Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok, Kedves Lara!

Ez nem tévedés, tényleg 35,2-35,4 volt a reggeli hőm. Én már 37,5-nél lázasnak számítok, szerintem ez alkati dolog, de lehet, hogy a sportolástól volt , mert a pulzusom is csak 58 körüli volt szemben a 74-el és nem engedtek anno emiatt vért adni. Ez van. A čsaládtervezőben a doki mindenféle vérvétel vagy egyéb vizsgálat nélkül pusztán a hőmérsékleti görbém alapján / amit 1 hónapig csináltam /állapította meg, hogy nekem nincs peteérésem és hiába jött meg rendesen a 28. napra szinte percre pontosan az szerinte nem valódi menses volt csak méhfal-megvastagodás miatti lelökődés. Azonnal írta a receptet. Még ilyet. Én meg mint a bolondgomba szedtem a peteérés serkentő Clostylbegitet amitől rosszul voltam / 2 hónapig a ciklus 3. és 5. napja között /de a hőm ezután sem változott, így kukába a többit, dokit többé nem látogattam, velem ne kisérletezzen mindenféle vizsgálat nélkül, hiszen ezzel az alacsony hővel is terhes lettem, csak elvetéltem és szerintem a kettőnek semmi köze egymáshoz.

Kedves Ancsi!

Szívből szorítok érted is, várom a kedvező híreket. De bármi történjék is, ne keseredj el!

Üdv, Moncsi
PankaMama
 


Pankamama!
Nem bírom ki, hogy ne szóljak hozzá. Én is szedtem a terhesség előtt Clostylbegitet, nem volt semmi ilyen irányú vizsgálat, nekem nem okozott problémát (rosszullét, stb.)és 3 hónap után összejött.
ritasol (ritasol)
 


Sziasztok !

Nekem is Clostylbegitet írt fel a dokim. Nagyon remélem ez segíteni fog nekem.Már csak ebben tudok bízni.
A doki is mondta, hogy így 90%-os az esélyem.

Üdv.:Kati
Kati
 

 
 

Kedves PankaMama! Az, hogy a 28. napon megjön, és van rendes ciklus, nem jelenti azt, hogy ténylegesen van is peteérés. Sőt, ha van peteérés, az nem jelenti azt, hogy biztosan van is ovuláció. A hőmérsékletgörbe pedig nem minden nőnél mutatja ki az ovulációt.

A gyógyszerrel kapcsolatban egyébként ugyan ez a tapasztalat. Az orvosok gátlástalanul, mindenféle vizsgálat nélkül írják fel. Pl. Serophene-t és prolaktinszint csökkentő Bromokritint írtak fel, csak úgy "rutinból" (hátha segít alapon), mindenféle hormonvizsgálat nélkül. Aztán kiderült, hogy van rendes peteérés, és semmi gond a hormonokkal. Sőt, úgy akartak hormonvizsgálatot és hüvelyi ultrahangot végezni, hogy előtte be kellett volna szedni a gyógyszereket. Kérdezem, akkor hogyan derül ki bármilyen probléma? Szóval csak óvatosan az orvosokkal...

Ezt művelte a Bolgárkerék u. nőgyógyásza, akinek mellesleg fekete a körme a piszoktól. (Ott egyébként átfutotta az orvos a hőmérsékletgörbe-gyűjteményünket, kb. 5 mp-t szánt erre...) Hasonló nagyvonalúság volt a gyógyszerek tekintetében egy másik helyen (Baross utca, ott egyébként nem voltak kiváncsiak a hőmérsékletgörbékre). Csak egyetérteni tudok PankaMamával, hogy a kukában végezte a recept, akárcsak nálunk mind a kettő.
Névtelen
 


Kedves Lányok!

Félreértés ne essék, én nem azt mondtam, hogy a Clostylbegit mint orvosság nem hatékony, csak azt, hogy a felírása előtt az orvosok körültekintőbben járhatnának el és ne csak úgy automatikusan adják, hiszen mégiscsak hormon, beavatkozik a szervezet működésébe, és akinek nincs rá szüksége az miért terhelje a szervezetét még ezzel is.

Kedves Kati!
Nyilván az orvosod indok alapján írta fel az orvosságot és bízz benne nyugodtan, mert akkor segíteni fog, nem minden doki lelkiismeretlen.

Az esetem csak példa arra, hogy ilyen is van
/ és sajnos nem csak nálam /
PankaMama
 


Szervusztok!
Én teljesen uj vagyok ezen a fórumon (még csak most kapcsoloódtunk a hálózatra).
Mi is 8 évig vártunk az elsõ babára. Sokmindent végigcsináltunk én is és a párom is.
Megérte, mert ma már van két egészséges gyerekünk 3,5 éves és 18 hónapos fiúk.
Mindenkit csak bíztatni tudok ne adja fel!!!
Elsõre talán elég ennyi.

Üdvözöl mindenkit:Sylvi
Sylvi
 


Szia Sylvi!

Én is teljesen új vagyok itt, de nagyon kiváncsi vagyok arra, hogy mit kellett végigcsinálnotok a nyolc év alatt. Mi "csak" egy éve próbálkozunk, de engem teljesen kiborít minden havi vérzés.
Egyszerűen nem tudom, hogy mit csináljak.
Ha tudsz, segíts legalább egy- két tanáccsal.

Előre is köszi!

Melinda
Névtelen
 


Kedves PankaMama!

Úgy tűnik, hogy jelenleg senki sem internetezik, rajtam kívül.
Én kb.: 1 éve próbálkozom a férjemmel egy kisbabán, de sajnos semmi eredmény. Ha van valami jó tanácsod Neked, vagy másnak, szívesen venném.

Üdv: Melinda
Névtelen
 


Sziasztok,
CSak annyit mondanék, hogy a Clostylbegit nem hormon, hanem a nemtudommilyen mirigyet serkenti a megfelelõ hormon trermelésére, és ezáltal peteérés elõidézésére. Ezt anno a dokim mondtam, mert én is ódzkodtam tõle. Egyáltalán nem volt elõtte peteérésem (hgõmérséklet-görbe, vérvételes hormonszintmérés és hüvelyi UH alapján mondta ezt az orvos), szedtem a Clostylbvwegitet két cikluson keresztül, és lett peteérésem.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az orvosnak nyakra-fõre kell adnia a Cl-tet. Igenis alapos kivizsgálás után!!
Csak azt hiszem, van egy kis különbség a mesterséges hormonkészítmények között, ill. e között a "módzser" között, ahogyan ez a gyógyszer "dolgozik".
A dokim anno a SOTE II klinikáján dolgozott, most úgy tudom, nincs ott. De ha jól tudom, a magánrendelõjében fogad, csak nem tudom, melyik kórházban. Andrológus is, nemcsak nõgyógyász, tehát a férfiak nemzési problémáival is foglalkozik. A rendelõjének a fala teli van/volt az általa "létrehozott" babák fényképeivel. A neve dr Arnold László. Ha bárkit érdekel, emilben megadom az elérhetõségét. Csak ajánlani tudom!
(A történethez hozzátartozik, hogy késõbb nem orbvosi segítséggel lett gyerekem, hanem természetes úton helyreállt a hormonszintem).
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Zsóka! Örömmel olvastam dr.Arnold nevét ,ténylegajánlani lehet mindenkinek!
sawati
 


Kedves Lányok!

Megint szeretnék hozzászólni, Clostylbegit ügyben. Én is szedtem, orvosi javallatra 3 hónapig. A menstruációm totál szabálytalan volt, a dokim azt mondta, szedjem ezt a gyógyszert, kapunk 3 hónapot. Ha akkor sem jön össze a gyerek, jöhet a mindenféle vizsgálat. (hormon, petevezető-átfújás, stb.)Mikor letelt a 3 hónap, menstruáció sehol,de gyerek sem. Elmentem hozzá, megcsinálta a hormonvizsgálatot, majd elküldte a férjemet andrológushoz. Azt mondta, először azt kell tisztázni, hogy a leendő apuka egészséges. Az ő kivizsgálása nem fájdalmas. El is mentünk, a férjemnek semmi baja. De az én "macerálásommal még várjunk. Közben kitalálta, hogy az egyik hormonszintem magasabb kicsit, azt vigyük le, szóval ha legközelebb megjön menjek vissza hozzá. De nem jött meg. 30 nap után a teszt negatív volt. Bejelentkeztem hozzá, kaptam egy szerdai napra időpontot.Gondoltam, előtte még egy tesztet csináljunk. ÉS POZITÍV lett!(Gergő nemsokára 1 éves)

Hála a Clostylbegitnek és szuper orvosomnak, mindenféle kellemetlen vizsgálat nélkül néhány szem tablettától sikerült!

Ha valakit érdekel egy igazán jó doki, szívesen megadom az elérhetőségeit.(Margit kórház)
Hajrá!Rita
ritasol (ritasol)
 


Szia sawati,
Ezek szerint jártál nála Te is? És ahogy látom, jó tapasztalatokkal Kép.
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok!
Rita, légyszives tedd közzé a doki nevét, és ha esetleg szülésznot is tudsz ajánlani, az is érdekelne. Köszi: Móni
Névtelen
 


Sziasztok lányok!

Sok jót irtatok bizonyos orvosokról!
Nagyon érdekelnének a címek!
E-mail címem: torekym@freemail.hu

Előre is köszi!

Melinda
Névtelen
 


Kedves Melinda!

Üdvözöllek! Rajta vagy még a Net-en?
Én csak most kapcsoltam be a gépet, mert a gyerekek csak ilyenkorra nyugszanak el úgy, hogy nyugodtan lehet tõlük pihenni.
Olvastam a tegnapi leveledet írd meg mire vagy kíváncsi. Ha tudok segítek.


Várom válaszod

Sylvi
Sylvi
 


Szia Zsóka! Jártam bizony,az életemet mentette meg! Terhesség terén megjártam a hadak útját.Ha a terhességeim sikerrel jártak volna,most 9 csöppség sertepertélhetne körülöttem.De sajnos a vetélések,méhen kívüli terhesség és még sorolhatnám miatt vérszerinti picim nem lett.Viszont két csodálatos adoptált babám van!!!Üdv:Zsuzsa /sawati/
Névtelen
 


Kedves leendö és meglett Mamák,
abban segítsetek nekem, hogy melyik terhességi teszt mutatja ki legkorábban a megemelkedett hcg szintet, ugyanis a munkahelyemen a babára is ártalmas tényezökkel dolgozom.
Azt meg csak nem tehetem meg, hogy minden hónapban 2 hétig otthon ücsörgök, amíg ki nem derül az igazság.
Elöre is köszönöm!
Kinga
kinga (kinga)
 


Kinga!

Nem a kérdésedre válaszolok, tudom. Nem tudom, mivel dolgozol, de benem az alakult ki, hogy kétfelé oszthatóak a dolgok. 1. az, ami már a petesejtre ártalmas lehet (sugárzás pl.) 2. pedig az, ami a vérkeringéseden keresztül jut majd el a babához.
Elõbbi esetben "mindegy", hogy mikor tudod meg a teszteredményt, addigra már árthatott. Második esetben viszont amíg nincs lepényi kapcsolat, addig nem kell félned, és az azért pár héttel késõbb van.
Ahogy itt a rovatokban olvastam, minden teszt a menzesz várható idõpontja környékétõl ad megbízható eredményt.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Kinga! Csak megerositeni tudom Ildi valaszat! Kar aggodnod, mert a 8. heten(utolso havi verzestol szamolva, UH szerint 6. het), meg csak petezsak van, tehat embrio meg sehol. A magzati kort, meg a 13. hettol fogva szamoljak, nem sokkal ezelott veszi at a baba teljes ellatasat a mehlepeny. Ne izgulj, igy nem art a babanak meg semmi. Ha meg beteg lenne, akkor amugy sem marad meg, hanem spontan tavozik a szervezetedbol. Nekem a menstrucio megjovetele elott egy nappal mar a monoteszt kimutatta, jol lathatoan. Es ez nem meregdraga teszt. Csak ajanlani tudom. Egyebkent teszttel sokkal elobb probalkozni nem erdemes.
Moni
Moni
 


Van itt valaki, aki spirál mellett lett terhes??!!
Névtelen
 


Szia Sylvi!

Egy pár nappal korábban arról írtál, hogy 8 évet kellett várnod a babára.
Nagyon erős nő lehetsz, mert mi még csak egy éve próbálkozunk, de már minden menzesz szinte tönkre tesz. Ilyenkor jobb ha senki nem szól hozzám, mert csak sírni tudok mindenen.
Mit tanácsolsz, mit tegyek, milyen orvoshoz forduljunk?
A férjem vizsgálataival kezdjük, vagy velem.
Az én nőgyógyászom azt mondja, hogy mindenféle vizsgálattal várjunk még egy évet.
Ha valakinek van valami hasznos tanácsa, nagyon szívesen venném. Gondolom, ti sok mindent kipróbáltatok a nyolc év alatt, ezek érdekelnének, hátha valami segít rajtam.

Várom válaszod

Üdv: Melinda
Névtelen
 


Szia Melinda!

Most olvastam leveledet.
Engem is elõször a nõgyógyász vett kezelésbe.
A patikában kapható majdnem összes készítmény végigpróbáltatta velem, amirõl úgy gondolta, hogy a kívánt cél eléréséhez vezethet.
Vizsgáltaa peteérést, volt hüvelyi UH.
Egy alkalommal én javasoltam talán nemcsak engem kellene vizsgálgatni, hanem a páromat is.
Ekkor került a férjem andrológushoz. utána kezelték (mûtötték) õt is.
A második kontrollvizsgálatra már nem is ment el a mûtétet követõ 6 hónap múlva, mert már állapotos voltam.

Talán nálatok is a férjedet is meg kellene vizsgáltatni, mert sok felesleges stressztõl kímélitek magatokat.

Idõ közben orvosom ajánlására és tudtával egy általa is jól ismert természetgyógyász is kezelésbe vett. Lehet, hogy az õ közremûködése is segített.

A második gyereket meg már "csak akarni kellett" és meglett.

A mottó kitartás türelem és nem kell görcsösen akarni, mert sokszor már túl nagy a lelki teher ami nem segít csak hátráltatja a sikert.

Tudom, hogy ezt így két gyerek után már könnyû mondani, de én is átéltem azt, hogy már minden barátnõmnek rokonomnak volt gyereke. Már mindegyiket agyon szerettük, dédelgettük csak még a mienk nem született meg.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni, ha bármi van keressél.

Üdv Sylvi
Sylvi
 


Köszönöm a bátorítást,
a táblázat szerint márc. vagy ápr. kedvez a kislány fogantatásához, így igyekszem addig nem teherbe esni...ha már nem vagyok az...
Mosolygós napokat Mindötöknek,
Kinga
kinga (kinga)
 


Drága Lányok!
Sajnos, nekem "megint megjött." Ma megyek orvoshoz, szerintem valami miatt teljesen felborult a ciklusom. De azért továbbra is szorítok minden kedves próbálkozónak!
Viráganya
Viráganya
 


Viráganya!
:-(((((((((((((((((((((((((
A következõ hónapban biztos sikerül!
Hogy hogy felborult a ciklusod???
SZia, Lara
Lara
 


Szia Viráganya!

Én is szorítok neked, hogy a következö; hónapban sikerüljön!
Ne keseredj el!!!
Hogyan borult fel a ciklusod?
Írd meg mit mondott az orvos, persze csak akkor, ha úgy gondolod, hogy publikus.
Hátha tanulnánk belöle mi is.

Üdv.: Melinda
Névtelen
 


Sziasztok!
Csak Viráganyát szeretném bíztatni azzal, hogy mi tavaly június óta próbálkoztunk, és úgy néz ki, hogy most összejött. Azt utolsó hónapban próbáltam ki a hömérözést (én két helyen is mértem, de a hónalj azt teljesen változó volt, úgyhogy arra nem lehetett támaszkodni). Plusz figyeltem a félidös fájást. 15-én kellett volna megjönnie. Szombaton megnéztem a tesztet és az végre pozitív lett. A többiektöl kérdezném, hogy mennyire lehet bízni a teszt pontosságában (az orvos még nem tudta érzékelni a méhnagyobbodást)?
Köszönöm
Tünde
Tünde
 


SZia Tünde!
Gratulálni tudok a jó hirhez!!! Ha 15.-én kellett volna megjönnie, akkor lehetett 4 hetes az embrió, most pedig 5 hetes múlt, ha jól számolom. Én úgy tudom, hogyha egy (5 hetes) 2mm-es sejtecske megjelenik és beágyazódik a méhbe, akkor a méh még semmit sem nõ, merthát egy 2mm-es magocskától miért is nõne?
Gondolom ezt a dokid is mondta neked!
Szerintem pedig ha a teszt egyértelmûen pozitiv (2 csík Kép, akkor 99%-nál nagyobb eséllyel vagy terhes.
Én szinte biztosra venném a helyedben! És nagyon nagyon örülnék. Bár biztos te is igy vagy ezzel Kép
Gratula mégeccer!
Szija, Lara
Lara
 


Szia Lara!
Én nagyon örülnék neki, ha az állapotom valós lenne. Sajnos a doktor nem mondott semmit (az SZTK-ban voltam ugyan, de azért nem ezt vártam én sem), és már látszott rajta, hogy menne haza, úgyhogy még csak kérdezni se mertem túl sokat. Mindenesetre a teszten határozottan két csík volt (van, megtartottam), az émelygés már megvan, meg a melleim is tegnap óta fájdogálnak, ugyhogy egyre bizakodóbb vagyok.
Köszi a bíztatást.
Tünde
Tünde
 


Szija Tünde!

Ha nem kell fizetni egy dokinak általában ez a tapasztalat. Persze vannak kivételek.
Figyi! Ha két csik van a teszten, az ugyebár azt jelenti, hogy van HCG a vizeletben. Normál körülmények között pedig HCG nincs a szervezetben, csak akkor, ha terhesség ténye forog fenn.
Ha ennyire bizonytalan vagy, szerintem csinálj egy másik tesztet, de szinte biztos vagyok benne, hogy az is pozitiv lesz!
Pláne még irod is a tüneteket, szóval tuti!
Én a helyedben bejelentkeznék egy másik, normális dokihoz és elmennék oda, bár sietni sem annyira érdemes, mert azért kell idõ, hogy valami láccódjon az UH-on.
Én nem aggódnék a helyedben, hogy mivan!

SZija, Lara
Lara
 


Köszi a bíztatást. Azt hiszem megvárom a következő vizsgálatot, és korábban megyek, hátha türelmesebb lesz a drága.
Szia
Tünde
Tünde
 


Kedves Tündi!
Ez aztán a jó hír!!! Kép
Szívbol gratulálok! Mi az hogy útban van-e a kisbaba?! Hát persze, hogy útban van! :Kép)

Kedves Melinda! Megkaptam ám az emilt, nagyon köszi, hétvégén válaszolok. A suliban extra a hajtás (félév...).

Drága Lara!
Mi újság Veletek? Köszi a biztatász, meg az együttérzést. Szóval, röviden: a hom csak a 23. napon ment fel, és csupán 9 napig maradt fenn. Ilyen még sohasem volt. A szakirodalom szerint a 10 napnál rövidebb magasabb hos szakaszok terméketlenek (vagyis nem volt peteérés). Azért is vagyok megdöbbenve, mert a pg is szépen mutatta a termékenységet, azért a hom is felment, a méhnyakváladék pedig olyan volt, mint amilyen a nagykönyvben meg van írva. A ciklusom így 32 napos lett, a 10., 15., 16., 20. napokon próbálkoztunk. Szerintem elvileg lett volna esély, de hát így sikerült...azért most meglepoen jól viselem a dolgot (érdekes, Attila egész szomorú...). Végül is ez még csak az elso igazi próbálkozás volt, és van már egy gyönyöru gyerekem. Csak a munkatársaim mennek az agyamra. Mindenkinek van valami "jó tanácsa"...Kép
Egyébként nem megyek dokihoz, bízom magamban,nem akarok (még) gyógyszert szedni. Titkos vágyam, hogy februárban megfoganjon a kicsi (Virág is akkor fogant...Kép).
Sziasztok, legyetek jók: Viráganya
Viráganya
 


Kedves Lányok!
Bocs, de eszembe jutott valami. Valamelyik régebbi hozzászólásban olvastam az ovulációs tesztrol. A neten utánanéztem Corax a neve (ez a cég terhességteszteket is gyárt). Sajnos azonban itt vidéken nem lehet kapni. Nem tudja valaki, Pesten kapható-e, és ha igen, hol? Attila meg tudná venni. Nagyon fontos lenne, elore is köszi:
Viráganya
Viráganya
 


Tünde, gratulálok. Ez szerintem biztos. Azt olvastam, hogy a pozitív eredmény amúgy is sokkal megbízhatób, mint a negatív. De azért meg tudlak érteni, én is csak akkor hittem el igazán, amikor az ultrahang és doki is megerosítették. Bár ez nálam a 6. héten volt, igaz, hogy az ultrahang már a 8.nak tekintette, de ok az elozo mensestol számítanak, én pedig a valós megtermékenyüléstol. Gratula, és vigyázz magadra. Én amúgy most a 8. hétben vagyok.
Cili
Cili2
 


Sziasztok,
Egyre jobb a kedvem, olvasva a bíztatásokat. Egyébként számításaim szerint január 6-án fogant a drága, úgyhogy most még csak 18 napos. Remélem, megmarad. Úgy örülnék neki, mert már 31 vagyok és ez lenne az első.
Tünde
Tünde
 


Sziasztok Lányok!

Ezalatt a pár nap alatt mennyi minden történt!
Tünde, én is csak csatlakozni tudok a többiekhez, a pozitív teszt sokkal tutibb, mintha negatív lenne. Ugyhogy pár nap kitartás még a bizonyosig.

Kedves Melinda!
Neked is annyira akarok írni. Ne keseredj el, ez a fő. Mint írtam nekünk a Clostylbegit nem jött be, a férjemet is vizsgálták és nála minden O.K. volt. Szerintem ami nekünk segített az a diéta volt amit candidosis ellen 5 hétig csináltunk a párommal /saját magam diagnosztizáltam ezt a kórt az egyéb tüneteim alapján + szakirodalom/. Nem akarom a többieket untatni, ezért ha érdekel e-mailben szivesen megosztom veled a részleteket. / most kezdtük a 37. hetet Pankával, vetélés és sikertelenségek után / Egyébként a lelki tényezők is nagyban hozzájárulhatnak a dologhoz.

Szorítok mindenkinek,

Üdv:

Moncsi
PankaMama
 


Sziasztok!

Kedves Viráganya!
Én is itt olvastam az ovulációs tesztrol, és ma vettem meg. "dBest" a neve, a harmadik gyógyszertárban kaptam itt Bp-n, a Flórián térnél (4.200 Ft). 5 tesztpanel van benne, normál ciklusnál az utolsó mensi utáni 11. napon kell csinálni az elsot, és utána minden nap egyet. Nekem 32 napos a ciklusom, pont jókor vettem, mert így a 15. napon kellett elkezdeni, de ma még nem mutatott LH szint emelkedést.

A mikroszkópot, amirol többen is írtatok nem sikerült beszereznem, az egyik helyen azt is mondták, hogy lehet, hogy már nem lehet kapni.
Ha valaki tudja, hol lehet Bp-n beszerezni, légyszi írja meg!
Köszi:
Mónika
Névtelen
 


Szia Lara!

Ide írok, mert itt aktuális a téma.
Köszi érdeklődésed, jól vagyok, szedem az Elevitet. Mi csak az esküvőnk után (márc.17.) kezdünk majd próbálkozni.

Neked NAGYON szorítok! Akkor mostanában kell, hogy megfoganjon, ugye?

Üdvi: Mamacica
Mamacica
 


SZija lányok!

Viráganya! Szerintem is még korai lenne dokihoz menni, bár néha már lexivesebben én is elmennék.
Azt nem értem, hogyha nem volt peteérésed, akkor miért megy fel a hõmérséklet??? Egyébként meg azért azt nem tudhatod biztosan, hogy nem volt, lehet, hogy pont azt a kritikus 24 órát hagytátok ki, amig életben van a petesejt, nem?
Milyen hosszúak szoktak lenni a ciklusaid?

Mónika! Az az ovulációs teszt azért elég drága, és ha valaki 5 nap alatt elhasználja az összeset és teszem fel a 6. nap van az ovuláció, akkor...

Mamacica! Igen mostanában kellene, hogy megfoganjon, de a hõmérsékletem akkor sem akar feljebb menni reggel, ha a fûtõtesten alszom...most tartok a 17. napon és 36,3 volt ma reggel Kép
De próbálom magam biztatni, hogy valószinû késõbb van az ovulációm, mivel a ciklusok is 32-35 naposak szoktak lenni!

SZijasztok, LAra
Lara
 


Sziasztok!
Viraganya fel a fejjel! Nekem is a mostani pocaklakom pont akkor akkor fogant, mikor a Martin, es ha minden jol megy, akkor talan ugyanazon a napon is fog szuletni. Es probald meg nem figyelembe venni a PG53 altal mutatott jelet, es a hot is kezelt mellekesen, csak a ketnaponkenti akciokra koncentralj. Nekunk bejott, es hidd el nektek is osszefog jonni, csak ne akard annyira gorcsosen. Tudom mindezeket konnyu pocaklakoval egyutt irni, de nekem is az segitett, hogy adtam magunknak meg sok idot!
Tundi: Neked meg gratula! Biztos hogy babat varsz, de az UH nem mutat semmit meg, nekem is csak egy pont volt az utolso verzestol szamitott 7.-8. heten.
Cili2: Itt Sz.helyen pont forditva van, itt a valos megtermekenyulestol szamoljak az UH-n a baba korat.
Lara: A legutolso homerozeses honapban nekem csak a 20. napon ment fel. Fel a fejjel!
Moni
Moni
 


Sziasztok Lányok! Én még új vagyok itt, ma olvastam elosször a levelezéseiteket.
Én és a férjem is már lassan kilenc hónapja próbálkozunk és még mindig semmi. Ma lenne aktuális a mensesem, de remélem nem fog megjönni. Minden egyes menstruáció egy kicsit megvisel lelkileg. Voltak gondjaim nekem is a peteérésemmel. Tavaly volt az esküvonk akkor elmentem a dokimhoz és egy ultrahangból megállapította, hogy nincs peteérésem. Clostylbegitet adott, de nem vált be. A második hónapban dupla adagot kaptam mire sikerült elérni a peteérést.Azóta semmi. Minden hónapban megjön, hol 28 hol 29,30 napra. Ilyenkor már egy kicsit izgatott vagyok hátha, de hiába. Azóta többször is voltam orvosnál UH-n és azt mondta, hogy van peteérés és most kellene próbálkozni, de úgy látszik ez sem vált be. Pedig mindig számolok és a hómérozést is elkezdtem már. Lehet hogy nagyon akarjuk és ezért nem jön össze? Elhatároztuk, hogy elmegyünk abba a családtervezobe is, tegnap már jártunk is ott. Vettek vért meg kellett vinni spermát, de a vizsgálatok majd csak egy hónap múlva lesznek készen.Addig is várunk és izgulunk, hogy milyenek lesznek az eredmények.Nagyon szeretnénk már ezt a babát, de sajnos eddig még nem sikerült megtudnunk mekkora öröm az, ha itt van már a mi kis apróságunk a hasamban. Nem tudjuk mi lehet még a gond nálunk,de lassacskán kiderül.
szabina
 


Móni, akkor nálatok logikusabbak a számítással. Én nem is tudom, hogy lesz ez pl. AFP-vel, meg más olyam vizsgálatokkal, ahol hétre pontosan tudni kell a magzat/embrió korát.
Szia Szabina, üdvözlet, csak kitartást.
Cili
Cili2
 


Sziasztok!
Lara! Az ovulációs teszt valóban drága, és persze azt javasolja, hogyha nem mutat az 5. napon sem LH szintemelkedést, akkor folytatni kell. Ez valóban húzós, de lehet, hogy valakinek ez is megéri. Én egyenlore maradok ennél az ötös csomagnál, és a kétnaponkénti próbálkozásnál, talán sikerül. Az elso ketto sajnos még nem mutatott semmit.
Mónika
Mónika
 


Sziasztok! A homérozésrol szeretnék többet megtudni . Ha kb. tudom mikor van a peteérésem akkor szerintetek érdemes még folytatni, vagy hagyjuk inkább és ne nagyon figyelgessem a homet és a peteérésemet. Lehet, hogy az jobban beválna ha nem figyelnék semmire és akkor talán összejönne. Lehet, hogy túlságosan akarom és nagyon odafigyelek mindenre. De arra gondoltam, hogy idáig majdnem minden hónapban kiszámoltam a közepét és még sem jött össze a baba, lehet, hogy valami más bajunk is van? Én is csináltam már azt az ovulációs tesztet és tényleg nagyon jó, bár drága is egy kicsit. A kétnaponkénti együttlétnek van valamilyen jelentossége? Figyelni kellene rá?
szabina
 


Sziasztok!
Lehet, hogy nem kéne kétségbe esnem, de ma reggel enyhén véres váladék jött belőlem. Nagyon remélem, hogy nem megy el a drága (bár még csak 20 napos), ha már egyszer összejött.
Volt valakinek hasonló tapasztalata?
Tünde
Tünde
 


Tunde, szerintem kérdezz meg/keress fel egy dokit sürgosen. Ez rossz is lehet, és akkor a sürgos vizsgálat segíthet, vagy az is lehet, nem jelent semmi veszélyt. Meg kell vizsgálni.
Cili
Cili2
 


Lara!

Tanulj már meg "hejesen" írni!
Névtelen
 


Kedves Névtelenségbe burkolódzó nyelvtanár!

Lara a szijasztok-ot szándékosan írja j-vel, és mi ezt mindannyian tudjuk is Kép

Neked viszont nagyon rossz lehet...

Katus
Katus
 


Kedves Tunde!
Sajnos, azt kell mondanom, hogy keszulj fel lelkiekben a legrosszabra. Hidd el tudom mit beszelek, novemberben en is igy jartam, a 6. heten vesztettem el a kisbabamat. En azonnal elmentem dokihoz, amint meglattam azt a nehany icipici vercseppet, a doki agyba rendelt, de sajnos nem lehet megallitani ilyenkor a folyamatot, mivel ilyen korai szakaszban nagy valoszinuseggel az ok genetikai.
Persze, lehet, hogy mas oka van: pl a meh tagulasa koznóben megrepes egy er, vagy kicsit csokkent a hormonszinted. Ez is gyakori eset.
Szoval: Menj el orvoshoz, es fogadd meg amit tanacsol (valoszinuleg csak annyit tud mondani, hogy szigoru agynyugalom, a hormonok ilyen korai szakaszban nem sokat segitenek.)
Ja es ameddig nem gorcsolsz, vagy nem jonnek darabok kifele, addig ne aggodj tulsagosan, mert lehet hogy tenyleg csak valami erecske pattant meg.
Kitartas: Lola
Lola
 


Szijasztok lányok!

Kedves névtelen! Nemtom mija balyod a hejesirrásomal, nem teccik?
Katus! köszi :-))))

Szabina! A kétnaponkénti akciózásnak csak annyi az értelme, hogyha van ovuláció, akkor nagy valószínûséggel nem fogod elmulasztani az alkalmat. Feltéve, ha minden körülmény optimális. A hõmérõzésnek pedig az a lényege, hogy középidõben amikor alacsonyak a reggeli értékek, akkor a legesélyesebb a dolog. Vagyis mielõtt nem ugrik fel a hõmérséklet. De persze ezt csak utólag fogod megtudni. Ha felugrik még 2-3 napig azért még van esélye. De szerintem, ha csak arra koncentrálsz, hogy kétnaponta akcióba lépjetek, az is elég...

Tünde! Sajna nekem is van ilyen téren rossz tapasztalatom...Kép
DE! Az hogy ezt tapasztaltad, még nem jelent feltétlen rosszat. Gyakori a "várt idõben vérezgetés". Vagyis, ha valaki terhes lesz, az a nagykönyv szerint a várt idõben(4-5.hét), vagyis amikor meg kellene, hogy jöjjön, tapasztalhat enyhe vérzést. És ez teljesen normális, nem kell megijedni.
Szóval, hogy ez jót jelent-e vagy rosszat, csak késõbb fog kiderülni. Ha folytatódik a vérzés, egyre erõsödik és még darabkák is jönnek, akkor sajnos rosszat jelent. De ha csökken, majd abbamarad, akkor valószinû nincs gond.
Ahogy Lola sorstársam is írta.
Persze dokihoz azért azonnal el kéne menni (bár már valószinû el is mentél)!
Nagyon szorítok, hogy ne történjen semmi baj!!!

Szijasztok, Lara
Lara
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: