Új privát üzeneted érkezett!

Képzeljétek...

voltam ma dokinál és van PÉ-m. Méghozzá egy szép 18-as. És most már a mnyh-ám is 9-es.
Szóval csajok a remény és az Aspirin C úgy látszik megtette a hatását. :)
Remélem ez így is marad hétfőn meg még utána 9 hónapig :)
Ugyanis hétfőn lesz a nagy inszemes nap. De mivel írtátok és küldtétek a cikkeket, nagyon valószínű, hogy apát még ma este azért elcsábítom. Talán akkor még meglesz az a 72 óra :) :oops:

Kép

Kép
princzike
 
 


Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára luli 2008.10.17 13:23-kor.

Kép

Kép
luli
 
 


Juhhhhhhhhhhhhhééééééééééééééééééééééj Princzike!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nagyon jó híreket hoztál!!!!!! Mennek a drukkok ezerrel!!!!!!!!!Ügyik legyetek!!!!! :wink: :wink:

Nita, Te hogy érzed??? Lassan Te vagy a tesztsoros!!! :wink:

Kép

Kép
luli
 
 

 
 

Sziasztok!

Amint látom most nincs túl sok jó hír :( A fene egye meg pirit :evil:
Euonymus ne keseredj el. Bár logikus amit írtál, de akkor se!!

Princzike örülök neked és én is drukkolok :lol:

Luli egy aprócska kérés: Ki tudnád javítani a tábliban a ciklus napomat 14.-re? Köszi

Mimilee tök jó amit párodról írtál :lol: Látod minden rendben lesz :D

Csajok kérdeznék tőletek valamit. Bocsi, de csak a pestiekhez szól :oops: Bár legjobb tudomásom szerint nem vagyok terhes, de sürgősen dokihoz szeretnék menni és a 7en olyan rossz dolgot hallottam a dokimról, hogy többet én oda nem megyek. :shock: Igaz csak kétszer voltam nála, de akkor is.
Szóval a kérésem az, hogy tudnátok e esetleg ajánlani nekem egy nagyon szuper dokit? Valakit, akiben vakon bíztok és nagyon jó, nem az a bunkó típus, aki foghegyről válaszol a kérdésekre. Még az ismerőseim közt is érdeklődök, de minél több ajánlásom van annal jobb. Amint lehet be akarok jelentkezni vkihez. Nagyon köszi előre is.

Most be kell sajna fejeznem, de később még megpróbálok jönni és akkor teszek fel képet Barnusról.

Addig is pusza mindenkinek és jó hétvégét kívánok nektek
és persze piri húzzon a sunyiba mindenkitől :evil:

Kép
nyanya77
 
 


Princzike ez szuper!!! Sikerulni fog!!! Biztos vagyok benne!!!
Nyanya en sajnos nem tudok dokit .... varjuk a kepet Barnusrol!
Vendég
 


Princzike!
ez szuper!!!! én nem biztos, hogy a hétvégén netközelben leszek, úgyhogy akkor most mondom, hogy hétfőn nagyon fogok gondolni rád, és ahogy tudsz, jelentkezz, hogy mi volt!

Luli drága,
nem mintha ezzel be tudnék előzni bárkit :) - ígyis-úgyis Princzi mellett leszek, de én ma járok a 12. napomon.
ja, és mondtam már, hogy médg semmi tojcsi? nemértem...

Nyanya,
nekem van egy szuper dokim, imádom. egy gond van vele, hogy nem ismerek senkit, aki nála szült volna, szóval ilyan fajta referenciám nincs. de én már kb. 4 éve járok hozzá, és nagyon megbízom benne. a részleteket küldöm priviben.
mimilee
 
 


hú csajok,
képzeljétek, mit találtam!!!
most, hogy Nyanyának kerestem a dokim elérhetőségét, megtaláltam a tárcámban az utolsó vizsgálatom eredményét.
ez tavaly szeptemberben volt, amikor rákszűrésre mentem, de mondtam, hogy majd szeretnénk babát (akkor azt hittem kis naívan, hogy pár hónapon belül majd nekilátunk...), és nézzen meg ilyen szemmel is.
meg is vizsgált, mondta, hogy minden oké, de akkor még nem nézegettem a papírt, amit adott, és nem is értettem volna.
az van rajta, hogy szabályos szerkezetű 7mm vastag nyálkahártya. ez oké? ennyinek is kell lenni?
illetve, hogy " j.o. ov.-ban 16 mm átm. a domináns tüsző" - ez gondolom azt jelenti, hogy a jobb oldali ovulációban (?)... stb... a 16 mm az normális? tehát akkor pont az pé idején voltam.
segítsetek!
köszipuszi,
mimi
mimilee
 
 


kicsit durva valóban, hogy egy éve hurcolom ezt magammal (csak azért mert rajta van a dokim elérhetősége), de igazán még sosem olvastam el. belátom ez igazán gáz... de valahogy csak az utóbbi egy hónapban kattantam rá nagyon durván erre a témára, és akkor azon túl, hogy mondta, hogy oké vagyok, nem is említette, hogy megmérte ezeket a dolgokat... (na persze elolvashattam volna)
ne vessetek meg :roll:
mimilee
 
 


Princzike!
Megy a mega-giga drukk az inszemhez!!!!!Biztosan sikerülni fog!!!!!!

Mimilee!
Az ov.az az ovariumot jelenti,ami a petefészek latin neve.A 7mm nyálkahártya még nem annyira jó,olyan 10 felett mondják megfelelőnek,a 16mm domináns tüsző pedig azt,hogy ez a tüsző repedhetett meg aztán.Itt még nem történt meg a tüsző kiszabadulása,valszeg 1-2 nap múlva lehetett tüszőrepedésed,de ez jó eredménynek mondható.Én úgy gondolom,hogy ha akkor is ilyen 24 naposak voltak a ciklusaid,akkor kb.a 9-10.napon lehettél a vizsgálaton.És szerintem,ha gond lett volna bármivel,akkor úgyis szólt volna a dokid.
Úgyhogy nyugi,1 éve még minden rendben volt,tehát most is!!!
jucc 74
 
 


Ja,az lemaradt,hogy a j.o.=jobb oldali! :)
jucc 74
 
 


Jucc,
köszi, olyan jó, hogy vagy nekünk :)

(megpróbálok nem parázni a 7 mm-en. és arra fogni, hogy akkor még nem ittam annyit, mint egy teve. de két hét múlva a főnököm szabin lesz, és akkor elmegyek hozzá megint.)
mimilee
 
 


Mimi!
Hidd el,hogy minden rendben lesz!És nagyon örülök,ha bármiben segíthetek!
:)
jucc 74
 
 


luli nekem már 4 napja fáj jobboldalon a hasam..de most per pilanat a hasam közepe alul fájdogál gyengén.. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Loulou!
Igen szűkszavú vagy ma :roll: .

Princzike!
Akkor nagyon nagy drukk hétfőre, biztos mindben rendben lesz. Szép méretek ezek már, hétfőig még csak idd azt az aspirint :) .

Luli!
10. ciklusnap :D :D :D . Puszi :D .

Nita!
Sikerült képet kicsinyíteni?

Kép

Kép
ranita1979
 
 


ranita nem..de ha sokáig nem vagyok ma akkor a gép miatt van..nem nagyon enged fel sehova...kilép folyamatosan..max majd holnap leszek..ha megcsinálja a párom a gépet..de lehet tudok irni csak ritkán ma.. :( :?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hajnali hőmérőzéshez akartam még írni. Valami lehetett a levegőbe. A zuram 6 -ra jár dolgozni, fél 6 után szokott kelni. Felkelt, de fura volt nekem, hogy nem hallottam az órát. Egyszercsak arra ébredek, ott áll mellettem, felöltözve, azt mondja "te, én mér keltem fel, még csak 4.50 van?" :shock: :D
Aztán visszafeküdt ruhástól, még aludt egy picit.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Sziasztok.Én is ideértem végre gép elé....szerencsére nálunk mindenkinek saját laptop-ja van így nem foglaljuk el egymásét....
A helyzet nálunk,ha jól vettem észre d.e. megérkezett nyák néni,és du.2-kor elkaptam apát.....remélem nem volt későn,egyébként akartam kérdezni,hogy a nyák tüszőrepedés előtt közvetlenül jön,vagy utánna már?És ha kiszabadulnak p.s.-ek meddig jöhetnek össze a katonákkal???Még ezeket se tudom pontosan.... :oops: :oops:
Egyxénként amióta babázunk mi is,én is mindíg felpakolom a szekrény oldalára a lábaimat utánna,ezt a barátnőm tanácsolta,hogy több katona bemenküljön....bár ma nem sokat értem vele,mert csak 10 percet tudtam feküdni,rohantunk el utánna és inkább kifele jöttek azok a fránya fiúk...majd 2 hét múlva kiderül mire jutottunk.20-án lesz még a jónás napom,addig összebújunk még apival....
Ez a víz dolog olyan kemény csajok,alig iszok valamit,napi 0,5-1 l maximum,nyáron se többet.tudom,hogy nem jó,de több nem megy.... :cry:
Na most lépek,fáj a torkom kerülget valami.Tuti megint valami óvodás betegség.... :x

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Sziasztok!
Anita vagyok de csak percekre tudtam ma benezni, most is megyek sajtot reszelni :lol: . Na ez a homerozes mindenkit kikeszit, en rengetegszer ebredtem fel ugy ketto-harom korul es tanakodtam hogy most megmerem akkor az szamit e vagy inkabb a reggeli, de az meg keves alvas 7-ig. Na es olyankor becsaltam valamit hogy adjon pet a rendszer 8)
Vernike en azt hallottam hogy ugy husz perc utan a katonak mar a mehben vannak es hogy az a folyadek ami kifolyik :oops: az mar csak az, hogy - igy volt leirva - az anyag "elfolyosodik" tehat megvaltozik az allaga es azert folyik ki, de az mar nem gaz... Na ezt jol leirtam megint. Tisztara folyadek szakerto vagyok, ugye Mimi?
Ja sajtot a fonduhoz reszelek, ketszer tizenot deka sajt (trapista es ementali) masfel deci feherbor, a bort felforralni egy fokhagymaval kikent labosban, beletenni fokozatosan a sajtot es addig keverni mig megolvad benne. Aztan kis kenyerkockakat martogatni bele. Fini nagyon igy vacsira :wink:
Puszi nektek! Holnap jovok!
Vendég
 


Loulou köszi az infót....eddig erről semmit se tudtam,de most nagyon megnyugtattál....
Hol vagytok többiek?

Vernike

Kép
vernike25
 
 


hello! vagyok csak épp bacardiztunk egy kicsit apival. :wink: néha jó is kikapcsolni. mondtam neki, ha elfogy a gyógyszere, nem hőmérőzök, jól benyakalunk és jót szexelünk, nem görcsölünk.... és hátha. :roll:
Vernike és is csináltam már ezt. lábfelrakás, ilyen és olyan póz.... de eddig semmi. remélem nektek bejön. egyébként én is úgy hallottam ahogy Loulou írta.
na megyek mert nagyon álmos vagyok. nem tudom mi van. eész nap majd le ragad a szemem.
sziasztok!

Kép
kissedi
 
 


Sziasztok!

Milyen aranyos gyerkőceitek vannak!

Az a fránya piri :twisted: :twisted: :twisted: Ennyi negatív után már csak jó történhet mindenkivel!!!

Nyanya! Én tiszta szivemből tudom ajánlani a dokimat. Mindig az Sztk-ba mentem hozzá, van magánrendelése is, de soha nem mondta h menjek oda. Soha nem adtam neki egy fillért sem, csak a szülés utáni 6 hetes kontrollon és soha nem is említette h mennyit kellene neki adnom. A szülésnél végig mellettem volt, bíztatott, nyugtatott. Nagyon kedves, bár néha tud mufurc is lenni. Baromi alapos, minden vizsgálat kb 20 perc nála, mindenkinek csinál uh-t h nincs-e vmi baja. Két héttel túlhordtam Petrát és 2 naponta hívott telefonon h hogy vagyok, és nem akar-e jönni a baba. Ja, és nő.

Petráról 2 kép:
Kép Kép

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Köszönöm nektek a drukkokat és remélem így is lesz :)

Mimilee
Mindent bele :) Remélem együtt mutathatunk fel egy jó kis zebracsíkot :)
Viszont az eredményeid szerintem teljesen jók voltak. A barátnőmnek 6 mm -nél is megtapadt :)
Szerintem menni fog :lol:

Vernike gyógyuljál! Nehogy nekem a végén beteg legyél!

Viszont az mindeféle képpen segít szerintem, ha egy 20-30 percet az ember rápihen, hogy minél több katona jusson be :) Inszemen is úgy csinálja a doki, hogy belő mindenkit és utána még fekszel ott egy darabig. :)

Kép

Kép
princzike
 
 


Teri :)
A kis Petra egy tündér :) Nem semmi az a huncut kis mosoly :)

Kép

Kép
princzike
 
 


Viszont most elteszem magamat holnapra :)
Mindenkinek jó éjt!

Kép

Kép
princzike
 
 


Nyanya
Sjanos azt kell, hogy mondjam, hogy én nem is biztos, hogy tudnék neked ajánlani. Nekem az SZTK-s doki, ahvoa előzőleg be foltam jelentkezve nem jött be, de ahol most lakunk még nem voltam nőgyogyinál, viszont már hallottam egy nő nődokiról nállunk a kerületben, aki jó. De tapasztalataim sajnos nincsennek.
Ahova meg most járok az egy magándoki, mert őlegalább foglalkozott a problémámmal. (ennyi pénzért ajánlom is neki... :twisted: )
De ha gondolod...?

Kép

Kép
princzike
 
 


Jucc
Jó lett az új vonalzód :)

Kép

Kép
princzike
 
 


Lányok!

Ezt most találtam a neten:
Hol a ciklus közepe?
Az, hogy az ovuláció a 14. napon történik, sajnos mítosz. Nemcsak minden nőnél lehet különböző az időpont, hanem egy nő is ovulálhat havonta más-más napon. Nem mindenkinek 28 napos a ciklusa, és nem mindenkinek a számtani középnél van peteérése. Épp ezért fontos, hogy amikor teherbe szeretnél esni, pontosan tudd, mikor van a peteérés – ennek megállapítására számos módszer közül választhatsz.

A tüszőrepedés után a petesejt 12-24 órán át termékeny, ám ez a legtöbbször inkább csak 6-12 óra. De mivel a spermiumok 3-6 napig is eléldegélnek a nő szervezetében, ezzel összesen 4-6 termékeny napot kapunk. Ahhoz, hogy a terhesség bekövetkezzen, ezeken a termékeny napokon kell dolgozni rajta, ám az sem mindegy, mikor és hogyan.

Honnan tudhatod, mikor van peteérésed?
A hőmérőzésen és a hormonszint-teszteken kívül a legbiztosabb és legegyszerűbb módszer a hüvelyváladék vizsgálata. Ez a váladék teljesen normális jelenség, és állaga a ciklus fázisaiban változó. A fogamzáshoz termékeny hüvelyváladékra van szükség, ez segít a spermiumoknak életben maradni 5 napig, megóvja őket a hüvely savasságától, és könnyebbé teszi a spermiumok útját petevezetékben, hogy a fogamzás létrejöhessen. A tüszőrepedés előtt megváltozik a hüvelyváladék állaga, és a legtermékenyebb állapotban leginkább a tojásfehérjére emlékeztet – ezt könnyen ellenőrizheted, amikor vécére mész. Amikor ilyet tapasztalsz, akkor van a legnagyobb esélyed a fogamzásra.

Mikor kell ágyba bújni?
Természetesen a legjobb akkor, amikor a nő a legtermékenyebb, ám ezt sem szabad ész nélkül csinálni. A legtermékenyebb időszak a tüszőrepedés előtti két-három nap, és az utána következő huszonnégy óra. Bár a spermium akár öt napig is életben marad egy jó minőségű hüvelyváladékban, jellemzően ez legfeljebb három nap.

Általánosan elterjedt nézet, hogy a tüszőrepedés napja a legjobb nap a babakészítésre, pedig ez nem feltétlenül van így:

- Sok nőnél a legtermékenyebb nap a tüszőrepedés előtti nap, nekik ez a termékeny váladék utolsó napja. Mivel ez segít a spermiumoknak eljutni a petesejthez, legnagyobb részt ezen múlik a teherbeesés esélye.
- Előfordul, hogy a hüvely kiszárad már a peteérés napján. Ha nincs hüvelyváladék, nem sok esély van arra, hogy a spermiumok időben és életben eljutnak a célállomásig.
- A legjobb, ha a spermium már ott van a petevezetékben, mire a tüsző megreped. Mivel órákba telik neki, hogy odaérjen, ezért jobb még bőven a peteérés előtt elindulnia, különben az esélyek a teherbe esésre csökkennek.

Kép

Kép
princzike
 
 


Milyen gyakran csináljátok?
Feltételezve, hogy a férfi spermiumszáma és azok mozgékonysága megfelelő, és minden adott a terhességhez, huszonnégy óránként érdemes nekifogni a dolognak – legalább is abban a néhány termékeny napban feltétlenül. Így biztosan beleesik majd a legtermékenyebb nap is, és marad idő arra is, hogy a megfelelő mennyiségű spermium termelődjön.

Ugyanakkor a legtöbb pár esetében ez nem ilyen egyszerű. Két-három sikertelen ciklus után érdemes az alacsonyabb spermiumszámmal vagy motilitással számolni még akkor is, ha erre nem történt vizsgálat. Ilyenkor jobb, ha csak minden másnap történik aktus, 48 vagy esetleg 36 óránként. Az utóbbi kissé trükkös lehet az időbeosztást tekintve, hiszen így kora reggelre esik minden második alkalom – a férfiak nagy örömére, illetve este 7-8 felé kell nyugodt, háborítatlan idő találnotok, ami már meglévő gyerekkel komoly kihívás lehet…


Mindenképp kerülendő dolgok

- A nyál megöli a spermiumokat, így az orális szexre ez nem a legjobb alkalom.
- Síkosítók: a legtöbb szintén rossz hatással van a spermiumokra. Ha mindenképp használni kell, vegyetek olyat, ami kifejezetten elősegíti a fogamzást, vagy használjatok valódi tojásfehérjét.
- Veszekedés: a párok legkönnyebben az érzelmi biztonság idején tudnak babát nemzeni. Ha nézeteltérésetek van, sértődöttség, vagy szomorúság, az nagyban csökkenti a teherbe esés esélyeit.
- Kávé, koffein: napi 300 mg-nál több koffein nem csak a fogamzás esélyeit csökkenti a felére, hanem a vetélését növeli – érdemes nagyon lecsökkenteni a kávé, kóla, fekete tea mennyiségét.

A legjobb pozíciók
A pozíciókat tekintve a lényeg, hogy a hüvely vízszintesen vagy hátra dőlve legyen, amikor a magömlés bekövetkezik. Ebből kifolyólag a klasszikus misszionárius póz, illetve a hátulról való behatolás ideális, utóbbinál egészen a méh közelében landolhatnak a spermiumok. Vigyázzatok ugyanakkor, hogy ne legyen annyira mélyen az a magömlés, mert így a méh mögött „megáll” az ondó, és ha egyszer onnan elindul lefelé, nehéz dolga lesz a sejteknek a megfelelő helyre visszakerülni.


kapcsolódó anyagok

Egészségesen ess teherbe!

Ásványi anyagok döntik el a gyerek nemét?

Kifejezetten kerülni kell azokat a pozíciókat, amikor a nő van felül, vagy közel függőleges helyzetben van, elvégre így a gravitáció is szegény utódsejtek ellen dolgozik, és azonnal elindulnak kifelé a hüvelyből. Ugyanebből az okból fontos, hogy a magömlés után ne ficánkolj, és ne ilyenkor kezdjetek utójátékba, hanem feküdj le hanyatt, és maradj nyugodtan 15-20 percig. Akár párnát is tehetsz a derekad alá, hogy esélyük se legyen a srácoknak másfelé menni, mint fel a petevezetékbe. Ezt az időt nyugodtan kihasználhatjátok egy kellemes beszélgetésre, tervezgetésre, vagy masszírozzátok egymás talpát, csináljatok bármit, ami pozitív és szeretetteljes – biztosan segíteni fog.

Kép

Kép
princzike
 
 


Azárt ez a cikk most kicsit kiváncsivá tett....
Szerintetek, ha én most pénteken együtt voltam este apával, akkor má hétfőig (kora reggelig) ne nagyon? Mondjuk számoljunk az esetünkben 24 órával.

bocs... egy kicsit hosszúra sikerültem így szombaton reggel éhgyomorra....

Kép

Kép
princzike
 
 


Sziasztok Kislányok!
Jó reggelt Mindenkinek!

Princzike!
Köszi a cikket, nagyon érdekes volt, arra, hogy mikor legyetek együtt, nem tudok mit mondani, viszont az fix, hogy nem iszok több kávét. Már több helyen hallottam, hogy akár a felére csökkenti a teherbeesés esélyeit. És ugyanígy a fekete tea is.

Mimilee!
Azon, hogy mi mindig ugyanazt írjuk, már én is csak röhögök. Úgy látszik, teljesen egyformán jár az agyunk. Ezért választottunk közel azonos pasit is. Szerintem megállapodhatunk abban, hogyha egyikünk ír, akkor a másiknak már nem kell mondania semmit, mert úgyis ugyanazt gondoljuk mindenről. :lol:
Szerintem mi pozitívat is együtt fogunk tesztelni, majd novemberben. Most már az az egy hónap ide vagy oda semmiség. Jó lesz így? :D

És akkor a napindító jó hírem Mindenkinek! :wink:
Tegnap api odajött hozzám, átölelt, azt mondta szép vagyok és a novemberben ő is benne van. :!: :!: :!: Azért írom le, mert szeretném, ha osztoznátok velem az örömömben, nem csak amikor bánatom van. Nagyon jól esett, hogy amikor el voltam keseredve, senki nem utálkozott, hanem mindenki csak biztatott és mellettem állt. Szóval KÖSZÖNÖM MINDENKINEK, jó hogy ilyen barátaim vannak.

Remélem mindenkinek szép napja lesz, legyetek jók, majd jövök!
bikfy
 
 


Bikfy
Örülök, hogy jól alakulnak nálatok a dolgok :) és remélem jövő hónapban csak zebracsíkos teszted lesz :!: :lol:

Kép

Kép
princzike
 
 


Sziasztok lányok!

5 óta fennt vagyunk :roll: (gyerek is :shock: ), ebéd fő. Remélem meg is lehet majd enni, mert én olyan náthás vagyok, meg fáj a torkom, hogy ízét sem érzek semminek :twisted: :twisted: :twisted: . Csodálkotzam volna, ha megúszom.

Amit Vernike kérdezett az engem is érdekelni, hogy ez a bizonyos nyák mikor jön? Közvetlen tüszörepedés előtt? Vagy?

Pruci, Petra egy csodaszép kislány :D . Itt tényleg csak gyönyörű gyerekek vannak :D .

Princzike!
Köszi, hogy megosztottad velünk ezt a cikket. Amin jót vigyorogtam, hogy kerülni kell azokat a pozíciókat, ahol a nő függőleges helyzetben van :P :P :P

Bikfy!
Nagyon örülök az örömödnek, tudtam, hogy úgyis megjön az esze :D .

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Ma megyek és veszek aspirin c pezsgőtablettát, Princzikén felbuzdulva. Azt mikor kezdjem el inni? Pé előtt, után vagy már ihatom is?

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Sziasztok lányok!

Petra nagyon édes, szép kislány! :lol:
Princzike, tök jó a cikk, köszönjük!
Bikfy, nagyon jó hír! Örülünk Neked! :lol: :lol:

Anita, jobbulást Nektek és hajrá aspirin C. Tegnapelőtt én is ittam egyet, de ma emegyek és veszek! vagy így, egy héttel mensi előtt, már nem ér semmit?

Nita, mennek a drukkok, hogy Piri ne látogasson meg!

Kép

Kép
luli
 
 


Jó reggelt Lányok!

Teri!
Nagyon édes és gyönyörű Petra,a kistesó is bizti ilyen szép lesz majd!

Princzike!
Neked is szupi a vonalzód,most néztem,hogy mindketten szivescskés motívumot választottunk! :) Asszem,ma elballagok a gyógyszertárba és én is veszek Aspirint ,úgyis fáj egy kicsit a torkom,meg ártani,bizti nem árt!Te mennyit szedtél belőle?

Bikfy!
Na,látod,minden elrendeződik szépen,apinak is megjött az esze,nagyon örülök és mindent bele!!!! :wink:

Anita!Igen,a tüszőrepedés előtt változik meg a hüvelyváladék tojásfehérje szerűre.
jucc 74
 
 


Anita,ihatod már most,mert elvileg a nyálkahártyát vastagítja és az a beágyazódáshoz kell és Te még a pé előtt vagy!

Luli,végülis ártani nem ártasz vele,mert ha már ott a bébi(márpedig mért ne lenne ott???),legalább puha ágyikót csinálsz neki! :)
jucc 74
 
 


Sziasztok!


Princzike, olvastam, hogy nagy nap lesz hétfőn! Nagyon drukkolok Nektek, remélem sikerül!

Bikfy, örülök, hogy jól alakulnak Nálatok a dolgok, remélem összehoztok egy bébit.

Nagyon édesek a gyerkőcök, Petra is egy tündér! Olyan jó gyönyörködni a fotókban!

Mindenkinek nagyon szurkolok teljes szívemből!!!

De úgy tűnik nehéz az élet....
Lányok, én most nagyon magam alatt vagyok..... :( :( :( szerintem korai volt a hétfői örömöm.... ma egy szál csík sem jelent meg a reggeli teszten. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Akkor ez most tutira azt jelenti, hogy nem vagyok várandós? Egyébként tegnap 28-ára jelentkeztem be dokihoz, akkor azt hittem, hogy a pozitív hírek miatt megyek...... :( Se piri, se csík, hő lement ma 36,4-re 37-ről..... :( Ki tud tanácsot adni?? .... semmihez nincs kedvem......

Kép
judi79
 
 


Sziasztok Csajok!!!


Pruuuuuciiii micsoda babad vaaan!!! Azta de megszorongatnam!! Nagyon edes!
Princzike koszi a cikket! En oszinten megmondom nem tanacsolom neked hogy hetfoig egyutt legyetek... Persze valoszinu minden rendben a katonakkal, erosek, sokan vannak es jol mozognak. De ha van egy pici esely hogy valami miatt (faradtsag, gyengeseg, bujkalo betegseg stb) egy picit gyengebbek, akkor az esely no azzal ha most nem bujtok ossze. Es szerintem jobban no az esely erre gyengebb katonak eseten, minthogy eros katonak eseten csokkenne amiatt, hogy nem bujtok ossze minden nap... Ugye erted mire gondolok? :roll: :lol:
Ranita az Aspirin plusz C ben mennyi hatoanyag van? En azt javaslom Aspirin protectet vegyel, abban csak 100 mg, es allitolag azt javasoljak ilyen celbol (merthogy a tul nagy dozis sem jo, legalabbis ezt hallottam :roll: ).
Bikfy jaj nagyon nagyon orulok Neked!!! Teljes szivembol!!! Es hajra november!!!! Biztos vagyok benne hogy hamar menni fog neked :wink:
Judi sajnos ez nem jo hir... :? Vagyis hogy leesett a hod... Bar lattam mar olyan hogorbet amiben a kontroll csik ala esett a ho, aztan megint fel... Ne keseredj el, holnap merd meg, hatha visszamegy! (A teszt miatt ne aggodj, van hogy meg korai a teszteles es csak tobb nap utan mutat ki valamit - ez fugg a teszt erossegetol is)
Vendég
 


Ranita
Gyógyuljál. Legalább az Aspirin C is használ egy kicsit :)
EGyébként nyugodtan ihatod már. Én is mindig PÉ előtt iszom :) Azt viszont nem tudom, hogy utána is kell-e inni... ?

Judi
Köszönöm a drukkot. Remélem mindenki drukkja meghozza a már nagyon várt eseményt :lol:
Viszont szerintem még nem kell elkeseredned. Holnap reggel csinálj még egy tesztet :) Szerintem tuti van ott valaki.. :) Hány napja is késik neked?

Kép

Kép
princzike
 
 


Ranita meg annyi hogy az aspirin protectet folyamatosan lehet szedni (valoszinu a kis mennyiseg miatt), meg a terhesseg kezdeti szakaszaban is, mert csokken a veteles eselye.
Vendég
 


Loulou
ok, bár egy kicsit a vége felé annak, amit írtál elbizonytalanítottál, de van benne valami. Péntek kipipálva, addig meg hadd gyülekezzen a harcra kész sereg hétfőre :lol: :oops:

Kép

Kép
princzike
 
 


No én ezt nem is tudtam. Akkor tök jó, hogy én meg nem ittam PÉ után ilyen pezsgőtablettát :)
Remélem azért nem árt, hogy a nagy nap előtt én az erősebbiket ittam, hogy pár nap alatt az 5-ös mnyh-át 10 körülire turbózzam :shock:

Kép

Kép
princzike
 
 


Miben bizonytalanodtal el? Hogy ha erosek akkor jobb nekik a naponkenti?
Vendég
 


Probalok rola valami cikket nezni a neten, mindjart jovok.
Vendég
 


Nem...
Hanem.... párom most van túl egy jó kis takonykóron és persze az ehhez tartozó kis hasmenésen. Természetesen a hét első felében még taknyozott egy kicsit, de úgy néz ki, hogy szerda óta teljesen jól van.
Így arra az álláspontra jutottam, hogy most elég volt péntek este, aztán jöhet a hétfő.

Most mennem kell.

Kép

Kép
princzike
 
 


Az Aspirin terhességi rátát növelő hatásáról

Az Aspirin hatóanyagát képező acetilszalicilsavat 1897-ben szintetizálták. A gyógyszer a napi rutin terápiában, mint gyulladásgátló, fájdalomcsillapító és lázcsökkentő szer alkalmazott. Az acetilszalicilsavnak a prosztaglandinok (a szervezet szinte valamennyi életfontos működésében szerepet játszó anyag) szintézisében játszott szerepének felfedezése után, a 70-es évek elején felismerték a véralvadásra gyakorolt hatását is. Így nem véletlen, hogy ettől a pillanattól kezdve előszeretettel alkalmazták (és alkalmazzák ma is) a szív- és keringési rendszer megbetegedéseinek kezelésében is.

A szülészeti hasznosíthatóságát régóta ismerjük: növeli az újszülött súlyát azokban az esetekben, amikor a magzat elmaradt fejlődése (un. méhen belüli retardáció) a lepény csökkent keringése következtében jön létre. Tudott dolog az is, hogy használata kimutathatóan csökkenti az ismétlődő vetélések gyakoriságát is.

Egy közelmúltban megjelent tanulmányban arról adnak hírt, hogy kis dózisú Aspirint a lombikbébi program során alkalmazták és azt találták, hogy közel kétszeresére növekedtek a teherbeesés esélyei az acetilszalicilsavval is kezelt csoportban. A fejfájás elleni gyógyszer azonnal komoly főtörést is okozott: vajon véletlen-e a hatás, milyen lépéseken keresztül képes segíteni a gyógyszer az embriók beágyazódásai arányát, hogyan képes csökkenteni a korai veszteséget?

Miután a keringésben betöltött jótékony szerepe közismert volt, erről az oldaláról volt kézenfekvő a kérdést megközelíteni. A petefészek gyógyszeres kezelése, a petefészek stimuláció számos tüsző (follikulus) érését segíti elő, ami a petefészken belül csak új erek létrejöttével valósulhat meg, magának a petefészek keringésének is jelentős mértékben fokozódni kell a többszörös tüszőérés optimális létrejöttéhez. Ezzel párhuzamosan a méhnyálkahártya is fejlődésnek indul, vastagszik, és alkalmassá válik a megtermékenyített petesejt, a préembrió befogadására. A kutatók megvizsgáltak az említett szervek vérellátását és megállapították, hogy az Aspirinnel kezelt csoportban fokozódott a méh, a méhnyálkahártya és a petefészek keringése. Mindez lehetővé tette, hogy a kezelések hatására több tüsző érjen meg, így szignifikásan több petesejtet szívhassanak le a follikulusok ultrahangvezérelt punkciója során. Az már logikusan következik az előbbiekből, hogy így több préembrió fejlődését lehetett megindítani, a visszaültetés előtt nagyobb volt a választási lehetőség, a létszámfeletti embriók mélyhűtve tárolásával és későbbi ciklusokban történő felhasználásával pedig az un. kumulatív terhességi rátát lehetett tovább javítani. Áramlásvizsgálatokkal azt is meg lehetett mérni, hogy a méhnyálkahártya alatt futó piciny artériák és vénák keringése is fokozódott, ami a megtermékenyített petesejtek beágyazódásának egyértelműen elősegíti.

A keringés fokozásán kívül számos, egyéb jótékony hatást is tulajdonítnak az Aspirinnek. A bevezetőben említett prosztaglandinok szintézisének gátlásán keresztül csökkenti a méhösszehúzódások számát, így az embrió-visszaültetések utáni kilökődések valószínűségét is csökkenti. Miután a prosztaglandinok a lokális gyulladásos reakció mediálásában is komoly szereppel bírnak, ennek meggátlása a beágyazódási rátát szignifikánsan növelheti.

Nem lenne okos dolog azonban azt hinnünk, hogy a válogatás nélküli Aspirin terápia minden meddő házaspár gyermekhez jutását megoldja, itt a panácea. Számos tanulmánynak kell még elkészülni, hogy a hatás minden részletét tisztázni lehessen. Azt mindenestre megállapíthatjuk, hogy autoimmun megbetegedésekkel szövődött meddőségekben, ismétlődő vetélésekkel terhelt gyermektelenségek esetén, illetve azon pároknál, ahol családi anamnézisként trombózissal szövődött megbetegedések fordulnak elő, a megfelelő ideig és dózisban alkalmazott acetilszalicilsav terápia jótékony hatású lehet a meddőség elleni kezelésben, a terhesség létrejöttében.
Vendég
 


Nem tudom, mit gondoljak.... most csak negatívat tudok gondolni.... ma van a 42. nap, múlt hónapban ilyenkor érkezett piri, de akkor nem volt halvány csíkos tesztecske.... egyébként fájdogál a pocim is.... ha bébi lenne, ma kellene számításaim szerint a 4+4. napon lenni, mégsem mutat semmit. Tegnapelőtt este még volt csík, ma gyógyszertári tesztet használtam....

Kép
judi79
 
 


Harmadik bekezdes: kis dozisu aspirin, azaz asirin protect
Vendég
 


Judi kerlek legyel turelmes! Es ne keseredj el!!! Bizz a holnap reggelben!!!
Vendég
 


Loulou köszönöm a biztatást, aranyos vagy.

Kép
judi79
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?