Új privát üzeneted érkezett!

Szia Youlcsi!

Sajnálom, hogy nem vagy jól! :cry: Milyen görcseid vannak? Hasmasos, menzis?! :roll:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


bélbajosan fáj :? de nem is tudom... lehet, jobban örülök neki, mintha mensis lenne ;)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Mumi, én meg a XVII. kerületben dolgozom/tam. Én is csupa jót hallottam a Bajcsyról! :)

Youlcsi, jobbulást! Remélem, hamarosan elmúlik a görcs és minden rendben lesz.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 

 
 

Szép húsvétot mindenkinek és jó pihenést a hosszúhétvégére! :)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


sziasztok!
boldog nyuszit ;)
Kép

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Boldog Nyulat Kívánok én is Mindenkinek!!!! :D

Youlcsi, hogy vagy? Pocakod?

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


mumi!
köszi, hogy érdeklődsz :) teljesen változó, hogy vagyok éppen... tegnap nagyon hasfájós voltam, ma megint (lekopogom) szinte semmi bajom.
ja, és a hőm még mindig magas :!:
elvileg már 18. dpo :shock:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


a tojásokat ugye mindenki megfestette holnapra :?: :wink: :lol:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Szia Youlcsi!

18. dpo, magas hő... Nem csinálsz egy tesztet? :roll:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


mumi!
neeeem :!: :roll: :oops:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Ok-Ok!!!! :oops:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


no, megvan az időpont.
holnap megyek uh-ra... és utána okosabb leszek.
abban meg csak reménykedni tudok, hogy holnapig még kitart a magas hőm :)

ami gáz, hogy a hasam tegnap óta megint szinte egyfolytában görcsöl. bélbajosan. éppen úgy, mintha wc-re kellene rohangálni... de ugye nem kell, mert bennem van a hasfogó :shock: csak az érzés van meg, hogy futni kellene... úúúúúúúútálom :evil:

mumi!
uh-ra mikor mész?
biztos írtad már... de az agyam mint a szita :lol:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Mindenem keresztben érted holnapra Youlcsi!!!!!!!!!!!!! :wink: Kíváncsi leszek, hogy mit mond a doki majd!

Sajnálom a hasfájást!!!! :( Ez tényleg a legrosszabb verzió, amikor állandóan olyan érzésed van, hogy rohanni kell, de közben mégsem... :evil: Erre nem tud mit mondani a gasztro doki? :roll:

Jövő héten szerdán kell mennem uh-ra és akkor fogja kiírni a vizsgálatokat is. :) Én lekopogom, jól vagyok, csak bazira lefáraszt a kis vámpír! :twisted: Délután 3 óra után, használhatatlan vagyok és állva el tudnék eludni, mint a lovak! Tegnap este nyolckor már aludtam... :oops: :roll: De még mindig összetehetem a két kezem, mert az egyik baráti párunknál is jön a bébi (ők 12 hetesek) és szegény csaj első pillanattól kezdve hány és rosszul van... :( :oops: Gyakorlatilag nem tud csinálni semmit és lakásfogságban van.

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


mumi!
a gasztróssal nem is beszéltem.
igazság szerint nem nagyon látom értelmét felhívni... oké, hogy mindig segít... de igazából olyan gondok ezek, amiket telefonban nem lehet megoldani. az meg luxus, hogy 2-3hetente utazgassak hozzá...

örülök, hogy jól vagy, és elkerül róka koma ;)
a fáradtsággal meg ne is törődj! most kell úgyis kipihenni magad, mert utána 18 évig nem lesz erre lehetőséged :lol:

mangu? zizi?
mi van veletek???

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Látom sajnos vagyunk páran akik küzdünk a betegséggel...
És még hányan lehetünk.
Én Colitises vagyok 2006.12.25. óta (pont karácsony reggelén kezdődött).
Ez idő alatt sok minden történt, jó pár orvost végigjártam én is.
Zuglói lakos lévén az Uzsokiba tartoznék, de ott a flegma doki miatt nem akartam kontrollra járni. Így kerültem a BIK-be ahol tavaly nyárig voltam. Jó orvosom volt, aranyos meg minden csak egyszerűen szteroid függővé tett :(
1 évig nyomatta belém 36 mg-tól, meg volt olyan hogy lökés terápiaként befektetett a kórházba és a 125 mg-ot vénásan adatta. Csak elkeserítő mikor rögtön utána újra visszaesek. Szóval nem használt már. Csak puffadtam tőle. Mindenki terhesnek gondolt tőle.
Aztán jött a nővérem egy sebész ismerősével aki Veszprémben a kórházban dolgozik és ő bevitt oda, mivel állítólag ott (is) van Colitis központ. Ott egy jó fej dokihoz kerültem. Mondta hogy szerinte műteni nem kell (vastagbél eltávolítás), mivel az utsó 20 cm van gyulladva kb. Azt pedig Salofalk kúppal, Salofalk tablettával, Immuránnal és Klionnal lehet kezelni.
Szóval neki sikerült a szteroidról leépítenie. Október óta nem szedem. A fogamzásgátlót is letettem (elmondása szerint nekem az végképp nem tesz jót, csak ront az állapotomon.). Mivel sajnos alig tudtam kimozdulni otthonról, mert egyből rám jött a WC-zhetnék + a para h nincs WC sehol, így pszichoszomatikus betegségként 1 évig szedtem Cipralexet és Helexet is, amit januártól letettem.
Mondtam a gasztrós dokimnak h szeretnénk bambát és ő egyből vigyorogva mondta hogy az Immurán nagyon tud ebben segíteni, hamarabb esik teherbe aki szedi általában.
Úgy néz ki bejött a jóslata :D
Március 25.-én kimaradt mensit követően végeztem tesztet amit pozitív lett.
Elmentem egyből nőgyógyászhoz aki megállapította hogy nem lát semmit menjek vissza 2 hét múlva.
Ez holnap lesz esedékes. Most nagyon izgulunk férjemmel hogy jó híreket közöljön.
Tudjátok nekem is van egy érdekes hasfájásom, ami olyan mintha WC-re kellene mennem. Néha a puki segít, néha meg csak agyilag mondogatom h nem is kel menni és elmúlik. Nem tom ezt mi okozhatja. Eddig nem volt ilyen velem.
Esetleg valaki tapasztalt hasonlót közületek?
Aggódunk hogy ha tényleg ott a baba nehogy baj legyen vele.

Én is sok mindent kipróbáltam a betegségemmel kapcsolatban:
- akupunktúra: semmit nem ért, csak ideges lettem a fájdalomtól és az információ hiánytól (doki nem mondott semmit)
- kineziológus: csak a pénzem nyúlta le 14 000 Ft / alkalom és semmit nem javultam (lehet rossz helyre mentem)
- reflexológus: egy nagy nulla
- diéta: dokim is megmondta hogy nincs köze az étkezésnek a betegségemhez, legalábbis nem bizonyított. Hisz minden embernek van olyan kaja-pia ami meghajtja stb. És igaza van. Mindent eszek iszok, a legfurább hogy mostanában rengeteg tejet kívánok.
- pránanadi: önkezelés energiával, ez viszont segít a hasfájásomnál is.
- utazás előző életbe: úgy érzem hogy ez használ, hisz állapotom egyre jobb lett, karácsony óta nincs semmi panaszom, teljesen normálisan élek - leszámítva a mostani hasfájást - végre el tudok menni több órára vásárolni vagy csak sétálni

Szóval nekem ezek jöttek be idáig.

Most megyek majd 04.27.-én kontrollra gasztróra, remélem jó híreket mondhatok a dokinak majd és választ kapok erre az érdekes fájásra is.

Üdv: tigris03
tigris03
 
 


tigris!
üdv a klubban :)
és hatalmas gratuláció a pozitív teszthez :D

most milyen gyógyszereket szedsz?
ki az orvosod?

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Szia Juli!

Köszi szépen!
A dokim Veszprémben van: Dávid Gyula főorvos
Nagyon rendes doki.
Jelenleg csak ezeket szedem:
Salofalk 3 x 500 mg
és Immurán 2 x 50 mg
(amennyi gyógyszerem volt, egy időben vagy 7 félét kellett szednem még szept, ahhoz képest ez már semmi).

Most voltam wc-n és kicsit pánikolok, mert lilás vérzésem van tisztaságiban :?
remélem ez semmit rosszat nem jelent.

Most hívtam nőgyógyászt holnap délután biztos rendel 14-20 óra között, úgyhogy oda megyek majd este munka után.
Holnap is csinálok egy tesztet reggel hogy nehogy a semmire menjek ;)

És Ti hogy álltok baba ügyileg?
Betegséged? Tudni hogy pontosan mi az?

Arra lennék még kiváncsi hogy a terhesség miatt a gasztrós dokihoz is sűrűbben kell majd járnom? Vagy ha rendben vagyok akkor nem...

Üdv: Tigris
tigris03
 
 


tigris!
én úgy tudom, hogy az imurant nem szabad szedni babásan (vagyis az én dokim szerint nem igazán szabadna teherbe esni mellette)... de mivel a dokid tudja, hogy mi van, így gondolom majd ezt is elmondja (mert hogy megfelelő indokkal mindent lehet szedni... de ha bírod, jobb elhagyni)

baba: napok óta görcsöl a hasam, és ma nagyon... remélem kihúzom holnapig mensi nélkül és akkor tesztelek.
bélkórság: fene tudja... a dokim sem... és ha már ő sem tudja, akkor nem egyszerű a helyzet. a szerencsém az, hogy nagyon beteg sosem voltam a 3 év alatt... na jó, talán 3-4 hetet leszámítva, de akkor a klion kihúzott a sz@rból) szó szerint :lol: )

hogy babásan kell-e a szorosabb gasztró-kontroll... nem tudom. annyiban szerencsés helyzetben vagyok, hogy a nőgyógyászom és a gasztrósom ismerik egymást, évfolyamtársak voltak... de hogy tartják-e a kapcsolatot? nem hiszem... pedig ha jön a baba, akkor ezt is valahogy meg kell oldani.

nagyon drukkolok holnapra :!: :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Hát a leírása is csak azt írja h tájékoztassa az orvosát ha terhes...
Akkor nem szedhető ha allergiát okoz.

Majd megmondja doki 27.-én. Nem agyalok rajta.

Annó azt mondta hogy ezek a gyógyszerek nem épülnek be a "babába", gondolom nem mondta volna ha nem igaz...
De logikusan csak lejjebb építi a gyógyszereket, ha lassan fél éve jól vagyok. :D

Tudod az a sok sz@r amit beszedtem (medrol, cipralex, helex stb.) elvileg az nem árt 4-5 hónap tisztulás után, akkor ezért nem aggódom.
Azt olvastam egy lapban, hogy a gyógyszerelvonás ronthatja a baba állapotát is. Gondolom ebben is van vmi.

Nekem a mensi idejekor kezdett fájni a hasam és azóta van ez a furaság.
Reméljük h neked is jót jelent a fájás. Van pecsételő vérzésed is?

Jó neked h a dokik ilyen jól ismerik egymást.
Én azt sem tom h a szülészek közül ki vállal el engem majd ezzel a betegséggel. Vagy nem foglalkoznak vele annyira, és mindegyik elvállalna? ;)

Most neked miben nyilvánul meg a betegséged? Hasmenés? Vérzés?

Köszi a drukkot!
Én is szorítok neked, h sikerüljön!!! :D
tigris03
 
 


soha nem szoktam pecsételni... most sem.

nekem a dokim sokáig azért nem adott semmilyen gyógyszert, mert úgyis babát tervezünk... egyébként terhes ibd-s témában nagy ász :D

az pedig, hogy ismerik egymást a nőgyógyásszal, biztos jól fog jönni a terhesgondozás során majd egyszer (remélem, hogy a nőgyógyászom elvállalja :o)... viszont a dokim sajnos szülést nem vállal, így félek, hogy majd magamra maradok :?

a betegség?
hasmenés (na, nem vészes) 3 éve, hőemelkedés majd 2 éve, és bizonytalan hasi fájdalmak, illetve amikor néztük volt benne okkult vér... de ezt nem nézegetjük (amit nem tudunk, nem fáj :lol: ). a dokik szerint túl általánosak a tünetek. ezért is kerültem szegedre, mert itthon már egyszerűen nem tudtak velem mit kezdeni.

egyébként én a helyedben a holnapi uh után felhívnám a gasztróst. meg kell neki mondani mielőbb, hogy babás vagy... lehet, kapsz korábbi időpontot hozzá... és hát lehet, hogy a gyógyszerezésen is változtat.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


húúú az gáz h a szülést nem vállalja... :(
de gondolom majd tud ajánlani vki jót neked ;)

az a baj h magát a gasztrós dokit nem érem el, csak az asszisztensnőt... azzal meg nem beszélem meg a bajom. elkapni a dokit 2 vizsgálat között lehetetlen. Főleg h igazgató helyettes lett bogaram. Félek is nehogy lepasszoljon más dokinak időhiány miatt. :(

a pecsételés mondjuk régen is megvolt nekem...
múltkor a nőgyógyász nem mondta h vmi gond lenne lent ami ezt okozza... reméljük nem nézte el.
tigris03
 
 


nem kell, hogy ajánljon mást... ha nála nem szülhetek, akkor majd szülök az ügyeletesnél... így legalább megvan arra az esély, hogy mégiscsak az én dokim legyen :)

az gáz, hogy nem éred el az orvost... én mobilon szoktam hívni. igaz, nincs is semmiféle asszisztens, csak a folyosó végén egy össznépi recepció :D

a nőgyógyász hogyhogy nem mondott semmit a pecsételésre? sztem tipikus progihiányos tünet :o

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Tigris, gratulálok a pozitív teszthez! :)
Én a gasztrós dokim javaslatára választottam a nőgyógyászomat, ő javasolt olyat, aki ért a terhesség és az IDB összefüggéseihez meg tudja, hogy milyen gyógyszert lehet, milyet nem. (Mivel én szerencsére végig a terhesség alatt jól voltam, nem derült ki számomra, hogy tényleg mennyire ért a nődokim az IBD-hez.) De mint nőgyógyász tuti csúcsszuper. Ha esetleg érdekel, szívesen megadom a nevét és az elérhetőségét.
Egyébként én is Zuglói vagyok, kicsi a világ. ;-)

Youlcsi, nagy drukk holnapra!

Mumi, hát tényleg nagyon fárasztó tud lenni a terhesség eleje (meg a közepe és a vége, hát még az utána jövő jópár hónap :wink: :D ). De a viccet félre téve, tényleg pihenj sokat!

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok Lányok!

Mangu, hova tűntél? :shock:

Youlcsi, kínai össznépességi termést Neked mára!!!!! :D Referálj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zizi, végre te is feltűntél! :)
Ami a pihit illeti nehéz lesz, mert bár átköltöztünk, a gyerekszoba lett kinevezve rumli szobának és még tele van minden sz@rral, amit el kell majd pakolni... :roll: szépen lassan haladok vele...) Jövő héttől megint mennem kell vezetni, hogy mielőbb letudjam a jogsi témát is! Bár sajna autóm nem lesz még egy jó darabig... :( Ráadásul, tegnap lemértem az utat a munkahelyemtől hazáig. KÉT ÓRA bkv-val és vonattal!!!!!! Basszus! Nem tudom, hogy meddig fogom bírni! Uram hordoz kocsival, amikor csak tud, de nyáron a melegben, tömegben, nagy pocakkal nem lesz egy leányálom...

Hab a tortán: tegnap közölte a főnököm, hogy kezdjek el keresni valakit a helyemre már most... No comment... Mondjuk megértem őket is valahol, hiszen én sem fogok tudni mindent megcsinálni otthonról, hiszen vannak dolgok, amihez fizikailag itt kell lenni az irodában! Egyébként, ha őszinte akarok lenni, akkor már most elmennék a fenébe betegállományba! :) Egyre jobban idegesít a benti légkör, a káromkodások, a sok negatív duma, érzés stb. :roll: Csak nyilván a pénz nem mindegy :? ...hiszen a táppénz csak a fizum 60%-a... :( :evil:

Tigris, üdv a klubban! :)
Szorítok Neked mára, aztán majd referálj, hogy mit mondott a nőgyógyi! Remélem, most már látja a kis mukit! :D
Ami a pecsételést illeti, ha korábban is volt ilyen neked, akkor szerintem (persze laikus vagyok...) normális a dolog. Nekem soha nem volt mensik között sem pecsételésem, és azóta sincs semmi, hogy összejött a bébi. Lekopogom fa fejemen!!!! Bár, a doki fogja tudni igazán! Lehet, megtámogat majd egy kis gyógyszerrel, hogy tényleg semmi baj ne történhessen!!!! :)

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Jó reggelt mindenkinek!!!
Juli:
NA TESZTELTÉL??? MI HÍR???

igazad van, hátha szerencséd lesz és a nőgyógyászodnál szülsz! :D
A dokim nem adta meg a mobil számát gondolom sokan hívnák...
Bár erre szoktak 2 számot fenn tartani tudtom szerint. Na mind1.
Így is 1 hónapra rá kaptam időpontot, mivel alig rendel állítólag az igi helyettes előléptetése óta :S
A pecsételést akkor mint tünetet mondtam, de semmi.
Na majd ma megkérdem dokit. Remélem ez normális lesz...

Zizi: Szia! Kicsi a világ :D
Ki volt az orvosod? Hol rendel magánban? Mennyi a tarifája? Melyik kórházhoz tartozik (hol kéne szülni?)? (Írj le mindent róla!!! Érdekelne!!! ;)
Nekem a Hajdú Gábort ajánlotta bnőm, ő nála szült februárban. Ma hozzá megyek, de nem tom mennyire ért a betegségemhez...
Köszi előre is!
tigris03
 
 


Szia Mumigugo!

Hát nekem eddig is szokott lenni ilyen pecsételő vérzésem néha főleg a szteroidok óta... Majd megbeszélem ezt is vele. mint mondják közel van egymáshoz a két szerv... A folyásomra is azt mondta annó doki, hogy lehet a gyulladásom miatt olyan sok és "túrósabb" néha. Adott kúpot, meg bogyókat de nem igen használtak :(

Nem irigyellek a munkahely távolsága miatt, meg persze a furkálásokért sem. Eleve érzékenyebb az ember ilyenkor.
Én szerencsére 30 perc alatt bent vagyok 13. kerületi munkahelyemen, bár még ez idő alatt is elkap az émelygés :(
Hisz ugyebár leülni nem lehet annyian vannak. Elég gáz.... Igazad van abban h mi lesz még nyáron nagy hassal.

Üdv: Tigris
tigris03
 
 


Szia Tigris!

Mindenképpen beszélj a dokival! Nem tudom, hogy visszaolvastál-e korábbi bejegyzésekre, de én is pont most váltottam dokit! A barátnőm már 20 éve jár hozzá és nála is szült! :D Esküszik rá és eddig még mindenki ott maradt nála, aki csak átkerült! Eszméletlen normális volt velem is! Kicsit hülyén hangzik, de "szerelem volt első látásra", a szó normális, orvosra vonatkoztatható értelmében... :lol: A Bajcsyban ő az atyaúristen! (eddig csak jókat hallottam a kórház szülészetéről, ha minden jól megy, akkor saját bőrön is fogom tapasztalni...:D) Rengeteg betege van, ezért nekem is 3 hétre előre kellett időpontot kérni hozzá, de az első találkozás alkalmával megállapítottam, hogy jól dötöttem! A magánrendelése Rákoskeresztúr központban van. Ha gondolod, szívesen megadom az elérhetőségeit!

A melót illetően szerencsés vagy! :) Abban igazad van, hogy a reggeli és a délutáni csúcsban nem igazán lehet ülőhelyet találni. Az emberek hozzáállásáról már nem is beszélve... :( Mégha látja is a barom, hogy ott állsz pocakosan, a legtöbb akkor sem adja át a helyet! :evil: Valamelyik nap, egy vénember majdnem hasba könyökölt, mert le akart szállni a buszról. És mikor rászóltam, hogy álljon már meg a menet és ne akkor jusson eszébe leszállni, amikor már csukják az ajtókat, akkor még neki állt feljebb és voltam a "szemtelen kis ribi". Szóval erről ennyit...

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mumigugo
Igen elolvastam az egész topic bejegyzést :D
Olvastam a dokid is h "kedves" volt ezért átmentél a "szomszédhoz" bnőd ajánlására ;)

Zizi ajánlott egy dokit, persze a tiédet is elfogadom B tervnek ;)
Inkább több mint egy sem!!! :D

A sztori ismerős (bkv).
De mit várunk: a hátunkba álló táskáktól, a fejünkre hulló hajaktól, ahogy rázza a fejét nő stb. Persze mi próbálunk minél normálisabban állni, h a másikat ne zavarjuk!

Amikor a szteroid felfújt volt egy esetem:
álltam a buszon jó bő felsőben. Mamika rám néz: - 2 hónapos? Mondom nem vagyok terhes. Erre ő : - Még jó hogy nem adta át akkor a helyét!!!
Na mondom ez szép! Ennyit erről. Kicsit kiakadtam öreglányon! :D Most már csak nevetek rajta...
tigris03
 
 


hali!
mindjárt olvasok, csak gyorsan a lényeg: teszt nincs, uh-n semmi lényeges nem látszik. ha nem jön meg, akkor egy hét múlva ismétlés.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


mumi!
a rumli-szoba miatt ne aggódj!
mi 2,5 éve költöztünk be... és a beépített szekrény felső részében még mindig sorban állnak a kartondobozok :lol: van, amelyik bontatlanul :oops:

a meló-dolog... nem egyszerű. a baj az, hogy az ember félti a munkahelyét... hiszen a baba után valahova visza is kell majd menni... és nem mindegy, hogy várnak.
a táppénz pedig valóban nagyon kevés :?

olvasom ezeket a közlekedési gondokat... ilyenkor imádom, hogy kisvárosban élek :D lakástól munkáig kb 20 perc az út... gyalog :P de még amikor szülőkkel laktam, akkor is max 35-40 perc volt gyalogosan az út... és mindenki szörnyűlködött is rendesen, hogy olyan messziről járok mindenféle kerekes-pedálos-motoros alkalmatosság nélkül :o :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Szia Youlcsi!

Szóval, tesztet nem csináltál?!... Uh-n semmi?? :roll: Ez érdekes! De nem jön meg és ez babavárás szempontjából jó jelnek tűnik! Remélem, ott van a kicsi muki, csak max. még bújkál egy kicsit! :D

Dobozok miatt nem aggódóm, majd elfogynak egyszer... ha más nem, akkor bébi születéséig átpakoljuk másik helyre őket! :lol: :wink:

A közlekedés meg sz@r ügy... ez van... ma legalább talizom az urammal és együtt megyünk haza! Hallod, ilyenkor irígylem én is a kisvárosban élőket. 20 perc gyalog?! Bárcsak én is megtehetném! Ráadásul imádok gyalogolni, most is azt teszem amikor csak tudom és nem kell rohannom! :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Szia Juli!

Szorítok h minden rendben legyen!!! :D

Költözés: én sajna olyan vagyok h amíg nem végeztem nem tudok leülni a fenekemre. Amúgy is rend és tisztaságmániás vagyok. A férjem örömére :( Nem tudom mumigugo h van vele... Bár pocakosan már lehet én is "engedékenyebb" lennék...

A közlekedés: mikor vidéken laktam én is 30 perc alatt értem be gyalog dolgozni... Nem is volt olyan rossz, mint mások gondolták. Legalább sétáltam a friss levegőn. ;)

Bp. ebből a szempontból szörnyű. Nem csoda h itt az emberek 2 megállóért is felszállnak... :(

A fizi: hát a Táppénz és a GYES GYED se nagy összeg. 60-70%
Fél évig teljes "fizit" kapsz szülés után, utánna pedig a 70%-át.
Most mondja a könyvelőm h az se mindegy táppénznél h kórházban vagy betegen vagy esetleg otthon, mert ha kórház akkor kevesebb pénzt kapsz :(
Mert ott kaját kapsz!!! Kell a pínz arra....
Jó fejek.
tigris03
 
 


Sziasztok Lányok!

Na megérkeztünk a dokitól...
Szerencsére nem kellett sokat várnunk rá, fél órát csak.
Megállapította h 6 hetes 3 napos terhes vagyok!!! :D
Láttam a pici dobogó szívecskéjét!!! Nagyon jó volt.
A doki nagyon rendes volt Zizi!
Kedvesen kérdezte h ugye akarom a babát és h akkor elsőként gratulál! Nem értette h 2 hete mért nem látott semmit a kollégája... :shock:
Szóval drága férjem közben tűkön ült a váróban...
Orvos megnyugtatott h minden rendben, jól megnézte hüvelyi Uh-val a terepet. Mondta h volt colitisos kismamája már (plusz pont) és h nagyon jól volt végig és utána is. Enyhültek a panaszai a babától.
A picink most 6 mm!!! Jó nagy mi?!
Ápr. 22.-én megyek terhesgondozára most ki kell derítenem melyik gyerekorvoshoz fogunk tartozni mert az adja oda a kiskönyvet!
Szóval minden ok volt és happy.
Íme a kép Kiscsíkosról:
Kép

Mindenkinek puszi!!!
tigris03
 
 


tigris!
nagyon szép Kiscsíkos :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Köszi Juli, reméljük nektek is hamarosan összejön.
Lehet már össze is jött?! ;)
pussz

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris, jaj de jó! Gyönyörű a pici! :-) Örülök, hogy kedves volt veled Hajdú dr. Nála is szülnél? A terheskönyvet szerintem a területileg illetékes védőnő adja, nem a gyerekdoki.
Merre laktok Zuglóban?

Youlcsi, mikor fogsz tesztelni? Nagyon igzi. Drukkolok ám ezerrel!

Mumi, meddig tervezel dolgozni?
A BKV tényleg szar ügy, de velem, miután már látszott a pocakom, mindig rendesek voltak az utasok.


Nekem sikerült összeszednem egy arcüreggyulladást. De aza jó hír, hogy nem súlyos. Tegnap óta szedek antibiotikumot és már jobban vagyok.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok!

Igen, jól eltűntem, pár napra :-)
Nem tudom, írtam-e, hogy jó hete elkaptam egy vírust (tuti a hazajövő költözőmadarak hozzák, mert minden egyes évben ilyenkor kapom meg) és nagyon nehezen mászom ki belőle. Arcüreggyulladás+mandula+torok, így együtt, megfejelve azzal, hogy most per pill nem kaphatok antibiotikumot. Ugye a műtét előtt-után rengeteget szedtem, meg a baktériumot is ki kellett ölni... hát egy eccerű kis arcüreggyulladásra tényleg (és most nem ironizálok) tényleg előny-kockázat alapján mérlegelve, most "nem jár".

Tigris, isten hozott közöttünk! Olvass vissza, mindannyiunk előélete, története itt van.

És: én is zuglói vagyok :-)

Ziz, most olvasom, hogy sorstársak vagyunk ezzel az arcüreggyulladással... remélem, hamar rendbejössz!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára manguszta 2010.04.07 21:27-kor.

Kép
manguszta
 
 


A babásan-bélnyavalya: nekem azt mondta a dokim, hogy abszolút egyénfüggő. Van, aki jobban lesz terhesség alatt, van, akinek súlyosbodik, nincs szabály.

Nőgyógyászt pont ennek tudatában választottam, a SOTE II-n, és direkt olyan, aki magzati ártalmakra specializálódott. Egyébiránt ő volt az egyetlen, aki, amikor mondtam, hogy Omeprazolt adtak a refluxomra (mert az is van...), rögtön szólt, hogy azonnal hagyjam abba, ha babás leszek. Salazopyrint szedek, ezt is jól leellenőrizte, nem megy át a babába (már, ha lesz...). Na jóóóó, akkoriban még az Uzsokiba jártam én is, szakrendelésre, de soha többé... most magánba járok és teljesen meg vagyok elégedve.

Szteroidot is szedtem egyszer tavaly, hálistennek csak lökésterápiaként is baromira indokolt volt, mert már alig tudtam kimenni az utcára. És pont a szteroidkúra végén lettem várandós. Mondta is a gasztro-doki, hogy igen, van ilyen, de ez is páciensfüggő - van, akinek szteroid alatt jön össze, van, akinek akkor semmiképpen. Viszont lelkileg nagyon megviselt, amikor felírta a szteroidot... :-(

Szóval, már épülgetek felfelé az arcüregből, de kicsit vissza is estem, merthogy tegnap megpróbálták ellopni a ház elől (iszonyat volt, láttam az ablakból...) és hívtam rendőrt, meg jöttek a helyszínelők, és sz...á fagytam az utcán... Ennek a náthamaratonnak sose lesz vége. :-(
Beszéljetek valami vidámról... a babákról! Tigris, párod hány centivel járkál a föld felett?

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!

Manguszta köszönöm az üdvözlést! Elolvastam a teljes 7 oldalt, mielőtt írtam, így nagyjából tisztában vagyok a történetekkel. Jobbulást kívánok neked!!!
A lopás (autó? gondolom) nagyon gáz lehetett, főleg h láttad és annyit kellett kint ácsorognod... Milyen autót akartak elvinni?
A szteroid ismerős én sajna függő voltam. De gyereket nem mertem volna mellette vállalni. Annyi rosszat olvasni róla :(
Hasfájás: hát azt veszem most észre h azért fáj inkább, mert rosszul fekszem v ülök és ez nem tetszik Kiscsíkosnak. :(
Éjszaka és 2 órát forgolódtam mire visszaaludtam + reggel is fájt a hasam, de amint felkeltem elmúlt...
jól fel vagyok puffadva. Most a csípő gatyákat részesítem előnyben, pedig alapjában nem szeretem.
Párom nagyon oda van meg vissza!!! Reggel munkába menet előtt jól megnézte UH-t meg hasamat is :D Elköszönt mindkettőnktől.
Alig várja a picit. Azt képzeljétek el h még jobban mint én.
Mondjuk imádják a gyerekek. könnyen talál velük hangot. Persze azt is nagyon várja már h megvehesse a gyereknek a különböző játékokat (pl lego) amikkel ő is játszani akar :D

Zizi lenne pár kérdésem hozzád. mivel te már anyuka vagy és ráadásul Zuglói is tudsz nekem segíteni. Privibe elküldöm rengeteg kérdésem, hogy ne itt növeljem a sort ;)


Sziasztok!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok Lányok!

Mangu, Zizi jobbulást nektek!!!!! :) Más sem hiányzott, mint ez az arcüreg gyuszi... :roll:

Youlcsi, mensi sehol remélem!!!! :wink: :lol:

Remélem, Mangu + Youlcsi + Zizi, mielőbb babásodtok Ti is!!!!! :wink: :lol:

Tigris, GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!!! 6 hetes, akkor két héttel vagy hátrébb, mint én! :D TÖK JÓ! Ezek szerint december elején várható Kiscsíkos! :D Hozza a Mikulás... :D

Miután kiderült Manó Gyerek, kb. a 3. napon mennem kellett kismama nadrágot venni magamnak, mert nem bírtam elviselni a csípőnadrágjaimat övvel! :) Most van szép kismama csípőnadrágom, csak pamut betéttel... :wink: Ez így már jó!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Szia Mumigugo!
Köszi!
Nekem a bnőm tett félre pár kismama nacit, de azok még tuti nagyok ehhez a kis hashoz :D
Nov 30-ra vagyok kiírva, így karira biztos 3-an leszünk még ha csúszik is! Ennél jobb nem is lehetne!!! Szép karácsonyi ajándék lesz a fa alatt! :D
A gatyókat még bírom, akár kigombolva is, használok hozzá ezt a derék bigyót, ami tartja a gatyát, meg takarja a cipzár részt...
Ezzel még elvagyok! ;)

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Szia Tigris!

Igen, jók a kölcsön holmik! Nálam is csak az a gond, hogy bár pontosan 1 évvel előttem szült a nővérem és félretett mindent, sajna nem jók a ruhái! :( Ő 42-es méretről kezdte a terhességet, én 36-osról... :roll: És nem is áll szándékomban a 38-as ruhaméret fölé kerülni... :D

Nov. 30.? Tök jó! Én elvileg nov. 18. :) Örülök, hogy beválni látszik a doki Neked is! Ő hol praktizál? Hol fogsz szülni?

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Én 34-ről indulok... Remélem én se terebéjesedek nagyon sokat...
Bár amilyen étvágyam van jelenleg... alig eszem...
Elvileg az Uzsokit céloztam meg a Fábián dokival.
De ő még nem tudja :D
Majd köv vizsgálatkor megbeszélem vele, hisz az gondolom a 12. hét után lesz és akkor már bizti megmarad Kiscsíkos...

A végén még egy időben szülünk ;)
Vagy te később v én előbb... :lol:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Na, akkor erősíthetjük egymásban a "nem hízhatunk el" kijelentést!!!! :D :wink: Már megvettem Rubint Réka kismama tornás dvd-jét! :twisted: De a 12. hét előtt nem kezdem el! (mindenhol azt olvastam, hogy addig várni kell tornával és jógával is...)
Ami az étvágyat illeti... :oops: én ÁLLANDÓAN ÉHES VAGYOK! :roll:
Ráadásul, egyáltalán nem vagyok rosszul, ezáltal már híztam 2 kilót... :oops: :?
Ennek fényében mindenki azt mondja, hogy tuti kislány lesz! :D Annak nagyon örülnék! Én kislányt szeretnék egy kicsit jobban... :D
(ráadásul, az esély is igen nagy rá, hiszen ovu előtt 2 nappal voltunk együtt és akkor jött össze béb...:D, mert másnap mindketten az ország két különböző pontjára utaztunk napokra...)

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Vicces lesz, ha tényleg együtt szülünk!!!! :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


én nem tom mi lesz, érdekes mert az én családomba csak fiú unokák vannak, a pároméba csak lány
most megy a drukk mindkét oldalról...
na kinek jön be ?!? :D
mi is kislány felé hajlanánk, de persze mindegy mi lesz
egészséges legyen ;)
én a szagokra vagyok allergiás, amiket eddig bírtam már nem... :(
de ez kajára is igaz.
Szerencse h férjem főz mostanában nem pedig én :D
áldom a lelkét érte!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Nálunk mindkét oldalon fiúk vannak. Az én családom már drukkol, hogy végre kislány legyen, az Uram és családja fiút akar... :D Majd kiderül...
A szagok egy kicsit engem is irritálnak. Pl. az Uram kedvenc parfümje számomra most oltári bűz! :twisted: vagy megéreztem húsvétkor a martini illatát, amit ittak és az is büdös volt. Viszont annyira nem büdösek, hogy hányjak tőlük! :D

Szerencsés vagy, hogy Urad főz! :D Ha az enyém tenné, éhen halnánk... :twisted:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Házias nagyon, megbecsülöm érte...
Sokat segít, bár a nagyon precízsége miatt pl utál porszívózni (ugyanis az több óráig tartana nála:D)
Az alkohol illatot én se csípem. Megérzem ha párom iszik 1 sört. :(
Hányni nem hányok én sem szerencsére. Már csak az hiányozna.

Kaptam 1 fülest: te tudtad hogy 90 napos terhesség mellett lehet már igényelni a családi pótlékot???
most mondták :D

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Nem mondod???!!! Már most lehetne majd igényelni? Én azt hittem, csak szülés után... :shock:
Biztos a forrás?! :roll: Csak mert jó lenne tényleg utána járni... :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


a könyvelőm sem tudta, de párom munkahelyén (tűzoltóság) azt mondja mindenki ezt csinálja.
megkérdezte az ottani gazdaságist róla:
egy igazolással kell bemenni (90 napos terhesség) a Magyar Államkincstárba asszem és ők intézik el... :D

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: