Új privát üzeneted érkezett!

Julcsi, jobbulást!!!! Küldöm a gyógyvudut!!!

Az x-prepet nem ismerem; nekem Fleet-et írt a doki, ez két üvegcse, egyszerre 1-et kell meginni és 1-2 óra alatt hat. Nagyon hat :-) és teljesen kipucol.
A keserűsóhoz se volt még szerencsém, viszont a ricinusolajhoz igen. Istenkém, annál rémesebbet keveset ismerek. Utána jó 6 hónapig nem bírtam szardíniát se enni :-D

Voltam ma dietetikusnál, 2,5 órát beszélgettünk. Jó lett a végére, összehoztunk egy csomó mindent. Mi a legjobb kaja inzulinrezisztenciára? A zsíros kenyér szőlővel! :lol: de viccen kívül, nem is tudtam, hogy a szh felszívódását késleltetni lehet más kajákkal. Asszem most már elkerülhetetlen, hogy megtanuljak főzni :-D

Kép
manguszta
 
 


hajjajjjj. ne mar, h nem pucol ki rendesen az xprep. (amugy azt honnan lehet tudni?)
a biztonsag kedveert ma mar csak vmi lightosat ebedelek, aztan inkabb semmit pentek reggelig. (a doki azt mondta h rostmentes joghurtitakt ihatok meg hnap, remelem nem fogok ehenhalni)
hu de felek te jo eg.
mikor lesz mar pentek del?????

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


nekem egyszerűen nem kellett tőle wc-re rohangálnom!
Sőt egyáltalán nem mentem tőle!!!!
Ne izgulj hamar túl leszel rajta!!!! szorítok!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 

 
 

Kedves Topiklakók!

Ismét jó szándékkal spammelek itt (is): folytatódik a Babanet kommentjátéka, azok között, akik a héten kommentelnek, a Jaffa Kiadó könyvcsomagját sorsoljuk ki!

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, így nemcsak a cikkekről kaptok értesítést, de további nyereményjátékokban is részt vehettek.

És végül, de nem utolsósorban: várjuk a Ti történeteiteket is A Te történeted rovatba. Kinek ne lenne a tarsolyában egy olyan történet, amit 1-2 oldalban meg lehet írni? Lehet vicces, tanulságos, dühítő, szomorú, elgondolkodtató, szüléses, gyerekneveléses, párkapcsolatos, családos. Akiből kikívánkozik a grafomán énje, történetét Word dokumentumban küldje el erre a címre: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Köszi a figyelmet!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Bixi, "üres folyadék"-ot lehet enni, meg hát a folyadékpótlásra ügyelmi is kell. Az üres húsleves ilyen (zöldség, tészta, hús stb. nélkül), a tej, a joghurtok, szűrt rostmentes gyümölcslevek, de azok közül piros színűt nem szabad, nem tudom, miért.

Na, ma visszamentem a dokihoz, mert nem használt a Budenofalk. Kaptam medrolt. Hálistennek kisebb adagot, mint a múltkoriban, így hamarabb is lesz vége. De jobb, mint állandóan f....ni rohangálni... :roll:

Azt mondja a doki, hogy nagyon fontos végigszedni, mert hamarabb jöhet az újabb fellángolás, ha nem volt helyes a dózis. Zavarta nagyon, hogy a budeno nem vezetett eredményre, de mondta, hogy nem akart megterhelni, ha nem muszáj. De most felvéste a kéménybe korommal, hogy legközelebb ne adjon budenót, mert hát 10 napig tkp feleslegesen szedtem.

Kép
manguszta
 
 


o mangu, sajnalattal hallom. meddig kell szedned a medrolt? es igy is lehet probalkozni a babaval? bocs a kerdesert, csak ezt nem tudom. nekem ugyanis azt mondtak ugye h x honapot kell varni, a medrolrol nem kerdeztem,h az amugy zavarja-e a babaprojektet.

ugy tudom azert nem lehet piros leveket inni, sot se soskat vagy spenotot enni, mert ezek elszinezik a belfalat. bar lehet ez humbuk.

marad a viz, tea, ures husleves es almale. azt nemtom hogy fogok tobb liter barmit is meginni, en nehezen iszok sok folyadekot (a legtobbet a bikram joga alatt/utan, az is csak kb 1,5 l)

bocs,h untatom a tarsasagot a tukrozesemmel, de nagyon felek :?

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Bixi, ne izélj már...! A tükrözés a világ egyik legrosszabb dolga. De a top 10-ben benne van az tuti, hát naná hogy foglalkoztat. És ha beszélsz róla, kevésbé visel meg, könnyebben feldolgozod.

Direkt megkérdeztem a babát, a dokim azt válaszolta, hogy teljesen nyugodtan lehet próbálkozni.
Emögött azért az is ott van (múltkor tavalyelőtt jól kiveséztük :-) ), hogy amíg baj van odabent, nem is igen jön össze az a baba. Viszont az endorfin segít gyógyulni. Meg a kiegyensúlyozottság is. Okosan van összerakva az emberi szervezet... Ha meg sz...á stresszelem magam, hogy jaj csak ne legyen baj és stopperrel mérem az x napot-hónapot amíg várni kéne, akkor lehet, hogy könnyebben bevonzanék bármi bajt!

Igen, a piros lütyik zavarják az átláthatóságot.
A sok folyadék pedig kellene... nem akarok itt urológiailag papolni, de ha érdekel, priviben szívesen.

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkinek jobbulást, aki bármilyen jellegű nyavalyával is küzd!!!!!! :roll: :lol:
Bixi, h viselted a tükrözést? Gondolom, h nem volt kellemes, de kiderült végre mi a helyzet?

Bocsika az eltűnésért, de napok óta azt sem tudom, merre vagyok arccal... :? Semmi extra nem történt, csak kivagyok... az energia szintem lecsökkent a béka segge alá már most, pedig hol van még a tavaszi fáradtság!!! :oops: :roll:

Danónak egyre jobb a nyaka!!! Persze a 2. gyógytornát is végigüvöltötte, de használ a dolog és ez a lényeg!

Viszont dilemmázom és a véleményeteket szeretném kérni! :oops: :roll: Még van két hét addig, míg betölti a 4. hónapot, de azon dilemmázom, h előbb elkezdjem-e neki a gyümölcsözést, h az megoldja neki a székletét egy kicsit?!... :shock: Szerencsétlen ma csak segítséggel tudott kakilni (kúpoztam megindításhoz, mert tegnap este kezdett el erőlködni és most 11-kor nem bírtam tovább hallgatni és nézni a szenvedését... :oops: ) és egy olyan nagy és kemény hurkát sikerült kiszenvednie, h még én is megirigyeltem tőle! Iszonyat, h milyen székrekedéses szegénykém... :(
Szóval, ti mit mondotok?! El merjem kezdeni vagy várjam még ki azt a két hetet?! :roll:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


mumi!
én ahogy betöltjük a 3 hónapot, adom a pocoknak az almát :) (gyerekorvos is mondta a 2hós oltásnál, hogy amint lehet, hozzátáplálás, az majd megoldja a kaka-gondot)
szóval ha úgy érzed, hogy kell, hajrá!
(súgok: ha nem is gyümit, de az almalé kicsit hashajtó hatású a babáknak ;))

mangu!
kitartást a medrolhoz!!!

bixi!
:?:
mi volt???

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


megjartam. azota egyfolytaban zokogok.
oriasi gyulladasom van, raadasul azt mondja a doki, h crohnnak nez ki. (a novemberi szovetminta colitist igazolt) nem is tudta teljesen vegignezni. kaptam medrolt supplint kaliumot es rabyprexet.
azt mondta a babat joideig felejtsem el. ha a medrol nem segit akkor biologiai terapia, es akkor masfel evet varni kell.
csak azt nem ertem hogyhogy nincs semmi tuntem es miert tokeletes a verkepem, h annyira be vagyok gyulladva?
nem tudom hogy elem ezt tul.

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


bixi!
ezek sajnos nem jó hírek :(
hol van a gyulladás? mit mondott a doki?
de azért bízz a doktorban, hogy tudja mit csinál.
a rabyprexet mire kaptad? az ppi... gerd-nél illetve nyombél/patkóbél gyulladásánál szokták felírni.
supplin mellé pedig a probiotikum sztem kötelező!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Youlcsi, köszi a véleményt és a súgást! :D emberemnek nem tetszett az ötletem, ki akarja várni a 4 hónapot... Még gondolkodom, h mi legyen!

Bixi, sajnálom a dolgot! Nem jó hírekkel szolgáltál... De kitartás!!! Ha kezelnek rendesen, akkor hamar rendbe jössz és tuti nem kell másfél évet várni majd a bébi projekttel sem!!! :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Bixi, nagyon-nagyon nagy ölelést küldök neked!!!!
Lehet, hogy nem volt elég hosszú a múltkori medrol-kúra; reméljük, ez most már használ.

Nagyon szorítok, hogy a lehetséges leggyorsabban meggyógyulj!!!
Sok-sok puszi!

Kép
manguszta
 
 


youlcsi: sztem mindenem ugy ahogy van, gyulladt:
dormicun+tramadol premedicatioban a colon ascendensig tudjuk vezetni az eszkozt, kb a flexura linealis alatti teruletig. innen tovabbhaladni nem tudunk, mert a gyulladas miatt a lumen jelentosen beszukul, verzekeny, serulekeny, igy a vizsgalat szovodeny rizikoja emelkedett. distal felé a sigma-rectum hatarig jelentos gyulladasos aktivitas, verzekeny, polypoid, mely fekelyekel tarkitott nyhartya latszik. tobb helyen utcakorajzolattal es pseudopolypokkal. a fal merev a lumen nehezen tagul fel. a rectumban gyulladas lathato a falon, oedemas, serulekeny de a gyulladasos aktivitas itt kisebbnek latszik. perianalisan fissurak nodusok skin-tagek (carunculak) eszlelhetok gyulladt kornyezetben.
a supplint nemtom mire kaptam, progastrot szedek.

mangu: nem tudom mi szamit eleg hosszu medrol kuranak. en 2 honapig szedtem, es nem volt semmi tuetemm utana.

erdekes amugy, a doki azt mondja csoda,h igy nezek ki belulrol, es normalis szekletem volt, nem faj semmi, nics semmi tunetem ugymond. azt mondja ez nagyon ritka. ekkora gyulladasnal szenvedni szoktak legtobben.

amugy a kolon ota veres hasmenesem van, elotte tok normal volt minden, es azota meg csak 2 szelet piritost birtam enni.hogy lehet ez??????


es a masik bajom az eskuvo: nem akarok felfujt arcu menyasszony lenni. lehet le kene fujni az egeszet :cry:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Szia Bixi!

Ez elég vacak, sajnálom :-(
Gondolom azért nem érezted, mert elég magasan és hosszan van a gyulladás, odaben nincsenek érzőidegek. De attól még a gyulladás ott van :-(

Aktív állapotban ritkán tükröznek, pont amiatt, hogy ne karistolják még jobban fel a sebes belet. Ebben az esetben muszáj volt megnézni, mert nem volt egyértelmű, mi van odabent, erről tényleg csak a tükrözéssel lehetett meggyőződni. Sajnos természetes, hogy vérzel utána, végülis (még ha hajlékony csövön is) de bedugták és végighúzták a kamerát...

A két hónap teljesen szokásos időtartam; igazából, emberi számítás szerint akár használhatott is volna ennyi idő alatt. De vannak nem-tipikus esetek is, ilyenkor folytatják a kezelést. Amúgy ez a bélbaj nem egy rövid lefolyású dolog, sajnos elhúzódhat.

De nagyon jó, hogy most már végre látták, mi van odabent, végre célzottan kezelhetik! Kitartás, most már csak rendberaknak!

Puszi!
Manguszta

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!

Mumi reméljük hamar kikecmeregsz tavaszi fáradtságból!!! Kitartást! De az jó, h van segítséged a háznál ilyenkor főleg!
Hozzátápláláson én is vacillálok… Megkérdezem majd védőnőt róla, h ő miként vélekedik erről… Kiv leszek rá.

Nálunk ma megint jó habos volt a kakika… ez az új módi úgy látom…

Bixi kitartást! Biztos minden rendben lesz!!! Hamar rendbe tesznek!!! Érdekes h a szövetminta nem ad 100%-os eredményt!?!? A suplin bélfertőtlenítő féle, én is sokat szedtem még infúzióba is kaptam!
Nekem a medrol nem használt, ezért kezelést váltottunk: immuránt kaptam meg kliont meg salofalk kúpot… Ez bevált nekem! Szóval ha medrol nem segítene váltani fogtok szerintem másra. Engem is csak puffasztott 1-1,5 év alatt a szteroid… Aztán elegem lett és dokit is váltottam, aki más módon kezelt ki (fent írtakkal). Szóval ne hagyd magad! A te egészségedről van szó!!! Biológiai terápiát nekem is mondták, csak annyira gyerekcipőben van/volt hogy nem vállaltam be és új dokim is mondta h előbb nézzük meg a másik gyógyszereket. Nem tudni milyen hatásai vannak, lesznek majd terápiának, ha a másik gyógyszerek nem hatottak volna akkor beszéltük volna meg a továbbiakban esetleg a terápiát mint végső mentsvárat… a vérkép pedig nem minden dokim szerint! Nem lehet abból kiindulni… A bébi projekttel nekem sem kellett várnom annyi időt: szeptemberben kezdte meg a kezelésem új szerekkel és márciusra már terhes is voltam!!! Sőt az immurán azt mondta h még rá is segített!!! Szóval ne keseredj el!!! Jönni fog babó ha belül rendben vagy!!! A medrolnak nem kell annyi kiürülési idő sem!!! 1 hónapot vártam én is csak vele. sőt sokan a mellett terhesek és végig is szedik... szóval nincs elveszve semmi...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


szisztok megint.

ma mar kicsit jobb napom van. a medrol kezd maris hatni, a szeklet rendbe is jott (3 nap utan)

tigris: remelem nem esek bele abba a 3-10%ba akirol nem lehet megallapitani, h crihn vagy colitis. most kicsit lenyugodtam mar a babat illetoen, a lenyeg az, h vegre helyrehozzanak. ha fel ev, hat fel ev. meg egy babat nem akarok elveszteni, azt mar nem elnem tul.

az eskuvo aggaszt jobban most.

zsuzskaval mi lehet?

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok!

bixi
örülök, hogy jobban vagy. Nyugodj meg, az a legfontosabb. Össze fog jönni a baba, ahogy itt mindenkinek! Ezekkel a betegségekkel meg együtt lehet élni, hála Istennek! Az esküvő is rendben lesz, meglátod! Mindenki idegeskedik ilyenkor, ez természetes. Jó is, hogy most le tudod magad kötni a szervezéssel. Az idő pedig nagyon gyorsan megy, csak akkor tűnik lassúnak ha várunk valamire. De csak tűnik...

mumi, tigris
ma volt nálunk a védőnő és azt beszéltük, hogy egy hónap múlva kellene elkezdeni a hozzátáplálást, azaz ha Andris betölti az 5. hónapot. Most meg én kezdtem azon vacilálni, hogy akkor már várjuk ki a fél évet...összeolvastam megint mindenfélét és általában nem ajánlják 6 hónapos kor előtt a hozzátáplálást, mivel még az emésztőrendszerük nem olyan fejlett, hogy ezeket fel tudja dolgozni...Engem már 3 hónaposan hozzátáplált Anyukám, de nem is tökéletes az emésztőrendszerem, ugyebár... :?

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Lica

én is azon rágódok h mikor lenne jó...
mindenki mást mondd.
majd köv héten megkérdezem védőnőt és dokit...
kiv leszek...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


csajok!
nekem a 2hós oltásnál mondta a doktornő, hogy már csak 1 hónap. igaz, mi extra-hasfájósak vagyunk, így nekünk nem csak a változatosság miatt kell, hanem a pocakra is ettől várjuk a megoldást.
de mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja. lehet, hogy mi is csak bepróbálkozunk, aztán rájövünk, hogy még nincs itt az ideje.

bixi!
örülök, hogy hat a medrol!
éppen ma gondolkodtam el azon, hogy kellene egy vérvétel, és aztán felhívom a dokimat... lassan 1 éve nem látott.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


sziasztok.


koszonom a vigasztalast :)

ma beseltem a dokimmal az eskuvo miatt, azt mondja egeszen pontosan csak a szovettannal a kezeben (3 het mulva) foja tudni megmondani, h pontosan hogy fog alakulni a terapia - akkkor majd dontunk az eskuvorol.

:) addig probalok ezen nem ragodni.

sztetek hulyeseg lenne vizhajto teat inni a medrol 'ellen'?
a doki amugy azt mondja, h nem biztos,h most olyan csunya leszek mint multkor, hisz novemberben 500mg!mal kezdtem infuzioban, most meg 32rol indulok, szoval van pici remeny azert :)

holnaputan repulunk Toscanaba 5 naptra pihenni, alig varom,h csak kettesben lehessek vegre a ferjemmel tavol kicsit ettol a szomoru-szurkesegtol, hidegtol.

elhataroztam, h minden rendben lesz, a medrol helyre fog tenni, nem leszek csunya, es meglesz az eskuvonk majus 28-an.
(ezt most azert irtam le,h ha esetleg megint elkenodnek, akkor tudjatok figyelmeztetni, h ezt olvassam vissza :)

puszik!

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


marmint nem a dokival fogok donteni az eskuvorol.... :lol:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


bixi!
sztem szoktak felírni vízhajtót a szteroid mellé, ha kéri az ember... de lehet, hogy rosszul rémlik.

kellemes utazást!
aztán tessék kikapcsolódni!
és azért direktbe ne tegyetek a baba ellen ;)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Szia Bixi!

Jó utazást! Biztosan nagyon klassz lesz, gondolom ott már nagyban rügyeznek a fák...

Keress rá a vízhajtó teára a neten, lehet, hogy jó. Csak aztán ne felejtsd a sópótlást is, rosszul lehet lenni a vízhajtótól anélkül.

Yoghurt "oviban" lesz?

Kép
manguszta
 
 


rohanunk a repterre...

rem minden jo lesz.

yoghurt most itthon marad es a szomszed fogja etetni :)

puszi lanyok, vasarnap este jovok!

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


hello lanyok!

mi a helyzet, mindenki jol eltunt??!!

Jottem elmenybeszamolni. :)
megjartuk Toscanat, fantasztikus volt, gyonyoruen sutott a nap, 10 fok volt :)
szuper volt az egesz, csak nem tudtam megkostolni a jo kis toszkan borokat a supplin miatt :(

helyzetem belugyileg nem nagyon javul. a medrol hozott ugyan nemi javulast, de meg nem az igazi a produktum sajnos, sok a ver (persze az arcom mar jo horcsog modjara formalodik azert). nemtom ilyenkor mit fog mondani a doki, van olyan,hogy novelik az adagot, vagy vajon mas gyogyszerre allit at?

jovo penteken lesz szovettan eredmenyem, remelem kiderul mi is tul keppen most a betegsegem.

nalatok mi a helyzet?
mangu, hasznalnak a gyogyszerek, jobban vagy?

hova tunt mindenki?

pottom babak hogy vannak?

pussz!

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


hahó!
én vagyok, csak megint kínlódok a mellgyulladással :(
viszont a babám az éjjel majdnem 8 órát alukált!!!

bixi!
sajnálom, hogy nem jó még mindig a helyzet :? azért ha kicsit is, de javul, az azért biztató!
nekem szteroidtól anno semmi javulás nem volt.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


hmm :roll: hat azert remelm nem hiaba puffasztom magam :shock:


rossz lehet ez a mellgyulladas, sajnos nemtok tanacsot adni, meg nem volt reszem ilyesmiben :(

kerunk kepet Aronrol!! :)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


-j-, ha segíthetek mellgyulladás ügyben, szólj.

dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok,

Eloszor is - ket egesz napomba kerult, mire elolvastam ezt a 40 oldalnyi szakirodalmat - tenyleg arra van ideje az embernek, amire akarja, hogy legyen. :D

Masodszor - igazabol ennek kellett volna jonnie eloszor - nagyon sok gratula a sok kis csoppseghez, akar utonlevok, akar megszuletettek.

Az en tortenetem a crohn-nal 11 eve kezdodott, de igazabol csak az elmult egy evben valt izgalmassa. Azota nagyon bensoseges a viszonyunk. Kb x korhazban toltott nap, ket szteroid lokesterapia - egyenkent 4 honapig tartottak, most budenofalk 5 honapig. Az imuranrol nagggggyon hamar kiderult, hogy nem birom.

A gondom (nem is igazabol gond ez), hogy iden mar szeretnenek elkezdeni legalabb probalkozni, hogy osszehozzunk egy orokost, de jelenleg eleg sok a ketely bennem. Jelenleg nem ugy nez ki az allapotom, hogy ez a mostani terapia segiteni fog, es azutan mar csak olyanok johetnek szoba, amik mellett nem annyira lehet babat kihordani.

Sokaig varni mar nem szeretnek, szoval lehet, hogy belevagunk, es imadkozok, hogy en azok koze tartozzak, akiknel a varandossag remisszioba kuldi ezt a nyavalyat.

Ha van vkinek akarmilyen velemenye, szivesen meghallgatom, hatha felvetodik olyan nezopont, ahonnan meg nem vizsgaltuk a dolgot.

Udv,

Zsu
zsuzsak
 
 


bixi,

én is itt vagyok, csak kicsit lustika lettem, akárcsak a fiam, akit még mindig különböző praktikákkal kell rávennem a jobb ciciből való szopizásra...
Pár napja kezdett el megint jó adagokat kajálni, előtte 2 hétig stagnált a súlya, megette a minimum minimumát, épp hogy túlélésre volt elég, szerintem. De most megint beindult, hála Istennek. Már 4 hónapos!
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat Toscanaban, biztosan jót is tett! Remélem kiderül melyik a betegséged és megfelelőképpen kezelik!

Youlcsi
Nekem a jobb mellem szokott "bedurranni", bekeményedik, csomóssá válik, mert ugye nem szopizta ki...de most már ügyesebb vagyok, ráveszem mindig valahogy és fejni is szoktam.
Valaki egyszer mondta, hogy a gyereknevelésben a legfontosabb a nyugalom és a türelem, én még hozzátenném a kreativitást is :)

Remélem hamarosan elmúlik a gyulladásod!

Zsu

Üdv a klubban :)
Chronnal kapcsolatban én nem tudok sok újat mondani neked, de amint látod, összejönnek itt mindenkinek a babák, tehát jó helyen jársz!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok Lányok!

Én sem tűntem el (zug olvasok! :D), csak hasonlóan Licához, én is belustultam egy kicsit.

Zsu, üdv a klubban! :D Kitartás bébit terem mindenkinek előbb vagy utóbb!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :wink:

Youlcsi, sajnálom a mellgyulladást! Penetrán rossz érzés tud lenni... :( Viszont gratula, h Áron ilyen sokat aludt egyben éjszaka!!!!! :D Nagyon szupi! Ezek szerint a rend is visszaállt és már éjszaka alszik és nem nappal!

Bixi, üdv újra itthon! :D Irigyeltelek veszettül az utazás miatt. Azt hiszem, ránk is ránk férne egy hosszabb kiruccanás, mert kezdjük felélni a tartalékainkat... :roll: Egyelőre azonban esély sincs rá... :oops:
Kitartás a bélbajok miatt!!!! Úgy néz ki, h nekem most stagnál az állapotom.

Lica, ne ess kétségbe!!! Sztem ez most valami "összetartás" lehet a csemetéknél... :D Danó is nagyon keveset evett mostanában!!!! Nem tudom mi van vele... én is pont arra gondoltam, h csütörtökön a havi mustrán alig fog többet mutatni a mérleg, mint az előző alkalommal... :twisted: Na majd kiderül...

1 hete elkezdtem a hozzátáplálást Danónak. Úgy nyeli az őszibarackot, mint kacsa a nokedlit! Már megeszik egy fél üveg barackot és utána jöhet még a tápi mellé. :lol: De egyelőre nem javult a kaki problémánk tőle sajna... :?
Nem tudom, h mit kellene adnom neki... egyelőre az almalé sem használ...jó, nem is kapott még belőle, csak egészen kis mennyiséget... :roll:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Kérdés: szerintetek a fogzás miatt lehet 2 napja hőemelkedése? És elég nyűgös is. Semmi más baja nincs, csak hőemelkedés és extrán tömi megint a kezét a szájába... :roll:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


jaj de jo, h ujra vagytok :)

zsu: udv minalunk!
en meg nem vagyok regi motoros a betegseg teren halistennek - momentan egyebkent azt sem tudom crohn vagy colitis - de mint a fenti peldak is bizonyitjak bizony gyonyoru babocak szuletnek betegseg ide vagy oda.

szoval kitartas!

ami mellett nem nagyon lehet babat vallani, az gondolom a biologiai kezeles, nem?
engem is ezzel riogatott most a doki, de ugysem fog ra sor kerulni.
most szuggeralom a medrolos fiolat, hogy hassanak azok az atkozott tablettak, es meg be is jon picit :lol:

mumi: en is veszettul irigyellek am teged :D
persze most meg nagy a szam.. remelem jovo ilyenkor en is hasonloan azt fogom gondolni,h jaj de jo lenne egy ki nyugi :P


lica: (es mindenki!) rakhatnatok friss fotokat fel nekunk az urakrol!!![/b]

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mi is vagyunk csak alapjáraton: utolért a fáradtság, állandóan aludnék. De babó és munka mellett ez lehetetlen…

Bixi örülök h jól telt a pihi. Nekem is jól jönne… A medrol nekem is hatot annyira sajna…
Reméljük neked fog. Engem a 32 mg kb 1-1,5 év után fújt fel.
Nagyon kiv vagyok szövettanodra h mi az eredmény! Majd referálj!!!

Juli neked is jobbulást!!! Reméljük hamar rendbe jössz!!!
Irigykedem h Áron átalussza már az éjszakát! Úgy látszik csak Benedek nem akarja...

Üdv a klubban Zsu! Én colitises vagyok így sajna nem tudok crohnra mit mondani. De amit Juli írt az teljesen igaz: ha rendbe vagy belül jön magától babó!!!

Lica, Mumi még szoptatok, de kb fele tej, fele tápszer jelenleg. Evésileg nincs gondunk, már 6 kg Benedek és még odébb a fél éves kor amikorra duplázni szokták születési súlyukat tudtom szerint…
61 cm hosszú. Ma voltunk védőnőnél 3 hós felmérésen és oltást is kaptunk ma! Rotát és a BCG-t asszem. Köv hóban megkapja pneumococust is, mert kértük… Most megint annyi nyavaja terjeng…

Megkérdeztem hozzátáplálást is: 03.28.-án megyünk vissza védőnőhöz akkor megbeszélünk mindet. Elvileg 4 hónaposan indítjuk a projektet ha nem változik tej/tápszer aránya…

Most a helyzet nálunk az h minden második napon van kaka. De nem szenved miatta (még), így nem izgulok rajta…

Az éjszakát még mindig nem alusszuk végig 1x felkel szopizni. Bár ez inkább amolyan nyugtató szopi csak neki, hisz nem eszik sokat ilyenkor…

Kezdjük kinőni első ruháinkat, most szanáltam ki, veszem sorra a nagyobb rugikat, bodykat már! Annyira megy az idő…
Fogzás nálunk is alakulóban: folyik nyála, tömi kezét, rág mindent…
És képzeljétek 2 napja elkezdett kúszni a kiscsávó!!! Persze nem nagy távon, de az ágyon elmászik csörgőért pl. Már megfogja a csörgőket kis időre!!! Hihetetlen!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Bixi kérésének eleget téve néhány kép a 3 hónapos Benedekről:


Kép

Kép

Kép

Kép

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Koszi csajok a szives fogadtatast! :D Na majd meglatjuk, hogy alakul addig, azert van kb fel evunk meg .

Tigris, gyonyoru a pici fiad, csupa vidamsag! :D

Brixi, igen, a szer a biosz cucc, de tuti nalam sem fog ra sor kerulni! :wink:

Ha van kedved, probald ki a diolevel teat. Eleg vacak ize van, de nekem ugy nez ki, bevalik. Mindig sokkal jobb a pocakom az alatt a 6 hetalatt, amig iszom. Aztan 6 het szunetet kell tartani....

Na, ha irni nem is irok egy darabig, olvasni tutifoglak titeket, es majd jelentkezek, ha mar tenyleg 'aktualis' lesz a dolog. :D

Udv mindenkinek,

Zsu

Kép
zsuzsak
 
 


Bocs, Bixa akart az lenni. :D

Kép
zsuzsak
 
 


Na, hat ez mar nekem nem fog ma osszejonni, Bixi. Hmm, megsem volt ez olyan nehez. :D Bocsi....

Kép
zsuzsak
 
 


tigris: gyonyoruuu!!! az a kis pofi, meg kell zabalni :) gondolom jokat mosolyogsz rajta amilyen arcokat vag 8)

1-1.5ev utan?????joisten. hat en addig tuti nem vennem be, inkabb mas orvost kerdeznek meg. en nem vagyok hajlando ezzel tomni magam 2-3 honapnal tovabb.
nem akarom eltolni az eskuvomet... :x
na hatha jovoheten okosabb leszek.

voltam tegnap egy herbaria boltban, es kaptam egy nagy zacskonyi teakevereket belgyulladasra. majd referalok,h hat-e.

tobbiek merre csavarogtok? mangu, zsuzska, vera( azt almodtam amugy, h ujsaagoltad itt a forumon, h terhes vagy :)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Én is zug olvasok. Felém újság semmi, munkában nagy a hajtás, itthon minden rendben. Szeretgetjük egymást, lessük a jeleket, de semmi.

Bixi! A Te álmod az én álmom is. Remélem, hamarosan valóra is válik. :D

Zsuzsak! Üdv itt.

Lányok, tuti hatalmasat nőttek a Babyk, s mi vágyakozók köszönünk minden képet. Tigris pöttöme tündéri, s egyre fiúsabb.

Szép estét!

Veró

Kép
veroniks22
 
 


zsu!
üdv a klubban :)

bár én nem (biztos) hogy ibd-s.. de azért rendszeresen garázdálkodom errefelé :D

lica!
Áron nagyon szépen kiszopizza a tejcsit... nekem lett egy elméletem, hogy mi bajom van... és arra is megszületett az elméletem, hogy ezáltal a bélésem miért van lényegesen jobban...

mumi!
fogzás-témát passzolom!
én már előre félek tőle... alighogy elmúlik (ha elmúlik) a hasfájás, bújni kezdenek a fogacskák :shock:

bixi!
egyém baba iwiw-en mutogatja magát ;)

tigris!
dehogy alussza át! ha véletlen sokat alszik, akkor is hajnalban kel (és örülhetek, ha még utána alukál, és nem dönt úgy, hogy ő már kipihent :lol: ) egyébként csak 1-1 ilyen hosszú alvásunk van. amúgy az éjszakai rend általában 2 db 5órás etap.

Beni pedig gyönyörű!!!

enyémáron:
KépKépKépKép

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


SZiasztok!

Zugolvasó üzemmódban én is :-)
Milyen nagyot nőtt Beni! És továbbra is szépséges baba. Huncut kis lurkó! És Áronbaba is gyönyörű, micsoda csillagszemű szívtipró! És máris milyen fiús. A haját meg, valszeg tőled örökölte, Julcsi! :-)

Még mindig medrolozok, és bár még alig-félidőben vagyok ciklusilag, most úgy néz ki, mintha meg akarna jönni... nálatok volt úgy, hogy bezavart a ciklusba? A múltkoriban semmi gond nem volt a hormonháztartással a medrol alatt... :roll:

Puszi mindenkinek!

Kép
manguszta
 
 


udv mindenkinek :)

julcsio az a sero nem semmi azert!! ezzel mar hoditani lehetne

(iwiwen nemtom hogy keresselek.. :roll: )

mangu: en ugye ezelott meg csak egyszer szedtem a medrolt, es az ugyebar a szules utan volt, es 2 honappal a szules utan megjott, es azota is 24-26 naponkent. kozben 1 honap pihi volt a medrollal.
te mikorra epitheted le? voltal uj laboron, javulgatsz??

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


bixi!
iwiw-en mint youlcsi ;)

mangu!
én amikor szedtem a prednisolont (ua. medrol) többé meg sem jött, csak gyógyszerrel... az entocort mellett pedig kb 2hetente... szóval mi az hogy bezavarhat :?: nekem totálisan tönkrevágta az egész mindenemet.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Mumi

Andris még csak most lett 5,70 kg - szerdán voltunk oltáson, megint jól viselte a kis prücsök, mindenki megdicsérte. Bezzeg amikor otthon tiltakozik a jobb cici ellen, akkor sokkal nagyobb rapli van, de azt senki sem látja :) Mások előtt "megjátssza" magát a kis büdös :D
66 cm-re nőtt, úgyhogy lassan váltunk a 68-as méretre. A téli overallját is kinőtte :)

Azt mondták, ha stagnálni fog a súlya, akkor kezdjük el a hozzátáplálást. Viszont most elkezdett jól szopizni, úgyhogy remélem így is marad és gyarapodni fog!

Szerintem a fogzástól lehet hőemelkedése Danónak. Hála Istennek nekünk még nem volt, igaz hogy oltás után beadtuk a kúpot...szerintem az oltás+kúp miatt alszik nagyokat tegnap és ma.
Moci is nyáladzik nagyon, kéztömés is van, rágokázás...

Tigris, youlcsi

Nagyon édesek ezek a kis pasik és tényleg igazi pasik!!! Úgyhogy, TÖBBIEK : tessék nekiállni a lányok gyártásának, mert itt nagyon erős a férfi felhozatal, úgy érzem... :D

Tigris, gratula a kúszáshoz!!! Mi még nem kúszunk, csak olyat csinált, hogy hason fekve felhúzta egypárszor a popóját, de nem lendítette magát előre.

Youlcsiés mi az az elmélet???

bixi

mindjárt megpróbálok feltenni én is képeket (mindig megszenvedem, mert le kell őket kicsinyíteni)

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Kép Tigrincs Kép a kis tengerész Kép a két tigris Kép siltes sapkában Kép febr. 4.

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


lica!
az elméletem a következő:
a szüléstől teljesen legatyásodott az immunrendszerem, ugye ez látszik is abból, hogy állandóan kehes vagyok... viszont ezáltal lényegében abban a helyzetben vagyok, amit egy immunszupresszív kezelés csinált volna (emlékszem, a dokim azért nem akart imurant adni, mert hogy nem vagyok annyira rosszul, mint amennyi mellékhatása lenne a bogyónak)... szóval amíg én gödhös vagyok, addig a bélésem teljes nyugalomba vonult :) vagy :( mert hogy nem tudom, melyik is a jobb... f*sni, vagy állandóan valami újjal előrukkolni :roll:

tökösöd valami hihetetlen édes!!!
itt tényleg csak jó pasik vannak :o

hajrá a csaj-gyártásra!!! :lol:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: