Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Eloszor is nagyon Boldog Nevnapot Kivanok a Timiknek es Babusnak! Remelem szepen telt/telik a napotok :lol:

Mi jol vagyunk, szerenscere Maja baba nagyon kimeletes uzemmodban nyomja az eletet. Persze igy is faraszto kicsit a dolog, mivel valtozatlanul 4 orakat alszom altalaban azt is tobb reszletben, de legalabb ennyit tudok aludni. Ez persze a tej rovasara megy, de igyekszem kihuzni amig csak lehet. A dr neni szerint a csaszarosoknal van, hogy csak 2. heten indul be a tej igazan, most ebben remenykedem.

Valaki kerdezte, hogy mikor kaptam meg Majat a mutet utan? Ahogy levittek a szobamba, mar hozta is a ferjem. Tehat nem volt 1 oras sem meg, amikor mar szopiznia kellett. Persze itt kezdodtek a gondok, mivel en fekve nem lattam, mit csinal, es jo veresre kiszivta az elso alkalommal a melleimet, ami meg mindig rettentesen faj es verzik. Maja iszonyatos erovel szopizik, tenyleg rettenetesen faj. Nektek is faj(t), amikor szopiznak a babak vagy csak az en melleim alkalmatlanok erre a tevekenysegre? :D

Vasarnap ota mar varrataim sincsene, ugyhogy most mar aztan vegleg gyogyultnak erzem magam.
Csaszarosok, ti meddig nem emelhettetek? En mar voltam vasarolni is, meg Matet is neha kenytelen vagyok felemelni.

Sziasztok,
Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok!

TIMIKA HÍRADÓ
Tegnap este tudtam beszélni Timikával. Sajnos még nincs minden rendben. Kristóf a műtét után sokáig vérzett, majd elállt, de újból elkezdett vérezni. Ekkor visszavitték a műtőbe, tamponálták, de ezután újra vérezni kezdett. Szegény babát intenzív osztályra vitték, vért kell kapjon, mert sokat veszített, és infúzión van. Nem tudni mitől van a sok vérzés, egyrészt nagy is volt az orrmandulája, tehát az utána maradt seb is nagy, vagy esetleg megsérülhetett egy ér a műtét során.
Timika nagyon félt a műtéttől, hisz tudjátok, de remélem, ha a vérzés eláll, akkor már a gyógyulás következik, és hosszú távon Kristóf baba jobban érzi majd magát.

A tegnapi Timi nap sajnos eszembe sem jutott, de Timikának valószínüleg nem ez a legnagyobb problémája most.

Azért utólag Timikának és Meának is nagyon boldog névnapot kívánok. És a mi Babusunknak pedig a mai napra minden szépet és jót! :)

Vanda
De jó, hogy ilyen gyorsan megkaptad Maját a szülés után! Én is erre vágyom :) Tej ügyben legyen igaza a dr néninek :)

Szép napot kívánok mindenkinek! :)

Tündi
tündi30
 
 


Sziasztok :)

Jajj, annyira sajnálom, ami Timikáékkal történik :( , szegények, tényleg azt hinné az ember, hogy csak egy sima rutinműtét, aztán ez van belőle.
Azért remélem mihamarabb helyrejön a nagyfiú :) , Timikának pedig kitartás!!!

Bevallom, nekem is nagy félelmem volt folyton ez a műtét, még anno, ezer éve, amikor én 5-6 éves voltam, az én manduláimra is pályáztak, de akkoriban történt (illetve tudom, azóta is történt ilyen), hogy egy kisgyerek nem ébredt fel a műtétből, ettől én úgy bepánikoltam, hogy addig könyörögtem otthon, míg megsajnáltak :lol: , persze utólag kiderült, jól tettük, hogy nem vetettük ki, kisiskoláskoron óta alig voltam beteg.
Tavaly Kristóf manduláira is pályáztak, merthogy ugye folyton beteg, most is zsinórban náthás, már megint az:( , de én annyira félek a mandulaműtéttől, hogy nem tudom, rászánnám-e magam valaha :? Csak végszükség esetén :?


Tündi, Vanda
Köszi a névnapi köszöntést :lol: , arik vagytok :lol: , bár ez a napom elég pocsékult indult :cry: :cry:

Mea, Timika
Azért ha majd olvassátok, én is BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK NEKTEK!!! :D


Babus

Kép
babus2005
 
 

 
 

Most írt Timika, hogy Kristóf ma délben lekerült az intenzívről az osztályra és itt már együtt lehetnek.
Többet nem írt, de gondolom, akkor már jobban van a nagyfiú :)

Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Babus megelőztél a Timika híradóval :) De a lényeg, hogy valóban már jobban vannak :)

Megvan a 4D UH időpontunk: május 22. 18 óra :) Azaz 2,5 hét múlva. Ááááá, nem várjuk egyáltalán... :lol:

Tündi
tündi30
 
 


Sziasztok!
Időm sajnos 0.

Timika!
Javulást kívánok a fiadnak! Remélem már minden rendben van és hamar elfelejtitek ezt a szőrnyű műtétet. :) Neked pedig sok boldogságot kívánok! :D

Tündi!
Nagyon szépek az anyagok, és nagyon ügyi vagy hogy tudsz varni. :D A Pocid nagyon szépen nő :) Már én is várom a 4D UH-dat! Olyan régen láttam már pocaklakót :lol:

Babus!
Én is mandulaműtét ellenes vagyok! Nekem kétszer is kivették az orrmandulámat, és semmi sem lett jobb utána. :?

Vanda!
Klassz hogy már ilyen gyógyult vagy. Maja tündéri a képeken és persze Máté is :lol:

Rólunk:
Ma tartjuk a Vivi szülinapját, úgyhogy sietek is takarítani, mielőtt beesnek a vendégek. :lol: Az én hetem nagyon szarul alakult, egy örült taxis teljesen összetörte az autómat, trélerrel kellett elvontatni. :cry: Úgyhogy most még több időt töltök a lányzóm nélkül, mert busszal kell járnom dolgozni :? Ráadásul a bunkó taxis el sem ismerte a hibát, így várhatok 4-6 hetet mire a rendőrségi határozatot megkapom és megcsináltathatom az autót. Jővőhéttől anyósomék is lemennek Tihanyba a nyaralóba, így még több időt lesz a Vivi a barátnőmnél, nem tudom mit fog szólni hozzá a lányzóm. Bár alapvetően szeret ott lenni, van játszópajtás neki.

Nicol

Kép
[/url]
fnikol
 
 


Tündi
Gondolom mennyire várjátok :lol: Iszonyú nagy élmény lesz :lol:
Majd csokizz be előtte és attól jó aktív lesz a baba :lol: Velem mindig csokit etettetett a Praxisban az UH-os doki, mert Kristóf folyton lustizott, viszont 2-3 szelet csoki után jól felélénkült :lol:
Nevek vannak már? Mégis, mik jönnek szóba? Úúúgy érdekel :lol:

Nicol
Nem semmi ami az autóddal történt :(
Amúgy te minden nap dolgozol? És Vivi nem lett ettől még anyásabb?
Mert mióta én heti 2 nap dolgozom, Krizsi meg addig a nagymamánál van, ahol király dolga van, imádják, nagy udvar, homokózóval, minden földi jó, azóta annyira elképesztően anyás, hogy már-már belém van bolondulva, folyton puszilgat, ölelget, látványosan szeretget úton-útfélen, mindent csakis én csinálhatok vele, se az apja, se anyukám, aki eddig a kedvenc volt, nem nyúlhat hozzá, nem megy velük sehová, csak anya, anya, anya.
Anyukám már 2-szer is bőgve hozta haza (mármint Krizsi bőgött, nem anyukám :D ), miután el akarta vinni sétálni, de az utcán úgy hisztizett utánam, hogy nem bírt vele.
De még egy szimpla bejárati ajtót is csak én nyithatok ki, a villanyt is csak én kapcsolhatom fel, a babakocsit is csak én tolhatom, holott kb. 2 hónapja még pont fordítva volt, mindig csak apa vagy mama tolhatta, de most mindent csak én, ha más csinálja, kiakad.
Ennek egyetlen előnye, hogy míg mindenki mással csak ellenkezik, és sokat durva, addig engem imád, szót fogad, mindent megcsinál, amit kérek, engem még véletlenül se ütne meg, holott mindenki mást sajnos igen. Szóval dúl közöttünk a love :lol: Néha tökre meghatódom, hogy mennyire aranyos, hogy így szeret :lol:


Ja, és sajnos Kristóf náthája nem javult, sőt, mára belázasodott, 38,5-je van :( , nagyon ramatyul van, teljesen el van gyengülve, nem eszik, hány :? , folyton csak lefekszik mindenhová, most is épp alszik, remélem közben hat a lázcsillapító kúp.
Február eleje óta szinte zsinórban beteg :(
Tuti, hogy ezt a lázas nyavaját a csütörtöki zenebölcsiben kapta el, mert a nőci, aki tartotta, mondta, hogy bocsi, de alig van hangja, mert épp beteg :evil: Na Kristófnak se kellett több...
Pedig november végétől ezidáig 3-szor voltunk a zenebölcsiben, direkt, hogy ne legyen beteg, de gondoltam, már csak nincs annyi beteg, így májusban.Hát van. Vagy ha épp nem ott kaptunk el valamit, akkor a dokinéni várójában szedtünk össze 1-2 bacit. Mindegy, de ha egyetlen baci is van a levegőben, az Kristófot tuti megtalálja :( ,az immunrendszere egyenlő a nullával.
Ribomunyl immunerősítő kúra, aloe vera-s gél, vitaminok, semmit se érnek, csak ha karanténba zárnám, akkor maradna egészséges.
Nálunk tuti katasztrófa lesz az ovi...

Megyek is, mert felébredt a beteg...

Babus

Kép
babus2005
 
 


Sehol senki :?

Mi ma végül megjártuk az ügyeletet, Kristófnak Panadol, lázcsillapító kúp +hűtőfürdő után is 38,3 volt, a láza, ennél lejjebb egész nap nem ment.
Írtóra bágyadt, annyira, hogy már rámhozta a parát, hogy nagyobb baja is van. Lefeküdt a földre, meg mindenhová, mozdulatlanul feküdt, szótlanul bambult ki a fejéből, semmi nem kellett neki, se kaja, se csoki, se semmi.
Viszont egyetlen muris a dologban, hogy folyton azt hajtotta, hogy ő "beteg", igazi férfi :lol: ,mintha az apját hallottam volna :lol: ,5 percenként mondta sajnálkozva, hogy beteg, beteg, mintha nem sajnáltuk volna így is eléggé :(
Doki szerint nincs komolyabb baja, bár furcsállta, hogy nagyon nyögdécsel, de állítólag, csak valami vírusos dolog, de a biztonság kedvéért, hátha a nyögdécselés valami komolyabbat jelent, bár nem valószínű, kapott antibiotikumot is.
Remélem holnapra legalább picit javul, mert borzasztó ilyen elesettnek látni :(
Nem is vacsizott, csak fél pohár szörpi, és már fél 8 előtt aludt...


Babus


Kép
babus2005
 
 


Edina és akit érdekel:
Kisfiú-kislány taktikák:
http://www.ciklus.hu/?p=520



Kép
babus2005
 
 


Illetve, először regisztrálni kell a www.ciklus.hu-n, és utána kell a Fiú/lány nézetre kattintani.

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönjük a drukkokat, ma délben szerencsére haza engedtek minket!!! Remélem mostmár minden rendben lesz!!!

Köszönöm a névnapi köszöntéseket is, Mea, Babus én is nagyon boldog névnapot kívánok nektek!!!

Babus! Kristófnak jobbulást kívánok!

Jó éjt!

KépKép

KépKép
timika
 
 


Sziasztok!

Babus!
Az alanti topikból kukkoltam be, szeretném megkérdezni, hogy a ciklus.hu-n, ha regisztráltam, és a fiú-lány nézetre kattintok, akkor miért nem mutatja nekem azt, h. melyik hónapban számíthatok fiúra, ill. lányra??? Vmi nem stimmel, vagy én vok a béna... :oops: :wink: Kristófodnak jobbulást kívánok!

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok

Timika
Örülök, hogy már otthon vagytok :D
Minden oké? Jól van Kristóf? Ha lesz időd, majd mesélj :D
És köszi a névnapi köszöntést :D

Norwell
Ezt én se tudom, nekem se mutat semmit, talán az lehet, amit a naptár-módszer almenüben is ír, hogy ahhoz, hogy ezeket kiszámítsa, legalább 2 tárolt ciklusnak kell lennie.
Én csak a "Tudományos háttér" címszó alatt olvasgattam a tippeket.


Rólunk:
Krizsi még mindig lázas :( Már 2.napja egyhuzamban nem megy le a láza, de szerencsére iszik rengeteget, a nagymami-féle málnaszörp az egyetlen, ami kell neki, ezen él :?
Reggel miután felkelt, még a mi ágyunkban aludt fél 11-ig, és most is alszik.Ez sokat elárul az állapotáról... :(



Babus

Kép
babus2005
 
 




Sziasztok:)

Babus:)

Köszi szépen a oldalt amit ajánlottál,nagyon jó.
Nekem kiírja, hogy mikor várható kislány-és mikor kisfiú.
Mármint a naptárba.
CSak a baálitásoknál megkell hozzá adni pár adatot,és működik,
Norwel 8)

Jaj,szegény Kristóf már megint betegeskedik :cry:
Sok kitartást neked,Kristófnak meg Viktória sok gyógyitó puszit küld :wink: :wink:

Egyébként mizus veled????
:roll:

Nikol:)

Sajnálom,ami veled történt de remélem Vivi nem volt akkor veled amikor történt a baleset?????

Vanda:)

NAgyon aranyos MAja:)

most csak ennyi mert megyek lassan fürdetni a csajomat

Kép

Kép
edinka
 
 


jaj:)

Lemaradt:)

Már 2.napja reggelente Viktória a bilibe kakil:)

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok!

Babus
2 nap láz után nem akartak vért venni Kristóftól? Nem-e valami gyulladás, mert azon a lázcsillapítás nem segít. Jobbulást kívánok nektek!
UH előtt mindenképpen menni fog valami édesség, én inkább süti-mániás vagyok, de ha iszok mellé gyümilevet, az is jó lesz remélem :)

Timika
Én is örülök, hogy otthon vagytok már! Biztosan gyorsabban fog így gyógyulni Kristóf, hisz nem stresszelik a fehérköpenyesek :) Remélem, az eddigi ijedségnek már nyoma sincs, ti is nyugodtabbak vagytok! Nektek is azt kívánom, hogy mielőbb meggyógyuljon a kissrác és a ti aggodalmatok is eltűnjön!

Nicol
Tiszta herce-hurca ez a karambolos sztori sajnos. És még mire a biztosító fizet..... Ugye volt biztosítása a károkozónak? Szóval kitartás az előtted álló dolgokhoz!

Edina
A 2 napja bilibe kakilás már teljes szobatisztaságot jelent? :)

Jó éjt!

Tündi
tündi30
 
 


Sziasztok!

Babus!
Sajnálom Kristófot hogy ilyen beteg :cry: Gyógyulást kívánok neki.
A ciklus.hu-t én is használom egy ideje, és ahogy Edinka írta a Beállításoknál kell megadni pár dolgot hogy a fiú-lány számítás menjen. :D Amúgy változó mennyit dolgozom, általában 2 napot, van olyan is hogy egyet vagy négyet. Mostmár ez nehezebb így kocsi nélkül. Amúgy Vivi ettől nem lett anyásabb mert már fél éves kora óta eljárok dolgozni. Nagyon anyás attól lett, hogy 3 hónapja otthagytam egy játszóházban 5 percre, amíg beirattam angolra. Ettől bepánikolt, bömbölt mire visszamentem és azóta írtó anyás. Egyfolytában rajtam csüng, még az apjával sem marad meg 5 percre sem. De tényleg jó érzés, hogy állandóan ölelget és puszilgat :lol:

Tündi!
Tényleg nagy herce - hurca és rém lassan halad az ügy. Biztosítása volt a károkozónak és ugyanannál a biztosítónál van mint én.

Timika!
Tök jó hogy már otthon vagytok, így Kristófnak is sokkal jobb lesz. :D

Edinka!
Gratula a bilizéshez! Nálunk csak a játékbabák ülhetnek bilire. :lol: Vivi ragaszkodik a wc-hez. Már párszor ő is kakilt wc-be és pisilni is rengeteget jár oda. Pedig nincs erőltetve. Magától mondja, hogy "pisi a wc-be" és megy be a fürdőszobába. Ilyenkor nagyon büszke vagyok rá és ő is magára. :lol:
És Vivi szerencsére nem volt velem a balesetkor, épp dolgozni mentem.

Megpróbálok egy - két szülinapos képet is feltenni.

Nicol

Kép
[/url]
fnikol
 
 


Íme a képek :
Szülinapi ruciban:
Kép

Kép
Az új dobjával:
Kép
Gyertyagyújtás:
Kép
Tüzijáték:
Kép
Pacival:
Kép

Nicol

Kép
[/url]
fnikol
 
 


Sziasztok :D

Akkor én ezt a ciklus.hu-t nem értem.
Én már a legelején megcsináltam azokat a beállításokat, arról van szó, nem, ami ott van fent, "Beállítások" címszó alatt, hogy hány napos a ciklus, meddig tart a mensi, stb. Mert nekem ez, megnéztem többször is, be van állítva. Mégse mutat semmit, akárhová kattintok, csak épp a mai napot pirossal bekeretezi, semmi több.
Mit csinálok rosszul???


Tündi
Nem említettek vérvételt.
De ilyen már az ősszel is volt Kristófnak, akkor 5 napig volt lázas, aztán hipp-hopp elmúlt.
Most szerencsére csak 2 napig tartott, mert mára már hőemelkedése sincs, nagyon jó a kedve, csak még enni nem eszik semmit.
Közben az orrfolyásos dolog abbamaradt, nem lett belőle komolyabb nátha, a doki szerint is csak valami vírusos dolog lehetett, ami gyorsan átszaladt rajta :?


Nicol
Nagyon édi Vivi :lol: Igazi kis hölgy :lol:
Holnapra, előre én is:
NAGYON BOLDOG 2. SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK NEKI!!!

Kép


Bili:
Hát mi még sehol sem tartunk, se bili, se WC szűkítő, Kristóf még ráülni se mer, nemhogy belepisilni vagy kakilni.
Sose kényszerítettük, sőt, egy ideig még el is raktuk, hogy ne lássa, mégis, mintha már-már rettegne tőle. El se hiszem, hogy valaha szobatiszta lesz :?
Na meg azok a fránya megszokások, szerinte a pisinek, kakinak a pelusban a helye, a bili a babáké, ő már nem baba, hanem nagyfiú, a WC-re meg üljön rá apa, anya... :?


Babus

Kép
babus2005
 
 




Babus:)

Megpróbálok segiteni........
A lényeg,hogy a "beállitásoknál" sztem minden kis kocka ki legyen tölltve.
Ha ez megvan akkor akkor kattra a naptár menűpontba a
Fiú/lány nézetre.
Ugye most májusnál tartunk,pirossal nálam jelzi,hogy ma
7.van.
Ha a májusi hónapra rákkatintasz akkor kijön az hogy ciklus hozzáadása.
Rámész,hogy igen és akkor májustól decemberig bejelöli hogy az
adott napon mikor fogan fiú/és mikor kislány.
A lap végén meg készül majd egy statisztika hogy mikor volt utolsó mensi meg ,hogy mikor várható a következő.
Mikor lesz következő ovuláció.
Reméelm érteni fogod ahogy leirtam.
Párom szerint nem vagyok jó navigátor :lol:

Kép

Kép
edinka
 
 


Edina

Sikerült :lol: :lol: :lol: Nekem is mutatja :lol: :lol:
Köszi szépen :lol: :lol: :lol:


Babus

Kép
babus2005
 
 




Babus:)

Nagyon szivesen

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok!

Timika
Hogy vagytoK? Jobban van Kristóf?

Babus
A lényeg hogy már láznak nyoma sincs! Az étvágya is hamar visszajön biztosan :)

Nicol
Vivien nagyon csini, én is küldök neki szülinapi köszöntést :)
Húúúú már ő is 2 éves ...... ;)

Ma megint nézelődtem az egyik bababoltban. Azt szeretném kérdezni, hogy cumisüveggel kapcsolatban el tudnátok látni jótanáccsal? Üveg vagy műanyag? Hagyományos forma vagy már olyan középen "lyukas" hogy később majd meg tudja fogni a baba? Kicsi, közepes vagy a legnagyobb méret? Mégis hány darabot érdemes megvenni, illetve szükséges? Ezeket mindig sterilizálni kell? Sterilizálás módjai?
Na és az orrszívó? Porszívós vagy elektromos célszerűbb? Mindegyiknek van előnye és hátránya is?
Ja, és textilpelusból mennyit érdemes venni? Nem pelenkázáshoz, hanem egyéb kiegészítő tevékenység ellátáshoz gondoltam :)
Egyenlőre ennyi kérdés elég lesz :) Holnap megint megyek egy boltba tájékozódni, majd biztos jövök az újabb érdésekkel :) Előre is köszi a segítséget!!!!

Jó éjt!

Tündi
tündi30
 
 


Ja, még valami. Baba alá ti raktatok valami gumilepedőt? Úgy értem, a matrac és a lepedő közé. Mert a boltban láttam ilyet, de a srác azt mondta, hogy a kókuszmatracra nem szabad tenni. Pedig alulról az is tudna szellőzni, nem?

Tündi
tündi30
 
 


Sziasztok!

Babus :) Örülök, hogy Kristóf már jól van, szerencsére akkor tényleg nem tartott sokáig a betegség. :)
Kristóf haláli kispasi lehet, jót mosolyogtam a pelusos szövegén :lol: :lol: :lol:

Nicol :) Boldog szülinapot kívánok Vivinek, nagyon kis királylányos ruciban volt :D Miket vettetek neki?
A karambolt nagyon sajnálom, főleg, hogy a taxis el sem ismerte a hibáját :evil: :evil: :evil:

Tündi :) Mi nem használtunk gumilepedőt, ahogy mondták is neked, nem szellőzik különben a matrac.
Cumisüveget én nem vennék, induljunk ki abból, hogy fogsz tudni szoptatni, akkor meg nem kell cumisüveg. Ha esetleg mégis gáz van, Tibike bőven ráér még akkor venni. Ha kell az elején pótlás, ne cumisüvegből adjátok neki, hanem kis pohárból (Medelának van nagyon profi kis pohara), hogy elkerüljétek a cumizavart. De ha mindenképpen akarsz venni, akkor vegyél egy kis műanyagot.
Sterilizálás: ha mégis kell cumisüveg, az elején főleg én mindenképpen sterilizálnám minden használat után. Sokféleképpen lehet sterilizálni: forró víz, mikrohullámú sterilizáló, hideg sterilizáló (sterilizáló tablettával), sztem menj fel a Brendon honlapjára, keresd meg a sterilizálókat, egy csomó mindent megtudhatsz.
Textilpelus: nekünk azt hiszem 30 van, ez bőven sok, de ezek "filléres" cuccok.
Orrszívó: azt meg tudom mondani, milyet NE vegyél: LivingLab totál sz@r 10e ft-ért. Egyszer úgy bedühödtem, hogy kidobadtam dobozostól Sanyival, nem szív semmit sem. Ha olyat akarsz, ami szív is, akkor porszívósat vegyél.

Rólunk: ma voltunk kontrollon, a doktornő mindent rendben talált, pénteken kell újra mennünk. Az étvágya és a hangulata is kezd a régi lenni a drágámnak :)

Jó éjt!

KépKép

KépKép
timika
 
 


Sziasztok!

Hát tegnap ugye megint babanet szünnap volt :(

Timika
Nagyon örülök, hogy Kristóf jobban van, pláne hogy ezt a dokinő is megerősítette :) Így tovább! Remélem, már ti is jobban vagytok, ahogy látjátok a kissrácot javulni :)
Köszönöm szépen a sok jótanácsot! :)

Többiektől is várok ám még véleményeket :)

Jó éjt!

Tündi
tündi30
 
 


Sziasztok!

Gondoltam, ha el is tűntem egy ideje, azért megírom: május 3-án megszületett Berci baba 1 óra 45 perces vajúdás után (majdnem az autóban). :)

Ezt az oldalt átfutottam a szememmel, csak pár dolog:

Timi,
örülök, hogy Kristóf már jobban van!

Tündi,
én tök ugyanazt mondanám a kérdéseidre, mint Timi (Timi :wink: ), egyedül a textilpelenkák azok, amire nekünk nagy szükség volt, mert mindkét gyerekem rengeteget bukott. Nekünk 40 db volt elég belőlük.

Babus,
ne aggódj a bili miatt, állítólag a fiúk később érnek. Az én lányom ugye két és fél évesen kezdte csak, mindenkinél máskor jön el az ideje. :) Remélem, már teljesen meggyógyult Kristóf!

Nicol,
Vivinek boldog szülinapot! :)

Vanda,
próbáld váltogatni a szopis pózokat, nekem ez jött be. Hónaljtartás, fekve szopi, bölcsőtartás, kereszttartás. Így mindig más-más részeket ér megterhelés, és gyorsabban gyógyul. És nagyon figyelj arra, hogy elég nagy részt vegyen be a bimbóudvarból! Esetleg fuss el az István kórházba (lehet időpontot kérni a szopisambulancián), ott Sarlai dokinő (akinek állítólag kicsit érdekes a stílusa...) segíthet. Vagy egyéb szopistanácsadókat is fel lehet hívni ( http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=ibclc_szak ), kész megkönnyebbülés úgy szoptatni, hogy az embernek nem fáj...

Most mennem kell, vár a nagycsalád. :D

Minden jót mindenkinek, és szép tavaszt és nyarat!
kóbor
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönjük a szülinapi köszöntést! :D

Tündi!
Mi csak műanyag cumisüveget használtunk, kevésbé törékeny és könnyebb is a babának megtartani. És még máig a 1,5 dl-es méretet használjuk, ezeket szereti a lányzó. Az avent üvegek nekünk nem jöttek be, nehéz őket szívni, Vivi utálta. Én 2 db-ot vettem összesen kezdetnek cumisüvegből. És egy jó tipp, érdemes szelepeset venni, hogy a levegő pótolódjon az üvegben ha szívja a pici. Sterilizáló: nekünk mikrós Avent van, nagyon egyszerű használni, gyorsan pucolható. Textilpelusból 25 db volt, és bőven elég volt. Órszívó: nekünk pesztonka porszívós orrszívonk van és nagyon jól szív. Kaptam én is ajándékba elektromosat, hát jó nagy szar. Egy orvos se ajánlja.

Timika!
Örülök hogy már jobban van Kristóf. :D Miket vettünk? Hát gyúrma észletet, formázókkal, egy Vizijátékot a kádba, 3 darabos puzzle kirakót (meg kell találni a nagykutyát, kiskutyáit és a házukat, és így egy csomó állattal), a képrn lévő rucit, nagy fagyöngy fűző, horgászós játék tátogó zenélő halacskás. Az ismerősöktől kapott zsírkréta készletet, egy pacit amit fel kell málházni, ez egy ügyességi játék (az egyik képen rajta is van), egy játékbabát, ja és hogy én is örüljek hoztak neki egy nyakba akasztos dobot. :lol:
Szóval jó sokmindent.

Kóbor!!!
GRATULÁLOK BERCI BABÁHOZ!!! Sok tejcsit és jó egészséget nektek :D .

Nicol

Kép
[/url]
fnikol
 
 


Sziasztok!

Bocsi, most csak nagyon rövid leszek.

Kóbor :) Szívből gratulálok a kis Bercihez (na meg az extra gyors szüléshez :wink: ) :lol: :lol: :lol: Egyébként mi Berci teljes neve, mert van egy név, ami nekem nagyon tetszik és annak is Berci a becézése :lol: :wink: Képeket kérünk szépen!!!! :wink:
Meg voltál elégedve az Istvánnal és a dokiddal?

Drukkoljatok légyszi, viszem a Törpöt kontrollra.

Puszó

KépKép

KépKép
timika
 
 


Kóbor
Gratula Berci babához!!! :lol: :lol: :lol:
Ha majd lesz időd, légyszi, tegyél fel képet róla :lol: Annyira szeretek pici babákban gyönyörködni :D
És milyen a 3 gyerekes anyuka-lét? :D


Timika
Minden rendben volt Kristóffal a dokinál?

Tündi
Orrszívóban én is egyértelműen a porszívós mellett voksolok. Nekünk eleinte Pesztonka elektromos volt, semmit se szívott.

Cumisüvegből pedig, ha netán valamikor szükség lesz rá, csak ne olyat vegyél, ami Nuby márkájú, mert ez ugyan darabokra szedhető, még az alja is, de orrba-szájba, alul-felül folyik belőle, én nagyon haragszom rá, de Kristóf Nuby-függő, csak ebből hajlandó inni.
Én egyébként azért is pártolom az Aventet, mert oké, hogy lassan jön belőle a tejcsi, de így legalább kisebb az esély a pocakfájásra, másrészt, ami szerintem nagyon fontos szempont, mivel nem dől a szájába, hanem szívni kell, így hasonlóan megdolgoztatja a babát, mintha szopizna. Mert ha olyan cumisüveget veszel, aminek nagy a lyuka és folyik belőle, mint állat a anyatej/tápi, akkor a baba hamar rájön, hogy jé, így sokkal kevésbé fárasztó, akkor meg minek szopizzon, ha egyszerűbben is megoldható.
Persze ez mind-mind babafüggő, minden babának vannak "hülyeségei" :lol:

Gumilepedő pedig tényleg nem kell a kókuszmatracra.
Egyébként pedig olyan ritka, hogy bármi is kifolyna az ágyára. Tisztába úgyse ott teszed, jó lehet 1-2-szer kifolyik a pisi, de ez olyan ritka. Szerintem nincs miért gumilepedőt odatenni.
Jó, nálunk Kristóf vagy 50-szer biztos összehányta már az ágyát, de mi kivétel vagyunk :roll: , egyébként a kóluszmatrac ezt is jól bírja, semmi hányásszag :D


Babus

Kép
babus2005
 
 


És végre a sarudi képek :D :

Az utak réme, úgy megy vele, hogy az életveszélyes :shock: :
Kép

Csokis joghurt-evés:
Kép Kép

Papa motorcsónakjával a Tiszán, egy óriási mentőmellényben :lol: :
Kép

A part menti játszótéren:
Kép

"Kukukk!"-ahogy Kristóf mondaná :lol:
Kép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Babus :) Köszi a kérdést, szerencsére minden rendben volt a mai kontrollon. Egyedül vasat kell még szednie, aztán 2-3 hét múlva lesz újabb vérvétel, ahol mégegyszer megnézik a véralvadást.

Kristóf nagyon édes, úgy bírom azt a kis vigyori arcát :lol: :lol: :lol: A hányás dolog azóta megoldódott?

Nicol :) Hű, akkor jó sok mindent kapott Vivi :lol: :lol: :lol: Mi aratta a legnagyobb sikert?

Vanda :) Ezvicc :) Hogy vagytok?

Jó éjt!

KépKép

KépKép
timika
 
 


Hali!

Timika!
A puzzle és a pacis játék a legnagyobb sláger most. A gyúrma már hónapok óta nagy kedvenc. :lol:

Lányok, ma tiszta rosszul lettem. Belemászott egy kullancs a kicsi lábába. Olyan pici volt mint egy fél gombostűfej. Nagyon paráztam kivenni, ő meg úgy sírt mert apának le kellett fognia hozzá. :cry: Ezek a fránya bogarak :? úgy utálom őket.

Vanda, Judit!
Írjatok pár szót! Hogy vagytok?

Babus!
Tündéri Kristóf a képeken! Látszik, hogy élvezte a kirándulást :lol:

Nicol

Kép
[/url]
fnikol
 
 


Sziasztok!
Elnézést kérek a betolakodásért, a "ma mégsem jött meg"-ből jövök.
Elkezdtem minőségi használt angol márkás baba,-és gyerekruhákkal foglalkozni, és szeretném nektek ajánlani az oldalamat a http://babaturi.gportal.hu címen.
Nagyon szép ruhák vannak kedvező áron. Nézzetek be hozzám!
Tina

tynus12
 
 


Sziasztok :D


Timika
Nagyon örülök, hogy minden rendben volt Kristófotokkal :D
a hányás dolog egyelőre abbamaradt, már vagy másfél-2 hete nem hányt, pedig jön a foga :? , ki érti, de gondolom most léptünk át a nem-hányós korszakba :D , ez majd eltart egy pár hétig, aztán hipp-hopp, újra elkezdi és hetekig hány majd...így szokott lenni.

Nicol
Én is nagyon félek, hogy belemegy egy Krizsibe, na és, hogy egyáltalán észre vesszük-e :?
De te ügyi voltál, hogy észrevetted :D Én lehet, kiszedni se tudnám :?


Rólunk:
Tegnap voltunk fent Sástón, a bobpályán, hát, Krizsi iszonyúan élvezte, 2-szer is csúsztunk, Krizsi apájával, én meg utánuk :lol: , nagyon-nagyon tetszett neki :lol: Simán ment volna még egy csomószor :lol:
És van ott még egy szupi kis homokos, kőkorszakis fajátszótér, ott is rengeteget játszott a gyerekekkel :lol:
A rossz hír csak az, hogy a fényképezőgép aksija lemerült, így nem készült kép :cry:


Tesót tervezőknek találtam egy szuper oldalt: http://www.babatervezok.otthona.net/ , rengeteg érdekesség, tudományos dolog olvasható a bagyártással kapcsolatban.
Az ovulációs teszteket nagyon részletesen összehasonlítja, elmagyarázza, lehet rendeli is nagyon olcsón, meg a hőmérőzést is kivesézi, szóval mindent :lol:


Babus

Kép
babus2005
 
 




Babus:)

Sztem is nagyon szupi az oldal amit ajánlottál.
Na,ha ennyi "tudományos kutatás utánn" nem sikerül a vágyunk,
akkor leszünk egy picit szomik,de azért "én nem dőlök késbe" ha
a kistesó is lány lesz.(de rajta leszünk,hogy fiú legyen 98%-ban)
Ugyhogy ajánlom én is az oldalt.

puszika de most csak ennyi....megyek fürdetni

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok! :)

Kóbor
Én még nem is gratuláltam nektek! Ügyesek voltatok ezzel az extra gyors szüléssel, jó egészséget kívánok! :)

Timika
Nagyon örülök, hogy Kristóf eredményei jók lettek! Nehéz időszakon vagytok túl, de most már biztosan jobb lesz csak.

Babus
Húúú de bosszantó, amikor nem tud az ember képet csinálni egy jól sikerült napról. Ez csak annyit jelent, hogy meg kell ismételni a kirándulást :)

Köszönöm az újabb tanácsokat!!!
Hétfőn voltam cukorterhelésen, hát nekem irtó jól esett a cukros oldat, eléggé éhes és szomjas is voltam már. Pici citromlével lehetett inni, de anélkül sem okozott volna gondot. Szerencsére az eredmény is teljesen jó lett, és a teljes vérképem is. Méh köldök fölött van 2 újjnyira, méhszáj zárt, szóval minden rendben velünk :) Ja, épp csak a vérnyomásom volt alig mérhető, de még élek.
Sajnos a szülésznő, akivel szerettem volna szülni, nem tud vállalni, mert ő is babát vár. A sajnos persze annak szól, hogy nem tudok vele szüln :) A dokimat kérdeztem ma a terhesgondozáson, hogy tudna-e valakit ajánlani, mert nincs más ismerős a szülőszobán. Megígérte, hogy mire megyek legközelebb, utánanéz, lehet-e majd szülésznőt fogadni (mért ne lehetne ...?), és visszatérünk a kérdésre. A dokimmal nem tudok majd szülni, mert ő szabin lesz augusztusban, tavaly is akkor volt, gondoltam, hogy idén is akkor megy.
A körzeti gyerekdokink egy nagyon kedves doktornő (állítólag), hamarosan felkeresem, hogy személyesen is megbizonyosodjak erről. Egyébként tök jó, kinézek az ablakon, és látom a rendelőt. Ennél ideálisabb nem is kel :)
4D UH-ig már csak 6-ot kell aludnunk, napról-napra jobban várom! Varrni még nem álltam neki a babacuccoknak, mert a kismama gatyóval szívtam, és most lettem kész vele. De ezután már a babakelengye következik :)

Dorka, Zsuzsci :)
Veletek mizujs?

Jó éjt!

Tündi
tündi30
 
 


Tündi
Ha jól tudom, a megyeibe jársz és ott is fogsz szülni (mintha máshol még lehetne :) ). Szerintem, ha nem is választasz szülésznőt, akkor sem lesz gond. Én sem választottam, viszont a magzatvízcsorgás miatt egy hétig a szülőszobán voltam, és csak pozitívan tudok nyilatkozni az összes szülésznőről. Végül a vezető szülésznőnél szültem, nagyon aranyos és segítőkész volt. Az viszont nem lehet jó, hogy más dokinál kell szülnöd. Bár van pár szimpatikus. :) Megkérdezhetem, hogy kihez jársz? Már, ha nem titok. Akár priviben is megírhatod.
Ja, és nem is tudom, hogy gratuláltam-e már?! Ha nem, akkor most gratulálok. Örülök, hogy a nehézségek és csalódások ellenére sikerült a baba. További jó pocakosodást!! Már nincs sok vissza! :)
gtünde
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérésem. Dobok egy hőgörbét, segítenétek elemezni? Szerintetek melyik nap volt a peteérés?

Kép

Előre is köszi.

Nicol

Kép
[/url]
fnikol
 
 


Sziasztok :D

Nicol
Szerintem a 16.napon volt tüszőrepid, merthogy utána ugrott meg a hőd, a hő megemelkedését meg a progeszteron okozza, ami meg csak akkor termelődik, ha már megrepedt a tüsző.
Egyébként szerintem tök szép görbéd van :lol:
Nekem van egy olyan megérzésem, hogy nektek most összejön a tesó :lol: :lol: :lol: Valahogy érzem :lol: :lol:

Tündi
Megfogadjuk a tanácsod és máskor is elmegyünk majd :lol:
Azt meg sajnálom, hogy a szülésznő választás most nem sikerült, de rendi a dokid, hogy utánanéz,hogy ki jöhet még szóba :D


Babus



Kép
babus2005
 
 


Babus!
Köszi. Én is erre a napra saccoltam. Csak a gáz az hogy a 16. nap előtt nem emlékszem melyik nap voltunk együtt. :? A 17. és 18. nap reggel voltunk együtt, de ez már lehet hogy késő volt.

Nicol

Kép
[/url]
fnikol
 
 


Nicol
Szerintem nem késtetek le semmiről :D , sőt, talán így pont kisfiú lesz :lol:
Hiszen ha a 16.napon megrepedt a tüsző és másnap reggel már együtt voltatok, az ideális, pláne kisfiúhoz :lol:

Egyébként olyan szemétség, hogy kisfiút könnyebb "gyártani",mint kislányt :evil: , mert mennyivel könnyebb pont tüszőrepikor akciózni, hisz azt több dologból is tudni lehet, mint kislány érdekében tüszőrepi előtt 2-3 nappal, de véletlenül se pont tüszőrepikor, dehát honnan tudja valaki, hogy mikor van 2-3 nappal előtte???


Megyek, mert a kissrác kikészített. Elkiabáltam a hányás dolgot. Tegnap este óta megint hány. De csak este, lefekvéskor.
Jön a foga, elképesztően hisztis, már-már elviselhetetlen, csak én nyúlhatok hozzá, de szó szerint, még az apja se érhet hozzá, nem fürdetheti, nem öltöztetheti, nem is játszik vele, senkivel, anyukámat pl., akit egyébként imád, hazazavarta valamelyik nap, de kerek-perec kijelenti, hogy ő nem szeret senkit, csak engem :D , viszont mindenkit bánt, de nagyon durván, nekem pl. szemgolyót nyom, cicibimbót tekerget, a legváltozatosabb kínzásokban részesülök.
A játékait üti-vágja, hisztériázik, bőg mindenért. Kezelhetetlen.
De a hab a tortán ez a hányás. Pedig tudtam, hogy ez lesz. Mert ő mindig hány, ha jön a foga.
"Csak" 4 rágófogat kell végighánynia...és egyelőre még csak az elsőnél tart. Mire kijön mind a 4, én a pszichiátriára, Kristóf a kórházba kerül kiszáradás miatt...



Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus :) Bakker nem semmi, amilyen napjaitok lehetnek mostanában :shock: :shock: :shock:
A hányás nagyon sajnálom, de nem lehet, hogy az inkább a hisztitől van, nem a fogzástól?

Nicol :) Én is a 16. napra tenném a pé-t. Nem akarsz mégegy vonalzót csinálni?

Tündi :) Klassz, hogy így bírtad a lötyit, én két citrommal is alig bírtam meginni, pedig alapjáraton imádom az édeset, de ez már nekem is sok volt :roll: Remélem sikerül szimpi szülésznőt találnod majd!
És nagyon szorítok az UH-hoz! :lol:
Ja, akartam még írni, hogy ebben a hónapban van egy 60x120-as natúr fenyő kiságy kuponakcióban a Brendonban 12e-ért (sztem nem sok érte). Ha érdekel, elküldöm a kupont is hozzá.

Jucit :) Vanda :) Kóbor :) Szdorka :) Hogy vagytok?

KépKép

KépKép
timika
 
 


Babus :) Bakker nem semmi, amilyen napjaitok lehetnek mostanában :shock: :shock: :shock:
A hányás nagyon sajnálom, de nem lehet, hogy az inkább a hisztitől van, nem a fogzástól?

Nicol :) Én is a 16. napra tenném a pé-t. Nem akarsz mégegy vonalzót csinálni?

Tündi :) Klassz, hogy így bírtad a lötyit, én két citrommal is alig bírtam meginni, pedig alapjáraton imádom az édeset, de ez már nekem is sok volt :roll: Remélem sikerül szimpi szülésznőt találnod majd!
És nagyon szorítok az UH-hoz! :lol:
Ja, akartam még írni, hogy ebben a hónapban van egy 60x120-as natúr fenyő kiságy kuponakcióban a Brendonban 12e-ért (sztem nem sok érte). Ha érdekel, elküldöm a kupont is hozzá.

Jucit :) Vanda :) Kóbor :) Szdorka :) Hogy vagytok?

KépKép

KépKép
timika
 
 


Timika
De az a vicc az egészben, hogy este, mikor hány, már nem hisztizik.
Nappal megy a hiszti ezerrel, akkor mégse hány, déli alvásnál se, de ha eljön az este, a kádban pl. már boldogan énekel, én gond nélkül öltöztetem utána (csak én!), megissza a tápiját, megyünk a szobába, énekelés, tök boldog, utána ágyikóba be nú-val(nyuszi), mami-val(maci) és beee-vel(bárány) :lol: , anya szobából ki, ő ott énekelget velük, vagy 10 percig, teljes boldogságban, aztán csak a semmiből, hirtelen egy öklendezős köhögés és taccs, mindent beborít a hányás, gyereket, ágyat, mindent.
Tegnap már jól leordítottam a fejét, ezerszer elmagyaráztam már neki, hogy ekkorra nagyfiúk már nem hánynak, anya se hány, apa se, már fenyegettem is, hogy megy a motorja a kukába, ha még egyszer hányni mer, de nem érdekli :evil:
Ma délben már előre beszélgettünk az estéről, és már most kijelentette, hogy ő este hányni fog... :shock:
Kész vagyok tőle teljesen. Nem is ugyanaz a gyerek, akiről 1-2 hete írtam :?
És az a gáz, hogy nem akarok vele kiabálni, de már annyira kikészít, hogy egy csomószor ordibálok vele. De mással meg nincs el, egy percig se. A múltkor a fodrásztól futásban jöttem haza. Anyukámat szó szerint kidobta, az apjának meg csak bőgött a bejárati ajtóban fekve. Amint hazajöttem, semmi baja nem volt.
Így folyton csak velem van, engem szadizik, ma úgy cicin rúgott, hogy még most is sajog. Könyvekkel dobál, széeket borigat föl, szóval királyul megvagyunk.
Én cipeltem haza tegnap a játszótérről egy motort a hónam alatt, egy táskát a kezemben és egy 15kg-os bőgő, visító, ordító gyereket a másik hónam alatt, a játszótérről, jól nézhettem ki :?
Na, meg majdnem elhagytam a gyereket. Motorozott utánam, én pár méterrel előrébb mentem, pont egy fa takart el minket egymástól, mire hátranéztem, a motor üresen áll, gyerek sehol, egy őrült autós a lakótelepen keresztül jön vagy 100-zal, én meg ott ordítozok utána, hogy hol van, aztán a semmiből felbukkant, de én úúúúgy megijedtem, főleg attól, hogy kiszalad az autó elé.

Úgyhogy, Tündi, ha esetleg szeretnél edzeni az anyaságra, már küldöm is postán Krizsit :P , 1 hétig simán maradhat :P


Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus! Hát nem semmi, nem is tudom, mit írjak, annyira tanácstalan vagyok :oops: :oops: :? Van egy nagyon aranyos védőnő ismerősőm, esetleg őt megkérdezzem, van-e vmi ötlete, mitől lehet ez? Azért ha még bírod, ne kiabálj vele, sztem ő legalább annyira szenved ettől a helyzettől, mint te...

KépKép

KépKép
timika
 
 


Timika
Megkérdezheted, hátha mond valami okosat :?
Amúgy nappal igyekszem nem kiabálni, bár ha üt, rúg, akkor kicsit eldurran az agyam, de azt még valahogy elviselem.
De a hányástól már kész vagyok. Rohadtul elegem van, hogy az elmúlt 2 évben már vagy 200-szor takarítottam fel hányást. Hogy hányásszag van mindenhol, kiváltképp a gyerekszobában, hogy külön hányós lavórunk, kissöprűnk van, hogy naponta áztatom és mosom a hányásos cuccokat.
Télen volt egy 2 hónapos hányás-stopp-unk, de azóta már kb. 2 hónapja megint hány zsinórban, kisebb-nagyobb megszakításokkal, most 1 hét pihi volt, de most újra.
Pedig kivizsgáltattuk, alaposan, állítólag semmi baja, szóval tuti pszichés az egész. Az meg, hogy kinövi, nem vígasztal. Odáig még ki kell bírni.
Kínomban már azon röhögtem a múltkor, hogy ha lesz akkora mákom, hogy egyszer az életben még én is hányni fogok :oops: , akkor lesz aztán igazán nehéz megmagyarázni Krizsinek, hogy ronda dolog és tilos hányni :lol: csak anya csinálhatja :lol: :lol:


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Druszám! :)
Köszi a gratulációt, kedves vagy! A Varga Tamás az orvosom a Megyeiben. Ha megfeszülök, se tudok nála szülni, mert augusztusban szabin lesz, amikorra én ki vagyok írva. És ezért meg mégsem szeretnék idő előtt szülni ;) Így marad a szülésznő. A vezető szülésznő ha jól tudom valamilyen Mariann, ugye? Nála fog szülni kismama barátnőm, és ő ajánlotta is. Egyenlőre a dokimat kérdeztem, hogy kit ajánlana, most nem mondott senkit, de a következő terhesgondozáskor visszatérünk a kérdésre.
Szép a kislányod, ti jól vagytok?

Nicol
Én is a 16. napot mondanám ugyanazért, amiért Babus. És nem lehet késő a 17. nap reggele, tessék reménykedni :)

Babus
Hát nem irigyellek az újabb hányások miatt. Mit is lehet mondani, próbálkoztál ismét az esti figyelemeltereléssel? Hátha most is segít. Amúgy időjárás is megzavarhatja, nem (mármint a hiszti miatt)? Olyan bolondos megint.
Kristófod túl brutális edzés lenne nekem így mindjárt kezdőként :lol: , arról nem beszélve, hogy ha apukájával nincs el, szerinted nálunk mit művelne :wink: ? Én meg még annyira sem tudnám kezelni, mint te. Azért ezt a cicinrúgást, brutalitást valahogy szankcionálni kellene, nem? Már mint nem vagyok ennek a híve, de fájdalmat okoz neked, pedig hozzád ragaszkodik jelenleg a legjobban. Nem tudom mit lehetne tenni, szerintem is pszichés a hányás, hisz ilyen nincs, hogy egy gyerek napközben kijelenti, hogy este hányni fog.

Timika
Valahogy abszolút nincs bennem aggodalom, hogy kivel, kinél fogok szülni. Törpike így is, úgy is ki fog bújni, amikor ő akar :)
A brendon kupont köszi, de már túl vagyunk rajta. Mindjárt mesélek is :wink: Inkább azt írd le nekem légyszi, hogy a Medela pohár milyen? Esetleg nem tudnád nekem lefotózni? Milyen funkciói vannak, mennyire könnyű inni belőle a babának, stb., szóval mindent, amit fontosnak tartasz, mert nagyon tetszik az ötlet, hogy cumisüveggel ne zavarjam meg a szopizást. Néztem már ilyen poharakat, illetve gondolom, hogy ilyen, de Aventet láttam meg még valami mást, annak nem emlékszem a nevére. Előre is köszi!

Na mesélek picit. Képzeljétek, tegnap elindult nálunk a bevásárlás :) Nagyon boldog vagyok, annyira szuper dolog ez, hogy nem is tudom szavakba foglalni. Végre szárnyalhat a képzeletem, mit hogyan, miből mekkora, és egy csomó ilyesmi.
Szóval tegnap megvettük a kiságyat (sima natur rácsos 60x120-as), hozzá a kókuszmatracot, baldachintartót, paplan+kispárna szettet (tudom, hogy a kispárna még nem kell, és nyáron a paplan sem feltétlen, de lehet, hamar beáll az ősz), a kiskádat állvánnyal, 20 db textilpelenkát, egy kapucnis fürdőlepedőt (később veszek majd még egyet), és egy 3 db-os rövid újjú body szettet sárgában (50/56-os méretben, ebből is fogok még venni). A babakocsit is megvettük volna, tetszett a férjemnek is amit legutóbb kinéztem (ez nem a Pierre C.), de sajnos egy bizonyos akció miatt most nem hozhattuk el, majd 2 hét múlva, ha lejár az akció, addig meg elrakták nekem a csajok. Ma pedig vettem 5 db kisméretű, szögletes fonott kosárkát, amihez csinál a férjem vázat, és lesz belőle egy kis komód szerű tartó az ágy mellé.
Kérdeznék tőletek ismét, egyrészt pelenkákkal kapcsolatban. A textilpelenkákat hogy kell kimosni elsőre? 90 fokon? Vagy elég a 60? És a babaruhákat? 30-40 fok elég, igaz? Úgy tudom, célszerű a felnőttek ruháitól külön mosni a babáét, milyen mosószerrel? Próbálkozott már valaki a KID jelzésű mosóporokkal? Eldobható pelenkákról azt hallottam, hogy a DM-es és a Rossmanos nagyon jók, de milyen szempontokat kell nézni amikor ezeket veszem meg? Mi a fontos a pelenkákban?
Bébiruhákról: nem tudom eldönteni, hogy a 3 db 50-56-os body mellé milyet vegyek még? Ugyanekkora rövidújjút vagy hosszú újjút, vagy már nagyobb méretű hosszú újjút? És mikortól kell lábas rugi a babának?
Húúú ez a babakelengye tiszta útvesztő a számomra... :lol: , de jó hogy vagytok ti is tudtok segíteni, köszönöm szépen!

Puszi

Tündi
tündi30
 
 


Sziasztok

Na ugye, persze, ahogy megmondta, úgy történt. Megint végighányt mindent.
Magát, a hálózsákját, az ágyát, a parkettát, mindenhonnan a lencsét szedtem össze.
És itt már nem segít a figyelemelterelés, mert most nem az ágyba kerülés előtt, hanem után hány.
És nem is hisztizik, csupa jókedv, sőt, kacarászik a boldogságtól, vagy inkább huligánkodik, mert ugyan jókedvű, de csibész, aztán énekelünk, jó éjt puszit ad, lefekszik, én kijövök, dalolászik magában, 3 perc, és taccs...
Pedig ma tápit se adtam neki, direkt, pedig tudom, abszolút nem ettől függ, de ok, legyen, nem kap, mégis.
A legidegesítőbb, hogy tehetetlen vagyok. Mert ha beteg, fogom arra, hogy pár nap múlva jobban lesz és nem hány, a múltkor bejött a terelés, de itt most nincs mit terelni, ez egy szándékos csibészség, amivel direkt bosszant. A szép szó nem hat, az ordibálás se. Ma a hányás után fogtuk a kedvenc kisautóját, a nínót, és neki kellett kidobni a kukába. Mondtam, minden nap kidobunk addig egy játékot, amíg hány. Azt hiszitek érdekelte?, röhögve mondta, hogy nínó kuka...
Mit csináljak??????????????????????????????????????????????



Babus

Kép
babus2005
 
 


Tündi

Textilpelust elsőre szerintem felesleges 90 fokon mosni, elég kisebb hőfokon.
Babaruhákat én is külön mostam/mosom még most is, kiskorában 30 fokon, most, hogy már nagyon piszkos, kímélő 40 fokon, csökkentett centrifugával. Mindig folyékony mosószerrel, én sokáig Perwoll-t használtam, de szerintem ezeket a Kid mosószerek is tökéletesen megfelelnek, csak kicsit drágák, így én kicsit lejjebb adtam a színvonalat.
Öblítőt nekem azt mondták, ne használjak, mégis használtam, mert nélküle nagyon durva tapintásúak voltak a ruhák, de mindig valamilyen Sensitive-t.
DM-es pelus majdnem ugyanolyan, mint a Libero, Rossmann-ost nem ismerem, pici korában biztos jó a DM-es, de én, nemrég újra kipróbáltam, éshát kényelmetlen nagy csomag volt a lába között, legalábbis a Pampers-hez képest.
Én a legjobban a Pamperst szeretem, de nagyon jó még a Fixies, csak kevés helyen kapható, ezek még éjszaka is tökéletesek, hosszabb időre.
Libero-ból nekünk egyedül a 2-4kg vált be, később már nem, folyton kifolyt a pisi, de másoktól is hallottam már, hogy fiúknál nem annyira jó, lányoknál viszont beválik. Viszont most, az XL-es Libero-t már megint szeretem, most azt használjuk.
Szóval szerintem ki kell próbálni, mindenkinek más válik be.
Ruhákból 56-osnál kisebbet ne nagyon vegyél, de szerintem egyszerre 5-6 body kell, ha nem akarsz mindennap mosni.
Mivel augusztusi baba lesz, szerintem 56-osból legyen mondjuk 3 rövid, 3 hosszúujjú, 62-esből viszont inkább hosszúujjú, de rövid is 1-2.
Lábas rugit mi jó sokáig használtunk, fél évig biztos, de éjszakára még tovább is.

Egyelőre ennyi jutott eszembe.


Babus

Kép
babus2005
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: