Új privát üzeneted érkezett!

Csillag azt nagyon sokan mondják, minél több gyereked van annál könnyebb. Ez tényleg így van. A babát egész napra leköti, mit csinál a nagytesó. Ennél érdekesebb mulatság nincs, még a TV is elbújhat mellette. Ezért a többedik babák soha nem unatkoznak.

Domi behozza acumit, vizet, lekapcsolja a gázt mikor füredtünk a tápi vize alatt...azért tisztába még nem teszi! :lol: majd a harmadikat! :wink: :lol:

rambóka ez az új helyszín hozzánk nagyon közel van, kocsival pár perc, de akár busszal is mehetsz, így még jobb! Várlak ám! Részleteket majd megbeszéljük telón!

Kép

Kép
rejo
 
 


A talira megyek én is! Tervezem.
Klassz lenne megismerni benneteket végre élőben is!
Kipurcantam. Nem tudok napi 4-5 óra alvásaokkal élni, főleg ha az két részletben van. Napközben se tudtam aludni a héten, mindig volt valami. Ráadásul úgy felborult az alvásritmusom, hogy akkor se tudok aludni, ha lehetne.
Nincs valami olyan altató, amt lehet szedni szopi alatt??????

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Csillag!

Én sem tudok "parancsra" aludni, sajnos. :(
Az nem működik, h. reggel v. délután szopi után magad mellé veszed a gyereket és együtt alszotok?
Ne akarj altatót szedni, mert nagyon könnyű hozzászokni, de nagyon nehéz leszokni róla! :(

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

 
 

Csillag nekem nagyon bejött az elején, te is írtad már neked is bejött, ha együtt aludtam a gyerekkel. valahogy akkor a gyerek is jobban alszik. Néha csak egy ölelés elég volt és már aludtunk is tovább.meg a kisbabák agya valami olyan hullámot bocsát ki - állítólag :roll: - ami segít elaludni. Nekem bejött az együttalvás az elején.

Kép

Kép
rejo
 
 


Az együttalvás nekem is bejön. csak nem tudom, hogy fogom róla leszoktatni. Te hogy szoktattad le róla? mikor?
Szerintem túl sokat alszom vele együtt. Tegnap anyukám már nem tudta elaltatni, pedig korábban sikerült neki. Már most el van rontva?????
:( :twisted: :roll:

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok babáknak,és mamáknak,na meg jó locsolkodást!

KépKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Szia Okriszta!

De jó, h. jöttél!!! :D :D :D
Hogy vagytok???

Csillag!

Elrontani bármikor el lehet!!!!!
De lehet, h. utólag megbánod, h. most nem dédelgetted.
Ebben nem tudok tanácsot adni.
Szerintem hallgass az ösztöneidre!
Én keménykezű asszonyállat vagyok :lol: , és elveim vannak! De utólag visszatekintve pár dolgot máshogy csinálnék. Kérdés, h. vajon akkor hol tartanánk? :roll:
Számomra az egész gyereknevelés egy nagy kísérletnek tűnik, aminek ráadásul jóval később tudod meg az eredményét, de akkor már nem tudsz változtatni a dolgokon. :(
Azt szokták mondani, h. az ember a következőt már lazábban veszi.
Okriszta, Rejo, Norka, Kandika?
Ti mit csinálnátok másképp a következőnél?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Csillag: én is elrontottam Lillát... mostanában már mindig velünk alszik, különben elkezd sírni én meg másnap hulla leszek... így meg bejön szépen a nagyágyba, mind a ketten belealszunk a szoptatásba és alszunk reggelg (vagyis valszeg Lilla közben néha önkiszolgáló büfét játszik)... reggel is... átrakom a másik oldalamra, abból a mellből reggeli, aztán bealszunk....

Ma pl. sikerült 11 körül kelnem/kelnünk... tök jól érzem magam... igaz, ezt később megbánom még amikor megpróbálom leszoktatni erről dehát ez van... (majd 3 hónaposan megpróbálom leszoktatni az éjszakai kajálásról és akkor nem veszem közénk... hehe... ahogy én ezt elképzelem)

Egyébként én anno határozottan állítottam, hogy a gyereknek a saját ágyában a helye... de félálomban zombiként hamar átgondolja az ember a nézeteit...

Varrtam egy babazsákot... Lilla folyamatosan mocorog / sipákol benne.... lehet, hogy rosszul rakom bele????
Vendég
 


Sziasztok,

szusszanok egy kicsit és írok nektek.

Ne haragudjatok, de nekem a Babanetezés úgy jön ki, hogy többnyire reggeli közben futom át, és aztán napközben ha esetleg valami SOS info van, vagy valami sürgős, azt beírom, de elég hektikusan. nem fórumozás ez. :(
Szóval elnézést ha időközben nem válaszolgattam.

Rambóka, hogy álltok a Milupával? Nekem ilyenkor félévesen Bogi bizony már 2 decit megevett - nem is ebből, hanem a valamivel töményebb Sinlacból este. Csak úgy lakott jól. Azaz 180 ml víz és 6 kanál por. Most többet eszik, 220-230 ml körül, ennyi egy adag. De ne szóljak semmit, mert a barátnőm kisfia, aki egyébként elég soványka, az 270 ml-t eszik. :shock: Bogi lényegesen kevesebbet eszik mindenből, és napi 4szer kajál, mégis dundi. Nagyon alkati dolog ez.

A Fruttapura tényleg jó, mert semmi adalék nincs benne. Sajnos Bogi édesszájú, és nem ritkán van, hogy a déli adagja krumpli Fruttapurával ízesítve, amibe beleimádkozok egy kis husit vagy pirított sonkát, de ennyi... :( elég válogatós lett, a húsért nem rajong. (Csakúgy, mint én...) A zöldségért sem annyira... meg a főztömet alig eszi meg, inkább Hipp rajongó :evil: , néha jöhet Kecskeméti.

Nem tudom észrevettétek-e, de van ez a német babakaja, a legdrágább, nemjut eszembe a neve, na az ehetetlenül vacak a mellékíze miatt. :shock: Valami ultraszar.

Babancs, figyelgetlek téged, meg a kis harcotokat a manóddal, és őszintén le a kalappal hogy ilyen jól viseled. Mondom ezt, mert annak idején Bogi bár teljesen rendben volt, de a sárgasága és a hypozása olyan szinten megrémisztett a kórházban, hogy... :? Ella, ezt neked is mondom...

