Új privát üzeneted érkezett!

lányok, ezért maradok itt csak :wink: így is alig bírom követni és annyi mindent írnék mindenkinek, de nem tehetem, hogy itt üljek ennyit...most is pihenek tanulás közben, de ilyenkor meg a gyerekektől veszem el az időt :oops:

soha nem voltam rápörögve a babakocsikra, pláne nem amik horror árba kerülnek...általában nekem nem is tetszenek ezek a nagyon modernek, pl egyik pénzes barátnőm is vett kb 200 ezerért de nem is lehet ültetni benne a babát rendesen, meg vízszintesen fektetni csak mózeskosárban. de az meg milyen hülyén néz már ki, amikor nagyobb gyerek mózesben fekszik....és azért 1 éves korig simán elalszik kocsiban, ahhoz meg egyenes alj kell. Hordozóban sem jó altatni, mienket is rá lehett kattintani a kocsira, de én soha nem használtam úgy, a kis gerincének hosszú távon nagyon nem jó.

Egyszer vettem egy rohadt drága hintát, ült benne a gyerek kb 2-szer. Marcinál meg divat lett a pihenőszék, na utálta rendesen! Szóval csajok gondoljátok meg, mit vesztek meg, az ember kidob egy valag pénzt feleslegesen az ablakon. (pl csecsemőmérleg, bimbóvédő, vízhőmérő, ezer féle rágóka, sorolhatnám)

Ami nagyon hasznos volt, a szoptatós párna meg a játszószőnyeg és egy jó etetőszék. Később a FP játékok. Sokba kerülnek, de nagyon hasznosak.

BETTINEK MEG HATALMAS GRATULA!!!!!!!!!!!!!! na húzok a kádba és jön a 2. felvonás! puszi mindenkinek
chamomilla
Pécs
 
 


nita! még nem tudom mikor vesszük meg,nem akarom elkapkodni, hátha találok még jobbat:)

selyem! majd teszek pocifotót ha lesz fényképezőm,meg várok h nőjön a hasam,mert nem sokat változott a 12 héthez képest,és akkor tettem.

kati! mondhatod nyugodtan a tanácsokat!:)megyek a tanyára is, úgy is alapból, vagyok ott másik két forumon is.

Bettike! Isten hozta Ferenc babát, sok boldogságot, egészséget, tejcit kívánok!!!!!

KépKép
dike
 
 


dike: hol talalom a képet?

Kép
selyem
Pécs
 
 

 
 

dike: én útálom a tanyát.
szóval, nagyon jó a kocsi, de a hordozóját felejtsétek el. ha már ennyit kiadtok, akkor 10-el kerül többe, ha külön veszitek a maxi cosi cabriofix hordozót. sokkal stabilabb és biztonságosabb és kompatibilis a kocsival.
ja! ha brendon, akkor az m5 mellé menjetek, mert ott a legnagyobb a választék és a legkészségesebbek. mi 3 órát töltöttünk el csak a hordozóknál. és ott van a legtöbb dolog élőben!!!

én is kacérkodtam ezzel, de egy barátnőm vett pint ilyet és én nem akartam, nekünk így maradt a mamba, de azt is imádom. ja! a 3tec nagyon magas. és úgy emlékszem, te nem vagy az. elég batár. a mambát kisebbre lehet csukni. igaz a 3tec-szebb színekben van.
kb ennyi!!!

cham: holnapra sok-sok kalappal!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


cham: én mérleget első hónapban bérelek, majd meglátom, h lesz-e tejem. viszont szopi párnát nem vettem. nem fogok tudni fekve szoptatni.
viszont hőmérőt is ma vettem. vízi és levegő mérő. szerintem az hasznos.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


kati! tologattam a kocsit is tökéletes volt! mindenképp megyünk a budai uti brendonba....majd élőbe dől el minden,semmi se biztos még!

selyem.passz vmennyi oldallal visszább:))

KépKép
dike
 
 


Kati, a bebi orodon nincs homero? Nem mutatja a szobahomersekletet?

Cham, vegre valaki aki utalja a babakocsikat. Csatlakozom. De akkor is tenni, vinni kell a gyereket valamiben. Mi a fenet erdemes akkor venni? Vagy kocsit csak nem mindegy, milyet? Mikor mesz mar dokihoz? Fiad mondja meg a ket babat a pocakban?

Kati, amit itt Dikenek irtal a kocsirol szot sem ertek. Kinai.:( bocsi de hot hulye vagyok hozza. Talan majd ha mar babara varok jobban fogok erdeklodni iranta es letisztul a kep. Azt sem ertem amit Cham irt. Hogy fektetni meg miben es hogy ahhh, na mindegy majd ha itt az idom ugyis atlatom majd. Remelem!:):):)

Dike, szupin nez ki a kocsi. A bababutorokrol nem is beszelve amit belinkeltel. Az ar az hol kezdodik?!:)
Vendég
 


A tanyára annyit írtatok pár óra alatt, hogy azt nem tudom követni, így jöttem ide.

Kati! Én is szeretnék venni mindkét hőmérőt. Én nem tudom megállapítani, hogy melyik víz nem meleg, mert én a forrót szeretem. Én a szopipárnát most alváshoz használom, de lehet, hogy szoptatáshoz nem fogom, bár én ülve tervezek szoptatni, de nekünk van egy kókuszbetétes angol pólyánk, ami nagyon jól tartja a babát. Ilyen, csak hófehér: http://teddybababolt.hu/product_info.ph ... 8e19d319c1

úgy kaptuk kölcsön ezt is a szomszédból, mint ahogy a ruhák 80%-át. Én szeretném, ha eleinte csak ebben fognák meg a látogatók(akiket nagyon sokáig csak a nagyszülőkre és a legszűkebb családra fogok minimalizálni).

pedi
Kalocsa
 
 


Bettike gratulálok Nektek! Remélem lesz sok tejcsid! Puszi

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


dike: akkor jó, ezek csak az én tapasztalataim voltak. a hordozó viszont tény, hogy az sokkal szarabb, ami a gyári. és tényleg csak 10000el drágább a maxi.

pedi: én itt jobban szeretek írni. a másik nekem nem annyira komoly, attól függetlenül, hogy én is vagyok ott is másik topicban.
ez szupi ez a pólya.
a vendégeket én is minimalizálni akarom. nem szeretném, ha március végéig itt tolonganának. pedig sajnos van rá esélyem, mert elég széles a család. nem tudom, hogy fogom kivitelezni. és félek, hogy tele leszek jobbnál-jobb tanácsokkal.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


huuu csajok...ez igy nem jó,nem tudom kinek mit írtam itt és az anyatanyán váááááááá :twisted:

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!!!

Bettinek hatalmas gratula!!!!!!!!!! :D :D

Ma voltam 4D-n!Hatalmas élmény volt!!!!!!!

Persze kislányom aludt,a szonográfus szinte egész végig mozgatta a hasamat,meg sétálnom kellett,és a kezecskéit mindig az arca elé tette,kis szégyenlős :D
Nem nagyon akarta magát mutogatni,de annyira édes volt :D
Korának megfelelő a méretei,minden rendben van vele,1466g :D
Ja és láttuk a hajacskáját is,a tarkójánál van vagy 2cm hosszú haja :D

És akkor beszéljenek a képek:
Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Kati! Nekem is jobban bejön ez az oldal, sokkal átláthatóbb. Meg amit Cham írt, egyszerűen képtelenség két helyre koncentrálni. Főleg, ha meglesz a pici.
Hát, szerintem jobb ha megbeszéled előre a rokonokkal, mert ugye a férjed rokonsága messze lakik, azért az mégis hülyén venné ki magát, ha akkor mondanád, hogy ne jöjjenek, mikor odaérnek. Én viszont simán bezárom az ajtót, és kész. Amúgy is mindig be van zárva, mert nekünk nincs udvarunk.
Basszus, én már kezdek parázni. Nekünk még annyi de annyi minden kell! Na, de majd jövő hét végén megyünk Pestre, ott már be fogom szerezni a nagyobb dolgokat, aztán a többit már itt Kalocsán.

pedi
Kalocsa
 
 


Mia gratulálok Nektek, annyira édes!!!!

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 



Lányok, a kétlakiság nekem sem fog menni... egy fórumot talán tudok követni, de kettőt nem...

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Nekem is jobban tetszik itt!
Én sem tudok két helyre írni egyszerre, elfelejtem, hogy kinek mit akarok írni!
Fejfájás elmúlt :)

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


Mona,Pedi:köszönöm :D
Vendég
 


Mia, grtulálok! Nagyon cuki!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Bár még csak bekukkantottam a tanyára, de nem tetszik.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Virág:Köszike :D
Vendég
 


Virág:én is csak benéztem a tanyára,de nekem sem jön be,és 2helyre írni?nemtudom...
Vendég
 


mia! nagyon nagyon édes!!!!

KépKép
dike
 
 


Mia, nagyon édes a lányka!

csajok mára elbúcsúzom, jövök holnap az uh után (12-re megyek, nem tudom mikor érek haza)

benti hőmérő nem rossz , én a vízhőmérőt tartom hülyeségnek, de persze elsőre én is vettem. Több gyerek, több tapasztalat. Mérleget még kölcsönözni sem kölcsönöznék, amikor méregettem, örökké kiakadtam, jajjjj csak ennyit szopott, futottam tápot iratni, hogy nincs elég tejem, aztán 3 hónap után tápos is lett a Milán. Marcinál lesz@rtam, szopott, amikor akart, soha nem mértem, és csak anyatejes volt 6 hónapig, utána is még szopott 4 hónapig, amikor már kapott más kaját is. Magától mondott le rólam, lett volna még tejem.

amúgy én eü-ként remélem megúszom most is a védőnőket, meg majd a babával a tanácsadásokat. A kisebbik fiamnál nem kellett járnom egyikhez sem szerencsére....aranyos volt a budakeszi védőnőm, azt mondta, maga többet tud, mint én és ezzel véget is ért a kapcsolatunk 8)

Jóéjt mindenkinek. A baba miatt jobban izgulok, mint a vizsga miatt....ha karó, 12-én repeta.
chamomilla
Pécs
 
 


Dike:köszike :D aranyosak vagytok!!!!!
Vendég
 


én ma sütöttem palit, zabpelyheset. be is dobok 1-et hátha jobban fog az agyam. na tényleg megyeeeeeeeeeeeek, pusssssssz
chamomilla
Pécs
 
 



Mia, nagyon edes, szep a kislanyotok!:):) Cuki nagyon!:) Te mikorra is vagy kiirva? Sose tudom ki, mikor szul.

A nyanyatanya nekem sem jon be. En simen tudom kovetni igy ket helyen is, nekem nem ez a bajom, hanem az ami Viragnak is, hogy az idobe nem fer bele. 2 helyen nem lehet lenni, nem idomilliomosok vagyunk sajnos. +a tanya nemtom miert de nem jon be.
Vendég
 


Szoval valszeg maradok itt a nyakatokon,
Cham drukkolok a vizsgahoz!
Vendég
 


Bogárkám, drágám! Hát persze, hogy tudod követni, majd amíg bele nem költözik egy babóca a pocakodba! :lol: Mert aztán jön a jó kis "kismami agy" és Neked lőttek! :lol:

Csillag! Ma milyen napotok volt? És az éjszakátok?

pedi
Kalocsa
 
 


Cham, én is egy kalappal küldök Neked a vizsgádhoz!
A babókával pedig tuti minden rendben van, érzem! :D

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Pedi, na hallod, akkor mar nem lesz eszem, csak noteszem. Igy is kihagy, nem majd meg akkor! Nekem a memoriam az jo, viszont feledekeny vagyok. grrrr! Alapallapoton is! ahhh, ne tuddddd meg!
Na, meselj, finomat ettel? Jot fozott a kis csinibini szakacsotok?
Vendég
 


Pedi, köszi az érdeklődést, nagyon fárasztó napom volt. Éjszaka 4x mentem Gergőhöz, ebből 3x evett egyszer meg csak felsírt, de szerencsére 2 perc alatt visszatettem az ágyába. Viszont ilyenkor nehezebben alszom vissza... hallgatózom ezerrel, hogy nyöszörög-e, kell-e megint ugrani hozzá, hogy ne ébredjen fel Bencus.
Délelőtt meg főztem krumplifőzeléket meg túrógombócot, aztán délután edzettem az idegeimet, mert most már muszáj lesz beszoktatnom Gergőt egy délutáni alvásra a kiságyába... :? Le sem merem írni, hogy mennyi ideig üvöltött torka szakadtából mire elaludt. Tudom, hogy sokan nem nézik ezt jó szemmel, de egyszerűen nem hiszem el, hogy egy 2 hónapos gyereknek szinte zéró alvásigénye van napközben. A zsigereimben érzem, hogy ha ezt most nem csinálom végig, akkor végünk van... Egyébként egész délelőtt fent volt és így aludt el végül is fél 2 felé. :?
Amíg aludt kivasaltam, meg kiválogattam a következő méretű rucikat és bevágtam őket a mosógépbe, utána, amikor felébredt, elmentünk boltba meg játszótérre. Este pedig vacsiztattam Bencét és én fürdettem a 2 gyerkőcöt, mert Bencének meg kellett mosni a haját és azt csak velem hajlandó. Utána fürdött Gergő, Apaja meg játszott egy kicist Bencussal.

Szóval hulla vagyok, de most úgy igazán, nagy H betűvel. (és ez a tejen is meglátszik... már megint... :? )

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


mia: gratulálok!!!! ez egy csuda doki, mert nála minden baba alszik. neked is szimpi volt? és alapos? micsoda kerek fejű lilike!!! cuki nagyon.

csillag: milyen napotok volt ma?

pedi: igen, zsolti rokonsága messze ven, így ők egész napra készülnek... :twisted: :twisted: :twisted:
az én rokonaim jönnek és mennek. én a kórházban nem akarok senkivel a férjemen kívül találkozni. főleg, hogy ki kell egy közös társalgóba ülni. és nem hiszem, h szülés után ezt kívánja az ember, hisz 72 óra múlva otthon vagyunk.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Bogi, töltöttem fel tegnap pár képet a fiacskáimról a kérésedre. Láttad őket?

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Bogárka! Nekem is van noteszem! :lol: Ma én is főztem. Nagyon fini zöldséglevest, amit én találtam ki, és Zoli kedvence. Meg hurkát, kolbászt sütöttem, alá krumplit szeltem. Most vacsira ettem vele egy kis levest, meg benyomtam egy mézes-müzlis Activiát. Utálom a joghurtot, de mostantól minden nap le fogok erőltetni egyet, szeretnék mindent elkövetni a széklet érdekében, mert egyszerűen megőrülök már! Meg ugye a rohadt savam miatt is marhára meg kell most már válogatnom, hogy mit eszem! Hát ez van, a gyerekért mindent! Csak most már legyen haja, ha ennyit szenvedek vele, bár tudom, hogy sajnos nincs összefüggésben a kettő! :evil: :lol:

pedi
Kalocsa
 
 


Kati, én sem fogadtam látogatót a kórházban a családomon kívül.
Az otthoni látogatásnál pedig azt tanácsolom, hogy 100x kérded meg a rokonoktól, hogy nem náthás vagy beteg-e valamelyikük... Pedivel Ti is pont olyan időszakban fogtok szülni, amikor ez "aktuális".

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


pedi: én is pont az előbb kérdeztem csillagot.

csillag: sajnálom, hogy nem volt túl jó napotok. ma beszélgettem a könyvelőnkkel, akinek a kislány szinte napr4a annyi idős, mint gergő és ő is panaszkodott, h jáznim nem alszik egész nap. végül egy-két napja derült ki, hogy az anyukája egész nap epres teát iszogatott. azt hitte, hogy a gyümölcs teában nincs koffein.
te nem eszel-iszol valamit?
ez csak egy ötlet. éééés! móninak is a 3. babája!!!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Csillag! Nem irigyellek az éjszaka miatt! DE! Amit a du-ról írtál, abszolut osztom. És valahol én sem értem, hogy a mai babáknak miért nincs alvásigényük, mert szerintem sem normális. Hiszen még alig kellene hogy fent legyenek. Szóval, abszolút igazad van!

Kati! Szerencsére én 50km-re innen szülök. Így talán a kórházban megúszom a látogatókat. Bár úgy vagyok vele, hogy inkább oda jöjjenek, mint itthonra tolongjanak. Annyira furi, hogy már csak pár hét, és tényleg szülünk, igaz?! Én a kórházi napoktól jobban félek, mint magától a szüléstől, illetve a szüléstől nem is félek.

pedi
Kalocsa
 
 


Cham,Bogi,Kati nektek is köszi a dicsiket :D

Bogi:március 16-ra :D

Kati:szimpi volt a doki és nagyon alapos! Mindenét részletesen átnézte,szívhangot is hallgattunk,megvagyok vele elégedve!
Lili egész odáig mocorgott,amíg ki nem szálltunk a kocsiból,majd onnantól kezdve bealudt :D néha 1-2 mocorgott de ennyi! Majd mikor végeztünk és mentünk ki az ajtón,újból beindult,kis rafkós :lol:
Vendég
 


én sem félek (már) a szüléstől.
jobban tartok én is a kórhzi napoktól és az első pár itthon töltött naptól

képzeljétek, vszínű, h be fog krepálni a gépem. folyamatosan gondol egyet és újraindul. sajnos egyre sűrűbben.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


mia: az enyém dettó!!!! ma amíg a dokim kézzel vizsgált, nevettünk, mennyire ugrál bogi, majd ráfordította az uhu-t is és befordult és mozdulatlan lett!!!
az én csajom utál szerepelni!!! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Bettinek gratula a picihez!!!!!!!!!:):):):)

Pedi örülök ha meg nyugodtál!!!!!!!!!:)

Brita tényleg ilyenjó áron vettétek??????
na majd ha nem kell már nektek és nekünk jön a baba eladnád nekem????:):)baráti áron?:)

Dike jól teszed ha nem kapkodod el a babakocsi vásárlást..ne legyél olyan mint én:)..bár ha meg tudnám venni amire fáj a fogam tutui nem lett volna ennyi babakocsim......csak hát az a rohadt pénz:(:(:(

Kati amit mondasz babakocsit amit Dike kinézett annak lehet fel le állítani a karját mármint azt a kiállót:)
a rokonoknak majd nyugodtan mond meg mikor jöhetnek.......a tanácsokat meg meghallgatod és ha akarod megfogadod ha nem akkor nem!!!!!
ügyes vagy te!!!!!!!:)

Mia nagyon édes dús kis pofija van Lilinek:):)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


csajok ha mindenképpen zárt topikot szeretnétek akkor meg lehet kérdezni itt is és akkor mégiscsak jobb lenne itt nem?
anyatanya nekem sem jön be meg szerintem nem is nagyon mennék oda aztán meg visszaolvasni stb. szóval tőlem sem szabadultok meg :):)

nika70
Salgótarján
 
 


Kati, nálam aszkétább életet nem nagyon él egyetlen szoptató anyuka sem... nem eszem, nem iszom semmi olyat, ami bánthatja Gergőt... csak szopis teát és vizet iszom, illetve nagy ritkán egy-egy kakaót.

Pedi, ezt a nemalszom dolgot még nekem is emésztenem kell. Bencusnak olyan jó alvókája volt, hogy ilyenkor még 3 nagy alvása volt napközben. Ezért nem tudom elfogadni, hogy Gergőnek meg egy sincs. Egyszerűen nem értem... Ma kb 2 órát aludt csak napközben Gergőci. Egyet az ágyában és egyet a babakocsiban. ez nudli!

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Nika, azt hiszem én is inkább itt maradok. 8)
Volt ma torna?

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Pedi,Kati ne féljetek a kórházi napoktól...hamar elmegy és egész nap a csöpp babátokat nézitek vagy dumáltok a szobatársakkal és egyébb dolgaitokat látjátok el a baba körül!!!!!!!!
én a szobatársakkal nagyon jókat nevettem..éjjel 2-ig is szakadtunk a röhögéstől........mai napig tartjuk a kapcsolatot!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


csillag: akkor nincs tippem, csak a kitatás!!!!
én megyek zuhi és fekszek!!! jó éjt mindenkinek!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati! Végül is megbeszéltétek a férjeddel, otthon lesz veletek az első pár napban? Velünk itthon lesz Zoli. Mondjuk én szeretnék csütörtök vagy pénteki nap szülni, mert ugye hétvégén nyugisabb a kórház. Nagyon fog hiányozni Zoli, de neki még rosszabb lesz, és már most sorolja, hogy hogy fogja bírni nélkülem?! Ha a férjed nem, akkor ki lesz Veletek az első napokban? Talán azt írtad egyszer, hogy anyud fog menni, ugye? Mondjuk az enyém a múltkor bejelentette, hogy minden nap jönni fog, főz, mos, takarít, vasal! Jaj, nem akarok bunkó lenni, de én az első napokban csak hármasban szeretnék lenni. Persze jöjjön el nyugodtan nézze meg az unokáját, de ne üljön itt a nyakamon órákig, mert akkor tuti megőrülök. Meg én azt sem szeretném, ha egyszerre jönnének a nagyszülők. Mert akkor nagy lesz körülötte a nyüzsgés, és szerintem egy újszülöttnek az sem jó. Mondjátok, ha szívtelen vagyok, de Ő a mi kisbabánk lesz, és azt hiszem elsősorban nekünk kell hozzászokni az új élethez!

pedi
Kalocsa
 
 


Jó éjt Kati! Én most tök jól vagyok, így maradok lent Zolival. Kedvenc filmje megy a Film+-on, Mi kell a nőnek?

Nita! Köszi, bízom benne, hogy így lesz. Jövő héten megyünk uh-ra a kórházba, akkor majd rá akarok kérdezni az asszisztenstől erre arra a kórházzal kapcsolatban.

Csillag! Tuti meg fog oldódni Gergőci alvása, legalábbis nagyon szurkolok miatta! :wink:

pedi
Kalocsa
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: