Új privát üzeneted érkezett!

Boganna07: Gynevac az egy olyan szer ami segiti a termékenységet. Gyulladáscsökkentő, és női szervekre hat pozítívan. Én itthon vagyok még Szabina ovis és én töltöm a 46nap szabadságomat. Március elején megyek olgozni.

Kép
csucsu05
 
 


csucsu piri még sehol? :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Melinda! Egyébként "felizgattál" a hajfestős sztorival! Írd csak le, mert szerintem sokunkat érdekel, és érint...
Boganna! LH tesztelsz, vagy csak lesed a pé jeleit?
Jónás módszer érdekes téma... Én is utánaolvastam a neten. Hát, elég vegyesek a tapasztalatok és a vélemények. Aki hisz az asztrológiában, biztos lát benne fantáziát. Én ennél sokkal földhözragadtabb, reálisabb vagyok... Inkább úgy gondolom, hogy akkor a legesélyesebb a fogamzás, mikor peteérés van. (persze lehet, hogy a jónás-nap pont akkorra esik) De végülis ez csak havi plusz egy összebújást jelent, aminek azért nagy duzzogva eleget lehet tenni. :wink: Hát, veszíteni való nincs...
mandarin7
 
 

 
 

Csucsu! Remélem, ez szerencsehozó laptető!!!! :)
mandarin7
 
 


a jónásba én se hiszek anniyra.lehet tényleg van bennvmi igazság...kitudja... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nem még piri sehol.

Kép
csucsu05
 
 


melyiknap egész késő estig azon gondolkodtam hogy multkor mondtad neked későb van pé-d......./16.nap/? :roll: lehet azért negatív még a teszt.... :roll: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Csucsu! Mikor esedékes?
mandarin7
 
 


Mandarin: Ha azt nézem, hogy a múlt hónapban 28napos volt a ciklusom akkor már 3napja. De ha azt nézem, hoyg a 13. napon még láttuk uh a tüsszőt és az Lh teszt 25 vagy 26án mutatta a Pé-t. Bár már 24-én is pozítív volt a teszt. Csak mire újra negativ lett az 26. volt. Tehát lehet még jön piri is. Csak az zavart be, hoyg egy hete fáj a hasam. Ma meg tegnap a bal oldalon szurkált . És a bal oldalon volt érett tűsszőm.
Most úgy vagyok jön piri és ha netán nem akkor sem baj:)

Kép
csucsu05
 
 


csucsu azért megy a hajrá.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Köszi azért. Bár nincs nekem olyan nagy szerencsém, hogy mielőtt vissza kéne mennem melózni babás legyek.

Kép
csucsu05
 
 


kitudja....tudod véletlenek mindíg vannak... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Na ja csak nem nekem. Én mindenért az életben duplán megdolgoztam. És nekem a véletlen sosoem jött be.

Kép
csucsu05
 
 


nekem se mindíg.de egyszer már volt véletlen...ő most ép lovagol a paciján..... :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Csucsu! Tetszik a hozzáállásod! :) Jobb kellemesen csalódni, mint másképp... És mikorra tervezel tesztet? (pozitívat, nem szellemcsíkost... :) ) Nagyon rossz egy csíkot látni, én sem tervezem, hogy hamar csinálok majd... Kérdés, hogy kibírom-e... :? khmmm nem valszínű magamat ismerve... :oops:
mandarin7
 
 


mandarin tedd el jol a tesztet és ha nyulni akarsz érte korábban akkor csapj a kezedre..... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Mandarin: Én dierekt most nem is vettem már több tesztet. Nem kell mert csak idegesit ha van itthon. Most várok. Mást nagyon úgysem tehetek.

Kép
csucsu05
 
 


nekem van ithon egy 10-es érzékenységű de jó mélyen eldugtam vhova.../persze tudom hova/ de nem nyulok hozzá....eddig időbe jött pirike is...

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Csucs az tényleg jó lenne. És visszamész terhesen is ameddig tudsz dolgozni? Vagy nagyon stresszes a munkád? én is nagyon drukkolok!

Mandarin7, én eddig PG53-mal néztem hogy mikor van és elég jól ki is mutatta. De most kislányt szeretnénk nagyon és úgy tudom hogyha a peteérés napján vagyunk együtt nagyobb az esélye hogy fiú lesz. Így előtte kéne csak ez nem mindig jön össze. Levivel is a menszi után 6-7 napra lettem állapotos. Ebből gondolom. Én még ilyen LH tesztet nem próbáltam.
Kép
Kép
boganna07
 
 


boganna probáld ki az lh tesztet is nagyon jó

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Boganna : Vissza megyke babásan is mert a gyedhez kell. Irpdában dolgozok nyuhis meló. 8-4ig. Csak az utazás a sok. De menni fogok mert a gyedhez kell. És nem akarok betegállományba menni mert akkor az átlag bér után kapon a 75% ot. És én nem akarok 60ezret kapni mikrokaphatom majd a maximumot is ami 90ezer környékén van. Mert nem mindegy.
Most ha vissza megyek már 2hónapom van tehát még 4hónapot kell ledolgozni hogy kaphassak gyedet.
És ha most nem jött össze akkro van még időm. Viszont ha megvan a 180napon utána mehetek betegácsiba. Lehet mire terhes leszek már le is dolgoztam a 180napot és rögtön mehetek betegállományba.

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu! Türelem babát terem! :wink:
Drukkolok Neked!

Nitácska! :lol: Az ötlet jó. Majd jól elpáholom magam!
Csak olyan nehéz! Főleg úgy, hogy a 10-esekre azt írják: már 4 nappal a mensi előtt kimutathatja....
Nekünk az első baba becsúszott, és a rendszertelen mensik miatt csak 6 hetesen teszteltem. A leggagyibb is rögtön 2 csíkos lett.
A másodiknál türelmes (?) voltam, 2 nap késés után teszteltem halvány pozitívat, de már nem emlékszem, milyen volt...
Hát most pedig nem tudom, hogy lesz. Tegnap vettem egy jó nagy cipőkanalat fából. Majd odateszem a fürdőszobaszekrény mellé, elrettentésképp.... :)
Egyébként Ti mióta próbálkoztok?
mandarin7
 
 


Boganna! Én sem próbáltam még, csak sokat hallottam/olvastam róla. Én a szülések óta érzem a pé-t, fáj a hasam, és (16-os karika)a nyákomon is látom, néha vérpötty...
Csucsu! Naná, hogy nem mindegy! A mai világban...!!!
Mi is próbáltuk mindkétszer kihozni a maximumot. Szerencsémre a férjem vállalkozásában alkalmazott vagyok, és így könnyeben tudtunk trükközni....
mandarin7
 
 


Mandarin: Amúgy ez nem is trüközés. Hisz a 25ezer ft gyes egy megalázóan kevés összeg a gyereknevelésre.

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu! Így, ahogy mondod, ez nem is kérdés! Szinte semmire nem elég. Mondjuk a pelusra, meg a gyógyszertárra....
Nálunk is inkább az volt a kérdés, hogy mennyire tornásszuk fel a béremet, hogy jól kapjak gyedet, viszont a vállalkozás oldalán meg ne folyjon ki a lé a kezünkből.. (havonta esedékes brutál magas járulékok miatt....) Aztán ügyeskedtünk kicsit (karöltve a könyvelőnkkel...) Erre értettem a trükközést. Remélem, az adóhatóság messze jár innen.... :)
mandarin7
 
 


Bár igazából nyílt titok... Mindenki megteszi, akinek van rá lehetősége.. Meg kell fogni, ahol csak lehet. :roll:
mandarin7
 
 


Mandarin: Hát biztosan nem a babanetet olvassák az adóellenőrők:)
De ez nem csalás legalábbis az nem ezen a szinten kezdődik.

Kép
csucsu05
 
 


Terhes adóellenőr? :lol:
Nah, most megyek, mert ébredt a manóm, és ha nem sietek, lebontja nekem a fél házat.... Majd még bekukkkk
mandarin7
 
 


Én is anyumnál voltam alkalmazott,még 7 hónaposan is dolgoztam,gondoltam majd 2008 januárjába meg kitalálják,hogy 200 nap kell,akkor be is sz@rok :oops: úgyhogy 210 napot teljesítettem 180 helyett :lol: Milyen büszke vagyok magamra! :lol:
Az utolsó mensim napjától voltam bejelentve....szóval épp meglett.
Így hogy viszek a tejadóba is,azért ki tudok jönni,25-35 ezret fejek egy hónapba,igazi Riska vagyok :lol: :lol:
Na a hajfestős sztori, anyuka festette a haját,de csak alul,feketére végig a terhesség alatt...a gyereknek meg ugyanott hátuk olyan,mint akit leforráztak,nagyon csúnya a a bőr...orvostól-orvosig vitték,és a végén kiderült,hogy a festék miatt...háát nem tudom mennyire lehet ez igaz,de az elgondolkodtató,hogy pont ott olyan neki,mint ahol a haját festette....

Kép
Kép

Kép
melinda1985
 
 


Tisztelt Dr. Csákány!

Babazo.hu A nőgyógyász válaszol....

Szeretnék Öntől tanácsot kérni terhesség alatti hajfestéssel kapcsolatban. Eredetileg szőke vagyok,de feketére festem a hajamat. Érdeklődni szeretnék, hogy a festés árhat-e a magzatnak. Fodrászom szerint lehetnek problémák emiatt (rendellenességek, fejlődési problémák stb.).
Szüneteltessem a hajfestést? Vagy nem kell ennyire aggódni?
Válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlettel: A.

Kedves A.!
Ne szüneteltesse, ez egy babona. Ha bármilyen ok lenne arra, hogy terhesség alatt nem lehet festetni, azt a festékdobozon fel kellene tüntetni. Sajnos ezt a babonát újságban is terjesztik.

Üdv: dr. Csákány
mandarin7
 
 


Melinda! Egyébként amit írtál, tényleg érdekes, és elgondolkodtató.. Nem tudom.. Nekem csak satír volt benne mindkét terhességemkor. Ennek utánajárok még tüzetesebben, ha majd aktuális lesz... Jobb félni..
mandarin7
 
 


A ráírós dolgokba sajnos nem hiszek,vagyis hogy ráírják,hogy akármi,csak azt nem,hogy az egyenlő az E-betűs összetevőkkel...szóval érted mit akarok írni.... :lol:
Nekem melír van benne,de hagyom lenőni,kibírom. Nem lesz túl szép,de mivel ismerősöm az illető,és ma már mindent megtenne,csak ne így történt volna....amúgy lehet 500000-ből 1 ilyen eset van.
Nikivel mi van már????

Kép
Kép

Kép
melinda1985
 
 


Melinda! Igen, lehet, hogy 5000.... ből egy ilyen van, szegény jól kifogta. Egyébként én inkább a festékben lévő káros anyagok (pl.ammónia) belélegzésétől tartanék. Ez, hogy pont ott lett a babónak is bőrproblémája, olyam misztikus nekem. Na, mindegy. Egy biztos, amit már írtam is korábban: jobb félni, mint megijedni...

Nem tudom, miért nem jelentkezik Niki. Remélem minden ok Náluk.
mandarin7
 
 


Sziasztok Lányok!
Hát ezek a piris napok :( , mindegy mindjárt itt a következő pé :)
Apropó pé!!! Nem is tom, ki írta közületek pontosan, hogy a mensije után 7 nappal van péje? ( Olvastam, csak épp még a hátralévő 5 vizsgámra gyúrok, így nem tudok, most olyan aktívan visszaolvasgatni! :( Bocsánat! :oops:
Szóval az nem kizárt, ha ezt úgy számolta, hogy ha a mensi elsőnapját nem számolja bele, mert mondjuk az 5 nap+a 7 nap, az már 12.nap, és Lh tesztet használóknak is azt ajánlják, hogy ha a ciklus 28 napos, akkor már a 11.napon kezdjenek tesztelgetni, hogy van-e pé.
Azonban nekem is van olyan ismerősöm,aki a mensi utáni 2.napon lett babás. Na, nekem a hasonló cipőben járókhoz az lenne a kérdésem, hogy, akkor is volt Nektek olyan tojásfehérje szerű váladék(sorry ha nagyon naturális vagyok :oops: )??????Mert én azt középidő táján, mindig észre veszem, de nekem halálpontosana 14 napon jelentkezik mindig. Babó meg még sincs... :( Ráadásul kiderült, hogy Párom lehet, hogy munka miatt elutazik márciusban külföldre :( Szóval bele kellene húznunk!
nyuszifül16
 
 


Sziasztok!

Szilardinho: Nagyon sajnálom a pirit, de tudod mi egyszerre kezdtük, tehát egymást kell bátorítanunk. Ti számoltok a Jónás naptárral is, mert, ha mi számolunk, akkor ebben a hónapban fiúcska lehet, szerintem számoljunk vele, mi történthet, ahogy írtátok egy kis pitty-puttytól nem sértődik meg egyikönk sem. 8)

Nyuszifül16 nagyon sajnálom a piridet, próbálkozzunk tovább.

Csucsu: Veletek mi újság? Tesztike mikor?

Mandarin7: Én nem láttam még ilyet, vagy nem ajánlották a gyógyszertárban ezt a 10-es tesztet. Mi a neve?

Mindenkinek drukkolok továbbra is:
firstlady

Ja és festésről áttérek melírra azt hiszem, bár baba még nem jön, de nem baj ha előre felkészülök.
firstlady
 
 


Én a lányomnál a hajfestést megkérdeztem a dokimtól. azt mondta nem ártalamas. Persze jobb félni mint megijedni. Én annyit változtattam anno mikor terhes voltam, hyog nem 3-4hetente hanem 6hetente festettem inkább. Igy nem olyan sürün volt festve.
Nem lett a lányomnak semmi baja.
Én úg yhalottam a fekete hajfesték a legkárosabb. Sokan pedig a szőkét hiszik annak.


Firtslady: nem teszteltem most. Várok. Piri még nem jött hát meglátjuk mi lesz.

Kép
csucsu05
 
 


Azt én is úgy halottam, hogy a fekete a legártalmasabb, sokaknak hullik is tőle a hajuk.

Szilardinho- Firstlady: Ti akkor használtok Jónás naptárt? Én megnéztem, hát nem tom, egy csomó véleményt is olvastam, ha ez igaz, akkor elvileg én tök terméketlen napon lehetnék babás... :? És az ráadásul január 30! :?
nyuszifül16
 
 


Nyuszifül: Én tavaly egész évben akkor eshettem volna teherbe mikor mensiztem.

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok,
én is úgy tudom, hogy a hajfestés nem ártalmas.
Mindenkinek sajnálom a pirit, de nem szabad elkeserednünk, mert az nem jót. Lányok! Fel a fejjel! Mondom ezt én... :oops:
Mindenki mondja körülöttem is, hogy nem szabad nagyon akarni, de hát azt hogyan lehet, nem nagyon akarni egy babyt...?

Visszatérve a trükközésre... Ha elfogadható összegű lenne a gyed, tán nem kellene trükközni :twisted:
Nem is tudom hogy gondolta azt bármelyik okos, hogy 20-30000 ft-ból lehet gyereket nevelni.
bonbon
 
 


Bonbon! A GYED nem 20-30 e Ft. Az annyi,amennyit a szülést megelőző 180 nap kerestél,annak a 70 %-a. 6 hónapig azt kapod,utána ugyanazt az összeget,csak vonnak belőle tb-t is. A GYES méltányossági alapon jár,akinek nincs meg a 180 nap,vagy belecsúszott táppénz.....

Kép
Kép

Kép
melinda1985
 
 


MelindA: Igy igaz a gyed a fizu után jár. De az viszont felháboritó, hoyg maximalizálva van. a lányomnál 83ezer ft volt. De ha én jóval többet kerestem és adózok belőle akkor miért maximalizálják?? Most 90ezer körül van a gyed maximuma.

Bonbon: a gyes a 25ezer ft. A gyed magasabb. gyes pedig akkor jár ha nem volt bejelenettet állása az embernek vagy a második gyerenél nincs mega 180nap akkor jár a gyes. Na kehet ez zavaros. De az okosok erre azt mondják a gyes alatt el lehet menni dolgozni. Ez igaz. De ha nincs bölcsi akkro mit csináljon az ember?, Vigye magával a munkahelyére a kicsit?? A másik ez a gyes gyermek gondozási segély. Ez a neve., Namost gyermeket ebből hoyg lehet gondozni??

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu: Hm, akkor marad, csak úgy kiegészítésnek, egyébként nem tudom, hogy hogyan működhetne biológiai magyarázat nélkül, mondjuk, ha vki nagyon erősen elhiszi, lehet placebo... :D Mindegy, én legalább, akkor nem mensizek, próba cseresznye, de csak egy tartalék lehetőség lesz nálam!

Én is ezena gyes dolgon agyalok, mert ha összejön a babó, én mot végzek az egyetemen, nappalin, ráadásul 25 lesezk tavasszal. Egyébként ,magam után nem tom fizetni a járulékokat, úgy, hogy pl gyedet kapjak...mert ha ez nem megoldható, akkor jön az éhhalál, mondjuk fordításokkkal azért nem halok éhen, dehát, az sem biztos, hogy mikor mennyi van, meg baba mellett, tök pontosan fordítgatni mindent...
nyuszifül16
 
 


Sziasztok,
Én új vagyok itt, 26 éves és már 2007 decemberében abbahagytam a gyógyszer szedését de sehol semmi azóta sem. Ez lenne az első! Már túl vagyok a kétségbeeséseken. Volt már két, pár napos havi csuszás és elöször 2 napott késett, a kezemmel a hasamon aludtam el vasárnap delutan és piri fajdalom nelkül érkezett :cry: , aztán egyszer 4 napot késett annyirra biztam a teszt negativ volt de anyukám azt mondta, hogy még nagyon jó szemem kéne legyen, hogy lássam ilyen hamar.
Voltam orvosnál is a nyáron kb. a 10.ik napon de nem látott jelét sem a pé.nek. Tanácsolta használjak LH csikot de nem mutatott penteérést abban a hónapban és annyira megijedtem, hogy azóta nem mertem tesztet csinálni. Nagyon szereténk már babát talán az idén!
Az öcsém azt mondta, hogy az öregek is azt mondták - gyerekért meg rongyos ruháért nem kell imátkozni, de ha mégis? Gondolkodom megint veszek tesztet ebben a hónapban és ha nem mutat pé jelenlétet ismét megyek orvoshoz. Esetleg bevéllalom a hormonkezelést amitől nagyon tartok.
melisch
 
 


Sziasztok,
vagyok már én is.

Nyuszifül,
anyukámnak már nem volt piri, csak görcsök (a menzihez hasonlóan), és biztos, hogy akkor esett teherbe, mert előtte apukám nem volt otthon...És hát védekeztek is egyébként. Vagyis nekem ennyit mondott... De jó hancúr volt nagy kihagyás után, és valszeg egy rendkívüli tüszőrepedése volt.

Újaknak üdv, babásoknak gratula, pirizőknek mély együttérzés (velem együtt :wink: )

Melinda,
szoptass nyugodtan, mondom én, akinek majdnem 3 évese még lóg időnként a "dadin", és emellett fogant a második is. Elvileg a szopi bezavarhat, merthát a szopi azt jelenti a szervezet számára, hogy a "reprodukciós" vagy szaporodási ciklus még nem zárult le, de ha jó helyen tapadt meg egy babó, akkor az a szopi miatt ott is marad! :lol:

Hajfestés. nekem azt mondta nagyon jó és óvatos nőgyogyim, hogy nikább ne, mert nincsenek ezirányban célzott vizsgálatok és eredmények. Valszeg nincs belőle baj, de jobb óvatosnak lenni. Én ugyan nem kockáztatnék, ha egy babó és egy hajfestés lenne a mérlegen. A kismamik egyébként is úgy szépek, ahogy vannak! :D

Melisch,
én a helyedben azonnal elmondanám ezt egy megbízható orvosnak, mert kicsit hosszú már ez a próbálkozós időszak ilyen fiatalon. Az is lehet, nem nálad van a baj, de jobb lenne inkább tudni, mi a baj, és kezelni, mint ilyen bizonytalanságban lenni, nem? Nálunk pl. a férjemnél volt egy visszérprobléma, kis műtét, utána jött is baba... :lol:
Biztos, hogy kéne nézni hormonszintet, mert azt is gyógyszeresen be lehet állítani, és csak egy egyszerű vérvételen is múlhat minden. Tessék intézkedni, kérjük az eredményt, és fel a fejjel! :)

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Ma reggelre beköszöntött hozzám is piri. 44 napra.

Hát mivel én minimálbérre vagyok bejelentve, ezért nekem a gyed - kiszámoltattam a bérszámfejtővel - 30.000ft körül van (pontosan nem emlékszem). A családi pótlékkal együtt sem éri el a havi 50.000Ft-ot
bonbon
 
 


Szia Melisch! Üdv köztünk, sztem mindenképpen keress fel egy jó dokit, ha a mostani nem megbízható, menj másikhoz.Majd számolj be, hogy mizu!

Bobon: Sajnálom a pirit! :( Ugy látszik ez egy ilyen hónap, no de mindegy majd a kövezkezők sikeresebbek lesznek, reménykedjünk...
nyuszifül16
 
 


Bonbon: sjanálom és átérzem pirit. Nekem is ma reggel megjött. Hát ez van nem indult jól az új év.

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

Meg vagyok!!!
Nem hiszitek el, de csütörtökön mielőtt indúltunk volna a dokihoz, jöttek a upc-től, hogy kikössék az internetet, mert váltottunk didire, és a férjem teljesen elfelejtette, hogy kikötik, én meg nem is tudtam róla.
Úgy volt, hogy 2 napig lesz 2 net, csak a digisek nem tudtak időben jönni, így ebben a pillanatban kötötték be az internetet.
Már gondoltam, hogy sokan aggódnak, hogy nincs- e valami baj, de sehogy sem tudtam jönni.

Szóval, sikerült eljutni a dokihoz is, és az uh-ra is, minden rendben, jó helyen van a baba, de szívhang még nem volt. :D :cry:
a szanográfos szerint csak a7. hét után van, bár én ezt kétlem, na meg nagyítani sem akart a képen, így csak a szabályos petezsák látszódott.
2 hét múlva kell visszamenni, de szerintem megyek egy hét múlva is, mert nagyon akarom hallani ahogy dobog a picikém aprócska szíve.

Akkor talán már képet is kapok, most még nem volt értelme az uh-os szerint...

Üdvözlöm az újakat, és gratulálok a másik kismaminak!!!
A mensiket pedig sajnálom. :cry:

Kép
Kép
sz.niki
 
 


Köszönöm, hogy befogadtatok körötökben. :)
Az orvos is tanálcsolta, hogy én végezzem el 2-3 hónapig a tesztelést óvúlációs teszttel és mennjen el a férjem is óndóviszgálatra, de nem szánta rá magát ö sem. Azután menjünk vissza az eredményekkel, hogy lássuk mindkettönknél minden rendben van-e.
Nállunk kissé bonyolult a helyzett 2008 januárjától mondhatnám, hogy próbálkozunk. Aztán márciusban férjemnek volt egy komoly tüdögyuladása 1 hónapig ágyban feküdt nagyon lefogyott (persze ekkor még csak eséjt sem adtunk a babának)- 2 vagy 3 tüdőröngent csináltak neki és a családi orvosunk azt mondta az is visszaverheti a megtermékenyitést és az utólagos röngent már nem is irta fel neki. Ez volt júliusban ellenben engem küldött el valamilyen vizsgálatokra - fertözéseket néztek - de ott minden OK lett. Na meg én szedttem elötte tabletát igy annak a hatásának is el kellett mulnia. Voltak hónapok amikor nem követtem a havim periódusát igy az együttlétek akkor voltak mikor az nekünk ugy jött. Mindketten NAGYON stresszes életet viszünk. Férjemnek van magánválalkozása és a sok gond mindig a kettönk vállára esik. (kétszer mentünk el a tavaj 3 napra pihenni és akkor is csörögtek a telefonok a gondok jöttek velünk). Talán még ha ez nem lenne elég még a negativ listához nyugottan hozzásorolom a rendszertelen étkezési szokásunkat, a sok kávé fogyasztást és férjem dohányzását. Az evés az nállunk nem téma leginkább egyszer eszünk napjába, este 8-9 óra körül. Az idénre az összes dolgon szeretnék válltoztatni. Probálok reggelizni, nappközben sok kávé helyett vizet is inni (nem szoktam meg szinte nyáron sem vizet inni igy szoktattam a szervezetem), este fött ételt teszek az asztalra és próbálom nem stresszelni magam.
Óvúlációra útaló jeleim is vannak: középtájéki nyákos folyás, fokozottabb közösülési vágy és kb. 4 hónapja minden útolsó szakaszban megduzzannak a melleim a havi 2.ik napjáig (ugy olvastam a netten, hogy ezek mind pé-re mutató jelek).
Nállunk ez a hónap is le van húzzva párom külföldre utazik pont azon a héten, de most próbálom a hömérös módszert meg veszek ismét LH-s tesztet. (Anyukám mesélte, hogy egy ismerösének a fiáéknál is jó 1 év után jött csak a baba és az LH tesztje a csajnak a fogamzás hónapjában is negativ volt tehát lehet nekem sem volt jó az a teszt amit vettem).
Készülünk orvoshoz is menni miután férjem visszajött.
Egyre jobban hajlok a hormonos kezelés felé is de mivel én Romániában élek anyukam is azt javasolta menjek Magyarországra kezelésre mert ott jobbak az eredmények.
Hu ez aztán hosszú lett, de legalabb elpanaszoltam magam mert senkinek nem mertem nyiltan panaszkodni mindenki azt mondta, hogy nincs még okom pánikolni kivéve ti, ti javasoltátok a mielöbbi orvoshoz fordulást. Még jelentkezem és addig is sok sikert mindenkinek és mindent bele lányok! :D
melisch
 
 


Niki,
hát akkor most örülünk, de azért szerintem a 7. héten már egyértelműen kell szívhangnak lennie. Valszeg elmérte a szonográfus, az 5-6. héten még tényleg a petezsákot lehet csak látni, és az embriókezdeményt. Ha egy hét múlva sem lesz szívhang, akkor irány egy másik UH! OK?

Pirizők,
arra gondoljunk, hogy ez egy jó szín, mert jelzi, hogy azért oké ott bent minden! :wink:

Melisch,
azt kell mondanom így a leírtak alapján, hogy nem is csoda, ha nem babásodtok. Gyakorlatilag minden a baba ellen van, jó, ha változtatsz a szokásokon.
A hormonvizsgálat előtt a férjedet kellene kivizsgálni, mert az ő viszgálata jóval egyszerűbb, és ha nála minden rendben van, akkor jönnél te. Lécci beszéld rá, hogy igenis essen túl ezen a viszgálaton, nem olyan borzasztó, ha az ember arra gondol, ez a baba érdekében van. Nekünk nőknek sokkal rosszabb dolgokon kell olykor átesnünk. A hormonokkal feleslegesen bombáznád magad, ha kiderül, nála nem ok valami, és a te jól működő szervezeted is lehet, felborulna.

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: