Új privát üzeneted érkezett!

Tina!

Én nem szedtem clostyt,nem mondott semmit mert sietett várták az ambulancián.Tökmindegy mitől van,mert ez a dilibogyó jó az agydaganatra is.De azt mondta ,hogy nem ez a gond,mert az LH is magasabb volt 12.94 uUI/ml.

Majd kifaggatom csá!
berni611
 
 


Sziasztok! Borzasztóan lassan telik a hónap első fele.
Vaásrnap kell mennem UH-ra. Kíváncsi vagyok, hogy a 3x1 closti mit csinált?!


Tina! Hol fényképezted ezt a csodás tavaszi tájat?
Jó lenne, ha húsvétra jó idő lenne!
Nálunk a jövő hét eleje lesz az akciós idő. Most az egyszer nem fogadok szót a dokinak. Azt mondja, hogy a tüszőrepi előtt 2-3 napig ne legyünk együtt, de most ezt nem tartjuk be. Hátha így összejön.

Nektek is mond ilyet a doki?

wanga
 
 


Ági,
igen, tőletek már tudtam, h. ilyesmit fog mondani. aztán már nem is erőltettem, hogy esetleg a kórházban levegyék hozzá a vért, mert ugye én most ágyhoz vagyok kötve és nem tudok még x intézméybe elmenni emiatt. (háziorvos nem jön ki, mert egy távolabbi kerületben rendel).
szal majd egyszer. de most, hogy Tinának nincs gondja ezzel, én is picit fellélegeztem (eléggé hasonló a kórelőzményünk).

Tina,
már nagyon várom!
nem szóltunk, mert eleinte hősködtem és igazán csak a végén, a vérnyomi mérést követően esett le, hogy én valóban rosszul voltam. meg hol jobban voltam, hol rosszabbul, szal mire kijött Katika, addigra mindig jobban lettem és így tovább.
általában nehezen fogadom el, hogy ha rosszul vagyok, mert ugye én mindent kibírok...! mondjuk, ha mindezt egy sorbanállás közben éltem volna át, tuti ájulás lett volna a vége.
f.
falina
 
 

 
 

Berni!
Azt hittem clostit szedsz Te is!

Wanga!
Szicíliában fotóztam. Kb 3 hete jöttünk haza. Azt hittük mire hazaérünk itt is tavasz lesz. Háát ez nem jött be. Bejártuk az egész szigetet. Mindjárt rakok fel egy tengeres képet is.

Falina!
Már átválogattam őket, írok beszámolót is. Te most úgyis ráérsz olvasgatni. Kép

Tina
vtina
 
 


Na még 3:
egy tengeres, egy táj, +egy kulturáltságos.KépKépKép
vtina
 
 


Tina,
wow. irigyelhetlek?
én csak siracusát láttam, illetve vonatból taorminát (az úgy is gyönyörű volt), messinát(?).
a komp nagy élmény volt. asszem először hagytam el az európai kontinenst.
F
falina
 
 


Jó reggelt!

Az jutott eszembe, hogy most először meg sem éreztem a clostit. Pedig most többet szedtem, de most mégsem voltak a szokásos mellékhatások. Ez jó, vagy rossz?

Ma kimegyünk a lakáskultúra kiállításra. Már nagyon várom. Készülődünk a szép új lakásra.
Burkolat választás, parketta, beépített bútor, stb...
Tök jó, izgalmas, ráadásul egy picit elvonja a figyelmemet a babaprojektről.

Berni! Mekkora gyermeked van?

wanga
 
 


Wanga Kép
Hol van ez a lakáskúltura kiállítás ? A Bnv területén?
Nekem van , amikor megérzem a clostyt van amikor nem. Nekem most hangulatingadozásom volt tőle. Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Ági!
Nem a BNV-n lesz (jó lenne, mert ott dolgozom), hanem a Puskás Stadionban. 1200 Ft a felnőtt belépő és asszem 800 a gyerekjegy.

Te mióta szeded?
Néha olvasom a másik topikot is ahová írsz. Jó sokmindent tudsz. Gondolom jó rég óta próbálkoztok.

wanga
 
 


Wanga Kép
2002 novembere óta próbálkozunk. Kép
Össz-vissz már 5 closty "kúrán" vagyok túl.
Már nagyon-nagyon szertetnék ha végre sikerülne. Kép Mint mindenki itt. Kép
Az ember már ilyen távlatokból reménykedni sem mer, annál nagyobb lesz az öröm, ha összejön.
Most egy kicsit szúrkál a pocim, úgyhogy gyorsan le is ültem, de lassan megyek vissza főzni. Kép
Ti mióta próbálkoztok?

Na lehet, hogy meglátogatjuk a kiállítást, bár engem jobban érdekel a jövőheti utazás kiállítás. Kép Az már a BNV területén lesz. Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Mi is elég régóta próbálkozunk.
Eleinte nem akartunk közös gyereket, de ahogy nőtt a fiam, úgy vágyódtam a babázásra, és végülis eldöntöttük, hogy legyen még egy gyerek.
Erre nem jön össze. 2003. nyarán hagytam abba a gyógyszert. Az első év után dokit váltottam, és most várjuk a csodát.
Ha ez a hónap is sikertelen lesz, akkor a következő lépés az inszem.

te csak clostit kapsz, meg tüszőrepit? Vagy volt már inszemed is?
Te is a Söfibe jársz?

Az utazásra mi is mindíg kinézünk, de idén szinte biztos, hogy elmarad a nyaralás (lakást vettünk). Igaz, hogy csak decemberben lehet majd beköltözni Kép

wanga
 
 


Igen én is a Schömpfibe járok. Most csütörtökön volt az első inszemen. Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Jaj, hát persze!!!! Gyagya vagyok! Még drukkoltam is neked!!!!!

wanga
 
 


Sziasztok csajok!

A clostit csak felírták nekem ki is váltottam de nem kellet végül is beszedni.
Most sem azt kaptam hanem ezt a Bromocriptin-t.
12 nap múlva találkozom a dokival .


A kislányom 3.5 éves elmúlt már.Hét fiú veszett el benne olyan rossz.

Na császtok!
berni611
 
 


Sziasztok!
Hát ez elszomorító hogy a mi topikunkban nem lettek megint kismamák. Akik meg tavaly lettek falina kivételével be se néznek. Hát mi van, csak nincs elátkozva ez a fórum...?
Tina,
örülök hogy nincs gond a pajzsmiriggyel, és a képek nagyon szépek.
Wanga,
szerintem se tartsátok vissza magatokat tüszőrepi előtt. Nekem a lányok akkor fogantak, mikor előtte is utána is együtt voltunk. Amikor nagyon kicentiztük akkor sose sikerült.

Sziasztok
Dana

Kép
danaaia
 
 


helló,
nekünk bejött a kicentizés! ;)
f.
falina
 
 


Szia Falina,
hát igen, ahány ágy annyi szokás...Kép
Szia
Dana

Kép
danaaia
 
 


Sziasztok!

Csak egy rövid bejelentkezés. Anyósoméknál vagyunk és itt csak modemes net van.
Most azon izgulok, hogy ne jöjjön meg hétfőig.
A doki utasításairól annyit, hogy nekem soha nem a 14. napon van szerintem pém hanem később, és lehet, hogy a későbbi napokra még intenzívebben kellene kapcsolni, mint a középidőre.

Bár ha jónás szerint fogant a baba, akkor még van esélyem, mert azt jövő hét végén kellene kb a tesztnek kimutatni.
Na de ugye ennek az esélye erősen közelít a 0-hoz.

Mindenkinek kellemes tavaszos hétvégét!

Holnap majd benézek.

Kép
Kép
tanczy
 
 


Szasztok!
Voltam délelőtt UH-n. Baloldalt 3 db 20 mm-es tüszőcském van. Láttam az UH-n, és jól tele volt velük a p.fészek. Szerintem bele sem férne már több Kép.
Holnap tüszőrepi, aztán akció. Amit most nem fogunk betartani, mert nem hagyunk ki egy napot sem. Hátha így összejön. (A férjem szerint ui. ez a titka Kép)
Tanczy, még bármi lehet, ha nem jött meg. Mikor ismétled meg a tesztet?

wanga
 
 


Wanga!

Gratulálok a hatalmas tüszőkhöz!
Még a végén ikreitek is lesznek!
Szóval akkor mindent bele!
Most úgysem kell dolgozni Kép

Nálam semmi. Se barna, se cseppek, abszolút semmi. Ez a 32. nap.
Csak azt nem tudom, hogy holnap vagy szerdán teszteljek?

Ma még beszedem a duphastont, bár már volt olyan, hogy szedtem és közben megjött, így szerintem nagy kárt nem okozok vele.

Kép
Kép
tanczy
 
 


Tanczy!
Már nem is bánnám, ha ikrek lennének. Bár némiképp felborítaná az életünket. Ui. a most vásárolt lakásban csak 2 fél szoba van, meg egy nappali. De azért megoldanánk.

Érzel valamit? Mellfeszülés vagy hasonló? Nálam ez volt a legjellemzőbb az első terhességemnél. Iszonyúan megnőttek a melleim, és rettenetesen feszültek.
Már aznap észrevehető volt a különbség, mikor meg kellett volna jönnie.
De azt mondta a doki, hogy lehet, hogy a következő terhességem egész más lesz.
Nagyon drukkolok neked, hogy a HOLNAPI teszt kétcsíkos legyen.
Hazajöttetek már az anyósodtól?
Merrefelé laknak?

Megjött a tavasz!!!!!!Kép
Pont itt a babásodás ideje!
Lehet, hogy NEKED már nem is lesz rá szükséged Kép.
Szerintem a duphaston bajt nem okozhat. Ha terhes vagy, akkor még jó is, hogy szeded.
A dokim tegnap azt mondta, hogy ma adjuk be a tüszőrepit. Csak azt nem mondta, hogy mikor.
Én arra gondoltam, hogy dél körül beadatom az anyósommal. Ha 36 óra múlva repeszt, akkor pont kijönne amit a doki mondott, hogy kedd-szerda akció.

wanga
 
 


Wanga!

Igen hazajöttünk. A férjem csabrendeki eredetileg, Sümeg melletti község. Ott élnek a szülei is.
Hát a melleim szerintem nekem is nőttek, olyan mintha kicsi lenne a melltartóm, meg néha érzékeny a mellbimbóm. Na meg állandóan szédülök.
Tegnap megnézettem a vércukromat is, mert attól féltem, hogy az miatt, de az teljesen rendben van.
Holnap reggel kiderül mit mutat a teszt.

A tüszőrepit otthon lehet beadni? Hova kell adni? Hasfaladba? Nem fáj nagyon?
Remélem sikerrel jártok ebben a hónapban.

Kép
Kép
tanczy
 
 


A barátaink Zalaszentgróton laknak, és minden évben elmegyünk a gyerekekkel a sümegi várba. Szeretjük az ottani rendezvényeket. Most nyáron még az augusztus 20-i tüzijátékon és az utcabálon is voltunk.
Van egy csomó jó étterem is a faluban. A kedvencem az, aminek valami olasz neve van, és a kerthelyiségében van egy pici tó, teknősökkel, aranyhalakkal meg kacsákkal.

A tüszőrepit itthon is be lehet adni, fenékbe kell. Egyszer megmutatta a doki, hogy hogy kell, és mostmár másodszor adta be az anyósom (a férjem nem meri). Nem fáj egyáltalán.
Te nem kapsz repiszurit?
Azt mondta a doki, hogy így tudja irányítani, hogy közel egy időben repedjenek. Meg hogy biztosan repedjen.

A melled övekedése, meg a szédülés lehet a terhesség jele is.
Nagyon drukkolok nektek, és holnap - amint megcsináltad a tesztet - írj.

wanga
 
 


A melled növekedése, nem övekedése

wanga
 
 


Sziasztok!
Ritkán írok, de mindig olvaslak titeket.Hurrá,itt a tavasz!
Bár nekem semmi okom ujjongani.Pár napja az ágyat nyomom/infulenza/,kiderült, hogy nekem is magas a prolaktin szintem ami:806mU/L,és van egy cisztám.Most a Bromót szedem én is,napi fél szemet.Eléggé el vagyok keseredve,főleg, hogy utánaolvastam a prolaktin hormon hatásának.
Tanczy,
Megy a drukk!!!Szorítok neked én is.
További szép napokat mindenkinek.
odett
 
 


Lányok!
Köszi a drukkokat!
Hát nem nagyon bízom a holnapi teszt pozitív eredményében, de így talán nem fog letörni nagyon ha megint negatív lesz.
Wanga!
Én nem kapok tüszőrepesztő szurit, lehet, hogy azért mert nem régóta próbálkozunk, vagy nem tudom. Azért nem bánnám, ha már nem lenne rá szükség.
Odett!
Remlem a bróm rendberakja a prolaktin szinted, és gyorsan babásodni fogsz. Akkor most clostit nem is kaptál, vagy a kettőt együtt szeded?

Kép
Kép
tanczy
 
 


Sziasztok lányok!

Jól elment mindeki hosszú hétvégézni.

Tanczy!
Drukkolok neked, hogy legyen még egy esélyed a második teszttel!Kép

Wanga!
Szép kis tüszőid lettek, ebből már csak lesz valami vagyis valaki(k).

Én most ugye closti mentes ciklusban vagyok, és csütörtökön kell mennem tüszőnézőbe. Nem hiszem, hogy addigra sok minden lesz látható, mert nekem amikor nem szedtem a gyógyszert, csak jóval a félidő után volt pém. Tavaly pl. amikor terhes lettem a 22. napon volt, vagy utána egy kicsivel, ezt biztosan tudom.

Kérdeztem a dokitól, hogy ez nem-e gond, mert azt olvastam valahol, hogy az ösztrogén és progreszteron fázisnak nagyjából egyenlő hosszúnak kell lennie. Nekem ezek szerint rövid a progreszteron fázisom, vagyis a peteéréstől számított időszak, mert a ciklusom rendesen 28 napos. Szóval a doki azt mondta, hogy egyéntől függ, hogy kinek mikor van peteérése, és nem probléma, ha később köv. be.

Tanczy, lehet, hogy tényleg neked is később volt, és akkor még van esélyed pozitívat tesztelni!

Odett!
Jobbulást, kúráld magad!

Tündi
neptun
 
 


Amíg nem szedtem a clostit, addig PG 53-ral néztem a pémet. Aszerint félidőben, vagy 1-2 nappal később volt. A dokim szerint is. Úgyhogy ez rendben van. Mégsem jön össze.
Odett!
Gyorsan kúráld ki magad, aztán újult erővel vessd be magad Kép.

wanga
 
 


Sziasztok. 3 napig vendégeink voltak és nem nagyon tudtam jönni. Kép

Tanczy Kép
A tüneteid alapján én babát szimatolok a levegőben.Kép Hány naposak a ciklusaid?

Wanga Kép
Nem semmi. Kép Szerintem is ebből baba lesz.Kép

TündiKép
Csak lazán: Kép Velem a doki óriási lépéseket tett meg nagyon rövid időn belül. Kép
Egyébkén hogy vagy már? Pénteken még nagyon beteg voltál.

OdettKép
Kúráld magad.Kép Az egészség az alapja egy vidám kisbabának.Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Wanga!

Mennyire megbízható a PG53? Gondoltam rá, hogy veszek egyet, kiváncsi lennék mikorra mutat nekem pé-t.
Hol lehet ilyet beszerezni? Kb mennyibe kerül?

Ági!

Elég változatos hosszúságuak a ciklusaim 29-32 nap között, meg volt egy extra hosszú 39 nap is.
De az a fura, hogy a duphaston szedésétől nem nagyon függ, volt, hogy még 3 napig kellett volna szednem és már megjött.
Na de reggel úgy is minden kiderül.
Csak bírjam ki, hogy éjszaka ne mászkáljak a fürdőbe...
Most már majdnem minden éjjel legalább kétszer mentem ki.

Kép
Kép
tanczy
 
 


Nagyon szurkolok neked Tanczy, hogy pozitívat tesztelj. Reggel feltétlenül jelenkzz mi újság.Kép

Lányok nem tudom a többi topikban láttátok e hogy vannak táblázatok, melyben mindeki neve bent van és hogy hol tart az illető. Szerintem ez azért klassz, mert látni lehet ki hol tart és kiért lehet izgulni. Kép
Én szívesen elvállalom a táblát ha szerintetek is jó ötlet.Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Tanczy!
Reggelig már kibírod valahogy. Nem baj, ha már reggel 6-kor írsz, hogy 2 CSÍKOS!!!!
DRUKKOLOK!!!
Ági! Nem rossz ötlet a tábla. Mi van a táblázatban?
Én abba a cellába szeretnék írni, ahová a babásodás dátuma kerül Kép.
Ági, azt a rublikát hagyd nagyobbra, hogy midannyian odaférjünk.

wanga
 
 


Leírom akkor az adatokat, amiket kérek Kép
Lakhely (város)
Ciklus hossza
Életkor
Hanyadik ciklusnapon vagytok
Mióta próbálkoztok
Van e már gyereketek

Kép

Kép
pkagi
 
 


Budapesten lakom, 28 napos ciklusaim vannak. 36 éves leszek. Ma a 12. napon vagyok. Ha emlékeim nem csalnak, örök idők óta próbálkozunk. Igazából 2003. nyara óta.
Van egy 9 éves fiam.

Hogyan fogjuk megnézni a táblát? Hol lesz?

wanga
 
 


itt lesz. Készül a tábli, de még csak ketten leszünk benne.Kép
Gyertek többiek. Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


A táblázat ciklusnap szerint van növekvő sorrendbenKép
Na jó így? Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Jó, mert így mindíg a soronkövetkezőért lehet izgulni.
És majd mindíg vissza kell jönni ide a hozzászóláshoz?
Csak te tudsz beleírni?
Nagyon tetszikKép
Többiek, töltsétek meg a táblicskut!

wanga
 
 


Csak én tudok beleírni és minden nap felteszem, hogy aktuális legyen. Kép
Este tudom csak feltenni itthonról.
Írjon mindenki nekem adatokat, hogy tudjuk ki hol tart. Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


így nagyon jó lesz Kép

wanga
 
 


Sziasztok!

Én 28 éves vagyok, Nagykanizsán lakom, 32. napon vagyok, nincs még gyerekem, 2004. nyara óta próbálkozunk és szeretnék a táblára felkerülni!

Kép
Kép
tanczy
 
 


Sziasztok!

Ági!
Nagyon jó ez a tábla. Most már legalább ez a topik sem lóg ki a többi babavárós közül. Ügyi vagy!Kép
(Rájöttem, hogy kell smile-t csinálni, hurrá!)

Én is küldeném az adataimat:
2004. június a próbálkozás kezdete, ma 10. cn, ciklushossz 28 nap, életkor 28, lakhely Siófok, és nincs még gyerekem.
Köszi, ha felteszel.
Egyébként szerencsére túléltem az influenzát. Megfogadtam a tanácsodat, és nem ettem antibiotikumot. Felírta a doki, de ki sem váltottam. Iszogattam azt az új coldrex max forróitalt, ettem vitamint aztán egyszer csak vége lett.

Az, hogy veled ilyen tempóban halad, haladt a doki nagyon bíztató, remélem nálam is így lesz.
Pénteken mész vérvételre?

Tanczy!
Indítsd el légyszi a kétcsíkos hullámot! Aztán majd csatlakozunk szépen sorjában. Kép

Tündi
neptun
 
 


Ági!
De jó ötlet ez a táblicsku!Kép
Kezdek magamhoz térni,az ut.időben ugyanis kicsit leamortizáltam magam.
L.hely:Szombathely; ciklus hossza:30-38nap; kor:30év; cn:8;2004.aug-óta próbálkozunk,gyerek még nincs(remélem sokáig nem tart ez az állapot).
Köszönöm a bíztatást mindenkinek,sokat számít.
Tanczy!
Most csak a bromót szedem,clostit nem a ciszta miatt.Kicsit be vagyok rezelve a ciszta miatt, nekem még sosem volt.Csüt.-ön megyek cisztanézőbe.Szerintetek ez a hónap elveszett?Igaz a múlt hónapban bíztam nagyon...,már kezdek beletörődni a sorsomba.Eddig olyan értetlen voltam,valahogy nem így képzeltem.
odett
 
 


Jó reggelt!
Odett! Hogy csinálod a margarétás smile-t?
Nekem sosem engedi bemásolni az ilyeneket.

Tanczy!
Remélem, hogy azért nem írtál még, mert megvárod míg a párod felébred, hogy először neki újságolhasd el a zebrát Kép.

Légyszííí, írd meg milyen!

Ági! Elég rémes azt látni, hogy mi próbálkozunk a legrégebb óta. Félelmetes.
Te mér nálam is régebben. Miért csak most kezdtétek el az inszemeket?
Én 2004.áprilisa óta járok ehhez a dokihoz. Októberben csinált egy átjárhatósági vizsgálatot, és utána (novemberben) kezdtem a clostit. Egy hónap kimaradt. Így vagyok most a 4. clostis hónapban. De ha most sem jön össze, akkor jön az inszem.
Úgy nézem, hogy kb.10 nap múlva fogsz tesztelni.
Nem mertem megkérdezni a dokimat, de téged merlek.
Pontosan hová fecskendezik be a spermát? Az oké, hogy közvetlenül a petéhez. Gondolom, hogy a tüsző repedése után. Ezzel megspórolják az utat, amikor történhet valami a spermával, ugye?
De ha ellenanyagot termel a szervezetem, akkor ott is elpusztulhat.
Vagy rosszul tudom?

wanga
 
 


Hello!

Tanczy, nagyon várjuk a pozitív eredményt!

Wanga!
Ezek szerint te is használtad a PG53-at.
Én is próbálkoztam vele, nem sok eredménnyel. Kép
Volt úgy, hogy állandóan páfrányos volt, máskor meg semmi.
Ami a legjobban tetszett, hogy egyszer kíváncsiságból megnyalogattattam a férjemmel, és ekkor láttam csak csodát.
Tiszta páfrány volt! Kép

Tündi
neptun
 
 


Ezt én is megtettem. Azóta nem használom.
Nekem általába úyg mutatta a páfrányost, ahogy én gondoltam, mégsem lettem babás.
Úgyhogy jött a doki.
Tanczy! Ne aludj, mert mi már tűkön ülünk.

wanga
 
 


Mai tábla Kép
Várjuk Tanczy a híreket. Kép
Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Ha valamit esetleg rosszul írtam be szóljatok. Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Tündi Kép
Örülök, hogy meggyógyultál. Kép
Szerintem most ebben az influenzás időszakban jó ha az ember vitaminokat szed. Én az Elevitet kezdtem el szedni, mert ha véletlenül terhes leszek ezzel nem ártok a babának . Kép

Wanga Kép
Azér e késői inszem, mert a pajzsmirigyemet 10 hónap alatt tették rendbe, azalatt ha teherbe is estem volna nagy valószínűséggel vetélés lett volna a vége. Így sincs kizárva, de aki nem mer az nem nyer. Kép
Inszem: Pont azért jó az inszem, mert nem kell az utat már megtenni. Azok amik megölik a kiskatonákat az a nyákban van a felfelé vezető úton.
Egy katéter segítségével fecskendezik fel a spermát, de előtte még kimossák, kiválogatják őket és a legéletképesebbek kapják meg azt a megtisztelő feladatot, hogy felmehessenek. Kép
Ha valami még nem tiszta kérdezz nyugodtan, nem tudom világosan írtam-e le. Kép

Odett Kép
A closty nem szedése nem jelenti azt, hogy elveszett a hónap, hiszen tüszőérésed és repedésed azért van. Csak clostyvay kicsit biztosabb. Kép
A brómot jó hogy szeded, hiszen elképzelhető, hogy ez segít annyira rendbetenni , hogy nincs is szükséged clostyra. Kép

Tanczy Kép
Ne csináld ezt velünk jelentkezz. Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Az én adataim tökéletesek.
A ciklusnapot minden nap átírod, vagy auto?

Lányok, itt a tavasz! Már tegnap is örültem neki, de ma különösen. Nyitva az ablak és árad be a tavasz!
Délután kimegyünk a Gellérthegyre a gyerekkel csúszdázni, meg sétálni.
Mi elég kirándulósak vagyok (a "felnőttek"), de a gyerek utál a lábán közlekedni, inkább autóval kirándulna.
Tanczy! Ne csigázz!!!!!

wanga
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?