Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!
vagyok... csak szétszórva.
gyerek nem hagy élni... de hát ezt akartam :) holnapután megyek a nődokimhoz... le kellene cserélni a fog.gátlómat, mert konkrétan úgy érzem, egy életen át ellennék szex nélkül... és ez így nem OK...

a Muki:
Kép

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


youlicsi, nagyon cuki a mano :) az borostyan a nyakaban?

mizujs amugy mindenkivel? nagy a csend..nyaralgattok?

en csak aug 12tol megyek majd, addig csak hetvegi mininyaralasok vannak....

melohelyen eloleptettek, raadasul atdobtak egy masik reszlegre, uh van mit tanulnom.
Balaton atuszast elhalasztottak, pedig ugy mentem volna, az uj idopont meg nem jo nekem.. uh marad az Obolatuszas 30-n.

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


igen, borostyán... de nem tudom, hogy ér-e valamit... mert ha igen, akkor még elképzelni sem akarom, milyen lett volna nélküle az a 2 fog :?

én is akarok átúszni!!!
de nekem csak a sugóra futja... majd ha anyuék hazajöttek, és megyünk vele strandolni (kell valaki, aki addig vigyáz a kukackára)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 

 
 

Sziasztok Csajok!

Visszatértünk!!! :) Vegyes érzelmekkel és tapasztalatokkal... :roll: Nem minden úgy alakult, ahogy azt elképzeltük...Majd mesélek!

Viszont a jó hírek:

1. Danónak kijött a jobb 1-es foga végre!!! Már 1,5 mm látszik belőle. :D és kezd jönni a bal is.

2. Elkezdett mászni, de kb. 3 lépés után még mindig hasra vágja magát, mert kúszni jobb! :lol:

3. Szombaton végre felült magától és azóta folyamatosan ül... Annyira helyes, végre felszabadultak a kezei, sokkal könnyebben tud játszani. :D

Visszaolvastam, de úgy látom mindenki szabadságolta magát a nyárra :D, mert nem nagyon termeltetek... Sebaj, bár az idő ultra szar... :(
Viszont a személyes taliban mindenképpen benne vagyok! :D Én is a kora őszt (pl. szeptember?) preferálom, mert bár nem vagyunk már a balcsin, de szinte minden nap megyünk valamerre kirándulni. :D

Van pár új kép alább a linken a Manóról...

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


aztaaa mumi, de gyonyoru szemei vannak Danonak! hat ezzel secperc alatt foga levenni a lanyokat a labarol :) mint a mamijat gondolom :lol:

velem semmi nem tortenik azt leszamitva,h tegnapelott megjott es teljesen a beka segge ala kerultem :(
fogalmam nincs hogy fogjuk osszehozni a babat :shock:

atuszast megint elhalasztottak :?

ha van idod meselj a balcsirol mumi!
me tobbiek is ha van par percetek adjatok eletjelet :D

tali szeptemberben teljesen jo lesz! majd gondoljkodjatok kinek hogy lenne megoldhato? (hetvege/hetkoznap stb) en dolgozok, szoval nekem csak 5 utan jo vagy hetvege.

na most megyek a dolgomra, puszi mindenkinek!

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok!

Eddig egyszer jártam itt, akkor segítettetek. Remélem most is tudtok segíteni. Nem nagyon vagyok fórumozó típus, de most nem tudok hová fordulni a kérdésemmel.

Most 2,5 hónapos a babám, és kb 1,5 hónapja belobbant a colitisem, elég rendesen. Kb. 2 hete elég véres. Az lenne a kérdésem, hogy aktív colitis mellett ugye lehet szoptatni? A betegség miatt a tej minősége megváltozhat? Ja és én Pentasát szedek, aminek a betegtájékoztatójában az van, hogy nem lehet mellette szoptatni, viszont a dokim szerint lehet. Van esetleg itt vki, aki Pentasa mellett szoptat/szoptatott? A babának nem lett tőle baja?

Köszi
mse26
 
 


Szia mse26!

Nekem is belobbant a colitisem nagyjából ugyanebben az időben, Andris kb. 2-3 hónapos volt akkor. Én először Salofalk klizmát, utána Xalazin kúpot szedtem és szoptattam mellette, bár ugyanígy beparáztam, de engem is megnyugtatott az orvosnőm. Nem lett tőle semmi baja a babának, úgyhogy nyugodtan szedheted te is, hisz ugyanazok a hatóanyagok vannak benne. Bevallom most már kb. két hónapja nem szedek semmit, mert jól vagyok, nincs vérzés, de ha bármi lesz, elkezdem újra. És még szoptatok is.

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Szis Mse26!
Azért írják rá ezeket a tájékoztatókra, mert a gyógyszergyárak el szeretnének határolódni bármilyen kártérítési hercehurcától, ha kell, ha nem. Inkább túlbiztosítják magukat.
Mostanában az a szemlélet, hogy a gyulladás jobban árt a babáknak, mint az orvos által ellenőrzött kezelés. Szerintem kérdezd meg az orvosodat (a gasztrósat és a nőgyógyit is), de Licával értek egyet, eddig mindenhol azt olvastuk-hallottuk, hogy inkább a gyógyszer, mint a nem-gyógyszer.
Szép hétvégét!

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!

Olyan gyorsan nőnek ezek a tökmagok, még most olvastunk a születésükről és várakoztunk veletek. :-)

Mi haladunk a vizsgálatokkal, bár máig nem volt túl sok eredmény. Szerdán voltam cukorterhelésen, ma kaptam meg az eredményt. Szerintem siralmas. Szerintetek?

A cukor mindenütt rendben van, az inzulin magas.

Éhgyomorra: 5,9 (5-25)
60 perces: 43,4 (5-25)
120 perces: 34,5 (5-25)

Persze dokihoz csak a jövő héten tudok menni.

Valamelyikőtök tud segíteni, jártas a témában? Mangu? Youlcsi?

Remélem tudtok segíteni.

Bixi! Jó nyaralást! (Olvastam, hogy megjött. :-() A következő hónap már tuti a tied lesz!

Szép napot!

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Veró!
ez nem olyan vészes! vannak akik 100 fölötti terhelt insulinról indultak, mégis babások :)
OK, magas a 2órás érték, viszont jó jel, hogy a 60perces nincs az egekben (cukrod mennyi? hozzájuk?)
lehet, egy kis diéta elég lenne (nézz meg egy cukor-beteg étrendet és azon lazíts kicsit az ibd-nek megfelelően... )

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Szia Youlcsi!

Köszi a választ. Az megnyugtat, hogy nem tragikus az eredményem.

Bemásolom a cukor értékeket is, de azok határértéken belül vannak:

Vércukor/Inzulin

Éhgyomorra: 3,6 (3,5-5,5)/ 5,9 (5-25)
60 perces: 3,9 (3,5-5,5)/ 43,4 (5-25)
120 perces: 4,4 (3,5-5,5)/ 34,5 (5-25)

Őszinte leszek: egyáltalán nem tör le, mert tudtommal ez kezelhető és legalább van valami kézzel fogható ok. Eddig semmi nem volt a kezünkben, minden vizsgálat negatív. Könnyebben vágok bele úgy a babaprojektbe, ha tudom, hogy megvan az oka az eddigi sikertelenségeinknek, mint ha nem találnak semmit és csak annyit mondanak, hogy "próbálkozzunk". (Eddig minden vizsgálat negatív és már nem sok lehetőség van a kezünkben.)

Szerinted ezek az értékek elég rosszak ahhoz, hogy oka legyen az eddig történteknek? (Persze tudom, hogy konkrétat majd a dokim mond, mikor visszaviszem a leletet)

A diétát már nézegettem, s egy dietetikus ismerősömmel is felveszem a kapcsolatot.

Szép hétvégét!

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Veró!
így már annyira nem jó :?
a 120perces cukornak vissza kellene mennie az éhomi szintjére... azaz hiába sok a terhelt insulinod, a szervezetednek láthatóan még ez is kevés.
háziorvos, nőgyógyász erre a leletre simán rávágná, hogy teljesen rendben van... talán még egy diabetológus is... ha mindenki szerint OK, azért egy endokrinológusnak is mutasd meg...
de egyébként ha van PÉ-d, akkor ez nem lehet oka a sikertelenségnek... a magas insulin-szint, az IR az esetek döntő részében meddőséget okoz, azaz sem ciklus, sem peteérés nincs.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Szia Veró!

Átérzem a dolgot... A magas inzulin azt jelenti, hogy a hasnyálmirigy a szükségesnél több inzulint termel/enged ki a vérbe. Ami (a teherbeesési nehézség okozásán kívül) önmagában nem kóros, "csak" ahhoz tud vezetni, hogy a hasnyálmirigy hamarabb kipurcan, mint amennyire gyárilag tervezve van = bekövetkezhet a cukorbetegség. Nem most és nem pár éven belül, de majd valamikor. Érdemes, ahogy Julcsi mondta, elmenni egy megbízható endokrinológushoz menni, vagy akár egy erre szakosodott klinikára (pl Mensmentis stb). Legfeljebb megnyugtatnak, hogy ez még jó így, vagy rosszabb esetben felírják a metformint.

PCOS-gyanú esetleg nem áll fenn? Magamnál én már erre is gyanakodtam, a szakirodalom szerint az öt (vagy hat?) tünetből ha 3 megvan, már érdemes szakemberhez menni. Én speciel voltam egy elismert öreg profnál, aki cukorbetegségre specializálódott. De csalódottan otthagytam, mert ő még azt vallja, hogy PCOS-nél muszáj cisztáknak is lennie a petefészekben, holott ez a szemlélet már régen megdőlt... Most cukormentes, szénhidrát-light diétán vagyok és szeptemberben csináltatok egy újabb tesztet. Utána meglátjuk, megyek-e tovább ezen a vonalon.

Meglepően jól bírom a diétát. Mondjuk, apukám miatt amúgy is automatikusan megnézem minden ételnek az összetételét, és világéletemben utáltam a ragacsédes ízű dolgokat (a szervezet megmondja, hogy mi a jó neki!...) Bár a Szamos-féle marcipán kiborítóan tud hiányozni. Dehát, ez van :?

Kép
manguszta
 
 


Julcsi, léccilécci gyere gyakrabban!!!! Mi van Veletek, hogy vagytok? Mesélj, hiányzol ám!
Puszi:
Manguszta

Kép
manguszta
 
 


halihó!
itt vagyok, olvasok... csak nagyon írni nem tudok, mert a tökösömtől élni nem tudok :o :? :)

rotterdami kritériumok alapján PCOS-ról akkor beszélhetünk, ha a következő három kritérium közül legalább kettő fennáll: 1. peteérési vagy menstruációs zavar, 2. férfihormon-túlsúly tünetei vagy laboratóriumi jelei, 3. policisztás ováriumok észlelése ultrahanggal. HA minden más endokrin betegség kizárható (azaz pm, adenóma, mellékvese-gondok, stb)

na, és most én:
Muki nő, mint a gomba. sajnos úgy tűnik, mozgásban kicsit el vagyunk maradva, de még nem aggódom... ami viszont aggaszt, hogy naponta már 4x kap szilárd kaját, mégis általában 4-5, de nem ritkán 7-8, akár 9 kaka is van egy nap :? és ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni... a gyerekorvos szerint amíg szopizik, addig ez nem baj, valószínű az hajtja...
amúgy nagyon nagy és okos baba... majdnem 9 kiló és 70 centi... és okos, mert ha bármi kell, üvölt, és akkor anya/apa megy, odaadja, megfordítja, stb... csak mert egyszerűen nem vagyok képes elviselni a sírását... az enyém ne sírjon... csak nevessen :)

amúgy minden ellenkezésem és elszántságom ellenére úgy tűnik, belevágunk a kistesó-projectbe. vagyis belevágtunk, már nem védekezünk.
az azaliával gondjaim voltak, mással nem akaródzott védekezni... a dokim szerint meg az sem baj, ha megint terhes leszek... bár, mivel 4 hósan ő már látta, hogy ismét totál cisztás vagyok, azért olyan nagyon sokat nem kockáztatunk :d főleg ciklus nélkül ;)

ja, és a Muki, as Vérmókus:
Kép

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Köszi lányok a segítséget.

A PCOs-t mondta a múltkor a nőgyógyász, hogy nem csak cisztával lehet. Akkor annyira meglepődtem, hogy eszembe se jutott rákérdezni a dolgokra. Na majd 30-án, mikor viszem az eredményeimet kifaggatom.

Áronbaba tündéri. Látszik rajta, hogy huncut kis pasi. :-)

Mangu! Lehetetlennek tűnik, hogy lemondjak egy csomó dologról az étkezésben, de a célért mindent! Tisztellek, hogy téged (szinte) csak a marcipán tud megingatni.

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Sziasztok Lányok!

Örülök hogy "nagyjából" mindenkinél rendben van minden!!!
Mumi hogy hogy hazajöttetek Balcsiról?

Nagy nehezen bejelentkezem én is! Sajnos jó híreim nincsenek, azért se irogattam annyira.
Benivel minden ok, növünk szépen, meg fejlődünk is, nem győzünk utána rohangászni meg pakolni.
Ül, áll, kapaszkodva lépeget, legugol, fejen is áll (viccesen kitolja a fenekét) meg 6 fogunk kibújt már.
Az étkezés nem megy annyira ebben a melegben csak.

Én már nem vagyok sajnos ilyen jól. Húsvét óta küzdök a vérzéssel, ami most kezdet súlyosbodni: oda jutottam
hogy nem merek nagyon kimozdulni itthonról. Napi 5-7 széklet.
ELmentem pszichiáterhez is hangulatjavítót és nyugtatót írt fel, az annó használt, meg készülök majd vissza szeptemberben
dokimhoz. Addig meglátjuk hogy mennyire hat a pszichó cucc. Mellette a munka is, ami most kevesebb, de akkor is
itt van, meg persze a lakás projekt (nagyobbra cserélés)..stb.
Szóval rengeteg a dolgunk meg a bajunk is sajnos. De a lényeg h Beni jól van és boldog baba.

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok,

Bejelentkezem en is.
Hazajottunk tegnap a 2 hetes nyaralasbol.
1 het naszut, 1 het csaladlatogatas.
Elobbi fantasztikus volt, utobbi faraszto 

Egeszsegileg eleg jol vagyok, a sok hal es tengeri herkentyu jott tett a Crohnnak ugy tunik (bar most 2 napig szekrekedesem volt, de ennyi).
Holnap van az utso napom 4mg medrollal.
Jovoheten kontroll.
Babaprojekt folyamatban.

Youlcsi: gyonyoru a kis krapek :D en sem hagynam sirni…
Tigris: ezt nagyon szomoruan hallom, remelem ha mas nem, a gasztros doki helyre rak hamarosan!
Mumi: ti hogy vagytok?
Vero: ehhez sajnos en nem ertek, de szurkolok, h minden OK legyen!
Mangu: csodallak a dietas kitartasodert! Colitis hogy van?

Puszik mindenkinek!!

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok!

Legnagyobb örömömre csütörtökön abbahagytam az imurant (orvosi engedéllyel).

Mai álláspont, hogy inzulin rezisztenciám van, diétázom és mozgok. A másik tényező, hogy túl vékony a nyálkahártya és kicsi a tüsző, amin gyógyszerrel segítünk és a következő ciklusban indulhat a projekt. :-)

Szép estét!

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Sziasztok!
Veró, ez jól hangzik! Babára fel!

Bixi, kérünk ám majd képeket a nászútról! A tengeri cucmók szuperek :-)
Mi is most jöttünk meg a nyaralásból (tintahal, grillezett halak, sajnos a kagylót is szeretem, meg a rákocskákat), híztam vagy három kilót. De nem bánom. :-)

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!!!

Mi ugyan nem voltunk nyaralni, de melegünk azért volt :D
Nálunk az volt a nyaralás, hogy Apa szabin volt és minden nap kivettünk egy dvd-t :)

Megvagyunk mi is, Andrisnak 4 foga van – a két felső most van kibújófélben –állandóan álldigál (kapaszkodva a rácsokba meg a bútorokba), oldalazva lépeget, rugózik, ajtókat és fiókokat nyitogat-csukogat, székeket huzigál, de mászni és ülni nem akar. Jól eszik mindent és még szopizik is. Most 3x szopizik (reggel-este és uzsi idejében) és 4x eszik szilárdat. A 3 nappali alvásból 2 lett (de. és du.) és pár napja meg már csak 1…Viszont reggel alszik 8,9-ig (21,22h felé alszik el). De nem volt ez mindig így! Voltak durva időszakok, hajnali ébredésekkel. A legdurvább az volt, amikor 1-4-ig nem aludt. Sírdogált, dumált, rugózott, állt, mi meg felváltva járkáltunk be hozzá.
A 10 hónapos mérésen 8,15kg és 74 cm volt. Már nem aggódom a súlya miatt, egyenletesen gyarapszik, dokinéni és védőnő is mondták hogy jól néz ki, nem kell ezzel foglalkozni.

Youlcsi : Muki, a Vérmókus nagyon édes pofa és tényleg látszik rajta a huncutság :)
Mi még nem kezdünk bele a kistesó-projectbe, de majd…hajrá nektek!!!
Andris is sokat kakil, 3 a minimum, de szokott 4-5 is lenni. Hát igen, az anyatej…Szerintem emiatt nem kell aggódni.

Tigris : sajnálom hogy macerál ez a fránya CU…összejött most sok minden nálad, biztosan ezért is nehezebben múlik el. De tényleg az a lényeg, hogy Beni jól van és boldog baba, értük mindent el lehet viselni! Kép Moci ÁLLdigÁLL Kép Moci padlógáz

bixi, veró : hajrá, hajrá, hajrá!!! Várjuk már azokat a kiscsajszikat!
asztok

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok Lányok!

Bejelentkezem én is! Bocsi az ismételt eltűnésért! :shock: Remélem, mindenki jól van! Babák és Mamák egyaránt!!! :) Nagyon helyesek a srácok! Mindegyik nő, mint a gomba!!!

Nyáron nálunk is zajlott az élet rendesen... A Balcsiról azért jöttünk haza, mert nem úgy alakultak a dolgok, ahogy azt elképzeltük. :( Sajna! Kiderült, h Danó még ehhez nagyon kicsi volt idén. Pont rossz időszakban mentünk le. Még nem tudott ülni és mászni, csak kúszni. A házban kőpadló van, ami jég hideg volt, tehát arra nem szívesen tettem le, nehogy felfázzon. A járókában már nem volt hajlandó elmaradni, hiszen itthon hozzászokott, h az egész lakást körbe kommandózza. Csak kézben maradt el, a végén már úgysem... :( Abban a pillanatban üvöltött, ahogy betettem a járókába. Érezhetően hiányzott neki az apja, nyűgös volt, ezáltal én is az voltam. Arról nem is beszélve, h nekem is hiányzott az Uram, aludni sem nagyon tudtam éjszakánként nélküle. ÁÁÁÁááá, szóval egy ördögi kör volt. Már alig vártam, h hazaérjünk. Ráadásul az idő is nagyon szar volt akkor, még csak a kertbe se nagyon tudtunk kimenni, mert minden nap esett az eső... Marcival nem igazán jöttek ki. Ő pont abban a korszakban van, amikor minden játék az övé, semmihez nem érhet hozzá a másik, mert abban a pillanatban üvölt! Meg egyébként is üvölt mindenért… idegtépő… mindegy… Plusz, nekem bedurrantak a fogaim és csak fájdalomcsillapítóval tudtam meglenni minden áldott nap. (múlt héten pénteken ki is húzták a bölcsességfogamat :?) Ja, és természetesen nyár lévén fellángolt a bélésem is... no comment. És hiába ittam a csoda teám, most valahogy az sem akart segíteni…

Lányok, nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de én most kezdem érezni egy pár hete a "24 órás szolgálatot"... :( És mostanában nem a legjobb értelemben... Gyakorlatilag nem lehet otthagyni a Manót egy percre sem. Vagy játszunk folyamatosan, vagy menni kell vele. Ül, mászik, áll és lépeget, ha fogjuk a két kezét. A bútorok mellett már egyedül közlekedik és sok esetben csak egy kézzel kapaszkodik. Egyre jobban kacérkodik és próbálgatja, hogyan lehetne eljutni az asztaltól a kanapéig önállóan! :D Gyakorlatilag mindig állni és menni akar. A 9. hós mérésen 71 cm, 9 kg volt. Kint van két foga és most 4! (alsó két 2-es és felső kettő) mocorog egyszerre. Ez is iszonyatosan piszkálja őt, nyűgös miatta! Egyre jobban feszegeti a határokat… Ez sok esetben kiborít… Ma például különösen nyűgösek vagyunk mindketten… mondtam is az Uramnak, h igyekezzen haza és váltson le egy kicsit. Ráadásul most anyum sincs itthon másfél hétig, mert a nővéremnek segít, szóval még az a lehetőségem sincs meg, h legalább 5 percre lepasszoljam neki. És hiányolom a nyaralást is. :( Gyakorlatilag két éve nem voltunk normálisan nyaralni mi sem. Az uram is itthon volt két hétig, de pontosan az zajlott nálunk is, mint Nálatok Lica…

Manó 5-ször eszik: reggel-este táp, délelőtt túrókrém vagy joghurt gyümölccsel, délben főzelék hússal, sajttal feljavítva, délután gyümölcs. Mivel eddig nem nagyon volt fogunk, még csak most kezdjük a morzsák nyammogását. Érdekes, h mostanában hajlandó egyáltalán megkóstolni a morzsákat, eddig csak fintorgott tőle. Biztos agyban is meg kellett rá érnie…
A nappali alvásunk viszont siralmas… 3X alszik 30 percet! Katasztrófa!!! :( Viszont az éjszakákkal nincs gond! Este 19:00-19:30-tól alszik reggel 06:00-06:30-ig egyhuzamban, hang nélkül.

De valami pozitív: tegnap volt a 2. házassági évfordulónk! :D Remek esténk volt! Azzal kezdődött, h az Emberem a menyasszonyi csokrom másával ért haza a kezében! Imádtam! (egyszer megpendítettem neki, csak úgy mellékesen, h meglephetne vele minden évben…és lássatok csodát megcsináltatta nekem!) Én csináltam hangulatot sok-sok gyertyával, „felhívás keringőre” hálóinggel, ő meg kinyitott egy üveg borocskát hozzá. Romantikáztunk egy nagyot! :D :wink:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Reggelt!

Bixi képeket kérünk!!!! Biztos szép volt!!!!

Vera, érdekes h nekem doki nem hagyatta abba immurant terhesség előtt, csak mikor már az lettem, kb 2 hónaposan. De nem is lett belőle baj szerencsére. Most biztos vissza fogom majd kapni, mert nagyon rosszul vagyok. Ma voltam laboron kiv leszek eredményeimre! Előre félek megnézni. Remélem nem kell kórházba feküdnöm majd, azt nem bírnám most ki, Benitől távol!!! Én úgy érzem fogyok le, alig eszek. Valahol jó hogy leadom plusz kilót valahol rossz...

Lica, ti is szépen növögettek!!!
Mi Balatonon voltunk 1 hetet anyuméknál, de végig rossz idő volt! Le akartunk volna menni törpével fürdeni, de nem jött össze sajna. Pedig megnéztem volna mit művel vízben!
Jó alvókája van Andrisnak akkor! Látszik rajta hogy boldog baba!!!

Mumi sajnálom h nem sikerült nyaralás. Majd jövőre talán!
Nálam is szokott Beni nyűgösködni ha nem vagyok vele, de azért nem vészes. Tudja h nem mindig tudok vele lenni, mert dolgozom mellette. Nem is hisztizik nálam annyit mint apánál. Tudja h nála eléri amit akar, de nálam nem.
A 4 fog akkor megkínozza szegény Danót!!!
Beni most kezdte h amit bekap kaját azt ki is szedi h megnézze, megnyomkodja... Kiakasztó állandóan takarítani utána... Persze értem én h meg kell tapasztalnia.
Beni ált 1x alszik, ha szerencsém van 1,5 órát, ha nincs akkor 30-45 percet. De van amikor 2x alszik 1,5 órát és 40 percet. Változó nagyon. Nincs még napirendünk. Nem tudni mikor akar aludni épp.
Az elaltatás is változik: eddig táncolni és énekelni kellett neki gyorsakat, most már nem. Csak betesszük kiságyba cumival a szájában és azon elalszik. Mindig más a műsor ilyen téren kb havonta.

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok!

Vegre tigris elokerultel :D
Sajnalom, h ilyen rosszul vagytok csajok, a helyzet az, h en sem vagyok topon. Megint visszaemeltem a medrolt, pedig mar az utso napon volt a 4mg..
:shock: Hat ennek mar sosem lesz vege….. :?

Na jo kozkivanatra egy par kep:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Tigris!

Azért hagyatta abba, mert 100%-osan nem mondható ki, hogy nem ez okozza nálunk a bajt. Ebben a genetikus, a gasztrós és a nőgyógyász is egyet értett. 4 éve szedem, jó ideje tünetmentes vagyok, így megkockáztatjuk az elhagyást.

Na, megyek Zumbázni. :D

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Bixi, gyönyörűek a képek, a táj!!! 8)

Vero, nekem azt mondta doki h az immuran rásegít a babásodásra... érdekes, h nálad fordított az eset... sajnálom...

voltam ma leletért: a vasam nulla, a CRP meg kihagyták. Mehetek vissza érte holnap. :roll: Amúgy nem gáz össz képe leletemnek. Csak a vas, meg gondolom CRP-m.

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris!

Én mindig a kivétel vagyok, bennem minden máshogy működik. :) Az fix, hogy segít babásodni, tapasztaltam.

Már a tudattól is nyugodtabb vagyok, hogy nem szedem, s a lényeg, hogy a 3 doki az elhagyásra szavazott, tovább nem firtatom.

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Sziasztok Lányok!

Bixi, gyönyörűek a képek!!! :D Nagyon szép helyen jártatok! Irigykedem is 1000-rel... :D Sajnálom a medrol emelést. Egyszer csak vége lesz!

Tigris, neked sem lehet könnyű Beni mellett dolgozni... Minden tiszteletem! :) Danó is most kezdi az ujjaival felfedezni a kaják állagát. Ez akkor a legszebb, mikor a főzelékébe nyúl bele, majd szétkeni az etetőszék előkéjén és a ruháján... no comment... :) szóval az utánuk takarítás örömeit asszem még egy pár évig élvezni fogjuk... :D

Rám is rám férne egy vérvétel megint... Gyanítom, h az én vasam is a nulla felé tendálhat (persze csak mínuszból) :?

Vero, szurkolok, h mielőbb rendben legyél és összejöjjön a béb! (kislány...:D kislányok kellenek a fiúknak!!! :D)[/b]

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Bixi, ez a hely lélegzetelállító!!!!!!!! A címet, a címet! 8)

Kép
manguszta
 
 


Azori-szigetek 8) :D

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Teljesen odavagyok, milyen gyönyörű. Gyorsan meg is néztem a neten. El kell menni ide, valami varázslatos!!!!! Milyen ott a klíma?

Puszi!
Manguszta

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!

Mumi, sajnálom, hogy így "sikerült"a nyaralás, jövőre jobb lesz:-) Talán jövőre mi is eljutunk valahová és kocsink is lesz...Én is már régóta tudom, mi a 24 órás szolgálat, nyügösség, nyafogás...Vannak jobb és rosszabb napok. Az a rosszabb, amikor már egy ideje "jól elvagyunk" és akkor megint jön a "nemmehetekkimégawcrese" időszak...Ma pl. ilyen nap volt eddig. Tegnap meg nem volt ilyen.
Andris eddig kölesgolyót, bulátát meg kificsücsköt rágcsált. De nagyon kell ügyelni rá, volt már olyan hogy egy nagyobb darabot akart lenyelni és elkezdett köhögni. Annyira megijedtem, hogy rögtön fejre állítottam és kiráztam szegénykéból a kiflidarabot...A fejét is már beverte többször, ebből kettő durva volt (hátrafelé zuhant és a konyhapolcba beütötte a fejét), de hála Istennek nem lett semmi komolyabb baj.

Tigris Nálunk is volt ilyen hogy 2x 30 vagy 40-45 percet aludt, de most úgy látszik beállt ez a délután 2 körül elalszik és kb 4-ig alszik. Néha felébred 1 óra múlva, szopizik egyet és visszaalszik. Az altatás nálunk is mindig más: általában popórázás, hátsimi, néha CD-re elalszik, néha meg egyedül is. Minden nap más (nehogymár megszokjunk valamit :-)

bixi AZTA!Jó lehetett! Gyönyörű képek, tájak...Imádom a tengert! Régen (még amíg otthon voltunk, mármint Horvátországban) minden nyáron mentünk, most hiányzik is nagyon. De jövőre be van tervezve, kell a prücsöknek is, hogy jó levegőt is szívjon, ne csak ezt a büdi városit... :(

Andris most meglepően "rendesen" eszik, minimális maszatolással (nem tudom meddig fog ez tartani...), de nem volt ez mindig így! - amint azt a mellékelt cékla-történet is mutatja...[/img] Kép Moci a vámpír

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Mangu: az a mondas jarja,h az Azori-szigeteken egy nap alatt lezajlik a 4 evszak. Hat en azt mondanam, h 3, mert azert semmi teliest nem tapasztaltunk ) az viszont igaz, h 5 percenkent valtozik a helyzet, amugy szubtropusi eghajlat van.
A beleim meg egesz jol viseltek, miutan hazajottunk kezdtek el megint musorozni :(

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


hogy vagytok lanyok?

en kuzdok a beleimmel :shock: :? :( :x :evil:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Én se jobban. Teljes mélypont. :cry: Annyira leromlottam h napi 20x mentem wc-re, erős hasi görcsök, émelygés, 3 kg minusz... Ilyen rosszul akkor voltam utoljára mikor diagnosztizálták bajom. Ha nem tudtuk volna h colitis a gond megint kórházba kötök ki tuti. Doki szteroid lökésterápiát írt elő 1 hónapra. ha nem hozza rendbe jön immuran... Tök erőtlen vagyok. A fejem szét megy, kóválygok, mér csak 6-8x járok wc-re de még vérzek és olyan hőhullámaim vannak h csak lesek... Nagyon rossz. Anyuéknál voltam majd 2 hétig h segítsenek Benit ellátni meg magamat is, mert csak alvásra vágyom. Most már itthon vagyunk, el tudom látni magunkat, de nem az igazi a helyzet. Ez van... Majd csak lesz jobb is!!!


Beni és apukája köhög, náthás stb. Szerencsére már kifele mennek belőle. Jó kis család vagyunk! :shock:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Hahó!

Én is itt! :roll:
Tigris, jól lerobbantál szegény!!! Javulj mielőbb és a fiúk is!!!!
Bixi, neked is kitartás!!!!

Nekem a beleim stagnálnak 1 hete... :? Viszont őrületesen hullik a hajam!!! A sírógörcs kerülget lányok, minden fésülködésnél, a hajmosásról már nem is beszélve!!!!!!!! Nem viccelek, a hajam fele kihullott... :cry: Már látszanak az üres csíkok a fejemen.
1000-rel szedem a Forcapilt, megint elkezdtem szedni a terhes vitamint (az máskor is jót tett), a vasat is, amit a terhesség alatt szedtem és kedden elkezdtem a Vichy Dercos kúrát csinálni, amit össze fogok kombinálni a Varga cseppekkel. Remélem hat és visszasűrűsödik a hajam, mert különben megőrülök!!!!!! A forcapiltól van egy csomó bébi hajam, de nem tud olyan ütemben újra nőni egyelőre, mint amilyenben hullik...

Van esetleg jó ötletetek még?

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok!

Bixi, ez rossz hír :-( Doki mond valami használhatót?

Tigris, biztosan a vírustól lobbant be, sajnos van ilyen hatása :-(
Azért fel a fejjel: tavasszal mondta a dokim, hogy a napi 6x, az még elfogadható (még ha rémes is...) Javulni fog a szteroidtól!
Sajnos a hülye tavasz meg az ősz mindig kihozza, hogy a fene enné meg...
Beninek és apujának jobbulást, Neked szorítok, hogy hamar hasson a szteroid!

Mumi, a bébihajak biztatóak! Nem akarlak megijeszteni, de úgy tudom, a szoptatás okozhat ilyen hajhullást... A vitaminok meg a cseppkúra tuti használnak majd.
A fodrászom mondta múltkor (egy időben hullott nagyon) hogy a hosszú haj "hullósabb", mert a saját súlya le/kihúzza. És hogy ne hordjam kontyban meg lófarokban, az is hajlamosít a hullásra. Emellett használtam egy általa forgalmazott mentoltartalmú sampont (jó drága :twisted: ) és valamicskét segített. De igazából a vas segített.

Mi is elkaptuk ezt a vírust, ugyan a nátha nem alakult ki, viszont irdatlan ízületi és derékfájást csinált mindkettőnknek. Néha akkor is majd' széttörik a derekam, ha ülőhelyzetben lehajtom a fejem. Kenegetjük egymást feketenadálytővel meg gyógyszertári "öregségi krémmel", ahogy egymás közt nevezük. :roll: :lol: :roll: Néha jobb, néha rosszabb.
Emberem mondta is, hogy mire akarunk mi gyereket, két rozzantság :lol:

Kép
manguszta
 
 


hajajajajjjjj....hat latom mindenki orul az osznek.... :?

tigris: aterzem ahelyzetedet, marmint a szteroid reszet. de az sztem mindig hat!

nalam nem ennyire gaz a helyzet, en napi 1, max 2x mgyek, de az eleg haseneses jellegu es veres. mas nincs, marmint fajdalom laz fogyas vagy barmi. voltam szerdan laboron, teljesen rendben van minden, a doki azt mondja ne parazzam tul a dolgot, ez a 'szokasos' oszi reakcio, remek. en is nyomom a medrolt a valtozatossag kedveert.

mumi: hajhullas, borzaszto, en is atmentem ezen, emlekszel pont az eskuvom elott. aprilisban kezdett tovestul hullani a hajam en revalidot szedtem es a banfi sampont hasznaltam, meg egy honapig gyogyszetarban kaphato cseppeket (uveg fiolaban volt, vmi spanyol gyartmany) es szedtem vasat is, bar azt vashiany miatt, nem a hajhullasra. a lenyeg,h eleg hamar tele lett a hajam babahajjal, mar majusban, viszont azok most is meg csak 4-5cm hosszuak, nem allnak semerre, idegoloek, de legalabb vannak :shock: persze az alap hajmennyisegemnek cak a fele van meg :(
ja es en elkezdtem akko szarzsampont hasznalni,h ne kelljen olyan gyakran hajatmosni.

mangu: izuleti fajdalom, huhh....nekem arra is a medrol volt jo..

meg mindig nem jot ossze a babo, es kezdek elsontyolodni emiatt mostmar. 3 honap telt el. de hatha majd most, h vmi jo is legyen az oszben.

jobbulast mindnkinek, es olelgessetek meg a kis manoitokat! :lol:
(kepeket kerunk!)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


azt akartam irni, hogy csomokban hullott a hajam :lol: nem tovestol..

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Lányok, jobbulást mindenkinek!!! És a családtagoknak is, Tigris, Mangu!!!
Nálunk hála Istennek nagyjából minden ok, egyszer azt hittem belobbantak a beleim, de csak megjött a mensim. Most jött meg másodszor. Hát nem hiányzott annyira...De szerencsére most nem voltak fájdalmaim, mint előtte.
Mumi, a hajam nekem a szoptatás elején hullott nagyon, de aztán helyreállt.
Sajnálom hogy mindenki vacakul van... :( :( :( Csak elmúlnak ezek a rossz napok...Puszi mindenkinek.

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok lányok!
Elsősorban Youlcsi véleményére vagyok kíváncsi, de bárki hozzá szólhat.
Az IR-vérvételem eredményei a következők
éhgyomri:
GLUKOZ 5.07 mmol/l 4.20 6.20
INZULIN 5.29 mU/L 2.60 24.90

60 perces ----
GLUKOZ 6.21 mmol/l + 4.20 6.20
INZULIN 91.16 mU/L

120 perces ----
GLUKOZ 3.66 mmol/l - 4.20 6.20
INZULIN 8.39 mU/L

Ez a 60 perces inzulin érték nem szörnyen magas?
(Mellette van pajzsmirígyalulműködésem, colitis ulcerosám is.)
Szerintetek egy ilyen lelettel az endokrinológushoz vagy a nőgyógyászhoz kell visszamennem?

Előre is köszönöm a segítséget,
Stellaj
stellaj
 
 


stellaj!
ez sztem teljesen jó. talán az éhomi cukrod kisit magasabb, mint az átlag, de ez sem magas...
a 60percesnek az a dolga, hogy szörnyen magas legyen, hiszen ebből látszik, hogy a terhelés hatására dolgozik a szervezeted (bár más fórumon nagyonhozzáértők simán kikiáltanák rád az "ezakkoraIRmintegyházirányazMM"-et :lol:

ciklusaid milyenek? egyéb tünet? mióta próbálkoztok babával (mert ha ilyen vizsgálatot csináltattál, gondolom, ez a cél)?
én első körben nőgyógyászhoz mennék... bár, én endodokinál nem is jártam sosem.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Youlcsi kösz,
picit nyugodtabb vagyok.

Lassan három éve próbálkozunk, már 3 inszemen is túl vagyunk. Most pont egy hónap kényszerszünet van, mert volt egy meg nem repedt 16 mm-s tüszőm ciklus 3. napján.
Szóval szenvedünk, szenvedünk. A ciklusom rendben van elvileg, soha nem volt óramű pontosságú, de 27-30 nap között mozog. Az Uh-k szerint peteérésem is van, a férjem leletei meg nagyon jók.
Én is úgy voltam vele, mint veroniks, hogy jó lenne még ezt is megcsináltatni, hátha ez a baj, mert addig jó, amíg még van mibe kapaszkodni.
Szóval gondolom visszamegyek Forgács dokihoz, aztán majd ő is mond rá valamit.
Még egyszer köszönöm,
stellaj
stellaj
 
 


stellaj!
ha IR van, akkor elvben nincs PÉ! hiszen pont az lh-csúcsnál zavar be, ami a repedéshez kell.
talán majd a doki tud valami biztatót mondani...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Julcsi, ez nagyon érdekes, amit mondasz, mert nekem is van egy enyhe IR-m de az UH-n gyönyörű érett méretes tüszőket lehet látni. Lehetséges, hogy nem repednek meg?
Hmmm, akkor lehet, hogy simán csak egy jó kis tüszőrepesztő szurira lenne szükség, és már indulhat is a bébke?
Jesszuskám, ez gáz lenne, ha a dokim nem gondolta ezt át... :roll:
Nagyon köszi a tippet! Jól kifaggatom legközelebb!!!

Kép
manguszta
 
 


hogy bvagytok lanyok?
en vegre tok jol Crohn ugyileg, lelkesen dolgozom vagy 100adjara a medrol leepitesen.

amugy semmi extra.

ja de: megkaptam szombaton a 2. diplomamat :D:D:D 8)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Bixi, gratula a diplomához!
Mi lettél? :)

Pussz
Manguszta

Kép
manguszta
 
 


kozgazdasz kulgazdasagi szakon

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Az klassz! :-) Gratulálok!!!
Pussz
Manguszta

Kép
manguszta
 
 


bixi, gratula!!!
Többiek nagyon eltüntek, mi van veletek lányok?
Ki vagyok éhezve jó hírekre!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: