Új privát üzeneted érkezett!

pöttye: nekem a menstruációs gondokból indult ki a dolog és hogy eléggé túlsúlyos és sajnos szőrös vagyok. Nálam eléggé egyértelmű volt, csak meg kellett találmon az oldalt és az egyik kolléganőm javaslatára kerestem fel az endokrinológust.



vicky79
 
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak!
Mi lezártuk az 1. sikertelen hónapot, szerdán, teljesen pontosan megjött. Viszont élek a gyanúperrel, hogy valójában összejött ez a babó, azaz a petesejt megtermékenyült, csak vmi miatt nem tudott beágyazódni. Azért gondolom ezt, mert kb. a peteérésem utáni 7-8 napon 1-2 napig barnáztam, amit én sohasem szoktam, most életemben először fordult elő. Ez elmúlt ,é s rá néhány napra megjött a menzeszem, ami a szokásosnál jóval erősebb volt. Utánnanéztem egy kicsit a dolognak, és igen, valóban, ha a beágyazódással gond van, akkor ennek pont ezek a tünetei. De nem akarom magam diagnosztizálni, úgyhogy holnap megyünk dokihoz, amúgy is rég voltam már, majdnem egy éve. Elmondom neki ezt, és vagy megnyugtat, vagy elküld egy hormonra. Lehet, hogy vmi hormonzavarom van, és gyógyszer kell, de lehet, hogy csak szimplán nem volt oké geneteikailag a dolog, ilyen is van, hogy hibás gének egyesülnek, és a temrészet okosan szelektál. Persze az is lehet, hogy csak beképzelem, de ez a barnázás nagyon gyanús volt... NO majd meglátjuk!
Hajrá mindenkinek!
Vendég
 


Ajsa!
Igyál a ciklus 2. felétől palástfű teát, ez jó a progeszteronra (sárgatesthormon), ami segíti a bébikék beágyazódását.
20150601134430
 
 

 
 

Sziasztok!
Nem tudjátok hogy a ennek a jelnek [ a párja miért nem működik itt a babaneten már helyzetben üzemel és ezért nem tudok vonalzót feltenni !
Kérlek segítsen valaki !
Köszi:Betti
betti1
 
 


Az aláíráshoz kell bemásolnod a vonalzó hivatkozását.
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Bocsi,hogy csak így ismeretlenül írok.Bár akár ide is illenék közétek,január közepére várom a babámat. :wink:

Betti!
Jobban vagy már?Szívesen segítek a vonalzókészítésben,ha gondolod.:)

Mindenkinek hajrá és problémamentes várandósságot kívánok.:)

Lego
Vendég
 



Szia LEGO kismami 8) :lol: Üdv. itt is!!!

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Sziasztok Csajok!:)

Tegnap voltam egy kis bevásárló-túrán, és sikerült beszereznem a következőket:

Palástfű-tea, méhpempő, Hipp Natal Aktív...
Én kis balga, azt hittem a méhpempő is valami teaféle..Jót mosolyogtak rajtam a bio-boltban...:)

A Hipp -Natal tényleg nagyon finom...:))

Már csak folsav kapszulát szeretnék beszerzni.. Az 1000-es C vitamin az alap...és kész is a vitamin-tár az első időszakra..

Ti hogy vagytok lányok? Babásodás van azóta??? Üdv LEGO :)
Vendég
 


ajsa írta:Sziasztok!
Üdv az újaknak!
Mi lezártuk az 1. sikertelen hónapot, szerdán, teljesen pontosan megjött. Viszont élek a gyanúperrel, hogy valójában összejött ez a babó, azaz a petesejt megtermékenyült, csak vmi miatt nem tudott beágyazódni. Azért gondolom ezt, mert kb. a peteérésem utáni 7-8 napon 1-2 napig barnáztam, amit én sohasem szoktam, most életemben először fordult elő. Ez elmúlt ,é s rá néhány napra megjött a menzeszem, ami a szokásosnál jóval erősebb volt. Utánnanéztem egy kicsit a dolognak, és igen, valóban, ha a beágyazódással gond van, akkor ennek pont ezek a tünetei. De nem akarom magam diagnosztizálni, úgyhogy holnap megyünk dokihoz, amúgy is rég voltam már, majdnem egy éve. Elmondom neki ezt, és vagy megnyugtat, vagy elküld egy hormonra. Lehet, hogy vmi hormonzavarom van, és gyógyszer kell, de lehet, hogy csak szimplán nem volt oké geneteikailag a dolog, ilyen is van, hogy hibás gének egyesülnek, és a temrészet okosan szelektál. Persze az is lehet, hogy csak beképzelem, de ez a barnázás nagyon gyanús volt... NO majd meglátjuk!
Hajrá mindenkinek!


Én is úgy gondolom, hogy a természet szelektál, és csak tényleg az életképes embriók maradnak a helyükön...

Drukkolok neked nagyon...
Vendég
 


Öööööö, én nagyon le vagyok maradva. Ez a Hipp izé az micsoda? MIre jó?
Én majd csak Elevitet akarok szedni. :)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Hipp Natal Aktív.... multivitamin kismamáknak, várandósokonak... Szirup szerű, gyümölcsös... Nézd meg itt:

http://www.hipp.hu/termekek_natal.html
Vendég
 


Megnéztem ezt a vitamint. A 400g folsav az nem sok egy kicsit? Az elevitben és a gravidában csak 0,8 mg van. Nincs ez elírva? A jódra is 200 g-ot ír, még a gravidában csak 0,15 mg van. Most akarom elkezdeni a gravidát. Most akkor jó, vagy nem?



vicky79
 
 


Ezek vannak a gravidában:

Hatóanyagok 1 filmtablettában:
Összetétel filmtablettánként
2000 NE A-Vitamin
2000 NE bétakarotin
1,50 mg tiamin, B1-Vitamin
(tiamin -nitrát formájában)
1,80 mg riboflavin, B2-Vitamin
20,0 mg nikotinamid, B3-Vitamin
10,0 mg pantoténsav, B5-Vitamin
(kalcium-pantotenát formájában)
2,60 mg piridoxin, B6-Vitamin
(piridoxin-hidroklorid formájában)
0,0026 mg cianokobalamin, B12-Vitamin
125,0 mg aszkorbinsav, C-Vitamin
400 NE kolekalciferol, D3-Vitamin
20 NE α-Tokoferol, E-Vitamin
(megfelel α-Tokoferol-acetát formájában)
0,80 mg folsav
0,15 mg biotin, H-Vitamin
0,055 mg fitomenadion, K1-Vitamin
0,025 mg króm (króm-pikolinát formájában)
0,025 mg molibdén (ammónium-molibdát formájában)
0,025 mg szelén (szelénessav formájában)
1,80 mg réz (réz-glükonát formájában)
2,00 mg mangán (mangán(II)-szulfát-monohidrát formájában)
15,0 mg cink (cink-oxid formájában)
30,0 mg vas (vas(II)-szulfát formájában)
125 mg magnézium (nehéz magnézium-oxid formájában)
250 mg kalcium (vízmentes kalcium-hidrogén-foszfát és kalcium-karbonát formájában)
96,8 mg foszfor (vízmentes kalcium-hidrogén-foszfát formájában)
0,15 mg Jód (kálium-jodát formájában)



vicky79
 
 


Sziasztok!
Vicky79
Megnéztem 1 adagban 400 mikrogramm nem azt jelenti az a jel a jód előtt is van szerintem a mikrogramm jel!
Én megkérdeztem a nőgyógyászom átnézte az összetevőket és azt mondta szuper végre valami ami nem kapszula hanem természetesebb dolog.
Bocsánat ha én nem tudtam jól!
Pöttye!
Mi ugyanazt a szirupot isszuk ugyanabban a hónaptól próbálkozunk majd szuper ez a hasonlóság!


[/url]
betti1
 
 


Nem tudom, ha a doki is azt mondta, akkor biztos jó, de én maradok a gravidánál (bár még el se kezdtem :)) Majd meglátjuk.



vicky79
 
 


vicky79!
Nem megsérteni akartalak én is kérdeztem bocsi ha megsértettelek!
Betti
betti1
 
 


betti1: Dehogy sértettél meg, csak egy kicsit megijedtem, hogy megvettem egy drága vitamint és az nem jó, de szerintem ha miligramm akar lenni, akkor elkezdem szedni a Gravidát. Gondolom ez a Hipp-es azoknak lesz jó, akik esetleg nem bírják a gravidát és az elevitet.



vicky79
 
 


betti1: Dehogy sértettél meg, csak egy kicsit megijedtem, hogy megvettem egy drága vitamint és az nem jó, de szerintem ha miligramm akar lenni, akkor elkezdem szedni a Gravidát. Gondolom ez a Hipp-es azoknak lesz jó, akik esetleg nem bírják a gravidát és az elevitet.



vicky79
 
 


Bocsi, 2* küldtem el. :?



vicky79
 
 


Betti1: örülök ennek...végre van kivel együtt.. de szó szerint együtt izgulnom:)
Én a menzesz 5. napján vagyok.. te?:)

Vicky79: Én a Gravidától nem voltam jól - rögtön émelygés, hányás ..ahgy beszedtem rá 2-3 percre... - , de ha neked beválik, van egy olyan dobozom, amiből 4 szem hiányzik, szívesen odaadom..

Szólj ha kell... Kidobni nem volt szívem, hiszen 1 hónapja vettem...semmi baja.. csak az én gyomimnak volt tőle..

Hajrá csajok, mindent a babókért.. :)
Vendég
 


Most azt nem tudom, ha iszom a Hipp Natalt, kell-e még hozzá külön folsav..
Mostmár mielőbb ajánlatos lenne doktorral beszélnem..de aki tudja, kérdezzen már rá...
Előre is köszi!
Vendég
 


pöttye: Köszi, de most vettem 90 szemeset és még nem kezdtem el szedni, úgyhogy lehet, hogy én is úgy járok vele, mint te.



vicky79
 
 


vicky79 írta:pöttye: Köszi, de most vettem 90 szemeset és még nem kezdtem el szedni, úgyhogy lehet, hogy én is úgy járok vele, mint te.

Azért majd szólj.. hátha neked tökéletesen beválik.. :)
Vendég
 


Pöttye!
Nekem most fog megjönni ha minden igaz vasárnap reméllem utoljára!!!
Nekem azt mondta a doki hogy nem kell a szirup mellé már semmi de ha nyugodtabb vagy a folsav biztos nem árt!Én nem szedek mellé semmit.
Szorítok neked és persze mindenkinek!
Betti
betti1
 
 


Pöttye!
Azért kérdezd meg te is hiyzen több ember véleményét ha tudjuk az nem baj!
Majd tájékoztass légyszi!
Betti
betti1
 
 


Pöttye!
Azért kérdezd meg te is hiyzen több ember véleményét ha tudjuk az nem baj!
Majd tájékoztass légyszi!
Betti
betti1
 
 


Betti1, persze..megkérdezek... másik fórumon a lányok azt mondták, hogy a folsav vízben oldódó anyag..és ha "túl sokat" szedsz belőle, nem kell izgulni, pisivel távozik... De persze doki véleménye kellene erről..mindenképpen írni fogok erről...

És szurkolok, hogy jó sokáig az utolsó mensi legyeb... Meg nekem is:)))
Vendég
 


Sziasztok!
Vmennyi vitamin közül a folsav a legfontosabb.

Az A, D, E és K vitamint oldódik zsírban, ezekkel kell vigyázni,mert felhalmozódhat a szervezetben, a többi vízben oldódó.
20150601134430
 
 


Desviki, köszi az info-t..akkro ha elvileg külön még szedek mellé folsavat (DM-ben láttam - Das Gesunde Plus márkanévvel illetett), akkor semmi gond nem lesz, ugye?
Vendég
 


Ha szedsz egy komplex vitaminkészítményt, akkor nem kell mellé sztem folsav kiegészítés.
Főleg, ha sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztol mellé.

Én folsavat, E vitamint, C vitmint és fél Actival Max-ot szedek.
20150601134430
 
 


Most csak én gondolom úgy :roll: ...vagy tényleg 'kihalt' ez a babavárós topik?!?!?! :shock: :shock:
Gyertek már vissza csajok ide is.. és várjuk közösen a babócákat... :P
Vendég
 


pöttye: én várom, de az istennek nem akar jönni :)



vicky79
 
 


Vagyok én is :)

Nah, még annyi kérdésem bvan ezzel a hippes cuccal kapcsolatban, hogy hol vettétek, kb mennyiért. Jól látom, hogy ez egy olyan kis üveges lötyi, mint a bébiitalok?

Én Elevitet akartam elkezdeni szedni, de lehet, hogy átpártolok erre az ivósra.

Csinálok minnyá babavárós vonalzót is :) Elvileg vasárnap kéne megjönnie (de mivel ugye még nem "pórbálkozunk" csak úgy szeretgetjük egymást apával, igy sztem meg is fog jönni)

Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Vicky.. jönni fog az , ne félj:)))

Minyu: Gyógyszertárban vettem, kettő üveg/csomagban árulják, és 800-900 forint körül van... ez kb. 1 hónapra elég.

Én csak azért nem akarok elevitet venni, mert mindenki ezt szedi..meg a gravidából okulva, nem akarok öklendezni egy vitamintól.. Úgy néz ki ez beválik..és hasonló az összetétel...akkor inkább ezt szürcsölgetem.... legalább nem tabletta formátumban van...

Minyu, mikortól is fogtok belekezdeni??
Vendég
 


minyu: Jók a képek, főleg az a méhecskés aranyos. Gyönyörű a kisfiad. Irigyellek ám.



vicky79
 
 


én sem akarom, hogy kihaljunk

Én elvileg kedden tesztelek, akkor leszek 14. nappal az inszem után.
Persze reménykedni nem merek.
A szurijaim is meg vannak a köv. ciklusra.
20150601134430
 
 


Desviki... egész hétvégén nagy drukk neked...
Én meg remélem beekezdünk Apájával a nagy projectbe.. :))))

szép szerelmetes htévégét mindenkinek! És igenis..ne haljunk már itt ki... :( :shock:
Vendég
 


Pöttye :)
elvileg úgy beszéltük meg, hogy nyáron valamikor, jún-júl. Én már sajnos lelkileg rágörcsöltem a dologra, de majd meglátjuk, mi lesz.
Elevitet szedtem Nándi előtt is, és a gyomromnak nem volt semmi baja, csak olyan nagy, nehezen tudom lenyelni :oops:

Vicky :)
Köszönöm. Irigykedni szabad, de meglátod, hamarosan neked is lesz egy ilyen kis rosszcsontod (ááááá, ma nagyon kiakadtam tőle)

Sajnos, igy, hogy csináltam másik vonalzót, a képtáras linket száműznöm kellett a profilba. :evil:

minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors helyzetjelentést adok, hogy mi történt velem:

Bejelentkeztem egy homeopatiáshoz a héten, aki mély beszélgetéssel és homeopatiás szerekkel próbál a betegein segíteni. Remélem júniusban tud fogadni. Kíváncsi vagyok, hogy mit lát bennem, ill. megtalálja az igazi probléma forrását?

Aztán, hogy végre rászántan magam, hogy a PCO-mat kivizsgáltassam. Bejelentkeztem dr Tüűhöz. Most azt kell megvárnom, hogy a mensi megjöjjön és mehetek hormon vv-re és terheléses cukorra.

Harmadik dolog: a héten voltam a férjemmel genetikai vérvizsgálaton is. Nagyon gyorsan leszedték a vérünket és két hét múlva lesz is már eredmény.
Erre is kíváncsi vagyok!!!!

Ja, még szedem a Bromót szombatig, ahogy a dokinő kérte. Most már bírja a szervezetem, remélem a tejem se jön, csak ha majd a baba éhes lesz!

KépKép
charlott
 
 


Szia Ajsa!


Megkérdezhetem mit mondott a doki? Mert én is így jártam 2 hónapja...Lehet, hogy megvolt a megtermkenyítés, csak nem tapadt meg?


Évi

KépKép
bnesz.eva
 
 


Hahó!
A héten nem tudtam nagyon jönni, de most én is helyzet-jelentek:
Desviki: Köszi a tippet a teával, mindenképpen venni fogok a jövő héten! Nagyon szorítok nektek a teszttel! Akkor már a napokban várható az eredmény?

A Hipp-natal-os témához: Én mint már írtam, erre "esküszöm"- márcsak azért is , mert nem kapszula. Sajnos fóbiám van minden gyógyszertől, amit le kell nyelnem. De ennek még az íze is kellemes, szóval , ajánlom mindenkinek!

Bnesz.eva: (és mindenkinek )Voltam orvosnál a héten. Megvizsgált, megnézett ultrahanggal, levették az évi szokásos rákszűrést, mindent rendben talált, azt mondta, nagyon szép a méhszájam. Erre a dolgora, amit kérdeztél, azt mondta, igen , valószínű, hogy megfogant. De persze ebben nem lehetünk biztosak. Számolgatta a napokat, (ciklus, barnázás, és vérzés napjai) és azt mondta, hogy ha augusztusig nem esek teherbe, akkor Clostylbegytet kell szednem, (fel is írta)-Azt mondta, hogy ez segít a beágyazódásban. Furcsállom, hogy nem küldött hormonvizsgálatra, kérdeztem is tőle(bár több ismerősömnek is így írták fel), a választ most nem írom le, mert eléggé orvosi volt, nem sok ragadt meg bennem, de a lényege valami olyasmi volt, hogy ha (pontosan nem tudom, melyik hormont mondta), de ha ezzel a hormonnal van gond, ami a beágyazódásért felel, akkor ezzel a gyógyszerrel tutira teherbe esek, ha meg nem, akkor sem árt,ez csak stimulálja a peteérést, és segít a beágyazódásban. Alaposabb vizsgálat még hiába, mert csak 1 hónapja próbálkozunk, nincs értelme. Ő most mindent maximálisan rendben talált, ez a lényeg.
Szóval , tömören.:Valószínüleg megvolt a béby, csak nem sikerült neki a beágyazódás.

Most mennem kell, majd megpróbálok sűrübben jönni!
Mindenkinek megy a drukk!!!
Vendég
 


Jó reggelt!

Ajsa!
Kedden tesztelek. Tehát itt van az eredmény már a kertek alatt. :D

Viszont, ha Closti szedére kerülne véletlenül sor, akkor ragaszkodj az UH követéshez, mert a closti vékonyíthatja a nyálkahártyát és cisztákat is okozhat.

Sztem a closti nem csak a megtapadásban segít, hanem leginkább tüsző érlelő.

Ja!
Egy 3 és 21. napi vérvétel nem lenne rossz!!!!

Gondolom a progeszteron hormont (sárgatesthormon) mondta. De ennek tényleg mennyiségét vérvételből kell nézni!!

Nem tudsz mégis kicsikarni belőle 2 vérvételes papírt?
20150601134430
 
 


Betti Öszinte részvétem édasapád miatt! reméelm jobban vagy!

Cickafark, palástfű keveréke segít beállítani a ciklust

E vitamin is segít ha mindketten szeditek(viszont ha pozitív a teszt, érdemes abbaghagyni, mert árthat a magzatnak!

Folsav még ami szükséges!

DViki Drukkolok!

és persze mindenkinek!

Én bejelentkeztem KAáliba, jun 28 az első konz.

Szép napot Mindenkinek!
Vendég
 


ja és vérvétel!

3-5 napi
illetve Pé követő 7.nap! (ezért nem jó mindenkinél a 21. napi, főleg ha nem 18 napos a ciklus)


ha méred a hődet reggelente, és már 2 naphja fennt van a hőd, akkor utána 5 napra kérhetsz "21" napi vérvételt!
Vendég
 


boniko
Köszi!Szorítunk majd!
pöttye!
már tegnap megjött 3 nappal előbb!

Nem tudja valaki miért rövidül a ciklusom eddig 28 nap volt most 2 hón 27 most már 25 nap.Igaz még szoptatok és nov óta mencsizek csak de ez a rövidség már aggaszt ha tudja valaki segítsen!
Szép napot mindenkinek!
betti1
 
 


Boniko!
Megkérdezhetem, hogy nálatok mi a "gubanc", hogy a Kaáliba kell menni?
20150601134430
 
 


Hahó!
Desviki! Most megijedtem egy kicsit a cisztáktól! Ezt nem mondta az orvos. Az az igazság, hogy én nem akartam nekikezdeni "okoskodni" , hogy vérvételt szeretnék. Ennél az orvosnál szültem az elsőt, és már kb 8 éve hozzá járok, és nagyon megbízom benne. Amikor annak idején odakerültem, annak a rövid története annyi volt, hogy hónapokon keresztül kezelt egy orvos kóros folyással. Mindenféle kupokat kaptam, amik nem segítettek. Ebből elegem lett, és így jutottam el ehhez az orvoshoz. Elmondtam neki, miket kaptam, szegény csak fogta a felét, majd mondta, hogy ha egyáltalán volt ferzőzésem, v. gombám, az egy adag ilyen kúptól is több évre kipusztult.(no ezt szebben fogalmazta meg).És hogy ő , így látatlanban is biztos benne, hogy más a bajom . Vérkép, hormonok, stb.. (ezt az előző orvos még sosem kérte, pedig állítólag pl a magas cukor is okozhat folyást..)És valóban, képzeljétek, a hormonom nem stimmelt, és ez okozta a folyást. Mert bizony, a hormoneltérés is okoz ilyet, bár én ezt akkor nem tudtam.Akkor is Clostylt kellett szednem. És ennek már több éve, azóta sosem voltak ilyen panaszaim. A terhességgel , szüléssel, minden rendben volt, maximálisan gondoskodott rólam, többször befektetett , végig a tox-ra gyanakodott, már az egészen apró jeleknél is felfigyelt, nem bagatellizálta el, mint ahogy sok orvos ezt teszi (hallottam már 1-2 ilyet) Ezt azért írtam le, mert azt szeretném érzékeltetni, hogy nagyon megbízom benne, és a kb 40 év orvosi tapasztalatában. És ha ő ezt így gondolja, akkor nem akarok kételkedni benne. Sajnálom is nagyon, hogy ha teherbe esek, akkor nem fogok tudni nála szülni (mert ő ugye a Schöphis orvosom.., még nem kerestem újat) De azért megfontolom amit mondtál, és ha augusztusig nem jön össze, akkor elmegyek mégegyszer hozzá, mielőtt elkezdeném szedni! Köszönöm, hogy szóltál. Azért sem aggasztott különösebben, mert a barátnőm,aki most 6 hónapos terhes, ugyanezt szedte (szintén hormon vizsg. nélkül kapta).
Boniko! Nem értem,amit írtatok Desvikivel, hogy 21. nap, vagy 3. nap, vagy PÉ utáni 7. nap. Ezek milyen időpontok? Ilyenkor kell hormont nézni? És melyiken?Nekem amikor anno néztek, akkor a menzesz 1. napjától számított 23. napon kellett mennem! Ez így sehogy sem stimmel? Boniko, nagyon szorítok nektek is a Kááli-val kapcsolatban! Az nincs is olyan soká!
És Desviki, a kedd tényleg mindjárt itt van!

Csandy: Veled mizujs? Voltál dokinál? Azt írtad, csütörtökön mész.

Betti1:Nem is tudtam hogy van babád! Csak onnan gondolom, hogy szoptatsz..bár lehet, hogy írtad már, de én nem olvastam figyelmesen. Mennyi idős? Sajnos a kérdésedre nem tudom a választ, nem tudom , mitől rövidül a ciklusod. Lehet, hogy hormon, ha szoptatsz még, akkor előfordulhat bármi..Csak a felső határát tudom, 35 napos még elmegy. De az alsót azt nem.

Lenne egy kérdésem is: Szerintetet próbálkozhatok úgy ebben a ciklusban, hogy szedtem be gyógyszert (Cataflam)? Sajnos nagyon érzékeny a homloküregem egy korábbi homloküreggyuszi miatt, és a kötőhártyám is, és sajnos emiatt nem bírom a légkondis helységeket, kocsikat.. Sajnos nem figyeltem erre múlt héten,és egy több órás, légkondis autótút után teljesen belobbant a homlokom, 1-2 nap alatt lement, de sajnos be kellett vennem a gyulladáscsökkentőt, és szemcseppet is használtam. Eddig még nem próbálkoztunk ebben a hónapban, szerintetek a ciklus elején elfogyasztott gyógyszer hatással lehet a megtermékenyítésre váró petesejtre? Mert a peteérésem csak ez után lesz... Sajnos elfelejtettem megkérdezni a dokimat!
Köszönöm, ha vki tud vmi okosat!

Sziasztok!
Vendég
 


Ajsa!
Nekem a meddőségis dokim írta elő a 3 és 21. napi vérvételt.

Boniko! Bocsi, de én sem értettem a pé + 5 nap dolgot.
Pedig hőmérőztem közel egy évet.

A vérvétel sztem fontos. Engem nem is "kezeltek" addig, amíg meg nem voltak az eredményeim.

A 3. napom agyalapi + pajzsmirigyhez kapcs. hormonokat néznek, a 21-en progeszteront.

http://www.infertility.hu/hormontabla.htm
20150601134430
 
 


Ajsa!
Amúgy nem akartalak megijjeszteni a cisztákkal. De erről előszeretettel "elfelejtkeznek". Jó szer a closti, de van bibije is. Ezért kell UH-val követni.
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Tudom nagyon eltüntem, próbálok jönni gyakrabban, költözünk nemsokára, és már pakolászunk, ugy néz ki az egész lakás, mint egy menekültszálló.

Viki: mennek a drukkok keddre!!!!!!

Voltam dokinál, a mellem miatt, azt mondja nem lesz gond, engem elküldött vérvételre, a ciklus 5. és a 23. napján, elvileg hétfő-keddre várom, vagyis nem várom de ha megjön, akkor két vérvétel.

Az elsőn, ezeket nézi:TSH Supersens, FHS, LH, Prolaktin, Ösztradiol.
Ebből a prolaktint értem, a többit nem, Tudja valaki esetleg mik ezek?
A másodikon pedig a progeszteront nézi meg.
Ugyhogy kb. egy hónap, mire bármi kiderül.

Charlott: Neked a prolaktint a ciklus melyik napján nézték?

Ajsa: nem tudom ezt a gyógyszer dolgot, de szerintem ne izgulj, gondolj arra, hogy mindent ugy se tudsz kivédeni, most se, és a terhesség alatt se. Tudom, hogy a gyógyszer árt, de egy gyulladás a szervezetedbe, vagy ha nagyon fáj a fejed, még károsabb, akkor is, ha terhes vagy. Én a hatodik hónapig semmit nem vettem be, még egy fél algopyrint se, de utánna volt egy erős migrénem, így utólag szerintem akkor indult a toxémiám, és muszáj volt gyógyszer, mert többet ártottam volna, és a terhesség végén, naponta 6 vérnyomáscsökkentőt szedtem, tudom, hogy ez speciális eset volt, de akkor ezzel segítettem a babán.
De ahogy gondolod, kérdezd meg az orvosod, ők azért is vannak, hogy megnyugtassanak. :-)

Bocs, ha többre nem tudok reagálni :-(

jó éjt

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: