Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Itt vagyok ám én is,csak a kiscsajszim mellett nem túl sok időm van netezni :cry: A férjem sajnos szombaton és vasárnap is dolgozik 2 óráig,s így hétvégén is ketten vagyunk itthon :cry: De azért figyelemmel kísérem az eseményeket :P :P

Natasa,
statisztika szigorlat :cry: :cry: El tudom képzelni,milyen izgi lehet.Nagyon drukkolok Neked,hogy jól sikerüljön.Engem a világból ki lehetett volna üldözni a statisztikával,irtóra gyűlöltem.Az első szigorlatom nem is sikerült,de aztán összejött szerencsére :D
Nagyon örülök,hogy sikerült beszélnetek a babáról,s tiszta szívemből kívánom,hogy megvalósuljon a szép újévi meglepi :!:
Hajráááááá,mindent bele :lol: :lol: :lol:
Szuperrrrrrrrrrrrrrr lett a vonalzód :!:

Márti!
De jó lenne,ha tényleg igaza lenne a lányoknak a babás görbét illetően.Úgy izgulok érted :!: :!: :!:

Mano!
Kellemes kirándulást Nektek,remélem,szép időtök lesz!

Lilla,Magdolnam!
Üdvözöllek Titeket a csapatban,s Nektek is azt kívánom,hogy hamarosan megjelenjen az a várva várt két csík :P

Csubi!
Tényleg nagyon édesek a képek,jó,hogy felraktad!Nagyon jól tetted,hogy elmondtad nekünk az örömödet,hiszen azért vagyunk itt,hogy mindent elmondhassunk egymásnak.

Jenny!
Az adataim:
nati06
27 év 1979.12.14.
28 napos a ciklusom
most kezdtünk próbálkozni
1 kislányom van,Fanninak hívják
Folsavat szedek egyenlőre
Köszi,hogy megcsinálod a táblát!

Remélem senkit nem felejtettem ki!

Lányok!
Mi a helyzet az aloe verával?Szabad vagy nem? Segítsetek,légyszi!


Most megyek,mert a picim már nagyon unatkozik :P Kicsit később benézek.

Puszi Mindenkinek!

KépKép
nati06
 
 


Húúúúúúú egy kicsit hosszú voltam :oops: Bocsi!

KépKép
nati06
 
 


Nati06
Milyen aloe vera terméket szedsz? Ha leírod mi van még benne, mire ajánlják, akkor próbálunk segíteni benne.
Én nagyon szeretem ezt a tárgyat, csak most nincs kedvem tanulni.
Matekból és operációkutatásból is jó vagyok. Csak nem most. :(

Kép
Kép
nati80
 
 

 
 

Natasa örülök, hogy nálatok is indul a babaprojekt. Remélem mindenkinek sikerül mielőbb.
Sajnos a hőm nem ment fel reggelre, úgyhogy nem volt pém. Valószínű már nem is lesz ebben a hónapban.
p__lilla
 
 


Jenny! Én is leírnám az adataim:
p__lilla
29 év 1978.05.25.
28 napos a ciklusom
most kezdtünk próbálkozni
nincs még gyermekem
Gravidát kezdtem szedni október közepétől
p__lilla
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, csak takarítok :roll: :( néha kell... :lol:

Nálunk is esik aza fránya eső, így nem megyünk sehová.

Nati80! Hajrá a statival, nemsokára túl leszel rajta :) de azért túlzásba se vidd.

Lilla! Ez nem bizti még, hogy ebben a hónapban nem lesz :wink: csak ki kell várni türelmesen. (Ez a legrosszab az idegörlő várakozás :S)

Nati06! Köszönöm az üdvozlést :wink:
magdolnam
 
 


Hát igen, nagyon rossz a várakozás. Most ugyanannyi lett a hőm, mint tegnap. Lehet, hogy megszűnik a fűrészfogas görbe? Ez jó jel nem?
p__lilla
 
 


magdolnam örülök a hődnek
p__lilla
 
 


elképzelhető :) Szerintem az jó.
Köszi:) :oops:
magdolnam
 
 


Annyit lovagoltok azon a fűrészfogas görbén. AZ NORMÁLIS!!!
Még nem biztos, hogy nem volt pé-d. Várni kellene még néhány napot. Ma nekem is visszaesett egy kicsit, de remélem holnap megint felmegy 36,7 körülre. Az nagyon jó lenne.
A baba dologról még biztos fogunk beszélni, mert tegnap nem mondtuk ki konkrétan csak kerülgettük a választ. Azt mondta, hogy akkor bejelent minél előbb, nézzek utána, Ősszel akár szülhetek is már, végül is. :roll: :? Ezt nem lehet másképp érteni. Biztos egyre gondoltunk. Ugye? :(

Kép
Kép
nati80
 
 


Szerintem egyre gondoltatok. Az jó, ha be tud jelenteni, és lesz munkaviszonyod. A bér összege határozza meg a gyed összegét is, de nem tudom pontosan hogy számolják. Szerintem elég bejelenteni akkor is, ha megtudod, hogy terhes vagy. Bár attól függ, hogy az anyagiak miatt hogy engedhetitek meg magatoknak.
p__lilla
 
 


Nézzétek meg a www.fertilityfriend.com oldalon a nyilvános görbéket. A lap alján a görbe felett
MOST RECENT CHART GALLERY ENTRY
There are currently 73635 charts in the gallery.
Mindegyik cikcakkos!

Kép
Kép
nati80
 
 


Lilla,
Már egy év munkaviszony kell, ha jól tudom. Egy barátném most kismama és neki ezt mondták. Szóval akkor már be kell legyek jelentve, mikor zebrás lesz a tesztem.
GYED a nettó bér 80-90%-a? ha jól tudom max 85 ezer FT.

Kép
Kép
nati80
 
 


Valóban cikcakkos. Az enyém is így indult, csak még nem volt pém. Pedig már a 17 napon vagyok.
p__lilla
 
 


Nati
Lehet, hogy már felvitték 1 évre. Nem tudom utána kell járni. A bért sem tudom pontosan. A kolléganőm 105ezret keresett nettőba és 67ezer körül kap + a családi pótlék. A terhességi gyermekágyi segély + csal.pótlékkal együtt kapott kb. annyit, mint a fizetése. Tehát az a kb. 90%, de az csak 6 hónapig jár.
p__lilla
 
 


A GYED jár csak 6 hónapig? Mert akkor nem éri meg bejelenteni. Több a kiadás.
Vannak fenn pé nélküli, pé-s, terhes és vetélős?(abban nem vagyok tuti biztos) görbék. NÉzzd meg

Kép
Kép
nati80
 
 


amit tegnap küldtem, benne van minden részletesen.
www.icsszem.hu
magdolnam
 
 


Tudom, de útálok ennyi szöveget átolvasni. Lusta vagyok, meg persze számolok is, már majd beleőrülök.
Te mit tudtál meg belőle?

Kép
Kép
nati80
 
 


6 hónapig kapod a mindenkori bruttó fizud 70%-át, max (erre nem emlékszem pontosan)80-85eft+cs.pótlék. Utána kb 54000.ft, lesz és az utolsó évben a mindenkori öregségi nyugdíj környékén van. Ezt csak emlékezetből mondom.
magdolnam
 
 


Össz mennyi ideig kapom a lóvét? Azt is tudod, hány bejelentett hó kell?

Kép
Kép
nati80
 
 


Újra itt vagyok :P

Natasa,
szerintem tuti egyre gondoltatok a férjeddel.Ez nem is kérdés :P :P
Én is úgy tudom,hogy egy éves munkaviszony szükséges,úgyhogy minél előbb jelentsen be a férjed,ha megengedhetitek magatoknak.
A gyermekágyi segély jár csak 6 hónapig,aztán jön a GYED.

KépKép
nati06
 
 


Nekem is elég volt átnyálazni :roll: De én úgy tudom, hogy aki nem dolgozott, ugyanúgy megilleti a járandóság (kavarom a gyest, gyedet, tgyást, ezért nem írtam oda a pontos megnevezést) Van 1 ismerősöm, akinek nem volt munkája és ugyanúgy kapott pénzt.
magdolnam
 
 


Magdolnam már megelőzött :P :P :P

KépKép
nati06
 
 


Nati06!

És kb mennyi pénzzel dob meg az állam, mit tudsz erről mondani? Neked hogy volt? Engem is érdekelne.
magdolnam
 
 


Nati06
Sajnos nem a férjem, de igazából nem is érdekel. Nekem már nem ez a fontos. Talán egyszer összeházasodunk.

Szóval összegzem:
bejelent a teherbe esés előtt min. 3 hónappal annyira, hogy megkapjam a max GYED-et, ahhoz jön még a gyágyisegély? 6 hóig, családi pótlék, Meddig van GYED? ha az lejár utána mit és meddig kapok?

Kép
Kép
nati80
 
 


Sziasztok Csajok!

Na, már itthon vagyunk, csak ma engedélyeztem magamnak egy jóóó nagy alvást. :D Krumplis tészta lesz az ebéd, az meg hamar megvan. Mégcsak nemrég reggeliztünk. :oops:
Hát...termeltetek rendesen az elmúlt 24 órában! :lol: Na de ez nem baj, csak örülök neki!
Köszi mindenkinek, aki leirta az adatait, délután neki is állok majd megcsinálni. Ez nem egy végleges táblázat lesz, menet közben majd irok bele, akinek változik valami. Pl. baba beköltözik, meg ilyenek. :) Ja meg ha jönnek még újak.
Lilla, üdv a csapatban!!! Kérdezted még tegnap, hogy hol mérek hőt. Szept-okt. hónaljban mértem, ebben a cilkusban álltam át a hüvelyi mérésre, mert ez sztem és mások szerint is biztosabb.
Natasa, örülök, hogy sikerült apával megbeszélni a baba projektet! Lehet, hogy egyszerre leszünk mamik? Bár remélem itt mindenkivel egyszerre leszünk azok!!!!!!
Ja igen, megnéztem a görbéket, amit belinkeltél, és legnagyobb döbbenetemre még a babás görbék is cikkcakkosak! Ez jó hir ám nekem!!!
Márti, nagyon szép a görbéd, és nagyon baba gyanús.... :wink:
Nati, annyira édes a kislányod!!! Nincs kedved még pár képet feltenni róla?
Manó, jó kirándulást!!!!!Milyen kis izgága család, mindig mentek valahova. :D Bár gyerekekkel a szabadban jobban lehet birni, mint a 4 fal között. :lol:
Az új vonalzósoknak gratula, naggggyon szépek lettek!!!!
Majd jövök még, jók legyetek!!!!
A jobb oldalam nagyon hasogat, sztem az ovu miatt, a vonalzó szerint még 2 nap...
Pussz mindenkinek!

Kép
jenny29
Mór
 
 


Jenny
örülök, hogy mindenkit megnyugtat végre, hogy minden görbe, girge-gurba. :lol: :lol: :lol:
Ha hasogat akkor hajrá! Mit akartok? Lány, fiu? hajrá! :wink:
Te tudsz valami okosat még hozzátenni a pénzügyi kérdésemhez?

Kép
Kép
nati80
 
 


Itt vagyok ám én is, csak közbe ápolgatom a párocskámat...Szegénz nagyon legyengült a sok fo...tol :( :(

Jenny:
de jo lenne , ha igazad volna :oops: :lol:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Sajnos nem tudok ehhez hozzászólni.:(
Arról a 180 napról tudtam, hogy bejelentve kellett lenned legalább ennyi napot az elmúlt 2 évben. GYed jár 2 évig, aztán jön a gyes, de az nem fizet jól. Ezért szoktak a mamik elmenni dolgozni 2 év után, a baba meg repül a nagyihoz, vagy a bölcsibe.
Igazság szerint én nem is gondolkodtam ilyenen, nekem az volt a fő, hogy a jelenlegi helyemen vagyok már több, mint 2 éve, és határozatlan a szerződésem.
De próbálok utánanézni itt a neten, ha időm engedi. Biztos van valami kiút.

A kérdésedre a válasz: Inkább kislányt szeretnénk, hogy Natasának hivhassuk, de a fiúnak is örülnénk, már vannak neveink, tegnap kiveséztük ezt a témát. :)

Már nem tudom, ki irta, de tegnap én is néztem azt a 4-es ikres filmet, döbbenetes volt!

Kép
jenny29
Mór
 
 


Először kapunk egy egyszeri anyasági támogatást,amely a gyermek születésének időpontjában érvényes öregségi nyugdíj legkisebb összegének 225%-a.Ez 2006-ban 58050 Ft. volt.
Aztán 6 hónapig jön a gyemekágyi segély+családi pótlék,majd a GYES vagy GYED+ családi pótlék a gyermek 3 éves koráig.Én minimállal voltam bejelentve,s így GYES jár nekem,ami 35651 Ft.
Bocsi,Natasa nem tudtam,hogy nem a férjed :oops: ,de igazából tényleg nem számít.Nem az a papír a fontos :P

KépKép
nati06
 
 


Én irtam. Párom el volt ámulva tóle. Én majdnem sirtam a császár alatt. Mindig elszörnyedek, ahogy nyúzzák az anyukákat, és húzzák a babákat. Rémisztő. Aztán azért akartam sirni, mert olyan picik. Drágám is csak nézett.

Kép
Kép
nati80
 
 


Nati06
Akkor az első 6 hónapban nem is kapok GYED-et? Csak utána?

Kép
Kép
nati80
 
 


Én úgy értelmezem, hogy amig terhes vagyok, kapok gyermekágyi segélyt, aztán ha szültem GYest. Igy van?

NAti, a munkanélküliek és a közép -vagy főiskolán tanulók is beleszámitanak a 180 napos biztositottak közé.

Kép
jenny29
Mór
 
 


VAgyis először gyed-et. Boccs

Kép
jenny29
Mór
 
 


Jenny!

Jól tetted,hogy egy kicsit lustiztál :P A kislányom köszöni szépen a dícséretet,s ha lesz időm teszek fel róla képeket.
Hajráááááááááá :P Szurkolok Nektek :P

KépKép
nati06
 
 


De én levelezős vagyok, szerintem nekem ez nem számít bele a 180 napba. Viszont csak most jan óta vagyok munkanélküli.
Egy kicsit már össze vagyok zavarodva.
Mi az a gyágyi segély? Miért kapnám kismamaként?
Ha pl a doki kiír veszélyeztetettnek, akkor nem az államtól kapok táppénzt? Vagy az lenne az a segély?

Kép
Kép
nati80
 
 


LÁNYOK!!!

Olvastam valahol valamit:
hogy sok baba azért megy el az elso 10 hétben, mert az anzának sárgatest elégtelensége van. A sárgatestet az anya szervezete termeli egészen a 6. hétig, aztán átveszi a méhlepénz ezt a szerepet.

Tudtok ti erről valamit???
Nekem volt sárgatest elégtelenségem.Van-e valami gyogyi, vagy tea ami segit a termelésben? Tudtok-e róla?

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Márt
Erről még nem hallottam, ezért nem tudok rá mondani semmit. Majd rákérdezek egy ismerősömnél. Azért ha megtudsz valamit, írj.
Hogy állapították ezt meg nálad és mit okoz a s.test elégtelenség

Kép
Kép
nati80
 
 


Natasa!
Így van.Az első 6 hónapban csak GYÁS+ családi pótlék,s utána GYED.
Jenny!
Lehet,hogy nem jól fogalmaztam :oops: A SZÜLÉS UTÁN 6 HÓNAPIG jár a GYÁS,s aztán a GYED.

Én így tudom a dolgokat,de lehet,hogy már ezen is változtattak.Sajnos mostanában nem volt időm utánanézni a változásoknak,de most,hogy mindenkit,így érdekel megteszem,s amint megtudok mindent leírom Nektek :P

KépKép
nati06
 
 


Márti!
Az előbb elfelejtettem írni,hogy jobbulást kívánok a párodnak!
A kérdésedre nem tudok válaszolni,mert én sem hallottam erről semmit :oops:

KépKép
nati06
 
 


mindjárt bemásolom ide, amit olvastam

1. Sárgatest-elégtelenség: Ha a sárgatest a ciklus során nem termel elég progeszteront, a méhnyálkahártya nem tud felkészülni a megtermékenyített petesejt befogadására. A progeszteron a 6. hét végéig csak a petefészkekben, a 10. héttol túlnyomórészt a méhlepényben termelodik. A 6. és 10. hét között, sárgatest-elégtelenség esetén, jellemzoen a 9. hét körül a petefészek már, a lepény még nem termel elég sárgatesthormont. Ezt nevezik az ún. lutoplacentáris shift idoszakának. A következmény a magzat elhalása, a vetélés megkésése (missed abortion). Ebben az esetben a következo terhességet csak orvosi kezeléssel jól elokészített, szabályos ciklusok alatt szabad vállalni.

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Oké Nati, köszi, értem. Miután leirtam, már nekem is leesett. :)

Kép
jenny29
Mór
 
 


Nekem vérvizsgálatbol állapitották meg

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Pamukli, hol vagy??? Te nem akarsz a táblázatba bekerülni?

Kép
jenny29
Mór
 
 


Volt rá valami okod, hogy ezt megnézesd, vagy csak megkérted a dokit, vizsgáljon meg, nem lesz e semmi baj?

Kép
Kép
nati80
 
 


Volt , vagyis a dokim javasolta, mivel az első szerencsétlenül végződött terhességem után annyira felborult a hormonháztartásom, hogy 3 hónapig volt piri aztán meg 3 hónapig nem volt
de az vigasztal valamennzire, hogy az idő elteltével sikerült 2 terhességet kihordanom, jo mindkettőnél voltak barnázások, de elmúltak.
Szoval egy kicsit parázok, de elmúlik, remélem :wink:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Sziasztok. Jenny ide csábított , gondoltam benézek akkor.
Van akit, akiket ismerek :)


Jenny: Köszönöm szépen az invitálást. Jól esett. Köszönöm jól vagyok :) Igyekszek előre nézni.

Kép
csucsu05
 
 


Szia csucsu!!!!

Örülök neked! Udv a csapatban! nekem is megfordult, a fejembe, hogy megkérdezzem tőled, de aztán nem volt elég bátorságom :oops: :oops: :oops:
Örülök, hogz Jennynek volt! :D

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Lányok!

Most egy időre el kell köszönnöm,ugyanis nemsokára jön haza a párom,s azt mondta egy kicsit elmegyünk itthonról :P Kíváncsi vagyok,mit talált ki.


További szép napot Mindenkinek!
Este jövök,ha tudok

Puszi

KépKép
nati06
 
 


Csucsu, üdv
Mit kell tudni rólad? Mesélj egy kicsit, ha van kedved, időd.

Natasa

Kép
Kép
nati80
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: