Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Stella
Üdv én is itt Kép Persze, benézek ide is néha, de azért még nem az igazi Kép Tudod...
Egyébként a fönti topikban is nagyon hiányolnak ám a lányok, ha lesz majd időd, írj oda is néha, mert ismeretlenül is rengetegen drukkoltak neked végig és érdeklődtek Kép

Nicol
Vivienbe "beleszerettem" Kép Engem teljesen elbűvölt Kép A tali után megbeszéltük a páromal, hogy pont egy ilyen kislányt és kisfiút szeretnénk mint Vivien és Kristóf Kép

Örülök hogy tetszenek a képek nektek Kép

Szép napot!

Puszi

Tündi
Vendég
 


JuditKép
Ha majd lesz mit mutatni, akkor csinálunk fényképet apával a pocakról. De szerintem az úszógumimra senki nem kiváncsi Kép!
Uh-képet is próbálok majd feltenni, de csak az egyik babóról sikerül élesre, mert egymás mögött vannak a drágák és a másik, mindig bújkál és a háttérből kapálódzik Kép!
Szerintem ne aggódj Atti miatt. Olyan szép baba és egyáltalán nem tűnik úgy, hogy kevés lenne neki a kajaKép!

MajcsiKép
Köszi jól vagyok (remélem Ti is).
Pocakom még csak most kezd növögetni, a babók 6 cm-sek voltak múlt szerdán.
Kéthetente megyek uh-ra és vizsgálatra és ez így lesz végig az ikrek miatt!

TündiKép
Ígérem átnézek oda is, de nem hiszem, hogy valaha is át tudom majd látni az egész topikot!
Remélem veletek minden oké és szépen haladtok előre!
Stella

Kép
stella9
 
 


Sziasztok!

STELLA,
De jo, hogy ujra vagy es foleg, hogy nalunk! Annyit gondoltam rad, neha at is neztem a masik topicba, hogy jelentkeztel-e, de annyira sokat kellett visszaolvasnom, hogy gyakran feladtam!

Hany hetesek vagytok most? Ugy orulok, hogy vegre te is babas vagy!!! Kép Jol vagy egyebkent vagy vannak kellemetlen mellekhatasai is a babas letnek?

Judit,
ne ess ketsegbe! Teljesen normalis, hogy Atti kevesebbet hizik most, hogy mar ennyit mozog. Gondolom forgolodik egesz nap most, hogy rajott, milyen jo is a vilag normal nezetben. A 300gr is nagyon szep. Hogy megnyugtassalak kozlom veled, hogy Mate pl tobb, mint 1kg-val kevesebb Attinal, pedig tulkeppen egyidosek, hiszen csak 1 het van koztuk. Ugyhogy nyugi, semmi gond nincsen.

Mate egyebkent tegnap vegul nem kaphatta meg a 3 hos oltasat, mert nem hizott eleget az elozo hethez kepest, mivel kicsit hasmenese van. Sajnos 2 het mulvara elnapoltuk az egeszet. Nagyon rossz erzes volt, nem tudom miert. Teljesen lehangolodtam, mar szoptatni sincs igy kedvem. Ugyhogy tegnap engedelyt kaptunk a dr nenitol, hogy megkezdjuk az almaval valo ismerkedest, mivel a daga kisfiam nem hajlando fagyasztott tejet inni, igy el fogom adni, mert semmi ertelme, hogy foglalja a helyet a melyhutonkben. Ez is tok szar erzes, gondolhatjatok.

Nicol,
Vivike annyira szep! Olyan igazi torekeny kislany.

Edinka,
Hogy viselte Viki az oltast? Remelem semmi utorezgese nem volt. Milyen jofej, hogy igy tetszik neki a babaja! Es ahogy nyalogatja azt a racsot!!! Kép

Most ennyi, remelem senkit sem hagytam ki.

Vanda
vanda72
 
 

 
 

Mea,

Livike is csodalatos, annyira szep formas baba!
vanda72
 
 


Köszönjük a dicséreteketKépKépKép

Minden babóka egy tünemény!!!!Kép

Stella!Kép

De jó, én nem követtem a dolgokat a szülés meg minden miatt!!!!!!
Úgy örülök ennek a jó hírnek, hogy várandós vagy!!!!!KépKépKépKép

Gyere ha tudsz és írj nekünkKépKépKép

Puszika

Tündi!Kép

Reméelm hamarosan már Te is ide fogsz írni sűrűnKépKépKép
Szorítok nagyon!!!!!!!Kép
Amúgy hol álltok babaprojectben???

Mea
mea
 
 


Tündi!
Nagyon aranyos vagy. Szívből kívánok neked egy olyan kislányt mint Vivi és egy kisfiút mint Kristóf. Kép Biztosan nagyon jó anyuka lesz belőled, és remélem minél előbb.

Vanda!
Szerintem ne add el a fagyasztott tejet, nagyon jól lehet belőle főzeléket és tejpépet csinálni. És így legalább megeszi a kicsi. Én még mindig így adom a Vivinek a tejet, sehogy máshogy nem eszi meg.

Stella!
Várom én is az UH képet. Olyan kiváncsi vagyok. Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


SziasztokKép

Előkerültem én isKép

Stella
Annyira örülök, hogy jelentkeztél újraKép
Uh képet is nagyon várjuk ámKép
És pocisképet is, amint már egy milliméternyit is látszik a pocidKép, és babás dolgokat, bútorokat, ruhákat, meg mindent ami veletek kapcsolatosKép
Kíváncsi vagyok, nálad bejön-e majd a megérzésem, mert én neked 2 kisfiúcskát jósolokKép

Judit, Vanda, Edina, Mea
Annyira édesek a fiúk-lányok, és már olyan nagyokKép

Judit
Attinak pedig gratula a megfordulásáhozKép

Tündi
Nagyon várunk ám ideKép

Erről még talán nem volt szó: ti hány gyerkőcöt terveztek? És mikorra tervezitek a kistesó(kat)?
Mi 2 gyerkőcöt szeretnénk (én eredetileg 3-at szerettem volna, de kezd megváltozni a véleményemKép), nagyon jó lenne egy hugica is, Kitti, Klaudia, Dóra vagy Kira lenne a neveKép
Mi úgy szeretnénk, hogy mire Kristófka oviba megy és nekem pedig vissza kéne mennem dolgozni, addigra megszülessen. Nem munkautálat, csupán annyi, hogy erre a pesti munkahelyemre, 2 műszakban(nappal-éjszaka), 12 órában, több tízezer forintos buszbérlettel már úgyse tudnék dolgozni. Így el kéne jönnöm onnan, aztán pedig ki tudja, hogy találnék-e mást.
Csak kérdés, hogy a kistesó milyen hosszú próbálkozást igényel majd. Lehet, hogy évekig se jön össze, és akkor már hamarosan neki kéne "állni", de lehet, hogy elsőre összejön majd. Ezt lehetetlen megmondani előre.
Úgy terveztük, hogy majd jövő ősszel újra belevágunk a babaprojektbe, akkor már 1,5 éves lesz KristófkaKép


Most mennem kellKép, kérik a gépetKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus!
Mi harmat szeretnenk Kép
Mondjuk amikor az Atti par hetes volt, en azt mondtam egyke lesz Kép
Hogy mikor jojjenek fogalmam sincs.

Nem tudom mi van az Attival. Masodik ejszaka kel 3orankent. Pedig este ugy neztem szopizik rendesen.

Vanda!
Nekem a doki neni azt mondta, hogy egy anyatejes gyereknek nem lehet hasmenese. Mate csak szopizik?

Felebredt Kép Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Nagyon drágák vagytok hogy ennyire ide vártok, de úgy érzem minden nappal csak távolodok ettől, ahelyett hogy közelebb kerülnék Kép Menzim még mindig nem jött meg, pedig ma már 35.cn KépKépKép Kezdem elveszteni a türelmem. Úgy látszik rosszul veszem az akadályokat mert mindig kapok újabbakat gyakorlásképpen. Ilyen hosszú ciklusom még nem volt, nagyon gáz lehet a peteérésem Kép Terhes biztos nem vagyok, mert a hőm 36,7, alap.
Küldjetek nekem légyszi menzihozókat, jó?

Mea
Ha végre megjönne a menzim, akkor mennék 3. napi vérvételre, aztán UH-ra valamikor és a ciklus végén is vérvételre, közben elintéznénk az andrológiát is. Egyenlőre mindez feltételes módban...

Tündi
Vendég
 


Tündi!
És nem is érzel terhességre utaló jeleket?Én a 36.napon vagyok és semmi.Én még bízakodó vagyok egy kicsit.Ne add fel.Nekem fájt a cicim,de elmúlt,meg néha rosszul vagyok.Te?A remény hal utoljára.

Kép
breni
 
 


Sziasztok!
Próbálok feltenni egy múlt heti uh képet a fotogénebb babóról.
Az a gond, hogy elég gyenge a scanner és kicsit sötét a kép, de azért talán látszik valami.
A másik babó mindig elbújik ez mögé és már az uh-kép is elég nehezen értelmezhető, scannelve pedig semmi nem látszik.
Kép

Pusza
Stella

Kép
stella9
 
 


SziasztokKép

Judit, Vanda
Kristófnak is volt hasmenése, még anyatejes korában, neki pl. akkor, ha én valamilyen tejes kaját ettem, ilyenkor 1-2-3 napig, míg én ettem azt a kaját, addig ment neki a hasa, utána magától elmúlt.
persze miután kitapasztaltam, mellőztem az ilyen kajákatKép

Tündi
Kizárt dolog, hogy egyre távolabb kerülj a babától.
Minden nappal eggyel kevesebb nap van hátra, addig a napig, míg egyszer egy reggel te is két csíkosat tesztelsz majd, amíg egy nap meghallod az UH-on a dobogó szívecskéjét, és addig a napig, míg egyszer megszületik és a karodban tarthatodKép

Edina
A múltkor kérdezted a bébikompot.
Igen, Kristófka már egyedül teper vele, nem is akárhogy, csak a küszöb és a konyhaajtó jelent neki akadályt, mert azon nem fér átKép, hál'IstennekKép
Eleinte, még csak tolatni tudott vele, de pár nap után rájött a lényegre, bár nem tökéletesen csinálja, mert páros lábbal löki magát, nem pedig lépked.
Odamegy vele minden fiókhoz és szekrényhez és csapkodja az ajtaját, bemegy a WC-be, ha nyitvamarad az ajtaja és dobol a WC ülőkénKép, rángatja a telefonzsinórt, de ami már egyenesen idegesítő, hogy mindig idejön a számítógépasztalhoz, és szedegeti ki egyenként a CD-ket és dobálja a földre. Nem tudom, hová kéne elrakni őket, mert több száz CD-je van Apucimnak, és még a zárhatós CDtartót is kinyitja és kirámolja, közben pedig attól rettegek, hogy szétveri a fejét az asztal sarkában, mert behajol alá, hogy elérje a CD-ket (majd veszünk sarokvédőt rá)
Már a harmadik CD-t hajította le a földre, mióta itt írok, ha pedig rászólok, csak nevet egy nagyot és pakol tovább.

Ja, és a lényeg, tegnap megtörtént a csodaKép Előre kúszott, persze csak nagyon lassan, nagy erőfeszítéásek árán, és valami nagyon-nagy dolog kedvéért hajlandó csak rá, pl. TV távkapcsolója, kólás flakon, ilyenekKép
Nagyon édi, végre már nem tolat, de 2
hónap gyakorlás kellett hozzá.
Persze még tökéletesíteni kell a dolgot, de szerintem 1 hét és menni fogKép

Na megyek, mert már nem bírok a sráccal, beszorított a sarokba a kompjával, hogy ő elférjen rámolni az asztal alatt. Hihetetlen, hogy minden kell, neki, amit nem szabadna.

Babus

Kép
babus2005
 
 


StellaKép
Nagyon jól látszik, legalább ez az egy babóKép, nagyon-nagyon kis szép formás márKép
És mintha mosolyognaKép, olyan édiKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Breni
Semmi olyat nem érzek. Erősebben görcsölök mint az elmúlt napokban, ez már igazi menzis görcsölés. Se cicfájás, se más. Én nem hiszem hogy ilyen hővel terhes lehetnék. De ha ma mégsem jön meg akkor holnap reggel csinálok egy tesztet.

Stella
Olyan szépen látszik mindene Kép Jó lenne már tudni a nemüket, igaz? Kép

Babus
Köszi szépen! Biztos lesz még hogy úgy fogom érezni, közeledünk megint a végcélhoz!
Kristóf nagyon huncut Kép

Tündi
Vendég
 


Nem irok ide többet, ha leáll a dumcsi Kép Gondolom mindenki sétál ebben a jó időben Kép

Stella
Egyszer azt mondtad nekem, hogy akkor lesz albumod, ha babás leszel Kép Gondolom nem sok időd van albumozgatni, azért én nagyon várom már a kis lurkókról a fotókat Kép Szóval ha lesz album, akkor várom a címet Kép Mikorra vagy kiírva? Beírnálam a táblába, persze tudom hogy még biztos változni fog az időpont Kép

Tündi
Vendég
 


TündiKép
Szívesen csinálnék albumot, de ha ilyen rossz a bescannelt képek minősége, akkor nincs sok értelme, de azért majd dolgozom rajta!

2006. április 12-re írtak ki.
Drukkolok a holnapi vérvételhez!
Pusza
Stella

Kép
stella9
 
 


Babus, Judit,
en ugy tudom, siman lehet hasmenes a babaknak. Mate pl amig intenziven volt kizarolag pontosan a sulyanak megfelelo mennyiseget kaphata csak uvegbol, mert ha tobbet kapott volna, hasmenese lett volna. Nekem legalabbis azt mondtak, hogy a tuletetes egyik tunete a hasmenes. Hogy ez csak par hetes korukig igaz-e nem tudom, de teny, hogy most is az van neki.
Valami Normaflore nevu lottyot kell beadnunk neki naponta 2x. Eddig anyatejjel cumisuvegbol pribaltam, persze komoly ellenallasba utkoztem, most meg sima forralt vizbe teszem az amugy izetlen lottyot es ugy megissza. Hihetetlen gyerekem van, nem ertem mi a baja, hogy cumisuvegbol mindent megiszik csak az anyatejet nem?

Ma probaltam neki eloszor almalevet adni, eleg vicces fejeket vagott. Persze ki is kopte az egeszet, pedig jot tenne a hasmenesenek ez is.

Egyebkent en nem tudom hany gyereket szeretnek. Egyik nap ezt az egyet, masik nap meg elgondolkozom azon, hogy talan johetne egy teso. Csak mivel en 33 eves vagyok, annyira sok gondolkodasi idom nincs. Minimum 1,5 - 2 ev korkulonbseg jo lenne kozottuk, de ha ennyi idosen ilyen problemas szulest adtam elo, nem tudom, mi lesz 2 ev mulva?

Stella,
apukam szulinapja volt aprilis 12. Szep datum Kép
te egyebkent mit szeretnel? 1-1 legyen a fiu lany arany vagy valami mas a vagyad? Nevekben gondolkoztatok mar?

Nicol,
egy jelentos reszet odaadom a lefagyasztott tejemnek. Egyresz azert, mert Mate nem issza, masreszt pedig azert, mert segiteni szeretnek ezen a kismaman, akinek meg majusban szuletett egy 490gr-os babaja es most hozhatjak majd csak haza a korhazbol. Nem kaphat az anyatejgyujtobol tejet, mivel oda olyanok is beadjak a tejuket, akiktol egyikunk sem szeretne tejet kapni. Lehet, hogy hulye vagyok es megbanom majd, de mivel minden este tudok fejni 160-180 gr-ot, igy marad meg keszleten belole boven.

Vanda
vanda72
 
 


Újabb képek LívirőlKép
Ma vagyunk 1 hónaposakKép
Kép

Ilyet is tudunk ám:

Kép

Járókában, mikor megint nem aludt 3 órán átKép

Kép

Mea
mea
 
 


Mea,
nagyon edes Livike! Meg amikor ordit es a haja egnek all is tunderi!

Vanda
vanda72
 
 


Vanda!Kép

Köszi, így szoktuk formázni a haját ha fürcsi után vizesKép
Nem az ordítástól áll égnekKépKépKép

Mea
mea
 
 


Mea,
Gondoltam, csak vicceltem! Komoly hangja van ilyenkor a kisasszonynak vagy elviselheto?

Lanyok,
ti mennyit szoktatok hagyni sirni a gyerkoceiteket? Nekem ez akkora kerdes. Annyi fele velemenyt hallottam es olvastam errol.

Van, aki szerint igenis hagyni kell oket sirni, majd megnyugszik. Mask szerint pedig mindig le kell reagalni, ha sir, mert nem tud mashogy kommunikalni. Szerintetek?

Vanda
vanda72
 
 


VandaKép
Nincsenek kívánságaim a nemekkel kapcsolatban.
Sőt, most megérzésem sincs, de pár hét és úgyis kiderül.
Neveken gondolkozunk, de még nincs igazán tuti befutó.

BabusKép
A Kismanók ICSI-sek és így tényleg nagyon az esély a fiúkra. A tippedet megjegyzem, mert általában be szokott jönni. Pár hét múlva visszatérünk!

MeaKép
Livike nagyon aranyos, még akkor is, mikor sír. Gratula az 1 hónaphoz!
Stella

Kép
stella9
 
 


Vanda
Én sosem hagyom sírni Kristófot. Szerintem, ha egy baba sír, annak oka van. Éhes, álmos, bekakilt, melege van, fázik, unatkozik, fél. Mivel beszélni nem tud, így szól.És kire számítson, ha nem az anyukájára.
Ha csak nyöszörög, az más, az lehet hiszti is, akkor azért nem rohanok rögtön hozzá, megvárom, mi sül ki a dologból. De ha sír, akkor rögtön.
Kristóf egyébként nem egy sírós baba, így még inkább biztos vagyok benne, hogyha sír, akkor tényleg valami baja van.

Babus

Kép
babus2005
 
 


Szia Babus,
en is pont ezt teszem Mateval, csak rengetegen teszik ezt szova. nem mintha erdekelne, kulonosen akkor allok ellen, amikor anyos okoskodik, de azert gondoltam megkerdezem, hogy csak en vagyok-e ennyire vajszivu es majd jol a fejelmre no a gyerkoc.

Vanda
vanda72
 
 


Vanda
Nekem már a fejemre nőttKép, szinte egy percig sincs el nélkülem, így nagyon nehéz tőle bármi házimunkát végezni, mindenhová viszem magammal.
Ennek ellenére nem bántam meg semmit.

Nekem is mondták már, hogy így elkényeztetem, meg ilyesmik, de szerintem ez nem elkényeztetés. Mi már összenőttük, mert 9hónapjaKép + 8 hónapja együtt vagyunk. Imádjuk egymást. És nekem rossz látni, hogy annak, akit a világon a legjobban szerettek, annak valami gondja, bánata van. Ígyhát megvígasztalom. Ennyi az egész szerintemKép

Egyébként én annyira nagyon nem értem a másik oldal érveléseit.
Ha egy baba valamit szeretne, akkor sír, mert beszélni ugye nem tud. Nem vágyik ő nagy dologra, kajára, innivalóra, tiszta pelenkára, egy kis szerető ölelésre, játékra.
És mi felnőttek, nem ugyanezekre vágyunk? Akkor miért fosztanék meg ettől, pont egy pici babát?
És akkor ehhez még adjuk hozzá azt, hogy mi felnőttek értjük, hogy mit lehet, mit nem, mi miért van, de szegény kisbaba nem, ő csak azt tudja, hogy most ez így nem jó, és szól nekünk, anyukáknak, akikre (optimális esetben) mindig számíthat, hogy segítsünk rajta, mert anya a minden, ő mindig tudja, hogy mi kell neki.
Nem kell hozzá sok ész, csak egy beleérzőképesség, hogy megértsük mit érezhet egy pici gyerek ebben a hatalmas világban. Máris érthető. Szerintem.

Én azt hiszem nem véletlen, ha egy baba olyan kiegyensúlyozott és boldog, örökké mosolygó, mint Kristóf.(persze rossz napjai mindenkinek vannak, a fogzásról ne is beszéljünk)
Õ ha egy nap 4-5 percet sír, már sokat mondok.Õ már reggel beszélgetve ébredKépKinyitja a szemeit és 20-30 percen keresztül beszél Tigrishez, aki a kiságya rácsára van feltéveKép

Kicsit persze sok törődést igényel a srác, "kicsit" semmire sincs időm itthon, kicsit szalad a lakás, anya "kicsit" hullafáradt, kicsit anyás a drágám. De ez vanKép És így van jólKép

Bocsi, hogy kicsit hosszasan filozófáltam ezenKép

Mea
A múltkor nem írtam, bocsiKép, de annyira gyönyörű Livike. A nagy fekete haja pedig elképesztőKépÉn amúgy is teljesen odavagyok a nagy hajú babákértKép Mindigis ők voltam a gyengéimKép(ezt Kristóf meg ne halljaKép)


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Megvannak az eredményeink, részben:

Az én 3. napi vérvételem:
TSH 1,85 (0,27-4,94)
FT4 12,75 (9,01-22)
FT3 4,87 (2,63-6,8)
FSH 5,12 U/L
LH 3,98 U/L
Ösztradiol 56 pg/mL
Progi 0,41 ng/mL
Tesztoszteron 0,39 (0,05-0,73)
Prolaktin 10,51 (1,39-24,2)

Andrológia:
Spermaszám 15 millió
Normál mozgó 50% (gondolom ez magába foglalja az alaki jelzőket is)
Egyirányú mozgás 30%
Meg van még egy 30% amit nem tudom hogy mi.
Ennyi volt a kommentár hozzá: nem olyan rossz, de lehetne jobb is Kép A vizsgálatot meg kell ismételni legkorábban 2 hét múlva.

Ez megint egy olyan eredmény mint az én nyamvadt peteérésem. Van is meg nincs is. Jó is meg nem is Kép Folyamatosan az az érzésem, hoyg egyszerűen nem tudunk előre lépni. Akármerre indulunk, mindenhol van egy pici fal amibe beleütközünk. Nincs nagy baj, épp csak akkora, hogy ne jöjjön össze a baba....

Jövő szerdán megyek UH-ra (15.cn), és 23. cn újabbb vérvétel. Ekörül lesz meg a 2. andrológia, aztán konzultálunk a dokival az összes eredmény birtokában.

Szebb napot mindenkinek!

Tündi
Vendég
 


Sziasztok!

Tundi, en nem tudok ezekhez hozzaszolni, de gondolom, hogy mennyire nehez nektek. Tulajdonkeppen nincs nagy baj, ugyhogy gondolom foglalkozni is nehez a dologgal. Kitartas, semmi mast nem tudok mondani!

Babus,
olyan jo, hogy te is igy gondolkozol. En sem ertem igazan, hogy mire jo, ha kinozzak a gyerkocot, de mindegy. Mindenesetre megnyugtato, hogy nem csak en gonolkodom ilyen "furcsan".

Tegnap teljesen kikeszitettem magam. Szinte semmi tejem nem volt mar delutanra, 50-et tudott szopizni szegeny Mate. Ekkor elkezdtem a szokasos kiolvasztos anyatej verziot, ami persze ment a csapba. Majd levettem a polcrol a mumust: a tapszert. Remegett kezem-labam, persze azt sem itta meg. Majd estere ujabb kiolvaszott anyatej kovetkezett, ami szinten a mosogatoban landolt. Valami minimalisat szopizott elalvas elott es ennyi volt a kaja. Szerintem nem evett tobbet 300-400 grammnal tegnap, de inkabb ehenhal, minthogy barmi mast elfogadjon. Normalis dolog ez szerintetek? Mi lesz igy velunk?

Vanda
vanda72
 
 


Tündi
Megértem, hogy el vagy keseredve. Valóban az lenne a legjobb, ha kiderülne, hogy pontosan mi a fő baj és pikk-pakk orvosolnák. Dehát így túl egyszerű lenneKép
Szerintem ti tipikusan az az eset vagytok, akiknél nincs nagy gond, mert minden majdnem jó, de mégsem tökéletes, így "csak" türelem kérdése, és egyszer úgyis össze fog jönni. Csak ezt az egyszert nehéz kivárni.
Bizonyára ismerted Dodo vagy Zituska történeteit (Clostys illetve Ma megint megjött-ös topik)
Nekem mindig ők jutnak eszembe példaként.
Dodoék már nagyon rég óta,kb. 3 éve próbálkoztak, már inszeminációk is voltak, mégse sikerült, aztán tavaly összejött spontán egy baba, de sajna ő elment, nem adta fel, én már irigyeltem a lelkesedését és kitartását, aztán idén megint sikerült, spontán, és hamarosan szülni fogKép
Zituskáék is már vagy 2 éve próbálkoztak, náluk a párjánál voltak gondok, nekik is inszeminációt javasoltak, de ők nem éltek ezzel a lehetőséggel, és lám, végül nekik is spontán sikerült és ő is hamarosan szülni fogKép
Mindkettejüket megvárakoztatta a sors, elég rendesen, mégis spontán lett babájuk.
Az ő esetükben se tudja senki, hogyha most összejött, akkor előbb miért nem?
Talán most jött el az ő idejük.
Egyszer a tiétek is eljön. Lehet, hogy már a következő hónapban, de lehet, hogy csak fél év múlva, ez sajna benne van a pakliban.
Tudom, én már könnyen beszélek, de utólag már másképp látja az ember a dolgokatKép

Vanda
Állítólag az anyatejes babáknál nem ritka, hogy utána nem fogadnak el semmi mást, pláne nem azt a szörnyű ízű tápszert.
Nálunk 5 és fél hónap kizárólagos anyatejcsi után voltak hasonló gondok. Õ is alig evett akkoriban, mert a tápszereket utálta, pedig vagy 5 félét biztos kipróbáltunk, végül a Banános Humana-Fit vált be, azt imádja, az első perctől kezdve, és szerintem is relative jó íze van.
Próbáljátok meg, ha más nem jön be.

Egyébként érdekes, hogy pont azoknak a babáknak nem kell az anyatej, akiknek pedig elvileg lenne, akár csak fagyasztva is.
Kristófnak pedig, akinek tök mindegy volt, hogy az én tejem-e, vagy az anyatejgyűjtőből hozott-e, esetleg fagyasztott-e(mert amíg tudtunk, mi is lefagyasztottunk sokat a kapott tejcsiből), neki bezzeg minden korty tejcsi kell. Õ nagyon imádja/imádtaKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Még egy pár kép:
Kristófkám önállóan ül, akár 5 percig isKép

Kép Kép

Kép Kép

Kép Kép

Kép Kép

Kép
babus2005
 
 


Vanda!

Nalunk ugyan ez a helyzet. Par napja egyszeruen nem tudok az Attiba tejet eroltetni. Meg nem olvasztottam ki, csak cicivel probalkozom. Elfordul. Tegnap kb 3 teli pelusunk volt csak. Szerintem az Atti is olyan 400g eszik meg. Eddig probaltam nem foglalkozni vele, de most mar muszaj lesz. Viszont jo a kedve, nevetgel. Ha ehes lenne biztos sirna. Raadasul az en imadott vedonom ket het mulva elmegy ket honapra. Nem tudom mi lesz velunk.
Nem tudom miert eszik ilyen keveset. De az egy picit megnyugtat, hogy Mate sem eszik ugyan ugy, es mivel egyidosek, lehet ez egy ilyen korszak. Csak most azt nem tudom kezdjek-e el fejni, vagy nem. Felek, hogy igy elapad a tejem. Mar ketszer hivtam az LLL ligat. Azt mondtak tegyem surun mellre. Na de ha o nem akarja, hogy tegyem ra?

Nagyon keveset alszik Kép Nappal ketszer fel orat, este meg 8kor elkezdem altatni, es ez tart kb 9.30
es 3-4 felkel szopizni, visszaalszik 7-8ig.

Na emellett meg hazikat irok, keszitem a szakdogat. A, kivagyok egy kicsit most.

Egy idore szerintem eltunok.

Lanyok, en nem gondoltam, hogy ez ilyen nehez. Ma hivtam a sulit, es hirtelen azt sem tudtam milyen honap van, ev eleje, vagy vege. Total kotyagos vagyok.

Gyerkocok nagyon aranyosak!!!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Babus,
allati helyes Kristofka. olyan nagyfiu mar, ahogy ul es ramol! Tunderi. Eljatszadozik azert valamennyit magaban vagy azt szereti, ha ott ucsorogsz vele?

Judit,
ne tunj el kerlek, probaljuk meg tartani egymasban a lelket! En is pont azt teszem, amit a LLL-ben tanacsoltak, Mate szerencsere szivesen veszi, ha cicit lat, meg ha nem is jon tul sok beloluk. Elvileg 2 nap alatt helyreall a haztartas, hat majd meglatjuk. De szerintem fejned kellene, barmennyire is macera, nehogy tenyleg elkezdjen apadni. Gondolom semmi kedved hozza ilyen korulmenyek kozott?

Mate egyebkent pont ugyanezt produkalja, amit leirtal. napi 1/2 ora alvas, hajnalban ebredes es 7 korul ujra. Csak o legalabb bevagja a szunyat 8-kor. Hogyan altatod egyebkent? Leteszed es hagyod, hogy magatol elaludjon vagy dajkalod?

Nem lehet egyebkent, hogy Atti probalja magat elvalasztani, azert nem kell neki a cici? Van ilyen korszakuk, Mate ezt 2 honaposan adta elo, teljesen ketsegbe voltam esve. Vagy lehet, hogy meg fog jonni neked? Akkor is kepesek ilyenekre, azt hiszem, bar ebben meg nem rendelkezem tapasztalattal.

Gyongyi, Judyt,
Mi van veletek? Gyongyi, ha jol emlekszem mostanaban van/volt a szulinapod? Nagyon sok boldogsagot kivanok!

Vanda
vanda72
 
 


Vanda!
Ezzel én is szenvedtem a Vivinél, amikor 2 hónapos volt és már kevés volt a tej neki, a pótlást nem fogadta el. Pedig én is próbálkoztam többféle tápival és cumisüveggel. De nem ezekkel volt a baj, szerintem maga az érzés, a mama közelségének hiánya, a mama illata hiányzik nekik. Végül nekem úgy sikerült rávenni, hogy egyen tápot is, hogy karbafogtam egy szál melltartóba, közel a cicihez és úgy adtam a cumisüveget neki (lapos cumival, csak az vált be) és így szépen lassan elfogadta. Viszont nagyon hamar le is szokott a szopizásról. Rá egy hónapra már csak üvegből volt hajlandó enni, én meg fejhettem. Szerencsére a lefejt tejet gond nélkül megette.

Judit!
Kitartás!! Nem tudsz legalább egy félévet halasztani?

Nálunk megint etetési gondok vannak. Megpróbálkoztunk az 5 hónaposaknak szánt bébiételekkel, hát nem igazán jött be neki. Több jött kifele mint befele. Nagyon nem izlik neki. Csak a sütőtök és répafőzelék különböző fajtáit hajlandó megenni. Kép
Pedig a doki szerint annak már kevés a tápértéke. Írt neki egy újfajta HA-pépet is, Sinlac a neve, hát az úgy utálja, hogyha a szagát megérzi már sírva fakad. Iszonyú büdös és a íze is nagyon rossz. Ilyet ne irassatok a gyerköcöknek.

Babus!
Az a banános tápszer hány hónapos kortól adható? Nem ártana nekünk is valami ehető tápszer, mert a mostanit is csak úgy eszi meg ha egy kis nesquik kakaót teszek bele.

Tündi!
Én is csak annyit tudok írni, nem föladni, csak előre és bombázzátok le a kis falakat! Nagyon drukkolok nektek. Tudom, hogy nem jó példa, de az utcánkban lakik egy csajszi, ő volt szakközépes koromban aki segített a matekban. Õk már 8 éve próbálkoznak a babóval és most hogy feladták rögtön sikerült, pedig egy jó meleg gyógyfürdőben nyaraltak amikor a baba megfogant, pedig a meleg víz még rosszul is hat erre a dologra. Nem is akarták elhinni. Õk is minden vizsgálatot végigcsináltak és at mondták nekik, hogy nem illenek össze. Mind a kettőjük egészséges külön-külön mástól lehetne gyerekük, de nekik egymástól sohasem lesz (Megjegyzem ilyen bunkó doki is ritka), erre rá a következő hónap meghozta a sikert. Persze nektek legyen ehhez elég max 2 év, de inkább kevesebb.

Nicol

Kép
nicol
 
 


Vanda!
Hat lehet, hogy tenyleg kenfejnem, ma el is kezdem Kép Azt hittem annak a korszaknak vege. Olyan faradt vagyok amugy is, semmi kedvem hozza. No meg felek, ha elkezdem, nem lesz megallas.
Hat kepzeljetek el, tegnap ketszer aludt nap kozben, es olyan du6-7 korul bealudt, de csak 10percre. Na hat mondanom sem kell, hogy ferdes utan semmi kedve nem volt aludni. Ez tartott 10ig.
Szopi kozben szokott bealudni, es akkor meg egyszer ketszer felebred, akkor visszamegyek szopiztatni, es ujra bealszik. Na hat tegnap ez majdnem ejfelig tartott. Gondoltam majd alszik delig, hat a csudat, 3kor felkelt (olyan faradt voltam, hogy beajultam mellette, es 6.37 keltem mellette) Na utana meg egy fel orara visszaaludt, es ennyi. Hat mindjart osszeesem.
Nagyon jokedvu am, vigyorog allandoan. Nem ugy nez ki, mintha ehezne Kép

Hat lehet, hogy meg kell jonnie. Elozo honap 9. volt meg. De nagyon nehez elore megjosolni. Szules elott sem tudtam, nem meg most Kép

Nicol!
Nem tudok sajnos halasztani, mert mi meg a regi rendszerben tanulunk, es ha halasztok, akkor a kreditesek koze kerulok. Szoval mindegy, nem halaszthatok. A tanulmanyin azt mondtak, ha torik, ha szakad muszaj megcsinalni ezt a ket felevet. Lehet a szakdolgozatot halasztom majd es az allamvizsgat, nem tudom meg.

Na rohanok hazikat irni Kép

Holnap egesz nap merni fogom, hogy mennyit eszik, hogy megnyugodjak.

Tundi Baratosnem!
Szombaton megyunk haza, de vasarnap mar jovunk is,igy azt hiszem nem fogunk tudni talalkozni. De ki tudja. Tudod, aludj sokat, es cipeld a krumplis zsakokat Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Nicol
A banános Humana Fit 1 már újszülött kortól adható, bármeddig.(van Fit 2 is, de mi is az 1-et használjuk)
Miért írt fel nektek a doki Sinlac-ot? Azt nem tehéntejallergiásoknak adják?

Judit
Nem lehet semmi gyerek mellett tanulni, én biztos nem bírnám.
Kitartás!Kép

Pedig terveztem, hogy majd a Gyes alatt elkezdem a védőnői szakot a fősulin, mert a diplomás ápolóival sokra nem megyek majd itt Gyöngyösön, védőnőre viszont nagy szükség van errefelé, éshát ez a szakma is tetszik, mert babákkal foglalkozik, nekem meg ugye ez a lényeg (eredetileg védőnő akartam lenni, csak hagytam magam lebeszélni, sajna), de most meg már nem merek belevágni. Nekem sem időm, sem energiám feljárogatni Pestre a suliba, gyakorlatra menni, és legfőképp nem itthon tanulni.
Közben pedig majd ha jön a kistesó, még ennél is nehezebb lenne.
Úgyhogy valószínűleg maradok diplomás ápoló, de hogy hová fogok kelleni majd Gyes után? Pláne itt Gyöngyösön? Fogalmam sincs. Az itteni gyöngyösi kórházban még mikor elkezdtem állást keresni, azzal fogadtak, hogy az újszülött osztályra csak minimális végzettségű ápolóra van szükségük,(jó nem?) én meg kicsit túlképzett vagyok nekik.
Valójában persze csak fizetni nem akartak többet, ha egy szakközepes ápoló is elvégzi (majdnem)ugyanazt a munkát, mint én, akkor nekem miért fizetnének kétszer annyit.
Na mindegyKép

Vanda
Ha jó napja van, akkor egy 10-15percet eljátszadozik magában, de a héten most extra nyűgi (talán újból beindultak az elakadt fogacskái? Nem tudom.) Így mostanság 5 perc után behisztizik.

És most azt találta ki, hogy neki mindig azt kell(ene) csinálni, amit még nem tud.
Amíg nem tudott ülni, csak a babakocsiban, addig folyton ülni akart itthon is.
Most, hogy már megül egyedül, most már az se jó, mert rájött, hogy a kompban állni is lehet, így folyton állni akar. Ha a kezünkben van, akkor lecsúsztatja magát a földre állásba, a babakocsiból is ki akar szállni folyton, ülésből is folyton kifeszíti magát, így persze eldől, pedig mégcsak lépni se tud egyet se, és úgy áll, mint egy kis részeg, de ő akkoris állni akar.
Kúszni is tud, ha akar, telefonért vagy TV kapcsolóért oda, persze csak ha nincs túl messze. Egyébként ott bömbizik, mert ő ugyan nem megy el érte. A játékokért meg végképp nem, azok már uncsik.

Na megyek, mert már nyűglődik a srác.

Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!
Meg mindig nem alszik, hihetetlen!

Ugy dontottem holnaptol elkezdem a gyumiket. Tudnatok ebben segiteni? Hogy csinaljam, mennyit, mikor adjak?

jo ejt!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Judit
Először próbáld almával, eleinte csak naponta 1-2 kanállal, szopizás előtt, és napról napra fokozatosan növeld az adagot.
Utána jöhet mondjuk az őszibarack, sárgabarack.
Málnát, epret(bár ez most úgy sincs), szőlőt most még ne adj neki, mert ezek könnyen allergizálhatnak.
A lényeg a fokozatosság, és az, hogy egyszerre, csak egy új gyümölcsöt vezess be.Ne keverd a különbző gyümölcsöket.
Ha nem kell neki, ne erőltesd, várj egy pár napot, aztán próbáljátok meg újra.


Nálunk most hiperextra nagyon nyűgi napok vannak.
Ha most nem a foga nő, akkor soha.
Reggel 7-től este 7-ig csak hisztizik, sehol egy mosoly, ami nála már kóros, nem dumál, ami szintén.
Már morcosan ébred, nem akar játszani, nem akar babakocsizni(ott is csak hisztizik), az égvilágon semmi se jó neki.
És mindenki mással is mogorva, Apucijára és a nagyijára pedig szinte rá se hederít, pedig mondanom se kell, imádja őket.
Ha fél percig egyedül hagyom, már tajtékzik.
Tegnap 5 percre magára hagytam, amíg tőle max. 3 méterre beraktam a mosógépet. Hát akkora ordítás lett a vége, hogy olyat még nem látott a világ. Megfeszítette magát és fuldokolva ordított.
Ráadásul durvul is nagyon, egyedül már alig lehet öltöztetni vagy tisztába tenni, mert rúg, karmol, tépi a hajam, bármilyen kezébe kerülő tárggyal kopácsol és ütöget mindent, akár engem is.Eldobálja a játékait.
Nem tudom, mi lelte, nem ismerek rá, szinte már kezelhetetlen.
Még babusgatni, dédelgetni se lehet, mert kirúgja magát az ember kezéből.Most is úgy írok, hogy közben a másik kezemmel próbálom lefogni.
Nem tudom, mit csináljak vele.
Megyek is.

Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus!

koszi a tanacsokat!
Hat nem irigyellek!

Este masfel ora szopi utan feladtam, kijottem a szobajabol. Gondoltunk egyett a ferjemmel es kiolvasztottunk tejcit. Hat az Avent uveg nem jon be neki, utalja a cumijat. Apucija etette, nem sok sikerrel. A gyereket Colombo jobban erdekelte Kép
Aztan eltuntek. Apja tiz perc mulva jon ures uveggel, es a jo hirrel, hogy sikerult elaltatni Kép

Azokat az izesitett pepeket mikortol lehet adni? Azt is fokozatosan kell? Elobb a gyumi utana a pep? Olyan hulyenek erzem magam.

Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Babus,
fogjuk megint az idore (hogy azon belul mire nem tudom, mert csodaszep ez az osz), mert Mate ugyanigy nyugizik nekem egesz nap kb 3-4 napja. Szinte le sem tudom ot tenni, mert fel percen belul biztosan "szolit". Nagyon kemeny.

Egyetlen pozitivuma az elmult napoknak, hogy tegnap este veletlenul megevett egy kiolvasztott anyatejet. Vagy annyira faradt volt mar furdes utan, vagy tenyleg jot tett, hogy ujjatlanban voltam es igy erzett engem, nem tudom.
De Nicol, koszi a tippet, ma is kiprobaljuk. Nem akarok negativ lenni, de nem hiszem, hogy ma is sikerul.

Viszont megneztem ennek a Humana tapszernek az utmutatojat es ott az all, hogy a bananos izesitesut csak 4 honapos kortol szabad adni nekik. Hogy ezt mennyire kell komolyan venni, nem tudom, Kristofnak sem lett semmi baja tole.

Judit,
nekem is hasonlot mondott a gyerekorvosunk mint amit Babus irt, elso nap 3 kanal alma le (amit lereszelsz annak csak a leve), ha elfogadja masnap 6 kanal, es igy tovabb egeszen addig, amig egy teljes almanak a levet meg nem eszi. Utana lehet adni neki a peppel egyutt. Remelem te nagyobb szerencsevel jarsz, mint en Mateval, neki ugyanis egyaltalan nem tetszett az almaleves otletem.

Kitartas mindenkinek!

Vanda
vanda72
 
 


Judit Barátosném Kép
Én meg Szegedre megyek holnap du, úgyhogy most télleg nem tudunk talizni Kép Na majd legközelebb Kép
Kitartást a dolgokhoz, egyszer letelik az a 2 félév meg a szakdoga is meglesz Kép

Puszi mindenkinek Kép

Tündi
Vendég
 


Vanda
Kristóf csak 5 és fél hónapos kora után kapta ezt a tápszert.
De, most direkt elővettem a tápszer dobozát, és nagy betűkkel rá van írva, hogy
"újszülött kortól adható, anyatejet helyettesítő tápszer", még az adagolási útmutatón is rajta van, hogy, hogy 1 hetesen, 1 hónaposan...stb. mennyi tápszert ajánlott csinálni a babának.
Szerintem te a Humana Babay Fit 2-őt nézted, nem? Mert ez a Baby Fit 1, amit mi használunk.

Babus

Kép
babus2005
 
 


Igen Babus, en a 2-est neztem. Az 1-eshez nincs irva, hogy bananos lenne, de lehet, hogy nem latni. Mert csak azon az ismerteton neztem meg, ami benne van a dobozban es nemetul van. Na majd megnezem a boltban, lehet, hogy kicselezzuk a doktor nenit es kivetelesen mast csinalunk, mint amit o tanacsolt.

Mi a kulonbseg az 1-es es a 2-es kozott egyebkent?

Vanda
vanda72
 
 


Vanda
Pontosan nem tudom.
Mindkettő banános, ez 1000%.
A Fit 1 anyatejhelyettesítő és antirefluxos(=hányós, bukós babáknak is ajánlott), a Fit 2 pedig csak 4 hónapos kortól ajánlott, ebben prebiotikumok is vannak, mást nem tudok róla.
De recept nélkül jóval drágábbak, felírva kb. 700Ft csak.

Babus

Kép
babus2005
 
 


Elmentunk mateval es megrendeltunk neki egy bananos 1-est. Rohej, hogy ezt is rendelni kell. De teny, hogy 2100 ft recept nelkul, recepttel pedig 700, ahogy irtad. Most kiprobalom, hogy izlik-e neki, aztan majd feliratom, ha bejon.

Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok!

Először is minden gyerkőc nagyon szépen fejlődikKép, és édesek a képekKép.

Sajna sokszor csak olvasni tudlak titeket,írni már nincs időm.Kép
Most nekünk is aktuális a hozzátáplálás.
Ma először kaptak a fiúk alma levet.Ákos nagyon ügyi volt megevett 3 kanállal, hát Attilának már annyira nem jött be, ő csak 1-et evett, a többit kiköpte.
Na de majd holnap hátha már kettővel fog elfogadni.
A védőnő nekünk a BEBA vaníliás tejpépet ajánlotta, mert az is hypoallergén.

Babus!
Ugye először csak a déli evést kell kiváltani, majd ezután a délutánit.
Szerinted lehetne valahogy barackot eltenni télére?
Valhol olvastam, hogy citromos lében kell 10-15 percig főzni, majd lefagyasztani.


Holnap megyünk az ortopédiára csípő szűrése.

Íme néhány kép a srácokról, akik holnap lesznek 4 hónaposak:

Ákos:
Kép
Attila:
Kép
Együtt:
Kép

Judyt
Kép

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Sziasztok!

Kapott az Atti 4kanal (ketto anya, ketto apa) almat. Furan nezett, de nem kopte ki.
Aztan 6korul adtam neki Hipp alma teat (szombaton lesz 4honapos, nem hiszem,hogy ez a ket nap szamitana) Elfogadta, sot 50ml megivott. Ugy orultem. Legalabb valami izlik neki.
Furdes utan sotetben szopi (nalunk mindig igy megy) 5perc alatt beajult. LE VAGYOK DOBBENVE!
Most azon izgulok, biztos jol lakott a teaval, es azert nem evett rendesen. Tuti par oran belul fel fog ebredni

Vanda!
Vicces nem, hogy ugyan az a szitu nalunk is. Pont tegnap evett fagyasztott tejcit Atti is Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


JudytKép
Hogy fér rá ekkora mosoly, ilyen csöpp fiúk arcára! Nagyon aranyosak!

Eddig csak anyatejcsit kaptak? Volt elég mindkettőnek?
Hogy szoptattad őket? Együtt, vagy külön? Igény szerint, vagy időzített ébresztéssel?
Pusza
Stella

Kép
stella9
 
 


Judit!
Nem lesz semmi gond a teával, mi már egy hónapja isszuk, azóta nem fáj Attila hasa.Kép

Stella!
Köszike a fiúk nevében is a bókot.Kép
Anyatej+tápi volt eddig a menü.Most kezdtük az almalevet.
Én kezdettől fogva együtt szoptatom őket hónalj tartásban a mai napig is.Eleinte igény szerint, de akkor mindig kelteni kellett valakit.Most már beálltak időre.Kép
Nem jösz a ikresek közé is?
Gyermeknevelés/ikrek topik.


Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Sziasztok!

Nekünk is nagyon nyűgis napjaink vannak. Iszonyú fáradt vagyok. Elég sok minden történt az elmúlt pár napban. Hét közepe felé a kisasszony kitalálta magának, hogy csak azért sem eszik. Egész szerdán kanállal próbáltam tömni, az üvegből semmit sem akart megenni. Akkor próbáltam a szájpenészre fogni, de még mindig nem eszik túl jól, pedig penész szinte nincs is.

Pénteken voltam a dokinéninél szájpenész ellenőrzésen, ami szeencsére úgy tünik megszünt, de meg is mérték és egy hét alatt semmit sem hízott. Erre a doktornő reakciója az volt, hogy etesse az anyuka mert ez így nem lesz jó, és hogy ha nem kezd el enni kórházba kell küldenie. Azt hittem megölöm, hogy lehet ilyen baromságot mondani, mintha nem azon lennék hogy minél többet egyen, nameg mi a szarnak küldené kórházba??? Adhat étvágyjavítókat és van ezer más más megoldás. Én még nem is hallottam ilyet, hogy ezért kótházba küldeni egy csecsemőt. Ráadásul egy hete azt mondta, hogy tegyek a tápszerbe kis kakaót, úgy jobban megfogja enni, erre mostmeg leszúrt, hogy miért teszek bele kakaót, mert elveszi az étvágyát. Összevissza beszél.
Nagyon azon vagyok hogy új gyerekorvost találjak, csak egy jót sem ismerek itt a környékünkön.

És ezt tetőzendő mondtam neki, hogy hazajöttek anyósomék, és már négy hete övsömörös az anyós. De már csak hámlik, nincsenek hólyagok. Erre azt mondta, hogy menjek minél messzebb tőle, mert bárányhimlős lehet tőle a pici, és abba belehalhat. Én úgy kiborultam, hogy két órát babakocsiztam és csak sírtam. Azt sem tudtam mit csináljak. Költözzek el vagy mi fene legyen? Ráadásul minden felnőtt orvos azt mondta, hogy már nem fertőz. Kinek higgyen az ember?

Babus!
A Sinlacot azért írta fel mert az állítólag nagyon tápláló, és talán jobban hízna. De csak megszívtuk vele. Vettem neki humana fitt-et, de ez sem izlik neki. Megeszik 20 grammot és utána nem kell neki több. A dokinő erőlteti, hogy 2x egyen naponta tápot, de ha egyszer utálja?? Nem tudom beleerőltetni. Mostmár ez a 6. féle tápi amit kipróbálok, de semmi haszna. Kínomba már a főzelékbe teszek bele egy- két kanállal. Talán nem csinálok vele rosszat.
Kristófka pedig nagyon ügyi, hogy már állni akar. Legközelebb már azt írod hogy elindult Kép

Judit!
Ha nem megy a halasztás, akkor kitartás.

Vanda!
Remélem máskor is sikerül megetetni vele a fagyasztott tejet. Kép

Na eleget nyavajogtam....

Nicol

Kép
nicol
 
 


SziasztokKép

Úgy láttom minket senki sem hiányoltKép Kép

Nicol:
Szerintem probáld ki a BEBA H.A-s tápszert Vikim
mióta tápszert is kap kizárólag ezt használjuk.
Íze kellemes és nagyon szeretiKép
A gyerekorvossal ne foglalkozz, néha hülyeségeket tudnak beszélni!!!!
Pl: A mi gyerekdokint azt mondta mikor a védőnőnk közölte vele hogy Vikinek egy kicsit levan nőlve a nyelveKép
Erre a doki válasza volt hogy nem kell vele foglalkozni, ha kibujika az első két fogacska ez a gond megoldódik!!!
Nem kell vele gyereksebészhez rohanni!!!!

De mi november 8 ra kaptunk idő pontot ugyhogy elvisszük megmutatni egy olyanak
aki tényleg ért hozzá!!!!!!!(remélem)
DE remélem nem kerül a metcésre a sor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Babus:
Kristóf nagyon ügyi
Már nemsokáta futhatsz utánnaKép Kép

Tea:
Vikinek is már 3 hónapos korátol adtam
Mecsek tea, édesköményt
A mecsek nem édes.

Gondolkoztatok már hogy mit vesztek a pindúroknak karácsonyra???
Nem sokára itt vanKép)

Kép

Kép
edinka
 
 


JudytKép
Köszi az infokat, elraktározom, aztán majd próbálok hasznosítani mindent, ha eljön az ideje!

Szoktam olvasgatni az Ikres topikot is. Pár hét múlva szerintem csatlakozom is Kép!

Stella

Kép
stella9
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: