Új privát üzeneted érkezett!

Szia Julcsi!

Egy próbát mindenképp megér! Lehet, hogy csak nálunk ilyen kőfejűek. Még az is le van szabályozva, hogy íratni mikor lehet menni :?

Mindannyiotoknak nagyon boldog húsvétolást kívánok!

Puszi:
Manguszta

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!

Mangu! Köszi, kedden felhívom. Utánaolvastam és szimpatikus.

Holnap jön Anyukám és az Öcsikém vidékről. Úgy örülök, egész nap csavargunk. Állatkert és egyéb nyalánkságok. :-)

Csak titkolózni lesz nehéz (12. hétig most nem szólunk a családnak).

Kellemes Ünnepeket Nektek!

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem mindenkinek jól teltek az ünnepek!!!

Vera ne aggódj, biztos minden rendben lesz!!!! Szorítok!!!!!!

Képzeljétek tegnap óta "visszaestem": enyhe vérzés és váladék jelentkezett hajnali 2 órakor! Ez tipikus!!! Na mind1! Elkezdem a salofalk kúp terápiát, az szokott hatni, reméljük így is lesz. Ma már 3x voltam wc-n... :cry:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 

 
 

Sziasztok!

Érdekes, a napokban én is visszaestem. Kezdem azt hinni, hogy van valami környezeti hatás, ami hathat a visszaesésekre, fellángolásokra... :?

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!!!

Remélem mindenki jobban van!!!!
Én vagyogatok!
Sajnos most beszéltem egy ismerősünk ismerősével, hogy a 13 éves kislányánál januárban diagnosztizáltak colitist...
Az a kérdésem, hogy Szegeden tud valaki jó dokit??? Juli te nem oda jársz???? valamiért úgy rémlik nekem....
Meg az is rémlik mintha Szegeden a crohn betegségre szakosodtak volna jobban... ki mit tud a témáról??? Köszi előre is!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris!

Szegeden Nagy Ferencet és Molnár Tamást tudom ajánlani. Mindketten nagyon profik. Tudtommal komplexen IBD-vel foglalkoznak. Én Nagy doktorhoz jártam, míg el nem költöztünk. Ha gondolod, tudok telefonszámot adni.

Szép estét!

Veró

Kép
veroniks22
 
 


tigris!
én Molnár Tamáshoz járok, nagyon rendes, korrekt és nagyon nagy tudású... viszont nem gyermekgasztrós... így nem hiszem, hogy egy 13évessel foglalkozna... erre mondják azt, hogy a gyerek nem kis felnőtt, hogy mindegy lenne, hova megy.
viszont ajánlani tuti tud megfelelő orvost... (tel.száma publikus, szóval ha kell, írom)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


sziasztok lányok!

voltam ma a debreeni klinikan egy masik gasztrosnal velemenyert.
hat gyogyszerekkel kapcsolatban nem lettem okosabb, viszont azt mondta, meg kellene vizsgaéni a vekonybeleimet is, es meg egy colonoscopia sem artana.

nem ertem.
ti is ennyi maceran mentetek at?

pussz

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Köszi Lányok!!!!

Juli mész mostanság Molnár dokihoz esetleg? Mert akkor megköszönném, ha megkérdeznéd h tud-e ajánlani jó gyerek gasztróst...

Bixi nekem is mind3 doki megnézte endoszkóppal a belemet... Logikus, hogy szeretnék látni mit kell kezelniük szerintem... Azóta változhatott is a helyzet mióta utoljára vizsgáltak pl...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok!
Bixi, szerintem minden doki szereti a maga szemével látni, sajnos.
Habár aktív fellángolásban nem szeretik nézni, mert hát a cső is súrolja odabent és az nem használ :-) És ha beválik a debreceni doki, hozzá fogsz majd járni?

Kép
manguszta
 
 


tigris!
nem megyek a dokihoz... addig biztos nem, amíg a pockot nem tudom fél napra itthon hagyni (hozzám... a fenét! cicihez :!: van kötve 3óránként, és hát megesik, hogy ott többet kell várni), vagy amíg nagyon nagy bajom nem lesz... mondjuk ha így fogyok tovább, akkor lehet, hogy a nyáron/ősszel meglátogatom... de az nem mostanában lesz...

bixi!
én még 5 perce sem ismertem Molnár dr.t, amikor már mondta, hogy akkor ő legközelebb körülnézne...
és hát ugye legutóbb meg be is fektetett 1 hétre, csak vizsgálatokra...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


hmmm. asszem meggyoztetek.

nem, a debreceni dokihoz nem fogok jarni egyaltalan.
o ajanlott egyet itt pesten akit a masik forumon a Motom is ajanlgatott valakinek: lakatos peter.
hozza megyek szerdan, aztan meglatjuk mit mond.
azon filozok valtsak-e dokit, merthat az elozo meg december ota nem emlegetett semmi tovabbi vizsgalatot, igy most kicsit elbizonytalanodtam.... :shock:
mindenesetre most ujra nagyon jol erzem magam a boromen :lol:
igaz 24 medrol mellett jelenleg, de legalabb nem verzek :)
es uszok meg jogazok egyfolytaban es lehet emiattt vagy mas miatt de nem puffad most durvan az arcom, meg leet szep menyasszony leszek a vegen...... 8)
es kezdem erezni h visszaalakul a zsir izomma, es ez tokjo :)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára licaca 2011.04.28 23:44-kor.

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Megpróbáltam kreálni egy matricát...
border="0" alt="Lilypie First Birthday tickers"></a>
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára licaca 2011.04.28 23:45-kor.

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


bocsi Lányok, szerencsétlenkedtem egy sort, de sikerült :-)

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok!

Ismét kérdésem van hozzátok. :-) Tegnap óta szinte folyamatosan fáj a hasam a szeméremcsont felett picivel. Nem erősebben, mint a menzesz előtti görcsök, de szinte folyamatosan érzem. Fekve jobb. A Crohnt kizárom, mert szerdán volt egy laboreredményem, s tökéletes minden érték (CRP 1,2 :-)). Hétvége és ünnep révén orvos nincs a környéken, kórház is a másik kerületben. Lehetséges, hogy a méh növekszik vagy hasonló? 5 hét 5 naposan korainak tartom. Ezen kívül semmi panaszom, hőm stabilan 37,3, rosszulléteim elvétve vannak, mellem néha kemény. Az előző terhességekhez nem hasonlítható érzés. Nincs barnázás, nem vagyok rosszul. (Alig tudtam kimozdulni úgy szédültem, s folyamatosan hányingerem volt.)

Kedden voltam orvosnál, UHval nem nézett meg, majd 10-én, s ad Utrogestant.

Volt hasonló tapasztalatotok?

Veró

Kép
veroniks22
 
 


veroniks!
én az első trimeszterben nospán és pipolphenen éltem, olyan fájdalmaim voltak. a nyugtató azért kellett, hogy éjjel ne ébredjek fel a görcsökre...
szóval fájhat... ami ugyan nem normális dolog, de sajnos előfordul az ilyen, és nem feltétlen jelent rosszat.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Vera!
Magnézium! :-) A görcsök ellen nagyon jó. Ellazítja a begörcsölt izmokat. Utrogestannal kombinációban is adják, csak hát ugye ezt nem kell felírni receptre. Nagyterhesen is ezt adják rögtön, ha még bent kell tartani a babót...
Tuti, hogy ágyazódik és növekszik. Végül is, szét kell kicsit szednie a környezetét ahhoz, hogy elférjen :-)
Több helyen is írták anno a lányok, hogy hasonló tünetük volt (többen hónapokig, a mensi időpontjában is görcsöltek pluszban, elhiszem, mekkora para lehet, persze nem volt semmi gond aztán, "csak" az érzés lehet rossz...).

Millió puszi mindannyiotoknak!

Kép
manguszta
 
 


Köszönöm Lányik a gyors választ. Szerencsére ma reggelre elmúlt, de még tuti visszatér. :-)

Ezt a borzalmas időt május 1-re... :-(

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Sziasztok Lányok!!!!!

Feltűnt a szürke szamár is ködből... :D Remélem, a húsvét mindenkinek jól telt! :)

Veronika, hatalmas HHHHUUUURRRRÁÁÁÁÁ és GRATULA a bébhez! :D:D:D:D:D Szurkolok, h minden rendben legyen veletek és végre tényleg egy kis puncis jöjjön!!!!!

Visszaolvastam és úgy látom, h többünknél jelentkezik a a tavaszi fellángolás... :cry: nálam is... :( 3 napja én is elkezdtem inni a gyógyteámat, mert tuti be van gyulladva a bélésem. Megint akkor lepődöm csak meg, ha 1 nap 1X kell mennem WC-re és az nem hasmenés... Ráadásul valami eszméletlen mértékben hullik a hajam, ami most 3 dologtól is lehet: tavaszi, szülés utáni + gyulladt bélés... :( Basszus, h én ezt mennyire utálom minden évben végigjátszani! :evil: Végre itt a jó idő, én meg elkezdek szenvedni gyakorlatilag ősz végéig...ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ na mindegy, ez van...

Egyébként bocsi az eltűnésért, de semmi időm nem volt mostanában. Apának 3 hetes road show-ja volt a cégével, minden nap más vidéki helyszínen voltak és legtöbbször este 8-9 körül esett haza és reggel 5-6-kor indult el. Szóval, nem sokat láttunk belőle... Ergo minden rám maradt... Húsvét előtt anyám bejelentette, h tavaszi nagytakarítást csinálunk. Na, az nálunk alap esetben is 1 hét, de most Danó mellett még tovább tartott... Eszméletlen nyügi hetek óta, mert egyre jobban piszkálják a fogai. Egész nap csak nyüszög és sírdogál miatta. (voltak pillanatok, amikor már a füldugó határán voltam... :oops: ) még kézben sem nagyon nyugodott meg. Most tényleg 24 órás szolgálatot játszottam és bevallom, inkább aludtam, amikor tudtam és nem nagyon nyitottam ki a laptopot... :oops: Most két napja jobb a helyzet valamivel.

Hála az égnek, egyébként rendben van! :D Növekszik, gyarapodik, izeg-mozog, forgolódik. Próbálna már veszettül kúszni, de még nem megy... :D Most már eszi a főzelékeket is rendesen. Minden nap bevág 1 üveg bébikaját. Már 2 étkezést kiváltottam neki, most próbálom majd a délelőtti kaját is kiváltani gyümire. :D
Csütörtökön megyünk a 6 hónapos vizsgálatra, kíváncsi leszek miket mérnek neki.

Tigris, Lica, Youlcsi, h vannak a srácok?

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


szia mumi!

es van vmi hatasos szered a hajhullas ellen?
en is ezzel kuzdok :shock:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Mumi!
jó hallani felőletek is!!!!
Mi is nyűgösek vagyunk már több hete. A foga kínozza: nyálzás ezerrel, tömünk mindent a szánkba és ráadásul aludni is nehezen alszik... Sokszor csak kézben alszik el! Hiába hagyom feküdni h altassa el magát, olyan visítást rendez h nincs mese!!! A derekam meg oda van tőle persze. Nem könnyű 7 kilót cipelni!

Az új rendszer h már 7 órakor felkel!!! Engem se hagy aludni a drága úgy veszekszik az ágyában amíg ki nem veszem! Aztán persze nyűgös mert álmos délben! :?

Mi is szépen esszük a főzelékeket, most kezdtük a répa, brokkolival... Eddig 1 étkezést váltottunk ki! Azért megy a harc néha h megegye. A zöldség nem olyan finom mint a gyümölcs! 1 hétig tart mire megeszi a megfelelő adagot a megfelelő szilárdságban és higitásban (krumpli, tápszer)... De nem panaszkodom! Szépen nődögélünk!

Mi holnap megyünk oltásra, majd 05.31.-én és jövő héten védőnőhöz. Persze hiába kértem h egy napra tegye oltással, ne kelljen duplán-triplán mennünk, nem tudta megoldani a bogaram :twisted:

Apa tanul ezerrel, hónapban minden kedden és csütörtökön vizsgázik (érettségi esti iskolában). Mellette elkezdte a gyógytornát és a fizikót is amit előírtak! Mint kiderült dekompressziója van 2 csigolyánál vagy mi és azért csípődött be az ideg ott! Szerencsére már sokkal jobban van, nem fáj a dereka jelenleg!!!

Húsvétkor Balatonon voltunk! Szép idő volt, csak hamar eltelt sajnos!!!

Az ekcémánk úgy néz ki h elmúlt!!! Most a jobb szemét láttam pirosnak hétvégén, de ma reggel már nem láttam. Remélem az is elmúlt!!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


A hajhullás: én szülés óta küzdök vele (meg persze amikor nagyon fellángol a betegségem!). Most kezd helyrerázódni már nem marok számra hullik! Agybajt kapok én is tőle!
Nekem a vashiányra is visszavezették így azt is sokat szedtem annó!!! Most a védőnő az alap kapszulákat ajánlgatta rá, ami direkt hajhullásra van!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris,

Ezek szerint nálatok is "jó" a helyzet a fogacskák miatt!!! ...és még mindig nem jöttek ki... :?

Ti milyen oltást kaptok most? :shock: Jellemző...miért is adnának 1 napra időpontot! végül is, nincs az embernek más dolga, csak állandóan a rendelőbe járni...
Arra még én is kíváncsi leszek, h mi lesz pl. nálunk is nyáron, mert június közepén leköltözünk a Balcsira nővéremmel! :lol: Már nagyon várom!!!! és elvileg nem is jövünk haza, csak nyár végén!

Ügyesek vagytok már Ti is, h ki tudtatok váltani egy étkezést! :D Én eldöntöttem, h teljesen ráhagyom Danóra a kiváltás ritmusát és sza..ok a nagykönyvben leírtakra! :D Az ebéd és a 18-órás kaja már megvan, most majd a délelőtt 9 órással fogok próbálkozni. Már kb. egy hete nem hajlandó megenni akkor csak 80g tápot, gondolom már nem kell neki annyi kaja, akkor inkább egyen egy kicsit több gyümit akkor is. Holnap már azt fogok neki adni tejcsi helyett. Így váltottuk ki a 18-órás kaját is... :)
Danó utálja a brokkolit, a zöldbabot, a borsót! Viszont imádja a sütőtököt, krumplit, répát, karfiolt, gesztenyét! :) Nekem nem kell "harcolnom" vele. Ha éppen új ízt próbálok ki, már az első falatnál kiderül, h megeszi-e. Ami nem smakkol, attól megborzong, öklendezik és kiköpi. :lol: :roll: Ami meg ízlik neki, azt nyeli, mint kacsa a nokedlit. :twisted:
Tényleg, te adsz még pluszban husit neki, ha üveges bébikaját kap és "elvileg" van abban is?! Nálunk az jött be, h teszek bele pluszban neki csirkét. Attól kezdve zabálni kezdte! :D

DE jó, h eltűnt az ekcémátok!!!! :D Ennek nagyon örülök!!!

Szegény apa!!! Mi ez a dekompresszió balhé? Én nem tudom mit jelent...

Tigris, Bixi
Hajhullás ellen Forcapilt szedek 1 hete, Bánfi hajhullás elleni samponnal mosom a hajam és iszom a körömvirág-kamilla keverék teámat a gyulladás ellen... remélem most is hatni fog!!!

Ja, és megváltam a szőke hajamtól és visszafestettem barnára. :( Az sem volt emberi, amikor ki kellett fésülni hajmosás után és több tonnányi balzsam ellenére is gubancos volt és téptem... Most úgy siklik benne a fesű, mint kés a vajban... Sajnálom, mert imádtam szőke lenni, de inkább barna leszek, minthogy kihulljon az összes hajam, mert még a hidrogén is roncsolja pluszban! :(

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Fogak tuti sokáig szivatnak majd minket!!! Sokan megszenvednek vele!!!
Most a pneumo emlékeztetőjét kapjuk, 31.-én meg a 6 hónaposat. azt nem értem mért nem lehetett egy napra tenni a kettőt?!?!?! Múltkor is egyszerre adták be! És az ismerősünknek is egyszerre adták be mindkét esetben az alap oltással… Felfoghatatlan a logika…
Ha leköltöztök Balcsira egész nyáron mikor fogtok apával találkozni???? Gondolom ő dolgozni fog végig…
Nekünk az első kanálnál mindig pofavágás van aztán rájön h finom amit kap!
Husit még nem adtam neki, úgy gondoltam előbb a zöldségek ízét magában ismerje meg aztán utána keverek hozzá.
Dekompresszió: el vannak csúszva a csigolyái.

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


tigris!
2 oltás között nem kell 4 hétnek eltelnie???
nálunk így van... a dr.nő szabija miatt csúszásban vagyunk több, mint 2 hetet, és ugye nem tudunk visszaállni a hófordulónkra, mert az oltásokat nem lehet gyakrabban adni (egyszerre max 2, 4hetente)

fogak nálunk is mozgolódnak, én látni is vélek valamit... töm mindent a szájába, na meg néha mellé, aminek sírás a vége...

ja, és a hajam nekem is hullik, szó szerint csomókban :shock:

de ez van...

íme a fiam:
Kép
Áron 29-én volt 7090 gramm... anya meg némileg le van robbanva :o

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


cepek vagytok :lol:

en is ujra kezdem ma a gyogyteamat, meg elkezdtem a revalidot szedni, es meg vmi hajszeszt amit a patikus ajanlott.
hat gyonyoru menyasszony leszek...ha nem az arcom puffad, akkor az amugy is keves hajam hulik.
elkepesztoooo :shock:

mar csak 26 nap :)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Juli! Március 31.-én kapott utoljára oltást Beni, így az 1 hónap letelt! Csak azt nem értem mért nem adhatja be a 2db oltást egyszerre, mért kell visszamennünk 05.31.-én is!!! Ezt a szervezést! Múltkor is egybe adta be, egyik lábába ezt, másikba azt...

Áron baba most akkora mint mi majd 6 hónaposan!!! Szép! Bele kell húznunk! :lol:

Bixi ne izgulj, minden rendben lesz esküvőn, csodaszép menyasszony leszel!!!! :wink:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Mumi
Nálunk is megy megint a nyűgösség, kivéve ha jön valaki hozzánk, na akkor minta-baba...jól megjáttsza magát :) Fogak még nem bújtak ki, viszont pocifájás megint van - néha ezért ébred fel éjszaka. Ilyenkor néha hasmasszírozásra megnyugszik, de néha szopi kell.

Hát Lányok, mi mindennel kicsit kullogunk utánatok...
Tigris
Nálunk is a gyümölcsök jobban mennek. Amikor elkezdtük a hozzátáplálást, tök szépen evett mindent, mostanára meg már válogat és van hogy alig eszik 1-2 kanállal. Viszont, úgy érzem, többet szopizik :?: Mivel a héten hízott majdnem 20 dekát, ami nála majdnem csúcs (25 volt egyszer) és közben alig evett...Nem értem :?: Nálunk minden fordítva megy. Az elején, amikor elvileg többet kellett volna szopiznia, akkor gyakran nyammogott, most meg belehúz, amikor már kifelé kéne menni...Hát mi ilyenek vagyunk :?
Youlcsi
Nagyon szépek vagytok!
bixi
Nyugodj meg, szerintem is minden rendben lesz az esküvővel, ezek a dolgok amik miatt izgulsz, másoknak fel sem fognak tünni!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok!

Julcsi, mekkorát nőtt Áron! Valamit nagyon figyel a karod közül :-) Lehet, hogy leharcoltnak érzed magad, de tökjól áll ez a rövid haj!
Többieknek is, millió puszi!

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!

Tigris,
Tényleg szegény apa!!!! :( De a gyógytorna hidd el jót fog tenni neki. Ha esetleg nem jönne be a tornász, akkor én tudok egy nagyon jót! Nővérem hozzá jár régóta és engem is ő tett rendbe, mikor terhesség alatt beállt a csípőm és derekam!

Hát...apa "vasárnapi apuka" lesz a nyáron. Hétvégente jönnek majd hozzánk a fiúk! Bár nem félek tőle, h csak két napot fogjuk látni egy héten, mert ő olyan, h gondol egyet, beül az autóba és már ott is van. Tuti lent fog aludni 1-2 nap és reggel majd onnan megy dolgozni. :D (na sógor már nem ilyen...:))

Youlcsi,
Nagyon helyesek vagytok!!!! :D Hatalmasat nőtt Áron is!!!! :D És nagyon jól áll neked a rövid haj!!!! :D (a lestrapáltság meg szerintem mindegyikünknél fenn áll... :oops: :twisted: )

Lica,
Ne ess kétségbe!!! Amíg gyarapodik Moci, addig nincs gond. És vannak időszakok, amikor visszaesés tapasztalható náluk akár evés, akár mozgás terén. Amíg ez nem drasztikus, addig nincs gond! Mostanában Danó sem hajlandó pl. a délelőtti kajánál, csak 80g-ot enni (legyen az táp vagy gyümölcs), pedig az átlag adagja 160g / kaja. Egyébként szerintem a fogzás miatt lehet, h Moci nem akar kanállal enni és az is, h visszaesett a mennyiség!!!! A cici mégiscsak jobb ilyenkor... :twisted:

Bixi,
Nyugi!!!!!!!! Gyönyörű leszel az esküvőn!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D Minden rendben lesz!
(milyen hosszú a hajad? nem gondoltál arra, h egy kicsit csalj póthajjal? Nekem is volt, mert soha nem lett volna olyan szép és nagy kontyom a saját hajamból, mint így volt!persze, nem a beültetős változat, csak pót tincsek, amiket be lehetett csatolni)

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


hmmm mumi erre meg nem is gondoltam.

a hajam viszonylag hosszu, kb a hatam kozepeig er.

honnan lehet ilyen tincseket beszerezni?

pussz!

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Bixi,
Találtam neked 2 normálisnak tűnő weboldalt, ahol még jó áron is vannak hajcsomagok!

http://www.plp.hu/hajhosszabbitas/pothaj_csattal.html

http://www.dreamhair.comoj.com/

Nekem is ilyen csatos póthajam volt! Egy 20 cm és 15 cm széles hátul és két 5-5 cm széles oldalt. Megvettem és már azzal mentem a fodrászhoz próba frizurára, így már rutinos volt a kezelésében az esküvő napján!

Nézd meg őket, esetleg keress még rá a neten "csatos póthaj" címszóval.

Ha gondolod, akkor küldök képet neked, h milyen volt az én kontyom póthajjal! :D Senki nem mondta meg, h nem csak a saját hajam!!! :lol: írd meg az e-mail címedet

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


elkuldtem, koszi!!
ezt a dreamhairt nem tudom megnyitni a googlebol sem....

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok lanyok.

Na voltam az uj gasztros dokimnal (azert irom igy mert el is dontottem, h mostantol hozza jarok) ajanlott nogyogyasz kollegat is (mangu, az egyik az a te dokid!) a SOTEn van mindez egy helyen.

Fejlemenyek: verkepemen crp 0.66 sullyeedes 16 vas 3! (hova tunik allandoan?????par hete meg 41volt) na mindegy.

Szoval most junius elejen hasi es kismedencei MR, junius kozepen altatasos kolon, es tegnap ota szedem az imurant.
Es vegre abbahzgyom kis szerencsevel par het mulva ezt a nyomorek medrolt….

Azt mondja ez a doki, h az imuran mellett siman mehet a baba, meg a medrol melett is amugy.
Kaptam meg kalciumot es D vitamint pluszban, es leallitott a budenofalk habrol (halistennek)

Jovo penteken elso imuranos vervetel.

Nektek (mar aki szedte) milyen mellekhatasokat csinalt az imuran? Lehet h meg ennel is jobban elkezd hullani a hajam?
Es meg egy: szolariumba elszaladhatok az eskuvo elott 1-2x azert az imurannal? Vagy akkor nagy bajt okozok? (jelenleg eleg jol mutatnek egy domestos reklamban, csodas lesz a feher menyasszonyi ruhaval…)


Ui: Es itt is megegyszer:

ISTEN ELTESSEN YOUGHURT MACSKAM!!!!!! Millio puszi, este kapod az ajandekot es a macskakolbaszt
:lol: :lol: :lol: :lol:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Szia Bixi!
Isten éltesse Yoghurtot! :-)
Tökjó, a SOTE-n tapasztalataim szerint tényleg jó dokik vannak, értenek hozzá :-) Jó kezekben leszel!

D-vitamint nekem is felírt a nőgyógyász, az inzulinrezisztenciának jót tesz, azt mondta.

Ha szeded a D-vitamint, a szolival azért vigyázz. Túl lehet adagolni, mert a napsütésben is rengeteg van, összeadódik! Mondjuk, ahhoz, hogy be is tudjon épülni a szervezetbe, foszforra van szükség (halban van a legtöbb, kevesebb a lila bogyós gyümölcsökben, feketeszederben talán leginkább, bár az augusztusban érik).

Puszi!
Manguszta

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!

Tegnap sajnos szörnyű napunk volt. Délután fél 3 felé elmentem mosdóba, s a papíron nem kis mennyiségű vérrel találkoztam. Azonnal irány az ügyelet. Szerencsére a babának nincs baja, valószínűleg a front hatása, mert rengetegen voltak, s a doki szerint minden koraterhesnek ez volt a tünete.

Tavaly negyed ennyi vér se volt, mikor meghalt a Babánk. Szóval gondolhatjátok mennyire letörtem.

A dokival abban maradtunk, hogy döntsem el, hogy megyek-e dolgozni, vagy pihenek pár napot. Szerinte nem ez fogja eldönteni a terhesség kimenetelét. Én úgy döntöttem, inkább maradok, mint hogy később azt érezzem, hogy nem tettem meg mindent.

És legyen valami pozitív is: látott pulzálást. :-) A dokim szerint 5 hetes, de már a 2. orvos mondja, hogy mérete megfelel a 6,5-7 hetesnek. Igazából mindegy, a lényeg, hogy növögessen, s karácsonyra már itt legyen velünk.

Veró

Kép
veroniks22
 
 


És még valami: szombaton főztem az ebédet, betettem a salátát a hűtőbe, arrébb léptem, majd leszakadt mögöttem a plafonról a vakolat kb. 2 négyzetméteren. Szóval emlékezetesebb hétvégénk nem nagyon lehetne.

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Sziasztok Lányok!

Veró, Jesszus, nem semmi hétvégétek volt akkor tényleg! :(

Nagyon jól döntöttél, h pár napot pihensz!!!! :D Tuti csak használni fog mindkettőtöknek! A Béb szépen fejlődik és ez a lényeg!!! :D Emlékszem, könnybe lábadt a szemem az első szívverés hallatán Danónál... :lol: Lassan kezd akkor lenni a Manótok, mint egy babszem! :wink:


A hétvége nálunk is sűrű volt... mentünk folyamatosan. Szombat délelőtt apa partnercégeinek focikupáján voltunk. Most először volt Danó ennyi ember között és egész jól viselte, h mindenki megfogdosta, dumált neki. :D
Utána sütögetésre mentünk az Uram keresztapjáékhoz Solymárra. Ott is folytatódott a dögöny 1000-rel, de egészen dálután 16:00-ig jól viselte a dolgokat, aztán már nyügi lett és elindultunk haza.

Tegnap nővéreméknél voltunk csoportos szüli- és névnapi ünneplésen. Jó volt! Összekötöttük a kellemest a hasznossal és nagyapa levágta a haját. Egész jól tűrte élete 1. hajvágását! :twisted: Eszméletlen golyófejű lett, de nagyon édes!!!!! :D:D:D Alább két kép az előtte és utána állapotról!

Kép Ilyen volt...

Kép Ilyen lett...

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mumi!

Az 1. képet látva ámuldoztam, hogy milyen cukorfalat, a 2.-on feltűnt, hogy van ott huncutság is... :-)

Megjártam a háziorvost a táppénz miatt. Meghallva az előzményeket azonnal veszélyeztetett terhessé nyilvánított. Mostantól az időm nagy részét az ágyban töltöm. Nem vagyok egy aktív típus, de ez azt jelenti, hogy ebben az évben már nem nagyon fogok semmit se csinálni. :-(

Szerencsére itt a laptop, s a könyvek. :-)

Már csak azt nem tudom, hogy a munkahelyemen hogy fogom ezt elmondani. (1 hete járt le a próbaidőm)

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Szia Veró!

Igazad van, nagy zsivány a Manónk!!! :twisted:

A dokid meg teljesen normálisan reagálta le a dolgot!!!! :roll: Sza..ni rá, h mit fognak szólni a munkahelyeden!!!!! A Bébi az első és legfontosabb + a te egészséged jelenleg az életetekben!!!! :D

Pihenj sokat! Olvass, netezz, tévézz stb. Hidd el, nagyon gyorsan eltelnek majd ezek a hónapok és gondolj arra, h a Karifa alatt már ott lesz a Kis Babszem!!!!!!!! :D:D:D:D:D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Vera Kitartást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Én biztos megbolondultam volna ha ágynyugalomra intenek!!! Örökmozgó vagyok nem hiába. Biztos visszaüt még majd egyszer nekem ez!
De a lényeg tényleg h jól legyetek babóval!!!!!!! A végére úgy besűrűsödnek a programok, h csak na. Kevés is lesz rá az időd! :lol: Pontosan mikorra vagy kiírva??? Dec. 25.?

Mumi jó fej Danó!!!! Milyen jó nektek, hogy van miből levágni. Nekünk még nem olyan nagy a hajunk, bár nődögél!

Mi is vagyogatunk. Bevezettem babónál a déli főzeléket husival, uzsira meg a gyümit! Jelenleg főzöcskézem neki ebédjét, uzsi ami üveges (körte, szilva stb.). ami firren van azt frissen kapja természetesen! Bár tegnap nem akart nagyon enni gyümit vmiért...

A nyűgösségünk megvan, de már lejjebb ment! Szerencsére! Le is kopogom... Reggel néha már tovább alszik és van napközben h 1-1,5 órát is alszik, de persze ezek még ritkák. De haladunk, az a lényeg.
Mióta 2x eszünk szilárdat azóta 170-220at megeszik tápból és kb 4 óránként eszik már. Ma evett hajnali 4 órakor majd 10:40kor. :shock:

A kakink az teljesen kemény lett, olyan gombócokat nyom ki magából és főleg délelőtt... nem tudom lehet-e vmivel higítani kicsit székletét?!

Súlyra 7150gramot mértek és 67 cm-t oltáskor 3.-án.
Ezerrel forgolódik Beni, 1x sajna le is esett az ágyról, de stramm kölök, nem sírt sokáig. Persze én jobban megijedtem mint ő. És tényleg olyan gyorsan történt!!! Egyszer még ott fekszik az ágy közepén majd már nincs ott. Olyan gyorsan forog... :shock:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris! Az új vonalzóm minden aktuális infót elárul, bár ez tuti változni fog. 1 héttel fiatalabbra saccolják, de szerdán mindennek ki kell derülnie.

Úgy gondoltam, még várok a vonalzó kirakásának meglépésével, de remélem, már ez is segít, hogy ránézek, s látom, hogy telnek a napok, ugyanis semmi tünetem nincs. Pár naponta egy kis szédülés, vagy hányinger, de ez is minimális.

Tuti később behozzák a tünetek is a lemaradást. :-)

Mumi! Tévéznék, de fél éve jó ötletnek tűnt kiköttetni, mert keveset néztük. Múlt hét végén még a készüléket is elajándékoztam. De a könyvek és a net kimeríthetetlenek. :D

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Nekem sem voltak tüneteim? mellfeszülés, émelygés (az picit) stb... a végére jött össze minden utsó 2-3 hónapban: vizesedés, állandó pisilés éjszaka is, alig tudtam aludni, vesegörcs stb. Szóval tényleg behozta a végére nekem is... :?

Netről jó kis filmeket is lehet letölteni!!! Meg persze sok infót beszerezni!!!!!!! :D

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok!

Veró, persze hogy fontos a munkahely, de ez most nyilván nem is kérdés... ha egyszer így sikerült, hát így sikerült, a benti létszámért meg főjön a HR-es feje. A doki meg te tudjátok, hogy mire van szükséged.
A munkahelyen meg, ha jó fejek, megoldják, hogy esetleg otthonról is dolgozhass. Ha meg nem, akkor pláne ne törődj vele, hogy ki mit gondol.

Hozzáteszem, egy barátnőm a másik fórumról (márciusban született meg a kisfia) végigfeküdte az első 14 hetet, de a második trimeszterben már felkelhetett, és pár hónapot még be is járt dolgozni az utolsó időkben. Szóval, erre is van példa, nincs szabály.

Millió puszi mindannyiotoknak!

Kép
manguszta
 
 


Mumi, de tündéééér Danó Manó!!!! Igazi huncutka! :lol:

Kép
manguszta
 
 


haliho.


most jovok a gyogyszertarbol, mar megint leesett az allam.

az imuran miatt meg kell kapnom a HBV es Pneumovax oltasokat, joooooo dragak :evil:

szedulok sokat. az lehet az imurantol?

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


nekem nem is mondtak és adtak olyat...
az mire kell???

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


szia tigris. elvileg azert kell, mert az imuran ugye leblokkolja/gyengiti az immunrendszert, igy fokozottabban vagy kiteve mindefelenek es azert kell a hepatitis meg a tudogyuszi ellen.
ezeket van aki megkapta mar alapbol kiskoraban, de en meg nem, mert akkor meg nem volt kotelezo...... :shock:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Bixi!

Ezekről az oltásokról én se hallottam, s nem tudom kaptam-e, de én fordítva működök. Mióta szedem az imurant nem volt tüdőgyuszim, előtte meg minden évben/2 évben.

Lányok!

Megjártam az orvost. :-) Fél 2-re ott voltam, de miért ne romlott volna el a rendszer? Így fél 6kor kerültem sorra. Nőtt a korábbiakhoz képest a Baby, s van szívműködés. Még meg is hallgattam (ne gondoljátok, hogy végigbőgtem a hazautat :-), most is potyognak a könnyeim, pedig csak rágondolok). Jövő szerdán megyek vissza, s megkapom a beutalókat, meg mindent.

Holnap megyek a gasztróshoz megbeszélni a továbbiakat. Remélem fogad soron kívül, mert elfelejtettem időpontot kérni. E-mailben kommunikáltunk, de időpontot nem egyeztettem le. :-(

Szép estét!

Veró

Kép
veroniks22
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: