Új privát üzeneted érkezett!

jenny: Ne butáskodj nem húzzod te le a topicot. Mindenkinek vannak ilyen problémái és mi is mindig leírtuk a gondunkat.
A dokid mit mondott mikor voltál nála? Mert szerintem a szervezeted még regenerálodik. De az sem biztos, hogy megjön. Hisz nem jött még meg.
Amúgy én is van olyan topic pl a novemberi ahova te is irsz, hoyg senkit nemérdekel mi vana másikkal. Mindneki magával foglalkozik. Illetve lehet nem is a novemberiben van igy cska most ezt hoztam fel pl-nak. Nehogy valakit megbántsak. De tényleg aki kismama az valahogy a mi problémánkkal nem törödik csak a magáéval. Remélem hamarosan mi erre rácáfolunk és babásan is foglalkozunk egymással :)
De Ági is babás mégis érdeklődő:)
Szóval ne izgulj te csak mig minket látsz. Ird le ami bánt hisz megértünk. Nagoyn is!!
És tudod mi a mottónk: CSAK POZITIVAN hisz a golyál már elindultak csakköröznek még felettünk:):)
EGy hatalmas ölelés neked:)

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy írok nektek, de Csucsunak igaza van. Tényleg van olyan topic, ahol mindenki a maga és más pocaklakójával foglalkozik, és akinek még nem sikerült, nem illik közéjük, mert el vannak foglalva a maguk dolgával.
Jenny, engem nagyonis érdekel, hogy mi van veled, csak ugye nem sűrűn jelentkezel. Én sem érdeklek igazán senkit, és magamba folytom a bánatom, meg hogy még nincs babánk.
De neked még nem jött meg, lehet, hogy a baba produkálja ezeket a tüneteket veled. A teszt még túl korai volt, hisz későn volt péd. Én azért nagyon szorítok.

Kép
p__lilla
 
 


Hahó!
Csak gyors leszek.
Lilla: Üdv! :D Gyere hozzánk, mi megértünk. :D De tényleg!!!

Jenny: Egyébként most, hogy Lilla írta, emlékszem,hogy a barátnőm utolsó terhességét a teszt valami későn mutatta csak ki. Szóval tényleg. Amíg nem jön meg, addig nem kesergünk!!!!!!Utána sem, de addig tényleg fel a fejjel.
Puszi mindenkinek! Rohanok tovább!
Sziasztok!
Ildi
brumm
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszönöm nektek a sok együttérző szót, nagyon jól esik, és tudom, hogy rátok mindig számíthatok! Lilla, köszi neked is, tudom, hogy te is hasonló cipőben jársz. Abban a röpke időben, amikor terhes lehettem, én általában még nagyobb gondot fordítottam azokra, akiknek még nem sikerült akkor. Többször bíztattam azokat is, akiknek volt már vetélésük, hiszen agyon aggódták magukat, hogy mi lesz. Talán a hormonok okozzák az eltávolodást, nem tudom, de én már nem tartozom oda.
Ja igen, délután összebújtunk apával, és láss csodát, pirinek csak ez kellett.... :lol: Végre! Amúgy éreztem, hogy nem vagyok terhes, ugyanis én vizsgálom a méhszájamat, mérem a hőmet, és a jelek elég egyértelműek voltak. Csak idegesített, hogy akkor miért nem jön már meg. Na de ami késik, nem múlik. Végre elkezdhetem a málnalevél teámat. Nagyon bízom a segítségében, ha nem is ebben a hónapban, de majd az azt következőkben.
Lilla, ne haragudj, most én is elég önző voltam...látom neked is megjött....Sajnálom! Akkor most egy hajóban evezünk ebben a hónapban. :lol:
Era, házról képek? Akár előzetes is megtenné, már nagyon kíváncsi vagyok! Ja igen, megfogadjuk a tanácsod, párom beszél egy CIB bankos képviselővel, hátha ő többet tudna intézni az FHB-nál. Amúgy is a CIB-nél akarjuk felvenni a lakáskölcsönt, ott is segíthetne. Mondjuk iszonyú drága, mert a hitel 2%-át kéri. :shock: :evil: De talán megéri....
Ildi, hova rohantál?
Ági, hogy vagytok? És Alma ti?

Kép
jenny29
Mór
 
 


Brumm
Aranyos vagy, hogy hívsz a topicba. Sajnos nem ismerlek titeket, csak Jennyt, meg Csucsut. Azért szoktalak olvasgatni néha, hogy megtudjam mi van Jennyvel, mert a novemberibe kevesebbet ír, de érthető.
Úgy érzem, már én sem tartozom oda.

Ha egy kicsit összefoglalnátok, hogy kik a topic tagjai, és kivel mi van, szívesen jövök hozzátok.

Jenny
Akkor ma van az 1. cn? Nekem is. :lol: Csak ugye sajnos nálunk nem lesz baba most sem. A málnalevél tea megrövidíti a ciklust, lehet pont ez kell neked. Amikor ittam, 2-3 nappal előrébb hozta a pét.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!

Lilla: 34 éves vagyok, van egy 3 éves kisfiam. Egy rémálom terhesség után, (amiben olyanért is kezeltek, ami természetes, és nem kellett volna, teli ideggel, és terhességi cukorral zártam a sort az utolsó hetekre.) bevállaltam egy kistesót, ami egyből összejött, de sajna 6 hetesen elment. Valószínűleg így kellett lennie. Azóta meg nyalogatom sebeim, de nem is a vetélés miatt, hanem az, hogy orvosfóbiám van, úgy bestresszelem magam, ha vizsgálnak, hogy hamis értékeket is képes vagyok produkálni. No, ha arra elkezdenek kezelni, én idegroncs leszek.(A doki mondta, hogy fokozottan fognak ellenőrizni.Na, pont attól vagyok annyira ideges, hogy az ördögi kör elinduljon.) Szóval nekem egy agymosást kéne először csinálni, másrészt egy olyan dokit találni, aki emberszámba vesz, hisz nekem, hogy ismerem magam, hogy milyen vagyok, és így próbál segíteni.
Egyébként szeptemberben megyek vissza dolgozni,(zenetanár vagyok) és az a helyzet, hogy sok gyerek visszajön tanulni hozzám,aki abbahagyta, másik tanártól is visszavettem egyet, szóval most nem csinálom meg velük, hogy egy hónap múlva bejelentem, hogy bocs, mégse. Házunk még sehogy sem áll, felújítjuk, anyuéknál lakunk megint, így most pihi van.
Nagyon szeretnék kisbabát, de most még regenerálódom. Még reménykedem, hogy egyszer bevállalom a dolgot. Vetélés után nagyon akartam megint, de mire letelt a három hónap pihi, addigra néhány orvosi vizsgálat alapján (mandula műtét lett volna) úgy beijedtem, hogy most nem is tudom hányadán állok. Úgy érzem, hogy egyre rosszabb. Veszek még néhány nagy levegőt, és megint kedvet kapok Tőletek. :D
NO, most már mindent tudsz rólam. :D

Rajtam kívül Alma van, akit nem ismersz, és Ági, a kismama.
Nem vagyunk sokan, de jó kis csapat. :wink:
Gyere, írj Magadról Te is, hogy megismerjünk. :D

Jenny: Csak úgy rohangáltam: Volt egy tanítványom, akik későn találták el, hogy hegedűs akar lenni a lány, felvették zenei gimibe.De mivel pályára készül, szakközép felé kellett volna irányulnia (Ami még távolinak tűnt, mert hamarabb kellett volna észbe kapni) és most voltunk egy tanárnál, fel is veszi magához, és ezt intéztük, illetve, hogy bejárjon a zenei órákra is, ne csak a gimis órákra, hogy ne vesszen évet...
Épp akkor értünk haza, kisfiam így délben nem aludt, nem volt aki elaltassa, extra nyűgös volt, és épp valami extra nyűgjét kellett kielégítenem. Már nem is tudom, mi volt. :D :D :D De most már szunya van.
No, jó, hogy megjött a piri, és lehet újra indulni. A málnalevelet én is hallottam, hogy jó, meg terhesség vége felé is mondják, hogy jó.
Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek. Ha összejön a baba, akkor meg egyből abba kell hagyni a teákat? Vagy tovább kell még valameddig inni? Vagy van olyan tea, ami terhességkor végigiható?

Era: Tényleg tegyél képeket, ha tudsz, én is nagyon kíváncsi vagyok a házatokra. :D
Tiéd a laptető!!!!Na, mit jelent?????? :D :D :D

Alma???Merre jársz???
Ági?????

Bocs, hogy hosszú voltam. :oops:
Sziasztok!
Ildi
brumm
 
 


Sziasztok!

Üdv Lilla! :) Én is hívlak ide, pont nemrég volt nekem is hasonló érzésem egy topiccal, de nem próbálkoztam sokáig. Itt tényleg mindenki nagyon kedves! mit lehet tudni rólad?

Én 28 vagyok, és 16 hónap várakozás után úgy tűnik van egy első babám/nk (holnap lesz 6 hetes). Teljesen új a helyzet, alig tudom felfogni. Ti mióta próbálkoztok? miket próbáltál ki?
Én pont most szántam rá magam, h elmenjek dokihoz hormon beutalóért, kipróbáltam egy arwen tornát, és málnalevél teát ittam. Palástfűre már nem volt lehetőségem, mert nem tudtam eldönteni mikor volt PE, így az kimaradt.

Jenny, szerintem az húzza le a topicot, ha nem ír senki :? Hidd el a málna levél tea segíteni fog! Írod, h szükséged lenne a párodra - érdekes, mert most nekem is megnövekedett az igényem a babusgatásra.
Nekem az volt a stratégiám, hogy amikor megjött, 1-2 napig szomorkodtam, vígasztaltam magam. Aztán a hormonokra bíztam magam, és élveztem az újjászületéstemet.

Ildi, milyen volt az utazás? Pihentetek?
Én is szívesen innék most valami méh erősítőt, vagy ilyesmit. A palástfű az, de csak így magamtól nem merem.

Mostanában fáradt vagyok estére, nem bírom ezt a meleget. Alapjáraton sem bírnám. Ma kértem időpontot, 17-én megyek dokihoz. Az lesz a 8. hét Remélem lesz UH és szívhang is.

Holnap este elutazunk a hétvégére.

Alma
f_alma
 
 


Köszönöm, hogy ilyen aranyosak vagytok.

Alma
Gratulálok a bébihez! Akkor most izgulhattok 17-ig, hogy mi lesz a dokinál. De biztos minden rendben lesz.
A stratégiám eddig nekem is hasonló volt.
Próbáltam a málnalevél-palástfű párost. Állítólag a palástfüvet a terhesség 12. hetéig lehet inni, segít, hogy ne legyen vetélés.

Rólam:
Májusban múltam 30 éves, 1 éve házas. Férjemnek ma van a 34. szülinapja. November óta próbálkozunk babával. Minden ciklusom vége egy kudarc, amit már kezdek megszokni. Nekünk eddig még semmi nem sikerült egyszerűen, mindenért meg kellett szenvednünk. Lehet a babával is így lesz. Májusban elmentem a nőgyógyászomhoz, hogy nem sikerül a bébi. Azt mondta, a párom kivizsgálásával kell kezdeni. Andrológiára utalta, ami legközelebb hozzánk Tapolcán van a meddőségiben. Kértünk időpontot neki, de szerencsénkre mondták, hogy jó lenne, ha engem is megvizsgálnának. Voltunk is most június végén, mindkettőnktől vért vettek, megvizsgált nőgyógyász, a férjemet is megvizsgálták, kiskatona vizsgálat is volt, ahol kiderült, hogy nem megfelelőek. De szegénykém nagyon izgult, és családi gondok is vannak nálunk, úgyhogy stresszel rendesen. Pénteken megyek a 3. cn-i vérvételre, és újabb kattincsvizsgálat lesz, de ezt már itthonról vihetjük, nyugodtabb körülmények között. Július 21-én lesz összegzésünk, addig nem mondanak semmit. Izgulhatunk rendesen.
Jövő hétvégén megyünk nyaralni Olaszországba. Már nagyon várjuk, kicsit kikapcsolunk, már amennyire lehet.
Kb. másfél hónapja eszünk multivitamint, meg maca-t. Az utóbbitól annyira szép hőgörbét produkáltam, hogy csak na.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!

Lekvárfőzés közben bekukk. :) (Ilyenkor jött a barack, plusz alszik a Bercus)
Alma: Így telik az idő? Tök jó, hogy már 6 hétnél tartasz. :D ( Ne haragudj, az előbb Ágit kismamáztam, és közben Te is az vagy!!! :oops: Tiszta hülye vagyok! :evil: Ne haragudj!!!!!!!!!Bocs!!!!!!! :oops: Úgy le vagyok fáradva, hogy néha lemaradok ezek szerint vagy két héttel :roll:Olyan ciki!!! )
Pihenj sokat, ha tudsz és igényled. Én valahogy érdekes módon csak az utolsó hetekben a kórházban tudtam jót aludni. Szerintem addigra purcantam ki. :D :D
Jó volt a nyaralás, Balatonfenyvesen nagyon klassz a part, van nagy füves rész játszóterekkel, és mindig van olyan, hogy a fák hűvöst tartanak felette. Ez gyerek szempontból nagyon jó. A víz is jó volt, jól éreztük magunkat. A szállást, ha én választom nem ez lett volna, de nem volt vészes, megoldottunk mindent. Összegezve jó volt. Bár a pihenés inkább a saját ágyikóban itthon. :P

Lilla: Én is májusban születtem. :)
Pont ilyesmi gyógynövényre gondoltam, ami terhesség alatt is jót tesz.
Amikor szültem, volt egy ikres kismama, akinek szintén Tapolcán voltak a vizsgálatai. Nekik ott lett lombik is, és egészséges ikrek születtek, utána meg spontán egy harmadik baba. :D
Alaposan kivizsgálnak Benneteket. és 21-ig várni????Na, én ettől pusztulok ki. :oops: A várni, várni, várni...
A kiskatonák a stressztől lehetnek nem megfelelőek? A fene ezt a stresszt! annyi mindent tud csinálni. :evil:
Rendben lesz minden. Megnyugszotok, és jön a babuci.

No, megyek megnézem a anyut és a lekvárt, aztán meg egyszer csak alvás, mert megint biztos hülyeségeket beszélek.
Sziasztok!
Ildi
brumm
 
 


Alma: Igen én is valahogy még nem szoktam meg, hogy kismama vagy mert rögtön Ági jutott az eszembe. De közben meg 2kismamánk van már. EDDIG!!! :)
Szóval meg kell nekünk si szokni, hogy kismama vagy nem csak neked ám:)
Vigyázz magadra illetve magatokra ne menj a nagy melegbe ki mert a kismamák ezt nehezebben vislelik.

Lilla: üdv köztünk. Igen a novemberiből ismerlek. Én nem járok már oda pont azért mert nagyon sokan csak magikkal foglalkoznak. Jennyvel is csak itt beszélek már.
De jó, hogy jöttél mertitt kevesen vagyunk ami jó mert mindnekivel tudunk foglalkozni éspersze akarunk is.
Erről a spermavizsglatról még nem hallottam, hogy stressztől is lehet. Szegény párodat biztasd mert lelkileg nem könnyű ez neki. Mond neki, hogy erről ő nem tehet és biztosan jön a baba.
Mentek Olaszországba majd ott sikerül. Környezetváltozás jó idő jót tesz majd.
Mi tavaly voltunk Olaszországban egy csoda volt. Hova mentek?


Én azt hallottam, hogy a folsav jó a babának. Gebnetikára miegymás.
Alma te nem szeded?

Ildi: Örülök, hogy jó volt a nyaralás. És meglátod ezt a baba dolgot az élet megoldja úgyis. Majd kedvet kapsz tőllünk vbagy mi tőlled:) :)


Jenny: Ezt a fránya pirit sajnálom piszkosul. De most akkor nézzünk előre és a következő hónapra koncentráljunk. Én bizok abban , hogy eljön a mi időnk:):)

Ági: merre vagy?? gyere azaz gyertek:)azért sürübben hisz hiányzol ám nekünk!!

Kép
csucsu05
 
 


Brumm
Május hányadikán születtél? Én 25.
Igen, a várakozás a legnehezebb, de gondolom a vérvételek eredményére kell ennyit várni. Szép kis nyaralásunk lesz így, de lehet jobb is, hogy nem tudjuk az eredményt, mert valószínű nem sok bíztatót fognak mondani.

Csucsu
Bibionéba megyünk, de voltunk már Lignanoba és Jesolóba is. Mindegyik szuper hely. Ti merre jártatok?
Sajnos ez az egész dolog mindkettőnknek nagyon rossz lelkileg. Biztos neki is. De azért bíztatom persze. Meg nekem is, mert ha nálam meg minden okés, a lombikhoz, meg az inszemhez kapnom kell egy csomó hormont, meg miegymást. Az átjárhatóságiról nem is beszélve. :cry: :cry: :cry: Nagyon félek.

Jenny
De jó a csillagocskád. Ugye napozik és koktélt iszik?

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!

De jó Lilla, hogy te is csatlakoztál hozzánk! :lol:
A teákról és bogyókról: A palástfű tinktúrát kimondottan ajánlják a babatervezők otthona honlapon a terhesség 3. hónapjáig, megelőzi a vetélést, már ami hormonbajok miatt következne be. Valami progeszteron pótló a palástfű. Én már be is szereztem pár hete, most ciklus első felében málnalevél tea megy, 2. felében palástfű tinktúra. Azt mondják, az erősebb, mint tea formában.
Alma, én akkor vágyom jobban babusgatásra, mikor lelkileg mélyebben vagyok, pl. apukám miatt, vagy a baba dolog miatt. De már csak 1 éjszaka Apa nélkül, hurrá!!!
:D
Era, igen, a folsav megelőzi a genetikai problémákat, én is szedek pluszban a vetélés óta. A mensi most nem keserített el, mert nagy fájdalmaim voltak, és alig vártam már a megkönnyebbülést. Ma már alig fájt a hasam, meg a derekam.Viszont beköszöntött a Niagara. :shock: Múlt hónapban barátcserjét szedtem, lehet, hogy vastag méhnyálkahártyát csinált, és sztem a késői pé is attól volt. Az is segíti a peteérést, a 2. felében meg a beágyazódást, ezt egész hónapban lehet szedni. Most duplázok, mert ezt is szedem tovább, hátha több hónap kell a hatásának.
Lilla, irigyellek ám a nyaralás miatt!!!

Az orvostól meg ne féljetek, minden rendben lesz, találnak megoldást a problémátokra, hidd el! Én bizakodó vagyok, hogy nem lesz rá szükségem, de ha mégis, ott az inszemináció, a lombik, olyan nincs, hogy ne legyen babám. Ugyi csajok? :wink:

Kép
jenny29
Mór
 
 


Ja igen: Lilla, jól látod, az egy tengeri csillag, és koktélt iszogat. A nyár jegyében tettem fel ezt a képet, hiszen a babákon túl nyár van ám, és forróság, és pihenés!!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
jenny29
Mór
 
 


Jenny

Igen, nyár van, forróság és pihenés! Imádom!
Vettünk medencét a héten, tegnap töltöttem meg vízzel. Délután meló után már meg is fürcsiztünk benne. Szuper. De remélem a kutyák nem akarnak utánozni minket. :lol:

Neked szed a párod valamit a kiskatonák erősítésére?
A barátcserje szerintem is kitolja a pét. Egyszer én is szedtem, és akkor nekem is a 20. nap volt. De a málnalevél meg előrébb hozza. Mikor azt ittam a 13. napon volt, és 26 napos ciklusom lett tőle. Most semmit nem iszok, és így 28 napos volt.
Most nem terhelem a szervezetem semmiféle szerrel, míg ki nem derül, hogy van-e nálam is bibi, vagy csak a férjemnél.

Apukád hogy van?

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!

Jenny, mi baj a papáddal? Beteg? :S

Lilla, akkor még "csak" 8 hónapja várjátok a babát. Igen, sok időnek tűnik, de pont a mi időnk fele. Miért kezdtétek el ilyen hamar a kivizsgálást? Én azért húztam-halasztottam a dolgot, mert attól féltem, h az teljesen kikészítene, ha "betegnek" kezelnének, és mindenféle vizsgálatra kellene járnunk. A doki is azt mondta, akinek felvázoltam a helyzetet, h "2 év alatt meglesz!" most úgy tűnik igaza van :)

Lányok, semmi gond, még én sem érzem magam kismamának! :D
Nem szedek folsavat, és meg is ijedtem mikor olvastam róla, de állítólag várandóság idején már mindegy.

képzeljétek, most tök szarul vagyok. Fája fejem, és nem bírok sem enni, sem inni, de nem tudom, h a babától, vagy a fejfájás (szokott nekem iylen lenni alapból is: fejfájás egy kis émelygéssel) De most nem merek semmit sem bevenni: se aspirint, se algopirint, mert rá van írva, h csak nagyon megalapozott helyzetben és kezelőorvossal konzultálva... :( Mit gondoltok?
f_alma
 
 


Lilla, Olaszországot mi is nagyon szeretjük!!! Meglátod, nagyon jó lesz! Van, h a dokik nyaralni küldik a párt, akik babát szeretne de nem fogan meg. :)
Ja, és biztos vagyok benne, h a férjednek csak a stressztől lett rossz az eredmény! Az nagyon számít! (tapasztalat)

Ildi, én is örülök, h jól telt a nyaralás! 8) És felejtsd el, nem baj, h elfelejtetted, h kismama vagyok - ha még én sem érzem, hogy várhatnám el másoktól, h észben tartsák? :wink: Jó lekvárfőzést, bizti nagyon fincsi lesz! :P

Meleget én most nagyon nem bírom, ráadásul a mh-en nagyon nagy a levegőtlen meleg, az kiakasztó.

(végül holnap utazunk, nem ma, de zt észrevehettétek:-)

Búcsúzom, még később benézek!
f_alma
 
 


Sziasztok!

Apukámat tavaly nyáron műtötték tüdődaganattal, most pedig pár hete megint találtak a szervezetében rákos sejteket. Kemóra jár ismét. Néha nagyon le tudok törni, hogy mi lesz vele, velünk, de aztán bízom a gyógyulásában és az erejében.

Én is úgy vagyok vele, hogy ha idén nem sikerül a baba, januárban irány az orvos. Az nekünk is 8 hónap sikertelenség után lenne, mint Lilláéknál. Nem húznám az időt, ha nem muszáj, hiszen én idén már 30 leszek, és nincs gyerekem. Ti azért ráértek egy picit jobban, egy szép babával a karotokban. :)

Alma, nekem a védőnő azt mondta anno, hogy nyugodtan szedjek be Algopirint, ha fáj a fejem. Azt az egyet szokták engedni, de ha kétségeid vannak, először csak egy felet szedj be, hátha az is segít.

Lilla, párom Q10 koenzimet szed a Bérestől, amiben van szelén, cink, E vitamin kiegészítés is. Szedte márciusban a homeós bogyót is, amit a babatervezőkön rendeltem, állítólag kiskatona feljavító. Nincs ilyen gondja, (valószínűleg, ha már össze tudta hozni a babót), csak a biztonság kedvéért szedte, de az állóképességére nagy hatással volt, negatív értelemben. Úgyhogy gyorsan abbahagytuk, és hál istennek, azóta minden a régi. :lol: :oops:

A barátcserje+málnalevél szedhető együtt, ezt olvastam, de akkor ha az egyik kitolja a pé-t, a másik előre hozza, akkor mi lesz ebben a hónapban? :roll:

Mi a Mátrába megyünk nyaralni, de majd csak augusztusban. Már nagyon várom!
Ildi, Fenyves klassz lehetett!

Kép
jenny29
Mór
 
 


Sziasztok!
Ti aztán írtatok ám! :D
Lehet, hogy jegyzetelnem kell, hogy ki ne hagyjak valamit. :D

Lilla: Én május 26-án születtem. :D
Olaszországban egyszer jártam, de el tudnám viselni most is. :)

Jenny: Szegény apukád! Gyógyulást kívánok neki!
A palástfű tinktúra valami alkoholos kivonat? Én egyszer valami propolisz tinktútával szívtam meg. Olyan hasmenésem lett, hogy még tán életemben olyan soha. Mondjuk lehet, hogy másfajtától nem lenne semmi bajom, de azóta a tinktúra nevű dolgoktól kicsit félek. Pedig ez nagyon jól hangzik, hogy a hormon alapú vetélést megelőzi. De gondolom azért a tea formátum is jó.

Alma:Jó kirándulást Nektek! Hova utaztok? ( Vagy csak megint nekem maradt ki, de nem emlékszem, hogy kérdeztük volna.)

Bercussal nem ettem előre semmit, Amikor megtudtam, hogy jön a baba, akkor elkezdtem az elevitet. Hála Istennek semmi olyan baj nem lett, ami miatt előre ajánlják a folsavat.
Másodszor ettem előre vitamint, és elment a baba. Nem lehet ezt tudni.
Ha kiegyensúlyozottan táplálkozik az ember, szerintem semmi probléma nem lesz, ha előre nem ettél, illetve egyelőre még nem eszel semmit vitaminkészítményt.
( Nálam a terhesség második felében az Elevit mellé még rengeteg vasat beszedettek.Elevitben is sok van. Minden fajta problémák onnantól kezdődtek.
Fel tud borulni az ember szervezete, ha valamit túladagolnak, egész más dolgok nem szívódnak úgy fel....
Azóta megpróbálok a természetes dolgok felé fordulni a mű gyógyszerek helyett, de ezzel sincs tapasztalatom, úgyhogy nézelődök, mi az, amit lehet szedni terhesség alatt is.
Szóval ha tudtok olyan természetes alapú készítményt, ami szedhető, és jót tesz tehesség alatt, írjátok le, légyszi.

Megyek, mert tegnap nem túl sokat aludtam, be kéne pótolni.
Lekvár jó lett, reméljük el is áll. :D
Sziasztok!
Jó éjszakát!
Ildi
brumm
 
 


Alma: Nekem Panadolt lehetett ennem igaz lázcsillapításra, terhességkor is, és szoptatáskor is. Szerintem az fájdalomcsillapításra is jó. Algopyrint én is hallottam, hogy lehet, de én nem mertem, mert amit olvastam rajta, valahogy visszatartott. :oops:

Ja, Lilla: Medencében fürdés de jó lehetett!!!! Nekünk csak nagyon kicsi van a Bercusnak, abba mi nem férünk bele. :oops:

Sziasztok!
Ildi
brumm
 
 


Jenny, köszi a tippet. Már majdnem beszedtem egy fél algót, de megjött a férjem, és elmúlt!!! Hihetetlen! :lol:

Ildi, nem kérdeztétek, Egyek mellé megyünk egy kis fogadóba baráti családokkal, 10 felnőtt, 7 gyerek... nem nagyon lesz pihenés.

Jenny, jobbulást a papádnak! Sajnálom! :(

Jó 7végét Mindenkinek!

Alma
f_alma
 
 


Alma
1,5 évet vártatott magára a bébi? De a lényeg, hogy most ott van a pocidban. Nekem a 8 hónap is sok. Főleg, hogy mindenki terhes a környezetemben, meg kisbabájuk van. Gondoltam menjünk el kivizsgálásra minél előbb, ne húzzuk az időt. De jól is tettük, mert kiderült a probléma. 30 éves koromban akartam szülni, de akkor nagyon bele kell húznunk, hogy még ne lépjem át a 31-et. :D
Szerintem vegyél azért gravidát vagy elevitet. Abban van folsav, meg mindenféle vitamin, amire a babának és a mamának szüksége van. Bár most annyi friss zöldség és gyümölcs van. Ha változatosan táplálkozol többet ér, mint a vitaminok.

Úgy tudom, algopirint lehet enni fejfájásra, nem árt a babának. Persze csak módjával.

Jenny
Biztos szuper lesz a nyaralás a Mátrában. Mi mindig csak tengerpartos, meg Balcsis nyaraláson voltunk, de kipróbálnám egyszer a hegyekben is. Akár Magyarországon, akár az Alpokban.
Kívánom, hogy már egy kis potyautassal menjetek!
Az esküvőt nem tartjátok meg valamikor?

A férjemnek ma vettem C vitamint, venni fogok Q10-et is, meg E vitamint, ginzenget és cinket, hátha használnak valamit. Ártani biztos nem ártanak. Úgyis mindig olyan fáradt és kimerült szegénykém. Majd Olaszba kikapcsolunk. :lol:

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!

Alma: Akkor ez nem pihizős hétvége lesz, de biztos jól fogjátok magatokat érezni. :D

Lilla: Én is 31 előtt akartam szülni, de kicsit túlfutottam rajta. kb: 10 napot. :D De most meg már öregszem. 35 előtt gondoltam volna a másodikat, de ahhoz igyekezni kéne. kifutok én abból. :oops:

Jenny: Mártában évekkel ezelőtt nyaraltunk mi is, én nagyon szeretem azt a környéket. :)

Era? Mi újság Nálatok?
Ági? Merre vagy?

Sziasztok!
Szép napot!
Ildi
brumm
 
 


Sziasztok!

Jenny szíves invitálására szeretnék hozzátok is csatlakozni, ha nem baj. :D

Magamról:
27. évemet taposom, két és fél éve élek együtt életem párjával, és lassan 8 hónapja próbálkozunk,hogy végre beköltözzön 1. pocaklakónk! Nagyon várjuk már! Sajnos eddig nem sikerült! :roll:

Kép
anda81
 
 


Szia Anda!
Mi már ismerjük egymást egy másik topicból. Örülök, hogy idejöttél. Én is pár napja csatlakoztam, és nagyon kedvesen fogadtak.
Hova fogtok utazni?
Drukk a mielőbbi babásodáshoz!

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!

De jó, egyre többen leszünk. :D
Anda: Örülünk Neked, gyere bátran.
Drukkolok Nektek is a babócához.
Ti hol laktok?
Igaz, tán én sem írtam, mi Kecskeméten. Lillát beazonosítottam, hogy Tapolca környékén. :D

Mennem kell, ébredt a Berci!
Sziasztok!
Szép napot!
Mindenkinek Puszi!
Gyertek, ha tudtok.
Ildi
brumm
 
 


Sziasztok!

Ildi, nem tudom, hogy a tinktúra alkoholos-e, de ha a terhesség 3. hónapjáig szedhető, akkor sztem nem az.
Lilla, minden vágyunk az esküvő, de sajnos a banktól függ, mikor lesz. Feljebb írtam, talán múlthéten az egész sztorit, ha gondolod olvasd el, hogy szivatnak minket.
Anda, örülök, hogy jöttél! Azért hívtalak ide, mert itt kicsit családiasabb a hangulat, meg sokunknak nincs még baba, és a próbálkozós élmények itt még érdekesek egymás számára.
Lilla, márcsak egy hét, és mentek nyaralni! Hotelben vagy bungiban fogtok lakni? Ketten mentek, vagy családdal, barátokkal?
Ma olyan szarul vagyok, szédelgek, hányingerem is van. Fülledt az idő nagyon, apa is elszédült a boltban. De most már Forma1 van, semmi baja! :lol: :wink:

Kép
jenny29
Mór
 
 


Jenny
Tényleg nem semmi ez a bank. Nem értem, mire jó ez a herce-hurca. Hiszen ha visszafizetitek, akkor is jól járnak, mert jóval többet kérnek gondolom, mint a még hátra levő részlet. Csapjatok az asztalra. :evil:
Hú, az én férjem is nagyon szereti a Forma-1-et, igaz én is mindig megnézem, de a futam alatt szunyókálni szoktam egyet.
Jaj, a nyaralást már nagyon várjuk. Apartmanba megyünk, viszünk bringát is, mert arra felé sok a kerékpárút, úgyhogy bejárjuk a környéket. Ketten megyünk. Voltunk már barátokkal, de jobb kettesben, nem kell alkalmazkodni senkihez. Sajnos családdal nem tudunk menni, mert valakinek a kutyákat is etetni kell. :roll:

Brumm
Én ajkai vagyok. Jó, hogy közel van Tapolca. Bár pénteken voltam a 2. vérvételen. Nagyon sokat kellett várni. 2,5 órát lógnom kellett a munkahelyemről.

Kép
p__lilla
 
 


Jenny: Ja, igaz, akkor biztos nem lehet alkoholos a tinktúra. :oops:
Kicsit szita az agyam.
Tényleg. A Banknál vannak-e fejlemények azóta?

Lilla: De jó lesz Nektek. :D Már én is annyiszor megfogadtam, hogy nyaralni csak a saját családunkkal megyünk, nem alkalmazkodunk másokhoz.
De mindig befűznek az ismerősök, most meg iszom a levét. A Berci eltanulta a másik kislánytól, hogy nem hajlandó enni, csak nyafog.
(Persze az édesség menne.) Pedig olyan jól evett. Remélem azért visszaáll a helyzet.
Milyen kutyáitok vannak?
Vérvételre várni: :( Mindenütt ez van ezek szerint.

Era? Merre jársz? Rég jártál erre. Hogy vagy? Mit csináltok?
Ági? Te is gyere? Helyzetjelentést kérünk, hogy vagy. :D

Anda: Írj még magadról, bármi, ami eszedbe jut.

Mi ma vásároltunk, a háznál voltunk, férjem csinálja, de annyira lassan haladunk, hogy nem is tudom elképzelni mikor lesz az kész.
A fólia ontja a cukkinit, már mást se eszünk szinte, csak azt. :oops:
Kezd érni a paradicsom, az elsőket leszedtük. :D Kiszedtünk ma egy sor uborkát, mert olyan keserű, hogy nem is akarjuk már látni.
Ennyi volt a mai napunk.

Sziasztok! Majd még benézek!
Ildi
brumm
 
 


Sziasztok!

Lilla, de jó nektek, hogy nemsokára már lazultok! Nekünk még egy hónap, sajna... :(
A Mátrában mi is sok bicózást, túrázást, pingpongozást, teniszezést tervezünk, ja meg rengeteg sétát. Apa allergiás, remélem idén enyhít majd rajta valamit a jó hegyi levegő. Erkélyes és a Kékesre néző szobát kértem direkt. Meg lesz egy kis csónakázó tó is, majd gyúrunk karra is. :lol:
ÉS mire ti hazaértek, már meg is lesznek az eredmények, nem? Kívánom azért, hogy potyautassal gyertek haza!!! Hol vizsgálnak titeket? Lehet, hogy már írtad, csak nem emlékszem.
Ildi, banknál semmi, apa éjjeles volt a héten, délelőtt aludt, nem tudta hívni őket, de sejtem, megint mit válaszoltak volna. Jövőhéten felhívja a CIB-es képviselőt, hogy mit tudna intézni nekünk. Cukkini......imádom! Pénteken kaptam egy kolleganőmtől patisszont,pont jókor, mert amúgy is azt akartam csinálni magamnak szombaton. Imádom rántva! Cukkiniből meg muszakát szoktam csinálni. Jó nektek, hogy van kertetek! Na de majd egyszer nekünk is lesz...
Anda, ti jártok orvoshoz? Bocsi, de mostanában nemigazán tudok koncentrálni. Valamelyik nap is totál összekevertem, melyik kolleganőm milyen sztorit mondott, és egy másiktól követeltem egy történetet, pedig nem is ő mesélte. Csak nézett rám bután, hogy mit akarok tőle... :lol:
Alma, remélem jól telik a nyaralás....Ha hazaérsz, képeket és sztorikat kérünk!!!!!!!
Era, hogy vagytok? Bírjátok még ebben a melegben a ház szépítgetést? Lassan most már igazán megdobhatnál minket egy-két képpel... :roll:
Ági....te átmentél egy másik topicba??? Mizu veletek? Baba fejlődik szépen?

Mindenkinek szép vasárnapot!!!

Kép
jenny29
Mór
 
 


Brumm
Van 2 németjuhászunk, meg a szüleimnek is van 3 (apa, anya, fia). Úgyhogy ha mi megyünk nyaralni, anyu etet, ha meg ők nyaralnak, mi etetünk. :lol:

Jenny
De szép helyen lesztek a Mátrában. Apának biztos jót tesz majd a hegyi levegő, meg a mozgás. Mi is viszünk bicajt. Meg esténként nagyokat fogunk sétálni. Egyik napra terveztük, hogy ellátogatunk San Marinoba.
Tapolcán vizsgálgatnak minket. 30 km tőlünk, úgyhogy nincs messze. 19-én jövünk haza, 21-én megyünk az eredményekért konzultációra. Ott majd megmondják a sorsunkat. :cry: Apával most etetem a tökmagot, hátha jót tesz a katonáinak. :lol:

Ma délelőtt piacoztunk Veszprémben. Vettünk a héten egy motort, ahhoz vettünk bukósisakot, meg egy tárolórekeszt hátulra. Tegnap ki is próbáltam a mocit, életemben először vezettem!
Ebéd után egy kicsit fürdőztünk a medencénkbe. Most persze a Forma 1-et kell nézni, de utána napozunk és újra fürdünk kicsit.

Nektek hogy telik a hétvége?

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást! :D

Brumm:
Mire lennél kíváncsi? :D Bankban dolgozom, nemrég léptettek elő csoportvezetőnek (a tipikus: nem kapsz több fizetést, viszont jóval nagyobb a felelősséged...), párom az építőiparban dolgozik, kőműves burkoló, de gyakorlatilag az ácsoláson kívül mindent meg tud csinálni egy házon - a kis ezermester :D - Budapesten lakunk, Kőbányán.

Jenny:
Nőgyógyászhoz járok rendszeresen. A páromat már kivizsgálták neki semmi baja, én vagyok a ludas a dologban... :( Closty-t szedek december óta. Peteérés van, de valamiért nem termékenyülnek meg. Erre a hónapra a doki felemelte a Colsty adagomat, úgyhogy középidőtől megint járhatok UH-ra. Remélem megteszi hatását!

Kép
anda81
 
 


Sziasztok!


A hétvége csendesen telt, most itthon voltunk, pihiztünk.
Lilla, én is motoroztam már, egyetlen egyszer életemben, de nem tudtam bevenni a kanyart, és bumm, bele az árokba... :lol: El is ment a kedvem a dologtól. A bicó biztonságosabb. :D
Anda, ha van peteérés, miért kapod a Clostyt? Az nem azoknak van, akiknek nincs pé? Vagy neked gyengécskék? Az egyik kolleganőmnek is ez a problémája,hogy erőtlenek a petéi, és ő málnalevél teával erősíti őket.
Én már szinte minden éjjel azzal álmodom, hogy a kisbabám ott kúszik a pocakomon, és keresi a cicit. :lol:
Azon gondolkodtam, ha leszedem a kertből a málnának a leveleit, leszárítom, és összetöröm, az ugyanaz, mint a bolti málnalevél tea? :roll: Persze előtte jól lemosni, a permet miatt.

Kép
jenny29
Mór
 
 


Jenny
De jó, hogy te álmodsz babával. Amit álmodunk általában be is szokott teljesedni. Úgyhogy remélem hamarosan tényleg a pocidon kúszik a bébid. Van olyan ismerősöm, akinél beteljesültek az álmok.
Én nem szoktam álmodni mostanában semmit. Még arról sem álmodtam soha, hogy babánk van. :cry: :cry: Pedig olyan jó lenne.
Szerintem a málnalevéllel nem érdemes vacakolni. Nagy munka leszedegetni, megtisztogatni, stb. A boltba lehet kapni, nincs 300 Ft egy zacskó, és sok van benne, több hónapra elég. Még maradni fog a szülés előttre is.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!
Gyors bekukk...
Örülök, hogy jól telt a hétvége.
Az álmokról. Azt én is álmodtam régen, hogy nekem fiam lesz. És van is. De valamelyik éjjel meg azt álmodtam,hogy ikreim lesznek.
Ja, álom-álom..... :D :twisted:
Anda: Nekem is az jutott az eszembe,hogy akkor mért kell a gyógyszer. Pont, ahogy Jenny is írta. Vagy a gyógyszerrel van pé?
Jó az ilyen ezermester férj a háznál. :D Nekem is ilyen van, de mivel nem szakmája, így elég lassan haladunk az építkezéssel. :?
Bankban dolgozol? épp a bankokról beszélgettünk kicsit feljebb. :oops: Remélem, nem az FHB beépített embere vagy? :D :oops:
Lilla: Néhány nap és nyaraltok! De jó lesz Nektek!!!! :D
Jók ezek a vonalzók, tudja az ember, ki hol áll épp.
Én ritka béna vagyok ilyesmit létrehozni. :oops:
Jenny: Az álmaid biztosan hamarosan teljesülnek. :D És a nyaralásotok is jó lesz. szerintem legközelebb mi is hegyekbe megyünk. Jó levegő sokat jelent szerintem mindenkinek, nemcsak az allergiásoknak.
Régebben írtál a muffinokról. Sós receptet tudnál nekem írni? Amit eddig próbáltam, az valahogy sosem jött be. Vagy összeesett, vagy olajos lett. Mindig valamit elcsesztem benne. :oops:
Alma? Hazaértetek? Jól telt a hétvége?
Era? Mi újság? (Jól eltűnik, aztán meg hozza a zebrás tesztet. Figyeljétek meg. :D :D :D )
Ági: Gyere, amint tudsz!!!!

Sziasztok!
Ildi
brumm
 
 


Sziasztok!

Hogy miért kell Closti? őőőőőőőőő Akkor kezdem az elejéről (Figyelmeztetés! Kisregény következik! :D )

Szóval, nekem sosem volt úgymond normális ciklusom. Vagy túl hosszúak, vagy túl rövidek voltak, vagy abnormálisan gyenge vérzéssel járt, vagy túlságosan sok vért vesztettem. Öt évvel ezelőtt júliusban halt meg édesapám, és akkorra már ott tartottam mensi ügyileg, hogy egyik hónapban megjött nagyon gyengén, a másikban pedig nem. Elmentem dokihoz, ahol azt mondták,hogy ha lelki trauma ért, akkor várjunk fél évet, mert lehet az okozza a tüneteket. Ha nem javul menjek vissza. Nem javult.
Elkerültem a Tétényi úti kórházba, ahol összetalálkoztam a világ legpofátlanabb, legbunkóbb orvosával. Ott is hagytam.
Így kerültem az I. Női klinikára. Ott nyolcszáz vérvétel, hormonvizsgálatot követően ráírták a papíromra, hogy PCO-s vagyok, aztán a következő vizsgálaton meg azt írták, hogy nem vagyok PCO-s. Így elkerültem a II. Belgyógyászati klinikára, mert azt mondták, hogy nem nőgyógyászati eredetű a problémám. Ott is ezer féle vizsgálat, még kórházba is feküdtem két napig, de semmi. Az ottani belgyógyász ajánlotta mostani nőgyógyászomat (HÁLA ISTENNEK!!!). Ő azt mondta, hogy a hormonháztartásom fel van borulva, ezért vannak a tünetek. Két évig szedetett velem fogamzásgátlót, hogy legyenek végre normális ciklusaim. Amikor abbahagytam, akkor rögtön a második hónaptól kezdődtek a bajok. Szintén nem jött meg amikor kellett volna, és nem voltam terhes. Ezért a doki decemberben elkezdte szedetni velem a colstit, amit valószínüleg kell is, mert minden UH-n csak egyetlen egy petécske van a képernyőn, az is néha kicsi. Tehát most ott tartok, hogy az eddigi 2*1 szemről át kell térnem a 3*1 szemre, majd jövő héten UH és meglátjuk. Ha őszig nem leszek terhes, akkor inszem.
Fúúúúúúúúúú nagyon hosszú voltam, bocsi! :oops:

Kép
anda81
 
 


Hű, Anda! Neked volt ám tortúrád! :( No, én már fele ennyibe belepusztultam volna. Akkor tényleg kell szedned a gyógyszert. De össze fog jönni. Nekem vannak a környezetemben olyanok, akiknek inszemmel, vagy lombikkal lett baba, és van, akinek a második igen gyorsan spontán utána. Szóval lehet, hogy a terhesség olyan klassz rendet tesz odabent, hogy utána meg jönnek a tesók gyorsan egymás után. :wink:
még benézek!
Puszi mindenkinek!
Ildi
brumm
 
 


Sziasztok!

Látom, ma senki nem járt erre.
Jól lehűlt az idő. Bár a lakásban nincs hideg, kint bizony az van. Sőt errefelé esik is néha az eső. Már nagyon kellett ez. Hétvégére megint 35 fokot mond.
Most tavaszi nagytakarítást tartok itthon. :lol: Tavasszal ugyanis elmaradt. :oops: De ami késik, nem múlik. Mire hazajövünk a nyaralásból, nem akarom, hogy rendetlenség várjon itthon.
Hú, 4 nap múlva indulunk. :D
Tényleg jók ezek a vonalzók.
Bumi, segítek neked csinálni, ha akarod.

Kép
p__lilla
 
 


SZiasztok!

Üdv Anda, Neked is!

Visszatértem a hosszú hétvégéről, ami nagyon jól sikerült, a vártnál sokkal többet pihentem! DE a hétfővel kezdődő munka sajnos eléggé lenullázott. Tegnap este is szarul voltam. Nem tom ezt hívják-e émelygésnek (én nem erre mondanám), de nem kívánok enni/inni semmit, de tudom, h kellene. Aztán rászámom magam, és végül jobban leszek utána.

Anda, nagyon sajnálom, hogy ilyen nehézségeid vannak! :-( Nekem egyetem alatt voltak hasonló tüneteim, de velem sem tudtak mit kezdeni az orvosok, aztán szerencsémre helyre állt a dolog.Én a homeopátiás kezelésre fogom, de ez nem bizonyított. ALternatív módszereket nem szereted?
Ki volt a nagyon bunkó dokid a szetntimrében? és ki a mostani orvosod?

Én nagyon sokat szoktam álmodni, és pont mielőtt poz. lett a tesztem, álmodtam, h egy otthonszülésnél vagyok, de a férjem vár haza, és haza kell mennem. VÉgül nem tudom mi lesz. Korábban is voltak babás álmaim, de inkább nyomasztóak, mint felszabadítóak. Pl. egyszer betettem a csecsemőt a szekrénybe és rázártam az ajtót, majd mikor kinyitottam kiesett. és ehez hasonlók :-(

Lilla, 2 hónap híján másfél év, bizony. Igaz, én nem vagyok olyan nagyon "babaakarós". Arra próbáltam ráállítani az agyam, ha nem lehet, akkor nem lehet, és azt gondoltam eddig, h nem folyamodnék művi dolgokhoz. Persze, néha az segít, tudom, és talán pár év várakozás után másképp gondolnám... de remélem erre nem kerül sor, és minden rendben lesz.

Nagyon drukkolok Nektek! :-)
"Vágyadat szíved hite teljesíti!" Én ebben próbálok hinni, és kívánom Nektek, h így legyen!

Alma
f_alma
 
 


Alma
Milyen volt az utazás? Kérünk élménybeszámolót!

Csucsu
De eltűntél! Ha hozod a + tesztet, megbocsátva. :lol:

Anda
Nem semmi a történeted. Drukk, hogy mielőbb babás légy.

Kép
p__lilla
 
 


Alma
Pont egyszerre írtunk. :lol:
Én sem vagyok annyira babaakarós. Vagyis nem voltam. De ahogy mindenki bebabásodott körülöttem, én is elkezdtem akarni. 2 éve pl. el sem tudtam volna képzelni, hogy ennyire fogok vágyódni egy kis csöppség után. Pedig azért 28 éves korára sok nőnek van már gyereke. Talán és most, 30 évesen értem meg rá, hogy babát vállaljak. Én már csak ilyen későn érő típus vagyok. Úgyhogy most már jöhetne mielőbb, nem szeretnék sokáig várni.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!

Alma!
Már nem tudom a nevét, régen volt. De majd előkeresem az ott készült leleteimet, és megnézem.
Most Dr. Börzsönyi Balázs az orvosom, nagyon jó fej. Tárgyilagos, de együttérző, és úgy érzem, hogy mindent meg akar tenni annak érdekében, hogy babám is legyen, és rendbe is jöjjek hormonilag. Tényleg mindenkinek csak ajánlani tudom. A barátnőmnek szülése előtt ő csinálta a kórházban az UH-t és csak áradozott róla, hogy milyen kedves volt, meg mindent elmagyarázott, megnyugtatta és ami nem mellékes MOSOLYGOTT! Ez nagyon-nagyon sokat számít!

Én már egészen kicsi korom óta vágyom családra. Mindig is szerettem volna gyerekeket. Legalább kettőt! Remélem be fog teljesülni életem legnagyobb vágya, hogy anya lehessek! :D

Kép
anda81
 
 


Anda
Biztosan be fog teljesülni az álmod.
Szerintem minden nő vágya, hogy anya lehessen. Csak hát van akinek előbb sikerül, van akinek utóbb. Remélem azért nem kell már sokáig várni rá.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!

Én már nagyon rég álmodom babával, de a műtétem óta nincs olyan hét, hogy ne lenne benne a babám. Azelőtt inkább 2-3 éves volt a gyerekem az álomban, most kivétel nélkül pelenkás kis újszülött. Nem tudom, ez mit jelenthet, de remélem azt, hogy akar jönni, és hogy valahol úton van. :D Nehéz nekem is, nagyon sok itt a városban a kisbaba, és szinte minden nap sajog a szívem, hogy mekkora pocakom lehetne már...Én most értem el odáig, hogy nagyon akarom, talán a műtét mégjobban felerősítette a vágyam. Lehet, hogy ez volt a büntetésem, hogy annyira simán ment minden, hogy a 2. próbálkozós hónapban összehoztuk. Na mindegy, ilyenkor szoktam magam figyelmeztetni, hogy nem lehet a múltban élni.
Anda,sajnálom, hogy ennyi idősen így össze van zavarodva a szervezeted, de a Clostyról jókat hallani, nagyon sokaknak összejött vele. Amúgy tényleg, homeopátiás bogyók nem érdekelnek? Annyi nőnek összejött velük a baba, akiknek a Closty esetleg nem segített. A http://babatervezok.otthona.net/fvl.shtml oldalon nézelődhetsz, bár lehet, hogy már ismered.
Alma, munkahelyen csak óvatosan, nehogy valami gond legyen!!!
Era, hol vagy???
Lilla, márcsak 3 nap a pihiig, de jó nektek!!!!! :roll:

Kép
jenny29
Mór
 
 


Ildinek, sós muffin alapreceptje:
25 dkg liszt
2,5 teáskanál sütőpor
0,5 teáskanál szódabikarbóna
1 mokkáskanál só
2,5 dl kefír
1 tojás
0,8 dl növényi olaj

Sütőt 200 fokra előmelegítjük, légkeverésest 180-ra.Sütőformát kivajazzuk, vagy muffinpapírral béleljük. Lisztet összekeverjük a sütőporral,szódabikarbónával és a sóval.

Felverjük a tojást, hozzáadjuk a kefírt, olajat, és csomómentesre keverjük. Ehhez a masszához adjuk a lisztes keveréket, gyorsan összedolgozzuk,de csak annyira, hogy a száraz hozzávalók éppen csak hogy nedvesek legyenek.

A formát 3/4-ig töltjük a masszával, 20-25 percig aranybarnára sütjük. Mikor elkészült, még pár percig hagyjuk a formában pihenni, csak utána tálaljuk.

Ehhez az alaphoz lehet bármit hozzákeverni, fűszereket, sonkát, gyümölcsöket, reszelt sajtot, zöldségeket, tenger gyümölcseit, darált, megpirított húst.
Fűszereket a száraz, lisztes részhez adjuk, a többi hozzávalót a nedves részekbe dolgozunk bele.

Kép
jenny29
Mór
 
 


Sziasztok megjöttem:)

Anda: Üdv köztünk:)

Rólam: Bocsánat , hogy eltüntem. De vidéken voltunk hétvégén. Két gyerköcöt magunkkal joztunk kicsit pihenni. Igaz nem kicsik már 13-16 évesek. Tavaly is nyaraltak nállunk. Ezért is tüntem el. Mert minden nap megyünk valahova. Voltunk a velencei tavon. Csütörtökön megyünk a balcsira. Majd hétfőtől leszek már sürübben.Addig is valaki jöjjön egy zebrás teszttel:)
Nekem fáj a hasam a Pé óta. Persze néha és fel is vagyok fújjodva. nem mondok semmit és más se mondjon semmit. remélem lassan jöhetek valami jó hírrel:)
Addig is puszi :)

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

Jenny:
Még nem próbáltam, de megnézem! :D Köszönöm a tippet!

Csucsu:
Jó utat, érezzétek jól magatokat! Remélem én is hogy most már mindenki belehúz és zebra teszt eső lesz itt nyár végére! :D

Kép
anda81
 
 


Csucsu
Jó programozást a gyerekekkel. Akkor nincs unatkozás. :lol:
Akkor nem mondok semmit.

Drukk mindenkinek!

Anda
Te most hogy állsz a ciklusodban? Csak azért kérdem, hogy mikor kell érted izgulni.

Kép
p__lilla
 
 


Jenny
Igen, már csak pár nap, és itthagyunk mindent 1 hétre! Kikapcsolódunk.
De még addig annyi mindent kell csinálni. Most nekiálltam ugye a nagytakarításnak, még nem végzetem. Még füvet is kell nyírni, összepakolni, mosni, vasalni amiket viszünk. Összekészíteni a kocsit, mert viszünk bicajt is, biztosítást kötni, bevásárolni...
Jó lenne, ha lenne egy szabadnapom szombat előtt. Úgy könnyebb lenne. De hát ez van, én már annak is örülök, hogy mehetünk.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok, csak gyorsan benéztem.

Jenny, ne érezd büntetésnek! Jajj, én is szoktam ilyen hülységet érezni, és nem tudok szabadulni ilyenkor attól, h egy dolgot büntetésből kapok. Biztosan tudod, hogy nem így van, de azért leírom, h van egy ismerősóm, akinek mindkét egyereke egy ciklus alkalmával jött össze! És bár olyan közelről nem ismerem, de tulképp mindene magvan anyagilag, családilag is. Úgyhogy felejtsd el ezt a butaságot!

Lilla, jó készülődést! Most biztosan nehéz, de túlélede, és szombaton mindenki téged irigyel majd! :)

Igyekszem magamra vigyázni, de nálunk nem minden esetben könnyű.

Era, jó utat nektek, pihenj sokat!

Pusszantás mindenkinek!

Alma
f_alma
 
 


Sziasztok!

Era: Kép

Alma, nem akarsz táppénzre menni? Vagy ennyire az elején nem akarod, hogy kiessen a kereseted? Csak mert ha stresszes a munkahelyed, akkor inkább ne kockáztass!

Lilla, ugye tudod, hogy pé-d lesz a nyaralás alatt? :lol: :lol: :lol:
Mindent bele ám!!!

Kép
jenny29
Mór
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: