Új privát üzeneted érkezett!

SziasztokKép

Judyt
Gyönyörűek a srácokKép
Látom, ők is imádnak mosolyogniKép

Stella
Biztos van már pocidKép, én úúúúgy szeretnék pocakos képet látni róladKép

Nicol
Szerintem a dokid csak arra mondta a kórházat, hogy ha ennyire nem akar enni a Vivi, akkor max. ki lehetne vizsgálni, nincs-e valami baja.Persze biztos nincs, egyszerűen csak rossz evő, dehát a dokiknak ez a dolguk.

Övsömörnek próbáltam utánaézni a játványtankönyvemben, de nem találtam semmi adatot arról, hogy meddig fertőz.
Bár én azt furcsállom, hogy a dokid szerint a bárányhimlőbe belehalhat egy csecsemő, mert éppenhogy a gyerekeket nem viseli meg annyira a bárányhimlő, és a felnőtteknél szokott súlyosabb lefolyású lenni. (én is pici koromban estem át rajta)
Egyébként pedig, nem tudom mennyire kap még anyatejcsit Vivien, de én úgy tudom, hogyha az anyuka volt már bárányhimlős, akkor az anyatejjel átjutnak védőanyagok a babába a betegség ellen.

Edina
Miért mondod, hogy nem hiányolt seni?
Ez nem igaz. Max. nem említette meg senki.
Ebbe a topikba szerintem az még teljesen belefér, hogy valaki nem ír 1, akár 2 hétig se, hisz nincs rá időnk.
Ezért vettük természetesnek, hogy most épp te nem írtál.
De én örülök, hogy írtálKépKépKép

Ha netán sor is kerül Vikike lenőtt nyelvecskéjének felvágására, ne aggódj, 2-3 mp az egész, és semmi vérzéssel nem jár, egy pinduri metszés az egész, mire már észreveszi a baba, vége is.
Nálunk a kórházban rögtön szülés után 1-2 nappal meg szokták ezt csinálni, ha le van nőve a baba nyelve.
Szóval ahány kórház és ahány orvos, annyiféleképpen mondja és csinálja.

Én konkrétan még nem gondolkodtam azon, hogy mit kap Kristóf karácsonyra. De azt már tudom, hol fogjuk megvenni neki, bármi is legyen az.
Pesten a Gulliver Játéknagykereskedésben, hétvégén voltunk ott. Hát én annyi játékot egy helyen még életemben nem láttam, vettünk is egy párat Kristófnak, 10oooFt-ért egy zsák játékot kapott (szó szerint,mert egy zsákba pakoltákKép)
Kapott kis bébitaxit, zenélő szőnyeget, csodateknőcöt, kisdömpert építőkockával, fából készült húzogathatós kiskukacot, és még egy kockát amibe állatalakzatokat kell bedobálni. (plussz még magunknak egy pár apróságot)Mindezt kereken 10ooo-ért, szerintem nem volt sok érte.
Úgyhogy tuti karácsony előtt is ide jövünk majd ajándékokat venniKép

Teszek fel pár képet KristófkámrólKép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Szia Babus!

Ez a Kristóf még mindig nagyon édi!
Annyira szeretem a képeit, hogy mindig becézgetni akarom, pl. Krisinek, de aztán eszembe jut, hogy esetleg te nem kedvelnéd.

Na de a lényeg: Sikerült beszélni a szemésszel? Mesélj, mizú?

Lányok!
Édesek a srácaitok nagyon!
Azért részletekbe menően nem olvaslak benneteket, de a fotókat mindig megnézem és irigykedem picit.
De aztán a jó oldalát nézem: Milyen jó lesz, mikor itt fogok tartani, ahol most ti, már mennyi kérdésre megtaláljátok a választ.

Szép napot mindenkinek:
réka
Vendég
 


Réka
Nyugodtan becézheted Kristófot, sőt, nem bánnám, ha ajánlanál egy pár becenevet neki, mert tök ciki, hogy mi mindig Macinak és Maszatnak hívjuk, mert a Kristóf olyan nagyon nem áll a szánkra.
De mi lesz így, ha egyszer majd az oviban megkérdezik tőle, hogy mi a neve? Azt mondja majd, hogy Kádár Maci?
Egyébként nálunk senkit nem a nevén hívunk. Apucim Medvi, én Nyuszi vagyok, Kristóf pedig Maci. Kész állatfarmKép

És a szemész.
Basszusz, minden nap későn jut eszembe felhívni. Péntek délután megfogadtam, hogy majd ma, hétfőn felhívom. Ma is kiment az agyamból. Holnap lesz a napja. Elvileg.Bár holnap délelőtt meg agyhártyagyuszi elleni védőoltásra viszem Kristófot, úgyhogy fenáll a veszély, hogy ezért fogom elfelejteni.
Olyan lüke vagyok manapság. Mindent elfelejtek, mindennel el vagyok maradva, nem tudom magam utolérni.

Babus

Kép
babus2005
 
 

 
 

Babus
Nyugi, ez az időszak is véget ér Kép Írd be a telefonodba emlékeztetőbe hogy mikor szeretnéd felhívni a dokit, és biztos nem marad így el Kép Én is írogatom a dolgokat, pl. az UH és vérvétel előtt is figyelmeztet, pedig nincs nap hogy eszembe ne jutnának. Igaz mellettem nem gügyög egy 8 hónapos Kép

Tündi
Vendég
 


Tündi!
De ez már nem sokáig lesz így! Kép

Babus!
Szerintem nem baj, hogy elfelejtgeted. Ez azt jelenti, hogy nem bánt annyira a probléma és ezzel egyetértek.
Biztos vagyok benne ugyanis, hogy nincs akkora gond, mint amekkorának eleinte gondoltad! Kép
A Krisi-n kívül más becenév még nem jutott eszembe...

Lányok!
Bocs, hogy ide is betolakodtam, már itt sem vagyok!

réka
Vendég
 


Réka
A másik topikba írtam nekedKép

De azért ide is leírom, hogy holnap vagy jövő csütörtökön (attól függ, Apucim mikorra kap szabit) megyünk Pestre az I.Szemészeti Klinikára, megnézik Kristófka szemét.
Nagyon remélem nincs nagy baj.


Egyébként pedig:

Kép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Apucim kapott szabit holnapra, úgyhogy holnap megyünk a szemészeti klinikára.
Légyszi-légyszi drukkoljatok!!!Kép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Apucim kapott szabit holnapra, úgyhogy holnap megyünk a szemészeti klinikára.
Légyszi-légyszi drukkoljatok!!!Kép

Babus

Kép
babus2005
 
 


BabusKép
Drukkolok, hogy minden rendben legyen!
Ügyesen lefogytál!!!

Kép
stella9
 
 


Stella
Ez még nem az igazi, 55kg a végcélKép

Kép
babus2005
 
 


BabusKép
Akkor bíztató a kezdet Kép!

Kép
stella9
 
 


Szia Mea!

Elszállt a gépem teljesen, ezért nincs meg még az e-mail-címed sem, nem hogy a leveled..
Légyszi' add meg újra!

Köszi:
réka
Vendég
 


Réka
Remélem nem haragszik meg Mea, ha megadom én a címét, mert ő ki tudja, mikor jár erre.
bbb@vipmail.hu a címe.

Babus

Kép
babus2005
 
 


SziasztokKép

BabusKép
Nagyon drukkolok nektek a mai szemészeti
vizsgálathoz!!!!!
Nem lesz semmi baj Kristófka szemével.

Mea:
Már tényleg rég jelentkeztélKép
Minden rendben van veletek????

És a többiek merre járnak?????Kép Kép

Velünk minden okKép
Vikim napról-napra egyre erősebb!!!
Állandóan emelgeti a kis fejecskéjét,lehet ő is már fel ül hamarosan!!!!?
Fogunk még mindig nincsKép
Mostanában sokat nyűgösködikKép
Tegnap vettem Vikinek télre meleg ruhácskátKép
Kicsit nagyra sikeredett de még decemberig bele nőlKép Kép
Kapott játszószőnyeget mert mindig le gurult a másikról, de hát ez sem elég nagy neki!!!!
(Ha beindul akkor az egész szobát végig hemperegné)
Most ez menő nála mindenhová eljut hemperegveKép


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok!

Itt egy elveszett topic tars!

Tunderi Kristof a rengeteg jateka kozott, es Viki ebben a sapiban meg a meleg menetfelszereleseben! Annyira helyesek es olyan nagyok mar!

Nicol,
nekem igy tobbszori "okoskodas" utan nem valami szimpi ez a gyerekdoki. Hogy mondhat ilyet, hogy belehal a baranyhimlobe? Eszmeletlen. Nem hinnem, hogy olyan korulmenyek kozott el Vivike, hogy riogatni kellene a szuloket, hogy figyeljenek oda ra. Nagyon fontos egy jo gyerekdoki, tudod mi is mar a masodikat fogyasztjuk es ot imadjuk.

Babus,
mi volt a szemeszeten? Remelem semmi remisztot nem mondtak nektek! Drukkolok nagyon!
Mi ez a fogyokura? Elkerulte a figyelmemet valami vagy a masik topicban irtad? Gratulalok, mennyi ment le es hogyan?

Mi megkaptuk az oltast vegre kedden. Szerencsere semmi baja nem volt Matenak utana, sot meg a szuri alatt is nagyon ferfiasan viselkedett. Neha mar azt hiszem, hogy nem erez fajdalmat, annyira kemeny kiskrapek.

Szerencsere kajailag kezdunk helyreallni, ugy nez ki van tejem ismet eleg sok, pontosabban annyi, amennyi Matenak kell. De idokozben sikerult a cumisuvegre is raszoktatni, igy vasarnap el tudott menni edesapjaval a dedikhez nelkulem, ami nekem oriasi segitseg volt. Nem mintha pihentem volna, de legalabb nyugiban tudtam tenni-venni itthon.

Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok!
Én sem vesztem el csak kicsit sok a dolgom.

Babus!
Először is köszönöm, hogy utánanéztél a betegségnek, én is keresgéltem Interneten és ugyanezeket találtam mint te. És sehol nem írtak ilyet, hogy belehaltatna. Az anyósnak pedig szinte semmi baja már. D e azért még egy hétig tartjuk a kellő távolságot.
Nagyon szépek a játékok amiket vettetek.
Nagyon drukkoltam nektek a szemészethez, mi lett az eredmény???? Remélem minden rendben ment.

Vanda!
Most kaptam egy új gyerekdoki nevét és számát. Jővőhéten fel is hívom. Már tutira váltok.Kép Olyan ügyi vagy, hogy még mindig ennyit tudsz szoptatni. Nekem sajnos teljesen elapadt az a pici tejcsi is ami még volt.Kép már a fagyasztottat éljük fel.

Edinka!
Nagyon ügyes a csajszi, hogy már ennyire forog. Vivinek csak ritkán sikerül, akkor is annyira meglepődik rajta, olyan ari olyankor.

Holnap teszek fel képeket is.

jó éjt mindenkinek! Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


SziasztokKép

Most nagyon fáradt vagyok, így csak a lényeget írom, bocsi, hogy most senkihez se írok, a többit majd holnap.

Szóval Kristófka szeme 100%-san tökéletes, abszolút nem kancsal, csak látszat kancsalsága van, ugyanis a bal szeménél az orrgyök kicsit mélyen van, ráhúzódik és eltakarja a szemfehérje egy részét. Később majd ha kiemelkedik az orrgyök, akkor ez megoldódik.
2 doki is megvizsgálta, ez rezidens kiscsaj és a fő dokinő, azt mondták, minden tökéletes. Bár 2,5 éves koráig még minden gyereknél kialakulhat kancsalság, nála is akár.
Egyébként akkor kancsal egy gyerek, ha a 2 szemén, a pupillákon a fény nem azonos pontra esik. De neki hajszálpontosan ugyanott van.
És nem mellékesen, egy hős volt a kis drágám, egy hangja se volt, sőt, élvezte, hisz a dokik hozzá se nyúltak, én fogtam, ők csak messziről világítgattak a szemébe, neki meg ez nagyon tetszett.
A rendelőben pedig volt egy csomó játék, tépte a függönyt, nagyon jól elvolt.Meg is dícsérték, hogy milyen ügyes. Mert voltak ám ott 1-2 éves gyerekek is, akik végigordították a szemcseppentést és az egész vizsgálatot.
Bezzeg az én drágám példamutatóan viselkedettKép
Ja, és a váróban meghódította az összes kislány szívétKép Egy nagyobbacska kislány még simogatta is Kristóf buksiját, hát olvadozott a srác a boldogságtólKép

Jó éjt!!!Kép

Babus

Kép
babus2005
 
 


SziasztokKép

Jól vagyunk, csak fáradtan.
Elég sokat sír Lívike pocakfájós vagy frontok nem tudomKép

majd remélem hamarosan tudok többet írni.

Jó éjt

Ja és már 5500gramm, tejcsi ügyben ugyanaz a helyzet csak még hordunk tejcsit egy anyukától akinek 4 hónapos kislánya van.

Puszi mindenkinek!!!!

Mea
mea
 
 


BabusKép
Örülök, hogy Kristóffal minden rendben!!!
Nagyon remek kissrác, de ezt már régóta tudjuk!
Most akkor megkönnyebbültél, ugye?

MeaKép
Jobbulást és kevesebb nyűgit Lívikének!
Szépen gyarapodtok!
Stella
15+1

Kép
stella9
 
 


Köszi Stella!Kép

Veletek mizújs?
Képet nem tudsz feltenni magatokról???Kép

Mea
mea
 
 


MeaKép
Elvagyunk, növögetünk. És persze jókat mulatunk, én azon, hogy a Picik mozgolódnak, a párom meg azon, hogy magamban nevetek.

Képek vannak, de még nem tudtuk feltölteni őket gépre, de ami késik nem múlik!
Stella

Kép
stella9
 
 


Babus!
Örülök, hogy minden rendben van. Kép

Ezt a pocsék időt, reggel óta esik. Nagyon hiányzik a séta a picurnak.
Apa végre felszerelte neki a jumpert, egy ugrálós játékot, előszőr teljesen ledöbbent, de már nagyon élvezi.

Itt van néhány kép:
Kép

Kép

Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Nicol
Ez a kiscsaj iszonyú édes Kép

Tündi
Vendég
 


Edina
Nagyon édi VikiKép
És ari a téli szerkójaKép
Kristófnak is van már, több is, mert mindenkitől azt kapott. Vettünk egy overállt mi, hoztak egyet anyósomék Ausztriából, bár ez nem éppen tökéletes, mert külön gatya+ujjatlan kabátka, ami télire nem túl jó, plussz még hoztak egyet Apucim nagybátyjáék is Németországból, azzal meg az a baj, hogy 74-es, és nem sokáig fog beleférni.

Kristóf meg kúszva jut el mindenhová, már mesterfokozaton űzi a kúszás tudományát, fél perc alatt eljut a lakás egyik végéből a másikba, mindent szétrámol, ami az útjába kerül, ráadásul nagyon félek, hogy meg ne fázzon, mert a padló, főleg az előszobában nagyon hideg, mert ott kő van.
Viszont lehetetlen megállítani, és mindenhová jön utánam.

Nicol
Akkor ez az a hinta, amit a talin említettél? nagyon jópofaKép Főleg Vivien benneKép

Mi is nehezen tűrjük a bezártságot, ma már egyszer nekiindultunk sétálni, de mire nagy nehezen felöltöztettem, akkorra megint elkezdett zuhogni az eső. Majd' agybajt kaptam. Meg Kristóf is.

Vanda
Tök jó, hogy helyreállt a tejcsimennyiségKép

Egyébként ez a fogyókúra annyiból áll, hogy alig eszem szénhidrátot, minden mást igen, persze csak keveset, és többször.
Az eredmény, 68kg-ról indultam, most 62 vagyok. De a végcél 55kgKép

Most mennem kell, mert beidegesedett a srác, unatkozik már nagyon. Már minden CD-t széthajigált, minden fiókot kihúzott(amit elért), minden újságot összegyűrt, most már jöhet a hisztiKép
A játékok pedig nem érdeklikKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Tündi!
Kép Hogy haladsz?

Babus!
Igen ezt említettem a talin, de ez nem hinta, hanem egy ugrálós játék. Épp hogy csak leér a lába, és ha elrugja magát akkor föl-le rugózik. olyan mintha egyfolytában ugrálna. Vivi alapból is rögtön elkezd rugdosni, ha valamihez hozzáér a lába, így ezt is nagyon élvezi. Csak az a baj, hogy hosszabban még nem tudja megtartani a fejét, és akkor megáll és logatja egy kicsit a fejét, majd mehet tovább a játék. De egyenlőre csak 10-15 percet játszik benne.
Mi is elmentünk sétálni, hát fél órát sikerült csak, utána már csöpögött. Pedig olyan jól aludt.

Nekünk is van két nagyon szép téli ruhánk, egy rózsaszín, abban olyan mint egy bárányka, és egy napsárga, az igazi téli, kesztyűvel, és nagyon jópofa mert zsákosnak és lábasnak is lehet cipzározni.

Nicol

Kép
nicol
 
 


Sziasztok!

Nicol,
nagyon jo ez az ugrabugra! Hol vettetek es mennyi idos kortol ajanljak? Mire van rogzitve? Olyan gyonyoru ez a kisleany! Annyira helyes babapofija van, nagyon kislanyos!
Jol teszed, hogy szereztel egy ujabb dokit, ennel rosszabb szerintem nem lehet. Remelem tetszeni fog Vivinek is es Neked is!

Mea,
nagyon sokat nott Livike, ha mar 5,5 kg. Mate eppen hogy csak tobb ennel, 5,8 kg korul van. Mondjuk 3,2-vel szuletett, de akkor is. Azert akkor nem lehetnek nagy gondjaitok a kajaval, ha ilyen szepen es gyorsan no.

Babus,
de jo, hogy semmi gond nincs Kristofka szemevel. Azert igy a biztos, hogy megnezte egy szakember is. Most mar nyugodtak lehetunk szemecske ugyben.
Gratulalok a fogyashoz, azert nem keves ez a 6 kg. Mennyi ido alatt ment le?

Edinka,
Viki nagyon tunderi. Hany kg most?

Mi jol vagyunk, de ez az ido tenyleg nem kedvez a kinti "sportoknak". Nem is nagyon tudom, mi lesz igy velunk telen. Elmentem ma vele bevasarolni, egy hangja nem volt, amig csavarogtunk, de itthon nagyon nehez ot lekotni. Meg kicsit ugyetlen ahhoz, hogy magat szorakoztassa, ugyanakkor igenyli, hogy tortenjen korulotte valami. Nem egyszeru igy vele.

Vettem ma neki oszibarack bebikajat, de elfelejtettem, hogy mi nem lehet benne. Liszt, vagy cukor vagy micsoda? Nem tudjatok veletlenul? Olyan ostoba vayok, hogy emlekszem, hogy valamire felhivta a dr neni a figyelmemet es annyira egyertelmunek tunt, hogy fel se jegyeztem. Hat ez lett belole...

Irtatok tobben nehany honaja, hogy hullik ahajaok. nekem most kezdett el hullani, de nagyon. mennyi ideig tart ez? Hullik meg nektek?

Vanda
vanda72
 
 


Vanda
Másfél hónap alatt ment le a 6kgKép

Nem tudom, mire gondolhatott a dokitok, hogy mi ne legyen a kajában, végülis mindkettőre gondolhatott, bár gyümmölcsök esetében inkább a cukorra, vagyis hogy hozzáadott cukrot ne tartalmazzon, bár szerintem semmi baja nem lesz a cukortól, csak hát fő az egészséges életmódKép
A lisztnek majd akkor lesz jelentősége, ha gabonaféléket, tésztaféléket is kap majd, mert azokból jó, ha gluténmenteset kap majd eleinte.

Hajam nekem nem hullik. Legalábbis nem jobban, mint máskor.

Mi is voltunk sétálni egyet, de hazafelé bebalhézott a srác, valószínűleg azért, mert kezdett besötétedni, a múltkor is ilyenkor csinálta ezt. Szerintem fél ilyankor, nem érti, mi ez a sötétség, ami ugyan még nem is sötétség, mert fél 6 körül volt, dehát neki szokatlan, mert ő eddig még mindig csak teljesen világosban sétáltKépRemélem megszokja, mert jövő hétvégén óraátállítás és hamarosan már du. 4-kor is sötét lesz.
Jajj, és mi lesz velünk akkor reggel? Eddig szinte pontban 7:15 és 7:20-kor ébredt, függetlenül attól, hogy este mikor tettük le aludni. Ezekután már 6:15-kor fog? Végem lesz, az tuti.

Na megyek pihizni, jó éjt mindenkinekKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Azt elfelejtettem, így 1 nap késéssel, hogy:

Boldog fél évet Viki!!!


Babus és KristófKép

Kép
babus2005
 
 


Vanda!
Sajnos itthon nem árulják ezt a játékot. Én a kedvesem unokatesójától kaptam Belgiumból, de ott is elég drága, 12000 Ft körül van. A doboz szerint 5 hónapos kortól ajánlják, de ha sír a pici bene akkor még nem érett rá. Vivinek egy hangja sincs benne, illetve kacarászik, ugyhogy nagy baja nem lehet tőle. Amúgy ajtófélfára kell csiptetni, ami nálunk nem megoldható mert boltíves ajtóink vannak így apa csinált neki egy szerkezetet külön.
Így néz ki egyben:
Kép
Hajhullás: nekem attól maradt el kb 3 hét alatt, hogy újra beszedtem 30 darab Elevitet. Az anyatejcsivel nagyon sok vitamint adunk le, és nekünk nem marad elég, általában ez okozza a hajhullást.

A gyerekdoki remélem is, hogy tetszeni fog, de még nem találkoztunk, majd hétfőn felhívom.

Babus!
Ettől az időátállítástól én is félek. Nem tudom mi lesz velünk. Vivi így is reggel 6-kor ébred. Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Edina, Nicol és akiket még érint:

Találtam egy jó oldalt a hozzátáplálásról, itt vannak receptek, meghogy milyen kaját mikortól lehet adni:
http://freeportal.hu/babakonyha/

Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Jaj, semmire semmi idom. Atti tiszta zizi. Nem alszik szinte semmit. Nappal ketszer fel orat, ma viszont csak ketszer 10percet, es egyszer fel-egy orat. Este 8-10altatom, mar fagyasztott tejet is kapott, de azzal is csak hajnal kettoig huzta ki. Utana orankent kelt, sot 5 es 6 ketszer is. En nem tudom mi a baja. Nappal jo a kedve, sot, amikor hajnalban felkelt, hangosan kacagott, mintha egesz nap aludt volna. En mar nagyon nehezen birom. A faradsagtol majdnem hanytam mar. De nem adom fel,most fozok apucinak, mert szegeny egesz nap dolgozott.
Lanyok nagyon nehez igy jokedvunek maradni. Szinte sosem alszom. Kistesot most nagyon nem akarok. Segitsegem semmi.
Allandoan jatszani kell vele.
Miota hasra fordul, allandoan ezt csinalja. Nem birok mar vele. Amikor elfarad hason, sir, visszaforditom sir. Nem tudom, talan jon a foga.
Lehet kerek tapszert a doki nenitol, mert lehet nem taplalo a tejem. Van, hogy nem is keri a kis szaros, pedig most lenne. Csak 100szopizott, tobbet nem kert, es utana meg 70 le tudtam fejni.

18hetes es 7160g Ez eleg jonak tunik. Mar ket hete mindig 18dkg hizik/het.

Allandoan szopizza az ujjait, nem egyet, hanem van, hogy az osszeset. Van, hogy az oklet. Ha szopival kinalom, nem ker.

Raadasul minden nap ejfelig fent vagyok, irom a hazikat a suliba, maskor nincs ra idom.

Ugy erzem kipurcanok!

BOCSANAT, amiert ennyit irtam, es csak magunkrol, de muszaj volt kipanaszkodnom magam. Remelem nem haragszotok meg. Ha holnap Apuci vigyaz Attira, akkor majd irok Nektek

puszi

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Judit!

Valószinű, hogy az ínye viszket Attinak, mert nálunk is ezt csinálják a fiúk.
Ne add fel a szopit, mert ha egyszer tápszerhez nyúlsz, akkor nehéz lesz a leszoktatás, mert az kényelmesebb lesz neki.
A fiúk már csak 5 percig hajlandóak szopizni, mert ugye nem fárasztják magukat tovább, mert jön a tápi.

Hozzátáplálással, hogy álltok?

Biztos nem vígasztal a dolog, de hidd el néha Én is úgy érzem, hogy mindjárt kipúrcanokKép.


Adataink 4 hósan:
Ákos 7700g 67cm, Attila 7370g 66cm

Nicol!
Szupi a jumper.KépVivi pedig gyönyörű.Kép
Ha jól emlékszem Én láttam a Megatoys-ban, és itt a neten is hirdettek már.


Edinka!
Viki nagyon nagy lány már.Kép

Babus!
Krsitóf meg kész férfi.Kép
Örülök, hogy nincs semmi gond a szemével.

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Sziasztok!

Judit,
ne add fel. Nagyon kemeny, amit egyedul vegigcsinalsz, nekem nem lebeg semmifele szakdolgozat a fejem folott, megis ki vagyok purcanva. Nagyon kemeny csaj vagy, ha ezt igy egyedul meg tudod csinalni! Es hogy meg jobban dicserjelek, Mate meg a 6 kg-t sem eri el, nemhogy 7 folott legyen! Nem lehet semmi a tejeddel, egyszeruen most ennyit kivan. Ezt nekem is nagyon nehez elfogadnom, hogy eppen "hullamvolgyben" van kajailag, mikor o is 200-akat hizott egy idoben, de nem foglalkozom vele. Legalabbis probalok nem foglalkozni vele.

Nem tudom megnyugtat-e, de Mate sem alszik napkozben csak fel orat onszantabol, illetve neha autozas kozben, ha haladunk is, nemcsak a piros lampak kozott evickelunk. Ilynekor inkabb ordit. Es ejszaka is ebred ujra, csakugy mint Atti.

De le a kalappal mindket Juditunk elott, hogy ilyen szep nagyra tudtatok noveszteni a babakat. Ilyenkor mindig ujra ketsegbe esek, hogy vajon Mate miert nem hizik ilyen szepen?

Nicol,
drukkolok a holnapi gyerekdokihoz, remelem tetszeni fog majd. Koszi a teljes kepet, lehet, hogy beszerezzuk mi is, ha mar 10-15 percet elugrabugral benne, kijjebb vagyok a vizbol.

Babus,
nagyon szep az a 6kg!

Vanda
vanda72
 
 


Judyt
Ezek a srácok rettentően jó súlyban vannakKép
Gratula nekikKép
Kb. Kristóffal azonos súllyal születtek, mégis, most megnéztem, Kristóf ugyanennyi idősen 6600gr volt, ő fél évesen volt olyan súlyú, mint a te Ákosod 4 hónaposan.
Mennyit esznek ezek a srácok?
Az én Kristófom egy zabagép, világéletében imádott enni, jó kis hurkái vannak, manapság 300-400gr-okat eszik meg egyszerre, de ilyen súlyt még ő sem tudott produkálniKépÕ most, 9 hónaposan 9340gr.
Hát az evéssel biztos nem lesz gondotokKép

Judit
Nem semmi, amit csinálsz. Én tutira nem bírnám.
Egy gyerek már önmagában nagy munka, hozzá még a háztartás, már szinte kivitelezhetetlen. Na de még tanulni is mellette, számomra ez már elképzelhetetlen lenne.
Minden tiszteletem a tiédKép

Egyébként, amit leírtál, az szinte nálunk is teljesen így van, és sajna elárulom, később semmivel se lesz jobb, sőt.
Szerintem ez nem a fogzásra utal, egyszerűen csak ilyen. Kristóffal is egész nap foglalkozni kell, egész nap, reggel 7-től este 7-ig egyhuzamban ébren van, max. ebéd után alszik 20-30 percet.Délután már hullafáradt, semmi se jó neki, balhézik, hogy menjünk le, de lent se jó sokáig. Ha leültetem, eldönti magát, a járókában nem marad, a kiságyáról ne is beszéljünk, ott csak éjszaka van. Amíg nem tudott előre kúszni, csak hátra (ami 2 teljes hónapig eltartott), addig folyton betolatott a sarokba és ott nyűglődött. Kivettem onnan, fél perc múlva újra ott hisztizett.
Most meg mindent rámol, folyton azt kell nézni, mikor tesz kárt magában. a játékai alig érdekli, minden más igen. Szóval nem könnyű később se.
Fel a fejjel.
Cumija nincs Attinak? Lehet, hogy az segítene.

Most mennem kell, éhes a srác, ebéd leszKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Rita vagyok. Egy 8 hónapos kislányom van Vivien Zoé. Kép Csak bekukkantottam ide hozzátok egy picit.Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Judyt!
Tényleg nagyon szépen gyarapodnak a srácok. Gratula nekik.Kép

Judit!
El is hiszem, hogy ki vagy, én nem is bírnék ennyi mindent egyszerre.

Vanda!
Jó lenne ha sikerülne beszereznetek. Pár hónap alatt úgylátszik Magyarországr is elért ez a játék. Kép

Pattogóbolha!
Üdv itt. Az én lányom is Vivien. Kép Nagyon édi a te kislányod is.

Íme az egyik téli rucink:
Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


SziasztokKép)

Babus:
Köszönjük a felköszöntéstKép
Hogy szalad az idő már Viktória 6 hónapos,és nem rég szültemKép
Tök jó az a oldal amit ajánlottál
igaz még csak végigfutottam rajta de vannak benne
jó receptek amiket ki akarok próbálni!!!!!
Örülök hogy Kristóf szemével minden rendben volt és hogy hősiesen viselkedettKép

Vanda:
Vikim 2 hete volt 6 kg és 63 cmKép
Mert az utobbi 1 hónapban lelassult a hízása
a fogzás és a sok izgés-mozgás miattKép

JudytKép
4 hónaposan a fiúk nagyon jó sulyban vannakKép
Az én vikim 6 kg 6 hónaposanKép

Nicol:
Láttom Vivi élvezi a hintátKép
Aranyos nagyon!!!

RitaKép
Üdv köztünk
Nagyon szép kislányod van!!!

Kép

Kép
edinka
 
 


Judit
Azt még elfelejtettem írni, hogy szerintem nem kell az Attinak tápszer, hisz gyönyörűen gyarapszik.
Látod, sem Edina Vikije, sem Kristóf 6 hónaposan nem volt olyan súlyban, mint a te Attid már 4 hónaposan.
Én ezt a nem elég tápláló tejcsit se értem. Egyrészt én speciel nem hallottam még ilyet, másrészt, ha nem lenne tápláló, akkor mitől gyarapodna ilyen gyönyörűen? Hisz mást nem kap.Így kénytelen a tejtől "táplálódnia".

Viszont azzal, amit Judyt írt, nem értek teljesen egyet. Vagyishogy, ha egy baba kap tápszert, akkor majd nem lesz annyira hajlandó szopizni. Mi pl. az ellenkezőjét bizonyítjuk. Kristóf 2 hetes kora óta kap cumisüvegből pótlást, minden étkezéskor, nem is keveset. Mégis, imád cicizni, 9 hónapos, és még mindig szopizik reggel és este. Ugyan csak egy pár korty tejcsi jön, de ő akkoris elcicizik akár 10-15 percig, néha már le kell szedni, ott alszik el rajta.
Hiába jön könnyen a cumisüvegből, neki még most is a cici az elsőKépPedig szinte semmi tejcsim nincs, de akkor is.
És nagyon sok ilyet ismerek.
Persze olyan is van, amit Judyt írt. De nem feltétlenül.

Babus

Kép
babus2005
 
 


SziazstokKép

Nagyon cukik a babákKép

Lívikével jól vagyunk, napi 1 x semmi nem jó és üvölt, gondolom hasija fájKép

Ma jön a gyerekdoki hozzáKép

Judit!Kép

Én is kivagyok néha, és Lívike is örökmozgóKép és van hogy órákig fent van(már most!!!Kép)

Igaz nekem csak a háztartás van meg az udvar seprése és rendben tartása de mindkettő jó nagy!!!
Emellett tanulni téynleg képetelesnég lenne számomraKép
Pedig főznöm szerencsére nem kell oviban vagyunk befizetveKépKépKép és onnan hordjuk a hamitKép
De nagyon fincsi és nagy adag és csak 350Ft egy menű(leves+második)

Ennyiért főzni nem is tudnékKépKépKép

Amúgy sem vagyok főzőbajnokKép na nem baj.

Mindenkinek sok puszit majd ígérem többet jövök ha lesz több időmKépKépKép

Lesz ilyen egyáltalán még????Kép

Mea
mea
 
 


No látom azért a kedvem már nem is nyomiKép

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Csak egy kis kérdés.. Mit főzzek ma?? Kép Kép Kép Ötletem sincsKép

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


SziasztokKép

Nicol
Nagyon édes Vivien a téli szerkójábanKép

Mea
Én se vagyok főzőbajnokKép
Nekem anyukám szokott segíteni a főzésbenKép
Általában többet főz, és ad nekünk isKép


Pattogobolha
A te Viviened isKép
És hogy mit főzzél?Jó kérdés.
Nálunk vadas van, ha ez ötletnek számítKép

Képzeljétek, ma végre megjött a mensim!!!
9+9 hónap után előszörKép Már ideje voltKép
Rég örültem már ennekKép
Jó lenne, ha most már helyreállnék hormonügyileg.


Megyek, mert a kissrác bemászott a számítgépasztal alá és rángatja a kábeleket és marhára tetszik nekiKép Nekem kevésbé.
Hihetetlen, hogy mindent megtalál, amit nem kéne, a rengeteg játék meg ott hever parlagon a szoba közepén.
És az is elképesztő, hogy mennyi veszély leselkedik egy ilyen kis törpére, nem is gondolná az ember.
Múltkor pl. dobolt a radiátoron, és majdnem beszorult a kis pici ujja, mert az egész radiátor pici kis lyukakból áll. Arról meg ne is beszéljünk, hogy akár forró is lehetett volna a radiátor. Dehát mit csináljak vele? Le csak nem szerelhetem?
És az állólámpát is majdnem magára borította.
A ruhaszárítót hajszálhíján az ujjára csukta.
A szekrényajtót már sikeresen az ujjára vágta.
A konyhán a sütőajtót nyitogatja, még jó, hogy ritkán használom.
A szobai szökökutat hamarosan levisszük a pincébe, mert ha azt magára rántja, agyon is üti.
A virágföldet és a leveleket meg akarja enni.
Soroljam még??? Kész életveszély, amit csinál.
Jelenleg épp egy CD lemezt csomagol ki. Igaz ugyan, hogy mind a kb. 300-at elpakoltuk magasra, de tuti, hogy azt az egyet, amit kinthagytunk, megtalálja.

Na tényleg megyekKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


sziasztok!Kép

Ma itt volt a gyerekdoki és képzeljétek el már 5700gramm és 62 cm LíviaKép
Kemény méretek ezekKép

a születési 56 cm 3940-hez képest de eszik is rendesen van hogy 130-at simán bevág a kis drágaKép

De nem duci hanem jó hosszú baba.

Viszont iszonyatos pelenkakiütése lett.8
Nagyon csúnya neki a nunikája meg popója , vérvörös és érdesKép

Ötletek a gyógyítására?

A dokinő felírt gyógyszertári krémet meg mondta kamillázzuk.

Remélem rendbejön hamarKép

Hamarosan meg kapjuk a szurit is, nov.7-én.Jujj.....utálom a szurikat hogy fogom bírni nézni?!?

Milyen lesz utána Lívike? Nagyon nyűgik ilyenkor a bébik???
Láza lesz???
Germicidet használtatok rá???

Na megyek zuhizni gyorsan.

Jó éjt mindenkinek!!!Kép

Mea
mea
 
 


Jó reggeltKép

MeaKép
Nálunk még szerencsére nem volt pelenka kiütés!!!
Biztos hogy attól van?
Mert lehet attól is ha túl sokáig fekszik a pisiben és az kicsípiKép
Én három fajta krémet használok Viki fenekére az sem
mindig a
neogranormon,sudocrem, és a johnsons baby nappycream krémet!!!
Szerintem próbáld meg a neogramot mert az bőrsérülésekre jó!!!!

SzuriKép
Nem minden kicsit viseli meg de az én lányomat igenKép
Estére mindig belázasodott igaz nem nagyon de azért attam be neki egy fél kúpot!!!
Tegyél majd a lábára vizes borogatást!!!!
Mi a germicil-C kúpot használtuk!!!!
6 kg alatt elég egy fél!!!!

De Lívi jó sulyban van nagyonKép Kép

BabusKép
Kíváncsi leszek nekem mikor fog megjönni a mensimKép
Szeretném ha minnél előbb "rendbe" jönnék hormonilagKép
Hát igen sok veszély leselkedik a kicsikreKép
Nagyon ébernek kell lennünk ha ezeket el akarjuk kerülni!!!!

KépzeljétekKép
Vikim már több mint 2 hete nem cimizikKép Kép
Csak ha álmos bekapja a nagy ujját és el is bóbiskolKép
Tegnap az ülemben kicsi segítséggel de egyedül ültKép
Annyira örültem neki!!!!

Ti hányszor adtok a kicsiknek tápszert??
Mert én már megint nem tudok mikor mit adja k enni
VikinekKép
Eddid így csináltam:
Reggel 6 kor: Szopizik
Fél10 kor 150ml tápszer
délben: Egy üveg béby főzelék
2kor:szopi
fél4 kor gyömölcs vagy gy.lé
5kor:180tápszer
estefél8kor: 180 tápszer

Szerintetek az ilyen étrend megfelelő????
A védőnőm mindig azt mondja hogy legyen változatos!!!
ÉS A tápszerből adjak kevesebbet!!!
Szeintetek?????
NA mostmár befogom

Kép

Kép
edinka
 
 


Nicol
Köszi, jól haladok Kép Ma reggel voltam 21. napi vérvételen, részemről ebben a ciklusban véget értek a vizsgálatok. Párom megy a héten csütörtökön vagy pénteken andrológiára, és jövő héten megyünk vissza a dokihoz.

Tündi
Vendég
 


TündiKép
Nagyon drukkolok a jövő héthez!!!
Feltétlen írd meg mit sikerült kiokoskodnotok a dokival!!!
Remélem kezdenek felpörögni az események!!!!
Puszi
Stella

Kép
stella9
 
 


Edina
Ha ennyi kell Vikinek, akkor persze, hogy jó az étrend.
Bár nekem így első olvasásra rengeteg kajának tűnt, dehát minden babának mások az igényei.

Mi a reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsora étkezésekre próbáltunk meg beállni.
Reggeli: 8 körül: kb. 250gr tápszer
Tízórai: sajna legtöbbször kimarad, mert nem éhes még a srác, illetve ha még éhes is, és eszik, akkor ebédelni nem akar majd. De ha van tízórai, akkor az gyümölcs.
Ebéd: 12 - fél 1 körül: egy üveg húsos bébikaja + 150-200gr tápszer, ha kér, általában igen
Uzsonna: du. 4 körül: gyümölcs vagy tejpép, de általában gyümi hússal (pl.almapüré csirkehússal, ilyenek)
Vacsora: fél 7-7 körül: kb. 250gr tápszer

Egyébként én is úgy tudom, hogy fél éves kor után már lassan meg lehet próbálni a tápszert már csak reggel és este adni, közben pedig mindenféle változatos kaját.
Ettől függetlenül Kristóf is kap még délben is, mert nem lakik jól a kanalas kajával, ha meg többet kapna, kihányná, ráadásul ebéd után bealudni csak a cumisüvegezéstől tud.

Mea
A 2 hós oltás nem szokta megviselni a babákat, majd a 3-4-5 hós DiPerTe oltás, akkor lehet majd láz, meghogy borogatni kell majd a lábát.
Egyébként mi Germicidet használtunk, de mondom, szerintem a 2 hós oltásnál ilyesmire nem lesz szükség.

Sőt, ha az újfajta Infanrix oltást kérted volna, ami ugyan jó drága,(és nem minden doki ajánlja, nálunk Gyöngyösön pl. lehetetlen beadatni, de Pesten ez simán megoldható), akkor nem is lett volna 2 hós oltás, hanem majd 3 hós korban kapta volna meg együtt a kettőt.
És az Infanrix-nél egyébként se szokott mellékhatás lenni, még a 3-4-5 hós DiPerTe oltásoknál se, ja és ezeknél az oltásoknál 2 szúrás helyett csak 1 van így, ami azért nem mindegy.
Vanda Mátéja és ha jól tudom, Nicol Vivienje is ezt kapta.
Ez egy újfajta, modern oltóanyag, csak 7-8000Ft körül van az ára. Bár én simán beadattam volna Kristófnak, ha megoldható lett volna.
De ha anyagilag megtehetitek, szerintem beszéld meg a dokitokkal. Mindenképpen megéri.

Piros popsira szerintem is jó a Neogranormon.

Babus

Kép
babus2005
 
 


sziasztok!

Babus:

Kép olvasva téged kicsit megnyugodtam, hogy nem csak nekem van ördögfiókámKép A számítógépkábel nálunk is menő.Kép Ráadásul a lakás tele van kábelekkel meg vezetékekkel, mert a páromnak mindenhol vannak munkagépei, mert számítógép, meg minden kütyü, úgyhogy a gyerek el van látva kábelekkel, én meg rohangálhatok utána... Kép
na megyek is mert már megint rosszalkodikKép sziasztok
Rita

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Stella
Annyira felpörögnek az események, hoyg inkább e héten pénteken megyünk vissza a dokihoz Kép Ugyanis jövő hétre már biztos menzi és ha kell szednem a clostit akkor csúszunk 1 hónapot. Meg végre pontot akarok tenni a dolgok végére, nem tudom hogy csak nehezebben bírom már vagy tényleg egyre nehezebb. Azért elvagyok, de képtelen vagyok a jövőre koncentrálni, arra hogy egyszer majdcsak én is terhes leszek. Felébredt a kérdés bennem, hoyg MIKOR?! Ezt pedig gyorsan vissza kell altatnom, mert nem jó....
Egyébként annyira hiányoznak a vidám, optimista, vicces írásaid! Mindig megmosolyogtattál Kép Ugye azért ez a Stella csak pihen és nem tűnt el? Kép

Tündi
Vendég
 


Teszek fel még egy pár képet:

Kép


És így állok, ha anyu fogja a kezem:
Kép


Babus

Kép
babus2005
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: