Új privát üzeneted érkezett!

hát ja, csak a gyümilé is tele van cukorral, ezért talán nem olyan jó, de remélem vitamint is tartalmaz nyomokban :D

amúgy gondoltam a fenti kérdéssel kapcsolatban felhívom a nőgyógyászom, de inkább mégse, nem akarok teljesen hülyének tűnni, és ilyen szemantikai fejtegetésekbe belemenni, hogy mit jelent az óvatos házasélet, van-e olyan avagy az óvatos az amikor nincs is :D haha, lehet nézne egyet :D azért erre a szintre eljutni is művészet, nem? már amikor kimondta a doki éreztem, hogy ez nálam majd még továbbgyűrűzik, és jól elfilozofálok rajta, vissza is kérdeztem még egyszer h mennyire súlyos ez a dolog, aztán látni véltem h nem tetszik neki h még egyszer el kell mondania uazt :D szóval elmondta még egyszer uazt, h aggodalomra semmi ok, naponta legalább két ilyen esettel találkozik és valószínű felhúzódik majd, óvatosan a házasélettel. hát mondom kösz, ettől nem lettem beljebb, de nem mertem tovább firtatni :D bár a férjem is ott volt és ő azt mondja, h úgy értelmezi h lehet csak óvatosan :D

krissz: amúgy mikor mész genetikaira? ennyire előre kell kérni időpontot?
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Lucky, szerintem hívd fel az orvosodat Nem fog hülyének nézni, honnan is tudhatnád, hogy mire gondolt pontosan, nem vagy gondolatolvasó.  Imádom ezeket a kétértelmű közléseket, mondja azt, hogy igen, vagy nem, ha igen, akkor hányszor és mire kell figyelni. Most komolyan. Honnan kéne tudnunk?
én is hülye vagyok, hogy nem kérdeztem rá erre a sárgatest izére, mert én meg ezen kattogok. A dokim meg sztorizgat össze-vissza, régi ismerősök vagyunk, tehát nem öncélú a dolog, nála születtem én is, de azért értékelném ha az én terhességemmel foglalkozna és nem a lányáéval, miközben ott ülök nála.

Másik háziorvos is azt mondta, hogy ne adassam be, mert most történik a szervképződés (7-8. hétben vagyok) és ez az időszak a legkritikusabb a terhesség során. Inkább kiír, ha beindul a nagy járvány. Még a nőgyógyommal beszélek, mert eddig minden fórumon azt olvastam, hogy a nem higanytartalmú oltás biztonságos. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Genetikai: febr. 17. Az istenhegyire már nagyon hamar betelnek az időpontok, főleg, hogy én egy meghatározott dokihoz akartam menni (Hajdú Krisztina), az RC-t is befoglaltam inkább, mivel erre a vizsgálatra szinte csak pár nap az optimális. Arra gondoltam,hogy babona ide vagy oda, írok egy levelet a munkahelyemnek, hogy ez a helyzet, augusztusban szülök, nehogy valaki kapjon egy gellert és 12 év után el akarjanak köszönni tőlem, mert akkor verném a fejem a falba. Most kaptam egy gyönyörű, új autót (tényleg álom, automata, hibrid, kombi, mint egy űrhajó, kamera van benne, a fiúk megőrülnek tőle), szegény Anyukám azt mondta, hogy akkor biztos nem akarnak kirúgni, ha autót kapok. Hihihi multicégnél nem így mennek a dolgok.

Boeske, Nagykrisz, Makkmarci? Minden ok?

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!

Luckyone!
Hiába hívod az orvosod, nem fog mást mondani. Alapvetően semmi sem tilos, de vannak dolok, amik plusz kockázatot jelentenek. Pl. a mélyen fekvő lepény. Lehet, hogy 10 nőből 8-nak nincs problémája ezzel, de az orvosod nem tudja garantálni, hogy a 8-ba tartozol majd. Ezért mondja az óvatosságot. 

Krisszi!
Az influenzoltással kapcsolatban van egy remek kompromisszum. A családot kell beoltatni. És járvány idején maradj otthon. 


Én elég pocsékul vagyok továbbra is. Vettem homeopátiás szert a hányingerre, remélem kicsit segít.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 

 
 

Sziasztok csajok!

Először is, Erik szemvizsgálatán nem volt különösebb, hozzá sem ért a doki, mégis üvöltött, ennek ellenére meg tudta nézni a szemét, és kiderült, hogy más most van 1 ill 1,5 dioptriája (+), de szemüveget csak 3 fölött szoktak írni, ill. ez még módosulhat, bármilyen irányba. Fél áv múlva kell újra mennünk, de akkor már nem lesz ilyen otthoni pupillatágítás, max ott egy 20 perces. A kancsalságot úgy tűnik, kinőtte. Este utána még volt egy  kis balhé itthon, szegénynek este fájt a hasa, meg fel is zaklatták a nap eseményei, az se volt jó, hogy én fektettem, megint Apa kellett neki. Mostanában nagyon apás lett. De túl vagyunk a dolgokon, ez a lényeg; rendesen kb egy hét múlva fog látni, akkor megy ki a szemcsepp hatása.

Ti nagyon figyeltek az étrendre, hát én ezt nem mondhatom el ilyen nyugodtan... Imádom az édességet, de mostanában valahogy sósabbnak érzem az ízeket. Pedig szerettem a sós dolgokat, de többször előfordult, hogy túl sósnak véltem egy-egy kaját, holott azelőtt semmi bajom sem volt vele. (bolti hurka és szalámi konkrétan, szóval el is sózhatták, bár a férjem szerint egyáltalán nem volt sós.
Szombaton megyek UH-ra, és bevallom, kezdek komolyan aggódni. Ugyanis még mindig nem hányok, az émelygésről sem tudom eldönteni, hogy azért van (inkább volt)-e, hogy bebeszélem... Még az az enyhe mellfeszülésem is elmúlt. Rettenetesen lassan telik el ez a két hét a két UH között. Meg tudom, hogy minden terhesség más, de akkor is aggaszt, hogy ilyenkor Erikkel már majdnem hánytam (holnap leszek 7 hetes a fogantatás szerint, Erikkel pont 7 hetesen kezdődött a hányás, de előtte már öklendeztem), most meg semmi, pedig szerintem a szervezetem érzékenysége ugyanolyan. Vagy nem?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Makkmarci, csak gyorsban: nekem Ricsivel (ő a nagyobb) nagyon kellemetlen volt az első trimeszter, a munkahelyemen öklendeztem, nem hánytam ugyan, de rosszul voltam. Márkkal semmi!!!
Szóval nincs két egyforma terhesség, ne aggódj!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Szia Makkmarci!

Én is sokkal jobban voltam a 2. fiammal, mint az elsővel. Szóval ebből még ne akarj semmire következtetni. 
Drukkolok! Szombat már nincs messze.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok Lányok!

Felhívtam ma a dokit, ahogy javasoltátok (de nem a  genetikust, aki mondta, hanem a nőgyógyászt akihez a terhesgondozásra járok) és azt mondta sportolni szabad, házaséletet élni nem. Akkor gyorsan megkérdeztem de mi van ha egyszer voltunk együtt és kicsit fájt tőle a hasam, de vérzés nem volt, azt mondta nagyon határozottan kétszer is, hogy minden rendben, ne aggódjak és nem mondta h menjek be hozzá, szerintem mondaná ha aggodalomra ok lenne.

Ettől független csomót sírtam, nagyon rosszul érzem magam emiatt, hogy miattunk valami baj történhetett volna, mert félreértelmeztük amit mondott.  De azóta sem értem (a férjem sem), hogy mi a manóért nem az mondja TILOS, ha úgy gondolja, nem?

Most már csak azon fohászkodom h tényleg ne legyen semmi gond, nagyon remélem jól van a baba. A hasam fájdogál, de lehet a savanyú káposzta miatt, amit tegnap ipari mennyiségben fogyasztottam, megy is rendesen, ez nagyon bosszant h sosem tudom eldönteni honnan ered a hasfájás  Szóval elég vacak napom volt :( Lehet mégis bemegyek majd egy ultrahangra, hogy megnyugodjak, majd meglátom.

Ma délelőtt egy ügyfélnél voltam, mert ellenőrzést kaptak, pont most, hát rendkívül örültem a dolognak, nem mondom :D De nagyon jól sikerült minden, remekül tartottam magam, jó is volt egy kis sikerélmény most. Gondolom ha valami gond lenne, ezt sem bírtam volna így végigcsinálni ma. 

krisszi: az automata király!!! a hibrid meg tényleg egy álom. Nekem egyelőre egy pici autóm van, mert kezdő vagyok, de ha újat veszünk én is automatát szeretnék és vagy hibridet vagy elektromos autót. Toyota amúgy? :) Elhiszem h a fiúknak tetszik, most biztos anya a legnagyobb király :D Megértem az aggodalmad a multik miatt, én is dolgoztam jó pár évig náluk, azért is jöttem el, mert nem bírtam azt a gyomorforgató komédiát ami zajlott sokszor, ami éppen ebben zajlott h random rúgdostak ki embereket. Ettől független nem hiszem h amiatt ki akarnának rúgni, mert babát vársz, olyat még nem láttam. Nyilván Te is tudod h ennek általában vagy a 'mutatók' vagy a 'válság' az oka :)

Boeske, kitartás :)

makkmarci: én is csak egyszer hánytam, ha ez megnyugtat, illetve azt hiszem 7 hetes voltam amikor Izlandon voltam, akkor mondhatni undorodtam már a haltól, de még nem öklendeztem. No para!!!! :) Tuti biztos minden rendben van/lesz! Pont tegnap beszéltem egy bnőmmel, aki azt mesélte észre sem vette h terhes, egyáltalán nem volt rosszul, mégis gyönyörű egészséges kisfia van. Nem vagyok nagy szakértő, de tényleg sokat hangoztatják h minden terhesség más, anyukám velem például nagyon rosszul volt, öcsémmel egyáltalán nem.

Nagykrisz, Veled mizu?
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


de hülye vagyok, most nézem, nem ebben zajlott, hanem abban állt :D nem tudok már fogalmazni, leszívták az agyam :D pedig nem is telóról írtam :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Makkmarci,ne izgulj,én is csak egyszer hánytam,párszor öklendeztem,amúgy csak émelygés,hányinger volt/néha van. Nem lesz semmi baj.Nekem is elmúlt egy időre a mellfeszülés,de visszatért:). Szurkolunk az uh miatt azért!
Jajj,annyira várom már a pénteket!Kivettem rá szabit is;)Szurkoljatok,hogy minden rendben legyen!
Luckyone,biztos nem lett baj.Nekem is görcsöl a pocakom orgazmus után,pedig nekünk már engedélyezték.Gyorsan elmúlik mondjuk. Az esetedből kiindulva viszont mi is várunk péntekig,h megerősítsék,hogy minden ok. Így is ritkán hancúroztunk,mert féltjük a kicsit még.
Annyira örülök,h megvettem ezt a szívhangfigyelőt.Sokkal nyugodtabb vagyok,amióta hallottam.Plusz már mindenkinek elküldözgettem a felvételt:D

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok,

Lucky, biztosan nem lesz baj!!! MagneB6-ot nyomd ezerrel és pihenj. Kíméld magad, ne házimunkázz.
LÁtod, a doki is azt mondta, kétszer is, hogy minden rendben, próbálj megnyugodni!
(((Nem értem. hogy miért nem mondta explicite a doki, hogy NE? )))

A savanyú káposztától nekem még alapesetben is görcsöl a hasam, szerintem inkább ez lehet a ludas. Bár nagyon egészséges, az biztos!

Nagyon fosul vagyok én is, minden éjjel 1-kor felébredek és kb 3-ig nem tudok visszaaludni. Emellett jön az émelygés és most pl fejfájás. Kicsit fájdogál a torkom, de mindig elmúlik.

Nagykrisz, akkor jól tetted, hogy megvetted, ha megnyugtat, akkor ez a legfontosabb! Mondjuk szerint az egész babavárásnak az a kulcsa, hogy az anyuka érezze jól magát.
Mi is lesz pénteken? Genetikai uh? bocs, zizi szenilis vagyok!

Boeske, nagyon nagy kitartást Neked! nagyon rossz a hányinger, el sem tudja képzelni, az, akinek nincs. Külföldön nem szaroznak, olyan erős hányinger csillapítót adnak a kismamáknak, amit a kemósok kapnak. Ettől azért félnék, nem tudom, Ti hogy vagytok vele.

Lucky, igen Totoya, ahogy a fiúk mondják. magamnak biztosan nem vennék ilyet, mert hibrid létére 7-8 litert simán fogyaszt, ráadásul benzines. Bécs-Bp, Bp-Debrecen (rokonok itt laknak) kihívás neki, ami a régi autómmal (Ford Focus) simán megvolt. Most, ha lemegyünk rokonlátogatóba és helyben mozgunk még egy kicsit, épphogy kitart Bp-ig. Az automata része nagyon jó, az tényleg álom.
A kirúgás alapból játszik, nálunk félévente átszervezés van. Ha megtudják, hogy terhes vagyok, akkor nem rúghatnak ki. Régen úgy volt a felmondási védelem, hogy nem kellett közölni, ogy babát vársz, automatikusan járt. Most be kell jelenteni előre. Jövő héten megírom a levelet, bár kicsit félek, elég korai, a 8-9. héten... de legalább akkor nem csesztetnek annyit. talán.

Ja, a nagy tudatos táplálkozó jómagamról annyit, hogy tegnap a csirkemell+borsó-sárgarépa után úgy befigyelt egy óriás túrórudi, ahogy kell, aztán meg este vacsi után bezabáltam a gyerekek gumicukrát. kérdezték is, hogy hová tűnt. Férjem szerint tuti lány lesz. (Szerintem meg fiú.)...

Kitartás mindenkinek, vigyázzatok magatokra!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!

Ígérem, ma nem panaszkodom. :)

Krisszi!
Sajnálom, hogy Te is rosszul vagy, és minden elismerésem, hogy dolgozni is tudsz emellett!

Nagykrisz!
Már csak 1 nap, drukkolunk!

Luckyone!
Remélem már megnyugodtál. Tényleg nem lesz semmi baj. Régebben fogalmuk sem volt mélyen fekvő lepényről, meg sok másról sem, nem vizsgálgatták a várandós nőket, mégsem halt ki az emberiség. :)

Makkmarci? Hogy vagy? 

Képzeljétek, tegnap este, amikor megint rosszul voltam, odajött a nagyobbik fiam, megsimogatta a fejem, és én úgy gondoltam, hogy ideje nyíltan beszélnünk a babáról, így elmondtam neki, hogy azért vagyok rosszul, mert kisbaba van a hasamban. Erre felkiáltott, hogy "igen, tudtam!", és látszott rajta, hogy nagyon boldog. Aztán közölte, hogy csak pihenjek, majd ő készít vacsorát a többieknek, csinált is egy halom melegszendvicset, és folyton rendreutasította a tesóit, hogy hagyjanak már békén, nekem most pihennem kell. :) Hihetetlen! :)
A középső fiammal is beszélnem kellene a babáról, ő is sejti már, de szerintem ő nem örül neki annyira. Nagyon anyás lett, folyton rajtam lóg.

Szép napot!


Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske: csodálatos gyerekeid vannak! Büszke lehetsz rájuk! Istenem, ez annyira cuki, két perce sírok,mondjuk mostanában amúgyis könnyen meghatódok, de ez nagyon nagyon szép. :) Ahogy mondani szokták: az ilyen pillanatokért érdemes élni! :) Jobbulást Neked, gondolja arra, h már csak 6 hét :D Bocs, ezt nem hagyhattam ki  

Nagykrisz: nagyon szorítok az ultrahanghoz!!! Mindenképp írj holnap, azonnal!!! :) Jó volt amit írtál tegnap a görcsölésről, mert én is úgy hiszem h igazából attól görcsöltem, h ilyenkor összerándul a méh, és gondolom ez nem feltétlen jó, vagy tudomisén már. Többet azt hiszem nem próbálkozunk semmi ilyesmivel, annyira megijedtem!

A Magne B6-tal kapcsolatban: nekem azt mondta a doki nem sokat ér, nem érdemes kapkodni, úgyhogy én még egyáltalán nem vettem be, anélkül is elmúlt. Tudom h valamennyire lazítja az izmokat, de valahogy én nem hiszek benne, illetve tartalékolom későbbre, mert amikor már nő a pocak akkor talán tényleg jó.

Egyébként nekem már elég szépen nő a pocakom, olyan büszke vagyok rá :)

krisszi: a Túró Rudi azért még nem világ vége :D Bár érdekes, hogy én szabályosan undorodok minden édességtől. Kivéve a gyümilevet :) Tegnap Jamie Olivert néztem, házi pestos, zöldbabos, spenótos tésztát készített, hát csorgott a nyálam. Utána meg Gordon vietnami salátákat, attól még jobban. Nekem most ez a halálom, h a doki mondta, kerüljem a zacsis salátát mert ugye melegházi + védőgázas, paradicsomot sem merek venni, pedig iszonatosan nagy saláta-fan vagyok, nyáron olyan vagyok mint egy kecske :D úgyhogy várom már a tavaszt, hihetetlenül!!! :)

Minden nap megfogadom, h nem nem nem bosszantom magam, pláne munka miatt, de egyszerűen minden nap sikerül valakinek felk*rni az agyam, már bocsánat a trágárságért. A munkám olyan, hogy huszonéves emberekkel is foglalkozom és mondhatom, borzalmas milyen hálátlanok, neveletlenek, pofátlanok, követelezőek, egyszerűen amikor azt hiszed innen már nincs lejjebb, mindig meglepnek. Tisztelet a kivételnek, mert olyanok is vannak azért persze, és ezért jó olvasni amit írsz, Boeske, hogy azért még van olyan felnövekvő nemzedék, akibe szorult némi érzelem, empátia. Féltem a babát, nem jó neki h ennyit bosszankodom :( De dolgozni muszáj, nem vonulhatok vissza 2 évre ... Ja és most (biztos ez is a terhesség miatt van) sokkal könnyebben eldurran az agyam, és néha már azt érzem komolyan h agyvérzést kapok, félve nyitom meg az emailjeimet.
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok,


Lucky, tényleg ne bosszantsd magad! bár ezt könnyű megfogadni, de megvalósítani...
nekem is eldurran az agyam egy perc alatt. a múltkor az ovinál rámdudált egy nő, mert be akartam tolatni egy mellékutcába, szerencséje, hogy nem tudtam utánamenni, mert amit kapott volna...

A MagneB6 a hányingerre is jó, állítólag. Illetve az amniocentézis (magzatvízcvétel) előtt és után szigorúan 4x2-t kell szedni, szóval biztos nem hülyeség.

Képzeljétek, az én fiaim is olyan cukik voltak tegnap este: zombiként feküdtem az ágyban, nem tudtam eldönteni, hogy hányjak vagy mi van, erre bejönnek, halkan odasúgja a nagyobbik, hogy "legyél nagyon hamar jobban, Anya, pihenj csak nyugodtan, mi csöndben lefekszünk, jó éjszakát"


Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Nagykrisz, gondolunk Rad!!!! Irj ha vege!!! :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Krisszi! :)
A Te fiaid hány évesek?

Nagykrisz!
Várjuk a híreket!

Egyébként a MagneB6-ban nincs túl sok magnézium, sokkal hatékonyabb Mg tablettákat, ill port lehet kapni, és még olcsóbb is. Igaz, azokban nincs B6 vitamin, de azt külön is lehet szedni, ha kell.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok Lányok!
Nagyon boldog vagyok!Minden rendben volt. Igaz,max.30 perc volt a vizsgálat.Lustácska volt a lelkem:D. Eltakarta magát. Kiderült,hogy mégis az én számításaim voltak helyesek.14 hetes. Fogta a fülecskéjét,köhögni kellett,h mozogjon,bökdösni és lökdösni:D. Szerintem aludt volna szegény!Kaptunk egy képet sutyiban,mert állítólag nem adhattak volna. A monitort is lefotózta a lelkes férjecském :D Ő is nagyon cuki volt.
Veletek mi újság?

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!
Nagyon boldog vagyok!Minden rendben volt. Igaz,max.30 perc volt a vizsgálat.Lustácska volt a lelkem:D. Eltakarta magát. Kiderült,hogy mégis az én számításaim voltak helyesek.14 hetes. Fogta a fülecskéjét,köhögni kellett,h mozogjon,bökdösni és lökdösni:D. Szerintem aludt volna szegény!Kaptunk egy képet sutyiban,mert állítólag nem adhattak volna. A monitort is lefotózta a lelkes férjecském :D Ő is nagyon cuki volt.
Veletek mi újság?

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

nagykrisz: nagyon örülök!!!! szuper hírek! látod mennyi mindent végigcsináltál és megérte! épp ma reggel jutott eszembe h alig érzéstelenítéssel műtöttek meg minden, egy hős vagy! :) Nem ettél a vizsgálat előtt? A mi babánk szerintem azért mozgott annyira, de brutálisan, mert ebédre zöldborsó főzeléket ettem és abban elég sok a szénhidrát :) Akkor mi tényleg totál egy idősek vagyunk, én holnap leszek 14 hetes :)

Tegnap bevettem egy Magne B6ot este, mert 5 körül megint fájdogált a hasam (bár kezdődik a székrekedéses időszak, úgyhogy az is okozhatta), és 6ra még egy találkozóra kellett mennem a város másik végébe, egy óra volt mire odaértem, csúcsforgalomban át a városon, borzalom... De este a férjem elvitt a kedvenc olasz éttermünkbe vacsizni, tök jó volt kicsit kimozdulni, lazítani, a hasfájásom is elmúlt :) Remélem minden rendben odabent :)

krisszi: a Te fiaid is nagyon cukik, annyira megható lehet amikor ilyet mondanak :)

Hogy vagytok Lányok?

Makkmarci, rég nem írtál, minden rendben?
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Csak egy gyors megint. Gratu a jó hírekhez!!! Nálam változatlan, semmi tünet. Holnap reggel uh.

Eriknek vírusos hasmenése van, de.dokinál voltunk,őt ápolom.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Tényleg nagyon arnyosak a gyerekek!Teljesen meghatódtam én is,amikor olvastam a sztorikat. :)
Luckyone, minden rendben van bent,ne izgulj!Sokkal erősebbek ezek a kismanók,mint gondolnánk!Nagyon szeretnének megszületni,és minket választottak! <3
Ami vicces nálam,az az,hogy a mi babánk,de akkor Luckyéké is nagyjából ugyanakkor fogant,mint jómagam. Csak koraszülött lettem..(7,5 hónap)

Makkmarci,vigyázz nagyon magatokra! Jobbulást Eriknek!

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Jajj,amúgy ettem a vizsgálat előtt szendvicset. Az is tele van szénhidráttal.Szerintem aludt volna a Manónk,mert még a fülecskéjén is rajta volt a keze. Sajnos én csak pár képet láttam róla,mert nem volt dupla monitor. Azt az egyet a doki nézte a férjemmel. De a Drágám lelkesen közvetített :D Még fél év!Nagyon soknak tűnik...
Makkmarci,szurkolunk,várjuk a híreket!

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Minden rendben, jól fejlődik! Erős a szívhangja is, 160. 11mm most, 7hetesnek megfelel.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Jaj de jó makkmarci, nagyon örülök! Eriknek pedig jobbulást!!! 

Végül úgy döntöttem, nem megyek az esküvőre, nagyon sajnálom, még ma reggel is hezitáltam, de többen is influenzásak már ismerősök közt, és egyszerűen nem merem megkockáztatni, a férjem is jobban örül, ha nem megyek. Azért elég szomorú vagyok, mert nagyon kíváncsi lettem volna és szerettem volna már kicsit kimozdulni + fodrász, sminkes kicsit embert faragott volna belőlem, mostanában olyan lepukkantnak érzem magam. 

nagykrisz: tényleg nagyon hosszú még ez a 6 hónap, tegnap mondta pont egy bnőm aki már 7. hónapban van, hogy iszonyat lassan telik néha. Főleg emiatt a sok várakozás miatt, egyik vizsgálat a másik után, mi lesz hogy lesz. Pedig olyan jó lenne élvezni a terhességet, boldogan ide oda jönni menni, nagyon várom már h jöjjön a tavasz, akkor végre elmúlik minden vírusveszély és nem leszek kényszerkaranténra ítélve :( Meg így ma este is a férjem csak elmegy az esküvőre, milyen felemelő lesz itthon ülni egyedül szombat este, hát előre rosszul vagyok tőle. Tudom, ez nem jó hozzáállás, de tényleg eléggé szomorú vagyok most emiatt, vagy inkább lehangolt.
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Makkmarci,gratu! Örülök nagyon! :)
Lucky,jól döntöttél szerintem. Jobb egy este egyedül,mint hosszan betegeskedni,aggódni a baba miatt,van tapasztalatom... :S
A tavaszt is nagyon várom,de leginkább a nyarat!Akkor van az én szülinapom is,meleg van,bármit felvehetek majd szinte a szekrényből,és ami a legfontosabb:megérkezik Ő is;)
Hogy vagytok ma? Hogy alakul a hétvégétek?

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!


Makkmarci, szuper, örülök és gratula!
Boeske, 7 és 5 és fél évesek.


Lucky, szerintem is jól döntöttél. Ja, nem hiába hívják VÁRANDÓSSÁGnak. Mindig VÁR valamit az ember. az első uh-t, a 12. hetet, a 18. hetet, a szülést... ááááá

A torkom rohadtul fáj, illetve köhögök, egyéb tünet nincs. Gyerekeknél dettó. Tegnapra kaptam a barátnőmtől színházjegyet karácsonyra, annyira nem akartam elmenni, egyrész xarul voltam, másrészt félek a sok embertől ilyen levegőtlen, kis helyen. Végül elmentem, remélem, nem lesz gond.
Az émelygés valami varázslatos módon megszűnt. A dokim annyira mondogatta a magneB6-ot, hogy péntek este kínomban bevettem egyet, mert a hányás határán voltam. 20 perc múlva mintha elfújták volna. Másnap reggel ugyanez. Van Mg pezsgőtablettám, azt is kipróbáltam, de az nem volt ilyan hatással, ugyanúgy hányingerem volt utána. Érdekes.
Most legszívesebben otthon feküdnék, de tele vagyok tárgyalásokkal.
vigyázzatok magatokra!


Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!

Makkmarci!
Remek hírek, a hányingert meg ne hiányold, jobb anélkül.

Nagykrisz!
Örülök, hogy minden rendben.

Luckyone!
Hogy telt a szombat este? 

Krisszi!
Ügyes vagy, hogy megtaláltad a hányinger ellenszerét. Én még keresgélem a megoldást, bár nálam is sokat javult a helyzet.


És ha nem bánjátok, megint egy sztori tegnapról:
A hatévesem fejében volt még egy kis zavar a kistesóval kapcsolatban, erre tegnap jöttem rá. Tudta már, hogy egy baba van a hasamban, de amikor rászóltam, hogy ne nyomjon annyira, és vigyázzon a kistestvérére, akkor meglepődött. Azt kérdezte: ki lesz az én kistestvérem? Hát a baba a hasamban - válaszoltam. Erre gondolkodik, gondolkodik, aztán egyszercsak felderül az arca, és megkérdezi: És majd játszhatok vele? Megtaníthatom focizni?  
Hát én akkorát nevettem. :)

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Beléphetek a közösségbe? Én egy régi motoros vagyok, 2006 táján irogattam sokat. Akkor vártam a második gyermekem. Most a harmadikat szeretném már a pocakomban tudni!

Üdv Mindenkinek: Kati

kati76
Sződ
 
 


Hol tudok vonalzókat készíteni?

kati76
Sződ
 
 


Szia Kati!

Gyere bátran! 

Kattints valamelyikünk vonalzójára, az elvezet arra az oldalra, ahol elkészítheted a sajátod. 
A végén egy sort a profilodba bemásolsz az aláírásodhoz, és ennyi.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok! :) Új arcként jelentkezem, és hűen a topic nevéhez, 31-én nem várom a mensit, ellenben a pozi tesztet igen! :))))
manocska456
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Üdv az újaknak! És hajrá!!! :)

A szombat este elég letargikusan telt, de végül talán tényleg jobb volt így h nem mentem. Hétfőre nekem is volt színházjegyem (illetve bérletes vagyok), ezen is sokat gondolkodtam, de végül úgy döntöttem muszáj kimozdulnom, mert megbolondulok különben. Vittem magammal orvosi fertőtlenítőt, azzal fújkáltam a kezem, meg a mosdót, mert oda is el kellett mennem sajnos, meg ilyen nedves törlőkendőt, úgyhogy gyakorlatilag semmihez nem értem :) Még jól vagyok, úgyhogy ha minden igaz nem kaptam el semmit. Annyira jó élmény volt, mondjuk iszonyatosan nagy színház rajongó vagyok, de ez a darab eddig mindent vert, és barátnőmmel is olyan rég nem találkoztam, nagyon sokat nevettünk, tényleg úgy érzem h jót tett ez az este :)

Képzeljétek, ma megyek egy hipnoterapeutához, mert olvastam h elvileg lehet kapcsolatot teremteni a babával már ilyenkor, tudom nagyon elvetemülten hangzik, de nagyon izgatott vagyok :) Ezt a hölgyet már évek óta ismerem, hozzá jártam amikor tavaly elment a baba, és nekem hihetetlenül sokat segített ez a módszer az élet minden területén. 

Amúgy nem történik semmi extra, sok a munka, vasárnap is dolgoztam, állandóan (de szó szerint) állandóan tudnék aludni, ami nagyon fura, mert a terhesség előtt általában már fél6 vagy 6kor keltem, és indultam futni vagy edzeni, mert délután már soha nincs időm ilyesmire. És igazából 6 óránál több alvást nem is igényeltem soha. Bár múlt éjjel kifejezetten sokszor felébredtem, nem értem miért, és nagyon rosszat álmodtam.

Kaja: hála az égnek szinte teljesen elmúlt a hányinger, már húst is tudok enni módjával. Ma tökfőzeléket készítek, meg vagyok őrülve a főzelékekért, de főleg a savanykás ízekért. Valamint alapból nem rajongok az édességért, de napok óta pudingra vágyom, amit nem merek készíteni, mert nem túl egészséges ez a por, gondolom... A másik a gesztenyepüré, annak viszont nem tudtam ellenállni a színház előtt ettem egy adagot barátnőmmel, itthonra nem merek hozzávalókat, mert félek h egyszerre befalnám mind :D

Úgy néz ki, hétvégén elhozzuk a babakocsit, amit a szüleimnél parkoltatunk amíg el nem jön az idő :)

A MagneB6 tényleg jó, mostanában érzem,  ha felbosszantom magam munka miatt, vagy sok a munka és egyszerűen csak rosszul érzem magam attól h képtelen vagyok a végére érni, fájdogál a hasam de a MagneB6tól mindig elmúlik, szuper!

Hogy vagytok többiek?

makkmarci: Erik meggyógyult már? 

Szép napot Mindenkinek!
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Eriknek még mindig tart ez a kaka dolog. Az állaga már szilárdabb, még egyszer-egyszer van képlékenyebb a pelusban, de a napi 3-4 alá nem adja. Hogy most azért, mert 6 foga is beindult (azon az egyen túl, ami másfél hete bújt ki, és most növeszti), vagy tényleg van még vmi a pocakban. Ha nem igazodik, még a héten lemegyek vele a dokihoz, mert jövő héten MMR oltás, és amíg nem tisztázott ez a kaka-ügy, nem kaphat oltást.

A magne B6-ról az én egyéni véleményem az, hogy nem sokat ér. Jó drága, ennyi. Én a sima magnéziumot toltam, és még úgy is keményedtem. http://www.magneb6.hu/MagneB6/Megoldasa ... idpage=960 itt az szerepel, hogy egy tabletta mg tartalma 48 mg. Ha veszel sima magnéziumot, annak a mg tartalma 500 mg tablettánként. Nekem 3×2-t kellett szednem, és még úgy is keményedtem!!! Igen, napi 3000 mg-ot!!! Mellé lehet B6 vitamint bevenni, ami segíti a mg felszívódását, illetve hányingerre is jó.

Árak:

Magnesii citrici 500 mg FoNo VII Naturland vény nélkül 309 Ft, vényre 139 Ft, 10 db-os kiszerelés

Magne B6 50 db-os kiszerelés, vény nélküli ár: 1069 Ft.

De ne felejtsük el a hatóanyag tartalmat!!!!! Én ezért nem veszek magne B6-ot.


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok,

Üdv az újaknak!!! Meséljetek légyszi magatokról

tegnap voltam kontroll uh-n és nincs ciszta! Viszont most meg nagyobb, mint eddig, két hete 6+3-nak mondták, most meg 9+3! Szóval belehúzott!
át is tettem a 12. heti genetikait egy héttel korábbra.
Láttam, ahogy mozgatta kezét-lábát, nagyon cuki volt!

Lucky, úgy irigykedek a Stokke miatt. mármint hogy már ott tartasz. Nem hülyeség ez a hipnoterapeuta, belinkelnéd, hogy kihez jársz? Raffairól hallottam már.

Színház: néha tényleg ki kell mozdulni, mert becsavarodik az ember. hallottam egy mondást: onnan tudod, hogy végérvényesen megváltozott az életed, hogy már egy egyedül kivitelezett tescos bevásárlás is felér egy igazi kikapcsolódással. Nagyon így van!  Nekem még mindig felüdülés, ha EGYEDÜL bemehetek egy hipermarketbe és nem szól hozzám senki, nézelődök, vásárolok. Ultragáz.
Melóhelyen érdekes fejlemények, meghallottam, hogy elő akarnak léptetni (nem tudom követni az eseményeket), szerintem ma inkább bejelentem, hogy mi a helyzet. így korrektebb.

Nekem tökéletesen bevált a 100mg magnézium, szerencsére sosem keményedett a hasam. Ha elkezdődik az utolsó trimeszter, akkor váltok nagyobb hatóanyagtartalmúra, mert most még fölösleges, mivel nincs panaszom és a hányingert is elmulasztja. 

Igazából a fejfájás nehezíti meg az életemet, napok óta köhögök, a gyerekek is full betegek voltak, nekik folyt az orruk is, nekem csak fejfájás és köhögés, de az izomból. Gyógyszert nem nagyon merek szedni, ha elviselhetetlen lenne, akkor max Algopyrint.

Vigyázzatok magatokra!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!


Mi igen nagy gondolkodások árán jutottunk el odáig, hogy végülis miértisne érkezhetne a baba? Hiszen házasok vagyunk, szeretjük egymást, megvagyunk anyagilag is... nem úszunk a pénzben, de nem is éhezünk. 


Szóval ez a hónap már némi reménykedéssel telik, én titkon érzem, és remélem, hogy sikerült, majd hó végén derül ki, hogy így van-e. De ha nem sikerült, sem dől össze a világ, hiszen elég kevés embernek jön össze elsőre :-)


Úgyhogy most várakozási fázisban vagyunk :))))

manocska456
Budapest
 
 


http://index.hu/velemeny/olvir/2014/01/ ... em_szulok/

Lányok, létezik ez?? Eddig meg sem fordult a fejemben h magánkórházban szüljek, de nem tudom ezek után... 

Akinek már van gyereke meséljen már valami pozitív tapasztalatot, könyörgöm, komolyan mondom megijedtem. Bár érzésem szerint elég túlzó ez a cikk, de ha csak a fele igaz, az is bőven sok.

Amúgy múltkor valahol olvastam h imádnak császározni, mert állítólag a császár után több pénzt fizetnek a kórháznak. Nem arról van szó, a fájdalom tényleg, komolyan nem érdekel, csak szeretném ha nem kényszerítenék császárra a testem (a babát), ha természetes úton is meg tudna születni.

Boeske, Krisszi, Makkmarci: Ti természetes úton szültetek?
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Lucky, ne olvass ilyeneket:(
Ez a cikk szerintem borzasztóan hatásvadász! én nem jattoltam senkinek, mégis normálisan, kedvesen aranyosan bántak velem a csecsemősök. Aki minimális szinten tud kommunikálni, azzal így nem bánnak. A magánkórház szerintem egy nagy átb-szás, bocs, hogy ezt mondom, de ha BÁRMI gond van a gyerekkel, akkor nem tudják normálisan ellátni és mehetsz a város másik végére szoptatni. Milliókért. Szóval szerintem a János teljesen ok, PIC is van, most újították fel.

Ez az én második szüléstörténetem, császár lett a vége, ha gondolod, olvasd el.
http://divany.hu/poronty/2009/03/29/cen ... tt_csaszar

Ez meg az első, sima szülés. Nem szépítettem semmit, csodálatos volt mindkettő. állami kórházban, persze fogadott orvossal és szülésznővel. Nagyon figyeltek ránk. Ne aggódj!

http://divany.hu/poronty/2009/03/22/nem ... t_bulizni/

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


köszi Krisszi!!! :) Azért olvastam el mert egy értelmes ismerősöm osztotta meg a fbon nem gondoltam először h ennyire horror. 
A magánkórházról nekem uez a véleményem, én is hallottam h kicsengetsz egy vagyont (mi tényleg hajmeresztő összeg szerintem...), és igazából a Te kényelmed szempontjából jobb, de a baba biztonsága szempontjából nem feltétlenül, mert bármi gond lenne neadjisten, úgyis elviszik állami kórházba.. Igazából lesz*rom h mit adnak nekem reggelire ha a baba jól van :) Az meg, hogy már kora reggel behozzák csak öröm, szerintem nem is tudok majd aludni az izgalomtól, hiába leszek fáradt :)

Nem tudom a dokinak mennyire lehet mondani h tényleg csak akkor császározzon ha muszáj, mert nyilván hülyének néz, ha ezt így kijelentem, végül férjem megnyugtatott h ez a doki tényleg rendes normális, fizetünk neki a szülésért is, úgyhogy csak rendes lesz. Meg én már említettem neki a hipnoszülést is, és ő kifejezetten reklámozza is, úgyhogy gondolom csak emberséges lesz :)

Na amúgy tegnap én nem a Raffainál voltam, de ma felhívtam és febr 3-án megyek hozzá, arra is nagyon kíváncsi vagyok. Most ugye a saját hipnoterapeutámnál voltam, és hát csodálatos élmény volt. :) Viszont ez a doktornő azt mondta, nem kell mennem most többet, persze ha problémám van keressem, de úgy érzi nagyon kiegyensúlyozottak vagyunk, és nincs szükségünk az útmutatására és azt mondta ezzel a módszerrel én is mindig tudok majd beszélgetni vele. Ez is nagyon szimpi nekem benne, hogy nem akar lehúzni. Persze úgyis beköszönök majd néha, a babával is majd ha megszületik, de ezt már csak azért mert kíváncsi ránk nagyon :) Raffairól is írok majd, telefonban nagyon buddha volt, kíváncsi vagyok nagyon. Szívesen kipróbálom ezt is, csak kíváncsiságból, de azt hiszem nekem havi 1 alkalom elég lesz, nem akarok vagyonokat költeni, bár nyilván majd ő is elmondja hogyan van ennek értelme.

Amúgy gratula az előléptetéshez krisszi, nem jár hozzá még jobb verda? :D és jobbulást :)

manocska: hajrá, ezek nagyon izgi napok/hetek, hidd el itt mind tudjuk mit érzel most :) szorítunk! :)

makkmarci: jobbulást Eriknek. Igazából mitől keményedik a pocak? Az minek a jele? Én egyáltalán nem tudok erről semmit. Barátnőm mesélte h amikor babát várt még vizsgázott, és minden vizsga előtt keményedett a hasa, ő magneb6ot szedett asszem. De nekem is sokan ajánlották már ezt a 'tiszta' magnéziumot.

Nagykrisz: mizujs????

Boeske?


luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni hozzátok, ha lehet! :)

Már van két kisfiúnk, és mostanában tervezzük a harmadik babánkat.
Nem titok, hogy a szivem mélyén egy kislányt szeretnék, de persze, ha ismét kisfiúnk lesz, neki is nagyon nagyon fogunk örülni! :)
lillyann
 
 


Sziasztok!

Lilyann!
Drukkolok! Tudod, hogy van egy-két dolog, amit be lehet vetni a kislány érdekében? Már ha annyira fontos, hogy lány legyen. 

Luckyone!
Hát mit mondjak, biztos ki lehet fogni morcos orvost, zsémbes csecsemőst, de ez a cikk szerintem is erős túlzás. Én mindhármat simán szültem, bár az orvosom szerint elsőre jobban jártam volna egy császármetszéssel.
A magánkórház jó kérdés, most éppen nagy dilemmában vagyok, ugyanis a fiúkat a Nyírőben szültem, ami ugye most Róbert K. Magánklinika lett, és az orvosom ottmaradt. Ha ragaszkodom hozzá (még nem tudom), akkor én ott fogok szülni. De az még messze van.

Sajnos 2 napja kiesett egy tömésdarab a fogamból, teljesen kiakadtam miatta, de ma kaptam bele egy csinos kis ideiglenes tömést, ami kitart addig, amíg elmúlik a hányingeres korszak. Úgyhogy megnyugodtam.
Most pedig indulok a háziorvosomhoz beutalókért. (labor, EKG) Brrrr. Nem szeretem. 

Krisszi!
Elolvastam az írásaidat, nagyon jók! 

Manocska!
Drukkolok Neked is!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Üdv az újaknak, mielőbbi babásodást kívánok!

Lucky: elolvastam a cikket, egyes részeit túlzásnak tartom. Itt, a városunkban sajnos olyanok a mosdók, hogy nem mindegyiken van csaptelep, a zuhanyzóban pedig jobb, ha nem néz fel az ember. Én császárral szültem, olyannyira, hogy még gyerekkorban elfogadtam, hogy nekem ez jut majd! És valóban, beigazolódott: relatív téraránytalanság, medencevégű fekvés, myopia. Egyáltalán nem éltem meg ennyire drasztikusnak, illetve nem is viselt meg a műtét. Végig ébren voltam, éreztem, amikor azt a forró kis testet rám teszik (a műtőben borzasztóan hideg van mindig). A részletes beszámolómat elolvashatod, ha érdekel: http://baba-szoba.blogspot.hu/search/la ... BCl%C3%A9s
http://baba-szoba.blogspot.hu/2012/11/a ... napok.html
Persze, jobb a sima szülés, mondják sokan, de amikor két élet forog kockán, nem kívánságműsor, hogy akarsz szülni. És inkább császár, mint elakadás, oxigénhiány, had ne soroljam!
A pocak keményedésről: a méh nem terhes állapotban is végez összehúzó munkát, csak nem érzékeljük. Amikor már elég nagy, sokat áll, jön-megy az ember, bekeményedhet. Ilyenkor le kell feküdni, esetleg felpolcolni a lábakat. Persze ez nem mindenkire jellemző, egyén válogatja, mint a hozzászólók beszámolóiból is kiderül. Nekem először 15 hetesen írtak fel Mg-ot, amit nem szedtem rendesen. (Minek nekem az, nem is keményedek, ráadásul akkora szem, hogy egy ló is nehezen nyelné le, nemhogy én! Aha...) Aztán 17 hetesen megtudtam, mi is az a keményedés: bélgyulladásom lett, amitől elkezdett konkrétan keményedni a hasam. Ha észreveszed, hogy kemény lesz a hasfalad, feszül, és fekhetnéd van, legkésőbb akkor érdemes átállni erre a nagy dózisú magnéziumra.

Eriknek sajnos még mindig nem rendeződött ez a széklet-dolog. Tegnap újra elvittem a dokihoz, mert nyálka is megjelent, amitől én nagyon megijedtem. De a doktor elmagyarázta, hogy a bél bizonyos szakaszán, ami érintett, megújul a nyálkahártya, lelöki a régit és új termelődik. Mivel ez eddig csak két eset volt (nyálkás széklet), nem kell megijedni tőle. Felső-légúti fertőzése van, és ráment az emésztőrendszerére, és lassan gyógyul. Diétáznia kell.

Boeske: nem irigyellek a fog-ügy miatt! Én írtózom a fogászati beavatkozástól. Pedig nemsokára nekem is menni kell...

Krisszi: elolvastam a szülésélményed, tetszik a stílusod, ahogy fogalmazol. Jól belehúzott a babád! Így tovább! Módosult a szülés dátuma is? Nekem nem határozták meg így napra pontosan, hogy mekkora, megmondják a méretet, és hogy az hány hetesnek felel meg. Az orvosom utóbb is a fontos adatokat hangsúlyozta: CRL, YS, FHR+.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!
Üdv minde újnak is:) És szurkolunk! 

Lucky, én is olvastam a cikket, és nagyon túlzónak, hatásvadásznak tartom. Szerintem nem ilyen vészes a helyzet azért. Nekem is az az egy félelmem van, hogy ne császározzanak, remélem összejön.
Krisszi,gtaulálok 
Boeske, kitartást  a fogadhoz! Szerencsére a helyzet nem olyan rossz. 

Nálam megint horror, horror hátán. Hétfőm mentem a nőgyógyihoz a papírokkal. Csak úgy mellékesen megjegyeztem, hogy amúgy mostanság felfázás jellegű tüneteim vannak egy kevéske sárga folyással(aznap óta volt). Megvizsgált, közölte, hogy ez nagyon csúnya. Felírt valami keveréket, amit a gyógyszertárban állítottak elő(kenetet megint nem vett). Majd odaadta a papírokat, elmondta, hogy 30-án AFP, Hepa, Szifilisz szűrés, majd utána menjek fel, hogy megbeszéljük a továbbiakat. Ettől kicsit beparáztam, nem tudom mit akar. A golyócskákat(szerintem NKS golyócska), amit kaptam akkor még használnom kell, márpedig úgy nem hiszem, h megvizsgál. Akkora az eredmény se lesz meg, mert nem hiszem, h 30 perc elég rá
A következő sokk szerdán ért. Akkor mentem a védőnőhöz. Vittem a kis reggeli vizeletem, ami gyanúsan üledékes volt egyébként. Ennek ellenére nem volt benne, csak vér(lehetett a csipkebogyóteától az elszíneződés) és cukor(50mg/dl)! Na, a cukornak semmi keresnivalója nem lenne benne. Szóval parázok. Lehet ez a cukorbetegség miatt, vagy a vesém szarakszik. Az utóbbira jobban gyanakszom, de tényleg nem tudom. Na van még egy eshetőség, esetleg a gép romlott el...
A szívhangot egyébként azonnal megtalálta a védőnő, nagyon erős és ütemes. Még tegnap is meghallgattam, mert tegnap már elkezdett keményedni a hasam, és megijedtem, mert más volt, mint az edigi görcsök, amik az első trimeszterben kínoztak. De miinden rendben van a babával.
Nem igaz, hogy nekem folyamatosan van valami nyavalyám!!!
Meséltem a védőnőnek, h megint gyulladásom van, erre kérdezte, hogy párom kapott-e gyógyszert. Mondtam, h nem, és én is csodálkozom ezen is. Azon is, h nincs kenetvizsgálat, és azon is, hogy az ember nem kaphat a saját gyerekéről képet, csak suttyomban. Nagyon nem tetszik neki se ez, de mondta, hogy nem én vagyok az egyetlen, akitől hallja ezt... Kért, hogy mindenképp szerezzek férjemnek valami gyógyszert, ha nem a nőgyógyitól,, akkor a háziorvostól. Na de ha azt se tudják mi a nyavalya okozza. Na, szerintem elküldöm a férjem egy vizsgálatra, amint lehet...
Mondjuk ha ebből indulok ki, lehet, hogy mégiscsak igaz az a  cikk...


Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

lillyann: üdv, és szorítunk! :)

makkmarci: köszönöm a részletes leírást, a szülésélményt is elolvasom, csak ma nagyon nem volt időm, de nagyon örülök, a krisszié is hasznos volt, sokkal emberibb, mint az indexes cikk. Amúgy a császárt csak addig szeretném elkerülni természetesen, ameddig a babának is úgy a jobb. Ha oda kerülne a dolog én magától attól nem félek h felvágnak, vagy hogy utána fáj a helye (az lenne  fura ha nem fájna...). Csak alapból természetes szülésre készülök lelkileg :) A magasabb dózisú magnéziumot én is beszerzem majd, hogy ha szükség lenne rá azonnal be tudjam venni!

Eriknek jobbulást! Nem csodálom, hogy megijedtél! De ha az orvos azt mondja, minden rendben lesz. Szegény kis manó, jól megjárta a megfázással :(

boeske: Neked is köszönöm, h leírtad a véleményed. És régen a Róbert Károly állami volt? Fura, hogyan konvertálódik át kvázi profitorientált vállalkozássá egy állami kórház? (Persze ez költői kérdés :D)

Nekem is el kell mennem a fogorvoshoz, aki a férjem egyik barátja, úgyhogy így ANNYIRA nem félek :) Amúgy lyukas fogam sosem volt, viszont tavaly, épp az esküvőnk előtt egy héttel éppen hazafelé sétáltam jógáról, amikor éreztem h a rágóba valami kavicsdarab került, persze aztán rájöttem h az egyik fogamból tört le egy darab. Mondhatom remek volt... Máig nem értem h mitől, lehet ráharaptam jógán :D

krisszi: elolvastam a szülésélményeid, nagyon jó kis írások, ma meséltem belőle a férjemnek. Hány liter magzatvíz van egy szülés előtt álló nőben? :D Amúgy (nem tudom írtam e már) bejelentkeztem Rékához a tanfolyamra múlt héten. Április végén megyünk, hétvégi intenzív kurzusra, mert a férjem csak akkor ér rá.

nagykrisz: hát ez komolyan mondom ŐRÜLET!!! Hogy a szöszbe tud Téged ennyi dolog megtalálni? De fel a fejjel, a lényeg h a baba jól van, és végülis Te is, nyugalom a legfontosabb. Nem unalmas a terhességed, az fix... Sajnálom, de hidd el, minden rendben lesz. Az meg h könyörögni kell egy képért, tényleg nagyon gázos... Majd írj mi lett ezzel a cukros dologgal, úgyis megnézik még egyszer szerintem, de olyan nagy baj csak nem lehet. Miért vacakolna a veséd? Fáj? Vagy volt már vele baj?

Mi hazajöttünk ma a szüleimhez vidékre és elhoztuk a babakocsit. Olyan szééééééééééép :) Örülök neki rettenetesen, olyan jó. Anyósom már gyerekruhát vásárol + cipőt (már legalább 4 pár cipője van a babának...) amikor ő mondta h ne vegyünk még semmit, mert 20 zsákkal hoz az ismerősétől. Na tessék. Barátnőm (akitől a babakocsit vettük) is adott kiscipőt, plüssállatkát a babának. :)

Jó hétvégét mindenkinek! Pihenjetek sokat! :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!
Megcsináltam a vonalzót, rámentem, a "Kép URL-jének másolása"-t választottam. Beillesztette, de nem a képet, csak a hivatkozást. Segítsetek..... :(

kati76
Sződ
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást,nagyon aranyosak vagytok! :)

Elolvastam a szüléstörténeteket,mindegyik nagyon megható! :)

Boeske
Sajnálom ami a fogaddal történt! :(
Igen, igen, olvastam mostanában mindenféle praktikát, mikor kell együttlenni, savas irrigálás, étrend, jónás-módszer... :) nem tudom, melyik válik be, egyáltalán beválik e, de azért bepróbálkozunk, ha nem jön be, nem jön be... A férjem is nagyon szeretne kislányt, a családjukban régóta csak fiúk születnek!

Az első két gyerkőcnél nem alkalmaztunk praktikákat. A nagyobbik fiunk pont 2 év próbálkozás után költözött a pocakba, a kisebbik pedig már a második próbálkozós hónapban.
lillyann
 
 


Azt a cikket én is olvastam... Néhol talán túlzó...
Én mindkét fiamat ügyeletes orvosnál, ügyeletes szülésznőnél szültem, mégis csak jót tudok mondani ( ha gondoljátok leírom részletesebben, de nem akarok senkit untatni ) De gondolom kórháza válogatja... És az sem mindegy, hogy melyik dolgozónak épp milyen napja van, persze nem kellene hogy a kismamákkal éreztessék, ha rossz napjuk van...
lillyann
 
 


Makkmarci
Jobbulást a kisfiadnak! Az enyémek is könnyebben összeszedtek mindent fogzáskor.

Nagykrisz
Az erős szivhanghoz gratulálok, a rossz dolgokat sajnálom, de nem lesz semmi baj!

Luckyone
Gratula a babakocsihoz! :)
Emlékszem, hogy amikor az első fiam a pocakban volt, visszatérő rémálmom volt, hogy megszületett, de nem volt semmije, még ruhája sem, amit ráadjak :) amikor ezt elmeséltem a férjemnek, elment és vett 3 db kis body-t meg egy cumit.
Most ha majd úton lesz a harmadik pocaklakó, bizony szinte mindent vennünk kell, mert elajándékoztam majdnem mindent! A szomszédban született egy baba, 1 hónappal korábban a vártnál érkezett, és konkrétan tényleg semmije nem volt :(
lillyann
 
 


Lillyan,
Nagyon érdekel a Te történeted is,írd le kérlek!
Makkmarci,hogy van Erik?Izgi volt a történet nagyon.
Krisszi,tényleg nagyon jó a stílhsod. Nálad is voltak izgalmak. Ez a magzatvíz ügy... :D
Hogy vagytok ma csajok? Én már várom a csütörtököt,merr kíváncsi vagyok,hogy mik azok a továbbiak,amiket a doki meg akar beszélni. Remélem semmi rossz.
Vigyázzatok magatokra,öltözzetek rétegesen ebben a hidegben!

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Nálunk pörögnek az események. Holnap ovi szülői, aztán el kéne jutnom vérvételre, meg EKG-ra is valamikor.


Sajnos nálam még tart a hányós időszak, rosszabb napjaimon 6-8x szaladok, de napi 2-3 alatt nem úszom meg. :( Már kezd elegem lenni.

Kati!
Ne azt válaszd, hanem a "forum signatures" részből a BBC kódot (remélem jól emlékszem).


Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok,
aranyosak vagytok, hogy elolvastátok a történeteimet
itt minden ok, ez a hideg mondjuk nem hiányzott, próbálom megóvni magam a fertőzésektől, a köhögés már jobb. (Végül nem oltattam, mert 4 orvost kérdeztem és 4-ből 1 sem javasolta. ígyx legyen okos az ember)

Két hét múlva gen. UH, nagyon izgulok.
Lányok, a 12. heti laboron mit néztek Nektek? A rendes nagy vérkép/vizeleten kívül?
TORCH (ez nem kötelező, toxoplazma, rubeloa, CMV, Herpes), TSH, vércsoport, ellenanyag és még mi?
Én majd a jövő héten megyek vérvételre, a 11. héten.
Védőnőhöz meg a 13. héten, ha meglesz a genetikai vizsgálat. Amennyit ő hozzátesz ehhez az egészhez ... az kb a súlymérés... de legalább stresszel az is...

Boeske, sajnálom a hányást! Semmi sem használ? Remélem, nem fogysz majd úgy le, mint az első fiadnál és nem lesz annyira súlyos a helyzet. Esetleg valamilyen hányáscsillapítót nem adhat a dokid? Tudsz ezért pihenni, ha a fiúk nincsenek otthon?

Nekem elmúlt hálistennek az émelygés is, de nagyon átérzem, rohadt rossz.

Nagykrisz, tudom, hogy illúzióromboló, de lehet, hogy óvszerrel kéne együtt lennetek, amíg mindkettőtök meg nem gyógyul. Ha olyan típusú ez a fertőzés, ami partnerre is átterjed és őt nem kezelik, akkor csak ide-oda adjátok egymásnak. Kitartást Neked, nem tudom, mi lehet ez a cukor, azt olvastam, hogy ha minden érték rendben van a terheléses cukor is, akkor szülés után kell kivizsgálni. De a dokid biztos jobban tudja és ne aggódj! Drukkolok!!!

Nekem tutira fiam lesz harmadjára, valahogy el sem tudom képzelni, hogy lány lesz.  Szóval ha fiú lesz, akkor azért örülök majd, ha lány, akkor meg azért. Tényleg tökmindegy! (Férjem szerint a mi házunk fiúkra van optimalizálva, hááát, tényleg, mindenünk fiús. Szegény kislánynak kemény lenne ebben a légkörben. ) De mondom. mindkét verziónak örülnék! Igazából azért is vártam eddig, mert az volt a mondásom, hogy akkor szülök még egyszer, ha GYEREKET és NEM FIÚT vagy LÁNYT szeretnék!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Lilly, Lucky: én babonából csak 7 hónaposan kezdtem el vásárolni Eriknek, az első a babakocsi volt. Aztán jött minden szép sorban. Amikor megszületett, egy hetet töltöttünk bent a kórházban, és aznap, amikor hazajöttünk, jött meg az utolsó darab szekrénye. Én itt etettem a nappaliban, míg Apa és a Papa összerakták. Mondjuk nem akartuk ennyire mi sem kicentizni, de így alakult.

Kati: vonalzó: ha ezt a fajtát választod, mint ami nekünk van, a nyilak segítségével értelemszerűen megszerkeszted a sajátodat. A végén, amikor megadtad az adatokat, a vonalzó alatt keretben van a HTML kód, azt kell bemásolnod az aláírás rovatba a babanetes profilodban. A fórum beállításoknál (felül) hozzászólás beállítása fül (bal oldalt) tartalmaz egy olyat, hogy aláírás csatolása alapból. Ezt állítsd igenre. Ne felejts a küldésre nyomni. Remélem, sikerül beállítanod.

Boeske: ezt a sok hányást nem irigylem. Én nem kapkodom el a vérvételt. Erikkel pl. ki is maradt a 12. heti. Most kb. akkor szeretnék menni.

Nagykrisz: nekem a védőnőm azt mondta, amikor bélgyulladással voltam kórházban, hogy a terhesség sok mindent előhoz. Van benne valami. Tudom, nem vígasztal, de hidd el, vannak sokkal csúnyább dolgok is, amikről hallottam terhesség alatt. Van, akinél úgy reagál a szervezet, hogy előjönnek olyan dolgok, amik azelőtt soha, míg egyes alapbetegségek tünetei enyhülnek. Írd majd meg, mit mondott az orvosod, én bízom benne, hogy minél hamarabb helyre jöttök a férjeddel együtt.

Erik szerencsére meggyógyult, de tényleg lassan. Tegnap már tejpépet is mertem neki adni. De a fogzás nagyon megviseli azért, felül 6 jön egyszerre, tegnap meg a lenti őrlőnél volt dizzadt, piros az ínye.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: