Új privát üzeneted érkezett!

Szija Viráganya!

Jól megnevetettél a hozzászólásoddal, mivel egy kicsit magunkra ismertem Kép
Az biztos, hogy én nem hagynám ki a mai napot sem a helyedben! Ha neadjisten megjönne, akkor csak szidnád magad, hogy miért nem voltál erőszakosabb! Középidőben nem szabad alkalmakat kihagyni.
Bár tudom, hogy ez nemcsak rajtad múlik Kép
Az én férjem is tegnap viccesen leszidott, hogy csak kihasználom, mert középidőben szegényke maximálisan be van fogva, előtte meg utána nem annyira :-)))))))))heheh

Szijasztok, Lara
Lara
 


Kedves Lara!

Szabad megkérdeznem, hogy miért ment el a hathetes kisbabád?
Ha fáj, akkor természetesen ne válaszolj, megértelek.

Puszi
Mamacica
Mamacica
 


Kedves Mamacica!

Hát ezt én is szeretném tudni...
De sosem fogom megtudni.
Feltettem a dokinak is ugyanezt a kérdést, hogy vajon mi lehetett az oka. Azt válaszolta, hogy egy vetélésnek millió oka lehet. Sosem lehet kideríteni az okokat 1-2 kivételtől eltekintve. Azt mondja felejtsem el, ne fogalkozzak vele, és az ok kutatást is hagyjam abba, mert nincs értelme.
Szerinte nincs olyan nő aki az élete során ne esne át vetélésen. Valaki úgy esik át rajta, hogy nem is tudta, hogy terhes volt.
Mondta a dokim, hogy neki két szép fia van és a feleségének is volt két vetélése.
Szóval ahogy kivettem a szavaiból, nem nagy ügy.
Persze annak aki átéli, annak nagy ügy természetesen, de orvosi szempontból, nem is foglalkoznak ezzel, hiszen a terhességek 10-20%-nak ez a vége.
Ezzel persze nem riogatni akarok senkit, én csak azt irom, amit a dokim mondott.
Ja és ha valaki vetélésen esett át, nem befolyásolja a következő terhességét. Semmire nincs hatással a vetélés.
Igazából ne aggódj ezen, mivel a legtöbb terhesség megmarad.

Általános okként azt mondják, hogy a kromoszómák nem megfelelő kapcsolódása lehet az oka, vagyis, hogy nem lett volna egészséges a baba.
A dokik úgy mondják, hogy egy vetélést áldásnak kell tekinteni, és örülni kell, hogy igy történt, mert nagy valószínűséggel fejlődési rendellenességgel született volna a baba.
Egyébként ez teljesen egészséges embereknél előfordul(lásd: mi), nem kell ehhez betegnek lenni.
De vetélés gyakoriságát növeli a könyvek szerint a dohányzás, az alkolhol, és a gyógyszerek.

Szóval annyira sok oka lehet egy vetélésnek, hogy sosem fog rájönni az ember, hogy vajon melyik lehet nála az ok.
Úgyhogy én is túltettem magam rajta, az volt az egészben a legrosszabb, hogy csak 44-46 napra jött meg, vagyis tegnap.
Úgyhogy most újra ezerrel belevetjük magunkat, és ha összejön, nem azon fogok filózni, hogy jaj nehogy ez történjen megint.
A múltkor végig ezen aggódtam, hogy nehogy vetélés legyen a vége, annyira féltem ettől, hogy volt olyan, hogy nem aludtam éjszaka.
Hát a következőnél, már tudatosan el fogom folyatani az ilyen gondolataimat, és ezt javaslom mindenkinek, mert teljesen felesleges ezen stresszelni.
Lehet, hogy nálam pont ez volt az ok, kitudja?

Szijasztok, Lara
Lara
 

 
 

Kedves Lara!

Köszönöm a kimerítő beszámolót. Azt hiszem igazad van.

Elkezdem szedni a magzatvédő vitamint, így is annyi hiba csúszhat a dologba, legalább tegyek valamit a gyermekemért (Köszi Katus :-))
Csütörtök reggel pedig vérvételre megyek, megnézik voltam-e már rubeolás, mert ha nem akkor beoltatom magam ellene. (Köszi Szile :-))

Szóval cukik vagytok! Sok jó dolgot tudok meg tőletek.

Pussz
Mamacica
Mamacica
 


Sziasztok, ti kis összetartó hosnok!!!
Lara, nagyon örülök a híreidnek ás az optimizmusodnak!!!!
A viatminokról annyit, hogy az elso terhességem esetén nagyon tudatosan szedtem az Elevitet, mi is jártunk a Bolgárkerék utcába. Nekem elég rossz közérzetem volt tole, égett a gyomrom. Egyébként az a baba nekem is elment, 7 hetesen, mint Larának. A dokim szerint felesleges szedni, úgyhogy most nem szedtem. Szerintem errol minden doki mást gondol és én bízom az enyémben, ezért döntöttem a nemszedés mellett. De ha azt mondta volna, hogy szedjem, biztosan szedném.:-))
kata (kata)
 


Sziasztok,
Nekem a dokim azt mondta, hogy ő hat hónapos korig (terhességig) ajánlja a Maternát, mert ha végig szedik, nagy lesz a baba. Én egyébként nem szedtem, a családban így is (mindkét oldalon) nagy súlyú, hosszú babák születtek-születnek.
Nem kötözködni akarok, de Moni hogy lehetsz két éve babanetes? :o)) A babanet tavaly májusban indult. :o))))
sziasztok
Névtelen
 


Sziasztok!

A vetéléses dologhoz szeretnék hozzászólni! Nem saját tapasztalat, de amikor szülni voltam a kórházban egy szobában voltam egy lánnyal, aki 7x vagy 8x (nem emlékszem pontosan) vetélt el. Végül is összejött neki a baba, a terhessége komplikációmentes volt és egészségesen megszületett a fia. 4 hónapos volt a fia, amikor megint teherbe esett, de el kellett vetetnie, mert az első babát császárral szűlte és így kockázatos lett volna kihordani.Most másfél éves a kisfia,megint terhes és nincs semmi gondja. Ebből kiindulva igaza lehet Lara nőgyógyászának.

A vitaminokról pedig annyit, hogy én kb. az 5. hónapig szedtem. A fiam 5 kg-val született, de mondjuk én is 4,3-mal. Én a teherbeesés előtt már elkezdtem szedni (kb. 3 hónappal), szerintem ez is segitett, hogy összejött a baba.

Viráganya!
Nekem is volt olyan mikroszkópom, mint neked, de soha nem láttam semmi páfrányt rajta, úgyhogy meg voltam győződve róla,hogy nem lehet gyerekem.

Csilla
Csilla
 


Szile!
A meleg fürdő gátolja a spermiumokat, nem?
Cseles vagy....
Zsolt
Zsolt
 


Zsolt!
Akár úgy is felfoghatjuk, hogy a gyengécske versenyzöknek csökkentettük az esélyeit, dehát elég ha egy jó befutó van nemKép?
Egyébként engem meg az ágyban, háton fekve dolog gátoltKép.
Szile
szile
 


SZija lányok!

Csilla! Szerintem is igaz, hogy nincs kihatással a vetélés a további terhességekre, mivel ezt már nem csak az én dokimtól hallottam, hanem az eddig meginterjúvolt összes orvos ezt mondja.
Az Elevitet már én is szedem és úgy tervezem, hogy a 12. hétig minden nap szedem, utána pedig mondjuk 2-3 naponta vagy hetente egy szemet.

Viráganya, Csilla! Ugyan nem tervezem, hogy veszek olyan mikroszkópot ami kimutatja a peteérést, de azt hol lehet venni? és mennyibe kerül?(csak kiváncsi vagyok)

Szijasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok!

Kedves Lara, ilyen mikroszkópom nekem is van, PG 53 a neve és gyógyszertárakban lehet kapni. Én kb. 3 évvel ezelott vettem, akkor 1800.- forintba került.
Már én is elovettem:-)))

Szia,
Moncsi
Moncsi
 


Szija Moncsi!

Akkor ez a PG 53. Már annyiszor hallottam erről a PG53-ról itt a babaneten, sosem tudtam, hogy ez az.
Dehát a hőmérőzésből és a méhnyaknyák figyelésével is következtetni lehet a peteérésre, nem???
Akkor minek még ez a mikroszkóp is?

Szija, Lara
Lara
 


Sziasztok!
Lara: Hulyen hangzik, de en is orulok, hogy megjott, es nagyon szurkolok, hogy sikeruljon minel hamarabb a baba. De nem szabad elkeseredned akkor sem, ha netalan nem jon ossze elsore, csak tobbedikre. Mendenesetre olvasd el Czeizel konyvet az egeszseges utodokert, ami igaz, hogy mar regi, en is konyvtarban jutottam hozza, de sok jot ir. Kezdd el az Elevitet mar most szedni, figyelj oda a kajalasra meg mindenre, es mihelyt pozitiv a teszt irasd ki magad. Ezt pont en tanacsolom, aki azt mondta, hogy jobb minel tovabb dolgozni, de matol tappenzen vagyok. Ay ami a szules elott van topicban leirtam a tortenteket.

Viraganya:En nem ertettem mar a vegen a PG53/at, mert szinte sosem lattam pafranyokat, vagy ha lattam, es megismeteltem, akkor meg mar nem lattam. Szoval mi elkezdtuk a minden masnap akciozast szinte a ciklus vegeig, es bejott. Szerintem inkabb ezzel probalkozzatok, es ne gorcsoljetek, hogy most muszaj. En a homerozest azert nem hagytam abba, de nem koncentraltam a csucs napra.

Mamacica: En nem hiztam tole, sot a terhessegem elejen most fogytam is 3 kg. Ez biztos a rosszulletektol volt, meg en a nem kivanos es undorodos kismamak koze tartozom. En azert szedtem es sedem a vitamint, mert tudom, hogy rossz evo vagyok, es nem akarom, hogy ennek a baba igya meg a levet.

Moncsi: Koszi a nevvaltoztatast, igy mar biztos mindenki tudja, hogy kirol is van szo.

Nevtelen: En is tevedhetek, egy evet akartam irni. De annyi minden tortent ezalatt az egy ev alatt, hogy kettobe is beleferneKép) Azert a nevedet kiirhattad volna... A lenyeg az, hogy az elejetol olvasom...

Moni
Moni
 


Sziasztok Virtális Barátnőim!

Jelentéktelen, ám örömteli híreimet szeretném megosztani Veletek:
- Ma vettem be az első Elevitet
- voltam vérvételen, hogy megnézzék, volam-e rubelolás. Kb. két hét múlva lesz meg az eredmény.

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Mamacica
Mamacica
 


Sziasztok Lányok!

Régóta nem írtam, de nem vesztem el, csak nincs időm Net-ezni, mert rengeteg a munkám.
Kérdés: Valahol olvastam, hogy a 11-ik naptól két naponta kell akciózni ahhoz, hogy összejöjjön a picúr, mert pont két naponta lesz elégséges mennyiségű spermium. Viszont akkor pont a 14. nap kiesik, amikor a peteérés a legvalószínűbb. (Nekem is akkor szokott lenni) Tudom, hogy előtte is lehetne, mert életképesek maradnak addig, és a termékenyítőképességük is megmarad, de szeretném tudni, mi a véleményetek erről az apró, de nekem nagyon fontos témáról.

Köszi a válaszokat,

Niki
Niki
 


Sziasztok !

Tud nekem valaki segíteni , abban hogy milyen ez a Clostilbegyt gyógyszer ?

Előre is köszönöm!!

Köszi:Király Kati
Király Kati
 


Szia Király Kati!

A gyógyszer nem ismerem,de a "Rendelo"-ben va róla egy levél.Ha véletlenül Te irtad,akkor bocs!
Örülök,hogy ilyen jó orvosod van,drukkolok neked!!!
Üdvözöl:
Annamari
Annamari
 


Szijasztok!

Móni! Nem is merek arra gondolni, hogy nem jön össze ebben a hónapban. Már igy is annyira türelmetlen vagyok! Szóval én biztatom magam, és mindent meg fogunk tenni az ügy érdekében, gondolok itt a maximális akciószámra :-))
Ja és az Elevitet már két hónapja szedem!
Elolvastam a veled történteket, hát át tudom érezni mit érezhettél. De a lényeg, hogy semmi gond nincs a babával és ez a legfontosabb!
Mostmár tényleg sokat pihenj! Mit mondott a doki, mi lehetett az a barnás valami???

Mamacica! Ezek szerint nem tétovátál, azonnal a tettek mezejére léptél! :-))

Niki! Mi lenne, ha a 10. naptól kezdve akcióznátok két naponta, ha már ennyire aggaszt a 14. nap?!
Egyébként szerintem pontosan nem lehet tudni, hogy melyik nap van peteérés. Vagy te ennyire pontosan ki tudod számitani?
Ha pedig netán csak a 13. és 15. napon tudtok csak akciózni, akkor sincs gáz, mivel a spermiumok 72 órán keresztül életképesek maradhatnak a nő szervezetében, feltéve ha optimálisak a körülmények. Peteérés környékén pedig optimálisak!
Szóval ha a 13. napon akcióztok és a 14. napon van peteérés, akkor a 13. napon bejuttatott spermiumok valamelyike fogja megtermékenyiteni a 14. napon megérett és a tüszőből kiszabadult petesejtet. Szóval egy napig szépen ott fognak várakozni a petevezetékben és várják a petét, ami nálad a 14. napon fog megjelenni.
Ha bonyolult voltam, bocs:-))
Egyébként ennyire szerintem nem kéne bele menni a dolgokba. Nekem pl.a multkor úgy sikerült egyből terhesnek maradnom, hogy mi a valószínűsíthető peteérés napja környékén minden nap akcióba léptünk. Persze a dokik ezt nem javasolják, merthogy 2 nap kell, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű spermium termelődjön, ÁLLÍTÓLAG.
Szóval most én is úgy tervezem, hogy ebben a hónapban minden másnap fogunk rápróbálni a dologra Kép

KirályKati!
Én erről nem sokat tudok, csak mintha azt hallottam volna, hogy a peteérését segiti ez a gyógyszer(bár ezt gondolom már te is tudod :-)

Szijasztok, Lara
Lara
 


Szile!

Akkor melegvérű uszobajnok lesz...
Csak legyen jo befuto!

Ágyban.... párnák közt halni meg.
Aha, csak arra vigyázz, hogy el ne zsibbadj, ha mégis háton! Valóban, fő a változatosság. De azért ez ne gátoljon!

Zsolt
Zsolt
 


Kedves Király Kati!

Sajnos nagyon jól ismerem a Clostylbegitet. Peteérés elősegítésére kell szedni. Ált. a ciklus 3. napjától 5 napig.

Katus27

Ui: Bocsi, még csak azért névtelen, mert nem tudom, hogy hol kell bejelentkezni. Kép)
Névtelen
 


Sziasztok, én is azok közé tartozom, akiknek elso próbálkozásra sikerült. Remélem ez nem rossz ómen. Persze én is rettegek a vetéléstol (most vagyok a 7. hétben), de ugyanakkor mégis optimista vagyok és hiszek benne, hogy minden rendben lesz. Amúgy nekem is 30 napos ciklusom volt és a megtermékenyülés szinte biztosan a 16. napon történt, de ha nem, akkor a 17-en. A Maternát két hónappal azelott kezdem el szedni és a 3-4-ig hónapig biztosan szedni fogom. Szerintem nagyon fontos a folsav és az egyéb olyan dolgok miatt, amelyek mai táplálkozási szokásaink között valószínuleg nem elégségesen vannak jelen az étkezéseinkben. Nekem személy szerint semmilyen rosszullétem nincs, de akinek van, annak még inkább szüksége lehet plusz vitaminokra, ásványi anyagokra.
Lara, örülök, hogy ilyen pozitív a hozzáállásod. Én mégis annyit tennék még hozzá, hogy sok olyan esetrol olvastam, hogy valakinek akkor is megjött a menszesze, amikor már terhes volt. Tudom, hogy ennek kicsi az esélye, de ugyanakkor a terhességi teszten elvileg már halvány második vonal is pozitív eredményt jelez. Ezenkívül a múltkor is könnyen estél teherbe, tehát termékeny típus vagy. Persze semmiképp sem szeretnék hiú reményeket kelteni, csak azt javasolnám, hogy továbbra is úgy vigyázz magadra, hogyha esetleg mégis van ott egy baba, akkor se legyen semmi baja.
Niki, örülök, hogy újra olvaslak. Mostanában nem láttalak, vagy valahova máshova írsz? Régebben nyomon követtem a dolgaidat, mi újság mostanság?
Szile, egyetértek Zsolttal, én is úgy tudom, hogy egy 15 perces forró fürdo egy hétre lelassítja a spermiuomokat.
Sziasztok,
Cili
Cili2
 


Kedves Király Kati!
A Clstylbegitet én is szedtem, de én a menstruáció első napjától az ötödikig.2 hónapig 2×1-et, a harmadik hónapban 2×2-t,Az eredbény pedig a szomszéd szobában alszik és most volt 11 hónapos. Úgyhogy HAJRÁ! Hasznos az a Clostylbegit!
Rita
ritasol (ritasol)
 


Drága Lara!
Van néhány biztató hírem a Számodra! Igaz, ezek csak az én személyes tapasztalataim, de szerintem mindenkit biztathat. Szóval: arra jöttem rá, hogy a ciklus elso felében (vagyis az alacsonyabb homérsékleti napokon) szinte bármelyik napon bekövetkezhet az ovuláció. A másik: akár többször is bekövetkezhet ez egy cikluson belül! Pl. nálam ebben a ciklusban a mikroszkóp páfrányos volt a 15. 16., de a 20. napon is!!! Még egy dolog: a tanáriban arról beszélgettünk, hogy ebben a hónapban sokunknak volt furcsa a menstruációs ciklusa (túl hosszú, szokatlanul rövid, stb.). Fizikus kolléganom szerint ez a holdfogyatkozás miatt volt!! Mindjárt Rád gondoltam: nem lehet, hogy több más ok mellett Neked is ezért lehetett ilyen hosszú a ciklusod? Nekem csak ma, a 23. napon emelkedett meg a hom, ez is elég kölönös...
Sok puszi, jó várakozást: Viráganya
Viráganya
 


Cili2 !

Tényleg? Egy egész hétre? Akkor mindennap veszek forro fürdöt!

üdv
Zsolt
Zsolt
 


SZija lányok, fiúk!

Cili2!Persze vigyázok én magamra, de elég nagy a valószínûsége, hogy most ott nincs semmi. Azt a vonalkát valószínû csak odaképzeltem, mert a halványabbnál is halványabb volt. Az lehetett amit Katus is irt, hogy a vegyileg "odatett" vonalat láthattam a röntgen szememmel :-))
Vak lárma volt :-)
De remélem egy-két hét múlva már lesz ott valami!

Viráganya! Csak azt nem értem, hogyha egy hónapban többször is lehet peteérés, akkor többször is felugrik a hõmérséklet?
Egyébként pont ebbõl kiindulva mi már most a ciklus 5.napján elkezdtük a másnaponkénti akciózást, nehogy lemaradjunk valamirõl! Kép
Szegény párom tegnap este forró fürdõt akart venni, de gyorsan lebeszéltem errõl Kép
Neked milyen hosszúak szoktak lenni a ciklusaid? Csak azért kérdem, hogy miért lehetett, hogy a 23. napon emelkedett meg a hõd...csúszott a peteérés, vagy a hold??
A h*lye ciklussal kapcsolatosan pedig lehet, hogy igazad van. A hold hatásairól már én is hallottam. És egyáltalán nem kizárt most hogy irod, hogy ez is közbejáccott...
De jó neked Viráganya, lassan elkezdhetsz tesztet vásárolni :-)))
Én úgy vagyok vele, hogy sosem fog eltelni ez a hónap, annyira hosszú...és még csak 6 nap telt el azóta, hogy megjött...de tudom, ne legyek türelmetlen..de akkoris :-(((

SZijasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok!

A hõt nem tudom, de biztos, hogy lehet több peteérés egy hónapban, lásd pl. az én kétpetéjû ikreimet, akik esetében a dokikkal ellentétben én meg vagyok gyõzõdve róla, hogy külön idõpontban fogantak (ezt alátámasztja a kezdeti nagy méretkülönbség is)
Akciózzatok szerintem bármikor, isten ments, hogy a ciklus elején levõ napokat kihagyjátok! Olyan sok baba fogant már meg ezeken a napokon! (nekem 2)
Hát a fizikus kolléganõ meg a holdciklus... erre nem tudok mit mondani. HOl végzett fizikusan ez a kolléganõ? Vagy inkább csak fizika szakos tanárnõ? Nem mindegy!!! (bocs)
Kitartás mindenkinek és lazítsatok!
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szija Ildi!
Ha netán nálam a ciklus elején lenne a peteérés, vagyis most a napokban, akkor mi biztos nem maradunk le róla! ;-)))
Lara
Lara
 


A feleségem 1 hónapja volt hüveyi ultrahangon, nála két teljesen érett tüsző is volt. Ezek valamikor meg is repedtek, nyilván nem egyszerre. Abban a hónapban hőmérőztünk, és volt egy nagyobb és egy kisebb ugrás. Mellesleg a feleségem érezte is mindkét ovulációt egy pár perces tompa fájdalom formájában. Az egyiket a 14.,a másikat a 16. napon. Ugyanezt mutatták a hőméréskletgörbék. Az érett tüsző megrepedését meg kiválthatja egy fergeteges orgazmus is, szóval már csak ezért sem érdemes számolgatni.

Csupán megjegyzem: a hőmérsékletemelkedés csak az ovulációs folyamat kezdetét jelzi. A hőmérsékletugrás után az ovuláció általában 72 órán belül bekövetkezik. Szóval lehet, hogy még aznap, de lehet, hogy csak két nep múlva. Ezért a hőmérőzésre nem szabad hagyatkozni.

A pontos időzításnek azért sincs sok értelme, mert az egészséges spermium 2-3 napig is életben marad, a petesejt meg kb. egy vagy fél napig. Ha minden nap, vagy minden második nap történik az akció, akkor mindig jut annyi spermium a petevezetőkbe, hogy létrejöjjön a megtermékenyülés. Ha nem jön létre, akkor meg valami baj van. De semmi esetre sem az időzítés a legkényesebb kérdés.

Amúgy két nap alatt kb. 100-150 millió spermium érik meg, ez pedig - tekintetbe véve azt, hogy ennek csak 1-5%-a érintkezik a méhnyaknyákkal, és ténylegesen csak pár ezer spermium jut a petevezetőbe - elegendő a megtermékenyítéshez.

Plusz még egy új info, a múlt héten olvastam: a férfi szervezete koleszterinből állítja elő a tesztoszteront. Ezért érdemes hetente kb. kétszer két tojást megenni. Persze nem kell túlzásba vinni, mert ha az ember nem mozog eleget, akkor meg a koleszterinszint ugrik meg. Rendszeres testmozgás mellet viszont nincs gond. A tesztoszteronszint pedig azért fontos, mert az szabályozza a hereműködést. A magasabb tesztoszteronsziont serkenti a herék működését.

Viráganyának: Teljesen mindegy, hogy mikor páfrányos a mikroszkóp, ez csak nagyjábol ad felvilágosítást az ovulációról. Szerintem felesleges ezt számolgatni, nem ettől függ a dolog.

Szilének: Egy forró fürdő nem csak a gyengécske versenyzőket zárja ki, hanem a jóból is gyengécskét csinál. Egy forró fürdő által okozott károk 1-2 hét alatt regenerálódnak. Ha meg naponta forró fürdőt vesz a férfi, akkor meg soha.

Terhességi teszt: a tesztcsíknak alaphelyzetben is van egy halvány színe, ami használat esetén még jobban látszik. Ha pedig 5 percnél tovább várunk, akkor egyre erősebb lehet ez a halvány szín. Nem véletlenül írják ré a tesz használati utasítására, hogy a szabályos vizsgálati idő után (ez típustól föggően 3-5 perc) ki kell dobni, mert elszíneződik.

Más: Tud valaki jó orovst ajánlani, mert már több, mint másfél éve az istennek se jön össze az a gyerek. (Valószínűleg immunológiai problémáink vannak, vagyis a spermiumok nem tudnak áthatolni a nyákon.)

Zolika
Névtelen
 


Hú Zoli, micsoda tudós férfiú vagy! Köszi a sok infot és sok sikert!
Cili
Cili2
 


Zoli!

Csak annyi, hogy en ugy tudom, hogy a hom. emelkedes az ovulaciot koveti, 2-3 nappal.

A "forro" furdo homersekleterol, es idotartamarol tudsz-e valami tudomanyosat?

Üdv: Zsolt
Zsolt
 


Zzoltnak: A hőmérsékletemelkedés nem az ovulációt követi, hanem az LH-csúcsot. Az LH-csúcs váltja ki a tüszőrepedést. A tüszőrepedés egy pár napos folyamat. Az LH-csúcs és a hőmérsékletemelékedés ennek csak a kezdetét jelzi, a tényleges ovuláció akár napokkal később is lehet. De amint már írtam, nem ennek a számolgatása a lényeg.

A forró fürdőről: valamelyik könyvben olvastam, hogy egy 40 fokos fürdő kb. egy hétre tönkreteszi az anyagot. Az végül is nem csoda, hiszen a tökéletes sejtképződéshez 34 fok kell, a forró fürdő meg azért ennélé jóval melegebb. De majd utánanézek...

Zolika
Névtelen
 


SZiasztok!
Aki pontosat akar tudni a forro furdorol, az olvassa el a Czeizel SZuletesunk titkai c. konyvet. Ott pontosan elirja a dolog mechanizmusat. Egyebkent a forro viz nem karos az osondosejtekre, sem a mar kialakult spermiumokra (ezek az osondosejtekbol kb 72 nap alatt fejlodnek ki), hanem a fejlodes kozepen pusztitja el oket, igy egy oran at tarto 39C-os forro furdo utan kb 6 hettel fog lecsokkenni a spermaszam, aztan regeneralodik.Az osondosejtek rendkivul ellenalloak, igy 10-12 het mulva mar nyoma sincs a behatasnak. Igy mar hetekkel elotte sem szabad hosszabb furdoket venni, elotte viszont lehet.(Mar ha optimistak vagytok es elhiszitek, hoogy elsore ossze fog jonni)
Remelem hasznos voltam.
LOla
LOla
 


Sziasztok!

Lola! Tök jó, hogy ezt leirtad, errõl én sem tudtam.
Én is csatlakoznék Zsolthoz, miszerint a hõmérséklet emelkedés csak utólagos információt nyújt az ovulációról.
Kedves Zolika, te honnan veszed, hogy a hõ megemelkedése után van a tüszõrepedés?
Bemásolnám akkor itt a babanet rendelõben egy ORVOS válaszát.

Kérdés: ? Kérem, írja meg, hogyan kell a "hõmérõs" adatokat értelmezni és "használni"?

Válasz: A görbe lefutása normál esetben, vázlatosan a következõ: a ciklus elsõ felében nagyjából az ismert normális tartományban van kis
ingadozásokkal, a peteérés környékén (ELÕTTE) leesik néhány tized fokot, majd a peteérést követõen fokozatosan emelkedik és a ciklus második
felében 37 fok környékén, esetleg kicsivel fölötte van. A menstruáció megjövetelét jelzi a hõmérséklet csökkenése a normál szintre. Megfogant
terhességnél a görbe "fent marad".
Pontos tanácshoz két dolog szükséges: a mérés módszerének ismerete (minden reggel azonos körülmények között, ébredéskor, még WC-re
sem kelhet fel elõtte!; ugyanaz a hõmérõ, azonos mérési hely), másrészt egy konkrét egyhavi görbe részletes elemzése.
Dr. Nagy László

Bár szerintem sem a számolgatáson van a lényeg, pontosan ugysem lehet meghatározni,hogy mikor van, kivétel aki megérzi...hanem inkább az együttlétek számát kell növelni, fõleg középidõben.

Szijasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok!))
Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra,
így legalább nem érzem magam oly egyedül.
Mi is próbálkozós idõszakban vagyunk, remélem
sikerrel.
(még egy hét és kiderül)
Tavaly voltam elõször terhes, de nagy bánatunkra
a picurka 3 és fél hónaposan elhalt.
A várakozási idõt (fél év) letöltöttük, úgyhogy
ebben a hónapban próbáltuk meg elõször azóta.
Három hónapja hõmérõzök, az alapján rendben
vagyok, de a januári adatok nagyon egyformák,
szinte a hónap eleje óta 36,6 (hónaljban),
nem tudom, most ez mit jelenthet.
Remélem nem azt, hogy nem volt peteérés!

Mindenkinek szurkolok, nagyon-nagyon,
gondolom itt mindenki annyira vágyik egy
kisbabára, mint én!))

Továbbra is olvaslak benneteket,
Ancsi
Névtelen
 


Drága Ancsi!
Nagyon fontos tanács: a hodet nem szabad hónaljban mérni, hanem vagy szájban, vagy hüvelyben, vagy végbélben (szerintem a szájban mérés a legkényelmesebb). Hónaljban hiába méred, az nem annyira érzékeny terület!!
Sok sikert: Viráganya

Kedves Zolika!
Tényleg sok mindenben vagy jártas, köszi az infókat. A homérsékletes vitában én is osztom Lara, illetve Zsolt véleményét: az ovuláció a hoemelkedés elotti 6 nap valamelyikére teheto. Az LH csúcs az ovuláció elotti 24-48 órában tetozik. Annyi azonban igaz, hogy az elso két magasabb értéken még van valamennyi esély a baba megfoganására. De a legnagyobb esély az utolsó néhány alacsonyabb hos napokon van. A ciklus második felében egészen más hormon dominál, a
szervezet a már esetlegesen megfogant terhesség megtartásával van elfoglalva.
Üdv: Viráganya
Viráganya
 


Sziasztok!
Csak csatlakozni tudok Viraganya velemenyehez. A hot tenyleg nem szabad a honaljban merni, mert az nem annyira pontos, a babaknal is a popsiban szokas merni. ES nagyon fontos, hogy minden reggel ugyanakkor felebredes utan merjed, mert csak akkor lesz "pontos" a gorbe.
A forro furdorol annyit, hogy ezek szerint a Martinnak nem szabadott volna osszejonnie, mert akkor naponta kozosen forro furdoztunk...
Moni
Moni
 


Viráganyának: Javaslom a Billings módszert: [url=http://www.woomb.org" TARGET="_top]http://www.woomb.org[/url] E szerint a csúcs utáni 1-3 nap a fogamzásra a leginkább alkalmas.

Zolika
Névtelen
 


Viráganya: Az ovuláció kérdésében továbbra sem értünk egyet. A hőmérséklet emelkedés a szervezet hormonszintjének a változását jelzi. A nő szervezete a hormonokkal szabályozza a ciklust. Így a hőmérsélket- emelkedés sem az ovulációhoz, hanem a hormonszintek változásához, nevezetesen az LH-szinthez kapcsolódik. Persze ez egyénnenkéne változik, az ovuláció tényleges időpontját amúgy is csak komolyabb vizsgálatokkal lehet kimutatni.

Az LH-csúcs egyébként egyszerű tesztcsíkokkal kimutatható, csak egy kicsit drágák. Nálunk egyébként az a tapasztalat, hogy az LH-csúcs a 14. napon volt, ugyanakkor, amikor a hőmérsékletugrás volt. Abban viszont nem lehet vita, hogy az ovuláció az LH-csúcs után jön létre, hiszen éppen ez váltja ki az ovulációt.

De végül is nem ez a lényeg, hanem az, hogy nem érdemes számolgatni, ahogyan már korábban írtam.

Zolika
Névtelen
 


Drága Viráganya!
Lehet, valóban igazad van, bár én három hónapja
a hónaljban mérem a hõmet, így eléggé szabályosnak
mondható a görbém.
Az ünnepek alatt késõn ébredtünk, és az év eleje
óta is "furcsa" a hõmérsékletem.
Lehet, hogy a holdfogyatkozás bezavart?

A fogamzóképes idõszakom jan. 6-7. környékén volt,
nemsokára aktuális lenne a menses.
Alig bírom visszatartani magam, hogy ne vegyek
már egy tesztet, mert tudom, hogy a menstruáció
elmaradása után lehet csak biztosan kimutatni
a terhességet. Addig inkább nem akarok látni
csíktalanságot.)

Figyelem magam, hátha valami tünetet felfedezek,
de enyhe szédelgésen, mellfeszülésen kívül mást
nem érzek.

Még egy hét...

Addig is szurkoljunk együtt mindannyian,
üdvözöllek benneteket,

Ancsi
Névtelen
 


Még egy kérdés!
Hol lehet regisztráltatni magam ehhez
a társalgóhoz, hogy ne névtelenül
kelljen megjelennem?

Köszi,

Ancsi
Névtelen
 


Drága Ancsi!
Szinte teljesen ugyanolyan helyzetben vagyunk!! Nekem is hatodika-hetedike volt a két fontos nap. Remélem, egyszerre lesz részünk az örömhírben!

Kedves Zolika!
Úgy érzem, lelkiismereti kérdést csinálsz ebbol a homéros ügybol. Úgyhogy feladom! Legyen Neked igazad! Kép
Üdv: Viráganya
Viráganya
 


Szia Cili!

Most jutottam hozzá a Net-hez megint, és csak most olvastam, hogy hiányoltál. Igazán nagyon kedves tőled!

Rólunk csak annyit, hogy ugyanúgy próbálkozunk, és ugyanúgy nem jön össze, ahogy eddig. Csak már energiám sincs leírni, annyira fáj. Mindíg új remények, és újabb csalódások. Lassan egy éve megy ez így. Arra gondoltam, ezt a hónapot még végigviszem "hőmérséklet-görbeileg", aztán elmegyünk egy kivizsgálásra. Azt sem tudom, hogy hová kell menni, de majd kinyomozom addigra.
Nagyon szeretném már azt a kismanót, annyira, hogy el sem tudom mondani. Már arról is lemondtam, hogy három gyerkőcünk lesz, nekem már egy is elég, csak lenne már!
Röviden ennyi, csak azt sajnálom nagyon, hogy ennyire keveset jutok a Babanetre, mert nagyon hiányoztok ám!

Niki
Niki
 


O.K. Viráganya, most már teljes a lelki békém.
Egyébként nálunk az volt a helyzet korábban, amikor hőmérőztünk, hogy már-már az vált az egész dolog központjává. Aztán hónapokba telt, mire rájöttünk, hogy nem ez a lényeg.
Mellesleg megnézted a Billings-módzsert? Érdemes...

Moni: Amit a hőmérsékletről írtam, az általánosságban igaz. Az is igaz, hogy amíg egy életképes spermium van, addig a fogamzásnak is megvan az esélye. Ha meg pl. a férjednek nagyon jók a paraméterei (pl. mondjuk 200 millió/ml a sejtszám), akkor abba még a forró fürdő is belefér. Egy átlagos férfinak a sejtszáma manapság (köszönhetően a környezeti ártalmaknak, a stressznek, dohányzásnak stb.) 50-60 millió/ml körül van. Ebben az esetben viszont már nem mindegy, hogy milyen hőmérsékletű vizben fürdik valaki.

Zolika
Névtelen
 


Sziasztok Kedves Lányok, Fiúk!
Sajnos csak 4 napja tudok rólatok, de jobb későn....és imádom olvasni a történeteiteket.
Azért írok Nektek, hogy hátha valakinek segítek a történetünkkel. Tavaly augusztusban véletlenül lettem terhes, / bár ábrándoztam már róla/ nagyon boldogok voltunk, de sajnos 8 hetesen elhalt a magzat és művi befejezést végeztek ami rettenetes volt /lelkileg /Ezután jött a hőmérőzés, a Clostylbegit kúra,de a Bolgárkerék u-i doki szerint nem volt peteérésem, mivel a hőm a 12. naptól állandóan csak 36,7-ig kúszott fel. De a szerencsétlennek hiába magyaráztam, hogy alapon csak 35,2 szokott lenni, és ahhoz képest az már magas. Nem mentem többé hozzá, és a kisbaba kérdést is elnapoltuk munkahelyváltás stb miatt, így én elmentem a nőgyógyászhoz fogamzásgátlóért, hogy 1 évig akkor még várunk. Ez az időszak 99 októbertől 2000 májusig tartott. És a fogamzásgátlót már nem tudtam elkezdeni, mert nem jött meg. 1 hét után vettem tesztet negatív volt, bár rosszul éreztem magam a vizsgákra fogtam. 2 hét múlva újabb teszt és az már pozitív lett. Nem akartuk elhinni, még vettünk 4 fajtát és mind pozitív volt. Utána meg azért rettegtem, hogy ez a baba megmaradjon. Jelentem minden O.K. és február 17-én kell Pankának érkeznie. Szóval a természet tudja a dolgát és segíthetett a nemakarás is, így nem voltam görcsös, ráadásul az orvosok is gyakran csak sötétben tapogatóznak, hiszen az enyém szerint nekem nem is volt peteérésem és lám. Bocs, hogy ilyen hosszú volt, de lelket akartam belétek önteni. Kérdezzetek nyugodtan, ha tudok segítek.

Üdv mindenkinek,
Moncsi
PankaMama
 


Szia Niki, örülök, hogy hallok rólad. Talán tényleg ideje egy kivizsgálásnak. Olyan sok "sikertörténetet" olvasok itt a neten hasonló esetekrol, remélem nektek is bejön. Csak fel a fejjel és nem hinném, hogy fel kéne adnod a sok gyerekes álmokat!
Cili
Cili2
 


Kedves Pankamama, Moncsi!
Nagyon jó volt olvasni a történetet,
végre valami "pozitív"))
Bizonyára olvastad az én történetemet,
amibõl kiderült, én is elvesztettem
egy babát, 14 hetesen.
Most terveztük meg elõször ilyen tudományosan,
(hõmérõzés, szakkönyv-bújás, stb), tehát
tudatosan, kíváncsi vagyok van-e már kis
szederke a szívem alatt!))

Drága Viráganya!
Remélem mindkettõnknek sikerül, és akkor
egyszerre lehetünk boldogok.
Én most biztosra megyek, csak jövõ szerdán
nézem meg a tesztet!
(tegnap már megvettem)

Pusszantalak benneteket,
Ancsi

UI: továbbra sem tudom, hol lehet regisztráltatni
magam! Segítsetek! Köszi.
Névtelen
 


Sziasztok lányok!

Pankamama, Ancsi!
Velem is történt hasonló szörnyûség, lassan már két hónapja. Én 6 hetesen vesztettem el õt Kép
Szerencse talán annyi volt a dolgoban, hogy mûtéti befejezésre nem kellett sort keriteni.

Pankamama! a 35,2 az nem túl alacsony? nem 36,2-t akartál irni? Miért kellett Clostylbegitet szedned? A szerencsétlenség utáni ciklusokban nem ment fel a hõd és ebbõl arra következtettek a dokik, hogy nincs peteérés? Hány cikluson keresztül volt ez igy? Mert gondolom azoknak irják fel ezt a gyógyszert, akinél hónapokon keresztül nincs peteérés. Vagy rosszul tudom?

Ancsi! Neked pedig nagyon szoritok, hogy jövõ7 szerdán pozitiv hirekrõl tudj beszámolni!
Viráganya! természetesen neked is nagyon drukkolok!

Én ma vagyok a ciklus 10. napján, a hõmet szorgalmasan mérem reggelente, 36,5-36,2 között mozog. Akció pedig kétnaponta. Nagyon várom, mikor fog felugrani...bár a tapasztalatok alapján a 16-18. nap körül, úgyhogy még van egy hét...

SZijasztok, Lara
Lara
 


Ancsi!

Az azonosítóhoz írd a neved, jelszó nem kell.

Cili!

KÖSZI!

Niki
Niki
 


Niki! Köszönöm a tippet, most kipróbálom,
nem akarok a névtelenségbe burkolózni!

A jövõ héten nem leszek netközelben,
de a köv. héten remélem már pozitív
hírekrõl számolhatok be!

Drága Viráganya!
Továbbra is szorítok nektek is!

Ancsi
Ancsi
 


Sziasztok!
Szoritok mindenkinek, es nagyon varom a jo hirket mindenkitol! De nem szabad feladni. En is azt hittem meg osszel, hogy nem fog osszejonni, es amikor mar nem akartam gorcsosen, es adtam idot meg magunknak, es ugyan homereztem, de mar csak megszokasbol, sot PG53-aztam is, de nem tulajdonitottam egyiknek sem nagy jelentoseget az utolso honapban, csak a szerelemre figyeltem, es a ketnapi akciozasra. Es lon csoda kismama lettem! Nektek is csak azt tudom mondani, hogy kovessetek peldamat, es ha egy ev utan sem jartok sikerrel csakis akkor kezdjetek meg az orvosi herce-hurcat.
Moni
Moni
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: