Új privát üzeneted érkezett!

Ja igen Kavicska, én is kiváncsi vagyok mit gyártasz ilyen lelkesen????
ezoterike
 
 


Sziasztok!

Kavicska: Jöhetnek az ötletek ;)

Már ebédeltem :shock: Rég voltam ilyen korán éhes... Hmm, ez a gyerek tudhat valamit. ;)

Juca, Rambóka: Na, ettől a szitutól félek én is nagyon. Sajnos nincs túl sok türelmem, bár a gyerekekkel kicsit több talán, mint a felnőttekkel, de azért egy 24 órás anya szerepbe belegondolni ijesztő gondolat néha. Persze ez az élet rendje, meg az ember a sajátjával állítólag még türelmesebb, mint egy idegen gyermekével, de akkor is félek, nehogy olyan legyek, mint pl. a szüleim... :( Legalább azt tudom, hogy mit nem fogok úgy csinálni, ahogy ők, márcsak kitartás kell hozzá ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok csajok!

Ajándék... képek a falra, ajándék doboz. Dekupázs szalvéta technika. Tudom ez másnak gyorsan megy én vért pisilek. Ha valakinek nem fog tetszeni vérig fogok sértődni. Kép
Ennek eszményi értéke lesz magas... annyi órát beleöltem... és még nincsenek készen. :roll:

Ma voltam: laborbeutalóért, védőnőnél (aki történetesen megjegyezte, hogy még mindig nagyon sovány vagyok :shock:, pedig mondtam, hogy rohannak rám a kilók ), nőgyógyásznál. Jelentem méhszáj rendben. Hát ezt a sok keményedést hősiesen bírja. :roll: Huhh. Megkönnyebültem. :roll: Itt is jeleztem, hogy hogy rohannak a kilók. Azt mondta a doki, hogy nem baj, mert még mindig nagyon sovány vagyok :shock: . Pedig tutti nem beszéltek össze.
Ennek örömére az ebédet megtoldottam egy cukormázba forgatott almával. :oops: (hétvégén szereztem Bécs városában). Muszáj volt már megenni, mert az alma megbuggyan... :oops: :lol: :lol: Az Ember nem szereti. :roll: Egy órával később 5,4 VC mértem. :P

Holnap vérvétel és fodrász. Aztán du. program.
Mostmeg nagyon álmos vagyok.

Ti pedig alig írtok valamit. :(

Ezoterike!
Érdekes férjed van. Nekem furcsa ha egy ember nem tud úszni, ráadásul vizpart mellett él(t). :lol:
De gondolom nem a vízszeretete miatt szerettél bele... :D

Cuppancs!
Jók legyetek.
És több irományt kérek. :)

27 hét. Kép
Vendég
 

 
 

Finiselők! :)

Alice: 38+5
Verona: 37+6


20-asok! :)

Lecso: 29+4
Kavics: 27+0
Monácska: 26+0
Kincs: 21+1


Tizenesek :)

Gina: 16+4
Bettica: 14+6


Alice és Verona heteiben nem vagyok biztos. :?

Cuppancs
Vendég
 


Kavics, most hogy így összeírtad, látom, hogy a 20asok is szinte egyszerre lesznek boldog anyukák... :)
Jó lesz ismét egyszerre ennyi lánynak drukkolni :D

Kép

Kép
bettica
 
 


Csajok, egy kis tanácsot kérnék:

Manókám HA-s tápot kap.Ma 5 hós.Anyu hozott neki banán-őszibarack tejpépet, az van ráírva 4 hós-tól adható.Viszont az nem HA-s.
Szerintetek nekiadhatom?
Alma és mandarinlevet és reszelt almát már kapott,de ezt nem tudom nekiadhatom-e?????

Előre is köszi, aki ír erre valami okosat, mert én nemtom.A védőnőt meg nem kérdezem,mert ő azt mondta, ne foglalkozzak az ilyen bolti kajákkal....
ezoterike
 
 


És mi az hogy HA-s????Nekünk is olyan van, de fogyóban van és kórházban kaptunk milupát és az totál más mint az a start akármi...Szóval mi az a HA???
Vendég
 


Lafi!

A HA azt jelenti, hogy hipoallergén, vagyis a tápszer a tehéntejfehérjét részben lebontott formában tartalmazza, ezáltal az allergiás reakció veszélye csökken.
Namármost ezért én sem tudom, hogy nekiadhatom-e azt, ami nem hipoallergén, nehogy valami allergiája legyen tőle.....
ezoterike
 
 


Szegény anyukám mindig hoz valamit a gyereknek, én meg mondtam neki, hogy ez nem biztos, hogy jó lesz,erre azt mondta , régen ilyen nem volt, mégis felnőttünk.
ezoterike
 
 


Ezo!

Ez a szöveg nekem is ismerős! :twisted:

A bolti műkajákban a tej nincs annyira hidrolizálva (bontva), mint a hipoallergén, gyógyszertárban kapható tejpépekben/tápokban.
Én 5 hónaposnak nem adnék még ilyet, ha más is van otthon. Majd talán 6 hónaposan.
Én az elején a bébiételekre is rátartottam 1 hónapot, tehát amire az volt írva, h. 5 hónapos kortól adható, azt adtam 6 hónapos kortól.
De ilyen bolti tejpótlókat csak 1 éves kor körül kapott, addig a Sinlacot használtam sűrítésre.
De ne dobd ki, ezek igen sokáig elállnak, jól fog jönni majd később!

Egyébként egyes olcsó bébiételek felháborítóak, mert láttam epres (!) fenetudját 4 v. 6 hónapos kortól, pedig az epret 1 éves kor alatt egyáltalán nem szabadna adni, meg vaníliáscukros/csokis pépet is. Nem tudom miért kell már ilyen kis korban édességfüggővé tenni a gyerekeinket?

Sütőtököt azt hiszem már adhatnál neki, ha már nagyon únja az almát.

Lafi!

A gyerekorvos írhat fel HA pépeket. Inkább azt add neki!

Most tudtam meg, h. pl. az AXA egészségpénztár téríti a babatápokat. (De a többi egészségpénztárnál is érdemes rákérdezni, mert lehet, h. az oltásokat is fizetik, ami pl. egy 16-18000 Ft-os rotavírus v. pneumoc. oltás esetén nem elhanyagolható!!!!)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


ja, lafi. HAsat vegyetek csak. nálunk nem volt allergiás senki sem, de azért sosem lehet tudni. hogy van hunor? ha lesz időd, írj,hogy milyen baba? neked milyen anyukának lenni. :) lara is!!!!

ma zsuzsi kétszer is megfordult :) persze hasról hátra. nem így kellene kezdeni, de ez van :) de olyan lazán,mintha titokban gyakorolt volna.
ja, és tuti fogzás miatt van szenvedés. de nem panaszkodom. akármilyen nyugtalan, bármikor meg lehet nevettetni.

tök rossz,hogy mindenhol csak hallom, hogy miért nem adok már a ygereknek almát, vagy vmit....pfffff.....még tartom magam. de nemtom meddig. mert már én is úgy várom,hogy adhassak. ma is kapott kis kammillateát. kispohárból, kiskanálból. és iszonyat élvezte az ízt (no cukor added!!! :) ), meg, hogy másból kap enni. kacag hozzá hangosan.
adom zsuzsinak a chamomillát, meg a viburcol kúpot. hátha segít....

feldíszítettük a lakást. kezd karácsonyi hangulatom lenni.

uh, kavics. de jó neked. én is úgy csinálnék megint iyleneket. majd kérünk ám képeket!!!!!!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


én mérges vagyok magamra meg a világra, ez miatt a fene nagy óvatosság meg jujj ne igyon 1 éves koráig tejet, meg hasonlók miatt.

nem adtam Johannának 1 éves koráig tisztán tejet, nem is issza meg. és a sajtot sem eszi. kivagyok, hogy nem jut kalcium a gyerekbe, mi lesz a csontjaival.

miben van még kalcium?

Ez is túl van lihegve, és a végén jól megjárjuk. nem issza a tejet a lányom. meg is értem. nem ismeri, nincs hozzászokva, amióta az eszét tudja anyatejen kívül csak vizet kapott pohátból

ja félre ne értsetek, perwsze kiskorban HA tápszer, de így utólag johannának adtam volna higított tejet 8-10 hónapos korban, vagy valami gyenge tejbegrízt, hogy szokja a tej ízét.

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo: a tejből aztán nem kap kálciumot, még gátolja is a felszívódást. A joghurt és a sajt a megoldás. Meg a túró.

Túrógombóc, túrós "puliszka", joghurt, mesesajt (a mai napig nem tudom mi ízlett benne gyerekkoromban:)))))

Szerintem Johanna pontosan tudja, hogy nem jó neki a tej.

Én sem voltam tejivó, sajtevő. Mostanában eszem a sajtot és szerintem nem tesz jót. (viszont ha semmi kaja nincs itthon akkor marad a sajt - igaz, nagyon korlátozott menyniségben)

Szerves kálcium van még a szezámmagban is... lehet belőle pl. szezámsót csinálni stb. Vagy porrá tört főtt tojáshéj (mint a madaraknak:)))))
Vendég
 


Lilla mondjuk hála a jó égnek igazi zabagép.

Imádja a brokkolit, hajdinát, kölest, amarantot, párolt káposztát, csirkét (hja... azt minden mennyiségben benyomná), répát, krumplit, tököt, zöldborsót, kukoricát, almát, körtét, banánt (na azt nem kap egy éves koráig), kölesgolyót (főkaja - azt akármikor oda lehet neki adni, nem koszol vele) ... meg MINDEN mást amit adunk neki. Mindent megeszik amit kap.

Ja, és még mindig CSAK egészben kapja a dolgokat. A csirkét is. Foga még nincs, de gyönyörűen megrágja. A borsóval mondjuk szeret játszani (kinyomni a belüket:) de azért két kézzel nyomja.

Almát is egészben szokott kapni, fél óra alatt le is nyom fél almát :)))) (bevallom én ezt galád módon arra használom, hogy legyen fél óra nyugi... megkapja az almát ő meg nagy precízen benyammogja:)
Vendég
 


Hát igen. Ilyen szempontból problémás az LLL féle hozzáállás a kizárólagos szoptatás érdekében.
Mi is nehezen találtuk meg az arany középutat.
Az tény, h. ahol sokáig csak anyatejet kapott a gyerek, azok később gyakran panaszkodnak, h. semmit nem eszik a gyerek.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hello!

Képzeljétek, ma felhivtam a nővérkét az AFP meg ilyen eredmények miatt. Annyit mondott, minden OK, megnyugodhatok. És ENNYI. Semmi adat, szám. Most nyugodjak meg? És felejtsem el az amniot??? vélemény? :o

Gina
Vendég
 


Ginuska!

Hát először is nyugodj meg! :D
Aztán mielőbb menj be a papírért, h. mégjobban megnyugodhass! :wink:

(Nálunk telefonon nem is adnak felvilágosítást.)


Kajákra visszatérve:

Rejo!

Kakaót próbáltad már? Mert Gergő is csak úgy issza meg a tejet.
Csak az esti elalvós kakaóra ne szoktassa rá senki a gyerekét, mert rászoktatni sokkal könnyebb, mint leszoktatni!
Karaván sajtot próbáld ki esetleg, nálunk az a favorit.
Gergő a túrót nem szereti, még gyümölccsel sem igazán, viszont a sajtos-tejfölös tésztát azt elég lendületesen szokta befelé tolni.



Lecsóról tud vki vmit? Az az érzésem, h. ez tényleg vesemedence gyulladás lehetett, és befektették kórházba, mert különben már biztosan írt volna. :(

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!
Nekem is ez volt, mármint hogy miért nem adok már neki négy hónapos korától ezt-azt, meg hogy biztos kívánja az a gyerek, ha látja, hogy eszünk, meg egyéb tanácsok. Egyszer-kétszer engedtem a nyomásnak sajnos, de igazából hat hónapos koráig csak szopott. A másodikkal nem fogok engedni. Ha lesz tejem, csak azt kap. Az első babánál nagyon rossz volt, hogy még én se voltam tisztába sok dologgal, és folyton bekavartak a tanácsokkal. Most biztos elküldök mindenkit melegebb éghajlatra, mert nagyobb lesz az önbizalmam.
Tegnap este volt egy nagyon nagy görcsöm, olyan szüléses. De aztán semmi. Már úgy túl lennék a szülésen. Kicsit nehéz Zsombort cipelni ekkora hassal. Ma vagyunk 36 hetesek.
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


ide is bekopizom...

..........

KARÁCSONYI BABARUHA ELADÓ - elvileg 3-6 hónapig jó, 8 kilóig. George márkájú, abszolut tökéletes állapotban (amikor megvettem még a nyakán volt a műanyag címketartó). Én kimostam, megpróbáltam ráadni Lillára... akire pont kicsi lett (talán 68-70 centi lehet). Hátulgombolós, plüssszerű anyag. Tipikusan olyan ruha amit az ember néhány órára ad a babára karácsonykor (én is arra vettem). Esetleg játékbabára is jó (arra állat jó de én már egy csomó szép ruhát elpakoltam babaruhának). Megmértem és 52-53 cm között lehet a tetejétől a lába aljáig.

Nem postázom (semmi értelme), a XVI. kerületben (esetleg az Örsön - IKEA) lehet átvenni, vagy ha a városban kolbászolunk akkor arrafelé. (ha 5 percen belül ír valaki akkor 1 óra múlva az Árpád hídnál is átvehető)

Ár: Nem tudom. Irányár mondjuk 1000? Alkuképes, csere is érdekel - mondjuk fajátékra vagy bármi fejlesztő játékra ami mondjuk egy 9 hónaposnál nagyobb babának már jó.

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Lehet hogy nem emlékeztek rám, egy párszor írtam ide is, egyébként az nlc-n szoktam lenni.
November 22-én megszületett a kislányunk, és most teljesen kétségbe vagyok esve, a véleményeteket kérném:

Rendkívül hasfájós a gyerek, minden kajázás után ordít szegénykém, van amikor már büfizés közben el is kezdi a sírást, de van amikor büfi után leteszem aludni, és rá egy fél-egyórára kezd el sírni, de keservesen. Tejem van bőven, tehát nem éhség miatt. Kaptunk a dokinénitől valamilyen kanalas gyógyszert, de csak 1 hétig volt jó,most megint visszaállt a sírás. A dokinő azt mondja hogy ez természetes, de nagyon aggódok...Alig alszunk, türelem fogytán sajnos :( ... Arról nem is beszélve hogy nagyon sajnálom szegénykét....
Szerintetek tényleg természetes, vagy vigyem el valami spec. dokihoz??

Ha kajákhoz kötöm a hasfájását, akkor már szinte semmit sem ehetnék... Tojás, krumpli, tej, tejföl,csoki, főzelékfélék mind kilőve.... Létezik hogy ennyi minden okozhat hasfájást? Már nem tudok mit enni, nektek mi vált be esetleg?

Édeskömény teáról mi a véleményetek? A védőnő szerint már nyugodtan adhatom neki, de nem merem... Így vagyok az espumisannal is.
Egyébként 3 óránként eszik a gyerek, de nem mindig bírja addig, van amikor 2,5 óra múlva megetetem, mert már majd kimered a sírástól, és nem tudom eldönteni hogy tényleg éhes-e... De ha éppen nem fáj a hasa, éjszaka kibír 4-5 órát is evés nélkül, de ez nagyon ritka...

Légyszi segítsetek, ha volt már ilyen cipőben valaki, várom a tanácsokat, tapasztalatokat!!

Köszönöm előre is!!
Vendég
 


Koriági!

A dokinéni által felírt barbiturát tartalmú izomlazító lötty nálunk nagyon nem vált be, csak arra volt jó, h. még jobban előhozza a gyerek refluxát, a végén már magától fel tudta "kérődzeni" a kaját! :evil:

Nálunk az édeskömény semmit nem ért, viszont az Espumisannal azonos hatóanyagú Infacol nagyon jó volt!
Egyáltalán nem szívódik fel a babák szervezetében, csak annyit csinál, h. a sok-sok benyelt apró levegőbuborékot segít egy nagyobbá összeállítani (mint amikor gyerekkorodban a leves tetején eggyé olvasztottad a zsírcseppeket), így könnyebb neki felbüfizni. Szóval használd nyugodtan! Szopi előtt kell neki beadni!

Vannak szülő-idegölő hasfájós babák, de reméljük, h. nem a tiétek lesz az!

Esetleg még azt is megpróbálhatod, h. szopi előtt előfejsz egy kicsit, h. ne jöjjön annyira erősen/hirtelen, meg ne csak a tejcukorban leggazdagabb részét igya. De persze ez csak teória, a fene tudja, h. mi az igazság!

És büfiztessetek az Infacol mellett is kitartóan, nálunk volt, h. 20 perces büfiztetésre volt szükség ahhoz, h. a ded végül egy jó emberes böffentéssel kiengedje a levegőt!
Mindig az volt a baj, h. én túl türelmetlen voltam, meg nem bírtam annyit cipelni, aztán az egész napunk szar volt. Apa meg hazajött este és 3/4 óra hurcolással kibüfiztette belőle az egész nap bennszorult levegőt. Onnantól helyreállt a világ rendje!
(ennek következtében neki jutott a mosolygós gyerek, én meg szívtam egész nap! :twisted: De ez nem egészen igaz, mert azért neki is jutott bőven a cirkuszokból!)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Tényleg, LECSO hol vagy? Hogy vagy? Remélem csak otthon pihensz és ezért nem jelentkezel, de sajna nekem is gyanús, hogy nem ez történt....

Gina: Végülis ez a logikus, hogy nem mondják meg az értékeket telefonban (személyiségi jogok), van ahol még azt sem teszik meg, hogy elmondják minden rendben. Ha attól megnyugszol, hogy ismered a pontos értékeket, akkor be kellene menned a papírért.
Egyébként jól vagytok? Hogy döntöttetek: lesz amnio vagy nem lesz?

Csakegy: Nagyon szép ez a ruci :)

No, el, munka van.

Kép

Kép
bettica
 
 


Szia Rambóka!

Köszi a gyors választ!
Az infacolt használtuk már 3 hétig, dupla adagban, de ugyanígy sírt mint most. Hatalmasakat büfizik a gyerek, 3-4-et is, de biztos hogy még így is sok levegő marad benn. A büfizés nálunk is egy fél óra minimum, de még így is szenved szegénykém. Ezt a tejleszívást jó hogy mondod, mert én eddig azt hittem, hogy az ún. "hátsó" tej az erősebb! Mindenesetre ki fogom próbálni, ártani nem árthat :lol: :lol: Szerinted mennyit fejjek le? 10 ml körül?
Vendég
 


Ági pumapóz? Tudod mikor lóg a gyerek a karodon. arra minden hasfájás elmúlik, csak legyen aki tartja...pl. egy apuka. :lol:

másik, jól megemelni a kiságy fej felőli végét. két-három vastag világatlasz, vagy szótár. ez sokat segít, nem marja a sav a torkát. ha terhesen marta a sav a torkodat mikor vízszintben feküdtél, tudod milyen szar. nálunk is sokat javult a helyzet, mikor döntött fektetőbe tettem a lányom.

harmadik, lehet csak szopizni akar? Cumit próbáljátok meg, lehet nem is a hasa fáj? Húzkodja a térdét?

Nálunk még a jó erős tornáztatás volt jó. lábát fel az arcába.és hajtogatni, nyomogatni. jó sok puki kijött, aztán béke volt.

kakil rendesen? Nálunk legvégső esteben szélcső volt. egyből csönd lett utána.

Kép

Kép
rejo
 
 


fú... hányingerem van...

Történt ugyanis, hogy tegnap amíg én vizsgáztam a férjem kivett a mirelittből egy kis tejet... tegnap este méga frigóban figyelt és jeges volt... Most este meg elővettem, hogy akkor főzök belőle egy kis anyatejbe-kukoricadarát...

Hát azt a szagot... forog a gyomrom.

Kiöntöttem a kész kaját a szemétbe. Csináltam egy újabb adagot, az már nem volt olyan büdös, de az előző kaja után nekem már az is annak tűnt. Lilla a kész kaját megszagolta és hozzá se nyúlt. Nem igazán értem, korábban soha nem éreztem büdösnek a kiolvasztott tejet... de ez a mai szag... fú.

Szerintem már meg is romolhatott azért volt olyan büdös (főzésnél viszont nem ugrott össze vagy hasonlók... vagy az anyatej nem csinál olyat?).
Vendég
 


koriági: Lilla azért üvöltött mert MINDIG éhes volt. Az első 2 hónapban szerintem folyamatosan a mellemen lógott. Ilyen is van. Ha (külső tanácsra) ritkítottam a kajálást akkor jobban üvöltött. Neki valszeg arra volt iszonyú komoly igénye, hogy rajtam lógjon mint egy kismajom...

(amikor meg elkezdtem "levakarni" magamról akkor ekcémás vagy milyen lett... ez van... vannak ilyen babák)

Próbáld ki, hogy egy ideig állandóan rajtad lóg (kenguru stb.)... hátha. Sok sikert!!!!
Vendég
 


lecsoooo??????

megvolt a szuri. ismét bátor indián volt zsuzsi. nem volt semmi hiszti. aztán elmentünk vendégeskedni egy másik pasijához, igaz fiatalabb 1 nappal nála, de sebaj :D de sokszor elcsodálkozom lányom türelmességén. hihetetlen ilyen kis nyugis baba. (koppp-kopp-kop)
(jóóóó, vannak hisztik néha. de nem sok)

dokinéni mondta, hogy alul gyanús az a fogzás. tuti az a baja...
ja, és azt mondta, valszeg. azért nem fordulászik még hátról-hasra (tegnap hasról kétszer is lazán átfordult,mint aki titkon gyakorol) mert nagy, hosszú baba....hát. érdekes magyarázat. de tényleg nagy baba.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Bettica!

Gratulálok a hétfordulóhoz! :)
Vendég
 


Rambóka
Mi a pelenkát, a popsitörlőt és a hidegpárásítót is egészségpénztárra vettük. Esetleg ennek is nézzetek utána!
gtünde
 
 


Szia Ági!

Szomorúan hallom a történteket............. Remélem meg lesz a megoldás, addig pedig figyelek ezerrel, ötletem az nincsen. Képet kaphatunk a csajsziról???



Rambóka, Rejó, Csakegy! Ez a hozzátáplálás dolog...... Szóval Ákos fiam 1 éves koráig nem kapott tejet, tejterméket, joghurtot, söttörö...... Mostanra nagyon rossz evő lett, valszeg igaz, hogy átbillentünk a ló másik oldalára. A tejet csak reggelihez hajlandó meginni, tejtermékek közül csak az édes pudingot eszi meg, semmi joghurt. Sajtot mondjuk szereti. A gyümölcsöket sem eszi, az alma kivételével semmilyet és a zöldségféléket sem, ott nincs kivétel, csak a krumpli, amit ugye száműztünk kb. 75-85%-ban az étrendből. A vitamin bevitele kb. a nullával egyenlő............. Mostanra már elég okos, hogy hajlandó legyen "rábeszélésre" megenni egy két alapvető fontosságú vitamin forrást, de nem azért, mert szereti, hanem mert megkérem rá, és papolok.......... :roll: És átverem ahol tudom............... :cry: :oops: És időnként kiakadva veszekszek........ :oops: :oops:

Biztosan nagyon sokat hibáztam anno, hogy nem engedtem a kaja közelébe, szinte kizárólagosan tudományosan étkezett a gyerek. És itt jön persze a fekete leves: ha tehetné csokin élne, pedig kicsinek nem ismerte. Ha tehetné csak a szénsavas löttyöket inná, pedig nem kapott, és chipsre költené a zsebpénzét, pedig azt sem kapott. Fogalmam sincs hogy lesz majd Nórával, de nagyon figyellek benneteket, és olvasom, Ti mit hogyan csináltatok, hogy sose kelljen még egyszer ezzel szembenézni.
Vendég
 


Ha vkit érdekel:

A Tecsóban az 50%-ra leárazott CD-k gondolájában rá lehet akadni a Varró Dani-Presser Gábor: Túl a Maszat-hegyen című CD-jére 900 Ft-ért. Illetve a Szabó Gyula: A nagy mesemondó című CD-jére 1500 Ft-ért. Akad még Mese Ovi CD 875 Ft-ért.
Szóval, ha vki esetleg előre be akar spájzolni ilyeneket, v. ajándékba adná, most érdemes benézni! :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Baba-képek, a zöld ruckó satyóval anyukám műve.

Kép

Kép

Kép
Vendég
 


Lafi!

Nagyon édes!
Abban a zöld szerkóban piros gombocskákkal. Isteni! :lol: :lol:
És milyen édes orrocskája van! :lol:

Lányok Boldog Karácsonyt kívánok Nektek!

Nem tudom mikor leszek net közelben. Valószínüleg jövőre.
Úgyhogy Boldog sikerekben gazdag új évet kívánok! :)

Jók legyetek. :)

Cuppancs! :)

27+2
Vendég
 


lafi, az a zöld ruci állat!!!!!!!!!!!! :D

kavics, neked, nektek is szép, békés karácsonyt kívánunk!!!!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Lafi: TÜNDÉRI :))) Igazi kismanó:))))))

Monácska: pont azért propagálom a szilárd kajával etetést ennyire, nehogy később gond legyen a válogatóssággal. Lillánál is van ami nem ízlik neki (lencsefőzelék, tegnapi anyatejes kaja), de legalább mindent megkóstol. Egyszerűen figyeli, hogy én eszek-e belőle, milyen képet vágok hozzá és kész. A brokkolinál is ez volt. Először furán méregette aztán amikor elkezdtem lelkesen elenni előle akkor kiszedte a kezemből és elkezdte falni.

Így tudja, hogy akármikor kiköpheti, annyit eszik belőle amennyit akar, elnyammoghat rajta, érzi az ízeket. Megszokja, hogy vannak piros kaják, zöld kaják stb. Na meg ő az aki eldöntheti, mikor melyik falatot akarja felvenni a tányérról. Nem csinálok nagy felhajtást a kajálás körül, ha nem éhes nem éhes, ha megéhezik úgyis eszik.

Az egészben egyébként az a legjobb, hogy igazából a hozzátáplálás első pillanataitól együtt eszik a család. Szó szerint - mindenki csak a saját kajájával törődik (na jó, Lilla les minket ezerrel:)) Legutóbb volt a legjobb, amikor Lilla teljesen azt ette amit mi. Ennyit még soha nem evett. Kétszer repetázott és egy csomó csirkét megevett (ezt nem tőlem örökölte, én zöldségevő vagyok).

Ja igen. Ahogy eszik abban az a jó, hogy ha 3 féle kajt elérakok akkro egy csomószor az van, hogy eszik valamiből, épp nem jön be neki, félreteszi. Eszik a másik 2 féle kajából aztán az esetek 99,9%-ban a végén visszatér az elsőhöz és megint belenyammog.

Bocsi, ha ez most nagyon propagandaszagú, de elég sokat olvastam a témáról és eddig egyetlen olyan tapasztalatot sem olvastam ahol a gyerekből rosszevő vált volna (az indexen is indítottam anno egy topikot és akik beírtak azok is mind ugyanarról számoltak be amit én is tapasztaltam).

Talán a 2. babánál érdemes kipróbálni... (Lilla se fog 1-1,5 éves koráig tejterméket kapni... na jó, joghurtot talán 1 évesen... ha meg nem kéri majd a tejet akkor nem kéri. Én soha nem szerettem, ösztönösen írtóztam tőle... egyébként nagyon sokszor kiderül az ilyen ösztönösen elutasító babáknál, hogy kajaallergiájuk van... úgyhogy én simán Lillára hagyom majd... )

Kavicska: Boldog Karácsonyt Nektek is :)
Vendég
 


Kavics: Köszönjük és nektek is hasonlóakat!

Lafi: Nagyon aranyos Hunor abban a zöld ruciban :lol:
Nagyon aranyos, köszönjük a képeket!

Kép

Kép
bettica
 
 


Köszi csajok a tippeket!

Rejo: volt már itt puma póz, meg kézen lóbálás, zsákként vállra dobás, minden amit el tudsz képzelni :lol: Sehogy se volt jó... Éhesnek tuti nem éhes, mert már szó szerint nem fér bele több kaja, dugigra eszi magát. Szerintem pont ez a gond. Ha ordít, akkor a cumi sem kell, és tekergeti magát, húzgálja a lábait. TOrnával és lázmérőzéssel sok puki kijön.
Csakegy: egy pár napig megpróbáltam, hogy mindig cicire tettem amikor sírt, na hát ha lehet, még rosszabb volt, állandóan folyamatosan fájt a hasija.
Egyébként nem karom elkiabálni, de tegnap éjszaka és ma egész nap naogyn jó volt, eszik, alszik, kicsit fáj csak a pocija. Úgyhogy valószínű valamit nem bírt a kis gyomra amit én ettem: ugyanis két napig rakott krumplin voltam, és hát ugye abban tejföl, tojás is van. Szóval ezeket is teljesen kilövöm mostmár! Ja, meg tegnap óta én iszom az édeskömény teát, állítólag átmegy a tejbe az is.

Lafi: nagyon édes a kismanó abban a zöld szeróban!! Nagyon ügyes anyukád!

Monácska: azt a mindenit! Már 26. hét!!! Hogy repül az idő!!! Láttam a pocifotód, nagyon csini vagy!! Képet Eszterről megpróbálok csatolni, de nem biztos hogy sikerül, ha esetleg nem sikerült itt elküldenem a képet, akkor légyszi írd már meg hogy kell!

Köszi mégegyszer mindenkinek!!
Vendég
 


koriági: a születése körül minden OK volt? (tiszta magzatvíz, 0 oxigénhiány?) Csak mert egyszer olvastam, hoyg valakinél azért sírt sokat a baba mert az oxigéniány miatt túl feszesek voltak az izmai és ez fájt neki... aztán vitték Dévényezni és a 2. alkalom után már nem sírt... de ez is csak egy tipp.

Egyébként a 3. hónap körül majdnem minden baba lenyugszik :) Csak addig kell túlélni valahogy.
Vendég
 


Na szisztok!

MEGJÖTTEM!Köszönöm az aggódást!

Tényleg vesemedence gyulladásom van,javuló félben.Szombat óta kórházban voltam,ma jöttem haza.Végre láztalan vagyok,tegnap volt még hőemelkedésem.Ma hála semmi.Szedek antibiotikumot(Zinnat 500 2X1-et).Nem volt leányálom ,de már sokkal,de sokkal jobb! :) 2 ünnep között kontroll,majd utánna is hetente vizelet és UH kontroll.

Amíg bent voltam a babókát nézték mindennap!Ficánkol és jól van!Igaz egy kicsit elkeserítettek!Holnap töltöm a 30. hetet és 2 hetes elmaradása van a babának.A magzatvizem a közepesnél valamivel kevesebb mennyiségű.BPD:73 mm AC:235 mm FL:50mm
A dokibácsi próbált megnyugtatni,hogy ilyen idős terhességben az a 2 hét csekély,és az E.Coli baci miatt is lelassulhatott a fejlődése.Ezért 2 hetente UH.
A placenta 0 stádiumú :D

JÓ MÁR ITTHON!!!!

Kép

Kép
lecso
 
 


Ági!

A sztorid kísértetiesen hasonlít egy olyan volt topiktársaméra, akinek ugyanilyen bömbibabája volt. (2006 júniusi babás topik az NLC-n). Kiderült, hogy az volt, amit Csakegy mondott: nagyon erősen feszes izomzat, minden mozdulat fájt neki, és nem tudott rendesen emészteni. Elvitték gyógytornára, utána rohamosan javult az állapota.

Szerintem ezen semmi nem múlik, de vidd el a lánykádat egy Dévényes gyógytornászhoz. Anno mikor én Bpgit hordtam, nagyon pici (és korababákat is) láttam, tehát biztosan nincs túl korán. Ha másra nem, arra jó lesz, hogy valóban hatékony gyakorlatokat tudjanak neked megtanítani pocakmasszázsra stb., mert ők - kis túlzással - mindent tudnak.
Vendég
 


Érdekes, amit írtok. Dominak is atomfeszes volt az izomzata, de nem vettem észre, hogy emiatt sírós lett volna, vagy hogy fájt volna neki.
A Dévényes masszázs viszont nagyon kellett. Már eljutottunk oda, hogy mászik, illetve mászni próbál békaügetésben. :lol:

Kép
babancs
 
 


lecso, örülök,hogy megvagy!!! babóca jól van, ez jó! neked meg jobbulást!!!

norka, olyan ritkán "látni" téged!! jól vagytok??

csajok, van vmi a levegőben? zsuzsit most tudtam elaltatni. fél 9 óta küzdünk...már volt minden. válloncipelés, elaludt, félig. letettem, ahogy szoktam. felkelt. hagytuk kicsit küzdeni, hátha...de nem. felkelt. cipelés. ringatás. letevés. felkelt. aztán feladtuk. letettük a nagyágy közepére. és nézett egyszer férjemr,e egyszer rám, és mosolygott...pedig tök álmos és nyűgös volt. (ez a gyerek hihetetlen :D )aztán megint, seggrázás, letevés. ordibálás. nevetés. cicire tettem ülve, fekve. sehogy. végül totál besötétítettem (mindig pici lámpa mellett alszik el.....nagyon halványan ég), kicsit ugráltam vele és végre beájult. fél 11kor!!!! pedig ma direkt picit korábban fürdettünk,hogy ne negyed 10kor, hanem fél 9-9 fele el tudjam altatni...ennyit erről....leszakad a derekam. a térdhajlatom....nem megy ez a leszoktatás cipelésről :cry: mert behergeli magát jobban. mondjuk ma egész nap olyan anyátlannak tűnt :) (délelőtt elmentem kozmetikushoz, tuti megbosszulta :) )

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet!

A gyerkőcök jobban jelzik az időjárásváltozást, mint a levelibékák (hogy a TV-s időjósokról ne is beszéljünk! :twisted: ).
Gergőt is egy órás kemény küzdelem volt letenni, végül apa bealudt mellette. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


és gergő?? :D
akkor most mi lesz? hideg vagy meleg??? :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


A másik topik mai hangulatát is figyelembevéve, szerintem hidegfront jön. Bár a félvér csajszi azt mondta, h. nem várható változás, de én a gyereknek hiszek! :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


:lol:
igen, nekem is feltűnt, hogy érdekes a másik topic....

éjszaka:
gyerek ugyebár végre bealudt. én elmentem fürcsizni, elterültem a kádba. gyerek persze felsírt. apa be. gyerek ki ágyból ki :twisted: (sosem szoktam-csak ha már nagy a gáz- kivenni ilyenkor, hátsimivel visszalalszik). elkezdte ringatni. én gyors kijöttem,hogy visszatuszakoljam. errefle apa kitalálta gyerek pisis, és már csomzita is kifele....grrrrr......na, mindegy. akkor mostmár pelusozzuk át. persze pont a két pelus gyors cseréjénél összepisilte az ágyat :twisted: úgyhogy ágynemű csere nálunk....de visszalaudt gyorsan. 7ig aludt.....kaja. aztán séta. de nyűgös volt. gondoltam akkor beteszem közzénk, így ott vagyok rögtön, csak egy hátsimi, és visszaalszik,nekem sem kell felkelnem. na, ki lettem túrva......addig fészkelődött, hogy felültem, és abbahygta, elterült, mint az apja és húzza a lóbőrt....de ha így lesz ma sem lesz alvás fél 11ig....ki kell cseleznem vhogyan.....ah.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Igen dimet megvagyok!A babóka is remélem jól van!Csak kicsit aggaszt,hogy 2 héttel kissebbnek tűnik mint valójában.Na meg ráírt az UH-os doki egy szót is a papíromra aminek a jelentése aztán már förtelmesen nem tetszik.Dysmaturitas=Méhen belüli elsorvadás. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Majd a következő hetek után okosabbak leszünk!

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!

Hát a tegnapi éjszaka nálunk is zűrös volt. 6-kor fürcsi, kaja, 9-ig alvás, 9-kor evett, és fél 1-ig sírás, kb. 4-szer elaludt az ölemben, mire megint elkezdte tekergetni magát. A karjaim olyanok lesznek mint Popeye-nek :shock: :D ... Fél 1-kor elaludt, reméltem hogy nem kel fel 1-kor kajálni, de nem így lett. Pedig máskor ilyenkor mikor ennyi idő után beájul, kibír kaja nélkül 6-8 órát is. Na egykor etetés, alvás félötig, úgy hogy közben kb. 3-szor kellett hátsimizni felkelnem. Nem merem magam mellé tenni éjszaka, inkább kelek hozzá.

Csakegy: a szüléstöri röviden:Mivel már a 11. túlhordott napon voltam, és semmi változás, a doki nem mert tovább várni, beindította a szülést (aminek már tényleg nagyon örültem). 7-kor burokrepesztés,1/2 8-kor oxitocin infúzió... Szépen tágultam, de du. 2-kor lelassultak a fájások, amelyek azonban sokkal erősebbek lettek. 8 cm-re voltam nyitva, amikor a doki közölte, hogy sajnos Eszterke kobakja nem követi a tágulást, és nem illeszkedik befelé a szülőcsatornába, de azért még várjunk, és próbáljak labdán ill. sétálva vajúdni. De hiába, utána már mekóniumos lett a magzatvíz, így nem vártunk tovább, irány a műtő, császár. Egyből felsírt, apgarja 10/10-es lett. Állítólag egy kicsit kötött a csípője.
Ezzel az izomzatos témával kapcsolatban annyit, hogy ha esetleg tényleg attól van, akkor lehet az, hogy van amikor semmi baja nincs, és két evés között nyugisan alszik?
Norka: ez a Dévényis torna érdekelne már csak a csípője miatt is, utána nézek hogy itt Nyiregyen van-e ilyen.

Dimet: ezek a férjek már csak ilyenek... Nálunk ugyanez a szitu... :lol:

Jaj, és ide nem sikerült képeket feltennem, de aki kíváncsi, az nlc-re raktam fel ide:

http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?fo ... er=Koriagi
Vendég
 


sziasztok!

Olvasgattam a neten a dysmaturitas-t!KIVAGYOK,BŐDÖK MINT EGY CSECSEMŐ!!!!


Megnéztem a baba méreteit a táblázatban és egy cseppet sem nyugtata meg,SŐT.....

Kép

DEC.05. UH
itt 27+5 voltam a doki szerint 26+5
BPD:66 mm
AC:219mm
FL:50mm
Súly:976g
közepes mennyiségű magzatvíz

DEC.20.UH
itt 29+6 a doki szerint 28(A számítottól kb. 2 hetes elmaradás.Dysmaturitas)
BPD:73mm
AC:235mm
FL:50 mm
súly:1090g
közepesnél valamivel kevesebb mennyiségű magzatvíz

CSAJOK KI VAGYOK!FÉLEK,NAGYON FÉLEK HOGY BAJ VAN!!!!!!!

Kép

Kép
lecso
 
 


lecso ne aggódj, te is kis méretű vagy. fizessetek be egy szuper uh-ra a bartókon vagy az istenhegyin. ott megmondják mi van.

Kép

Kép
rejo
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?