Új privát üzeneted érkezett!

Cat, Rékacs Kép
Mi az a pihenöszék? Babának vagy baba-mamának közösen?

Minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


BarbiKép
Örülök, hogy jól vagytok!!! Ádám tudja, hogy lesz kistesója ? Választottatok már nevet ?

Válaszolok Doris helyett, mert én is tompalátó vagyokKép Nem jó a szemüveget leragasztani, mert oldalt ki lehet látni belőle, és hát ki is kukucskál az ember, így nem érik el a kellő hatást, hogy a rossz szem próbáljon meg nézni, ill. az agyban kialakuljon az a funkció, hogy lásson a rossz szemmel.

MinyuKép
A pihenőszék egy több fokozatban dönthető szék, amibe a babát be lehet kötni, és felülre a fogantyújára lehet játékokat akasztani. Az enyémek nem szerették, mert nem szeretnek a hátukon feküdni. Előre nem érdemes megvenni, csak ha a hiányát érzed majd később.
Ha találok linket róla a neten, akkor beteszem.

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 



Cat
Kép
cateye
 
 

 
 

Cat Kép
Köszi Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Cat, még mindig ezen a szopispárnán lovagolok Kép
Szóval, a tietek szivaccsal van töltve, vagy valamilyen golyócskákkal? Orsiék albumában van egy kép, amin a fiuk alszanak és "körülöttük" van a szopispárna. Olyan van nektek is? Már csak mert többfélét találtam a neten, de ha már ez bevált... Kép
Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


MInyu, nekem olyan szopispárnám van ami mintha patkó alakú lenne, derékra lehet kötni, lecipzározható a huzata így kimosható. Szivacs van benne Én nagyon szeretem és jobbnak látom mint a hungarocellgolyócskás amorf párnát. Leírjam miért? Jó elírom Kép Balika elaludt főznöm kéne de nincs kedvem és szóf*sásom van Kép
ez egy fix párna, a gyerkőc ráfekszik, befelé felém gurul pont cicihez. Balika már nem szopizik de még mindig ezen cumisüvegezik. Közel van hozzám, érzi a melegemet nem beszélve arról, hogy nekem van szabad kezem nem kell a kis 9 kg-ját tartani. Szerintem azért jó hogy derékra köthető, mert volt hogy elalukált rajta és felébredés nélkül áttranszportáltam ezen vive, vagy pl amikor fürdés után felöltöztetem, a párnát a derekamra kötöm és úgy slattyogok el szopiztatni az ágyra kezemben a gyerekkel és nem már a gyerkővel kell igazgatni az amorf párnát mert már rajtam van. Amikor felállok akkor lóg rajtam, a nem rámkötöset viszont odébbrúghatja az ember. Azért is jó ha magamra kötöm mert már fészkalódik és ha a párna elmozdulhatna akkor begurulna az ölembe a baba. Én kipróbáltam az amorfosat is de az enyém jobban bevált, persze erre majd írnak ellenvéleményeket. Na kielégítő a válasz?
Hű csajok ez az első menstruációóóó...aki még előtte áll az vegye meg a létező legnagyobb betétet Kép rég éreztem ilyen ömlős bugyogósat. Óránként szeretnék zuhanyozni és bár a tampon mennyivel komfortosabb lenne de nektek magyarázzam?...szóval kibírom Kép
Rékacs tényleg ikrekszerűek Képcukikák.
Jaj na abbahagyom megyek de még annyit tudnám jártatnia virtuális számat KépPuszkamuszka Erika
hurki
 
 


MinyuKép
Enyém párna hungarocellgolyóval töltött, szerintem tök olyan mint OrsiéKép, csak más huzatú. Az enyémek is úgy imádják, mint Orsié. Amíg kicsik voltak, mindig azon aludtak, amikor a 2 szárát összeraktam. Most kúszásra tanítom vele őket, mert ráhasaltatom, és gurulgatnak rajtaKépKép A szopizásnál én egyszerre szoptattam, és mindkét babát befelé döntötte a cicik felé. Nagyon jól felveszi a babák formáját, azért imádják úgy.

Na most légy okos, hogy melyiket veszed!Kép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Hááááát Kép Kép
Aluszikálok reája egy párat, aztán megkérem anyóst, hogy varrjon egy ilyet, meg anyumat, hogy varrjon egy olyat Kép Kép

De nagyon köszi a leirásokat. Jól feladtátok a lecckét.

Puszmák
minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu, micsoda diplomácia....KépKép
Erika
hurki
 
 


Sziasztok Anyukák!

Bocsánat, hogy illetéktelenül zavarok!

Kép Cateye- Hozzád lenne egy fontos kérdésem-kérésem. Ha jól emlékszem Neked volt nyitott méhszáj problémád. Van egy Barátnőm akinél kiderült, hogy ez a gond a jelenlegi terhességénél és már volt vagy négy vetélése és most megijedt attól, hogy össze akarják varrni, persze ez rosszul is hangzik, de Ő annyira retteg, mert nem tudja milyen lehet (biztos nagyon fáj...)hogy nem akarja engedni. Szeretnénk Neki segíteni legalább azzal, hogy megosztanánk Vele egy tapasztalatot (nekünk nincs ilyen a környezetünkben). Ha megtennéd, hogy segítesz azzal, hogy leírod, hogyan is zajlott ez és mennyire fájdalmas vagy esetleg nem az, talán segítene. Előre is köszi!!! Remélem bírsz a fiúkkal és nem fárasztanak le nagyon.

Manó

Kép
potykamanó
 
 


ManóKép
Nekem a 19. héten csinálta meg a doki a varrást, altatásban. Egyáltalán nem éreztem semmit, mert felfeküdtem a műtőben, lejódoztak, és 5 perc múlva már aludtam is. De olyan jót, hogy utánna megkértem az anesztest, hogy adjon még abból a kábiból, mert isteni voltKép A szobában ébredtem fel, infúzió volt bekötve. Magnéziumot kaptam, hogy ne görcsöljön a pocim, ne induljon be méhtevékenység. Kb 2 órán át enyhe mensis görcseim voltak. Vérezni egyáltalán nem véreztem. Nem kelhettem fel aznap, de másnap már igen. Sajnos ez az egy kellemetlenség van benne. A varrás után 4 napot kellett bent feküdnöm, mert pihenni kell, csak WC-re, meg zuhanyozni mehet ki az ember lánya. A veszélye a varrásnak a vetélés, de az orvosom azt mondta, hogy az Ő praxisában nem volt még ilyen. Én viszont olvastam sajnos ilyen esetet, de nem amiatt, mert beindult a szülés a varrás miatt, hanem mert felvittek valami fertőzést, így sajnos elmentek a babák 23 hetesenKépKép Szerintem ez az igazi veszélye, de azért a legtöbbmagyar kórházban erre nagyon ügyelnek. Rám például egy vödör jódot öntöttek, meg a hüvelyembe isKépKép Én ha mégegyszer terhes lennék, akkor is megcsináltatnám, mert nagyon nagy biztonságot adott, és szerintem ezért hordtam a 39. hétig a babákat.KépKép

Na megyek mert még etetek.Kép

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Megvolt tegnap az 1 éves kontroll. Orsi 8000g, 74cm. Pisit nem sikerült magunkkal vinni, majd legközelebbKép

Manó! ne féljen a barátnöd, a baba biztonsága érdekében jobb ha összevarrják.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Nincs itt mostanában túl nagy forgalom! Kép Mit csinál mindenki?

Hurki!Kép Szöszi!Kép
Balázskáknak boldog névnapot kívánunk!

Leone, Dana

KépKép
leone
 
 


KarmenKép
Hogy kell pisit venni egy pelusos kislánytól?????KépKép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Ja és RékacsKép

Szüléstörténetet szeretnék olvasni. Ígérted...Kép

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat! kitartás kell hozzá meg nagy szerencse. Nekünk az utóbbi hiányzottKép Adtak zacsit de a punci alatt lyuk volt mind kicsorgott, nem volt mit vinnem. Vettem tegnap bilit, majd leültetem a Tubby elé (szerintem boldog lesz hogy szigoru anya most megengedi) és várunk. De 2 hét mulva kell.

Hurki,Szöszi! Én is nagyon boldog névnapot kivánok a fiúknak!!!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


KarmenKép
KépKépKépKépKépKép

Cat
Kép
cateye
 
 


Karmen Kép Kép Kép

Na, akkor megint kérdezek. Kb milyen gyakran cseréltek rucit a babákon? Pl minden etetés után? Gondolom, attól is függ, hogy mennyire bukik a babó. De mégis mennyire lelkesen vásároljak bodykat stb?
És pelusból mennyi kell egy nap??
Jaj, tudom, hogy ezek olyan egyszerü dolgok, dehát nem tudom.

Pusz minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


MinyuKép
56-osból vettünk mi 6 db bodyt, és 6 rugit/gyerkőc. Mondjuk mi tudtuk, hogy nem fognak 4 kiló fölött születni a gyerkőcök, így az 56-ost sokáig hordtuk.(1,5 hónapKép) Készülj, hogy napjában lehet, hogy 2 garnitúrát elhasznál, mert kijöhet a kaki/pisi, sőt lebukhatja.
Az UH alapján látszik, hogy mekkorára becsülik a súlyát, annak alapján lehet betárazni. Bodyból javaslom a Prince Olivert, mert szétnyűhetetlen, nagyon jó minőségű.

Pelust számolhatsz napi 6-8 db-ot. Ugye minden etetésnél pelusozod, plussz lehet néha váratlan baleset is.Kép Érdemes a Pampers New Bornt (44 db-os) megvenni ami 2-5 kg-ig jó, és ha ez nem válik be, akkor más fajtákat is kipróbálni.

Amikor Ediéknél voltunk, a pelenka eszmefuttatáson ahány kismama volt, annyiféle pelusra esküdöttKépKépKép

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


MinyuKép
56-osból vettünk mi 6 db bodyt, és 6 rugit/gyerkőc. Mondjuk mi tudtuk, hogy nem fognak 4 kiló fölött születni a gyerkőcök, így az 56-ost sokáig hordtuk.(1,5 hónapKép) Készülj, hogy napjában lehet, hogy 2 garnitúrát elhasznál, mert kijöhet a kaki/pisi, sőt lebukhatja.
Az UH alapján látszik, hogy mekkorára becsülik a súlyát, annak alapján lehet betárazni. Bodyból javaslom a Prince Olivert, mert szétnyűhetetlen, nagyon jó minőségű. Én minden nap tiszta ruhát adok rájuk, nem csak az alsóruházatból.

Pelust számolhatsz napi 6-8 db-ot. Ugye minden etetésnél pelusozod, plussz lehet néha váratlan baleset is.Kép Érdemes a Pampers New Bornt (44 db-os) megvenni ami 2-5 kg-ig jó, és ha ez nem válik be, akkor más fajtákat is kipróbálni.

Amikor Ediéknél voltunk, a pelenka eszmefuttatáson ahány kismama volt, annyiféle pelusra esküdöttKépKépKép

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Minyu: bodybol en is ajanlom a Prince OlivertKép es a nagykerben (Vaci ut 114?, az Arpad hidnal), 450 ft/db-ert lehet oket venni, barkinekKép
orsoly
 
 


Minyu! nekem 56-os alig volt, én 62 vettem. Bár azt mondták max. 2500g lesz Orsi. Közel 3 kg volt, 53 cm, de nem vettem kisebb ruhákat utána sem. Textilpelusból kaptam 18 db-ot tesomtol, nekünk kellett venni még 10-et mert nagyon bukós volt. Napi 5-6 t.pelust összekoszoltunk.
Amugy eldobható pelusból nekünk is 4-6db fogyott, ált. napi 3-4 kaki volt. A Newborn nekünk is bevált, Orsi mindig is vékony volt, nekünk az elvileg megfelelö méret mindig jóval késöbb lett jó. Igy a 3-6kg jóideig nem passzolt.

P.Oliver bodyt nem lehet venni a neten tölük? mindenki ezt ajánlja de nálunk sehol sem találok.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kép Cat, KépKarmen - köszönöm, hogy válaszoltatok, már tovább is küldtem emailben, hogy ne gondolkodjon soká az Anyuka, hiszen a babák biztonsága kell legyen a legfontosabb, hátha az segít hogy ezt elolvassa. Köszi mégegyszer és további jó babázást Nektek!!! Vigyázzatok Magatokra!

Manó

Kép
potykamanó
 
 


KarmenKép
Sajnos PO bodyt nem lehet csak személyesen venni ott. Néha elég gyér a kínálat, tehát sokszor érdemes oda is benézni.Kép Ahol weben lehet PO-t venni, az mind 1.000 Ft felett van. Mondjuk a bodyk nagy részét én is ennyiért vettem, mert nem találtam méretet a Váci úton, vagy rövid újjuak voltak.

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Köszi-köszi a sok infot! Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Olvastam a PO-s body-k kérdését:
A 450 Ft/db az Árpád hídnál is csak a "gyártási hibás" termékekre igaz (ezt nem kell komolyan venni, mert ált. nem is látszik rajtuk semmi hiba laikusnak), a többi rendes áron van, csak egy picivel olcsóbb esetleg (főleg ha kapsz törzsvásárló kártyát, nekem 5 %-os van, az is valami, főleg ha sokat veszek). Ettől függetlenül én is sokat szoktam ott vásárolni, emrt tényleg nagyon jó minőségűek (mondjuk én ott is inkább az önmagában bordázottat szerettem, mert azok szerintem strapabíróbbak, de simát is veszek).
De nem rosszak a mostanában készült Kenguru Goldos bodyk sem (ez már náluk sem a 4-5 évvel ezelőtt készül minőség), és a boltjaikban most 16 %-os törzsvásárlói kedvezmény van (10000 Ft felett mindenki kap törzsvásárlói kártyát) és vannak összecsomagolt bodyjaik (egy hosszúujjú + egy rövidujjú vagy egy hosszúujjú + egy ujjatlan (nyaknál egy gombbal záródóak mind)) 990 Ft-os és 1190 Ft-os áron (ugye így 5-600 Ft-ra jön ki egy-egy) és összecsomagolt rugijaik is. Érdemes megnézni a kínálatot.
Én vettem tetgnap Hannának pár rugit isKép meg bodykat, mert már kinőtte a 62-eseket, de érdekes módon sem elegendő mennyiségű bodyt, sem elegendő rugit nem találtam itthon. Pedig a nagyobbakról kellett volna maradni és én mindent gondosan eltettem, nem ajándékoztam el csak párat...

Cat!

Miért kellett máshol venned a bodyt, amikor az Árpád hídnál sokkal nagyobb a kínálat PO-ból, mint bárhol )én legalábbis máshol nem láttam ekkorát)? Én még Beninek is szoktam ott venni 116-os méretű pólót, mert az is van. Egy-egy vásárlást 10-15 ezer forint alatt sose úszok meg, mert ha megyek, akkor mindhárom gyerek kap.
Vagy csak épp az a méret hiányzott???

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


BesztiKép
Én most voltam januárban, és már 80-86-os hosszúujjú bodykat kerestem, jövő őszre/télre. Előre tárazok belőlük mindig, mert a 2 gyerek mellől nehezen szabadulok el, és akkor én is nagy tételben nyomom.Kép Abból már nem volt. Egyébként én is azt tapasztalom, hogy a bordázottak sokkal erősebbek, de persze simát is veszek. Hihetetlen mennyiségű body fogy nálunk is.Kép

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok! Kép

Mostanában rámtör, hogy én is vásárolgatni akarok ... de mi nem veszünk semmit.

Hétfőn egész napra bevonulok a kórházba. Nem igazán jók az itthon mért cukraim, így ellenőrzik laboros vérvétellel. 5x vesznek vért, az ujjam már így is lilatüpárnához hasonlítanak, most jön a vénám.

A fiúk jól vannak Kép bár már 10 napja nem láttuk őket Kép csak ha kidugják az oldalamon valamilyüket Kép Kép

Szilvi + 2 Manócska
25+5 Kép Kép

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


SziszusKép
Húú akkor lesz apának feladata, hogy mindent megvegyen. De listát azért készítesz neki nem ? Egyébként 1 nap alatt meg lehet mindent venni, csak pénz kérdése a dolog.

Azt azért tanácsolom, hogy mire hazamész minden a kezed ügyében legyen, az utolsó popsikenőcsig, mert utánna már nem lesz időd rohangálni érte.

Kitartás a szurkáláshoz, és gyere majd beszámolni az eredményről!Kép

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Szilvi! Remélem a cukrod beáll a megfelelöre.

Cat! Kár. Itt még sehol nem találtam PO-s cuccokat, szerintem nem árulják nálunk.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Cat Kép lista biztos lesz. Meg ugyebár van egy csomó ruhánk, csak még nem volt lelkierőm átnézni. Bár biztos mi sem 56-osokkal kezdünk. A barátaink biztos segítenek, sőt van aki felajánlotta, hogy egyedül is beszerzi amit rábízunk, ez nagyon nagy segítség lesz. Aztán majd meglátjuk. Ettől nem félek, csak egészségesek legyenek.
De mostanában annyit acsingózom a gyerekruhaosztályon Kép

Karmen, mi is reménykedünk Kép

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Mi is vásároltunk ma KG bodykat, vettünk hosszú + rövidujjút, és vettünk hossz + ujjatlant... 990 volt a kettő együtt. Így ez jó ár Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! én is kérdeztem ma a nöt, mondta igen valoban van ilyen akcio, de neki nem volt. Majd jövö héten csüt. hoz. Remélem még akcios lesz.
Mekkorák a fiúk? Sokat nöttek. Orsi hónapokig nem tudta igy felemelni hason fekve a fejét. Csodaszépek a fiaitok nektek is!!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Cat! SzületéstörténetKép(de hosszú lesz...):
Na,hogy is kezdődött?
Azt hiszem ott az eleje,hogy október 5-én,a 28. héten elmentem a szokásos kontroll vizsgálatra és ott az kaptam:”Réka,most már tényleg pihenjen,a méhszáj ujjnyira nyitva”.
Hát mit tehettem volna: kétségbe estem.
Valóban sokat keményedtem, és a hasam is eléggé lent volt, de nem gondoltam, hogy ez baj. Szóval innentől kezdve fel a láb és fekvés. Vége a hastáncnak,az úszásnak és sajna a szexnek. Szépen kiszámoltam december 10-ig kell kihúzni, akkor nem koraszülött.
Persze az volt a vágyam,hogy 2005-ös legyen a babánk, mert egy nőnél az sokat számít,ha majd megkérdezik hányas,nem mindegy,hogy 2004 vagy 2005, hisz így egy évvel fiatalabb. No meg azt is szerettük volna, hogy karácsonytól minél messzebb legyen a szülinap.
A lényeg,hogy novembertől tényleg nem dolgoztam és semmit nem csináltam azon kívül,hogy Hanga benn maradjon.

Túl lettünk december 10-én, karácsonyon, szilveszteren.
Tőlem jöhet a kislány, amikor csak akar.
Eredetileg január 7-re voltam kiírva, majd valamiért január 9-re(ezt nem értem,de nem vitázom fehérköppenyesekkel)
Január 1-től újra kezdődtek a keményedések, amit már egy hónapja nem éreztem. Január 1-én reggeltől 10 percenkén, napokon át!!! Cseppet sem bántam.
Január 7-én már mindent megtettem, hogy szüljünk: Reggel elmentem dokibácsihoz, aki még hazaengedett azzal, hogy tovább puhult a méhszáj, ha hétvégen nem, akkor kedden találkozunk, hát jó! Írtóra kitakarítottam, majd este még bulizni is mentünk, meg vacsizni, azzal a felkiáltással: „Kitudja, lesz-e még rá lehetőség?!”Ez pénteki nap volt. Ezen az éjjelen arra keltem,hogy teljesen be vagyok keményedve és Hanga nem mozdul. Hát mondanom sem kell, mit éreztem!!! Felkeltettem apát is, hogy segítsen beparázni. Ő szerencsére rávette a lányát egyetlen rúgásra, így még kicsit tudtam aludni.
Reggel még mindig beton volt a hasam és Hanga nem mozdult. Gyorsan felhívtuk Ágit, a szülésznőmet. Nem nyugtatott azért agyon. Azt mondta táskástul menjek be a kórházba és aztán hívjam fel,hogy mi van? Így tettünk. Ott ráraktak ctg-re 10 percenkén 80-as keményedések fájás nélkül. Aztán megvizsgált az ügyeletes doki (akiről megállapítottuk, hogy állandóan ügyelhet, mert mindig ott látjuk),mondta,hogy bő ujjnyi,ha gondolom hazamehetek, de úgy készüljek, hogy bármikor vissza tudjunk jönni. Hát jó!!
El is mentünk IKEÁzni, vettünk Hangának falvédőt. JA, meg hívtam Ágit,aki arra kért,hogy este menjek már vissza,mert akkor dolgozik és ő is megnézne. Tehát este 8-ra visszakocogtunk és a helyzet változatlan volt. Haza mehettünk, de mi inkább sétáltunk a Duna parton egy órát, hátha lesz valami. Nem lett!!
Egész vasárnap és hétfő azzal telt, hogy 10 pecenként fájás nélkül keményedtem. Tökre untam, meg megsajnáltam a kislányomat,mert azért nem lehet jó,hogy tíz percenként szűkül a tér,nem?

Hétfőről kedd éjjel a szokásos kelésem volt 3-kor.Meg is állapítottam,hogy minden változatlan, keményedek,de nem fáj és jaj de unom!!! Pedig a kislányommal már megbeszéltem, hogy kedden amúgy is megyünk a kórházba, hát akkor mi volna, ha meg is születne. És annyira bíztam ebben!!!
És 4.26-kor arra keltem,hogy belenyilalt!!!!Juhéjjjjj!!!Végre fáj!!!
Innentől szintén tíz percenként jött a keményedés,de végre fájt is!!
6-ig ágyban néztem az órát. Akkor felkeltem, mert reggel, ugye,amúgy is megyünk a kórházba, ctg-re és a dokihoz. Hát terveim szerint haza sem jövünk. Tehát felkeltem. Lezuhanyoztam, szendvicset csináltam. Összeraktam, amit még fontosnak találtam.
Beértünk! Ági lesérülve elénk botladozott, a kisfia vasárnap, focizáskor sípcsonton rúgta és a lába kb duplájára dagadt. Meg volt gyötörve rendesen. Mondtam neki, hogy végre fáj!! Na, ennek azért ő is örült. Rápakolt a ctg-re. És ott ért az első csalódás: valóban 10 perces fájások,de csak 40-50-es erősségűek. Mire Ági visszaért én már letörtem, mint a bili füle. Így mentem fel Arnoldhoz. Megvizsgált, és megállapított,hogy bő ujjnyi,mehetek haza,majd jöjjek, ha van valami. Második csalódás!!!

Nagy duzzogva hazjöttünk. És nagy duzzogva lefeküdtem aludni(alvásból eléggé deficites voltam), aludtam is reggel 10-től háromig(akkor még nem tudtam, hogy hosszú ideig ez az utolsó egyben aludt hat órám).Háromkor felkeltem. Első gondolatom. Semmi fájás!!!De unom!!! Aztán megmozdultam és: MINDENEM FÁJ!!!JUHÉJJ!!! Azért az elég érdeke mikor az ember már azt várja, hogy végre fájjon!!
Szóval fájt,kb 10 percenként. Átjött a nővérem, mondtam neki, hogy mindenem fáj. Na, mondta, akkor nem fekvés, hanem séta!!!Innentől kezdve folyamatosan mentem és újra HASTÁNCOLTAM!! Hisz már lehet, nem?
Este fél nyolcra ért haza Zoli. Mondtam neki mi újság. Ő meg erre: Azonnal hívjuk Ágit!!!DE!Nincs semmi de!!!!
Na, felhívtam Ágit(akiről tudtam, hogy nappalos volt,tehát lassan hazamehet pihenni és eléggé le van robbanva,tehát nem sok kedvem volt zaklatni), mondtam neki,hogy menjen nyugodtan,haza,de feküdjön is le, mert szerintem reggel szülünk, tehát vissza kell jönnie. Ő meg mondta,hogy én meg hívjam egy óra múlva,hogy van-e változás.
Egy óra múlva annyi változás történt,hogy 7 percesekké váltak a fájások. De én úgy gondoltam(a reggeli ctg eredményére alapozva),hogy ezek még kis fikák, majd lesz erősebb is!! Ági szerint viszont mars a kórházba és utána hívjam, Hát jó!(még hajat mostam, meg összekészültem)

Fél 11-re értünk a kórházba. Nekem meggyőződésem volt, hogy felesleges,hisz fáj ugyan,de reggel is ennyire fájt. ÉS amúgy sziper-szuper jó kedvem volt.
Az ügyletes szülésznő, felpakolt ctg-re. Valóban vannak fájások,olyan 75-ös maximummal és Hanga szíve szépen kalimpál. Kérdeztem a szülésznőt,hogy szerinte mikor szülünk, a fájások alapján. Erre ő kicsit utálatosan közölte, hogy túl vidám maga ahhoz,hogy mostanában szüljön. Hát jó!
Ekkor megvizsgált az ügyeletes orvos. A szokásos. Én úgy is köszöntöttem: Maga mindig ügyel? Erre ő: Maga meg még mindig egyben és mosolyog?! Szóval megvizsgált és mondta,hogy na ez két ujjnyi és rövidült. Én meg: Akkor nem hiába jöttünk?!
Az orvos kiment és mondta Zolinak,hogy MARADNAK. Gondoltuk, hát vajúdni maradunk A szülésznő meg mondta, hogy akkor menjek a kórterembe, öltözzek át és jöjjek vissza beöntésre. MIIII?!!! BEÖNTÉS?!? Akkor most szülünk!!!???Erre ő: Ezek szerint igen!(még mindig nem mosolygott egyet sem, csak én, én viszont úgy, mint a töklámpa)
Szóval beöntés! A nővérem mondta, hogy ő is megkapta reggel e beöntést és este hétre lett meg Luca. NA akkor fejszámolás fél 12-kor beöntés, akkor 11-délre megvan Hanga. HÚ-HA addig így kell hét percesen járkálnom????
Megkaptam a beöntést. Visszakocogtam a szobánkba. Jó volt, mert egy három ágyas szobában egyedül voltam, így Zoli leheveredett az ágyamra és kapcsolgatta a TV-t és írta,hogy hány percenként szólok, hogy fáj. Én meg járkáltam és kakiltam (a beöntés,ugye?Kép). Fél egykor befutott Ági, mert neki rögtön szóltak, hogy itt szülés lesz. Tökre sajnáltam szegényt, hisz számításaim szerint elég lett volna reggel jönni, a fájós lábával. Szóval fél egykor befutott, akkor még javában röhécseltem, hogy ilyen hülyeséget, beöntés, meg szülünk, mikor még alig fáj!!! Ő is kacagott és mondta,hogy mivel ugyis háromágyas a szoba,maximum elszundikálunk itt hárman. Aztán elment, hogy átöltözik és jön.


Én továbbra is sétálgattam és kakiltam, meg fájtam. Minden fájást jelentettem Zolinak, aki nézte az órát és írta és közölte, hogy már három perces. Én meg keresetlenül, hogy hülye vagy az nem lehet elírtad, vagy csak a beöntés miatt és nem is fájás, csak kakilni kell. Sőt le is fekszem és alszom. Lefeküdtem, megint jött egy fájás. Szóltam Zolinak, hogy segítsen, mert ez tényleg fáj,JAJJJ!!
Kikísért a WC-re,mert meggyőződésem volt, hogy kakilnom kell(kellett is) és ott konstatáltam, hogy valami folyik. Ekkor jött vissza Ági. Benyitott a wc-re mert érzékelte, hogy krízis lett. Ekkor egy óra volt, És megrepedt a burok, elment a magzatvíz és kb három perces tényleg fájó fájásaim lettek!!!!
Valahogy elmentünk a szülőszobáig. Ott Ági megvizsgált. Három ujjnyi, pergamen vékony méhszájjal. Beadott valami injekciót, ami méhizomlazító és fél óra múlva majd ellenőrizzük, hogy használt-e. Ekkor én még mindig meg voltam győződve, hogy ez kb 11-délig így fog fájni, és az bizony még hosszú idő,de ha így van valahogy csak kibírom. (szeretek felkészülni a fájdalomra,vagy erőfeszítésre,ha tudom meddig tart, akkor úgy tartalékolom az erőmet,ez engem segít,sőt mindig egy kicsit messzebb rakom, tehát azt mondogattam magamban, hogy még 11 óra és vége). És azt hiszem ekkor már elment Ági szólni a dokinak.
A szülőszobáról annyit. Ez egy pici kis szoba, ahonnan nyílik egy kis fürdő. A szobában Ági lekapcsolta a villanyt és csak a fürdőben égett és résnyire volt nyitva az ajtó. Nagyon jó volt így, hogy félhomály volt. Feküdtem a szülőágyon. Rajtam a ctg. Balra Zoli, folyton nézte milyen erősségűek a fájások, jobbra Ági. Nagyon jó volt, fájt,de mikor épp nem fáj erőt bírtam meríteni. Ha fájt akkor meg vergődtem, mint a papírtigris. Közben az Edáról is szó esett. Kérdezte Ági, hogy kértem volna-e, ha úgy alakul, mert már késő. Erre pont jött egy fájás, így Zoli válaszolt, hogy nem kell EDA. A felkészült apuka . Én meg annyit bírtam kinyögni, hogy mindjárt elmondom. Na aztán fájás végén el is tudtam mondani, hogy ha lehet, nem szeretnék EDÁ-t, mert jobban félek attól, hogy a gerincembe szúrnak, meg hogy a szülés fáj. Az a dolgok rendje. Persze,ha úgy alakul, akkor klassz, hogy van EDA, de ha lehet, nem kell. Hát lehetett
Közben letelt a fél óra. Jött egy kellemetlenebb rész. Pontosan nem tudom mit csinál Ági, de úgy éreztem, hogy a kezével elsimította Hanga buksija körül a méhszájamat. Nagyon fájt, de éreztem, hogy ez nagyon jó,jó a babának, mert könnyebben jön.
Aztán arra kért Ági, hogy álljak fel, hogy a gravitáció is segítsen. Ekkor mondat, hogy még max egy óra és vége. Ezt nem tudtam elhinni. Hisz én még azt mondogattam, hogy még 11 óra Réka. Szóval megtáltosodtam. Bár azt éreztem, hogy nincs lábam, ami elbírjon, de ha fel kell állni, hát legyen. Hát tényleg nem bírt el a lábam Zoli tartott helyette. De nagyon rossz volt. Három fájást bírtam így. Aztán újra lefeküdtem. De közben rám jött a kakilás. Mondtam is, hogy kakilni kell, nem toló fájás, hanem kaki. Ági meg mondta, hogy akkor menjek a wc-re, ha gondolom, hisz az is jó. Valahogy odakísértek. Leültem és éreztem, hogy kitűnő ötlet volt. Jött egy fájás kakiltam. Majd jött a következő és kiabáltam, hogy Ági, ez már nem kakik ez a GYEREK. NA, akkor fel kell állni, de nem bír el a lábam. Ekkor meg lettem ijesztve, hogy nehéz Hangát a wc-ből kiszedni. Na fel is pattantam, már amennyire tudtam, a nem létező lábaimmal.
Valahogy ismét mozogtam, visszakeveredtem a szülőágyra, oldalt fekve. Ági megvizsgált és mondta, hogy hú ez tényleg a gyerek. Én meg csak nyökögtem, hogy nyomni kell. Lihegtünk! Visszatartottuk a nyomást, hátha odaér Arnold. Nem tudom hányadik fájás volt, amikor Ági azt mondat, hogy na akkor fordulunk. Beforgattak szülőpózba. Felhúzták a lábam. Jobbomon Zoli, balomon Ági. Jött a fájás, jött a tolás. Az első tolás. Nagyon jó érzés volt. Éreztem ahogy tolom ki Hangát! Ekkor érkezet Arnold: Benézett és azt mondta:hú ha! Lekapta a zakóját felkapott egy kesztyűt. Zolit a fejemhez küldte, ő állt a helyére. Jött a második tolás. Nagyon jó volt. Már éreztem, hogy nincs sok hátra. Ekkor jött a harmadik tolás. Arnold, és Zoli megemelte a vállam. Arnold kiáltott:” nyissa ki a szemét, Réka!”.
ÉS OTT VOLT HANGA, LÁTTAM AHOGY KIJÖTT. VÉGIG LÁTTAM, ANNYIRA NAGYON SZÉP VOLT!!!!
Picit nyökögött, nem sírt, nem feszült meg nem érzete rosszul magát, ez látszott! Aztán odaadták a mellkasomra. Ezt nem lehet leírni, hogy milyen érzés. Visszaadhatatlan és örökre megmarad (most bőgök mert örülök, akkor csak nevetni tudtam, annyira örültem).


Majd sajnos elvitték fürdetni, meg inkubálni. Mert a Söfibe ez a szokás. Én össze lettem varrva (Na, ez fájt nekem, rendesen, de állítólag, ha könnyű a szülés fáj a varrás, hát ez van!!Kép), meg jól meg lettem dicsérve,hogy úgy szültem, mintha nem az első lenne. JA, meg persze, jól meg lettem puszilgatva. Az én kis orvossá vált pasinkóm által(na ez megaszondtam, mi?)
Szóval szülni jó!!!!!

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Rékács! nagyon jo hogy ilyen részletesen leirtad, csodás lehetett.

Ez a szülinapon készült
KépKépKép

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok Lányok!
Már kb. 1/2 éve nem jártam a Babaneten ezen a fórumon pedig még soha sem. Én 3 év próbálkozás és 3 sikertelen inszemináció után dec. közepén kaptam vissza 3 szép kis blasztocisztát a BMC-ben. Ez az 1. lombikom volt és rögtön sikerült, most 10 hetes terhes vagyok egy gyönyörű Babával, akinek már a kis kezei és lábai is látszanak az uh.-on. A gondom a következő: a csüt.-i kontrollon elfelejtettem megkérdezni, hogy meddig kell még szednem a Bromocryptint. Én úgy emlékszem, hogy a 12. hétig, de kell vajon addig csökkenteni az adagját? Biztos van köztetek, aki szedte és megnyugtató választ tud nekem adni.
Előre is köszönettel:Azmin
azmin
 
 


Szia Azmin! Gratulálok a baábdhoz!
Én is szedtem a Bromót! A 12. héttől kell fokozatosan csökkenteni. Én a 16. héttől már nem szedtem, addigra tüntettem el a napi 2*1-es adagomat. A 12. héttól már a placenta vaszi át az irányítást,de jobb az óvatos leszokás, hogy ne legyen sokkélménye a placentánakKép(végülis akátr beszélgethetsz is vele, lásd::Raffai)

további jó növekedéstKép
rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Szia Rékacs!
Nagyon köszönöm a válaszod!
Szia:Azmin
azmin
 
 


Azmin! Rékács megirta. A babócához gratulálok!!

Orsi régóta imád mindent ami fényes, krómKép
Ime ahogy segit apunak a porszívót fényezniKép
Kép
Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen Kép
Hozzánk is jöhettek csillogósra mosni az ablakot Kép

Rékacs Kép
Nagy-nagy gratula! Olyan jó volt olvasni!

Pusz minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


KarmenKép
Nagyon aranyos OrsiKép, olyan igazi mosoly baba, sugárzik!!!!KépKép

RékacsKép
Nagyon klassz a történeted, és olyan jó, hogy ilyen könnyen szültél, na és milyen stílusosan! Akkor az Arnoldnak nem sok szerepe volt benne, ahogy kivettem az írásodból!

AzminKép
Gratula a bébihez! Sok boldogságot!

LányokKép
Mikortól játszanak el a babák magukban ? Az enyémekkel folyton foglalkoznom kell, dehát ugye még elég szűk a kelléktár, amit lehet velük csinálni. Sajnos magukban nagyon keveset játszanak el, de aludni már nem nagyon akarnak napközben.Kép

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok,

Rékacs, gratula még1x, nagyon szép szulésed lehetett Kép

Karmen Kép tundéri ez a lány!! Kép

Cat Kép most 3 hónaposak a fiúk ugye? Nálunk ebben a korban lett hatalmas sláger a babatornáztató, Martin azóta is képes akár fél-3/4 órát tök egyedul eljátszani vele. Nekunk muanyag van (ilyen:http://www.babanet.hu/album/main.php?album=4433&page=3&image=109333), de lehet kapni olyat is ami egy játszószonyeg és 2 ív megy átlósan fölötte, errol lógnak le a játékok. Lehet az nektek jobb lenne mert aláférne mind2 fiú egyszerre Kép
Nekunk ez a játék annyira bejött-vagyis Martinnak-hogy én azóta nagyon reklámozom Kép

Soraya
soraya
 
 


Cat,Soraya,Minyu! köszönjük.

Babatornáztató most a Rossmannban 1500Ft!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Cat Kép
Nálunk mindkét baba szuperül elvan a babatornásztató alatt. Mindketten nézegetik, és hadonáznak, így mozognak is a figurák.
Tudatos kézmozgást még mindig nem fedeztem fel náluk.
(A másik... tudom, irgum-burgum, és nem is szoktak ilyet csinálni a fiúk, de a TV iszonyúan leköti őket, ha véletlenül megtalálják, akkor rákattannak)

Karmen Kép
a fiúk már súlyosak Kép 15 hetesek, most 5620 (Máté) és 5430 (Levi) grammosak, és 61 ill. 64 cm hosszúak (Levi a hosszabb).

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! Grat. a szép súlyhoz! Orsi 6 hósan lett 6 kg!Kép Orsi is használja még mindig a tornáztatót eléáll és ütögeti.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


SorayaKép
Nekünk is van tornáztató, de a fiúkat nem nagyon érdekli.KépKép Még oldalt a műanyag gurigát forgatják rajta, de hamar megunják. Viszont az emberi mimika az teljesen elbűvöli őket. Akkorákat röhögnek rajta, hogy zeng a ház. De ki tud mindig bohóckodni velük.Kép Most azért gyorsan befektettem a tornáztató alá őket!KépKép Azért sem bírják sokáig, mert utálnak a hátukon feküdni. Állandóan ülni akarnak már, vagy állni. Persze úgy kinyílik a világ számukra.

OrsiKép
Sajnos a TV itt is nagy úr.Kép Nem szoktam oda tenni őket, csak ha már nagyon nem bírok velük. De sokszor etetésnél például kitekerik a fejüket, csak lássák a TV-t.KépKép


Tegnap voltunk 4 hósak.Kép Olivér 6420 gr, Samu 6470 gr. Holnap kapjuk az oltást.KépKép

Rakok fel 1 tegnapi képet a két pasiról.

Kép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat Kép
Tekergés Kép ismerős Kép különsen Levinél. Amúgy sem egy nap spieler evés terén, ha megy a TV akkor újabban alig lehet megetetni.

Hát a fiaid már igazi pasik!!!!!

Az enyémek nagyon jól elvannak a tornásztató alatt. Levit 7.30 körül tehettem le, és hallom még most is, hogy ütögeti.

Máté nálunk hason utál lenni, Levi háton nem tud aludni (vagyis a tornásztató alatt már kétszer volt, hogy elszenderedett, de a legkisebb zajra felébred ilyenkor).

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


OrsiKép
Háton alva már a babák nem érzik olyan biztonságban magukat, és nagyon megrettennek, ha a lekisebb zaj is vanKép

Most kb. 20 percet bírtak a lógók alatt, aztán Samu betojt, Oli meg megunta, és nyekergett.
Szerencsére azért 20-30 percet még alszanak minden etetés között, csak du. 4 után nem.Kép Akkor van a ribillió, hiszti, sehogysemjó és szenvedés.

Most azzal küzdök, hogy még mindig 3 óránként esznek, napi 7x (szerencsére éjjel nem), és a drnő szerint már rá lehetne őket szoktatni a napi 5-szöri evésre. Hát én nem tudom. Sokszor a 3 órát sem bírják ki. Ez eléggé megköti az embert, hogy vigyázzban álljon mindig etetésre.

Ti is esztek még 3 óránként ?

KarmenKép
Ti mikor álltatok át napi 5x-re ?

SorayaKép
Ti hányszor esztek ? Éjszakák ?


Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat Kép csuda helyesek a fiúk! Kép Kár hogy a tornáztató nem jön be, de próbálkozz azért. Pl ha lecseréled a játékokat másra? Nálunk mindig más lóg, hogy ne unja meg Kép

Etetés: ha annyit mondok, hogy Martin még mindig tisztán anyatejes és közel 9 kilo 5 és fél hósan, akkor mit gondolsz, mennyiszer eszik? KépKép Nem 4 óránként..persze van hogy kibírja, például délután akár többet is, de leginkább 3-3 és fél óránként kajál. Éjszaka úgy néz ki hogy 8-kor furdés, utána szopi és ebbe belealszik anélkul hogy teleenné magát. Emiatt fél 10-10kor megint ébred, akkor félálomban megszoptatom ismét és fél 5-5-ig alszik. Akkor gyors szopi szintén félálomban (o is én is Kép) és alvás jó esetben fél 8-8ig. Rossz esetben 6-fél 7ig-mostanában utóbbi Kép
A napközbeni alvások csökkenésére jobb ha készulsz Kép Enyém 2 órával kelés után megy egy délelotti alvásra (másfél-2 óra), aztán délután 3-fél 4 körul a délutánira (ez egy-másfél óra) Aztán van hogy este 7 körul bealszik furdésig. A többi idoben ébren van Kép

Soraya
soraya
 
 


KrisztaKép
Hú nem semmi súlya van Martinnak!KépKép Viszont egész szépen átalussza az éjszakát. Mi is hasonló bioritmusban vagyunk Olivérrel, Samu viszont este 10-től reggel 7-ig húzza a lóbőrt.KépKép
6 hósan kezditek a hozzátápit ?

Akkor megnyugodtam, hogy nem vagyok elkésve a szoktatással. A drnő szerint 5 hónapos korukra kellene a napi 5*-i étkezésre átszokniuk, de 5* 200 gr-ot kellene enniük. Volt 3 napunk, amikor 4 óránként ettek 240 gr-okat, de annyit visszabuktak belőle, hogy állandó öltözés volt. Aztán ők maguktól rájöttek, hogy nem felkészült még a kis gyomruk erre a sok kajára, és visszavettek a mennyiségből.Kép

Ha összeadom, akkor az enyémek sem alusznak többet mint Martin. Mert max. 30 percet alszanak csak etetés között, és az istennek sem alusszák át az etetési időket.KépKép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?