Csakegy, ez a szülőkerék engem is érdekelne. El sem tudom képzelni, hogy mi lehet az.

A mostani Pierre Carden babakocsit kapkodva SOS jelleggel vettem meg, mert már nagyon elegem volt a Retrusból, annak tudatában, hogy a francia babakocsi nem lesz hosszú életű. Nos én azt tudom mondani, hogy idáig sokkal strapabíróbbnak bizonyul, mint a Graco vagy a batár Retrus. :shock: Gyepálom, ütöm, húzom, bevágom a csomagtartóba, pakolok rá, megyek vele rá a töréses járdára (mert rohanok is sokszor), és eddig meg sem nyikkant. :shock: Már 3 hónapja nyúzom szerencsétlent, napi jelleggel több órát. Úgyhogy nem mindig kell felülni a szájreklámnak.

Rambóka, hogy mit csinálnék másképp? Őszintén? Igazából semmit.
Ja, de egyedül valamit nagyon elrontottam. Amikor Bogi picike volt, bennem volt ez, hogy napirend, meg 3 óránként szoptatás. (Suttogó) Bogi éhesen sírt, én meg hajtogattam, hogy nem telt le a 3 óra. Ez egy nagy baromság volt. A tejem ennek köszönhetően is lett kevés, és csak idegeltem magam a síráson. Azóta már az ösztöneimre hallgatok 100%-osan, és sokkal jobb. Akkor is úgy kellett volna. Én azt érzékelem, hogy vannak anyák, akiknek szükséges valamiféle kapaszkodó a gyerekneveléshez, az anyák-szomszédok-barátnők tapasztalatai, könyvek, elvek, védőnő, irányzatok stb. és így érzik magukat biztonságban. Vannak viszont olyanok, akik talán nem követnek általánosan vett szabályokat, hanem maximálisan próbálnak ráhangolódni a gyerekre és úgy csinálják, ahogy az ösztönük diktálja, mert úgy van meg a lelki békéjük. Én ez utóbbiba tartozom. és nem mondanám, hogy Bogi végül el lett kapatva. Nem alszik velem például, de mostanáig altatnom kell, és szívesen teszem (leülünk a szobája fotelébe és 5 perc alatt a cicimnek befordulva elalszik).
Szóval nem tudom, végigimprovizáltam az egészet, és csak akkor zavarodtam meg, amikor a mi kis rendszerünkbe-rendszertelenségünkbe jött valaki, és beleugatott, akár a saját anyám volt az, akár a védőnő... a védőnőt egyébként leépítettem és megmondtam, hogy ne jöjjön többet - két hónapja.

Hát, nem tudom, mennyire voltam érthető...

Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek, menjetek a szabadba sokat!
Vendég
 


Rambóka
Én azt,hogy sosem aludnék vele máshol,mint itthon,és nem hagynám,hogy egész nap nagyizzon.A jól bevált napirendünknek uis így vége lett,csakúgy,mint a különalvásnak.
Egyébként köszike akérdést jól vagyunk.Növekvő pocimon,és melleimen kívül más nem is emlékeztet,hogy babát várunk. :P

Csillag
Én sosem erőltettem akülönalvást.lásd a kiságyban egyszer sem aludt. :wink: Aztán megkapta a gyerekágyat,és magától átszokott.Csak sajna az idegen helyen alvás tönkretette az idillt. :wink:
Persze apa már eltervezet,hogyan alszunk 4-n. :shock: Szte a gyerek közöttünk van jó helyen. :shock:Tiszta depi volt,mikor Ada külön ment az ágyába. :wink:

Norka
Nálunk félóránként szopi volt.Ki sem bírt volna 3 órát a kisasszony.Most is ilyen haspók.Folyton eszik.Reggel 2 joghurt ébredés után elengedtetetlen.

Babakocsiról is beszéltetek a minap.Nekünk
Retrus van.Hát sétához nagyon jó,de buszozni,és utazni egy rémálom vele. :roll:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Norka: Te csinálod jól :) Szerintem látszik, ha elégedett és kiegyensúlyozott a baba és szerintem ez a fő cél... Én pl. tudom, hogy Lilla túl sokat van kézben, de így legalább biztonságban érzi magát ... és ez szerintem felnőttként fog majd visszaköszönni...

Ki tudja pl. hogy a PCO-m nem-e azért alakult ki, mert kisbabaként, kisgyerekként valami olyan trauma ért amit csak én éltem meg annak... (a cukorral stb. összefüggő dolgok általában az anya-gyerek kapcsolatra vezethetők vissza...)

Egyébként közel járok ahhoz, hogy elküldjem az anyósom a fenébe...

Hozzám mondjuk nem mer jönni az okoskodásaival hanem a férjemet támadja telefonon (ld. a fodrásza lánya 3 óránként szoptat csak, én miért etetem Lillát igény szerint, biztos, hogy hasfájós a Lilla mert nem böfizik - csak mert délutánonként nem akar aludni és olyankor többet szokott sírni, meg még ki tudja mi, a férjem nem volt hajlandó elmondani nekem, hogy ne húzzam fel magam...)... Mondjuk a férjem is elküldte, hogy semmibe ne szóljon bele, de engem akkor is kiakaszt... (legutóbb kértük, hogy menjen el mert fürdetni akarunk de itt ragadt... és belenyulkált!!!! a fürdetésbe... 2 napja is bepróbálkozott de akkor már határozottan kitessékeltük)

Azt hiszem lesznek itt még harcok... (mondjuk a férjem mondta, hogy az anyját bízzam rá majd leszereli... mondjuk tény, hogy én kapásból eltiltom tőle Lillát ha azt látom, hogy elkezdi "mérgezni"... )

Ja a legjobb a sógorom volt... na ő is osztotta a tanácsokat (34 évesen még otthon lakik, társkapcsoltara alkalmatlan - de böfiztetett már gyereket ezért szaktekintélynek hiszi magát) ... őt is szépen elküldte a férjem a búsba...

Nem igaz... az én szüleim miért tudnak beleszólás nélkül békénhagyni minket és mindenféle ellentételezés nélkül segíteni?

Szülőkerék: sajna csak olyan kép van amin én is benne ülök a nagy hasammal azt meg nem akarom ide kipakolni... de majd elviszem a talira a képet :)
Vendég
 


Na még egy gondolat.A pszihológus szerint :
"vannnak gyerekek,akik egész napos anyán csüngés után is szeretetéhséggel küzdenek,és vannak akik annyit igényelnek csak egy héten egyszer megsimogasd,és ki van elégítve a szeretetigénye.Egy anya attól jó,anya,hogy ezt felismeri,és a gyereke igénye szerint szereti őt."

Nekem ebből az következik,ha a gyerek csüngeni akar,hagy csüngjön.A lányom is ez a kategória. :D

KépKép

KépKép
okr
 
 


ja.. és most olvastam:

"A takaró vagy a hálózsák dilemmáról szólva: eleinte megfelel a takaró is, hiszen az újszülött nem mozog éjszaka, ahogy letettük, úgy ébred."

Na most akkor Lilla vagy nem újszülött vagy nem olvasta ezt a cikket :))))))) (simán arrébb csúszik... éjjel is szó szerint kitúr az ágyból.. mert ahogy ő mászik, automatice én is mászok, nehogy ráfeküdjek) (bár ő már azt is megcsinálja, hogy fürdetés közben a dézsa falához támasztja a hátát és feláll... 3 hetesen... csak lesünk és próbáljuk visszaültetni... )

Itt a cikk az altatásról (nekem egyébként tetszik csak túl egyszerűnek tűnik...): http://nana.hu/index.php?apps=cikk&cikk=29009
Vendég
 


okr: ott a pont :)))))))
Vendég
 


(Lilla is netezik egyébként... itt húzza a lóbőrt a kezemben... )
Vendég
 


Domiról: már 1330 gramm. "Tömik, mint a kacsát ", napi 8*20 ml tápszert kap. A tejemet sajnos nem kaphatja, mert csak "tűrhető" minősítést kapott a bakteriológiai vizsgálaton. Ezzel lehetne szoptatni, de egy koraszülöttnél azért még elég gyenge az immunrendszer. Nem mernek kockáztatni.
Úgy tűnik vérszegény a gyerek, még várnak, de valószínű vért fog kapni.
Most oxigént is kap.

Ennyi röviden. (bocs, de migrénem van, most csak ennyi telik tőlem )

A fotókon látható Domi szobája készülőben. (Domika ágya még nincs összeszerelve, a képen az én ágyam látható, ami szintén a gyerekszobában van - mellette fogok aludni)

Kellemes ünnepeket!



Kép

Kép

Kép készül a gyerekszoba

Kép a pelenkázó és az ágyam a gyerekszobában

Kép Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!

Kép kosárka

Kép
babancs
 
 


BAbbancs ez mégnektek a hőmérős topikbólKép
Vendég
 


látom az előző üzenetem nem ment el.Remélm minél előbb hazaviheted pici Domit! Ölelés NEktek! és nyugodtan fáraszthatsz minket a hőmérős topikban is
Vendég
 


babancs: nagyon szurkolok, hogy minél hamarabb hazavihesd!!! Nagyon szép lesz a szobája :) Az ágyon a hazamenős ruhája van már?

Jól látom, hogy gyapjútakaró van alatta az inkubátorban? Lilla 2 hétig folyamatosan gyapjúpólyában aludt és imádta!!! Biztonságban érezte magát benne... csak a fejének volt folyton gyapjúszaga :)))) (a csecsemősök teljesen rákattantak a kórházban :) az egyik el is ment venni egy ilyen pólyát az egyik barátnőjének :))) ha még nincs akkor lehet, hogy nektek is érdemes lenne ... (kívül frotír, belül gyapjú a pólya és később takarónak is jó... mi már annak használjuk)

http://babyfun.vasarlas.origo.hu/termek.vm;jsessionid=2B7E7230E46BFB4912FF078CDDD984B6?pid=707131
Vendég
 


Boniko!

Kedves vagy!Köszi!

Csakegy!

Igen, gyapjútakaró van alatta. Állítólag a koraszülöttek szeretik. Jó meleg, és biztonságérzetet ad.

Gyapjútakaró nincs, gyapjúpólya sincs. Kókuszbetétes pólya van. Szerintem azt is szeretni fogja. A matraca is kókusz és szerencsére jó vastag, meleg frottír huzat van rajta.

Köszi az ötletet. Amúgy meg már annyit költöttünk Domikára, hogy lassan egy autót is tudnánk venni az árából. Persze ez nem szempont..de még itthon sincs a gyerkőc.. :roll: :)

Kép
babancs
 
 


Csakegy!

Köszi, megnéztem a linket. Szerintem ilyen pólyánk van, de nem hiszem, hogy gyapjú. :) Olyan ágynemű-anyaga van.

Így néz ki a miénk:

Kép kókuszbetétes pólya

Kép kókuszbetétes pólya nyitva

Kép
babancs
 
 


babancs: a miénk is ilyen fazon :) Biztos, hogy imádni fogja :) Olyan aranyos lesz benne :) Majd kifelé kukucskál belőle :))))) A kórházban a szobatársam csak mókusodunak hívta a pólyát :))))
Kép
(egyébként Lilláról nincs is több mosolygós kép... nagyon komoly baba...)
Vendég
 


(egyébként Lillát is inkubátorozták fél napig... csak mert szerintük nagyon pici volt és a pici babák fázósak... bár ha minden igaz pont ezért szerette annyira a pólyát...)
Vendég
 


Sziasztok!

Csakegy!

Hát igen, az ember idővel átgondolja az elveit! :lol:
Lásd az ujjszopás-cumizás kérdését nálunk! :oops:

Küzdj anyóssal keményen! :twisted:

Böfiztetéssel kapcsolatban:
Nekünk mákunk volt, mert ugyan mindehol elintézik a böfiztetést annyival, h. szopi után emeljük függőlegesbe a dedet :evil: , de az egyik sógoromék is rengeteget küzdöttek a saját gyerekükkel, így tőlük nagyon jó tippeket kaptunk, h. hogy könnyebb a dolog!
Nálunk ez volt az elején a legnagyobb probléma. Volt, h. estére a gyerek annyira felfújódott, mert nem tudtam megböfiztetni rendesen, h. tiszta gömböc volt a pocija, ilyenkor apa tornáztatta ki belőle a pukikat.

Netezéssel vigyázz, mert pár hét múlva veri a billentyűzetet és csorgatja a nyálát az egérbe! :lol:
Aranyos kis „mókus”! :wink:

Norka!

Én reggel benézek, aztán napközben csak, ha jut rá idő. Többnyire csak este tudok jönni, de akkor már senki nincs! :cry:
Kaja?
Reggel fél üvegnyi gyümölcsös bébiétel 30 ml. Milupa porral bekeverve. De van, h. utána még simán lenyom egy doboz Frutapurát.
Ebéd fél üvegnyi zöldséges-husis bébiétel 15 ml Milupa porral (ez kevésbé leves, kevesebb tápival sűríthető).
Este ua., mint reggel.
Plusz éjjel v. hajnal 5-6-kor szopi. Meg persze minden kaja előtt is szopi.
Szóval összesen 75 ml Milupa/nap + gyümölcs és főzelék.
Lényegében mindegy mit adok neki, imád enni, aranyos, ahogy tátog a kanál után.
Estére majdnem hintáztatni lehet a hasán, annyira tele van, és napi 3 kakát termel!
Szerintem most tutira nem éhezik!

Babancs!

Nálatok is csak 2000 g után engedik haza a koraszülötteket?
Drukkolok, h. minél hamarabb elérje!
Látom már mindent beszereztetek.


Rólunk:
Ül az ágyában és hisztizik. MOST!
Nem tudom, de úgy tűnik, ma egyáltalán nem akar aludni!
Már vagy 10X próbáltuk meg lerakni, de nem és nem!
Mi már hullák vagyunk!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Nem csalás ez most van 22.40-kor :evil: :
Kép

Végül kivettük az ágyából. Most lelkesen veri a tornáztatót. Remélem elfárad végre!
Nem tudja vki, h. hol van rajta az OFF gomb? :twisted:
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Babancs, nagyon édes a kisfiad :D :D , nagyon haza szeretne menni, mert tényleg jól gyarapodik a súlya is :wink:

Szép lett a szobátok is.

Puszi nektek.

Melcsi (csak bekukkantottam a hőmérősből megnézni a babyt :wink: )

Kép
melcsi6
 
 


Csajok!

Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek!

Ma le kellett engednünk a kiságyat a legalsó állásba, mert a gyerek felkapaszkodott a peremére és ott izmozott!
Már sikerült megemelnie a popóját!
Ha a feje a perem fölé kerül, át is tudna esni, úgyhogy a biztonság kedvéért inkább leengedtük az ágyát!
A héten megtanult ülni és inkább azt gyakorolta, mint a mászást.
Döngött a fele rendesen a padlón, valahányszor kibillent az egyensúlya, olyankor nagy bőgés, de két perc múlva már ült megint, mint a Keljfeljancsi! :lol:
Annyira boldog, h. így mindkét kezét tudja használni! :D

A másik, h. rájött, h. mire valók a fogai!
A minap kapott egy alig használt almát, akkor még csak szopogatta, ma reggel viszont ott fuldoklott a leharapott daraboktól. Megmentettük az életét és azóta csak villával szétnyomott almát kap, mert így tudja gyakorolni a rágást, de kisebb az esély, h. túl nagy darabot próbáljon lenyelni.
Annyira aranyos, ahogy komoly pofával tologatja az alma darabkákat a nyelvével meg az ajkaival a fogai közé!
Dolgozik piszkosul!
Érdekes, h. másfél hete még, a pépbe kevert villával szétnyomott főtt krumpli darabkákat olyan gondosan kiválogatta és visszaköpte, mint annó az első kutyánk a fogyókúrás kajájába kevert növényi alkatrészeket! :lol:
Most meg le tudja nyelni. (Bár azért szoros felügyelet szükséges!)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Melcsi!

Köszi a dícséretet!

Rambóka!

Igen, kb. 2 kg-ot kell elérnie Dominak, hogy hazajöhessen. Igazából elengednék már 1900 g-mal is, ha minden életfunkciója jó. Egyelőre növöget, most 1340 g.
Kapott vért, jó a színe is. Már 8*25 ml tápszert kap /nap.
Tegnap bevittem neki az új csörgőjét, nagyon figyelgetett. Először mosolygott ránk nyitott szemmel. Nagyon édes volt.
Látszik, hogy jól érzi magát (végre :D )

Kellemes ünnepeket! Sok locsololót!!! :lol:

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!

De nagy itt a pangás..

Domikáról: már nem kap infúziót, így a súlya vissza is esett. Most 1240 g. De szépen lélegzik, ügyesen eszik. A táplálék nagy része most még elmegy az életfenntartására. Ugye neki a légzése még nem volt teljesen kifejlődve. Mondták is, hogy ne várjuk hogy 1-2 hét alatt nagyon meghízna. Türelemmel kell lennünk hozzá. Én így is látom rajta, hogy sokat fejlődött. A férjemmel elkezdtük " tapizni", azóta mindig simogatjuk. Ilyenkor reagál is rá. Összegömbölyödik a kezembe, megszorítja az ujjunkat, vagy hullámzik a teste - esetleg nyújtózkodik. Látni rajta, hogy biztonságban érzi magát az érintésünk hatására. Még a bevitt kis színes csörgőt is érdeklődéssel figyelte. Úgy vettem észre, hogy nagyon is fontos az érzelmi fejlődése szempontjából a testi kontaktus.

Rakok egy fotót. Ezen jól látszik, hogy elkezdett a kissrác igencsak szőkülni. Nem hiába.. (apja-anyja tejszőke kisgyerek volt )

Kép

Kép
babancs
 
 


Ja, én azért nem írok, mert nincs semmi jó.
Kb 3 napja 2 órákat alszom, éjjel is kelünk 3 óránként, én meg már akkor sem alszom ha lehetne. Ki fogok csinálódni teljesen. Egész nap csak fekszem, szívdobogásom van, kiver a víz, és bámulom a plafont.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Csillag vedd magad mellé a gyereket éjszakára és aludjatok, ez nme állapot. egy-két éjszaka legyen a párod ügyeletes, ő kel és hozza a bébit, neked csak szoptatni kell, ő viszi és büfiztet, pl. egy péntek vagy szombat éjszaka, így jobban tudsz aludni, meglásd.

Kérdezted hogy szoktattam le róla Johannát, nem kellett leszoktatni, olyan lazán csináltam, hol itt aludt, hol ott, hol kiságyában hol melettem, és észrevétlenül tolódott el kiságy javára a mérleg, de néha még most is mellettem köt ki hajnalban, ha már nagyon álmos vagyok.

Rambóka én most már nem csinálnék semmit máshogy a következő babánál, amit Domi után elhatároztam hogy másképp csinálnék (kórházban nem vihetik el éjszaka mellőlem, nem kaphat cumisüveget és helyesen kell mellre tenni, erre most odafigyeltem Johannánál, és nem is volt szopigond, nem lázasodtam be, volt elég tej)

Kép

Kép
rejo
 
 


Csillag - egyetértek Rejo-val, tényleg vagy vedd magad mellé, vagy segítsen be Apa egy kicsit. Réka már 7,5 hónapos, de még mindig kel 3 óránként éjjel. Én elég jól bírom, mert azonnal vissza tudok aludni. Napközben is, ha alszik, próbálj meg Te is aludni. Nekem ez sajna nem ment. Eleinte nem voltam álmos, aztán később meg ő aludt csak 30-40 perceket, nekem az meg csak arra volt elég, hogy még álmosabb legyek. A másik jó megoldás, hogyha Apa délután ráér, vigye el sétálni, Te meg addig tudsz aludni. Hidd el, hogy én is sokszor éreztem úgy, hogy már nem bírom tovább, de mégis bírom. :) Mondjuk nálunk az alvással volt kevesebb gond. Én pl. attól kezdtem kikészülni, hogy egész nap cipelni kellett.

Rambóka - Ez a Gergő egy superboy!! Miket nem tud már! Csak lesek! :shock: Réka még egyelőre csak a popsiemelgetésnél, és kúszómozdulatok próbálgatásánál tart. Viszont az utóbbi hónapban nőtt 3 cm-t!! De csak 250 grammot hízott. :? Mindenesetre a dokinéni nem mondta, hogy kevés lenne.
A legújabb gondunk a kakilással van. Réka kb. 5-6 naponta kakil, ami nem is lenne gond, de az utóbbi háromnál először elég keményet kakilt, amivel eléggé meg is küzdött, aztán fél óra múlva egy nagy adag "krémeset". Ja, és érdekes módon a keményet mindig pelenkázáskor próbálja kiküzdeni. Szegénynek ma is ott jojózott a popijából a kaki, de csak egy bogyónyit tudott kinyomni. Amúgy nem sír meg semmi, csak kicsit vörösödik a feje. Nem tudom, mi legyen. Tuti a gyümölcstől van, pedig már szilvát is kapott. Arra gondoltam, hogy most pár napig gyümiszünetet tartok, hátha használ. Ötletek??
Ja, és meglestelek az iwiw-en! :)

Babancs - Domi gyönyörű kis fickó! És szuper szülei vannak!!
gtünde
 
 


Tündi!

A párom lelkes Petőfi rádió hallgató. Ott javasolták az aszaltszilva levet szorulásra, asszem úgy kell csinálni, h. aszalt szilvát felfőzöl egy kevés vízben és azt adod inni a dednek. Próbáld meg!

Gergő egy mérgezett egér! Ráadásul minden félelemérzet nélkül!
Ma az apján randalírozott reggel a kanapén, amikor kiszúrta a pöttyös bögrémet az asztalon. Hát egy hajszálon múlott, h. nem a padlón landolt! :shock: Olyan hirtelen tud lendülni!

Ja és tovább "fejlődünk", már kétszer kel éjjel! :evil: :evil: :evil:
Ráadásul tej egy szál se (megint megjött! :cry: ), vizet nem issza meg, úgyhogy gyümölcslével rongálom a fogait. :oops: :(
Hamarosan befigyel egy-két ridegtartásos éjszaka! :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Babancs!
De jó, hogy gyarapodik Domi!!! Szoritunk nektek, hogy mielőbb elérje a megfelelő testsúlyt a hazajövetelhez, és hogy minden rendben legyen addig.

Csillag, Rambóka!
Mi a "rendes" neve az ecsetelőnek? (Egyszer ígérted, hogy megkérdezed a gyermekorvost)... Csak hogy ha visszatérne a szájpenész - remélem, nem - akkor kipróbálhassam... Csillag: a borax glicerin is segít, csak meglehetősen fárasztó 10 napon át éjjel-nappal 3 óránként minden szopi előtt és után kitörölni a gyerek száját, meg letörölni a mellett...

Alvás: Vili tegnap és tegnapelőtt éjjel 8-9!!! órát aludt (ma nem fog, mert felborult a napirend, 6-tól mostanáig vasaltam, takarítottam, és nem akarom, hogy akkor kérjen szopit, amikor én éppen elalszom, ezért mindjárt felveszem...) - szóval este szopi után letettem és reggel 6-kor kelt... Örülök is, mert jó volt ám ennyit aludni egyhuzamban, meg félek is, hogy nem csökken-e a tej... Egyébként napi 5-7 alkalommal szopik és 1x kap tápszert (165 mili), amit nem fogok tovább növelni, amíg csak növekszik a testsúlya, és egyelőre növekszik szépen. Egyébként nappal viszont szinte semmit sem alszik, ezért lényegében a két gyerekre elmegy az egész napom, és rendesen lefárasztanak estére... De azért örülök, hogy az éjszakát nem keveri a nappallal Vili... Nem tudom, meddig marad ez így, azért nagy érdeklődéssel olvasom a nagyobb gyerekekról szóló mondatokat - Rambóka, Gergő nagyon édi :).

Babakocsi - mi a kettes számú babakocsinkat úgy vettük, hogy Álmi beleült egybe, ami neki megtetszett, és elaludt benne... Aztán nem volt kedvünk felébreszteni :) Egyébként egy Peg Perego, és szerencsére bevált - Vili is örökölni fogja...

Szoptatás: sosem hittem volna, hogy végül is 3 hónapra eljutok odáig, hogy élvezet a szoptatás. A szájpenész lemúlt, a viszketés és a fájdalom elmúlt, a sebeke a mellbimbón elmúltak, a mellgyulladás elmúlt, a bal cicit sem utasítja már el Vili, és még a régi pózban is hajlandó szopizni - igaz, újabban mindenféle akrobatapózzal is próbálkozik... Szóval öröm a szoptatás, és ha 4 órára szopik, még azt is hagyom, hogy akár 45-60 percet is csüngjön rajta, ha jól esik neki - néja igényli, néha nem... Ezt azért írom, hogy bizzál benne, Csillag, hogy lesz jobb is nálad is (habár én még nem menstruáltam a szülés óta, és nem is hiányzik... - az első szülés után 8 hónap után jött meg.)
És a héten visszadajuk a védőnőnek a mérleget... :) A dokinéni szerint sincs rá szükség.
Megyek szoptatni :)
Jó éjszakát mindenkinek!

Vöcsök
Kép Fürdés után

Kép
vöcsök
 
 


köszi az együttérzést. ma éjjel anyuéknál aludtam, és nagyon elfáradhatott - vagy lehet, hogy közrejátszik az is, hogy ez sokkal nyugisabb, csendesebb hely), de reggel 6-ig nem kért szopit, fél 4-kor megébredt, de elég volt a cumi. ilyen még nem is volt.
viszont este beetettem 140 ml tápival, mert már nem volt tejem, és akartam, hogy sokáig aludjon. :?

ma éjjel 7 órát aludtam! a szülés óta nem volt ilyen.

vöcsök, én is élvezem a szopit, ha legalább 4 órát tudok aludni éjjel, meg egy-másfelet nappal. én nem tudom szájpenészes-e, csütörtökön megyünk oltásra, megnézetem. gyanús, de engem nem zavar. azért nem úgy néz ki vili baba, mint aki éhezik :lol:

tünde, 7,5 hónaposan még ennyire éhes éjjel??? én ezt nem bírnám. én megtettem a nagy elhatározást, hogy 6 hónapos kor után, semmiképpen nem lesz szopi reggel 6-ig. attól számítva, hogy én lefekszem. :lol:
mi most átáltunk arra, hogy 10-10ig élünk.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Szia Csillag!

Egyébként minden rendben volt a 6 hetes kontrollon?

Vöcsök

Kép
vöcsök
 
 


köszi, vöcsök, igen.
marcikám egyébként már több mint 5 kiló - ruhában- és egész nap csak enne. tegnap tápit kapott este, azért aludt????? csajok, nekem nincs elég tejem, asszem.
napi 8*eszik, 1-1,5 óráig szopik.
mondjuk az egész napi lefejt tej mellé nekem megér egy kis tápis pótlást az, hogyha éjjel alszunk. ez nem nagyon gáz, ugye?????

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Milyen súllyal született Marci? Vili 3300-zal, és most ő is "csak" kb. 5300, pedig nem sovány (igaz, nem is kövér), és egy hónappal idősebb, mint Marci. Nekem ebből az következik, hogy Marci nem lehet olyan nagyon éhes, sőt... Ha már megszeged az lll-es ajánlásokat, akkor lehet, hogy inkább játszócumira lenne szüksége, hogy ne a melleden csüngjön, nem pedig +tápra... (bár napi egyszeri tápszer eddigi 3 hetes tapasztalatom alapján nem olyan nagy gáz). Lehet, hogy ez segítene az éjjeli alvásban is...

Vöcsök

Kép
vöcsök
 
 


marci 3410zel született, 3100ra fogyott vissza. az elmúlt hónapban hízott 1 kilót, ebből az elmúlt héten 30 dekát.
a tápihoz végső elkeseredésemben nyúltam, mivel nem aludt éjjel, és 3 óránként kelt, én meg kipurcantam.
muszáj meetetni este,hogy aztán aludjon rendesen.
ma egyébként alig evett valamit. remélem éjjel azért alszik.
cumija is van, van hogy kiköpi. inkább szeretném rászoktatni az ujjszopira, az nem esik ki a szájából, de eddig még nem ment.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Csillagfény!

Ha úgy érzed, h. a gyereked éhes, akkor inkább adj neki naponta 1X tápot és felejtsd el az LLL-t!
Persze jó dolog a szoptatás, és nekem is a szívem szakadt meg a tápi kiváltásakor, de így utólag úgy érzem, ennél többet már nem tudtam tenni a tejtermelés fenntartásáért, a gyerekem meg közben éhezett.
Gergő 20 nap alatt hízott 600 g-ot (ennyit 1 hónap alatt kellene ebben a korban) és végre utolérte magát.
Most 7570 g és 68 cm.
Ma már teljes üvegnyi bébiételeket nyomott be és megkaptuk az engedélyt a csirkehusi-hal irányba való fejlesztésre.
Iszonyatosan mozgékony a gyerek, ma sikeresen lefejelte a fotel alsó keresztfáját, úgyhogy van egy szép kék folt a homloka közepén. Hálistennek a sapka takarja, különben le nem mosnám magamról, h. verem a gyereket, pláne az éjszakai kétszeri sikításos műsor után. :twisted:

Vöcsök!

Annyira jó olvasni, h. végre egyenesben vagytok!
Vili nagyon aranyos, ahogy mosolygáskor felgyűrődik a szeme alatt! Kis vigyori manó! :D
Ha most tartottátok a neve napját, akkor boldog névnapot kívánok utólag is!!!!! :D
Megkérdeztem az ecsetelőt:
Solutio Pyoctanin
Gyógyszerész meg tudja mondani, h. mit tartalmaz. Valszeg le is tudja írni, h. miből mennyit, ha a gyerekorvosod fel akarja írni. :lol: Egyébként állítólag a FoNo könyvben (ez egy gyógyszerészi receptgyűjtemény, amiben a gyógyszertári készítmények szabvány leírásai szerepelnek) benne van, tehát a dokid az alapján fel kell tudja írni!

Rejo! Norka! Csakegy! Többiek, akik már régen írtak ide!

Hogy vagytok?

Kir!

Még egyben vagy????????


A hétvégénk azzal telt, h. átrendeztük a nappalit, h. kialakítsunk egy aránylag baba szempontból biztonságos területet a dednek, mivel lényegében esik-kel egész nap, és döng a feje a padlón.
Még jó, h. centi vastag filc van a padlószőnyeg hátulján! (Nem tudom, ahol kövezve van a nappali, ott mi van ilyenkor? :shock: )
De természetesen nem marad meg a kijelölt területen! :twisted:
Filózok egy bébikarám-szerűség kialakításán (farácsból kialakított, de bontható kerítés, ajtóval). Valszeg csak használt járóka felhasználásával fogom tudni megcsinálni, mert az itteni gyerekcucc boltosok még csak nem is hallottak bébikarámról! :evil:
Nem az a cél, h. egész nap bezárva tartsam a gyereket, csak nem szeretném, ha kárt tenne magában, amíg én a konyhában ügyködöm.
A B verzió egy 70X100-as járóka megvétele, mert ennél nagyobb nem fér el a konyhában. :(
Vajon melyiket érdemes?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ma megnyalattuk a citromot a gyerekkel. Vártuk, h. majd egy pontba gyűrődik az arca. :twisted:
De nem. Kért még, sőt bele is harapott! :shock:
Vannak dolgok, amiket tutira az apjától örökölt! :lol:
(Az Erős Pistával majd jövő héten engedjük össze! :lol: :lol: :lol: )

(Csokinyulat még nem kapott. Azért a szakma szent!
Majd a szülinapjára kap tortát! De utána fogmosás! :lol: :lol: :lol: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


már a második éjszaka nem kellett szopi reggel 6-ig. este fél 11-kr feküdtünk, beetettem a napi lefejt tejjel, meg se ette az egészet (most megint kevesebbet eszik????????????????), aztán fél 4-kor felébredt, cumira visszaaludt, fél5-kor nyöszörgött, de szintén.

ti hogy vettétek rá a csöppöcskét, hogy magától aludjon vissza????????????

apropos fogmosás: rambóka, szerinted mikortól kell az inyét dörzsölgetni?

én járókát sose vennék. mondom most. nem tudom, engem bizos nem lehetne belezárni. meg ddrága is, és hasznáhatod vagy 2-3 hónapig.
akkor már a kis karám sokkal szimpibb.
de ezt nem kell megvenned, megcsinálhatod bútorok segítségével is. játékdoboz, kispad, mittudomén, egy színes kis ronggyal, szerintem tutkó élvezné a kis kuckóját! ha meg tudsz rá figyelni, akkor meg lehet az egész lakásban.
én úgy tervezem, hogy veszek egy 2x2 m nagy játékszőnyeget 8diegoban láttam, 5000ft), és azt felterítem neki majd a szobájában. egy 12m2 szobában az elég nagy, ha még van más bútor is. aztán a szőnyeget ki lehet vinni a konyhába is (amerikai étkezős konyhánk lesz, ahol kő van) a nappaliban meg csak lesz valami szőnyeg, meg a parkettán úgyse lehet akkorát esni.
az ikeában lehet kapni egy tűzhelyre helyezhető kis vacakot, ami nem engedi, hogy a gyerek lerántsa az edényeket.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


ha-ha Csillag majd beszéljünk erről a járóka dologról fél év múlva!! :wink: :wink: :lol: :lol:

ha nincs járókád, nem tudsz enni, pisilni, telefonálni, postást beengedni és semmi fontos dolgot csinálni, mert egy mászó baba ön- és közveszélyes! hacsak nem olyan szobában-lakásban laktok, ahol a falakon és a padlón-palofon kívül nincs semmi, csak a játékai, de ekkor az egész szoba egy nagy járókának tekinthető!

A járóka nem attól védi, hogy ne essen el, ha nem hogy ne másszon föl kanapéra, komódra, Tv-re, virágra, ne essen onnan le, nem egye meg, ne rántsa magára...konyhában mindent ki fog pakolni, felszedegeti a kőről a morszákat - piszkokat....és megeszi ha a szobájába zárod egyedül lesz...és hogy mondod meg neki, hogy maradjon a szőnyegen???? :lol: :lol: :lol: :shock:

kell a járóka, szívem szerint minden szobába tennék... :lol: konyhában etetőszékbe tettem anno Domit míg főztem, akkor látott is.

Öcsém fél évesen akkor törte el a vállát, míg anyu EGY (!!) percre kiszaladt a szobából a konyhába lezárni a gázt, mert kifutott a leves, peti ezalatt felmászott a fotel támlájára és leesett onnan. :cry:

ha barikádot építesz neki játékdobozból, kispad azt szétszedi pillanatok alatt, vagy magára borítja.

Járókát kb. két évig használunk!!! kakilni-pisilni akkor is akarsz ha már kétéves a gyereked, gondolom... :wink: :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Igen!
Tutira kell a járóka v. a karám, mert ma reggel 9,30-tól még nem tudtam végezni a mosogatással!
Egyszerűen abból áll a nap, h. kimegyek a konyhába, ténykedek, üvölt, berohanok, megvígasztalom, kimegyek, ténykedek, üvölt, berohanok, megvígasztalom..... :(
Még az a jó, ha olyannal játszik, ami zörög, mert akkor hallom, h. mit csinál éppen (sosem értettem, h. minek a gyereknek ricsajozó játék, hát mostmár tudom! :twisted: ), ha nagy a csend, az eleve gyanús!!!!!!

Meg asszem nem fog ártani beszerezni a sarokvédőket, konnektordugaszokat, szekrényajtózárakat, és fiók kihúzásgátlókat!!!!
Egyéb ötletek????

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Köszi az érdeklődést Rambóka, egyben vagyunk még...
nő az izgalom, pedig semmi különös nincsen. Pár napja olyanszerű érzésem van néha, mintha meg akarna jönni a mensim. Nem fáj különösen, csak olyan furcsa. Rég nem volt ilyen, ugyebár (kb. 8 hónapja, mert a 4-5 hetekben végig azt htitem,h meg fog jönni, még em is hittem el, hogy babásosok. Erre meg már itt a vége... hihetetlen)

Holnap megyek dokibácsihoz, ennyire nem kívánkoztam hozza már rég, mitn most... :lol:

Üdv mindenkinek!
Kir

Kép
k.ir
 
 


szasztok :) Vagyok :) És tök jó kipihent vagyok :) Igaz ennek az az ára, hogy elvek ide, elvek oda Lilla egész éjjel velünk aludt... egészen konkrétan úgy, hogy a szája mellett volta mellem... aztán ha éjjel felébredt betömtem a száját ... kb. 1 körül feküdtünk le és 10 körül keltünk :))))))) (Viszont ennek hála Lilla úgy telepakolta a pelenkáját, hogy reggelre a háta közepéig kakis volt...).. azóta viszont 5 percenként etetni kellett.. hogy hova megy ennyi kaja a gyerekbe azt nem tudom...

Mondjuk érdekes dolog ez a van tejem- nincs tejem téma... nekem ugyanis fogalmma sincs, hogy mikor van és mikor nincs .. néha inkább az az érzésem, hogy Lilla lusta kiszívni a tejet a mellemből és ezért inkább addig üvölt amíg át nem pakolom a másikra is amiből mert az még tele van ezért munka nélkül kinyerheti a megfelelő mennyiséget... Mert néha csak cumizik és nem hallom,. hogy nyelne... vagyis csak akkor hallom, hogy nyel ha annyi tejem van, hogy majdnem belefullad... és pont az ilyen nem-nyelős akciók után szokott azonnal feriadni és tejet követelni... és a másik mell után alszik csak be rendesen...

Szóval nekem az a gondom, hogy fogalmam sincs hogy vehetném rá arra, hogy rendesen egyen és ne csak cumizzon vagy játszon a mellemmel (néha azt csinálja.. beszívja, kiköpi... én meg marha pipa vagyok mert ez azért enyhén szólva is kellemetlen... ha meg ilyenkor elveszem tőle akkor megy a hiszti)... van cumija is de ha tényleg éhes akkor kiköpi... de ha egyszer nem akar nyelni inkább szunyál...

Járóka: nekünk karámunk lesz... vettünk ugyanis egy régifajta fa járókát (kemény 1000 pénzért:) ami annyira régi fajta, hogy harmónikába hajtogatható :) Úgyhogy majd átalakítjuk a nappalit és lesz egy ilyen jó kis karám benne :)))))
Vendég
 


Rambóka tedd be a konyhába a babakocsit, etetőszéket vagy autósülést, tedd bele agyereket, csatold be és mehet a mosogatás!

ha lát megnyugszik.

ha még játékot is adsz a kezébe (pl. összegyűrt pillepalack :wink: )
még meg is tudsz főzni! :wink: :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo!

Ahogy aztat a Móricka elképzelte! :lol:
Pillanatnyilag a babakocsi és az etetőszék legfontosabb alkatrésze az 5 pontos biztonságiöv! Ha az nem lenne, már törzstagok lennénk a balesetin! :twisted:

Ja!

Almodo!

A hasonfekvős pozícióban is be lehet kötni a gyereket, ha kilazítod a vállpántokat!
Így a popója fölött lesz a csat, ami már csak azért sem hátrány, mert Gergő úgy fel tudja tolni kepesztés közben a popsiját az égnek, h. már attól tartok, ki is borul! Meg újabban pillanatok alatt maga alá húzza a lábait és fel is ül a kocsiban hasról. Úgyhogy nálunk muszáj rögzíteni vhogy a gyereket a kocsiban!

De mindenhol nagy sikere van, ahogy tartja a buksiját és vigyorog mindenkire! Szerintem már sokaknak szereztünk vidám pillanatokat! :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


csakegy, én úgy vettem rá marcit, hogy ne csak cumizzon, hogy:
1.a gina ford féle napirendet tartom. igény szerint szoptatok, de lassan szépen fokozatosan irányítottam az igényeit. az alvása mindenesetben stimmel, óramű pontossággal, az evés inkább 3 óránként.
2. ha észreveszem, hogy sokat cumizik, és nem eszik semmit, pedig már éhes lehet, akkor leteszem. kb 1 perc múlva rájön, hogy éhes, és elkezd sírni, akkor megint mellre teszem. ezt addig játszom, amíg nem eszik rendesen.
de csak akkor tudod, hogy cumizik-e, ha tényleg méred. nekem volt, hogy azt hittem, de hagytam, mert legalább nem volt hiszti, és egy óra múlva megmértem, és egész sokat evett.
a mérleg azért iránymutatónak nem rossz szerintem, nagyjából tudom mennyit eszik. így legalább kizárhatom az éhséget sírás-okként.
egyébként szerintem nem olyan rossz a cumi, mint ahogy mondják. az enyém előbb kapott cumit a kórházba, imint szopni tudott, és nem cumizavaros. és az elején nagyon jó volt, órákig cumizott egy nap, a cicim már ki volt. most max fél órát egy nap, és ált ki is köpi.
tegnap a mutatóujját már megtalálta, de általában az egész kezét rágja.

csajok, ma már 3. napja nincs szopi éjjel. bármost nyugis helyen vagyunk. ha visszamegyünk a 10emeletesbe, szerintem megint kelünk.

az együttalvással kapcsolatban meg aztcsinálom, van hogy vele alszom nappal, van hogy nem. ha látom, hogy egy kicsit megnyugodott, cumi be, kitámasztom egy összekötözött pelussal, és hagyom aludni. 50%ban elalszik magától!!!!
az összekötözött pelus tök jól bejött. nekem is ilyen volt gyerekkoromban, ő is nagyon szeret mögé bújni, illetve rágcsálni.
és végtelen sok van belőle, minden nap kaphat tisztát. :)

délután megyünk oltásra.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Egy kicsit eltűntem, mert a tejgyártásra koncentráltem. Semmi netezés, semmi tévézés, csak alvás, teázás, homeos bogyók és friss levegő. Most újra hízogat a kiscsaj, én még kevesellem ugyan, de a gyerekorvos szerint rendben van. Szerintem egyébként azért nem hízott eddig, mert a szokásos napi 9 étkezésről áttért a napi 6-ra egyik napról a másikra, de egy alkalommal csak ugyanannyit evett, mint előtte. Most már beállt az új rendszer, az esti 9-es evés után már csak hajnali 4-5 között kelünk.

Ja és Sára már a bölcsőjében alszik iccaka, nem mellettünk. Nekem nagyon hiányzik :cry:

Megnyugtatásképpen mi is írattunk fel tápszert a dokival, én is megkóstoltam a Milupa HA-t és kutyatáp szaga van. Sárának ízlett, de végülis csak párszor 10-20 ml-t kapott próbaképp, hogy ízlik-e neki. Azóta se volt rá szükség szerencsére. A lefejt tejeket viszont kellett adagolni neki rendesen, mert csak mérlegeléskor derült ki, hogy nem evett eleget, de nem jelezte, hogy éhes maradt volna. Tegnap volt ez első nap, hogy nem kapott pluszban lefejt tejcit.

Na, próbálok visszaolvasni, de szerintem esélytelen vagyok, olyan sokat írtatok.

Kép

Képurl]
espero
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?