Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok! nna ma a természet útjára léptem és vettem palástfűteát. Alma, vegyél Te is. Ezt a ciklus 2. felében peteéréstől kell inni 1-2 csészével naponta a nemvárt mensiig, állítólag segíti a peteérést!! hajrá-hajrá, nekem is most van és holnap jön a drága fééérjem is :D /negatív hangom: nem mintha mult hónapban nem ugyanez lett volna...akkor is peteéréskor voltunk együtt :roll: - igaz akkor nem teáztam :-)) )
12,5 km-re van a mhelyem, tehát ez ilyenkor napi 25 km tekergést jelent, ami tényleg nagyon klassz. Lenne...De itt Bp-en komolyan őrület. Mindenesetre még mindig jobb mint dugóban ülni.
A mhelyemen már odáig jutottam ma, hogy lehet hogy beadom a pályázatom egy másik helyre. Majd kiderül. Igazából ebből a szempontból is nagyon jól jönne a babázás, ez tény. Ugyanakkor ilyenkor kicsit el is szégyellem magam, hogy nehogymár a mhelyem kiváltása miatt akarjam a kicsit. De elkerülhetetlen, hogy ez is megfordul a fejemben.

Kismamánktól valóban kérünk helyzetjelentés, olyan jó hallani hogy mi a helyzet :-)

Lelkész-család: hát...nem képviseljük a klasszikus szentfazék közeget ez tény. Nagyon szépen tudok káromkodni pl., bár Istent kihagyom belőle.:-) Ugyanazok a problémák, egyáltalán nem érzek különbséget, ez inkább azoknak furcsa, akik először meghallják. Aztán megismerik a férjemet, aki exchibicionista, extrém sportokat űz és állandóan vigyorog mint a tejbetök és nem tudják összeegyeztetni a lelkészséggel a személyiségét. Pont ettől hiteles és igazi számomra pédául. A templomban sem változik meg a hangja mikor prédikál, olyan mintha csak simán ülne egy baráti körben és dumálna. Tényleg nagyon klassz.
Ildi, e-mail? krokai@freemail.hu
Vendég
 


Ja, amit még nem tudom hogy írtam-e korábban. Lelkészség ide vagy oda, ő pl. elvált. (nem megbotránkozni! :wink: csak ezzel is hangsúlyozom, hogy ugyanolyan ember mint más . Az exe 3 évig mással hetyegett mellette és ő türelemmel és szerelemmel várta hogy vége legyen, aztán mindenki életében - még egy lelkészében is 8) - eljön az a pont, amikor már nem bírja tovább a megaláztatást és bedobja a törölközőt)
Nna, lassan már az egész életem itt lesz kiterítve :D
Vendég
 


Hát Gio!
De jót nevettem. :D Hogy a férjed mint a tejbetök. :D Szerintem ezek a dolgok pont hiteles dolgok, biztosan össze lehet egy lelkész képével egyeztetni. Jól tette, hogy elvált, és biztosan senkinek eszébe se jut, ez ne lenne jogos. Legalábbis szerintem nincs olyan ember, aki ne értené meg.
Te aztán sportolsz naponta. Olyan távolságok vannak Pesten, hogy csak néz az ember.
Ez a mail-cím a Tiéd? A múltkor, mintha másik lett volna, de lehet, hogy csak kihagy az agyam. Ha lesz energiám, vagy nem alszok az éjjel, biztosan leírom.

Ja, lányok! Legkésőbb holnap egy baráti házaspárnak megszületik a második babája, ugyanis akkor indítják, ha addig nem. Szóval nemsokára kisbabát nézhetünk. Tök jó!!! :D

No, mentem, benézek később.
Sziasztok!
Ildi
brumm
 
 

 
 

van több e-mailcimem és most nem tudom ide melyiket regisztráltam :) de igen, ez is az enyém. Még egy szösszenet erejéig visszatérve férjem válására. Szval nehogy azt hidd hogy nem néztek rá rossz szemmel...Egyházon belül .. Ők nem válhatnak el "csak úgy". meg kell előzze terápia - persze egyházi berken belül- meg ilyenek. És abban az esetben nem citálják csak egyházi bíróság elé, ha a neje megcsalta. Hát ez náluk megvolt, így megúszta. Ezért írtam korábban is, hogy a vallás, hit intézményesítésének vannak azért árnyoldalai...
Vendég
 


Én is babát látogattam mult héten. Barátosném szült egy 57 centis majd 4 kg.os kisfiút:-) És nem hiszitek el, de tudjátok mi lett a keresztneve? Manó....
:D
Vendég
 


Jajj lányok ennyi babalátogatás után lassan már a gólyák is megtalálnak titeket:)

Gio: akkor a férjed Református?

Kép
csucsu05
 
 


Igen! Református.
Jahj, ma már nagyon felvagyok dobva:-) Alig várom hogy du. legyen. Hosszú hétvéééége!!
Vendég
 


Gio: A Reformátusoknál azért sokkal lazább szabályok vannak mint egy katolikusnál.
Én is alig vártam már a hosszú hétvégét.
Ma elmentünk vásárolni a 3napra. Holnap megyünk a ház külső színét kiválasztani.
Kicsit kertészkedünk , pakolászunk, bicajozunk.
Hétfőn pedig a férjem elkezdi össze rakni a konyhabútort. Hát egyenkőre én nem látok benne semmi konyhabútort de biztos egyszer az lesz:)

Ildi, Jenny, Ági mit csináltok a hosszú hétvégén?

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek. Ma szerencsére semmi különös nem történt velem.
Illetve megszületett az ismerősünknek a kisfiuk. Nagy baba ő is.
valamelyik nap meglátogatjuk majd a kórházban őket. Állítólag olyan mint a nagyobbik tesó.
Gio: Írtam mailt, de visszajött az automatikus válasz, hogy e-mail cím inaktív. Jó hétvégét Nektek is, akciódúsat, hogy jöjjön az a babuci Nálatok is.
Era: jaj, de szép lehet a házatok! Szerintem nálunk is hasonló programm lesz. Illetve most szólt a sógorom, hogy jön segíteni a házunknál ezt-azt csinálni, szóval munka lesz a háznál. Holnap mondjuk beülök, meghallgatok egy továbbképzést, a suliban csinálják hegedűsöknek. Nem is csak a megyéből,hanem a környező megyékből is jönnek.
Konyhabútor: Nálunk általában félév, mire elkészül. Mostani házunkban is kb. ennyi időre számítok. :D
Szóval vegyes lesz a hétvége.

Mindenkinek jó hétvégét kívánok! most mennem kell, puszi mindenkinek, és babákra fel. :D :D :D
brumm
 
 


brumm írta:Sziasztok!

Gio: Írtam mailt, de visszajött az automatikus válasz, hogy e-mail cím inaktív. Jó hétvégét Nektek is, akciódúsat, hogy jöjjön az a babuci Nálatok is.


Megkaptam! Válaszoltam is!! Az az üzenet régről volt beállítva, elfelejtettem kiszedni.
Vendég
 


Gio:
Köszi, én is épp most kaptam meg a választ.
Nagyon köszi, még el fogom párszor olvasni, és majd válaszolok rá, nagyon köszi. Mennem kell!
Jó éjszakát Mindenkinek: Ildi
brumm
 
 


Gio: A második is megjött. :D :D Köszi!!!
brumm
 
 


Pusszantok én is mindenkit.
Era, Ildi: olyan jó Nektek, hogy a házikótokat szépítgetitek!!! ÉS szép idő is lesz hozzá! Hajrá!!
Jó lenne ha már mi is itt tartanánk. De ami késik nem múlik. (ezt majd a köv. mensimnél is juttassátok eszembe, ha itt pityeregnék :-) )

Jó lesz ez a 3 napos ünnep :) Mert megérdemeljük csajok! :twisted:

Era: igen, a reformátusok sokkal lazábban vesznek sokmindent illetve van több dolog amit eleve másként értelmeznek mint a katolikusok. NEkem emberközelibb, de természetesen ismerek jófej, laza, kedves katolikusokat is 8)
Vendég
 


Gio: Én is erre gondoltam mikor írtam neked, hogy a párod biztos református. Én katolikus vagyok de nekem a református vagy az evangélikus vallás emberközelibb. Már csak azért is mert házasodhatnak lehet gyerekük. Én a katolikusoknál ezt sosem értettem miért tiltják.
Anno mikro az első férjemmel össze házasodtunk egy fiatal papp adott össze minket. Velem egyidős volt. És néha olyan furán nézett. Na meg csajozos dumája volt.
Na pár évre rá mentem a templom előtt és megláttam őt amint egy babakocsit tologat. Napszemüveg volt rajta meg baseball sapka de én rögtön megismertem ráköszöntem és tök zavarba jött mondta , hoyg avlakivel keverem. Pedig ő volt ez biztos. Hát erről ennyit valószinű a saját gyerekét tolta.De nem is értem miért nem nsülhet meg egy katolikus pap meg miért is nem lehet családja??
Hisz a biblia is erről szól. Na mindegy.

Képzeljétek csajok. Egész nap pakoltunk meg takarítottunk már kezd egész pofás lenni a házunk belülről. :)
Lassan teszek fel majd képet róla.

Olyan szép idő van ti mit csináltok?

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

Szép időben betegek vagyunk. :( Reggel a Bercike lázas volt, nekem is nagyon fáj a torkom. Voltunk gyerekdokinál, tüszős mandulagyulladás. Valószínűleg az enyém is az, ahogy a torkomba néztem, és a doki is mondta, hogy együtt szedhettük össze.
Hurrá. :evil:
Era: én ismerek egy bácsit, aki katolikus pap volt, de szerelmes lett. Persze onnantól már nem lett pap, összeházasodtak és fiuk született, aki most ref. lelkész. :D :D
Meg még az jutott eszembe, hogy Pécsett tanultam,és néha a szobatársammal elmentünk templomi alkalmakra. és ott van katolikus teológia, és ilyen alkalmakkor volt, hogy kivonultak a papnövendékek, vagy hogy mondják. Beöltözve a paphoz hasonló ruhába. no, elgondolkodtunk, hogy ennyi helyes hapsi, és papnak megy????? Szerintem a feléből nem lett pap végül. :) Aztán lehet, hogy mégis.
Ja, és én úgy tudom, hogy azért nem nősülhetnek a katolikus papok, mert örökölte volna az egyházi földet a pap családja. És akkor végül mindig feleződött volna, és tovább, és a végén nem maradt volna semmi. Töriből tanultunk valami ilyesmit régen. Nem biztos, hogy pontosan mondtam, de valami hasonlóból jött a dolog, nem a Bibliából.
No, most eldugulok, mert még a végén tényleg lelkiélet topic leszünk. :D :D :D
Sziasztok Szép napot Mindenkinek!! Majd még benézek, puszi Mindenkinek!
Ildi
brumm
 
 


Sziasztok!

Mi vendégeket láttunk, grilleztünk kis kertünkben:) nahyon jó volt. nem tudom ti hogy csináljátok, de ha hozzánk jönek, sajnos nem tudok olyan jól beszélgetni, folyton ugrálok, máson jár az agyam :(

A kat. papok házasodásáról: Ildinek igaza van egyrészt. Másrészt a tisztaság, szüzesség, és az erről való lemondás érték (pl. Szűz Mária tisztelet) a katolikusoknál, harmadrészt azt gondolják, hogy ha nincs családja egy papnak, akkor sokkal jobban a hivatására tud koncentrálni. Hát, ezek vitatható dolgok.... szerintem. De persze én sem tudom mi az igazság. De ha azt nézem, hogy állítólag elég sok. kat. papnak van viszonya nőkkel..., akkor sokkal korrektebbnek tartanám ha lehetne házasodni. na, jó, én sem folytatom :-)

Jenny: ha erre jársz - a cilus.hu-n, a diagarammoknál a függőleges zöld vonal a peteérést jelzi?

Ildi, gyógyuljatok meg! sajnálom, h nem tudjátok élvezni a szép időt.

Era, várom nagyon a képet! Olyan jó érzés, amikor a helyére kerülnek a dolgok!!!!!
f_alma
 
 


A konyhabútor nálunk min. 1 hónap volt, 4 hétvége, de a férjem egy olyan ismerőssel rakta össze, aki párszor szerelt már konyhabútor, meg amúgy is ügyes az asztalos munkákban. Kitartás hozzá! Nekem ez volt talán a legnehezebb.

Bicaj! de irigylem, én is szívesen bicajoznék, de most nincs nálam a bicajom (nem tudnám hova tenni), és nagyon messze járok dolgozni. Lenne nekem 40 km is csak oda. De ezzel legalább a mindenapos testedzés is megvan. :lol:

Gio: palástfű tea használ? én csak azt nem értem, ha PE után kell szedni, akkor hogy segítheti azt?
Add be a pályázatod! én úgy vállaltam el egy féléves szerződéses munkát, h utána már gyes-re megyek, de hát, nem jött össze. Így viszont az is rossz, h nem vagyok olyan helyen, amit teljes szívemből csinálnék, és baba sem jön, ez dupla stressz nekem. Úgyhogy most - remélem holnap - keresek pár helyet, ahova beadhatom a jelentkezésem. csak olyan nehezn szánom rá magam! :evil:

további jó pihit mindenkinek!
f_alma
 
 


Sziasztok!

Azért jobban vagyunk, de belesétáltunk ebbe a betegségbe rendesen. Így nem megyünk kisbabát látogatni sem. :( NO, majd, ha meggyógyultunk, utána.

A palástfű teáról nekem is az jutott eszembe, mint Almának,hogy mért PÉ után kell inni. De biztos tudják a drogériások.

Alma: Grillezés. Az annyira jó. Ahol van a házunk, a hátsó szomszédban fiatalok laknak. ( Csak őket nem ismerjük a szomszédok közül. :oops: ) Ők nagyon sűrűn grilleznek. És jönnek át az illatok. Megindul a nyálelválasztás rendesen. :D

Era: Én is várom ám a képeket. :D Nagyon szép lehet minden. Új, gyönyörű.

Megyek, lehet, hogy kimegyünk egy kicsit.
Szép napot Nektek!
Sziasztok!
Ildi
brumm
 
 


Sziasztok!

Én szombaton osztálytalálkozón voltam, az általánoson. Nagyon régen nem láttuk egymást, 15 éve. Nagyon jó volt! Egész délutántól késő estig csak beszélgettünk, ettünk-ittunk.Nagyon szeretem őket, mert sajnos sem a szakközépiskolában, sem az egyetemen nem volt olyan közösség, akikkel ennyire egy hullámhosszon lettünk volna. Az egyetemi barátnőm Németországban lakik, sajnos. :(
Tegnap meg anyuéknál voltunk, délután meg pihi volt. Jó lenne már kertes házban lakni…Ilyen jó időben nagyon tud hiányozni…
Era, örülök, hogy alakultok.:) Képeket már nagyon várom.
Ildi, gyógyuljatok meg hamar!
Alma, a függőleges vonal a peteérés, igen. Nekem nem mindig találja el a program, mert az általa bejelölt után 1-2 napon van nekem a pé.
Gio, a palástfű nem a pé-t segíti, hanem a beágyazódást.
A babatervezők lapján ezt írják róla:
A palástfű segíti a méhnyálkahártya felépülését a medence vérellátásának serkentése által és ezzel pozitívan támogatja a beágyazódást. Ezen kívül hatásosan alkalmazható PMS ellen is, azon az úton is, hogy palástfű teába áztatott törölközőt teszünk a feszülően fájó cicikre. Különösen alkalmas túlsúllyal küszködők (mint PCOS-ban szenvedők) ciklusának szabályozására.
Ha sárgatest elégtelenségben szenvedsz, azaz a ciklusod második fele rövidebb 12 napnál, akkor a palástfű ezt is megnyújthatja ezzel is javítva az esélyeidet a babásodásra.

Kép
jenny29
Mór
 
 


Na csajok jól kiveséztük a katolikus egyházat. :)


Ildi: Javulást nektek remélem hamar rendbe jöttök.

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

Era, Jenny: Köszönjük a jókívánságokat, igyekszünk. :wink:
Jenny: Ti hogy álltok a háznézéssel? Találtatok jókat?
És felétek milyen árak vannak általában?
Palástfűről megtudtuk a lényeget. :D Azt tudtam, hogy jót tesz, de hogy hogyan, azt nem. Tudtam Jenny, hogy Te nagyon képben vagy. :D

Egyébként most jut eszembe, én Bercike előtt méhpempőt vettem. Abból ettem egy hónapig, és jött a gyermek. Mézben volt oldva,és volt egy kis műanyag kanál hozzá, azzal kellett enni belőle.
Nem tudom, volt-e köze a dolgokhoz, de én ettem akkor.

Era: Kész a konyhabútor? Lapraszereltet vettetek, vagy oda terveztétek, és szabattátok le? Várom nagyon a képeket. :D

Jaj. megint néhány tyúklépéssel haladtunk a házzal. :D Az ablakok felett a régi redőnytokok beépítve. Volt egy kéményünk, amit lefényképezve a férjem elküldött egy kéménytopicba. Hát mindenki hasát fogva nevetett, hogy ilyen szépséget nem láttak. Na, ez is megszüntetve, illetve majd szellőzésnek átalakítva. Ablakpárkányok kiöntve...Úgy örülök, hogy már kezdjük összerakni a házat. Végre egy kis látványosság.
Fóliában szépülnek a növények, retek nemsokára ehető. A paprika nem jó, valamiért sárgul a levele. Nem értem, mert anyunál szabadban szép. Biztos nem tetszik neki a fólia. De nem baj. Nem vagyunk nagy kertészek.
Hű, még ma füvet is nyírni kell. Ha Bercus ébred, szerintem átmegyünk. Szép az idő, gyermek már nem lázas. No, ennyit a hétvégéről. :D
Nektek hogy telt?
Alma, Gio, Ági?

Gio: Küldtem egy mailt. Élményt beszámoltam, hogy állok. :?

Sziasztok!
Majd benézek még!
Ildi
brumm
 
 


Sziasztok, én most gyors leszek, még lent vagyok Balcsin Drága férjemmel. A palástfű nem a peteérést segíti, hanem PÉ után a beágyazódást - már ha volt akció:-) Peteérés serkentő pedig vagy a málnalevél vagy a cickafarkfűtea.
Holnap megyek csak vissza, a drága visszarepít reggel mhelyemre. Hétvége csodásan telt, kiélhettem anyai ösztöneimet a párom gyerekein - azér nem eccerű soxor.....Főleg hogy az egyik kisfiú elég agresszív. Nem velem, hanem úgy általában. Nálunk az egyházi ünnep jegyében telt, Istentiszteletekkel, Úrvacsival a pünkösd, meg vendégvárással, amiben jól elfáradtam:) Úgy vagyok vele mint Alma, rohangálok mint pók a falon. Puszi holnap!
(Ildi, megkaptam a levelet)
Vendég
 


Ildi: A férjem és a lányomkeresztapuja tervezte semmi extra és azt szabattuk le. össze kell állítani nem egyszerű szerintem de már 3elem megvan. Azért csak három mert előtte a kaputelefont szerelték a páromél aztán a konyhának estek neki. De azt egyedül nem lehet csinálni viszont a keriapunak menni kellet 2óra után. Igy majd hétköznap esténként szorgoskodnak.
De ahogy látom szép lesz.
Azért már van valami sejtésem milyen lesz.


Gio: balcsin vagy? Hú de jó nektek:) Én is imádom a Balcsit:) Pláne ilyenkor :)Jó idő volt ma egész nap már a Balcsin is van élet.

Kép
csucsu05
 
 


Gio: Hát a gyerekekkel sokszor nem könnyű, de azért kicsit irigylem az igazi Pünkösdöt. Mi a Bercussal nem nagyon merészkedünk templomba. Amikor kicsi volt az alvásidejében hordozókendőben azért elmentünk, de most, hogy nagyobb, beszél, székeket tologat, ha akar, már nem nagyon megyünk ilyen helyre. Ha nincs is gond, én tiszta ideg vagyok, hogy mikor akar hazamenni, aminek hangot is ad, lehetőleg, hogy minél többen hallják. :oops: Szóval ezzel most még várunk.
Era: Igen, nálunk is így zajlik általában a konyhabútor építés, csak valahogy nálunk lassabb a dolog. :oops: Lehet kíváncsiskodni, hogy milyen színű?
Alma: Ne izgulj az állás miatt. Add be a jelentkezést, de hamarosan biztosan babázni fogsz.
Megyek, mert a fiam hiányol.
Sziasztok!
Ildi
brumm
 
 


Ildi: Igen lehet tudni. Én a szivem mélyén szerettem volna vanilia szinű konyhabútort de aztán a bükk győzőtt. Szóval bükk szinű lesz de azért mert a nappali és a konyha étkező egyben van. Igy nem akartam annyi szint. Az ebédlőbútorunk is bűkk szinű. A másik házban antik éger volt hát az egy álom volt bárki jött hozzánk mindenkinek teteszett. Ez világosabb de nem bánom meglátjuk ebbe is szerelmes leszek-e?
Azt hozzá kell tenni, hogy a garnitúránk bordó szinú és az ebédlő székeken is van bordó minta. Mármint a kárpitban. Ja és az ülőgarnitúránkban van fa disz ami nem bükk hanem éger de nem feltünő a külömbség na meg meszebb is van. Igy a nappali bútort most keressük mert annak már viszont égernek illene lennie hogy harmonizáljon. A fügönyök bordók szóval azok passzolnak.
Na ezért mondtam le a vanilia színről.
Igérem ha kész lesz képet is teszek fel.

Lányok: Olyan szépen süt a nap. ÉS egész hétre ilyen szép időt mondanak:)

Kép
csucsu05
 
 


Hi!! Ma hozott vissza a férjem Pestre. Megőrülök, hogy dolgozni kell ebben a napsütésben :twisted:
Igen Balcsiztunk, azaz nem nagyon voltunk a tónál, mert ugye az ünnepek lefoglaltak.
Ildi: Most hétvégén az Istentiszteleten nálunk is voltak gyerekek, akik beszélgettek, rohangáltak a templomban vagy épp sírdogáltak. És ez senkit nem zavart egy percig sem. A férjem is örül a jelenlétüknek.

Ó konyhabútor, lakberendezés. Dejó Nektek csajok!! Már úgy rendezkednék én is, de még fogalmam sincs mikor keveredünk egy helyre :( Ez soxor annyira lehangoló – mondjuk úgy havonta egyszer kiakadok és oktatófilmeket rakok be a férjemnek, hogy is kéne szerveznie az életét. Szval nem tudom. Bonyolódik a nyarunk is. Gyerekekkel vizi és biciklitúra és majd vmikor kettecskén is jó lenne elbújdokolni vmerre. Csak hát nekünk egyelőre nagyratörő terveink vannak, ki szeretnénk tekerni Luxemburgba, ami kb. 12 nap – nekem meg nyilván a szabiból nem nagyon telik rá.
De nem panaszkodom. Mert ez legyen a legnagyobb gondunk.
Vendég
 


Sziasztok!

Most jutottam ide. Olyan szép az idő. Kint is voltunk egy fél-háromnegyedórára, de rájöttem, hogy túl vagyunk öltözve, és már azon kezdek gondolkodni, hogy mikor kell kezdeni a gyermeket napvédő krémmel kenni. Nyári meleg van errefelé. Nem tudom hány fok, de szabályosan pólós idő. Mondjuk mi azért még hosszúujjúban, meg hosszúnadrágban vagyunk, de szerintem elmegyek és veszek valami napkrémet, hogy legyen itthon.

Era: Nagyon szép lesz a konyhátok biztosan. :D Nekem nagyon tetszenek a fára emlékeztető színű konyhabútorok. Az az éger nagyon szép lehetett. Nekünk az első lakásban tölgy volt a konyhabútor színe. Azt követően fenyő színű, most fogalmam sincs, hogy milyen legyen. Nálam is felmerült a bükk szín, pláne, hogy most fa ajtósat szeretnénk majd, nem MDf lapból.
( Beépített sütőnél a közeli fiókokról vált fel a külső réteg, és akadt is miatta a fiók. Pedig meghagytuk mindenütt az előírt távolságot.) De még nem tudom. szerintem azon fog múlni, hogy épp milyent látok szépnek az üzletben. Csak még ettől nagyon messze vagyunk. :oops:
Gio: A templom, ahova járunk, jártunk egy kisebb új templom. Nagyon örült nekünk mindig a fiatal lelkész, és az idősebb kántorék is, csak én éreztem cikinek, mert más kisebb gyerekkel nem volt ott.
Pedig ha lettek volna mások is, akkor nem zavarna.
Pedig nem néztek ránk csúnya szemekkel. A kecskeméti nagy templomban egyszer voltunk, amikor a nagymamám meghalt, ki kellett vinni a Bercust, mert rájött, hogy az előző padot milyen jó rugdosni, és mekkorát szól. :oops: Majd még azért próbálkozunk.
HŰ, micsoda terveitek vannak a nyárra! Szuper! Luxemburg nagyon szép lehet. Hollandiában voltam csak, nekem az is nagyon tetszett.
Jót mosolyogtam, hogy oktatófilmet teszel be a férjednek. :) Hidd el rendeződik ám minden. Lehet, hogy Ti sokkal hamarabb együtt fogtok lakni, mint mi a felújított házunkban. Mi is olyan messze vagyunk tőle, mint Makó Jeruzselámtől. Csak jó egy kicsit álmodozni róla.

Alma: Te hogy állsz? Mikor nem kell, hogy megjöjjön a mensi?
Gondoltam Rád, mert vettem egy könyvet, biztos Téged is érdekelhet, ha eddig még nem olvastad. Liedloff: Az elveszett boldogság nyomában. Még nem olvastam ki, de bánom, hogy nem gyerekszülés előtt olvastam.( Mondjuk tán most jelent meg magyarul nemrég.) Mindegy, csak eszembe jutott.

Ági? Jenny? Hogy vagytok?

Megyek, majd benézek.
Sziasztok!
Ildi
brumm
 
 


Á de jó! Most olvastam az általad idézett könyvről Ildi! Mindenképp el fogom olvasni! Dejó. mindig örülök az ilyen csemegéknek.7
Pusza Nektek
Vendég
 


Gio: MÉg nem olvastam végig a könyvet, de úgy érzem, mintha lemaradtam volna már pár dologgal, és nem tudom, hogy vissza lehet-e csinálni. Vagy marad a megpróbálom kezelni a létrejött helyzetet. De ajánlom baba előtt, vagy második baba előtt is mindenkinek. Egyébként második gyerekkel sokmindent másképp csinálnék, de sokmindent meg nem. :)
Sziasztok!
Ildi
brumm
 
 


Megrendeltem a könyvet, mert a héten alig van időm bárhova menni akkor amikor még nyitva vannak a könyvesboltok és így még olcsóbb is volt 200 forinttal :)
Szval már alig várom hogy olvassam, nagyon tetszett amit írtak róla 8)
Többiek merre? Élvezitek a napsütést, mi? :wink:
Vendég
 


sziasztok!

Na, erről a könyvről nem hallottam. Majd utánaolvasok! aztán biztosan megveszem, ha jó...
:shock:
Ildi, nem igazán értem amit írtál, ha van kedved fejtsd ki.
Na, most megyek, mert kezdődik a grace klinika, majd jövök a köv. reklám alatt... :oops:
f_alma
 
 


na, itt vagyok.
én nem tudom, rá tudom-e venn kedves férjem arra, hogy a balatont bicajozzuk körben barátokkal. nekem annyira lenne kedvem, de neki nem nagyon... a mozgás nem a területe, pedig ált.iskolás korában sportolt. én nem bírok ki mozgás nélkül hosszú időt.

Korábban Jenny kérdezte hova megyünk Horvo-ba. (bocs, ha válaszoltam volna, csak nem emlékszem:?) nem tudom. van jó ötleted?

és még akartam valamit, de elfelejtettem...

Ildi, köszi a kérdést: elvileg 20. napon vagyok, és a cikus.hu szerint a 13. napon volt ovu. na, ez nem igazán hihető, de azóta nem csináltam LH tesztet. szóval még hosszú hetek. :(

Pusszanat :-) Alma
f_alma
 
 


Szia Alma, próbáld rávenni a túrára embert, nagyon klassz! Mi tavaly csinaltuk meg tandemmel 4 nap alatt és úgy nem volt fárasztó egyáltalán. Megálltunk, ettünk, csavarogtunk, tök jó!!
(én is néztem a Grace klinikát:-) holnap meg majd nem bírok felkelni...brrrr..)
Vendég
 


Én a 17. napon vagyok, nemrég ért véget a PÉ, amit ismét éreztem. Nekem mindig fáj a hasam olyankor. Azt mondják sok nő megérzi már a szeretkezés másnapján, hogy IGEN, megfogant, most. Hm....Vagy én nem vagyok elég szentimentális vagy jövő héten megint itt fogok valóban keseregni a nemvárt mensi miatt.....De most nem gondolok erre. Igyexem pozitivba turbózni magam 8)
Vendég
 


Sziaztok!

Most csak Almának,mert rohanásban vagyok.
Már én sem tudom, mit írtam. Az állásososat arra, amit Gionak írtál, hogy dupla stressz Neked az állásod, és hogy még eddig nem jött a baba. És hogy keresgélsz másik állást. Arra írtam, hogy úgyis nemsokára jön a babuci, és csak nyugalom, mert ha keresel másikat, vagy hagyod a régit, Te akkor is nemsokára babázni fogsz.

A könyvet meg abból gondolom, hogy érdekel, amiről pü-ben beszéltünk.

Egyébként néha elég összeszedetlen vagyok, ne haragudj.

Mentem, majd benézek, Többieknek is Puszi!
Ildi
brumm
 
 


Sziasztok!

Mi még jelenleg várjuk a banktól a végleges elszámolást, mert van valamennyi kölcsönünk, és ezt szeretnénk visszafizetni. Ha ezt megkapjuk, nézünk házat, hirdetjük a miénket, megyünk lakáshitelért egy szimpibb bankhoz. Errefelé nagyon drágák a házak, ezért inkább 15-20 km-el arrébb nézelődünk, falvakban, községekben. Az közelebb lenne anyuékhoz is. Szóval arrafelé olyan 12-18 millióért vannak 100-120 2m-es, kertes, melléképületes házak.
Nekünk olyan is jó lenne, ami 6-7 millió, és fel kellene újítani.
Ami fontos, hogy parasztház is csak akkor lehet, ha nem vályog.

Ti hogy vagytok? Ági, képet nem kaptál még uh-on? Betehetnéd ide!
Era, hogy vagy? Alakul a házikó?
Gio, a palástfüvet miért iszod? Rövid a luteális fázisod? Vagy a nyálkahártyát akarod vastagítani?
Én szedtem Premenst a babás ciklusomban, amiben barátcserje van. Vérezgettem ciklus közepén,ki tudja, lehet, hogy nem is kellett volna nekem ilyesmi. Most nem merek a vitaminokon és az aloés termékeken kívül semmit szedni.
Ma vagyok a 25. napomon, tegnapelőtt nega volt az ovutesztem. Mert természetesen nem bírtam ki, és csináltam egyet. Ma melóban ellövök mégegyet. Idegesít, mikor van pé-m. :D

Kép
jenny29
Mór
 
 


Bocsi, 15. napot akartam írni...

Kép
jenny29
Mór
 
 


Már én sem tudom mit kéne, csak próbálkozom :)

Egy barátom felesége ciklus első felében málnalevél teát ivott, segíti a peteérést, ciklus 2. felében pedig palástfűteát, ami a beágyazódást segíti. Neki bejött :D
Nem tudom nekem kell-e ilyeneket inni, de sok jót hallottam ezekről a gyógynövényekről és 100x inkább vagyok természet párti mint szintetikus gyógyszerpárti. ugyhogy elütöm az időt egy kis teaszopogatással, ártani nem árthat :D

12-18 M-ért 100m2es ház? Woww! Dejó! Hugiék Pesten 65 m2-es újépítésű lakást vettek 17,5 ért. Agyrém mekkora különbségek bírnak lenni.
Vendég
 


Sziasztok!

Jenny:Az tényleg nem rossz,ha tudtok venni olyan áron ekkora nagy házat. Pláne, ha nem is nagyon kell hozzányúlni.
Ja, és a bankok között tényleg nagy különbség van. Meg is szívtuk mi is.
Szerintem az aloés vitaminok nagyon jók. Sok jót hallottam róluk.
És biztosan elég is.
Gio: Én is meg szoktam általában érezni a Pé-t. Bercusnál nem éreztem, hogy sikerült a baba, már volt egy-két sikertelen hónapunk, de legutóbb meg biztos voltam benne. Csak ugye nem sokra mentem vele. :(
Era: Hogy áll a konyhabútor? Várjuk ám a képet.
Ági: Tényleg, ha van kép tedd be légyszi. Olyan jó kicsi babát nézni.
És gyere, ha van időd. Hogy vagy?
Alma:Gyere Te is!

Megyek, majd benézek.
Sziasztok!
Ildi
:D
brumm
 
 


Itt! Sziasztok! Alma, épp ma döntöttünk úgy férjemmel, hogy június elsején 1 nap alatt megpróbáljuk körbetekerni a Balcsit. Gyertek ti is! Elvileg 10 óra alatt megvan átlag 20-as tempoban.
Vendég
 


helló!

bocs, de most nem tudok reagálni, mert el vagyok havazva. Igyekszem délután!!!!

CSak nagyon foglalkoztat vmi, a cikusommal kapcsban, és szükségem van a véleményetekre.

Szóval: átlagosan 33 napos a ci-om, a PE a hőmérőzés alapján (is) kitolódik. de most a 13.napon csintam LH tesztet, amit írtam is, poz. lett. Viszont a hőm egy héttel később, tegnap lett 36,7. Előtte 36,4/5/6 volt felváltva. A görbe szerint a 13. napon amúgy megemelkedett pár tizedfokot a hőm, de nem ment 36,5 fölé. Úgy tudom az mutatja a PE-t.
Következő furcsaság, h a babatervezők honlapon azt írják, a PE után szárazidőszak jön. Ma látom, h van egy kis ragacsos jellegű folyásom.
Nem értem. Talán a PÉ-mel van baj????

Köszi, ha tudnátok írni ezekre vmit.

Alma, az értetlen :?
f_alma
 
 


Azért kérdeztél nehezet, mert eléggé egyedi, egyéntől függő, hogy kinek van teljesen száraz vagy ragacsos a Pé után...Bármitől lehet folyása az embernek, egész apró dolgoktól, pici felfázás vagy baci is okozhatja. Ugyanakkor a hőmérőzés sem egy tuti módszer...A barátnőmnek állandónak 36,1-2 körül mozgott a hője, mégis babás volt.
Ugyanakkor egy fórumban olvastam mint terhességi előjek a ragacsos szintelen folyást..
Nnna, remélem nem zavartalak mégjobban össze 8) Ezek után legyünk okosak!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Alma: Nem tudom. Én eddig ennyire tudományosan nem merültem bele. Viszont az biztos, hogy én alapvetően folyásososabb vagyok. Egyszer a dokitól kérdeztem, és azt mondta, hogy ez természetes, egyénenként változik. Szóval szerintem inkább az Lh teszt a mérvadó. Az, hogy később lett a hő magasabb, arra meg az jut eszembe, hogy nem lehet, hogy a baba miatt? A hő, ha magas marad, ott bizony baba lesz. Szerintem méregesd tovább.
Ezt már írtam, hogy megszívattak a dokik is, mert nem tudtam, mitől van hőemelkedésem, gyógyszereztek, stb, és a Bercus csinálta a dolgot, csak épp senki nem mondta, hogy olyankor a hő fennt van.
Szóval egy szó mint száz, én a babára szavazok! :D Szerintem ő okozza a jeleket.
Bocs, ha megint nem vagyok elég összeszedett, kicsit szét vagyok csúszva. Oka nincs, csak szerintem a betegség még lefáraszt kicsit.
Majd benézek, Puszi mindenkinek!
Ildi
brumm
 
 


Ildi: megvettem a könyvet! :)
Hol vagytok lyányok?
Vendég
 


Alma: amugy még az jutott eszembe, hogy doki ultrahanggal meg tudja nézni mi a helyzet peteérésügyileg.
Először azt hogy érik-e, majd amikor lezajlott a peteérés , akkor azt, hogy megrepedt-e a tüsző. Mert van úgy hogy oké, hogy van peteérés, de mégsem reped meg és akkor tüszőrepesztő gyógyszerre van szükség. Jahjjjj nekem is el kéne végeztetnem ezeket a vizsgálatokat, de úgy nincs kedvem nőgyógyihoz rohangálni :(
Vendég
 


Sziasztok!

Gio: Jaj, de jól tetted, hogy bejelöltél az iwiw-en. :D
Épp írni akartam, de megelőztél. :oops:
Kíváncsi leszek, mit mondasz a könyvről. Szerintem jó. Bár mondom,még nem olvastam el. Mostanában nem túl sok időm van rá. 8)
Ma találkoztam a védőnénivel. Beszélgettünk. Azt mondja, hogy nincs nálam baj, csak le kéne nyugodni, és lazán venni a terhességet. Azt mondja lesz még nálunk kistesó. Hát remélem, de ahhoz tényleg maximális nyugalmat kell produkálnom.
Én meg Gio könyvét fogom megrendelni, csak már annyi könyvet, meg diát rendeltünk, hogy a könnyvfutárok már kezdenek messziről megismerni. :?
Megyek is diavetíteni.
Gyertek lányok!!!!!!!!
Era: Kész a konyha? :) Képet kérünk!!!!!!!!
Ági? Hogy vagy?????
Jenny, Alma:Gyertek!!!!!!
Benézek még.
Sziasztok!
Ildi
brumm
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a meglátásokat! :-) jó volt olvasni.
mostanában teljesen ki vagyok, ma is fél7ig dolgoztam :(

Gio, sajna a férjem pont azért nem akar menni balcsi körüli bicajtúrára, mert attól fél, h teljesítmény túra lesz. minden kirándulást ezért utasít el. csökönyös. ilyenkor nem tudom, h feleségként az a kötelességem, h mellette legyek és nyomjam el a vágyam, vagy menjek el nélküle? én inkább ez utóbbi mellett vagyok, de persze csak módjával. de ez meg nem tudom hova sorolható.

Dokihoz nem akarok menni, arra még várunk augusztusig - ez a megállapodásunk. de köszönöm a tanácsot.

Jenny, mizu a PE-vel?

Ildi, aranyos vagy, ahogy írtál nekem, de én ezt a részt nem értem:
"Gio: MÉg nem olvastam végig a könyvet, de úgy érzem, mintha lemaradtam volna már pár dologgal, és nem tudom, hogy vissza lehet-e csinálni. Vagy marad a megpróbálom kezelni a létrejött helyzetet. De ajánlom baba előtt, vagy második baba előtt is mindenkinek. Egyébként második gyerekkel sokmindent másképp csinálnék, de sokmindent meg nem. Smile "

de biztos a könyv miatt.
f_alma
 
 


Bár nem nekem szól a kérdés, de talán ha idemásolom a könyv rövid tartalmát, akkor talán erre gondolhatott Ildi vagy ezzel kapcsolatban vmire.
enezuela dzsungelében egy fiatal amerikai nő felkeresi a ma is
kőkorszaki körülmények között élő jekána indiánokat. Ezeknek
a "vadembereknek" a szemmel látható boldog és kiegyensúlyozott élete
lenyűgözi: nincs agresszió, nincs válás, nincs bűnözés, nincsenek
elhagyott gyerekek, magányos, boldogtalan emberek. A szerző az
indiánok boldogabb életének kulcsát a csecsemőkkel és a gyermekekkel
való bánásmódban találja meg. A kontinuum (folytonosság) elve az
evolúció alatt kialakult emberi szükségleteket jelenti. Az indiánok a
gyerekek eredeti szükségleteit követik, azokat az igényeket,
amelyeket a csecsemő magával hozott.A gyermeket mindenhova magukkal
viszik, ott van, ahol az élet zajlik és folyamatosan karban, illetve
hordozókendőben tartják. Az újszülöttet nem hagyják egyedül, akár
alszik, akár ébren van, és legfőképp akkor nem, ha sír. A
folyamatosan karban tartott csecsemő azt érzi, hogy minden rendben
van, hogy alapvetően jó és szívesen látott vendég a családban.
Vendég
 


Túra: sztem meg lehet találni azokat a pontokat, ahol ha a másik nem kíván részt venni akkor csináljuk egyedül. Én a síeléssel vagyok így. Nagyon szeretnék megtanulni, de be vagyok szarva mindig és nem megy...Ellenben a férjem igazi spiller és erőltette idén télen is. És mi történt velem? Már az első nap húsig vágtam léccel az ujjam, egész héten nem tudtam síelni, végigpuffogtam az egészet....Megegyeztünk, hogy a közös sportunk a bicikli és ami nem megy, azt nem erőltetjük, ha akar síelni, nyugodtan menjen el a síelni tudó barátaival és akkor nem kell engem sem pátyolgatni.
Férjed pl. egy 4 napos körbetekerésnél mehetne autóval, vihetné a cuccokat - mint pl. vizitúrán - ti meg tekerhetnétek könnyedén csomagok nélkül :)
Vendég
 


Ne, haragudjatok, akartam még írni, de nem megy. Elég fáradt vagyok. Jövök, ha tudok, és azért arra mindig szakítok időt, h lopva elolvassam, amiket írtok!

ja, a Liedloff könyvre is rákerestem, és megtaláltam - jó lehet. Gio, hol rendelted meg?

Még a ciklusos dologhoz: nem hiszem, h babás lennék, már nem igazán tudom/akarom belelkesíteni magam. de azért nagyon jó érzés, hogy akár még ez is lehet. talán egy LH tesztet csinálok hamarosan. Azért is, mert szerdán megyek fogorvoshoz, de ha kisbaba lene a pocakomba, akkor ne lenne szerencsés érzéstelenítni.
Köv. hónapban már kipróbálok vmit, opl. azt a permenst. vagy teákat.

Jó éjt Neketek, szép álmokat!

Alma
f_alma
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: