Új privát üzeneted érkezett!

SziasztokKép

Hát remélem Te holnap nagyobb szerencsével jársz!!! mert nekem nem sikerült ez az inszem sem..KépKépKép
Az a baj hogy nem tudom miért....volt3 tüszőm....a páromnak kíváló lett az eredmény...nem tudom mi jöhetett közbe....
Majd hívom ma a dokit, hogy mi legyen..
pbj12
 
 


Pbj!
Nagyon sajnalom! Sokat gondoltam rad, es sokszor neztem ide, hogy vajon mit fogsz irni. Kép Azt hittem oromodben eppen tancot lejtesz Kép Azt mondta a dokim, hogy nem lehet pontosan tudni, mi az, amiert nem sikerul a dolog. Ha sikert igerne, akkor nem 50%-ot mondana, hanem 100%-ot. Sajnos a lombik sem 100%.
Kitartast, hatha a kovetkezo sikerul. El ne tunj a Netrol! Irjal arrol, mi ujsag veled mas teren. Lehet holnap en is igy leszek. Kép En azt hiszem mindig, hogyha terhes lennek, akkor azt TUDNAM, mert ereznem a kulonbseget. De nem tudom ez igy lenne-e.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


BabsziKép
Olyan aranyos vagy köszönöm!!!!! És nagyon izgulok majd érted holnap!! az nem lehet hogy neked se sikerüljön!!! SIKERÜLNI FOG!!!!
Nem tűnök el án nem kell félnedKép
Én a múltkor megkérdeztem a dokit, hogy én úgy gondolom, ha 3. sem sikerül akkor kihagynék egy kicsit és csak utána jönne a 4. De megkérdeztem, hogy Õ mit gondol, Azt mondta, hogy megcsinálná a 4 et is és ha az sem sikerül utána hagyna ki és utána Mással probálkoznánk( lombik...) Azt is mondta, hogy akine 4 re nem jön össze ott nagyon kicsi az esély hogy utána összejönne inszemmel.
pbj12
 
 

 
 

Sziasztok!
Pbj! nagyon sajnálom, hogynem sikerült! Én a harmadik inszem után voltam holtponton, aztán már csak azért csináltam, hogy elmondhassam, én mindent megtettem. Elhatároztam, hogy megvárom míg a doki mond le rólam. Le is mondott, amikor a hatodikat beültette, mondta is, hogy nem fog összejönni...Erre tessékKép Amikor mondtam neki, ő volt a legjobban meglepődve. Így utólag örülök, hogy nem hagytam pihenőt. Lehet, hogy nem lett volna energiám újra kezdeni.
Babszi!
Szerintem nem tudnád, ha terhes lennélKép Én is azt hittem, és semmit sem éreztem... kitartás nektek, én meg minden nap mondom a pocakosnak, hogy kapaszkodjon még egy darabig..Kép
Ez a kutya tisza speedy..KépNagyon jó pofa, örülök, hogy van, eltereli a gondolataimat, és nagyon gyorsan telik az időKép Most is itt alszik a lábam alattKép

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


MágnesKép
Köszi hogy leírtad!! beszéltem a dokival és mondtam neki ha megjön addig eldöntöm, hogy mi legyen, de szerintem megyek továbbKépKép
Nem tudsz képet felrakni a kutyusról?
pbj12
 
 


Szia Pbj, Mágnes!

Ezzel a mondatoddal Mágnes megnyugtattal. Most eppen kifejezetten faj a hasam, de ma olyan stressz ert, amitol bogtem 10 percet Kép Nem komoly, csak eleg lelkis vagyok, es hat most a lelki melyponton voltam - egyaltalan nem a baba miatt.
Aranyos lehet a kutyus. Mennyi idos?
Pbj, en azt mondom menj tovabb. En ugy dontottem, hogy ha birom lelkileg, akkor megcsinalom a hatot (mondjuk az en dokim nem is engedne el elobb - ezt mar mondta), de ha akkor sem sikerul, lehet hosszabb idot is kihagyok. En nem akarok lombikra menni, amig nem igazolja vmi nekem, hogy szukseg van ra. Ha nincs szervi baj, akkor elobb vagy utobb terhes leszek.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Jelentem ez a reggel sem hozott semmi pozitivumot szegenyes eletembe - alszom kovetkezo tesztelesig Kép
Na, azt azert nem. El vagyok kampicsorodva. Egyre jobban igazol ez a sok varakozas, hogy valoban a meddosegibe valo vagyok. En azt hittem ha a ferjem kicsit jobban ramnez, terhes leszek. Nem lettem. Ha kicsit segitenek ram nezni, terhes leszek. Nem lettem az. Jol vagyok lelkileg, de...

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Babszikám!

A fránya ebbe az ismeretlen eredetű meddőségbe... hallgass rám picit. Ismered a lombikbaba honlapot? Volt ott egy óóóóriási kérdőív, félezer ember töltötte ki, magam értékeltem ki.
Ennél a típusnál két dolog hozott változást: vagy egy profibb helyen teljesen kivizsgálták az illetőt, vagy mégis spontán sikerült, mert ezek a párok igénybe vették a terápiát és ellazultak. Az ismeretlen meddőségnél végül a spontán teherbeesés aránya messze a legnagyobb volt, aztán a lombikok is gyakran elsőre sikerülnek, nem tudni, miért. De nem vagyok benne biztos, hogy lombiknak még ideje van... nem tudom. M. nem tud így a maga eszközeivel segíteni, én úgy látom.
(Kaáliban egyébként 3 inszem után, ha van róla papírod, gyakran továbblépnek.)

Inkább bátorításnak vedd, amit írtam, ölellek!
s_norka
 
 


Koszonom Norka!
Lombikot nem szeretnek. Tobb okbol sem. 1. nincs szervi baj, vagy legalabbis nem tudok rola. 2. nem vagyok ra felkeszulve sem lelkileg, sem fizikailag, sem anyagilag.
Megnezem a honlapot, es hajlok arra, hogy terapia legyen. De! Azt hiszem ugy dontottem (azert csak azt hiszem, mert mindig filozok rajta - tobb szempontbol is vizsgalodom még), hogy ha birom lelkileg, a 6 inszemet lejarom. Megmondom miert. Egy kicsit még szeretnek benne bizni; masreszt legyen meg a hat, hogy ha mas intezmenybe szeretnek menni, akkor ne jelentsen ez akadalyt kesobb - vagy ha tovabb lepnek megis lombikra kesobb; es még azert, mert a nyaramat erre még ra tudom "aldozni", de a kovetkezo evemet nem biztos. Ertem ez alatt azt, hogy ugymond eloleptettek, es mar nem lesznek szabadok a delelottjeim - rengeteg orat fogok kapni jovore, ami jo lesz megbecsulesben is, es eltereli majd a figyelmem errol az egeszrol. Szeptembertol abszolut a spontan dologra szeretnek keszulni. A nyarban viszont nagyon bizom - jon lassan a 2 es fel honap szabadsag, amiben csak lazitani szeretnek, es osszebujni parommal, es megint lazitani. Nem hiszed el, de itthon nem faj a hasam, es nem gorcsolget, de ahogy a munkahelyre belepek, es valamelyik gyerek szandekosan rosszalkodik (olyan dolgaik vannak, hogy neha még az en fulem is kette all), akkor bizony belenyilal a fajdalom. Parom azt mondja munkaundurusz - kezdek hinni neki. Kép

Egyaltalan nem bantasz a tanacsaiddal, mindig nagyon figyelmesen olvasom. A terapiarol irj majd tobbet (arakrol is), mert tenyleg erdekel. Amit megsporolok az inszemen a szurikkal, azt erre is elkolthetem. Amugy is jo lenne lelki-szakemberhez fordulni, mert hiszem, hogy lelki gondok is vannak bizony itten. Kerlek Norka, ne tunj el, es lass el tanaccsal!!! *
Remelem kicsit megerted az okaimat, amit irtam. Kép

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Baszzus nem hiszem el...Kép , de ne csüggedj Babszi, mert most már tuti együtt leszünk pocakosak!!! a 4. lesz a NYERÕKépKépKép
pbj12
 
 


Babszi,

a lombik nagy tortúra, mindazonáltal valamiért ismeretlen meddőségben is segít, nemcsak szervi bajnál. Van egy lány, M-hoz járt, becsülettel végigcsinálta a hatot. Semmi. Elkerült Krizsához, első IVF-nél 2 beültetett embrióból két baba megtapadt, most lányikrek boldog anyukája. Senki nem tudja megmondani, hogy mi történhetett, ez most miért sikerült nekik, hiszen tökéletesen működnek a férjével. Ezt csak azért írtam le, hogy tudd: ilyen is van.
Viszont ha valaki nincs felkészülve erre, NE vágjon bele, mert tényleg nem könnyű. (Itt az anyagiak - Kaáli - 60-100ezer, injekciótípustól függően, választhatsz. Õk nem ragaszkodnak a 6 inszemhez, legalábbis nem mindegyik doki.)

Sajnos magam nem tapasztalom, hogy az inszem segítene az ismeretlen meddőségnél, mert ez amolyan se ilyen, se olyan megoldás. Most őszinte voltam. Vagy az a baj, hogy a nőnek valójában teljes elengedésre lenne szüksége, vagy az, hogy nincsen 100%-ig lekontrollálva a megtermékenyítési folyamat, de ez meg az inszemnél hiányzik, hiszen alig több, mint a spontán akció.

A Lombikbabán nem fogsz infót találni a terápiáról, talán cikkeket a pszichés meddőségről. A kérdőív elemzésének végeredményét valamikor mostanában teszik fel, mert be volt halva az oldal hackerek miatt, ebben van utalás arra, hogy sok ismeretlen eredetnél mennyire változatos végül a siker módja és magas az első IVF siker aránya.

Ha jobban érdekel a terápia, én magam Szendi Gábort javaslom, az Astoriánál rendel, engem ő "támasztott fel", és tudom, hogy szerepe volt abban, hogy rá 2 hónapra terhes lettem. Funkcionális (azaz okkal nem magyarázható) meddőségre szakosodott, egy alkalom 5ezer. Jó pár cikket olvashatsz tőle, csak írd be a keresőbe a nevét, és azt, hogy funkcionális meddőség vagy pszichés meddőség.

Különben mindent értek abból, amit írtál, és túlságosan befolyásolni sem szeretnélek, csak játszok egy kis hályogkovács szerepet. Kép

Norka
s_norka
 
 


Babszi!

Ettől függetlenül, sikerülHET a 4,. 5., 6. inszem is!!!!

Ezeket most azért írtam le, hogy lásd: semmi nincs veszve, többfelé is elindulhatsz, és baba lesz a végén!
s_norka
 
 


Bocs, de látom, Norka, hogy van egy jó szakember, akit javasoltál Babszinak. Engem is nagyon érdekelne!!! Igazság szerint én már jártam egy pszichológusnál, de a 3. alkalommal elmesélte az egész életét, mindezt az én 10 ezer forintomért -- persze otthagytam... De mivel nekem tegnap + ma volt a 6. inszemem, szintén nincs szervi bajom, se a páromnak, viszont szétstresszelem az agyamat (néha nem is tudom, mivel, miért, de folyton ideges vagyok), szívesen kipróbálnám, mit tudhat az embered... Ha nem titok... Kép
jitter
 
 


Mágnes, tőled meg a 9 inszem után érdeklődnék... Ki, hol csinált ennyit? És a TB támogatása nélkül -- a TB 6-ot támogat -- milyen anyagi terheket jelent az inszem?
jitter
 
 


Jitter, ha komolyan érdekel, írj mailt: sari.nora@axelero.hu és megírom az elérhetőségét.

Mit tud? Hát elemzget, tükröt tart. Alaposan. Kép De minden műtét fáj egy kicsit. Én szerettem.
s_norka
 
 


Jitter!
A 9 inszem úgy volt, hogy először a harmadik inszem sikeres volt, de a baba elment a hetedik héten.
Aztán újrakezdtük, és a 6. sikerült.
A hatodik inszem után a doki azt mondta, ha ez nem sikerül, gondoljuk át a lombikot, mert ez nem akar összejönni.
Mondtam neki, hogy anyagilag és érzelmileg sem vagyok rá felkészülve, ő pedig mondta, hogy addig csinálja az inszemet, ameddig én akarom. Kérdeztem tőle, hogy hatodik után nem fizetős-e, ő azt mondta elvileg igen, de ő csinálja tovább, nem kér pénzt.
Én a kettes számú nőgyógyászatira járok Pestre, Dr. Gimes az orvosom. Soha sem kellett inszemért fizetnem, pedig elvileg magánbetege vagyok, de már másfél éve csak a kórházba járok.Kép
Szerintem nagyon jó orvos, nekem sokat segített.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Kisegér Kép sajnos már nem látod amit írok, de nagyon drukkolok nektek, hogy mielőbb a karodban foghasd a fiúcskát!

Verona Kép már 16 hetes vagy? Gratulálok a kisfiúhoz! Képzelem mekkor a boldogság! További szép pocaknövesztést! Kép ÉS lassan már lepkeszárnymozgásokat is fogsz érezni! Onnantól teljesen más lesz minden, majd meglátod! Kép

Norka Kép ti hogy vagytok? Lassan te is belépsz a 9. hónapba Kép. Hogy bírod?

Babszi Kép Pjb Kép Igazat ír Norka, a psziché nagyon sokat javít vagy ront az ismeretlen eredetű meddőségnél. Nálunk is ez volt. Bár nekünk a 2. is sikerült, végül az 5. inszemmel költözött Dani a pocakomba. A kistestvér nem tudom miként fog, vagy így, vagy úgy, de mindenképpen más lesz, mert a pszichés teher elmúlt. Én minden meddőségi kezeléshez kötelező pszichológust/pszichiátert is írnék fel a gyógyszerek mellé, mert a lelki részére a klinikákon már nincs idő és kapacitás. Ha erős az ember lánya, akkor azt hiszi bírja. Pedig nem kell bírni, nem szégyen segítséghez fordulni. Mikorra valaki eljut odáig, hogy szakemberhez fordul, az egóját már levetette. Csak kívülről tartjuk magunkat még egy darabig. Kérdés, hogy meddig bírjuk...

Szép napot mindenkinek!

Noémi és Dani baba
28+1
Vendég
 


Mágnes Kép nekünk is kötelező önmegtartóztatás volt, én ráadásul az utrotól a 16. hétig gombás fertőzéssel küszködtem, úgyhogy mi félidő után kezdtük a házas életet újra, amikor az orvos úgy látta, hogy minden rendben, nem lehet már baj.
Akkorra különben sok kő leesik a szívedről, a félidő klassz dolog, és onnan ráadásul irtózatos iramban kezdenek pörögni a hetek.
Vendég
 


Szia Noémi!

Voltam Kisegérnél bent a kórházban hétfőn. Annyit tudok róla, hogy szerdán megnézték UH-n, és a kisfia kezd óriásbébi lenni (a cukor miatt), ami egyrészről jó ugyan, másrészről nem annyira, úgyhogy 1-2 héten belül már császározzák. Úgyhogy nemsoká babázik. Kép

Ami engem illet, én is beléptem most a 9.hónapba, de nem valószínű, hogy elhúzom a terminusig (ami eleve mensi alapján számolt), állítólag süllyed a pocakom, püffedtebb az arcom és jóslófájások is jelentkeztek már jó 1 hete, rendszeresen. A doki múlt héten vizsgálat alapján is megerősítette, hogy ez a vége, mert megrövidült a méhnyak, úgyhogy ő 2 hetet levont.
Szerencsére jól bírom fizikailag, járok úszni, +11 kg-nál megálltam most, a pocak sem nagy. Volt egy "kis" szigorlat a PhD-n 2 hete, azon jó volt túllenni, azóta meg még egy kicsit nyomulok PCOS ügyben (sajtó, saját cikk is). Kép

Noémi, te viszont nem írtál magatokról! Nincs már nagyon fent a pocakod? Én ilyenkor kezdtem el a fulladást, pár falat kaja után nem kaptam levegőt.

Norka (35+0)
s_norka
 
 


De jo nektek Norka, Kiseger! Szerencsesen megeltetek a 9 honapot - itt a vege es az uj kezdet. A kis csoppseget a karban tartani... Huuuu, most hogy ezt leirtam olyan fura. Mert olyan termeszetesnek erzem - erre vagyom. A hetvegen megdajkaltam egy 6 honapos picit, es azt se tudtam hol kell fogni (inkabb hogy jol fogom-e), es nem ontott el az anyai erzes. Olyan kivulrol neztem magam. Nem tudom ertitek-e mit mondok. Kép Nem a sajatot fogtam - mondta a parom. Es az a hulyeseg, hogy erre vagyom.

Ti oleltetek mar pici babat? Mert olyan megnyugtato erzes, de nem olyan, mint a sajat. Felve is fogtam. Az anyja meg ugy tette le, hogy akkorat koppant a feje, hogy a gyomromban is ereztem. Sirt egy kicsit a baba, aztan ment tovabb az elet. En meg azon izgultam jol fogom-e a babat. Persze teljesen mas, ha nap mint nap vele lennek.

Egy szo, mint szaz, milyen jo nektek, hogy a hosszu idon tul vagytok.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Babszi!
Én a keresztfiammal gyakorlatilag egy házban élek, születésétől fogva fürdetem, etetem, tisztába rakom. Nekem nagyon sokat segített, amikor elment a baba, akkor is csak jó hatással volt rám. Most másfél éves,nagyon jó fej gyerekKép
Tényleg más lehet a kezedben tartani, mint a sajátodat, bár ebben még nem vagyok kompetens.Kép
Tegnap voltam uh-n. Hallottam a szívverését, ott bőgtem az ágyonKép Olyan jó érzés volt látni, hallani, és képet is kaptam rólaKép
Nagyon boldog vagyok ,remélem minden rendben lesz.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Megint kiengedtek, de nem vagyok benne biztos, hogy jövő héten is ilyen engedékenyek lesznek... Kép

Folyamatosan azzal riogatnak, hogy a 37. betöltött hét után megcsászároznak (jövő szombat után). Én persze a szülést preferálnám, mert így, kívülről nézve, számomra egy fantasztikus, csodálatos dolog lehet a maga fájdalmaival együtt, és én mindig szerettem volna megélni ezt az élményt. Szóval drukkolok a babámnak, hogy előbb kibújjon, mint hogy nekem essenek késsel-villával. Bízom benne, hogy sikerül.

Képzeljétek, a férjem pont most állította fel a kiságyat! Olyan fura látni! Kép Kép Kép

Babszi, szerintem neked "klímaváltozásra" lenne szükséged... valami olyan munkára, ami örömet okoz, amiben sikeres vagy, amiben otthon érzed magad. Vmi szerintem alapvetően nem stimmel a mostani életeddel-és valószínűleg a munkád az oka ennek-, a baba-kérdés már csak a ráadás és a következmény egyben. De ez csak az én meglátásom. Mit gondolsz?

Noémi, köszi az érdeklődést és a drukkokat! Én is drukkolok Nektek! Hihetetlen, hogy már az utolsó trimesztert taposod! Kép

Nóri, ha tudsz, és kedved is van, gyere még be hozzám! Annyira örülök, hogy találkoztunk és beszélgettünk!

Puszi
Kisegér 35+6
kisegér
 
 


Kisegér!

Kép Erdekes meglatasod van. A klimavaltozassal egyetertek. A munkaval nem. Szeretem a munkam, es azt hiszem "sikeres" vagyok benne. Persze, irtam olyat, amibol nem ez derul ki, de 4 eve taposom ezt az osztalyt, es nagyon ev vege van. Minden nap tudnak oromet es banatot okozni nekem. De palyaelhagyo nem szeretnek lenni. Nagyon megkeseredettnek olvasol engem? Nagyon erdekel am, mert en ugye nem latom sajat magam kivulrol. Nem tudom ki hogyan ismer meg. Eleg defektes tudok lenni, es agyon tudom mindennel stresszelni magam, es sok esetben a defektek okat is tudom, de nem erzem magam remenytelennek. A nyari klimavaltast nagyon szorgalmazom. Sajnos anyagi okok miatt lecsusztunk Horvatorszagrol, de sok hetet tervezek a Balaton melle. A sok het 2 igazi hetet jelent, es sok olyan napot, mikor ott leszek, de nem alszom ott. Es horgaszatot, es nyugalmat.
Szoval nem vagyok biztos abban, hogy a munkamban nem vagyok sikeres, vagy nem vagyok boldog. Lehet az a bajom, hogy hiaba vagyok 30 eves, meg gyereknek kezelnek a szuelim, es mivel egy hazban elunk (kulon haztartas), ez nagyon ram telepszik. Marmint ennek a gondja. Ilyen dolgokat kellene egy pszichologussal megbeszelni, de sajnos ez olyan ordogi kor, amibol nem latok kiutat. Huuu, nem megyek bele jobban, mert tenyleg masnak latsz majd Kép Iszonyat lelkis vagyok, es mindent a lelkemre tudok venni. Akkor is, ha nem nekem szanjak.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Babszi, te magadnak kell tudnod a választ. Én csak azt látom, hogy alapvetően rengeteget idegesíted, emészted magad, meg állítólag fáj a hasad a munkahelyeden, de a válaszod szerint rossz következtetést vontam le hozzászólásaidból.

Én is jártam pszicho-dokinál, sőt, intenzíven járok is. Csak a saját tapasztalaimból tudok kiindulni: a pszicho dr-ral való ismeretségem óta megváltozott az életem, másképp látom magamat és a világot. Ez már valami.

Neki köszönhetem a munkámat, az új kedvet a tanuláshoz, a férjemmel normalizálódott kapcsolatot, és így közvetve a babát is. Feladatokat adott-pl. végiggondolni egy bizonyos problémakört, vagy kérdéseket kellett megfogalmaznom, vagy választási szempontokat-, rávezetett a megoldásokra, segített konstruktívan gondolkozni.

Érdemes megpróbálni egy olyan pszichoval egy bizalmas kapcsolatot kiépíteni, akiben feltétlenül bízol. Nekem a mostani dokim a 3. ismeretségem, de nagyon megérte utánajárni.

Kisegér
kisegér
 
 


Babszi, fontold meg a nevet, akit adtam!! Kép Én ott is látom a problémát, amit a családod hozzáállásáról korábban írtál, ti.külső elvárás, hogy babásodj és inszemelj. Ezt nekem szörnyű volt olvasni. Kép

Egérke! Meglátom, hogy tudok-e menni. Ez az ügy most egész héten nagyon lefoglalt. A saját cikkem kész nagyjából, sok levelezés kellett hozzá, jövő héten adom le, utána még szerkesztik. A Népszabis végül csak ma kezdte el feldolgozni a saját szemszögéből. Sokkal komplexebb a téma, mint gondoltam.
Aztán én nem tudom, hogy a pörgés miatt-e, de többször volt jóslófájásom, tegnap egész görcsösek is, és az alvásom nekem sem jó.
Hogy tetszik a könyv? Kép Vagy a te ízlésednek már túl bulvár? Kép El tudom képzelni...

Norka
s_norka
 
 


Kisegér!

En azzal a hasfajassal azt akartam jelezni, hogy stresszes a munkahely, es en is stresszelem magamat. Valoban masmilyennek tunik most, hogy ezt visszairtad nekem. Egyebkent szeretem a munkamat, csak sajnos olyan dolgok jarnak vele, mint peldaul "rossz" szuloi hozzaallas. Barmit mondtunk eddig a szuloknek, pont az ellenkezojet csinaltak, ha egyaltalan csinaltak. A fejemre olvastak legutobb, hogy eroltetem a gyerekeknek az ebedet. De konyorgom - SEMMIT nem ennenek az ebedbol, csak a sutemenyt, es nem gyermekmegorzo vagyok, hanem nevelnem kell oket - igenis meg kell kostolni az etelet. Ilyen gondjaik vannak a szuloknek. Van otthon egy gyerek (altalaban), nekem van 22. De ez nem panasz, csak abban az esetben, mikor a szulo probal "rendet tenni az iskolaban", a maga izlese szerint.
Es persze belefajdulok, amikor egy gyerek meg meri azt tenni, hogy amikor mondok neki valamit, veszi a jol ismert reklambol a PAPAPAPAPAPAPAPAPAPA fulet bedugom dolgot, es ezt mutatja es mondja nekem. Hihetetlenek neha. De van olyan napjuk, mikor "angyalian jok". Kép Akkor nagyon egyutt tudnak mukodni.
Szeretem a munkam, csak ha nem becsulik meg, akkor van gondom. Mellette persze stresszelek a baba miatt is.
Tudom, hogy pszicho dokihoz kellene elmennem - legalabb 10 eve tervezem. De tobb ok is riaszt. En egyedul kolthetek ra szazezreket is, ha a kornyezetemben mas nem fogadja el a dolgokat. Nem hinnetek el, ha leirnam hogyan tudnak a dolgokhoz allni a szuleim (nem a parom!). Nem tudom oket kizarni a mindennapi eletunkbol, pedig neha megtennem.
En azt hittem nem ilyen bonyolult a gyerekvallalas Kép Azt hittem CSAK elhatarozas kerdese. Es neha ott motoszkal, hogy talan tulsagosan megszoktam igy, es tudat alatt nem szeretnek valtozast... Nem tudom.
Nagyon kedvesek vagytok a tanacsotokkal. Ti egyutt eltek szulokkel vagy anyosekkal? Azt tudom, hogy fele gondom lenne lelekben, ha csak ketten lennenk a ferjemmel. De dontenunk kellett 2 eve, es ha azota megbantuk volna a dontest, akkor sem lehet valtoztatni. Eletfelfogason kene, igen. Igyekszem.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Babszi!

Tudod az is probléma ám, hogy mítoszokat építünk fel magunkban arról, hogyan működik a pszicho-dolog. Ezen aztán jól el lehet lovagolni. Hány embert láttam már, aki évek óta TUDJA, hogy jót tennének ezek a beszélgetések, de nem megy, mert költ köréje egy mesét, hogy az milyen is lehet... én erre azt mondom, hogy van olyan: első alkalom, 90 perc, ötezres. Nézd meg! Nem vesztesz vele semmit. A pszichodokim maga mondta, hogy számos ilyen próbabeszélgetésen van túl, és nem is bánja ha nem folytatódik, mert erőltetni ő sem szeret semmit.
Százezrek? Hát nem tudom... én végülis június-augusztus közt jártam hozzá, 35 ezret hagytam nála összesen, 7 alkalom volt. De ezt ne 7*90 percnek vedd. Az ember agya folyamatosan dolgozik közben is, hiszen az a lényeg, hogy a következő alkalommal hogyan mész hozzá VISSZA, mennyivel gazdagodtál azóta. Nekem írásterápia is volt, ki kellett írni magamból a gondolatokat itthon. Marha sokat segített!! Az egész nyaram, mondhatni, ennek jegyében telt, hogy elemeztem magamban, szemszöget változtattam, próbáltam a párom, anyám helyébe képzelni magam, "átkereteztem" a problémát stb. stb. Az rossz meglátás, hogy a környezet passzivitása miatt te nem tudsz egyedül változtatni. Igenis tudsz, a TE hozzáállásoddal, és ne feledjük, interaktív a világ, mi is befolyásoljuk a történéseket. De ezt a pszichodoki jobban el tudja mondani... Kép
Mindenesetre én is azt látom, ilyen görcsökkel nehéz babásodni.

Norka
s_norka
 
 


A tanacsot nem adod hiaba, meg fogom tenni.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Nóri, lehet, hogy egyszerre szülünk...? Nekem még kb. 10 nap, ha mindenképpen megerőszakolnak. Szerintem ha amolyan jóslófájásaid vannak, az a méhszáj miatt is lehet, mert minden összefügg oda-vissza: a fájás provokálja a méhszájat, de a méhszáj állapotának megváltozása provokálhatja a fájást (mondtad, hogy megsüllyedt, felpuhult). A stressz meg jó kis stimut ad neki... Azért a 37. hétig próbálj meg egyben maradni, Bogidnak mindenképpen jobb lenne. KépKépKép
A könyvre még nem volt időm, mert folyton alszom napközben a szörnyű, álmatlan éjszakák után. Belenéztem, és kimondottan tetszik a stílusa. Amit kiszemezgettem belőle- engem is érintő problémák-, mind igaz. Szóval, ha sikerül még addig, mindenképpen elolvasom. Még egyszer köszönöm.

Babszi, nekem a szülők 2 utcára laknak, és igen erősen a befolyásuk alá akarnak vonni bennünket lépten-nyomon. Ha nem sikerül a kis játékaikba belevinni bennünket, akkor meg lelkiismeret-furdalást próbálnak okozni. Nem lenne szabad ennyire szoros kapcsolatban lenni szülőkkel, anyőssal, mert a segítségük többnyire egyenlő a beleavatkozással és az önállótlanná tétellel.
Ha csak tudod, tartsd meg velük a távolságot. (mi pl. hetekig nem is találkozunk velük, ha nincs kedvünk, hiába a közelség. És ez így jó nekünk. Van, hogy kihúzzuk a telefont fél napokra. Ráadásul a férjem a falra mászik, ha vki belekotyog a dolgaiba, meg "okosabb" nála)
Ettől függetlenül jó a kapcsolatunk velük.

Pusz
Kisegér
kisegér
 
 


Kisegér Kép nagyon drukkolok nektek, de ha mégis császi lenne se aggódj, attól még nem lesz rosszabb vagy jobb, a lényeg, hogy egészséges legyen a baba! Várjuk a híreket!

Norka Kép úgy örülök, hogy ennyit írtál magadról! Igen, kezdek én is fulladni meg fáradni, egyik napról a másikra, hihetetlen. A lábam dagad, az egyik kezemről már a gyűrűt is le kellett venni. Ma reggel különben kicsit megijedtem, mert a vizeletteszten pozitív lett a fehérje, a védőnéni azt mondta, ha a második sávot is eléri, akkor van gáz a toxémia miatt. Úgyhogy iszom a vizet ezerrel, só nuku. Kicsit nem korai még ez nekem? Olyan hihetetlen, hogy már a 30. hétbe lépünk holnapután. Súlyom 9 kiló, a hasam 105 cm. Babócát holnap mérik a kórházban a kötelező UH-on, nagyon várjuk. Elvileg még 2,5 hónap, de ki tudja, mennyi lesz, titeket olvasgatva Kép.

Babszi Kép nagyon ismerős amit írsz. Nem mondanak butaságot a lányok, velem is ugyanez történt. A gyerekvállalás nem projekt, amit beprogramozol és teljesítesz. Az egy életút, egy hivatás, az életed része. Én is munkamániás voltam, meggyógyultam belőle. Segítség kellett. De látod, megérte.

Puszik
Noémi és Dani baba
28+6
Vendég
 


Sziasztok, a Lombikbaba kérdőív kielemzése már elérhető, ideiglenesen ezen a site-on!

http://geocities.com/hertamicola/index.html

Norka
s_norka
 
 


Hozzáteszek én is a pszichológus témához... Én is hasfájós vagyok a munkahelyemen, majdnem minden reggel hasmenéssel indítok, és most már minden új helyzetet ilyen "alhasi idegbajjal" alapozok meg. Elmentem én is egy pszichológushoz, de nem rám figyelt, egészségesnek látott, és a 3. alkalommal elmesélte az összes kínját, kisebbrendűségi érzését... Ha valaki jó tapasztalatokat gyűjtött valakinél, akkor ahhoz érdemesebb elmenni, mint egy ismeretlenhez, és nagyon dühös voltam, hogy így jártam!!!!!!!!
jitter
 
 


Sziasztok!
Helyzetjelentés: Tegnap voltunk uh-n. Kezd kivehető formája lenni pocakosnak. A szíve nagyon szépen ver.:) A párom is bent volt, de majdnem kihátrált, mert ő hasi uh-ra volt felkszészülve. Amikor meglátta a hüvelyit, hát kicsit meglepődött :lol:
A dokim megijesztett. Megkérdezte a nagy vizsgálgatás közepette, hogy volt-e az előző terhességnél cisztám. Mondom nem( Megfordult velem a világ) Erre ő: jó, mert most sincs!
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok:)
Kicsit el voltam tűnve, de azért olvstalak ám benneteket :D .
Mágnes :)
de szuper lehettt tegnap hogy láttátok a kicsit. Emlékszem amikor nekem csak sima vizsgálat vol UH-al hüvelyi, na nálam is a párom majdnem lefordult, de utána végig kérdezett, hogy ez nem fáj...vagy lehet hogy jó érzés... :oops:
Babszi :D
Nálad mi a helyzet, mikor lesz az inszem? Megbékltél már hogy nem sikerült?
Én hétfőn megyek UH-ra és szerintem csütörtökön lesz a 4. :D
pbj12
 
 


Pbj!
Hol erhetlek el babaneten kivul?
babszi
 
 


Sziasztok,

Babszi megírom a másik amil címem jweiperth@pannon.hu ide írhatsz bátran :D

Voltam tegnap UH-on 2 tüszőm van egy 17 + 22mm-ek +11 mm a mny-ja.
Holnap lesz az onszem 1 kor: :lol:
pbj12
 
 


Babszi :)
Ha ma már nem érsz el akkor csak sajnos 29-én hétfőn leszek legközelebb :cry: , de olyan jó lenne , ha tudnál jönni még ma 5 ig :D
pbj12
 
 


Norka :) Kisegér :) mi hír rólatok?

Mágnes :) szívből gratulálok! Innentől egyre izgibb lesz ám :D

Lehet már gratulálni? Nagyon eltűntetek!

Sok puszi
Noémi
31+0
Vendég
 


Szia Noémi :)
Nekem megvolt a 4. inszem 05.24-én , és jövő szerdán kell tesztelni, hát nem tuudom mi lesz :)
A doki azt mondta, ha ez sem sikerül utána lombikozunk...., de úgy szeretném ha nem kéne odáig eljutnim! :lol:
pbj12
 
 


Pbj!
Nem szemrehanyas, de irtam levelet. Remelem megkaptad :)
babszi
 
 



Kandi! :)

Köszönjük szépen!

Norka :D :P Szívből gratulálunk a kislányotokhoz! Nagyon szép súllyal született! Sok-sok boldogságot kívánunk hozzá és sok-sok tejcit! És persze majd fejezd be a sikerszoritokat, mert csodababa, az már biztos!

Pjb :) nagyon drukkolok nektek az eredményhez, látom mindjárt tesztelsz! Holnapra nagy-nagy drukk nektek!

Kandi :) veled mizújs?

Kisegérről van valami hír? Tud róluk valaki valamit?

Puszi
Noémi
Vendég
 


Sziasztok!

Hát sajnos ez a 4. inszem sem sikerült :( Reggel nagyon szar volt..., mostanra olyan semmis lett a hangulatom. beszéltem a dokival Júliusban megyünk megbeszélni a Lombikot amit mi csak augusztus-szeptemberben akarunk kezdeni. Addig meg megpróbálom kikapcsolni magam, és nem gondolni erre az egészre, csak jó tanáőcs kéne, hogy ezt hogy a piklibe kell csinálni... :?
pbj12
 
 


Pbj12 :( :) nagyon sajnálom, hogy nem sikerült. Lombikkal kapcsolatban sajnos nem tudok tanácsot adni, de vígasztaljon, hogy sikerülni fog, és minden egyes próbálkozással egyre közelebb kerültök a pocaklakóhoz. Nekem is mindig ezt mondták, és 5.re sikerült. Nem szabad feladni, arra gondolj, hogy neked kell a leginkább kitartani, mert te hordod majd a pocaklakót 9 hónapig, mindene belőled fog kialakulni. Gondolj valami pozitívra, ha tudsz, mert az fog átsegíteni a völgyeken. Nekem egyszer valaki azt mondta, hogy Isten mindig csak akkora terhet mér ránk, amekkorát el tudunk viselni, és ad hozzá kitartást is meg megoldást. És amikor azt hiszed, hogy már egy lépést sem tudsz megtenni, akkor fele olyan messze jutottál, mint amire képes vagy.
Tovább kell menni!

Küldök neked pozitív energiákat szeptemberre!

Puszi
Noémi és Pocaklakó dani-baba
Vendég
 


Noemi!

Neked az 5. inszem sikerult? Es elotte voltal mar terhes, vagy csak az inszemmel sikerult?

B.
babszi
 
 


babszi!lányok!írtam nektek a lombikról,mert kértetek rá,babszi neked külön emilben!semmit nem írtál vissza!
lola29
 
 


Lola!
Nagyon draga vagy, es megkaptam, es irni fogok, de annnnnnyira be vagyok havazva, hogy csak kutyafuttaban nezem a babanetet is, a leveleket is. Irok, irok, irok valaszt!!! Es koszi mindent!
(ev vege van, minden nap estig vagyok, de mar csak 4 kokemeny nap)
babszi
 
 


Sziasztok!

Sajnos kevés időm van olvasgatni benneteket.
Kérlek, adjatok tanácsot, mit érdemes csinálni az inszemek elött és közben és után.
Na, ez jó tömör lett...
Most lesz a jövőhéten az első inszemem, és kissé kezdek izgulni, bár megpróbálok minél kevesebbet gondolni rá.
Már 5 napja bogyót szedek, remélem jól reagál a szervezetem rá.
A clostinak lehet olyan mellékhatása, hogy a mellek teltebbek, jobban feszülnek mint máskor a ciklus azonos napján? Vagy esetleg bekavarhat a progeszteronnak?

Előre is köszönöm.

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


babszi!
tudom mit jelent az évvége nálatok,két évig én is tanítottam!anyukám és nővérem most is!már telefonon se értekezünk, annyira be vannak sűrűsödve!de utána jó lesz,mert szünet lesz,én meg bennt rohadhatok a munkahelyemen!!!de én nem bántam meg.
ma elkértem a papírokat!nagyin ciki volt,megkérdezték, megyek lombikra?mondom igen.a baj az, hohy én nem így mentem februárba, hogy így jöjjek el,hanem hogy én is küldök majd egy fotót a kisbabáról!!ez van
gitta!sehogy nem kell inszemre felkészülni,a gyogyók mindenre hatnak.nr stresszeld magad, az a fontos!!!
lola29
 
 


Sziasztok!

Eddig nem sikerült bejelenteni a nagy hírt, mert a hülye rendszer nem engedte.

DÁVID KISFIUNK MEGSZÜLETETT MÁJUS 31-ÉN 3800G-MAL ÉS 56 CM-VEL. CSÁSZÁRMETSZÉSSEL JÖTT VILÁGRA.
KÉPEK: www.kep.tar.hu/ujvaridavid

Mindenkinek hasonló örömöket kívánok!

Kisegér
kisegér
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: