Új privát üzeneted érkezett!

Rejo:oké hogy kicsi vagyok,de attól még nőnie kellene!a combcsontja 15 nap alatt nem nőt semmit :cry:

Kép

Kép
lecso
 
 


lecsó, nyugi, nem vagytok nagyok, azért kicsit az fl, bpd-je meg átlagos.

amiről te írsz, az nálunk volt, nekünk elsorvadás miatt vették ki, akkor már 2 hete nem fejldőött semmit sem, minden uh alapján ugyanazt mérték 32 hetes méretei voltak 36 hetesen(fl-je nálunk 65 mm volt folyamatosan és ha megnézed, az 33 hetesnek felet meg holott ezt 36 hetesen mérték), nálatok meg szépen növekszik, csak nemátlagos, hiszen ti is alacsonyak vgytok.
Vendég
 


Meg ott van Levi!Hozzám képest nagy baba lett!
Adná az Isten,hogy igaza legyen a nőgygyásznak és a baci miatt lassult le a növekedése!

Kép

Kép
lecso
 
 

 
 

Jaj Lafi,Rejo legyen igazatok!!!!

De félek,hogy nincs!

Kép

Kép
lecso
 
 


lecso, ha lesz időm megkeresem a méreteket. de ha a dokid nem mondott rosszakat, nagyon roaaszakat. nyugi. ha baj lenne, cselekedett volna vmit. nyugi.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Lecso, Dimettel értek egyet, nálunk, amint kiderült a baj, be is nyomtak kórházba!!!!
Vendég
 


Lafi biztos úgy van!Csak várni egyszerűen őrjítő!Te hogy bírtad ki????

Kép

Kép
lecso
 
 


Lecso, az én lelkivilágom nem volt egyszerű, átérzem, amit érzel, de hidd el, nálad nincs gond!Az a lényeg, hogy fejlődik mégha lassabban is, de fejlődik, mit meg nem adtam volna azért, hogy egy két m-rel nagyobb méreteket mérjenek hétről hétre...és ez így volt 4 hétig!Ha olvastad a kálváriám, nagyjából tudhatod, mit éreztem akkor!
Vendég
 


lecso, nyugi. mész ellenőrzésre, úgyhoyg akkor megint megnéznek. nem lesz semmi baj. de ha úgy érzed, hogy táged az megnyugtat, szaladjatok be az ügyeletre, nézzenek szívhangot,meg Uh-t. mert ezen fogsz parázni egész karácsonykor. este menjetek, vagy késő du. amikor már ügyelet van, és nem tömegnyomor. vagy hétvégén.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Lecsó!
Nyugi, velem ugyanezt csinálták! 30 hetesen közölte a dokim, hogy a baba méretei 4 héttel le vannak maradva. Addig minden mérete tökéletes volt, úgyhogy rendesen beparáztam. A doki ráírta a papíromra hogy korai retardáció gyanú, és 2 hét múlva kellett visszamennem, amikor meg már tökéletesek voltak a méretek!
Hidd el, nagyon sokat számít, hogy hová teszi azt az uh-os kurzort, és honnan meddig húzza! Több mm-t is simán lehet tévedni!!! Szerintem is menj el egy másik uh-ra, és meglátod hogy mást fognak mérni! Addig is nyugi!
A másik meg nekem mindig azt mondták hogy kicsi a baba súlya, és hogy biztos a meforal miatt. 41 hetesen az uh szerint 2900 g-ot becsült 2 különböző uh gép is, és rá kát napra 3.550. g-al született meg kislányom... SZóval ennyit a méretekről....
Vendég
 


Lecso!

Domi a 31. hét végén született 1150 grammal. Most nem vagyok otthon, de ha gondolod ha hazaérek előkeresem az UH-s méreteit.
Nekem anno azt mondták, hogy nem baj, hogy kicsi, csak "mozogjon". Aztán persze kivették belőlem, mert már nem volt jó a flow. Na ezzel biztos nem nyugtattalak meg, de remélem nálad a keringés jó, akkor baj nem lehet. Amúgy a terhesség utolsó szakaszában nő legnagyobbat a baba. Szóval még van ideje.
Engem befektetett a dokim a terhespatológiára a 31. héten, de még előtte mondta hogy otthon is nagyon figyeljek rá, van-e magzatmozgás. Ha nem észlelem, akkor azonnal menjünk be a kórházba. Odabent napi 3* néztek szívhangot, nst-t is, ott nagyobb biztonságban éreztem magam.
Nekem hypotrophia szerepelt a papíron (méhen belüli sorvadás). Elmagyarázták a rossz flow miatt, hogy ez az az állapot, amikor a baba még elvan, mert a magzatvíznek nem volt baja, a placenta asszem 2-es stádiumban volt, de már jobb lenne a babának kint mert először csak a kaja nem megy neki eléggé, aztán meg már az oxigén se fog..
Nem volt ezt jó hallani a 31. héten. Aztán egyszercsak minden előzetes nélkül belémdöftek egy tüdőérlelő injekciót, másnap meg császár. Szóval olyan gyorsan ment minden, még észbe sem kaptam..

Kép
babancs
 
 


Engem kb. 3 orvos nézett meg a kórházi UH-val szülés előtt. Becsült súly volt az 1149 gramm. Másnap megszületett 1150 grammal. De még sokszor felmerül bennem a kérdés, hogy tényleg nem nőtt volna-e tovább. Én nem mertem kockáztatni. :oops:

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!!!
Millió köszönet a drukkokért!!!
Ameddig én a Klinikán voltam Apa írt nektek :-)
Végre volt egy kis időm:

Szüléstörténetem Larával Apával és egy nagyszerű Orvossal

2007.december 25.-re voltunk kiírva. Védőnőm 12. 07.-én pénteken jött hozzánk azzal a céllal, hogy összeírjuk mindazt ami szükséges a nagy napra. Szombaton megvettük a nadrágpelenkát és a popsitörlőt, így már mindent beszereztünk babánknak. Vasárnap még hab mesefigurákat festettünk férjemmel. Nem gondoltuk, hogy valami elkezdődik pocakomban. Este hamar kidöltem,
„szépségápolási” műveletet elvégeztük és elmentem aludni kb. 21:30 -kor. Férjem éjfél körül jött aludni. 12.10.-én 0:30 -kor arra ébredtem, hogy erős vizelési inger kapott el, alig éretm a mosdóba. A nyákdugó távozott magzatvízzel! Halkan szóltam Attinak, hogy kell mennünk. A gyér éjjeli forgalomnak köszönhetően kb.15 perc alatt értünk a Szülészeti Klinikára. Meglepő módon üres volt a parkoló. :-) Felsétáltunk a szülőszobára és az éjszakás szülésznő felvett az osztályra.
Egy ujjnyira voltam kinyílva. Sétáltam a folyosón, apával csináltunk utolsó pocakos képet Lara a pocakban címszóval, megszakításokkal CTG-n figyeltük Larát és a fájások jelentkezését12:15-ig. Közben reggel Felhívtam fodrászomat, hogy lemondjam a mai időpontot (fodrászom jó szülést kívánt), aztán orvosomat (aki szabadságon volt) 08:00-körül és mondtam, hogy mi a helyzet. Ő bátorított és mondta számíthatok rá, itt van. Délután bejön, addig is délig ihatok folyadékot, aztán bekötik az infúziót. Anyukámat is hívtam, hogy mi lesz a mai programom. Mondta, hogy legyek bátor, picit fájni fog, DE megéri és csak a jóra fogok emlékezni. Mondtam neki, hogy nyugodt vagyok az orvosom is bejön hozzánk a szabadságról. :-)
Férjem hazament pihenni 8:00 körül és délután visszajött nem sokkal később, mint ahogy orvosom megérkezett. :-) Kérdezte, mennyire tűröm még a fájásokat: mondtam még elviselhető. Azt mondta ez olyan 10-es skálán 2-es erősségü. Kérdezte, hogy a párom itt van e már. „-Nem de már úton van.” Páromat meglátta a folyosón és kérte az egyik szülésznőt, hogy segítsék őt beöltöztetni. :-)
Kérdezte az epidurális érzéstelenítőt is de mondtam, hogy azzal még nem barátkoztam meg. :-) Este hét óra körül már annyira fáradt lettem (ájulás is kerülgetett), hogy elkezdtem gondolkodni az érzéstelenítőn. (Az 5. szülőparavánban egy újmagyar vajúdott, aki már 14:00- kor megkapta az érzéstelenítőt és elképesztő sokat jajgatott. Azt hittem ennyi csak a hatása. Viszont 16:00- kor bejött egy újabb kismama, ő is megkapta az érzéstelenítőt és már egy óra múlva a kezében tarthatta kisfiát. :-) )
Szóval 20:00-kor én is kértem az érzéstelenítőt, amikor már két ujjnyira kinyiltam. Amint megkaptam, szinte kicseréltek, olyan fittnek éreztem magam! :-) Pár perccel később orvosom újból megvizsgált és mondta nagyon vaskos még a méhszáj (segített ezen), de ez nem csoda, hiszen még csak a 37. hétben vagyok. Mondta, hogy feküdjek a jobb oldalamra és akkor az az oldal is nyomás alatt lesz. Így is történt, közben elmagyarázta, mi fog történni rövid időn belül. Úgy is lett! Férjemnek megmutatta, hogy már látszik Lara feje! :-) Rövid idő múlva jöttek a „székelési” ingerek hányingerrel.
Kaptam Augmentint, mert 37.5 lett a testhőmérsékletem. Orvosom elmagyarázta a nyomástechnikát. Egy-két nyomás után kaptam gátmasszázst és gátmetszést, majd szóltak a gyermekorvosnak, hogy jöhet hozzánk „jön a baba”. Ettől kezdve a negyedik nekifutásra megszületett Lara babánk 21.40-kor (3310g 49 cm), aki nagyon édes! Apa elvágta a köldökzsinórt. :-) Miután rendbetették Larát a hasamra tették. Örömömben sírtam és megnyugodtam, hogy egy nagy álom valóra vált!! Aztán elvitték megfürdetni, felöltöztetni (ezalatt megszültem a méhlepényt is) majd újból visszahozták kislányunkat. :-) Gyermekorvos jött és elmondta, hogy biztonsági okból éjszakára megfigyelik babánkat, mert picit korán született. Orvosom összevarrta a gátmetszést 4 öltéssel és két órát a szülőszobán kellett maradnom megfigyelésre. Másnap 11:00 körül kaptam meg kisbabánkat, szerencsére nincs semmi baj vele.
Sokat szopizik és készíti a kis csomagot nekünk. :-)

Kép
lara26
 
 


Jaj csajok nagyon arik vagytok,hogy próbáltok nyugtatni!
Most épp hullámzik az érzelmem!Hol pozitív,hol negatív a gondolkodásom!
Olyan jó,hogy vagytok!!!!

Kép

Kép
lecso
 
 


Lecso: Igazuk van a lányoknak! Menjetek el egy másik uhra és megnyugodhatsz. Nem lesz gond! :)

Lara: Annyira szép volt ez a szülés töri ;) Sugárzik belőle, hogy kellemes élményként maradt meg benned és a legfontosabb!
Tiszta szívből gratulálok ismét KisLarához ;)

Látom, vannak néhányan, akik már nem biztos, hogy az ünnepek előtt be tudnak nézni a topikba. Ezúton szeretnék nekik is nagyon boldog karácsonyt és sikerekben (babákban ;) ) gazdag új esztendőt kívánni!

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Lecsó!
Bár én nem nagyon értek hozzá, mit mondott a dokid,de szerintem is ,ha baj lenne,már csináltak volna valamit, nem pedig várnának.Úgyhogy nyugi!

Lara!
Tényleg szép szülésed lehetett!Na és persze az ember mindent elfelejt, mikor ránéz a gyermekére :)

Jaj csajok, holnap két picúrom lesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A bátyámék hozzák megőrzésre a másfál hónapos kislányukat!
Azt még nem tudom hogy leszek két gyerekkel,egyelőre néha egy is sok :lol: ,de muszály lesz megoldani valahogy.Gondolom, majd amíg egyikkel foglalkozom, addig a másik ordít, majd fordítva :lol: :lol: :lol:
ezoterike
 
 


juj, ezo... :D majd írd le,hogy mi volt!!!!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


lecso: Én is pici vagyok és amiatt nem akartak hazaengedni mert szerintük visszamaradt a fejlődésben a babám... Maradt egy fenét. Kisebb volt az előírtnál de fejlődött... Mi a fenének akartak belémmagyarázni egy hatalmas babát? (ld. én pici vagyok, nekem egy átlagos baba is óriás lett volna... végül Lilla 2640g volt és 47 centi, gyönyörű, makk egészséges... csak éppen volt annyi esze, hogy ne bennem növögessen hanem mér kint - kint viszont döbbenetes tempóban fejlődött, lényegében behozta a nagy babákat.) A lényeg szerintem az, hogy egyértelműen fejlődjön. (Mondjuk engem még akkor is szivattak amikor 250 grammokat hízott hetente... ha annak a dokinak a nevét meghallom a mai napig ökölbe szorul a kezem... ő az akinek utána köszönni se voltam hajlandó ha összefutottunka folyosón... szemétláda aki csak ijesztgetni próbált még mielőtt a józan paraszti eszét használta volna)

koriági: Dévény... van honlapjuk is! Én MINDENKÉPP megmutatnám (az a sztori amit olvastam is hasonló volt). Ártani tutira nem árt! Sok sikert !!

Ja... Lilla 3 napja folyamatosan brummog :)))))) (berreg de közben azt mondogatja, hogy brum... mindezt a csendes éj dallamára :))))))))))) (sajna elműlt a "hohohohó" időszak és elfelejtettük levideózni... de legalább a brummogást felvettük:))))

Egyébként tutira front van.

Tegnap éjjel majdnem 16 órát aludt!!!!!!! (3/4 12-kor amikor már fél percenként csekkoltam, hogy él-e még akkor hajlandó volt végre felébredni... 8-kor feküdt, hajnali 9-kor felkeltett, hogy éhes, aztán én 11-ig aludtam és döbbenten láttam, hogy még húzza a lóbőrt... aztán elmentünk vásárolni aminél sokat sírt mert álmos(!!!!) volt... hazaértünk 4-re, ő meg úgy bealudt a felfelé úton, hogy simán beraktam az ágyába... ahol aludt még egy órát... aztán 8-kor már tiszta vörös volt a szeme úgyhogy szépen elment aludni.) Na nem panaszkodni akarok, mert nem emlékszem mikor aludtam enynit utoljára egy huzamban, csak ott bújkál a kisördög, hogy nincs-e valami baj. Vidám is, az étvágya is jó... (jó, azért paráztam, mert tegnap este büdös zöld híg kakija volt így persze, hogy azonnal filózni kezdtem a sok alvás miatt... mára még mindig híg volt de már normálisabb állagú) Mondjuk a 9 órás ébredés az korrekt volt, mostanában (mióta a férjem itthon van és nem kel 1/2 8-kor így nem ébreszti fel a zörgésével) 8-1/2 9 körül szokott ébredni aztán kaja és még visszaalszik 1 órára... de max. 1/2 10-ig szokta húzni és nem 3/4 12-ig.
Vendég
 


itt kezd helyreállni a rend. (remélem.....)

lecso??

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


huh, ma azon gondolkoztam én vagyok láthatatlan, vagy ennyire elfoglalt mindenki :D
még emilt sem kaptam senkitől :D

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Lecso
Próbálj megnyugodni,biztosan nem lesz baj!!!!!


Ma elmúlt az utolsó vizsgám is karácsony előtt.De van még sok januárban. :roll:
Dorottya szeme csupa csipa.Sztem huzatot kaphatott szerdán a vonaton.De hát mit tegyek,muszály vigyem magammal. :wink:
20-án elmúlt egy éve,hogy a kisfiunk nincs velünk.Ahogy múlik ez az időpont talán adepiből is kilábalok lassan.Csak nyár lenne már...
Sztem megvolt az első p.é is szülés óta.Hasfájás,tojásfehérje....na igen,most hogy már nem akarunk babát,működik a dolog :evil: Vagy pedig nekem abrázió kell,hogy p.é-m legyen :shock:

Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kívánok!!Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Dimet!

Túléltem a két lurkót :lol: :lol: :lol:
Egymás mellé fektettem őket a nagyágyra, mikor mindkettő rázendített,erre az enyém elhallgatott, mert annyira meglepte, hogy rajta kívül más is tud balhézni :lol: :lol:
Azután megetettem a picit,utána nem volt már sok gond vele, mert gyakorlatilag egész délután az etetések közt aludt.De asszem ezzel helyre tettem a tesómék éjszakáját, garantáltan nem kell sokat aludniuk :lol: :lol:
ezoterike
 
 


Okr!

Irigyellek a pé miatt.Nekem szülés óta már volt egyszer mensim,pont mikor kórházban voltunk, de azóta, vagyis már 2 hónapja semmi....
Pedig szedem a metet teljes adagban.(Vagylehet, a Premenst is szednem kéne mellé,nemtom)
Dokihoz meg egyszerűen nem tudok eljutni,mert nem tudom kire bízni a picit,babakocsival buszozni,ááááááá, azt meg se merem próbálni.
ezoterike
 
 


sziasztok!


Voltunk ma 4D-s UH-n.
A fejkörfogata szerint 28 hetes,a pocak méret alapján 30+3 hetes,a combcsont alapján 29+2 hetes a babóka/terhesség.Kisfiú! :D Holnap rakok fel képet,még a barátnőm nem szkennelte be,nekünk meg nincs szkennelőnk :( .
Egészségesnek látszik,mindene meg van!Fertőzésre utaló jel nincs!A méhlepény is nagyon szép!
UH-s doki szerint nem kell félni,szerinte nincs semmi baj sem!S
De azért 2 hetente kötelező UH-ra menjek el,hogy nyomon tudják követni hogyan fejlődik a baba.

Annyira szép kis baba!Olyan akár Levi! :lol:

Kép

Kép
lecso
 
 


A fejkörfogatot elírtam 28+4.

Csináltam képeket a dvd-ről.
Íme az uraság:

Kép Kép Kép

Kép

Kép
lecso
 
 


LECSO, de örülök! minden rendben van. jó,hogy elmentetek uh-ra.

ezo, ügyes voltál :) akkor jöhet a második baba :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Lecso
Gyönyörű a babucid!A méretek is "összeillenek"! :)

Ezoterike
Nem tudom most ,mennyi idős a gyermeked :oops: (csinálhatnál egy tickert?!) Hordozó,vagy kendő ill. kenguru??
Én mondjuk sétálva babakocsival jártam anno follikulometriára.

Átadnm szívesen a p.é-t! :D Egyébként hónapról-hónapra fog "rosszabodni" a helyzet e téren.Tapasztalat!
A met is kellene már,mert hát elég gömbölyű maradtam,és folyton ennék,meg a ragyák stb...

KépKép

KépKép
okr
 
 


okr, te gömbölyű?? :) nagyon csini voltál ám júliusban!!!
és nagy kalappal a többi vizsgához! nagy ügyes csajszi vagy ám!!!

ezo babája 5 hónapos. (bocs, pontosan nemtom :oops: )

egyébként nekem sem volt mensi mióta szültem.....szedem a met-et. azóta kevésbé vagyok kívánós. de én szülés óta híztam sokat. a hasam kisebb volt szülés után,mint most :?
annyit észrevettem,hogy havonta van pár nap,mikor a gyerkenek nem kell annyira a cici. szerintem vmivel összefügg....
meddig várjak a mensivel? gondolom míg szoptatok nem nagy gáz, ha nincs mensi. de utána...ah....gyerek előtt sem volt túl gyakran :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Na,nekem ma megjött.Legalábbis indul.. :roll: Tegnap volt 7 hetes Dorottya,csak szopizik,annyit,amennyit kíván,erre megjön...de szívesen odaadnám ezt most olyannak aki vágyik rá! :roll:
A p.é-m úgy egy hete lehetett.Még egy hétig reménykedtem,hogy elhúződik a dolog. :oops:

Dimet
Háát a pocakom olyan 20 hetes kismamás.Metet egyenlőre nem szedem,várok még kicsit vele.
Van akinek szopi alatt egyáltalán nincs mensi.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Békés, boldog ünnepeket, és egy nagyon boldog újévet kívánok mindenkinek!

Kép
Kép
verona
 
 


A hó alat alszanak a házak, az egész világ csupa varázslat. S mint valami tündérálom, jön el hozzánk Szentkarácsony. Békés ünnepeket kívánok!


Kései szán fut, csillog a hó. Jégrögös úton villog a patkó. Cinke szeméről foszlik az álom. Csenget egy csengő, itt a Karácsony! Boldog Ünnepeket.

Évente egyszer, egy csodás téli éjjel, bűvös, titkos, álmok suhannak a szélben! Mindenki házába boldogság költözik. Szívünk örömmel megtelik! Boldog Karácsonyt!



Ezt a napot vártad egész éven át, érezted az élet néha bánt. Ha eljön az ünnep a könnyeket, felejtsd el! Pár óra, hidd el, és a világ ünnepel! Boldog Karácsonyt!

Szellemes Karácsonyt! Elemes zseblámpát, világító matracot, bort, búzát, békességet, porszívót meg turmixgépet, tűlevelű lóherét és Békés Boldog Szentestét!

Szálljatok le betlehemi angyalok! Zörgessetek ma este meg minden piciny ablakot, s házikókba, palotákba egy örömet vigyetek: Boldog Békés Ünnepeket!


Békességet, boldogságot, csengőszót és gyertyalángot-, ajándékot, szeretetet, s mindent, ami fontos Neked. Békés, Boldog Szép Karácsonyt



Kép

Kép

Kép
lecso
 
 


Lecso!

Örülök a jó híreknek! Jók az UH-felvételek! :wink:

Minden kedves fórumtársamnak áldott, békés karácsonyt kívánok!

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek Boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánunk!

Kép Kép

Kép
lara26
 
 


Sziasztok!

Lecso!
Én is örülök, hogy minden rendben van.Azzal ne törődj, hogy a méretek alapján eltérő terhességi időpontok jönnek ki,ez egyéni, nálam is így volt.

Dimet!
Nagggyon képben vagy , tényleg 5 hónaposak vagyunk! :D

Okr!
Csinálnék én tickert, ha tudnék! :lol: :oops:

Lara!
Kis Lara egyszerűen gyönyörű!!

MINDENKINEK BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!!!
ÉS EGYETEK JÓ SOK SÜTIT!! HAJRÁ PCO!!!!! :lol: :lol: :lol:
ezoterike
 
 


Sziasztok lányok,

NAGYON SZÉP KARÁCSONYT KIVÁNOK MINDENKINEK, ÉS BOLDOG 2008-AT IS EGYBEN !!!

Millió puszi mindenkinek, babáknak és mamáknak ! :lol:
zsizsik
 
 


Sziasztok!

Minden kedves topiktársamnak és családjának szeretetteljes, boldog karácsonyt kívánok!

Pusszancs: Bettica

Kép

Kép
bettica
 
 


Boldog karácsonyt, egészséget mindannyiótoknak!!!! :)

Remélem jól telnek majd az ünnepek!
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Monácska, már csak 92 nap? Hihetetlen :D

Kép

Kép
bettica
 
 


Kép Kép Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kellemes, békés karácsonyi ünnepeket mindenkinek!!!!!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Az első karácsony, az eslő fehér karácsony, az első babakocsis séta és az első ajándék!

Kellemes ünnepeket.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Vendég
 


lafi, nagyon tuti:) jól be is lett bugyolálva:)
mesélj is vmit. élvezte a babakocsit? hogy alszik hunor? te hogy vagy???

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok Nektek és családotoknak !
mniki
 
 


Nikikém, puszillak és kellemes ünnepeket és boldogabb újévet!!!

Dimet, reggel 6, 9, 12, 15, 18 kaja, 20.30 fürcsi, 21 kaja, és igény szerint éjjel, ez álalában hajnali 2kor van, de van hogy alszik végig.
Meg ha sokat eszik este 21kor, akkor tud 6ig aludni.és elértük a 150 ml/kajálás adagot! Napi 2x kap anyatejet, minden reggel 9kor és délben, a többi táp.
Kaptunk anyatejet az anyatejgyűjtőből, 1400 grammot kétszer egy héten, és egy ismerős adott saját fagyasztott tejet is.
Én már nem próbálkozom, nem fogom magam kikészteni és öröm ez így is, hogy eszik és van tejcsi mgha nem is az enyém.

Szépen kerekedünk is!!! :lol:

Én jól vagyok, kcsit eleresztettem karira a diétát, de hát ez mégis csak az evésről szól, nem?Majd jövőre megint diétázok! :oops: Sebem néha fáj még, főleg frontoknál.

Tényleg, Rami, mikor lehet végre áztatva fürödnöm???Mert már vágyok egy totál merülésre, de a sebem miatt nem mertem még.

Másik:

mikor merülhet el a baba köldöke a vízben?meddig kell óvni a köldökét???Csonk leesett 6 naposan, azóta szép tiszta.
Vendég
 


Sziasztok!

Utólag is Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

Lafi!

Én speciel megvártam a 6 hetes kontrolt. Addig elég ronda dolgok jöttek kifelé és azokkal nem szívesen fürödtem volna együtt. :oops:

Köldökcsonk:
Én sok mindent elolvastam, de speciel az, h. a gyereket addig nem lehet fürdetni, amíg a köldökcsonk le nem esik, az vhogy kimaradt :oops: , így mi az első pillanattól kezdve fürdettük és utána alkoholos fülpucolóval körbepucoltuk, nem lett semmi baja, gyönyörű köldöke van. Szerintem, ha leesett a köldökcsonkja, akkor már tuti nyugodtan fürdethetitek. (Egyébként a csecsemősök is simán betartják a csap alá őket az első naptól! :wink: )


Gergő ma végre be tudta illeszteni a gyümölcsös beillesztőjét. Haladunk! :D

Gyerekkel tényleg teljesen más a karácsony! Az ember csak ül és nézi, ahogy örül az ajándékainak és még fényképezni is elfelejt. :lol: Még jó, h. apa videózott!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Eddig sajna nem volt netem :oops:

Mindenkinek ezúton kívánok békés, boldog karácsonyt és gyermekáldásban, sikerekben gazdag új évet!
Kép Kép

Babóknak külön pusszancs :)
Vendég
 


Lafi a képek csodásak! Örömkönnyeket csaltál a szemembe! :wink:

Anyucik!
Úgy szeretnék karácsonyfákat, babákat, lurkókat látni! Tessék berakni a Gina-könnyeztető csodás karácsonyi fotókat!

Puszika!

Gina
Vendég
 


Atyaég, Gina drága, 18 hetes vagy!!!! :shock: Behalok, hogy szalad az idő!!!

Rami, vagyis már elmerülhet a köldöke a vízban???Mert eddig fogtuk, nehogy elmerüljön, víz érte a fürcsi során, de nem merült el.
Vendég
 


Gina!

Már 18 hét?
Még emlékszem a "Ginuska most nagyon negatív, úgysem sikerül" majd a "Ginuska most nagyon pozitív lesz, hátha az segít" időszakokra. :roll: Aztán végül csak sikerült! :D
És hogy elszaladt az idő! :shock:

Csajok, én szívem szerint bevezetném a 2. trimeszter meghosszabbítását (akár megduplázva is!). Akkor már nem hány az ember, nem aludna egész nap, túl van az első izgalmakon, de még nem fullad, nem nehéz a hasa, nincs lelassulva, mint egy elefánt és nem dagadnak a lábai, h. az aranyérről ne is beszéljünk! És még a szülésen sem izgul igazán. Az a legjobb szakasz. Tarthatna egy kicsit tovább is! :roll:
Csak tudnám, hova kell a petíciót benyújtani! :lol:

Lafi!

Szerintem már nyugodtan bemeríthetitek.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?