Új privát üzeneted érkezett!

( bár sztem itt nincs mit mérlegelni )
Vendég
 


Sziasztok!

LAFI:PIHENJ,PIHENJ ÉS PIHENJ AMENNYIT CSAK TUDSZ!!!!!!CSODÁKRA KÉPES!HALLGASS A CSAJOKRA!Igaz ,hogy én második babámat várom ,de nem vagyok hála ebben a témában jártas.Levinél nem volt semmi gond.
Kép :!: :!: :!:
SZORÍTOK ÉRTETEK!TÉNYLEG NAGYON BENT KELLENE MARADNIA,OLYAN KICSIKE MÉG:?

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!

Lafika tudom Te egy karakán csaj vagy, nem akarunk beleszólni... de ahogy elolvastalak én is írásra fanyalodtam.

Én annyira szerettem volna a +teszt után abbahagyni a melót..félig sikerült is, és mától 100%-ban.. Sokan megkérdik miért nem dolgozok végig hiszen olyan könnyű a munkám... nem érthetik,hogy az aki éveket vár egy + tesztre mennyire szeretné élvezni ezt a csodás 9hónapot. (bár különbözőek vagyunk,de én egy tyúkanyó tipus vagyok sztem :) )
Ilyenkor Te és a baba vagytok fontosak és persze a párod, más nem.. nem biztos,hogy azok az emberek akikért kockáztatsz szintén megtennék helyetted vagy érted ....a munkád vki úgy is megcsinálja, neked viszont ezek a napok sohasem lesznek megismételhetőek!
És már 30 hetet töltötted, igazán pihenned kéne!!!
A pénz tényleg kevesebb mi is most csodálkoztunk rá,hogy mennyit számított az én keresetem,de nem érdekel... kicsit most szűkösebb a kassza, de nekem fontosabb hogy amikor azt érzem fáradok akkor lefekhetek és akkor és azt csinálok ami nekünk most a legjobb.
Pussssz!
Vendég
 

 
 

Lafi!!

A frász jött rám, ahogy olvastam, mi újság van!!! Minden erőmmel drukkolok Nektek! Vigyázzatok nagyon magatokra! Rengeteg pusszantást és ölelést küldök, hiszem, hogy rendben lesz minden!



Ui.: a hétvégén én is nagyon sokat görcsöltem, hiába szedtem a magnéziumot, ittam a vörösbort délután. Ma elnéztem a dokihoz, a méhszáj zárt hál istennek, babácska jól van.....

Rambóka! A kakis pelus az nagyon gáz volt ez tény, általában a csap alatti lemosás pancsolással egybekötve volt a megoldás, akkor nem volt üvöltés. Persze néha, ha nem volt időm, akkor az üvöltést választottam, úgy gyorsabb volt ! :oops:

Babancs! Domi csodaszép! Látszik, hogy tök egészséges. Szerintem pont ezt fogják majd mondani az utógondozóban is!!!

Csakegy! Veletek álmodtam, Lillával jöttetek látogatóba hozzánk, már meg volt Nóra, és tanácsokat adtál, hogyan szoktassam rá Nórit többek közt a héjában főtt krumpli csócsáláshoz...... :wink: Úgy tűnik tudat alatt nagyon foglalkoztat már most a kérdés!
Vendég
 


Hümmmmm
Holnap 20. hét!!!

Aztamindenit! Alig hiszem el! :shock:
Vendég
 


Köszönöm lányok...kiváncsi vagyok mit mond ma a dokim...
Kincs, hát igen, a főnökeim szart sem tennének le értem...anyu szt az lehetett a gond,hogy ma lett volna velük beszélgetésem...és bestresszeltem magam tudatalatt.
Vendég
 


Lafi.

"és most nem kell a durca"---DE AGGODNAKL ÉRTED.
Előző héten mondtad h szeptr. már lejárt a gyak.---akkor???-----rád biztam semmi közöm hozzá ki meddig dolgozik,de ez már megfontolandó?!
Persze 4 nap,,az más ha 1 hónap múlva mennél be 4 napra,,,de most.Természetessen a döntés is a tiéd+a felelősség is.
Babancs is hamar szült--de úgy emlékszem náluk nem volt komplikáció,,,,,az nő akit monee emleget,,,"ismerem"olvasom a blogját....hát nem kivánom senkinek,,,,4 hónap után még az életért küzdenek, a tüdeje miatt. :cry: :cry: :cry: ....nem egyszer bőgőm el magam az csajszi írásain. :cry:

vigyázz magadra légyszike
Vendég
 


[quote="lafead"] írta:lafeadanyu szt az lehetett a gond,hogy ma lett volna velük beszélgetésem...és bestresszeltem magam tudatalatt.


És/vagy érzed, hogy kell a pihenés már Nektek..... :oops:


Nagyon nehezen hoztam meg a döntést annó én is, talán emlékszel rá, ezért nem akarok most semmit írni Nektek. Az biztos, hogy utána még kb. két hétig volt lelkifurim, pedig tudom, hogy tökéletesen döntöttem, és azt helyeztem most előre, amit/akit kellett. Nem könnyű!

Pihenj amennyit csak tudsz!!! Sokat fog segíteni!
Vendég
 


Ellácska, tudom, hogy aggódtok és jól esik...!!!!

Monácska, hát nem könnyű. És nem azért mert mérleglek az egészség és a pénz között, félre ne értsétek, hanem mert már azt sem tudom, mit érzek. Nehéz. Mert ha csak szimplán vaklárma az egész és csak egy szimpla bélfájás, mint ahogy az első pill gondoltam, akkor lelkifurim lesz hoy emiatt esünk el pénztől, a gyerek pénzétől. Ha viszont gáz van, nem haboznék.
Vendég
 


lafi
Hát igen az érmének két oldala van....
FÁjást nem nézek,mutatott a gép fájást???
Vendég
 


bocsi látom ctg jó lett
Vendég
 


De Lafi, 32 hetesen már ne pénzt keressél könyörgöm... :shock: a szervezeted olyan szinten le van terhelve, hát miből fogsz te tartalékolni? Hullafáradtan mész szülni, vagy mi? Így kezded a gyerekágyas időszakot? Ez most komoly?

Ezt most teljesen a fájástól függetlenül mondom neked.

Egyébként fájás volt az. Pontosabban keményedés. Nekem akkor 20-25 perces összefüggő pokoli keményedéseim voltak, kb. 5 perces szünetekkel, 2 órán át tartott, míg meg nem kaptam a szurit. Ez tehát nem olyan fájás, mint a vajúdásnál, de a dokik aszonták tökmindegy, mert mindenféle keményedés szét tudja szedni a méhszájat. Jobb az ilyesmit komolyan venni.

Nem szidunk téged, csak szeretünk... és féltünk a babával együtt. ne nehezítsd meg jobban ezt az időszakot a hülye munkával, ha nem életbevágó. Márpedig nem lehet az.
Vendég
 


Norka, értem. Valami ilyesmi volt nekem is. Másfél órán át tartott kisebb, lazább és mégis iszonyú keményedéssel, bár magától elmúlt.
És a keményedés nem az egész hasamat érintette hanem csak egy-kát helyen, mint amikor a feje kijött a hasamon....
Igazad van, köszönöm.Elintézem a dolgaim és aztán tp.
Vendég
 


Amúgy a stressz felnyomja a cukort?Majd leestem a ctg ágyról, amikor 7,1 et mért hajnali 3kor, amikor már este 7kor ettem utoljára....sztem felnyomja, nem?mert 3/44-kor itthon már csak 4,1 volt.
Vendég
 


Lafi!

Jajj, ne érts félre megint!
Nem leb@szás akart lenni!
De tényleg féltelek benneteket!
Már azt sem értem, h. mi a fenének nem tartottak benn?
Kérlek ne akarj maximalista lenni! Tudod, h. én is az vagyok, pont azért mondom! Egy hülye, munkamániás picsa mondja neked azt, h. állj le! Igen! Muszáj!
Nem bélgörcs volt! A babád kéri, h. innentől már csak vele foglalkozz!
Nekem még kb. ugyanennyi volt vissza, amikor elmentem táppénzre, de az utolsó 2 hétben már egy szalmaszálat nem tehettem keresztbe. És így is nagy nyűg volt!
Utólag visszanézve meg pláne nagy hülyeség volt. Én ott fasza nőciztem, utólag meg azt hallottam vissza, h. mi a fenét keresek én ott ekkora hassal, ott akarok megszülni? Akkor nagyon haragudtam érte, de mai fejjel visszagondolva, az illetőnek tökéletesen igaza volt!
Ne kockáztass! Nem éri meg! Ez az egy hét meg már úgysem számít a pénz szempontjából!
Táppénzre fel! :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ha belegondolok, hogy szülés előtt egy héttel még vígan bicikliztem, meg a Bakonyban kirándultam..
Én végig otthon voltam táppénzen, de őszintén szólva sztem az sem változtatott volna a dolgon, ha eljárok dolgozni. (én otthon stresszeltem a két szakvizsga miatt :evil: ..)
Utóbb a dokim mondta, hogy szte ez a dolog - hogy császár/koraszülés már jó előre látható volt. :shock: És nemtom hogy a magas vérnyomás, a terhességi diabetes, a pajzsmirigy gondok mennyire voltak döntő tényezők - de ha emiatt lett volna, akkor pl. minden magas vérnyomásos terhesség koraszüléssel végződne.
Persze utóbb derült ki, hogy genetikailag kicsi volt a méhem - persze hogy az volt, mivel terhesség előtti évben összesen egyszer menstruáltam. Egy prof. mondta, hogy már teherbeeséskor eldől a méhlepény sorsa. (?) Persze ezerrel szedtem a magnéziumot, az aspirint, a nagydózisú C-vitamint, E-vitamint és még a jó ég tudja mi mindent..és mégsem nőtt a gyerkőc.
Visszagondolva szerencsésnek mondhatjuk magunkat, hogy Domi egészséges. Akiket hazavittek koraszülötteket Domival egyidőben..hát, nagyon nagyon sok közöttük a sérült, agyvérzéses stb. baba, akikkel állandóan a kórházba kell járni.
Fogalmam sincs, hogy a köv. terhességnél mit csinálnék másképp. Nem tudom, hogy mennyire lehet erre tudatosan készülni. Azt mondják minden terhesség más. Az elsőnél egy nő még nem tudja mire számítson..én li. eléggé izgultam.
A köv. terhességnél talán diétáznék már az elején..de lehet az is baj volt, hogy diétáztam, mert Domi súlygyarapodása még jobban elmaradt mikor elkezdtem.
Talán nem szednék béta-blokkolót a pulzusomra, mert állítólag ez is okozhat hypotrofiát..ezt megcáfolta a kardiológus akinél utóbb jártam.
Egy biztos, tanulni nem fogok legközelebb, ez tuti. :D Minél kevesebb a koraszülést anno előidéző tényezőt szeretnék.

Lafi!

Én nem hibáztatlak, engem végig paráztattak terhesség alatt - tudom milyen érzés :? .
Te érzed mi a jó, úgyis csak annyit csinálsz, amennyit bírsz.
Vigyázz magadra, tartsd minél tovább bent a kisbabád!

Kép
babancs
 
 


RAmbóka,semmit sem értettem félre!!!!!!!!!!Nem is értem, mit kellett volna félreértenem :shock: . Hálás vagypk a tanácsaitokért!És megfogadom, mert hát lásuk be, munkamániás hülye picsa vagyok sajnos...tán ezért nehéz a döntés és azt hiszem, én mindent bírok...hát tévedtem.Az meg emberi dolog.
Vendég
 


[quote="lafead"]H írta:lafeadálás vagyok a tanácsaitokért!És megfogadom, mert hát lásuk be, munkamániás hülye picsa vagyok sajnos...tán ezért nehéz a döntés és azt hiszem, én mindent bírok...hát tévedtem.Az meg emberi dolog.


Ezt nagyon megmosolyogtam! :)

Te egy tündéri nő vagy! És mindannyian tudjuk, hogy számodra a gyereked a legfontosabb! :)
Ezt már azzal bebizonyítottad, amilyen komolyan vetted(veszed) a cukor, vérnyomi és diétás dolgaidat!
Ezt így csak nagyon kevesen csinálják!
És pont ugyanilyen komolyan fogod venni a csengő megszóllalását is!

Tudod, megbeszéltük, hogy azok az emberek véleményére érdemes nagyopn nagyon odafigyelni, akik hasonló cipőben jártak! :)

Persze az elején mindenki vívódik, hogy mi lenne a legjobb... :) de ez csak azért van, mert emberből vagyunk és tudunk gondolkodni. Ha állatok volnánk, ösztönösen tudnánk, hogy mit csináljunk! :)

Szerintem holnap reggelre már nem lesznek kétségeid! :)

A pénz nagy úr!
Rajtunk is érvágás volt az én ügyeleti pénzem kiesése.
Mostmár eljutottunk (de főleg az én agyam) arra szintre, hogy már azon is gondolkodom, ha ezt a hónapot szabin vagyok, van e értelme még 3 hétre (Karácsonyig) december hónap folyamán visszamenni dolgozni? :shock: :?
Valahogy nem sok kedvem van... Lehet már december elején elmegyek táppénzre! :roll:

Hát ide "süllyeszt" a terhesség! :lol:
Egy boldog "semmi nem érdekel, csak a gyerekem és a férjem" állapotba :wink:
Vendég
 


Emlékeztek, hogy mit írtam annó, mikor betegbe mentem?? Azt, hogy "mától ingyenélek...." :roll: :wink:

Ennyire bele van programozva az emberbe, hogy még ilyenkor is az igát kell tépni, akármilyen okok miatt. És a mai napig olyan hülye érzéssel megyek be a céghez, illetve igaziból csak akkor megyek be, ha iszonyatosan muszáj.

No, én télleg befogtam, de Kavicska sorai nyomán ez úgy feltolult hirtelen!
Vendég
 


lafi többiek mindent elmondtak helyettem.

én anno éretsségi előtt két hónappal hagytam ott több száz gyereket. szemét voltam? Az összes gyerek leérettségizett.

ezt most komolyan mondom, már régóta akartam írni, csak nem volt ilyen téma, nem fogjátok elhinni: a tanáriban az elmúlt két-három évben 6 (!!!!) kolléganőm vetélt el az első babájával!! ők dolgoztak. ketten tudtak dolgozni terhesen úgy, hogy nem vetéltek el.

a hatból a második terhességét mindenki kihordta otthon, táppénzen. (ebben a suliban nagyon meghajtják az embereket, napi 7 órát tartanak szegények zsinórban, nincs iszi, pisi, kaja) ennyit erről. mikor legközelebb bemegyek, fogok beszélni erről a dirivel, vagy az igazgatóhelyettessel. hogy vegyék már észre magukat.

szerencsére jó fejek, és rugalmasak.

és mit beszéltetek volna meg lafi ma a főnökeiddel, hogy ne dolgozz ennyit a későbbiekben, és kevésbé terheljenek?

halggas rambókára. ő a leghitelesebb tanácsadó ezügyben, ha ő is azt mondja utólag, nem érte meg... (pedig én anno mondtam neki is...csak akkor még nem hitte el. sajna én is csak a másodiknál voltam már ilyen okos)

kincs te tudsz valamit, hogy már az elsőnél rájöttél!! :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


A munkamániás hülye picsa én vagyok! :lol:
Ez nem jár ám mindenkinek, csak aki annyira hülye, mint én. :wink: Voltam!
Épp nemrég veséztük ki Kaviccsal, h. az ember mennyit változik!
Még én is! :lol:
Tévedni meg emberi dolog. Én már csak tudom, mást sem csinálok az utóbbi 1,5 évben, mint a tévedéseim következményeit próbálom enyhíteni. Az ember tervez, mérlegel, töpreng, dönt, aztán utólag kiderül, h. jól döntött-e. Többnyire nem. Akkor megpróbálja helyrehozni, azzal meg lehet, h. több kárt tesz, mint az eredeti tévedésével! Szóval semmi nem egyszerű. :?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka, hidd el, én is ilyen hülye picsa vagyok. Nem szeretek dolgozni, de meghalnék, ha nem dolgozhatnék állandóan...

Hát eldölt: tp-re küldött a nődokim.
A méhszáj megrövidült, azt mondta 3 cm.esnek kéne lennie nekem meg kevesebb mint 1,5.Szte ezek fájások voltak...Ha megismétlődik, bent kell maradnom.
Csak fekvés van.Kaptam csomó gyogyit.

Felhívtam a fünüküm, elmondtam, ez van, ehéten szabi, hétfőtől tp.
Holnap férjemmel bekocsikázunk, összeszedem a holmijaim, amik itthoni dolgok és ennyi volt.

Amúgy keményedek...
Vendég
 


Lafi kaptál görcsoldót? Salbutamolt vagy ilyesmit??

Az a baj, hogy ezek a görcsoldók, amelyeket asztmásoknak találták ki, megnyomják a vérnyomást, nekem 140 feletti lett mellette, szednem kellett betalocot is... szóval nagyon vigyázz magadra.

És innentől csak pihi, és filmnézés és relax! És remélem nem fogsz járkálni meg ilyesmi...

(nekem a görcsölés után a gyógyszer hatására a keményebb görcsök pár nap alatt elmúltak, de mindig előjöttek, ha csak felkeltem... hetekig)
Vendég
 


4*1 spiropent
2*1verapamil
3*2 magneb6
calcium pezsitabi

ezeket kell szednem...na még akkéne,hogy megemelje a nyomim, így is sokkkk.
Vendég
 


Hát néha azért kell járkálni, pl T-hez, meg a saját nődokimhoz, de ennyi.meg holnap kocsival melóhelyre is....de amúgy pihi meg kicsi háztartási munka.
Vendég
 


Rambóka, ezektől a gyógyiktól remeghetek meg olyan gyorsan veszem a levegőt vgy ilyesmi???Viszont a görcseim, a fájásszerű keményedéseim múlnak....
Vendég
 


Jajj!
Ha kicsit előbb jövök, már mondtam volna, h. ne ijedj meg, ha meglódul a pulzusod a Salbutamoltól, meg remegsz is. Ez a mellékhatása. Ezek szerint dokid nem szólt! :evil:
Én nem szedtem ilyet, de ha jól tudom elmúlik.

Norka nálad meddig volt ilyen mellékhatása?

A vérnyomásodat viszont mérd rendszeresen, mert azt emelheti!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Bocs! Nem Salbutamol, de hasonló a Spiropent .
De gondolom annak a kiegyensúlyozására kaphattad a Verapamilt.
Jobban vagy már?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Olvastam, hogy írtatok az ekcémáról.
A fiam ekcémájára (atópiás dermatitis) először a gyógyszertári Elocomos krémet kentem (a lehető legkevesebbszer), és A-vitaminos testápolót (gyógyszertárit)
Egy éves korától Dr. Wolff terméket használok, Linola Öl-t(fürdőolaj) és Linola Fett-et (testápoló)

Próbáljátok ki, hátha ez is segít!!!!!

Lafi!

Kérdezted Rambókától, hogy ezektől a gyógyszerektől remegsz-e.
Igen, ezektől!!!!

Ne félj, lassan elmúlnak. A Verapamil az ellenszer, azt kapod a másik gyógyszer mellékhatásaira.Én a 24. héttől szinte folyamatosan görcsöltem, a 29. héttől 5 perces fájásokkal bekerültem a kórházba, és ott is voltam 4 hétig. Én Terbutalint kaptam (ahogy Norka írta, ezt is asztmásoknak találták ki). Éjjel infúziót kaptam, aztán reggelre úgy remegtem és kapkodtam a levegőt mint a narkósok. A szobatársamnak szóltam, hogy hívjon segítséget, mert úgy érzem magam mint akinek hiányzik a napi betevő kábszere...

Erre kaptam a Verapamilt, és szépen megszűntek a tünetek. Ezután csak folyamatos fekvéssel sikerült benntartani a babát, szerencsére csak a 39. héten indult el a szülés. A 36. héttől jött a magasvérnyomás, erre megint gyógyszer. A szülés után kb. 3-4 hétig még szedtem is a vérnyomáscsökkentőt.

Kívánom, hogy sokáig bennmaradjon még a babád, és a lehető legjobbat tetted azzal, hogy innentől pihensz!
(én is egyik napról a másikra hagytam ott őket, úgy, hogy a cuccomat is úgy hozták utánam. Telefonon adtam át az ügyeimet.)

És ne félj a gyógyszerektől, az én kisbabámnál is minden rendben volt! Ha esetleg magas vérnyomásod lesz, akkor lehet hogy javasolják az EDÁ-t (nálam így volt), ami gyorsítja a dolgot, minél előbb meglegyen a baba. De azt nem tudom, hogy ez általános dolog-e, de nálam így volt.

Pihenj sokat! (én gobleineztem Micimackós figurákat, azóta is a fiam szobáját díszitek ezek a képek)

Sziasztok!
Kati

Kép

Kép
szakmarinekati
 
 


lafi, klassz nő vagy!
vigyázz magadra, pihenj sokat! házimunka is munka ám, az is tiltólistán! :D

nem tudom, mitől lesz az ember ennyire munkamániás. én is az voltam, nagyon az, most meg a hátam közepére kivánnám a munkát.
jaj csajok, bárcsak úgy élhetnénk, hogy lazán megengedhesd magadnak, hogy a gyerekek 10 éves koráig 4 órában dolgozzál, velük legyél sokat, meg a családodnak élj!
én mindig ezt szerettem volna.

csajok, asszem elmegyek a mensmentisbe t dokihoz. ha valaki jár hozzá: érdemes a pcos csomaggal kezdeni? kéri ezeket a vizsgálatokat, vagy elég szimlán elmenni hozzá, és majd ő mondja, mit kér?

Kép

Kép
csillagfény
 
 


lafi,még 2 magneb6ot rányomhatsz. pihenjél ám.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Lafi!

Jól vagy?
Remélem elmúlt a rosszulléted.
Holnap visz vki kocsival? Mert nem biztos, h. jó ötlet egyedül vezetni!
Remélem kedvező lesz a megbeszélés eredménye és felengedsz egy kicsit!
Sok sikert! Vigyázz magatokra!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Babancs: Ritka szép arca an Dominak :) Látszik, hogy jól érzi magát a bőrében... :)))))

Lafi: fú, ez nagyon durván hangzott. Én úgy voltam vele, hogy lexarom, ha nem vesznek vissza a babázás után, nem akarom, hogy Lilla utolsó hónapjai stresszesek legyenek... (így is azok lettek néha a cukor -vagyis a diabetológia- miatt de legalább szabad voltam és nem kellett állandóan elkérnem magam a munkából, hetente többször járhattam jógára, elkezdtem keresztszemest hímezni stb.)

TÖK JÓ VOLT legálisan (ld. táppénzen) tenni a semmit.

Én nem éreztem úgy, hogy Lillától vettem el a pénzt mert a nyugiban eltöltött órákat értékesebbnek érzem mintha új rugdalózót kapna. Akkor már inkább turkáló és tápénz.

Egyébként meg amire visszamész dolgozni a kutya se fog arra emlékezni, hogy az ucsó mpig húztad az igát, mint ahogy arra sem ha hónapokkal előtte lelépsz... Én speciel már azelőtt bejelentettem, hogy januártól viszlát és táppénz, mielőtt kiderült volna a cukrom... igaz, utána mindenkinél a cukromra hivatkoztam így elfogadták, hogy majdnem 3 hónappal a szülés előtt leléptem.

Ja igen. amikor gyomorrontást kaptam akkor nálam is voltak fájások és a sok hányás miatt a cukrom is az egekben volt. Sajna később ezt felhasználták ellenem, nem akarták elhinni hogy egyébként tök jó csak ha az ember egész éjjel hány még jó, hogy nem tökéletesek az értékei. Úgyhogy a stressz szerintem simán felviszi a csillagos égbe. (nem tudom, hoyg csak városi legenda-e de a macska is azért játszik tudtommal az egérrel mielőtt megeszi mert úgy édesebb lesz)

Kitartás!!!!!!!!!!!! Még néhány hét és nem kell többet aggódnod :)

(képzeljétek... ma sütöttem :) 3 rúd almásrétest -abszolut diétás, semmi cukor vagy hasonló, csak TK réteslap, alma és dió - és még egy sütit amiről fogalmam sincs, hoyg milyen mert tele vagyok és nincs erőm megkóstolni... viszont jólnéz ki:) szerintem amióta Lilla megszületett ez volt az első igazi ténykedésem a konyhában:)
Vendég
 


Sziasztok,

nagyjából elmúlt a remegés estére, de reggel kezdem előlről...na majd megszokom.
Azt mondta a doki, hogy ne ijedjek meg, ha szarul leszek, ezért kapok azellen is gyógszert, de azt nem mondt, hogy ennyire fogok remegni....
és igen, férjem ma bevisz, én ilyen remegésekkel nem mernék vezetni.
azt még nem tudom, hogy csütörtökön hogyan menjek T-hez, akkor nincs a férjem...hát marad a metró és a busz és ha nem adják át a helyet max bunkó leszek és kérem, hogy leülnék...

CSakegy, köszi, akkor a stressz nyomta fel rendesen...

(tyű jön a remegés...)
Vendég
 


Ugye az nem fájás, ha érzem a keményedéseimet ahogy feszülnek és bár nem fájnak,de érzem őket és kicsit összébbhúzza a hasam mint amikor görcsölni szokott, de nem görcs....

(na jól megaszontam....)
Vendég
 


lafi ezt hivatalosan keményedésnek nevezik, DE: ha nagyon sok van ilyenből, ez is szét tudja szedni a méhnyakat. konkrétan én így tágultam ki 4 ujjra szülés előtt. arra figyelj, hogy ne jöjjön rendszeresen. ha azt érzed, hogy a keményedések rendszeres időközönként jönnek (pl. 10 percenként, 8 percenként, 5 percenként) akkor AZONNAL irány a kórház. ezek nagyon alattomos dolgok, nem szabad velük játszani. nehogy mire bemész a kórházba már azt mondják nyomhat, mint nekem.(vagy ezt kíváno mneked, de két hónap múlva :wink: ) ha csak úgy egymás után jönnek és rendszeretlenül, akkor is veszélyes, de nincs gond.

a házimunkát sem szabad csinálni ilyenkor. komoly. hívdd el anyukádat, anyósodat, vagy férjed segítesen be. ezt a pár hetet kihúzzátok akkor is, ha senki sem takaírt.

én nem tudom, bika adag szalbutamolt kaptam Johannával, Domival is, vele egy másik gyógyszert, de soha nem remegtem egy szemet sem, meg nem kapkodta alevegőt, meg semmi ilyen nem volt. napi hatszor kellett szalbutamolt szednem. eszméletlen, mennyire másképp reagálunk a gyógyszerekre.

lafi vedd komolyan ezt.

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo, köszi.Ez reggel volt, 10 perc különbséggel jött kettő ilyen, azóta semmi.Akkor már értem, miket kell nézni!!!Köszike!

És hát akkor nagyon eltérően reagálunk...én most irtóra remegek meg kapkodom a leveőt, ahogy Sz.Kati mondta....
Vendég
 


Lafi!

Nem tudod későbbre halasztani ezt a megbeszélést?
Lehet, h. ez stresszel ennyire, de az is lehet, h. ez a hidegfront. Nem tudom. Mindenesetre lehet, h. jobb, lenne, ha most 2 hétig csak pihennél!
Bár az is lehet, h. jobb, ha túl vagy rajta. Nem tudom.
Magnéziumot is szedd mindenképpen!
És írj időnként, h. tudjuk, h. nincs semmi baj, jó?!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


RAmbóka, nem lesz semmilyen megbeszélés...tegnap felhívtam őket, hogy ezen a héten szabi jövő héttől tp. Azért megyünk be mert csomó cuccom van ott,ami itthoni pl. vérnyomi mérőm meg cukormérőm, meg ruhák cipők, szótrak, könyvek stb...nem lesz semmi, nem is találkozok velük, ha csak ők nem akarják.
Vendég
 


Lafi!

Küldök Nektek sok ölelést, és vidámságot. :lol: :lol: :lol:

Vigyázz magadra nagyon!

Puszillak!
Vendég
 


Monácska!

Hatalmas gratula a félidőhöz! :)

Innen már visszaszámolsz te is! :lol: :lol:


Lafikám!
Sokat gondolok rád!

Cuppp

21+0
Vendég
 


lafi, nagyon vigyázz magatokra!!!!

én is keményedtem sokat, akkor lóadag magnézium. és fekvés. ha fájás akkor tényleg periodikus. de ne paráztasd magad. csak nyugalom a köbön.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Kavicska!
Nagyon köszönöm!!! :lol: Alig hiszem el! Páromnak is mondtam tegnap, ő is csak pillogott. Ma reggelre olyan ramazurit rendezett odabent Nóra, azt hittem kirúgja a ház oldalát is! :lol:

Ennek örömére tegnap elmentem terheléses cukorra, 0 perces 5,1, 120 perces 6,5 lett. Kezd elszállni nálam is a cukor, bár tudom, ez még bőven a normális tartományon belül van, viszont annó az elején 3,9 volt az éhhomi és 5,4 a 120 perces. Szóval romlik. Keton nincs a vizeletemben, lehet, hogy jobban megfogom a diétát. No, majd meglátom!
Vendég
 


ja lafi még annyit, nekem mindig azt mondta anno a dokim, figyeljem, mert rendszertelen fájásokból sem szabad hogy gyógyszer mellett napi 15-nél több legyen.

tehát számolgassam, és ha egy nap több mint 15 menjek be hozzá, megvizsgál hogy nem rövidültem-e tovább, és lehet ilyen esetben meg kell emelni a gyógyi adagot.

ne aggódj, én két centivel kezdtem a második trimesztert, a harmadikar egy centivel csináltam végig, ujjnyira kinyílva!
csak komolyan kell venni, és figyelni magad.

Monácska ne mááá!
7,2-ig teljesen jó a terheléses!!!! ez teljesen jó!! leaglább addig ne parázz, míg nin

Kép

Kép
rejo
 
 


na fasza, Johanna egy laza mozdulattal elküldte. szóval legalább addig ne parázz, míg nincs baj. ráérsz majd akkor is.

Kavics cukrod?
vettél cukromérőt?
milyen volt a kocsonya? :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol:
Rejó!!! Ezer ölelés Johannának! Alig várom, hogy Nóra is randalírozzon az ölemben! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Monácska!
Profi cukorérték! :)
Vendég
 


ja lányok még annyi. a terhesség előtti gatyámban ülök itten.

tegnap boltban próbálgattam ruhákat, már a 40-es gatya is rámjön, nemcsak a 40-es szoknya. de a mérleg nem mutat semmit, hogy fogytam volna! :cry:

és avandamet óta minden nap kell édeset ennem. remélem ez jót jelent. tűű egyszer valakinek azt mondta, ez azt jelenti, hogy a szervezet kezdi felismerni, hogy túl sok az inzulinja...hát remélem.

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejoka!

Írtam privit!

"Ahogyan a férfiak gondolkodnak" című hozzászólás következik:

Tegnap este a párom azt mondta, látva a VC értékeimet, hogy "kiderül, teljesen feleslegesen vettük meg a cukormérőt!" :shock: Mondtam neki: "Kösz!" :lol: :lol: :lol:
"Ahogyan a férfiak gondolkodnak" című hozzászólást olvashattátok! :lol:

Annyit még elmondanék, hogy ezt rezzenéstelen arccal közölte velem aztán a végén elmosolyodott!

Kisfiam nagyon dolgozik a pocakomban! :lol: :lol:
Vendég
 


"Ahogyan a férfiak gondolkodnak" ez jó Kavicska :lol:
Ehhez írnám az én párom beszólását:

"Emeld meg a gyerek adagját reggel, délben, este, így majd hozzászokik a főétkezésekhez!" :lol: :lol:
Aha, egy 3 és fél hónapos...

Lafi!
Nagyon vigyázz magatokra!!!

Bocsi, most csak ennyi, gyerek nyűgi
ezoterike
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?