Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

NORKA!

Nem vagy semmi! Köszönöm, h. elintézted! Én is éppen azon töröm az agyam, h. a törzskönyvezést hogyan lehetne elintézni. Azt hiszem az mindenképpen szükséges lenne, h. a nőgyógyászok fő szervezete elfogadjon egy ajánlást, mely szerint a PCO kezelésébe felveszik a metformint ( az még fényévekre van, h. elsőként választandó szer legyen! ). Ehhez pedig az lenne szükséges, h. az ország vezető nőgyógyászainak ez érdeke legyen. De amíg a lombikban több pénz van, addig nincs igazán motiváció.Egy recept felírásáért sajnos nem kap annyi pontot az intézmény, mint a laparért, drillingért, lombikért.
Talán az lenne a megoldás, ha vmely átfogó nemzetközi kutatás indulna, melybe hazai intézményeket is bevonnának. A férfiakat a pénz után a dicsőségvágy motiválja legjobban! ( első helyen természetesen a szex áll, mint tudjuk! Kép Kép Kép)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Szióka lányok!
Arra jöttem rá, hogy hihetetlenül "tudatlan" vagyok PCo ügyben hozzátok képest. Én pl nem is tudom most az utolsó vérvétel eredményeit. Na de megkeresem...

Andi! Uj hónap uj remények..nyugi!

Norka!
Nem te vagy az első, aki itt azt tanácsolja, a lombikot nem nekem találták ki. Elgondolkodtam rajta. Ugyhogy asszem kérek időpontot a központba a dokinénihez és elbeszélgetünk erről. A jövő hónapi clostit végigcsinálom, de asszem utána még eccer legalább. Reménnyel tölt el amiket írtok :-)
Szóval köszike...

Remélem nem én leszek köztetek az egyetlen, akinek nincs gyereke....én is akarok !!!

Na jó.....szió

Gina

(norka: mailt irom)
Vendég
 


Norka!

Nekem igen rövidek a lábaim és olyan V-betűset meg nem tudok! Tényleg mi is az??? Kép

Rejo!

Nekem vmikor 94-ben diagnosztizálták a refluxomat először akut mellkasi fájdalom, légzési nehézség ( legalábbis úgy éreztem )szívszorítás után.
Azóta kiderült, h. ez ugyanolyan alattomos betegség, mint a 2 típusú diabétesz, ugyanis nem mindenkinél okoz egyforma tüneteket!
Van akinek semmilyen jellegzetes tünete sincs! ( apám évekig köhögött, mire 1,5 éve kiderítették h. az évek óta tünetmentes, pár hónapja nyelőcső égést okozó refluxa ún. Barret oesophagitist ( ez egy rákmegelőző állapot! )okozott! Megvontak tőle minden földi jót ( Unicum, bor, kávé, töltött káposzta, savanyú uborka, csoki stb.), kapott 3 féle gyógyszert és félévente kell ellenőrzésre (csőnyelés+ biopszia) járnia!
Van akinek savas felböfögése van, érzi a savas ízt a szájában, ég a nyelőcsöve, fáj a gyomra, savas felmaródások vannak a fogzománcán, ez a tankönyvi eset.
Van akinél szívtáji szorító érzés, mellkasi fájdalom, nehézlégzés és ennek következtében halálfélelem az első tünetek. Ezt pusztán az okozza, h. a gyomorból visszaáramló savas anyag a nyelőcső nyálkahártyáját irritálja, ami ingerli a közelben futó vagus nevű ideget, ez okoz szívinfarktushoz hasonló (!) tüneteket. De tejivásra, Almagel-A-ra javul!!!!!!!!! Meg hát nem is a mi korosztályunkat fenyegeti igazán az infarktus! Kép Úgyhogy ne pánikolj, inkább igyál sok tejet!!!!! Kép

Csakegy!

Téged kicseréltek! Ez ugyanaz a csaj lenne, aki nemrég még minden ragya megjelenésekor és eltűnésekor egyik kétségből a másikba esett és állandóan magyarázatot keresett mindenre????? A kineziológusodnak egy szava sem lehet!!!!!! Kép

Kiskincs!

Szerintem vidd el neki a Petrányi cikket!
Napi 1 metformin nem kezelés, a külföldi cikkekben is 3X500 v. 2X850mg az adagolás!!!!!!!
Nem tudom mire vár????? Kép
Cukrod nem fog leesni! Én korábban rendszeresen hipóztam ( hipoglikémiás remegés, gyengeség szédülés), mióta a metformint szedem semmi ilyen gondom nem volt!!!!! Tudod újabban, ha éhes vagyok KOROG A GYOMROM!!!!!! Kép Régen ilyen nem volt, mire korgott volna, én már régen rosszul voltam! Kép

Gigi!

A prolactin problémát nehéz kimutatni, mert napközben is ingadozik a szintje, ugyanakkor már néhány kiugrás naponta is elegendő a meddőséghez!
Nincs olyan h. egyszerű hormonzavar! Olyan van, h. NEM KIVIZSGÁLT hormonzavar! De a te dolgod, a te tested, a te időd, a te döntésed!

Kandika!

Én egy dög vagyok, mert még mindig drukkolok, h. ne jöjjön meg! Kép
Én is szentül meg voltam győződve, h. nem vagyok terhes! Kép

Egyébként minden este és reggel figyelek veszettül és vmi kezd gyanús lenni, de semmi "lepkeszárny" meg "buborék" meg hasonlók, amiket a könyvek írnak, teljesen egyértelműen olyan mintha vmi bukófordulót venne a bal petefészkem egykori helyén! Kép Lehet, h. ez már Mütyűrke????????????

Kriszta!

Gratula a hormonok miatt!!!!!!
Koncentráljál csak a tanulásra!!! Kép
És csak spontán szex!!!!!! Kép Kép Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

 
 

Rambóka!
Csak Õ lehet az,a Mütyürke...tuti bizti...kapargasd meg a pocakod...ha attól elmúlik...tuti Õ uszott tovább,hogy ne zavard!
Nekem van refruxom és rekeszsérvem,olyan felmaródásaim voltak....mikor az első tükrözésre mentem....hogy a doki be is fejezte a tükrözést...helikobakter,meg annyi volt bennem....mint kb.100egészséges emberben!Kifúvásos vizsgálatokra kellett járnom...sok-sok gyógyszer,fekélyre is stb.Majd kaptam egy gyóygszert Nexium 40-et,amit 90% támogatásra havi kb.3200.-ért kaptam,majd lecsökkentett adagot kaptam Nexium 20-at,azt is 90% 2400.-ért!Most,már ott tartok,hogy nem naponta...hanem szükség szerint szedem.
Dokim,mikor elmondtam,hogy 9-10éve küszködök,nagyon kiakadt...és Én elvileg hányos voltam,napi 3-4x simán hánytam...de nem bulémia volt,hanem tömény sav...volt,hogy alvás közben kezdtem hányni...bocsi a gusztustalanságért!Már nagyon sok kaját száműzetett Velem a volt körzeti,szinte a víz is savként jött vissza....szörnyű.Na és a terhességnél....az nagyon gáz volt,9hónapot végig hánytam,szülés elött is persze.Az összes savlekötőt kipróbáltatták Velem,már szinte bent akartak tartani a kórházban...de Én,mindig ügyeltem arra,hogy vitamin,pótolva legyen.Így vérképem nem volt annyira gázos...
Ja ,igen és Én egészségügyis,3éve voltam olyan bátor,hogy tükrözésre mentem...na jó,az is közrejátszik ,hogy elment nyugdíjba a körzetink,és helyette egy fiatal lelkis dokicsaj jött.Első találkozásnál közölte,nincs mese...ma már nem eszek,reggel nyelem a csövet...a gasztros doki is fiatal...de ki volt akadva rajtam,hogy eddig húztam.
.....bocsi,kicsit hosszú lettem....

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Rambóka!Jó lenne,ha Te lennél...aki bele tudnád beszélni a babákat a nők hasába...hol laksz?Oda szaladok...
Igaz Gabika,is próbálkozik belémbeszéléssel!
Rejóka!
Nálunk is mindig szarakszik a net...eső után ált. nincs,most se volt vagy 2-3órát..na és Én is pont akkor szeretnék lógni a hálon...de akkor megnyugodtam,nem csak Én vagyok,ilyen szerencsétlen!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


OKrisztinke!Na jó,kiszámoljuk,de remélem a tizes számrendszer alatt jön végre meg,hogy könnyű legyen összeadni.KépKép
Gabóka!Merre vagy?

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


rambóka,
teljesen igazad van abban hogy nem kivizsgált hormonzavar,endikrinológiára nem küldött a dokim!de úgy vagyok vele hogy gyerek összejönKépfogigátló mellett megjön és nem szőrösödöm,nem hízok,semmi egyéb tünetem nincsen,barnázás fogigátló hatására megszűnt.tehát ha az orvosom nem tartja indolkoltnak én nem erőszakoskodom,ő tudja mit csinál és nagyon jól tudja mert a fiam első hónapban első próbálkozásra összejöttKép)))))))))))))))))
Vendég
 


Sziasztok! Pár napja írtam a fórumba, amikor megkaptam a vérvételem eredményét és nagyon sokat segítettetek, köszönöm (17,5 az LH, 7 az FSH, prlaktin 27 ng/ml) Ez alapján a dokim úgy látta, hogy nincsen teendő...
Holnap megyek egy másik dokinak megmutatni a leleteimet, nem is csak azért mert nem bíznék a dokimban, de ez a másik orvos endokrinológus is, szeretném megkérdezni a véleményét.

Szerintetek nem ciki, hogy egy másik orvos által kért vizsgálat leletét viszem el neki? Mert a leleten rajta van a beküldő orvos neve és kórházé is..
dr. Kulin Sándorhoz megyek, ismeritek esetleg?
zseli
 
 


Sziasztok!

Jelentem bevettem este 1/2 szem meforalt a déli 1 mellé (önkényesen)Kép...kösziKép

NORKA!
Nem semmi amit gürizel a pco-val! Nagyon köszönöm,hihetetlen a segítséged nem lehet leírni,ez a dokik felvilágosítása nagyon tetszikKép. SOK SIKERT! (a pm es doki endokrinológus de a metform említésére nem is reagáltKép,de megpróbálok vele majd beszélniKép )
(akkor még van 3 heted ránkKép,aztán első helyen a babaKép )


Jó éjt
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Csak most kerültem internet közelben, mert közbe jött egy halál eset a családba (anyós testvére) és ott voltunk kb két órája vagyunk itthon és azon fáradoztam, hogy végigolvassam a rengeteg irományt.

A pecázás jó voltKép nem volt kapás, 2 volt egész végig és ebből egyet a párom fogott ki, nagyon büszke voltam ráKép
Hülyére ettem magam. Kép

Már nem is tudom kiről mit olvastamKép
De megpróbálom a gondoltaimat összeszedni, mert holnap ügyelek és így nem tudok megint írni, de lehet megfogadom Rejóka tanácsát és ügyeletben rátelepszem a netre (szabadidőmbenKép).

Kandika!
Ha hiszed ha nem az egész végig olvasást abban a türelmetlen várakozásban múveltem, hogy meglássam a pozítiv szótKép De sajnos nem...Kép De nagyon jó a hozzáállásod. Volt PÉd annyi év után. Ez már egy főnyeremény!!!!Kép Abba ne hagyd a gyógyszereket!!!

Kriszta!
Tanujj gója mer mekbuxKépKép
Jó lesz ez! Apa csak legyen ott és csihi puhi ha nem tanulszKép

Ginuska!
1,5 év Closty nélkül. Most épp itt az ideje, biztosan lkesz tőle PÉd. Minden jel, ami rajtad a Metformin hatására történt arra utal, hogy most ettől a stimulációtól lesz PÉd. Kép

Gigike!
Üdv itt isKép
Anno az első beszélgetésünkkor faggattalak ezzel a tesztoszteronnal és a ciklusoddal kapcsolatban, de azt mondtad, hogy te maximálisan bízol a dokidbanKép Ez nagyon helyes. De... Látod más is felteszi a kérdőjeleket.
Az a bizonyos Postpil amenorhea (tabletta utánni vérzés hiány) kb úgy néz ki, hogy ha elhagyod a tablettát nem áll vissza a havi de ez kb 6 hónap alatt normalizálódik (én is ebben reménykedtem, hogy nekem is csak ez van). De Ha már besegítenek egy kis Norcoluttal és a cilkus 3. napjától Clostyval, akkor ennek egy két ilyen kezeléás után hleyre kell álnnia. Nekem nem állt helyre és a petefészek kép alapján jött a gyanú: PCO! Aztán bebizonyososttKép Érdemes lenne utánna menni, hogy mi is van veled! Mitől magas a Prolactin, a tesztoszteron, milyen egy 3. napi LH/FSH. Gigike, ezek tanácsok, gondold végig...

Norka, Rambóka!
Nagyon szép elképzelés, hogy vigyük a cikket oda azoknak a dokiknak, aki nincsenek témába a PCOval. Kevés doki nézné ezt jó szemmel. Nagyon kevés. Az hogy te páciensként mit tudsz tenni, sajnos nagyon kevés. Ezt sajnos csak tudományos kongresszusokon és több évi szajkózással lehet elérni, hogy mozduljon is végre valami. Erre példa a reumatoid arthritis (sok izületi gyulladás) kezelése. Még sajnos mindig van olyan reumatológus MOn, hogy diclofenakkal akarja kezelni!!!!(a beteg meg tolószékbe kerül) Szóval... Kép
A protokollt be kell tartani (jelen esteben szerencse h nemKép lásd a sok Metforminos egészséges anyukát és babát), Andem a múltkor jól írta, hogy bátor az a doki, aki ettől eltér és olyan gyógyszert javasol, ami még nincs törzskönyvezve. Főleg nőgyógyászként! De szerencsénkre van Petrányi doki. Õ remélem fog tudni tenni nem csak a saját pacienseiért, hanem az összes magyar PCOs nőért. De mindenképpen hasznos az összes olyan cselekedet, ami ennek a gyógyszernek a használatában előmozdít ha csak egy picikét is (Norka nagyon gratulálok hozzáKép). Remélem nem volt félreérthető amit most írtam, csak fáradt vagyok és a gondolatim...

Én hiszek a Metforminban. Nagyon. De a Gabika által leírt félsz bennem is ott van. Mi lesz ha nem hat???? Kép
De a következő ciklus Clostys leszKép
Most nem írok többet, holnap megprbálok gép mellé kerülni és sokat írni. Bocs a helyesírási hibákért.
Mert még nem írtam Mindenkinek!

Puszika
Kavics
(32 cn.)
Vendég
 


Gigi!

Nem érzek elég erőt magamban ahhoz, h. újból és újból elmagyarázzam az újonnan jövőknek a PCO lényegét, tüneteit, kezelési lehetőségeit.Kép
Szerencsére a lombikbabán van egy jól összeszedett anyag minderről. Olvasd el! Gondold át azt, ami ott le van írva és hasonlítsd össze a dokid tanácsaival!
Ha továbbra is kőkorszaki elvek mentén szeretnéd kezeltetni magad, kivizsgálatlanul, tedd azt!
Uff, én beszéltem!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kavicska!Hát sajnálom,hogy nem tudtam azt a kis pozitív szót oda tenni...hátha majd egyszer!
Sajnálom a halálesetetKép
Örülök,hogy jól telt a peca...az olyan kis ideg építő....tökre lenyugszik az ember...és újult erőre kap,az otthoni nyüzsgésre felbuzdulva.Kép
Én{34cn}
Jó éjt,megyek csicsizni!
pusza

u.i.:Ki látta a tegnap éjszakai "gyerek csinálos "filmet?3/4 1-ig tartott...de jó volt nagyon!Kötelező akciók,sikertelenségek,lombik stb.

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


kavicska,
lh/fsh tökéletes azt mondta dokim és megnézte a fészkeimet is annó még mikor először abbahagytam a bogyót és az is oké volt,azt mondta nem úgy néz ki mint egy pcos fészekKépszóval nem alaptalanul mondta azt hogy nem pco és azt azért felismernéKépés lh/fsh azóta is oké,mikor utoljára voltam akkor is az voltKépés mikor én először abbagytam a bogyót(mikor kiderült hogy magas a tesztoszteron) nem kaptam closyt hogy normalizálja és meglássuk hogy rendeződik e fél év alatt hanem folytattam a fogigátlót mert még nem akartunk babát.(és én csak úgy hagytam abba mert elfogyott és külföldön voltam és akkor azt mondtam na sabaj,tartok egy kis szünetet és megint folytatom)és mikor akartunk babát úgy hagytam abba a bogyót hogy beszedtem megjött és rögtön closty és első hónapban sikerültKépszóval ott se volt fél év.és szülés után is egyből elkezdtem szedni tehát megint nem volt fél év.tehát lehet hogy ha várnék fél évet rendeződne de igazából ha a dokim nem tartja szükségesnek én sem!ha fél éve abbahagytam volna és elkezdünk volna próbálkozni az nekem nagyon idegtépő lenne.....így tutira megyünkKép
és nekem az a lényeg hogy baba legyenKépés gyorsanKépés tudom hogy tanácsok és én el is gondolkodom rajtuk,hidd el,szeretek tanácsot kapniKépazért vagyok ittKépde gondolkodás után még mindig úgy érzem hogy ez így jó NEKEM!!!!!!és olyan optimista vagyok hogy abban reménykedem megint elsőre összejönKép)))))))))
ja és előszedtem a leleteimet:raromenorrhoeaKép


joccakát
gigike
Vendég
 


rambóka,
köszi szépen,nem kell hogy elmagyarázd,nem változtat azon hogy kőkorszaki dokihoz járok és én is az vagyok.de tudod amíg elsőre terhes leszek nem érdekel a kőkorszakKép
Vendég
 


Szia Gigi!

Az én első endokrinológus papírjaimra is amenorrhoea volt írvaKép már egy két clostis hónap után másik doki mondta meg a pco-tKép, Miért nem látták nekem addig uh,miért nem mondták??? Sztem nem tudtákKépKép az én LH/FSH arányom is jó....
nem egyszerű,kutass érdeklődj a TE érdeked, DE KÍVÁNOM SIKERÜLJÖN A BABA bárhogy is legyenKép
Vendég
 


Jó stét!

No, pont ezt gondoltam magamban úszás közben ma este a post pill amenorrhea-ról, amit Kavicska mondott. Ha nagyon akartam volna, én is elkezdtem volna fejtegetni du-n ezt Giginek, de Gigikém, láthatóan beleestél a dokidba, én meg orvos sem vagyok, így nem hittél volna nekem. Viszont Rambóka és Aranykavics is orvos, és hormonzavaros tyúkok Kép, hidd el tudják mit beszélnek! Az, hogy "szuper a dokim", az kevés, mindenesetre most szúrósan leszögezem neked, hogy ha a beágyazódás 2 nappal később történik esetleg és te 10. nap dpo-n abbahagyod a Duphastont, és ráadásul sejtelmem szerint te igenis PCO-gyanús vagy, már csak a prolaktinod miatt is lehet, hogy instabilabb a saját progi termelésed - hát, így abbahagyni a progit, az könnyen vezethet a beágyazódás megszakításához, akármit mond a dokid. Kép De te tudod. Végülis kérdeztél minket, a véleményünket meg elmondtuk.

Kavicska Kép Benne van a pakliban, hogy a metformin nem hat. De ezt 3-4 hónap után így kijelenteni? Nem tudom. A legfrissebb kismami, aki 8 hónap szedés után babásodott be, még ciklusokat sem ért el vele. Ez ment: Norcolut, Closty, Norcolut... és mégis ott van. Azt mindenesetre látom, hogy az esetek 80%-ban valamit csinál ez az ördöngös gyógyszer!! De lehet, hogy 99%, csak még nem telt el elég idő a megfigyelésemhez.

Ami a felírást illeti. Itt kezd bennem tisztulni a kép, miután egy gyógyszerjogász csajjal is kapcsolatban állok (EÜM, mellesleg metformin-szedő...), meg hát Petrányi Gyuszi is elmondta nekem a magáét. Két út van: az egyik, hogy mint Ausztráliában történt, az orvosi kamara gyakorol nyomást a gyógyi átsorolására. A másik út, hogy a gyógyszergyártó vállalja fel a klinikai kísérletek finanszírozását, hogy feloldják a teratogén besorolást.
Ami probléma, hogy egyfelől a gyógyszergyártóknak ez nem igazán érdeke, mert a kísérlet marha drága, és ez beleépül a gyógyszer árába. No most metformint sok cég gyárt, ha ezt felvállalja csak az egyik, akkor versenyhátrányba kerül ezzel az öreg diabos fogyasztók piacán, ami nagy piac. Ez persze csak következtetés, mindenesetre a gyártókat megkerestem mint újságíró Kép, még nem válaszoltak... meglátjuk.
A másik, hogy orvosi kamarának kéne fellépni. Rendben van, vannak országok, ahol megtették. De a magyarok?? Esetleg a belgyógyász szakma. De nem a nődokik... nem gondoljátok, hogy túl nagy az ellenérdekeltségük?? Az OEP milyen szép térítést fizet a drillingre befekvő betegeknek, vagy bocs ha hülyeséget gondolok, de hallom, egy vidéki kórház nőgyógyászati osztálya gyakorlatilag ebből él, az abortuszok mellett??? (heti 5-6 laparoszkópia és ez egy kisváros...)

A Lombikbaba nem elérhető, pár nap kell a hackertámadás miatt!

Norka
s_norka
 
 


Csajok!

Ez lehet, h. tényleg Mütyűrke-mocorka???? Kép
Ajajj, bagoly típus lesz a gyermek?
Vagy úszó? A bukóforduló már megy neki!!! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


norka és mindenki,
tényleg én kérdeztem a vélemyéneteket és nagyon hálás is vagyok hogy elmondtátok de ne vegyétek zokon ha nem osztom a nézeteket!!!!!!!!!nézd:ha nem bíznék a dokimban akkor nem lenne a dokim,nem ő lenne a dokim.ha elmegyek 4hez 4félét mondanak........nem tarom hibának hogy bízom benne és nevezd úgy hogy "beleestem" de nem cserélnék egy olyan nővel sem aki nem bízok az orvosában

kincs,
köszi szépen a jókívánságaidat,nagyon jól esikKépviszont kívánom neked hogy minden úgy sikerüljön ahogy szeretnédKép!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kavicskának írtam hogy előtúrtam leletemet:raromenorrhoea
tudod,sztem pont az a baj hogy túl sokat kutatok.mikor a fiammal terhes lettem negyed ennyi infóm nem volt és semmi rémhír meg riogatás nem jutott el hozzám és boldog voltam és ezt semmi nem árnyékolta be!és egészséges gyönyörű fiam születettKépmost sok rémhírt olvasok pedig nem kéneKép és most egészséges gyönyörá csajom fog születniKép
Vendég
 


Kavicska, még egy utolsó gondolat.

Teljesen megértem, hogy bátorság kell, meg minden, ahhoz, hogy egy orvos szabályellenes lépést tegyen azzal, hogy egy kontraindikáltnak minősített gyógyszert felír. Bár ahogy hallgatom a véleményeket, előttem az rajzolódik ki, hogy nem is igazán attól fél a doki, hogy az OEP számonkéri (bár lehet, tévedek), hanem hogyha mégis BAJ történne a terhességgel, akkor beperli a páciens, és akkor bukta van, tehát a felelősséget nem akarják vállalni. És ez inkább a bizonytalanabbik fajta. Mert vannak dokik, akik simán felírják, gond nélkül - akkor ők vakmerők? Az én fejemben ez nem áll össze.

De a másik, amit azért tényleg nem értek: oké, bátorság kell, nem merik, terelnek stb. Számomra az a legtisztább, hogy elmondják a betegnek: nem vállalják, forduljanak endokrinológushoz, mert az egy kerülő út lehet. De ehelyett mint az a fent nevezett tisztelt meddőségi doki, elkezdenek a Contergan-bébikre hivatkozni meg halállal riogatnak szedése esetén, az már nagyon durva. Kép És egyáltalán: miért háborodnak fel? Miért beszélnek hülyeségeket? "El fog ájulni tőle, mert behypozik tőle, meg kif..a a belét, olyan rosszul lesz tőle és gyenge." Na ez az, amit konraindikáció meg gyógyszerjog ide vagy oda, de képtelen vagyok elfogadni az orvosoktól.
s_norka
 
 


Gigi, akkor most előbbre jutottunk? Csak mert írtál, hogy mit gondolunk (többen gondoltunk hasonlót, micsoda véletlen), de nem fogadod el. Kép Most akkor mi van?
s_norka
 
 


norka,
nem azért írtam hogy előbbre jussunk csak véleményekre és tapasztalatokra voltam kiváncsi és kaptam útravalótKép
okr invitált hogy nézzek be és most itt vagyokKépazóta sikerült beszélnem a dokimmal aki megnyugtatottKépnem akarom igazából részletezni hogy mit mondott mert nem azt amit ti írtok tehát féltételezem port kavarna és azt nem szeretném!
biztos nem leszek a topic oszlopos tagjaKép.....
azért még jövök ám hogy kiidegeljelekKépKépKépés persze adok hírt hogy babásodtamKép)))))))))))
Vendég
 


36,3... no comment...

Kérdés: ha a következő ciklusban napi 2 premenst szedek az árthat valamit? (ld. a prolaktinom anno határérték alatt volt most meg a 2. naptól -jövő szerda- külföldön leszek néhány napig tehát nem tudok 3. napit csináltatni...) Most jön a finomhangolás része a dolognak Kép
csakegysokadnick
 
 


Jó reggelt!
Rambóka!...a kedvedért,de sajna ma is negatív...Ma már a merckforminon kívűl semmit nem veszek be!Kép
Na megyek dolgozni,ma délutános vagyok.
Szép napot Nektek!KépKép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 



Szép reggelt!!Kép

Andika
KépKépKép

Norka
Nekem a metforminról azt mondta a dokim,hogy itt alkalmazzák ,a PCO kezelésére,és ,ha nem kértem volna,akkor is felírja.Bár,amint tapasztaltam,nem ez az első lépés,de azért ez már pozitív dolog sztem.Kép

Kavicska
Nagyon sajnálom,hogy a családban haláleset történtKépRészvétemKép

Fog hatni a metformin!!!!!Látod,nekem is milyen jól rendezte a hormonjaimat!!Kép

Rambóka
Asszem egyszer kérdeztél aranyér ügyben valakit.Találtam pár dolgot:
Hemorid kenőcs,és kúp(prokain,epinefrin,kámfor,mentol)
Reparon kenőcs,kúp
(steril E.coli vakcina,elfolyósított fenol)
Doxiproct OM kenőcs,kúp
Ca-dobezilát,lidokain-klorid)
Doxivenil 40 és 100 g krém
Ca-dobezilát,kálium-hidrogénhexan-szulfát

Azt írja,terhesség és szoptatás ideje alatt is alkalmazható,az összetevők helyi alkalmazása nem jelent veszélyt a magzatra.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Gigikém, én amondó vagyok, eztán a kérdéseiddel fordulj csak a dokidhoz. Ez egy békés, jószándékú topik, én magam nem kérek a kiidegelésből, nem érdemlem, köszi. Kép Sikeres babásodást!

Kandi, most szépen meg fog jönni napokon belül és újult erővel vághatsz neki a következőnek! Kép Repesztőt kérjél sztem, ha megint túlhízott lenne a tüszi...

Nicky, nem arról van csak szó, hogy ez az első metforminos, kései pé, és még csak gyakorolgat a szervezeted - emiatt kissé progihiányos, fűrészfogas a luteális görbéd? De nem baj, mert haladsz azért.

Norka (33+6)
s_norka
 
 


Okr-Kriszta, láttam a hormoneredményeidet, hát RENGETEGET javultak!!
Az LH:FSH arányod kezd közelíteni az 1:1-hez, és abszolút értékben is az LH szinted is nagyon szépen megy lefele, a többi érték is jó. Gratula hozzá, én amondó vagyok, hogy Closty nélkül is meg lehetne próbálni... Kép
s_norka
 
 


norkám,
a tanácsod nélkül is csak azt tettem volna,azaz ide biztos nem jövök többet kérdésekkel,nem akarnám ezt a jószándékú topicot kiidegelni azzal hogy nem azt csinálom amit ti mondtok és dokinak hiszekKép
szóval nem kell diplomatikusan elküldeni,már tegnap jeleztem hogy nem kívánok itt maradniKép

sok boldogságot mindekinek
gigi
Vendég
 


( nn mm,,m>;.mm >-ü-----ú-óü)--Ada írtaKép

Norka
Én elosztottam :0,84 jött ki!A Kavicska írása alapján tökéletesKép
ÚÚÚgy örülök neki!!!!!!!KépKépKép

Asszem a clostyt még beszedem most,aztán lehet hanyagolom egy kicsit(ha lesz eredmény most,ha nemKép)

KépKép

KépKép
okr
 
 


Norka: persze, én is így gondolom... és pont ezért érdekel, hogy ha megduplázom a premens adagomat akkor okozhatok-e vele bajt... mert ha nem akkor megduplázom mondjuk a következő PÉ-ig, utána meg vissza a napi 1-re... vagy akkor már végig 2-t kell szedni?... (a célom egy 14. napi PÉ Kép) Mondjuk ha sikerülne azt elérnem akkor valszeg a progiszintem is tökéletes lenne...

Szóval megköszönném a tapasztaltak segítségét...

(mert hát bekavarni nem szeretnék a szervezetem gyógyulási folyamatába... max. kicsit rásegíteni...)
csakegysokadnick
 
 


Okr: 1,188.... majdnem tökéletesKép (ld. 1,06 nálam már spontán PÉ-t csinált...)
csakegysokadnick
 
 


Okr, fordítva osztottad Kép De hidd el, ez már simán belefér a normálisba.

Nick, én úgy tudom, hogy az innovátor Almodo is duplán szedte, meg odaát sok lány is rátért a dupla adagra, nincs ebből semmi probléma. Ezzel nem fogsz bekavarni, ez csak egy szerencsétlen barátcserje... Kép
s_norka
 
 


Ja,én az FSH-t osztottam a LH-valKépFordítva kellett volna?????Kép
Na,persze a jó eredmény érdekében az ember még fordít is az osztásonKépKépKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Szép reggelt ..és kellemes napot mindenkinek!

Lányok tanács kellene....

Bogarat ultettetek a fulembe..felhivom a dokim...csináljunk uj vérvételt...utoljára tavaly volt valamikor osszel. Hátha javult...

Milyen eredmények kellenek??? Tudjátok ez nálunk kicsit máshogy van..talán...na szoval Szlovákia...

Mit tanácsoltok??

Gina

(Norka irtam mailt)
Vendég
 


Norka: Köszi! Akkor a következőben napi 2 premenst fogok nyomni... (na meg cickafark, palástfű, aszpirin, D vitamin, folsav, metformin... ) Nem aprózom el a dolgot Kép
csakegysokadnick
 
 


Nicky, te már egy két lábon járó herbária vagy... Kép Kép

Na, de én nem szólok semmit, mert én meg mit iszok? málnalevél (pénteken kezdem), zsurlófű, édeskömény, csalán, csipkebogyó hús, citromfű összekutyulva. Kép Ja és kenegetem a gátam azzal a büdös orbáncfűolajjal.

Ginuska, válasz ment!
s_norka
 
 


Norka: na akkor majd legalább tudom, hogy kihez forduljak ha babás leszek Kép

Egyébként most még egy homeopátiás dokin is filózok... az sem árthat igazán Kép

(ja... és hát ott a kineziológus is Kép)
csakegysokadnick
 
 


Sziasztok,
az nlc-s topikba szoktam írni, február óta köztudott a PCOm, de Metforminhoz azóta sem jutottam. Almodo cikkét olvasgatva arra gondoltam, hogy csak van valaki, aki csinált már kecskerutafű kapszulát, és ha van egy ilyen vény nélkül is kapható, gyakorlatilag teljesen veszélytelen alternatíva... találtam is a weben egy ilyen terméket, a neve GLUCONTROL (http://www.worldwidehealthcenter.net/category.php?prod=83) valószínűleg meg fogom rendelni. Tudtok valakiről, aki próbálkozott már hasonló kapszulával?

Egyébként az utolsó ciklusomban (most vagyok a 30ik napon) az UH alapján a 21 nap körül volt pé, de a tegnapi vérvétel szerint nincs egy szál HCGm se, Kép viszont a progeszteronom jó; th. rendes pé volt Kép; szerintem tuti, hogy ez a 2,5 havi Premens miatt van, mert előtte 55 és 58 napos ciklusaim voltak, pé nélkül.
yamill
 
 


Yamill: hány premenst szedsz naponta? (ha többet, akkor egyszerre veszed be őket vagy naponta többször?)

(Ui: nekem az első spontán PÉ-m is sima kecskerutafűteától lett...)
csakegysokadnick
 
 


Én egyet, reggel éhgyomorra. Most felbuzulva a sikeren, fontolgatom a 2őt (reggel és este), mert ez úgyis csak egy "szerencsétlen barátcserje". Kép)
yamill
 
 


Sziasztok,
Andika, nagyon sajnalom.:-(
Okr, gratulalok az ertekeidhez, nalad is szep javulas van.
Norka, leirom az esetemet, hatha lehet belole tanulni. Kulfoldrol irok, itt dolgozunk mar a par eve a parommal, ugyhogy jobban ismerem az itteni helyzetet, mint az otthonit.
En is, mint itt legtobben a nogyogyasznal kezdtem...Sajnos, a stimulaciok nem voltak tul hatasosak...Egyszer feltettem a dokinak a kerdest, hogy tud e valamit az inzulin rezisztanciaval kapcsolatosan. Erre azt valaszolta, igen oszinten, hogy ez nem az o szakterulete, es elkuldott egy endokrinologushoz. Bejeklentkeztem, elmentem egy konzultaciora, ahol elmondtam banatom. A dokino rogton kivizsgalasra kuldott, a leheto leghamarabb....szoval flottul mentek a dolgok. Beutalt a korhazba egy egesz napra (a ciklus 3. napjan). Ez azt jelenti, hogy reggel hatra odamentem, befektettek egy szobaba, es egesz estig vizsgalatok, vervetelek hosszu sora vart (neztek pl. LHRH tesztet, kortizolt...stb). Egy het mulva jott egy vastag boritek, benne az eredmenyek, ropke tiz oldalon es egy level a doktornotol + recept. A levelben az allt, hogy metforminos kezelest javasol, napi 2*850mg-ot. Fontos, benne volt az is, hogy terhesseg eseten azonnal beszuntetetendo, szoval nem vallalja a feleloseget (persze sajat felelossegemre szedhetem tovabb...) Meglepodtem a levelen, mert azt vartam, hogy visszarendel, de nem, igy postan kaptam meg a receptet. Ja, es felevenkent kontrol...vizsgalatokkal. Nekem mar volt egy kontrollom, es az alapjan nagyon szepen javult a hormonkepem. Mondjuk azelott is mindig rendszeres menzeszem volt, ugyhogy ezen a teren valtozatlan a dolog, de LH teszt, meg a gorbem alapjan is, pé. mindig van. Ja, es azota volt egy terhessegem, ami sajnos a hatodik heten elment...de azert remenykedem, ha egyszer mar sikerult, es volt ket csikos tesztem.
Mindenkinek tovabbi jo napot!
alice27
 
 


Lányok!

Én a Premens-t kb. 10 hónap után emeltem napi 2 szemre, azt is egy adagban, reggel éhgyomorra beszedve.

Az az igazság, hogy nekem már a napi 1-től is szabályos ciklusaim voltak pé-vel (persze kecskerutát is ittam, később metforminra váltva...)- valószínűleg emiatt tudtam 10 hónapig türelmes maradni Kép- csak nem lettem babás, így próbaképp emeltem az adagot napi kettőre. A cikluson semmilyen változást nem vettem észre, de a pattanásaim (amik már a napi 1 szemtől is jelentősen javultak) gyakorlatilag teljesen megszűntek... Kép

Végül nálam a sikert (úgy gondolom Kép ) a closty-s rásegítés egy kis ösztrogén kiegészítéssel hozta meg... De végülis ezt csak én gondolom, a tuti biztosat már sosem fogom megtudni Kép...

Amúgy a Premens forgalmazójával konzultáltam, mielőtt felemeltem a napi adagomat, aki azt mondta, hogy nyugodtan, a gyártó végzett kísérleteket, és a napi 2 szem is teljesen biztonságos...

Türelem!!! Kép

Almodo
20+3

Kép
almodo
 
 


Most néztem Petrányi új cikkét az Informeden... hát szerintem ha ezt valaki az orvosa orra alá dugja, megnézheti amit kap... szóval addig kell keresni amíg valaki egyet nem ért vele Kép

(Viszont ha jól értem Petrányi is azt mondja, hogy csak akkor kell a Clostyl ha valakinek 6-12 hónap alatt sem javul a helyzete...)

Egyébként pont ma leveleztem vele... tök jó fej, mindig és azonnal válaszolni szokott Kép
csakegysokadnick
 
 


Gigi,Norka
Most látom,az írásaitokatKépNe már!!!!!!!!!!!
Én kértem,Gigit a minap ,nézzen be tanácsért,mert a Norcolutot illentően bizonytalan volt.
Norka pont előző nap írt róla,és saját tapasztalatom nincs ezt illetően,hát kértem kérdezzen itt róla.Kép

A PCO-s dolgot már egyszer átbeszéltük Gigivel,és megállapodtunk,hogy ,bár másképp látjuk a dolgokat,nincs harag,sem sértődés miatta.
Kérlek benneteket ezután sem legyen belőle probléma,hiszen minden ember belátása szerint gyógyul,gyógyítattja magát,ill. rendelkezik testével.KépAz pedig,hogy különböző módon vélekedünk,sokszinűsíti a világot.
Szóval nincs harag ugye????????!!!!!!!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Izé,nem Norcolut,hanem DuphastonKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kriszti,

én nem haragszom Gigire, nehogy félreértsd. A PCO-s dolgot ráhagytam, azt tesz amit akar, ha van pé-je és simán terhes a Clostytól, akkor majdnem mindegy.
Én csak azon csodálkoztam, hogy idejön, kérdez, én kifejezetten a Duphaston abbahagyása kapcsán, óvatosságból rámutattam valamire (2-3 szemmel tovább kellene szednie, és óvatosság senkinek nem ártott még...), felhívja a dokit, nekünk mégsincs igazunk... ossza meg velünk akkor, mit mondott a doki, nem? Dehogy "felidegelni" jöjjön majd... ez nekem fura volt.

Alice, hát igen, amit leírtál, az mégiscsak olyan, mint a mesében... megkérdezhetem, melyik ország ez? Hogy megy ott az eü-i ellátás, most a finanszírozás részére gondolok?
s_norka
 
 


Alice csodaországban... Kép Kép
s_norka
 
 


Szió!

segitség kellene. az LH/FSH mennyi kell hogy legyen???
prolaktin 219mIU/l ez jó?? ez mi???

gina
Vendég
 


okr,
dehogy haragszom énKépsem norkára se senkire rád meg aztán végképp nemKép segíteni akartál azzal hogy ide invitáltál és ezért hálás vagyok nekedKépén hibáztam mert ha visszaolvastam volna egy kicsit(amire sajnos nem volt időm)akkor rájöttem volna hogy én nem vagyok ide valóKép
szóval a másik topicba találkozunkKép

norka,
a "felidegeleni" szót azért használtam mert próbáltam menteni a menthetőt és kicsit enyhíteni a paprikás hangulaton,természetesen nem gondoltam komolyan!!!!!!!!!!!!!!!!elnézést ha rosszul sült elKépnem gondoltam hogy komolyan veszed!
és a doki ügybe meg nem szeretnék belemenni mert értelmetlennek tartomKépköszönöm a tanácsokat,elgondolkodtam rajtuk.

Remélem ezzel mindent tisztáztunk,nincs harag senki feléKép
Vendég
 


Sziasztok!
Almodo!Múltkor akartam kérdezni Tőled,hogy Te meddig szedted az Estrofen-t?Írtad,hogy ezzel lett vastagítva a méhnyálkahártyád...
Bár,most majd bizti előre rákérdezek a dokimnál...nehogy lelépjen ismét külföldre...Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: