott megjönni. Nálam ennyi idő kb míg kiürül a szervezetemből.

Story:
Ma gondoltam elkeseredésemben, elmegyek az itteni nődokihoz (ezt azért írom, hogy itteni, mert pár hónapja költöztünk ide és itt még nem voltam) és kérdezek tőle ezt - azt. Elmonodom a történetem és hogy eddig már milyen vizsgálatokon estem át és hát neki mi a véleménye. Ez "normális" vagy milyen vizsgálatot kellene még csinálni, stb. Mondja doki bá, hogy először menjek vissza az orvosi papírjaimmal és megszakérti nekem, mert ugye csak ennek alapján tud bármit is mondani, de hát ő így engem elhallgatva jó úton haladok a lombik felé.
Na ekkor azt hittem, hogy sirvafakadok.

Állítom ennél már nem lehet semmi rosszab.

Kép

Kép
princzike
 
 


Princzike, egyelőre ne idegesítsd magad az "új" dokin. Lehet, elviszed neki a papírjaidat, megvizsgál, és azt mondja, nincs is semmi baj, tessék akciózni! :wink:
Amúgy én is bromo-t szedek, nekem a 2,5mg-osat írták fel, napi 0,5 tabletta. Nekem nagyon jól beállt 28 napra a ciklusom, és a hormonlaborjaim is jók amióta szedem(rosszul se vagyok tőle, pedig sokan hánynak is.. :( ). Mást nem szedek. Nekünk 1 évet adott a doki, azt mondta, addig nem zargat minket. Ha 1 év után sem sikerül, akkor kell minden vizsgálatot megcsinálni. Mondjuk tény, hogy kb 2 havonta megyek hozzá, és mindig képben van, hogy mi is a helyzet :D

Kitartás! És kössz a drukkot!

Jó éjt! Én megyek csicsikálni...

Bea
abeatrix
 
 


Jó reggelt! HÁt szomorú vagyok, mert úgy látszik ma sincs ovum. a hőm baromi alacsony, 36.1 ez nagyon gáz. Eddig legalább pém volt, azon nem kellett idegeskedni, erre tessék.... :twisted: már nagyon kezdem unni!!!
Na megyek dolgozni, majd délután visszaolvasok!
Szép napot mindenkinek!

Kép
kissedi
 
 


Sziasztok.Úgy döntöttem,hogy amíg 3 nap itthol leszek én tartom itt mindenkiben a lelket.jó lesz?Igaz csak gyerekpszichológiát tanultam de majd igyekszem.
Lys.Örülök,hogy jól vagytok,és lehet,hogy tényleg az én dokim túl óvatos,de Abeatrixnak igaza van,nem szereték én lenni az az 1 a százból akinél ez elővigyázatlanság a baba életébe került.Nagyon várjuk őt,és bármit megtennék érte.Remélem,hogy ártani nem ártok majd vele.Abeatrix,megy egy óriási drukk,reméljük baba lesz.Az meg csak jó(ahogy írtad is),hogy nem érzel semmit.
Kissedi.Nekem a Jónás napom 2 nappal később volt a pém,de ha kiderül,hogy kislány 100 %-ig megbízok benne,mert 0 rizikóval kislányt írt :)
Princzike,még egy kis türelem,vagy egy jó kis pihenés,kikapcsolódás lehet többet segítene.Szeretgesd csak apát olyan gyakran amilyen gyakran csak lehet,ne számolj ne kalkulálj,ne hőmérőzz csak nyugi és szeressd apit!!!Én úgy érzem,hogy nálunk ez adta meg a lökést.A nagy szeretet és harmónia ami akkor köztünk volt....hiszek benne,hogy a nyugalom többet ér bármilyen gyógyszernél.
Kissedi!Dod ki a lázmérőt,és szeressd apit!!
Na ennyi érzelgős szövegeléssel remélem jól felidegesítettem mindenkit....de nekem ez még mindíg sokat jelent... :oops: :oops:
Legyetek jók és vigyázzatok magatokra.

Vernike

Kép
vernike25
 
 


lys örülök hogy minden rendben van veletek..csak így tovább!!!!!!!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Vernike, ügyi vagy, hogy elmebntél dokihoz! Biztosan minden rendben lesz!

Lys, minden jó, ha a vége jó. Nem semmi, miken mentél keresztül, de úgy tűnik mostmár nyugiban lehettek.

Princzike, remélem még nincs Piri sehol!!!!! És a következő teszt már ki fogja mutatni! +++++++++++++++++++++++
Bea, Neked is ugyanezt kívánom!!!++++++++++++++++++++++

Na dobok egy táblát, jó régen volt már, szóljatok, ha javítani kell!

Kép

Kép

Kép
luli
 
 


nálam minden rendben van a táblázatba......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Csak gyors bekukk, mert most hivott a védőnő, hogy megjött az afp eredmény menjek be érte.
Gondolom jo, mert nem mondta, hogy rossz.
Majd jövök.
Pá!
encike 2
 
 


Encike, várjuk az apf-eredményt, biztos minden ok!

Vernike, köszi a lelki támogatást, nagyon ránk fér!

Princzike, nem szabad elkeseredni, egyszer csak jönni fog az a kismanó, mert jönnie kell! Fel a fejjel, légyszi-légyszi!!!

Bea, teszteltél??? Mennek a drukkok!! ++++++++++++++++

Ki következik még teszteléssel? Többiek hol vagytok??

Szerintetek mi újság pé ügyben ilyenkor? Leírom a hőmet és a napokat, mert nem volt időm táblit készíteni:
P:36,2
szo:36,7
v:36,7
h:36,2
k:36,5
sze:36,4

Azt hittem pénteken volt pé, aztán hétfőre visszaesett megint, most ismét emelkedik. Ez normális? Szombaton nagy fejfájásom volt.(Tojcsi hétfőn volt) Amúgy fogyasztom a cicka-palást teákat.
Van valakinek ötlete, vagy mit olvastok ki a sorokból? Köszi előre is.

Kép
judi79
 
 


Judi!
Lehet, hogy jo ez is, de nagyon ugrálos, nem????

Jó lett az eredmény.
AFP: 0,63
HCG: 1,65
SP-1: 1,14
PAPP-A: 0,58

Nyitott velőcsőelzárodási rendellenesség, 21, 18-triszomia kockázat NEGATIV.
Régen én nem emlékszem ezekre a triszomákra, hogy mérték volna.
encike 2
 
 


Sziasztok Lányok,
Encike,
de jóóóó neked! :P szuper, hogy jók lettek az eredmények.

Luli drága,
kijavítanád a táblázatban, hogy én most vagyok az első vagy második napomon?
Lányok, ti hogy szoktátok számolni: ha délután, estefelé jön meg, akkor az az első nap, vagy inkább az első teljes napot számoljátok?
nekem tegnap jött meg - ami jó, mert új hónap, új remények ugye.... - de most fáj a hasam nagyon :cry:
puszi mindenkinek,
mimi
mimilee
 
 


Princzike!
Hát az, hogy closti nélkül nincs pé, az nem jó hír. De épp ezért van a gyógyszer. Nekem van egy ismerősöm, neki is csak clostival volt pé, aztán 3 gyereke lett. De szoktad régebben is figyelni, hogy van e vagy se? Úgy értem az inszemek előtt.
Az a doki meg egy kicsit hamar mondott ítéletet szerintem. De ha mégiscsak lombikozni kell majd, gondolj arra, hogy de jó, hogy egyáltalán van ez a lehetőség is. Mi azért már jó idöbe születtünk.

Én egyébként ezzel a lombik, inszem dologgal úgy vagyok, hogy azt hiszem képtelen lennék rá. Ha nálunk természetes úton nem lesz tesó, akkor nem is lesz. Persze ha egy sem lenne bevállalnám. Én ehhez nem érzek magamban elég erőt. És aki ezt végigcsinálja azelőtt le a kalappal, nagyon becsülöm.

Encike!
Örülök, hogy jó lett az Afp eredményed :D .

Judi!
Elvileg szerintem a hétfői pé lehetséges, de többet majd holnap, holnapután lehet látni.

Mimi!
Ha este 6 után jön meg, akkor a következő nap az első.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Encike
Örülök, hogy minden rendben van :)

Mimi
Én elméletileg, ha még ébren vagyok és nem éjjel jön meg, akkor azt a napot már első napnak számítom.
Azért örülök, hogy megjött és ebben a hónapban új esélyekkel és reményekkel indulhatsz :)

Ranita
Sajnos én előtte nem hőmérőztem, meg nem is figyeltem a PÉ-t. Nem tudom... lehet, hogy volt előtte, de lehet, hogy nem.
Valszeg megkérem ezt az új dokit, hogy mi lenne, ha csinálnánk most ebben a hónapban egy teszthónapot, hogy van-e PÉ tabletta nélkül.
Úgyis megyek vissza hozzá csütörtökön, hogy jósoljon nekem a leleteimből :)
Azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy már én is erőteljesen rágörcsölök tudat alatt. :( és azért nem jön össze.


Ha már a pesszimista dolgoknál tartunk ti tudtok valamit az összeférhetetlenségről? Honnan lehet azt tudni? Doki elküld egy vizsgálatra? Tudom, hogy ilyenre még gondolnom sem szabad... ezt még a nődokitól is kérdeztem, amire teljesen felháborodott, hogy ilyet NE mondjak!!! Azért engem foglalkoztat.
Bár nem szeretném, ha valaki ilyet mondana nekem, mert annak annyi :twisted:

Kép

Kép
princzike
 
 


Princzkém,
annyira megértelek... én is szoktam ilyen hülyeségekre gondolni, még akkor is, ha tudom, hogy iszonyú nagy hülyeség.
szerintem ezt nézik az Optimális Családtervező központban, amiről itt már volt szó.

én most elhatároztam, hogy ebben a hónapban sem cickafarkfű tea, se ovu-teszt! múlt hónapban ugye elkezdtem ezeket, és nem is volt peteérésem. (előtte viszont volt, minden ilyesmi nélkül). szóval most csak a tojit nézem, és megpróbálok nem aggódni, mert szerintem ezen sok múlik.
Princzi, ezt neked is üzenem :)
emlékeztek, az orvosom mondta, hogy szerinte az, hogy ebben a hónapban nem volt pé-m, bár szép nagy érett tüszőt látott, és amúgy is minden oké volt, az teljesen pszichés okokból fakad.
mimilee
 
 


Mimi,
különben igazad van. Ha jönni akar az a baba, akkor mindenféle praktika nélkül is jön. Amikor a Hannával terhes lettem szedtem a clostit, aztán kész. Nem figyeltem a nyákot, nem figyeltem, hogy mennyit iszok, nem teáztam.... És mégis sikerült :D .
De azt is mondja már meg valaki, ha nagyon szeretném azt a babát, akkor hogy ne gondoljak rá????
Most valahogy jobban rá vagyok kattanva a dologra, lehet nekem is hagyni kellene mindent a fenébe, nemtom. De ebben a barátcserjében én annyira bízok, most fog elfogyni a 2. dobozzal, olyan jó lenne legalább annyit elérni, hogy nem barnáznék. Én már attól is felhőtlenül boldog lennék.
Különben ebben a hónapban én sem vettem észre tojcsit :cry: .

Kép

Kép
ranita1979
 
 


NEM IGAZ MINDEN ELSZÁLLT AMIT EDDIG ÍRTAM!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
kissedi
 
 


Csajok,
arra gondoltam, hogy ha novemberben teherbe tudnék esni, már akkor is csak augusztusi lehetne a bébi. és ennek a topicnak az a neve, hogy "2009 április-júliusra babát szeretnénk!"....
akkor mi lesz....?!?
mimilee
 
 


mimilee semmi nem lesz ha későőbi baba lesz akkor is tudunk it beszélgetni..ez csak egy topikcím.... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Ezt egyszer én is megkérdeztem a csajoktól :) Válasz:Maradsz a fenekeden :D :D
Innen nem megy senki sehova.Kibővítjük a topic címét addig amíg mindenki babás nem lesz.Hogy optimista legyek pl.2009 októberre babám születik!!!!! :) :) Jó lesz így??
Húú lányok,kezdek parázni a nyári terhességtől,nem lesz meleg egy kicsit??? :shock: De bánom is én,csak minden jó legyen.....
Figyi lányok,lenne egy kérdésem.a 6 hetes uh az mindenképp 6 hetes,mert engem bő 7 hetesre rendelt vissza... :cry:

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Jucc is úgy eltűnt,pedig nekem most nagy szükségem lenne rá..... :cry:

Vernike

Kép
vernike25
 
 


vernike nem muszály azt pont a 6.héten csinálni..lehet a 7-8-on is!!!!!
a szívhang a lényeg hogy legyen!!!!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Pedig én nem szeretnék addig várni........ :oops: :cry: :?

Vernike

Kép
vernike25
 
 


akkor menj el sztk-ba ott megnéznek......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Lehet az lesz,vagy holnap úg is beszélek dokival,megpróbálok alkudni vele... :?

Vernike

Kép
vernike25
 
 


mond meg neki hogy nyugodtabb lennél ha előbb meg tudna nézni..kötelessége megnézni! :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

vernike! Ha úgy érzed h menni kell a dokihoz, menjél és legalább megnyugszol!

Lys! Jaj de jó h minden rendben van veletek!

Princzike! Nem elkeseredni! A szomszédomék voltak így (a probléma a spermák túl lassúak voltak, meg a lánynál is volt valami): 7 évig próbálkoztak mindennel, nem ment sehogy, hormonkezelés, semmi eredménye, már azon gondolkodtak h abbahagyják az egészet és örökbefogadnak. Az utolsó hormonkezelésre már nem is mentek el, aztán pár hónapra rá természetes úton összejött a baba. Azóta 2 gyönyörű gyermekük született.

Én tegnap találtam egy érdekes cikket, amit valamikor régen itt találtam a babaneten és lementettem.

A fogamzás pillanatában a nő dönt

Az élet keletkezésének pillanatában az aktív szerepet nem a spermiumok játsszák. Az új élet izgalmas kezdetén a női szervezet veszi át a rendezés feladatát.
A mikroszkópot körülbelül 400 évvel ezelőtt találták fel, s 100 évnek kellett eltelnie, míg a kutatók a technika e csodáján keresztül megvizsgálták az emberi ejakulátumot. Ekkortól ismeri a tudomány a ficánkoló ondószálat, amit – hasonlóan az ebihalhoz – egy cikázó farkacska mozgat. Ezt követően még 250 esztendő telt el, míg a tudomány az első petesejtet is a napvilágra segítette, és csak mára jutottunk el oda, hogy kellőképpen respektáljuk a női petesejtet, és felismerjük hihetetlen képességeit. Lássuk hát, mi az, amit eddig tudunk, s milyen új, izgalmas ismeretekkel gazdagodhatunk e témában!
Régen úgy tudtuk: az ondószálak a méhszájtól kiindulva versenyt indítanak a petesejthez, kis farkincájuk ostorozza őket a célig.
Aktuális ismereteik: az igaz, hogy az ondószálak mozgása jelzi, hogy azok elevenek, és ezáltal képesek a megtermékenyítésre, de hogy milyen irányba haladjanak, azt sajnos nem tudják. Segítség nélkül csak körbe-körbe forognának. Ezért a női nyáksejtek a méhszájnál „síneket” alkotnak, amelyre az ondószálak rákerülnek. A megfelelő „üzemanyagról” is a női szervezet váladékanyaga gondoskodik. Végül megtörténik az első válogatás: a méhnyakcsatorna csak azokat az ondószálakat ereszti át, amelyeknek normális formájú a fejük s mozgékonyak. A többiek kudarcot vallanak, hiszen – azt is mondhatnánk – nem illenek a sínekre.
Régen így tudtuk: minden a gyorsaságon múlik: ha 100 millió ondószálból csak egynek van esélye, a középmezőny eleve esélytelen.
Aktuális ismereteink: természetesen megpróbálták megmérni, milyen gyorsan halad saját erejéből egy ondószál. A spermiumokat méhszáj-nyákba helyezték, üvegcsőbe tették, és megfigyelték, mennyi időre van szükségük az így megkonstruált 9 cm-es út megtételéhez, ami egyébként megfelel a női testben bejárandó távolságnak. Mi derült ki? A megtermékenyítésnél a spermiumok gyorsasága nem számít! Az, hogy milyen gyorsan jutnak fel, a nő hormonszintjétől függ. Az optimális fogamzási készség 8 órájában a cervixváladék tehát „gyorsvasúti síneket” és szuper üzemanyagot termel, a termékenység fő idején kívül pedig már csak a „személyvonat” gyorsaságára telik. De még ezzel a sebességgel is célba érkezhetnek a spermák! Az utazás maximálisan 4-5 napig tarthat, ennyi diő az ondószálak életképessége.
Az orgazmus jó szállítóeszköz. Az orgasztikus hullámok úgy szállítják felfelé az ondószálakat, mint egy lift.
Régen így tudtuk: csak néhány spermium tudja megtenni az utat a petesejtig. A legerősebb ondószál feltöri a petesejtburkot, és behatol a sejtmagba.
Aktuális ismereteink: jó néhány száz ondószál feljut a megtermékenyítésre kész petesejthez, s menyasszonytánc módjára körüludvarolják azt.
A petesejt a legnagyobb sej az emberi szervezetben, bár egytized milliméternyi átmérőjével szabad szemmel alig látható. Az udvarló ondószálak még ennél is kisebbek: méretük tízszer kisebb, mint a tizedmillimétert kitevő petesejté.
Az érett petesejt gömbölyű, a sejtmagját három burok veszi körül:
- A külső burkot petehordozó dombnak is nevezhetjük. Sejtcsoportjai gondoskodnak a petesejtről az érési folyamat során.
- A középső réteg a „tündöklő korona”. Mikroszkóppal felfedezhetők a korona ágai, amelyek körülveszik a petesejtet. Az ágak irányjelzőként szolgálnak az ondósejtek számára, melyek egyébként céltalanul bolyonganának. A középső rész vonzerővel is rendelkezik, ami nem fizikai, sokkal inkább biokémiai jellegű. Csalogatóanyagot áraszt a spermiumok felé, s a megfelelő irányba tereli azokat.
- Végül a legbelső burok következik, amely cukorban, fehérjeanyagokban, táplálékban és csábító anyagokban gazdag, ezek mind a spermiumokat hivatottak szolgálni, akiket mindez mágneses erőként vonzza maga felé. A csábító réteg mindemellett könyörtelen is: azokat a spermiumokat, amelyek nem tetszenek neki, lepattintja magáról, méghozzá olyan brutális módon, hogy azoknak már esélyük sincs egy újabb megközelítési kísérletre.

Régen így tudtuk: az ondószál fején lévő kupak biokémiai kulcs gyanánt megnyitja a petesejt burkát, a győztes behatol, s maga mögött bezárja a kaput minden konkurens előtt.
Aktuális ismereteink: a megtermékenyítés előtt a legbelső burokban lévő cukor különösen fogékony olyan cukrok iránt, amelyek hasonlítanak az ondószál fejében található cukorfajtákhoz. Mihelyt ez a peteburok dönt egy spermium mellett, magába szippantja választottját, és újra bezáródik. A legbelső réteg vonzereje olyan erős, hogy a boldog, kiválasztott ondószál tehetetlen vele szemben. A spermiumnak ilyenkor már mozognia sem kell. Elveszti csapkodó farkincáját. Az ondószálban található anyagok táplálják a petesejtburkot, mely fontos szerepet játszik a megtermékenyített petesejtnek a méh irányába való elszállításában. Létrejön az új élet első sejtje. A petesejtben és a spermiumban található kromoszómák – az örökítőanyag hordozói – párokat alkotnak, és az öröklődési anyag elvegyül.
Az új élet keletkezésekor tehát nagyon sok döntés a nő szervezetében zajlik le.
Csak egyetlenegy dolog múlik továbbra is a férfin: a gyermek nemét egyedül a spermium dönti el. Ha X-kromoszómát hordoz, akkor kislány születik, ha Y-t, akkor kisfiú.

Hazánkban is egyre több baba születik mesterséges megtermékenyítéssel, bár a termékenység doktorai vehemensen tiltakoznak a „mesterséges” szócska ellen.
Igaz, hogy a petesejtet és az ondósejtet a nő testén kívül egyesítik, mégis igyekszenek olyan keveset manipulálni, amennyire csak lehet. Mivel a fáradt spermiumok számára a petesejt burkai legyőzhetetlen akadályt és a szelekció könyörtelen instanciáját jelentik, létezik egy módszer, mely során egy ondószálat egy aprócska üvegpipetta segítségével egyenesen a sejtmaghoz terelnek.
A megfáradt petesejtek számára ezzel szemben sajnos nem létezik segítség. Csírasejtjeiket a nők születésükkor magukkal hozzák, s azok velük együtt öregszenek. A petesejt érése és a beágyazódás az alábbi gyógytermékkel és kezelésekkel támogatható: méhpempő, gránátalma, szója, cickafark, palástfű, rozmaring, macagumó, barátbors, poloskavész, homeopátia, akupunktúra és a salaktalanítókúrák.

A 40 körüli nők petesejtjei gyakran már nem elég rugalmasak, gömbölyűek, hanem egyik oldalukon kissé horpadtak. A megtermékenyítés esélye még orvosi asszisztálással is csak 5%.

A születendő gyermek fontosabb fizikai tulajdonságai már a fogamzás pillanatában eldőlnek. A genetikai információt az embrió minden sejtjében 46 – 23 anyai és 23 apai – kromoszóma hordozza. Ezeket kisebb egységek, a gének láncolata építi fel. A fejlődő csecsemő bizonyos tulajdonságait – pl. hajszínét – egy génpár határozza meg, míg más jellegzetességeit – pl. magasságát, intelligenciáját – több gén alakítja ki, ezért e tulajdonságok öröklődése bonyolultabb.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Encike! Gratula a jó eredményhez! ilyen trioszómákra én sem emlékszem.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Sziasztok!

Princzike!
En voltam ilyen osszeferhetetlensegi vizsgalaton, mert en is mindenre gondoltam, mint te, az elso babam elott.
Szoval, reggel kellett akciozni, utana korhazba be, es mitat vett a mehszaj koruli reszrol, hogy elnek e a spermiumok.
Nem valami guszta, de ez van. Igazabol nalam nem tudott semmit megallapitani, mert kesobb kiderult, hogy akkor mar megfogant a lanyom, es ilyenkor mar jobban vedekezik a szervezet.

Luli!
Koszi a tablazatot! Beirnad, hogy majus 26-ra irt ki a doki, kerlek?
Koszi

Mindenkinek jo ejt, es eredmenyekben gazdag holnapot, :-)

Lys
lys
 
 


Jó reggelt mindenkinek! :D

Sajnálom, hogy időnként így eltűnök, de iszonyúan nehéz hetem van. Bízom benne, hogy mindenkivel minden rendben és a november sokunknak hoz pozitív meglepetést.

Nekem még mindig nem jött meg a mensim, bár ma már a 32. nap van, plusz valami fertőzést is elkaptam. A hasam időnként iszonyatosan görcsöl, a petefészkeim cirkuszolnak. A hőm fent van, terhes nem lehetek. Úgy döntöttem elég, biztos valami nincs rendben. Ma este megyek dokihoz. Naggggyon szorítsatok, iszonyatosan félek. :cry:

Mindenkit puszilok: bikfy
bikfy
 
 


Még annyi, hogy dobok egy hőgörbét, este dokival kielemeztetem.


http://www.ciklus.hu/images/diagramok/8 ... 29600_.png


Nektek mi a véleményetek?
bikfy
 
 


sziasztok!

Bikfy, miért is nem lehetsz babás??? :oops: Bocsi, hogy nem emlékszem, de ez a görbe nem rossz! És szorítok! Ne izgulj!

Pruci, köszi a cikket, érdekes dolgokat tanulhattunk belőle. Küldöm is a párocskámnak.Mert mindig kérdezősködik, hogy mi hogyan történik.

Verniek, szerintem is menj, amilyen hamar csak lehet. :lol:

Kép

Kép
luli
 
 


Teri
Köszi a cikket. Szerintem tök jó volt :)

Bikfy
szorítok neked a dokihoz. Remélem semmi komoly gond nincsen.

Lys
Te mázlista :). Lehet, hogy az lesz a végén. Ezen még egy kicsit töprengek, aztán meglátjuk. Bár amikor ezt a tényt említettem a dokinak, akkor teljesen kikelt magából, hogy azért ne mondjak ilyeneket.
EGyébként lehet ezen a problémán segíteni, ha valakinek ilyene lenne?

Mimi
legalább örülök, hogy nem vagyok egyedül ilyen hülyeségekkel. Biztos nagyon pesszimistának tűnök ilyenkor. Dehát ahogy mindenkinél, megfordulnak ilyen dolgok a fejemben. :roll:

Na mindegy. Ma megyek vissza az sztk-s dokihoz, ő meg majd szintén megvizslatja a papírjaimat. Bár szerintem sok újat nem fog mondani. De ki tudja.
Annyit akarok még vele megbeszélni, hogy minden féle stimu nélkül nézzük meg mán UH-n, hogy van-e PÉ-m.
Szerintetek erre az sztk-ban hajlandók?

Pussz mindenkinek és kitartás!!!!

Kép

Kép
princzike
 
 


Vernike
veled mizu otthon? Pihizel? Minden ok?

Kép

Kép
princzike
 
 


Sziasztok.Luli,ma délután megbeszélem a dokival,de most tényleg nincs panaszom,megvárom a 6 hetet és megyek uh-ra,szívhang nélül nem igen néz meg.
Princzike,igen itthol pihizek,még holnap is majd hétfőn megyek már dolgozni.Ma több mindent terveztem,takarítok,mosok,hogy lássam így se görcsölök-e be...
Jaj lányok ma reggel meglátogatott róka koma...ki is akadtam,hogy ilyen korán mi lesz még később.Azóta pedig a fejem fáj....De nem baj,a kismanóért mindent,csak úgy utálok hányni!!!A Reggeli meggyes joghurt jött ki belőlem,mire mit mondott a férjem???Ha a FIUNKNAK husit adnál nem joghurtot nem köpné ki..... :D :shock: :roll: Nem semmi férjem van mi????
Mindenkinek fel a fejjel,princzike majd írd meg mit mondott a doki jó?De ne izgulj nem lesz gond....

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Princzike,

erre az összeférhetetlenségre pont az inszamináció a megoldás. Ott ugyanis a spermáknak nem kell bejárniuk az útjukat, ahol a Te nyákod kinyírhatná őket.
egyébként én ebben a vizsgálatban nem hiszek. szerintem sok más dolog is befolyásolhatja, lehet oka annak, hogy nem találnak élő spermiumokat a méhszáj körül. Ha jól vettem ki Lys szavaiból náluk sem találtak, mégis babás lett. (Persze amit ír az magyarázat rá:mivel már babás volt, a szervezet jobban védekezett és nyírta a kisfickókat) De szerintem annyi más oka lehet. Pl a stressz a vizsgálat miatt,a spermák is lehetnek életképtelenebbek a stressz miatt, az időzített együttlét miatt, vagy lehet, hogy reggel még nem is olyan aktívak, vagy mit tudom én.....
Sok olyat hallottam már, hogy ez a vizsgálat negatív lett, aztán mégis spontán sikerült a baba.
De a lényeg, ha valóban iylesmi van erre is van megoldás. Pl, hogy pár ónapig gumival védekeztek, hogy a szervezeted elfelejtse a spermákat és az ellenanyagtermelést. Így be lehet csapni állítólag. Vagy ha nem akartok hónapokat várni (ahogy azt én sem tenném valéószínűleg) akkor inszem.
Szóval ha amúgy is inszemeztek, ez kivédve.
egyébként miért mondta a dokid a lombikot? Szerintem simán menni fog ez inszemmel is.
Mit tudhatunk Rólatok? A prolaktinod magas, ugye? Más gond nincs is?

Kép

Kép
luli
 
 


Vernike, én is így gondoltam, mármint hogy 6 hétre menj ha tudsz.
Nem is azért, hogy probléma ne legyen, az úgysem lesz, hanem hogy minél előbb hallhasd a pici szívhangját!
ettől előbb tényleg nem érdemes menni!

Rókakomát sajnálom, de gondolom ez is jó érzés volt, mert kismanót bizonyítja a picidban! :lol: :lol:
Remélem engem sem kerül el már sokáig rókakoma!

Kép

Kép
luli
 
 


Vernike
Rókakomát sajnálom, de szerintem a kis csöppség mikor már ott lesz mindenért kárpótol :)
Mert akkor ugye tuti ott van :)

Luli
Ezt ez az sztk-s doki mondta. Ma megyek vissza a leleteimmel, hogy szakértse meg ő is.
Annyi van, hogy átjárható vagyok, prolaktinom magas volt, de azt ugye folyamatosan kezeljük.
A PÉ miatt parázok, hogy mi van. Amikor először mentem a magánrendelésre, abban a hónapban a 10-ik napon nem látott semmit a doki, hogy lenne petém. Most meg stimuval is volt olyan hónap, hogy nem volt pete. Remélem csak ilyen hülye szerencsétlenül esett egybe a PÉ nélküli pár hónap ebben az évben.
Az összeférhetetlenségre azért gondoltam, hogy már a 3*-ik inszemen vagyunk túl és semmi eredménye. Pedig igyekszek a dologra nem rágörcsölni. Azonba ilyenkor ember katonáit átválogatják és még talán fel is turbózzák egy kicsit :)

Szóval lassan már semmit sem tudok. :cry:

Te hogy haladsz? Látom lassan idő van nálatok erre a hónapra :)

Kép

Kép
princzike
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?