Új privát üzeneted érkezett!

Manó, végülis akkor te most reménykedetsz minden rossz után! Hajrá!
Anna, miért nem tesztelsz hamarabb? (pont én kérdezem, aki annyira elhúztam a tesztelést amikor tényleg esélyes voltam :-)) valahol megértelek...)
Egyébként köszi, jól vagyok. A mensim azóta sem jött meg. Tegnapelőtt voltunk végre rendesen együtt a párommal, nagyon jó volt ennyi idő után... (július vége óta szüneteltettük. :-(( )
A cicim lenyugodott, de most újra érzékenykedik. És a hasam is olyan érzékeny, mint amikor terhes voltam. Lehet, hogy megjön a héten- már nagyon várom, hogy végre legyen egy jó egészséges vérzésem. Ha nem jön most meg, akkor is kivárom, nincs kedvem gyógyszert bevenni emiatt.

Én még május 1. előtt szeretnék terhes lenni, ugyanis akkor töltöm be a 30-at. Ebben benne van a tél is... :-))
kisegér
 
 


Manó Kép Ez nem jó hír. Kép Nekem is nehezemre esett sok húst zabálni, a folyadék még csak-csak lecsusszant. És akkor most mi van? Nem vizesedsz, annyira nem súlyos? Idejében "lekezeltek", 18 tüsző az tényleg soknak tűnik. Mit mondott a dokid? A babóknak igy ugyanolyan esélyük van a megmaradásra? Kép
Hová is jársz?? Kép
Kisegér Kép csak hajrá! én sajna már 31 leszek decemberben. Eredetileg négy gyermeket terveztünk, hát!!! Egyre távolabb vagyunk tőle. De Neked legalább már ott a tudat, hogy spontán teherbe eshetsz!!! az is valami...
Mi is alig várjuk, hogy szerdán kimondja a doki az "ítéletet". Ha nem sikerült, az az egy szuper lesz benne, hogy végre szerelmeskedhetünk egy igazit...-minden rosszban van valami jóóóóó Kép Kép Kép
Nóri Kép egy hét múlva ilyenkor!!! Nagyon szorítok! Ha beindul a stimu, úgy fel fognak pörögni az események, hogy csak kapkodod a fejed Kép
na pusza, anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Kép Kisegér - köszi, reménykedem is, és hála az orvosoknak rendben vagyok, infúziót kaptam és várom a napot amikor majd tesztelni kell.

Kép Anna - látom, mostmár találkozunk a kaális topikban is, végül is a részleteket ott el tudod olvasni rólam, nem volt egyszerű a helyzet és remélem nem lesz több ilyen. A szegedi Kaáliba járok. Még időben elcsípték a dolgot így könnyebb kezelni, az infúziók segítettek.

Sok sikert Nektek!!!! Manó

Kép
potykamanó
 
 

 
 

Szia Manó itt is!!! Kép KépRemélem, minden rendben. Mikor kell tesztelned??
anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok!

Szeretném tőletek megkérdezni, hogy az inszemináció mennyire lehet hatásos? Nekem már van egy három éves kislányom, ennek ellenére nehezen jön a második gyerek. HSG-m volt, átjárható vagyok.

Akiktől eddig olvastam, nem sok baba lett inszemből.

Köszi az infót

emeseanyu
 
 


Emeseanyu! Attól függ. Ha ismeretlen eredetű a meddősé, azaz minden lelet negatív, akkor picit magasabb az esély. Ha már van valami kis defekt, hormonbaj, rosszabb spermakép, immunológiai összeférhetetlenség, akkor már rosszabb. A kor sokat számít, 35 év felett már elvileg nem kötelező az inszem a lombik előtt. Mindezzel együtt a nagy átlag egy ciklusra 10-15%, 6 próbálkozásra összesen 50-55%.
snori
 
 


NóriKép!

Olvasgtalak titeket itt is meg a kaális topicban is. Én egyébként Annával nyomulok a Dévais topicban, bár igazából itt is itt lenne a helyem mert hétfőn volt az első inszemem, de nem sok az esély szerintem...
Szóval amiért írok, csak annyi, hogy írtad a kaálisban, hogy szerinted nem lennének meg a leleteid. Szerintem nyugodtan kezdj bele már holnap, mert nagyon hamar el lehet őket intézni. Talán a húzós a chlamydia, de ha talán mondod nekik hogy SOS akkor megcsinálják neked hamarabb!! Mi HIV, hepatitis és szifilist a Mária utcában csináltattuk. Erre is azt mondják, hogy 1 hónap, na nekünk 2 nap alatt volt eredmény. Egy nagy labor a körzetitől (teljes vér és vizelet) eredmény 1-2 nap, EKG, tüdőszűrés akár 1 nap alatt, eredmény azonnal, ill. másnap. Szóval szerintem ha nagyon belehúzol, akár 1,5 hét alatt megvagy. Nem érdemes húzni, az idő drága és már gondolom te is nagyon akarod azt a babátKép! Azt ugyan nem tudom mennyi inszemed volt eddig, de ha még hiszel benne akkor hajrá, végül is kevésbé nagy a tortúra...
Hát ennyit akartam, bocs, hogy így beleszólok!

Szia,
enigma

Ui: esetleg még a TSH (ha ott kérnek olyat) lehet még meg pár hét alatt, de ha mondod, hogy vársz az eredményre, biztos elkezdheted és az közben megjön...
enigma
 
 


Enigma, áldjon meg az ég, hogy így figyelsz rám :-)
TSH eredményem van, ugyanis a hormonleletem az 1 hónapos sincs. Most az jutott eszembe, a Szabolcs utcában voltam ugye eddig, és amikor készültem laparra, ott is megvolt két nap alatt az EKG, röntgen meg a labor. Akkor ezt lehet ott is, nem? Végülis ott már bejáratott vagyok...
snori
 
 


Hali, Nóri!
Tuti megcsinálják a labort meg ami kell még a Szabolcsban. Talán még a chlamydiát is. Ha van TSH-d az tök jó! Ha a röntgened 1 éven belüli, talán nem is kell másik. A Máriában meg tényleg megvan a többi hamar. Szerintem hajrá, ezek úgyis mind kellenek!! Az andrológiát nem tudom, úgy olvastam elég eltérőek a vélemények. Mondjuk a Dévai a páromat kifejezetten a Szabolcsba küldte a Kopához, úgyhogy talán az ottani leleteket a Kaáliban is elfogadják.
Sok sikert nektek!
enigma
 
 


Köszi Snori!

Reméljük, oda nem kerül a sor, mert iszonyat pénz. Van itt helyben egy doki, aki csinálja, 25 ezerért. Szóval köszi...

Mindenkinek sok sikert.

emeseanyu
 
 


EmeseKép
Lolloknál 20e Ft volt minden alkalom, de az uccsó kettőt leigazolta, rendes Tőle....

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Nóri, azt hiszem, láttalak hétfőn a Szabolcsban. Vékony, szőke lány vagy, és az Évi vett tőled vért- vagy vmi hasonló...
Ugye, Te vagy az?

Amúgy Évi olvas bennünket, igaz, nem tudom, melyik topikot pontosan.

Anna, ezek szerint nem vagy babás? Most aztán biztos türelmetlen lehetsz...
Én annyira vágyom már arra a gyerekre, mostanában mindig babás álmamim vannak. Ti hogy bírjátok??? Meddig kell még várni?
kisegér
 
 


Kisegér... hétfőn én olyan déltájt voltam a Szabolcsban, ki-be jöttem Murányitól, nem vettek vért, hanem kiadták a papírokat + igazolást az IVF-re. Hogy vékony lennék (bár most megint csak 60 kg vagyok), az túlzás,de tényleg szőkés félhosszú hajam van. Én voltam az? :-) Hogyhogy megismertél?
Jézusom, Éva olvas minket?? honnan tudod? de akkor azt is olvashatta, amit Te írogattál, hogy a Szabolcs ódon, hipermerev, és hogy M.doki nem túl alapos... :-)))))
Lányok, már csak 1-t kell aludni a Mágusig. Ma megjött a progi hatására, kíváncsi vagyok, most mibe kezdünk bele!!
snori
 
 


Ja, Évinél is bent ültem a laborban, tényleg, de nem vért vett, hanem a papírokat válogattuk ki.
snori
 
 


Biztos Te voltál, mert Évi mondta a neveden szólított (csak a Nórit mondta), és aztán én rákérdeztem, hogy S-sel kezdődik-e a vezetékneved. Mondta, hogy igen. Erre mondtam, hogy valószínűleg ismerlek az internetről. Évi azt mondta, hogy ő is, hiszen van internet a rendelőben...
(Ja, és dél körül voltam ott.Drapp öltözék volt rajtad, vmi nadrág meg pamut felső. Sajnos az arcodat nem láttam jól.)

...egy perc alatt kivert a víz, eszembe jutott, mennyit szidtuk M-t és a Szabolcsot. (mellesleg én azért kapcsolódtam ehhez a topikhoz, mert annyira egyhangú ellenszenvet éreztem az írásaitokban mind a SZ., mind M. iránt. És én egyetértettem.)
De ezen nincs mit sem szégyellni, sem titkolni.
Attól még Évi azt is láthatta, hogy ő az egyetlen, akit kedvelünk mindannyian onnan.

Te egyébként írsz más topikokba is? Mert lehet, hogy máshol találkozott 'veled'. Ha ezen olvasott, akkor engem is felismerhetett, már a cukrosságom miatt is.

Tényleg, ma (18-án) voltál a Krizsánál??? Mi volt??
kisegér
 
 


Régebben írtam az NlCaféba, de mostmár nem. Szerintem M. nem olvassa a topikot. Éva ha igen, akkor tudhatja, hogy mennyire szeretem én is. Különben kicsit féloldalas kijelentés lenne, hogy én ellenszenvet tápláltam az intézet iránt. Ez egyszerűen nem igaz, hiszen csak az elmúlt fél évben vagy 6 lányt irányítottam oda. Sőt, volt aki az élményeim hatására pont most, PCO-soként a Kaáliból ment át, mert nem akar lombikot még, stimulálni meg nem tudták ügyesen. Egy kolléganőmet is most küldtem el oda. Egyszerűen csak azzal nem értek egyet, hogy miért ragaszkodnak 3-4 sikertelen inszem után a folytatáshoz, májusban el szerettem volna már menni, és akkor nem lehetett, rábeszéltek a folytatásra. Amiből nem lett semmi. De ugyanakkor, ha diagnosztizálásra van szükség, az illető még semmit nem tett a meddőség ellen, ez az intézet szerintem igenis jó. De már nem nekem, sajnos.
Mostmár értem, hogy miért mondta azt Éva hétfőn, hogy "sajnálom, hogy ilyen rossz élményei voltak", és erre mondtam, hogy "nem, mert emberségben itt sok jót tapasztaltam", és láttam, hogy nem hisz nekem. Pedig tényleg így volt.
Remélem, azért nem haragszik rám.

Belevágunk a lombikba. Mától szedem a Marvelont, nov.8-án uh, ellenőrzésképpen. Mindent elfogadtak a Szabolcsból, nem kell vizsgálatok utén loholni sem. Páromnak kell még friss spermatogramm. Nov.8-a után 1 héten belül indul az éles stimu. Most a párom azt hiszi, elsőre be fogok babásodni. Szegény. Jó lenne, de nem ringatom magam illúziókba. Inkább majd fenruárban szerintem.
snori
 
 


NÓRIKépKépKépKép
Hát ez szuper!!! De hát hogy lehet így hozzáállni, hogy nem fog sikerülni!! Hiszen mennyi példa van rá, hogy lehet sikeres!! Lásd Cat v. Orsi példáját!!!!
Megjött hál' Istennek, és most örülök is neki, mert már régen volt 4napos a dolog...
puszi, majd jövök, anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Nóri,
bocs, ha félre magyaráztam a gondolataidat a Sz.-ról. Én valami csalódottságot éreztem rajtad, meg hogy a M. valahogy nem tetszik.

Nagyon jó, hogy lombikoltok, és az is, hogy fel vagy készülve a sikertelenségre is. Viszont arra is készülj fel, hogy most rögtön teherbe is eshetsz, bármilyen hihetetlen! Hiszen pont azért csináljátok!
Remélem, hogy sikerülni fog!!! Nagyon szorítok!
kisegér
 
 


Sziasztok! Hát, ha olvassák, legalább megtudják az igazságot! Egy kis tükörKép
Jó, jó a suliiiii, de hát inkább mást csinlálnék már! Ma, mikor hazafelé bandukoltam, minden második -nem hülyéskedek!!- szembejövő babakocsit tolt!!!!!!!! én meg szorongattam az esernyőm a napsütésben. Irtó vicces!KépKépKépKép
a

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok lanyok!

Na, regen jartam erre is sajnos, sok a melo, ugyhogy alig tudom mar olvasni a babanetet, csak tegnap neztem be veletlenul, aztan latom, hogy azert otortennek a dolgok!

Nori, szerintem sem kell aggodni, hogy lvassak a topicot a Szabolcsban, engem nem erdekel, jo az ha latjak, hogy mit gondolnak a paciensek.
Egyebkent sem roluk irtunk rosszakat, mert az asszisztensnokkel nagyon meg voltam elegedve en is, ok nagyon embersegesek, kedvesek, roluk en sem gondoltam soha egy rosszat sem, csak hat a dokikkal azert van nemi problema. na, mindegy, ezt mar mgbeszeltuk, ki milyen elmenyekkel jott el onnan...

Annuska, ne szomorkodj, eljon a mi idonk is, aztan majd mi is tologatunk!!!!

Nori!
Tok jo, hogy mar most belevagtok a lombikba! Miert ne sikerulne elsore? Sokmindenkinek sikerul, mindig bizni kell!!!!!!

Mano!

De jo, hogy igy emlekszel ram, jo erzes, koszi, hogy te is drukkolsz nekem!
En is nektek, es a kovetkezo sikerulni fog!
hat igen, mi is eleg sokmindenen keresztulmentunk mar, immaron 3 ev alatt, de egyltalan nem adjuk fel, es remenykedunk meg nagyon!

Annuska!
Sajnos nem a 40. cn.en vagyok, hanem a 21-en ma!!!!


pusz mindenkinek

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Dodo, ha jól értelek, akkor újabb reményteljes napok várnak rád? Hajrá-hajrá!!!

Lányok, én már nagyon türelmetlen vagyok. Szörnyű ez a tehetetlen várakozás, nem történik semmi, csak számolom a napokat.
Anna, teljesen megértelek, engem is nyomaszt olykor a sok (vagy talán csak számomra sok) baba és kismama az utcán, ismerem a jelenséget.

Amikor babás lettem, akkor meg alig akartam elhinni. Annyira belémtápláták, hogy nagyon nehéz lesz teherbe esnem, hogy nem is tudtam mit kezdeni a váratlan sikerrel.

Kíváncsi vagyok, Nektek milyen érzés lesz...

Igaz, ti csak most tudtátok meg, hogy nektek sem könnyű dolog, tehát biztos jobban reagáltok majd rá.

Nóri, ezt a váratlan tapasztalatot neked is írom, az előző gondolataimat folytatandó. Fel kell készülni a terhességre is.
kisegér
 
 


Kisegér, napról-napra készülök a terhességre... :-)
Én biztos, hogy a föld fölött fogok lebegni 3 méterrel, ha végre HCG-t mutat majd ki a vérvétel. Inkább a sikertelenség miatt aggódom, arra az esetre, ha nem jön össze, hogyan fogom viselni, lereagálni. Voltam egy sorstársamnál, szintén PCO-s és szintén Mágus ültetett vissza neki 3 babát a múlt héten, és most vele együtt szorongok a hétfői eredményéért.
Most beszéltem egy kompetens nővel, aki azt mondta, 26 évesként igenis nagyon jók az esélyeim a megtermékenyülésre és a tapadásra is. Na ettől most totál belelkesültem.
Fura belegondolni, hogy 3 hét, és kezdődik a stimuláció...
snori
 
 


Sziasztok csajok!

Andi vagyok és most olvastam először ezt a topikot. Látom sokan hasonló cipőben jártok, mint én.
A héten volt a 3. inszem. Az első tavaly decemberben sikerült. El sem hittem, hogy pár injekció után terhes lettem. Sajnos az első hónap után feküdnöm kellet, mert volt apró vérzésem. De egészen a 20. hétig úgy gondoltam most már nem lehet semmi baj. Aztán kiderült, hogy valami nem stimmel. Egy rutin uh vizsgálattal. A baba nem fejlődött rendesen, 24.hetesen meg kellett szülnöm.Minden eredményem jó volt.
Ezek után most ismét várom a csodát. November elején kiderül. De már most nagyon izgulok, mert az inszemnél minden ok volt.
Bocs, hogy ilyen sokat írtam.
Andi
andi71
 
 


Andi, nagyon sajnálom. De ezek szerint megy a dolog, és legközelebb szerencsésebb babád lesz, akit időbe fogsz megszülni és egészséges is lesz.

Nóri, nem értem, miért 3 hét múlva kezdődik a stimulációd. Nem most jött meg neked pár napja? Akkor ebben a hónapban nem vágtok bele?

Nekem hurrá, végre megjött, már csak két másik, és lehet újra próbálkozni!!! Ezerrel vérzek, tök normálisan, bőségesen, hála az égnek! (60. nap...)
Voltam a BAranyiál cukor-kontrollon, és mivel a Mágus említette a Metformint, ő most rámondta az áment, viszont a Krizsának kell majd felírnia és adagolnia. remélem, meghozza a kívánt hatást. Kedden megyek 1-re a Kaáliba emiatt. Te nem leszel ott véletlenül?

A Marvelon egyébként mire való?
Hogy tetszett a Mágus? Miket mondott?

Visszatérve az előző témához: mindannyian másképp reagálunk a terhességre. Van olyan, aki hiába készül fel rá, mégis bepánikol(konkrétan az egyik barátnőm volt ebben a helyzetben).
Na én egy kicsit ilyen voltam, igaz, nekem pont az ovuláció után mindenféle egészségi bajom lett (gomba+felfázás)+ a cukrom is ugrált, és emiatt nagyon megijedtem és féltettem a kisegeremet. Lehet, hogy ha mindez nem lett volna, nem aggódom végig az egész terhességet. Minden esetre a 2 csík láttán először én is ugráltam örömömben, és ezt kívánom Neked is!
kisegér
 
 


Egérke!

A lombik előtt fogigátlót kell szedni, ami leállítja a petefészek-működést (bár nem mindenhol, pl. a Dévaiban ezt nem alkalmazzák). Ezért nem kezdtük ebben a ciklusban, csak a következőben. Az viszont már csak jó két hét múlva kezdődik, így nincs is olyan messze... hisz a fogigátlóból 20 szemet szedek, és rá 3 napra meg fog jönni. Na ez a Marvelon. Legközelebb csak nov.8-án megyek uh-ra, aznap veszem be az utolsó szemet. És akkor írja fel Mágus a szurikat is.
Nekem kapásból említette a Metformint az inzulinos papírjaim láttán. Ugyanis a cukrom jó, de a terhelés utáni 1 órás inzulinom majdnem 31. Szereti az Adimetet felírni, az is metformin. Lehet, ha nem sikerül az első, fel is íratja.
Amúgy a Mágus jópofa, csak sajna mikor bent voltam nála, velem összvissz 35 percet tudott foglalkozni, mert közben volt egy 10 perces telefonja meg fel kellett menni 15 percre a műtőbe vagy hova, így a beszélgetésünk kissé megtört és összecsapott lett, de a lehetőségekhez képest igyekeztünk mindent gyorsan átnézni.
snori
 
 


NóriKép Hajrá!! Ezek szerint sűrű napjaid lesznek!!! Sikerülnie kell!!!
a

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Hol vagytok??
Olyan kiváncsi vagyok, mi lehet pl. Kagylóval. Valamikor mostanában van az első lombikja..
és Dodo???
Kisegér, hol vagy??Kép
anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


AndiKép
Téged még nem is üdvözöltelek!! Remélem, minél előbb sikerül összehoznotok a bébit!!!
anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Szia Anna!
Köszi. Remélem már most is megvan a babó. Bár a múltkori inszem után is azt éreztem. Majd jövő kedden kiderül. De a remény hal meg utoljára. Majd megírom nektek az eredményt.
Andi
andi71
 
 


Sziasztok!

Nem merem szedni az adimetet, mert nem jó a veséknek, és én cukrosként ki vagyok téve mindenféle vesebántalmaknak. De még erre rá kell kérdeznem vagy a Baranyinál, vagy a Mágusnál.

Nóri, nagyon szorítok Neked! Én, amikor most utoljára a Mágusnál voltam, éppen egy 1. lombikos telefonált, aki egy pozitív tesztet csinált. Nagy volt az öröm! Bár Neked is sikerülne!!!

Feszülten várom már a karácsonyt, addigra már én is "babaképes" leszek. Újabb remények, újabb izgalmak... Azt gondoltam, hogy júniusig csak a házaséletre fogunk hagyatkoni, aztán ha addig nem jön össze, jöhet az inszem meg előtte az átmosás (amitől egyelőre nagyon tartok). Nem akarok odáig eljutni. Legalább valahogy elkábítanának előtte, hogy ne érezzek fáéjdalmat meg félelmet...

Anna, mi újság? Most ti megint otton próbálkoztok, ugye?
kisegér
 
 


Szisztok Lányok !
Én már három inszemináción átestem, 4 éven át jártam a meddőségire, de sajnos nem sikerült egyik sem. Aztán amikor már feladtam a dolgot, akkor egy nyaralás alatt jött össze a fiam, aki már 5 hónapos. Fel a fejjel és ne akarjátok görcsösen, ez jótanács. Noémi
nolac
 
 


Nolac, a görcsösen nem akarás nálad is 4 év után következett be, mikor már feladtad... csak kacsintva mondom. De azok, akik éppen most hajráznak, lombikolnak, meg minden, hogy ne akarjuk "annyira" ? ez engem is érdekelne... :-))
Kisegér, az átjárhatósági sz.r, de nem annyira, hogy ne lehessen kibírni. Én a helyedben nekiugranék az inszemnek, mert már voltál terhes, kontrollált ciklus mellett tuti hamar teherbe esel, és végülis ez a cél. Én is 4-5 hónapig elvoltam magamnak most nyár eleje óta, peteérésem is volt, de mégse jött össze. Nem azt mondom, hogy nem sikerülhet neked, de az idő csak telik, neked meg csak minimális segítség kell.
snori
 
 


Sziasztok!
KisegérKép Igen, most a spontánon a sor....Nem igazán reménykedem benne. A köv. lombiktól pedig iszonyatosan tartok, így egy sikertelen próblkozás után. Néha utálom az egész hajcihőt!! egyébként most éppen jólesik, hgoy a bromocriptinen kívül semmit nem kell szedni.
NóriKép MIkor indul pontosan a stimu?? Milyen gyogyikat kapsz majd?? Mindenről tessék beszámolni: vagy itt vagy a Kaáli topicjában!!!Nagyon drukkolok Neked!!!
AndiKép Megy a +++++++++++++++++++energiaaa keddre!!!De jó lenne már egy babás hír ide!!!
Nolac!!KépKép Gratula a bébihez! Sajnos nem könnyű lazán felfogni....pedig tényleg lehet benne valami. Nem tudom azt mondani magamnak, hogy: Na, akkor most nem érdekel az egész.....Kép sajnos.
puszi, anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Anna! Mi az, hogy iszonyatosan tartasz a következőtől? hiszen alkalomról alkalomra javulnak az esélyek! Tudod, hogy a 2-3. szokott általában sikerülni, az első ritkábban. Erre én is fel vagyok készülve.
Én csak összevissza írogatok, a Kaális topikban nem ismerek senkit igazán, itt jobban itthon vagyok. Szóval nov.8-án uh, akkor hagyom abba a Marvelont, és rá 3 napra mensi, szóval 2 hét múlva indul a stimu. Hogy mit kapok, nem tudom, feltételezem, hogy Decapeptylt az elejére, utána meg Gonal F-eket. Én arra jól reagáltam inszemnél is, Krizsa fel is írta a kartonomra. Mindenkinek kellemes hosszú hétvégét! Nóri
snori
 
 


Lányok!
Nagyon várom a keddet. Képzeljétek ma reggel (27.cn) 37,1 este 37,6 volt a hőm. Bár lehet, hogy ez inszemnél nem is számít. Nagyon izgulok. Szorítsatok nekem!!!
Köszi! Jó hétvégét nektek!
Andi
andi71
 
 


Sziasztok!
Már régóta olvasgatom a topikokat, de még nem szántam rá magam a hozzászólásra.
De most talán elférne egy pár jó tanács. Kb. 2 hét múlva csinálják a Kaáliban az első inszeminációmat.
Nem tudom, hogy mire számítsak, tudjátok az ismeretlentől való ösztönös félelem... Nem tudom, hogy mitől függ, ki milyen gyógyszert kap. Nekem csak clostilbegytet adtak, hogy a mensim 3. napjától szedjek 2*1-t. (ja és már hónapok óta szedem a bromocryptint)Amikor a dokim elmondta, hogy mi fog történni, nem említett semmi ovulációt kiváltó injekciót. És semmilyen kúpot sem. Ezeket pedig több helyen is olvastam. Nagyon örülnék, ha mint rutinos résztvevők segítenétek nekem, hogy megfelelően legyek képes átvészelni ezt a nehéz időszakot. A sok olvasgatás és "sajnos nem sikerült" után mondhatom, hogy én is eléggé úgy indulok neki az inszemnek, hogy kicsi a siker esélye:-(

Madaran: A babakocsi látványa sem piskóta, ha nem te tolod. De képzeld: A baráti társaságunkban most szült két lány, a harmadik pedig egy héten belül fog. Már két babalátogatáson túl vagyunk, mondanom se kell, hogy milyen rosszul éreztem magam a boldog anyuka és büszke apuka társaságában.(utólag visszagondolva rám fért volna pár szem nyugtató:-)) Ja: és még célozgattak is, hogy milyen jó lenne, ha nekünk is lenne már baba...Persze nem tudhatták mi a pálya, de a harmadik babalátogatást nem hiszem, hogy bevállalom, csak a szívem fájdul meg a kicsi láttán.. amíg ott van az ember és babázhat, nagyon jó, de hazuafelé az érzések elszabadulnak: Nekem miért nincs még????
De gondolom nem vagyok egyedül

Előre is köszönöm a segítséget: Éva
fea
 
 


Sziasztok!

Anna, lehet, hogy esélyesebb lennék az inszemmel, de irtózom a beavatkozáoktól, inkább egy félévvel elhalasztanám. Hátha addig...

Éva, én is olvasgatok ezt-azt, nagyjából képben vagyok a stimulációkkal kapcsolatban. Nem feltétlenül adják a tüszőrepesztőt meg a progeszteront sem mindenkinek. Azt tudom csak tanácsolni, hogy kérdezz rá, hogy érdemes-e az ovulációt ill. a ciklus második felét megtámogatni vmi gyógyszerrel. Úgy tudom, ártani nem árthatnak ezek a hormonok.

Pont mostanában gondolkoztam azon, hogy jó-e ez az internetezés. Az ember megtud ezt-azt, de mégsem lesz olyan tudása és tapasztalata, mint egy orvosnak, aki 5 évig ezt tanulta az egyetemen és 30 éve van a szakmában. Ugyanakkor az interneten szerzett háttér-tudás már elegendő ahhoz, hogy az orvosi módszereket kérdőjelekkel és fenntartásokkal fogadjuk, esetleg a dokitól is elmegy a bizalmunk. (pl. az Éva kérdés-típusához hasonlókat én már százszor is feltettem magamnak, és ez nem tudom, hogy jó-e. Megnehezíti-e a dolgunkat a +tudás vagy csak a kérdések száma növekszik a fejünkben?
Mit gondoltok erről? Titeket nem ingat meg néha a másoktól hallott- olvasott tapasztalat, ami eltér a tietekétől? Nem fordul meg a fejetekben olyan kérdés, hogy ha másnak így csinálják nekem miért másképpen?
kisegér
 
 


Kisegér: Köszi, hogy írtál. Én azt gondolom, hogy ha másnek másképp csinálnak valamit, az nem feltétlenül jelenti, hogy az én kezelésem rossz.
Ahány ház, annyi szokás, és persze a mostanában sokat hallott személyre szabott terápia a jellemző.
Most nem fejteném ki a nőgyógyászok tudásáról a véleményem,(persze sok kivétel van) írtam a fejlődési rendellenességek topikba, ha gondolod olvasd el.
Én igen is szeretem tudni, hogy mit fognak velem csinálni. Az én testem és annak kezelése, és úgy gondolom, hogy igen is jogom van tudni, milyen lehetőségeim vannak a kezelést nézve, és elvárom, hogy az orvosommal együtt megbeszélve közösen dötsük el, mi legyen tovább...
Én azt mondom, hogy mindenképp tájékozódni kell, mielött az ember belevág valamilyen kezelésbe. Ez a minimum, hogy érdekel mi lesz velem és mennyi az esélyem arra, hogy végre a várva várt babámat a hasamba,később pedig a kezembe tudhassam:-)
Fea
fea
 
 


Sziasztok lányok!
Nem sokat irtam még ide (igaz máshova sem), de általában olvaslak benneteket.
Fea!
Neked írnám le röviden a történetemet, azért, hogy bizakodva állj neki az inszemnek.
Két hete voltam a 3. inszemináción. Holnap tudom meg az eredményt, de több napja 37 fölötti az ébredési hőm. Úgy tudom, hogy ez bizakodásra adhat okot. Majd megírom nektek.
Pont egy éve volt az első inszem. Egy ciklusban kaptam gyógyszert, mert nem volt peteérésem, a férjemmel minden rendben volt. Nagyon lazán vettem mindent, mert én is úgy hallottam, hogy nem nagyon szokott sikerülni senkinek. Én sem biztam benne nagyon. Aztán el sem hittem, amikor a doki mondta babát várok. Tehát nekem sikerült. Elsőre. Ha hiszed, hogy neked is sikerülhet, sikerülni fog. Biznod kell benne.
Aztán a babát nem sikerült kihordanom, ez év májusában meg kellett szülnöm. Félidő után derült ki, hogy beteg lenne. De ennek semmi köze az inszemhez.
Szeptemberben újra kezdtük, és most nagyon várom a holnapot.
Ne aggódj semmi miatt, csak bizzál abban, hogy sikerülhet.

Bocs, ha untattalak benneteket.
Andi
andi71
 
 


Kisegér, nekem az a véleményem, hogy nem baj, ha tájékozottabbak vagyunk az átlagnál. Nagyon sok olyat is látok, aki eléggé "hüjén" megy bele a dolgokba, és olyan alapvető dolgokról sem tud, hogy az borzalom, nem is érti az egészet. Gondolod, hogy ez a dokinak jó? pl.most olvastam egy olyan lányt, aki már túlvan az 1.lombikon, és a következőhöz olyan dokit keres, aki vállalja, hogy a köv.beültetést a Jónás-napján csinálja!!! ez az orvostudomány megcsúfolása. Ha ilyen dolgokban hisz, minek lombikozik?? és képes lenne ezért orvost váltani, ilyen procedúránál, ahol a bizalom létfontosságú?
A PCOS ráadásul olyan téma, ahol állandóan bővülnek az ismeretek. Miért baj, ha internetes olvasóként tisztában vagy vele, hogy külföldön már Metforminnal kezelik, mert felismerték ezzel-azzal való kapcsolatát? Ha erre rákérdezel az orvosnál, az nem ő tudás-hiányosságára való rávilágítás, hanem info-csere. Ja, és rengeteg olyan momentum is van a ciklusaidat, múltadat illetően, amire esetleg az orvos nem kérdez rá, elmegy mellette, és ha tájékozatlan lennél, te se hoznád szóba, és kész a baj. Nekem számtalan ilyen alkalom lett volna. Szóval szerintem az okosság fél siker. S, ha tisztában vagyunk az esélyekkel, és reálisan látjuk a dolgokat, az sem baj, szerintem...
Fea, nyugi, a Kaáliban jó kezekben vagy. Egy dolgot nem értek tisztán. Van a sima ovuláció-indukció, amikor esetleg azt nézték meg, hogy épül fel a ciklusod, mi kell neked egy szép peteéréshez. Ekkor nem feltétlenül van tüszőrepesztő és progitámogatás (kúp). De inszemnél pont az a lényeg, hogy időzített a dolog, tehát akkor lövik fel a kiskatonákat, amikor tüszőrepedés van. Ezt kontrollálni csak úgy lehet, ha ők adják be a repesztőt, különben vaktában lövöldözés az egész. Biztos, hogy inszemnél sem fogsz kapni repesztőt? ilyet még nem hallottam... (különben is: miért ne kapnál?)
Inszemnél az a tapasztalat, ha valaki amúgy hajlamos a teherbeesésre, csak amúgy a peteérés hiánya vagy immunológiai ok játszott közre, akkor az első három alkalommal sikerül is. Ebben bízhatsz, és bízni kell. Hármat mindenképpen meg kell próbálni.
snori
 
 


Andi71:Elsősorban azt kívánom neked, hogy minnél hamarabb teljesüljön a vágyad, és Kb. 9 hó. múlva:-) egészséges kisbabnát hozz a világra!!! Mindenképp írj, ha van eredmény!!
Köszönöm a biztatást:-) De jó, ha valaki emlékeztet arra,hogy a remény hal meg utoljára...
Megpróbálok ráállni, hogy igen is ,sikerülnie kell. De azt sem akarom, hogy minden gondolatom-e körül járjon. Már nagyon sokszor estem ebbe a hibába, most ki szeretném hagyni..Dehát nektek mondom:-) Gondolom mindenki átélte ugyanezeket! Nagyon sok "nagy" ember véleménye az, hogy ebből is eredhet a gyermektelenség. Nincs kiút: Circulus Viciosus(ördögi kör)...
Bármelyik viselkedési formát próbálod gyakorolni, jó is meg nem is... Szerintetek??

Snori: Az ovulácio-indukcio gondolom a hormonvérvétel, clostilbegyt kúra, + UH
. Az előző orvosom vagy hatot végigcsináltatott velem. Csak a prolaktin szintemet felejtette el "beixelni" a vizsgálatkérő lapon. Nem is volt eredményes a kezelés, ugyanis az egekben volt ez a hormonom. Ezért szedek most rendszeresen bromot. A kaális orvos inszeminációról beszélt, azt mondta, hogy mivel van 2 átjárható petevezetékem, jó vastag nyh.-m és van egy jó spermaképünk, nem érti, hogy miért nem csináltak hamarabb inszemet. (hozzáteszem, magamtól jelentkeztem be ide, mert besokalltem a repülő hónapok, és a nem történik semmitől. Bocs nem egészen: kétségbeesésemben írtam a fertily.hu-.n Dr. Török Attilának és Ő azt válaszolta, hogy nem voltam és vagyok megfelelően kezelve, és mihamarabb keressek fel egy meddőségi központot)
Valószínű, hogy akkor nekem is repesztenek, akkor felkészülök a szurira- ennél jobban kevés dolgot utálok:-)
Az, hogy hajlamos vagyok-e a teherbeesésre?? 27 vagyok, és még nem volt terhességem. Igaz elötte nem is akartam soha, ezért mindig védekeztem ellene..
fea
 
 


Fea, még nem bizonyíthattál, úgyhogy most mindent bele, sikerülhet!

Andi, mi újság? miattad nézek ám be napjában többször ma is, de nem látok semmi hírt. Jelentkezz!
snori
 
 


Sziasztok lányok!
Snori!
Végtelenül kedves vagy. Sajna nem tudok nektek jó hirrel szolgálni. Nem jött össze a baba. De majd a következő hónapban. Remélem.... Elégé le vagyok törve, de közben már bizom a következőben.
Viszont új dolgokat tudtam meg amit megosztanék Veletek!
Azt már lehet, hogy írtam Tapolcára járok dokihoz. Most volt orvoscsere. A dr. Török Attila, aki az infertilytin válaszol, ő lett a dokim. Ezt a stimulációt még nem ő kezdte el, csak a félidőnél kapcsolódott be.
Szóval ma megtudtam, hogy a hormonos kezelés alatt nincs semmi jelentősége a ciklusnapoknak, sőt az ébredési hőmérsékletnek sem. Mert akció után kapjuk a kúpot, ami sárgatest hormont termel, aminek a terhességben van szerepe. Ez produkálja ezeket az ál tüneteket.
Menszi után újra kezdődik a stimuláció, de nem clostyval, mert mint kiderült az a nyálkahártya felépülését csökkenti. Azt nem értem, hogy ezt az eddigi dokim nem tudta. Most csak menogon injekciót kapok majd.
Szóval az is reményt ad, hogy talán jó kezekben leszek.

Fea!
Csak bizzál a sikerben. Előbb utóbb megérkezik. Biztosan nem rosszak az eredményeid, ha az inszemet javasolják. Te is írj folyamatosan, hogy mi van veled.

Bocs ha sokat írtam. Nagyon aranyosak vagytok, hogy érdeklődtetek, majd írom a további fejleményeket.

Andi
andi71
 
 


Sziasztok!

Merre vagytok. Olyan kiváncsi vagyok a véleményetekre.
Szép napot nektek!

Andi
andi71
 
 


Drága Andi!

Sajnálom, hogy nem sikerült, de mivel így már lettél terhes, fog majd.
Azt tudtam, hogy progipótlás mellett nincs értelme hőmérőzni, dehát minek keserítettelek volna el? nekem is volt olyan, hogy még a mensi napján is reggel 37,2-t mértem. Napközben végképp nincs értelme hőmérőzni.
Azt is tudom, hogy a Closty vékonyítja a nyhártyát, meg hosszabb távon az LH szintet is emeli, ezért nem minden doki szereti. De sokaknál, nálam is, Closty nélkül sokkal nyögvenyelősebb volt a szuris stimu. Erre fel kell készülni, hogy anélkül esetleg nem olyan hatékony. De persze ez mindenkinél más lehet.

Velem annyi van, hogy még 5-öt kell aludni, és megyek uh-ra, és ha minden igaz, bő egy hét múlva kezdődik a lombikos ciklusom!
snori
 
 


Sziasztok!

Nóri, nagyon drukkolok neked!
Andi, te mikor próbálkozol újra? Már a köv. ciklusban?

Képzeljétek, mi történt velem: voltam a múltkor Krizsánál, és megbeszéltük, hogy decemberben élesben mehet a stimu, próbálkozhatunk. Clostit akar adni, és nem akar hsg-t egyelőre.
A Szabolcsra azt mondta, hogy szakmailag nem oké, ő a Bajcsy kórházat ajánlja a Maglódi úton, vagy hol.
A Clostira rákérdeztem, hogy nem baj-e a nyálkahártya miatt, és nem lenne-e jobb vmi szuris kezelés. Erre kifejtette, hogy igazából nem olyan fontos a nyh. vastagsága (???), lásd, vannak méhen kívüli terhességek is. Csak a teherbe esés valószínűségét növeli valamelyest. A dokimat, dr. Egyedet ismeri, de nem annyira szeret együtt dolgozni vele, és különben is, most ő betegeskedik.

Nekem az Egyed azt mondta, hogy 3-4 jó egészséges mensit várjak ki, utána essek teherbe csak. Erre megkérdeztem Krizsától, hogy nem lenne-e érdemes kicsit sürgetni a ciklusaimat, hogy ne 50-60 naposak legyenek, hanem vmi szurival adni nekik egy kis löketet.
A válasz 'nem' volt. (???)

A hsg-ről kifejtette, hogy annál jobb a laparo, mert biztosabb eredményt mutat, mint a hsg, ami csak 70%-ban megbízható. Ennek ellenére (???) a hsg-t ajánlja inkább, mert az kisebb beavatkozás, igaz, fájdalmas.

Adimet: kezdjem szedni 3*1 adagban. Mielőtt erre a döntésre jutott, elmondta, hogy milyen kellemetlen tüneteket okozhat, hiszen ez nem kis adag. De akkor majd csökkentjük. Megkérdeztem, miért nem inkább fokozatosan emelgetjük az adagokat. (mellesleg a betegtájékoztatón is a fokozatos adag-emelés mellett állnak) Nem akarja úgy. (???)

Na szóval... Hirtelen nem értem, mi a csuda van. Nem értem a gondolkodását. Sem az adimetről, sem a hsg-ről, sem a nyálkahártyáról, sem a Szabolcsról (ami elvileg egy orvostovábbképző, és a cukrosok messze földről is oda járnak).

Erre elmentem a Sz.-ba, mert nem akartam semmiképpen sem, hogy hosszú ciklusom legyen ismét, nincs annyi időm, hogy 1/2 évet várjak 3 ciklusra. Murányi beadott egy Gonalt, majd egy hét múlva (tegnap, 11. cn.) egy 14 és egy 12 follic.-t látott. Erre közölte, hogy ez meg fog érni hétvégéig, akkor majd legyen házasélet. (hogy a szöszbe érnének meg 22 mm-re kb 5 nap alatt???)

Most én bolondultam meg, vagy tényleg senkit sem érdekel, hogy mikor leszek terhes és milyen esélyekkel?
Káosz és csupa kérdőjel az egész ügy számomra. Fura mindkettő. Mit gondoltok? Nem ellentmondásosak?

Vagy ne tököljek annyit, hagyjam, hogy a Krizsa csinálja, amit jónak lát? (merthogy M.-t nem szeretném megtartani, bármilyen kedves. csak azért mentem vissza hozzá, hogy normális ciklus csináljon. Nem érzem a megfontoltságot és a felelősséget benne (ezer bocsánat, ha valakit megsértek ezzel a véleménnyel!))

Nektek meg közben hajrá!

Dodo, Anna, mi van veletek?
kisegér
 
 


Kisegerem!

Ne csináld már, orvosok iránti bizalmatlanságban lassan felülmúlsz engem!!
Akkor mondok neked egy-két infót, amit hallottam Krizsával kapcsolatban, hátha megnyugtat.
Van egy lány, aki tökre egy cipőben jár, mint te. PCO-s, volt egy vetélése májusban. Máshova járt, ezután ment Krizsához. Vele is ugyanez, hogy Adimet, és 3 teljes ciklust kell kivárni. Szegénynek még csak most szeptemberben volt az első mensije, várja a másodikat. Néha megnézik uh-n, mi van bent. Ő azt a választ kapta, hogy két okból nem sürgetnek semmit: 1.sikerült terhesnek lennie már "csak úgy" 2. az Adimet hatása fél év is lehet, utána viszont sokkal könyebben lehet stimulálni, sőt, akár a spontán ciklus is visszaállhat. Az LH-szint tartósan csökken, aminek a baba megtartásában is nagy szerepe lehet majd. Ezért nem sürget Krizsa semmit. Sőt, itt inkább M. felelőtlenségét érzem, hogy már most ovulációt indukál nálad, és házaséletre biztat. Nem biztos, hogy készen állsz rögtön egy új terhességre.
Ismerem azt a mondását Krizsának, egy másik lányon keresztül, hogy "6 mm-en is megtapad a baba, ha akar". Ez igaz. Nem egy olyan lombikost ismerek, akinek 8 mm-rel prímán sikerült, ikrekkel. A Closty viszont nem csökkenti annyival az endometriumot. Legalábbis nem olyan gyorsan, talán egy fél évi szedésnél. Inkább lehet tartani attól a hatásától, hogy az LH szintet növeli, de józan adagolással ez kontrollálható. Ugyanakkor szinte mindenkinél az van, hogy sokkal hatékonyabb a stimulálás, ha ezzel kezdik a ciklust.
Ha lett egy Gonaltól 14 mm-es tüsződ, igenis beérthet 5 nap alatt 20 mm-re, és megrepedhet. A tüszőérés fázisában a tüsző egy nap 3 mm-t is képes nőni, közvetlen a repedés előtt. nekem volt olyan, hogy 16 mm az egyik napon, rá két napra meg már 21 mm-es volt, és pozitív lett az LH-teszt, tehát beért.
HSG-t sehol nem szoktak műtétesen csinálni, altatás, befekvés, minek? csak akkor, ha eleve, mondjuk eendometriózis, összenövés-gyanú miatt eleve meg kell nézni mindent laparoszkópiával, és ezzel kezdik. A HSG-ből van ez a HyCoSy, az ultrahangos változat, ki lehet bírni.
Krizsa amúgy tény, hogy furcsa. Rengetegen járnak hozzá, vannak már sablon eszközei, szerintem leterhelt, kissé türelmetlen, és hisz benne, hogy úgy jó, ahogy csinálja. Most, hogy a lombikos eredmények őt igazolják, talán hallgatnunk kellene... de vannak furcsaságok, amitől tartok én is, tehát hogy az egyik lombikos lánynak nem kért 3.napi hormon vérvételt, továbbá azt mondja, a blasztociszta- 5 napos transzfer nem hatékony (a statisztika az ellenkezőjét igazolja), úgy kell kérni tőle, hogy legyen a lombik végén HCG-vérvétel stb.stb. szóval fura, de egyik doki sem tökéletes...
snori
 
 


Sziasztok csajok!

Nóri!
Nagyon kedves vagy, hogy biztatsz.
Neked volt már lombik? Előtte volt inszem? Mi a probléma nálatok?
Képzeld!
Én is megkérdeztem Török tanár úrtól, hogy érdemes-e nekünk tovább így próbálkozni és azt mondta, hogy minden hormoneredményem jó, a férjemnek meg eleve semmi baja, igen.
Most a pajzsmirigyemet kéne megnézni mert 1-éves eredményeim vannak, viszont azóta lett problémám amit senki sem nézett.
Nagyon tájékozott vagy mindenben. Olyan jó, hogy ennyi mindent tudsz. Légyszi ne menj át másik topikba!!!!

Kisegér!
Ezek a dokik rémesen össze tudják zavarni az embert. Egyik erre esküszik, a másik arra, de ez ugyis az egyéntől függ, hogy neki mi az ami hatásos. Ki vagyunk szolgáltatva. Tudunk egy két információt, de az összefüggések nem mindig tiszták. Legalább is nekem.
Én úgy hallottam, hogy a nyálkahártya fontos a megtapadáshoz. 7 mm alatt nagyon pici az esély a megtapadásra. De lásd a Nóri ellenpéldáját. Az a pici esély pont annál az egyénnél elég volt.
Én most várom a menszit, aztán a 3. naptól újra kezdődik a stimu. Dupla adag menogon első két nap, utána egy. Nekem is volt olyan esetem, hogy 12. napon tűsző 15 mm, a 5 nap múlva pedig peteérés volt. Tehát valóban nőnek annyit a tüszők.

Lányok! Bocs ha butaságokat írtam.
Visszaolvaslak benneteket és remélem megtudom ki hol tart és mi a problémája.

Szép napot nektek!
Andi
andi71
 
 


Andi, bizony ám, aki volt már inszemmel terhes, annak eszébe ne jusson mással próbálkozni, előreszaladni! :-) menni fog, meglátod! miért ne menne?
különben kicsit irigy vagyok, hogy Törökhöz járhatsz, ő az egyetlen doki messze földön-égen, akiben még 100%-ig bízom. Viszont üzenem neki, hogy az infertility-s levelekre már egy hónapja nem válaszolt, az enyém is köztük van... :-))

PCO a bajom elvileg, aztán vagy elhiszem, vagy nem. Most szeptemberben jók voltak a hormonértékeim, csak a prolaktinom volt magasabb. és pont akkor, amikor jó lett a hormonérték, puff, akkor nem akart ciklusom lenni. Előtte nyáron meg magától volt. Ki érti ezt... de most az 1.lombikkal sikerül, és akkor letojom az egészet, hogy mi bajom is van, nem igaz, lányok? :-))
snori
 
 


Nóri!

Ezt a hozzáállást már szeretem. Biznod kell benne, hogy sikerül a lombik. Aztán ha megvan a babó, utána már mindegy mennyit kellet szenvedni érte. Az a lényeg, hogy a tiétek és egészséges legyen.
Most a Török dokiban én is nagyon bizom. Eddig is ott volt Tapolcán de hetente csak egy nap és szerintem csak a lombikisokkal foglalkozott.
Most lesz az első stimuláció, amit végig ő csinál. Nagyon reménykedem. De egyenlőre várom a mensit.
Visszaolvasva láttam, hogy 8-án mész UH-ra. Remélem minden rendben lesz és tényleg nem lesz semmi akadálya a sikeres stimulációnak.

Andi
andi71
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: