Új privát üzeneted érkezett!

1 kérdés még: Beni egyik oltása eléggé bepirosodott és dagadt is, mintha az izom bekeményedett volna neki ott....
mit csináljak? csak hideg borogatást? v van más tipp?

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


és milyen fürdetőt használtok gombára? vagy az mind1?

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris,

szerintem nyugodtan kipróbálhatod a sinlacot. Ugyanúgy lehet kapni gyógyszertárban recept nélkül is, mint a tápot! Danónak nem lett semmi baja tőle, sőt a gyümit is jobban megeszi, mert egy kicsit édesebb lesz a tőle. Én is megkóstoltam direkt! És nem kell belőle nagy mennyiség. Egy 190g-os nagy hipphez kell 3-4 kanál sinlac. Na, ehhez számolok vissza, mert még nem eszik meg ennyit. Nővérem kísérletezte ki az arányokat anno Marcinál. :D

A kis üveges gyümit egyben megmelegítem neki mikroban, mert annyit megeszik, de ha nagyot adok neki, akkor azt felezem és külön tálkában melegítem és etetem meg vele.

Ezek szerint gomba ügyben hasonló cipőben jártok, mint mi...csak Benin tovább terjedt sajna... :( Nem mondta a dokink, h mással kellene fürdetnünk, ezért én maradtam a fürdetőkrémnél, amit ő ír fel minden hónapban. Remélem, mielőbb elmúlik nálatok is és nálunk is! Kérdezz rá, h mit mond a nizoralra! Lehet jobb lenne, mint a canesten...

Basszus, sikerült szegénynek úgy beadni az oltást, h begyulladt?! :oops: Szerintem, csak hideg vizes borogatás és ha fájna neki nagyon, akkor kúp! Danónak már használtam a Nurofen 3 hónapos korától adható kúpját. Az jó, mert láz-és fájdalomcsillapító és fogzásnál is kifejezetten ajánlott. És tényleg hat 8 órán keresztül!

Azt én is akartam kérdezni, h még mindig az ánizsos-köménymagos teát adod Beninek? Nekem abba kellett hagyni, mert Danónak már sok volt! Túlgörcsölt tőle. Szóval én áttértem a Hipp alma-citromfű teájára (abban nincs sem ánizs, sem más pukiztató) 4 hónapos korában.

Youlcsi, nagyon cuki Áron, ahogy ott ül az etetőben! Hihi, ezen a képen ő is Döbrögi!!!! :D:D:D:D:D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 

 
 

tudom h kapható, csak nem mind1 h 3000 vagy 1400, úgy tudom kb ilyen ára van...

annyi krémet használtunk már, nem merek többet kísérletezni. tényleg a bőrgyógyászt várom nagyon h ő mit mond, mit használjunk:
1. bepanthen, 2. neogranormon, 3. soducrem, 4. a szomszéd adott egy alap krémet ami nekik jó volt ekcémára, 5. excipial (vagy mi, mandulaolajos krém), 6. linola felt krém és fürdető, 7. canesten kenőcs és ecsetelő
szóval már nem szeretnék több dolgot tesztelni szegényen. Örülhetek h nem lett kiütéses tőlük... jó mondjuk fele semmi extra...

Mi is a felírt fürdetőkrémet használjuk csak, már a linolafeltet nem.

szerencsére nem lázas Beni és nem is fáj ha hozzáérünk neki. Csak minket zavar h mennyire bedagadt és piros... De szerintem doki is észrevette h elcseszte mert nagyon nézegette utána...

a délutáni alvás bevezetésével ti hogy álltok??? nálunk Beni szinte semmit nem alszik nap közben, max 1x-2x fél órát. Próbálom letenni ebéd után h pihenjen, de nem mindig akar aludni, vagy csak 30 percet... Pedig nagyon jó lenne ha kipihenné magát akkor is....

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Hú, tényleg rengeteg féle krémet használtatok már, bár igaz, h a fele erre nem jó... :oops: Kíváncsi leszek, h mit fog mondani és adni neki a bőrgyógyász ezek után!

Bevallom, én még nem vettem sinlacot, nem tudom milyen áron adják a patikában. De lassan fel kell készülni a drágább árakra, mert a normál tápot is csak 6 hónapos korig írja fel a doki... :roll:

Az alvást én nem erőltetem. Már pontosan tudom, h mikor fáradt el Danó annyira, h el is alszik 2 percen belül az ágyában, ha lerakom. Általában 2 órát van fent egyhuzamban. Akkor eszik, játszik, mikor mi fér bele. Magától jelzi, ha álmos, mert elkezdi vakarni a szemét, ásítozik és abbahagyja a játékot is. Na, ilyenkor leteszem és már alszik is. Volt olyan, h próbáltam letenni, "mert délután aludni kell" és 1 órát szenvedett, játszott az ágyában, de nem aludt egy percet sem...
Szóval én hagyom! Legtöbbször fél/háromnegyed órákat alszik csak, bár most napok óta (teljesen magától) ráállt, h délelőtt és délután is alszik 2-2 órát! :D Csodálkoztam is rajta! Úgy vagyok vele, h amíg átalussza egyhuzamban az éjszakát, addig nem érdekel, h mennyit alszik napközben! Ilyen korban már teljesen eltérő az alvásigényük a piciknek! :D

Kipróbáltam ma a főzeléket! Sütőtököt burgonyával. Gondoltam, h az jó lesz, mert a tököt gyümiben nagyon szereti. Hhháááátttt....tévedtem... 3 kanalat evett meg és úgy fintorgott tőle, h öröm volt nézni! :twisted: Az sem tetszett, h sűrűbb, meg gondolom az sem, h íztelen. Utána megkóstoltuk mi is anyuval és megállapítottuk, h jó sz..r... :D Nem csodálom, h a gyereknek sem jött be.
Viszont most uzsiztattam 3-kor. Úgy bevert 170g alma-szőlőt rizzsel, mint szél a budi ajtót! :lol: Azt hittem, nekem nem is hagy belőle egy falatot sem. (anya a konyhamalac...:D)
Holnap megyünk vásárolni, akkor meg fogom nézni a Kecskeméti bébikajákat.

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Tettem fel friss képeket a Manóról a webalbumba. Alább a linken eléritek! :D

(ide nem szeretek feltenni, mert annyit kell pepecselni, mire lekicsinyítem akkorára, h fel lehessen tölteni... :roll: )

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Nálam is jelzi h álmos és tudom is h az mert látszik rajta, de hiába teszem be ágyába nem mindig akarja az igazat. Mint most is. Teát ivott és úgy aludt el mint általában. De erről is le kellene szoknia mielőbb... Mi még az ánizsos teát isszuk, nem észlelem h problémája lenne tőle, jókat pukizik, egy felnőtt is megirigyelné az illatkavalkádot. :lol:

sinlac net alapján. 3000 Ft, receptre 1400, kiemelt tb-re 300 Ft
ilyesmi árra számíts.

A főnökömnek másfél éves a fia és csak most szólt nekik orvosuk, h már nem sokáig tudja felírni a tápot (HA start 0). Csak azt issza meg a gyereke... Ebből gondolom hogy felírják ha kell. Ja és nem fizet 3000 ft-ot érte most sem. Szerintem ezt is doki válogatja!!!

mi most ettünk meg 1/3 üveg barackot. Evett szépen, a végén nem kért már, belefáradt biztos az evésbe. :lol: Olyan jó hangokat adott közben!!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Húúú, mennyit írtatok Lányok, nem győztem jegyzetelni hogy reagáljak... :D

Tigris
[b][b]Jó hogy rákérdeztél a kanalazásra, mert én is úgy értettem hogy nem duplázni kell, így tényleg sokáig tartott volna az 50 ml-ig.. :?
Hétvégén elkezdtük az almát, először csak a levét, aztán másnap 1 kanál és ma megpróbáltam 2 kanállal adni, de szerintem nem ment be annyi. Az elején dumált, fogta a kanalat, nyalogatta, utána meg nyafogott...egyébként már álmos lehetett, mert el is aludt, lehet hogy ezért nem volt kedve többet enni...remélem nem fogok úgy kínlódni mint időnként a szopizással :?

A sorrend nagyjából az,amit leírtál, nekünk is ezt mondta a védőnő. Csakhát honnan a francból szerezzek most meggyet, meg sütötök sincs már szerintem...Be kellett volna szerezni, aztán lefagyasztani...Nem vagyok egy konyhatündér :oops: Viszont, én úgy tervezem hogy Mocinak főzni fogok (ha már magamnak nem ), a közelünkben van a Bosnyák téri piac, ott be tudok szerezni mindent. Persze, nyílván fogok kész bébikaját is adni, majd váltogatom.

A védőnőd tényleg kiakasztó!!!Mi az, hogy az ember ennyit várjon a bőrgyógyászatra, a gyereken meg addig terjedjen a gomba vagy ekcéma!!! :evil: :evil: :evil: Megáll az ész!!!

OLTÁS : Andrisnak is beduzzadt a 3. oltás helye, ne aggódj, elmúlik 2-3 napon belül!

Nálunk hála Istennek az alvással nincsennek gondok, sem az éjszakai, sem a nappalival. Annyi, hogy néha nehezebben alszik el napközben, ilyenkor kell egy kis segítség, nálunk ez : popóveregetés, fejsimogatás és a "cs-cs-cs".... hangutánzás:) Változó hogy mennyit alszik, van hogy 2 óra, van hogy 45perc, sosem lehet tudni...

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Lica sütőtök van piacon, lecsekkoltam. Bár megvallom én feltöltöttem az üvegesekből jócskán. Amit tudok főzök, de ha nincs esetleg időm rá vagy közbejön vmi akkor üvegeset eszik.

Mi megettünk már fél üveggel!!!
Ma krumplit kapott almával. Még evett volna, de nem akarom rögtön 1 üveg kajával megterhelni. 1 hét alatt jött ki a fél üveg neki... Szeret enni szerencsére. 15-20 perc alatt megeszi és majdnem kiváltja a délutáni étkezését is... Pontosabban elcsúsztatja 2 órával is!!! Az nem semmi. Pedig utána adok neki tápot de nem kéri...

Fagyasztottból nem jó dolgozni, legalábbis mi nem szeretjük apával, így babónak se adnám. jobb a friss...

Oltás helye szépen lankadt, még picit érzem a csomót, de nem vészes.

Gomba hámlik szépen. Reméljük 2 hét múlva már nyoma sem lesz!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Mumi

Nyűgösség nálunk is volt az átfordulás előtt...nem tudom h attól -e vagy sem, vagy esetleg a fogzás miatt...

Nálunk az evés mennyiségek igen érdekesek : pl. reggel rengeteget eszik (a maximum egyszer 320 volt, de ált. 250 felett, ma 270 volt, tegnap 290), ez 8 körül van, aztán dél körül 150 ml körül (van h kevesebb, van hogy picivel több), 16kor max 130-140, de van hogy csak 100, aztán 19kor szintén így és végül este 22h körül 100 vagy kevesebb...A reggel dömping nyílván azért van, mert 22-8-ig alszik. Elvileg eleget eszik, de hát ugyebár a gyarapodása minimális :cry: Remélem jobban beindul a kajától...

Mangu

KÖszi!!!

Youlcsi

Áron nagyon cukibaba és boldog névnapot neki egy kis késéssel :)

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok Lányok!

Épp az animal planetet nézem, és hogy milyen pici az újszülött fókabébi! Majd tízszer kisebb, mint a mama teste. A pandákról nem is beszélve, kb. mintha mi három ujjunkat hoznánk a világra. Kezdem azt hinni, hogy mi emberek húztuk a rövidebbet :-)

Kép
manguszta
 
 


lanyok,

nem hat a medrol :cry: :cry: :cry:

tigris: ha jol emlekszem te is igy jartal es valtottal imuranra. van vagy 1000 kerdesem:
amikor neked a doki felirta az imurant, akkor mar terveztetek a babat amugy? de megis elkezdted szedni (tudtommal min 3 honap mire hat)? amikor elkezdted az imurant, akkor meg meddig szedted a medrolt? es az imurannak milyen mellekhatasai voltak nalad? ahogy kiderult a babo abbahagytad? es utana mit szedtel?

ha lenne idod valaszolni halas lennek.....

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


ja meg 1-2 kerdes manguhoz:

neked hat a medrol? es amugy ti probalkozto mellette akkor ahogy irtad a multkor, h ugysem jon a babao addig mig gyulladas van?

nagyon el vagyok keseredve mar megint es masr nem gyozok varni h probalkozhassunk vegre. mar tobb mmint 5 honapja szultem...
de a dokim nekem nem engedi amig remisszioba nem kerulok, az meg ha igy haladok meg evekig is eltarthat.

jajj, miert van ez igy???

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Bixi!
2009.09.04.-én kezdtem el az 1x25mg Immuránt (amit folyamatosan emeltünk), 3x1 Kliont is akkor kaptam először. Szedtem mellé továbbra is a 12mg medrolt és salofalkot+Progastro825-t ajánlotta még orvosom. A salofalk kúpot is használtam, az sokat segített nekem.

2 hét múlva 4mg medrolt szedtem már csak kb1 hónapig a végén már csak minden második napon, majd abba hagytam azt is.

Az immurant 2 hét után (09.17) 2x25 mg-ra, majd 2 hét múlva (10.05.) 75 mg-ra növeltük és végül 10.24.-én 100 mg-ra (2x50mg).

A Kliont kb 1 hónapig szedtem csak mert javultam. Aztán sajnos visszaestem, újra vérezni kezdtem. Kiderült hogy a fogamzásgátlót (amit akkor még szedtem) el kell hagynom mert az is bezavar.

Eztán tovább folytattam minden gyógyszert, kliont is pár hétig, csak medrolt nem és kb 2 hónap múlva már nem volt panaszom.
Márciusban terhes lettem. 9 hetesen mentem kontrollra gasztróra, akkor elhagytuk az immurant illetve le akartuk építeni salofalkot is de azt nem tudtam. a 3x2 db salofalkot meg kellett hagynom. Közép trimeszterben is előfordult vérzésem, hívtam dokim, de megbeszéltük, hogy nagyobb az ijedelmem nincs nagy panaszom így nem ad egyéb gyógyszert. ÉS tényleg rendbe is jöttem szerencsére a kúppal.
hát kb ennyi.

Jelenleg csak a 3x2 salofalkot szedem, kúp nem kell, hisz remisszióban vagyok még szerencsére…
Most megyek majd vissza kontrollra 1 év után, reméljük továbbra is minden rendben lesz!

Kitartás, te is rendbe jössz!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


ui: az imuran segíti hamar teherbe esni!!!! Ez a másik előnye!!! Orvosom mondta! :)

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


koszi koszi koszi a gyors valaszt.
meg nem kaptam imurant, de gondolom ez lesz akov lepes. ezek szerint neked nem is mondta a doki,h nem probalkozhattok a gyogyszerek mellett?

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


nem mondta
sőt azt mondta hogy a medrol kiürülésével se kell hónapokat várnom!!! 1-2 hó alatt kiürül annyira hogy ne legyen hatással a babóra.
De itt az élő példa a kisfiam :D
teljesen jól van, reméljük nem is örökli ezt a betegséget tőlem...
De persze sokan úgy is terhesek és szülnek egészséges babákat hogy medrolt folyamatosan szednek, mert nem állhatnak le vele...
szóval ne ess kétségbe!!!
Az a baba tudja mikor kell jönnie!!! :D

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


koszonom szepen a nyugtato szavakat! sokat szamit ez nekem :)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Szia Bixi!

Nekem kimondottan azt mondta a dokim, hogy nyugodtan próbálkozhatunk a medrol mellett. Tavalyelőtt pont a medrol segített valszeg teherbe esni (hat a hormonszintre is), ezt a nőgyógyász is megerősítette. (mármint azt hogy szedjem + lehet próbálkozni, meg azt is, hogy a szteroid segített valszeg).

A refluxra szedett omeprazol és lanzoprazol viszont TILOS!!! Attól baja lehet a babának!!!!!

Mostanában nem úgy hat nekem se a medrol, mint tavaly!
Lehet, hogy valami környezeti hatás hat ellent. Múlthéten visszamentem a dokimhoz tök összetörve, hogy mondjon valami okosat, mert 16 mg-nál tartok de ippeg-ippeg... Mármint, ha stresszes, zaklatott a napom, bizony visszajön a vérzés is, a hasmenés is és rohannom kell a klotyóra (20-unkra van egy...). Ha nyugi van, semmi baj nincs odabent.

Amit megfigyeltem: a narancslé segít. A frissen, igazi gyümölcsből kinyomott.
Lehet benne valami, mert a budenofalk tájékoztatójában írják, grapefruitot ne igyon az ember, mert felerősíti a hatást (na hát nekem egy jottányit se használt... és hát nullával szorozni nulla). A narancs is citrusféle (na jóóóóó, a grapefruit nagyon más...), így óvatosan bepróbálkoztam. Szóval narancsos napokon mintha jobban lennék. Lehet, hogy csak pszichós, de hat... próbáld ki!


Még azt ajánlotta a dokim, hogy próbáljam ki a xylamint. Ez egy német gyártmányú táplálékkiegészítőként patikában árult kapszula és csak néhány helyen kapható (a Béke patikában pont igen, a templom háta mögött, majd leszakadt a lábam, mire elgyalogoltam oda...), és a baj az, hogy iszonyatosan sokba kerül. Bélbetegségekben szenvedőkre lett kikísérletezve, vitaminkomplex és állítólag használ. Merthogy olyan kombinációban van, ami így együttesen össze-vissza katalizálja egymást és az jó. Még nem próbáltam, de tippnek hátha jó.

Kép
manguszta
 
 


Basszus. Bevettem éppen az esti medroladagot. A rohadék odatapadt a nyelvemhez, nem bírtam lenyelni, félig szétolvadt. Picit se volt ám keserűűűűű :x .

Aztán félre is nyeltem a jóféle medrolos oldatot. Gyakran félrenyelek, de eddig asszem ez volt a csúcs... Blaaaaaaakhrrrr.... :roll: :x :evil:

Kép
manguszta
 
 


szia mangu, de jo, hogy irtal.

hat nekem mind a gasztros, mind a nogyogyasz azt mondta, hogy amig gyulladas van nem probalkozhatunk. most egyelore semmikepp mert szedem a rabyprexet (az is gyomorvedo)

a narancsot kiprobalom.
en azon gondolkodtam, h mostanaban rakapam a kefirre. lehet az okozza a bajt...
en amugy most a 8mg-nal jarok, de nem hinnem h megyunk lejjebb sajna... :shock:

a medrollal en is sokszor jarok igy, annyira hamar olvad szet, az mar tulzaas :)
amugy te ket adagban veszed be? en mindig csak reggel mennyisegtol fuggetlenul...

xylaminnak utanaolvasok, szolj majd erzel-e hatast. egyelore nincs keret bazi draga extra cuccokra. mar igy is egy vagyonba kerul a sok bogyo. a gyogyszerek mellett en meg meg szedek +ban B komplex es E vitamint meg folsavat, vizhajtot (bar abbol ma az utsot) szoval igy is eleg egyelore...

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Hello Bixi!

Elvileg a kefirnek jót kéne tennie (bár a dokim szerint csak annyit ér, hogy mégse csokit vagy gumicukrot egyen az ember, hanem valami egészségeset, mert egykét kefirben nincs annyi bifidusz amennyi számítana a "jótevéshez").
Próbáld ki, hogy hagyd el egypár napig, van, akinél a tejes dolgok ártalmasak. A folsavat nagyon jól teszed, colitisben nagyon ajánlják a dokik. A B-t és E-t nem ismerem ebben a kontextusban, de biztosan jót tesz az is.

Puszi!

Kép
manguszta
 
 


mangu!

megnyerted a kommentelos jatekot?
gratula!!! :lol: :lol: :lol:
(mit nyertel?)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Szia!

Igen, kééééépzeld.... Még sose nyertem semmi ilyesmin, annyira örülök neki!!!! :oops: Vmi nyakláncot nyertem, de még nem érkezett meg. Majd beszámolok, ha megvan :-)

Kép
manguszta
 
 


Mangu, gratulaaa!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Megint punnyadás van forumilag, úgy érzem...

Akkor firkantok valamit. Két hete elkezdtük a hozzátáplálást, Moci szépen eszi az almát, kruplit, sárgarépát, sütőtököt. Ma voltunk dokinéninél a 6. hós vizsgálaton és az eredmény : 69 cm és 6,43kg. Talán most már jobban beindul a gyarapodása...persze nem dupláztuk meg a súlyt (7 kg lenne a dupla).

Kérdés : babavíz témához ti hogy álltok?

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


és néhány ujabb kép Mociról :


Kép Kép Kép Kép

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok Lányok!

Jöttem feldobni a fórumot. :D

Lica! Gyönyörű a Baby és már majdnem duplázott.

Mangu! Gratula!!!

Tegnapi nap olyan rosszul voltam a meló helyen, hogy mondták, a héten már ne menjek. Itthon persze már nem volt semmi bajom. Szédültem, és alig bírtam nyitva tartani a szemem. Mivel vasárnap óta késik, ezért gondoltam, ha itthon vagyok csinálok egy tesztet, nem várok tovább. 5 percet kellett volna várni az eredményre, de azonnal pozitív lett. :D Annyira örülök. :D :D :D

Szép napot mindenkinek! Nekem már az.
:D

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Veroniks!!!!!!!
Feldobtad a fórumot!!!!!!!! :D :D :D
Jaj de jó, örülök!!!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


vera: gratulalok :lol: :lol:

Lica: gyonyoru a babo

Most jovok a dokitol. sajnos en csak nagyon rossz hireket kaptam:
A Medrol csokkentes nem jott be megint, ujbol veres szeklet.
Visszaemelte 32re. lehetosegek:
1.szedem a medrolt, megprobaljuk a babat, de kb biztos h vegig szednem kell (ezt o nem joavasolja)
2.imuran. akkor 1 evig min nem probalkozhatunk
3. biologiai kezeles. Akkor 1,5 evig nem probalkozhatunk.

Nagyon el vagyok keseredve, abba se tudom hagyni a sirast…
Szerintetek melyiket valasszam?

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Szia! Bixi!

Sajnálom a rossz híreket. Laikusan azt mondom, amit az imuranról tudok, s gondolom, a dokid is ezért mondta azt, amit. Mivel minimum fél év, mire kifejti hatását, véleményem szerint, azért mondja az egy évet, hogy tuti rendben legyél addigra, stabilizálódjon az állapotod. Mikor én 3,5 éve elkezdtem szedni, ugyanezt mondták, s én is kétségbe estem, de ez egy hatásos gyógyszer, ha tolerálja a szervezeted.

A másik két szerrel szerencsére nem találkoztam eddigi Crohnos pályafutásom során, így véleményem sincs, de majd a többiek segítened.

Fel a fejjel!

Veró

Kép
veroniks22
 
 


igen, az imuranra azt mondta (ez az o velemenye), h min 3 honap mire hat, +6honapig szednem legalabb, aztan min 3 honap mire kiurul..
mert szerinte veszelyes imuran mellett teherbe esni, mert az elso 3 honapban arthat a babanak.
de a tortentek utan, en nem birnam ki ha meg 1 evet varni kene. mar igy is vartunk majdnem 6 honapot
:cry: :cry: :cry: :cry:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


mangu: a medrol melle te nem kapsz semmilyen gyomorvedot? mint en a rabyprexet? (korabban omeprazolt kaptam)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


veronika! ugy irigyellek,
ugy orulok neked :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Lica, köszi! :D

Verus, annyira örülök nektek! Hatalmas gratulaaaaaa! Csodás érzés lehetett ráébredni! Előtte más tüneted nem volt? Nem is gyanakodtál? Bocs, hogy ennyit nyaggatlak, de olyan bizsergető és motiváló a tudat, hogy új pozitív tesztelő van a csapatban!!! :D

Bixi, a biológiai kezelésről nincsenek infóim, de nem hangzik túl jól. Én biztos az imurant választanám (feltéve, ha tényleg hat, mármint, ismereteim szerint Crohn-ra írják fel, de ha emellett colitised is van, azt nem tudom, hogy arra is való-e).

A medrolon kívül mást nem írt fel a dokim, csak Protexint vagy más probiotikumot kell szednem. Rákérdeztem a múltkoriban a dokinál, akkor ajánlotta a xylamint. Azt továbbra sem értem, miért/mitől kellene védeni a gyomrot... a gyomorsavtúltengés és a gyulladt belek két különböző dolog...
Egyébként ha jól tudom, a rabyprexet se kéne szedni terhességben.

Puszi mindannyiotoknak!
Manguszta

Kép
manguszta
 
 


Mangu én is gratulálok!!!!

Lica mi ma ettünk volna sárgarépát, de nagyon nem jött be Beninek! Ez az első amit nem eszik meg… Majd visszatérünk rá később, hátha….
Mi már lassan 1 hónapja eszünk mást is, ki is váltottunk 1 étkezést vele…
Babavíz: itthon forralom vizet anyuéknál most fogunk babavizzel tápszert csinálni…
Moci nagyon édi!!!!!!!

Vera GRATULAAAA!!!!!! Reméljük most elindul egy nagy babahullám, ahogy a i időnkben volt! De most a lányok jönnek!!!! Fiúknak kell pár!!!

Bixi! Nekem doki ilyet nem mondott immuranra, pedig tudta h babót akarunk. És nem béna orvos! Simán rá fél évre kb terhes lettem!!!!! Annyi h egyből leállította szedését amint megtudta. Semmi baja jelenleg Benedeknek tőle! Szóval én az imurant választanám!!!!
A biológiai kezelés nagyon gyerekcipőbe jár!!!! Nem tudni milyen melléktüneteid lesznek és mit okozhat később. Egyik ismerősöm veje jár ilyenre és azt mondta h alapból kaptak vmi oltást vagy mit TBC ellen, mert állítólag azt okozhat a kezelés!!!!!!!
Medrol mellé én sem kaptam gyomorvédőt, semmit sem!


Hát lányok mi küzdünk: kiderült, h a gomba az ekcéma!!! Gyerekorvos benézte!!!! Ilyen barmot!!! És a legszebb, h kivágtam az ablakon több ezret Canestenre mire eljutottam a bőrgyógyászhoz. Plusz! Amit elkezdtem használni gyerekorvos diagnózisa előtt pont pár nappal, azt használhattuk volna tovább és már rég meggyógyult volna Benedek!!! Kiakasztó!

Jelenleg úgy néz ki fogzási szakaszban vagyunk: nyálzás, mindent szájba töm, kevesebbet eszik, nyűgös de nagyon! Van h se kézben, se ülve, se fekve nem jó neki! Nem lehet vele mit csinálni.
Reggel már 8 körül fent van de utána még elvan az ágyában 1-2 órát is. Dettó mint Licáéknál!
Hétvégén megyünk le Balcsira. Reméljük szép időnk lesz. Ma is olyan meleg volt!!! Lehet emiatt is nyűgös most Beni...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Végül pár kép Kistigrisről:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


licaca írta:Kérdés : babavíz témához ti hogy álltok?


hali!
sztem simán jó a felforralt csapvíz!
a babavizet is fel kell forralni, ha nem issza meg aznap az egészet!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


veroniks22 írta:5 percet kellett volna várni az eredményre, de azonnal pozitív lett. :D Annyira örülök. :D :D :D
:D


gratulálok!!!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat :D. Azt be kell valljam, hogy az örömmámor után megérkezett a para is, de nyugtatom magam, hogy minden rendben lesz. :)

Mangu: vasárnap kellett volna megjönnie, de nem érkezett meg, valamint a melleimhez már kb. péntek óta nem tudtam hozzáérni. A parámnak az is oka, hogy megszűnt a mellfájás szerdán, de tegnap estére visszajött.

Tigris: Beni nem hazudtolja meg magát, már a képeken is átjön, hogy igazi Kistigris. :)

Reméljük, hogy kis puncisunk lesz karácsonyra. :D

Szép napot!

Veró

Kép
veroniks22
 
 


mangu: igen, igazad van, a rabyprexet nem is, sot a budenofalkot sem mit most hasznalok meg 3 hetig ugyebar..
neked amugy a doki mit mondott arrol, h ha sikerulne a babo amig szeded a medrolt, gondolom o is ugy goondolja, h a medrol nem art a babanak?!

tigris: nagyon jo az a felirat a Beni polojan :lol: :lol: :lol:
koszi a tanacsokat, egyelore meg nagyon nem tudom melyiket valasszam. a bilogiait semmikeppen sem akarom. imarn vagy medrol imuran vagy medrol....ez itt a kerdes.

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


ja meg egy, ez vana medrol betegtajekoztatojan:

A Medrol tabletta fokozott elővigyázatossággal alkalmazható
-- aktív fekély, vagy fekélyre hajlamosító betegség esetén, vagy ha Ön gyulladásos bélbetegségben szenved

ez mi???????

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mint tapasztalt anyukák, kérlek, segítsetek nekem. Délelőtt örömmel nyugtáztam, hogy semmi hasonlóság az előző terhességgel. Se folyamatos hasfájás, a pozitív tesztre se kellett 8 napot várnom, barna folyásom se volt - eddig. Bevásároltam, hazacipeltem, mentem mosdóba, s tényleg minimális barna foltot láttam a papíron (gombostűfej).

Tegnap voltam a (nem fogadott) nőgyógyásznál egy kenet eredményért, s megkérdeztem, tehetünk e valamit a Baba segítésére, azt mondta nem, majd 2 hét múlva megnéz UH-n, s utána beszélhetünk erről, addig nincs értelme. Tavaly a kimaradt menzesz első napjához képest az 57.-en mutatták ki a szívhangot, az 59-en véreztem, s innen nem volt többet szívhang. Most a 46. napon kell visszamennem. Tudom, hogy bolond vagyok, hogy ilyenekkel foglalkozom, s párhuzamot vonok, de nem tudom kifejezni, hogy mennyire be vagyok sz.rva.

A véleményetek abban kérem, hogy szerintetek jövő hét elején felkeressek egy másik orvost vagy várjak türelemmel, ez még nem jelent semmit?

Youlcsi! Te vagy otthon ezekben a témákban. Mikortól szokták gyógyszerrel megtámogatni a terhességet?

Mindannyiatoknak volt fogadott orvosa már az első pillanattól? Ezt se tudom eldönteni, hogy fizessek egy magánorvosnak, vagy járjak fixen az SZTK-ba?

Basszus! Mekkora para lettem kb. 10 perc alatt. Bocsi érte.

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Bixi, a dokim azt mondta medrol+baba kombinációról, hogy egy másodpercig ne parázzak. Ha medrolszedés mellett összejön, hadd jöjjön, semmi baja nem lesz tőle a babának.
Amikor tavalyelőtt várandós voltam, az is medrolszedés alatt jött össze. Csak annyi volt, hogy gyorsabb léptékben építettük le a medrolt. De ezt is a "feleslegesen ne szedjünk gyógyszert"-miatt volt, mert a medrolszedés kb 3. vagy 4. napján mintha elvágták volna, eltűntek a tünetek (32 mg mellett).

Na, hát a mostani fellángolásnál már nem voltam ilyen szerencsés, de erről már beszámoltam...

Igazat adok azoknak az óvatos félmondatoknak, amik szerint a medrol elő is segítheti a terhességet. Megemlítettem a nőgyógyászomnak is, lehetségesnek tartja a pozitív hatást. Persze ezért nem írják fel rögtön, csak örömteli "mellékhatás", akinél beválik...

Kép
manguszta
 
 


Verus, ne parázz! Vérzés és vérzés között sok különbség van!
A beágyazódást is kíséri kevés barnás pöttyözés. Mert hát a babóka helyet fúr magának a nyálkahártyában, ez teljesen természetes.

Azt figyeld meg, hogy változik-e a mennyisége. Barnázás esetén alapban utrogestan-t szoktak felírni az orvosok, meg jó nagy adag magnéziumot, a baba jobb rögzülése és az esetleges bármilyen görcsök elkerülése érdekében.

Nekem van állandó nőgyógyászom, már volt is, amikor pozitív lettem, minden apró parámmal elmentem hozzá. Remek orvos, emellett tök' rendes ember és nagyon odafigyel. Ha gondolod, szívesen megadom az elérhetőségeit, a SOTE II-n dolgozik.

Sajnos az a tapasztalatom, hogy az SZTK-s orvosok nagyonis a futottak még kategória. Rémes ezt mondani, de a legtöbbje le se .... az embert. (tisztelet a kivételnek). Én elkerülném ha tehetem.

Az, hogy felírnak-e utrót, a doki gondolkodásmódjától is függ. Az enyém nagyon lelkiismeretes, egy miligramm esélyt nem akart adni bármi gondnak, de ezt nem mindenki látja így. Gondolom a dokid azért mondta, hogy még várjatok, mert a mensi kimaradásakor még annyira fiatal a terhesség, hogy a ma rendelkezésre álló eszközökkel egyszerűen nem látják, hogy jó helyen tapadt-e meg és addig ő nem akar lépni semmit.

Szerintem az egy gombostűfejnyi pötty a beágyazódásból fakadhat. És még egy körömnyi se gáz!

Puszi!
Manguszta

Kép
manguszta
 
 


veroniks!
pcos-ben már a pé-től szokták támogatni a terhességet az elvakultak, de a pozi teszttől mindenképpen.
kérdezd meg a háziorvost, asszem ő is írhat fel utrót! ártani nem árthatsz vele, ha szeded, max nem használ...

egyébként nekem nem volt fogadott orvosom. volt dokim, akihez a kórházban jártam... de a terhesgondozóban nem ő volt (most már ő van azokon a napokon, amikor én jártam), az uh-kat nem ő csinálta... vagyis ránézett a babócára mindig, d a kötelezőket uh-s orvos csinálta...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Köszönöm Lányok a választ. Már összeszedtem magam, kicsit hisztis lettem azt hiszem, pedig nem jellemző rám.

Kedden megyek a körzeti dokihoz, s rákérdezek az utrora. Ha másnak nem, a lelkemnek legalább használ az előzmények ismeretében.

Puszi Nektek! Jó éjt!

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Mangu!!

Kérlek, add meg a dokid elérhetőségét, s minden plusz infónak örülnék. Ár, rendelési idő, stb.

Köszi

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Nálunk a háziorvos nem írhat fel szakorvoshoz tartozó gyógyszert, csak ha van gyógyszerjavaslat a szakdokitól. Amikor utrót szedtem, mindig el kellett zarándokolnom ha nem is a dokim magánrendelésére, de a klinika ambuláns nőgyógyászatára felíratni, és magyarázkodni kellett, hogy ki az orvosom és miért is akarom szedni és mennyit is mondott, hogy szedjek.... Nem is tudom, hogy pl. veszélyeztetett terheseknél ezt hogyan is gondolják. :roll:

Kép
manguszta
 
 


mangu!
csak egy tipp volt, nem tudom, hogy felírhatja-e a HO... de hát ha antibébit írhat, akkor progit is simán kellene... nem?

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: