Új privát üzeneted érkezett!

Na, ennek utána nézetek én is! Minden esetre köszi az infót! :D Jó lenne kihasználni a lehetőségeket!

Én épp most akarom felhívni a XVII. kerületi önkormányzatot, hogy van-e náluk egyszeri anyasági támogatás és ha igen, akkor mennyi?! :roll:
A XIV. kerületit megkérdezted? Érdemes! Sajna nem mindegyik ad és nem azonos arányban... Pl. a XI. ker. 85.000 Ft-ot! Azért az nem kevés!!!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Na, azt megtudtam, hogy a mi önkormányzatunk olyan 30.000 Ft környékén ad egyszeri anyaságit! :D Egész jó kis pénz!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


hát több mint a semmi! :D
írtam az államkincstárnak, remélem válaszolnak 1 hét alatt ;)
honlapjukon nem találtam erre utalást...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 

 
 

Helyes, kíváncsi leszek! Én is írok majd a könyvelőnknek, hátha tud valamit... :)

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


elvileg az anyasági támogatás nem lehetne kevesebb, hisz ahogy olvasom fix összeg jár (Összege azonos a gyermek születésének időpontjában érvényes öregségi nyugdíj legkisebb összegének 225%-ával (2008-ban: 64.125.-Ft) ikergyermekek esetén 300%-ával (85.500.- Ft gyermekenként). )
akkor mi jogon csapolják meg???
bunkók!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


anyasági támogatás nincs önkormányzatnál csak államkincstárnál, így az összeget se tudtam meg
neked önkormányzatnál mondták???

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Az államkincstári anyasági tényleg ennyi, mint amit írtál és jár mindenkinek alanyi jogon! :)

Viszont az lakóhelyed szerinti önkormányzat adhat pluszban egyszeri anyaságit szintén, ha akar, amiért ti ott éltek és növelitek a kerület népességét a bébivel! :D Csak ugye önk. függő, attól függően, hogy mennyi pénzük van és abból tudnak-e erre áldozni. Ezért van az, h némelyik ad, némelyik nem ad és különböző mértékben. Pl. a VIII. kerületi (gondolom a sok etnikumi lakó miatt...) csak 10.000 Ft-ot ad. A XI. kerület uygebár elég rendesen el van látva pénzzel állambácsitól, ezért ők 85.000 Ft-ot adnak. A XVII. 30.000-et.
Mindenképpen kérdezd meg, hogy a Tieteknél van-e és mennyi?! Én most simán felhívtam az ügyfélszolgálatukat és megkérdeztem...:D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


hát itt a nő teljesen hülyén hallgatott és az államkincstár felé terelt. :(

nem tom melyik osztályt hívjam pontosan annyian vannak...

te melyiket hívtad?

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Én simán az önkormányzatunk központi számát hívtam és az ügyfélszolgálat vette fel a telefont. Az én nőcim rögtön mondta, hogy nálunk van ilyen! :)

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


jó neked
na majd holnap megpróbálom más számon, hátha csak ez a nő volt értetlen... :D

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok!
A régi munkahelyemen volt olyan, hogy mindenkire kötöttek biztosítást, és várandósság esetén már nem emlékszem, mennyit, de nagyon szép pénzt fizettek (volna, ha nem jövök el...). Erről a támogatásos történetről eszembe jutott, utána is nézhetnék...

Autó: VW Jetta, naná, hogy kinézték maguknak...
Kölcsönkaptam egy másikat, az egyik kolléganőét, aki nemrég ment el. Persze baromira örülök, hogy kaptam másikat, viszont szerencsétlen nagyon szét van hajtva, és most nem tudom, szóljak-e a főnöknek, még nyavalygásnak venné. Csakhogy azt se akarom, hogyha majd visszaadom nehogy az legyen, hogy én tettem tönkre. Amúgy, úgy leadni egy kocsit, hogy nem ég a lámpája, félrehúz és recseg-ropog :roll:

Sztem nem szokatlan jelenség, hogy már koraterhesen is szűk lesz a naci - hasonló élményem volt tavaly... klassz érzés!!! :oops: Bele kell húznunk, úgy látom :-)

Kép
manguszta
 
 


Szia Manguszta!

Hát nálunk cégnél tuti nincs ilyen biztosítás :(
A VW akkor cégautó vagy a saját?
Hát én mindenképp szólnék a főnökömnek h gondok vannak az autóval.
Csak nem veled akarják kifizettetni majd a javítást, hisz így vetted át.
Ez is érdekes h nem nézették át mielőtt neked adták volna...

Juli hova tűntél??? Mi van veled???
Remélem minden rendben...

Zizi köszi az infókat priviben.
1 kérdés: a kirendelt gyerekorvost ismered? v alapból mást ajánlottak neked és ahhoz mentél?

Mumi ma igen émelygős napom van. Remélem hamar elmúlik. Meg kicsit hasimasis vagyok. Nem járok sűrűn, csak híg a székletem. Remélem átmeneti... :(
Ez is érdekes h amikor még nem tudtam biztosra a babát akkor inkább rekedésem volt. Most meg átbillenek...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


'reggelt csajok!

vagyok, csak rengeteg a meló. ma sztem újra megyek a dokihoz, mert 3 napja aludni sem tudok a görcsöktől :o

de azért olvasok... csak hát ehhez hozzászólni nem tudok :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


remélem nincs semmi gond...
szorítok érted!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok Lányok!

Youlcsi, szegénykém, mi a fenétől görcsölsz ennyire????!!!! :( :shock: Mindenképpen nézesd meg magad a dokival! Remélem, jobban leszel gyorsan! Referálj, ha tudsz már többet! És ne vidd túlzásba a munkát!!!! Főleg, ha nem vagy jól!!! :roll:

Mangu, szerintem is beszéld meg a főnököddel az autó sz@rakodásait, nehogy tényleg rád verjék a kifizetését! :?
Sajna, a mi cégünknél sincs ilyen biztosítás, amiről írtál... :(

Tigris, sajnálom az émelygést! :( Kitartás! Hülyén hangzik, de nekem hányás után a langyos tej tesz jót! (persze laktózmentes :D) Próba szerencse, hátha megfelelő émelygésre is. :) Ami a hasmenést illeti, nekem is volt múlt héten 3 nap, amikor semmi (de tényleg semmi!), még a víz sem maradt meg bennem. Ugye, egyébként is állandó hasmenéssel küzdünk itt a lányokkal, ezért elég nehéz volt megállapítani, hogy minek a számlájára kellene most éppen felírnom... Valszeg a bébi, mert nem akarom elkiabálni, de azóta minden rendben van! :D A másik végletbe nem csaptam át, de normalizálódott a helyzet és már ez is pozitív!!!! :oops:

Péntek van, nekem meg hat oldali munkaundorom!!!! :D Pedig ma még főnököm sincs, de ennek ellenére is... :twisted:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Szia Mumigugo!

Hát dolgozni nekem sincs kedvem...
Főnök nekem is hol van hol nincs, ma családjával ügyeket intéz. Persze azért benéznek. Legalább megdögönyözöm fél éves kisfiát :D
Jó stramm kölök!

Munka után megyünk céges vacsira. Általában évente 1x megyünk.
Most belga sörözőt nézett ki főnök.
Ráadásul dohányzó részlegbe foglalt helyet, hogy majd szivarozunk egyet. (Dohányos voltam én is, csak ez évben letettem, persze nem olyan elvetemült fajta csak hébe-hóba szívtam.) Nem tom h bírom ki ezzel az émelygéssel majd a dohányfüstöt... Plusz kaja ügyileg se tom mit egyek. Néztem az étlapot neten h ne ott kelljen vacilálnom, de egyik se fogott meg. :? Szóval remélem túléljük Kiscsíkossal a napot :D
Persze munkahelyemen nem tudja senki a jó hírt, 12. hétig várunk.
Az a biztos.

Felhívtuk férjemmel önkormányzatot és közölték h igen vannak kerületek ahol adnak, de ez nem az! Magyarán Zuglóba laksz akkor csak gazdag lehetsz, fogd be pofád...
Szóval majd visszatérek azért rá szülés után, hátha az új polgármester elintézi... :D
A mostani már kilota a pénzt jól :twisted:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


kilota=kilopta (elírtam)

A hasmenés: ált reggel megyek el 2x - 3x, de ez is csak most kezdődött. És csak az első híg...
Reméljük nekem is normalizálódik majd.
Nagy gáz nincsen, nem okoz gondot. Nincs az a rohangálás mint régen :wink:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Az esti vacsi jól hangzik! Csak találsz valami fogadra valót mégis! :D Én a napját se tudom, hogy mikor voltam utóljára étteremben... :( A legtöbb kaja ugye tabu és érdekes módon, ha csináltatok kaját (semmi extra, natúr husi krumplival, vagy rizzsel), azt is képesek elb..ni! Vagy úszik az olajban, vagy sok a fűszer rajta és akkor ugyanazt a hatást váltja ki, mintha tabu kaját ennék! :(
Urammal szoktak is viccelődni régebben a haverjai emiatt, hogy olcsón megúsz engem, mert még vacsorázni sem kell elvinnie... :twisted:

Sajnálom az önkormányzatot! Szemetek! :( Sebaj, az államkincstári még mindig marad! :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mi se járunk párommal étterembe, mert nagyon keveset eszek alapból. Mindig azzal ugratnak h annyit eszek mint 1 kismadár. Elég a madártáp nekem. :D
Szóval nem érdemes kifizetni miattam a kaját, ha csak felét bírom megenni.
Vékony meg alacsony is vagyok, bár a vékonyság sajna módosult szteroid miatt (+4-5kg-al :cry: ) most pedig babó miatt :P
Tunikákat előnyben részesítem azóta...
Önkormányzatot majd felhívjuk decben is. Hátha módosul álláspontjuk. ;)

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Céges vacsinál soha nem törődünk olyan apróságokkal, mint "ár"!!!! :D De tényleg, használd ki a helyzetet, ha tudod és akarod!!!! :D :twisted:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


persze ott engem sem érdekel :D
csak arra írtam h mi a párommal mért nem nagyon járunk étterembe...
Bár lehet ő megenné az én "maradékomat" is :lol:
így nem veszne kárba...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok!

Igen, céges a kocsi.
Klassz lenne a vacsi, ha nem a dohányzóba foglaltak volna helyet... a Vígszínházhoz közeli belgába mentek? Szeretem azt a helyet. Majdnem azt mondtam, hogy válaszd a kagylót, de babásan nem ajánlott... De azé' biztosan találsz valami finomat, remélem.
Évek óta nem voltunk mi sem... legutóbb az Erzsébet hídhoz közeli olaszban voltunk, isssssteni báránysültet ettem. Nagyon szeretem a bárányt, és sokkal több vas tud beépülni belőle, mint a spenótból vagy a céklából! Nyami.
Önkormányzat, hát, az előzővel se voltam megelégedve. Most is azt mondták a rendőrök, hogy írjunk levelet az önk-nek, hogy szereljenek fel térfigyelő kamerát... hát, mondtam nekik, hogy néhány éve én már írtam, sőt, azt is felajánlottam, hogy összeszedjük a pénzt, nekik csak fel kéne szerelni és üzemeltetni. Sablonszöveg jött vissza, hogy nem fér bele a keretbe. Ha vették volna a fáradságot el is olvasni, dehát túl nagy dolog még feltételezni is. Bocs, ma kicsit negatív vagyok, dehát van miért.

Kép
manguszta
 
 


Szia Manguszta!
Hát hazaértem vacsiról. Első 10 percben meg utsó 10 percben jött rám h kirohanok a füsttől, amúgy jól bírtam.
Húslevest ettem raviolival meg szűzérmét 3 féle krémsajttal, pirított zöldséggel és héjjában sült krumplival.
A leves nagyon jó volt (a többiekét is megkóstoltam azok is jók voltak), a másodikba sajtok erősek voltak így nem bírtam azt megenni, a hús széle meg tök kemény volt. Szóval felét megettem felét nem...
Amúgy ott voltunk igen a Vígszínháznál... :)

Hát a rendőrök tényleg hülyék, csak az elejét olvashatták a levélnek...
Megértem h negatív vagy, én is az lennék!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Szió!
Akkor legalább valamit sikerült enned... A padlizsánkrémjüket is szeretem (bár jóóó fokhagymás), a pirított zöldség is jól hangzik!
A füstöt még tavaly megkérdeztem a dokitól (külföldön dolgoztam, a felnőtt lakosság szinte 90%-a dohányzik, úúúúútálom, meg hát, orrom mint a vadászkutyáé...), hogy mi van, ha koraterhesen esetleg ilyen helyzetbe kerülnék. Azt mondta, alkalmanként és ritkán a passzív dohányzás nem árt meg a babának, persze direkt ne járjak füstbe, de ne essek kétségbe, ha egykét órát ilyen helyen kell tölteni. Remélem, te se parázol! :-)

Kép
manguszta
 
 


Szia!

Hát kétségbe nem esem a füst miatt, csak a hányinger azért nem kellemes ;)
Most sajnos olyan hasfájással, görccsel küzdök, h aludni se hagy :(
Szombat éjjeli fél 1-től hajnali 5-ig fent voltam...
Ma éjszaka tudtam aludni végre, csak felkelni nem mertem a hasfájás miatt. Fekve nem éreztem, állva igen. Ahogy olvastam a megnagyobbodó méhet tartó izmok és ínszalagok feszülése okozza ezt. Remélem nem sokáig kell ezzel küzdeni majd...
Remélem mindenki másnak jól telik a hétvége!!!
Jól eltűntek a többiek. :?

Üdv: Tigris

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Szia!
Érdekes ez a tágulás... annakidején én is éreztem ezt, és csodálkoztam, hogy már koraterhesen elkezdődik ez a folyamat? A hasam nem fájt, a csípőcsontom viszont igen, oldalirányban :-) És nem tudtam oldalt feküdni, csak háton (amúgy sose alszom háton, kényelmetlen...), mert oldalfekvésben rögtön elkezdett fájni mindenem... Annyira furcsa. Pedig még van vagy két hónapja a bébnek, hogy rendesen elférjen az "alapbeállítások" között. Dehát a hormonok igyekeznek időben elvégezni a dolgukat :-)
Azért, az egy számmal nagyobb melltartó ellen egyáltalán nem berzenkedtem! :lol:

Kép
manguszta
 
 


Szia!

Igen érdekes ez a dolog... De a has is nagyon puffadt már az elején, pedig igen picike még a "tartalma".
Ma szerencsére nem fájtam annyira.
A melleimet tegnap vettem észre h teltebbek. Idáig csak a fájdalmat éreztem, bár most is fájnak. Nekem se gond a növekedése, nem vagyok megáldva nagy mellekkel.
Az alvás 1 érdekes dolog. Én a bal oldalamon szerettem mindig is aludni, most meg forgolódok össze-vissza. Sehogy sem jó...
És hol van még a vége... Remélem ez csak a 12. hétig ilyen érdekes meg legvégén... Szeretném élvezni is s terhességet... :oops:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsika az eltűnésért, de éredekes módon én sem éreztem magam valami fényesen a hétvégén! :( Hasfájás, derékfájás extrán... :? Tegnap délután a róka is megtalált. Olyan sok lett a savam a sok édességtől, hogy már nem bírtam. Egyébként sem duzzadtam az energiától valahogy most én sem, de ez aztán végképp betett... Este nyolckor már alig bírtam nyitva tartani a szemem! :roll: Most is éppen délutáni alvásból ébredtem, de kicsit émelygősen érzem magam... Tuti az idő befolyásolhatja a dolgokat. Egyébként a mellnövekedés és fájás is alap. Rögtön az első héten akkorák lettek a cicieim, hogy kellett vennem egy teljes számmal nagyobb melltartót! És a hason alvást elfelejthetem... :cry: (pedig mindig így aludtam el...:)

Nálunk családi vonás, hogy rögtön (de tényleg első pillanattól kezdve) meglátszik rajtunk a terhesség. És nem csak az alhasunk kezd el nőni, hanem a gyomrunk is vele együtt. Fogalmazhatunk úgy is, hogy más 3-4 hónapos terhesen néz ki úgy mint én most, pedig egyáltalán nem volt hasam a kezdet kezdetén! Aztán hirtelen nőtt egy! :oops: :wink:

Az hagyján lányok! Péntek este óta csak tabu kajákat eszem: pizza + somlói + túró rudi + mákos beigli és SEMMI BAJOM!!!! Semmi hasmenés, se lisztre, se tejcukorra! Kíváncsi leszek, hogy csak a bébi miatt átmenetileg?! :roll:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Szia Mumigugo!

Örülök h hallok rólad is!!!
Hát nekem nem kellett nagyobb melltartót vennem, mivel a legkisebb is nagy volt eddig rám. :(
Hát kaja téren azt vettem én észre: hamar eltelítődök, többször keveset eszem. A milánói makarónitól pedig rosszul vagyok, még a szagától is. :? Viszont a szendvicset póréhagymával, paradicsommal, paprikával imádom. Főleg ha a párom készíti el!!! :)

A kajának akkor gondolom most örülsz: bepótolod ami kimaradt ;)

Üdv: tigris

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Szia Tigris!

Nem izgulj, a cici növekedés be fog indulni!!!! :D Nemsokára veheted te is az új melltartót magadnak! :D :wink:

Milanói makaróni?! Hmmm...most, hogy így írtad, megkívántam! :oops:

A kaját nem merem még túlzásba vinni, és csak itthon ettem belőlük... jobb félni, mint megijedni! :roll: De vicces volt 9 év után először megenni egy óriás túró rudit! :twisted: :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok Lányok!

Merre jár mindenki? :roll: Ennyire hétfő van mindenkinél és ki sem lát a melóból???!!! :roll: :lol:

Nem mintha, én nem lennék még bent... :twisted: És még van vissza egy fél órám... Bár már 3 órája azzal küzdök, minden egyes percben, hogy le ne fejeljem a monitort... :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám én is, csak nem mindig van időm írni.

Youlcsi, mi van veled? Kezdek aggódni.

Munguszta, jobban vagy már? Végül szóltál a kocsi miatt?

Mumi, Tigris, olyan izgi ez a koraterhes időszak. Én kb. semmi másra nem bírtam koncentrálni az első pár hónapban.

Én teljesen felépültam a arcüreg-gyulából szerncsére.
Borzalom ez az idő. Mivel nem vezetek, esőben sehova sem tudunk menni Flórával és ez mindkettőnket kiakaszt. Remélem, hamarosan jön a jóidő.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok Lányok!

Végiolvastam szinte az egész fórumot és szeretném én is megosztani Veletek az én történetemet, hátha abból is erőt merít valaki, ahogy én is a Ti írásaitokból. Tavaly gyógyszerekkel sikeresen kikezeltem a végbélgyulladásomat (először Salofalk klizmát és Pentasa granulátumot szedtem, majd a beöntést felváltotta a Xalazin kúp, először 500, majd 250g-os). A legutolsó kontrollon a proktológus dokinő azt mondta, olyan mintha sosem lett volna gyulladás és ha legközelebb is ilyen lesz, abbahagyhatjuk a gyógyszerezést. Na most, legközelebb nem lett, mert terhes lettem és picit még előtte önhatalmúlag abbahagytam a gyógyszereket, hiszen jól voltam. Most 11. hetes vagyok és sajnos úgy tűnik kiújult a colitisem, ami nálam abban nyílvánul meg - és először is csak ez volt - hogy a székletemen vér is van. Ez naponta egyszer (általában reggel), max kétszer (még egyszer délután vagy este) fordul elő és székrekedéssel kezdődik (tehát nincs láz, se hasmenés, se görcs, hál'Istennek). A proktológusom azt mondta, a Xalazin kúpot nyugodtan "szedhetem", a szülész-nőgyógyászom viszont azt mondta, ha ezeken kívűl nincs más (súlyosabb) tünet, akkor várjuk meg legalább a 3. hónap végét...Nektek mi a véleményetek erről? Tudom, hogy ezt elsősorban nekem kell eldöntenem, de hátha valaki járt már hasonló cipőben...Egyébként én is Zuglóban lakom és az Uzsokiban fogok szülni. A proktológus orvosnőhöz pedig magánrendelőbe járok (Gastromed).

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Szia Lica!

Üdv a klubban! :D Gratula a bébhez!!! Tök jó, hogy egyre többen vagyunk! (persze, másrészről senkinek nem kívánom, hogy ilyen nyavajái legyenek, mint nekünk... :?) De most már 3-an bébisedünkk... :lol:
Szegénykém, te is kálváriát jártál rendesen! Remélem, minden oké lesz veled! :) Én nem annyira vagyok otthon colitis témában és a gyógyszerezésben, de a többiek okosak lesznek helyettem is és adnak majd neked tanácsot és tippeket! :roll: :wink:

Zizi, örülök, hogy meggyógyultál! :D Az időt ne is említsd... undorító!!!! :( Nem csodálom, hogy Flórával nem bírjátok! Én se...

Youlcsi,
tényleg mi van?????!!!!! Napok óta semmi életjel... :roll:

Mangu, Tigris, hogy vagytok? :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Szia Lica!
Lehet, hogy kicsit bután fog hangozni, de - a válasz attól függ, mennyire hozzáértő az orvos... Régebben elmentem egy nagyon nagy nevű nőgyógyászhoz, mondtam neki az omeprazolt (refluxra írták fel), és ahelyett, hogy rendes szakvéleményt mondott volna, elkezdett viccelődni, hogy méééér? Ég a gyomra? Hát, majd ha terhes lesz, akkor fog égni igazán. Barom... Egyébiránt a mostani orvosom ("csak" tanársegéd...) rögtön mondta, hogy terhesen azonnal hagyjam abba.
Én, ha nem lennék teljesen nyugodt az orvosok által adott válasszal, kérnék még egy szakvéleményt. Persze ez pénzbe kerül (másik magánrendelő...)

Amúgy hajlok arra, teljesen magánemberként, hogy a nőgyógyászra hallgassak. A gasztroenterológusomban teljesen megbízom (mármint, nem vakon, hanem alaposan kifaggattam) és szerinte a napi 2, az még nem annyira vészes. Tehát ha a nőgyógyi szerint jobb volna gyógyszer nélkül, nagyon is elképzelhető, hogy a gasztrodoki is rábólinthat. Szerintem.

Kép
manguszta
 
 


Szia Licaca!

Gratulálok én is a babához! :-)

Én a gasztró-dokim javaslatára a terhesség alatt végig szedtem Xalazin tablettát, végig jól voltam, és ami a lényeg: a kislányomnak semmi baja.

Szerintem maga a gyulladás inkább rosszat tesz a terhességnek és a babának, mint a gyógyszer. Meg aztán a gasztrós dokik jobban értenek ehhez a témához, mint a nőgyógyászok.

Szóval az én véleményem az, hogy inkább a gasztro-enterológusodra hallgass éshasználd a kúpot! Persze én nem vagyok hozzáértő, csak van némi személyes tapasztalatom a témában.
Remélem, minden rendben lesz!

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Most látom, hogy Mangu pont mást tanácsolt. Hát ilyenkor legyen okos az ember... :)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Abban egyetértek, hogy a gyulladás jobban árt, mint a gyógyszer. Én is folyamatosan szedem/szedném a Szalazopyrint, de nekem rohadtnagy gyulladásom van - erre értettem, hogy a dokim szerint a napi 2 még nem a kóros. Erre mondják az előny-kockázat mérlegelést - lehet, hogy picit káros a gyógyszer, de jobban káros a gyulladás. De lehet, hogy ha pici a gyulladás, akkor mégse annyira káros...

Kép
manguszta
 
 


Lányok, köszönöm, hogy ilyen gyorsan reagáltatok, ez nagyon jólesett :D
Hát igen...pont erről van szó, hogy eltérőek a vélemények...
Most azon az állásponton vagyok, hogy megvárom a 12. hetet (csütörtökön lesz), aztán megkérdezem a nőgyógyászomat, hogy mi lenne ha abbahagynám az Elevitet...hiszen attól "keményített" be...mert ugye először is így kezdődött,egyre keményebb széklet, majd székrekedés,végül véres történet...
Nálatok mennyire volt jelen a vér (minden egyes alkalommal vagy nem)?

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Manguszta, igazad lehet ebben az előny-kockázat mérlegelésben. Akkor viszont a két dokinak kell lemeccselnie ezt a dolgot.
Az arcüreggyulladásod hogy van? Nekem az infralámpa sokat segített. Gyógyulj gyorsan! :)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Licaca, nekem nem volt vér soha, de nekem Crohn-om van.
Tök fura, mert amikor a kislányomat vártam és szedtem az Elevitet, nem volt székrekedésem. Most meg, hogy elkezdük tervezni a második babát és szedni kezdtem, alig bírok WC-re menni. Nagyon furcsa ez nekem, megrögzött hasmenősnek. ;-)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tűntem el, csak senki nem írt, mindenki eltűnt és vártam, hogy ki mit ír majd... ;)

Mumigugo én elég jól bírom ezt az időt most, nem alszok el, csak nincs annyi meló és uncsi, nehezen telik az idő. :?
Legszívesebben otthon lennék persze...

Zizi örülök h már rendbe vagy!!! A kora terhesség izgalma: a rosszul lét meg a görcsök. Hát kihagynám... :oops:
Amúgy minden ok. Tegnap jól viseltünk mindent.
Kedves férjem aggódik helyettem is, ha fáj vmim, nehogy gond legyen... :lol:

Juli tényleg nagyon eltűnt. Én is aggódom, h mi lehet vele.

Licaca szia! gratulálok a babához!!! :D
Nekem is colitisem van kis területen (50 cm-ről lement 25 cm-re utsó tükrözés szerint. Főleg a végbelem az érintett szakasz.). Én nem vérzek szerencsére, lekopogom. December óta rendben vagyok. Addig használtam kúpot meg egyéb gyógyszereket. Én sem vagyok orvos, de általában az a (szak)vélemény h inkább kezeljék a betegséget gyógyszeresen, mint sem. Ez a babának nem hiszem h annyira ártana, hisz a kúp esetében helyi kezelésről van szó. Bár igaz közel van a hüvelyhez stb... Szóval tényleg az ember ilyenkor ki van szolgáltatva az orvosának. Én lehet kérnék másik szakvéleményt is. Az megnyugtatna. A terhes vitamin nekem csak "feketedést" okoz a vas miatt. Meg változó az állaga. Amúgy én is 2-3x megyek naponta ált. WC-re, ritkán 1x. De ez csak most a 2 hétben alakult ki így. Remélem majd 12 hét után jobb lesz.

Manguszta a "rohadtnagy gyulladás" mit jelent nálad? a vastagbeled nagy része gyulladt?

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok Lányok!

Érdekes, amit a terhes vitaminról írtok. :roll: Én Femibion 800-at szedek és gyakorlatilag az tett rendbe az állandó hasmenéses állapotból. De nem csaptam át egyáltalán a másik végletbe! Most pont jó! :D (hozzáteszem, tegnap este olyan hasmenésem volt, hogy örültem, hogy elértem a WC-t otthon...:( azt persze nem tudom, h mitől...)

Viszont a koraterhességi örömöket egyáltalán nem érzem... :shock: és nem azért, mert rosszul lennék, csak egész egyszerűen nem... :roll:

De negativizmust igen! :twisted: Megőrjít például, mikor megkérdezik, "Hogy vagytok?!" ÉN VAGYOK!!!! Köszönöm szépen, a gyerek max. majd csak onnantól, ha már el kezd mozogni... :roll:

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, miért őrülnek meg az emberek ilyenkor és kezdenek ajnározó és ütyülü-pütyülü hangnembe????!!!! :shock: Uuuuutálom!!!!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Hát én még a Béres Gravidát szedem (előbb megvetem mint kiderült Kiscsíkos). De ha elfogy 2 hét múlva akkor a doki javaslatára a Femibion 800-at szedem 12. hétig, majd a Femibion 400-at...
Szóval majd kiderül azzal mit okoz a székletnél. Reméljük csak pozitívat.

Én attól örülök meg, h mindenki tudja h babát szeretnénk, de azt nem tudják h terhes vagyok. Mert párom 12. hétig nem akarja lemondani senkinek... :x
Szóval tőlem mindig azt kérdezik h na van már valami??? Én meg hiába mondom h szólok ha lesz, mindig megkérdezik.
A nővérem már a szex gyakoriságát kezdte ecsetelni meg a peteérést. A másik csoport meg a "nem kell aggódni ha nem jön össze, ne stresszelj rajta!" Komolyan már attól stresszelek h ilyeneket mondanak, pedig csak január vége óta próbálkoztunk, nem pedig hónapok óta. És nem is voltunk letörve sem...
Szóval alig várom h békén hagyjanak ilyen mondatokkal. De az még 5 hét :shock:
Párom pedig nem enged a 12 hétből... Pedig már elmondanám mindenkinek...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris03, ez azt jelenti hogy most nem kell szedned a colitisre semmit? Én 2 nap múlva leszek 12.hetes, várom már, mert mi is így voltunk, nem nagyon mondogattuk eddig...
Nekem az utóbbi 2 napban lágyult a székletem, már szinte olyan mintha hasmenés lenne, de azért mégsem az... de csak reggel van egyszer, aztán nyugi egész nap. Elmúlt már valakinek gyógyszerek nélkül a fellángolás?

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Licaca!

Salofalkot szedek jelenleg 3 x 1000 mg-ot és 2 x 50 mg Imurant.
A gyógyszert sosem fogják elvenni teljesen ilyen betegeknél, hisz bármikor fellángolhat. Nekem azt mondta a dokim h a legkevesebb 1 tabletta maradni fog a végére, ha sikerül leépíteni.
27-én megyek vissza gasztros dokimhoz (Ő a veszprémi kórházban van, így komplikáltabb kicsit az időpont egyeztetés, de nekem megéri. Ő segített a szteroid függőségemen.)
Nekem azt mondta anno a doki h a Salofalk nem árt a babának, az Imuran meg különösen segít teherbe esni.
Majd most kifaggatom h jelenleg mi az álláspontja.
Remélem lejjebb építi az adagokat, persze nem az egészségem kárára..
A székletem nekem is lágy meg van h csak kevés...
Érdekes. Terhesség elején meg éppen ellenkezőleg volt, alig volt vmi...

Te mióta vagy colitises?

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris,

Ami a 12. hétig tartó titkolózást illeti, nekem esélyem sem volt erre a közvetlen környezetemben, hiszen az első hét után, h kiderült meglátszott rajtam... :) Arról nem beszélve, hogy abbahagytam a kávézást és persze ez mindenkinek feltűnt. Egyébként a nagy családunk még nem tudja, és nekik nem is fogjuk megmondani a 12. hétig... :lol:

Nálunk is mindenkinek ez a kérdése, aki nem tudja "Hogy na mi van, összejött már?!" - ááááááááááááááá és ilyenkor jön a "Dolgozunk rajta". És persze okoskodnak nálunk is a "ne görcsölj rajta, majd összejön, ha akar" dumákkal. :twisted: Mondjuk mi nem voltunk olyan "gyorsak", mint Ti... :lol: Én tavaly júniusban hagytam abba a fogamzásgátlót, és csak most februárban jött össze Manó Gyerek.
Egyébként tök érdekes az élet: eddig főnököm is mindig azt kérdezte, h összejött-e már és annyira szurkol stb., de mióta bejelentettem, h igen, azóta meg folyton (MA MEGINT!) megkérdezte, h tudom-e már biztosan, h meddig fogok dolgozni?! :roll: No comment... Lehet, tényleg fogom magam és nyáron (mondjuk augusztus elejétől) elmegyek beksibe és vissza se jövök... :twisted: :wink: :lol:

Lica,
Igazság szerint nem tudni, hogy nálam is mi a helyzet (colitis, IBS?), még senki nem tudott érdemi információt adni (kivéve a megállapított ételallergiák), de én esküszöm a kineziológusomra, aki mindig rendbe tud rakni és nem gyógyszerekkel, hanem gyógyfüvekkel, vitaminokkal... :) Én leginkább hozzá járok, ha gondom van. Bár most úgy néz ki, h a bébi jótékony hatással van rám... :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mumi

Nekem is van hasam, de kb olyan mint mikor a szteroid felfújt...
Szóval keverhetik azzal...
Bár minap észrevettem h kollégám a melleimet stíröli, mintha azt fontolgatná: nem voltak ezek kissebbek... :lol: Pont kivágott felső volt rajtam vacsorakor.
Tegnap azt mondja a férjem: nőttek 1 nap alatt
:lol: kész vagyok...

A családom viszont lehet nem fogja ilyen könnyen elnézni, mondtam is férjemnek h mért nem mondjuk meg nekik. Akkor már majdnem 9 hetesek leszünk. De nem. Hajthatatlan. Mondtam neki h akkor viszont minden baba kérdést ő fog hárítani különben én az igazat mondom. :lol:

Én ezt a gyors babásodást az Imurának tudom be...
Tudod a nővérem 2 év után lett terhes, szóval lehet én is arra a sorsra jutottam volna. De persze ki tudja. Lehet az is segít h idősebb vagyok mint ő első gyereknél 4 évvel.
Azért örülök h nem kellett a para részt átélnünk, h ilyen gyorsan összejött Kiscsíkos.

Munka: én elvileg úgy tervezem h babó mellet is dolgozom (sajnos nem vagyok teljesen bejelentve (4óra minimálbér) és a kapott összeg nagyon kevés a fennmaradáshoz). Persze eleinte csak heti 1 napot mennék be céghez, otthonról meg leveleket intézhetem távolival. Majd utána 3 napra tudnék bemenni persze nem 8 órára de addig is el tudnám rendezni dolgokat... Szóval én ezt tervezem. Tudod ha eltűnök 2 évre akkor új munkahelyet is kell néznem, mert olyan helyen dolgozom ahol csak öten vagyunk összesen, és a munkám sok. Tehát vkinek csinálnia kell. És nem a meglévőknek akik el vannak úszva. Addig férjem vigyázna kicsire (tudod ő tűzoltó, így 24 órát távol van 48 órát meg otthon)...
Persze attól is függ h a Kiscsíkos h viseli ezt. De sajnos nem nagyon tudok más megoldást.

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris03, nekem tavaly nyáron kezdődött a gyulladás és a gyógyszerek hatására nagyon gyorsan elmúlt (vér már másnap nem volt és wc-re is általában csak 1x mentem/megyek, nagyon ritkán 2x vagy 3x). Én nem akarom elfogadni azt az álláspontot, hogy sosem lehet elhagyni a gyógyszert, annál is inkább mert a proktológusom is azt mondta, hogy van rá esély...szerintem lehet hogy ez is emberfüggő, hiszen nincs két egyforma ember...

Mumigugo - t is pl. gyógyszer nélkül rendberakja a kineziológusa, ez nagyon jó! Lehetne elkérni az elérhetőségeit?

Nekem már az elejétől kezdve nagyon meglátszik a pocakom, nem is értem hogy a munkahelyemen hogy nem tűnt fel a kollégáknak...ennyire figyelnek az emberre... :?

Megjegyzem, hogy a gyulladásom egy nagyobb munkahelyi stressz után jött ki...úgyhogy most igyekszem nem idegeskedni és már várom hogy elmodhassam (remélem akkor kicsit nagyobb tekintettel lesznek rám...)

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Licaca!

Én sajnos 4 éve küzdök lassan a betegséggel. Én örülnék a legjobban ha letehetném a gyógyszereket. De nem tudom. Mert egyből rosszabbul leszek. Remélem ezen esetleg változtat a terhesség.
Sok mindent kipróbáltam ahogy fentebb olvashattad is. Van ami bejött, van ami nem.
Attól h nem fogadom el még sajnos létező probléma, amit gyógyszerrel kezelnek ha visszaesünk. :cry:
Persze függ sok mindentől, lehet h neked olyan pici területen van kiterjedve h azért is mondják van esélyed a teljes gyógyulásra.
Kívánom legyen így!
Nem tudom h neked milyen erős lefolyású volt a betegség amikor jelentkezett, mekkora szakaszon vagy gyulladt, de én 2 hónap táppénzen voltam, mert 7-8 kilót lefogytam, nem ettem semmit, egész nap a wc-n ültem és csak a nyák és vér jött, mert nem volt minek jönnie. Ebből 1 hét kórház amíg kiderítették mi okozza. És akkor ez még csak közepes erősségű betegség az orvosok szerint. Szóval nagyon-nagyon örülnék ha elfújnák mintha nem is lett volna ez a pár év...

Mumigugo-t nem diagnosztizálták colitisre ha jól értettem. Inkább IBS-re. Meg nála ha jól veszem ki inkább hasmenés féle van, vérzés nincs.
Szólj Mumi ha rosszul tudom!!!

A stressznek nálam nincs szerepe, se az étkezésnek hogy mikor jön elő a gyulladás. Ezt már észrevettem. Az ősszel sincs összefüggésben nálam, ahogy a dokik mondják, h akkor van a szezonja. :)

Szóval érdekes ez a betegség. Meg az összes ami az immunrendszerrel függ össze.

Kívánom mindenkinek h teljesen tünetmentes legyen, vagy a legjobb: gyógyuljon ki belőle!!!! olyan jó lenne!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: