Új privát üzeneted érkezett!

Ildi: Konyha még nincs kész. Sajna igy munka után nehezen megy a dolog. Remélem azért a hétvégén elkészül. Mert már unalmas ez a szétpakolt állapot.
:(

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

Gio: Igen, egy jó doki sokat jelent. Azt hittem, hogy nekem is van, de valahogy mégsem. :(
Era: Szép lesz a konyha. Tudom, milyen nehéz munka után. Nálunk is azért nem halad a ház.
A konyha is azért félév, mert még hozzájön, hogy benne sem lakunk a lakásban, úgy meg mégkönnyebben halogatja az ember.
Elkészül hamarosan, és nagyon szép lesz. :)

Elég negatív vagyok én is ma. Jó kis veszekedősnek indult nálam is a nap. De hátha még megjavul a napi hangulatátlag. :roll:

Sziasztok!
Szép napot!
Ildi
brumm
 
 


Sziasztok!
Bocsi hogy hetek óta nem írok de nem jó a gépünk így csak ritkán tudok jönni (szomszédból)....
Így keveset tudok írni.Majd minden első vizsgálatokon túl vagyok.íA pici sokat kelt még így a 4. hónap tájékán is rosszulléteket,pedig már abba maradhatna :oops:
Már nem igen vagyok kívánós de egy kis gyümölcs most is jól esne.Meg kőrözött.
Nem tudom létezhet e hisz csak a 15 hétben vagyok de már mozog a pici.
Sőt ma apa is érezte kívülről olyat mozdult.
A hasam hatalmas képet hiába próbálok nem bírok felrakni,pedig jenny is hiányolta...
A legutóbb mondjuk elfelejtett adni a doki na majd a következő vizsgálatkor kérek.Ami jún.5 én lesz esedékes de állítólag a pici egy héttel idősebb mint a naptár szerint...
Jajjj hiányoztok mindenkinek pusssz jövő hó elejére kész lesz talán a gépünk valami villám okozta a bajt most megyek Era Gio Alma Jenny Ildi puszi mindenkinek most nem tudok mindenkihez írni olyan ciki így itt van a szomszédasszonyom is.... :? :? :?
Majd jelkentkezem:Ági
angelo2
 
 

 
 

Sziasztok!

Én nem írtam, hogy tesztelnék! :shock:
Nektek írtam le, hogy kell használni a jóstesztet.
Én januárban délután használtam orákelnek az ovutesztet, és kimutatta a terhességet. Amúgy mégcsak a 22. napon vagyok, nem mutatna semmit, ha lenne is babó.
Nektek is sok sikert! Era, jöhetnél gyakrabban is, a másik topicban aktívabb vagy.... :wink:

Kép
jenny29
Mór
 
 


Sziasztok!

Hú, Jenny, akkor én voltam, aki félrenézett valamit. Teljesen úgy jött le nekem a dolog, hogy tesztelsz. BOCSI!!!!!!!! :?
De ami késik nem múlik. :wink: Nemsokára mutatod majd a zebrás terhességi tesztet. :D

Ági: De jó hallani Rólatok. :D Szerintem érezheted nyugodtan a babuci mozgását. Állítólag második terhességnél hamarabb érzi az ember, mert már tudja, hogy mi az amit érez.
Ha meg egy héttel kora előtt van, akkor lehet, hogy tényleg nem középtájon volt a pé?
Gyere, amint tudsz, várunk nagyon, hiányzol nekünk. :D

Többieknek is Puszi!
Megyek, mert hosszú vol a nap, de még lesz is hosszú.
Sziasztok!
Ildi
brumm
 
 


Ági: Dejó!!! Örülök Nektek így ismeretlenül is, biztosan csodálatos érzés!

Én már a mensi előtti puffadásban. Nem hasilag, de nálatok is az van hogy mensi előtt híztok másfél kilót??? :shock: Borzalom.Lehet hogy ez csak vizesedés, de úgy érzem magam mint egy gombós-artúr. :evil:

Ildi: remélem így estével már elmult a negatív hullám. Errefelé a nap is kisütött, ebből próbálok erőt meríteni. Ma másfél órát ültem egy ügyvédnél, mert megveszem hugi lakrészét a lakásból...Azt hittem 10 perc lesz, mert ez csak az un. tényállások rögzítése volt.(tehát adatok) Készültem is, minden adatunkat leírtam egy papírra, hogy haladjunk, ehhez képest meghallgathattam egy 20 perces oktatófilmet a manapság érvényes jogszabályokról, szigorokról...stb...Utána muszáj volt berontanom egy ruhaüzletbe és felpróbálni néhány rongyot, hogy feltöltődjek :lol: Mert hát nőből vagyok és ez rám jó hatással van :D
Vendég
 


Sziasztok!
DE jó, hogy jöttök! Ági, remélem hamar meggyógyul a gépetek.
Nekem ma megérkeztek a mensi első jelei. Akkor volt PE-m, amikor gondoltam. Voltunk együtt is. Most annyira nem vagyok elkenődve.
Azt hiszem rám is rám férne egy kis női vásárlás, ruhapróbálgatás:)
Majd még benézek!
Pussz neketek,
Alma
f_alma
 
 


Tudom, ez nem vigasz Alma, de nekem is beköszönt ma piri, tehát összhangban vagyunk! :wink: Oké, ez talán nem vicces, de én most szintén nem vagyok negatív.
Csak utálom a hasfájást ilyenkor, úgyhogy lehet begyendülök egy fájdalomcsillapításra a délután folyamán.
Most inkább az bosszant, hogy miért nem holnap, ha már a drága férjem ma érkezik hozzám :evil:
Mi is peteéréskor voltunk együtt. Hát ez van. Attól, ha mély depibe esünk, csak mégjobban eltávolodunk az esélytől. (de aztán lehet hogy ma még máshogy fogom gondolni és elbőgöm magam...majd meglátjuk 8) )
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Sajnálom a piriket. Pedig én szurkoltam, hogy legyen baba.
No, de majd ezután.
A ruhapróbálgatásról: Akkor én vagyok a kakukktojás. Amióta a Bercike megvan, azóta nem szeretek ruhát vásárolni. :? Próbálgatni, üzleteket járni. És az a bajom, hogy fogalmam sincs, hogy milyen fajta ruha állna jól. Pedig szeptembertől munka van, és vennem kell ruhákat.
Mennem kell! Ébred a gyermek.
Mindenkinek Puszi!
Ildi
brumm
 
 


Hali!

Gio, tényleg együtt rezgünk 8) pedig nekem sose jön meg 28-29 napra, legalábbis ritka. Hát ez most egy ilyen hónap. Vígasztal is, meg nem is. De ezt kicsit bonyolult lenne leírni. sok erőt a hasfájás miatt! Nekem gondolom majd holnap indul be.
Mész a "ma megint megjött" topicba? Én nézegetek néha másokat, de még nem szántam rá magam, hogy oda is írjak. Kicsit sok lenne úgy érzem. Jó itt veletek! :D
Tudod menniybe kerül az arwen torna?

Jenny, én is félre értettem, azt hittem Te is tesztelsz. Bocs, kicsit tudatlan vagyok, tudhattam volna, h a 22. napon még nem látszódhat semmi :oops:

Ildi aranyos vagy, h drukkolsz. Úgy látszik ez nem elég. :?
De most tényleg nem vagyok nagyon magam alatt. CSak szombaton esküvőre megyünk, és szeretnék csinos lenni, de kicsit korlátozni fog a menzi, ez kár. :(

Alma
f_alma
 
 


Alma: legalább elmegyünk tornázni, ha már megjött... :?1500 vagy 2000 a torna. egyébként én is úgy vagyok mint Te: vigasztal is meg nem is. Biz. okok miatt jó hogy megjött, másrészt ilyenkor mindig úgy érzem pár napig, hogy duzzogok a világra. De lelkes keresztanya vagyok, a hugom királylány kislánya kárpótol azért. Most hivattam elő képeket, albumba rendezgettem anyáéknak meg nekik is. Én még egy topicot látogatok: a hsg tapasztalok címűt. Nagyon jófej, kedves csajok vannak ott is, akik már megjártak jónéhány vizsgálatot és van aki inszemre vagy lombikra vár épp. Onnan egyeztettem egy lánnyal (dita) az arwen tornára is. Ő Várpalotáról jön fel. Hát hátha....És milyen érdekes, hogy ma hazafelé a buszon láttam sok kisgyermekes anyukát, közöttük egyet, aki ugyan a kisebbséghez tartozott és sztem egy tizessel fiatalabb volt mint én és 3 gyereket próbált fegyelmezni nem éppen kedves módon. Nem ítélkezem és nem is vagyok diszkriminativ, csak ilyenkor vhogy érzékenyebben érint minden....Biztos tudjátok mire gondolok. Itt akit megismertem eddig és babát szeretne, tök jó házasságban, kapcsolatban él, egyetlen vágyuk egy gyermek és nem adja a Sors, Isten. És ilyenkor baromira nem értem a világot. (nem vagyok annyira negatív, mint amennyire e sorok alapján látszik, csak televagyok kérdőjellel) :?: :?:
Vendég
 


Ildi: köszi a drukkot!! Drága vagy! ÉS tök jólesik.
Vendég
 


Gio: Igen, én is sokszor "irigylem" azokat az embereket, akik csak úgy kipotyogtatnak akárhány gyereket. Minden probléma nélkül.
De aztán meg rájövök, hogy azért biztosan nekik is megvan a saját problémájuk,(illetve mostanában általam irigyelt emberek kerültek olyan helyzetbe, amit igazán nem irigylek,) és rájövök, hogy akárhogy is, de a saját bőrömben van a helyem. És kicsit átértékeltem előző meglátásaimat. Ezt csak úgy leírtam, mint saját filozofálgatásomat, persze amit Te leírtál az teljesen más. Ez csak úgy eszembe jutott.
Alma: Ne menjetek másik topicba, illetve azért ide is gyertek, ert olyan jó leírni Nektek a gondolatokat, érzéseket, nagyon hiányoznátok, ha nem jönnétek. :cry:
Ági is hiányzik. Gyorsan megcsinálni azt a számítógépet.!!!!!!! :)
Era: RItkán jössz Te is. Hogy vagy? Írj bármiről, ami történik Veled!
Jenny: És mikortól kezdtek próbálkozni? Nekem nagyon olyan érzésem van, hogy a vitaminok meg az aloe megteszik hatásukat, és gyorsan sikerül a babuci.

Mennem kell!
Sziasztok! Jó éjszakát!
Ildi
brumm
 
 


Hihetetlen, már kicsit félek.... én is pont erre gondolok motsanában, hogy vannak, akik nem szenvednek a "meddőségtől", hanem potyogtatják a gyereket, és van, akinek kb. "minek", mert nem felkészült, nem várta, nem tud mit kezdeni vele. De tisztában vagyok azzal, hogy ez csak az irigység bennem, és hála Istennek, nem mindig negatív jelzővel! :)
Na, jó zavaraos voltam...
Jó éjt!
ALma
f_alma
 
 


Szerintem ez nem irirgység, hanem realitás. Annyi nyilván a különbség, hogy amíg az ember lánya nem akar gyereket, addig ezek nem tűnnek fel.
mondjuk néhány szélsőséges esetben úgy gondolom hogy van akinek nem kéne reprodukálódnia - pl. az az osztrák rém, aki 24 évig tartotta fogva a lányát és csinált neki 67 gyereket...brrr...Nos, nem hinném, hogy a csaj valaha helyreáll lelkileg...És a gyerekei is elég neccesek lehetnek
Vendég
 


(6-7-et akartam írni term.en, nem 67-et 8) )
Vendég
 


Hűűű, Gio, milyen boxolód van a vonalzón! 8)

Hát, lehet, h igazad van, és realitás.
Jobban vagy?
Én egy hisztigép vagyok mostanában. Komolyan egyre jobban hiányzik az az időszak, amikor még nem terveztünk babát. Olyan egyértelmű volt minden. Most meg folyton összeveszünk. Tegnap is kiderült, mintha férjecském egyáltalán nem akarna kivizsgálásra menni, vagy szedni bármi termékenységsegítőt. Fejemhez vágta, h 3 órán át kutattam az intézetek, vizsgálatok, lehetőségek, táplálékkiegészítők után - minek tettem, még nem próbálkozunk oyan rég. És ő nem hajlandó bevenni semmit, amíg nem derül ki vmi.

Gio, a te férjed mit mondna egy olyan párnak, akinek nem lehet gyereke? Csak mert olyan pozitív az elmondásod szerint. Ezt hogy lehet lereagálni? Én sokszor félek attól, h a kapcsolatunk nem elég jó, és ezért nem jön a gyerek.

Arra gondoltam, h neketek biztosan össze kell költöznötök, és minden rendben lesz, jönni fog a babó! :-)

Ildi, Bercus örült az ajándéknak?

Jenny, Era, Mit csináltok a 7végén?

Ági, gépetek?

pusz,
Alma
f_alma
 
 


ALma: nálatok azért nem arról van szó, hogy nem lehet gyereketek, nemde? Hisz nem tudod/tudjátok, hogy nálad vagy a férjednél lenne bármi gond.(pl. peteérés hiánya, kiskatonák nem elég gyorsak, van egy kis elzáródás petevezetékben..stb.)
Férjem úgy gondolja, hogyha a ffiban van egy hárítás a kivizsgálást illetően, akkor az eleve gát, tehát mást kell kitalálni. Ugyanakkor az a véleménye, hogyha mindketten várják hogy történjen vmi, de nem teszik meg a köv. lépést (pl. kivizsgálás), akkor nyilván ez zsákutca és az következne, hogy el kell fogadni azt az esetleges tényt is, hogy nem lehet a párnak gyereke. Tehát vagy a vágynak kell legyőznie az ellenkezést vagy az elfogadásnak kell felnőnie arra a szintre, hogy esetlegesen nem lesz (ezáltal pl. örülni annak, hogy akkor lehet venni egy 2 személyes sportautót- ez most nyilván egy szélsőséges példa az érzékeltetésre).
Igen, mi ott tartunk, hogy az optimális helyzetre várunk, hogy összeköltözzünk, ugyanakkor ha majd együtt fogunk már élni és eltelik egy év és semmi nem történik még mindig, akkor döntenünk kell, hogy elindulunk mondjuk a lombikfelé, az örökbefogadás felé, vagy a kettes-lét felé. A lényeg szerinte is és szerintem is, hogy beszélni kell róla. A férjem úgy áll mindenhez az életben, hogy sosem maradunk le semmiről amit szeretnénk. (ezt nagyon irigylem benne, mert én hamarabb legyintek és feladom). Elképzelhető, hogy a férjed egyszerűen abban hisz erősen, hogy természetes úton összejön a babátok. és ebbe a hitbe nála talán nem férnek bele különféle művi vizsgálatok, termékenységserkentők.
(nna jó hosszúra nyúltam, remélem egy picit a segítségedre volt)
Vendég
 


És pozitív férjem ellenére meg kell valljam, hogy az én agyamban is volt már olyan gondolat, hogy mi van ha a kapcsolatunk nem elég jó ahhoz, hogy jöjjön a babóca? Hogy talán mégsem egymásnak teremtettünk? ésatöbbi
De hidd el ez badarság...Hisz biztos vagyok benne, hogy amikor ti is kimondtátok az igent, akkor mindketten tudtátok hogy ez nem véletlen és összetartoztok. Tehát a kapcsolatban, a házasságban érdemes és kell is bízni (sztem)
Vendég
 


Sziasztok!

Alma: Bercike június elején lesz három éves, csak szeretem előre megvenni az ajándékokat. Pláne, ha még ki se találtam, még mire olyat találok...Szóval most gyors voltam. :oops:

Hát lányok, jó kis témát dobtatok fel. 8) Annyi minden eszembe jutott ezzel kapcsolatban, de megfogalmazni nem tudom. Szerintem, ha két ember tudatosan közös gyermeket szeretne, tervezi, az összetartozik, boldog családra törekszik. Épp annak a jele, hogy egymáshoz tartoznak. Bár biztosan naív vagyok, de én úgy gondolom, ha komolyan szeretnék, várják azt a gyermeket, ott nem lehet rossz a kapcsolat. Két felnőtt ember döntése, tudják mivel jár egy gyermek vállalása. Nem tudom leírni rendesen, mire gondolok.

Még az jutott eszembe, hogy volt egy kolléganőm, akik évekig várták a babát, és nem jött. Mindent elkövettek, de hiába. Aztán elkezdett valamilyen nemes kutyákat tenyészteni, teljesen ráállt arra, hogy ha nincs gyerek, lesz kutya. Ahogy elkezdte, egyből jött a baba, aztán meg a másik is. Szóval lehet, hogy tényleg sok számít azon, hogy túlságosan akarja az ember.

Megyek, mert nem tudok normálisan fogalmazni. :?
Fáradt vagyok.
Fel a fejjel lányok! Sziasztok!
Ildi
brumm
 
 


Ildi: igazad van. Én is ezt akartam tulképpen megfogalmazni, ami a házasságot illeti.
Puszi, szép hétvégét!!
Vendég
 


Helló!

Jókat írtatok, köszi. A kérdésem kicsit más volt, de cselesen arra válaszoltál, ami igazán érdekel.
A sportautós példa nagyon jó volt! :lol:

Csak azért vagyok megzavarodva, mert most mégsem tudom mit akar, és beszélni nem lehet vele - vagy csak én nem tudok. Hát, próbálkozom. 8)

Ildi nyugi, értettem, és jól fogalmazol! :-)

megyek, ebéd, babalátogatás, esküvő - ez a program.

Alma
f_alma
 
 


Alma: húhh, akkor benéztem a kérdést:-) Mire gondoltál?
Türelem a férjecskédhez - másként nem megy, a ffiak agya vhogy totál másként működik. Soxor én is csak lesek:-) Aztán jót nevetünk a férjemmel,mikor egy-egy vita, durci után megbeszéljük, hogy valójában ki mit gondolt:-) És milyen volt az esküvő?

Csajok! Remélem jól telt e napsütéses hétvége!!! Mi Debrecenben voltunk, férjemnek oszt.találkozója volt, ma ebéd a szüleimmel aztán vissza Pestre, majd rohant Siófokra...Hát 1-2 lopott órán túl nem sok jutott nekünk most sem kettecsként...És ez jun. végéig így lesz...Igyexem túlélni vidáman. Más választás nincs.
Vendég
 


Sziasztok!

Megvagyok még, csak nem történik semmi különös. Párom tegnap is melózott, és most sincs már itthon, éjszakásban lesz a héten. :(
Unalmasak a napjaim, munka, munka, munka.
Remélem, ti jól vagytok!
Era mi van veled??????Elpártoltál innen? :(

Kép
jenny29
Mór
 
 


Sziasztok!

Gyors helyzetjelentés: gyorsan telt a hétvége. Volt vizsgalátogatás, elszomorodás, hogy mi vár rám szeptembertől...
Vásárlás, főként Bercike ruhatárát bővítettük, de kaptam én is. Nem vagyok elájulva, de annyira nincs türelmem vásárolni, hogy rábólintottam, hogy jó lesz.
Délután gyurmáztunk egyet, meg sütöttem zsömlét. Egész jó lett.
Kíváncsi vagyok holnapra megszárad-e. :roll:
Alma: A férjedről az jutott eszembe, hogy tipikus pasi. A férjem is azt mondja, ha előállok ilyen-olyan vitaminokkal, hogy egyem, de szerinte hülyeség. És sok esetben igaza van. Ő be nem vesz semmit. És sokkal egészségesebb, mint én.
Szerintem ha előállnék, hogy ugyan egyen már valamit, nem tenné.
Viszont a kávéról kapásból lemondott a babaproject érdekében.
Szóval egy szó mint száz, megértelek nagyon.
Esküvő tényleg milyen volt?

Gio: Nektek is mozgalmas volt a hétvége. Június végéig ez lesz? Nem semmi.
Jaj, nézegettem az iwiwet. Olyan aranyos a keresztlányotok. :D
És jól láttam, hogy Pécsett voltál középiskolás? Vajon a Kertész Attila Téged is tanított?

Era, Ági, Jenny? Hogy telt a hétvége?

Puszi mindenkinek!
Sziasztok!
Ildi
brumm
 
 


Kertész Attila...Húhh. nagyon ismerős a neve. A Kodályban tanított Pécsett? Mit? Mert rémlik, de az nem, hogy tanított volna.
Egyébként igen , odajártam - kész országjáró vagyok:-)

Hát igen, a június nálunk már csak ilyen, jövő héten gyerkőcösen leszünk, aztán lesz vmi falunap abban a faluban és a férjem ott főszervező, aztán meg a lánya ballagása és tán utána miénk végre kicsit a nyár:-)

A kávéról egyébként miért mondott le a férjed, az nem tesz jót? (az én férjem mellettem szokott rá:-) )
Vendég
 


Helló!

Nem sok időm van, gyors leszek. :-)

Gio, a kérdésem pusztán elméletileg arra lett volna kíváncsi, h egy optmista ember mit mond egy nagyon szomorú helyzeteben.

Az esküvő nagyon vegyes volt. Ref és ev. közös liturgia, de az egyik lelkész mondott egy jót, és ezt magammal hoztam: ISten a rossz dolgokból is jót hoz ki. Elég közhely szagú, de nekem most nagyon jókor jött!!!! :)

A másik része: találkoztam egy volt gimis évfolyam tsnőmmel, akiről már nem tudom honnan vagyunk beszélő viszonyban, de beszélgettünk. Odajött hozzánk, odatolta a 7 hónapos gyönyörű babáját, majd megkérdezte, h én is terhes vagyok-e. 8) ebben az az a vicces, h fájdogált a hasam és pont előtte simogattam , közben mondtam uramnak, h na, azt hiheteik pocaklakóm van. Erre tessék. Ugottunk, a témán, viccesen mondtam, h meghíztam mióta nem látott, és h igazából a hasam is fájdogál. Ezután pár kérdés, majd : és tervezitek a kisbabát? Na, erre nem tudtam mit mondani, csak h "ember tervez, Isten végez" tulajdonképpen nagyon vicces volt a helyzet! :lol:

A kávé elvileg nem tesz jót a termékenységnek, de én nem tudok lemondani sajnos. Más szenvedélyem nincs. Na, jó még a bor, de nem lehet úgy élni, h na, ezt sem szabad, azt sem. Már egy éve nem innék alkoholt és nem kávéznék. brrr, minden jót megvonnék magammtól, és még a sikertelenség is frusztrálna. Ráadásul anyi ellenélda van ezekre a "szabályokra". Én így látom.
Mindezek ellenére Ildi nagyon jó fej a férjed, hogy meghozta ezt az áldozatot, én nem tudnám. Le a kalappal! (ismerek vkit, aki bagózik, mint a gyárkémény, és a kávét víz helyett issza, mégis teherbe esett a párja)

Jenny, jól vagy? Mintha nem lennél feldobva. :( Gyere többször, és beszélgess velünk, hátha jobb kedvre derít. Nemsoká indul a babaprojekt, nem?

Most mennem kell!
Puszi Nektek!
Alma
f_alma
 
 


ALma: Jah, értem. Hát úgy elég általános lett volna a kérdés, azaz értelmezni. Mert sémái a férjemnek sincsenek arra, hogy mit mond ha valaki szomorú. Az a helyzettől , a szomorúság tárgyától függ.

Ami most a mi mottónk, nemrég olvastuk vhol: A nehézségek tulajdonképpen Isten bókjai. 8)

Millió példa van erre is, arra is, nekem a kolléganőm 41 évesen szült és napi 2 csomag cigit szív....Sajnos még a terhesség ideje alatt is szívta, én éreztem magam kellemetlenül ha mellette mentem (holott én is el szoktam szívni 1-2 cigit, de eszembe sem jutna egy kismama mellett rágyújtani, ő meg pocakosan szívta.brrr...ÉS!: ikreknek adott életet - hál'IStennek egészségesek)
Na szép jó éjt MIndenkinek!Pussz
Vendég
 


Sziasztok!
Gyors leszek, mert a gyermek pakol.
A kávéról csak annyit, hogy tán lustulnak a fiúsejtek tőle. De ezt elhatároztuk, hogy ha próbáljuk, akkor a férjem kihagyja a kávét. Most is abbahagyta a kávézást, csak most visszaszokott, mert látta,hogy én úgyis kivagyok, és úgyis pihi van részemről, így nem látta értelmét. Egyébként nem kávéfüggő. Ha nem kávézik, fáj a feje pár napig, aztán megszokja. Viszont a munkája miatt korán kelő, így jól jön a kávé reggelente. Ha nekifogunk próbálkozni, abbahagyja megint előtte valamennyivel. Egyébként nem ezen múlik, mert szinte mindenki kávézik, és azért jó arányban születnek gyerekek. :D
Gio: Kertész: Ott is tanított. Kórust vezetett, meg gondolom éneket. Nekünk a fősulin pedagógiát, neveléstörténetet tanított.
Mindegy, csak azt hittem, hogy talán van közös ismerősünk. :oops:
Alma: A bor szerintem nem rossz. Sok ásványi anyag van benne, Azt mondják, hogy naponta kevés vörösbor a cukorszintnek is jó, meg vas miatt is...Csak nekem a gyomrom ég tőle. :oops:
Sőt még a kávéról is most olvastam, hogy valami egereken kísérleteztek, és a rák ellen a koffein védte őket. Szóval nem rossz az, csak nem kell túlzásba vinni.
Jenny: Nálam is kezdődik a munka, munka, munka. :( Ma is megyek viszgára, kicsik felvételijére, és szomorkodom, hogy a tanszakomból mi lett. No, nem negatívkodok! Majdcsak kialakul.
Mentem, benézek, de lehet hogy csak este.
Sziasztok!
Ildi
brumm
 
 


Sziasztok! Hú nagyon jó tréma volt és pont most nem jöttem de azt hiszem már mindent leírtatok amit én is gondolok.
Mi jól vagyunk csak a ház mindig kivszi az energiámat. Még kivülről kell szinezni szerdánkezdik. Teljesen felborult az életünk hisz előtte minden olyan megszokott volt.Most jó lenne elmenni nyaralni de annyira sokba kerül minden. A ház elvitte az összes pénzünket. Ami egyrészről jómert szép de nyáron meg azért jó lenne nyaralni kikapcsolodni.
Ti lányok mentek valahova nyaralni??

Kép
csucsu05
 
 


Mi vizi-biciklitúrára készülünk jun.30-tól a felső Tiszán. Engem az evezés nem érdekel - a férjemet igen, így arra jutottunk, hogy aki akar - én- biciklizik :-) Ócsó program, sátras.

Aztán persze én szeptemberre kacérkodom 1 hét Korfuval. ÁÁÁ annyira jó lenne!
Vendég
 


Ildi: Kertész. 2 tippem van: alacsony, duci, szőke, a másik meg: nagyon magas, fekete szakállas - ő utóbbi tanított nekünk éneket és volt félévig oszt.főnükünk is, egy nagyon szelíd ember.
Vendég
 


Sziasztok!

Gio: Egyik sem az. Sötétebb hajú, de csak bajuszos, Normál magasságú. Mindegy. még az is lehet, hogy akkoriban nem tanított ott. (Mert ugye én fősulin voltam Pécsett, Te pedig középsuliban.)
Mindegy. Egyébként ő is kecskeméti eredetileg.
Jó kis nyári programm azért. A bicajozás is, meg az a Korfu nagyon szép lehet. Nem voltam még arra sose. Majd évek múlva talán. :D
Era: De jó, hogy írtál!!!!! :D
Mi Balatonozunk egyet júni 25-30-ig. Barátokkal. Meglátjuk milyen lesz.
Azért várom. Nekünk is viszi a pénzünket, de én meg úgy voltam vele, hogy így se úgy se készül az a ház, akkor legalább nyaraljunk.
Mondjuk nem sokat, de azért mégis.
(Majd beszámolok, hogy milyen helyet sikerült kifognunk, de nem sokcsillagos szálloda az biztos. Eleve különálló nyaralót kerestünk, hogy ha viszünk itthonról ennivalót, azt tudjuk melegíteni, vagy bográcsozzunk...hátha spórolunk így kicsit.)
Puszi mindenkinek!
Ildi
brumm
 
 


Ildi: ó tudom!! Beugrott!! sztem a wiwen is rajtavan.
Nem, ő nem tanított minket, csak a zenetagozatosokat. Kicsi a világ! :)
Vendég
 


Sziasztok!
Bocsika a betolakodásért, de Gioia - val mentünk volna arwen tornázni holnap, de sajnos nem ér rá mégsem, írta nekem hogy esetleg ALMÁ-t érdekelné a dolog. Esetleg valaki mást?

dita75
 
 


Sziasztok!

Dita: Üdv! Tolakodj be bátran mákor is! :wink: :D
Sajnos én kihagyom a tornát, mert ugyan nincs annyira messzire tőlünk Pest, de mégis messze van. Pedig biztosan nagyon jó.

Gio: Megnéztem a Kertészt az iwiw-en. Csak valaki csinált neki oldalt. Bejelöltem,de valamikor februárban nézték utoljára. Mindegy. Tényleg kicsi a világ. :D

Írjatok!!!!!!!Többiek hahóóóó!!!!!!

Velem nem sok minden van. Már teljesen az agyam a szeptember körül forog. Csak legyen elég jelentkező hegedűsnek. (most vannak a felvételik.)Végülis talán lesz, de semmi nem biztos.
Szervezek ezerrel, de ha jönne egy baba, az mentene meg megint három évre. Szeretek tanítani, de a bizonytalanságot annyira nem bírom.

Megyek, írjatok!
Sziasztok!
Ildi
brumm
 
 


Ildi: ha nem jön össze megfelelő tanuló akkor nem lesz munkád vagy hogy lesz?
(igen. sok szempontból nekem is most lenne a legideálisabb a babóca érkezése. De persze ez nem kívánságműsor...Gondolom Isten is így gondolja, hogy nehogymá' akkor amikor a legkényelmesebb...) Majd Neked is akkor jön, amikor meglesz a létszám, mindenki számít rá, te meg "kénytelen" leszel közölni, hogy babát vársz :wink:
Vendég
 


Gio:
Nem tudom, mi van, ha nincs meg a létszám, de szerintem túl sok jó nem. Elvehetik a fél státuszt, akkor pedig félállás, fele pénz és nincs nyárra fizu. Kinevezésnek annyi, csupán szerződés. De azért remélem lesz annyi gyermek. De az biztos, hogy rengeteg kezdővel a gólya, gólya gilicébe, és a Süss fel napba fogok belefáradni. :D De az nem baj, gyorsan megnőnek a gyerekek.
(egyébként azért van baj most, mert a helyemre félállásba vettek fel csak helyettest, a többi gyereket odaadták a másik tanárnak túlórába. Kimaradtak, nem pótolták, vagy épp nem volt jelentkező.Nem csináltak belőle ügyet. Ez lett. Van egy ügyes kislány, aki azért megy most a másik tanárhoz, mert őt jobban ismeri, engem meg nem ismer. :evil: Erre mit mondjak?)
No, most jól kisírtam magamat.
Bocsi.
Sziasztok!
Ildi
brumm
 
 


Ildi drága, ezért vagyunk...Ha kibeszéled magadból, az már fél megkönnyebbülés!
Biztos van vmi a légkörben...Nálam sem leányálom most vhogy semmi sem.:-(
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnapi napom rettenetes volt. 6ra hazaértem, egy csomót dolgoztam: takarítás, pudingfőzés(a férjem kérésére), vasalás, majd amikor nézem a grace klinikát kedves férjem elkezd magyarázni vmi tök lényegtelen dolgot: mondom figyelnék, majd szünetben, ha lehet. Erre megsértődött. Kezd nagyon-nagyon legem lenni ebből. Néha azt gondolom, bárcsak mi is nagyon messze élnénk egymástól! :evil:
Abszolút nem értékeli a házimunámat, az erőfeszítéseimet. Kicsit üldözésim is van, mert a szüleimnél is ez violt, ehhez képest ő sokat segít nekem, csak már egyre többször sértődik meg, figyelmetlen, nem simulékony....

Gio, ti mióta vagytok házasok/éltek távol egymástól?

Nekem sajnos egyre jobban nem válik aktuálissá a "most jöheten a baba" időszak. És ezek a veszekedések mindig meggyőznek, hogy ezért nem akar jönni a gyerek Minek egyilyen házasságba...
...hát, most én is kisírtam magam. Bocsánat, akit zavar, mert iylen mélységben talán nem szoktunk megnyílni....

Kicsit elmenet a kedvem az arwen tornától, hogy gio nem jösz, de azt hiszem mégis megnézem, próbálok ráhangolódni.

A nyaram sajnos egyre bizonytalanabb.... majd kiderül. Talán mégis elmegyek Balcsi körútra férj nélkül is, Hortobágy ismerősökkel pár nap, és talán egy komolyabb nyaralás is lesz, ami tök bizonytalan.

Pusssz Neketek!
f_alma
 
 


Nnna Alma, igencsak egyre rezgünk...Bár ne így lenne...
Október óta vagyunk házasok csak, de előtte egy évvel ismerkedtünk meg. szval nem sok idő, de ennyi idősen már nagyon unom, hogy amikor megvan az Emberem, tiniként rohangálunk, nem tudunk tervezni..semmi...És tegnap kiderült, hogy nincs kilátás mégsem az összeköltözésre...
Szval elegem van, minden órában el tudnám bőgni magam, mert a férjem sem hajszolja magát agyon azért, hogy összeköltözzünk - bár ha ezt mondom neki, akkor megsértődik, mert szerinte nem így van...Úgyhogy én is épp eltávolodtam a "most jöhet a baba" c. történettől...Nem érzem magam feleségnek, akkor meg hogy legyen belőlem egyáltalán anya...ÁÁÁ...Tiszta gáz.
Vendég
 


Úúú, szegény GIo!
Hát, mostmár értem mit jelent az összecsaptak a fejed fölött a hullámok! :-( Ez tök nehéz, amikor Te azt érzed, h a másik nem akar tenni valamit kettőtökért, ő meg nem így érzi! :cry:
Olyan nehéz!
Miért nincs megoldás az összeköltözésre???? A fene egye meg!
:evil:
Sok erőt Neked!

Alma
f_alma
 
 


Mert pill.lag nincs állás Pesten...Az egyház sem egyszerű intézmény. Ott meg még köti egy-két dolog.
Igazából ugyanitt tartottunk egy éve is, csak akkor még tudtam hinni benne, most meg egyre kevésbé...És hiába a tény, hogy szeretem...Fáradt vagyok. Szept. végén hugomék beköltöznek gyerkőccel együtt a lakásomba, mert az övékét eladták és az új csak márc.ban lesz kész...Azt hittem akkorra én már férjemmel fogok lakni. Mindegy. Neked se könnyű most Alma, azt érzem a soraidból, hisz ti együtt éltek, mégis van néhány dolog amiben egy helyben topogtok mint mi. Kéne vmi pozitív erőforrást találni azt hiszem. Csak most sem a munkámban nincs, sem a magánéletben és csak kapkodom a fejem, hogy micsináljak. Egyetlen a bringa, amit szeretek, és erre tegnap beállt a derekam (nyilván a stressz) és ma alig bírtam betekerni - mint egy nyugdíjas csiga... 8)
Vendég
 


(hú, nem akartam ennyire negatív lenni ám. nyilván vannak azért boldog perceim is a nap 24 órájából - pl. amikor alszom, egész jól vagyok :D )
Vendég
 


Alma, ti mióta vagytok házasok?
Vendég
 


Augusztusban lesz 3 éve. Pedig olyan, mintha egy éve történt volna.
Az egyhelyben topogás jó kifejezés, pedig én azt hiszem nagyon igyekszem. De lehet, h most épp fejlődik, és sok nehézségével szembesül. Talán elindul az önismereti úton. És ha elindult, akkor nem lesz könnyű vele. De tudom, h velem sem.
Az már fél siker, ha jól alszol! :) az nagyon fontos!

Azt hiszem megnézem ezt az arwen tornát, aztán majd "jelentek". Olvastam is róla, elég jól hangzókat írtak róla. Majd meglátom, h ez e az én utam.
f_alma
 
 


Felvetted a kapcsot azzal a lánnyal akit írtam? Itt is bejelentkezett.
Vendég
 


Nem vettem fel a kapcsolatot, mert tegnap nem jutottam géphez, ma meg azt gondoltam már késő.

Voltam amúgy a tornán. nekem nem tetszett nagyon: sokat kellett sarkon-térden ülni, gyors volt, és mivel nem vagyok hajlékony voltak nehéz gyakorlatok is. Meg amit nem értek -és ez más tornán is így van - az emberek nem érzik, hogy nagyon közel vannak a másikhoz - történetesen hozzám. És ez engem baromira zavar. Már amúgy fejlődtem ebben, de sokszor bosszant, és nem értem, h miért csak én próbálok gyakorlatok közben is úgy elhelyezkedni, h más elférjen...

Korábbi témához: hát ma kicsiny hazánkban elég nehéz bármilyen munkahelyen lenni: minden nagyon bizonytalan! És ez rendkívül nehéz. Az oktatásban meg pláne! Sajnos nem tudok vígaszataló szavakat mondani Ildi, de remélem, hogy minden jól fog alakulni, ahogy kell!

Era, tényleg kár, h nem jöttél a jótémákkor! de remélem hamarosan rendeződik a lakásotok is! Várjuk a fotókat :-)
f_alma
 
 


szia Alma, azt hallottam én is erről az arwenről, hogy túl sokan vannak. ezért volt szimpatikusabb az aviva, ami vasárnaponként van előzetes bejelentkezéssel és nincsenek sokan. 4 óra! beszélgetés is van életmódról, meg hogy ki miért csinálja stb. nézd meg a honlapot: www.avivamodszer.hu

azért remélem kicsit kikapcsolt és lazított.

Era: a jó témát bármikor újra lehet folytatni ám! :wink:
Vendég
 


Még valami, de nem akarlak nagyon lenyomni titeket. Nem tudom hogy mennyire vagyot érzékenyek, de én állandóan nagy pocakú kismamákat látok, ami egyrészt nagyon jó, másrészt engem elszomorít és iriggyé tesz. Mikor lesz nekem is?

Amúgy arra jöttem rá, a torna közben gondolkodva, hogy bennem még mindig erősebb az a frusztráció, hogy nem sikerül valami, mint hogy maga a gyerek nem jön. Valahogy úgy vagyok vele, h ne tudom elképzelni ki lesz, milyen lesz, és ezélrt nem tudok nagyon vágyakozni. Nagyon úgy érzem, h másként működöm. Én ha meglátok egy édes babát, arra gondolok, h nekem biztosan nem ilyen lesz. Ami egyrészt biztos, másrészt meg olyan negatív gondolat. Talán nem vagyok még érett rá???? (jók ezek a költői kérdések...)

Írjatok vidámakat, eséljetek jó történeteket :-)

Alma
f_alma
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: