Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Bocsi a késői írásért, de korán kelek, későn fekszem és még így sincs időm mindenre :( kész...

Mumi jó ez a bünti sarok :) Csak félek Beni nem bírná: 10 mp és felugrik mindenhonnan, mert nem bír meglenni egy helyben :( Még rohanó stádiumban van szegénykém... Futkosunk utána egy séta alatt is.
Én már majd 60 kiló vagyok, szteroid óta stagnálok sajna :( Kb 2 hónapja hagytam el, nem értem mért nem megy már le... Nem eszek többet se pedig. Anyu szerint nyugodjak bele, kezdek "asszonyosodni"...
Hát nem akarok belenyugodni.

Beni most esett hatalmasat 2 héte bölcsiben: leesett motorról álltában állítólag :( Akkora puklija let, h még doki se látott akkorát. Pár napra rá megint ráesett :( Szépen gyógyul, de van még ki huppli.

Mi amúgy nem fizetünk a bölcsibe szerencsére kaján kívül másra, max csoport pénzbe. :)

Mi majd mostanában megyünk mázsálásra... Kiv leszek.:)

Botkaman üdvözöllek!!! Kitartást!!! És tényleg összejön ha akar az a bébi!!! Mind1 h milyen az állapotod!!! Drukkolok!!! A munkahelyem rugalmas, kis csapat, otthonos, szóval ha beteg vagyok akkor otthonról tolom, nem gond vagy a kórházból :D De azt már nem akarom!!! Elég volt a kórházból, ideje meggyógyulni. Én BKV közlekedő vagyok és ért már probléma (becsúszás, rosszullét stb). Ez van...

Lica, teljesen igaz!!! Népbetegség lett sajna!!! :(

Julcsi, jobbulást, kitartást!!!!! Mi szerencsére megúsztuk a betegségeket! :) Max kis kuci meg orrfolyás volt. 1x kellett itthon maradnia 2 napra. Ja meg 1x hasmenéses vírusa vlt, de az pont csüt este jött ki így csak péntek nem ment. Meg most a lefejelésnél 1 napot. Nem egy beteges szerencsére, reméljük így is marad!!! Ha már a szülei "selejtesek" legalább Beni ússza meg :)

Bixi GRATULA!!!!! ez gyors volt!!! :D

Üdv lilit!!!! Szerintem ne aggódj!!! A dokik beállítják a gyógyszereket!!! És a terhesség allatt csak javul általában a betegek egészsége :) Amúgy milyen kint "betegnek" lenni? Én félnék idegen országban a betegségemmel kórházba kerülni... :(

Lica te nagyon szerencsés vagy a betegségedet illetően :) Irigykedem is!!! Nem kapott el annyira és időben terhes lettél, hogy visszafogja ;)

Mumi szurkolok ovi ügyben!!!!

Julcsi ismerős amit írsz bölcsi ügyben. Sajnos tényleg ők a pótmamák :( és igen, sok mindenben máshogy viselkednek ott mint otthon!!! Nálunk is cumival alszik és van hogy ebéd utén nem alszik egyáltalán, pedig bent jóétvágyú és egyből lefekszik és el is alszik!!!! Szóval ez van. Dackorszak mindenhol van ilyenkor. Adj időt neki, majd letörik a szarva. Nálunk nem olyan hatamas szerencsére.PErsze vannak mű sírások, meg hisztik, meg egyebek. De elmagyarázom neki a dolgokat és ált megérti, bár nem hatja meg. Nagyon sokáig visítva mentünk bölcsibe. Mindig tudták h mi vagyunk :) Aztán közölték h ez csak nekem szól, napközben kis kópé bent!!! Kész voltam. Az én szívemet kitépi amikor otthagyom amúgy meg jógyerek és vigyorgós bent!!!!
Ja és aranyerem lett oktban amikor leépültem!!!! Nem feltétlen kell fájnia annak!!! Nekem eleinte meg a végén semmi nem volt csak vérzés tőle!!!

Licaca RÉSZVÉTÜNK!!!!! Szobatisztaság? Melyik ovi is ez??? Munkával mi lesz??? Váltasz, keresel mást?

Nálunk Beni most kezdett beszélgetni, félig babanyelv, félig érthető :) Mondta múltkor pl, hogy én is szeretlek (lefekvéskor). olyan édi tud lenni!!!!

Csüt kapom 4. remicadet! Reméljük most nem cseszik el vénámat mint legutóbb... Lezsibbasztották könyöktől lefele a kezem, mert átszúrták a vénám és nem vették észre, hiába mondtam h rohadtul fáj és nem norm érzés... :(

Férjem küzd a porckorong sérvével tovább. Jelenleg ő betegebb kettőnk közül most! Nekem eddig úgy néz ki h bejön a pszichomókus autóttréningje :) Reméljük így is marad. Esküszöm jobban érzem magam 1-1 találkozó után!!!

Na megyek aludni, holnap munkanap :( Rövid volt még így is a hétvége sajnos!!! Még meditálnom is kéne...

Jó éjt és puszi mindenkinek!!!
tigris03
 
 


Sziasztok!
Yulcsi, tudom, hogy néha nem mennek egyszerűen a dolgok, de bízom benne, hogy minden rendbe jön, és a gyerkőc lesz az egyetlen téma, meg, hogy mikor jön a tesó !

Bixi,
Szuper,csak így tovább! :)

Tigris,
Én is nagyon féltem itt kórházba menni, otthon is tartottam az orvosoktól mindig. Itt az ejtett kétségbe, hogy mi lesz ha nem értem amit mondanak, vagy ha ők nem értik amit én szeretnék mondani, esetleg félreértések lesznek... De nem voltak. Betegnek lenni nyilván sehol nem jó. Ameddig csak lehetett halogattam a kórházat és a kezelés kérdését, de meg is lett az eredménye sajnos. Most már nem félek. A babával sem lesz gond bemenni. Láttam, hogy milyenek az itteni kórházak, és nem akarok semmi rosszat mondani, de az otthoniakhoz képest luxushotel :) Sajnos a szakértelemmel már vannak gondok. Szerintem kevésbé rutinosak, mint az otthoniak, és attól tartok diploma ide v. oda, szimplán butábbak is. Viszont a jó-szándék megvan, csak itt egy teljes csapat egyhetes munkája volt beállítani a gyógyszerezésem, ami a pécsi gasztrósomnak egyedül is ment.

Híreim egyenlőre nincsenek, reggeli rosszullétek sehol. Majd ha meglesznek a tesztek meg a 12 hetes UH már felszabadultabb leszek, akkor tudok majd b.mi újat mesélni.

Puszi lányok, a legjobbakat mindenkinek!
lilit
Newark
 
 


Sziasztok,

Örülök, hogy ez a fórum ilyen aktív.

Mangu!
A BMC-be járunk a János kórházba. A Brendont tudom ajánlani, mert bár nem olcsó, ki lehet fogni náluk kimondottan jó akciókat is.

Mumi!
Köszi a drukkolást, és kívánom, hogy nektek is mihamarabb összejöjjön a baba.

Yulcsi,
Sajnálom, hogy most rosszabbul alakulnak a dolgaid, de az a jó, hogy innen már csak felfelé vezethet az út. Elárulnád hol dolgozol? Mert néhány szakkifejezésed hasonlít az én szakmámra (audit, főigazgató).

Bixi,
Tudod már a baba nemét?

Lilit és Tigris!
Köszönöm nektek is a jókívánságokat!

Köszi mindenkinek a drukkolást. Most még jobban szükségünk van rá, mert tegnap voltunk dokinál, és máj. 27-én beültetés lesz!!! Már nagyon várom!!! Remélem az eszkimó babáinkkal is minden rendben lesz!!!
botkaman
 
 

 
 

távirati stílus megint...

mumi!
amikor Áronnal babás lettem, 3x850et szedtem, de március közepén erről is letiltott a gasztrós. még másnap a nőgyógyásznak sírtam, hogy nekem már sosem lesz babám... aztán 3 hét múlva zebrát pipiletm :D
szóval tk amikor babás lettem, akkor pont semmit nem szedtem a pcos-re.

amúgy én a ciklus.hu-t szerettem... hülye pé-t illetően, de ezt leszámítva jól lehet vezetni a hőt meg mindent rajta.

manugu!
xr-ből szedsz napi 2x??? ratard a cucc, nem kellene a napi adagot kettőre bontani! egyszerre kéne bevenni.

a rövid ciklussal csak akkor van baj, ha a lut.szakasz rövid. ha a follikuláris rövid, de van pé, akkor nincs gond. csak legyen meg a 12-14 nap közötti lut.fázis.
és ezt, hogy ez mennyi, illetve van-e elég progid, a hőmérésből lehet látni!!! szóval: ha nem is oldódik meg tőle a probléma, az kiderül, hogy mi is az pontosan.

botkaman!
kórházban dolgozok.
fagyibabáknak megy a drukk!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


sziasztok,

gyors bejelentkezek.

baba nemet meg nem tudjuk,de ma voltunk egy ujabb uh-n mert a klinikan futoszalag megy es ferjem nem is volt ott, ez a mai szuper volt, minden a legnagyobb rendben. megkertem a not es vegignezte az en beleimet is, minden szuper!! ennek nagyon orulok :)
medrol 4mg-on jelenleg.

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Julcsi, LH-tesztekkel méregettem, olyan 12-13 nap körül van pé, de a maradék ált. 12 nap mégsem elég megtapadni. Szép tüszőim is vannak, azokat még az inszemes időkben nézegettük, szóval az alapanyag megvan. Próbálkoztunk Utróval, nem használt.
Ugye ami anno használt, az a szteroid volt, "mellékhatásként" megmaradt a megtermékenyített pete, aztán amikor kiürült a szteroid a szervezetemből, azonmód el is vesztettem. És pl. a Dévaiban pont fel is írnak mindenkinek szteroidot alapból...

Csak az van, hogy annyit szenvedtem már... az utóbbi időben sok volt már a húsbavágó dolgokból. Kicsit próbáltam mostanság "carpe diem" lenni, hogy visszataláljak magamhoz. Sok volt a történésből; a vetélés, a vesével, műtétekkel kapcsolatos rengeteg kanosszajárás, mindeközben ugye fenntartani a céget is, amiben folyamatosan fúrt az ellenlábasom... Küzdeni, bakker, több fronton egyszerre. Egy elefántnak is elég lett volna és nagyon, nagyon mély nyomot hagyott bennem. Nem is gondoltam, hogy ennyire. Miután talpraálltam és otthagytam azt a céget, alig fél év után tavaly ugye az új helyről meg kirúgtak, mert a központban felvettek egy zsenit, aki mindent átszervezett és egybizonyos szint fölötti keresetűeket elküldetett; hálistennek hamar lett másik helyem, direkt nekem csináltak egy osztályt... Ott meg most, április végén behívatott a főnök, hogy hát, átszervezik az egész céget fentről és muszáj létszámot csökkentenie jelentős bérmegtakarítással... és ugye én vagyok az egyetlen, aki nemrég óta vagyok, tehát akinek még nem jár végkielégítés, úgyhogy vérzik a szíve, de bocsi, viszlát. Nyilván rögtön összenőttem a telefonnal és minden ismerőst felhívtam a szakmában, így két hét múlva interjúra mentem. A pénz elég sokkal kevesebb (haha, talán akkor hátha itt nem ütöm meg a lefejezendő szintet? ), nulla juttatás és kocsi sincs - de elsejétől kezdhetek. Nyilván igent mondtam, aztán meglátjuk.
Na, ezek a folyamatos orrbavágások alaposan megtanítottak az alázatra... de egyszersmind eléggé le is kötötték az energiáimat a babára koncentrálás helyett. És valahogy most még nem érzem, hogy volna erőm megint orvosokhoz járni :-(
Na jó, mindjárt megrázom magam, ígérem!

Kép
manguszta
 
 


Ja, a Brandonban voltam tegnap, fehér gatyó egy volt, hitvány kis anyagból, de akkora fém szegecsekkel, mint a felnőtt nadrágokon; se nem praktikus, se nem szép, úgyhogy nézegetek tovább.
Voltak kis öltönyök is - azon túl, hogy öltöny? babán? az volt a fura, hogy olyan rémes műszálas anyagból voltak... Még ha csak egyszer is adják a gyerekre, akkor is... Szóval, megyek tovább.
Viszont tagadhatatlanul nagyon jó érzés volt babaruhákat nézegetni, válogatni... :-)

Kép
manguszta
 
 


Mangu,
Én nem vagyok orvos vagy valami szakértő, csak a saját tapasztalataimról beszélhetek. Évekig szenvedtem én is, a végére már "az élni sem biztos, hogy akarok" állapotban voltam.
Na akkor jött el az a pont, mikor önző lettem, elkezdtem csak a magam kedvére tenni, nem foglalkoztam a tervekkel, a jövő súlyával. Eljárogattam otthonról, iszogattam is, dohányoztam is, minden félét ettem az diétás tanácsok ellenére. Ismerkedtem, élveztem az élet apró dolgait. Sokkal felszabadultabb lettem, nyugodtabb. Ekkor jött a baba. :)
A kellemes dolgok, bármennyire aprók is, sokat számítanak.
Neked is azt kívánom, hogy érezd sokkal jobban magad! :)
lilit
Newark
 
 


ahoi csajok!
kezd belémállni a para! ma megyek anesztre, holnapután epekövetlenítenek :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Lányok!

Mizu mindenkivel? :)

Youlcsi,
NO PARA!!!! 8) Minden rendben lesz!!!!!!!

Nálunk 1 jó hír: Danót felvették az oviba!!!! :lol: Hóember lett a jele. :)
Tegnap voltunk életünk első szülői értekezletén. Szeptember 2-án kezdenek.
Tegnaptól elkezdtük a pelus elhagyási projektet. :oops: Remélem, mielőbb leküzdjük!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


de furcsa már, hogy ovis lesz! nálunk szóba sem kerül... sőt, több olyan gyerekről tudok, aki nyáron lesz 3 és marad bölcsiben... Áronéknál mondjuk nem, de náluk is van 2010 őszi, akiknél fel sem merült az ovi lehetősége.
drukkolok, hogy simán menjen :)

ja, altatható vagyok :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Julcsi, már biztos túl vagy a műtéten! Gyors felépülést kívánok!

Danó, ovis??? :shock: Jééééé! :-) A hóember tetszik :-), könnyű is lerajzolni és aranyos jel. Biztos szeretni fogja!

Keresztelő megvolt, pindur keresztfiam nagyon ügyes volt, nem is sírt. Jóóó, ebben nagy szerepe volt az üvegcsillárnak :-) Rögtön kiszúrta magának, és abban gyönyörködött, hogy a besütő nap hogy csillog rajta. Anyukája nagyon izgult, hogy hát nem szeret másnál lenni, sírós, hisztis... Hát, tudjátok... nagyon édes, érdeklődő baba, szépen nézelődik, vadászik az ingerekre, örül nekik, teljesen jól lefoglalható. És könnyebb bánni vele, mint a foxival! :-)
Végül gyönyörű nacit kaptunk a Minimanóban. Többféle is volt, egy kantárosat választottunk Emberrel. Hát hogy mi minden van abban a boltban...! Imádnivalóak azok a rucikák! Mondtam is Embernek, hogy most már nagyon kéne az a gyerek! :-)

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok Lányok!

Youlcsi,
GYÓGYULJ GYORSAN!!!!!!!!!!!!!!!! :D Kitartás!!!

Mangu/ Keresztmami, :)
Örülök, h jól sikerült a keresztelő. :D Bébi jól viselte a dolgot, az a lényeg. Anyák meg mindig izgulnak ilyenkor... 8)

MiniManó nagyon jó!!! Mi nagyon sok mindent ott szereztünk be anno. A gyerekszoba bútort is náluk vettük. :) Szeretem. Órákig tudok én is nézelődni és molyolni náluk... :lol: Most majd az ovis cuccokat szerezhetem be!

Tényleg, sikerült utána nézned/érdeklődnöd a homeopátiás szernek? Olyan jó lenne, ha használna!!!! 8)

Bizony, Danó ovis lesz szeptembertől! :) 1 hete játszom vele a pelus mentességet, de eddig csak a napi 3-4 váltás ruhánál járunk. Azt mondják az okosok, h ebben a nyári időszakban általában 2 hét alatt leszoknak róla. REMÉLEM!!!!! Ez az abszolút feltétele az ovinak.

Június 30-tól megyünk nyaralni 1 hétre Alsópáhokra. Remélem, onnan már úgy jövünk vissza, h totál szobatiszta... :roll:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


köszi, túléltem. nem volt leányálom. ha nem haragszotok, csak bemásolom a beszámolót

Szóval mentem reggel, felvettek, elhelyeztek, átöltöztem, mondták, 2. leszek. bevettem a nyugibogyót, ágyra fel,
liftbe be, műtőbe át. ott vetkőzés, letakarás, szigetelés (bekötöttek az eph-ba :D), branül, közben nézem, hogy takarítják a műtőt, és viszik el az elődömet... betolnak, hallom az ismerős hangokat, köszönök is, adják a vénás cuccot, szóljak ha szédülök, közben maszk, mondom nem szédülök... és ezerrel koncentrálok: nem alszom el, csakazértsem alszom el :D kinyitom a szemem, mocskosul fáj, de nincs hangom, nem tudok szólni... vagy nyilván mégis, mert valaki mondja, hogy majd a kórteremben kapok fájdalomcsillapítót... liftbe be, fel a 4.re, kórterem, kapaszkodjak, meghalok, ha megemel... Algopyrin infúzióba tol, doki jön. vérzékenyebb voltam a megszokottnál, ezért tovább tartott, átnézte a beleket is, ott minden OK... alszom... fájok... alszom... fájok... újabb infúzióba újabb algopirin, branülbe Bvitamin. pisilni kell, de én ágytálba nem! na, akkor felkelés, fáj. pisi, ivás, lefekvés. felkelés, hányás, azéletbetöbbetnemiszok, lefekvés.
szomszéd ágyast utánam műtötték, együtt akarunk meghalni :D
másnap reggel vizit, mondják, csövek ki, másnap haza. délelőtt még vérvétel (reggeliztem, hiszen hozták, nem baj?), kontrollálják a protrombint.
jön délelőtt nővérke, szomszédasszonyból kiveszi a csöveket. ebéd után ő már készül is, fel van öltözve... és meg dögrováson, minden mozdulatnál szúrnak bent az átkok műanyagok.
délután jön a doki. kiszedi. kérdem: kiabálhatok? gondolkodik... amikor neki a térdéből... igen, kiabálhatok. elkezdi leszedni a ragasztót, átköti a 2 csövetlen sebet. szedi le a nagy ragasztót... én már szorítom az ágy szélét, és közben latolgatom, melyiket fogja előbb húzni... elvágja a cérnát, és abban a pillanatban húzza is egyszerre a kettőt! annyira meglepődtem, hogy kiabálni is elfelejtettem... pedig mintha a belemet rántotta volna ki.
mikor haza? mondom szombat reggel. mondja: akkor mindenképp :) varratszedés? hétfőhöz egy hétre. akkor már dolgozok. lehet.
csövek nélkül nagyságrendekkel jobb az élet. és minőségi változás, hogy már bugyit is lehet húzni...

azt hiszem, sokan elbagatellizálják. semmiség. csak 3 lyuk. nem fáj. nem a lósz@rt nem fáj! ilyen b@romságot, hogy magamtól ebbe belementem!!! hülye voltam.
ráadásul itthon az első fraxit is úgy mellészúrtam, hogy tenyérnyi helyen lilulok :/

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Youlcsi,

Szegénykém!!! :( Megszenvedted rendesen... :oops: Persze, h a laparoszkóp sem leányálom :shock:, de sokkal jobb, mintha vágtak volna! Nézd innen a dolgot! :) Meg onnan, h az epeköveknek vége és nem lesz vele problémád többet!!!

Kitartás, gyógyulj!!!!! :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Drága Julcsi, jobbulást!!!
Na ja, a drain kivétele, hát az ki....ul fáj. Igaz, hogy egy (jó hosszú...) pillanat, de tényleg, mintha a beledet tépnék ki...
Ne izélj, 2 csövetlen seb és két cső, akkor 4 vágásod van??? Te jó ég.

Annyira jó volt olvasni egyébként... fergeteges stílusod van!!! 8)
Igen, csövek után ezerszer jobb, a varratszedés után meg rohamosan indul a felépülés. Addig meg húz, csíp, harap az a hülye madzag.

Aki azt mondja, hogy nem fáj a lapar, az vagy hazudik, vagy átvágták az összes érzőidegét, mindenhol... :) Nem a francokat.
Fel a fejjel, már csak 6 nap és szedik ki a madzagokat!

Kép
manguszta
 
 


Youlcsi, jobbulást, túl vagy rajta, ez a lényeg!!!

Nákunk még semmi a 2. befutóval kapcsolatban...

Andrist felvették oviba, úgyhogy Mumi, nálunk is most megy a bilizésre való szoktatás...Eddig 4x sikerült belekakilni s 2x volt pisi is :D De nem mindig akar ráülni, néha kifejezetten tiltakozik :shock: . Máskor meg odakéredzkedik, ül rajta fél órákat és semmi :roll:

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


(Andrist a Horvát oviba vették fel, nagy előnye, hogy beszéli a nyelvet... 8)

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


köszi lányok!

mangu!
igen, 4 lyuk. ugye 3 a laparnak (egy a kamera -asszem ez a köldöknél megy-, 2 a szervízlyuk :D) és 1 a csőnek. nálam az extra vérzés miatt az egyik szervízjáratba is tettek csövet...

lica!
nem semmi, hogy Andris is ovis lesz... lassan úgy érzem, csak énmiattam marad a gyerekem bölcsiben. sok decemberi babát is -itteni és hoxás fórumról is- oviba adnak szeptembertől vagy januártól.
egyébként Áron a bölcsiben tök szépen bilizik. tegnap vittem is be kisgatyát, hátha megpróbálják ráadni. itthon nem akar... pedig tudja, mikor kell neki pisilni/kakilni, de nem akar bilibe sem, vécébe sem :/

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Lica, akkor hajrá ovi! :-) Vagy inkább, hajde! :lol:

Julcsi, ááá, tényleg... a kamera a köldökön megy le (uuutáltam a köldöksebet, tök' lassan gyógyult, húzódott a var... viszont sokkal szebb lett, így begyógyulva már); nekem anno csak az egyik szervizjáratba rakták a draint és csak egy cső volt hálistennek. De ez is elég volt a majd" plafonig ugráshoz, amikor kihúzták...
Viszont csináltak plusz egy vágást, mert odébb kellett tenni az eszközt "munka közben"... Mondta a dokim, hogy így utólag bocsánat érte, de nem akartak felébreszteni az asztalon, hogy beleegyezem-e... Nem mintha megtagadtam volna :-D Klassz dolog ez a lapar.

Kép
manguszta
 
 


Julcsi! Hát nagyon rossz volt olvasni.. :( szegénykém!!!!
Mi sem megyünk oviba!!! :) Majd 1 év múlva! De nem bánom. Beni akkor nagyon szépen tud pisilni és kakilni bilibe ha nincs rajta pelus se semmi csak egy póló vagy az sem :D Szóval még fél úton vagyunk.

Mumi akkor Kolpingba lesztek? Én azt néztem ki, csak horror az ára :(

Lica grat!!!! Mostanában nem igen járunk a játszón, csak hébe hóba... Azért nem is talizunk annyira már sajna... :( Ma pl strandon voltunk. holnap meg család látogatás. Hétköznap 5 óra mire hazaérünk és utána még a szokásos körök vannak itthon is. Mire kiérünk mér be is zár a játszó...

Mi jól vagyunk. Pénteken műtik Benit, vízsérve van ami nem szívódik fel. reggel megyünk, du jövünk is. 1 hétig itthon lesz majd. Reméljük könnyen vészeli és nem lesz nagy fájdalma...

Zozó unokaöcsémnek képzeljétek véres volt a széklete, félt a család h ne az legyen a baja nekem is. Szóval végbéltükrözték ami nem talált semmit, ezért kolonoszkópia is volt neki, szerencsére semmit nem találtak. Szövettan még nincs meg.

Van egy anyajegyem amit bőrgyógyász szerint le kéne vetetnem. Bementem a sebészetre h időpontot kérjek rá. 1 órát ültem ott, persze senki nem volt. A doki aztán közölte h nincs leírva a papíromra h rosszindulatú az elváltozás így a TB nem támogatja, kvázi ez egy szépészeti beavatkozásnak minősül így csak ami nem ingyenes... Szóval most majd beszélnem kell a bőrgyógyásszal h most akkor mi van. Nekem erre időm nincs.

Laciékat szépen vitték árvízhez, 1 hétig alig láttuk szegényt. Elég nehéz volt nekem is akkor.

Beninek megvolt a gyereknapja 13-án. szerencsére Laciék is ki tudtak jönni tűzoltó autóval, pont feloldották a zárlatot addigra.
Nagyon jó volt a nap!!! Este 6ig voltunk!!! Aztán este hulla fáradt voltam persze. Beni ugrált, befészkelte magát az ágyunkba az én felemre persze. Nem gond átfeküdtem Laci helyére. De csak nem aludt el. Mindig felvert. Egyszer csak rohangászott ide oda a szobák között, aztán odaszalad hozzám, fölém hajol: Anya! és lehány... ÁÁÁÁ
Átszalad az én felemre tükörhöz és oda hány. Minden hányás volt: a szőnyeg, az ágy a föld minden... Ott bőgtem este Lacinak telefonba, h mért.. Olyan hulla voltam, Laci se volt otthon, ráadásul tök büdös volt... Benit lezuhanyoztam és bevittem szobájába h akkor feküdjön le. Persze az ő ágya is tele volt hányva mért ne. Na olyan ideges lettem.
A tetőpont: vettünk egy új mosógépet amit előtte nap hoztak ki. Persze nem akart elindulni az istenek se!!! Laci mondta h majd holnap elintézi hagyjam. Na csak 5 mosás várt rá. A mosógép továbbra is hibákat dobott. Kihívtuk a szerelőt, mondta h csere mert 3 napon belül vagyunk. Amúgy cserélné a panelt ami 1 hét kb. Szóval kész.

Bocsi ha eléggé eltűnök, de sajna nagyon zajlik az életünk...

Puszi mindenkinek!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris,

Szép kis napok állnak mögöttetek... :( Nem irigyellek... :shock:

Gondoltam rátok az árvíznél! Nem lehetett egy leányálom férjednek, de neked sem! A barátnőm tesója rendőr, ő is kint volt majdnem végig.

Mi ez a sérv Beninél? Honnan? Miért? Szegénykém!!! Tudja már, h mi lesz vele? Mondtátok már neki? Gyógyuljon gyorsan!!!!!!

Hányást ne is mondd! Valamelyik nap ugyanezt játszottuk Danóval. Igaz, a mi ágyunk kimaradt, de a nappali, előszoba, fürdőszoba kombó szépen kapott. Mindezt fürdés után, mikor feladtam rá a tiszta pizsijét. Kezdhettünk elölről mindent... :oops: Majd takaríthattam a fél lakást. :roll:

:evil: nálunk az új fűnyíró játszotta azt, amit nálatok a mosógép. Eddig nem volt időnk visszavinni, majd jövő héten. Apa mostanában alig van itthon, vagy nincs ideje.

Igen, a Kolpingba megyünk. Igaz, nem olcsó, de amit lehet, azt Széchenyi kártyával fizetjük. Évek óta nem voltunk normálisan nyaralni, most úgy döntöttünk, h elmegyünk.
Igazság szerint leginkább külföldre szerettünk volna menni, de még nem mertük megkockáztatni Danóval. Ha ne adja ég bármi gond lenne, nem mindegy, h autóval itthon vagyunk 2-2,5 óra alatt, vagy kint ragadunk és nem tudunk akármikor eljönni, mert éppen nincs repülő...
Eddig minden ismerősünk ódákat zengett róla, remélem tényleg jó lesz! :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


A sérv az az, h a magzatvízből maradt vissza és ez szivárog a hasüregből a golyzlik felé kb. Ez elnyomhatja a golyót ha nem műtik ki. Magától felszívódik ált, de Beni már akkora h nála nem fog dokik szerint. Mondogatom neki mi vár rá, de nem hiszem h tudja mit jelent... Majd ha benne lesz...

Kolpingra kiv leszek mit írsz majd :) Nagyon sok jó érv szól mellette az biti. Pl vigyáznak a picikre pár órát / nap így ki lehet kapcsolni. Meg vacsoráztatják is ha úgy mész pont... stb.

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Bevallom, h még nem hallottam ilyen sérvről... :shock: Szegénykém! Remélem, mielőbb rendbe jön a Drága Manó!!!!! :) Szorítok!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vasárnap megyünk 1 hétre. Igen, a megőrzés pár órára jó első tapasztalat lesz ovi szempontjából. Kíváncsi leszek, h fogja bírni, ha egyáltalán nincs ismerős körülötte. :) De bepróbálkozunk mindenképpen! Egy kis lazítás nekünk is jár Apával! :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Oviban nem lesz beszoktatas mint ahogy bölcsiben van??????
Biztos jo pihi lesz :-)

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok!
Jobbulást a hányósoknak! Biztos ez a meleg teszi, az is felforr, ami nem is tud forrni... És hát, jobb kint, mint bent :-) Bár úgy, hogy nem jó a mosógép, úgy már többszörösen is rossz :-(
A nyaralás szuper klassz lesz, jókat mesélnek az Alsópáhokról. Majd gyere, mesélj, hogy milyen volt!

Beni műtétjéhez szorítok, hogy ne fájjon neki nagyon és könnyen viselje!!! Tigris, nagy ölelést küldök előre is!

A mosás-takarítás most nálunk is izé... a kutya valahova bepisilt, és sehogy se tudom lokalizálni a helyet, hogy extrán felsikáljam. Pedig olyan gyönyörűen járt már be a fürdőszobába... Már erős lámpával vizsgáltam át a lakást, tiszta CSI, nem látom a foltot sehol, csak érzem. És hát a gyapjúperzsát nem lehet/szeretném mosni. A Vanish-ben nem bízom, hogy maradéktalanul ki lehet aztán venni, sokat járkálunk mezítláb, kutya is hasal a szőnyegen, nem kéne semmi ekcémagyártó szer. Arra is gondoltam, hogy talán a jukkából jön, hátha a földön álló cserepet találta el (lány létére emelt lábbal pisil, nagyon domináns nőstény). Emberem nem érzi, de nekem vadászkutya orrom van.
Porszívózni most a hétvégén nem porszívóztam, mert nagyon meleget csinál a masina és elég rémes hőség van így is (utánaszámoltam, 16 éves szegényem, de ahhoz képest még megy...), szóval nem egy modern gépezet. Lehet, hogy előrehozva a névnapomat meg a Karácsonyt, kérek egy hipiszupi modern, vizes gépet. Bár azt se tudom, mennyibe kerülnek ezek. Mindenesetre szerdán jön a hideg, addig kibírjuk és végre nekieshetek a lakásnak... de jó lesz.

Kép
manguszta
 
 


Mangu köszi:-)
férjem is érzi még mindig hányásszagot, nehéz kipucolni sajna.
Amugy mi hangyásodunk sajna, de csak beni szobája. Már körbeszortuk irtoval, reméljük eltűnnek.
amúgy beni nem a hőség miatt hányt hanem mert teleitta magát...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris : hú, nem semmi amiket írsz... :( :( :( El tudom képzelni hogy érezted magad... De reméljük gyorsan túl lesztek ezen az időszakon is. Mi se nagyon mentünk most játszótérre, mindig volt valami, vagy az időjárás babrált ki velünk...Remélem azért összefutunk a nyáron, Beninek gyors felépülést kívánunk!!!
Mangu igen, hajde :) jól írtad!
Mi is talán Balatonra megyünk, de még nem tudjuk hova és mikor...tavaly a kétgyermekes barátainkkal voltunk Badacsonyörsön, idén is valszeg velük megyünk, csak még keresgélünk...Tényleg, tud vlki vmit ajánlani a déli parton, ami gyerekbarát is esetleg...?
Jó lenne persze a horvát tengerpartra is "leruccanni" és lehet hogy lenne is lehetőség a m. helyemen keresztül vmit megszervezni, de nem merünk mi sem ilyen nagy útra elindulni a pocokkal, ráadásul egy 14 éves Opellel...

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok!

Tigris!
ááááááááááá, nem semmi :o :/

remélem, rendbejövőben vannak az összes hányósok! :)

mi is balatonra megyünk, de csak szeptembertől :/ sajnos csak akkor volt hely... erzsébet program, balatonvilágos... képek és vélemények alapján jó hely... nekünk idén csak erzsébet-programosra futja :/ Áronnal még amúgy sem voltunk nyaralni... ez lesz neki az első.

tegnap végre kiszedte a doki a varrataimat. bementem, mondtam, legalább annyira félek ettől, mint a drénkivételtől... az meg csak mosolygott... mondta, feküdjek csak le :o kb fél perc alatt kikapkodta... most kenegetem felváltva neogranormonnal és cicikrémmel :D végülis gyulladáscsökkentő :D

azt viszont most kezdem megérteni, hogy a gasztrós miért nem volt műtétpárti :/ mondta, hogy fokozódni fog a hasmenés... és tényleg... még ennem sem kell, reggel ahogy felkelek, kb 5 perc és rohanok a klozettre... ma csak sós kekszen élek (kísérletezek, hogy vajon a kajától-e), de 10ig már újabb 2x voltam... és hát mit ne mondjak... csak szimplán folyik ki belőlem :(
várok pár hetet, hátha csak a műtét utóhatása (na meg hátha végre fogyok pár kilót :)), aztán ha marad, irány az orvos :/

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Julcsi hogyan függ össze a műtéted a bélbajoddal??? Ez nem világos nekem... :(

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


tigris!
az epehólyag hiánya függ össze az emésztéssel... így is ment a hasam, most ugye az epe nem étkezéshez kötötten ürül, hanem folyamatosan csordogál... ez pedig hasmenést is okozhat...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


jaaaa
köszi az infot
okosabb lettem :)

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


jajjjj, írtam, nem írtam? megkaptam a műtétről a szüvettant... krónikus epehólyaggyulladásom volt. áááá, mondom hülyeség, csak ráírták, mert kell valamit írni... most voltam a patológián, kértem, hogy a leírás alapján mondják már meg, hogy ez tényleg az, vagy csak rutinból van rajta a diagnózis. azt mondta a vez.asszisztens, hogy ez egy elég masszív gyulladás volt... csoda, hogy nem voltak tüneteim :o

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Látod Youlcsi? :shock: Nem is biztos, h rosszkor jött ez a műtét...
Gyógyulj gyorsan!!!! :D

Tigris,
Lesz beszoktatás augusztus végén 3 nap, de csak délelőttönként 1-2 óra.
Azt mondták, h első héten csak délelőtt lesznek bent az oviban, még első pár nap nem alszanak bent, aztán azokkal kezdik az ott alvást, akik jobban bírják már a "szülő mentességet" és az ovis környezetet.

Egyelőre totál el vagyok keseredve, mert abszolút nem hajlandó WC-re menni és bilizni sem.. :cry: Az a legszebb, h érzi már, amikor kell és én is látom rajta, de "csakazértse!!!" :evil:
ADJATOK ÖTLETET NEKEM LÁNYOK, H VEGYEM RÁ... :oops: :roll:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mumi, nálunk dettó ugyanez van! Még szól is, "belement a pisi a pelenkába" és most már nem akar ráülni a bilire, pedig eleinte ő maga kérte (igaz, hogy általában semmit nem csinált, de összesen 4x véletlenül sikerült belepotyantania, sőt egyszer pisi is volt :). Most azon gondolkodunk (mert egypár ismerősnél ez vált be) hogy veszünk egy szűkítőt a "Nagy WC"-re (ez jobban is hangzik) , aztán hátha bejön...

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Ma műtik Benit! :( Szurkoljatok!!! Remélem nem kell bent aludnunk majd!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


remélem, túl lesztek gyorsan rajta! megy a drukk Beninek!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Tigris, gondolunk ma rátok!!!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


sziasztok lanyok!

gyorsan probaltam kepbe jonni mi tortent itt :)

youlcsi: uhhh nagyon gazul hangzik, vegig futott a hideg a hatamon parszor a beszamolodon. remelem mar sokkal jobban vagy!

tigris: na hogy ment a nap? hogy van Beni? gondoltam ratok.

oviba keszuloknek gratula es hajra abilizeshez

mangu: en is sokszor jatszom ugynaezt mint te csak en az elvileg szobatiszta macskam pisijet vadaszom, mert ha valamiert begurul rank, akkor bizony odaodatesz nehany foltot.
multkor peldaul kiboritotta Lua jatekos vesszokosarat es belepisilt a kosarba, meg egy kupac jatekra a szonyegen. mindezt azert, mert 5 napra elutaztunk :roll: pedig volt pesztraja.

mi amugy jol vagyunk szerencsere, Lua eppen jarni tanul es nagyon anyas.
Pocakom no sokkal gyorsabban, es elegge mas alaku mint anno Luaval, szoval tenyleg lehet benne valami, h a pocak alakja is elarul valamit, ugyanis a mai UH szerint (is) KISFIUNK lesz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
hat kb 20cm-rel repkedek a fold folott :)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a drukkokat!!! :)
A sztorink: Benedek vízsérv műtéte 2013.06.28.-án

Reggel korán keltünk, mivel 7:30-ra be kellett érnünk a Bethesda kórház sebészeti osztályára az első emeleten. Bejelentkeztünk a „recepción”, ahol kicsit mogorvának tűnt az ápoló néni. Kérte az anesztestől kapott papírt, de mondtuk, hogy nincs nálunk, mivel azt mondták semmit nem kell hoznunk, úgyis benne van a rendszerben minden. Na ezt szerencsére alátámasztották, így nem kellett hazaszaladni érte. Megmutatták Benedek ágyát (4-es kórterem 6-os ágy). A szokásos vasrácsos „kiságy” volt. Összesen 6 ágy volt a kórteremben, 3db kiságy 2 közepes fa keretes normál ágy és egy rendes felnőtt méretű. 2 gyerkőcöt haza is engedtek reggeli vizit után, csak a nagy ágyban maradt a 15 éves fiú (Dominik) akinek összeesett a bal tüdeje, mint kiderült a tanévzárón. Kihívták a mentőt hozzá, akik kedvesen azt mondták, hogy biztos szimulál. Kész!
Átöltöztettük pizsamába Benedeket, közben ki kellett tölteni szokásos papírokat meg aláírni, aztán kb. 1,5 órát kint voltunk folyosón, ahol hol mesét néztünk, hol szaladgáltunk, meg ismerkedtünk hellyel. 9 óra körül egy hatalmas csapat érkezett (kb. 10 kisgyerek a szüleikkel) és elhelyezték őket a megmaradt ágyakon. Mint kiderült ők voltak a mandula műtétesek. Szerencsére őket nem a sebészeten műtötték, hanem a földszinti műtőben, így nem voltak olyan sokan előttünk a listán. Megkérdeztük a kedves fiatal ápoló lányoktól, hogy hányadiknak vagyunk beírva, a válasz harmadik vagy negyedik. Apa elment 9:30 körül reggeliért nekünk, majdnem 1 órát elvolt. Benedekkel addig bementünk a kórterembe és lefeküdt az ágyába. Szerencsére hamar megbarátkozott vele. Vittük a párnáját, takaróit, Peti babát – igyekeztünk otthonossá varázsolni a helyet. Néztünk mesét, meg könyvet. Szerencsére nem sírt innivaló vagy ennivaló után. Nagyon jól bírta nélkülük. 11:30 körül hozták az előkészítőt: Dormikum és Nurofen mixet. Megitta bár nem ízlett neki. Vártuk a hatást. Érzékelhető volt, mivel youtubon néztünk meséket és a végén már nehezen bökött rá az ujjával, hogy kiválassza következőt. A szemeit nagyra nyitotta, hátha tisztábban lát. Mikor megkérdeztem hogy van, előrehajolt ültében, elfordította a fejét 90 fokban és úgy beszélt bele az arcomba érthetetlenül. Jót nevettünk rajta, olyan édes volt. Aztán 12:15kor jött a műtős ember, hogy akkor anyuka hozza a gyerkőcöt a műtő ajtajáig. Megkérdezte, hogy milyen maszkot adjanak Beninek: narancsosat vagy citromosat!!! Jó fejek! Citromosat kértünk. Aztán átadtam nehéz szívvel kicsikémet az ajtóban. Pont jöttek befele a segédek, így láthattuk, hogy lefekteti egy ágyra az előtérben, ahol levetkőzteti. Beni meg sem nyikkant, ilyen jól hatott a szer. Aztán a következő ember amikor bement, már nem láttuk az ágyon, bevitték műtőbe. Laci lement kávézni én meg bementem a szobába. Jött a fiatal ápoló lány, kipakolta a kiságyát, hogy csak steril cuccok legyenek ott mikor kihozzák műtőből. Kérdeztem tőle mennyi idő kb., azt mondta 1 óra a műtét. Na akkor én is lementem inni egy kávét. Kimentünk kicsit levegőre Lacival, egész délelőtt bent voltam Benivel. 13 órára mentünk fel, hogy ott legyünk mikor kihozzák. Persze pont előtte 2 perce vitték a helyére. Még be volt kötve neki az infúzió. Az idős ápolónő odavakkantott, hogy keresett minket a doktornő. Kb olyan hangsúllyal, mintha azt mondta volna, hogy milyen felelőtlen szülők vagyunk, hogy el mertünk menni a műtő elől… Ott ült Beni előtt egy ápoló, hogy ellenőrizze a légzését folyamatosan. Közbe megjött doktornő elmondta, hogy minden rendben volt kicsi vágás van a hasa alján, hamar rendbe jön, csak ne rohangásszon, meg lábbal hajtós dolgokra ne üljön egy darabig. A kukacát is megigazították, mert látták, hogy le van kicsit tapadva, majd kenegessük körömvirágkenőccsel esténként. (Ennek nagyon örültem! Gondoltam, hogy megkérem nézzenek rá, de nem mertem.) Csütörtökön pedig 9 órára menjünk majd vissza kontrollra, akkor kapjuk meg a zárójelentést is. A fiatal ápoló lány maradt Beni mellett. Elkezdte ébresztgetni, hogy lássa van „reakciója”. Sikerült neki felverni, Beni meg persze a hasára akart fordulni, mivel a bal oldalán volt. A fordulás következtében a bal kézfejében lévő branűlt infúzióstól kitépte. A lány próbálta visszatenni neki, de nem ment. NA onnantól kezdve fél órán keresztül csak sírt és kiabált Beni önkívületi állapotban az altató miatt, a szeme is csuka volt nagy részt. Apával felváltva tartottuk, mert olyan nehéz volt, elhagyta magát teljesen. Kérdeztük, hogy nem adhatnánk-e neki inni, mivel az meg szokta nyugtatni. A válasz az volt, hogy saját felelősségünkre adhatunk, de ha hány ő nem is tudott róla… Na akkor adtunk neki inni, meg is nyugodott és kezdett magához térni. Utána mesét nézett, egyre álmosabb lett. Fél három körül volt a nagy vizit, mindenkit kizavartak a szobából. A végén megkérdeztem, hogy mikor mehetünk kb haza. Hát mivel későn kerültünk a műtőbe így hat körül. Apát elküldtem valami harapni valóért, Beni a szomszéd kisfiú kekszét majszolta meg. [Lehel, aki egy idős velünk, azért került be 11 óra körül a kórtermünkbe, mert agyrázkódás gyanús volt (leesett a székéről és hányt egyszer). A másik két ágyra is befeküdt két 5-6 éves forma kisfiú mandula műtétre várva. A hatodik ágyra öt óra körül hoztak egy fiút balesetiről.]
Szerencsére Benedek nem hányt így biztos volt, hogy hazaengednek minket aznap, csak az időt nem tudtuk. Na öt óra körül olyan roham jött rá a fáradtságtól (egész nap nem aludt csak a műtét alatt), hogy mindent a földhöz vágott, üvöltve sírt és közben még pofonokat is osztott. Megkérdeztem ápolót, hogy nem engedne-e el minket, mert ez ennek a jele, és más sem tud miattunk pihenni így. A türelmünket kérte a lány, igyekszik. Mondtam neki, hogy nekem van türelmem, csak a fiamnak fogyott el sajnos. Apa vett neki egy fém autót amibe szerelt kék lámpát stb., na azt egy nap alatt annyiszor és olyan erőből vágta a földhöz, hogy szegény autó kampec lett. Persze utána meg azért sírt, mert nem szólt. Kész voltunk. Szerencsére fél hatkor kiadták az elbocsátó szép üzenetet és mehettünk. Én meg sem kérdeztem, hogy mi a további teendőnk, csak mentünk. A sebészeti rendelőben szerdán úgyis elmondták, hogy víz nem érheti egy hétig a sebet illetve Nurofent kell adni esténként. Hazamentünk, lefektettük Benit, persze nem aludt el. Átesett a ló túloldalára: neki állt játszani, meg futkosni. Kilenc elmúlt mire elaludt végre, de többször rá kellett szólni, hogy ne kiabáljon már. Másnap már úgy viselkedet mintha meg se műtötték volna. Mi szóltunk rá, hogy figyeljen oda a sebe miatt. Néha mondja, hogy bibi, de ennyi. Valószínű nem lehet rossz emléke a kórházról, mivel elővette a pelenkázó táskát és elkezdte belegyömöszölni a takaróit, hogy menjünk vissza.

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


:D örülök, hogy túl vagytok rajta, és ilyen jól viselte!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Köszi a beszámolót, Tigris! Én már tudtam hogy túl vagytok rajta a fb-ról :)

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Tigris,
szép kis napot ok volt...
De nagyon örülök, h Béni már ennyire jól van! :)

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Tigris, mihamarabbi felépülést! Nem volt egy egyszerű menet, le a kalappal!
Aranyos, hogy vissza akart menni... :-)

Kép
manguszta
 
 


Köszönjük lányok!!! Kontrollon simán ment minden, szépen gyógyul sebe. Hétfőtől mehet bölcsibe. Alig várjunk. Már kezelhetetlen itthon. :( nem akar du aludni se, és tiszta hiszti...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Andris is sokszor kihagyja a délutáni alvást... és olyankor ő is nagyon idegesítő tud lenni :roll:
Most megint rá akar ülni a bilire - mert szeretett volna "fehér" tányérból enni, mint a nagyok és azt mondtam neki, hogy akinek pelenkája van, az nem ehet a nagyok tányérjából...erre ebéd után kérte, hogy ráüljön, de közben nem produkált semmit... :roll:

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok Lányok!

Hogy van mindenki? Csemeték? :)

Mi megjöttünk a nyaralásból. Nagyon jó volt!!! :lol: Megérte az árát a Kolping. Danó azóta is vissza akar menni! :)
Kipróbáltuk a "3 órára ott lehet hagyni a gyereket megõrzésre" szolgáltatást. Elsõ alkalommal még keresett minket, de balhé nem volt, aztán már nem is keresett. Minden reggel azzal indított, h menjünk a lányokhoz az "oviba". :lol: Az egyedüli rossz, h vasárnap helyett már szombaton hazajöttünk, mert benyelt valami fosós vírust. Konkrétan semmi nem maradt meg benne. Ahogy ivott-evett valamit, már jött is ki... :( Már jobban van abból, most meg megint náthás lett... Én nem tudom mi van... Azért itt van néhány emlékkép:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Valamit haladtunk a szobatisztaság felé, de még sajna mindig nem látom a végét az alagútnak... :oops: Simán pisil a kertben, érzi, sokszor le is húzz már a ruháit és vissza tudja addig tartani, de fent a lakásban egyszerûen nem akar belepisilni a wc-be. Tegnap csináltam neki egy táblát, amire arany csillagokat kap minden egyes wc-be pisilésért és kakilásért. Ez nagyon tetszett neki, reméltem motiválni tudom vele. :roll: Este sikerült is egy kicsit kakilni, szóval már van 1 csillag. De ma megint nem akar. Reggel negyed 9-kor már a 3. váltás ruhánál tartottunk... :oops: Lassan nem lesz mit ráadnom, mert a tegnap mosottak még száradnak. :lol:

2. bébi projekt:
Volt, de elment. :(
14 dpo + teszt (igaz, nagyon halvány csíkkal), 17 dpo - teszt, másnap meg is jött. Ha lehet így fogalmazni, akkor inkább ilyen korán történjen ez, mint több hetesen... :oops:
Sebaj, majd legközelebb! :wink:
mumigugo
 
 


Sziasztok!
Mihamarabbi gyógyulást kívánok a a mûtétek után, Julcsinak és Benninek is.

Jó hallani, hogy cseperednek a gyerkõcök. Az ovi már egy komoly lépés, azt mondják innentõl olyan gyorsan nõnek, hogy alig vesszük észre, és máris felnõttek. :)

Csak tõmondatokban a beszámolóm; a 12 hetes uh-n minden ok volt, a véreredmények is jók, védõnénimnek meg van egy Crohnos menye és 4 makk egészséges unokája tõle, szóval azt hiszem jó kezekben vagyok. :) Augusztus 9-én megyek 20 hetes uh-ra - félidõ. Továbbra is dolgozom, egész jól bírom a 12 órákat, nem gondoltam volna.... 2 hét múlva pedig ismét haza utazom Magyarországra egy rövid idõre, amit már nagyon várok. :)
Minden jót lányok!
lilit
Newark
 
 


Sziasztok Lányok!

[b:30bb054681]Lilit[/b:30bb054681],
Jó hallani, h minden rendben veletek!!! :D Az meg tényleg ritka szerencse, h a védõ nénidnek akkor van tapasztalata a betegségrõl! :)
Mivel "személyesen" is érintett, sokkal többet fog tudni segíteni és sokkal empatikusabb is lesz ezáltal. Azt figyeltem meg, h akinek a közvetlen környezetében van olyan ember, mint mi, azok sokkal jobban átérzik a helyzetet és jobban oda is figyelnek, mint azok, akik ugyan tudnak róla, de õket nem érinti... :shock:

Vigyázz magadra!

[b:30bb054681]Lányok[/b:30bb054681]!!!!! :lol:
Tegnap megtört a jéééégggg!!!! :D

Ebéd után Danó belepisilt egyedül a WC-be. Tök büszke volt magára, meg én is rá!!!! :lol: Mentünk arany csillagot ragasztani a táblácskájára!
Azóta csak oda pisil és kakil. Gyûlnek a csillagok rendesen!
Szól, h mennie kell WC-re és megyünk. Bár azt kéri, h menjek ki és hagyjam õt egyedül kibontakozni (tök jogos... én sem örülnék neki, ha vki a fejem felett állna és nézne :lol: ), de lényeg a lényeg, h SIKERÜLT!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Asszem, most már megvehetem majd neki az oviba a kötelezõ kellékeket, amit eddig nem mertem... :D
mumigugo
 
 


Tök jó Mumi!!!! Ennek örülök!!! Jó ötlet ez a tábla ;)
Beni is szól néha már h pisi és le kell vennünk a pelust róla, mert bilibe pisil.
A nagy wc-re és felkéretõzik persze néha és ott olvassa az újságot mint a nagyok. :D

Sajnálom babát, de igen jobb így mint késõbb, mikor nagyobb és nehezebb... :(

A nyaralás biztos jó volt!!!! Lehet õsszel mi is ellátogatunk majd kiderül még.
Most taknyosak vagyunk, nekem a fejem fáj nagyon de csak a jobb hátsó rész, mint mikor megcsíp vmi. Kész vagyok. Nem hiszem h elfeküdtem volna...

Beni teljesen jól van, ugrál stb. Mintha mi se történt volna. Bölcsibe is simán visszament, haza se akar jönni :)
Pont mondtam is Lacinak, h annyira szívesen lennék egész nap vele, de tudom h sokkal jobb neki a bölcsiben, mert ott sok gyerkõc, meg rengeteg játék között van. Hiába, nem ugyanaz mintha játszóra vinném pl. Szóval örülök is meg sírok is, h alig vagyunk együtt... Ráadásul a Remicade miatt mint kiderült lelassult az anyagcserém, azért hízok hasra, fenékre, csípõre, combra. De máshova nem. Szóval elhatároztam h eljárok heti 1x edzõterembe bicajozni, futópadozni stb. De akkor ugye megint kimaradok Benitõl Annyira rossz!!!

Szerdán utazunk haza, mert csüt megyek köv remire.
Ja és tudtátok h adójóváírás jár nekünk colitis-crohnosoknak???? Havi 3900Ft, 4 évre visszamenõleg lehet igényelni!!!!!!!!!!!!!!!!!
Én most fogom kérni dokitól igazolást!!! Adja csak oda!!! sok kicsi sokra megy!!! 4 év pénze majdnem 200 000 :) Járjatok utána ti is!!!!
tigris03
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: