Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

krisszi: szerintem nálam ezeket a dolgokat nézték amiket felsoroltál, plusz még hepatitis, szifilisz, aids, ilyesmikre is szűrtek. Amúgy igyekszem ezekbe a dolgokba nem nagyon beleásni magam, mert hajlamos vagyok beképzelni magamnak dolgokat, meg annyi hülyeség ömlik mindenhonnan... Most valami remek omega 3 forrást keresnék, nem merek akármit megvenni. Azt mondták egy sok diót, szőlőmagolajat, tökmagolajat, olívaolajat, de egyszerűen úgysem bírok olyan ipari mennyiséget megenni amennyi ehhez kellene. Ezen kívül kedves anyósom megjegyezte h ezek nagyon hízlalak ugye tudom. Nem, nem is sejtettem...

Még mindig nem voltam védőnőnél, bár mivel én az RMCbe járok terhesgondozásra nem is lenne muszáj mennem külön, azért majd elnézek szerintem. De amíg tart ez a taknyos idő nem nagyon merek. Plusz a háziorvos is üzent ANYÓSOMMAL, h szeretne látni. Minek, nem értem. De remek h anyósom a hátam mögött intézkedik, komolyan kezd az agyamra menni :( Mindent jobban tud.

boeske: én is sajnálom a hányást, borzalmas lehet. Nálam csak émelygés volt, összesen egyszer hánytam, de ezt is nehezen viseltem. Hős vagy :)

makkmarci: jó, hogy Erik jobban van már, rengeteg foga jön, nem csoda h megviseli szegénykét :( amúgy én sem vásárolnék még, kicsit furán is érzem magam így utólag h már ott a babakocsi, de bnőm ragaszkodott hozzá h elhozzuk, mert nem akarta pakolgatni, azt mondta akkor max ne fizessük ki, de én meg úgy nem akartam elhozni... 

nagykrisz: amúgy ha belegondolok (már arra is reflektálva amit makkmarci írt), nekem az arcbőröm lett gyönyörű mióta terhes vagyok, pedig régebben akármit kezdtem vele nem akart ilyen szép lenni. Viszont azóta folyamatosan megy a hasam, ami néha kicsit aggaszt, de a doki azt mondta van ilyen... Csütörötk már hamar itt van, szerintem ha olyan aggasztó lenne a dolog azonnal küldött volna valahova.

Mi jövő hét pénteken megyünk, már várom, kíváncsi vagyok mekkora, és most már a nemére is. Eddig nem izgatott annyira, de most már alig várom h kiderüljön :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Omega 3 forrás a repceolaj. Én Eriknek szoktam adni, csak a bioboltban találtam itt a közelben (nem vagyok egy nagy bio amúgy). A bébiételekben is az van, ezért vettem. Az íze amúgy semmi extra, nem intenzívebb, mint a napraforgó olajé. Én pl. az olívaolajat nem szeretem, elég karakteres íze van.
Hepatitis szűrés valóban van, még azoknak is, akik nem fizetős szűrővizsgálatra járnak. A szülőfalumban pl. Hepa-B járványveszély van. Egy közeli faluból oda járó "nemfehérbőrű" gyerek fertőzött, amikor ez kiderült, az egész osztályt beoltották. (egyébként 13-14 éves korban van az oltása ennek a betegségnek) A gyerek apja anyumék melóhelyén dolgozik, ráadásul a busz, amivel anyum hozzánk szokott jönni, ezen a falun m egy keresztül. Így anyu nem mert jönni hozzánk, ill. mi sem merünk menni, míg el nem csitul ez a dolog. Jobb az óvatosság. Én be vagyok ugyan oltva, de akkor sem kockáztatnám Erik és Apa egészségét, de még magammal is fenntartással lennék a terhesség miatt.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Lányok, Ti hogyan kezeltétek a párotok szüleit a terhesség alatt, a baba születése után? Az az igazság, hogy eléggé érzékenyen érint, már már bosszant, hogy mindenbe bele akarnak szólni, sőt egyre biztosabb vagyok benne (elszólásokból), h anyósom azt tervezi nagyon sokat lesz itt a szülés után, már most mindent meg akar mondani hogyan csináljam majd. Ma éjjel felébredtem, és annyira dobogott a szívem, már aludni sem tudok emiatt :( Nagyon rossz. Szólni félek, mert amúgy rendesek, meg elhiszem h segíteni akar, csak kicsit nagyon sok már néha...
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 

 
 

Szia Luckyone,

Csak egy gyors válasz neked. Ugyan nekem még ugye nem született meg a baba, de nekem az esküvőszervezés alatt is próbálkozott Anyós, sőt Sógorasszony is. Most is. Meg kell mondani nagyon határozottan, hogy ez a Ti életetek, a Ti döntéseitekkel, Ti gyereketekkel. Ha gyereket akar nevelni újra, szüljön magának....Na jó, ez lehet erős, de mondjuk anno ezt én így megmondtam a Sógornőmnek, amikor azt emlegette, h férjem nevelőapja nem fogja a kutya jelenlétét jó szemmel nézni. Az Anyósnak is megmondtam, h ez az egy, amitől félek, és nem szeretném. Egyelőre azt mondja, hogy Ő max tanácsot fog adni, nem akar beleszólni. Jobb most tisztázni.

Szép napot! Ja, és ne idegeskedj, mert a baba érzi ám!

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok,


Lucky, arra vigyázz, hogy a kiskönyvedben meglegyen a négy db pecsét az orvosodtól, mert csak így kaphatsz TGYÁS-t, GYED-et és GYES-t. Illetve a legalább egy éve bejelentett XI. kerületi lakcímmel rendelkezőknek jár egy kb. 70 ezer forintos egyszeri "életkezdési hozzájárulás" vagy mi, a védőnőtől kérdezd meg, hogy hol kell majd intézni, anno az Erőmű utcába kellett menni.


Úgy tudom, hogy védőnőhöz attól függetlenül el kell menni, hogy magánban jársz terhesgondozásra, mivel kötelességük figyelemmel kísérni a terhességed, meg fogják nézni a lakókörülményeket, amikor megszületik a baba, szintén kimennek majd párszor, segítenek szoptatni. Ha valaki elutasítja a segítségüket, akkor kötelesek jelenteni Gyermekjóléti szolgálatnak (nem buzgóságból, hanem elegendő az elmúlt hónapok történései gondolni, Agárd, Tápióakármi, Szigetszentmiklós, stb. )

Nekem a meddőségi klinikán csináltak HIV, Hepa, Szifilisz tesztet, ezeket nem fogom megismételni, csak a Hepát, mert az rajta van a labor kiíráson. A háziorvosomtól kérek TORCH-ra és vese/májfunkcióra beutalót, mivel a II. Nőin ezek fizetősek, a mi laborunkban meg megcsinálják ingyen. 20e Ft....

Nálunk anyósomat kellett leállítani, mindenbe bele akart szólni, miért szoptatok, hogyan fürdetek, miért nem adok felestejet (Miiiiiii???? vaaaaann??? ) vett nekünk babakocsit, ami kb használhatatlan volt, mert félméteresek voltak a kerekei és nem fért bele a liftba... Kiakasztó volt nagyon. Azért azt hozzáteszem, hogy Anyám is mondott érdekességeket, ugye amikor ő szült, teljesen máshogy működött a világ, ilyen baromságokat mondott, hogy 6 deci folyadéknál nem szabad többet inni, mert vizesedni fogok (augusztusban szültem, gondolthatjátok), teáztatni KELL, mert szomjas a baba, reggel kell fürdetni, mert különben felélénkül és nem alszik el éjszaka. (Csoda, hogy életben maradtam....)
Szóval határozottan, de kedvesen megmondtam a véleményem,. hogy köszönöm a jótanácsokat, de az én gyerekemet szeretném úgy ellátni, ahogy én gondolom jónak. Volt némi morgás de lám, az élet engem igazolt. Másfél éves korukig tudtam szoptatni a fiúkat, igazi vasgyúrók, 6 hónapos korukig nem adtam nekik semmi hozzátáplálást, csak anyatejet kaptak. Annyiból szerencsés vagyok, hogy Anyósom külföldön él, évente kétszer kellett túlélni. Valahogy a pároddal tudasd, hogy kezdje finoman dresszírozni: ez a Ti életetek, a Ti gyereketek, majd később megkapják a babát hetekre is, de egyelőre szeretnétek a lehető legtöbbet hármasban lenni. Hidd le, jobb az elején tisztázni, mégha kellemetlen is.


Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Bocs, az egyszeri anyaságihoz kell a négy pecsét, a többihez nem. De azért kiskönyved legyen, ha nem magánklinikán szülsz, kérni fogják a szülés előtt.

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Igen, én is ezért gondoltam h mindenképp megyek védőnőhöz, nehogy utána ne kapja egy vasat se. Bár a nővérke az RMCben azt mondta ők belepecsételik a kiskönyvembe h 4 alkalommal megjelentem terhesgondozáson, de felteszem az nem lesz jó A 'hivatalban'. Inkább megkímélem magunkat a felesleges köröktől... Vagyis a férjemet, mert gondolom ezt majd ő tudja intézni a baba születése után.

Hát ja, én is nagyokat nézek amikor azt mondja nekem szüljek programozott császárral, mert a természetes fáj+hosszú+ bármi baja lehet a gyereknek (oxigénhiány meg ilyenek). Namost magamtól nem gondolnék ilyesmire, de kedves h ijesztget. Azt tudni kell, ha ezek után természetes úton szülök, és neadjisten bármi gond lenne, akkor majd kapom h ők megmondták és megnyomorítottam szánt szándékkal az unokájukat... Erre csak annyit mondtam h én bízok az orvosomban, bízzuk rá kell e császár vagy sem... Amúgy igen, hétvégén anya is jött nekem azzal h az első hetekben nekem feküdni KELL egész nap, és igenis kell valaki aki mindent megcsinál, mert én úgysem tudom majd. Ettől eléggé elkenődtem, mert (lehet h önző vagyok) de magunknak szeretném a babát, pláne az első napokban, azt hittem simán bírni fogom, a férjem biztos segít majd. PErsze anyósom még mindig úgy kezeli férjemet mint egy gyereket, tehát ő semmit nem tud megcsinálni szerinte... A legközelebbi alkalommal ha szóba jön ez a dolog, mindenképp megpróbálom neki normálisan elmagyarázni ezt a dolgot, de olyan nehéz, mert nagyon sértődékenyek, (barátaik sincsenek és mindenki furcsa nekik...) félek h megharagszanak és nem szeretnék feszültséget. A férjem nagyon gyenge ilyen téren, merthogy csak segíteni akarnak, emiatt nem lehetünk rájuk dühösek, ezzel meg csak lelkifurdalást csinál nekem :(
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


hát, fene tudja, MÁK ezt írta nekem. és sajnos TÉNYLEG hallottam olyat, hogy magándoki pecsétjét NEM fogadták el.

Tájékoztatom, hogy a Családtámogatás és Szociális Ellátási Iroda anyasági támogatás ellátás számfejtésével, kifizetésével foglalkozik. Az anyasági támogatás kérelemhez csatolni szükséges a várandósgondozáson történő megjelenésről szóló igazolást, amelyet a védőnő állít ki. Az ellátásról az alábbi oldalon tájékozódhat:  http://www.allamkincstar.gov.hu/magansz ... tamogatas#

Jaj, az emberi butaság határtalan! A gyereknek a programcsászár a lexarabb választás, ha nem orvosi indikációra, ha nem az anya fejéből kipattanva történik. Gondolj bele, lehet, hogy még maradna egy-két hétig, erre kikapják, minden figyelmeztetés nélkül. A női szervezet a szülésre van optimalizálva, a babák szép lassan kezdenek felkészítődni a külvilágra, a vajúdás, a kitolás - egy-egy jól megkomponált és bonyolult endokrionológiai és fiziológiás folyamat része. 
NEm fogod tudni meggyőzni őket, szóval inkább bele se menj ebbe a vitába. Én ilyenkor azért azt meg szoktam kérdezni, hogy melyik egyetemen doktoráltak és szülész-nőgyógyász szakvizsgájuk van-e.
(Btw a császár is nagyon fáj, csak nem a műtét, hanem utána...)


Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Ő mindig csak azt mondogatja h csak egy picike heg marad utána :D ebből is látszik mennyire nem vágja milyen is az. Kicsi heg = no fajdalom :D

Nekem mar megint nagyon vacak a gyomrom néha meg is rémulok h nincs e baj a babával, sokszor van megint hányingerem, ha eszem azért, ha nem azért....

Ami hab a tortán a férjem volt kollégái is vágják mar h terhes vagyok, olyan jó b a baráti körben csak kettő párnak mondtuk meg el, akik közel állnak hozzánk, pont azért mert meg nem akartuk/mertük nagy dobra verni... Erre mindenkinek elpletykaltak mar, ez nagyon rosszul esik, biztos tulreagalom, de okkal nem akartam meg nagydobra verni+ ennyit arról h megbizhatsz valakiben...

Na, ma csak panaszkodtam bocsánat, nem jellemző, de ma ezek ugy elkeserítettek, holnapra felvidulok :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Lucky: nem szép dolog, hogy a "barátok" kikotyogták a titkotokat, különösen, ha ezt a kérésetek ellenére tették. Anyós dolog: finoman, de határozottan le kell állítani! Az én anyósom csecsemős nővérként dolgozott évekig a kórházban, a lánya védőnő, szóval kaptam tanácsot bőven. Ráadásul anyum is bombázott az övéivel, hogy ő hogy-mint csinálta velem. Emlegette a feles tejet is, különösen, amikor kiderült pár hetesen, hogy Erik bukós baba (8 hónapos koráig bukott). Én is sugárban hánytam ki a tápszert, és áttért a feles tejre! Jó, de Eriknek nem a tápszerrel volt baja, hanem egyszerűen kis mohó volt, és telikapta magát levegővel, ráadásul gyengébb volt a nyelőcső záróizma. De ettől még olyannyira gyarapodott, hogy nem 6, hanem 3 hónapos korára megduplázta a születési súlyát. Azóta egyszer kapott feles tejet, 1 éves kora után, de csak fintorgott neki. Azóta is tápszerezik. Én viszont nem bírom a tejet, a másfeleset úgy ahogy, a zsírosabb nagyon felpuffaszt. Erről már hallottam előadásokat, olvastam cikkeket orvosoktól, sokakat érint. Nesze neked, feles tej. Programozott császár? Nos, nekem majdnem az lett. Erik 5-7 nappal nagyobb volt a terhességi koránál, szinte végig tartotta ezt az előnyt. Én nov. 10-re voltam kiírva vele, 4-én akart megműteni az orvosom, mivel ő is elég nagy és érett volt már, és az én szervezetemnek sem ártott volna (alacsony és vékony vagyok, a méhemet is kímélni akarta - tudom, ikreseknél ilyen nincs, ott nagyobbra nő). Erik viszont úgy döntött, hogy egy héttel hamarabb akar kibújni, mint amit a doki eltervezett, így született meg a 38. hétre. Ha indokolt a programozott császár, nincs mese, de ezt kizárólag az orvos döntheti el, nem az anyuka, és főleg nem az anyós. Nem kívánságműsor, a baba és az anyuka egészsége az elsődleges szempont. De persze legjobb a természetes úton való megszületés, ezt én is aláírom.

Fekvés: elmondanám, hogy anyum nekem is mondta, hogy ki kell feküdni a gyerekágyat, hat hétig sok fekvés, hogy neki is begyulladt a vágás, hogy legyengült, pedig mamám mindent megcsinált, főzött, mosott rájuk! Ez nálam pl. úgy nézett ki, hogy szülés után egy hétig kórházban voltunk, két naposan átvitték a koraszülött osztálya Eriket, mert nem evett (nem volt tejem, mit egyen szegény), nekem pedig 3 óránként kellett járni szoptatni. Reggel fél öttől este fél 11-ig. Egy szoptatás 30-90 percig tartott, attól függően, hogy ki volt az ügyeletes nővér, és mikor rakta ki a szűrömet. Utána 30 perc fejés a fejőszobában, kézzel (nem mellszívóval!). A maradék időben két szopi között ettem, wc-n voltam, ittam, telefonáltam a családdal az aktuális helyzetről (mellesleg halálra aggódtam magam, mert nem mondtak semmit Erikről, én úgy tudtam, valami baja van, azért vették el tőlem). Az az egy hét akórházban nem a pihenésről szólt! A fél 11-es szopiról volt, hogy 1 órakor kerültem ágyba, 4-kor meg keltem a fél ötösre. Az éjjel fél kettest a nővérek intézték donor tejjel. Amikor haza engedtek minket, itthon már kissé lazábban ment a dolog. Ha nem evett, csak üvöltött a cicin, elővettem a tápszert, majd utána lefejtem, ami volt. A következőnél megkapta cumisüvegből. (Voltak szopi gondok, de az egy másik történet.) A fejés miatt itthon is sok időm elment. Az éjszakák egész tűrhetőek voltak, 5 hetesen kezdte átaludni (tápival nem volt nehéz), de nappal etettem-pelusoztam-fejtem. Kis szabad időmben ettem én is. Fekvés? Szerinted? Anyum nem itt lakik, heti 1-2 alkalommal tudott jönni besegíteni (kevesebbszer, mint akart), mert apum akkor haldoklott. Mire letelt a 4-6 hét, mi szépen belerázódtunk az új életünkbe. Nekem úgy volt jó, hogy itt vagyunk hárman, Apa segít, ahol tud munka után, napközben meg elvoltunk. Persze nem árt némi főtt kaja, vagy vasalásba besegítés, de a fagyasztó is nagy találmány!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok!

makkmarci: olyan aranyos vagy, hogy leírtad mindezt :) Nagyon ügyes vagy, pedig császár után azt mondják még inkább indokolt a fekvés.

Valószínű amúgy nagyon nagy a mellényem, többet gondolok magamról képességileg mint amit akkor tudok majd teljesíteni, valahogy azt gondoltam a baba majd alszik, én addig simán megcsinálok bármit, a férjem is segít. Végülis természetes h segíteni szeretnének a szülők, csak nálam ezzel pont azt érik h bestresszelek olyasmin, ami igazából még nem tudni hogyan alakul majd, gondolom ez nagyon sok dologtól függ majd. És igazából az a legnagyobb baj, h egyrészt nagyon utálom ha meg akarják mondani mit csináljak, másrészt azért mégis a családom (anyósom is) és szeretem őket (anyósomékat is) és végtelenül udvarias vagyok mindenkivel, nem merek visszaszólni, mert nem akarok megbántani senkit. 

A férjem biztos mindenben segít majd amúgy, már most is minden kívánságom lesi, remélem nem hagy alább a lelkesedése a kakis pelusokra kerül sor :D

Amúgy hogy vagytok?

Én tök jól, máskor mindig fáj a fejem ha havazik, de most semmi... Talán lassan tényleg élvezhetem a terhességet. Tegnap rengeteget takarítottam, kezdek kényszeres lenni, pedig sosem voltam mániákus takarító. :D Ma diós sütit sütök majd (cukor és liszt nélkül) sárgabarackkal, meglátjuk milyen lesz, már hetek óta tervezem. Előjött rajtam a főzési mánia és állandóan Halász Judit albumokat hallgatok :D Valamint a Julie és Julia című filmet nézem, naponta. Ismeritek? :)

A munkám rajtam kívülálló okok miatt halasztódik, a határidő persze ugyanaz marad, úgyhogy majd 2 hétig dolgozhatok 10 órákat naponta, nem tudom hogyan fogom bírni. Hiába írom, hogy küldjék már az infókat, had lássak neki a munkának nagy csend, de utálom ezt, hogy nem lehet előre dolgozni. Most ki van csukva h 10-14 órát üljek egy nap a gép előtt, majd max a férjem segít, csak nem szeretem rásózni az én munkám.
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Hahó, mi ez a nagy csend? Mi van Mindenkivel?

Nagykrisz, majd írj, mi volt a dokinál! Gondolok Rád!
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Itt minden ok, 90-ről 95 centis lett a hasam, pedig nem híztam, sőt.
Lucky, örülök, hogy jobban vagy és sok az energiád. ez tipikusan második trimeszteri sajátosság, szerintem ez a legszebb része az egész babavárásnak: nem reszketsz, hogy vajon minden rendben van-e, nem óriási a hasad, viszont a hányinger-fáradtság jó eséllyel már a múlté.

Talán leszáll majd anyósod is erről a mindent-jobban-tudok flow-ról. Az én hegem asszem 12 vagy 14 centi, az egyik fele kicsit mosolygós, felfelé kanyarodik, de nem látszik bikiniben sem.

Az a vicces egyébként a két szülésemnél, hogy a nagyobbikkal végig császárra voltam kiírva, mivel farfekvéses volt a baba és a 37. héten fordult meg!!! Majd leestem a vizsgálóasztalról, amikor unott hangon diktálta a szonográfus, hogy "egy darab élő magzat, fejvégű...". A dokim is csodálkozott, ilyenkor már nem szoktak megfordulni. (Persze annyi okos, jószándékú ötletet, tanácsot kaptam, hogy szüljem meg simán farfekvéssel, hisz' régen sem volt császármetszés, a krumpliföldeken szültek a nők. Az, hogy a gyerekek és anyák fele bele is halt, arról már nem szólt a fáma...)
Aztán a másodiknál már végig simára készültünk, aztán császár lett. Majd harmadjára meglátjuk, mit dob a gép, igazából nekem tökmindegy, a vajúdást szeretném megvárni, az érzéstelenítéstől félek, inkább az altatást választanám, de majd a dokim eldönti. (A sürgősségi császárnál engem speciel altattak, nem okozott problémát, a babának sem szerencsére.)
Nekem szerencsére a szoptatással nem volt gond, az elején nehezen indult be, de mivel vittem magammal a mellszívót, pár nap múlva már simán ment minden. Kisebbik fiam, Márk már félnaposan pici porszívóként kajált, pedig a császár után többnyre nehezebben indul be a tej, hát erre ő rácáfolt! 7 hónapos koráig nem is fogadott el semmi mást, csak anyatejet, nem is volt cumisüvege, mert nem volt hajlandó a szájába venni.

Császár és fekvés: nekem egy 20 hónapos energiabombám volt otthon, szerinted mennyit tudtam feküdni?
MÉg éjszaka sem, mert Márk olyan hasfájós volt (mint kiderült, túl SOKAT evett, nem is hittem volna, hogy ilyen van, de amikor 200-250 grammokat mértünk a védőnővel, akkor rájöttem. hogy kicsit vissza kéne fogni a folyamatos cicizést.) Szóval egész nap rajtam lógott, főleg éjjel nem lehetett letenni, csak a mellkasomon tudott aludni. Én meg kint ültem-félig feküdtem a kanapén egész éjjel. Nem voltam túl kipihent. (Márk azóta is rám van cuppanva, egyfolytában bújik, puszilgat, mindig mellette kell lennem. Annyira babás még, imádom.

Lucky, mivel foglalkoztok? Rendezvényszervezés vagy ilyesmi?

NagyKrisz, mi újság??? Többiek?

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok Lányok,
Lucky,látom neked is változékony a hangulatod :D Fura dolog a terhesség. Én is sokkal érzékenyebb vagyok...
Krisszi,örülök,hogy minden ok.
Makkmarci2?Boeske?
Ma voltam AFP miatti vérvételen,és megkaptam a beutalót a vizeletvizsgálatra.
11-én eredmény,azon a héten pedjg 18. heti uh is. Sűrűsödik a program. :)

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha lehet. Mi isbabára várunk. Az első közösre. Nagyon izgulok, hogy mikor fog sikerülni. Nagyon várjuk már őt!

lepke83
 
 


A mosoly a végén akart lenni, de a telefon nem jól értelmezi valamiért.
lepke83
 
 


Sziasztok!

Tegnap rossz híreket kaptam. Sajnos ellenanyagot termel a szervezetem. 
Jövő héten megyek antitestmeghatározásra.
Sajnos senki nem tudja addig megmondani, hogy ártalmatlan dolog-e, vagy nem.  Bármi lehet.
Elrohantam az orvosomhoz, csinált UH-t, a baba szépen fejlődik, mocorog, 9 hét 4 naposnak mérte. Csak ebből merek arra következtetni, hogy az ellenanyag nem okoz gondot, mert akkor talán nem tudna így fejlődni. Persze ettől függetlenül még okozhat problémát.

Már csak ez hiányzott. Nekem soha nem megy simán.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Egy ismerősömnek is volt ellenanyag, mégis egészséges lett a baba. Rh negatív vagy? Reméljük, minden ok lesz!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Üdv köztünk lepke 83, mielőbbi babásodást :)
Boeske, tényleg nem jó hír, de amíg a baba jól van, addig nagy baj nincs. Szerencsére hamar észrevették, ha kell kezelés megkapod, nem lesz semmi gond! Bárcsak már itt lenne a jövő hét, és kiderülne minden. Akkor megnyugodhatnánk. 
Nagyon szurkolok!!! Kitartást!


Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

lepke: üdv, sok sikert a projekthez! ;)

boeske: sajnálom a dolgot, csak azt tudom mondani amit nagykrisz, amíg a baba jól van, minden rendben van. Tudom, h állati könnyű mondani, de ne izgulj. Nem értek hozzá, de ezt az ellenanyagos dolgot azért nézik állítólag, mert ha van, adnak valamit amivel semlegesítik,nem? Minden rendben lesz!
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a bíztatást, igyekszem nyugodt maradni.

Egyébként nem Rh összeférhetetlenség, hanem valami más.  Próbáltam utánajárni a neten, milyen gyakori dolog, sok pozitív kimenetelű történetet olvastam, olyan is volt, akinek a 2. vérvételre már eltűnt, illetve, ha nem növekszik, akkor sem okoz gondot. Persze mindig ott motoszkál bennem a "mi van, ha növekszik" kérdése, de ez az ami csak idővel fog kiderülni.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


VigyorSziasztok! Köszönöm, hogy befogadtok. Ez a második hónapunk, de úgy néz ki sikertelen, 13. napon vagyok és a teszt negatív, a hőm tegnap óta lement, holnap valószínűleg megjön. Nagyon szimpatikusak voltatok, ahogy olvasgattalak titeket decemberben.


Boeske, sajnálom, kitartás! Mi lehet ez? Elárulták azért valamit róla?

lepke83
 
 


Sziasztok, hát ahogy mutatta a hőm, tegnap meg is jött. Ma Estére már szinte semmi. De most tuningolom magam, 10 nap és ovu, ha minden igaz. Addig lugosítok.:)


Ti hogy vagytok?

lepke83
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Hogy vagytok?

Boeske, mikor mész dokihoz a héten?

Itt minden ok, ma megyek erre a kapcsolatanalízises dologra, ha minden jól megy és az égiek az is úgy akarják, és odaérek :) Nagyon kíváncsi vagyok :)

Írok egy hülyeséget :D Amikor a hipnoterapautánál voltam akkor folyamatosan egy lovat láttam magam előtt szaladgálni, amin eléggé meglepődtem, kérdeztem is a nőt, mit jelenthet ez. Nem mondott semmit. :) Tegnapelőtt láttam h febr 1-jén kezdődött a kínai naptár szerint a ló éve :D Azért is osztom meg, mert mindannyiunkra igaz, h a babánk a ló évében születik majd :)

Ma meg azt álmodtam h kislány lett, és viccelődött velem, már baba korában :D Úgy látszik rápörögtem a témára :)

Szép napot Mindenkinek! Nálunk végre süt a naaaaaaaaaaaap!!!!
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


lepke: Nálad mi újság, megjött azóta? Vagy mégsem? ;)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

hogy vagytok?
Üdv az újaknak!

Lucky, ez a Julie és Julia film veszélyes,  olyan étvágyat csinál... Meryl Streep 10 kilót hízott a forgatás alatt, alig tudták eltüntetni, mindig őrült magas cipőkben járt, hogy valahogy ellensúlyozzák. De nagyon jó film, imádom!
Kezd visszatérni belém az élet, a hányingerem kb eltűnt, energikusabb vagyok, hétről-hétre jobb. Egész szombaton lakberendező tanfolyamon voltam, nem esett jól, de kibírtam, már csak hét hónap és vége. Úgy tűnik, nekem minden babavárást kísér valami tanulás-vizsga. A két gyerekkel csináltam végig a jogot, na azt nem ajánlom senkinek. Akkor jó ötletnek tűnt.

Boeske, mikor mész az antitest meghatározásra? Vérvételen derült ki? A hányingered jobb már?

NagyKriszt, nem semmi, a 18. heti uh következik? húú, de szalad az idő!!! Jól vagy?

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!

Lepke!
Sajnálom, hogy nem sikerült.

Luckyone, Krisszi!
örülök, hogy jól vagytok, nálam is javul a helyzet, ami azt jelenti, hogy már "csak" 3-4x kell hánynom egy nap. :) De tény, hogy napról-napra jobb a helyzet.

Holnapra kaptam időpontot egy haematológushoz, bár nem fog tudni túl sokat mondani, amíg nincs meg az antitest pontos típusa. De a héten talán az is meglesz.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


krisszi: tényleg veszélyes film, mindig éhes leszek, ha nézem :) most átszoktam a Bridget Jones-ra, pedig ezt régen kifejezetten nem bírtam :) 
A lakberendező tanfolyam király, én is rég játszom már a gondolattal. De ahhoz nagyon jól kell tudni rajzolni, és nem kell valami mérnöki előképzettség? De lehet az a belső építész, nem tudom :D Én most a férjem másod diplomájához írom a szakdogáját, mert neki nincs ideje, remek móka, az a baj h nagyon maximalista vagyok és iszonyatos módon el tudok vele kínlódni (elvileg csak átnézem, de gyakorlatilag már átírtam :D). Le a kalappal h bírsz ott ülni egész hétvégén, nagyon ügyes vagy, nekem muszáj óránként szünetet tartani, nem bírok sokáig egy helyben ülni :)

Ugye jövő héten mész genetikai UH-ra?

Boeske: brutális a hányás, hihetetlen. Mennyit fogytál már? Egyáltalán mit tudsz enni? Gyömbért nem próbáltál még, nekem az pillanatnyilag néha mintha javított volna a helyzetemen. Írj mi volt  a dokinál,  hátha tud mondani már ő is valami okosat!

Tegnap voltam a Raffainál kapcsolatanalízisen, egyelőre csak 'ismerkedtünk', magamról kellett mesélnem. Kíváncsi vagyok, kicsit drágának találom, szerintem nem tudok vagy inkább nem szeretnék hetente járni, annyira sokba kerül ha kiszámolom mennyit hagynék ott úgy a szülésig. Majd meglátom, mennyire találom jónak néhány alkalom után.

Pénteken megyek dokihooooooooz!!! Már nagyon várom, bárcsak megmondanák a nemét :) És remélem szépen fejlődik és már egész nagy :) És szeretném megkérdezni a dokitól h mit gondol az őssejtes dologról, mert múlt héten világosított fel egy ismerősöm h ez mennyire eszeveszettül drága, ettől függetlenül szeretnénk levetetni, ha megerősítenek abban, ez nem csak (bocs a kifejezésért) 'parasztvakítás', hanem valóban hasznos. Illetve a szülést is szeretném megkérdezni, h mennyiért vállal, meg hogy nála szeretnék szülni, gondolom ilyenkor már nem korai a dolog. Plusz a szülésznővel kapcsolatban is szeretnék tanácsot kérni, ez mégis jobb módszer mint bemenni a Jánosba és elkiáltani magam h hol van itt szülésznő :)))) Ezen vihogtam múltkor, tragikomikus de totál másra vagyok itt utalva, nem ismerek senkit, csak remélem akit ajánl, tényleg jó lesz...

makkmarci, krisszi, lepke: mizujs?
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Lucky, igen, már a jövő héten, szerdán megyek, reggel 8-ra.
teljesen jól látod a doki, szülésznő kérdéskört: többnyire a doki javasol pár szülésznőt, hogy ő kivel/kikkel szeret együtt dolgozni, valamelyik biztosan szimpatikus lesz. A szülésznő van veled végig a szülésnél, doki csak hébe-hóba - ha nincs probléma. Kíváncsi vagyok, mennyit kér a szülésért, szerintem 100-150-et fog mondani. mi anno 70-et adtunk a simáért, 100-at a császárért, szülésznő 40-et kapott.
Köldökzsinórvér: mi nem vetettük le, mivel utánajártam a dolognak és szerintem jelenleg használhatatlan, később meg azért lesz használhatatlan, mert csak 20 kg-ig jó.  (Az unokatesómék cége szállítja a szülésekhez a felszerelést a köldökzsinórvér levételhez, nem győztek meg, pedig ők is alaposan körbejárták a témát.
jelenleg sehol sem tudnak vele mit kezdeni Európában, a Lászlóban végezenk ugyan őssejt átültetést, de nem köldökzsinórvérből. Csontvelőből a 10xesét lehet kinyerni, illetve a köldökzsinórvér max 20 kg-os testsúlyig használható (már a kisebbik fiam is több, mint 20 kg, 5 és fél éves).
Ettől függetlenül kíváncsi vagyok, hogy mit mond a dokid.

Lakber tanfolyam: csak kéthetente szombaton van, ezt még kibírom, mindjárt vége és ehhez nem kell mérnöki előképzettség, még idén van az utoljára, hogy egy 12 hónapos tanfolammal megkaphasd a végzettséget, mivel jövőre már dekoratőr iskolai végzettség is kell hozzá, ami plusz két év. Na azt már nem... Rajzolni kell tudni, de szerencsére én rajztagozatra jártam gimibe, ez a része ok.
Raffai: mennyibe kerül?
Hogy vagytok?

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 



Sziasztok!


Igen, sajnos Megjött szombaton, ahogy "jósoltam
".. Bocs, hogy nem írtam, csak sok minden volt.


Viszont az új hírek, hogy bejelentkeztem a nőgyógyászhoz, mert az utolsó 3 mensesem elég kevés volt és a melleim, most főleg a jobb egyre jobban fáj. Most megyek először magándokihoz..nagyon kedves volt a telefonban, kiváncsi vagyok milyen lesz. Egyben feltérképezem a terepet is.:) Ha jó, később hozzá fogok járni. Nagyon várom, mit mond. Tesztek negatívak, hőm szerint sem vagyok terhes. De jó lenne tudni mitől vannak ezek. Jó lenne nem hiába próbálkozni....

lepke83
 
 


Boeske, pont így voltam anno a fiammal, rengeteget hánytam, csak azért nem fektettek be, mert este pótoltam olyan 8-9 után már jobb volt, egész nap rosszul voltam. Kitartás! :)
lepke83
 
 


Sziasztok!
Nem jutottam el a haematológushoz, mert hétfőn elöntött a vér, már azt hittem, ennyi volt, szaladtunk a kórházba (Szt.János). UH-n megnézett az orvos, szerencsére a baba jól van, írt fel Utrogestant, saját felelősségre hazajöttem, itthon fekszem.  Reméltem, hogy most megúszom ezt a részét, a két kisebb fiammal kb. 2-2 hónapor feküdtem hasonló okok miatt, de nem. Talán most picit jobb a helyzet, mert úgy tűnik visszatapadt a levált lepényrész, de akkor is 2-3 hét kell a teljes gyógyulásig. 
Valószínűleg az a baj, hogy van egy heg a méhszájamnál (első szülésemkor szereztem), és az okoz gondot eeben az időszakban, amikor a méhem elkezd rendesen nőni.
Más: Lucky! Te a Jánosban fogsz szülni? Orvoskeresésben vagyok, nem akarok magánklinikán szülni, és a Jánosban mindig olyan rendesek voltak velem, csak egy orvos kellene, aki elvállal. 

Egyébként tegnap már csak 2x hánytam, lassan tényleg elmúlik. -2kg-nál tartok, de ez nem is baj. :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok Lányok!

lepke: jó nőgyógyászt találni nem egyszerű, úgyhogy jó hogy feltérképezed a terepet :) mindenkinek más stílus jön be, úgyhogy nekem sokszor az sem volt jó, akit vmelyik bnőm ajánlott, hogy ő mennyire szereti. :) hajráhajráhajrá!

Drága Boeske!: Hát, nagyon sajnálom, ami történt, úgy megijedtem amikor az elejét olvastam. De nagyon örülök, h a babával minden ok, micsoda kis surviver :) cuki :) 
És tudsz eleget pihenni a három fiú mellett? Nem lehet egyszerű, de hidd el csak eltelik az a 2 hónap! Tegnap épp én is erre gondoltam, úgy megpörgetném az idő kerekét, legyen már július. Tudom h utána is sokat fogunk aggódni, de legalább már a kezemben tartanám :)
Akkor most ennek fényében mikor tudsz majd többet erről az ellenanyagos történetről?
Igen, én a Jánosban fogok szülni, de tök véletlen ugye, csak azért mert a dokim ott dolgozik, még az életben nem voltam ott. Mondtam is a férjemnek a szülés előtt csak jó lenne bemenni feltérképezni a terepet, legalább h tudjuk hol a szülészet, hol kell 'bejelentkezni', ne akkor kelljen majd kérdezősködni :)
Az én orvosom: Kelemen Csaba, ő nagyon kedves, tudom ajánlani, aki a genetikai UH-t csinálta, ő is a Jánosban dolgozik és őt is nagyon dícsérik: Elekes Tibor; egy másik bnőm Szuromi (azt hiszem) Andráshoz jár, nála egyszer voltam rákszűrésen, nekem valamiért nem volt az igazi, de bnőm pl nagyon dícsérte, de amúgy velem is kedves volt, csak nem volt meg az a szükséges plusz, haha :D Téged tudod h ki látott el?

krisszi: Raffainál úgy van h ad egy táblázatot és te választod ki a jövedelmednek megfelelően h mennyit fizetsz óránként. 8000 a legkevesebb, én azt hiszem a 8500 mellett döntök majd, amúgy tök nehéz kiszámolni mert nekünk nincs is havi jövedelmünk tulajdonképp. De ha hetente járok ez így is havi 34 + a végén van egy intenzív szülésfelkészítő, ami 9 óra és egyben kell fizetni, az azért szép összeg már úgy egyben. Ha emellett döntök akkor a hipnoszülést le is mondom, mert felesleges ennyi csiribiri párhuzamosan, a végén majd nem tudom már melyiket kövessem :) Plusz ugye egy anyagi csőd lenne. Nagyon kíváncsi vagyok erre a Raffaira, holnap megyek az első 'rendes' foglalkozásra. Azt mondta a legfontosabb célja ennek a módszernek az, hogy mentálisan egészséges gyerekek szülessenek. És hogy ha én szorongok a baba is szorong, stb. Én meg elég profi vagyok szorongásban, feszenségben, parázásban, problémagyártásban, és igaz már sokat fejlődtem, még mindig van h azon kapom magam h túlgondolok valamit, nem szeretném ha ez Rá is átragadna. Amúgy anyukám pont ilyen, mint én, szóval talán lehet valami ráció a dologban.

Azt is mondták, jó lesz a baba kommunikációs készsége, azt nem csodálom, látjátok itt is mindig szómenésem van, beszélni, azt nagyon tudok :D

Makkmarci, Nagykrisz?

Boeske, informálj minket a hogylétedről gyakran! Én egész nap ide lesek, hogy írt e valaki :D
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Lepke: üdv itt! Nekem is sokat segített a hőmérőzés, de azt se felejtsük el, hogy én mellette dokihoz jártam a sikeres fogantatás érdekében. Uh és vérvétel volt. A terhességem előtt nekem magas volt a prolaktin szintem, amire gyógyszert kellett szednem, 2009 óta szedtem. A babaprojekt 2011-ben indult nálunk, először egy vetéléssel (missed ab), utána sikeres kihordással, és a 12. hétig kellett a gyógyszert szednem a prolaktin miatt. Ezt csak azért írtam, hogy megerősítsem benned, hogy igenis el kell menni teherbeesés előtt is a dokihoz. Én mindhárom terhességemkor első nekifutásra megfogantam, de a vetélésben több tényezőnek is szerepe volt. Azóta letisztult bennem ez a dolog. Valószínűleg nem lehetett volna megelőzni. A dokimnak viszont nagyon sokat köszönhetek. A terhesség és a szoptatás a prolaktin szintemet is helyrevágta, és a kontrollon már gyógyultnak nyilvánítottak, csak évente kell nézetni. Illetve most ez megint csúszik, ha minden igaz. (Szoptatás befejezése után kell majd menni.) Ahol régen laktam, nagyon sok a pajzsmirigy beteg pl (keleti országrész), de számtalan hormonális oka lehet annak, hogy nem sikerül teherbe esni. Én nagyon szurkolok neked is, hogy minél hamarabb átélhesd ezt a csodát!

Boeske: hú, micsoda izgalmakon vagy túl! De örülök, hogy kapaszkodik a babád! Egy barátnőm 12 hetesen így került be a kórházba, gyógyszerekkel (és agykontrollal) sikerült elmulasztani a vérzést, "csak" egy hematóma maradt vissza. A kislány azóta már majdnem 2 éves! Ez az ellenanyag kicsit megijesztett, én negatív vagyok. Első terhességkor (missed ab után) kaptam Anti-D-t, Erik után nem, mert ő is negatív. Most a 12. hét körül tervezem a vérvételt, de remélem, ez az ellenanyagos dolog ritka egy valami. A hasam már gömbölyödik, és hetente behallgatózunk hozzá szívhang hallgatóval. Pihenj minél többet, most ez a legfontosabb!

Lucky: nem semmi összegek A városban a helyi bababolt szokott szervezni szülésre-szoptatásra felkészítő tanfolyamot, havi rendszerességgel. Ez 3×2 óra, szülésznő, védőnő és laktációs tanácsadó tartja. Amikor Erikkel voltam terhes, sajnos még nem volt ilyen. Már 10 hónapos volt majdnem, amikor beindultak a tanfolyamaik, mi a másikon vettünk részt, a csecsemő elsősegélyen. Azt egy mentőtiszt tartotta, próbababán mindenki elsajátíthatta az újraélesztést, és sok hasznosat mondtak a légzésfigyelőről is. Mert ugye az még nem minden, ha van. Ja, és a szülésfelkészítő tanfolyam ára 5000 Ft. Hat óráért szerintem ez nagyon baráti ár, és mivel nekem előzőleg gondjaim voltak a szoptatással, most biztos, hogy beíratkozom.

Krisszi: vizsga nekem harakiri lenne Nagyon izgulós vagyok. 5 éve az államvizsgán totál kikészültem. Előtte két nappaz azon borultam ki, hogy 2-3 tételt nem tudok, mi van, ha azt húzom. És azt húztam. És jelesre vizsgáztam. Hogy a fenébe? De még egyszer ezt nem játszom el. Vagy babaprojekt, vagy vizsga. De a kettő együtt tuti, hogy nem! Bátor vagy!

Itt nem sok minden van. Erik kicsit kikészített az elmúlt éjszakák alatt, mert nem alszik. De lehet, hogy túl sok időt hagytam neki alvásra egész nap, és egyszerűen csak nem álmos éjjel. Nagyon szeretnék vele ide-oda menni, pl. játszóházba, vagy csak ki az utcára, hagy sétálna. Csak egy bibi van: még nem tud önállóan járni. Kézen fogva szépen elsétálgat a lakásban, de ez ahhoz nagyon kevés, hogy a pici lakásból így kimenjek vele az utcára. Játszóház meg azért kilőve, mert oda is nagyobb, de legalább járni tudó gyerekek mennek. Ő meg mászva közlekedik mindenhova, aztán jól leszopogatja a kezét. Na, én így nem merem közösségbe vinni. Pedig nagyon kellene neki az inger, a "lefárasztás".

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Boeske, nagyonmegiedtem, amikor olvastam, h mi történt. Nagyon vigyázz magatokra! Kitartást! Pihenj sokat. Annak örülök, hogy a hányingered csökkenőben van. 

Lucky, nem semmi árak vannak! Én is elég szorongós vagyok, megértelek, hogy megpróbálod ezt a családi öröksget nem átadni...

Krisszi, minden tiszteletem a Tied. Szerintem én a baba mellett örülni fogok, hogy élek!!!

Makkmarci, megértelek, hogy félted a fiad, de nincsenek valami kismama-baba klubbok, ahova ilyenkor lehet járni? Valamiért bennem van egy ilyen emlékkép, mintha láttam volna hirdetve...

Nálunk minden rendben egyébként. 11-én derül ki az AFP és vizelet eredmény. Amióta szedem a tőzegáfonya kapszulát, mintha jobban lennék. Az idegesít egyedül, hogy a céghez mindenki betegen jön be, élen a főnökkel, aki még tudja is a dolgot...Nagyon kerülöm Őket.

Lucky, én is nagyon várom már a júliust! Már nagyon megsimogatnám az okos kis buksiját a Manónak!

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 



Sziasztok!



Nagyon várom a holnapi napot, bár nem akarok túl sokat sem remélni.:)
Makkmarci: Igen, a cél érdekében el is mentem októberben, de akkor, mivel panaszom nem volt így csak kukkerral megnézett és rákszűrést csinált. Azóta történhetett valami, és a gyógyszert is már aug-ban abbahagytam.


Most csak Ennyit tudtam lenni, sűrűek a napok most. Kitartás mindenkinek! :)

lepke83
 
 


Sziasztok!


Lucky!
Engem egy fiatal, de már tapasztalt doki látott el a Jánosban. Utánanéztem, nagyon jókat írtak róla, és a magánrendelője is sokkal közelebb van, mint a régi orvosomé. Az ellenanyag dolognak a jövő héten utánajárok, de továbbra sem hiszem, hogy gondot okozhatna, mert nagyon szépen fejlődik a baba. 4 nap alatt nőtt 8 mm-t, ha szétbombáznám a vörösvérsejtjeit, nem fejlődhetne így.  Most nagyon ráérek, ezért én is megnéztem a Julie és Juliát. Tényleg jó film.

Makkmarci!
Ne aggódj, az Rh- esetére van megoldás, azt tudják kezelni, biztos nem lesz gond.

Krisszi!
Hajrá tanulás! Én is végig tanultam a 3 srác mellett.

Lepke!
Majd írj, mi volt a dokinál.

Na akkor most keresek magamnak mára is egy jó filmet. A fiúk a rendkívüli helyzet miatt 4-ig iskolában/óvodában maradnak, addig nyugi van.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Lepke: mi volt a dokinál?

Boeske: remek, h pihensz, hogy vagy? Elmúlt a vérzés? Filmekkel kapcsolatban eszembe jutott egy, ami nagyon tetszett mostanában: Időről időre a címe, először nem akartam megnézni, mert hülyeségnek találtam a történetet, de mivel az Igazából szerelem rendezőjének a filmje, gondoltam olyan rossz nem lehet, és nagyon nagyon nagyon pozitív csalódás volt, azóta már háromszor is megnéztem, és a zenéje is nagyon remek! Szóval ajánlom :) Amit még imádok: Holiday (Cameron Diaz, Kate Winslet), van egy Jennifer Lopez film, az az angol címe h Backup Plan talán... én azt is szeretem, a Szökőhév, Amy Adams-szel, Szerelem hálójában Meg Ryan, Tom Hanks. Majd még gondolkodom, mit ajánlanék, hátha van 1-2 amit még nem láttál. Személy szerint nagyon ritkán látok manapság olyan filmet amire tényleg azt mondom, na ez egész jó volt. Alapvetően pedig nagy mozis vagyok, nagyon ki tud kapcsolni egy jó film.

Ma voltam a Raffainál, de kiderült h elfelejtette h megyek, úgyhogy végül elmaradt a foglalkozás, mert más volt ott épp. Szegény nagyon zavarban volt, többször is bocsánatot kért, végül is tévedni ugye emberi dolog, de ettől még nem örültem neki :)

Holnap ultrahang, majd írok este h mi volt. Jupi :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 



Sziasztok lányok!



Úgy néz ki Megtaláltam az orvosom, legalábbis elsőre nagyon szimpatikus volt nekem. Sajnos babás nem vagyok, de ezt a termékeny hőm, ennek tünetei és a tesztek is mutatták. De már Kövi hónapban kezdhetjük a hormonkivizsgálást stb. Elmondott mindent, foglalkozott mindennel, utánajár Mindennek, törődik velem. Mindent elmagyarázott. Most nagyon jó a kedvem, pedig hulla vagyok! Holnap vizsgák, hosszított munka, Úgyhogy ...



 


Lucky, szuper, várjuk a híreket! :))


Jó éjt Nektek! :)

lepke83
 
 


Sziasztok!


Sehol senki? Nekem sikerültek a vizsgák. Ma vagyok 8. napon. Elvileg szerdán lesz a nagy nap. Olyan jó volt látni a monitoron a picikéket, akikből lehet baba is...juj, soha nem láttam ilyet még.:))


Mizujs veletek? Remélem, mindenki jól van.


Szép hétvégét Nektek! :)



 


 

lepke83
 
 


Sziasztok,


Boeske, nagy ijedtséggel olvastam soraid!!! Remélem, azóta sokkal jobban vagy és nem vérzel egyáltalán. Pihenj sokat!


Lepke, hajrá a próbákozásban, ez a topic eddig azt hiszem, mindenkinek szerencsét hozott.

Nálunk is volt óriási para, minden előjel nélkül elkezdett valami barnás izé folyni... Persze rögtön ügyelet, uh - minden rendben, csak pihennem kell. Szóval pénteken feküdtem egész nap, illetve most is lájtosan házimunkázok.

Illetve a köhögésem nem múlik, inkább ez az aggasztó mostmár. Lehet, hogy a gyerekek hoznak haza minden nyavalyát, mivel ők is köhögnek, prüszkölnek. Nagy fába vágtuk a fejszénket, ugyanez az őrület megfejelve még egy babával...

Még egy idegesítő topic: a kisebbik fiamat az óvónők mindenképpen iskolába akarják küldeni, pedig csak júni végén lesz 6. Én meg nagyon NEM akarom, mert a nagy - aki 7 évesen kezdte - is küszködik, mármint nem a tananyaggal, hanem a fáradtsággal és péntekre teljesen ki van borulva. Minden áldott nap 6-7 órájuk van!!! Ezek nem normálisak, komolyan mondom. Mindenesetre a következő lépés a nevelési tanácsadó, ők is felmérik a gyereket, aztán meglátjuk.

Vigyázzatok magatokra, további jó hétvégét!!!


Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!

Én is beszállok egy kis horrorral: tegnap nálam is volt valami kis pötty vér, nem is biztos h a hüvelyből jött (bár őszintén nem tudom, hogy mi sérthette fel ott a bőröm), de olyan volt mint amikor egy pati kezd el vérezni, vagy amikor gyantázás után kicsit vérzik, nade vér a wc papíron az nálam egyenlő teljes pánik. Onnan már mindent behaluztam h fáj a hasam, h rosszul vagyok. Felhívtam a dokit, azt mondta 17 hetesen ez nem jelenthet problémát, de azért bemehetek reggel a Jánosba, ügyeletes lesz. Bementünk, minden rendben, viszont most meg azt mondta már teljesen nem tudja h fiú e vagy lány. Ejj ez a gyermek nem akarja megmutatni magát :D 

Az első találkozás a Jánossal hát hogy is mondjam.... Nevetőgörcsbe fulladt. Véletlen pont jó oldalon parktolunk, a szülészet nőgyógyászatnál, és valami hátsó ajtón mentünk be, hát ne tudjátok meg... egy világháborúból hátramaradt ilyen gurulós ágy volt ott, jézusom, olyan koszos volt, a vászon leszakadva, kikerekedett a szemem. A fal olyan koszos volt, hogy valakik belekarcolták a gyerek nevét aki ott született LOL Véletlen pont a oda érkeztünk ahol a kismamák 'laknak' + jobbra az újszülött osztály, ez legalább tiszta volt de ettől sem ájultam el :D Meg ez is olyan fura volt, hogy csakúgy az utcáról bejöttünk és ott grasszálhattunk, senki nem szólt ránk mi a francot keresünk ott, haha... De nem baj, örülök h láttam, tudom mire számítsak. Ja, meg a műtő, én ezen is röhögtem fél órát h a műtő ajtaja csakúgy az első emeletei folyosóról nyílik, ráadásul a lépcsőfordulónál, és ki van írva: 'Műtő, idegenek belépni tilos!' :D Nem tudom, sosem kaptam még kedvet h benézzek egy műtétre, mindenesetre érdekes h nem zárják be az ajtót? vagy nincs ott valami előkészítő rész? Egyszer műtöttek még életemben, az első babával ugye, meg kell hagyni a SOTE sokkal szebb, de ott iszonyat bunkó orvosok leledzenek, legalábbis nekem ez volt az általános tapasztalatom, mert mivel alapból magándoki által mentem oda, engem soron kívül behívtak, hogy felvegyék az adataimat, és ott ültem a vizsgálóban, egyébként az sem volt egy szívderítő élmény, mert egymás hegyén hátán ültek ott is a kismamák, de ez nem az orvosok hibája, az már sokkal inkább h milyen stílusban beszélgettek ott egymás közt egy egy kismamáról, fúj... hogy így aggódik meg olyan hülye, kedvem lett volna odaszólni nekik.

Boeske, Krisszi akkor már jobban vagytok?

Nagykrisz? Makkmarci?

Lepke:hajrá, igaza van krisszinek, ez egy szerencsehozó (de legalábbis babahozó) topik! ;)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 



Sziasztok! :)


Szerintem is az, és mindenki nagyon kedves itt, de komolyan! :)


Kicsit most Megijedtem, de aztán Megnyugodtam, hogy nincs baj! Nekem is volt egy pici 8 hetesen, bár vizsgálat után, majd be is fektettek, de több nem jött. A doki hibája volt, egyértelműen és én jártam pórul..


Lucky, nem semmi ez a baby, kis huncutka.;)


Kórházak..igen, némelyik siralmas...nem is tudom, mikor fognak ezek a dolgok változni...meg én még az iskolákon bírok kiakadni.. Bár ott már alakul a helyzet. De a kórházakban is van egy-egy új részleg, ami elég modern.


Na és az 5D Uh...kivi vagyok milyen lehet, na meg mennyibe kerül egy vizsgálat...:))

Pihenjetek sokat és csak vigyázni magatokra! Minden okés lesz!
Jó éjt Nektek! Holnap hétfő...brrr...indul a mandula...:D

lepke83
 
 


Sziasztok!

Krisszi!
Te is pihenj! Nem tudsz néhány napra otthonmaradni? Talán a köhögésed is jobban gyógyulna. Szerintem sem jó ötlet, hogy visszaállították a szeptemberi iskolakötelezettséget (néhány évig  jún. 1. volt a határ, tehát csak annak kellett menni, aki jún. 1-ig betöltötte a 6-ot.) 
6-7 óra egy elsősnek??? Hogy lehet az? Nyelvi tagozat? Az én fiaimnak nincs ennyi órájuk, igaz, még nem tanulnak idegennyelvet, de én sem akartam túlterhelni őket.

Lucky!
Épp figyelmeztetni akartalak, hogy ne számíts a Jánosban amagánklinikai színvonalra. :)  De a szülőszobás részt nemrég újították fel, az szebb, és lehet kérni (persze plusz pénzért) egyágyas szobát mosdóval, az nem rossz. 

Lepke! A
kkor szerda? :)

Én egész jól vagyok, szerda óta 1 csepp vért sem láttam, ami nagyon jó, mert akkor 1 hét múlva már nyoma sem lesz a haematómának. Lassan róka komát is kipenderítem :) bár még minden nap meglátogat, de már tényleg csak napok kérdése, és vége. :)
Tegnap engedélyeztem magamnak egy kis kiruccanást, na semmi komoly, csak egy családi ebéd, végig ücsörögtem, meg heverésztem a díványon, de nagyon jól esett végre kimozdulni. 
Holnap pedig bevitetem magam vérvételre, hogy végre az ellenanyag dolog is kiderüljön. Írjatok!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Boeske: kellemes meglepetés h van a Jánosban külön szoba, a körülményeket tekintve ebben már nem is reménykedtem, amúgy ha van fürdő+mosdó a szobához, absz nem zavar egy másik kismama jelenléte, feltéve ha tudok tőle aludni, úgyhogy az sem tragédia ha véletlen nem jön össze a külön lakosztály :D Alapvetően (szerintem és mások szerint is :D) elég jó kedélyű, humoros nőszemély vagyok, úgyhogy egyelőre nagyon jókat vihogunk ezen a férjemmel, tényleg mellbevágó élmény volt. Tegnap voltunk egy baráti vacsorán, a férjem még fotókat is készített, azokat is mutogatta, és nagyon jókat derültünk a körülményeken. Az már más tészta, hogy stadionok helyett talán egy két ilyen kórházat is fel lehetne újítani, de tartózkodom a politikától, úgyhogy nem szóltam semmit :) Amúgy alapvetően, ha tudom h jó kezekben vagyunk, tényleg nem érdekel semmi más. Anyukám csak annyit kérdezett h de ugye tiszta? :D Hát mondom nagyjából, mondjuk :D Mondta h amikor ő szült engem (Debrecenben) a zuhanyzó plafonja full penész volt. Micsoda élmény :)

Átérzem ezt a kimozdulós dolgot, én is mindig örülök, ha valamilyen szociális inger ér, mivel alapvetően sokkal kevesebbet mozdulok ki mint általában.

Ma újra próbálkozom a bankban, hátha sikerül végre hozzáférni a pénzemhez, új bankkártyát kaptam, és csodákcsodája nem műkszik, egyszerűen hihetetlen. Már voltam bent a bankban egyszer emiatt, de eddig még nem sikerült orvosolni a problémát. Ahogy Hofi mondaná: tiszta bolondok háza, mi? :D

Le tudja nekem írni valaki mire jó ez az AFP cucc? NEm akarom guglizni, mert akkor kihoz csomó horrort is, nincs kedvem olvasgatni. Elvileg nekem olyan speckó genetikai uh volt a 12. héten, hogy nem kell már integrált teszt vagy mi, mert az annál alacsonyabb rendű, ezt mondta a doki szó szerint. De mégis vettem tőlem vért pénteken AFP-hez, ami eddig azt hittem ahhoz az integrált cucchoz kell, de akkor mégsem....

Írjatok mi újság!

luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok,
szívesen itthon maradtam volna, de pont most tréningezünk 30 új embert, meg akartam nézni őket.
(Méghogy én nem fogom komolyan venni a munkát. Ja persze. Pedig megfogadtam...)

Jobban vagyok azért, vérzés-barnázás nem volt, a köhögés miatt holnap megyek dokihoz.

A nagyfiam német tagozatos iskolába jár, eredetileg osztrák iskolába akartuk, de nem vették fel, így maradt a helyi tagozatos. Kemény ez az óraszám, nem tudtam, hogy ez ezzel jár.
Drukkolok az ellenanyag miatt!

Szerintem első gyereknél nem baj, ha nem egyedül vagy egy szobában, mert a tapasztaltabb anyukák sokat segítenek a szoptatásnál, tisztába tételnél, meg azért jókat röhögtünk együtt a nyomorunkon. Ráadásul a második nekem ugye császár volt, első nap felkelni is alig tudtam, a szobatársaim segítettek feltápászkodni, megfogták a babát, amíg lefeküdtem, ilyesmi. Jó fejek voltak, egy-két okos beszólást azért kaptam, hogy én nem is szültem, hogy lehet, hogy vérzek és hogy vajúdtam-e egyáltalán - de ezeket el kell engedni.

Lucky, az AFP-t a 16. héten csinálják, down-kór és nyitott gerinc szűrésre elvileg, de annyira megbízhatatlan, hogy sok helyen már csak legyintenek az eredményére. Mivel neked volt a kombinált teszt,ezért tökmindegy az AFP eredménye, a kombinált teszt megbízhatóbb. Nem megyek bele az integrált és a kombinált különbségébe, mert az RC-ben más, pontosabb a kombinált teszt, mint máshol.

(kb:

A Kombinált tesztet a 12-14. héten végik, ultrahangvizsgálat  és vérvizsgálat kombinációjával. Ultrahanggal az ülőmagasság alapján  határozzák meg a pontos terhességi kort, majd megmérik a tarkóredőt és  vizsgálj ák az orrcsont jelenlétét. Az anyai vérből megmérik a magzat által  termelt két marker (PAPP-A és a free- ß-hCG) koncentrációját.


A  teljes vizsgálat körülbelül 1-1,5 órát vesz igénybe, így a kismamák  egy konzultáció keretében rögtön eredményt is kaphatnak.


A Magyar Szülészeti  Nőgyógyászati Ultrahang Társaság ajánlása alapján, kombinált teszt csak  FMF vizsgával rendelkező ultrahangos orvos mérései alapján végezhető (www.fetalmedicine.com).


Ha a teszt negatív, 15-18 hetesen kell elvégezni az AFP vizsgálatot,  illetve 18-20 hetesen a genetikai ultrahangvizsgálatot. Egyes laborok az  AFP vizsgálatot 16 hetesen végzik.


Csak AFP vizsgálat alapján Down-kór kockázat nem adható)




Már csak kettőt kell aludni és jön a genetikai uh és vérvétel!!! úgy várom.

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!!
34 éves vagyok a párom 39. Mindkettőnknél volt/van probléma. Nekem 1 petefészkem van aminek nemvolt megfelelő a vérellátása (ezt javítottuk). Innsbruckba járunk Dr. Zech-hez!
Ez az első lombik programunk. IVF - ICSI: 5 petét szívtak le ebből 2-t kaptunk vissza! Fagyink nincs!
Ma van a ET+11 nap! Még nem tudok semmit és ez kicsit idegtépő!!!Jó volna valakivel beszélgetni erről a témáról!
Üdvözlet mindenkinek!

tiara80
Kitzbühel
 
 


Sziasztok csajok!


Az utóbbi pár napban végigolvastam az egész fórumot.


Mi is erre az évre szeretnénk egy pozitív tesztet :D


Első baba lenne, már nagyon rá vagyunk pörögve a témára. Tegnap vettem be az utolsó fogamzásgátlót, az orvos írt már fel másikat mivel ezzel problémák voltak, teljesen felborult a hormonháztartásom, egyfolytában középidős vérzéseim voltak stb. de nem akarok untatni ezzel senkit. A következő adag bogyót már nem kezdem el. Jöhet a tabletta mentes időszak aztán a babaprojekt. Habár én már most bogyó mellett is egyfolytában terhességi tüneteket produkálok/ képzelek be magamnak.... nem tudom mi lesz velem később :D


Lassan 2 hete alhasi fájdalmaim voltak kb mint amikor megjön (ezért azt is hittem, hogy megint középidős vérzésem lesz, de hálisten most ez kimaradt), fáradékony vagyok, szédölgök, érzékenyek a melleim, pár dolognak amit eddig szerettem másképp érzem az ízét, kicsit kesernyésebbnek, és émelygek is.


Örülnénk nagyon a babának, de azért jobb lenne ha nem bogyó mellett esek teherbe. Már vettem tesztet, de még egy- két napot várok vele.


Misa
Lilypie Pregnancy tickers
misa
Szombathely
 
 


Sziasztok!

üdv az újaknak!
Tiara, mikor tesztelhetsz? érzel valamit? sok fehérje, víz és pihenés. Ezt olvastam a meddőségi topicban, állítólag kilószámra kell enni a fehérjét, ki is voltak akadva a lányok...

Egy kis felvidító:
csöng a telefonom ma délelőtt. Síri hangon bejelentkezik a hölgy, hogy ő XY dr asszisztense, most hívták a laborból, hogy azonnal menjek a doktor úrhoz, ismételt vérvételre, majd az ÁNTSZ-hez, ugyanis a hbsag (hepatitisz B) és a toxoplazma eredményem pozitív!!!
Levert a víz, majd elájultam, hiába mondtam, hogy korábban már pozitív lett a toxoplazmám, ez biztos, hogy új fertőzés?! Azt mondja, igen. 
Szerencsére gyorsan fogadott a dokim, aki megnyugtatott, hogy szó sincs pozitivitásról, mert a toxoplazmán már korábban átestem (ezt tudtam is, évekkel ezelőtt is pozitív volt már az ellenanyagszintem), hbsag meg full negatív és nem is érti.

Hát ezt nem kívánom senkinek!!! Viszont ránézett ismét a bébire, aki nagyon jól érzi magát, mozgolódik, ficánkol, szőke és kékszemű.

Másik: voltam a háziorvosnál, aki felírt antibiotikumot a köhögésemre, azonban a nőgyógy szerint csak akkor kezdjem szedni, ha belázasodok. Még szerencse, hogy alapvetően szkeptikus és alapos vagyok és nem fogadok el SEMMIT visszakérdezés nélkül a fehérköpenyesektől. (((Illetve nagyon szomorú, de amióta ott a Dr a nevem előtt, sokkal tisztelettudóbbak és partnerként kezelnek. )))

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!

Krisszi!
Ez nem volt felvidító, inkább lehangoló. Hogy fordulhat elő ilyesmi??? Na, de tényleg az a lényeg, hogy minden rendben. Gyógyulj meg gyorsan!

Lucky!
Köszönöm a filmeket, minden nap megnézek 1-et. :)
Az AFP értékkel meg ne foglalkozz, először is biztos jó lesz, másrészt meg ez már egy elavult vizsgálat, igazán kivehetnék már a rendszerből. Amúgy is utálok minden olyan vizsgálatot, ami csak arra jó, hogy izguljunk miatta.  És azokat főleg, amik a beteg gyerekek "kiszűrésére" irányulnak. De ez már más téma.

Nagykrisz?
Hogy vagy?

Tiara!
Nagyon drukkolok! Mikor próbálsz egy tesztet? Szerintem egy érzékeny már talán mutatna valamit.

Misa!
Én sosem bírtam bogyót szedni, mert folyton úgy éreztem, terhes vagyok. Szerintem akkor sincs nagy baj, ha korábban jön a baba. Teszt?

 Tegnap végre eljutattam az Országos Vérellátóba, hogy meghatározzák az irreguláris antitestet a véremben. Rendesek voltak, ott határozottan állította az orvos, hogy a babára semmiféle hatása nem lesz a dolognak. Csak ha nekem kell vér, akkor nem kaphatok simán csoportazonosat. Péntekre lesz pontos eredmény.
A rosszullét/hányinger nagyjából eltűnt, de naponta 2X még mindig hánynom kell. Már nagyon elegem van belőle. És a fekvésből is. Az a baj, hogy így legyengülök. Tegnap ugye megjártam a várost, utána meg nekiültem jedi köpenyt varrni az iskolai farsangra, hát úgy elféradtam délutánra, mintha egész nap hegyet másztam volna. 
Remélem jövő csütörtökön már nyoma sem lesz a haematómának, és akkor újra szabadon mozoghatok. 


Most jó sokat írtam, írjatok Ti is!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: