Új privát üzeneted érkezett!

Szlvia

Elfelejtettem válaszolni a kérdésedre. Mivel a férjem pont délután fog dolgozni, és azt mondtam neki, hogy a szabit akkor vegye inkább ki amikor itthon leszünk már a kórházból, ezért a lányom az anyukámékkal lesz. Meg szerintem a tesóm is szívesen bevállalja.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


sziasztok!

köszönjük a drukkokat, és a gratúlásiót, tündinek a közvetítést.
Születéstörténet még nincsen, de rajta vagyok a témán.
Jól vagyunk, bár egy kicsit hasfájósan, és ma hasmenés is volt, amitől nagyon megijedtem, ha holnap is lesz, akkor hívom a dokit.
Sajnos nálam maradt valami depi, mert egésznap pityergek, mindenen.
Dobok pár képet.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
mona76
 
 


Mona
Milyen szép hajasbabád van!!!
Ne izgulj, sokaknál előfordul a pityergés hetekig a nagy hormonváltozásban, majd lesz jobb :)

Nekünk írtó szar éjszakánk volt, éjfélig sírás :( aztán 4-kor és fél 7kor kelés. Vhogy a cicim nincs úgy tele, mint az elmúlt napokban :( Most dógozni kell kicsit, hogy visszaálljon

Kép
Kép
emma1976
 
 

 
 

Mona :)
Irtó édes a picúr. A pityergés normális, én már hazafelé a kórházból azon is elbőgtem magam, hogy a férem azt mondta, belőle nincs ebben a gyerekben semmi, mert tejesen rám hasonlít. Pityergés elmúlik, kitartás!

Emma :)
Már éppen meg akartam dícsérni kicsi fiatokat. Nálunk a szokásos üvöltés volt, már egész megszoktuk, csak nevetünk rajta. Hulla vagyok.

Timi :)
Én Medela elektromos mellszívót vettem. Igazából nem tudatosan, mert egy héttel a szülés után szaladtam el a legközelebbi plázába és ez az egy volt (kézit nem akartam, így is melós). Nagyon meg vagyok elégedve vele, de 20.000 ft volt és még egy hátránya van, hogy mikróban nem sterilizálható.

Szilvi :)
Hogy szalad az idő. Ugye milyen jó érezni a babót?

Nelli :)
Látom még mindig nagyon stresszelsz a tejen. Lehet, hogy ezért is kevés, mert az befolyásolja. Fogadd el, hogy ha kell tápszer, akkor majd kap és lehet, hogy ezután majd pont nem kell. Na, ezt jól megfogalmaztam, remélem érthető.

Kép
Kép
tiza
 
 


Sziasztok!


Mona

Itt is gratula a gyönyörű Dani babához :lol: :wink:
Vendég
 


Mona

Üdv otthon, és újra közöttünk. Nagyon aranyos a babád. A depi miatt ne izgulj. Tök természetes. És is pityergős voltam miután hazaértünk a kórházból. Gondolj bele, onnantól fogva szinte csak a te felelősséged az a csöppség. De úgy el leszel majd havazva miatta, hogy a depiddel nem marad időd foglalkozni. Szóval előre is kitartás.

Tiza

Még én sem vettem mellszívót, mert fogalmam sincs, hogy egyáltalán kell-e majd. Lesz-e tejem, lesz-e annyi, hogy fejnem is kell majd. Szóval majd akkor amikor meglátom mi a helyzet.
Olyan furcsa, hogy semmi jövőképem nincs. Egyszerűen nem tudom elképzelni, ogy nem hárman, hanem négyen legyünk itthon. Ez valahol olyan ijesztő. Mintha nem lenne jövőm. Lehet, hogy csak a para miatt van?

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Mona :D
Gratula Dani babához!! Nagyon édes minden képen! S az a sok gyönyörű ruhácska :lol:

Tiza :D
Hihetetlen, tényleg! Egyszerűen nem tudom felfogni az idő múlásást...ma vagyok 21 hetes terhes, s még semmilyen szinten nem vagyok felkészülve a babóra :oops: Tudom, érzem, hogy itt van bent, de azt nem tudom még elképzelni, hogy egyszer itt lesz a kezemben :roll: Pedig de jó lesz :) Egyébként tényleg rád hasonlít Marci :lol: Majd a lány az apucijára üt :wink:

Timi :)
Háát, mint fent írtam én is dettó ugyanezt érzem....egy picit örülök, s egyben félek is, hogy még Te 1-2 héttel (lehet, hogy nappal :lol: ) a baba születése előtt is így érzel.....de ez biztos, hogy kialakul, mert hát másképp nem történhet. Ezért is kérdeztem tegnap Anettről, mert ő már relatíve nagy, mint az én fiam is, s nagyon kiváncsi vagyok, hogy hogyan lesz a 3 tagú családból 4 tagú család :roll: Sok-sok évig egy gyerekem volt, s most olyan fura, hogy hamarosan két gyermekes anyuka leszek (illetve már valamilyen formában vagyok is :lol: ) Bocsi, most nekem lett hosszú :oops:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Hi!

Mona!
Gratulálok kisfiadhoz!!!

Kép
lara26
 
 


Lányok :D
Egy kérdés-bár még nem feltétlen aktuális, de most jutott eszembe....a szülés után otthon a kórházakban adnak valamit a pocira, amivel segítik a visszahúzódást?? Gondolok itt valami nehezékre, vagy haskötőre?? Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de nem emlékszem egyáltalán, hogy hogy volt Kristóf után :wink: Nem tudom, hogy mi a jobb egyáltalán??? Köszi előre is a válaszokat!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilva :)
Nekem nem adtak ilyet, de be lehet szerezni.

Emma :)
Normális, ha már nincs nagyon belövelve a cicid. Nehogy Te is elkezdj stresszelni a tejen, mint én.

Tiza :)
Tegnap tanácsadáson kiderült, hogy 3,5 hét alatt 89 dekát hízott Brigi, ami nem kevés, így már próbálok nem stresszelni a tej miatt. Az este a legrosszabb, meg az éjszaka, de talán nem hal éhen a drágaság.
Este én is 1/4 5-től 10-ig altattam, egyszerűen nem tud elaludni egymaga, de még én is nehezen altatom el.

Timi :)
Ugyanezt éreztem szülés előtt én is, hogy a régi életünk eltűnik, és be is igazolódott. Most azon sírok, hogy a gyerekeknek nem tudom azt nyújtani amit szeretnék Brigi miatt, és a mamákkal jobban elvannak.
De ezen is túlleszünk remélem.
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Mona :)
Nagy gratula a kis hajaskához. Micsoda husija van már most, kis erős fickó lesz biztosan. A depi miatt tényleg ne aggódj, én is bőgtem vagy másfél hónapig ilyen-olyan gyakorisággal utána, de aztán szépen elmúlik, a hormonok meg lecsillapodnak. :D

Nelli :)
aztamindenit! :shock: :lol: Méghogy kevés a tejed! Ez egy csajszitól igazán nem semmi teljesítmény!

Most szaladok, mert sütöm Julcsinak a tortát! :lol:
KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Kismok :D
NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT JULCSINAK!!! Komoly nő már lasan :wink: Jó bulizást nektek! Most nézem, hogy mennyi 2-es :)
2-a van, Julcsi 2 éves, s Te 22 hetes terhes vagy :lol:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Nelli :D
Látod, hogy milyen szépen gyarapszik a kis Brigi!? Nem lesz itt baj!
A nagylányok nem akarnak sürögni-forogni a pici körül??

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Nelli :)
Akkor nincs is kevés tejed, ez nagyon jó. Gratulálok a kisasszonynak!

Timi, Szilvi :)
Én sossem éreztem, hogy na már felkészültem. Még amikor a szülőszobára mentünk be, akkor is azt gondoltam, hogy úgyis hazaküldenek még.

Kép
Kép
tiza
 
 


Könyörgöm tiltsák be a csokis keksz minden formáját. Ma is beugrott 4 db ebéd után. (120kcal/db.)

Kép
Kép
tiza
 
 


Sziasztok!
Rengeteg a melóm, de azért olvaslak ám Titeket. :wink:
Mona: Gyönyörűséges a hajas babád! :)
Csináltam egy képet a uh-képről de telcsivel. Ez most a legfrissebb. A keddi genetikai uh-on kaptuk. Minden rendben van már 40 dkg. :lol:
Kép

drumka
 
 


Sziasztok!

Tiza :)

4 csokis keksz? :shock: Na nee...én többet is eszek :lol: :oops:
Ha jól esik, ne a kalóriákkal foglalkozz :wink:


Drumka :)

Örülök, hogy minden oké volt a genetikai uh-n. És a sztárfotó is naggyon jó :wink:


Nagy a csend, úgyhogy teszek egy táblát :wink:


Kép
Kép
Vendég
 


Ha valami nem jó, akkor szóljatok :)
Vendég
 


Fél 11 óta nem aludt egy szemet sem a kis drágám.
Jöttek látogatók, gyerkőcök is, körbesimogatták, lehet, hogy ezt bírta nehezen? Remélem nem lesz egy társaságutáló típus, mert mi nagy baráti körrel meg nagy családdal vagyunk megáldva, remélem nem lesz mindig nyűgös közben/utána. Vagy csak az eleje ilyen? Akkor még 2-3 hétig mondjam le a látogatókat??? Eddig csak a 4 nagyszülő jött, de most már akartam kicsit nyitni a külvilág felé...
Tegnap egyébként édeshármasban vásároltunk a Brendonban... Aludt végig a kocsiban a kicsike... de néztem, ez a hordozó még nem neki való, tök fura pózban volt benne... ezzel is várni kell szerintem még legalább 2 hetet, 10 perc OK, de többre nem lenne szívem.
Kicsit gonoszság, de már pivit pöröghetnékem van, de persze ezt még 2és fél hetes babó mellett nem lehet. Egyébként imádnivaló a drágám!!! Rakok fel képet.
Kép

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma

Tényleg csoda szép ez a kicsi fiú!!!!!!!!!!!!!!!!!!Büszkék lehettek rá!
A csajok csak úgy fognak olvadozni utánna! :wink: :wink: :wink:
Vendég
 


Emma :D
Gyönyörű baba!!! Tényleg! Te sem vagy semmi :lol: két és fél hete szültél egyet, s most már mehetnéked van, s még látogatókat is szívesen fogadsz.....háát irigyellek, pedig én sem vagyok egy itthon üllő típus, de szerintem babóval egy hónapig embert sem kívánok majd látni...aztán majd kiderül :roll:

Drumka :D
Tök jó kép Barbiról :wink: Ne dolgozz túl sokat! :wink:

Tiza :D
Ha olyan vékony lennék, mint te, akkor naponta 12 csokis kekszet vágnék be ebéd után :wink: sajna így is csúszkál befelé a nasi, de most úgy elindultam felfelé, hogy már rosszul vagyok reggelente :oops: az elmúlt héten másfél kiló ugrott fel (pedig nem eszem őrülten sokat), s közben tornázom is :cry:
Tényleg, te a második harmadban végigcsináltad a 2. és 3. harmad tornáját Rékával, vagy csak a 2. részt?

Haga :D
Ügyi vagy nagyon! szép a tábla!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Drumka :)
Gratulálok a sztárfotóhoz és örülök, hogy minden rendben.

Haga :)
Végül nagyon klassz táblát csináltál. Csokis kekszről áttértem az Albertre (gyermekkorunk klasszikusa), de a csokis jobban ízlik.

Emma :)
Én is vittem elejétől fogva Marcit minden felé (kerti parti, vásárlás stb.) A hordozóban szörnyen nézett ki, ezért csak az orvoshoz vittem abban. Szerintem is iszonyú természetellenes a póz és valahogy látszik, hogy nem is esik neki jól, pedig nem reklamál. Én talán most kezdem majd használni, de ha tehetem még mindig a mózes a jobb, mert ott nem kell figyelni mióta van benne és jobban megvédi az időjárás viszontagságaitól. Ne gondold, hogy mindig aludni fog. Marci már sokszor egész délután fent van, este alszik egy kicsit, aztán ugye tíztől jön a szokásos műsor. Tegnap nem ordított, de végig foglalkozni kellett vele. Az álmosság szikráját nem láttuk a szemében, úgyhogy éjfélig pesztráltuk, akkor megszoptattam, fél egykor letettem. Az elején sírt, de nem tudom meddig, mert én iszonyú hamar elaludtam, viszont ha sokáig sírt volna biztos felébredek.

Szilvi :)
Én végigcsináltam RR- 2. és 3. trimeszteri tornáját is, sőt bevallom a 3 trimeszterben is tornáztam a 2.trimeszterire is. Igaz, hogy állandóan mondogatja, hogy akkor már ne csináld, de egyszerűen nem éreztem a különbséget a két trimeszter között és tök jól esett.
Mellettte még kocogtam is a 2 trimeszterben a 25. hétig, utána pedig gyalogoltam. A végén már egy nap nem gyalogoltam és tornáztam (vagy egyiket, vagy másikat), mert akkor nagyon keményedett a hasam. (Ezt azért nem ajánlom senkinek, ha előtte nem sportolt.) Szerintem a gyorsan feljött kilók gyorsan le is mennek. Én csak 6,5 kg-ot híztam, de a vége ugyanolyan nehezen megy le, mint másnak, ezért lehet, hogy aki 10-15 kilót hízott még hamarabb nyeri vissza az alakját. A kilók nagy része eltűnik az első 6 hétben, úgyhogy ne is törődj vele. A torna nem a karcsúság miatt, hanem a fittség miatt jó, szerintem. Igaz én szülésnél nem sok hasznát vettem, de erről senki nem tehetett.

Kép
Kép
tiza
 
 


haga, ügyi vagy, jó a tábla :wink:
emma, nagyon szép babó a kis Zalán :wink:
csajok, ilyenkor milyen vitaminhiányunk lehet? Én annyira fehér vagyok mint egy halott, a fáradságról meg ne is beszéljünk. Estére már semmi jó kedvem nincsen, és ingerült is vagyok. :oops:

Daninak kezd kifordúlni a köldökcsontja, de ott alatta nem száraz /én arra számítottam/ hanem nedves, mintha nyers lenne. Mit kell vele csinálnom? Fordítsam én ki, és hintőporozzam, vagy ott is majd alkoholozni kell? :oops:

Kép
mona76
 
 


kedvenc képeim :D
Kép
Kép
Kép

Kép
mona76
 
 


Mona
Szépek vagytok!!!
Én szedek multivitamint, mert szerintem kb. mindenbőé hiány van.
Nekem is többen mondták, milyen sápadt vagyok, hát egy hónapja nem voltam napon, szerintem tök természetes, hogy nem úgy nézünk ki, mint ha 2 hetet az Adrián töltöttünk volna :D

Tiza
A mélymózes jó, csak nem a legbiztonságosabb az autóban... Nekem sokat kell majd autókázni, mert mindenki sok km-re lakik, nem elérhetőek gyalog
Nálunk a fél 10es szopi után van 3 napja, hogy 2-3 órát fent van, sajnos sírás is van, meg nézelődés, meg anyához bújás

Férjem hétfőtől dolgozik, na akkor már nem leszünk ilyen könnyedén

Kép
Kép
emma1976
 
 


Mona
Köldök: a csonk alatt jól alkoholozni és hintőporozni kell! Akkor mire leesik tök szép alatta

Kép
Kép
emma1976
 
 


Szia Mona!

Csatlakozom az előttem szólóhoz!
Előbb alkohollal kell bekenni, utána meg beszórni hintőporral!
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Mona :)
nagyon szépek vagytok! Dani olyan formás és kisímult pofijú a képeken, mintha legalább is egy-két hónapja született volna!

Emma :)
nagyon ügyes vagy, hogy már elkívánkozol otthonról. Igaz hogy nálunk nagyon vacakul indult az eleje, de én egy hónapig azt se tudtam, hol vagyok, meg milyen nap van, nemhogy programokra menjek. Most nálunk is bizti másképp lesz, mert Julcsival már muszáj menni mindenhová.

Tiza :)
szerintem annyira nem látszik rajtad a szülés, hogy én a helyedben napi 20 csokis kekszet is bevágnék :D ! Mondjuk én is abba a kategóriába tartoztam annak idején, hogy szülés után maradt kb. 3 kiló, de utána az első 1-2 hónapban ezt még bővítettem vagy 4 kilóval, mert a tejcsi miatt állandóan éhes voltam.


Szilvi :)
ez a családbővülés-dolog szerintem mindenkinél érdekes érzéseket kelt (kiv. talán ha már a 6. jön :lol: ). Egyelőre még mi is csak elméleteket gyártunk, hogy mit csinálunk akkor, ha decembertől már két éjszakát át nem alvó gyerekünk lesz? :roll: Júliám ugyanis visszaszokott a felkelésekre, meg éjjelente rosszat álmodik, féldegél (szóval kezdődnek nála a nagyos - 2-3 év közötti - képzelődések... Evvan... 10 év múlva már szép emlék lesz! Persze egyelőre még sovánka vigasz! :lol:
Ja, a haskötővel kapcsolatban még: én azt hallottam, hogy jobb ha semmit nem használsz, mert akkor a saját hasizmodnak kell dolgoznia és szebben-tartósabban visszanyeri eredeti formáját, mintha különböző dolgokkal lenyomogatnád, beszorítanád. Én se kaptam semmit utána, de kb. 2 hónap után már kezdtem hasonlítani régi önmagamra :D

Ja, még rólam annyit, hogy ma reggel rámerészkedtem a mérlegre és biza igencsak meglátszik a nyaralási félpanziónk hatása :lol: . 65 kilóm van... Azaz eddig +3, de ebből két és fél az utóbbi két hét termése :lol: Jó, mi?

A hordozóban tényleg nem túl jól néznek ki a kis öregapók/anyók! Én is mózeseztem/babakocsiztam az elején. Már nem tudom ki kérdezte, hogy mikor lehet emelni a kocsit... Szerintem gyerekfüggő. Juli már 7 hónaposan felült benne, ha akartam, ha nem és rángatta a kapaszkodónál fogva magát. Tök vicces volt!

Na, megyek emészteni, mert most is lecsúszott 4 gombóc "diabetikus" töltött káposzta és még szeretnék némi sütit tenni a kinyúlt gyomromba... :lol:

KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Tiza :D
Torna most egy darabig sztorno, most jöttem vissza dokibácsitól, mert tegnap volt két barnás-sárgás folt a betétemen, s nagyon megijedtem....meg két napja, esténként az egész napos jövés menés után olyan érzésem volt, mintha valami (valszeg a babó, s a belső cuccok) nehezednek a méhszájamra, s az egész alsó részemre...fura volt nagyon. A dokibácsi megvizsgált - ezt két hete hiányoltam-, s méhjszáj teljesen zárt, 4 cm-es, a magzatvíz ok, de azt mondta, hogy pihenjek többet, s most nem kéne tornáznom :cry: mert hát még 14 hétig (legalább-ezt már csak én teszem hozzá) bent kell csücsülnie kisManónak :) Hááát bízom benne, hogy minden ok lesz...így Réka mamát :wink: most hanyagolom egy kicsit.

Volt valakinek ilyen idős terhesen (vagy bármikor) hasonló érzése?? :roll:

Mona :)
Nagyon csinik vagytok...az pedig, hogy fehér vagy 1 héttel a szülés után, szerintem normális :)

Emma, Tiza, s a többiek, akik már tapasztalták :D
Ez a mózes téma most nálam is nagyon aktuális - babakocsiválasztás - , s otthon azt mondta egyik diszkontos eladó bácsi, hogy a hordozóban(még ha újszülőtt számára szűkítő is van benne), nem lehet fél óránál tovább a picurokat tartani, szállítani, s hogy erre vannak a mózeskosarak, melyek szintén biztonságosan rögzíthetőek a kocsiba...gondolom, hogy ezeknek is van valami csattféléjük, amivel lehet a babót is rögzíteni :roll: Ha meglesz a picuri, akkor is nekem kell a nagyfiamért menni a suliba a kicsivel, s minden autós távolságban van, így ez nekem is nagyon fontos ha bármit intézni akarok, autó az kelleni fog, az tuti...mondjuk, gondolom első hónapban nem kell azonnal kocsiznom, de utána tuti :wink: Köszi, ha tudtok erről valami okosat írni!

S ha már így alakult, akkor teszek fel egy új, mai képet:
Kép
(nekem van ilyen enyhén szólva SEM KICSI nózim :lol:)

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Kismok :D
Egyszerre írunk :lol:
Köszi a jótanácso(ka)t!! Valahol örülök, hogy nem csak én vagyok ilyen eldeformált (mert eddig tényleg azt hittem), s másban is hasonló érzések kavarognak :)
Az ember azt hinné, hogy mikor ennyire akarja, tervezi valaki a babát, akkor ilyen nem lesz....de háát ugye amit hiszünk, s a valóság az sokszor nem egyezik...
Julcsi jól van most?? s Te?? Én most tartok már kicsit több, mint 6!!!! kilónál, s ebből három nap félpanzió alatt egy kilót sikerült felszednem :oops: Félek, hogy a vége közelíteni fog a nagyfiammal felszedett (most is fiamat akartam írni, mintha csak egy lenne :oops: :roll: ) 20kg-hoz :oops:
Timi :D
Hogy vagy??? :lol:

Na eldugultam...Mindenkinek kellemes hétvégét, jó babázást!
Szilvi

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvi :)
Méhszáj-téma: nekem mivel a 15. héttől folyamatosan keményedik a hasam, nagyon gyakran van ilyen fura érzésem, de már megszoktam és igyekszem nem agyalni rajta, mert azt a manó is megérzi (bőven elég, ha teszem azt Julcsi jól felhúz :lol: ). Ha zárt a méhszájad, szerintem ne aggódj! Az enyém nem zárt, de én sem teszem :wink: !
KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Mona :)
Vashiány ilyenkor bejátszik, hisz vérezgetünk 6 hétig. Én irattam fel Maltofert.
De mivel nem járunk sokat a levegőn, azért is lehetünk sápadtak.
Én már tükörbe sem merek nézni, mert pont szülés utáni napra volt időpontom a fodrászhoz. Mikor jutok el, ki tudja.
Patik jöttek elő a szülés után.
Kialvatlan vagyok.

Tejcsi: azért van, hogy mikor nagyon nyűstöl Brigi, kell a pótlás a lefejt tejből. De remélem, lassan beáll a tej.

Tegnaptól nevelés van :lol: Hagytam 10 percig sírni Brigit. nagyon behergelte magát, a szívem szakad meg. Utána hasra vágtam, elfogadtattam vele a cumit nehezen, és elaludt.
Ma meg délután a cici elalélt. letettem, Még 1/2 órát csöndbe volt, majd sírt egy kicsit, utána elhallgatott, és elaludt. Muszáj valamit tenni, mert az altatásos helyzet már tarthatatlan volt.
h.nelli
 
 


Szilvi :D
még valami: nálunk sem lehet sehonnan kicsi pisze orrot örökölni! :lol: Nincs éppen Cyranoi méret, de mondjuk rá: arisztokratikus az van! Kíváncsi vagyok, meddig gyönyörködhetünk Julcsi picurka orrocskájában!

Kép
Kép
kismok
 
 


sziasztok!

mona!
nagyon szépek vagytok és a manócska is nagyon aranyos!!!!

szilvi!
akkor tessék pihenni sajna nekem is szokott fájni főleg a sok áldogálástól és ha nagyon sok mindent csinálok egy nap!!!!
a manócska meg nagyon aranyos és tessék rá vigyázni!!!

kismok!
Julcsinak utólag kívánok nagyon sok boldog szülinapot!!!!
és hogy van???? meggyógyultatok teljesen????
és ti hogy vagytok????
szerintem az a 3 kg nem sok!!!!!

tiza!
igen végül is nem baj hogy nem hízok legalább kevesebb marad meg!!!
ne sajnáld magadtól a csokiskekszet rajtad nem is látszik meg!!!!
Marci már több mint egy hónapos hogy telik az idő !!!
de azért látom az alvással van néha gondotok nem baj majd előbb vagy utóbb végigszundizza az éjszakát!!!

nelli!
na ugye mondtuk mi hogy beáll majd az atejcsi csak ne aggódj rajta!!!!
és hogy vagytok????
képek????

haga!
ügyi vagy szép lett a tábla!!!!
hogy vagytok???

drumka!
örülök hogy jól vagytok!!!
nagyon el voltál veszve!!!!!

emma!
akkor jövő héttől édes kettesben lesztek a manóval!!!
biztos nagyon jó lesz!!!!

timi!
mi újság egyben vagy még vagy a frontok meghozzák a kismanódat?????

rólunk!
szóval diétáznom kell de ügyesen be is tartom nem is olyan vészes!!!!
egyébként lakásfelújításba kezdtünk kifestettünk mindent és már csak az utómunkálatok vannak hátra aztán pedig elkezdjük beszerezni a babának a dolgokat!!!
ja egyébként ebben a hónapban már elkezdődik a főiskola is és lesz rögtön két vizsgám szóval nem unatkozom!!!!

a diétám miatt megint fogytam és már annyi sem vagyok mint amennyivel elkezdtem a terhességet pedig amit kell az megeszem!!!!
de a babókám jól van sokat mozog és nagyon jó mert így udom hogy jól van!!!
nemsokára felkeressük a dokibácsit is mert mennem kell mészájvizsgálatra!!!!!

na befejezem bocsika hogy hosszúra sikerült!!!
akit kihagytam bocsika majd pótolom!!!
sziasztok!

tündi23
 
 


Sziasztok :D

Látom a babucik még mindig nagyon szépek, sőt egyre szebbek!

Haga :D
Légyszi javítsd a táblában a 32-t 33-ra, mert tegnapelőtt öregedtem egy évet. (Úristen, már a 4. vagyok?)

A keményedéshez nem tudok hozzászólni, mert nekem még sosem keményedett a pocim, viszont ma elkezdett az ínyem vérezni. Szerintetek miből van hiányom?

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Sziasztok!

Tündi :D
Köszönjük a szülinapi köszöntést, Juli nem tud betelni a kis csúszdájával, amit összevont ajándékként kapott, de még holnap lesz egy összevont zsúrja az unokaöccsével, akinek ma van a szülinapja. Kíváncsi vagyok mit fog szólni a maci alakú tortájához!

Nem semmi, mennyi mindent tudsz egyszerre csinálni - lakás, fősuli, Bence... Nagyon ügyes vagy!
Annak meg én is úgy örülök, hogy a babám rengeteget mocorog, mert tudom, hogy jól van és nem kell aggódnom, hogy jaj, már fél napja nem érzek semmit. De picit azért ez előre is vetíti talán a jövőt: jó kis energiabomba lesz, úgy tűnik. :roll: :lol: Juli is sokat mocorgott és nagyokat, de feleennyit sem és hát, ő sem piskóta, ami az elevenséget illeti :D . Szerintem már a pocakban megmutatkoznak a csecsemő-kisgyerkőc időszakra jellemző személyiségjegyek - legalább is nálunk ez nagyon bejött...

Amúgy jól vagyunk, pocikeményedés van, de már nem parázok rajta, végül is nem élek valami kímélő életet, meg jobb vagyok mint a meteorológiai szolgálat: ha hidegfront jön, én már napokkal előre tudom, mert a pocakom jelzi :lol: .

Bobóka :D
ez a fogínyvérzés természetes jelenség szokott lenni és nem vitaminhiány jele. Mivel ilyenkor a kötőszövetek fellazulnak, könnyebben megsérül az íny is, meg könnyebben megpattanhatnak az erek. Nekem az orrom szokott sokat vérezni, pedig egyébként sose. Ha meglesz a baba, magától el fog múlni! :D
KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Volt 2 nagyon durva napunk, még az a szerencse, hogy az éjszaka nem borult, fél 10-től 2-3 ig alszik, majd kaja, és fél 6 kor és fél 10 kor kelés. Na de ezután!!! Tegnap a fél 10es szopitól este fél 10ig 5-10 perces alvások és közte nyöszörgés volt. Iszonyatos szelek jöttek-mentek a pociban. Nekünk az Infacol nem jött be (még jobban szenved, ha azt kap), vmi más ötlet?????

Kép
Kép
emma1976
 
 


sziasztok!

emma!
nekünk Bencével az espumisan/ remélem jól írtam/ cseppek jöttek be és szépen helyre is hozta a pocakját!!!!
ha gondolod próbáld ki!!!!

szép napot!!!

tündi23
 
 


Emma :)
Próbáld ki a gripe watert. Nekünk anno az nem jött be, de nektek lehet, hogy igen. Nekünk most az infacor jó. Na meg toan, torna, torna.
h.nelli
 
 


Vagy még a szélcső jutott eszembe, meg óvatosan alkalmazva a hőmérőzés.
h.nelli
 
 


Sziasztok Csajok!

Még egyben vagyok. Semmi jele annak, hogy meg akarna születni a babó. Ami változás, hogy lényegesebben többet keményedik a hasam.

Haga
A táblához: elvileg augusztus 16-ra vagyok kiírva, és már elmúltam 35 áprilisban.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy most senkinek sem írok, de lenne egy sürgős kérdésem :oops:

Érzett valamelyőtök a terhesség elején légszomjat???
Tegnap óta többször rámjön, hogy alig kapok levegőt. :roll: :cry:
Vendég
 


Szia Emma!

Nekünk a háziorvos által felirt papaverin jött be! Más nem igazán használt. A Gripe watert úgy tudom ilyen kicsiknek még nem lehet adni, mire adhattam volna "kinőttük" :a hasfájást :lol: !
Vendég
 


Szia Emma!

Mi is kipróbáltunk Julcsival minden elképzelhetőt: kezdtük a Papaverines kanalassal, ez egyáltalán nem használt, aztán Gripe Water minden evés előtt egy kávés kanál (azt hiszem legalább 1 hónaposnak kell lennie), aztán Infacol, ezek sem használtak.
Torna: biciklizés óvatosan, ellenkező könyék és térdecske összeérintése és babamasszázs (ezt nagyon tudom ajánlani, ha pocibaj van még mindig bevetem és nagyon szereti, Neten is találsz róla sok okosat).
Szélcsöveztünk is, lázmérőztünk is, de igazából a 13. hét elérése segített, meg rövid ideig a babamasszázs pocakra (fordított U betű, olajos kézzel, de van az óramutatós típus is - ezeket most nem magyarázom, mert hosszú, de ha érdekel emailban megírom).
Remélem azért nem lesz állandó gond nálatok ez a pocibaj és hamar kinövi. :)
KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Kismok :D
Hú 10 hétig ezt hogy lehet még bírni??? Szegénykémnek jó lenne vmi gyors segítség
privibe lsz. írd meg minden megoldás érdekel! Köszi!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok csajok!

Mona! gratulálok a pindurodhoz! nagyon édes! soksok egészséget kívánok nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)





rakok nektek pocakképet!:) Kép
Vendég
 


Emma :)

A babamasszázs nekünk is bevált, de a legtöbbször elég annyi, hogy körkörösen simogatom a pociját, illetve: hogy Apa a térdére fekteti, a baba lábait felrakja a pocakjára, picit tornáztatja a lábait (feltolja őket a baba pocijára, majd vissza): megjönnek a pukik és a kaka is :) Apát úgy is hívjuk, emiatt, hogy Kakamester :D De ez titok ;)

Boboka :)

A fogínyvérzésre Rutascorbint szedtem ;) A dokim javasolta, vény nélkül kapható a patikában.

Nelli :)

Gratula a hízáshoz! Ez igen! Emese nem hízott ilyen gyorsan! Nagyon örülök, mostmár bizti, hogy elég a tej ;)

Haga :)

Nekem is volt szinte végig! Nem volt vészes, amikor rámjött, leültem/megálltam, néhány mély és lassú be és kilégzést csináltam, amitől elmúlt...hátha neked is beválik!

Mózeskosár vs gyerekülés téma:

A mózeskosár baleset esetén nem védi úgy a babát, mint a gyerekülés, még bekötve sem. Láttam erről felvételt is, amint meglelem a linket, felrakom. A velveten volt erről egy nagy vita. Személyes tapasztalat: a hétvégén anyukáméknál voltunk vidéken, a 180 km-es utat Emese végigaludta a gyerekülésben. Egy fontos dolog van: nem szabad benne ültetni a gyereket, fektetni kell. Tehát az ülés úgy áll, hogy a baba fekszik benne, a gerince egyenes, a lábait feltámasztja. Most voltunk uh-n, és láttam a váróteremben, hogy ezt egy csomóan elrontják,és úgy tényleg nem lehet órákig (amíg magától nem tud ülni).

Kép
rejtjel
 
 


Sziasztok!

Boboka!
Boldog szülinapot!

Baba8!
milyen szép nagy a pocid!! :D

Éppen akartam írni, h ma még nem éreztem a babónkat, biztos pihizik. Erre most megink csikizik! :D :lol: :lol: :lol:
na majd én is jól megcsikizem, decemberben. :D

Kép
lara26
 
 


haga! légyszi javítsd már ki, hogy a szülésem várható időpontja január 29.
köszi
Vendég
 


Tündi!
Gratula a fogyáshoz!! Ügyi vagy! Milyen diétát csinálsz?

Kismok!
Nozi :lol: igen, én is azt nézem, hogy a babáknak mindig pisze orruk van...aztán párom megmutatta, hogy hogy lehet ilyen profil képet csinálni, így "megnyugodtam", hogy mégsincs ilyen nagy orra :wink:

Baba!
Csini vagy! Nincs vonalzód? Mennyi idősek vagytok most?

Lara!
Szia! Ritkán jössz! Mi van veletek? Hogy vagytok?

Boboka!
Isten éltessen sokáig! Ínyvérzés: nekem baba előtt is volt, de most tényleg vérzik rendesen...néha a gyümölcs húsában látom, s fogmosásál állandóan :cry: Nekem eszembe sem jutott, hogy erre van vmi ellenszer :roll:

Haga!
Légszomjam nem volt, így nem tudok hozzászólni....beszélj a dokival vagy a védőnővel, biztos, hogy mondanak vmi okosat!

Rejtjel!
Köszi a mózes/hordozó tanácsadást :wink: , szerintem nekünk lesz mózesünk, az nem csak a kocsiban jó, hanem, ha pl nincs az ágyában (lenti szinten a lakásban pl), akkor is az a legkényelmesebb, úgy hiszem :roll:

Timi!
Dokihoz mikor mész legközelebb? Van pociképed? Szülés előtti utolsó :wink:

gTündi, s a fiatal anyukák merre vagytok?? Kérünk új képeket a picurokról! olyan jó nézni őket! Dzsulee-ról tud vki valamit? Olyan régen nem jelentkezett :roll:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: