Új privát üzeneted érkezett!

Tündi
Bocsi, este kimaradt :oops:

NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!!! :lol:

Kép


Babus

Kép
babus2005
 
 


[/i]
Babus:)

Irtam neked e-mailt :lol:

Kép

Kép
edinka
 
 


Tünde!

Boldog névnapot!!!!!

Mea
mea
 
 

 
 

Húúúú Babus!

Nálatok is összejött minden most.....
Kitartás!!!
Puszi!

Mea
mea
 
 


Nicol!

De jók a képek, nagyon ari :D

Mea
mea
 
 


Edinka :) Klassz lett az új vonalzód :D Akartam még írni neked, hogy a múlt hónapban nekem is volt egy olyan nap, mikor végig olyan mindjárt megjön érzésem volt, azt hittem, a pé-t érzem, tök happy voltam. Ez a 22. cn-on volt, de végül 32 napos lett a ciklusom, szal tuti nem a pé-t éreztem, de hogy mit, azt nem tudom :roll:

Tündi :) Itt is nagyon boldog névnapot kívánok! :D Nagyon szépen gömbölyödik a pocid! :D Ha már nem vagy veszélyeztetett, nincs kedvetek egy kis kiránduláshoz a Dél-Alföldre? :lol: :lol: :wink:
Olyan pelusnak való szemetest mi nem vettünk, mert elég húzós a betét bele sztem.

Mea :) Nagyon jók a képek Líviről, gyönyörű!!! :lol:

Nicol :) Vivi is tündéri és olyan nagylány már! :D

Judit :) De jó újra hallani rólatok! :D Örülök, hogy boldog vagy és rendeződtek a dolgok!!! Jelentkezz gyakrabban, ha tudsz! Szerencsés vagy Andrissal, Kristóf még mindig elég gyakran ébred éjjel.

Babus! Hát bakker nem irígyellek  :shock: A hányás akkor továbbra is változatlanul megy esténként?

Mi rendben vagyunk egyébként, dobok egy pár képet a kissrácról.


Voltunk fodrásznál és ilyen rossz volt :cry:

Kép

Azért a kocsiban már jobb kedvem volt :)
Kép

Így szoktam hülyéskedni fürdés után :)
Kép

A kölesgolyó az egyik kedvencem :)
Kép

A mama nagy örömére felfedeztem a homokozót :)
Kép

KépKép

KépKép
timika
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a névnapi köszöntőket! :)

Babus
Rémálom, amit leírtál Kristófról :( Csak drukkolni tudok, hogy legalább a korábbi állapot visszaálljon, ami ehhez képes kánaának tűnik. Tarts ki! Ez az időszak is biztosan el fog múlni!

Timika
Pelenkatartó vödörbe nincs betét szerintem, ez nem az a drága fajta, 10 ezer forintos cucc. Sima vödör, aminek valamitől szegzáró a fedele, nem tom mitől, mert élőben még nem láttam. Gondolom, valami gumitömítés lehet körbe a karimáján.
Alföldre biztosan nem megyünk sajnos, hisz most fogunk még csak nekiállni a festésnek... De szeretnék már túllenni rajta! :)
Viszont férjecském az új melóhelyén lehet hogy megy Szegedre, és akkor el is tudná hozni a cuccokat, de ez még csak egy ötlet, hogy megvalósul-e, nem tudni. (De az is lehet, hogy a főnöke megy, aki hívta oda dolgzni és itt lakik a házban, megbízható, őt is meg tudnám kérni erre a szivességre, ha nektek nem gond) De rajta leszek a témán :) És ha valami fejlemény, konkrétum van, szólok mindenképpen!
Kristófod milyen kis bohócka a fürdés utáni tornagyakszin, nagyon aranyos :) Sokkal csinibb a fodrász utáni hajszerkezete, igazi pasis lett tőle :)

Szép napot mindenkinek! :)

Tündi
tündi30
 
 




Sziaszok:)

Babus:)

Tőled szeretném megkérdezni,hogy ,mennyibe kerül a bárányhimlő elleni védőoltás?
Vacilálok,hogy Viktóriának be e adassam???? :roll: :roll: :roll:
Én NEM voltam bárányhimlős,és nem szeretném majd elkapni
terhesen vagy majd akkor mikor már meglesz a kistesó,és akkor hárman lennénk bárányhimlősek :evil:

Nem tudom, hallottam sok ellenérvet is,meg olyat is ami a védőoltás mellett szól :!:


Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok :D

Edina
Írtam mailt :D
Bárányhimlő elleni oltás majdnem 8000Ft. Sokáig én is vaciláltam rajta. Eleinte nem akartam, aztán úgy voltam vele, hogy mégis. Hisz Kristóf olyan beteges, nem kell az még nekünk, hogy a bárányhimlő is kínozza. Én ugyan voltam már bárányhimlős, de apánk nem, aztán meg még ő is elkapná.
És hát hogy magyarázzam el, egy 2-3 éves gyereknek, hogy ne kaparja szét a kiütéseit, még ha viszket se.
Úgyhogy beadattam és kész, legalább ettől se kell félni.
Amúgy nálunk, Gyöngyösön most a tavasszal volt egy bárányhimlő járvány, fél óvoda, bölcsöde, iskolások, mindenki beteg volt, csoda, hogy mi megúsztuk. Ahányszor csak gyerekdokihoz mentünk, (ami nálunk gyakori :? )mindig volt ott 1-2 bárányhimlős kisgyerek, nagyon féltem, hogy megfertőzik Krizsit, de szerencsére megúszta.
De szerintem, ha te még nem voltál bárányhimlős, akkor adasd be Vikinek, mert oviban szinte tuti elkapja, aztán ki tudja, hogy jön ki, de nehogy pont pocakos legyél akkor, és te is elkapd tőle.

Tündi
Ezt a pelenkatartó vödröt nem ismerem, de biztos jó :D
Egyébként mi azzal a drágább utántöltős verzióval úgy csináltuk, hogy nem veszegettünk bele kb. 2000Ft-ért utántöltőt, amit ráadásul itt Gyöngyösön nem is kapni, hanem van itt Gyöngyösön egy csajszi, aki 700Ft-ért feltöltötte zacsival az üres utántöltőt. Teljesen jó volt és árban sem vészes, amúgy szerintem ez akár még házilag is megoldható, csak venni kell hozzá zacsit.

Timika
Nagyon éde Kristóf :lol: A sírós képen is :lol: Nagyon cuki a nagy hajával :lol:
Mi Titónk is ordít hajvágáskor, bár mi itthon vágjuk neki géppel.
Na meg újabban a lábujjköröm-vágástól. Apájának le kell fognia, ami nem könnyű, és még úgy is fuldokolva, visítva ordít, hogy ajajj, fáj :shock:
Hányás egyébként csak egy este volt, az oltás utáni napon, azon kívül nem, bár megemlíti szinte minden este, de végül elmarad, helyette minden este majd' 1 órát ülök az ágya mellett :?

Mennem kell, a ház Ura felébredt :lol: , kezdődik a műsor... :?



Babus, de már kicsit unom ezt a nevet, úgyhogy ha nem baj, visszatérek a saját nevemhez, úgyhogy
Móni :lol:



Kép
babus2005
 
 


Timika
Megtaláltam a medela poharat a medela honlapon, és van pécsi bababolt, ahol elméletileg lehet is kapni. Hamarosan elmegyek és megnézem. Sajnos az ár nincs a honlapon, gondolom, nem olcsó, de ha valóban jó és nem kever be a szoptatásnak, akkor szivesebben veszem meg ezt, mint a cumisüveget.

Pelenkatartó vödröt még meggondolom, bár nekem továbbra is szimpi ez az egyszerűbb változat, de kéne látnom élőben, hogy mitől is szagzáró :)
Azt is szeretném kérdezni tőletek, hogy milyen teát ittatok a tejtermelés érdekében, mennyit, és mikor kezdtétek el fogyasztani? Biztosan ráérek még vele, csak szeretek előre tájékozódni :)
Köszi szépen!

Amúgy kb. 1,5 hete elkezdtem vizesedni. Még nem vészes, és örülhetek, hogy csak 28 hetesen kezdődött el a folyamat :) Azért remélem, ennél sokkal tovább nem megy a dolog, momentán ha reggel felhúzom a gyűrűimet, estig biztos a kezemen maradnak, ha akarom, ha nem :) És a bokám is el-eltűnedezik, reggelre persze mindig jobb a helyzet. :) Na nem mintha nagyon zavarna ez a dolog, mert hát úgysem tehetek ellene, természetes folyamat, és szülés után állítólag néhány héten belül le is megy a felesleges víz.
Varrás: a szopis párna méreteit a lehetőségekhez mérten sikerült korrigálnom, úgyhogy ez teljesen kész. ÉS elkészült a párnahuzat is tegnap, erre még 2 gomblyukat kell varnom, és szintén teljesen elkészül. Azt el is felejtettem írni nektek, hogy 1,5 hete szombaton megvettük a babaszobába a szőnyeget is, jelenleg keresem az ideális folteltávolító szert - minden esetre felkészülve :lol: Vanish szappan jó dolog, de tarcsiba kéne valami hatékonyabb, gyorsabb :) Ha tudtok ajánlani...... ;) Következő turnus képekkel majd a szőnyeget is felteszem :)

Puszi

Tündi
tündi30
 
 




Babus:) Móni

Még nem ért ide az email amit küldtél :evil:

Kép

Kép
edinka
 
 


Tündi!

A vizesedéssel légy óvatos, mindig mutasd az orvosnak.
Egyél rengeteg fehérjét, a többi nem rajtad múlik.
Ezt csak azért írtam, hogy ne legyen ilyen:
Kép

Kb. a 35. héten készült, de én is a 26. héttől kezdtem "vizesedni". Ez mondjuk már toxémia, de inkább pisilj minden héten egyet a védőnőnek, minthogy gond legyen, meg mérd a vérnyomásod, vagy azt is mérheti a védőnő. Nyugi, ez a dolga. Ja egyébként szupi volt amikor elkapott a paranoia, hogy tőlem még a BKV ellenőr sem a jegyet kéri, hanem, hogy pisiljek nékije, hogy van-e benne fehérje. :lol:
Viccet félretéve jobb az óvatosság.

tjuca
 
 


Edina

Hú, az gáz, mert én már ki is töröltem, sőt, ma azóta már írtam neked még egyet, bár így az előzmények hiányoznak, azért remélem, ezt megkapod.

Móni

Kép
babus2005
 
 




Móni

Hát nem tudom,mert azóta tőled nem jött még mindig semmi :evil: :evil: :evil:
A cimem: vaol@citromail.hu
Erre küldöd???

Pedig már nagyon kiváncsi vagyok,mit írtál :lol:

Kép

Kép
edinka
 
 


Juca
Húú te aztán jól bedagadtál! Reméljük, a kistesóval nem leszel ennyire vizes, de valóban sokmindent nem lehet tenni ellene.
Köszi a jótanácsokat! Ma voltam védőnőnél, mondtam neki a dolgot, kérdezte hogy mennyire meg ilyesmik, de semmi rendkívülit nem talált, vizeletem rendben. Ezt nézi rendszeresen, a dokim is, úgyhogy ellenőrzés alatt vagyok :)

Tündi
tündi30
 
 


Babus!
Szia! Bocsi, nem akarok nagyon belekotyogni, de olvastam amit a kisfiadról írtál, és nekem is eszembe jutott vmi:szerintem figyelemfelkeltés a célja viselkedésének.Nem történt vmi új, más dolog, mint amit eddig megszokott?Új ágy,új barát, ilyesmi?
Valóban direkt csinálja, mert így látja, hogy akkor több figyelmet kap, és így éri el a céljait is.Próbáltátok már figyelmen kívül hagyni a hányást?És vele feltakaríttatni?Kérdeztétek tőle(gondolom igen), hogy miért csinálja, miért jó neki, és mi az amitől nem csinálná?
Biztosan lelki háttere van a dolognak.Egyébként van egy könyv, nem tudom ismered-e, az a cime, hogy :Gyerekekre hangolva A gyerekek 5 szeretet nyelve.Gary Chapman és Ross Campbell az írója.Nagyon érdekes kis könyv, nem is hosszú, esetleg nézz bele.Lehet, hogy nem találjátok a közös hangot a Kristóffal.Eddig kicsi volt, mások voltak az igényei, de lehet most van nála egy lelki változás, és már mást igényelne ,de nem tudja még megfogalmazni, hogy mit.
Én vigyáztam gyerekekre, és volt egy kislány, aki néha hisztirohamban tört ki este, vagy du. tanulás közben, mert a szülei nem foglalkoztak vele, és úgy érezte, hogy nem szeretik őt, és keveset foglalkoznak vele,csak veszik a sok játékot, de nem játszanak Vele.Most ezt nem azért írom, hogy nálatok is ez lenne, hisz nem is ismerlek, de ennél a kislánynál ez váltotta ki a rohamokat, no meg hogy én meghallgattam, és nekem mert hisztizni.A szüleinek már nem annyira, mert tőlük tartott.De a feszültségét így vezette le.Szóval szerintem mindenképp járj utánna a dolgoknak, mert ez a viselkedés nem jó senkinek sem, és nem szabad ráhagyni.Pesten ismerek nagyon kedves gyerekpszichológust a Faludi utcában, a Madarásznak a rendelője.háziorvosi beutalóval kell időpontot kérni, és játékosan, beszélgetnek vele, játszanak, rajzolnak, így próbálják kideríteni a probléma okát.Személyesen is ismerem a drnőt, nagyon tündéri.
Reméelm nem haragszol a belekotyogásért.Kitartást Kristófhoz!

Tündi!
Nagyon édes a Törpike aképeken!És jók a babacuccok is.
Vödör:olcsó megoldás lehet, ha a kakis pelusokat kis zacsiba simán beleteszed, és így dobod a kukába(Tescoba, Corab, stb. adnak úgyis egy csomó zacsit :wink: )
Mi Huggiest használunk, ez vált be, de próbáltam a Dm-eset is, de abban összeáll a cucc, a pelenkadiszkontos olcsóban is, ráadásul abból még az a zselés anyag is kijön, és ott van a baba popóján.
Pempers nem gumis derekú, Liberó meg elöl nem gumis, és így nem illeszkedik úgy a kis pocakjára Emilinek.De szerintem alkata válogatja, vmelyik babára illeszkedik bűrmelyik.

Juca!
Nekem szülés után nézett így ki a lábam, hála a "kényelmes, kismamabarát" ágynak, amiről még az én hosszú lábim se ért le. :evil:
Csak lógott egész nap amikor szopiztattam.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 




a képek lemaradtak:)
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép

Kép
edinka
 
 


Panka
Szívesen veszek minden tanácsot :lol:
Az a baj, hogy nagyon bonyolult ez a hányás dolog. Ő tulajdonképpen fél éves kora óta, vagyis már 2 éve hányogat, vannak hányós és nem hányós korszakai. Már ki is vizsgáltattuk, gyerekpszichológussal is beszéltünk,mindenki szerint minden oké.
Nem történt semmi új, nincs új ágy, semmiről nem tudok, ami változott volna, de ha netán valami van is most, akkor fél éve mi volt? Mert akkor is voltak hányós korszakai.
Én azt vettem észre, hogy ha valami negatív dolog éri, akkor hány. Ha pl. beteg, vagy az lesz, ha oltást kapott, ha jön a foga, ha hisztizik, ha nem akar aludni, mindig valami oka van.
Mi már ezerféle módszert bevetettünk, takarítsa fel, szagolja meg, sarokba állítottam, vagy egyszerűen csak leszidtam, elmagyaráztuk neki, miért nem szabad, kedvesen, nyugodtan, hangosan, kiabálva. Semmi nem segít.
Bár most éppen vagy 2 hete nem hány, csak egyszer az oltás után.
Szóval nem egyszerű eset.
Szerintem az a baj, hogy el van kényeztetve, nem játékokra meg ilyenekre gondolok, hanem egyszerűen a szeretetre. Én folyton puszilgatom, egy nap ezerszer elmondom neki, hogy mennyire szeretem, egyszerűen az ujja köré csavar, tudja, velem bármit megtehet. Mással nem, másnak nem is hány :?
Azért köszi :D , a könyvnek meg majd utánajárok :D


Móni

Kép
babus2005
 
 


Móni! :D
Hát tényleg elég komlikált azügy.Nagyon sajnálom, az én kislányom is nagy hisztérika, nem tudom mi lesz később, pedig még csak 3 hónapos lesz. :? A szeretgetés szerintem nem ok, csak Te vagy vele egész nap, tudja, hogy Rád számíthat mindenben!, és ezért kapod Te a hisztit.Ez nálunk is így van, ha engem meglát,amikor rossz passzban van, vagy fáradt nyűgös elkezd sírni, de pl. az apjának nem ,rá ilyenkor is nevet(általában).De ne adjátok fel, szerintem mindenképpek ki kell deríteni az okát, hogy orvosolható legyen a probléma.Arra várni, hogy majd kinövi...hááát...én nem várnék.ebben a korban már rögzülnek rossz asszociációk, és ha többi gyerekkel is ellenségesen viselkedik, az nem lesz jó a későbbiekben sem.Bár ezeket Te is tudod,csak ezért mondom, hogy vhogy fel kell tárni a probléma okát.És ha egy gyerekpszichológus azt mondta, hogy nem tud vele mit kezdeni, akkor az nem tud semmit!Próbálj egy másikat keresni.
Na de nem okoskodom tovább, Te tudod,hogy mit szeretnél, én csak a véleményemet mondtam el.Remélem nem haragszol érte.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Edina
Nagyon csini Viki :lol: Látom, ő is élvezi a pancsizást :lol:

Dobok fel én is egy rakat képet:

A jászberényi állatkertben a kiskecskékkel:
Kép Kép

Pancsi az erkélyen:
Kép Kép
Kép

Kisvonattal Mátrafüredre, majd bent az erdőben:
Kép
Kép Kép

Gyereknapon Pesten a Millenárisban:
Játszóházban illetve legvégül találkozás Bombival, az elefánttal :lol: :
Kép Kép
Kép Kép


Móni

Kép
babus2005
 
 


Panka
Ez az extra rossz hisztis korszaka csak most van pár hete.
Ő egyébként egy nagyon barátságos kisfiú, rengeteg barátja van, nagyon közvetlen mindenkivel, csak most a dackorszak kellős közepén+a rágófogak kibújása miatt ennyire kezelhetetlen, mert ez egyébként nagyon nem jellemző rá.
Ezidáig soha senkit nem bántott, az utcán szófogadóan közlekedett, még más gyerekekre is rászólt, hogy nem szabad lelépni az úttestre, sőt, kóbor macskákra is rászólt, hogy ne az úton menjenek.
A fél várost végig lehetett vele motorozni, rendesen közlekedett vele.
De ha neki jön a foga, agresszív lesz, kisebb korában pl. harapott, minket, most meg durva. Egyébként nem ilyen.
Én sem adom fel, csak nem tudom, hogyan tovább...


Móni

Kép
babus2005
 
 


Móni!
Értem.Akkor kitartást, az embernek 32 foga van :wink: :lol: :twisted:
Vszont nagyon aranyos kisfiú!!Igazi kis csibészke. :wink:
Üzenem Neki, hogy vislekedjen rendesen! :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 




Móni :lol:

Megkaptam az emilt,de csak azt amit ma küldtél,a tegnapit nem :cry: :cry: :cry: :cry:

várom a mailt,majd :wink: :wink:

Kép

Kép
edinka
 
 


Móni (Babus)!
Mi ugyan nem ismerjük egymást (én az alattatok lévő topicból írok), de elolvastam a történetedet Kristóffal. Először is nagyon sajnálom ezt a hányós korszakot. :( Viszont csatlakozva Pankához én is csak azt tudom tanácsolni,h.semmiképp ne hagyd ezt rá.
Sajnos nagyon úgy tűnik,h. dacból csinálja.
Az előbb végig futott egy gondolat a fejemben. :lol:
Előre mondom lehet,h. nagy hülyeség, de magamból vagyis a saját gyerekkoromból indulok ki). Én ugyanis egyszer rajtakaptam a szüleimet - persze csak hangilag - egy szeretkezésen, ami rettenetesen érintett. És onnantól kezdve, rendszeresen sírtam, vagy hánytam hogy felhívjam magamra a figyelmet. 9 éves koromig én is heti rendszerességgel hánytam. Majd akkor meghalt nagymamám és én ott votam mellette, ez nagyon rosszul érintett, és rá egy pár hónapra az unokatesómék megnézették velem az ördögűzőt, ami még a mai napig rossz hatással van rám. Annyira féltem ettől a filmtől,h. nem merek majd kimenni pisilni,h. ezért is hánytam. Aztán volt egy pár évem, amikor "márcsa" havi rendszerességgel hánytam. Tudtam,h. minden hónap végén hánynom "kell"! Persze nekem azért nem volt túl könnyű gyerekkorom de kinőttem. A lényege ennek az egész bla-bla-nak az,h. nem lehet,h. mivel egész nap Kristóffal vagy, este pedig gondolom a Pároddal is ezért esetleg féltékeny lenne?? Persze ez lehet,h. csak egy hülye ötlet.... :oops: Bár ez az elmélet megdőlni látszik, hisz azt írtad,h. anyud el tudja altatni, de ő csak Rá figyel...
Tiszta szívből kívánom,h. mielőbb megoldást találjatok erre a problémára!!! :lol:

A másik gyermekpszichológus keresését én is támogatom.
Vendég
 


Szia, Drága!

Éppen olvastam a másik topikban - eggyel felettünk lévőben - amit írtál. És tudd meg, hogy kicsit megnyugodtam, mert legalább láttam, hogy fel-felnézel a netre, és nem szipizel otthon :)
Annyira megsajnáltalak, hgy írtad, hogy eltörött a mécses... :) Lett volna kedvem jól megölelgetni, és megnyugtatni! :)
(bocs, ha kicsit túl személyes, de akkor is ezt éreztem...bár tudom, hogy még személyesen nem is taliztunk, de akkor is. Lekakkantom, hogy még nem álltunk egymással szemtől szemben. Attól én még szeretlek, és nagyon sokat gondolok rátok! :) )
Remélem, már kezdesz egy picit megvigasztalódni, és derűsebben látni a jövőt!

Voltam ma dokinál és lövése nem volt, hogy mitől lehetett ez a kiütéses izé. Adott valami általános allergia elleni cuccot, és mondta, hogy 10 napig szedjem. Ha nem múlna el, akkor meg menjek vissza. Én meg gondoltam magamban, hogy na persze, könnyen odavágja ezt, én akár naponta is jöhetek, de azért annyiszor nem szívesen fizetem ki... :? És mivel szakrendelés, így 600 forintos ügy. :?

Háááát, belőlem is jött ma darabos dolog, de már délután/este felé elmúlt a darabosság, és maradt helyette sok sok vér :x :evil:

Hogy vagy? Minden ok? Kezdesz már új erőre kapni? :)

Anyukád hogy van? Kedve? Kitartása? Mennyire van energiája végigcsinálni azt a sok tortúrát, ami rá vár még, mire végre kiderítik, hogy mi a baj????

Lac anyukája is ilyeneken ment végig már többedszerre életében, és mindig azt mondja, hogy neki elege van, és nem csinálja tovább, ... (ettől a dumától mi persze agybajt kapunk...) De végül mindig erőt merít, és harcba száll a betegségekkel, és legyőzi őket! :)
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy öntsetek belé leleket, ha kezdene bele fáradni, és tartson ki!!! :)

Sok puszi nektek :D
Eszter :D

eszter82
Budapest
 
 
 
 


Bocccccsssss!
Ez Pupynak ment priviben!
Bár, tudom, nem látszik... :oops: :oops: :oops:

Mégegyszer bocsi! :oops:
Eszter

eszter82
Budapest
 
 
 
 




Szisztok :lol:

Ma vagyok a 28.napon mensinek hűlt helye :cry:
Végül is gondoltam,hogy nem fog megjönni ugy mint gyógyszer
mellett percre-pontosan :shock:
Ugyhogy most várok,várakozok...........
:roll:

Móni :lol:
:?:
Megkaptam mindegyik mailedet :lol:

Kép

Kép
edinka
 
 


Képek csúcs édesek!!!!

Babus!

Remélem hamarosan megoldódik a probléma a hányás miatt.

Puszi Mindenkinek!

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Én is dobok képeket. Szülinaposak, meg vasárnap voltunk Kofa osztálytársánál Tihanyban, akiknek 4 szőke fiuk van. Kingának majdnem minden ujjára jutott egy. :wink:

Viktória és Kristóf is nagyon aranyosak, olyan igazi gyerekek. :twisted:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

tjuca
 
 


Sziasztok :D

Pupy
Köszi neked is :D Minden ötletet, tanácsot szívesen fogadok :D
Valóban hasonlóságot mutat a te és Krizsi esete, csak az a baj, ha ez így van, én nem tudom mitől van nála. Nem tudok róla, hogy bármi trauma érte volna, hogy nem figyelnénk rá, nem tudom, hogy félne bármitől. Nehéz így, hogy nem tudja még elmondani.
De meggondolom a másik gyerekpszichológus keresését :D

Viszont, tisztázásképpen, mivel pl. Mea is írta, MOSTANSÁG NEM HÁNY Kristóf, már legalább 2 hete, az oltás utáni csak egyszeri alkalom volt, egyébként nem, se előtte, se azóta, most éppen csak dackorszakos+fogzik és ettől hisztis, kezelhetetlen, durva és nehéz vele, de nem hány.

Juca
Írtóra édi Kinga :lol: És micsooda nagylány lett :lol:


És, nekem is van ám nagy hírem :lol: :
Krizsi, aki rettegett a bilitől, 3 nap leforgása alatt nappalra szinte szobatiszta lett :lol: :lol: :lol:
2 hete még ráülni se mert a bilire.
1 hete sikerült életében először meztelen popóval ráültetni a bilire, de csak egy fél perc erejéig. De nem is siettettem a dolgot.
Tegnapelőtt véletlenül belement egy csepp pisi :lol:
Utána ígértem neki csokit (tudom, nem helyes, de ez van), ha belepisil még egyszer, és belepisilt :lol: Mindenkinek eldicsekedtünk vele, még el is raktuk, hogy apájának megmutassuk :lol:
Aztán este fürdés előtt is belepisilt, ekkor még én kértem, hogy pisiljen.
Tegnap a mamánál az udvaron pancsizott, és már önállóan szaladt a bilire, ha pisilnie kellett:lol: , de a kakihoz még kérte a pelust.
Ma is pancsiztunk a mamánál, és ma már pöpecül ment minden, jött a pisi, szólt, hogy ajajj, pisi jön és már ugrott is a bilire, vagy volt, hogy betette magához a medencébe és úgy pisilt bele.
Délutánra már itthon a lakásban is működött a dolog, még játék közben is eszébe jutott. Itt volt a bili a szobában, ő pedig meztelen popóval, és amint érezte, hogy kell, szaladt a bilire szó nélkül:lol:
És mivel rengeteget iszik, ma vagy 15-ször biztos belepisilt a bilibe :lol:
Volt, hogy bent se voltam a szobában, kint mosogattam és ő egyedül önállóan kiszolgálta magát, ráült, belepisilt és hozta ki boldogan nekem a bilit a konyhába :lol: , persze majdnem kiborította :lol:
ÉS, délután életében először belekakilt :lol: ÉS este a vacsi után még 2-szer :lol: :lol: :lol: És nem kérésre, önállóan. A másodiknál épp telefonáltam, erre ő közben felkapta a bilit, mert utál mások előtt kakilni, bár ez érthető, átvitte a másik szobába és ott elintézte :lol:
Írtóra büszke vagyok rá :lol: :lol: :lol:
És mindez 3 nap alatt, úgy, hogy előtte ráülni se mert :lol:
Ehhez tényleg meg kell érniük, fejben, különben kár erőltetni :lol:
Mostanra odajutottunk, hogy csak alváshoz kell pelus + a játszótérre még tettünk, de holnap a mamához, valszeg megpróbáljuk nélküle :lol:
Egyetlen aprócska bibi van még csak, az, hogy csak akkor működik a dolog, ha nincs rajta alul ruha, mert ha van, nem tudja letolni (nem érti a bugyi-letolás lényegét és idegesíti, ha közben a lábán van) és így elkésik a dologgal, és mire szól és lehúzzuk, már késő van :?
Na meg nem tudom, utcán hogy működne a dolog. Oké, hogy szól, de ott nincs bili, és guggolva pisilni, hát, nem nézem ki belőle, kakilni meg pláne nem, na meg hová, márpedig ő rengetegszer kakil egy nap, minimum 3-4-szer, akkor is ha úton vagyunk vagy épp játszótéren. De hallottam valamilyen eldobható papírbiliről, talán a DM-ben kapható, nem tudom, talán azt kéne megpróbálni.
Úúúúgy örülök :lol:
Én azt hittem óvodás korára se lesz szobatiszta, erre tessék :lol:


Móni

Kép
babus2005
 
 


Móni!
Hát ez fantasztikus!Gratulálok Krizsinek!Látod, milyen kis ügyes fiacskád van!Meg fog oldódni ez a hányós dolog is, okos fiú ő, előbb utóbb megérti miről van szó, vagy el tudja majd mondani, hogy mit akar.
Egyébként a aférjem is csak meztelenül volt hajlandó bilire ülni, de totál pucáran, semmi ruha nem maradhatott rajta.Nem győzték a szülők fűteni alakást. :lol:
Akkor már nem kell neki csokit ígérni?Mert tényleg nem szabad jutalom ellenében vécézni.
A férjem, egyszer a bili tartalmát az étkező asztalra borította, mondván, ha nektek ez ennyire tetszik... :lol: :lol: Szóval csak óvatosan! :wink: 8)
Én is mintha hallottam volna a papírt biliről, DM-es.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka
Nem, már megy csoki nélkül is :lol:
Amúgy tényleg nagyon okos :lol: :oops:


Móni

Kép
babus2005
 
 


Móni!
Hát ez nem is kétséges, látszik a tekintetént, hogy sok ész szorult belé :lol:
Emléxem, egyszer én is megfenyegettem a szüleimet, hogy ha nem visznek magukkal a moziba, akkor bepisilek!Hát nem vittek... :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 




Sziasztok :lol:

Móni :D
Nem semmi,hogy Krizsi 3nap alatt "szobatiszta" lett :shock:
Láttod,milyen okos fiad van :lol:
Már csak az éjszakai pelus kell,hogy le kerüljön róla,vagy gondolom azért napközben is van rejta pelus?! Igaz?
Lehet kapni a rossmanba ilyen "gumibugyit" nem tudom milyen lehet,állitólag ezt akkor használják amikor probálkoznak a szobazisztaságal :shock:
Használta már ezt vki :?:
Papirbili :shock: :shock: :shock:
Az milyen lehet :!: :!: :!: :?: :?:

Panka :lol:

Üdv köztünk,gyere gyakrabban és mesélj a kis Emiliről!!!
Hogy telnek napjaitok??

Tjuca
:lol:
Nagyon édi a kiscsajod :lol:
Hogy viseled a terhességet!!!
Igaz hogy a kistesóval,más a terhesség :?:

CSajok :cry:
MA,reggel elkezdtem "barnázni" szerintetek ez jó jel,mármint most már akkor hamarosan megjön a piri :?: :roll:

na,lépek mert a kiscajom szétszedi a lakást :twisted:

Kép

Kép
edinka
 
 


Edinka!
Köszi a z invitálást, majd igyekszem. :wink:
Lehet, hogy akkor meg fog jönni, nekem is így szokott kezdődni(vagyis terhesség előtt így klezdődött, most csak simán megjött).
Nagyon édes a Kiscsajod!

Móni!
Tényleg, van a Huggiesnak is bilireszoktató pelusa!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

A méhem növekedett, viszont a petezsák ugyan nagy, de üres. Ha nem indul meg magától a vetélés, be kell fejezni a terhességet. Viszont azt az orvosom nem tudja megcsinálni, mert a SOTE-n csak szüleszthet. Kicsit úgy érzem magam, mint a petezsákom, én is üres vagyok és elhagyatott.

Legalább ezért a babáért megtettünk mindent. :cry:

tjuca
 
 


Jucám!!!!
:cry: :cry: :cry: Irtó izgatottan vártam egész nap, hogy gyere, borzasztó nagyot dobbant a szívem, mikor megláttam, hogy ide írtál már... Nem ilyen hírre számítottam... :cry: :cry: :cry: Bocsi a többiektől...

Kép
Kép
norwell
 
 



Tjuca :cry: :cry: :cry:

Borzasztóan sajnálom ami veled történt :cry:
Én is vártam a hireket,de nem ilyet szerettem volna olvasni.
Talán vigaszt nyujt a lányod Kinga.

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok!

Timaika!
Kristóf nagyon sokat nőtt, nagyon édes baba. A hajvágás szerintem minden gyereknél egy macera. Vivi se szereti, pedig neki én vágom.

Edinka!
Nagyon szép kislány Viki. Ez a farmercucc nagyon csini. LÁtom már a hajacskája is beindult. :D Szép szőke csajszi lesz.

Tündi!
Még nem is írtam, gyönyörűek a babacuccok, szépen tudsz varni. Várom az újabb képeket. A vizesedéssel vigyázz nagyon!

Móni!
Klasszak a képek. Mint mindig Kristóf tündéri. Mindig mosolyog. :lol: Vivi sosem mosolyog a képeken, olyan nehéz róla mosolygós képet csinálni. Én erről a rendezvényről nem is hallottam, pedig a szomszédunkban volt. Ha tudom biztos kivittem volna a Vivit is. :(
Szobatisztaság :D , nagyon gyorsan sikerült nektek. Ügyes fiú. Nálunk ugyanez a gond vele, Vivi mindig szol ha pisi, kaki jön, de mire odaérek és levetkőztetem már túl is van rajta. Míg ha a kertben pucéran futkos, szol "pisi jön" én odalépek legugoltatom és szépen a fűbe pisil, a lakásban is ha csak bugyika van, sokszor odaérek vele a wc-re és odapisil. De a pelus és nadráglevétel már hosszú neki. Bilire nálunk csak a babák ülhetnek :lol: , ő már nagy lány és wc-be pisil. Egyszer akartam csak bilire rakni és ezt mondta: Vivi nagy, pisi wc-be, baba bilibe. És ráültette a játékbabát. Nagyon édi volt. :lol:

Juca!
Kinga is nagyon ari :lol: Tortaevés látom jól sikerült. :lol:
Nagyon sajnálom ami veled történt. :cry:

Rólunk:
Vivikém átesett a ló másik oldalára. Eddig nem kakilt és ha igen akkor is nagyon keményet, most meg 3 napja megy a hasa. Nem tudom mi lelte. Engem ez a kaki dolog fog az örületbe kergetni. :?
Amúgy az én szervezetem se normális. A 12. napon volt peteérésem normálisan, erre a 17. napon megjött a mensim. Előszőr azt hittem csak egy kis köztes vérzés, de már 4 napja tart és a hőm is leesett. Ki érti ezt :?:

Nicol

Kép
[/url]
fnikol
 
 


Juca!

Tiszta szivbol sajnalom!!!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Juca
Én is őszintén sajnálom, és bízom benne, hogy az üres érzés benned hamarosan betöltődik egy újabb reménnyel! Mert ahogy Ő sikerült, sikerülni fog újra! Lesz kistestvére Kingának, meglátod! És Ő is ugyanolyan gyönyörű és édes baba lesz, mint Kinga!

Lányok
Tejtermelést segítő cuccot nem ivott senki? :) Csak mert nem írtatok rá, hogy mikortól, mit, mennyit, stb. :)

Timika
Voltam a medela pohárért az egyetlen üzletben, ahol Pécsen forgalmazzák. Már vagy 2 hete nem kaptak :( Be kell néznem többször. Ez egyébként mekkora űrtartalmú? Mert az eladó nekem egész picit mutatott az ujjával, szeritnem kb. 1 decis lehet, és 190 Ft-os árat említett. Ez létezik?

Hamarosan hozok képeket, megvan a babalimuzin is (férjem hívja így :) ), meg kapott törpike még 1-2 bodyt, pizsit. Láttátok volna, férjem milyen örömmel rakta össze a babakocsit, mindjárt minden funkcióját meg kellett nézni, nagyon aranyos volt :)

Tündi
tündi30
 
 


Sziasztok :D

Juca
Én is borzasztóan sajnálom, ami veletek történt :(
De úgy van, ahogy Tündi is írta, tuti, hogy újra ugyanilyen hamar újra babás leszel és nem lesz semmi gond!

Nicol
Tényleg fura egy ciklusod lett :lol: Én se értem :shock:
A gyereknapot a Minimaxon reklámozták folyton, ingyenes volt, és bent is minden, az ugrálóvártól a játszóházakig minden.

Tündi
Tejtermelést serkentő teák a Lactoherb és a Fitolac, de a Mecsek teának is van ilyenje, úgy tudom, de ezeket addig semmiképp se kezdd el inni, amíg be nem indul rendesen a tejtermelés, vagyis kb. a szülés utáni 2-3.napig, mert írtóra be tud durrani tőle a cici.
Akkortól ihatod, de mértékkel, mert előfordulhat, hogy a babába átjutva, neki megfájdul tőle a pocija, de ez nem mindenkinél van így, nálunk se volt.
Homeós bogyók is vannak, legelterjedtebb az URTICA URENS CH 5, de tejserkentő hírében áll még az alkoholmentes sör, de a három legfontosabb a sok szénsavmentes ásványvíz, a pihenés, amennyit csak tudsz és a gyakori szoptatás, ha ezek megvannak, lehet a többire szükség se lesz :lol:
De mail-ben küldök neked egy listát, egy csomó tejcsiszaporítós ételről,italról, homeós cuccról, gyógynövényről :D

Móni

Kép
babus2005
 
 


Tündi! Móni!

Ez ennyire nem egyszerű, A Kinga előtti baba is gyorsan jött, majd Kingára sokat vártunk, mert megborult a rendszer, Norcolut kellett a műtét után stb.

Tündi!

Én nem ittam ilyen teát, azaz a Milusant, de az nem más, mint vitaminos neszlé.
Ami sokkal fontosabb, hogy igyál, és rengeteget. Most az a nézet, hogy nem kell sokat inni, de azért bejön az ivás. Ha ne adja Isten hasfájós lesz a fiad, akkor meg őszibaracklé (mondjuk olyan amiben gyümi is van, és én fröccsnek ittam)egy csomó. Sztem az ivás az első időkben fontosabb mint az evés.
A Fitolac, meg Lactoherb teák okozhatnak hasfájást, valamint rosszabb ízű lesz a tej tőlük (mondjuk én már a szaguktól rosszul voltam), a Milusan, meg a Hippes pedig eszméletlenül drága pancs.

Remélem segítettem :wink: 8)
A szoptatáshoz nem kell más: önbizalom, nem pánik, ha még az 5. napon sincs tej, és nem elfelejtetni szoptatni. Ez most hülyén hangozhat, de nekem a szülés után a második napon nem jutott eszembe, hogy a lányomat mellre kellene rakni. (És mégis szopott 11 hónapig, tejem lett volna tovább is).
Ha nem megy, kérdezz, de ha lehet olyat, akitől szeretnél is választ kapni. Sokszor a többgyerekes szobatársakkal előrébb van az ember, mint a csecsemőssel. Azt ne fogadd el technikának, hogy rácuppantják a fejét a melledre. Kérj egy talon szoptatási tanácsadó számot. És ha nem szopna még így sem, akkor ne sopánkodj azon, hogy tápot kap!!! Majd otthon megtanulja mi a dörgés, ha meg mégsem, akkor is felnő, és nem ezen kell agyalni, nem ettől lesz jobb a házassága, az IQ eredménye, a karrierje...

Valamint ide is írom: Kinga a jobb mellemből nem akart szopizni. Mindenki megnézte a mellemet, meg rázták a fejüket. Az senkinek sem jutott eszébe, hogy a lányom nyakában lehet a hiba. És ugye ez nem olyan egyedi. Panka???

Vigyél magaddal már a kórházba sebesedésre kencét (ha nem kell, akkor jó, én is elajándékoztam), aranyérkenőcsöt. Hidd el a kórházban is van patika, de hálát adsz majd az Istennek, ha csak a fiókig kell érte menned. :wink: A szoptatós teát meg ráér akkor beszerezned, mert az nem perdöntő. :P

tjuca
 
 


Juca!

Én is nagyon sajnálom :cry: :cry: :cry:

Babus!

Bocsi, akkor félreértettem, azt hittem most is hányogat még Kristóf!
Gratulálok a bilizéshez, nagyon ügyike!!!!

Mea
mea
 
 


Juca!
Kingás képek is szuperek nagyon!!!
Olyan nagy már ő is!

Mea
mea
 
 


Juca, Móni
Köszönöm a sok jótanácsot és egyebeket a szoptatással kapcsolatban! Sokat segít minden ilyesmi információ!
Aranyér kenőcs eszembe se jutott, de jó ötlet :) Bimbóvédő krém már eszemben van egy ideje, az biztosan benne lesz a csomagomban.
Újabban a pécsi kórházból szülés utáni 3. napon hazaengedik a kismamákat a babákkal. Hogy ebben a 3 napban mit kap majd a baba, nem biztos hogy tudom befolyásolni, ezért nem is aggódom miatta. Valóban, majd itthon tudunk egymásra jobban figyelni, és remélem, mindketten ügyesek leszünk a szoptatás megtanulásában! Csak türelmünk legyen hozzá :)

Juca
Már biztos, hogy kell a műtét? Meddig lehet várni, hogy magától beinduljon a folyamat? Csak azért kérdezem (és bocs érte!), mert ha szükség is lesz rá, nem biztos, hogy ugyanaz lesz, mint Kinga előtt. Nem feltétlenül ugyanúgy reagál a szervezeted! Hisz nincs két egyforma ciklus, szülés, semmi! Én nagyon drukkolok neked ahhoz, hogy ne úgy legyen, és semmi szükség ne legyen norcolutra, se semmi másra! Nem tudom teljes mértékben átérezni amit most élsz meg, mert én nem éltem át sem egyszer, sem kétszer. Csak azt tudom, hogy bíznod kell magadban, ezúttal nem lesznek problémák! Mi meg adjuk hozzá a lelki támogatást, ha úgy látjuk, szükséged van rá!

Lányok
Akkor mutatom a képeket, amiket ígértem :)

Ilyen lett az ágynemű és a szoptatós párna. Tudom, nem látszik a huzatban a paplan és kispárna, de ott van :)
Kép

A hosszú újjú bodyk már nagyobb méretek.
Kép

Ezek a pizsik nagyon tetszettek, végig zipzárosak, tök praktikus szerintem, a sárga kisebb, a kék nagyobb méret.
Kép

Na és végül a babakocsi. Sportkocsiként, mélykocsiként lábzsákkal, esővédővel. Ez szerintem az egyik legegyszerűbb fajta, de mire én kinyitottam, összeraktam... :) Ezt még bizony gyakorolnom kell :lol:
Kép
Kép
Kép
Kép

Tündi
tündi30
 
 




Sziasztok :lol:

Tündi :D

Nekünk is hasonló babakocsink volt,csak annyi különbségel,hogy nekünk nagyobb volt a kocsikereke.
kb Viktória másfél éves koráig ült el benne :shock:
Nagyon szupi a rucik is!!!

Lányok :lol:
Ma reggelre megjött rendesen :lol: :lol:
Hipp-hipp hurrá,igaz nagyon fáj a pocim,de nem érdekel,hisz azt hittem,hogy gyógyi nélkül meg sem jön majd.
Így,ha elmulik indul a kistesóprojekt :wink:

puszika
kellemes 7végét

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok!

Edina
Akkor drukk a projecthez!!!! :)

Lányok
Hogy telt a hétvége? Mizujs?
Nekünk nagyon jól, igazán mozgalmas volt. Tegnap reggel voltam a bababörzén, és hát jól be tudtam vásárolni Törpikének ruha ügyileg :) Ne ilyedjetek meg, nem fogok mindenről képet feltenni :lol: Hát azt az elképesztő mennyiségű gyerekholmit ami ott volt! Én még sosem voltam bababörzén (mért is mentem volna), de nagyon tetszett. Kb. 7000 Ft-ért vettem rugdalózókat, pulcsikat, nadrágokat, sapikat, zoknikat, őszre kis kabátot, szóval felsorolni sem tudom :) Persze van még 1-2 dolog, amit be kell szereznem, de azt hiszem, már nem olyan sok ez :)
Hétvégén lesz a festés nálunk, 3 helységben. Nem kis előkészületek fognak történni, úgyhogy húzós lesz, de végre eljutottunk idáig is :) Már nagyon vártam! :)

Szép napot mindenkinek!

Tündi
tündi30
 
 


Csak Nektek, dárga anyuka társaim!!! :D

Ugye milyen igaz?
Miért imádom az Anyákat..

Anya és Apa Tv-t néznek mikor Anyu mondja : későre jár fáradt vagyok megyek, lefekszem.
Bement a konyhába megcsinálta a szendvicseket másnapra, elöblítette a pop cornos tálat, húst vett ki a fagyasztóból a másnapi ebédhez, leellenőrizte a müzlis dobozokat, feltöltötte a cukortartót, tényért, kanalat tett az asztalra, bekészítette a kávéskannát másnap reggelre.
Néhány nedves ruhát betett a szárítóba egy adag ruhát tett a mosógépbe, kivasalt egy polót. Felvarrta a lelogó gombot. Felvett néhány ottfelejtett játékdarabot az asztalról, visszatette a telefont a töltőre, a telefonkönyvet pedig a fiókba. Megöntözte a növényeket, kiürítette a szemetest és felakasztotta a törülközőt száradni. Ásítózva és nyújtózva egyenesen bement a hálóba. Megállt az asztalnál írt néhány sort a tanárnak, kiszámolt egy kis pénzt a túrára előhúzta a
Szék alá rejtett munkafüzetet.. Aláírta, megcímezte és felbélyegezte barátainak a születésnapi képeslapot és írt egy rövid listát a fűszeresnek. Mindkettőt a táskája mellé tette. Aztán Anyu megmosta az arcát 3:1 lemosóval majd éjszakai krémet tett rá, megmosta a fogát, lereszelte a körmeit. Apa kikiált: Azt hittem, hogy lefekszel! Már megyek- feleli. Vizet öntött a kutya táljába kiengedte a macskát, majd meggyőzödött róla hogy az ajtók zárva vannak és az udvari lámpa ég.
Mindegyik gyerekénél lekapcsolta az ágy melletti éjjeli lámpát és a Tv-t , felakasztott egy inget, bedobott néhány koszos zoknit a szennyestartóba majd volt egy rövid beszélgetése a még fönnt lévővel, aki még mindig a háziját csinálta. A szobájában beállította az ébresztőt, kitette a másnapi ruháit, sámfát tett a cipőjébe. Még 3 dolgot adott a 6 legfontosabb megteendő dolog listájához.
Elmondta az imáját és elképzelte a befejezését a jövőbéli terveinek. Ezalatt az idő alatt Apa lekapcsolta a Tv-t kihírdette hogy nincs semmi különös tennivaló. Megyek aludni. És ment.. minden egyéb gondolat nélkül. Van itt bármi különleges? Tudod már a nők miért élnek tovább...?
MERT MI HOSSZABB HASZNÁLATRA LETTÜNK CSINÁLVA..... és az egyetlen ok, amiért nem halunk meg hamarabb az az, hogy túl sok tennivalónk van!!!

Mea
mea
 
 


Mea!
Hát ez így igaz! :lol: Köszi az anekdotát.

Tündi!
Szupik a cuccok!!Én is imádok vásárolgatni a kicsi Bómnak(mindig mondja, hogy bóóóóó :lol: )
Szopizás:hűát igen, én is magamtól jöttem rá, hogy miért nem kell neki a jobb cicim, és miért az a sebesebb:mert nem fordult arra rendesen a ynaka, így nemtudta jól bekapni a cicit sem.Pedig még szoptatási tanácsadó is volt nálam a klinikán.De ez olyan dolog szerintem, amire csak magától jön rá az ember, én sem egyből vettem észre.

Edinka!
Ez szupi, akkor hajrá Kistesó!Tessék gyorsan becuccolni Anya pocakjába! :wink: :D

Mi anyóséknál voltunk 7végén babapartin, ami után legénybúcsú következett, ahol Apa jól becsiccsentett. 8)
Emili meg reggelre jól bekakilt.Lentebbi topikban vannak képek, akit érdekel. :wink:
Röviden ennyi, mert mennem kell, ugyebár mosogatni, kaját csinálni, kiteregetni, beszedni a ruhákat, vasalni...... :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: