Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Kitartás mindenkinek!!!!!!!!!!!! :wink:

Tigris, Lica, Youlcsi, eszméletlen helyesek a kis hapsik!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Danó is 4 hónapos lett. Túléltük az oltásokat csütörtökön, most nem is lázasodott be tőle! :D Ennek nagyon örültem. És tévedtem! Hízott egy csomót! Most 63 cm és 6700 gramm!!! Egy kis golyófejű döbrögi... :twisted: :wink: Becsatlakozom én is néhány képpel. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Én is vagyok Lányok!!!

Csodás fiúk vannak itt!!!! Tényleg hajrá csajok hozzátok a párokat nekik !!!! Babásodásra fel!!!! :P :P :P

Mi voltunk ma dédi nagyinál látogatóba. Meg ikeába is. Most már bátran mocorgunk Benivel, bár még picit náthás...

Jövő héten megyünk le Balcsira hosszú hétvégére!!! Reméljük szép időnk lesz...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


UI: Lica az a Tigrises szerkó nem semmi!!!!!!! 8) 8) 8) 8) 8)

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 

 
 

Tigris
Reméltem hogy nem hagyod szó nélkül :-)))

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Mumi

gyönyörű ez a fiú is!!! És milyen sok haja van a mi Mocinkhoz képest...

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Youlcsi

logikusnak tűnik az elméleted...

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


mumi!
nálatok is van ám pofazacsi!!! :o :lol:
múltkor már mondtam a páromnak, hogy jó lenne a gyereket néha Áronnak szólítani, mert egy idő után fejlődési követelmény, hogy hallgasson a nevére... azt meg mégsem mondhatom a doktornőnek, hogy ha azt mondja "kockafej" vagy "hurka-gyurka", vagy "toka báró" stb, akkor mindjárt figyelni fog :lol:

lica!
szerintem is logikus... csak hát nem tudom, hogy mennyire állná meg a helyét orvosilag. a biológiában sokszor nincs ám logika.

tigris!
ikeját szeressük... sajnos ritkán jutunk oda. unokatesómnak szoktuk leadni a rendelést, hogy mi kell.
ikejás alvós-macink van. az óccsó-csíkos-gyúnyás maci... ezt ölelgette meg unokahugi, amikor kilopta a kiságyból (odahozta utána Áronnak, hogy "beemegy a szeetet" :D).
igazából pont azon gondolkodtam, hogy vsz ez lesz A maci, úgyhogy lassan beszerzek belőle még egyet. a karja kb olyan vastag, mint egy ujj, és így azt szokta a pocok fogdosni alvás közben... na meg a fejével pont jól ki lehet ékelni a cumikát :lol:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Youlcsi

én is pont ezen gondolkodtam a napokban :-) mármint a megszólításokon...nálunk a következők vannak használatban : Mociánó, Móciusz, Bütyök, Bütyökfalvi Andriska, Bucifej, Boci, Kopifej, Büfikirály, Kakikirály, Pisikirály :D

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


ja, és kifelejtettem a Pukikirályt! :D :D :D

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Pukikirály??? akkor egyre jár az eszünk, mert nálunk rotykos és rotyibáró van :lol: meg kakamatyi (ha felnő sz@r mátyás :D)... de legtöbbször csak "atyaég! büdi vagy baba!!!" :lol:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


na nem vagytok semmik!!! :lol:
Mi Szemenagynak hívjuk, meg macinak, meg kisembernek, döbrögi, kiscsíkos, kis Lacika, de amúgy sokszor a nevén és annak becézéseit mondjuk neki![/quote]

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


:D :D :D
jokat somolygok a beceneveken. nalam a palmat a Mociusz viszi! nagyon nagy :)

nahh lanyok, megvan a szovettan eredmenyem:

Crohn-colitis. baloldali vastagbelet erinto Crohn, fo gyulladas a sigmabelen es a rectumban. :shock: :?

jelenlegi gyogyszerek: 3*2 Salofalk 500, Medrol, Budenofalk hab, Rabyprex, Kalium, Tardyferon, Progastro 825. fuff.

jo hir,h holnaptol 24re megyek le a medrollal, es aztan fokozatosan epitjuk le. 3 het mulva labor. ha minden jol megy, akkor epp aprilis vegere elhagyom ezt a franya szteroidot, es szep kis menyecske lehet belolem majus vegere 8) legalabbis ez a terv. aztan meglatjuk a beles is akarja-e.

asszem most ugy gondoljuk nem halasztjuk az eskuvot. szeptember elejere tudnank halasztani, na de ki tudna nekem garantalni,h akkor jobb lesz a helyzet mint most? lehet,h ugyanezt a kort futnam. mostmeg sztem szepen abbahagyom a medrolt aprilis vegere, es ha ki is ujulna ez a dog, akkor is kozben megejtjuk a lagzit, aztan ha kell johet ujra a `mereg`.

ti mit csinalnatok a helyemben?

most amugy annyira nemveszes a horcsog-szindromam, es a csokkentestol gondolom nem lesz mar rosszabb csak jobb, na meg irattam fel vizhajtot is (bar a doki azt mondja, ne remeljek tul sokat ettol, mert az foleg pl a labon levo odemat csokkenti, az arcrol nem fogja lehozni a vizet csak ha abbahagyom a gyogyit :cry: )

es hasznalta mar vki ezt a habot? eleg ijesztonek tunik ez nekem... :oops:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Bixi kitartást!!!!

Használtam habot én is, elég nagy gömböcske aminek a tartalmát estére fel kellett helyeznem a végbélen keresztül. Oldalfekvés majd gyertyaállás h minél hátrébb jusson. Nem vészes amúgy!!! Legalábbis én nem idegenkedem tőle, főleg ha hat!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Kedves Topiklakók!

A múlt heti kommentelők közül Nyuszifül16 nevét sorsoltuk ki, így ő nyerte a Figurka Design álommanóját. Gratulálunk!

A játék azonban még tart: aki március 15-ig kommentel a Babanet cikkeihez, az nyerhet egy családi belépőt a Millenáris Park 2011. április 9-i Baba-Napjára! Itt minden a picik és szüleik körül forog majd, kellemes és tartalmas kikapcsolódást jelent a család minden tagja számára!

Például kíváncsiak lennénk, Titeket mire nevelt a saját gyereketek? És milyen példát próbáltok mutatni neki?

Bakiparádé szülőknek: nincs fejlődés hiba nélkül! Ti milyen baklövést követtetek el a gyereknevelés során?

Vagy olvassátok el Zsuzsa történetét. Kisfia faros fekvése miatt végül programozott császárral adott életet neki, érdekes, milyen gondolatok kavarogtak a fejében.

És azt tudtátok, hogy a gyerek alvási és evési problémái összefügghetnek?

Egyébként ott vagyunk a Facebookon is, érdemes csatlakozni hozzánk, ha szeretnétek azonnal értesülni a legfrissebb cikkekről, vagy szeretitek a nyereményjátékokat.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem, mindenki jól van a helyzethez (ki-ki a magáét tekintve...) képest! :)

Bixi, sajnálom az eredményt, de ne csüggedj, meg lehet tanulni együtt élni a dologgal és a bébi is összejön meglásd!!!!!!!!!!! :wink:

Youlcsi, igazad van, nálunk is van hörcsög pofi rendesen :D És bővelkedünk mi is a becenevekben, de igyekszem most már én is egyre többet a saját nevét használni... :lol:

A vonalzóim alatti linkeken vannak friss képek és hála a picasa újításának 3 videó Danóról. Ha van kedvetek nézzétek meg! :lol:

EGYÉBKÉNT MEG ÉLVEZZÉTEK A TAVASZT!!!!!!!!!!!!!!!! HOLNAP MI IS MEGYÜNK A VÁROSLIGETBE SÉTÁLNI EGY NAGYOT DÉLELŐTT!!! Fúúúúúúúúú, már nagyon vártam ezt a jó időt!!!!!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


helo lanyok,

hol van megint mindenki?? remelem elvezitek a napsutest 8)

Segitsetek legyszi!!!!!!
Kinek van vmi hasznalhato otlete, hogyan hasznaljam a Budenofalk habot?? egyszeruen nem megy. nagy nehezen beszereztem, mert hianycikk mindenhol, erre nem tudom hasznalni, pedig az ora ketyeg....
HELP ME PLS!


koszi :D

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Bixi a kezelési alapján nem megy???
Elég jól le van írva néztem neten...
Vagy mi a probléma?

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Mumi nagyon édes DAnó manó!!!! :lol:

Mi Balcsin sétáltunk hatalmasakat!!! Nagyon szép idő volt!!!
Kár h ilyen hamar véget ért a hétvége és újra munka van! :cry:

Apa szombattól megy vissza dolgozni ráadásul! Örülünk is meg nem is...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


nem sajnos tigris :(
nem talalok normalis poziciot hozza :oops:
+ olyan nehez benyomni a tetejet annak a palacnak, hogy attol meg tok megijedek, es a kezemben landol a hab :roll:

hat lehet csak en vagyok ilyen bena...

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


értem...
én a salofalkét használtam így sajnos nem tudok tanácsot adni h hogyan csináld...
én azt fekve csináltam...
ez persze mást ír ahogy olvasom...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


bixi

én a Salofalkot úgy "nyomtam be", hogy a bal oldalamra feküdtem, a bal lábamat kinyújtottam, a jobbot pedig felhúztam és akkor viszonylag könnyen bement a cucc :-)
persze, először én is bénáztam és ki is folyt a fele... :oops:

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, elutaztunk egy hétre síelni. Isteni volt. És hogy, hogy nem, az eddigi katasztrofális bélállapotom (medrol mellett persze) kezdett normalizálódni. Most vagyok napi 24 mg-on, hetente építjük le 4-4 mg-mal. A múltkor 2-3 nap alatt mintegy varázsütésre jól lettem már a legelején, de most teljesen beparáztam, mert az első heti 32 mg se hozott semmi eredményt. Ergo, a mh-i stressz tehet mindenről.

Most, hogy visszajöttünk, mintha megint rosszabbul lennék. Meghosszabbítom a 24 mg-ot 2 nappal.

Ja, meg a minőségi kaják is segítettek biztosan. Azért vérlázító, hogy Ausztriában a zsömle még 4 nap múlva is ehető. Nejlonban bennfelejtve is. Nálunk meg két nap múlva már büdös, 3-4 nap alatt meg puha, bolyhos zöldpenész lepi el... Találtam kalóriacsökkentett baracklekvárt, fruktózzal (abban is van szénhidrát, de legalább nem f...at meg, mint a szorbit vagy a maltitol), hoztunk haza tizenöt üveggel, itthon persze az sincs.

Lejártunk a pékhez minden nap, és képzeljétek, minden alkalommal kaptunk "dankesőn-süteményt", beleraktak egy-egy plusz ajándék magoskiflit, ezt-azt, pedig nem is vásároltunk sokat. Hát nem megéri? Tuti ezekután eszünkbe nem jutott máshol vásárolni.

Julcsi, tutibiztos, hogy a leharcolt immunrendszer miatt nyugszik a bélésed!!! Megesik, hogy amikor mindenki kidől a mh-en, influenzában mondjuk, akkor a "mifajtánk" meg se rezzen, mert koncot dobtunk az immunrendszernek. Na persze, ne menjünk el leprásokat puszilgatni, de valahol bizti, hogy van ebben vmiféle egyensúlytartás!

Bixi, a gyulladás alatt történő vaspótlás (tardyferon) biztos, hogy jó? Én úgy tudom, hogy fenntartja a gyulladást... akkor kellene elkezdeni a vaspótlást, amikor már rendbejött az ember...? Persze a vérzéses széklettel rengeteg vért=vasat veszt az ember, de ennek inkább a rendbejövetel utáni pótlására én még 1x rákérdeznék a dokinál...

A habbal még nem volt dolgom. Probiotikum iszonyat fontos (progastro vagy bármi más). Nem hittem el, mindig azt gondoltam, hogy ez olyan, mint a cévitamin, vagy szedi az ember, vagy nem, "nice to have"-kategória. Az utóbbi két hétben láttam be, hogy ha visszapótolja az ember a jó-baktériumokat, könnyebben kezd felszívódni a szteroid is. Nálam a normaflore jött be a legjobban, a protexintől olyan fura-rossz közérzetem volt... furi.

A lagzival igazad van. Ha esetleg szükséges, megfelelő sminkkel is sokat lehet igazítani az arcon (balett-táncos ismerősöm oktatott egyszer, neki irdatlan nagy orra volt és egész cukira tudta sötétíteni-világosítani, meg mutogatta, hogy közel v távol ülő szemet is hogyan lehet optimálisra módosítani, ilyesmi...). De ilyenre nem is lesz szükséged.
Na, eldugulok... összespammeltem itt a fél oldalt lassan... :-D
Puszi mindenkinek!

Kép
manguszta
 
 


szia mangu,
udv ujra itthon!
orulok,h jo volt a sieles, hol voltatok Ausztriaban? jo idotok volt?

most ezzel a vas dologgal megijesztettel...rakerdezek a dokinal ha megyek.


orulok,h hat a medrol neked is. mast is szedsz melle? en most a 32mg-ot tobb mint 2 hete szedtem mar, mire hatott, megint egyik naprol a masikra mint multkor, es osszesen tobb mint 3 hetig voltam 32-n.
ma voltak itt tesomek, es azt mondja maris ment le az arcombol (ma van az utolso 24mg napom, holnaptol 16mg 10 napig, akkor labor) talalkoztam a heten 2 reg latott baratnommel, nekik fel sem tunt,h nagyobb lenne az arcom. szoval kezdek megnyugodni.
a probiutikumot most megint nem szedem, csak az antibiotikummal es utana szedtem, de mindig elfelejtem, es nem erzem
magam se jobban se rosszabbul tole. mit kene erezni? :roll:
tegnap megint probaltam a habot, megint nem ment. ha hetfoig nem megy felhivom a dokit milegyen.

olyan rossz,h esik az eso.

van vkinek vmi tuti kis kuglof receptje?

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Szia Bixi!
Nem akartalak megijeszteni... csak jobb óvatosnak lenni. Kérdezz rá mindenképpen.
Gyógyszer: nekem azt mondta a doki, hogy hetente csak 4 mg-mal csökkentsek.

Egyszer azt mondta a dokim, hogy a folsavat is érdemes szedni colitisben. El is felejtettem, csak megtaláltam a dobozt most a szekrényben; lehet, hogy elkezdem megint. Ártani nem árt (recept nélkül adják a patikában), és a babatervezésben is jó. Merthogy mire észreveszi az ember, hogy várandós, már csomó mindene megvan a bébnek. Persze sose késő.

A normaflore beszedésénél én se érzek semmit azonnal, de hosszabb távon kellemesebb az egész közérzetem (kevesebb szélgörcs, könnyebb széklet meg ilyenek).

Érdekes módon, amióta eszem azt az 'extra' lekvárt is, (kalóriacsökkentett, és nem divatból, hanem merthogy az inzulinrezisztencia miatt nem szabad cukrot és sok szénhidrátot ennem), lehet, hogy az is segít. Merthogy oligofruktóz is van benne, ami nem cukor, hanem rostanyag és probiotikum. Bár lehet, hogy csak placebo-hatás.

Viszont azt vettem észre, hogy randa sötét szőrök jönnek imitt-amott, ahol eddig még sose... már alig várom, hogy vége legyen a kúrának... :roll:

Még az jutott eszembe, hogy mensi előtt is pufibb szoktam lenni, testben és arcban is. Lehet, hogy a múltkori medrolszedés pont a legrosszabb passzban kapott el téged, amikor a hormonok is vitustáncot jártak, és minden hatás összeadódott. Abszolút nem törvényszerű, hogy minden alkalommal lufit gyártson a szteroid az emberből.

Szép vasárnapot!

Kép
manguszta
 
 


igen. lehet igazad van a hormonokrol es a puffadasrol. a multkor en is 7naponkent mentem le 4mg-mal, most 32rol mentem 24re aztan holnaptol 16ra aztan en is 4mg/het. persze mellette megy a budenofalk hab is (marmint csak matol, mert vegre sikerult az elso adag :D ) tegnapig salofalk kupot tettem helyette.

jol hangzik ez a lekvar, nem lehet neked egyszeru, meg erre az inzulin dologra is figyelni :?

folsav van a vastablettamban. hat nemtom kulonben nekem lehet nem jo kulonben ez a progastro. a szekletemmel nincs baj, de 'szello' szokott lenni reggelenkent, de mondjuk most nem is szedtem a progastrot, lehet nem is attol van. ezt jol megmondtam :)

kedden megyek etelintolerancia vizsgalatra, hatha abbol kiderul vmi okos.

tobbiek, hahho...

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Kedves Topiklakó!

Kommentelj még holnap estig a Babanet cikkeihez, hátha Te leszel az a szerencsés, aki nyereményjátékunk keretében ezen a héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat nyer majd, a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Nemcsak nyerhettek, de segíthettek is azzal, ha például eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Elő a farbával: szerintetek szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem?

Kedves Olvasónk írását is kommentelhetitek, ahol a maguk kálváriáját osztja meg számtalan praktikus tanáccsal fűszerezve, húgyúti fertőzés témakörében.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 



youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


sziasztok.

vegre tudom hasznalni a budenofalk habot, erre hetvegen megint megindult a verzes.
nem ertem.
es nagyon elegem van.
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok!

Bixi ez ismerős!!!! Én dettó így voltam! Kellett majd 3 év hogy ne így legyen... Remélem neked nem kell hozzá ennyi idő!!!! Szorítok!!!!

Többiekkel mizu? Nagyon pang a topik!!!!

Mi ma voltunk védőnéninél és holnap kezdjük a hozzátáplálást Beninél. Kiv leszek rá!!! Első ránézésre szeretni fog enni, mert már most utánoz minket ahogy eszünk... :lol:
Mellette küzdünk sajnos némi bőrproblémával is, ismerősök szerint ez a baba ekcéma! Hát eléggé gáz! Egyre csak terjed... :cry: Gyógyszertárba vettünk neki mandulaolajos krémet, hátha használ. Sajnos gyerekbőrgyógyászatra legkorábban ápr. 12.-ére kaptunk időpontot! :cry: Addig az egész teste tele lesz! Valamivel próbáljuk azért kordában tartani addig is!

Csütörtökön megyünk 4 hónapos oltásra. Reméljük megint jól fogja bírni. Ha szerencsénk van most apa is velünk jön majd!!! Most először!!! Jó lenne!!!

Bélbajom még nyugvóba van szerencsére, most áprilisban kell visszamennem kezelőorvosomhoz szakorvosiért. Remélem ismét 1 évre adja és nem kell mennem hozzá állapot romlás miatt!!!

Remélem mindenki jól van!!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Fura, hétvégén én is rosszabbul lettem. Pedig utolsó-előtti dóziscsökkentés jött volna. Hát most nem jön. :roll:

Kép
manguszta
 
 


Kitartást Mangu!!!! Csak rendeződsz már te is!!!! Szorítok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok!

Tényleg pangás van mostanában...pörgessünk már egyet, nnna!

Mi továbbra is a kilókkal küzdünk, végre elértük a 6 kg-t :D Mi is lassan elkezdjük a hozzátáplálást, most hétvégére tervezzük. Almával kezdünk.
Pár napja - a védőnő tanácsára- elkezdtem neki adni a lefejt, lefagyasztott tejeket szopizás után, az sem ment könnyen! Lustikasága miatt nem mertem cumisüvegből adni, hanem kicsi - erre a célra kifejlesztett- itatópohárból. Azt az ordítást amit levágott...a felét kiköpte, de a fele belement... Apjának jobban ment, de az sem volt egy könnyű menet. A türelemjáték enyhe kifejezés. Úgyhogy holnap lehet mégis cumisüveg lesz...A jobb cici-sztrájk enyhült, de azért még vannak "fellángolások"...
Remélem jobb evő lesz, mint "ivó" :D
Amúgy jól vagyunk, hála Istennek. Oltás nálunk is már megvolt, most 5 hónaposan nincs semmi, majd 6 hósan kell menni dokinénihez vizsgálatra.


bixi, mangu JOBBULÁST !!!!!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Hát Lica tényleg vékonykák vagytok hozzánk képest... De ez nem baj, hisz fél éves korára kell duplázni a születési súlyt tudtom szerint. Addig van még 1 hónapotok! És ha nem is éri el kit érdekel, a lényeg h egészséges, boldog baba legyen szerintem!!!
Mi 6600 grammok vagyunk már... Olyan gyorsan nő Beni... :cry:
Mi ma megittunk sok almalevet, persze kanálról. Voltak képek most is, de alapjában nyitogatta a száját az újabb falat után. Persze még folyik mellé is, hisz kifele tolja néha, nem befele! :lol:
Most jön majd holnap a pépes alma, majd pénteken a barack!
A barackból logikusan lét nem tok kifacsarni, hisz csak a bébiételek között találtam (Hipp). Esetleg van más tippje vkinek? A sima őszilét (babáknak) azt itassam vele először, mielőtt pépet enne???

Nekem Beni a lefagyasztott tejet szerencsére megitta mind köpködés nélkül...
De akkor neked még jócskán van tejcid ezek szerint!!! jó neked. Én 2 hete nem tudok szoptatni kb.

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Benedek első evése, mely nem tej/tápszer:

Kép

Kép

Kép [/u][/b]

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


tigris!
a lé azért kellett, hogy ne mindjárt szilárd legyen a kaja. ha már adtál neki pépet (almát) másból is mehet a pép (mert ha nem így lenne, megnézném, ahogy sütőtök- vagy krumplilevet fakaszt valaki :))
viszont túl gyorsan ne váltogasd a kajákat. a picit nem zavarja, ha akár 1-2 hétig is ugyanazt kapja! viszont legalább 3-4 napig folyamatosan csak egyfélét adj, amikor bevezeted, mert ha baj van vele, akkor tudni fogod, hogy melyik étellel álltok hadilábon (hasfájás/kiütés/allergia), és mi az, amit inkább csak hetek múlva kellene újra próbálni.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Az a vicces h a védőnő mondta h 3 nap után válthatunk és hétvégére már krumplit is ehet így... Kész vagyok ettől a nőtől!!!!
Holnap lesz a 3. nap, hogy almát fog enni. Akkor már csak pürét.
Köszi a tippet a "levekkel" kapcs :lol:

Ti hogy álltok hozzátáplálással???

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


hali!
nekünk a répa nem jött be. fájt tőle a poci... persze pont akkor volt front, úgyhogy lehet attól volt... de mindegy, majd pár hét múlva újra megpróbáljuk (pedig eddig az ízlett neki a legjobban)
ma eszünk először sütőtököt. ja, és tegnap kezdtük, hogy nem cici után, hanem előtte kapja a kaját, a cici csak "ivásra van" :lol:

hát, majd meglátjuk.
tegnap anyum etette, úgy, hogy az ölében ült (nálam a hordozóban szokott ülni)... mit nem mondjak, fél kézzel tartotta a gyereket, a másik fél kezével meg úgy belapátolta neki a kaját, hogy én csak kamilláztam :shock: én ennyi idő alatt jó ha 3 kanálkával adok neki :D

most itt horkol a földön mellettem... megyek, kiteregetek, mert ha felébred, melegítem a tököt :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Hát Tigis, nem tudom, duplázni fogunk-e...nem úgy néz ki... :(
Bár tegnap reggel 320-at szopizott, aztán 2x 150-et, úgyhogy nem is adtam neki a lefejtből...Elvileg eleget eszik, de ő egy lassan hízó típus - ezt a választ kaptam neten Vida Ágitól. Még azt írta, hogy a babák általában a 3. hónap után lassulnak a hízással és hogy a hozzátáplálásnál is általában lelassul (?) a hízás, nálunk viszont lehet hogy pont emiatt kiegyensúlyozottabb lesz a hízás ha elkezdjük a hozzátáplálást...hát nem tudom...meglátjuk.
Tejem van, de lefejni nem tudok sokat, max 50-60 ml-t, általában 30-40-et, egész napra lebontva. Kis gyógyszertári zacsikban fagyasztom le őket.

Nőni viszont mi is nőttünk, 67-68 cm körül van ( itthon nehéz pontosan lemérni :)

NAGY HÍR : tegnap hasra fordult :D :D :D Előtte sokat forgolódott jobbra-balra és végül akkor sikerült amikor Apa volt mellette, jellemző :) Én egész nap figyelem, Apa hazajön este és neki megcsinálja :D
+ tegnap rengeteget "dumált" is, csináltam is róla videót :)

Nekünk a védőnő azt mondta, hogy 3-4 nap után lehet új ízt bevezetni és hogy 1. nap 1 kanál, 2. nap 2...stb. 50 ml-ig.




tigris, mi van az ekcémával? (ha az)

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


íme Mociról is néhány kép :

Kép zoknilevétel

Kép kockával Kép rágókás zoknis Kép huncut farmeres Kép Apa kiscsillaga

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Nagyon édes Lica!!!! :lol:
ez a 3-4 nap oké, de h első nap 1 kanál, aztán 2 aztán.... a végén 50ml... ezt most hogy érted? ha mindig csak 1 kanállal emelsz adagot akkor jó sok nap mire 50 ml-hez ér az ember....

Juli te már ki is váltasz egy szopi "evést" akkor...
Neked van még elég tejed amúgy?
Nekem azt mondta védőnő h először alma, majd barack, majd a krumpli és utána a répa. ez a sorrend amúgy tényleg?

Lica az ekcéma az csak terjed szegénykémen mindenhol.
Ma megyünk orvoshoz oltásra megnézetem vele,. hátha ő is tudja mi ez.
aztán 12.-én megyünk bőrgyógyászhoz majd.
de az még nagyon messze van... :cry:
Már több mindent is kipróbáltunk már pedig...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


lanyok, nagyon cukik a babocak!!!
:)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


tigris!
nem 1 kanállal emelsz, hanem duplázod. 1, 2, 4, 8, 16, stb...
de inkább (mondjuk kanálmérettől is függ :)) 2-3, 4-6, 8-10, 15-20 (itt már megvan sztem az 50 ml, ha az ember bátran adja a gyereknek...

nem váltunk ki egy szopit, csak eddig először jóllakott a cicivel, utána kanalaztunk, most gondoltam, belapátoljuk az üvegest, és rátöltjük a kannát :)
anya gondolta... :? ahogy az ölembe vettem, ruhán keresztül úgy rácuppant a cicire, hogy a tej elkezdett ömleni, és innentől az istennek sem kellett a kanalas, amint 2 cm-nél messzebb került a tejfolttól, üvöltött, de rendesen éheztetett gyerek módjára krokodil-könnyekkel :(
így ma ismét cici és utána kaja lett a sorrend :?

mi a barackot kihagytuk.
a gyerekorvos szerint alma, krumpli, répa... mindegy, milyen sorrendben.
utána jöhet majd a sütőtök, barack, fehérrépa, cékla, fejessaláta, vilmoskörte, asszem talán birsalma és áfonya is... de ez nem biztos

lica!
nagyon édes!!! :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is itt vagyok és zugolvastam :D, de mostanában nem volt időm semmire... BOCSI!!!!!!!! :D Remélem jól vagytok!!!!!!!!!!!!!!!! (a stagnálást is vehetjük pozitívnak asszem...:roll:)

Először is: Nagyon édesek a srácok!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lica, ne izgulj, be fog indulni a hízás Mocinál is és még tényleg van ideje 6 hónapig!

Tigris, nagyon helyes Beni, ahogy eszik!!! Egyébként igaza van Youlcsinak a kaja emelést illetően, h duplázni kell! Én is úgy kezdtem, hogy 2 kanál 4-8 stb. Most már ott tartunk, h Danó megeszik egy kis 120g-os Hipp gyümit egyszerre. :D Lassan ki tudok váltani egy étkezést neki!
Tényleg, nálatok mennyit esznek a Manók 1-1 evésre? Danó 120-160g között...

Akkor helyzet jelentek én is: :D JÓ HÍREK: (mi jövő héten megyünk 5 hós vizsgálatra, de már nem bírtam és lemértem itthon
:wink: ) 7,5 kg!!!!!!!! Hízik, mint egy kölyökgólya!!!! :twisted:
Mi sajna simán almát nem tudunk enni, mert iszonyat szorulást csinál neki, de keverve igen. Fő kedvencek a sütőtökös alma és a banános-őszibarackos alma. Én Hipp őszilével és almalével szoktam higítani, ha esetleg üvegből ihatóra kell varázsolnom neki. :D Jövő héttől tervezem elkezdeni a főzelék bevezetést! És egy megváltás volt a hozzátáplálás számunkra, mert azóta minden nap kakil legalább egyszer és meg sem hallom, csak a szagot érzem meg! :twisted: :lol:

A legjobb jó hír: Danó ma kétszer átfordult hasról hátra!!!!! :lol: :lol: :lol:

A rossz hírek: mindkét átfordulásról lemaradtam... :evil: az 1.-nél éppen a mosógépet tömtem, a 2. konkrétan azután történt egy perccel, h letettem a kamerát a kezemből, miután fél óráig lesben álltam mellette...no comment!!!! :twisted:

És ami tényleg rossz hír: napok óta tiszta nyűg emiatt, és csak kézben tartva nem nyöszörög...sajna be van gyulladva a bal fülében a belső hallójárata :( erre kaptunk fülcseppet + végre kilazult teljesen a nyaka-válla-háta és előtűntek azok a területek, ami eddig kezelhetetlen volt és természetesen befülledt a kis bőre és be is gombásodott... :( Erre kaptunk krémet. Ja, Tigris!!! Danónak a füle mögött és előtt szokott előjönni enyhe ekcéma! Neki a sima dokink írt fel krémet, amit a gyógyszertárban kevertek és az 1 nap alatt eltünteti neki, ha előjön! Lehet érdemes lenne neked is megkérdezni a Tiéteket!

Én most stagnálok bél ügyileg! Viszont vasárnap megint kijött az aranyerem (se ülni, se állni nem tudtam), szóval azt kezelgettem veszettül Kúp + krém, de mára már hatott!!! :D Hirtelen ennyi.

Holnap megpróbálok feltenni új képeket és ha sikerül felvennem a fordulós videót is!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok!

Hát Julcsi, gondolom Anyudnak már van pár gyerek előnye az etetéssel :lol: A második, harmadik gyerek után már te is ugyanúgy fogod belelapátolni a kaját!

Az a komoly arc, amit Danó vág etetés közben, meg kell zabálni! Továbbra is cépséges az úriember!

Lica, Moci nagyon édes! Imádnivalóak, ahogy ilyen játszi könnyedséggel csinálnak akrobatikus dolgokat, és a zokni levadászása a lábikóról biztosan nagyon szórakoztató :D Sok örömöd lehet benne!

Gratula a megfordulásokhoz!!!

Tigris, nemrég olvastam itt a babaneten egy cikket a gyerekkori ekcémáról. Már nem emlékszem pontosan, csak arra, hogy sok érdekeset írtak.
Kiskoromban nekem is volt, a csuklómon, babakorom óta, oltárira viszketett. Sokat segített, hogy csak pamutot hordtam és száműztünk mindenféle illatanyagos dolgot (öblítő, szagos szappan stb - igazából szerintem a légrfissítők is allergizálnak, de ez nem bizonyított). Sokára múlt el véglegesen, de egyre jobb lett. Bizonyos vélemény szerint a tengervíz is jót tesz, véletlenül volt részem benne és elmúlt, de lehet, hogy pont akkorra nőttem volna ki. Kérdezz utána; nyilván nem kell elutazni, ha doki szerint is valóban segít, akkor a sterimar-félék is valszeg jók lehetnek?

Puszi mindannyiotoknak!

Kép
manguszta
 
 


Juli, akkor nagyjából jól csináltuk, csak kicsit magasabb adagot kapott… De nem okozott eddig problémát nála szerencsére… Tegnap (3. nap) megevett majdnem egy egész picike almát. Úgy lapátolta befele… Ma barackot kap, azt biztos jobban fogja szeretni, hisz édesebb lesz. Iszik mellé sok teát is, így a széklettel sincs gond. Persze még azért vöröslő fejjel tolja ki néha, de a lényeg h nincs szorulása.

Nekem a védőnő úgy tálalta a dolgot h 2 evés közé tegyem a szoktatást és majd lassan kiválthatunk vele egy étkezést ha már megeszi az 50 ml felett. Nem tom h ezt jól mondta-e akkor.

A nestlé ételdúsító tápszerét is mondta h írassam fel dokival, de doki mondta h nem akar 2 féle tápszert adni a babának, ami szerintem érthető. Szóval igen érdekes védőnőnk van…

Tegnap nekünk is úgy jött ki h előbb alma, aztán már kérte a tápot is utána egyből… Megéhezett a kisbogár.

Mumi, nálam tápszerből kora reggel 150ml-t, nap közben 120 ml-t eszik, de néha van h csak 70-50ml-t. Attól is függ h előtte mennyi teát nyakalt be… Hozzátáplálás szempontjából kb 12-15 kanállal kapott tegnap, persze nem teli bébi kanál, csak fele…

Amúgy ti lányok főztök inkább frissen zöldségeket babóknak vagy a kész bébiételeket részesítitek előnyben??? Annyira megoszlik ez is. Új nézet: az üveges tuti h egészséges alapanyagokból készül míg a piacon vett zöldség nem tudni mivel volt kezelve… Ezt nyomatják dokik és védőnők. Szerintetek???

Szépen megnőttetek Danóval akkor!!! Mi most 2 hetente kell h jelentsünk védőnőnek a hozzátáplálás miatt. Tegnap 6620 g volt.

Gratula az átfordulásokhoz!!!! Nálunk még a kifli formára való kifeszülés van, ami már majdnem oldalazás illetve a hason kúszás ruha nélkül, meg rájöttünk h lehet jókat bürrögni, h a nyálunk is habozzon. Jó pofa!

Jobbulást Danónak és Neked is Mumi!!!!!!! Reméljük hamar rendbe jön mindne!!!! Milyen krémet kaptatok gombásodásra???

Mi tegnap nézettük meg Benedek foltjait (katasztrófálisan elterjedtek szegényen) és doki azt mondta ez GOMBA!
Canesten ecsetelő és kenőcs neki amit használunk rá.
Azért elviszem 12.-én bőrgyógyászhoz is, hátha az mást mond vagy mást ad neki. Addig is kenegetjük lelkesen napi 2x mindegyikkel szegényt… Már 1 hónapja küzdünk lassan vele! Ezt is a hülye védőnő intézte el, ne menjünk a dokihoz, csak bőrgyógyászhoz! Ezek után nem hallgatok rá asszem!!! :twisted:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok Lányok!

Most néztem, h jó nagy hülyeséget írtam le tegnap, mert nem hasról hátra fordult a lelkem, hanem hátról hasra!!!!!!!!!! Ezt vártam már kb. két hete, mert igen intenzíven próbálkozott oldalfekvésből. :lol: És képzeljétek, van amikor az oldalán alszik egész végig.

Tigris, tényleg elég érdekes a Ti védőnőtök is! (össze kellene kötni a mienkkel...:roll:) Lehet, már rég jobban lenne Beni, ha látja a doki... :shock: Komolyan, utalom az ilyen embereket! Nálunk most az a legújabb (folyamatosan szívja a vérem), h 4-6 hónap között el kell kezdeni adni a gyereknek a glutént! Hát én nem fogom!!! Látszólag Danónak nincs érzékenysége, de akkor sem! Majd a bébikajákban megkapja olyan 8 hónapos kor környékén.
Egyébként én alapvetően az üveges kajákat részesítem előnyben, mert nem kell vele pepecselni. Viszont biztos fogok csinálni neki főzeléket is, hiszen (állítólag) nekem is a cékla volt a kedvencem, amit nem lehet kapni, ha jól tudom. Eddig Hipp-eket vettem gyümölcsből, mert annak a legnagyobb a választéka az alap gyümikből, de pl. főzelékből összesen 3 fajta van nekik. Néztem még a Kecskemétit is, nekik főzelékekből van rengeteg. Lehet most már azt is ki fogom próbálni, de még mindig a Hipp a legjobb!!!!

Igen, a tea el tudja őket telíteni ideiglenesen, de Danónál max. 1 órát nyerek vele, többet nem. És megfigyeltem, h a gyümitől is éhes marad, ezért azt majd sűrítenem kell neki, ha étkezés kiváltást tervezek. Nekem is Nestlé Sinlac van itthon. Már próbáltam, semmi baja nem volt tőle a Manónak! Nyugodtan próbáljátok ki ti is. Annyi a trükk, hogy mindenképpen össze kell turmixolni a gyümivel, mert különben darabos marad és nincs is olyan hatása. Az elsőnél sajna megjártuk... :)

Gombásodásra mi Nizoral 2%-os krémet kaptunk, amivel naponta 1X kell bekenni 1 héten át. Ha nem múlna, akkor kell átállnom majd arra a krémre, amit az ekcémájára is kapott. Egyébként honnan a búsból lett szegény Beninek gombája?
:shock:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


halihó!
csak egy gyors fotó-felrakás, mert nyekereg a babám...

Kép

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Hát Mumi nekünk a sinlacot nem akarta felírni dokink, hogy ne egyen két féle tápot Beni...

A glutént nekem is mondta védőnő h ez az új, de mondta ha 6 hónapot minimum várjuk ki!

Amúgy az üvegben melegíted neki kajáját vagy külön kiteszed tálkába?

A gombát doki szerint: nem rendesen kiszárított, kitörölt nyakacska okozta. Pedig mindig annyira igyekszem minden hajlatát kiszárítani... De a nyaka nehéz dió. sokszor hasra kell tennem mert olyankor megemeli és így könnyebben hozzáférek...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: