Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Elhatároztuk, h bejelentkezünk 4D-s uh-ra. Julinál még eszünkbe se jutott, de most a Szabolcsban olyan bolondokháza van, hogy alig jut egy emberre 2-3 perc, képet nem adnak, videót nincs kitől kérni, mert felmondott két uh-s orvos is. Pedig a picurról is szeretnénk legalább egy felvételt megörökíteni pocaklakó korából.

Praxisról tudtok vmit? Hirtelen felindulásomban bejelentkeztem aug. 23-ra. Szerintetek? Járt már vki ott?
Köszi: KM :D

Kép
Kép
kismok
 
 


Sziasztok lányok!
A másik fórumba is leírtam ezt a szösszenetet, mert majd behaltam, miket mond leányom...

Az előbb tettem-vettem a konyhában, aztán egyszer csak ezt hallom elsőszülöttemtől (könnyítésképpen: az f hangot sz-szel cseréli fel mindig, rejtélyes okból ez még nem megy neki).
A macijával játszik, meg telefonál:
-Apa?! Hoj vagy? Micsinász?
-Te, Maci nyomás, beszelé, füjödni! Fájadt vagy!
-Te, meg csúnya jégy, hess arra, mem jáccoj máj!

Vajon kitől hallhat ilyeneket...
KM :D

Kép
Kép
kismok
 
 


Szilvi :)

Arra teljesen jó a mózeskosár :) Nekünk is van, de még nem használtuk: egyszintesben lakunk ugyanis :D

Kismok :)

Sejtem, kitől hallhatta :D Nagyon aranyos! Hihetetlen, hogy megtanulják, amiket, amiket mondunk... Apa vezetés közben elég khmm...csúnyákat szokott mondani... nagyon remélem leszokik róla, mire a babuci nagyobb lesz... :roll: Különben nézhetünk :oops: :D

Kép
rejtjel
 
 

 
 

haga, nekem a 2. trimeszterben volt légszomjam, néha nagyon bepánikoltam tőle :o

nálunk nagyon nyügös a szopizás, 2óránként kéri a cicit, egy órát rajta van, ebből kb. 10perc a szopi, mert játszik vele, és alszik rajta. Aztán meg nagyon hasfájósak vagyunk. Most volt itt a védőnő, szerinte a laktoherb tea bántja a pociját. Sajnálnám ha tényleg igy lenne, mert nekem meg nagyon jó a székletemre :cry:

Kép
mona76
 
 


Kismok
praxis nagyon jó hely, nagyon neves 2 szakemberrel! Mi is ott voltunk, és nagy élmény volt. Más kérdés, hogy szerintem alig-alig hasonlítanak a képek a kisfiamra :D

Mona
Nálunk ue volt, 5 napja brutál hasfájós, védőnő engem is leállított a teáról. Írtam már a More Milk kapsit, azt lehet, ha szeretnéd növelni a tejcsit. Meg ami bevállt: minden 2. szopi után 5-5-3-3 perc fejés.

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :D
szóval a Praxisban is ilyen "dudoros" képeket adnak? Vannak helyek, ahol jobban felismerhető? És mennyibe kerül, mert azt elfelejtettem megkérdezni. Mindegy különben, azt hiszem, mostmár odamegyek...

Mona :D
ne izgulj szopi ügyben, szerintem a friss anyucik 80%-ának zűrösen indul. Julcsi is dettó ilyen maratonista volt. Ja, és én is abbahagytam a laktorherbet, de nem lett hatása a pocifájás tekintetében. Sztem próbálj ki néhány teamentes napot, és ha tovább is pocibajra gyanakszol, legalább tudod, h tuti nem ettől van, így folytathatod tovább.
Az 5-5-3-3-ra én is csak jókat mondhatok, rendesen csinál tejcsit.

Jó éjt!

Kép
Kép
kismok
 
 


köszi csajok, leállok a teával. Mindennap tudunk fejni 1*-2* 60-70ml :D

Kép
mona76
 
 


Lara :D

Köszi szépen a szülinapi gratulációt.

Szilvia :D

Nekem is az almán jelentkezett először, ami előfordult már máskor is, de a hétvégi főtt kukorica után sokkal durvább volt, pedig nem éreztem, hogy megsértettem volna a fogínyt.

Rejtjel :D

Köszi a tippet a gyógyira.

Haga :D

Nekem sem volt légszomjam, de szerintem pár nap múlva el fog múlni, mert ilyenkor sokminden megváltozik a szervezetben, és remélem ez is csak ilyen átmeneti állapot lesz nálad. :D

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Rejtjel :)
Sajnos ez nem ennyire egyértelmű. Vasárnap és tegnap délelőtt egész végig evett volna, de nem volt elég a tejcsi. Nagyon kétségbeestem, hogy lassan jöhet a pótlás. Aztán tegnap délutántól nagyon szépen alszik, és már jobban termelődik a tej is. Csak éjjel miért kel 2 óránként? Nem tud eleget enni egyszerre.

Mona :)
Én is a teára gyanakodtam, de anélkül sem lett jobb a helyzet, így iszom, hogy legalább legyen tejem.
Alvás tekintetében mintha Brigiről írtál volna. Ugyanilyen, elég kemény, hogy nem alszik el egyedül, meg mindig cicizne. Ebből még én sem tudom, hogy lehet kimászni, de ha nem olyan fáradt, már próbálom hagyni sírni, magától elaludni.
h.nelli
 
 


Sziasztok Lányok!

Húúúúúúú kimerítő volt ez a néhány nap számomra :(
Azt vettem észre, hogy egyre kevesebb a tejem. Aztán egyik estére már nem is volt elég Boldi számára. Másnap sem lett jobb a helyzet, ezért gondoltam, mivel ráadásul péntek volt, hogy iratok fel tápszert a gyerekorvossal, nehogy hétvégére itt maradjunk kaja nélkül. Gondoltam ok. lesz a dolog, max ha kevés lesz a tej Boldinak majd kipótoljuk egy kis tápszerrel. A tej kevés is volt, viszont a tápszert nem volt hajlandó elfogadni. Nagyon sajnáltam szegényt mert sírdogált, dehát nem tudtam mit csinálni. Aztán szerencsére másnapra már jobb lett a helyzet tejügyileg. Azóta is minden szoptatásnál aggódom, hogy vajon jól lakik-e B?

Emma :)
Mi az a minden 2. szoptatás utáni 5-5 3-3 fejés????? Hogy is kell értelmezni?

Kép
Kép
szilva069
 
 


csajok, ma már 3* bejelzett a légzésfigyelőnk, engem meg a szívszélütés kerülget :shock: miért van az hogy néha elfelejt levegőt venni? És mindig evés után :shock:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok lányok!
CSak gyorsan a szopis anyukáknak :D lenne néhány sorom, amit a saját káromból és tapasztalatomból + attól a kb. 20-25 kismamitól tanultam, akikkel közös baba-mama klubba járunk.
Egy kisbaba nem csak az éhség miatt tud sírni, sokszor teljesen rejtélyes is marad, miért sír (poci, megnyugtatásra vágyik, szórakoztatás kell, csak cicizni akar stb). Emellett, ha jó szopista: attól még ha jól lakott, simán akarhat tovább is cicizni (csak úgy szórakozásból, megnyugtatásból stb.), de ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy kevés a tejcsi.
A lényeg: ha ilyen szépen fejlődik, mint pl. Nelli babucija is (a többit nem tudom, bocsi :oops: :lol: ), biztosan nem lehet nagy gond a tejcsivel.
Higgyétek el, én halálra paráztam magam anno Julcsinál, pedig én tudtam (a lefejt tejcsi üvegből), mikor mennyit eszik, de olyan sokszor volt úgy, hogy még javában szopizta volna az üveget, abban meg már nem volt. De a babók szopikomfort igénye sokkal nagyobb, mint a tejcsiigényük. És attól még, hogy esetenként betermelt (mondjuk 3 hetesen 150-180 grammot) X mennyiséget, még simán rágcsálta az öklét és úgy nézett ki, mintha marhára éhes lenne. Én tiszta ideg voltam állandóan, ami újra és újra némi tejbe került és ezért mindig muszáj volt vmit kitalálni, hogy több legyen.
Azóta láttam rengeteg babót, részt vettem egy csomó szopis oktatáson és stb., és ha ezúttal valódi szopóreflexszel bíró gyerekem születik, biztos (most legalább is úgy érzem :lol: ) nem fogok ennyit stresszelni.
Ti meg ráadásul mind olyan jól csináljátok... :!:
Nagyon örülhetnek a babáitok, hogy ilyen jó helyre születtek, ám! :wink:
Szóval ennyi jutott most így eszembe, de nehogy ám okoskodásnak vegyétek, csak a magam butasága jutott eszembe és meg akartam osztani veletek.
KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Szilva :)
Üdv a tejért aggódó mamák klubjában :lol:
Most én próbállak nyugtatgatni, hogy ha kell a tápszer, el fogja fogadni, mert éhes. Ha meg nem éhes, nem is kell neki.
Én is örökké nyűstölöm a cicim még 10 mg-ért is, hogy legyen lefejt tartalék tejcsi, mert különben nem vagyok nyugodt.

Mona :)
Jó az elem a légzésfigyelőben? Amiatt is bejelezhet.
h.nelli
 
 


Szilva
A minden 2. szopi után az nem szentírás (nekem így alakult ki), inlkább amikor van 16 perc nyugid, amilyen gyakran csak tudod és kell: fejés 5 perc egyik ciciből majd 5 perc másik ciciből, aztán megint első cici de már csak 3 perc, végül második cicin is 3 perc. Van olyan a 16 percben, mikor semmi tejcsi nem jön nekem, aztán 1-2 perc és megint dől. Nekem nagyon-nagyon sokat segített az utóbbi héten ez a módszer!

Kismok
Nem okoskodás! Én is mindenkinek azt mondom, hogy a szeretet, az érzelmi biztonság az első, a tej-dolog, csak utána jön! És itt mindenki imádja a babócáját! :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Kismok
Örülök, hogy jól telt a nyaralás! Biztos szupi lehetett. A Balaton-felvidék nagyon szép hely. Egy kicsit beavathatnál a részletekbe, úgymint merre jártatok konkrétan (különösen a zegzugos helyek érdekelnének :) ), hol szálltatok meg, mi érdekeset láttatok….
Na, az a +3 kg semmi!! Igaz, az azért durva, hogy ebből 2,5 két hét alatt ugrott fel, de gondolom, azóta nem ilyen gyors a súlynövekedésed. :)
Amilyen a pociban, olyan kint?! Hát, Fici ezerszer mozgékonyabb kint, mint bent volt. :)
Ezek a kisgyerkőcök néha olyanokat tudnak mondani, hogy az ember elájul. Naggyon édi lehetett! :) Nekem a macis tetszik.
Nagyon igaz, amit a szopiról írtál! Én is volt, hogy azt hittem, azért nyügi, mert éhes, rohantam tejet felolvasztani, az meg nem kellett neki.

Hááát, a copfra gyúrás nehezen megy. Növöget a haja, de messze vagyunk még a lányos frizurától. Amúgy sem fogom szerintem hosszúra hagyni, amíg kicsi. Sokkal kényelmesebb neki is a rövid haj.

Kicsit megkésve, de annál nagyobb szeretettel kívánok Julcsinak Boldog Szülinapot!!!

Manda
Köszi! :) Bár sokan mondják, hogy Apára hasonlít. :) Szerintem egyikünkre se nagyon. :)
Mi volt UH-n?? Ha jól tudom, tegnap voltál. No, de majd inkább megkukkolom a BMC-sben.

Noémi
Köszi! Bár nem igazán egy lányos típus Fici, de azért az én szememben akkor is gyönyörű. :) Még úgyis alakul. :)
Amúgy Fici meg a pasikat csípi nagyon. A nőkkel sokkal nehezebben barátkozik meg. Igazi nőci. :)

Tiza
Most hétvégén otthon leszünk. Meg majd Fici szülinapjának hetében. Majd jelentkezem, amikor ráérek és akkor talizhatunk.
Nem semmi, hogy már a második baba jár a fejedben. Én azért nem mertem ilyen korán vállalni a következőt. Leginkább azért, mert Fici nem volt egy könnyen kezelhető baba. Most már azért alakul. :) Nemsokára neki is kezdünk öcsinek!
Ugyan, 4 db csokis keksz, az semmi. :) De mondjuk két admirális szelet az itteni egyik cukiból, na az már jelentős kalória! :D

Emma
Mondjuk kicsit későn válaszolok, de hátha még aktuális. Én a családban senki előtt nem szégyelltem szoptatni. Végül is ez egy természetes dolog. Mondjuk nem raktam ki a cicit, de nem is bújkáltam. Kicsit elfordultam, rá a cicire Fici, és a pólómmal kicsit betakartam. Múltkor pl. fogorvosnál voltam, és elég nyügi volt. Fogtunk egy széket, és egy eldugott sarokban (ahova nem láttak oda) szépen megszoptattam. De már sok helyen van direkt szoptatós szoba (pl. IKEA, az OBI-ban van pelenkázó hely, asszem ott is lehet szoptatni).
A túl sok inger is fárasztó ám egy ilyen pici babának, és ha túl fáradt, akkor nehezebben alszik el. Lehet, hogy tényleg sok volt egyszerre ennyi látogató. Mi a karácsonyi rokonlátogatáskor jártunk úgy, hogy szinte végignyügizte az egészet. Ha újra kezdeném, megpróbálnám másképp szervezni a dolgokat. Később már jobb lesz!! Fici pl. imádja a társaságot, pedig nem járunk szinte sehova. Viszont mikor rokonlátogatás van, élvezi ezerrel.
Azért nem semmi vagy, hogy már pöröghetnéked van. Én ennyi „idősen” még alig tudtam ülni, nemhogy arra gondolni, hogy vhova kiruccanjak.
Nagyon szép Zalán baba!! Úgy nézem, a fiúknak több haja van, mint a lányoknak. :shock:
A hordozót csak a kocsiban használod, vagy rá lehet rakni a babakocsi vázra?? Mert a kocsiba próbáld úgy berakni, hogy inkább feküdjön, mint üljön. Sajna, a babakocsinál fix a dolog.
Mi Espumisan cseppeket használtunk, de nem nagyon használt. A masszírozás állítólag jó. Meg 3 hónapos korára kinövi. :)

Timi
Nekem kézi Aventes fejőm van, és nem panaszkodhatom rá. Mondjuk a szilikonbetétet nem használtam hozzá, mert azzal valahogy nem ment a dolog.
Látom, Anna baba nem siet kifelé. Szépen kivárja a kiírt időt. De talán addigra elmúlik ez a kánikula is.

Mona
Dani baba egyszerűen gyönyörű!! Szép frizurával született. Várom a szüléstörténetet!!
A pityergés miatt ne izgulj. Nálam jó sokáig tartott a depis időszak. Bár szerintem azért, mert Fici sokáig sárga volt és állandóan orvoshoz kellett járnunk, meg Apa sem volt velünk. Nem voltam egyedül, mert Anyukámnál laktam, de azért az más.
Tuti vashiányod van! Asszem még ilyenkor is lehet a magzatvédő vitamint szedni, abban van minden, ami kell.
Nekem a köldökcsonkra a gyerekorvos írt fel ecsetelőt, vmi kék színűt. Azzal kellett lekezelnem. Hintőport nem javasolta, mert csak becsomósodik. Szépen be is gyógyult.
Nagyon szépek vagytok a kórházi képeken! Rajtad sem látszik, hogy nemrég szültél!! Látom, Ti is bevetettétek a szopispárnát alvóhelynek. Szupi!
Szerintem is először próbáld meg elhagyni a teát, hogy tényleg az okozza-e a gondokat. Ha nem, akkor idd tovább!

Haga
Jó lett a tábla, csak a képek nem látszanak. :( Nekem nem volt légszomjam, sajna, nem tudok erre mit írni. Remélem, azért azóta már jobb.

Szilvi
Nekem semmit nem adtak, hogy visszahúzódjon a hasam. Én vettem olyan bugyit, ami segített volna, mert direkt arra való volt, de sajna nem tudtam hordani, mert nagyon nyomta a gátsebemet. :( Szép löttyedt is a pocim. :(
Nagyon cuki Mütyürke profilból! Szerintem nem is nagy az orra!! :)
Milyen messzire kell a fiadért menni?? Én azért tuti hordozóban vinném, mert sokkal biztonságosabb. Esetleg, ha odaértek, kicsit vedd ki, sétálj vele, és akkor kicsit tud pihenni a háta, mielőtt visszaindultok.
Csak nem lesz +20 kg a vége!!

Nelli
Hú, szuper mennyiséget magára szedett Brigi! Akkor tuti elég a tej. Most már ne izgulj!!
Remélem, ez az altatás dolog majd beáll. Inkább most aludjon el nehezebben, mint később. Nálunk sajna pont fordított a helyzet. Most nehezebb elaltatni, mint régen. (Höhö, ez jó. Régen. Mintha már olyan öreg lenne a kiscsaj. :) )
Na, a fodrászról én is pont lecsúsztam, mivel Fici „kicsit előbb jött a kelleténél. :) A vas mellé szedj C vitamint, mert segíti a felszívódását! Nekem ez tette rendbe a vérképemet. A 6. heti kontrollkor már teljesen rendben volt, pedig még vért is akartak adni szülés után.
Fici is cicincsüngő volt, így kénytelen-kelletlen bevetettem a cumit. Ui. akkor is cicizni akart, amikor nem volt éhes, csak hát anyán lógni olyan jóóó!

Drumka
Nagyon kis formás kiscsaj már most Barbara!!

Tündi
Azért Te sem vagy kismiska! Tele vagy energiával! Felújítás és suli, plussz még Bence és a pocak! :shock: Ügyi vagy!! A diétáról ne is beszéljünk!

Boboka
Az ínyvérzés terhességi tünet. Majd elmúlik. Írhatnál bővebben magatokról!! Tudjátok már a baba nemét??

Baba
Csini pocak!! Kérünk vonalzót!! És részletesebb beszámolót!!

Rejtjel
Most látom, Emese ma 2 hónapos!! Gratulálok!! Apának meg a Kakamesterséghez! :wink:
Én is attól félek, hogy Fici is valami csúnya szót fog először mondani. Sajna, ha idegesek vagyunk, akkor azért röpködnek mindenfélék. Asszem, vigyáznunk kellene már. :D

Lara
Na, azért Te is idetévedsz néha?! :D Remélem, minden OK Veletek! Úramatyám, már a felénél tartasz! :shock: Neme tudható már??

Szilva
Te szegény, meg szegény Boldi! :( A tápszer Ficinek sem ízlett. Még mindig megvan az egész doboz. Nem tudom, Sinlac-ot hány hónapos kortól lehet adni, de az nagyon bejött. Egyből megette.

Majd mindjárt írok rólunk is, mert volt egy kis para.
gtünde
 
 


Na, akkor a részletek:
Vasárnap fürcsi után törölgetem Fici nuniját, és mit látok, eggyel kevesebb lukacska néz velem szemben. :shock: Enyhén szólva megfagyott ereimben a vér, mert tuti volt eddig szeméremnyílás a gyereken, hova tűnhetett. Már a józan eszemben is kételkedni kezdtem, hogy biztos eddig is csak oda képzeltem, de nem, mert emlékeim közt van, hogy vigyázva tisztogatom a kis nuniját, nehogy valami belemenjen. Másnap gyerekorvost felhívtuk, aki a gyereknőgyógyászatra irányított minket. Persze, mondanom sem kell, hogy nyári szabik miatt, nem akkor rendelnek, mint máskor, így hétfőn volt egy felesleges utunk. Közben minden pelenkázásnál árgus szemekkel figyelem a gyermek altáját. Néha, mintha mégis lenne valami kis rés. Ráadásul tegnap még kicsit rózsaszín is volt a pelus. Persze, az agyamba már mindenféle gonosz betegség, rendellenesség lehetősége befészkelte magát. Bevallom, még bőgtem is. Hogy esetleg nem lehet Ficinek majd babája, vagy valami rosszindulatú dolog... :cry:
Aztán ma a megkönnyebbülés :) (egy órás várakozás után, mert hatmillióan tülekednek, tolakodnak előre, senkinek eszébe nem jut, hogy egy pici babával vagyok :evil: - még jó, hogy Apa is velem volt, rákérdezett a dokira, nem mehetnénk-e be előbb; persze addigra Fici elaludt Apa vállán - ami nem is volt akkora baj, mert szinte végig aludta a vizsgálatot):
fel kellett fektetnem a vizsgáló asztalra (alig volt röhejes :) ), benézett a doki bácsi a lábikája közé, és mondta, hogy előfordul, hogy a kisajkak összenőnek, kaptunk krémet, hogy felpuhuljon, egy hétig kenegetni kell, majd vissza kell menni, akkor ő széthúzza, majd nekünk is mindig szét kell kicsit húzogatni, nehogy megint összenőjön. (így kell írni?)
Szóval megvolt a hétre a para. Kb. 2 hete meg otthon voltunk dokinál, mert a szúnyogok annyira összecsípkedték, hogy tiszta pötty volt szegény gyerek. Meg nem is voltam benne biztos, hogy csípések-e vagy esetleg vmi kiütés. Azóta már lassan múlnak el, de azért pár nap múlva baromi nagy piros foltok lettek a csípések helyén, hiába adtam a Calcimusc-ot meg a Fenistil cseppeket.

Hú, bocsi! Kicsit hosszú lettem! :oops:
gtünde
 
 


megszületett a születéstörténetünk :lol:

július 27.-én 10 órakor ébredtem, és nagyon mérges voltam magamra, mert piacra akartam menni :? . Léptem le az ágyról, és éreztem, hogy vízes alattam a lepedő, és belőlem is folyik. :shock:
Arra gondoltam, hogy úristen bepisiltem, de a következő pillanatban rádöbbentem, hogy bizony ez csak a magzatvíz lehet. :shock:
Annyira bepánikoltam, hirtelen nemtudtam kit hívjak, mennyi időm lehet még. Párom persze Bécsbe volt. :?
Csak sírtam, és közben hívtam a dokit, de mikor felvette én letettem :oops: mert egy értelmes mondatot nemtudtam volna kinyögni. :?
Aztán hívtam apát, hogy beszéljen ő az orvossal. Egy örökkévalóságnak tünt míg visszahívott, pedig csak pár perc lehetett, mondta hogy ő rögtön indúl haza, a doki pedig azt mondta hogy menjünk be a kórházba.
Sogórnőmnek szóltam, bár ő is dolgozott, de 30perc alatt itt volt értem.
A víz annyira folyt belőlem, hogy a tena betét is percek alatt átázott, igy egy kisméretű törölközővel alattam indúltunk útnak. :oops:
Kaptam szobát, megvizsgált az ügyeletes doki, 1 újjnyira voltam nyítva, azt mondta sétálgassak, és nyúgodjak meg. :shock:
16-órakor ismét megvizsgált, de semmit nem tágúltam, igy kaptam valami zselét, ami elég kellemetlen volt. :cry:
Végre megérkezett a párom is, és leváltotta a sogórnőmet. :D
17-órakor megjelent az orvosom is, aminek már nagyon örültem, úgy éreztem már nem idegen kezek közt vagyok.
Megvizsgált, még mindig 1 újjnyira voltam nyitva, de már voltak görcseim. :?
18-órakor bevittek a szülőszobára, rámkötötték az nst-t, 19-órakor pedig az oxitocint, na innen aztán fájás, és tágúlásügyileg megindúltak az események. :cry:
Azt mondta a doki, 22órára meglesz a babó, de a nagy fájások közepette valahogy ezt nemtudtam elhinni.
Kitaláltam, hogy sétálva biztosan jobb lenne, szóltam is a dokinak hogy pisilnem kell. Kimehettem wc-re, húztam magam után az oxitocint, de tényleg jobb volt.
Pár percet elidőztem, aztán visszamentem, és a doki adott még 10percet szabadlábon, aztán vissza feküdtem.
Kb. félórával késöbb, már úgy éreztem nincs tovább :cry: , gondoltam jó lenne megint felkelni, szóltam a szülésznőnek, hogy kakilni kell :oops: . Azt mondta kakiljak nyúgodtan, de már nem enged ki, mert akkor a babó a wc-ben végzi. :shock:
Ekkor már mindennel próbálkoztam, hogy jobb legyen, mondtam a dokinak, hogy legyen inkább császár, azt mondta akkor lesz ott egy ronda seb, erre mondom, nem baj majd begyógyúl. De nem állt rá az akarataimra. :D
Aztán megkértem a szülésznőt, hogy legalább ő segítsen rajtam. Azt mondta nemtud segíteni, mert annyira rendben megy minden, erre kérdem én: ilyen mikor rendben megy a dolog, úristem akkor milyen mikor nem. :o
Kijelentettem, hogy többet nem szülök, azt mondta a doki, az idén már ne is, majd 2-3 év múlva. :lol:
Igy útólag jókat nevetünk a párommal ezeken a dolgainkon, de ott nem tartottam viccesnek, hogy mindenki csak nézi hogy szenvedek.
21.30-kor ugy igazából azt éreztem, hogy kakilnom kell, erre körbe álltak, és mindenki biztatott hogy nyomjak. Már nagyon fáradt voltam, de éreztem, hogy ez az a pillanat, amikor tényleg azt kell csinálnom amit a doki mond. Aztán 10perc alatt 4 tolófájással kijött babó.
Apa elvágta a köldökzsinórt, és rámtették úgy mézes-mázasan.
Apával csak néztük a kicsit, néha egymást, de alig láttunk a könnyeinktől. :D
Aztán elvitték elrendezni Danit, közben megérkezett hozzá a gyerekorvos is, engem meg a doki összefoltozott, mert vágott is, és szakadtam is. Itt már olyan türelmetlen voltam, hogy folyamatosan azt kérdeztem, hogy mikor végez.
Visszahozta a párom a szemünk fényét, és otthagytak minket az őrzöben 23.40-ig édes hármasban.
Előtte még bocsánatot kértem a dokitól a viselkedésemért, de csak mosolygott.
Az tuti, hogy legközelebb is nála szülnék.
Átmentünk a szobába, a babót a csecsmősöknél hagytuk, hogy tudjunk pihenni.
Apával lefeküdtünk, de végig beszélgettük az éjszakát, már alig vártuk a reggelt, hogy együtt lehessünk Danival.
Gyorsan eltelt a 4 nap, apa is végig ott volt, , mindent megmutattak, és sokat segítettek a csecsemősnővérek.
Útolsó nap kaptunk felicitas csomagot, még fürdetőt, hintőport, popsikrémet, alkoholt.
Elbúcsúztunk a csecsemősnővérektől, sajnos a szülésznőm nem volt ott, fizettünk, és siettünk haza.
Igy útólag belegondolva nem is volt olyan katasztrófális, rosszabb is lehetett volna, és talán nehezebbre is számítottam, de mindenképpen megérte, mert itt van a karomban a világ közepe. :lol:

Kép
mona76
 
 


Mona :)
Megkönnyeztem :oops: Annyira aranyos, s egyben megható a történeted! Ügyik vagytok! Dokibácsid tényleg tündéri lehet :)

gTünde :)
Nem semmi lehetett, amin végigmehettél, még nem tudtad, hogy mi a helyzet :shock: Az a jó, hogy minden rendben van!! Azt hittem, hogy csak a fiúknál van ilyen ragadós "történet" :oops:
Nagyon tündéri a vonalzós képen Fici! S igenis LÁNYOS BABA! Nem feltétlenül a hosszú hajtól lesznek lányosak :wink: egy pár év, s fésülheted őt naponta ötször (na mondjuk amikor lányt akartam/akarok, akkor ezzel a fésülős gondolattal is szívesen játszottam :oops: ) Te is jó sokat vagy/voltál egyedül! Nem lehet könnyű!
Nincs egyébként messze Kristóf sulija, úgyhogy valószínűleg úgyvalahogy fogom megoldani, ahogy írtad :)

Kismok :)
Olyan a babók agya, mint a szivacs! Elég, ha egy párszor hallanak vmit, s már ott is marad a kis agyacskájukba. A Kristóf a mai napig emleget olyan dolgokat, amit én már szinte elfelejtettem :) Az ő szájukból egészen másképp hangzanak a mi szavaink :wink:

Rejtjel :)
Köszike :) Emeséről új képek??

Szilva :)
Biztos, hogy nem egyserű, de Te már lassan profi vagy!! :wink:
Én el sem tudom még képzelni, hogy velünk majd hogy lesz!! :roll: De hát ti sem tudtátok, igaz??? 8)

Annyira jó érzés, hogy érzem a pici Manót odabent, ahogy én nyugalomba helyezem magam, Ő beindul....nagyon, de nagyon élvezem :D Ma találtam két új nevet Domonkos s Dániel(bocsi Mona, valahogy ezt a fiú nevet ma fedeztem fel :oops: , pedig naponta olvasom a vonalzódon :roll: ) A páromnak mondtam, hogy ízlelgesse őket! S még valami, Ti is úgy tudjátok, hogy akár mindkét vezetéknevet megkaphatja a babó??? Vagy pl. úgy, hogy az én vezetéknevem első betűjét a párom vezetékneve elé vagy után??? Ha így van, akkor ez nekünk nagyon tetszene :D Aki tud valamit erről, kérem, hogy írja meg!! Köszike!
Sziasztok,
Szilvia

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Tüncsi :)
A hétvége zűrös, mert szombaton jön haza a tesóm. Délután érkezik és még nem tudom, hogy akkor megyünk le anyuhoz v. vasárnap. Azért ne vessük el, majd felhívlak, hogy mi a helyzet. Ha meg nem sikerül összefutni, akkor Fici szülinapjakor.

Sajnos most nincs időm írni, de olvasok mindenkit.

Puszi nektek
Iza

Kép
Kép
tiza
 
 


Sziasztok!
Csak gyors bekukkantás, nem tudok most visszaolvasni, bocsi!
Röviden tegnaptól Deca mellé pluszban bejött a Puregon és a Merional, úgyhogy elindult a stimu. Pénteken újabb UH!
Ha minden ok, úgy számolom jövő héten leszívás!!!!

Puszi Mindenkinek!!!
A babák egyre szebbek, sőt gyönyörűek!!!!

manda
 
 


Sziasztok!
Jó rég nem voltam már, megpróbálok valamit pótolni a lemaradásból.
Tehát:
Emma, Tiza, Szilva, Mona! Szívből gratulálok a picikhez! Nagyon szépek a babák!

Mona! Most énis megkönnyeztem a szüléstörténetedet, énis hasonló hülyeségeket hordtam össze.

Tündi! El tudom képzelni, hogy megijedhettél! Biztos nekem is már az unokámon járt volna az eszem, de szerencse, hogy nincs nagy baj. Én még ilyenről sosem hallottam, hogy összenőhetnek a szeméremajkak. Néztem Fici képeit a múltkor, nagyon nagy lány már. Tényleg csak most született, aztán már mindjárt 1 éves, mi?

Szoptatós lányok! Én is már keresztülmentem ezeken a dolgokon, a fontos, hogy ne aggódjatok, olyan nem igazán van, hogy a baba szopik, tej meg nincsen. mi így lettünk kitalálva. nekem 3 hónapig tartott, míg ezt megértettem, már nem is szopik minden étkezésre, de így is van, se nem több, se nem kevesebb, mint amennyi neki kell. Én a fagyasztást már ezzel a fejjel csak akkor javaslom, ha oda is adjátok neki pótlásnak, később már sz@rt sem ér, mert 1 hónap alatt már más lesz a tej összetétele. Nekem is van 3l a fagyasztóban, de megértettem, hgoy amit február márciusban lefejtem, most járna le, de hiába adom oda egy 8hónaposnak azt a tejet, amire 2-3 hósan volt szüksége. Amúgy meg sem eszi.

Haga! Üdv itt! Remélem, a többiek is hamarosan követnek.

Léna már 8hónapos, nagyon ügyes, és erős csajszi. 1 hónapja mászik, ugyanazon a héten felült, és felállt. Már kapaszkodva mendegél, és állandóan állni akar.
Nagyon jó étvágya van, már mindent eszik, amit lehet, meg néha azt is, amit nem lehet. Semmit nem tagadok meg tőle, mindent megkóstolhat amit akar, kivéve a nagyon tiltottakat, mint a méz, bogyós gyümi, és füstölt cucc. Minden délben a főzelék után bevág egy háromszög natúr medvét. :D
8kg körül van, és 70cm volt 2 héttel ezelőtt.
Kapott egy sportbabakocsit, ő választotta, és nagyon jól elvan benne, hálistennek, mert már egy kicsit nehéz volt cipelnem.
Az alvásról mikor jött a foga alul, leszokott, de most egy hét alatt visszaszoktattam megint, és most már 2-3 napja már nem megyek be az egypercesnél, hanem kitoltam 3-ra, de akkor már alszik, mikor bemegyek. Éjjel még mindig elégszer kel, nem tudom, hányszor és mikor, mert kiveszem, és még mindig mellettem is marad.
Jövő héten szombaton megyünk Horvátországba egy hétre, remélem, jól fogja viselni az utat is meg az idegen környezetet is. A tenger biztos tetszeni fog neki, mert imádja a vizet.
Pár kép:
Kép esküvőn kismenyasszony
Kép pancsizás
Kép csatos baba

tynus12
 
 


Szilvia,

Igen, nálunk is megkapja mindkettőn vezetéknevét a bébi! A betűben nem vagyo biztos, hogy engedik. Azt max. Ő lerövidíti, de "hivatalosan" azt hiszem ki kell írni. Az esküvőnél gondolkodtam én is ilyenen, és nem engedték. De azért ennek nézz utána. A kettőtök nevét tuti engedik! :) Remélem tudtam segíteni!

A szüléstörténetek egyszerűen gyönyörűek... Óriási gratula mindenkinek, bár próbáltam mindig jönni, olvasni és gratulálni! :D

Puszi! További gyönyörű fejlődést Mindenkinek, kinek még bent, kinek már kint! :D

Kép
Kép
sleepin
 
 


Szilvia,

bocs, hogy belepofátlankodok.....

nevek: férj tóth géza, asszony kis éva

asszony gyerek
kis éva tóth anna, kis anna, tóth-kis anna, kis-tóth anna

tóth éva tóth anna

tóth-kis éva tóth-kis anna

kis-tóth éva kis-tóth anna

tóthné, tóth gézáné tóth anna

férj felveszi a feleség nevét, akor a gyerek kis anna

remélem segíthettem!
Vendég
 


Tüncsi :D

Írtam privit.

"Mindig új reggel jön és az élet újabb esélyt ad."
kobzoszsu
 
 


Mona!

Én még a megint megjöttben "lakom", de nagyon meghatott a szüléstörténeted! Megkérdezhetem, hogy hol szültél? A mi városunkban szörnű a szülészet és ha aktuális lesz a kérdés keresnem kell valamit. Előre is köszi és gratulálok Danihoz! :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Szia Mindenkinek!

Mona
A szülésed története hasonlít az én első szülésemhez.Nekem is a magzatvíz loccsant le, fájások meg sehol.

Tynus
Léna-baba egyszerűen gyönyörű. Biztos jól fogjátok magatok érzezni Horvátországban. Előre is kellemes nyaralást kívánok.

Rólam: még sehol semmi. A hasam sokkal gyakrabban keményedik, állítólag ez már jelent valamit. A védőnő talált minimális vért a vizeletemben, állítólag ez is a méhszáj tágulását jelenti. Én viszont még nem érzek semmit, amit eddig ne éreztem volna. Babát ma nézte a doki bácsi, azt mondta minden rendben vele. Holnap mennem kell NST-re. Szóval nem úgy néz ki, hogy nagyon meg akarna születni pici lányom. A dokim szabin van, mondjuk úgy sem lehet nálunk behívni, csak ma mondta, hogy vasárnap ügyletes lesz, ha gondolom menjek. Mondtam, hogy rajtam nem múlik.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Nemtudom láttátok-e az őstopicban susy zebra tesztjét! Kép

Kép
mona76
 
 


Tünde :)
Pont ez a bajom nekem is. Brigi csak cicin hajlandó elaludni. De hiába próbálom a cumit, nem kell neki. Mit tehetnék? Már egész rémálom az elaltatás.
h.nelli
 
 


képzeljétek, Dani este 10-kor elaludt, 3-kor szopizott, és reggel 8-kor ébredt :lol: na de azóta meg ébren van :cry:

Kép
mona76
 
 


Mona
Nekünk is tök jó éjszakánk volt! 9-kor majd 3-kor és 7kor kaja :D :D
de azóta nyűglődés ezerrel

Suzy
örülünk neked!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Néhány Emese kép :)

Kép Szopi után

Kép
rejtjel
 
 


Kép Tipikus testtartás :)

Kép
rejtjel
 
 


Kép És egy vidám :)

Kép
rejtjel
 
 


Lányok!
Látom észrevettétek! :wink:

Ne haragudjatok, de biztos, hogy egyenlőre nem jövök ide. Sajna van bennem félsz rendesen, a történtek után, úgyhogy óvatosan vagyok boldog. Később mindnképp csatlakozom!! Ès gyakran olvaslak titeket! :lol:

Mona,Emma!
köszönöm!:P

üdv: Susy
susy75
 
 


Susy :D
Én is olvastam, s nagyon örülök Neked!! Gratulálok, s természetesen szorítok, hogy minden rendben legyen ezúttal!
Aztán elmegyek jósnőnek :wink: Karira én már nagy babakocsiszakértő leszek, szívesen segítek majd :lol: 8) :wink:

Rejtjel :D
Köszi a képeket a kiscsajról! Nagyon sokat nőt, s változott! Tündéri nőszemély!

Emma, MOna :D
Gratu nektek a jó éjszakákért! Csak így tovább :wink:

Timi :D
Akkor szurkoljunk a vasárnapért! Gondolom családügyileg is jó lenne a hétvégi szülés, neeem? :roll: Addig is pihenj sokat!

Lafead, Sleepin :D
Köszönöm!! Ez ugye akkor is működik, ha nem vagyunk férj-feleség?? :roll:
Nektek is boldog babavárást kívánok!

Manda :D
Mennek a drukkok ezerrel!! ++++++

Tiza :D
Lazíts néha egy kicsit! Úgy látom, hogy te nem vettél vissza semmit a tempódból! 8)

Tynus :D
Nagyon aranyos Léna, Gratula! Jó nyaralást! Üzlet hogy megy??

Mindenkinek szép napot!
Szilvia

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvia
Nem is tudom. A tesóm aug 9-én született, a férjem aug 16-án született. Úgyhogy most vasárnap köszöntjük őket. Nem lenne semmi, ha én meg egyszercsak bejelenteném, hogy bocs akkor én most szülni mennék :D . Bár abból a szempontból meg tényleg jó lenne, hogy a saját dokimnál szülhetnék.

Ha már itt tartunk csajok. Ha nem túl indiszkrét a kérdés. Akik már szültek kismamák, és a saját dokijuknál szültek (megfogadott), megkérdezhetem, hogy felétek mennyit szokás adni? Vagy nálatok azt mondja a doki, hogy ennyi és kész. Ugyanis nálunk, legalábbis az enyém azt mondja, hogy amennyit gondolunk. Helyesebben még ezt sem mondja.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Rejtjel!
Nem tudom, mikor voltam itt utoljára a múltkori előtt, de lehet, hogy te kimaradtál a gratulációmból. Akkor ne haragudj, nem szándékos volt. Tehát:
Gratulálok Emeséhez, nagyon szép, édes baba, és milyen csinos!!

Susy!
Gratulálok a zebrásodáshoz neked, és nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen!++++++++++++++++++++++++++

Nelli!
Ne haragudj, nagyon röstellem magam. Egy jó ideig nem olvastam be ide, vissza meg egyáltalán, és mivel nincs vonalzód, lemaradtam a dologról! Neked is gratulálok, és ígérem, most visszaolvasok, mert ég a pofám.

Szilvia!
Köszi, megyeget az üzlet. Lehet, hogy azt nem írtam a múltkor, de nyitottunk itt Komlón egy boltot a rengeteg ruhának. De a neten is még megy, most kezdtem újratölteni az összes cuccot, ami boltban van. Minden nap 1-2 órát lemegyek fényképezni, nem kis munka, kész is van a derekam. Addig anyuék kényeztetik az unokát.
Remélem, hogy jó lesz a nyaralás, főként az idő miatt is aggódom, mert mindenki azt mondja, hogy nincs annyira lent, hogy biztos jó idő legyen, olyan, mint itt. Mert akkor lehet, hogy bebuktuk... :cry:

Timi!
Fú, úgy irigyellek!! Tudom, hogy már szeretnéd, hogy jöjjön a baba, de ha hiszed, ha nem, kicsit lennék azért a helyedben. Annyi mindent másképp csinálnék. De már nincs sok időd, az tuti. :D
Nekem fogadott volt, a pénz sosem volt téma, volt olyan, aki nem adott neki semmit, mi 50-et adtunk. Meg egy whiskyt. A csaj, aki velem volt egy szobába, ők is ennyit adtak. Mondjuk mindkettőnk párjai együtt söröznek vele. Még ugyanazt a whiskit is kapta, pedig a fiúk nem beszéltek össze. De úgy tudom, mindenhol mások a szokások. Ha nem a párom ismerőse a dokim, biztos nem adok ennyit. Max. 30-at. Pia nélkül. :D

tynus12
 
 


Hi!

Tündi!
Mostani UHU-n olyan kis lányos küllemünek látszott a babánk.
Egészséges babóca!

Kép
lara26
 
 


Susy :)

Gratula a zebrásodáshoz!!! Gyere mielőbb!!! :D

Tynus :)

Köszi! Ó, én is mindig olyan összevissza vagyok, és egy csomó mindenki kimarad…

GTündi :)

Sajnálom a sok idegeskedést, és örülök, hogy minden rendbejött! Jó, hogy írod, hogy van ilyen is, én se tudtam róla… majd figyelem ezt is…
Kicsit olvasgattam a gyerekbetegségekről a minap - úgy tűnik, mintha kórokozók hada leselkedne a gyermekre minden pillanatban…

Timi :)

Hát, akkor lehet tényleg vasárnapi baba lesz :) Drukkolunk! Mi is 50-et adtunk a dokinak, mert mások is azt mondták, hogy ennyit adnak. Meg adtunk fotót a babáról :)


Kedden Emese megkapta a kéthónapos kori szuriját :( jókedvűen gagyogott a dokinőnek („gu" és „agu” a repertoár), aztán, mikor megszúrták, hirtelen bevörösödött a feje, és ordított, mint a fába szorult féreg…szegénykém! Sebaj, túl vagyunk rajta :)

Kép
rejtjel
 
 


Tynus

Mire gondolsz amikor azt írod, hogy egy csomó mindent másképp csinálnál? A szülésnél, vagy utána?

Rejtjel

Én is 50 körül gondoltam, hogy adok. Bár még az sem biztos, hogy összejön, hogy a saját dokimnál szüljek. Akkor viszont sokkal kevesebbet fogok adni, vagy nem is tudom, hogy ilyenkor adnak-e.Majd az alatt az 5 nap alatt amíg bent leszek, kiderítem, hogy mi mostanában a szokás felénk.

Különben még mindig semmi. Nem érzek semmit. A pocak keményedések megvannak, amire azt mondják, hogy azok már jósló fájások lehetnek, de nekem azok meg egyáltalán nem fájnak, úgyhogy nem nevezném őket fájásoknak. A derekam sem fáj. Szóval csak várok, és várok, és várok.........

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Csajok azt sem tudom néha mit egyek, azt mondta a védőnő, ugye k-betűseket nem, bab, borsó, tök nem, paprikás dolgokat nem, pörköltféléket nagyon mértékkel, gyümölcsöt csak almát, és gyümölcslevet is csak almából. Tejterméket nagyon mértékkel, tejet napi max: 2dl, mert pöttyös lesz a babó. Szóval ti miket esztek?

Kép
mona76
 
 


Dani kb. 1-órát van cicin, mikor bealszik és leteszem, persze még tátog hogy éhes, gyors fejek, hogy már ne a cicin aludjon, üvegből megkapja, és 30-perc múlva vagy sír a pocija miatt, vagy hány. Fogalmam sincs sokszor, hogy kevesett vagy sokat evett
Azt olvastam, hogy az első hetekben 100ml esznek, Dani szerintem éhen halna :cry:
Ha meg hagynám cicin, akkor egésznap azon lógna, magától soha nem száll le róla.
Ha üvegből adok neki pótlást akármennyit megeszik még szopi után :cry:
csajok mit csinálunk rosszúl?

Kép
mona76
 
 


Suzy :)
Hatalmas gratula! És nagyon várunk ide a topicba.

Lara :)
Neked is gratulálok a most kis nunisnak látszóhoz. Milyen gyorsan repül az idő.

Rejtjel :)
Emese nagyon cukika, imádom a rózsaszínt. Ma is vettem rózsaszín cuccokat (nem a Marcinak.) Bevittem magammal a munkahelyemre, ott meg is szopiztattam és elmentünk plázázni. Olyan jól viselkedett a kis drága, hogy tudtam magamnak vásárolni a nagy leárazásokban. Persze az eladók mindenhol odáig voltak tőle, ő meg még vigyorgott is, ha felébredt.

Tynus :)
Léna már kész csajszi, főleg a hajcsatos képen. Remélem jó időtök lesz Horváto-ban. Irigyellek a nyaralásért, de jövőre már mi is megyünk.

Tüncsi :)
Ilyen dolgot még nem is hallottam, gondolom halálra rémültél. A lényeg, hogy nem olyan nagy probléma.

Mona :)
Szerintem semmit nem csinálsz rosszul. Vannak falánk babák. Marcinak 8*40-50 g volt a napi adagja az első hetekben és sokkal többet evett (60-80 g-ot). Még mindig csak 75 g lenne a kalória igénye, de bőven megeszi a 100 felettit. Egyébként úgy lehet kiszámolni, hogy a születési súlyt kilóban megszorzod 150-nel (pl négy kilós babánál 4*150=600 g), akkor megkapod a napi szükségletet és azt el kell osztani a szopik számával. De kár ezen agyalni, amíg egészséges a babó. Szerintem a cicin felesleges hagyni túl sokáig. Én direkt lemértem és az első 10 percben megeszi a 80%-ot, utána már csak az élvezetért csinálja. A babáknak nagyon megnyugtató cicizni.
Evés: én eszek mindent módjával. Mindenhol mást írnak, ezért nem is foglalkozom vele. Anyósom védőnő, őszerinte pl. sok tejterméket kell enni, mások szerint allergizálhat. Gyümölcsöt is eszek mindenfélét, leginkább dinnyét. A gyerekorvos azt mondta, hogy még málnát is lehet enni, de ne egyek meg fél kilót, csak max 20 dekát egy nap.

Timi :)
Szerintem most már tényleg hamarosan jön az a babó. Pénz: én is úgy hallottam, hogy olyan 50-et szoktak adni. Mi egy picikét többet adtunk, mert a dokim irtó rendes volt és szinte végig velem volt, nem a szülésznő csinálta a dolgokat, meg hát császár is lett és még volt bennünk egy hátsó szándék a következő baba miatt.

Szilvi :)
Hát nem is tudom hogyan kéne visszavenni, mindig van mit csinálni. A sport hiányzik nagyon, de időm sincsen, meg apa sem engedi, nehogy lefogyjak, pedig ma szembesültem vele igazán, hogy milyen úszógumim lett (még soha nem volt, örök életemben vékony derekam volt.)

Marciról:
Most irtó édes. Felhoztam a mózesben, a jobb lábammal ringatom, mert így mindig elalszik. Az előbb pukizott egy hatalmasat, nyögött hozzá és felemelte a lábait, aztán visszazuhan álomba. Nappal tök jól elt tudom altatni a babakocsiban, vagy simán a mózesben, de az esték rémálom. Tegnap is kibuktam. A férjem lefényképezett éjjel egykor: nyitott szájjal aludtam, semmire nem ébredtem fel és a kezemet is úgy tartom, mint Marci alvás közben.

Kép
Kép
tiza
 
 


Tiza

Köszi a választ. Én is a spontán szülés esetén gondoltam az 50-et. A császár az más tészta felénk is. De reméllem nem kerül arra sor, bár fogalmam sincs, hogy kifér-e rajtam ez a baba, ha ennyi ideig bent érleli magát.

Mona

Ugyan én már elég régen szoptattam, és még nem szoptatok, úgyhogy most így okoskodom neked. Szerintem ne hagyd olyan sokáig cicin a picit. Ha jól emlékszem azt mondták nekem, hogy max 20 perc alatt megeszi ami kell neki, utána már csak élvezkedik. Nincs otthon mérleged, hogy tudd ellenőrizni? Csak most az elején. Aztán majd ugyis rááll egy ritmusra. Tudom hogy sokan hülyeségnek tartják a mérlegelést, de én így tudtam magam megnyugtatni,hogy megette a szükséges mennyiséget, és tényleg csak az élvezet kedvéért lóg a cicin.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Tynus :D
Ügyik vagytok üzlet ügyben! A nyaraláshoz pedig jó időt kívánok!

Timi :D
Kiscsaj jól érzi magát odabent! A mérleget egyébként én is jónak tartom. Lehet, hogy ez még amolyan "régi" szokás 8) :lol:

Tiza :D
Nagyon ügyi vagy, hogy így közlekedsz Marcival! Már lassan két hónapos! Ilyenkor már szerintem majd én is hurcibálom (na ez milyen szó volt :roll: ). Az úszógumi nekem nem lesz nagy trauma, mert eddig is volt :wink: Engem sem az érdekelt soha, hogy a párom mit mond :oops: , hanem, hogy magamnak megfeleljek! Te nagyon csini vagy, úgyhogy tényleg nincs min aggódnod! S tudod, ha egy nő mondja ezt, akkor az biztos, hogy igaz :wink:
Marciról kérünk új képeket!!! Már biztos, hogy sokat nőtt...

Lara :D
Gratula a puncinak látszóhoz :wink: Nincs új képed??

Mona :D
Szopizáshoz én már biztos nem tudok hozzászólni, viszont bőszen gyűjtögetem az infokat 8) Hátha valamit tudok majd hasznosítani! Rögtön egy kérdés, ami eszembe jutott: a szoptatásnál mindkét ciciből szoptattok, vagy felváltva???? Annyira elfelejtettem már mindent :oops:

Rejtjel :D
Emese ügyi baba! Reméljük, hogy már minden oké a szuri óta!?

A másik topicban már kutattam közvéleményt, de ha nem baj tőletek is megkérdezem, hogy ki hogy vélekedik a köldökzsínórvér levételével kapcsolatban??? Még nem tudom, hogy itt hogy mennek a dolgok, de anyu felvetette, én meg nem tudom, hogy mit csináljak.. :roll: A nagyfiamnál ilyenre még nem volt lehetőség, s valahogy úgy érzem, hogy ezzel megkülönböztetném őket....vagy ez hülyeség??? :roll: :oops:

Jó pihit és babázást Nektek!
Szilvia

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Mona
Pont így voltam, ahogy te az első napokban, ezért lett az, hogy addigi elveimet feladva előkaptam a digitális mérleget, és a legtöbb szopit lemérem. Én 2 x 15 percet hagyom (egyik majd másik cici) csak, annyi idő elég neki, sőt szerintem kevesebb is, csak tényleg jól érzi magát ott. És ahogy Iza írta, súlyától függ mennyi kell. A mi babóbk 3400, így 340x15 a nagyjáboli szükséglete, szóval ha 500 körül van a napi kaja, akkor jók vagyunk :) Majd igyekszem ezt a leépíteni, de most megnyugtató :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Mona :)
Eleinte én is mértem, és tényleg csak a megnyugtatás miatt. Most már csak egyszer-egyszer, hogy tudjam milyen adagot pusztít el. Nem szeretem felébreszteni a mérlegeléssel, mert most már nem olyan aluszékony, mint az első hetekben. Én Tüncsitől kaptam kölcsön a mérleget és azóta is hálás vagyok. Egy héten egyszer-kétszer a súlyát is mérem, hogy lássam hogyan fejlődik.

Szilvi :)
Én csak az egyik mellből szoptatok, mert a kórházban így tanították, meg a gyerekorvos is azt mondta. Aztán később minden honlapon azt olvastam, hogy mindkét mellből kell. Próbáltam, de Marci amíg nem lakott jól nem hajlandó elengedni a cicimet, utána meg a másikon már csak nyamnyog.Úgy meg semmi értelme. Persze, ha valakinek egy ciciben nincs elég, az más tészta.

Kép
Kép
tiza
 
 


sziasztok!

timi!
szurkolok neked és gyors szülést kívánok!!!!!

gtünde4
elhiszem hogy megrémültél de a lényeg hogy minden jóra fordult!!!

lara!
gratula a kiscsajszihoz!!!!
kép nincs róla???

szilvia!
hogy vagytok????
vannak már neveitek a kismanónak??

mona!
hát megkönnyeztem a szülésedet és olyan jó hogy már a kezedben tarthatod a kismanócskát!
nagyon aranyosak vagytok a képeken!!!

rejtjel!
nagyon édes Emese baba kész kishölgy!!!!

többiek!
igyekszem visszaolvasgatni de egyenlőre a takarítás elveszi minden időmet és nemsokára itt a főiskola is és vár 2 vizsga rám!!!

egyébként jól vagyunk fogyok és fogyok aminek mondjuk örülök is meg egy kicsit aggódom remélem a babónak nem lesz semmi baja!!!!
ma voltam megint vérvételen a cukor miatt remélem jobbak lesznek az eredmények!!!

szép estét mindenkinek!!!

tündi23
 
 


egy pár kép a nyaralásról!!!
majd rakok még fel ha lesz egy kis időm!!!

Kép
Kép Kép

ő az én csibész nagyfiam!!!!

tündi23
 
 


Tündi

Kösz a szorítást, de egyenlőre semmi. A fogyás miatt nem kell aggódnod. Azt mondják, hogy a baba elveszi azt ami neki kell. Úgyhogy ha nem koplalsz, hanem "csak" diétázol, akkor a baba is segít neked az egészségesebb súly felé, és miatta ne izgulj, ő szépen gyarapodni fog. De gondolom ezt a doki ugyis ellenőrzi rendszeresen.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: