Új privát üzeneted érkezett!

Tyű, már megint egy laptető! :D
Remélem, ez már tényleg jelent valamit... :lol:

Szóval én meg tegnap és tegnapelőtt erdőben rohangáltam (van is mára olyan izomlázam... :roll: ), jól kiszellőztettem a fejemet. Most már csak mosolygok a hétfői kiakadásomon - tényleg nem volt olyan nagy ügy, csak olyan láncreakció volt az egész. Azt hittem, itt a nagy változás: végre kettesben leszünk itthon és elkezdődnek a rég várt vizsgálatok, erre a srác is a nyakunkon maradt, meg a vizsgálatnak is lőttek. Ráadásul, nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én a mensi első napján mindig annyira "törékeny" vagyok. De most már nem is érdekel... :) Majd megoldjuk spontán. Meg próbálunk spórolni dokira.
Különben is, itt a tavasz! :)
rilka
Vác
 
 


Sziasztok Csajok,
ma nekem is sűrű napom volt, de most kényelembe helyeztem magam és írkálok Nektek!

Rilka: jipppiééé, tiéd a laptető. hozzon Neked szerencsét! :)

Korenka: na puff neki. az én kicsi unokaöcsém is ugyanezeket a tüneteket produkálja. a doki bá szerint ez vírusos torokgyulladás. jobbulást kívánunk neki! Te pedig vigyázz Magadra !

Málnám: itt is csodaszép idő van. a télből szinte a nyárba léptünk. 20 fok felett van a hőmérséklet.
Szurkolok a lánykádnak a holnapi verseny jó helyezéséért.

Mircim: harminchat? a legszebb kor! :) én is 38 leszek már augusztusban.
Vendég
 


SSzép Napot!

Na, van egy kis időm, gondoltam benézek, és mit látok, sehol senki! :)
Kicsit leliismeretfurdalásom van, hogy nem olvastalak titeket, így most pár oldalt bepótoltam gyorsan.

Malna,

Figyeld meg, pár hónap kicsi vitaminozás és nem lesz semmi gond, segít. Én is hallottam, hogy az C és az E vitamin segít. Csinálj sok avakádó krémet, roppant egészséges és még hasznotokra is lesz. :) És itt van a napsütés, ami szintén feltölti a szervezetet.

Bercsi

Gratula a gyors előrelépéhez, nem gondoltam volna, hogy a Lombik ilyen gyors is tud lenni.

Rilka,

Hát az Sztk-nem ecsetelném, szomorú, hogy ennyi járulékfizetés mellett magán orvosra kell költeni, de azt hiszem egyszer már kifejtettem, ha el akarsz érni valamit az egészségügyben, keményen perkálni kell. Mi is megyünk hétfőn orvoshoz, nem is merek belegondolni majd, hogy a sok vizsgálat amit majd előírnak, mennyibefog majd kerülni. Máshonnan megspórolom, szülők segítenek stb. Hőmérőzöl? Az orvos azzal fogja kezdeni, hogy nem ártana, kb 3-6 hónap mire kiismered a ciklusod, és abból majd látni fogják, hogy egyáltalán mikor van peteérésed. Persze UH is követni lehet, de minden orvos ezt a hőmérőzést nyomatja.

Mirci

Vége az átjáróháznak? :) Biztos sokat sétálgattok, most, hogy ilyen jó idő van.

Veronika

Jó, hogy a férjednek ismét van munkája, mégha csak átmeneti, de legalább az van. Ő számítástechnikus? Csak azért kérdezem, mert talán még nekik könnyebb elhelyezkedni.

Korenka

Sajnálom Andrist, vigyázz el ne kapd! Én még ilyet nem is hallottam, hogy küldözgetnek egy kismamát a beutalókkal, nem segíteniük kéne???? Hova mész majd genetikai UH-ra?

Nika

Milyen a munka? Biztos nehéz lehet a férjed nélkül, hogy csak pár hetente találkoztok, de legalább ő is dolgozik. Nálunk is megy kő keményen a leépítés, nagyon nyomom én is, hogy ne legyen gond.

Tegnap úgy volt, hogy fodrászhoz megyek megbeszélni a dolgokat, de el kellett mennie a fodrásznak, így majd jövő héten megyek hozzá. A képet ott hagytam, azt mondta, hogy elvileg meg tudja csinálni, persze látni kell a hajamat is hozzá. Jövő hét is nagy össze-visszaság lesz, menni kell még az esküvő szervezőhöz (anyakönyvi hivatal rendelte ki), hogy megbeszéljük a részleteket, aztán ott lesz az elmaradt fodrász, akkor az orvos stb...néha már csak kergetem magam. A hétvége sem a pihenésről fog szólni. Végre van kocsink, azt hozzuk el a szerelőtől, párom szülei látogatás, vasárnap meg nagy családi ebéd lesz...és akkor kezdődik a hét előről, és közben nagyon stresszel, hogy megbolondult a minta ciklusom, mert nekem mindig is pontosan kiszámítható volt minden és most összedölt a rendszer...:(
:twisted:

nikiee
Budapest XI. kerület
 
 

 
 

sziasztok apa már úton hazafelé :):):):)

Képzeljétek ha minden igaz nyertünk egy fotózást :) Beneveztem Gergő cowboyos képét egy versenyes oldalon és nyertünk :): a vicc az egészben hogy én pont előtte beszélgettem egy fotóssla hogy mi mennyi hány méter nála? hatvanban van a csaj és képzeljétek hozzá nyertük a fotózást :)
amúgy alaphangon sem drága mert azt írt nekem hogy 7000 ft és kb 30 képet ad:9 és házhoz is jön hozzánk kb 3000 ft + lenne :) szóval most várom a visszaigazolásokat:)

korenka . jobbulást nagyfiadnak+++++++++++++

Málna de szupi májusban lakásavató lesz :):) akkor csajok angliába megyünk talizni :wink: :wink: Na jó csak vicceltem :)

nika70
Salgótarján
 
 


Nikee ne busulj, sajnos ez termeszetes, hogy a cikust felboritja egy veteles, nekem 3-4 ciklus mulva lett csak normalis. Szepen be fogsz allni a regi ritmusba, most meg ratesz egy lapattal a stressz, az eskuvo, meglatod, ahogy lenyugszol, jon az a picur...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Sziasztok!
Befutottam én is... :)

Rilka,
Igazából csak a spermavizsgálat volt érdekes, ha azt meg tudjátok máshol csináltatni, akkor nem érdemes a Bolgárkerékbe menni...

Rákosrendező ügyileg, meg arra jutottam, hogy hiába van légvonalban közel, onnan idejutni egy horror. Inkább akkor már a végállomástól mondanám. Melyik pályaudvarra fut be a vonat?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Hurrá, napok óta először itthon is van újra netünk! :)

Nikiee:
Kitartást a sok rohangáláshoz! Azért néha szakíts egy kis időt pihenésre is, az fontos. Nehogy aztán úgy érd utol magad, hogy magad alá kerülsz! :) Nászútra mentek valamerre? Rád férne egy kis gondtalan kikapcsolódás... 8)

Igen, hőmérőzök szorgosan immáron 3. hónapja, még az első "2 perces" dokim mondta, hogy jó lenne. Azt hittem, ez olyan nyűgös dolog lesz, de tulajdonképpen még élvezem is. Csak a kiértékeléssel vannak még problémáim, jól be tudom keverni magam... :roll:

Nika:
De jó, ezek szerint családi hétvégétek lesz. :)
Nahát, most aztán micsoda címlapfotóitok lesznek! Majd mutass ám belőlük nekünk is. :)

Veronika:
Köszi, akkor Bolgárkerék lefújva, jó lesz nekünk itt helyben is.
Horrort nem akarok, a vonat pedig a Nyugatiba érkezik. :) Néztem onnan BKV útvonaltervezőt, 2 átszállással 50 percet ír menetidőnek. Nem túl biztató... :roll: De még ráérünk kiötleni. :) Remélhetőleg Málna hétfőn úgyis lefújja az egészet. :wink:

Ugye, Málna? :) Izgulok ám érted!

Az élet apró örömei: bár az uram ma is dolgozik, de legalább a srác sincs itthon. Ma este enyém a lakás! :D (Rég volt ilyen...)
Kellemetes hétvégét mindenkinek!
rilka
Vác
 
 



nika70
Salgótarján
 
 


Nika,
te a sztár-ral nem boldogulok. Most már kínomban felvettem egy sima hangrögzítővel egy dalt, úgy hogy a fülhallgató mikrofonján vette a zenét is meg engem is :)
Gondolhatod milyen minőségű... de egy oroszlán magamutogatási kedvét semmi sem töri le :lol: :lol: :lol:
wav formátumú... a videa nem enged ilyet feltölteni, ide se lehet, mert gondolom túl nagy 12.6MB... szóval tanácstalan vagyok, hogy hogyan juttassam el hozzátok :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Vera: ezt csak neked :):) ott képek is vannak .indítsd el egyik alapot és alatta van hogy kell beállítani az egészet én is így csináltam ezért nem tudom elmondani fejből :)

1. Használd megfelelően a felszerelésed. Ha nincs profi felszerelésed, akkor éneklés közben a jobb kezed a képen látható módon tedd a mikrofon elé éneklés közben (a jobb kéz ujjait nem kell összezárni), így pl. a ‘p’, ‘f’, ‘sz’ mássalhangzók kiejtésekor nem tudsz ráfújni a mikrofonra felesleges levegőt.


Éneklés közben a mikrofont ne tartsd a szád elé közvetlenül, körülbelül a képen látható módon egy arasznyi távolság elég.

2. Engedélyezd a mikrofonod
Ha ez az ablak megjelenik, akkor válaszd az ‘Allow’ ot, mert egyébként nem engeded meg az alkalmazásnak, hogy használja a mikrofonod. (Ha a ‘Remember’-t is bekattintod, akkor később nem kérdez újra.))


Először gyakorold a ritmikus feléneklést és a megfelelő hangmagasságot. Ha már legalább egyszer elpróbáltad a dalt, akkor klikkelj a ‘Felvétel Indítása’ gombra. A mikrofon érzékenységét, ami a felvétel hangerejét befolyásolja úgy érdemes állítani a csúszka segítségével, hogy éneklés közben a jobb oldali sáv ne a fenti piros mezőben lebegjen, mert akkor a hangos részeknél torz lesz a felvétel.

3. Miért nem hallom a saját énekemet?
Valószínűleg több mikrofon is van a gépedben és alapértelmezetten egy másik van kiválasztva. Nyomd meg az ’Újra felvesz’ gombot és a felvevő alkalmazáson kattints jobb egérgombot, majd a feljövő ablakban a mikrofont ábrázoló fülre kattints és ezt az ablakot fogod látni:


A legördülő listában vannak a mikrofonok, amelyeket a program érzékel. Beszélj a mikrofonban és figyeld, hogy mozog-e jobb oldalon a kicsi zöld csík. Ha nem mozog, akkor válassz egy másik mikrofont a legördülő menüből, egy olyat, aminél beszéd közben mozog a csík. .

4. Ha nem sikerül? Nem tetszik, amit hallok!
Ne feledd, hogy senki! (még a profi énekesek is) nem azt hallja éneklés közben, mint amit a felvétel rögzít. Ez azért van így, mert az emberi hang gömb alakban terjed és valódi fényét a koponya különböző üregeitől kapja meg és a száj előtt kb. 30 cm távolságtól ‘áll össze a rezgésekből’. E miatt van, hogy az énekes a saját hangját belülről torzítva hallja. A jó énekesek mondhatni érzésből énekelnek, ami azt jelenti, hogy éneklés közben nem a hangszínre (amit hallanak), hanem az érzetekre (a rezgésekre) koncentrálnak.

nika70
Salgótarján
 
 


Veronika:
Csak egy ötlet: próbáltad esetleg másik böngészőből megnyitni ezt a teacsillagocskás oldalt? Az Explorer szokott így összeveszni dolgokkal... Te mit használsz?

Különben ne búsulj, ha más nem, majd meghallgatunk élőben. :wink: Vagy csinálunk telefonos körkapcsolást. :D
rilka
Vác
 
 


én google chromot használok egyből bedobta azt az ablakot amin be kell állítani

nika70
Salgótarján
 
 


Köszönöm a tippeket :)
Firefox a böngészőm...

Nika,
köszönöm, ezeket mind olvastam, nekem a 3-as pont lenne az érdekes, de az az, ami nem működik, szürkén van és nem lehet rákattintani... Na sebaj, majd a páromat ráeresztem a témára :)

Rilka,
ja, akkor inkább karaokezni megyünk? :D

Megnéztem a Nyugatiból az idejutást, 40 percet írt, valóban 2 átszállással... :( Amúgy autóval 10 perc lenne... esetleg majd egyeztetünk a csajokkal, hogy jön-e valaki abból az irányból autóval és fel tudna-e venni a Nyugatinál, mert autóval onnan 10 perc, csak a BKV megy hülyén...

Már várom Málna mit tesztel :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


ja, akkor inkább karaokezni megyünk?
Részemről kizárt. :D Én úgy képzeltem, hogy te énekelsz nekünk ott helyben. 8) Cserébe esetleg felolvashatok egy finn mesét... :D
rilka
Vác
 
 


Rilka,
hát ezen jót röhögtem :lol: :lol: :lol:

Rávettem végre apát, hogy megnézze ezt a hangfelvevős dolgot, tényleg nem megy, valószínűleg csak Windows alatt fut.
Viszont letöltött nekem egy progit, amivel tudok majd úgy felvenni, hogy oda utána feltölthessem :) De ez leghamarabb majd kedd, nem tudok vele így foglalkozni, hogy itthon vannak :) De legalább már megvan a megoldás :)

M Á L N A ?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


én google chrommal böngészek és mükszik :):)O

nika70
Salgótarján
 
 


Nika,
nem a böngésző a hiba, hanem az operációs rendszer. A miénk Linux.

Málna, Málna, Málna, nem ma kellene közöljél velünk valamit? :lol: Már tűkön ülök! :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!
Van itt valaki?

Kép

Kép
mirci09
 
 


Van ám! :)
Izgatottan várjuk, hogy Málna nyilatkozzon, mi a helyzet.
De közben Mircire is kíváncsiak vagyunk. :D
rilka
Vác
 
 


sz.veronika:
Már tűkön ülök
Fakír vagy? :P :D :D

rilka:
Na végre. Olyan csönd volt, elgondolkodtam, hogy esetleg ma nem is hétfő van? :shock: :D

Én jól vagyok, azt leszámítva, hogy a gyerekem alig aludt éjszaka :arrow: mi is.
Hétvégén tanítottam és sokat voltunk a szabadban. Jó is volt. :)

Málna:
Nagyon nagyon izgatottan várjuk a kinyilatkoztatást és az úszóverseny eredményét. :wink: :)

Kép

Kép
mirci09
 
 


Én sajnos nagyon érzem, hogy hétfő van... :roll:
De tényleg nagy a csönd itt.

Bbercsinek szorítunk, hogy ma is csupa jó híreket kapjon a győri vizsgálatokon.

Málna, hová lettél? :shock:
rilka
Vác
 
 


Addig akkor amíg unatkoztok sikerült végre átkonvertálnom MP3-ba és feltöltenem a dalolászást :)

Sajnos mivel ezt egy sima hangfelvevővel vettem fel, nem lehetett lejjebb tenni a dal hangmagasságát, így a magas részeknél füleket kérem befogni, azt nem igazán sikerült vinni... :oops: :? :lol:

Ja és először állítsátok le, hogy előbb végig betöltse a számot, mert nekem egyébként akadozik.

http://www.teasztar.hu/?site=player&kar ... aise_Me_Up

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok! Érdekes hétvégém volt. Pénteken elmentem a patikába, de nem volt semmilyen homeo bogyó amit a doki bediktált megvételre András bajára. A patikusnő azt ajánlotta, hogy adjak a a gyereknek jéghideg kólát. Néztem rá nagy szemekkel. Soha életben nem ivott kólát a gyerekem. Ezen a patikus csodálkozott. Szerintem normális, hogy a gyerek nem iszik kólát, de én tudjátok agylövéses egészséges életmód párti vagyok. Na mindegy. Úgy voltam vele, ha azt ajánlja, hogy hangyalekvárt főzzek neki akkor hangyákat is hajlandó lettem volna szedni, csak jobban legyen a bébim. Megvettem a kóla nevű mérget, jól behűtöttem és adtam a fiamnak egy kortyot. Először nagyon nem izlett neki, de utána már igen. Lányok én akkor láttam életemben először csodát. Az igen durva hányás-hasmenést mintha elvágták volna. Azóta semmi. De ez tényleg durva volt. Elötte ha ivott egy korty vizet azonnal alul felül jött belőle.... Ha ezt valaki nekem mesélné, hát nem igen hinném el neki, azt gondolnám túloz az illető, de ezt saját magam tapasztaltam... számomra megdöbbentő volt. Pénteken még kicsit bágyatag volt, de hétvégére már semmi baja nem volt. Próbáltam picit diétáztatni, de neki minden kellett csak nem ropi és főt krumpli. Így óvatosan kis adagban adtam a főt kajából. Semmi baja nem volt...

Szegény lánykám a fogszabályozótól igen szenved. Fáj neki az összes foga.

malna: Ti kaptatok listát, hogy mit nem ehet fogszabival a lánykád? Mi volt az úszóversenyen? És mizus a pocakban?
korenka
Szár
 
 


Naaaagyon jó, tényleg. :wink: :) :D Tök jó a zene is.

Kép

Kép
mirci09
 
 


Korenka,
ez nem semmi! :shock: Hát ez nekem is nagyon fura!!! De szuper, hogy mik vannak, örülök, hogy meggyógyult!!!
Pálmi egyelőre nem hajlandó szénsavasat inni, nem mintha adnék neki - a kóla az meg nálunk is extra tabu - de volt egyszer-kétszer, hogy bele akart kóstolni szénsavasba, de az első korty után köpte ki nagy ívben :)

Szegény lányod, hát persze, gondolom hogy fáj, hiszen nyomja az a vacak valamilyen irányba... :roll:

Mirci,
köszönöm :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Korenka:
Ezt a hideg kólás trükköt én is hallottam már ajánlani, de nem nagyon hittem benne. Örülök nagyon, hogy nálatok működött. :)

Veronika:
Úgy néz ki, én tényleg élőben foglak meghallgatni. Itt az irodában nincs hangfal/fülhallgató, otthon meg megszűnt az internetünk. :(

Amúgy idegesít ez a net dolog. Januárig volt mobilnetünk, de visszaadtuk, mert sosem használtuk, simán loptuk wifin a főbérlőnktől, sosem szólt érte, pedig tudta szerintem. Mostanában viszont a srác folyton filmeket töltött le, erre szépen le lettünk tiltva. :roll:
rilka
Vác
 
 


Jo reggelt lanyok...
Na, csak talalkozunk szemelyesen... ugyan kicsit kesve, de megerkezett piroska is. Ebben a honapban a hazautazase lesz a foszerep, a fogyase - el ne ajuljanak a rokonok- , sporte es a bebigyartas most kicsit hatterbe szorul. termeszetesen nem fogjuk kihagyni ezt a honapot, csak most mas a hangsulyos. A lanyok is itthon lesznek velem egesz honapban, lesz mivel lekotni a luke agyamat.
Uszoverseny> 3 arany, 1 ezust. No komment...
Korenka a kola a foszforsav es a szensav miatt tiszta sav. Biztos kinyirta a virusokat... De te ne igyal!!! :wink: :wink:
Egyszer ittam babasan kolat, egesz ejjel tancolt bent a kolyok, akkor megfogadtam, soha tobbe....
Fogszabi ...lista az van...a lanyom viszont nem tartja be, 2 honap alatt 4 tappancsot tort le (amit masnap egyesevel visszaragaszgattak), jol le lettem cseszerintve, EN, mint szulo...
Mintha tehetnek rola, hogy a menzan pizza van... Elvileg semmi kemenyet nem ehet, minel kevesebb edesseget (mindig a hatam mogott eszi, nem allhatok ott egy legycsapoval mindig mellette), fogmosas minden etkezes utan - gondolom az iskolai szunetekben mindig rohan fogat mosni....- szoval ha mindent betartanank Korenkam, akkor puha , pepes, trutyikat ennenk....
Az a baj, hogy amikor leesik a tappancs, kicsit mindig lecsiszoljak a fogat, ugyhogy celszeru vigyazni, mondtam is a janyomnak, mire leveszik a fogszabalyozot, nem marad foga.... remelem hatasos volt.. :wink: :wink:
O lanyok olyan edin szurkoltatok nekem, gondoltam meg elbujok egy par napig es nem abranditalak ki benneteket, de nem birtam visszafogni magam.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Málna,
először is gratula a szép eredményhez az úszóversenyen!

Piroskát sajnálom, na majd legközelebb! Viszont akkor jöttök! :D

Azt még nem kérdeztem, hogy te hoznád-e a gyerkőcöket vagy egyedül jönnél? És már arra se emlékszem, hogy szombat vagy vasárnap? Csak arra, hogy húsvét utáni hétvége... :roll:

Amúgy lányok képzeljétek nagy megrökönyödésemre apa örült a talinak, már el is keztde tervezni, hogy akkor még kit hív át, mire gyorsan leállítottam, hogy ő szépen megy ki apukájához... :lol: Meglepetten kérdezte, hogy akkor a pasik nem jönnek? Na erre nem számítottam tőle :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


malna5:
Puszi a kislányodnak, tényleg szuper csajszi. :)
Pirinek nem örülünk, de annak igen, hogy látunk. :wink: Annyira nem kell eröltetni azt a fogyókúrát, mert nagyon leamortizálod az önbizalmamat. :roll: :D :D :P
Én is jártam így kólával terhesség alatt.... :roll: :D :D 8)

sz.veronika:
A férjed ilyen nagyszabású bulit képzelt el...szegény, nem hogy nem hív senkit, még ő is le elesz passzolva. Szegényem! :roll: :D :D

korenka:
Én házipálinkára esküszöm és még hallottam, hogy a jó minőségű rum is jó. Szétcsapatja a bacikat, vírusokat, nem oda valókat. A kólára nem gondoltam volna... :shock: :shock:

Kép

Kép
mirci09
 
 


Mirci,
azért gyerekkel és terhessel nem ajánlatos házi páleszt itatni, nem igaz? :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Érdekes lett volna a napunk bepáleszozva :D:D De igazad van. A nagybátyám amikor megszületett mindent kihányt, semmi nem maradt meg benne. A mama aggódva vitte a dokihoz. A doki mondta neki, hogy vigye haza meghalni a babát, nem lehet rajta segíteni. A mamának otthon mondta a szomszédasszonya, hogy adjon a csecsemőnkek egy kávéskanál konyakot. A mama utolsó elkeseredésében megtette... és a nagybátyám ma is él. Visszament a dokihoz és elmondta neki mit tett. Erre a doki mondta, hogy tudja hogy ez tényleg működik, de orvosként nem ajánlhatott ilyet... :shock:

malna: Gratulálok a kis jövendőbeli olimpiai bajnoknak. Szuper!!! A piri annál kevésbé.... :( Kérlek írd le nekem, hogy mi az amit konkrétan tilos enni,mert a lányom nem kapott listát, de a neten olvastam, hogy van ilyen, csak nem találtam. Most gyümölcsjoghurtot gyárt magának naponta 5x és abból még egy adagot betesz a fagyasztóba fagyinak... még élvezi...
korenka
Szár
 
 


Málna:
Lányodnak hatalmas gratula, nagyon ügyes! Piroskától búcsúzz el, ne is lásd többet vagy másfél évig! :) Örülök, hogy jöttök! :)

nem allhatok ott egy legycsapoval mindig mellette
:D :D :D Elképzeltem, ahogy nagy szigorúan ott állsz a légycsapóval... :D :D :D

Veronika:
Na látod, kiderül, hogy nem is lenne olyan remete a párod, mint gondolod, ha nem zargatnád ki folyton az erdőbe. :D

Mirci:
Kicsit korai még alkeszt nevelni a gyerekből, nem? :D Mondjuk a kóla se sokkal egészségesebb, de azért mégis...
rilka
Vác
 
 


pálesz:
Nehogy azt higyjétek, hogy jobban rombol, mint a kóla és társaik. Egy kortyra gondoltam, nem fél literre. Az alkohol fertőtlenít egyébként meg gyümölcsből van. Nem árthat...kis mértékben gyógyszer. Amúgy meg a dédapám egész életében ezt fogyasztotta (egész nap folyamatosan) és 92 évig élt.

Kép

Kép
mirci09
 
 


a multkor en is lattam egy filmecsket a kolarol. Mire is jo a kola? Peldaul tokeletes takaritoszer. Ugy oldja fel az odaegett cuccot a serpenyobol, hogy csak ugy habzik .. vagy a motor tisztitasara is hasznaljak autoban. Allitolag ha vki a kihuzott fogat beleteszi egy pohar kolaba, 2 nap alatt feloldodik. Gondolhatjatok mit csinalhat a csontokkal....teljesen kioldja a kalciumot. Es ugyanolyan fuggoseget okoz, mint a kave. Ismerek olyan kolafuggoket, akik napi masfel litert isznak! Ugyhogy eljen az egeszseg... az en lanyaim sem isznak kolat - legalabbis remelem...elottem nem

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Korenka..konkret kajat nem mondott a fogorvos, a kemeny etelekre hivta fel a figyelmet, arra, hogy ne harapjon almat, ne igyon palackos vizet, csak poharbol, ne egyen kemeny heju kenyeret, piritost stb. A turmix, fagyi, lagy sajt, puha kenyer kis falatokban, puha gyumolcs (banan, eper) stb., tesztaetelek is jok, levesek ilyesmik. Pledaul az uveges viz magamtol nem is jutott volna eszembe, de tenyleg a fogsornak tamasztjuk... Allitolag a kronikus koromragok vannak bajban...attol ugyanis lejon a tappancs, jo indok a leszokasra.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Vera: jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa így már értem :):) nekünk xp-nk van Kkor lehet tényleg ez a gond :)

Vera ez tök jó hozzád képest én sak egy kis fürdőszoba énekes vagyok :):):) kaptál 5 pontoit :):)

Korenka:mert koffein van benne és szénsavas :):) én is azt szoktam inni ha hányingerem van terhességnél is használt a kóla :):):)

amúgy én is kola függő voltam és nem másfél hanem a napi nagy két és fél literes kólát simán megittam, mostanában inkább csak akkor iszom belóle és a két liter elég három napig is és ketten isszuk ha apa pizzát csinál vagy pl rakott krumplit csináltam a nehéz kajákhoz jó :) de alapból már nem iszom ilyeneket :9

Málna:) örülök a jó helyezésekért:):) a pirihez már nem vagyok annyira boldog :( de akkor majd tali lesz :)

nika70
Salgótarján
 
 


mirci: A dédpapát annyi pálesz már konzerválta 92 éves koráig. nem semmi :D:D

malna: Köszi a tippeket! Továbbadom a nagylánylank!

bbercsi: Mivanmááááááá !? :D
korenka
Szár
 
 


Mosolygós és csupa tavasz szép jó napot kívánok Nektek Lányok!
:) :)

Első körben: tegnap - ahogy azt Rilka is írta- Győrben jártunk. a helyzetem: a doki bá várakozásait túlszárnyalva jó irányba halad nálam a kezelés. hormonjaim kordában tartva, tüszőcskéim szépen növögetésben. mostmár két szurit kapok esténként. az egyik a Gonal- F, amely a kis pontocskáimat növeszti. a másik pedig egy az idő előtti tüszőrepedés megakadályozását segíti elő. (ez csíp, de ki lehet bírni) a menetrend a következő:
- szerdán újabb vérvétel hormonok ügyében, aztán UH
- pénteken pedig - ha minden jól alakul- petesejt-leszívás.
- jövő hét hétfő vagy szerda pedig beültetés.
:) :) :) :) :)

a kóláról: én is hallottam, hogy torokgyulladásra, baktériumok és vírusok ellen kiváló. csak amikor valaki beteg ki az aki kívánja a szénsavasat??? :oops:

Málnám: gratula a lánykádnak. igazi kis sellő. :)

Mircim: az én nagyapám is minden reggelét egy pálesszal kezdte. makk egészséges volt egész életében.

Rilka: ez a filmletöltögetés- bevallom neked őszintén- nálam is rögeszmévé vált. :oops: :D
Vendég
 


Bercsi,
hú, hát most egészen elszorult a szívem/torkom/nem is tudom mim... mintha kb. én mennék belültetésre! :lol: Hát ez már nagyon ott van!!! Jövő hét eleje??? Hihetetlen!!!

Ma reggel kipróbáltam a dolgokat, mert torokfájással ébredtem. Rányomtam egy korty Vilmos körtét... egyelőre rosszul vagyok tőle (nagyon nem bírom a piát :) ), de remélem a torokfájást még az elején legyűri :)

Ovus tesztemen a csík pedig eltűnt :shock: Pár napig halványka csík volt, vártam, hogy beerősödik, ehelyett most már semmi sincs :? Na mindegy, remélem azért elkaptuk ha mégis közben volt... :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronikám: :D izgirizgi :)
azt tudom neked mondani, ha rosszul vagy a pálesztól, akkor csak öblögess vele. az is hatásos!!!
Vendég
 


Szép jó reggelt kívánok is mindenkinek. Hát megjöttem a genetikai ultrahangról. ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉssssssssss
Punciskánk lesz! :D Szép kis csajszi, minden rendben van vele.

bbercsi: Juj mindjárt itt van a nagy nap!!!! Nagyon nagyon szorítok!!!
korenka
Szár
 
 


Korenka,
hurrá-hurrá-hurrá!!! :lol: :lol: :lol: Micsoda szép nap van, csupa jó hírek!!! :D

Bercsi,
köszönöm, az öblögetés jó ötlet! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Tényleg gyönyörű reggelre virradtunk. :D Süt a nap végre, bbercsi jövő héten bebabásodik, korenka magzata pedig bemutatkozott. Imádom a jó híreket. :D :wink:

sz.veronika:
Csak nehogy rámfogjátok, ha rászoktatlak benneteket a piára. Vilmos...ühüm.... :P :D :D :D

bbercsi:
Micsoda izgalmak...gondolom mennyire tudsz a tanulásra koncentrálni... a munkáról nem is beszélve. persze minden le van tojva, ez most a legfontosabb. Ezek ám a nagy dolgok! :wink: :D


korenka
:
Mondtam én, mondtam én. :wink: Kár, hogy nem kötöttem fogadásokat. :? :D :D

Mirci:
A gyerekem második éjszaka nem alszik, kicsit meg vagyok nyúlva. De...délután elmegyünk anyuékhoz és enyhén szólva le lesz pattintva a drága egy alvás erejéig. 8)
Néha szúrkál a hasam...ez nem valami jó jel egyelőre....ami a terhességemet illeti. :D :?

Kép

Kép
mirci09
 
 


mirci: Miért nem alszik az a drága gyermek? Jaj de "jó lesz" majd ez a korszak újra.... amikor az ember inkább mosogatórongyhoz hasonlít .... szép is az.... :D

Nem szégyenlitek magatokat? Kismama elött páleszozni!!! Ráadásul no szexre vagyok ítélve.... semmi élvezet nem marad!

Nem is írtam, hogy a méhlepény rálóg a méhszájra. Ezért vagyok 3-4 hétig eltiltva mindennemű erölködéstől és akciótól! De nincs nagy gáz azért.... most olvastam, hogy a kismama ne simogassa a hasát, mert méhösszehúzásokat okoz..... ti hallottatok ilyet?
korenka
Szár
 
 


Gratulalok KOrenka, szepen, katonasan jonnek sorba a gyerkocok, egy fiu, egy lany...
Akkor milyen nevet is valasztottatok ha lany lesz?

Nem emlekszem, hogy szombat, vagy vasarnap van a tali.... asszem szombat??? Veronika, kuldesz egy cimet nekem priviben?
Pontosat am, mert en nem pesti vagyok, 220 km-ert fogok utazni hozzad... Es hanyra menjunk? En nem hozok gyerkocot, csak ugy egyszal magam gondoltam a menoket... ja es vigyunk vmit, mondjuk.....egy kis kolat?? :D :D

Bbercsi ezek csodajo hirek! Csak igy tovabb, es te mar pocaklakosan jossz a talira....

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Velem ma vmi nagy gaz van. 20 perce varom, hogy megsuljon a kaja. Mikor ki akartam venni, akkor vettem eszre, hogy be se tettem a sutobe, csak begyujtottam a sutot. Sajnos nincs mire fogni... :cry:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Korenkám: éljen, éljen ,éljen!!!! :) minden kislány édes kicsi babóca.(persze a kisfiúk sem kivételek) örülök a rózsaszínű hírednek! :)

Málnám: na puff neki.
na de legalább nem égett oda a finom ebéd :)

Mircim: a hasszúrka az nem jó jel? tegnap a Kaáliban azt hallottam miközben friss kismamák csevegtek, hogy " Neked is szúrkált a hasad? " meg ilyenek????? hmmm???
Vendég
 


korenka:
Miért nem alszik az a drága gyermek?
Most olyanja van, hogy aludjunk mi is a szobájában. Amint nyitom az ajtót már hisztizik. :shock: El van kicsit kapatva a fiatalúr...pont ma gondoltam át.
Igen, a mosogatórongy kinézetnek is megvan a jó oldala. :wink: :D
Se pia, se szex???? Húha...mit ki kell bírnunk nekünk nőknek. :shock: Még jó, hogy édességet ehetsz.
méhlepény rálóg a méhszájra
Ez most derült ki vagy még legutóbb? Azért erre figyelni kell. :roll:
Ismertem ezt a hassimogatás és méhösszehúzódásos összefüggést. Én símogattam sokat, ennek ellenére akkor sem volt rendes összehúzódásom, amikor meg már üdvös lett volna. Jobb azért megelőzni, majd símogatod, ha kint lesz. :wink: :D

malna5:
Örömmel látom, hogy igen rá vagy készülve erre az összeröffenésre.
ja es vigyunk vmit, mondjuk.....egy kis kolat
A buli előtt vagy után akarsz takarítani...kólával? :P :D :D :D :D

be se tettem a sutobe, csak begyujtottam a sutot
Hajaj....szerelmes vagy? :D :D

bbercsi:
haszurka: mostanában nem jött be, meg a babás hasszurka nekem erősebb volt. :?

Kép

Kép
mirci09
 
 


mirci: Kezdek parázni én is az alvás miatt. Ha jön a kis Eszter babánk András meg lesz fosztva az anyuék szobájában alvás priviligiumától.... Már most le kellene szoktatni róla... de nincs szívem a fene egye meg. :(
Kicsit nehézkes a dolog is, mert nagyon messze van az Ő szobája a szülőitől, ráadásul más emeleten is. Idén leköltözünk az emeletről, de ahhoz egy nagyobb átalakításra van szükség ami épp hogy készen lesz addigra mire jön a baba..... na mindegy... valahogy lesz...
korenka
Szár
 
 


Málna, illetve lányok :)

Tehát akkor szombaton legyen a tali, jól értem?
Üditőt, édes-sós sütiket, rágcsákat veszek. Ha ezen kívül kívántok még valamit, akkor hozzatok (pl. alkohol vagy gyümölcs), de szerintem nem kell semmi. Ja és eszetekbe se jusson mást se hozni, csak gyertek :)

Még nem mondta senki, hogy hányra jönne... Dél?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sz.veronika 2011.03.29 17:56-kor.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: