Új privát üzeneted érkezett!

Rami, köszi. Ez tecccett!!!Én aláírok bármilyen ívet, aminek a 2. trim meghosszabbítása a tárgya, sőőt legyen erről népszavazás!
Vendég
 


Sziasztok!

Kicsit megkesve, de nagyon boldog unnepeket kivanok mindenkinek!!!

Gratulalok a friss anyukaknak...Okr, Lafi, Lara gyonyoruek a babak!!!...a vilag legszebb ajandekat kaptatok karacsonyra! :lol: :lol: :lol:

Mi meg egyenlore egyben (de meddig?), de mar nagyon varom a nagy napot!

Alice
alice27
 
 


Lara!

Apa azt kérdezte, h. attól a szuritól vajon nekünk is ilyen szép kislányunk lett volna-e? :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

 
 

haldoklik a levelezőrendszerem. nem tudok neked sem írni rami választ.

én is várok nagyon karácsonyfaképeket!!! meg ajándék, vagy kedvenc dísz kategóriában is lehet képeket pakolni! én is teszek nemsokára!

Kép

Kép
rejo
 
 


2. trimeszterre szavazok. olyan fitt szinte sosem voltam. max. akkor mikor hetente 5ször jártam erobira :lol:

szörnyűűű dagadt disznó vagyok.

tegnap óta almázunk zsuzsival. csak 2-3 kanálka.
teszek fel képet
mindenkinek még jó pihit!!
és várom in is a képeket

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1198699032.7123.jpg[/img] [/img]

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


ja, dagadtdisznósághoz....jól belakmároztam én is....anyukám oroszkrémtortája, dió tortája....satöbbi.......... adimet mellett :D juj.
de semmi baj nem lett belóle.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet
Nagyon édes Zsuzsika!
Dagadt d. kategóriába én is nevezek.Sajnos visszanéztem a tegnapi fotókat :oops: Fehér kókuszos sütit zabálok 2 napja. :oops: Már alig van a tálcán :roll:

Rambóka
Ha elfogadják apetíciót,én is válalok mégegyet. :lol: Bár apát fővesztéssel fenyegettem a minap,ha "gyereket gyárt nekem"

Rejo
Én máris rakok egy pár képet.Gyerkőcök,Debrecen ,na meg szerénységem látszik rajtuk.

Kép Ada sajnos vaku nélkül csináltuk,így elég "szépiás"
Kép Dorottya tegnap

Kép Főutca

Kép Szerencsére az arcom homályba vész. :D

Kép A Nagytemplom

Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr, szépek vagytok!

KisZsé is gyönyörű!!!Hogy tetszett az első kari???

Képzeljétek, 2480 grammal születtünk és ma 3130 grammok voltunk!!!Hízunk!!!!!!!!!!!És zabálunk, ma egész nap 160-akat ettünk!!!!

Viszont reggel 9ig alszik a 6os kelés után, aztán onnantól semmit vagy max 1-2 órát összesen!!!Nem értem ezt már, eddig azt hittem, hogy nem fáradt, de ennyi kajától aludnia kéne, helyette ül a pihenőszékébenés figyel, semmit sem csinál, csak néz és hallgat és figyel (bár anyum azt mondta, én is ezt csináltam, nappal igényletem, hogy fogallkozzanak velem). Zabál és nem alszik, este 9es etetés után mondjuk éjjel 2es etetésig alszik, majd megint bealszik a 6os kajáig, de nappal semmit.
Vendég
 


lafi, zsuzsi is alig alszik napközben. viszont este igen. vmit vmiért :)

okr,jók a képek. és nem vagy dagi :) arcod meg tényleg nem látszódik. :(

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Dimet: Milyen aranyos rucija van Zsuzsinak! Egyből kiszúrtam :) Nagyon szépek vagytok! Hogy tetszett neki a szép díszített karifa?

Lafi: Nagyon nő a kispocak :) Örülök, hogy minden rendben és a tejcsi miatt nem aggódsz. A lényeg, hogy egészséges lesz így is a kislurkó!

A párom bátyáéknak is van egy 5 és fél hónapos kislányuk. Napközben ő is alig alszik, asszem talán 2x fél órát, viszont este jókat szunyál. Mondták is, hogy ez így jó nekik, mert este van egy etetés de hamar vissza is alszik a gyerkőc, moondhatni végig alussza az éjszakát...

Kifárasztott ez a pár nap. Ma negyed 10-kor keltem. Nem is tudom, mikor volt ilyen utoljára. :oops:
Holnap megyünk vérvételre a SOTE II-re, mert beutalót nem kaptam a dokitól AFP-re. Jó lesz korán reggel átvergődni a városon ;) Jut eszembe: éhgyomorra kell menni ilyenkor is?

Feltettem főni a töltött káposztát, mert úgy döntöttem, hogy ma az lesz ebédre... Végülis csak tegnap előtt ettünk ilyet, szóval az már jó rég volt ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica
Ha csak AFP nem kell éhgyomorra menni.
Töltötkápi nekem már nem kellene,sőtt semmi rántott ,sült húsféleség. :oops: Nálunk ma pizza van!

Dimet
ÁÁÁ,a nagykabát jótékonyan takar,ahol kell. :)

Lafi
Nálunk is alvás bojkott van.Hajnal 5-ig felvoltunk a kisebbel,és most sem alszik 5-10 percnél többeket. :evil:
Amúgy sztem ha nem sír,mikor ébren van,mindegy mennyit alszik.Sajna nálunk az ébrenlét sírással jár. :roll:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr: Köszi, igen, csak az lesz, mert a többi már régen megvan ;) HIV, Hepatitis, stb már az elején el lett végezve....

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Á mint "látom" mindenki degeszre ette magát.
Párom megjegyezte, hogy elmúlt a push up hatás a hasamról. :)

Kétségtelen, mindegyik baba szép!!!

Lafi!
Hunor nagyon ügyes!! A köldökcsonkunk még helyén van, idővel mi is "megszabadulunk" tőle, aztán jöhet a felhőtlen pancsikolás a kiskádban! Lara elég rendesen betartja a 3 óránkénti evést, közbeiktatva némi potyázással. Ő elég rendesen beájul kaja után . Ált:70-100g-ot eszik alkalmanként.

Rambóka!
Szerintem a szépség titka metben rejlik, mert szülés után orvosunk mondta, hogy metes baba!

Téli tájkép az erkélyről 25.-én. Kép

Kép
lara26
 
 


Lara
De jó neked!Nekem még mindig push up . :? A barna csíkom is megvan ,és fáj a bőröm a testápolózástól,simogatástól is. :roll:
Tájkép tuti! :D Itt nálunk fél mm-s hó van.

Bettica
Akkor egyél nyugodtan. :D

Sztetek a metet mikor kezdhetném már el??? :?: :?: Terhesség alatt nem szedtem,de már szülés óta minden tünet visszajött,szal kellene nagyon,csak nem tudom Dorottya hogyan reagálna rá??? :?:

KépKép

KépKép
okr
 
 


okr, én szedem. igaz kb. 1 hónapja úgy igazán rendesen. de 2szer 500 mg-ot. de holnap lecsekkolom a cukromat,mert vmi nem jó, tuti. ebben a nagy zabálásban. tényleg,amikor többet eszek egy nap,akkor éjszaka-este olyan mini hipózásaim vannak,hogy ennem kell. viszont, ha normálisan eszek,nem zabálom magam tele sütivel,akkor semmi gond.
nekem azt mondta a dokicsaj,hogy nem lesz semmi baj tőle a babának, nem megy át annyi,hogy legyen...vagy ilyesmi. de ez is már ki lett itt tárgyalva.

képzeljétek (egy kis gyereknevelés:)...) 3 napja zenén alszik el zsuzsi. szokásos altatás megy, de zene mellett. 5 max. 10 perc és elalszik. nemtom ez véletlen-e, de próbálgatjuk. ja, és hiába fürdettünk hamarabb, ez a gyerek akkor is játszani akar még és fél 10kor elaludni. hamarabb nem. most ez a trendi. a hepje :)

lara, de jóóó. ott hó.

többiekkel mizu? mindneki csak szuszog a karácsonyi lakomák után? jelentkezzen az, aki tökre hős volt és betartotta a rendes kajálást!!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Okriszta!

Te tényleg olyan ronda dagadt disznó vagy, h. nem is tudom, hogy merted felrakni ezt a képet! :lol: :lol: (Ha én alapban ilyen vékony lennék, mint te nagykabátban, összetenném a két kezemet! :twisted: )

Nem szépiás, csak simán szép! Mindegyik csajod!

Dimet!

Zsuzsi is!
A hős nem én vagyok! :oops:

Lafi!

Amíg csendben nézelődik és nem üvölt, addig nincs semmi baj! És még az éjszakát is végigalussza? Főnyeremény! :D

Lara!

Azt nem mondta, h. a push up felkúszott a cicidre? :wink: :lol:
Hehe! A dokink nem látta Gergőt születése után közvetlenül, annyira ronda békára nem mondott volna ilyet, az tuti! :twisted: (Bár azóta kikupálódott! :D )
Látom felétek is csak módjával járhatóak az utak!
De végre fehér karácsonyunk volt! :D


Ma eléggé kiakadtam. Popsikenőcs receptre vártam a dokinál, amikor az egyik anyuka mesélte, h. eltanácsolták a gyerekét az oviból, mert nem volt szobatiszta. Átvitte egy másik oviba, ahol az első héten közölte az óvónő, h. a gyerek azért pisil és kakil be, mert nem meri otthagyni a kirakós játékát, mire visszajönne a wc-ről a többiek összerontanák v. elvennék, így inkább visszatartja amíg bírja, aztán meg.... Az óvónő annyit csinált, h. ha már látja, h. feszeng a gyerek, akkor vigyáz a játékára, amíg kimegy wc-re és azóta újra szobatiszta a gyerek. Ehhez óvodát kell váltani? A régi óvónéninek nem tűnt fel? :evil:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Szasztok skacok:)

Utólag is Boldog Karácsonyt Mindenkinek :))))))

Lilla imádta, majd teszek be képet is :)

Jó sok ajándékot kapott, imádta kicsomagolni őket:) (csomagolópapír rulez:)))) Kapott valami kisautófélét is tőlünk (olyan lábbal hajtóst)... azt hittem, eldobom az agyam amikor szépen leszállt róla... tisztára mint a vérbeli motorosok... pedig még járni se tud :) (kapott fa építőkockát is... na az jött be legjobban... persze nem használja még rendeltetésszerűen, de kit izgat... 100 darab van a dobozban amit jó sokáig lehet pakolgatni és még színesek is:))))

Anyósomra nagyon fújok, hergelem is magam keményen, de megpróbálom visszafogni magam és ha találkozunk akkor nem rámordulni... (igen, Lilla semmit se kapott tőle karácsonyra csak a nővérétől elhozott -ott volt valami zsákban- néhány ócska rongyot amit köszönettel de nem fogadtam el... vazze... a keresztfiáról bezzeg áradoztt, hogy hogy örült az ajándékának amiket vett neki... az unokájának meg akivel állandóan dicskeszik semmit se vesz... egy rohadt csörgő belefért volna. Fú. Nagyon fú. Mikuláskor még mutogatott néhány könyvet amit Lillának vett de karácsonykor úgy döntött, hogy nem adja oda. Vazze. Majd a 6. szülinapján addig meg mindig megmutatja nekem, hogy ő milyen jó nagymama és milyen jó könyveket vesz az unokájának?????) Az már említésre se méltó, hogy én se kaptam semmit csak egy pár zoknit, amit igazából nem is karácsonyra hozott, de csak egyszer volt rajta, kimosta és összement úgyhogy nekem biztosan jó lesz. Persze. Majd az anyósom használt zokniját fogom hordani. Néhány éve legalább új zoknit adott... Az ajándékomat ,meg persze lefikázta. (ld. vettem egy tükröt, kimozaikoztam, szerintem egész jó lett... erre anynit reagált, hoyg tükör meg még valami gonosz megjegyzést. A gyertyára meg egy csalódott "gyertya" volt a reakció, a harmadik ajándékra meg szájbiggyesztés. Pedig azt hittük, szép ajándékokat kapott - még ha nem is drágákat. Jövőre csak gyertyát kap. Egyébként Lilla mér 9 hónapos múlt és ez alatt a 9 hónap alatt még semmit se kapott tőle. Vagyis egyszer talán adott 1000 ft-ot de az nem ugyanaz mint egy ajándék. Arra kérem már a terhességem óta, hogy ne vegyen semmit, kössön neki valamit... nem vesz... és nem is köt... vagyis besegített a nővérének a keresztfia levetett és szakadt kötött cipőjének a stoppolásába ... na ezt hordja most Lilla... de ezt is csak azért, mert a szakadt cipőt a nővére anno nekem adta és én akartam megjavítani csak végül felajánlotta, hogy új talpat köt rá a szakadt helyett... amit végül a nővérével közösen csinált meg (és most odadta karácsonyra). Állat. Nem? Bocsi, nem akartam ünneprontó lenni de nagyon felidegesített ráadásul ma is összefutottunk vele és rátett még egy lapáttal... fú. Hócipő...)
Vendég
 


Sziasztok!

Kriszta!
Csudaszép lányaid vannak!

Dimet!
Csini a kishölgy! A pulcsit el is irigyeltem. Ki készítette? Vagy készen vettétek?

Lara!
Csini a kislara :wink: Látom jól behavaztatok!

Napok óta köhögök. Náthás is vagyok, de ez elviselhető ( sőt nem vészes). Ám a köhögés egyre rosszabb. Nem akar felszakadni és állandóan köhögésre késztet. Vannak elég vad rohamok is, olyan mintha kiköpném a tüdőmet. Iszom a mézes teát citrommal, gyógyteát köhögésre, paralen néha és napi 5x köhögésre való gyógynövényes szirup. De nem érzem a javulást. Félek a köhögések zavarják a babócám. ( sőt érzem őt a rohamok után….vagy ő mozog vagy a méhem…még nem tom eldönteni. ) Párocskám megy ma délután Győrbe. Milyen gyógyit vegyen nekem????

Bocsi hogy csak ezért zavargok!

Gina
Vendég
 


ja és még babás képeim nincsenek, de íme a karifánk:
Kép

és az adventi koszorúnk:
Kép
Vendég
 


Gina!

Paracetamol mehet nyugodtan, tehát pl. Panadol, Mexalen, Coldrex, Grippostad C, .
Köhögésre: ACC, Fluimucil, Solmucol, Robitussin Expectorans, Mucothiol

Amit nem szabad: Ambroxol-Q, Ambrohexal, Halixol, Ambrobene, Mucopront, Paxirasol, Rhinathiol, Aspirin, Algoflex, Neo Citran, Rhinoval C !

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Halihó lányocskák!

Bocsánatért esedezem, hogy kissé offolom a topikot, de életbevágóan fontos lenne nékem a következő:

Nincs valamelyikőtöknek német nemzetiségi végzettségű óvónéni ismerőse???? S.O.S. kellene nekem egy ilyen emberke!!!!

hajni...
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Csakegy: Nagyon aranyos lehetett a gyerkőc! Képek nincsenek? Anyóspajti miatt nem érdemes felhúznod magad. :evil: Vannak ilyen emberek, sajnos én is ismerek egyet-kettőt... Szóval ne hagyd magad felhúzni, nem ér annyit ;)

Gina: Mindenképpen el kellene menned dokihoz, nehogy tüdőgyuszi legyen belőle! Az hogy a gyerkőc is megérzi a köhögéseket, teljesen normális szerintem. Nekem homeos bogyókat adott a gyógyszerész annó, bár én az első trimeszterben voltam beteg. Sajnos túrót sem ért aza homeós izé, csak a sok pihenés és a citromos-mézestea... kitartás!
UH-n voltatok? Minden rendben? Lassan félidőben leszünk ;)
Jön az influenza időszak, ráadásul nem oltathatjuk be magunkat, ha jól tudom... Fene vinné el... Még 6.-án itthon vagyunk, de aztán meló és nem igazán tudom elkerülni az embereket... :( Jó lenne nem elkapni... :roll:

Okr: Ti is nagyon szépek vagytok!!! Egyáltalán nem tűnsz dagadtnak...

Dimet: Hát én sem vagyok hős :oops: Végülis ideje volt felszedni egy kicsit ;) Eddig 2kg-val mutat többet a mérleg. Tegnap voltam olyan bátor és ráálltam :lol: Most egy darabig kerülöm :)

Rambóka: Én is tudnék mesélni egyes óvónőkről... :evil: Van, amelyik nem is veszi a fáradságot, hogy kiderítse mi baja a gyereknek, egyszerűen közli a szülővel, hogy ez így nem jó, aztán oldja meg anyu, ahogy akarja... De legalább most kifogtatok egy tényleg rendes nőcit ;)

Lányok: Valaki a múltkor említette, hogy melyik magnézium készítmény a jó. Úgy tűnik, hogy kevés a napi 3x2 MagneB6, viszont van állítólag egy másik, amit naponta 2x lehet szedni és nagyobb mennyiségban tartalmaz magnéziumot. Próbáltam visszakeresni a hozzászólást, de nem ngyon találom, így megköszönném, ha beírná az ötlet adó ismét a bogyó nevét... Millió köszönet érte!
Sajna még nem ficánkálunk érezhetően... :( Pedig úgy várom mááááár...

Lassan jön a kedvecem: Piedone :lol: Megyek beízzítom a párom is ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Utólag is Boldog Karácsonyt Mindenkinek!Remélem jól telt!



Mironnak vettem szép ingecskét,minden nagyon klassz volt vaggy inkább lett volna ....24-re 39,4 fokos láza lett......virusos száj.torok gyulladás :cry: ----ezzel telt a karink,hütöfürdő,lázmérés,kúpozás,foltok jöttek vmi allergia,az antibiotikumra is allergiás lett,tiszta pötty volt a gyerek!---mindent leszámitva végre hároman karácsonyoztunk! :)

Ha már nem jönnék.
BÚÉK!!!
Vendég
 


JA,,

Babócák gyönyörűek egytől egyig! :D
Vendég
 


Rambóka!
Ami azt illeti felkúszott! Főleg az első napokban itthon, akkorára duzzadtak, mint a "fejem" . :? :lol: :lol: Pedig én azt hittem, h nem kell mellszívó.. elég lesz rá Lara. :lol: :lol: :lol:

Kép
lara26
 
 


Gabika!

Nem allergiás!
Valószínűleg ez lehetett a baja:
"Háromnapos láz (Exanthema subitum)
Ártalmatlan, vírus okozta fertőző betegség, szinte kizárólag csecsemőben és kisgyermekben fordul elő. Három napig magas láza van a betegnek minden egyéb tünet nélkül, a láz hirtelen esik le a normálisnál akár valamivel alacsonyabb szintre és megjelenik a törzsön, végtagokon, ritkán az arcon a világosvörös kiütés. Ezzel a betegség véget is ér, szövődmény vagy maradandó károsodás még soha nem fordult elő. Kezelést nem igényel. Lappangási ideje 1-2 hét. Elkülönítésnek nincs értelme. A betegség valószínűleg egész életre szóló védettséget hagy maga után. "


Bettica!

Nem a mi óvónénink volt, hanem a váróban egy anyukáé. Gergő még nem óvodáskorú! :lol:


Apa megkezdte a bilireszoktatást: Gyerek ül a bilin pelenkástul-ruhástul, apa pedig mesél neki. Egyenlőre csak az a cél, h. 3 másodpercnél tovább egyhelyben ülve maradjon! :twisted:
Mostmár ott tartanak, h. a gyerek hozza a könyvet és pattan fel a bilire várakozóan. Kis lépés az embernek........ :lol:
Egyébként hihetetlen, de már eljutottunk odáig, h. ha nap közben álmos, akkor hozza a takaróját és ha ilyenkor lefektetjük, akkor zokszó nélkül elalszik. Ha éhes, akkor kimegy a konyhába és behozza az előkéjét v. rázza az etetőszéket. Már bonyolultabb utasításokat is végrehajt (pl. "Tedd bele a kockát apa papucsába!", bár ha éppen olyan kedvében van, akkor felettébb szelektívvé válik a hallása! :twisted:
És iszonyatos cirkuszokat rendez, ha vmi nem úgy van, ahogy ő szeretné! Hanyattvágódásról már leszokott, mert rájött, h. beüti a fejét, de a seggreülésig azért még eljut!
És a krokodilkönnyek! Hihetetlen, de tényleg igaz, amit vhol olvastam, h. a sírás és a hiszti onnan különböztethető meg, h. hisztiben csak két kövér, gondosan őrzött, le nem gördülő könnycsepp jön létre! :twisted: (Ha sír, akkor viszont lefolynak a könnyek.) És hiszti közben villog a tekintete kettőnk közt, h. ki szánja meg!
Egyébként most, h. apa folyamatosan itthon van és ő sem mindent enged meg, már van, h. hozzám jön, hátha én viszont megengedem. Eddig mindig én voltam a gonosz anya, aki mindent megtilt, és mindig apához ment kibulizni a dolgokat. Rafkós egy csirkefogó! :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!
Köszike :)

Battica!
Doki leghamarabb 2án aktuális, de addigra meg kell gyógyulnom. UH legközelebb jan 14 :( jó soká :(

Puszika!
Vendég
 


Tüdőgyuszi??? megijedtem....de se láz, semmi más jel :(
Vendég
 


Lara!

Hordjad a szopismelltartókat szorgalmasan, még éjjel is!
A feszesség ugyanis az idővel exponenciálisan csökken és apa is szeretné majd épségben visszakapni a kedvenceit, ha a ded már nem lizingeli őket tovább. :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ne hari Rambóka, de annyira de annyira röhögtem hogy jajjjjjjjjajjjjjjjj majdnem pisike lett a vége. elképzeltem az egészet vizuálisan. A hiszti megkülönböztetés jó :D és ha belegondolok tényleg igaz. Nálunk az oviban van olyan kislány akinél még megy a hanyattvágás, meg a hasravágás, sőt még a toporzékolás és az üvöltés és mardosás. felemelő érzés mondhatom.....

hajni...
Budaörs
 
 


A bilireszoktatós módszer tetszik...feljegyeztem :) hehe
Vendég
 


Ja tényleg, a toporzékolást kifelejtettem! :twisted:
Meg a pelenkázón szokott vízszintesen toporzékolni, magyarul jól mellberúg, csak éppen az erő-ellenerő törvényét még csak most tanulja és mindig vérig sértődik, amikor a rúgástól felcsúszik a falig és jól bevágja a fejét. Innentől üvölt, tapizza a falat és azt ütögeti. :twisted: Hisztimorzsa! :lol:

Ma kifejezetten nyűgös volt és kétszer is aludt napközben! Lehet, h. újabb hó jön? :shock:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


bettica, én írogattam a magna b6ot. a simna, pirosas dobozos. de napi 4szer 2 is mehet. d emiért gondolod,hogy nem elég a 3szor2???

rami, jó volt ez a hisztis dolog. két kövér könnycsepp:)

kérdések:
1. ti is tapasztaltataok olyat,hogy a gyereknek ropog a csontja? van,hogy a válla, vagy a térde. stb.

2. szerintetek a mellizomgyakorlatok érnek vmit a lógó (még éppen nem lógó), kezdeti lógós stádiumban lévő cici ellen?? :) az a ciki,hogy csak a jobb cicim. mondhatni "szétszopizta" a gyerek. és csupa striás. a bal meg nem nagyon. én nem vagyok striás típusú, a hasam sem lett olyan. a derekamon van, de az régóta. és ha lefogyok eltűnik általában. vajon ez elfog? nem akarok önzőnek tűnni,hogy ez foglalkoztat. de foglalkoztat. ez is a fontos!! szerintem.... vagy ha már nem szopizik a gyerek vmi stira elleni krém használhat rá?

ja, még vmi. 3 napja almázunk!! csak piciket. de tetszik zsuzsinak.
ja, nálunk nem volt ma nyűgösség. nincs hó :D

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


karifa+gyerekek! :D (többiektől is kérünk karácsonyi képeket!! fáról is, gyerekről is!!)

Kép

Ezt kapta Johanna, és nagyon sokat tologatom, meg játszok a kisegérrel. :lol:

Kép

ezt a díszt kaptam rambókától, és nagyon tetszik!

Kép

Kép

Kép
rejo
 
 


Nagyon édesek a gyerekek! Hunor, Lara, Ada, Dorottya, Zsuzsi mindegyikük nagyon helyes!
Kérek karácsonyi fotót a többi gyerkőcről is!

Csakegy!

Na hallod..anyósod. Te is jól kikaptad. :evil: (én szerencsére nem..
nekem mindig lesi minden kívánságomat. Most pl. megkaptam az áhított perzsaszőnyeget a nappaliba..a januári szülinapomra már előre megvette a parfümöt amit szeretnék. Domit is elhalmozza. A babakocsitól a légzésfigyelőig szinte mindent anyósomék vettek a gyereknek, úgyhogy nagy mázlink van. :twisted: )


Ginuska!

Jobbulást kívánok!
Szép a karifátok!

Okr!

Jók a debreceni fotók!

Lara!

Szép ez a fotó a téli tájról! Én is szívesebben nézném ezt, mint a szemközti társasházat.

Dimet!

Ortopédszakorvos? Ez a csontropogás asszem nem természetes.

Karácsony:

Pesten voltunk, sógornőméknél férjem családjával. 13-an voltunk összesen :) , jól éreztük magunkat. Ott is aludtunk. 25-én mentünk anyuékhoz. 26-án meg anyuék és anyósomék jöttek hozzánk.
Szóval jöttünk-mentünk.
Domi csak úgy leste a karácsonyfát. A Jézuskát meg átaludta. :) Azért az ajándékokat megkapta.

Pár kép:

Kép a karácsonyfánk Kép részlet a karácsonyfából:)
Kép Pest, itt karácsonyoztunk
Kép Várom a Jézuskát, de lassan ér ide..
Kép az unokatesóm olyan érdekes

Kép
babancs
 
 


Rejo!

3 napja dolgozom rajta, h. vmi normális képet csináljak, de vmi nagyon elállítódott a gépen és rettenetes képeket csinál. :evil:

Dimet!

Én eddig nem nagyon mertem felhozni a témát, mert nem akartam elkeseríteni senkit.
A már kialakult töppedtségen sajnos semmilyen mellizom torna nem segít. Egyszerűen teljesen megváltozik a mell tónusa és a szerkezete. A tejmirigyek átmeneti kitágulása fellazítja, a súly pedig megnyújtja a szöveteket.
Én sajnos a csalánkiütésem miatt képtelen voltam az első hónapban melltartót hordani, mert így is véresre vakartam a mellemet, és ennek meg is lett az eredménye.
(Néha megkérdezem magamtól, h. megért-e ennyit a szoptatás, de ezért ne kövezzetek meg! Ez volt az egyetlen alkatrészem, amivel elégedett voltam. :cry: )
A striák állítólag idővel halványulnak, de teljesen nem fognak eltűnni.
Szóval ez van. :cry:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Okr!

csajaid gyönyörűek! És én is fel vagyok háborodva, ramihoz hasonlóan, ha ledagadtdisznózod magad. akkor én minek érezzem magam? bálnának? ja bocs az Dimet volt terhesen! :lol:

nem is tuttam, hogy Debrecen ilyen szép!

lafi gyerkőc és első ajándék tuti! Én is szemet vetettem a lányom első igazi kariajándékára! Már alig várom a babaházat! :wink: :lol:

Dimet csini rucija van a láynodnak! és nagyon kipofásodtatok!

Gina remélem jobban vagy már. különleges fátok van! Ez ugyanaz a fenyő, mint tavaly? Emlékszem ám a tavalyi ciklámen fádra! csak az a fenyő ducibbnak tűnt.

lányok tegyetek fel kariképeket, olyan jóóók!

a másik topikban tettem fel keresztszemes díszeket amiket én csináltam! sokat! :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Ahhhhhh babancs megdobbant a szívem!!! ilyen egy csoda karácsonyfát!! Mint gyerekkoromban! Békebeli!

Kék és piros és ezüst! és hóember is van rajta! gyönyörű! a kisfiad is! Jövőre nekem is ilyen fám lesz! :lol:

azért szeret anyósod, és halmoz el mindennel, mert hozzájuk tartasz. képes és hajlandó vagy szenteste elmenni az ő családjukkal karácsonyozni. és még ott is alszol. unokát élvezhetik.
Jól csinálod.

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

Rambóka: Tudom én, csak megnéztem, hogy mennyire figyelsz :lol:
A krokodilkönnyes leírásodon én is könnyesre röhögtem magam. Meg a fekvőhisztisen is :lol:

Gina: Azért kellene dokihoz menned, hogy nehogy rosszabb legyen... Lehet már elkaptad az inlfuenciát? Tényleg pihengess akkor ;)
Nálatok nincs 18. heti uh?

Rejo: Gyönyörűek a gyerekek! Hogy megnőtt már Johanna is :) Megnéztem a díszeidet. Fantörpikusak! Tök jó, hogy ilyen kreatív vagy. Idén én is vettem néhány díszt, mert kék-fehér fát akartam (meg is kaptam, hogy miért nem jók a régi díszek ;) ), de aztán párom intézte a fa díszítését és vegyes színű lett.

Babancs: A Te csemetéd is nagyon szép! A fátokról nem is beszélve...

Dimet: Onnan tudom, hogy nem elég a magnézium, hogy most sokat pihenek, szedem napi 3x és ennek ellenére elég gyakran fáj a pocim. Aztán amint beveszem a magneb6ot, kb 1 óra múlva minden ok... Szóval innen silabizáltam ki. Sajna dokimmal nem tudtam tegnap beszélni :( De kértem hozzá időpontot 11-ére, elvileg aznapra fogok kapni majd uh-ra is időpontot. Legalábbis remélem, így nem kell külön menni a 2 dolog miatt...

Karifáról én engedjétek meg, hogy had ne tegyek fel képet. Sajna elég csúf lett a fácska, mert hihetetlen sebességel dobálja a leveleit. Túl későn mentünk fát venni és már csak a csúnyácskák maradtak. Kár hogy a díszek sem segítenek rajta :(

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica!

Nekem az 500 mg-os magnesii citrici FoNo sokkal jobban bevállt, mint a Magne B6. Ezt a dokid tudja felírni és sokkal olcsóbb, mint a Magne B6.

Ma voltam beoltatni magamat influenza ellen és megkérdeztem a doktornőt, h. terhesség alatt lehet-e, de azt mondta, h. nem szoktak terheseket oltani.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


mi is teszünk fel majd képet karifáról, csakhogy még itt csövezünk anyuméknál :D úgy volt,hogy már tegnap otthon vagyunk, de majd csak 1én megyünk. így a szép, jóillatú fánkat csak egy este csodálhattuk. azóta ott árválkodik nagy magányosan.

hát, annyira nem ropog a gyerek :) csak néha. majd megkérdezem a dokinénit. rem. semmi baj. nem érzem,hogy baj lenne.
ja, kezd forgolódni. picit :) de nem játékok után. hanem csak úgy, ha van kedve oldalra fordul.

cici: jaj, ne.... :shock: a jó kis cickóim elvesznek???? :lol: 8) :oops:
de mégha mindkettő. de a jobb az gázosabb. pedig hordtam melltartót. mondjuk sokszor nem. na, mindegy. ez van. férjem megígérte a 3. gyerek után megcsináltatjuk :lol:
rami, amit nagy nehezen elolvastam , a kisbetűset, azzal én is így vagyok. és bárki megkövezhet, de szerintem fontos az is. nagyon :) én is azzal az egy alkatrészemmel voltam elégedett. oszt annyi :)
most arra a megállapításra jutottam, ha belövöm mindennap a sérómat, és kisminkelem magam, nem annyira feltünő, hogy mekkora a testem :lol: és még a gyereknek is tetszik a piros szám :lol:

rejo, mekkora már johanna!!! és milyen aranyos, ahogy így áll!! tök sokat nőtt. domi meg már kész nagylegény!!!!!!!!

nagyon szépek ám a fák!!!!
domi és édes nagyfiú. olyan gyorsan nőnek a babák :)

hm, téééényleg, ha terhesen bálna voltam, uh...most akkor mi vagyok? :D mi nagyobb a bálnánál????? :lol: (ÉN)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Helloka!

Rejo!
Csudaszép a karifátok...szép a rami féle dísz is :wink: A lurkók meg egyenesen ennivalóak. :) Annyira hasonlítanak :)

Babancs!
A ti fátok is gyönyörű..wow. De Domi a legcsinibb. Örülök, hogy kellemesen telt a kari :)

A mi fánk ismét a tavalyi mű :(. A díszítés változott csak kicsit...apuci volt a díszmester :D

Bettica!
UHról. Nálunk Uhs szűrővizsgálat 4 van:
11-12. héten
18-20. héten
30-32. héten
36-38. héten

A dokihoz meg átlagban 3 hetente kell menni, de nekem valahogy most 5 hét is kijött :o DE TUDOM HOGY MINDEN RENDBEN VAN! Mozgást, rúgást még nem érzek, inkább csak olyan remegést, vagy mittommit.
Köhögés nem javult, DE :!: nem is romlik. Fexem, tea, szirup, meleg.

Magne B6: nekem úgy érzem a 3x2 elég. De a dokim anno azt mondta, lehet emelni 4x2 re vagy 3x3ra.

Tegnap rácsodálkoztam a cicijeimre! Nem csak nagyok, de a bimbóim teljesen sötétek lettek! :lol: jót röhögtem, barna cicis asszonyt kapott apuci!

Na puszika!

És köszi nektek az aggódást, törődést!

Gina
Vendég
 


Kép

Na figyuzzatok Én már tudom mi a jó! Anya meg csak egye a tápszerét :lol:
ezoterike
 
 


Sziasztok!
Kép Kép

Kép
lara26
 
 


Sziasztok!

Ezo: Hihi, ez a gyerek nagyon tudja, mi a jó!!! :lol:

Lara: Gyerek a fa alatt? :) Ti is napról napra nagyobbak vagytok...

Friss anyukák: Hogy bírjátok az éjszakázást?

Gina: Remélem, jobban vagy...
Apa is rácsodálkozott a minap az enyémekre ;) Méretesek lettek, az biztos. Muszáj lesz nagyobb cicifixet venni, mert a régiek már nagyon kényelmetlenek ;)
Az UH nálunk is nagyából így van, de 4 hetente nekünk a végőnőhöz kell menni...
Ma egészen jól van a pocim (le is kopogom), nem görcsölgetünk. Juhéjj :lol:

Rambóka: köszi, akkor rákérdezek majd a dokinál... Kipróbáljuk, aztán meglátjuk melyik válik be jobban. Meg hogy valóban ez-e a baj...

Kép

Kép
bettica
 
 


lara, nőttök ám :)
tényleg,hogy vagy? éjszakázás? hogy eszik-alszik kislara?

itt semmi extra. a reggeli, 9 órás uzsit bojkottálja zsuzsi ciciből. valszeg nem telik meg annyira. mert reggel 6kor eszik. egyszerűen csak rötyög rajta :) (egy szavam sincs...ahogy indultam, el sem hiszem,hogy zsuzsi még 5 hónaposan is szopik még....)

viszont a tegnap délutáni alma után volt ám visítás!!!!!!! ugyebár csak pár falcsit kap, de tegnap még kellett neki. de nem-nem...majd idővel. de ahogy látom nagykaland lesz ez az etetés:) mert ő akarja fogni a kanalat és betömni a szájába :D

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


ezo: :lol:
végre kép gergőről!!!!:)

bettica, örülök,hogy nem görcsölgetsz!!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Gyönyörűek a fák, gyöyörűek a babákok:))))))) Babás talit akarok :))))))

(Babancs: Uramatyám... Dominál teljesen lesokkolódtam, annyira kisfiús már :) Hihetetlen tempóban fejlődik...)

Rambóka: Terheseket is érdemes oltani influenza ellen (anno utána néztem)... a Lászlóban ingyé oltanak, csak be kell jelentkezni. Ráadásul azt is olvastam, hogy ha az anyát beoltják szülés előtt akkor a baba is védettséget kap (na nem akkorát mint az anya de azért valamennyit). Pont ezért más országokban kifejezetten javasolják a terhesség alatti oltást. Az egy dolog, hogy itthon engem kizárólag a Lászlóban lettek volna hajlandók beoltani, ott viszont még örültek is az előrelátásomnak (csak közben jól megfáztam így nem oltattam be magam).

2-án hívom a gyerekdokit. Lillát szeretném beoltatni influenza ellen. Na meg magamat. Hátha hajlandó nekem is beadni a szurit.
Vendég
 


Sziasztok!

Megjöttem én is... Bogi itt áll mellettem, és folyamatosan kurjongat a képek láttán, hogy baba, itt a baba! :lol:

Nagyon édes mindenki!

Én sajna nem tudok fotót felrakni, ugyanis csak 1 kezem van (nem megy a kijelölés stb, egerem nincs). Volt ugyanis egy frankó síbalesetem 3 napja Ausztriában, és y alakban eltört a bal vállam. :( Elláttak sürgősségin, kaptam kötést (gipszelni nem lehet), tegnap hazajöttünk, fájdalomcsillapítókon élek és Bogit nem tudom ellátni, babusgatni, dolgozni se tudok. Gondolhatjátok, mennyire el vagyok keseredve. :cry:

Ma vagy holnap még fel kell vetetnem magam a János kh-ba, de mivel a csontok nem csúsztak el, meg zárt a törés, bízom benne hogy nem kell műtét.

Az külön poén volt, azt nektek elárulom, hogy 8 napja kaptam tüszőrepesztőt, 4 tüszőm volt érésben. :shock: Csüt este a sürgősségin a röngten előtt csináltak tesztet, hogy nem vagyok-e babás, és amire nem számítottam, a teszt kimutatta az injekciót. Na akkor elkezdték, hogy lehetőleg ne tömjem magam gyógyikkal meg altatóval, ellátás után visszabocsátottak a szállodába, és én hülye, az 1.éjszakát végigfetrengtem, mert nem mertem altatót bevenni... még ma is látszik az a hülye injekció, de már nem érdekel.

Úgy látszik a 2007 még ezt tartogatta nekem, nekünk. :evil:
(soha nem tört még semmim és nem estem síeléskor)
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?