Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, lányok!
Tündi, nagyon aggódok érted, és szorítok, hogy ne legyen semmi bajotok. Kolléganomnek a 14. héten volt egy nagyon eros vérzése, kiderült, hogy egy darabon levált a méhlepénye. Három hétig feküdt, és a babának semmi baja nem lett! Kép Szóval: fel a fejjel! Orvost minél elobb keress fel, már csak a saját magad megnyugtatására is.

Lara!
Ti hogy bírjátok a kétnaponkénti szerelmet? Nem azért, mintha én egy hideg szobor lennék, de ezek a kényszerakciók engem kiborítanak. Amúgy sincs igényünk ilyen gyakorisággal, szóval, próbálunk lazák maradni, és inkább a jó idozítésre koncentrálni. De azért Téged nagyon biztatlak...Kép Kép

Mónika!
Az ovulációs teszt eszméletlen drága Kép Úgyhogy marad a homéro! De azért Neked sok sikert...Kép

Névtelen!
Vigyázz, mert magyartanár vagyok! Ugye nem akarod, hogy beírjak az ellenorzodbe?!
Viráganya
 


Szija Viráganya!

Hát hogy õszinte legyek, van olyan, mikor nincs nagy kedvem hozzá...de aztán valahogy mégis kialakul ;-))
Legalábbis addig, amig fel nem megy a hõm...aztán lazítunk mi is a nagy iramon Kép
Remélem 7fõn, már ketten leszek!
Ja, és Névtelennek javasolnék egy elégtelent, mert elfelejtette aláirni a hozzászólását.

SZijasztok, Lara
Lara
 


Szia Kedves Névtelen!!!

Katussal egyetértek és csak egy mondatot szeretnék hozzáfűzni!

Lehet hogy Te nyelvtanból profibb vagy, mint bárki más itt a neten, de ha vetted volna a fáradságot és megnézted volna Lara leveleit, észrevehetted volna, hogy mindig így köszön el. Nekem tetszik, mert a beszédben én is így köszönök.
Még valami!
Te illemet ugye nem tanultál?
A leveleket alá szokták írni!!!!!!!!


Szia Tünde!

Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, kjeress fel egy orvost, ha eddig még nem tetted meg!
Nem szabad elkeseredned, légy opitista!!!!

Kedves Lara!

Neked pedig köszönöm, hogy tartod bennem a reményt a levelekkel.

Üdv.: Mindenkinek!

Melinda
Névtelen
 

 
 

Sziasztok! Annyira rossz érzés fog el, hogy olvasom az írásaitokat, hogy elment a babátok, és oszintén együttérzek veletek. Nekem idáig még az sem adódott meg, hogy összejöjjön a mi kis picúrunk. Szerintem nekünk már más is lehet a baj, sajnos. A múlt hónapban megpróbáltuk a kétnaponkénti együttlétet, de csak azon a héten amikor a peteérésem volt. Nem sikerült. De amóta próbálkozunk és minden hónapban kiszámolom a közepét, csináltam már ovulációs tesztet is, meg UH-n is voltam, de semmi sem jött be. Nekem ez nem segít. Ha van valami tanácsotok akkor azt szívesen veszem.
Sziasztok Szabina
szabina
 


Sziasztok, szia kedves Lara!

Most már legalább 1 hete nem jelentkeztem, de azért szorgalmasan olvastam a leveleiteket.
Sok mindenben hasonlítok Larára, hiszen nekem is első baba lenne, és 4 nap eltéréssel egyidőben menstruáltunk. Ezeket csak azért írom le, mert a héten élesben próbálkoztunk. Mielőtt együtt lettünk volna, megnéztem a PG 53-val, hogy mi a helyzet, 17-ik napon teljesen páfrányos volt a "képletem". Ez most kedden volt, azóta szoktatlan folyasám van. Nem is rendes folyás, hanem olyan mikor izgalmi állapotba kerülsz. Szerintetek ez mit jelenthet?
Ma pedig nagyon fájt a jobb oldali petefészkem, bár ez lehet, hogy az időváltozástól van.
Vettem terhességi tesztet, de még nem csináltam meg.
Neketek mi a véleményetek a tesztekről? A gyógyszertárba azt mondta a nő, hogy a 10 napos terhességet mutatja ki, de a leírásban az van, hogy már a 2-3 napos terhességet is kimutatja 99%-os biztonsággal.

Előre is köszönöm a válaszaitokat:
Moncsi
moncsi
 


Kedves Tünde!

Nekem amikor az elsõ baba összejött még a fogantatás után volt egy "vérzésem". Ugyanúgy jöttek a görcsök, mint egyébként és mindig azt hittem, hogy azonnal elönt a vér. De csak vaklárma volt alig szívárgott. A cicik is nagyon feszültek de ez is "normálisnak" volt mondható az én esetemben a menstruáció alatt.
Ebben az idõben beszéltem egy barátnõmmel aki akkor már kétgyerekes anyuka volt és õ zavart el a patikába. A tünetek alapján neki lett igaza. Én akkoriban nem hittem el, hogy ez egyszer nekem is összejöhet.
A következõ két menstruáció idõpontjában is éreztem az alhasí fájdalmakat, de a vérezgetés már elmaradt.
A 19. héttõl azonban szinte végig volt egy kevés pecsételõ vérzésem, de erre azt mondta a doki, hogy a lepénybõl váltak le darabok.
Én minden alkalommal rohantam az orvosomhoz amikor ilyent tapasztaltam
A baba végül 1 nappal hamarabb született a kíírásnál, egészségesen.


Minden aggódó próbálkozónak!

Ne csak a kívánt eredmény miatt akciózzatok, hanem a saját örömötökre is (minden hátsó szándék nélkül). Ez is saját tapasztalat egy idõ után nagy a lelki teher.
Néha jót tesz a környezetváltozás is pl.:utazás.


Üdv Sylvi
Sylvi
 


Kedves lányok!

Nekem azt mondta egyszer adokim, hogy akármilyn szabályos a vérzésem (egyébként egyáltalán nem az) Nem biztos, sőt valószínű, hogy nem pont középidőben van a peteérés, hanem inkább kb. 10 nappal a menstruáció előtt. Remélem segítség voltam valakinek! Nekünk Clostylbegittel jött össze 3 hónap után. Rita
ritasol (ritasol)
 


Sziasztok!
Szabina, neked mutatott LH szintemelkedést az ovulációs teszt?
(én ma csináltam meg a harmadikat, de eddig nincs eredmény)
Kedves Viráganya, remélem Te több sikerrel jársz a homérozéssel, mint én. Októbertol mérem, de még egyik görbém sem volt olyan, mint a nagykönyvben, nem tudom belole megállapítani a peteérést. (remélem, azért van) Ma megyek nogyógyászhoz, kiváncsi leszek, o tud -e mondani valamit ez alapján.
Szia Rita! Kérlek, írd meg annak az orvosnak a nevét, akit ajánlasz a Margit kórházból, szeretnék dokit váltani. Elore is köszi.
Ha valaki tudja, hol lehet Bp-n PG53-at kapni, légyszi írja meg!
A kétnaponkénti akciózásról:csak a "program" kedvéért nagyon nehéz. Az ötödik alkalomra nekünk is kicsit alábbhagyott a lelkesedés, de szerintem kis kedveskedéssel, esetleg a körülmények változtatásával ez áthidalható, az érzésekre kell hagyatkozni.
Mónika
Mónika
 


Szia, Mónika!
Nekem van PG 53-am, de nem igazán tudom tanácsolni Neked. Meglehetosen drága (1760 Ft), és szerintem elég furcsa eredményeket ad. Nekem pl. páfrányos volt a ciklus 15., 16., 20., 23. (???) napjain is. Ilyen sokáig pedig nem termékeny az ember lánya. Kedves homérozok! Nektek mennyi ideig tart a második szakasz (a relatíve magasabb értékek)?
Mindenkinek jó hétvégét:
Viráganya
Viráganya
 


Szia Moncsi, ha beleolvasol az archivba, meglatod, a tapasztalataink a tesztekkel az elsö 3-10 napban lesujtoak (bocs, most nincs ekezetem). Nekem pl az, amire az van irva, mar 3 nappal a fogantatas utan kimutatja, negativ lett a 4. napon, amire pedig 10 nap van irva, negativ lett a 11. napon. Mindezekutan az ahavi menszesz kimaradasa utan 5 nappal pozitiv lett egy 3. teszt (tipusa megyezo az 1.-vel). Pedig mar az elsö 2 tesztkor is terhes voltam. Nehany orvos azt mondja, hogy igazabol a megtapadas utani 3-10 napon mutathato ki, csak a tesztek dobozan mast irnak. A megtapadas pedig kb 1 hetbe telik a megtermekenyites utan. Ugyhogy turelem a teszttel. Remelem, segitettem
Cili
Cili2
 


Szia Cili!

Köszönöm a válast, sokat segítettél! Akkor még várok vele pár napot! Bár úgy érzem, hogy most elsőre nem sikerült, de ne legyem igazam!

Moncsi
Moncsi
 


Szia Moncsi!

Dr. Ruzsvánszky Istvánnak hívják, a Margitban dolgozik, van magánrendelője, az is Óbudán.Lajos u. 109. Tel.: 3872-993 H-Sz délután rendel.
ritasol (ritasol)
 


Szia Moncsi!

Ruzsvánszky doktort én is ajánlani tudom én is nála szültem a második gyereket (császármetszéssel).


Sylvi
Sylvi
 


Kedves Tündi!

Nem kell felkészülnöd a legrosszabbra, az optimizmus hatalmas segítség. Amikor kiderült, hogy kismama vagyok éppen menstruáltam. Na persze a tesztet azért csináltam meg, mert a mennyiség és az állag nem volt a megszokott. És ez az állapot tartott több, mint két hétig (terhességem hatodik hetéig) a normális menstruációm pedig 5-6 napig. Az orvosom akkor azt mondta, hogy előfordul az ilyen, sőt ne ijedjek meg, ha később is lesz ilyen, amikor elvileg meg kell jönnie. Ugyan később nem volt, de korai terhesség esetén előfordul az ilyesmi. Persze az összes kismamakönyv riogat, nem nagyon írnak arról, hogy előfordulhat. Mindenesetre keress egy orvost és ne aggódj, mert az nem tesz jót se Neked sem a babádnak.

Szia

Geri
Geri
 


Moni!

A hugom Ruzsvanszkynal szulte a 2 gyereket s nem volt neki szimpi. (Az elsonel talan meg igen, de a masodiknal kifejezetten nem.) Majd megkerdezem tole mi volt a baj, ha esetleg kivancsi vagy ra.
Udv, Emmaclaudia
Emmaclaudia
 


Kedves Monika!

Nekem Donna nevű tesztem van, már nem emlékszem mennyibe került, de nem túl olcsó.
A Róna utca - Thököly út sarkán vettem a gyógyszertárban. Egyébként szerintem nem túl megbízható, nekem össze-vissza mutatott.


Moni: Tegnap ajánlottam Ruzsit, a dokit, meé mindig csak ajánlani tudom, (én is császárral szültem). Szerintem minden dokiról mondanak jót is meg rosszat is. Rita
ritasol (ritasol)
 


Sziasztok!

Tündi, Neked szívbõl gratulálok a pozitív eredményhez, remélhetõleg nem volt nagy gond
a "véres váladékozás", gondolom azóta már kiderült.

Drága Viráganya!
Sajnos nekem is megjött.((((
Egy napon keresztül sírtam, mert annyira bíztam benne, de már megnyugodtam, hiszen csak elsõ próbálkozás volt.
Ebben a hónapban újra beindul a BabaMûvek!
Ismét egy napon reménykedhetünk?
Nekem kb. február 8-9. körül lesz a peteérésem.

Egyébként nekem a ciklusom 33 napos, a megemelkedett stabil hõm a mensesig fennmarad,
kb. 14 napon keresztül.
És a Tiéd?

(igazi mezei nõgyógyászokká válunk itt a sok tapasztalatcserétõl!))))))


Sziasztok,
Ancsi
Ancsi
 


Sziasztok! Kedves Mónika!
Nekem mutatott LH szintemelkedést az ovulációs teszt, de idáig nem sok sikerrel jártunk. Hibába mutatott szintemelkedést, hiába voltam már ezerszer UH-n és hiába számolgattam a napokat, nem nagyon akar összejönni a mi kis picúrunk. A dokim is mindig azt mondta, amikor UH-n voltam, hogy ma fog megrepedni a tüszo és ma biztos össze kell jönnie, de hát sajnos nem lett igaza. Pedig nagyon sokszor próbálkoztunk azokon a napokon és nagyon odafigyeltem, hogy mikor van a közeped, de ezidáig semmi. Lehet, hogy ez volt a baj. Ha tudtok valami tanácsot adni, ezzel kapcsolatban kérlek mondjátok el nekem. Teljesen el vagyok keseredve.Szabina
Szabina
 


Szia, Ancsi!
Osztozom a szomorúságodban...Kép De azért nem adjuk fel, nem igaz? Biológus barátnom szerint legalább ezer oka lehet, hogy nem jött össze a két sejt találkozása. Apropó: a kétnapos akciózással kapcsolatban olvastam Czeizel doktor könyvében, hogy ez a módszer nem igazán kedvez a megfelelo minoségu spermatermelodésnek. O három nap szünetet javasol az egyes "szerelmek" között. Szabina, próbáljátok ritkítani az együttléteket, és hagyd a fenébe az LH megfigyelést! Ma vagyok a ciklus 6. napján, és a pg53 páfrányos. Persze nincs ovulációm, teljesen megkergült ez a teszt. Inkább koncentrálj a hüvelyváladék megfigyelésére. Ha ugyanis nincs ez a tojásfehérjére emlékezteto nyák (továbbá: amikor megtörölöd magad, puhának, síkosnak érzed a hüvelybemenetet), az ondósejtek 20 perc alatt elpusztulnak. Az én megfigyeléseim szerint mindig ezt követi (fél -1-2 nappal) az ovuláció, ezután emelkedik meg a ho. Nekem most az a bajom, hogy az emelkedos szakasz csupán 9 napig tart, valami baj van a hormonokkal. Kép Ezen a héten itthon vagyok Virággal, mert beteg. Ezt ugyan bánom, de legalább kicsit többet tudok pihenni, és jövo héten nyugodtabb állapotban várhatom a peteérés jeleit.

Lara! Mi van Veletek??? Remélem, bírod még a hajtást! Kép Kép Kép

Szabina! Nem lehet, hogy régi gyulladás miatt van egy kisebb "dugó" a petevezetékben?
Sok szeretettel üdvözlök mindenkit:
Viráganya
Viráganya
 


Szija lányok!

Moncsi! Az, hogy olyan "érdekes" volt a váladék az azt jelzi, hogy akkor kéne akcióba lépni, mert akkor optimálisak a körülmények a megtermékenyüléshez.
Ha a teszten az szerepel, hogy 10 napos terhességet kimutat, az szerintem a megterméknyüléstõl számitott 10 napot jelenti. Ha az szerepel, hogy 2-3 napos terhességet kimutat, az pedig a beágyazódástól számitott 3 napot jelenti. Vagyis, mindkettõ teljesen ugyanazt jelenti, mivel a megtermékenyüléstõl a beágyazódásig kb. 7 nap telik el. 7+3=10. A lényeg, hogy a várt menstruáció elsõ napjától lehet megcsinálni a tesztet.

Cili2! az elsõ két teszt azért lett negativ, mert a szervezetedben még nem volt elegendõ HCG, amit a teszt ki tudott volna mutatni. A teszteknek is van érzékenysége. Bizonyos mennyiség kell, hogy legyen a szervezetben, hogy elszínezõdjön a tesztcsík! Valószínû, hogy csak a 3. tesztnél, vagyis a várható megjövetel napja után 5 nappal volt elegendõ HCG a vizeletben, ezért szinezõdött el csak akkor. Egyébként pedig lehet, hogy pont az a ciklus amelyikben teherbeestél hosszabb volt, vagyis késõbb volt az ovuláció, ezért a várható menstruáció napja is tolódhatott.

Szerintem, ha már egy hete nem jön meg, akkor érdemes megcsinálni. Csakhát ki tud addig várni Kép
pont én mondom KépKép

Ancsi! Nagyon szorítok, hogy a február nektek is pozitív eredménnyel záródjon, mint remélhetõleg Viráganyánál is!

Viráganya!
"A szakirodalom szerint a 10 napnál rövidebb
magasabb hos szakaszok terméketlenek (vagyis nem volt peteérés)."
Dehát ha felment az a hõmérséklet, akkor csak volt peteérés, nem? Különben miért ment volna fel a hõd???
A hajtás még megy valahogy, de már kezdek belefáradni. A 21.napon vagyok és reggel 36,3 volt a hõmérsékletem Kép...persze ilyenkor egész nap rossz kedvem van :-(
Pedig 3 nappal ezelõtt a nyák megfelelõ volt, de a hõmérséklet akkor sem akar feljebb menni...
Nem is tudom már mire gondoljak. Vagy nincs peteérés, de ha nincs akkor miért nincs? vagy van peteérés, csak a hõmérsékletekbõl valamiért ez nem láccik...(remélem az utóbbi)
Kérdeztem egy dokitól, hogy "az ovulációt minden esetben követi-e a hõmérséklet pár tized fokkal való megemelkedése?"
és ezt válaszolta:
"A hõmérsékletmérés notóriusan pontatlan metódus a peteérés ellenõrzésére.
Hát ebben bizom én is, hogy ennek az áldozata vagyok:-)

Szijasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok Lányok!

Segítsetek nekem, már ha tudtok, kérlek.
Jelenleg Clostilbegyt-en élek, ma veszem be az utolsót. Kérdésem a következõ: Tudom, hogy már kiveséztük a hõmérést, de nekem így a 7. napon még mindíg fenn van a hõm 36.8-36.9 körül. Normális ez? Lehet a gyógyszertõl? Amúgy nem érzem, hogy meg lennék fázva, vagy valami hasonló.
Ha van ilyen tapasztalatotok, akkor légy'szi írjátok meg.
Üdvözlet mindenkinek:
Ujka
ujka
 


Sziasztok!
Kedves Viráganya!
Nem tudok róla, hogy lett volna valamiféle gyulladásom ami petevezetékelzáródást okozott volna. De lehet, hogy el kellene mennem egy másik dokihoz aki esetleg csinálna egy átjárhatóságot is. Nem lehet, hogy lelki okoból nem jön össze nákunk a pici? Hogy túl sokat foglalkoztat a dolgog? De ahogy látom nem jobban mint titeket, tehát ha egészséges lennék akkor már össze kellett volna hogy jöjjön. Vagy nem? Amúgy heti háromszor, négyszer akciózunk a férjemmel. Ez sok lenne? De ha jól esik!
Szabina
 


Kedves Lara!

Aranyos vagy, hogy válaszoltál, a helyzet a következő (remélem senkit sem untatok, ha mégis, akkor ne haragudjatok):
Múlt héten szerdán hajnalban volt az első komoly próbálkozásunk, kedden este teljesen páfrányos volt a mikrószkopom. Szerdától péntekig volt hüvelyváladékom, amire azt írjátok, hogy ilyenkor lehet teherbeeseni. Na most, ha ezt összeadjuk, akkor mi pont jókor szeretkeztünk, nem? Aztán több mint valószínű, hogy amikor péteken annyira fájt a hasam, akkor volt ovulációm. De szerda óta szinte nem is láttam a páromat, mert annyit dolgozik.
Pénteken vettem tesztet, amit a fene nagy kiváncsiságom miatt reggel megcsináltam. Negatív lett, el vagyok keseredve. Ugye túl hamar csináltam meg? Még reménykedek, ha pedig nem sikerült, akkor próbálkozunk tovább!
Köszönöm, hogy meghallgatattok:
Moncsi
Moncsi
 


Kedves Ujka!

Én is Clostylbegitet szedtem, kisfiam már lassan 1 éves. Emellett a gyógyszer mellett felesleges a hőmérő, tapasztalataim szerint. Nekem május 7.-én jött meg és 15. körül már terhes voltam. Június végén voltam 7 hetes.
Rita
ritasol (ritasol)
 


Sziasztok!
A nogyógyászom szerint a homérozés megbízhatatlan, és az LH tesztet sem javasolta.
Az "akciózást" pedig 32 napos ciklusnál a 16-20. napig naponta ajánlotta.
Mónika
Mónika
 


Sziasztok! Én is új vagyok még, bár régóta olvasok itt.Mi is erõsen próbálkozunk az elsõvel.Nekem is Clostylt írt a doki, de a vérzés 3. napjától 5 napon keresztül.Ma vagyok a 22.napon, s két naponként akciózunk.(már minden praktikát be kell vetnem, szegény féjem miatt!)A hõm a 19 naptól ment fel, azóta 36,8. Ennek elinte örültem, de ahogy olvasom az írásaitokat, ezek szerint még nem jelent semmit?
Mindenkinek szorítok!! Netti
Névtelen
 


Sziasztok!
Kedves Moncsi!

Én is elkövettem azt a hibát, hogy túl hamar csináltam meg a tesztet, (bár aktuális idõpontban a mensim meg is jött(((.

Szóval én azt tanácsolom Neked, ne legyél elkeseredve, hiszen ilyenkor, ha megfogant a picur, még nincs a vizeletedben HCG, ezért negatív. Csak a várt menstruáció napjától mutatja majd ki, a remélem POZITÍV eredményt!

Addig figyelgesd a tüneteket,
és ha mégsem jött össze, ne légy szomorú (én is az voltam) próbálkozni kell tovább!!))))

Sziasztok,
Ancsi
Ancsi
 


Kedves Rita, Netti!

Köszi, hogy válaszoltatok. Már régebben én is elhatároztam, hogy eldobom a hõmérõt, mert csak idegesíti az embert, ez egy ideig ment is, de most megint bepánikoltam. Nagyon aranyosak vagytok, kicsit megnyugodtam, a hõmérõt meg elképzelehtõ, hogy nyugdíjazom. :-)

Sziaszok:
Ujka
Ujka
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok a hülye kérdésért, de mit az a pg53, és mit jelent az, hogy páfrányos volt?
Szabina
Szabina
 


Sziasztok!

Szabina: Azt tudom ajanlani, hogy folytasd csak a homerozest, de ne tulajdonits neki nagy jelentoseget. Mint irtam mar sokszor nekunk is akkor erkezett a csoda, amikor mar nem szamitottunk ra. Nem szabad nagyon akarni, mert annal rosszabb. A PG53 segitsegevel meg lehet allapitani a ciklus termekeny es termeketlen napjait. A pafranyos napok a termekenyek.

Mindenkinek: Itt meg senki nem irt arrol, hogy volt kuretatfuvason. Ezt csak azert irom, mert az egyik ismerosomnek 3 ev utanajaras es orvosvaltas utan, az uj doki egybol ezzel kezdte es a kovetkezo honapban mar kismama is lett. Es a masodik gyermeke meg mar gyogyszer mellett lett...

Viraganya: Eloszor mi is probaltunk csak azokra a napokra koncentralni, de nem jott be. Kép De a ketnaponkenti garantalt sikert hozott. Kép

Moncsi: Nem erdemes a varhato menstruacio napjanal sokkal korabban (max. 1-2 nappal elotte jo) megcsinalni, mert nekem semmit nem mutatott. Sem azt, hogy igen, sem azt, hogy nem. Aztan abban a hoban vegul is nem lett. Vard ki a ciklus veget!

Moni
Moni
 


Kedves Ancsi!

Köszi, hogy bíztatsz, aranyos vagy! Most eldöntöttem, hogy megvárom azt az idopntot, amikor menstruálnom kellene és ha akkor nem jönne meg, akkor csinálok még egy tesztet. De akkor legalább jövö hét vasárnapig várnom kell.
Szerintetek mikortól lehet érezni a terhességre utaló jeleket? Még túl korai lenne, nem? De egyenlore nem is érzek semmit, még a mellem sem feszül!

Kedves Szabina!
Ez a pg53 egy mikroszkop, ami nyálminta után kimutatja, hogy éppen az adott pillanatban fogamzóképes vagy vagy sem! A páfrányos pedig azt jelenti, hogy ha a mikrószkopban látott alakzat páfrányra hasonlít, akkor fogamzóképes vagy.
Moncsi
 


Szijasztok!

Moncsi! Ha múlt 7en szerdán léptetek akcióba, és teszem fel pénteken volt az ovuláció és adj isten pénteken sikerült is a megtermékenyités, akkor hiába csináltál tesztet, mivel a megtermékenyülés napján nem mutathatja még ki a terhességet. Mint irtam a tesztek a megtermékenyülés után 10 nappal mutathatnak eredményt, te pedig már aznap megcsináltad. Ha elméletben nézzük, és a múlt7 pénteket vesszük a megtermékenyülés napjának(jan.26.-a, ami persze korántsem biztos!) akkor leghamarabb febr.7.-én fog eredményt mutatni a teszt. De érdemes a várható menstruáció napja után várni még pár napot a teszteléssel, mert nem tudhatod pontosan, hogy nem csúszott-e az ovuláció.

Netti! Én bizakodnék a helyedben! :-)))

Ma reggeli hõm 36,3 (22.nap) már én is azon gondolkodom, hogy elteszem a hõmérõt a legmélyebb fiókba...viszont ma nagyon fájt a hasam, ott lenn...arra gondoltam, hogy lehet, hogy most van az ovuláció..dehát ilyen késõn? a 22.napon? hát elméletben lehet. De a nyúlós nyák már két napja mexünt.
Szóval nemtom már, hogy mi van, az a baj, hogy a peteérésre utaló jelek nem eccerre jelentkeznek, hanem külön-külön 2-3 nappal egymás után...igy nehéz kikövetkeztetni a megfelelõ napot.
De azért van remény, mert mi is Moniékhoz hasonlóan a kétnaponkénti akcióhoz tartjuk magunkat! Hátha bejön. Ez legalább biztos:-))

Szijasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok!
Volt itt már valakinek petevezeték átfúvása? Nem tudjátok, hogy zajlik az? Fájdalmas?
Szabina
Szabina
 


Kedves Moncsi!
A terhességre utaló jelek mindenkinél másképp, máskor jelentkeznek.
Én tavaly voltam elõször terhes, (ami véletlenül jött össze - éppen ezért nem figyeltem a jeleket)
amikor már egy hetet késett a menses, akkor már határozottan éreztem a jeleket, tehát feszültek a melleim, a méhemet kicsit nagyobbnak éreztem, és lázasnak éreztem magam. Persze ez "csak" 37,3 körüli érték volt.
Hányingerem pedig egyáltalán nem volt, sem émelygés, csak annyi "furcsa" volt, hogy a kakaót nem bírtam meginni.

Szóval szerintem, ha nem érzel még tüneteket, nincs semmi gond, a menses késésekor meg már valószínûleg tudni fogod, hogy babát vársz.

Tudom, hogy nehezen telnek majd a napok jövõ vasárnapig, de kitartás, elõbb-utóbb eljön az a nap is!)))))

Szia,
Ancsi
Ancsi
 


Kedves Lara!

Kisit szétszórt vagyok, természetesen nem pénteken csináltam meg a tesztet, hanem tegnap reggel.
Akkor ha nagy szerencsém van, akkor talán van esélyem, hogy sikerült teherbeesnem.
Várok jovo hét vasárnapig, ha addig nem jönne meg (de jó lenne), akkor veszek 1 újabb tesztet!
Lara Te mikorra tervezed a tesz megvételét?

Szia,
Moni
Moncsi
 


Szija Moncsi!
Igazság szerint én már két napja megvettem a tesztet, mert a Tescoba járván meglepetten tapasztaltam, hogy ott is lehet kapni (!) nemcsak a gyógyszertárban. Igyha már ott voltam, vettem is egyet, úgyis kell két hét múlva:-))
Tehát én már készültem! Már csak a jövõ hét pénteket (9.-e) kell szépen kivárnom...és asszem ez a legnehezebb...várakozni...

Szija, Lara
Lara
 


Kedves Szabina!
Nekem ugyan nem volt petevezeték átfúvásom, de a terhesség előtt a doki azt mondta, először a férjemet nézessük meg, csak utána csináljuk az átfúvást, de azt mondta, ne kerüljön rá sor. Szóval biztosan nem kellemes, ha a doki is féltett tőle.
Rita
Ui: A férjedet megnézték már? Az ő kivizsgálásuk sokkal egyszerűbb és egyáltalán nem fájdalmas.
ritasol (ritasol)
 


Sziasztok! Lara! Köszönöm a biztatást! A hõmérõzés eleinte nekem sem jött be.Reggelente olyan nyúzott vagyok,(vérnyomásom is nagyon alacsony) hogy
a koránkelés is biztosan belejátszott! Szerencsére amióta nincs elsõ órám, reggelente nem kell kapkodni, nyugodtan lustizhatok egy kicsit, s a hõm olyan, mint ahogy kell!
Szerintetek ha már felment a hõ utánna is folytatni kell az akciókat?
Egyébként, olvasom, hogy pedagógusok is vannak itt.Nekem azt mondta a doki, hogy a szervezetünkben két legfontosabb hormon van 1.a létfenntartásé 2.a fajfenntartásé Ha stressz vagy sok idegesség ér bennünket, az1-es átveszi az uralmat a 2-es felett, az akár le is állhat, sokszor ezért nincs peteérés!Szóval a nyugalom nagyon sokat segíthet.Bocs, ha hosszúra sikerültem.Mindenkinek sok sikert!Netti
Névtelen
 


Sziasztok!
Kedves Ritasol!
Egy hete voltunk a Bolgár Kerék utcai családtervezoben ahol már elvégeztek mindkettonknél egy vérvizsgálatot, a férjemnél egy spermavizsgálatot nálam pedig még egy hüvelytisztasági vizsgálatot is csináltak. Az eredmények egy hónap múlva lesznek készen, addig izgulunk. Szerinted szoktak még ezen kívul más vizsgálatot is végezni a férfiaknál? Addig ne próbálkozzunk más orvossal amíg ki nem derül az eredmény? Várjak addig a petevezetékátfúvással?
Szabina
 


Sziasztok!
Tegnap, egészen véletlenül találtam rá erre az oldalra és nagyon tetszik. Mi 7 hónapja próbálkozunk, egyenlõre sikertelenül. Bár kb. 1,5 hete mindkét mellem fáj, feszül és idõnként úgy érzem mintha meg akarna jönni a mensesem, ami kb 10-12 nap múlva esedékes, szóval most éppen reménykedem. Persze a teszttel nem bírtam várni, ma reggel megcsináltam, negatív lett.
Azt szeretném megkérdezni, hogy ti mennyi idõ után mentetek elõször orvoshoz termékenységi vizsgálatra? Tudtok valamit a vércsoport-összeférhetetlenségrõl? Nálunk valószínûleg fõcsoport összeférhetetlenség és rh összeférhetetlenség is van (én nem tudom biztosan a vércsoportomat).
Sziasztok! Orsi
Orsi
 


Sziasztok!
Kedves Szabina! Szerintem mindenkeppen varjatok addig, amig nincsenek meg az eredmenyek, es utana ha nem talaljatok megfelelonek a doki hozzaaallasat, akkor valtoztassatok.

Kedves Orsi! Szerintem erdemes lenne felkeresni egy csaladtervezo kozpontot, ott sok mindenre feny kerul. Gondolom olvastad Szabina irasat, o leirta mi mindent csinalnak. A tesztet meg felesleges volt megcsinalni. Mindenki nagyon kivancsi, de avarhato menzeszig tok folosleges, mert meg ha kismama is lennel, nagyon alacsony a HCG szint, es azt nem mutataja meg ki a teszt. Tehat turelem.

Petevezetek atfuvas: Akirol irtam fent, neki megcsinaltak, es azt mondta neki a doki, ha ezt szo nelkul kibirja, a szules mar kutya fule lesz. Tehat gondolom nem kellemes, de azt szoktak mondani valamiert valamit... Kép
Moni
Moni
 


Sziasztok !

Én már rég írtam ide. Sajnos a helyzet nálunk változatlan. Nem rég fejeztem az első Closty kúrát. Ma vagyok a 11. napon. Úgyhogy mindent beleadunk, hogy sikerüljön.Remélem ez a gyógyszer most már segíteni fog.
Egyáltalán nem értem, hogy mind a ketten egészségesek vagyunk, és nem jön össze. Egyébként májusban hagytam abba a gyógyszerszedést. Gondolhatjátok, hogy ki vagyok.
Várom bíztató válaszotokat.

Üdv.: Kati
Király Kati
 


Sziasztok!
Kedves Kati!
Én már tavaly januárban abbahagytam a gyógyszert és azóta nem védekezünk. Igaz, hogy élesben május óta mennek a dolgok, de már lassan kilenc hónapja nem jön össze a baba. Én is kicsit félek már, sot pánikolok, hogy talán valami bajunk van és nem is lehet kisbabánk. Ilyenkor arra gondolok, hogy másnak elsore összejön, miért pont nekünk nem. De ha nem is elsore jön össze legalább fél év múlva. Annyira szeretnénk már egy kis picúrt!
Szabina
 


Helló Csajok!

Idetévedtem a neccen, de a téma éppen aktuális. Most kezdjük, ez az első próbálkozós hónap. Fogamzásgátló október óta abba, 2 hete Materna és szép remények.

Utolsó vérzés egy hetet késett és már bele is éltem magam a dologba, megvettem a tesztet - persze másnap megjött. Talán majd most, bár a vérprofi módszereket még nem alkalmazzuk, azért jó sok hasznos ötletet adtatok. Most járhatok kb. a ciklus közepén, ezért gondoltam, hogy a napokban majd belehúzunk, de úgy látom (olvasom) mindenki inkább a kétnaponkénti mellett van ezért inkább visszafogunk a kezdeti lelkesedésből.

Hajrá mindenkinek!

Adri
Adri
 


Sziasztok!
Mi is október óta próbálkozunk. Siker=0.
Eleviten élek és állandóan arra gondolok, hogy szedem ezt a fantasztikus vitamingolyót nap, mint nap és valami mégsem muködik jól (nincs peteérésem, irdatlanul szélsoséges a menzeszem...). Azt gondoltam, attól, hogy megkap a szervezetem minden vitamint attól fantasztikusan klassz lesz minden. No, de nem így van. Mondjuk a munkahely sem éppen sétagalopp és próbálom magam a nyugiba ringatni, de ezek szerint nem jön be.
Megint a 38. napnál tartok és 3 teszt után vagyok, amik negatívak!
Bocsi, hogy kibuktam, de ez a nap ilyenre sikerült.
Mindenkinek mégjobbakat!
Dóri
Dóri
 


Dóri!

Az Elevit olyasmi mint a Materna? Recept nélkül kapható?

Osztozom az érzéseidben és persze másokéban is. Ez a fórum olyan mint egy előszoba, egy váróterem. Most itt várakozunk, beszélgetünk, de mindannyian szeretnénk már abban a másik babavárós topicban lenni.

Kedves, hogy néhányan még visszanéznek onnan erre a fórumra is.

Adri
Adri
 


Dóri! Honnan tudod, hogy nincs peteérésed?Hõmérõzöl? Szerintem, ha megjön néha, az azért van, mert akkor volt!
Adri! Te a Maternát miért kezdted el szedni?
Kati! Neked a clostyl után beállt a hõd, ill. változott valamit? Nekem azóta egész jó a görbém, remélem, hogy peteérést is csinált!
Üdv:Netti
Névtelen
 


Kedves Netti!

Én már nem mérem a hőmet, mivel csak állandóan idegeskedtem miatta. így egyszerűen letettem róla.
Te mióta szeded? És hol tartasz?

Üdv.:Kati
király kati
 


Maternát azért kezdtem el szedni, mert rá van írva, hogy a fogantatás, terhesség, szoptatás idejére ajánlott. Esetemben az első miatt. Gondoltam segít.

Adri
adri
 


Sziasztok!
Adri:Igen, az Elevit recept nélküli és a Családtervezoben ajánlották a szedését. Szerintem jó dolog ez. Érzem magamon, hogy feltöltodtem általa. Szóval biztos, hogy jót tesz csak hát...
Én is a homérozos csoportba tartozom. Kati írta, hogy csak idegeskedett miatta, na hát én is így érzem a dolgot. Valahogy ez a számolósdi, meg figyelgetosdi megöli a dolgokat.
Meg aztán néha homérozés közben visszaszunnyadok. Rossz kelo vagyok amúgyis.
Netti: A rendeloben a doktor azt írta, hogy a menstruáció független a peteéréstol (pedig én is azt hittem, hogy összefügg). Onnan tudom, hogy nincs peteérés, hogy nem megy fel hirtelen a hom és csak lavírozik alacsonyan, amíg meg nem jön ( a kis piszok)

Sziasztok!
Dóri
Dóri
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: