Új privát üzeneted érkezett!

Vanda :) Nagyon sok boldogságot kívánok a kis Majához, neked pedig gyors felépülést! Nagyon sokat gondoltam ma rátok!!!


Babus :) Mi volt a dokinéninél?[size=18][/size]

KépKép

KépKép
timika
 
 


Vanda!

Gratulálunk a kis Majához! Tudom, hogy nincs időd, de azért én türelmetlenül várok képet/képeket...

Pusza az egész családnak!

tjuca
 
 


Timika

Kristófnak mandulagyulladása lett, pedig múlt héten még csak egy sima náthája volt, szerintem a dokinéninél a váróban szedte össze, a múlt héten vagy 45 percig várakoztunk ott és össze-vissza köhécseltek ott a gyerekek, persze a kezüket nem tették a szájuk elé.
úgyhogy antibiotikum, köhögéscsillapító és hányáscsillapító kúp, ami tegnap este még sokat nem ért, mert 4-szer hányt az este, szerencsétlen megint éhesen, szomjasan aludt el, folyamatos köhécselés közepette.
És reggel is, 5 órától fél 7-ig csak köhögött, 2-szer kihányta azt a kevés folyadékot is, amit kapott, aztán nagy nehezen visszaaludt, és 8-kor, amikor ébredt, mint akit kicseréltek :D , azóta, egészen idáig 1-et!!!! köhögött, semmi hányás, (csak a hasa megy, kicsit), boldog, vidám, szeretrohamai vannak :lol: , puszilgat engem, a játékait, simogatja a TV-ben az állatokat, még főzni is tudtam tőle, addig elgyurmázott bent a szobában (az már más kérdés, hogy hogy nézett ki utána a szőnyeg :lol: ) vagy éppen segített nekem főzni, ő mosta meg a krumplikat :D , és ebédelt, nem is keveset, végre, ami nagyon nagy szó, mert manapság nagyon étvágytalan volt, egy nagy tányér krumlifőzeléket 3 fasírttal :lol: Most pedig horkol :lol: Kíváncsi vagyok mennyit :D

Írtam mailt :D

Babus

Kép
babus2005
 
 

 
 

Vanda!
Gratulálok Maja babához! Jó egészséget és sok-sok tejcsit kívánok nektek!


Tündi!
Én teljesen egyetértek babakocsi ügyben Babussal. Nekünk is olyan volt és nagyon utáltam. Vivi is úgyhogy már lassan egy éve porosodik a lépcsőházban. Ha lesz mégegy gyerekem, tuti veszek másik fajtát.

Most csak ennyire futotta..

Nicol

Kép
[/url]
fnikol
 
 


Sziasztok!

Vanda Majája
Isten hozott, élj boldogan ezen a világon! :) Mamádnak mielőbbi felépülést és jó egészséget, neked pedig a jó egészség mellett ügyes szopizást kívánok!

Köszönöm mindenkinek a babakocsi véleményeket, sokat segítettetek! Pierre C. babakocsiról végleg sikerült lebeszélnetek :)

Timika
Kiságynak nem akarok nagyobbat, hisz tudod, mekkora a fél szobánk, annyira fél, hogy még a 60x120-assal igencsak sakkozni kell a hellyel. És még valahová be kell majd rakni a fürdőkádat is, mert ugye fürdőszoba kilőve, és a babakocsit is be kell állítani még összecsukva is, mert ahhoz nagy, hogy az előszobában kerülgessük.

Babus
Kiságyból nem akarok átalakíthatót, tényleg a legegyszerűbb változat lesz, körbe rács, annyi variációval, hogy az alsó rács lejjebb helyezhető (de ez már alap). Szerintem a baldachinnal, fejvédővel, meg egy kis zsebes tartóval az elején/oldalán tök jól fel lehet dobni az egyszerű kiságyat. Na meg persze macis zenélő forgóval... ;)
Kristóf csini volt a húsvéti locsoláskor tényleg. Na megint egy extra játék nálatok: folyton felálló boxzsák. Tök jó :)

Juca
Elolvastam a blogban a dolgokat. Igazán hogy télen vagy nyáron használom-e majd többet a kocsit, erről most fogalmam sincs. Ha sikerülne olyat találni, ami újszülöttnek is jó, és 15 kilóig használható, az nem lenne rossz. "Puzzle" funkcióhoz nem ragaszkodom. Ezt a hasonfekvő funkciót nem értem sajnos, és elképzelni sem tudom, mire gondolsz itt. Le tudnád írni pontosabban? A "78 pontos" biztonsági övről megint csak nem tudok nyilatkozni, hisz mire ez kiderül, a babakocsinak szolgálatot kell teljesítenie :)
Kiságy: mint Timikának írtam, semmiképpen nem fog elférni a nagyobb méretű, és külön pelenkázó sem, ezért pelenkázó lap lesz a kiságyon. Sajnos ez van, 40 nm panel, az csak 40 nm, egy rendkívül pici félszobával. Pontosabban a beépített szekrényen kívül marad kb. 220x210 cm hely, és még az ajtónyílás is ezen a területen van, igaz, ez tolóajtóval megoldva, tehát effektív ez a legkisebb problémám. De már vannak elképzeléseim a berendezést illetően, végkifejletig azonban minimalizálni kell mindennek a méretét, lehetőség szerint.
Szerintem sem életbevágó pl. a baldachin, de nem igényel túl sok plusz költséget, így hogy én fogom megvarrni, viszont sokkal nagyobbat dob a szobán. A kókuszmatrachoz sem ragaszkodom, viszont hiszek benne, hogy valamelyest egészségesebb, mint a sima matrac.

Fogorvosi kezelések hatására már jobb a helyzet, jövő héten még vissza kell mennem egyszer, remélem, ez elég lesz :)
Tegnap terhesgondozáson minden rendben volt, most épp a köldökömig ér a méh :) Törpike napközbeni rendjét még nem sikerült bekalibrálnom, de hogy este fél 11-kor nagyon beindul minden nap, az fix :)
Ja, még azt szerettem volna kérdezni tőletek, hogy Törpike 90%-ban a job oldalon rugdalózik, igen ritkán érzem a bal oldalon. Biztos nem baj ez, csak olyan érdekes, talán csak ennyi helye van még? :) Szerintetek mi az oka ennek, ti is tapasztaltatok hasonlót?

Tündi
tündi30
 
 


Sziasztok :)
Ezer éve nem jelentkeztem, de azért olvasni szoktam :)

Vanda :)
Hatalmas gratula Majához :D Nagyon sok boldogságot és sok-sok tejecskét :)
Kép

Babus :)
Tényleg nagyon hugira gyúrtok :) Drukk hozzá :)
A múltkori sástói képeken felbuzdulva mi is ellátogattunk a hétvégén. Annamarival meg is másztuk a kilátót. Gyönyörű a kilátás onnan. Legközelebb nézd meg :)
Sajnálom, hogy Kristóf hányós. Remélem hamar abbamarad :)
Klassz, hogy Kristófnak ennyire tetszett az ovi :)
Nagyon sármos ez a pasi :D Tuti sok tojást gyűjtött a lányoktól :wink:

Mea :)
Nagyon édes Lívi, ahogy a csokinyuszikat pakolja :)

Edina :)
Viki olyan nagy már :) Látszik rajta, hogy már igazi hölgy :)

Tünde :)
Olyan jó olvasni a soraidat :) Örülök, hogy ilyen boldog kismama vagy :)
Óvatosan azzal a takarítással!
Nagyon szép pocakod van :)
Babakocsi: Nekünk Bergon van. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Hatalmas a fekvőfelület, ami vízszintesig dönthető, nagy bevásárlózsákja van, nagy kereke, bolygósítható elsőkkel, két irányból tolható, állítható tolókarja van. Vannak légkondicionáló rekeszek benne, szúnyogháló és egyéb luxusok :D A lábzsákja is szuper. Nagyon strapabíró, most hétvégén még az erdei helymenet is simán bírta :D Ha jól emlékszem 36 ezerért vettük. Egyetlen baja talán az, hogy nehéz :D
Ha gondolod teszek majd fel képet :)
Juca Kingájának kabriózása: Juca remélem nem baj :wink:
Kép

Nikol :)
Drukk nektek is a kistesóhoz :)
Jó lehetett látni az örömöt Vivi arcán, ahogy a tojásokat keresgéli. Gyerek korom óta erre vágyom. Remélem Annamariéknak még része lesz benne :)

Szép álmokat :)

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Annácska!

Persze, hogy nem, bár engem lehetne satírozni.

Tündi!

Nem azt mondtam, hogy fölösleges a baldachin, mert azért a dizájn is fontos, hanem azt, hogy nálam elsőbb a praktikum. Mivel én magas vagyok, ezért nekem nem gáz a hajolgatás. Viszont a legtöbb pelenkázót én baromi kicsinek találtam, és ezért nekünk pelenkázó feltét van.
Kocsival kapcs. Van ezerötszáz féle, vedd végig, hogy minek kell hogy megfeleljen.

A mi pref. listánk így nézett ki:

-fel tudjam vinni emeletre gyerekkel napi málhával (csak tej, üccsi, ezaz)- ezzel már kilőttük a legtöbbet
-könnyűsége ellenére bele merjek tenni egy újszülöttet, tehát legyen kényelmes is
-azért ne csak a pláza kövén tudjam tolni, hanem min. göröngyökön is (könnyű viszonylag nagy kerékkel) na ez volt a legütősebb, mert itt Dunakeszin hát falusiak az útviszonyok
a többi már csak ehhz jött. Bementünk a boltba, jó sokat próbáltunk, Kofa majdnem megvett egy használt kocsit gyerekestül :-) az volt a legjobb.
Aztán "használtan" vettük.

Ti is zongorázzátok végig, hogy mi kell. Próbálgassátok, és hajrá.

Én egyébként meg vagyok elégedve a PC sportkocsivel, de itt már más szempontjaink voltak, és bele próbáltuk a kölket. :-)
Kép
Kép

tjuca
 
 


Sziasztok!

Ketszer megjartuk a Heim Palt. Attikanak begyulladt a futyije, de annyira, hogy ketszeresere megnott. A jatszoteren elkezdte, hogy faj, faj, faj, de mire beultunk a babakocsiba elhallgatott. AZtan itthon fekudt az agyon, es megint elkezdte, de most visitva. Berohantunk a gyerek rendelobe, ahol szegenykemnek hatrahuztak, es ossze vissza nyomkodtak. Majd kozoltek, hogy nem tudjak a gennyet kinyomni, menjunk a HP. Ott egy szonda nevezetu, hosszu, fem palcaval szurhattak fel. Hat lanyok, senkinek nem kivanom, hogy hallja a gyereket igy orditani. De ettol sem lett konnyebb. Tegnap is visszamentunk. Na akkor is megkinoztak. Raadasul most folyik az orra, hasmenese van. Minden kakilas elott uvolt, hogy segits, segits, faj, faj, megint. Az idegeim kikeszultek. Meg jo, hogy el tudott tegnap anyukam jonni, mert Andrisra semmi idom. Eddig sosem volt futyi problemank.
Most mar Andris is tusszog, hihetetlen. Meg egyszer ujra kezdenem, csak akkor szulnek, ha Atti beszokott az oviba, es ott jol erzi magat.

Lehet, hogy elmegyunk Pecsre, ezert most egy ujabb idore eltunok.

Sziasztok!
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Edina

VIKINEK NAGYON BOLDOG 2.SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!!! :lol:

Kép



Annácska
Utólag Petinek is nagyon boldog szülinapot :lol: Azt hittem, nem olvasol minket, azért nem írtam :oops:

Judit
Nem irigyellek titeket :( Szegény Atti :( És jobbulást a gyerkőcöknek! Neked pedig kitartás!
Valamikor nekünk is lesznek majd fütyigondjaink, mert Krizsnek is le van tapadva a bőr rajta, de dokinéni szerint még várhatunk vele 3 éves koráig, de én is rettegek attól, ahogy csinálni fogják :(


Juca
Nagyon jópofa Kinga így hason a babakocsiban :lol:


Rólunk:
Kristóf még mindig hány, de csak és kizárólag este. Tegnap volt a 14.este, egymás után, amikor hányt. Manapság az a divat, hogy fürdés után, még ott helyben a fürdőszobában :?
Pedig, kb. 6 körül vacsizik, és nagyjából másfél-2 óra telik el fürdés utánig, amikorra ugye kihányja, és, ekkor még a tápit meg se itta, tehát véletlenül se lehet arra fogni.
És már szinte nem is köhög, mondhatni tök jól van. Egyik percben még nevet, másik percben száj tát és minden jön ki, fel se lehet rá készülni, aztán fél pillanat és már semmi baja sincs, nevet megint tovább.
Mintha már rutinszerűen hányna.
Már fél kg-ot fogyott. Ma megint megpróbáltam a Tűzoltó utcai dokinénit felhívni, de nem volt bent, legközelebb szerdán lesz elérhető. Akkor már valahogy utolérem, és kérem, hogy legyen meg az a neurológiai vizsgálat és bármi más is, ha van még valami ötlete, bár tudom, már szinte minden lehető vizsgálatot elvégzett. De ez így akkor se mehet tovább. A hányásba betegszik majd bele.
Kiakasztó ez az egész.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Judit
Ez a gyulladás mitől volt? A letapadástól? Ezt lehet tudni? Mielőbbi gyógyulást kívánok Attinak, elég horror dolgokon ment át, ahogy leírtad... :( Meg ti is :(

Babus
Kristóf hányása is elég durva. Ez még a dokinéninek is fejtörést okozhat, hogy látszólag jól van, legalábbis jó a közérzete, aztán kövekező pillanatban meg taccs, majd folyt.köv. nevetés. Én még ilyet nem is hallottam, megmondom őszintén. Elhiszem, hogy ebbe te is kikészülsz. De kaja után 2 órával hogy tudja kihányni a vacsiját? Akkor már rég nem kéne a gyomorban lennie, nem?

Amúgy szép hétvégét mindenkinek! :)

Tündi
tündi30
 
 


Ja, a babakocsi téma :)
Alapvető szempontok már megvannak egyébként, és most kinéztem egy újabb típust :) Már nem részletezem, biztos az agyatokra megyek vele :) Lassacskán kialakul az ideális babakocsi képe a számomra :)
Inkább másról kérdezlek titeket: Avent kézi mellszívó 2 db 125 ml-es tejtárolóval? Egyáltalán Avent termékek? És még milyen márkák vannak? A Chicco-t tudom.
Köszönöm! :)

Tündi
tündi30
 
 


Sziasztok :D

Tündi
Nem tudom, hogy miért hány vissza mindent még órák múltán is. De az izotópos röntgenen nézték a gyomor ürülését is, órákkal az izotóp elfogyasztása után és azt mondták, minden oké.
Egyébként a mai este, egyelőre, azt a verziót támasztja alá, hogy tényleg pszichés ez a dolog.
Ma este megfogadtam, terelni fogom ezerrel a figyelmét.
Kádból kifelé jövet már megkezdtem, adtam a kezébe egy karácsonyi csengettyűt, és kértem, hogy azzal csengessen és meg énekeltem rá :lol: Nyugodtan nézzetek hülyének, de jobb ötletem nem volt, és az éneklést meg imádja, így daloltam neki végig, minden hülyeségről, szabadon :lol: , amíg fel nem öltöztünk.
Utána a tápiivás közben bekapcsoltam neki a TV-t és nézte a Sztárok a jégen-t én meg dumáltam neki, hogy majd anya is megtanítja őt korizni egyszer, meghogy ez milyen szuper, stb.
Miután megitta a tápit, irány a szobába, közben duma még mindig, arról, hogy ki milyen színű korcsolyát fog kapni, ezt nyomattam neki vagy 15 percig aztán irány az ágy :D Egyelőre ott énekel magában, boldogan. Reméljük nem látom viszont a vacsit... :lol:

Amúgy szerintem nem untatsz minket a babakocsis és egyéb témákkal :lol:
Avent termékekkel én meg voltam elégedve, nekem is Avent mellszívóm volt, bár én sokat nem használtam. Nem rossz, bár ha rengeteget fej valaki, akkor "kicsit" fárasztó pumpálni, nekem a kezem leszakadt tőle.
A Chicco-n kívül még van Medela (vagy valami ilyesmi) márkájú is, úgy tudom, az se rossz.
Avent cumisüveget is nagyon szerettem, kis korában Kristóf abból ivott, jó, mert nagyon lassan jön belőle a tejcsi/tea, így nem nyel annyit levegőt, és nem fáj a pocak. Később pedig variálhatod egyre nagyobb lyukú cumival (bár a többi márkát is), de én ajánlom az Avent cumisüvegeket :D
Viszont az Aventből a melltartóbetétet nagyon nem szerettem, mert nagy bumszli volt, simán látszott, nekem a Fixies melltartóbetét vált be nagyon-nagyon :D
Remélem kicsit segítettem :)


Babus

Kép
babus2005
 
 


Tündi
Ha van kedved bogarászni, a következő oldalakon sok hasznosat és érdekeset találsz:

- http://babakocsi.lap.hu/
- http://babaapolas.lap.hu/
- http://bababiztonsag.lap.hu/


Babus

Kép
babus2005
 
 


Elaludt :lol: És nem hányt :lol:
Lám-lám, nem jutott eszébe... Cseles srác, tudtam én :lol:
Holnap is bevetem ezt a módszert, igaz, hogy lezsibbadt a szám, de ha ez kell! :lol: Elfelejtetem én vele ezt a hányósdit! :lol:

Kép
babus2005
 
 




Sziasztok:)

VANDA:)

Gratulálok MAjához,épülj fel gyorsan,sok- sok tejcsit a kicsi MAjának!!!
Aztán ha haza értek jelentkezz!!!!!!!!!!

Judit:)

Borzasztó lehetet amin keresztül ment Atti na,meg persze ti is!!!
Remélem mostmár jobban van??!!!
És nem mondták,hogy mitől lehetet ez a fütyijével????
Még szerencse.hogy anyud tud vigyázzni Andrisra!!!
Probálj egy kicsit pihizni bár tudom nem lehet könnyű most neked!!!

Babus:)

Köszönöm Viktória nevében is a szülinapi köszöntést:)
Nem semmi ez a hányás!!
Sajnálom nagyon Kristófot,nagyon gyenge lehet ettől a sok hányástól:(

Figyi, ha ez beválik,hogy eltereled a figyelmét és akkor nem hány akkor én minden este énekelnék neki egy kicsit ,ha ettől nem hány.
De akkor ez tényleg pszichés alapon lehet:(
És egyébként napközben sokat eszik??
Gyors felépülést Kristinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
És neked is sok energiát!!!!!

Tündi:)

Láttom már készülőben van a babaszoba!!!!!!
Igaz milyen JÓ ÉRZÉS?????
Még nem tudjátok a baba nemét, vagy nem is akarjátok tudni csak amikor majd megszületik???

Rólunk röviden:)

Hála IStennek Vikim nem beteg:) kipp-kopp
Habár egy kicsit folyik az orra de az semmiség!!!
A hiszti is kezd javulni,mert ritkul SZERENCSÉRE de nem akarom el kiabálni!!!!

A kiscsaj 12 kg és 85 cm
nem rég mérekeztünk meg.
Mindent megeszik, mostanában nem válogat,imádja a csokit:)
Hát ennyi rólunk........,telnek a mindennapjaink

jaja:)
Voltunk beiratkozni az oviba,oda ahová énis annó jártam:)
És ugyan azok lesznek Vikinek is az ovónénijei akik nekem voltak:) :) olyan jó érzés volt, és meg kérdezték,hogy a Viktória is olyan ki eleven amilyen én is voltam :oops:
Hopsz:)
De a lényeg ,hogy már felvették megvan a helye az oviba!!!
JŐvő szeptembertől mehet:)

puszi
Kép
Kép
Kép
Kép
sziasztok

Kép

Kép
edinka
 
 


Edina
Nagyon ari a kis szülinapos :lol:
És nem semmi, hogy ugyanazok lesznek az óvónénijei, mint akik neked voltak :lol:
Az én régi ovim már vagy 10 éve bezárt, az óvónénik pedig már rég nyugdíjasok :?
És örülök, hogy hiszti téren már javultok :D

Egyébként érdekes, de Kristóf nincs legyengülve a sok hányástól, egyedül a pocakját fájdalja néha, de amúgy ereje teljében van, már 95cm, 14,5 kg, igazi energiabomba, boldog, mosolyog, relatíve jól eszik, bár most a betegség miatt kicsit csökkent az étvágya.
Úgy látszuk, jól bírja :lol: Pedig ezt szerintem sok felnőtt se bírná huzamosabb ideig.
És a terelés-éneklés menni fog továbbra is, most épp együtt fürdenek a pasik és mondtam Apucinknak, hogy szóljon, ha mennem kell, nem sok kedvem van, mert hulla fáradt vagyok, Krizsi reggel óta semmit se aludt :( , egész nap takarítottunk, meg végigmotorozta a fél várost, közben esett egy óriásit, száguldott a motorjával, és jött egy bukkanó, a motor felakadt ő meg átesett a motoron, arccal bele a földbe, viszont akkora hatalmas mázlink volt, hogy nem betonra esett, hanem jó puha füves földre, meg se kottyant neki, még meg se ilyedt, ellentétben velem, mert amikor láttam, hogy zuhan át a motoron, a vér megállt bennem. Még belegondolni is rossz, ha betonra esett volna arccal :?
És még most is pörög 1000-rel én meg már a halálomon vagyok, de ez van :?


Babus

Kép
babus2005
 
 


Tündi!
Engem se untatsz a babakocsi témával :) Ha majd meglesz a végleges modell írd meg légyszi. Kiváncsi vagyok melyiket választod. Az Avent nekem is bevált, de tényleg nehéz sokat pumpálni. Én Vivinek 2 hónapig fejtem vele tejet mert nem akart ciciből szopizni és nagyon jó volt, lassan apadt tőle a tejem. De tény hogy 2 hónap után inhüvelygyulladást okozott a kezemben. Ha sokat kell használni jobb az elektromos. Melltartó betét esetén Babussal értek egyet a Fixis sokkal jobb.

Babus!
Éneklés szuper ötlet. Ha ez kell Kristófnak akkor csak rajta. Jó hogy találtál valami megoldást.

Edinka!
Boldog szülinapot kívánok Vikinek! Nálatok hogy-hogy ilyen korán kell beiratkozni az oviba?? Nekem itt azt mondták ráérek jövő tavasszal és akkor ösztől mehet is.
Nálunk is javul a hiszti. Ha rákezd vagy odamegyek és mondom neki beszéljük meg mi a baj és akkor segítek neki, erre sokszor abba is hagyja és játszik tovább. De az is bejött, hogy ha el kezd hisztizni, akkor mondom neki, hogy nem szeretem a hisztis gyerekeket és arrébb magyek beszélgetni a babájával. Fél perc se kell és már ott van ő is és játszik velem.

Amúgy jó súlyban Viki. Mi ehhez képest le vagyunk maradva Vivi csak 9700gramm és 88 cm.

Vanda!
Remélem már lassan hazakészültök és akkor írsz pár sort hogy vagytok.? Nagyon kiváncsian várjuk a Maja képeket.

Nikol

Kép
[/url]
fnikol
 
 


Sziasztok :D

A Pierre Cardin ismét bizonyított :evil: , tegnap kitört a babakocsink első kereke :evil: , sima, egyenes járdán, csak úgy, menet közben... Nem bírta volna még ki azt a kis időt, amíg még használjuk?!
Ma Apucink megpróbálja valahogy helyrehozni, de csak egyszer szabaduljak meg tőle :evil: Egyébként egy ismerősünk is pont ugyanígy járt a pont ugyanilyen Pierre Cardin sportbabakocsijával :? Tehát úgy látszik, ez PC specialitás :?


Hányás:
Tegnap is bevállt a terelő hadművelet :lol: Tegnap se hányt Kristóf :lol: :lol:



Most csak ennyi, mert fári vagyok, ma dolgozni voltam, meg éhes is vagyok, majd holnap jövök :D


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok Lányok,


Vanda :)
Gratulálok a kis Majához! Csatlakozom Jucához, várjuk a fényképeket!!! :)

Juca :)
Nincs még Skype-otok otthon??? (kérdezd meg Kofát, ő biztosan tudja, mi ez... :))

Edinka :)
Utólag is boldog szülinapot Vikinek!

Babus :)
Örülök, hátha sikerül Kristófnak leszoknia az esti oda-nem-illő műveletekről... :(

Annácska :)
Hogy vagytok? Mekkora Peti baba? Miket csinál?

Lányok,
Tudtok jó helyet gyerekes nyaraláshoz??? (gyerekmedence, játékok, kiságy, gyereketetőszék, kb ennyi)
(Kolping hotel teljesen tele van egész nyárra :()
Olyanra gondoltunk, ahol van gyerekfelügyelet is 1-2 órára, és külön szobába tudjuk altatni Laurát (pl. nappaliban egy apartmantban).

Ha van jó tapasztalatotok, kérlek, írjátok meg! (Sonnentherme naggyon drága... Ha jól számoltam, egy sima kétágyas szoba 50e Ft/éjre jönne ki...:()

Puszi

KépKép
unique
 
 


Sziasztok!

Unique :) Hogy vagytok? Kiderült végül, hogy mik voltak azok a kiütések Laurán?
Tavaly mi Zalakaroson voltunk a Hotel MenDan-ben (remélem jól írtam), nekünk nagyon bejött, sztem nézzétek meg neten.
Ti meg nem akarjátok letölteni esetleg az msn-t?? :D :D :wink:

Babus :) Nagyon ügyes vagy, hogy rájöttél, hogy lehet kicselezni Kristófot :lol: Remélem továbbra is be fog válni a figyelem elterelés :lol: Az az esés még így leírva is szörnyű volt :(
Emiledre igyekszem holnap válaszolni, hétvégén nem voltunk itthon.

Ezvicc! Nagyon nagyon sajnálom a kis Attit, rengeteget szenvedhetett a kis drága! :cry: :cry: :cry: Mit mondtak, mitől gyulladhatott be a kukija?

Tündi :) A babakocsi kérdés engem is nagyon érdekelne ám :lol: :wink: Melyik tetszett meg?
Mellszívóból én ismerem az Aventet (most már lehet elektromosat is kapni), a Chiccot, a Medelat (Medela Mini Electric), a Tigexet és a Pesztonkát.

Vanda :) Csatlakozom a képet kérők táborába :lol: :lol: Remélem mindannyian jól vagytok!!!

KépKép

KépKép
timika
 
 


Sziasztok!

Júúúj szupik a képek és tündériek ezek a gyerkőcök, mind egytúől egyig :wink:

Tünde!

A Medela elektromos nagyon profi mellszívó!!!
Én ugyan sokáig nem tudtam használni, nem volt mit fejni de nagyon jó!!!Ajánlom!Szerintem elektromos jobb, mert valóban fárasztó sokáig szívni kézivel.

Babakocsiban ajánlom az ABC designokat, nekünk nagy terepkerekekkel volt azt hiszem GENIO.hát az valami profi, tömör csupa anyag, de rossz utakra jó és vidéki sétákra.
Van ennek egy Novus változata talán most akciós a BABAOUTLETBEN(www.babaoutlert.hu)Pesten.
ez kétfunkciós, de úgy hogy nem kell levenni a fekvőst a sportkocsis részt emg feltenni, mint a miénken, de ugyanúgy ABC és szintén nagy gumikerekű!
Fantasztikus, én ilyet vennék most!!!!

De pici babához szupi.

Később nekem a legjobban sportkocsikban a Chicco Ponnee vált be, szuper, kicsi könnyű, nagy bevásárlóháló, majdnem vizszintesig dönthető és jól megy rossz terepen is és bolygosítható.
Városba is ideális!!!(Kb. 6-7 hós kortól, ha már ülhet a baba)

Van tapasztalatom, mertg én folyamatosan eladtam és vettem hazsnáltan másik kocsit és ez a kettő vált be, ezeket meg is tartottam :lol: :lol: :lol:

Szóval hallgass rám :wink: :wink: :wink:

Babus!

Egy ismerősünk Pierre-jánek is kiesett a kereke :(

Mea
mea
 
 


Igen akciós elvileg még, nézd meg a honlaon!!!(40.000 körül)
azért akciós, mert kifutó termék már de szerintem tuti és jól is néz ki, olyan mint a Bergon csak sokkal szebb, jobb!!!
Az ABC nagyon jó német márka!!!

Mea
mea
 
 


Ja és ha emellett döntenél, és majd egyszer lesz második gyerkőcünk 4 év múlva kb. akkor szívesen megvenném majd tőled :lol:

Mea
mea
 
 




Sziasztok:)

CSak gyorsan beugrottam meg irni,hogy apával ugy döntöttünk,hogy
mégis válalunk kistesót,szóval ne menjek vissza dolgozni.
Ugyhogy következő hónaptól már nem szedem a gyógyszert:)
De még azért 2 hónapot szeretném ha védekezznénk:)

Tudom szédültnek tartotok, hogy nem tudok dönteni mit is akarok:)
De ez már végleges...........
puszi
:roll:

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok!

Babus
Nagyon ügyi vagy ezzel a figyelem eltereléssel! Nem semmi, leleményes ötlet! Drukkolok, hogy hosszú távon beváljon! Köszi a sok infót Avent és egyéb cuccokról, a linkeket is, igyekszem majd átböngészni.

Edina
Igen, nagyon jó tervezni a babaszobát, jó készülni. Azért nem tudjuk a baba nemét, mert a 18 hetes UH-n nem látta a doki, legalábbis ezt mondta. Legközelebb 4D-re megyünk 27-28 hetes körül, akkor rá fogunk kérdezni. Viki nagyon édi kiscsaj, ovi kérdésben már most dönteni kell meg beírtakozni?!?!!??!??!?

Timika
Hogy vagytok? Hamarosan műtét?
Az új kinézett babakocsinak nincs igazán ismert neve, legalábbis nem nagy márka, és most nem is emlékszem rá, majd később megírom, ha ismét megnézem. A lényege, hogy közepes méretűek a kerekei, első bolygosítható, hátul fékezhető, átfordítható tolókar, később sportkocsivál alakítható, tehát állítható ülés és asszem 3 fokozatban a lábrésze is. Tartozéka az esővédő, meg még valami, és ez hordozó nélkül van. Szine középkék, nem tudom, rendelhető-e más színben is, de ez igazán a legkevesebb.

Mea
Köszi az ötletet, erről az ABC márkáról még egyáltalán nem hallottam, utána nézek.

Na ha már ilyen kedvesen segítetek nekem, akkor traktálok mindenkit további kérdésekkel :) Ma is tanultam valami újat: elektromos mellszívó. Azon gondolkodom, érdemes-e egyáltalán előre beszerezni akár a kézi változatot, hisz honnan tudjam, mennyi tejem lesz? És ha egyáltalán nem használom majd (bár remélem, nem így lesz), akkor pénzkidobás. Kb. milyen árban van az elektromos? Mert a kézi Avent szettet én meg tudom venni kb. 10 ezerért, az szerintem jó ár. Gondolom, közel ennyiért nem lehet kapni elektromosat.
Valamint érdekelne, hogy légzésfigyelőről mit tudtok? Ilyet szeretnék majd venni, csak azt nem tudom, megéri-e megvenni, vagy inkább kölcsönözze az ember. A baba mennyi idős koráig célszerű használni?
Most hirtelen ennyi kérdésem volt :)

Tegnap nem voltam jól sajnos, vérnyomásom majdnem ájulásig leesett, egész nap feküdtem, aztán görcsöltem is. De semmi vérzés!!!!! És nem erőltettem meg magam, nem volt mostanság nagytakarítás. Na erre bejelentkezik a védőnő (első látogatás) fél 10-kor, hogy fél óra múlva jönne. Mondom ne jöjjön, mert nem vagyok jól, és akkor még azt hittem, le tudok menni a piacra a pékségbe. Persze nem mentem le, később sem, végül a 11 órában maradtunk. Jött is, 25 perc múlva meg ment. 1-2 dolgot megbeszéltünk, nagyon sokminden nem történt, nem is értem, mért jött, mert igazán körül sem nézett. Gondolom, ahogy bejött, látta hogy nem putriba hozzuk haza majd a babát, aztán ennyi elég is volt neki a környezettanulmányból :) Látogatása után is feküdtem egész nap, este 6 körül lettem csak jobban. Hát ez egy ilyen nap volt. Ma már tök jól ébredtem, úgyhogy mindjárt életem első szalagos fánkját megsütöttem, már régóta kívántam nagyon, és irtó fincsi lett, de sajnos nekem elég kevés jutott... ;) Aztán mentem fogorvoshoz, újabb kínzás következett, a fogíny gyulladásom csiga lassúsággal gyógyul csak. Úgyhogy holnap is megyek, és lehet, hogy fel kell nyitnia a doktornőnek, vagy egyebek….. Áááááá nem nagyon félek :)

Jó éjt mindenkinek!
Puszi

Tündi
tündi30
 
 


Edina
Gratulálok az elhatározáshoz, és nektek is nagyon drukkolok! :)

Tündi
tündi30
 
 


Tündi!
elektromosra szavazok, mert tényleg drága, de utána simán el is tudod adni.
Nekem Medela volt és én használtan vettem babaszoba.hu-n, ott amúgy is rengeteg szuper dolgot tudtam venni anno!!!

Edina!
Hajrá kistesó project!!!!!

Mea
mea
 
 


Tünde!

Ezt találtam babaszobán-adok veszek-egyéb között

Eladó AVENT ISIS elektromos mellszívó novemberig garanciális

Kézben fogható mellszívó,amely ugyanolyan hatékony mint a kórházi elektronikus mellszívók, mégis könnyebben kezelhetô és szállítható. Akár elemrôl,akár elektromos áramról üzemeltetehető. Mindent tartalmaz,amire szüksége lehet az anyatej fejéséhez,tárolásához,szállítá ához és etetéséhez.

Tartalma:
- 1 db mikroszálas,,hôszigetelt útitáska (teljesen új, bontatlan),
- 1 db anyatej tároló (teljesen új)
- 2 db jégakku,,
- 2 db steril etetô cumi utazó készlet,,
elemtartó,csatlakozó kábel,
- alkatrészek a mellszívó kézi pumpaként való
használatához,ha nem lenne elektromos áram.
- + apró ajándékok

Ár: 20.000.- (új ára 35.000.-)

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Megjottunk, vasarnap ota itthon vagyunk es most volt idom is vegre nagyjabol vegigolvasni benneteket!!!

Koszonom a sok gratulaciot es drukkot, nagyon jol esett!

Tul vagyunk a muteten, a masfel napos csuszassal elertuk, hogy mar alig vartam, hogy betoljanak a mutobe es vegre megcsinaljak a mutetet. Nem gondoltam volna, hogy ez lesz belole. Szanalmas volt ez a masfel nap, es nagyon elszomorito, hogy mindent meg lehet csinalni ma az egeszsegugyben es senki nem rugja jol ....-ba ezeket az elkenyeztetett kiskiraly orvosokat, aki eldontheti, hogy nincs kedve atjonnii egy spinalis erzestelenitest beadni, ha nem surgossegi eset vagyok. Napkozben nem volt anesztes, rendben van, de hogy delutan fel 4-tol, ugyeleti idoben, amikor mar nincsenek kiirt mutetek, csak varnak a surgos esetekre, nincs kedve valakinek atjonni egy feloras rutin mutethez, ez tobb, mint felhaborito.
A dokim mar felhivott 2 kulsos anesztest is, penzt ajanlott nekik, de azok is azt mondtak, hogy oket nem erdekli a penz. Ja kerem, akkor hadd ne sajnaljam a mai magyar orvostarsadalmat. Ez az en velemenyem, bocs, ha valakit megbantottam vele...

Egyebkent szerencsere jol vagyunk, vegulis 18-an delutan 16:03-kor szuletett meg Maja. Nagyon edes es nagyon erdekes dolog egy csaszart is megelni egy sima szules utan. Ez olyan csiribi-csiriba volt nekem: nincs meg gyerek, itt a gyerek :lol:

Szerencsere nagyon jol eszik, van tejem is rengeteg, sajnos ujra fejnem kell, pedig megfogadtam, hogy most nem fogok, megprobalom tenyleg beallitani ugy a mennyiseget, ahogy a baba kivanja, de nem megy. Annyi tejem van, hogy ha a minimalisat fejem csak le, hogy ne durranjanak szet a melleim, akkor is napi 200ml-t fagyasztok le. Maja pedig 60-80-akat szopik, szerenscere siman megy a dolog, kiveve, hogy jol kisebesedett a mellem es nagyon faj, igy megint bimbovedovel szoptatok, igy valamivel kimeletesebb a dolog.

Nehany napig fel volt borulva Maja ejjele-nappala, de az elmult 2 ejszakank nagyon nyugodtan telt, egyszer ketl csak szopizni es aludt is vissza. Nem tudom, merjek-e bizakodni, remelem az elso 4-5 atorditott ejszaka utan inkabb ezt az iranyt kovetjuk majd.

Hat most ennyi rolunk!

Mi van a kisteso projektesekkel? Edinka nagyon orulok, hogy te is kozejuk tartozol!

Judit,
hogy vagytok? Futyije rendbejott Attinak? Most hatrahuztak neki es ezennel nem is lehet tobb gond vele vagy meg kell csainalni majd neki a korulmetelest vagy mast?
Rank is var meg ez a gond, en is rettegek tole nagyon.

Boldog szulinapot utolag is Vikinek, es lehet, hogy tevedek, de Vivinek nem ma van a szulinapja?

Nekem Avent Isis mellszivom van, kezi es szuéerul funkcional, egyaltalan nem faj a kezem tole.
Legzesfigyelonk is van, Baby Controll cimu, ez is tokeletes darab. Viszont nincs osszehasonlitasi alapom, ugyhogy lehet, hogy nem realis a kep :D

Babus,
ez a hanyas dolog hihetetlen, hogy psziches is lehet. Azert fura, mert ez neki is nagyon rossz lehet. En mondjuk meg az eletben nem hanytam, de mindenki remtorteneteket mesel a hanyasairol.

Na befejezem, igyekszem kepeket feltenni Majarol, csak nekem ahhoz kell a ferjem :oops:

Sziasztok,
Vanda
vanda72
 
 


Tündi :) Avent kézi mellszívót és Angelcare légzésfigyelőt tudok nektek kölcsönadni, emiatt ne vegyetek, majd megbeszéljük, hogy hogy lehetne hozzátok eljuttatni.

Vanda :) De jó, hogy jelentkeztél!!! Nem írtál a császárról, hogy viselted végül? Klassz, hogy ennyi tejed van és Maja ilyen jó alvó! Kristóf még a mai napig többször kel éjjel :(
A csaszit magát hogy viselted?
Eü no comment :evil: :evil: :evil:

KépKép

KépKép
timika
 
 




SZiasztok :lol:

Vanda:)

Örülök,hogy jelentkeztél.
Remélem rendeződnek majd lassacskán az éjszakáitok is!!!
Nekem anno Viktória 4 hónapos korától aludta végig az éjszakákat.
De sztem azzal nincs baj,ha felkel szopizni de utánna vissza is aludjon:lol:
Én ezt mindig ugy oldottam meg,hogy gyorsan megszopiztattam őt de
ugy hogy nem kapcsoltam villanyt így "álmában" szopizott és utánna vissza is aludt,néha sztem kellenek az ilyen praktikák:)

Egyébként szivesen fogadok fius anyukáktól praktikákat kisfiú ügyben,mert majd nagyon- nagyon kisfiút szeretnénk:)

Tudjátok ki jutott eszembe STELLA????
Tud valaki róla valamit!!!

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok!

Futykos rendben szuperal. Meteles NEM lesz, ez nem is merult fel, hala Istennek. Viszont most a kicsikkel egyutt betegek vagyunk :oops: Hihetetlen, a baj csostul jott.

Ami a leginkabb elkeserit, hogy magamat hibaztatom Andris betegsege miatt, mert ha tudnam szoptatni rendesen, akkor biztos nem kapta volna el Attitol. Hihetetlen, de ugy nez ki tapszeres lesz :( Nekem ez azert rossz, mert Attit 14honapos koraig szoptattam, es meg akkor is napi 5szor . Szerettem volna Andrisnak is megadni, de rossz szopizo, nem szivja meg rendesen. Mar mindent megprobaltam. Ez van. A doki nenink nem javasolta, hogy anyatejet irasson fel, rosszak a tapasztalatai.

Mindegy, ez van, ma amugy is negativ hangulatban vagyunk. Nem is kesergek, inkabb elhuzok.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok :D

Judit
Jobbulást nektek!!!
Az pedig butaság, hogy magadat hibáztatod.
Minden gyerek más, Andris ilyen, nem akar szopizni, te mindent megpróbáltál, ettől még ugyanolyan jó anya vagy, fel a fejjel :D
Ha tápszer, hát tápszer, attól még ugyanolyan szép és egészséges gyerkőc lesz :D
Én már nem nagyon hiszek abban, hogy egy anyatejes baba feltétlenül egészségesebb, mint egy tápszeres. Nekem ugyan nem volt elég a tejcsim, de 8 hónapos koráig hordtuk Kristófnak az anyatejet, ebből fél éves koráig kizárólag anyatejet kapott, csakis 6 hónapos kora után pótoltuk ki neki tápszerrel, de nem kellett sok, mert 400-500ml anyatejet még akkor is kaptunk. És lám, mégis milyen beteges.
Egy másik topikban egy lánynak a Kristóffal egyidős fia tápszeren nőtt fel, és komolyan mondom, 2-3 náthán kívül még az életben nem volt semmi baja.
Nekünk egyébként semmi rossz tapasztalatunk nem volt az anyatejgyűjtőből kapott tejcsivel kapcsolatban. Egyetlen egyszer fájt csak tőle a pocija Kristófnak, húsvét után, gondolom az illető anyuka jól bekajált, de soha többet a 8 hónapon át semmi probléma nem volt. Nagyon odafigyelnek ott a dolgokra, hisz akármiért ők sem fizetnek ki az anyukáknak több ezer Ft-ot, merthogy ugye pénz jár annak, aki ad le tejet.


Edina
Fiús praktika, a két legbeváltabb:
-pont tüszőrepi idején kell együtt lenni, véletlenül sem előtte 1-2 nappal
-lúgos hüvelyöblítés, szódabikarbóna vízbe és azzal, a pontos arányt fejből nem tudom fejből, majd utánanézek, ez azért jó, mert a lúgos közeg a fiú ivarsejtek mozgásának kedvez, a savas viszont a lánynak
Ezt a kettőt Czeizel Endre írta, hogy ezek tudományosan megalapozottak.


Többre most nem futja, jönnek a fiúk pancsiból.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Judit
Jobbulást az egész családnak! Ne idegeskedj a szopizás miatt, ha tápszer kell, azzal is fel fog nőni a baba.

Mea
Köszi a leírást, jól hangzik! :)

Vanda
Húúú de boldog lennék, ha nekem is ennyi tejem lenne majd :) Ha tényleg ilyen szuper marad minden éjszaka, hát igazán szerencsés vagy! :)

Edina
Stellát hamarosan felhívom, ha tehetem, meg is látogatom majd őket. Biztosan nincs ideje ide írni, a 2 kissrác minden idejüket lefoglalja :) De múltkor mondtam neki, hogy várjuk itt is, de érthető, ha nem tud jönni.

Timika
Húúúú ez nagyon jó felajánlás, köszönöm szépen, a részleteket megbeszéljük, fel foglak hívni! :)

Tündi
tündi30
 
 


Ja, fogorvos. Hát nem úsztam meg a kisebb szájsebészeti beavatkozást. Bár a gyulladás mára szépen lement, éppen ezért a doktornő érzéstelenített és eltávolította a felesleges vadhúst. Most olyan ott, mintha lyuk lenne, pedig nem is :) Nem ecsetelem tovább, nehogy valaki rosszul legyen a monitora előtt :), de remélem, most már véglegesen le van tudva ez a problémám :)

Szép estét!

Tündi
tündi30
 
 


Sziasztok :D

Folytatom a tegnap esti levelem, mert akkor nem nagyon volt időm írni :D

Vanda
Nem semmi, hogy mik mennek manapság a kórházakban :shock:
De végülis most már a lényeg, hogy jól vagytok, ortthon vagytok :D , szuper, hogy ennyi tejed vanés hogy Maja ilyen jól eszik :D
Képeket pedig nagyon-nagyon-nagyon várjuk!!!!!!!! :lol: :lol:


Tündi
Örülök, hogy már jobban vagy :D Vigyázz nagyon
magatokra :D Fogdokihoz pedig kitartás! :(

Légzésfigyelőből szerintem az Angelcare szuper, úgyhogy Timika ajánlatát tényleg fontold meg! :lol:
Nekünk is Angelcare van, - és, most nézzetek nagyon hülyének :oops: , igazatok is van :oops: , de mi még mindig használjuk, egyszerűen nem volt lelkierőm kiszedni az ágyából, annyira jó éjszakánként, amikor felébredek, ami nálam gyakori, látni, ahogy villog a kis zöld led, és tudom, hogy minden oké, nem zavar senkit, akkor meg miért szedjem ki?! :oops: ,- szóval mi közel 2 és fél éve használjuk és soha egyetlen riasztása nem volt, nagyon megbízható, tökéletes működik és nem kelt pánikon feleslegesen, tehát erre aztán végképp nem igaz az a közhiedelem, hogy csak arra jó, hogy az anyukákat bepánikoltassa, merthogy sohasem riasztott még tévesen és 2 és fél év nem kis idő.



Timika
Kristófotoknak előre is kitartás a műtéthez! Biztos nagy hős lesz :D A Kristófok már csak ilyenek :lol:


Edina
Nektek pedig hajrá az öcsihez :lol: Próbáld ki amiket írtam :lol: , nem veszíthetsz, max. nem jön be! :lol:


Babus

Kép
babus2005
 
 


Vanda!
Örülök hogy jelentkeztél! Nagyon klassz hogy ennyi tejed van. :lol: És Maja is szépen eszik. Már nagyon kiváncsi vagyok a kiscsajszira.
Ezek a kórházi viszonyok hihetetlenek! :?

Tündi!
Nekünk Medicor légzésfigyelőnk volt, de az nem túl jó. Rengeteget risztott fölöslegesen.

Babus!
Ha téged megnyudtat a kis zöld led akkor nem hiszem hogy probléma ha még mindig használjátok. :D

Edinka!
Gratulálok az elhatározáshoz. Előre a kistesóért.

Rólunk:
Vivi egy kis drága, nagyon jó vele lenni. Sokat kint vagyunk, imád virágot ültetni és locsolni. És persze mindent amihez víz kell és lehet pacsálni.
Nekem pár napja megjött végre, most épp 48 nap után. Voltam dokinál is és mondhatni szépen lerázott. Csak annyit mondott legyek türelmes a szervezetemmel, előbb-utóbb megint beáll a normál kerékvágásba. Hát lehet hogy így van, de augusztus mindjárt itt lesz és ilyen hosszú ciklusokkal ez max 2-3 ciklust jelent. Ha ez alatt nem jön össze nem is tudom mit fogok csinálni. Valószínű vissza kell mennem főállásba dolgozni.

Nicol

Kép
[/url]
fnikol
 
 


Sziasztok :D

Ha már addig nem jelentkeznék, akkor:

JUDIT!!!
HOLNAPRA NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK NEKED!!! :lol:
Kép

Vanda :lol:
KÉPEK???Légyszi :lol:


Nicol
Részben talán igaza van a dokidnak, részben nem.
Az én dokim is azt mondta, hogy a fogigátló abbahagyása után akár 3 hónapig is normális ha nemjön meg a mensi.
Neked szerencsére megjön, csak kicsit sokára. De úgy emlékszem azt írtad a múltkor, hogy Vivi előtt is kb. 40 naponta jött meg, tehát ahhoz viszonyítva relatíve jól működsz.
Másrészt totál igazad van és én is ugyanilyen türelmetlen lennék a helyedben :) Nekem senki ne mondja azt, hogy legyek türelmes, ha én érzem, hogy ott bent nem oké minden.
Mindenképpen ragaszkodsz a dokidhoz? Mert ha nem, esetleg egy másik dokinál lehet egy kicsit füllenteni arról, hogy már régebb óta abbahagytad a fogigátlót, mégis ilyen hosszúak a ciklusaid. talán akkor kivizsgálna és adna rá esetnek valamit.
Mindenesetre szerintem is idővel be fog állni a mensid, csakhát ha sürget az idő, az más :?



Rólunk:
Kristóf is nagyon tündéri manapság :D Mióta meggyógyult, nem hány, már terelni sem kell esténként :D , jól eszik, jókedvű és olyan édi szeretetrohamai vannak :lol: , hirtelen rájön és ölelget minket, puszilgat, ma délelőtt pl. a gyógyszertárban várakozva odahúzott magához, magához szorírtotta a karomat és adott rá egy hatalmas puszit :lol: közben pedig ilyen ari nyávogó hangot ad ki :lol:
De ezt csinálja a játékaival, a cumisüvegével, mindennel :lol:
És kis szófogadó, már tök rég nem hisztizett :lol: , beszél ezerrel :lol: , alszik ügyesen, reggel kb. fél 9-ig, szóval nagyon tündéri korszaka van most :lol:

Holnap megyünk le anyósékkal Sarudra, a nyaralójukba, csak vasárnap este jövünk majd haza, kíváncsi leszek, hogy telik majd az ott alvás, mert eddig kétszer aludtunk még ott Kristóffal, de mindkétszer balhé volt belőle, így most az utazóágyat nem is visszük, inkább majd közöttünk fog aludni, de nem tudom hogy lesz az este... Egyedül tuti nem alszik el idegen helyen, este 8-kor meg felmenni vele aludni, az meg már milyen :?
Na mindegy, valahogy csak lesz :D



Babus

Kép
babus2005
 
 


Lányok!

Egyideig nem jövök, mert költözünk, és a net még nem lesz bekötve, nem tudom meddig.

Addig is mindenkinek ezer puszit küldünk és nagyon vigyázzatok magatokra és gyerkőcökre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Puszi

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Mea
Jó költözést kívánok, remélem hamar lesz net az új otthonba, és mesélsz nekünk sokat :)

Nicol
A 40 naphoz képest a 48 valóban nem sok késést jelent. Ne gondolj arra, hogy nem fog összejönni a következő 2-3 ciklusodban, inkább arra, hoyg igenis sikerülni fog! Drukkolok nektek továbbra is!

Babus
Kicserélték valahol Kristófodat? :lol: Most egy angyalról írtál, nincs is ilyen gyerek :D Gondolom, nagyon bízol benne, hogy nem csupán "pillanatnyi elmezavarról" van szó :)

Én tegnap meg ma beszerző körúton voltam :) Bejártam a fél várost, ha nem az egészet, és megvettem minden anyagot, szivacsokat, függönyt, gombokat, szóval mindent, ami kell majd a babakelengye megvarásához :) Ma ki is mostam az anyagokat, és hamarosan neki is állok a nagy varrásnak. Húúú, nagy élmény volt a bevásárlás! Azért is, mert a párom itthagyta nekem az autót (ő most Miskolcon van), és azzal tudtam kavarni a városban, mert amúgy ritkán vezetek, és ez nagyon jó kis gyakorlás volt :) Teszek majd fel képet, hogy milyen a fügönyanyag, meg az ágynemű, de ez már csak holnap fog megtörténni.
Ma is varrtam, szabadidő nadrágjaim alját kellett felvarrnom, meg egy nyári gatya alját is, amit múlt hétvégén vettem, és egy régebbi lenvászon nadrágomat fogom átalakítani kismamanadrággá. Ez utóbbit elkezdtem, de nem tudtam befejezni, majd holnap :) Így meg van oldva a nyári kismamanadrág kérdésem is, és összesen 3000 Ft-ból. A vásárba 3500 Ft-ért láttam 1 db nyári kismamagatyót....
Kreatív hétvégém van :)

Puszi

Tündi
tündi30
 
 


Sziasztok!

Látom nem ír senki, gondolom elutaztatok, vagy sétáltok sokat a bébikkel :)
Azért én felteszem a képeket az anyagokról :)

Kép
ezen a képen a gombok is rajta vannak, amik az ágyneműn lesznek. halványsárga gyöngyház színűek, nem tudom, mennyire adja vissza a kép.

Kép
a függöny és a macis anyag ilyen lesz együtt

Kép
a függöny tulajdonképpen sima sárga voale anyag

További jó hétvégét nektek!

Tündi
tündi30
 
 


Sziasztok!

Ismet jelentkezem, szerencsere jol vagyunk! Maja rengeteget alszik, ugy kell ebresztgetni, hogy tudja, hogy nappal van. Amikor hagytuk aludni napkozben, nalunk is botrany volt egesz ejjel, ugyhogy sajnos egy kicsit szadiznunk kellett, hogy rajojjon, mikor van ejszaka es mikor van nappal?
Azota rendben mennek a dolgok, 11 es ejfel kozott kap utoljara enni es onnantol kezdve alszik 4-5 orat egyhuzamban. Ez szuper, nekem szerencsere eleg ennyi alvas.
Utana hajnalban van meg egy szopizas, ami az altatassal egyutt sajnos minimum egy haromnegyed oras procedura, 6 es 1/2 7 kozott pedig mar ebred Mate.
Ugyhogy napi 4-5 ort alszom, de szerencsere jol birom nagyon, kiveve, hogy a tejem fogy erosen.
Az egyik mellem KO, de ebbol Matet sem tudtam szoptatni, a masikbol viszont 80-100-at tud enni Majacska. Viszont biztos, hogy hamarosan nekunk is tapszerhez kell majd nyulnunk, mert nem hiszem, hogy amikor 150-200-akat szeretne majd enni Maja, azt is fogom tudni 1 cicibol prezentalni neki.

Mindenesetre tenyleg jol vagyunk, igy pedig, hogy nem kell foznom, baromi egyszeru az elet.

Szerencsere Mate is nagyon rendes, igy egyelore nincs miert panaszkodnom. Megprobalom elvezni ezeket a napokat, mert tudom, hogy nem lesz ez mindig igy!

Tundi,
nagyon szepek az anyagok es nagyon irigyellek, hogy tudsz varrni. En is szeretnek nagyon megtanulni. Nehez? Vagy meg ilyen oreg fejjel is el lehet sajatitani?

Babus,
hogy telt a sarudi kiruccanas?

Kerdeztetek, milyen volt a csaszar?
Hat azt kell mondjam, hogy nagyon kimeletes modja ez a szulesnek. Az elso 2 nap rettenetes volt, tenyleg azt hittem, soha tobbet nem fogok tudni jarni, de meg csak ulni sem, mert ahogy felultetem (felultettek), rogton ajultam is el, nemhogy setalgassak vagy mosdani, pisilni kimenjek, de a 3 naptol mar csak a hatam fajt, ahol az erzestelenitest adtak, a 4. napon mar egeszen hosszu setakat tudtam tenni, az 5. naptol meg mar annyira jol voltam, hogy gyakran el is felejtettem, hogy nem szabad emelgetnem Matet vagy barmit.
Nem kellett 1 het ahhoz, hogy 100%-osnak erezzem magam ismet. A sima szulesemet kovetoen meg honapokig sajgott az also fertalyam, nem ment konnyen a WC-zes sem, hogy masrol ne is beszeljunk :oops:

Ugyhogy ha valakit meg akarnak csaszarozni, ne feljen, hogy rosszabb, mint egy sima szules. Nekem legalabbis nem volt az... :lol:

Judit,
lementetek vegul Pecsre? Hogy vannak a fiuk? Es te birod meg a kikepzest?

Puszi mindenkinek,
Vanda
vanda72
 
 


Ja, kepeket lathattok a www.photosite.com/vanda cimszo alatt!
vanda72
 
 


Sziasztok,

Mea :)
Jó költözködést! Várunk vissza!

Tündi :)
Gyönyörű anyagokat vettél. És őszintén irigyellek és csodállak érte, hogy tudsz varrni és van is hozzá kedved és kitartásod. :)
A kismamagátyók árai tényleg horrorisztikusak :(

Vanda :)
Gyönyörű Maja, megnéztem a képeket! És milyen meghatóak együtt a kis testvérek! :) Még egyszer gratulálok hozzá!

Babus :)
Örülök, hogy Kristófnál helyreállt minden, jó olvasni a felszabadult soraidat! :)

Timika :)
Mi az az msn? (tudom, hülyét kérdezek... :( Bocsi :( )
Kiderült, mik voltak/vannak Laura pöttyei. Bakteriális fertőzés, nem fertőző. Mindenkiben benne van ez a baktérium, de ha valami miatt a bőrre kerül, okoz ilyen vándor pöttyöket. Most kenegetni kell, meg fürdetni valami löttyel, stb-stb. Nem unatkozunk!
Mikor is lesz Kristóf műtétje? Sokat gondolok Rátok!
Végül lefglaltunk egy apartmant Zalakaroson a Karos Hotel-ben, remélem, jó választás, van baba-apartman, gyerek részleg, gyerek medence, gyerek kajcsik, meg minden, ami a gyerekhez kell. :)
Ti hova mentek nyaralni?

Edina :)
Gratula az elhatározáshoz! Ha összejön a kukis, akkor kérem a receptet a tesóhoz én is :)

Csajok,
Nálunk nyáron indul a projekt tesó-ügyben. :) Egyelőre 30-31 naposak a ciklusaim (el ne kiabáljam!), úgy érzem, van pé-m is.

Na megyek, itt az ideje lefeküdni, Laura már húzza a lóbőrt :)

Puszi

KépKép
unique
 
 


Babus :) Kifelejtettem az emilből: hogy sikerült a hétvége Sarudon?

Tündi :) Nagyon szép anyagokat vettél és amilyen ügyi vagy, biztos gyönyörűvé fogod varázsolni a kisszobát!

Vanda :) Örülök, hogy gyorsan felépültél a császárból!!! Megnézegettem a képeket, nagyon kis tündér Maja! Neked hány órásan vitték fel először?

Unique :) A Karos hotelben nem voltunk, de jól hangzik, amiket írtál! Mi a MenDanben szálltunk meg, ott nem érdeklődtetek?
Örülök, hogy nincs semmi komoly Laura bőrével, csak azt sajnálom, hogy ezek szerint simán talizhattunk volna :( :( :(
A nyár konkrétan júniust jelent? :lol: :wink: Te is kukisra pályázol?

Az msn (Windows Live Messenger) egy hasonló program, mint a Skype, csak nekünk ez van itthon és gondoltam, ha letöltenétek, tudnánk nagyokat dumcsizni :lol: :lol: :wink:

Na lépek én is, csak dobok még egy képet Kristófról, aki kb. egy hete önállóan, segítség nélkül feláll.


Kép

KépKép

KépKép
timika
 
 


Sziasztok!

Vanda
Én is megnéztem a képeket, Maja csodaszép kiscsaj, különösen az első órái album tetszik :) Én meg azért csodállak, mert ilyen szuperül bírod, 4-5 óra alvással elvagy, hát le a kalappal! :) Hidd el, ehhez képest a varrás igazán semmiség! :) Szerintem bőven nem késő elkezdeni megtanulni neked akár fél év múlva sem. Ha érdekel, könnyen fog menni. Mondjuk én komplett ruhákat nem tudok megvarrni, de átalakítani igen, vagy ilyesmik, mint amikre most készülök a babaszobához :) Úgyhogy ha majd teheted, csak bátran fogj bele! :)
Az is tök jó, hogy a császárról ilyen pozitívan nyilatkozol, eddig leginkább csak rosszat hallottam róla. De hát ha úgy tud megszületni egy baba, akkor nincs mit tenni.

Unique
Tényleg jó, hogy nem fertőzőek a pöttyök! Mikorra tud elmúlni teljesen? Jól kezeli az a kenőcs amivel kenni kell?

Örülök, hogy nektek is tetszenek az anyagok, szerencsére a páromnak is nagyon tetszettek :) Majd ahogy készülgetnek belőle a dolgok, hozok róla képet :) Egyenlőre ma egy aktuális 24 hetes pocakos kép fog készülni... ;)

Puszi

Tündi
tündi30
 
 




Sziasztok:)

Tündi:)

Nagyon szépek az anyagok amiket vettél,olyan jó
hogy te magad eltudod késziteni,és ugymond mégsem kerül annyiba
mintha megvennéd,az üzletben.
Nagyon ügyes vagy,és várjuk a pocis képeket!!!!!

Vanda:)

Nagyon aranyos Maja,örülök,hogy eddig viszonylag jól birod!!!
Csak igy tovább.

Babus:)

Na,haza értetek már???
Hogy éreztétek magatokat?
HA tudsz tegyél képeket,hagy irigykedjünk egy kicsit:)


CSajszik szerintetek meg kell várni a 3 hónap pihit a gyógyszer szedése utánn?????
Mert épp számolgattam ha "csak" 2 hónapot várunk akkor a kistesó is áprlisi lesz:)
Az már túl sok szülinap lenne.
Viktóriám ugye április-21
Apja:április-22:)
Jó,ez legyen a legnagyobb gondom de hát ha tervezi az ember akkor esetleg lehetne máshogy is ............:)
Igaz az sem tudom,hogyan szokták kiszámolnai a szülés várható időpontját:(
+- hány nap???
HA mi Májusi kistesót szeretnénk akkor augusztusban kellene élesben akcióznunk :lol:


áááááááá,már most ezen jár az eszem,aztán lehet hogy megsem jön majd gyógyszer nélkül aztán meg majd leshetek :evil:
na,mindegy......
jól elbeszélgettem magamnak

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok :D


Tündi
Tényleg nagyon szupik az anyagok amiket vettél :D , az meg pláne, hogy ilyen ügyi vagy, hogy még megvarrni is meg tudod őket :D Tök jó érzés lehet elmondani, hogy ezeket "anya csinálta neked, saját kezűleg" :lol: Én sajna tök béna vagyok ilyenekhez, meg türelmem sincs hozzá :?


Vanda
Ez a Maja baba tényleg csodálatosan szép :lol: :lol:
És annyira jó, hogy ilyen jól bírod :lol: , csak így tovább :lol: , tejcsin meg ne aggódj, ha tápszer, hát tápszer, a lényeg, hogy jól legyetek :lol:
Az meg tök érdekes, hogy ilyen pozitív véleménnyel vagy a császárról, ez azért ritka :D

Edina
Szerintem nem kötelező megvárni a 3 hónap pihit, a mai gyógyszerek többségére már az van ráírva, hogy abbahagyása után rögtön lehet vállalkozni babára, az már más kérdés, hogy a szervezet is így gondolja-e :D
Szülés várható idejét úgy számolják, hogy utolsó mensi 1.napja - 3 hónap + 7 nap

Timika
Gratula Kristófnak a felálláshoz :lol: És nagyon csini nagyfiú :lol:
Ma volt ugye a műtét, gondolom már túl vagytok rajta :D és minden rendben volt, gyors felépülést Kristófnak :lol: és ha hazajöttök és lesz időd, majd mesélj!!!


Rólunk:
Hétvége jól telt, Kristóf nagyon élvezte a sarudi kiruccanást, pláne azt, hogy egész nap kint rohangálhatott az udvaron, meg voltunk a papával motorcsónakozni. Vasárnap viszont fújt nagyon a szél, így akkor szobafogság volt sajnos.
Az alvás is jól ment, délben a mamával aludt, másfél órát, este pedig, kicsit később fektettük le, 10 óra körül és együtt aludt velünk, nagyon jó volt vele aludni, olyan édi volt, ahogy ott horkolt háton :lol:
Kedden pedig Jászberényben voltunk az állatkertben, azt is nagyon élvezte, iszonyúan imádja az állatokat :lol:

Képek is készültek, csak azokat először fel kéne tenni a gépre, meg átalakítani, így azt majd máskor, talán holnap :lol:


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Hívtam ma Timikát 2-szer is, de nem vette fel. Remélem, minden rendben van velük, már biztosan túl vannak a műtéten, és hamarosan jelentkeznek.

Unique
Örülök, hogy ti is belefogtok a kistesó projectbe :) Sok sikert hozzá!

Edina
Én ma is megvárnám a 2-3 hónapot a gyógyszer után, illetve minimum 2-t. Az alatt te is látod, hogy a szervezeted képes-e önállóan működni. A szülés számításhoz még annyit, hogy hozzáadnak 7 napot is. Tehát nekem pl. november 11-én volt a menzim, mégis augusztus 18-ra vagyok kiírva, nem 11-re. Persze a későbbiekben az UH eredmény ezen módosíthat. Szerintem manapság már nem nagyon számolgatnak annak tudatában, hogy kinek milyen hosszú a ciklusa, hisz néhány nap nem igazán számít, és valóban az UH korrigálja a dátumot.

Babus
Egy ilyen szabadban rohangálós hétvége után mennyire tudna vágyni az ember haza egy családi házba, igaz? :) Mi is szivesen mennénk, de a közeljövőben esélyünk nincs rá sajnos. Pedig a gyerekeknek tényleg ideálisabb, mint a panel. De ez van.

Na, jön a pocakos kép :) 22 hetes kontra 24 hetes. Asszem, itt most nem lesz kérdés, hogy melyik melyik... ;)

Kép

Tündi
tündi30
 
 


Tündi
Tényleg szép nagy már a pocid:)

Családi ház pedig tényleg nagyon szuper lenne, de jó ideig még tuti, hogy csak álom marad:( Pedig mennyivel könnyebb lenne ott, csak kiengedném az udvarra Kristófot, nem kéne aggódnom, hogy autók, meg macskakakis homokozó, üvegszilánkok. Biztos én is kevésbé fáradnék el, mint így, hogy folyton az utcán, meg játszótéren sétálunk.


Babus

Kép
babus2005
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?