Új privát üzeneted érkezett!

Laptető :D

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok Lányok!

Tigris, örülök, h bevált a tea!!!! :D Látod észre sem vettem hirtelen, h Mangut írtad oda és nem engem... :lol:
Tök jó, h átaludtátok az éjszakát!!!!!!!! 1-2 kivétellel már tuti így is fog maradni! És a tejci mennyiség növekedés is remek hír!!!!

Youlcsi, a kakinak örülj!!! Danó kétnaponta kakil egyszer... :roll: inkább tenné többször, még akkor is, ha fürdés után teszi... :lol:

Lica, akkor Moci is inkább csak "lusti" a hason fekvést illetően, akárcsak Danó! Azt én is megfigyeltem, h nagyon magasra emeli a fejét és attól fárad el gyorsabban. De most már én is többször kiteszem egy nap rövidebb időkre, h szokja és kezdi egyre jobban élvezni a dolgot, mióta felfedezte az egyik játékát, amit szeret és az orra elé tettem! :lol:

Mi szenvedünk! Tegnap megkapta a 2. DPT oltást. Este feltettem neki egy kúpot, ennek ellenére 38.4 volt a láza reggel. Nagyon nyűgös, most még aludni sem tud (múltkor legalább az ment) és folyamatosan panaszkodik nekem: auauauauau és csak "kis majom" pózban az igazi most lenni! DE NEM SÍR!!! :wink: Én hajnali 2:30 óta fent vagyok, szóval kezdem magam a mosott sz..r állapotban érezni... :?

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


folyt. köv. az előbb lemerült a laptop és közben Danóznom is kellett! :wink:

A mi mérteink a tegnapi mérésen: 60 cm és 5710 g (születési: 51 cm és 3000 g) :lol: Fej és mellkas körfogat: 41 cm. Azt mondta a védőnő, h nagyon kis arányos! :D

Lica, mi az első DPT-vel együtt kaptuk a Prevenart. Legalább túlesett rajta. Én is azt hallottam, h nagyon hasznos ez is! A védőnő azt mondta, h majdnem kötelező jellegű oltás!

Én pont tegnap beszéltem meg a Rota-t a dokival. Még beleférünk az időbe, szóval beadatom neki! Tudom, h nem minden hasas vírus ellen véd, de akkor is. Ha csak abból indulok ki, h kislánynak is iszonyú hasfájós voltam és minden ilyen szar betegséget elkaptam (a mostani bélbajokról már nem is beszélve... :evil: ), akár örökölheti a hajlamot a Manó is. Szeretném kiküszöbölni vele, amit csak lehet! Az ára tényleg húzós, de nem ezen fogok spórolni!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 

 
 

mumi!
sajnos nem tudok a kakának örülni, ugyanis 10ből 9x sírással, szenvedéssel kerül csak bele a pelusba... van, hogy szélcsővel... pedig tisztára híg anyatejes az egész :?

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Mumi

Ti akkor mindjárt megduplázzátok a születési súlyát! :)
Én meg nem tudom hogy féléves korig vajon sikerül-e...Én azért nem merek tápszert adni, mert így is sztrájkol a jobb cici ellen (mert abból lassabban jön a kevesebb tejci), hát még ha rájönne hogy van amiből gyorsabban több...így sem lehet mindig "átverni"...
ez egy kis lustika és félek hogy akkor elfelejthetném az anyatejet...Cumit se adunk ezért, csak az elején, hasfájáskor, egypárszor...Már nagyon várom a hozzátáplálást!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


a francba :cry:

ugy tunik aktivizalodok.. veres valami jon belolem 2 napja, semmi szeklet.. kis hasfajas..
ugy tunik a szervezetem maris hianyolja a medrolt.

most mi lesz? megint tolodik a babaprojekt :shock:

:cry: :cry: :cry:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Lica, Moci gyarapszik és növekszik rendesen, szerintem semmi okod az aggodalomra!!!! :wink: Hidd el, én is jobban örülnék neki, ha anyatejjel etethetném és nem táppal, de ez van... :roll: Nagyon helyes, erőltesd csak a jobb cicit is, amikor csak tudod!

A hozzátáplálást már én is nagyon várom!!! Remélem, a gyümölcsöktől és főzelékektől naponta lesz majd széklete és nem csak kétnaponta, mint most.

Youlcsi, sajnálom a szenvedős kakit!!! :( Így tényleg nem csodálom, h nem örülsz nekik. Nem próbáltad teáztatni Áront a tejci mellett?

Bixi, sajnálattal hallom, h nem vagy jól!!! Dokihoz visszamész? Mindenképpen szólj neki a fennálló vérezgetés miatt szerintem!!!

Lányok! Segítség! Van ötlet?! :roll: (megint kaki téma)
Tények:
1. Danó a táptól keményebbet és zöldet szokott kakilni
2. 2 naponta 1x (csütörtök volt a napja)
3. Tegnap kétszer volt hígabb, de zöld széklete (nem büdösebb, mint máskor)
4. Ma kakilt hígabb (nem büdösebb), de inkább barnás verziót, viszont kicsit nyálkás volt. (hangzatra meg igen trottyos)

Szerintetek ez fertőzés vagy a fogzás miatt lehet? (ömlik a nyál a szájából...) Vagy az oltástól? (de múltkor meg nem volt) a lázcsillapító kúpnál sem ír mellékhatásként hasmenést... :shock:

Egyelőre figyelem, aztán még mindig hívhatom az ügyeletet, bár remélem nem kell...
...nem fáj a hasa...nem nyűgösebb...nem küzd...viszont két órája alszik hason, amit még soha nem csinált!!!!!!! :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Juli köszi
Hát most csak 4 óráig bírta ki alvással. Szerintünk azt rontottuk, el, h tegnap előtt este szopi után kb. 1 órára rá felébredt és még evett 60 tápot, így tele lett a poci teljesen. Most meg csak szopi volt és betettük ágyába… Majd ma megpróbáljuk úgy, ahogy tegnap előtt volt hátha akkor végigalussza megint teljesen…

De délután is jópofa volt: sír h éhes. Bal cicire teszem és elalszik még 1 órát. Kész volt. Meleg front van. Szerencsére most nem olyan nyűgös tőle (még)!!!

Lica nálunk Beni szinte megint csak hason alszik éjszaka… furi h a kisemberek nem szeretnek hason lenni. Mondjuk Beni se mindig van el úgy ha nem alszik. olyankor nyöszörög. De ált elvan…
Prevenart reméljük mi is megkapjuk akkor legközelebb!!! Majd meg is kérdem hétfőn védőnőt róla ha nem felejtem el!!!

Mumi remélem már jól vagytok!!!!!
Osztom a nézetedet rotával, oltással kapcs: ha csak kis esélye van rá h nem lesz olyan erős lefolyású tőle akkor beadatjuk! Nem tudnék nyugodni ha elkapná és mi nem tettünk meg semmit előtte ha tudtunk a lehetőségről!!!

Lica nálunk szeremcsére Beni mind a cumit mind a cicit elfogadja és nem lusta tőle. Pedig sokan mondták h ezzel gond lehet majd… De a fő h már bimbó kiemelő se kell, mert meg tudja annyira szívni h kijöjjön neki bimbim… ez annyira jó!!!
Mikor kezdtek hozzátáplálni lányok? 4 vagy 6 hónapos korban?

Bixi! nyugalom!!! van megoldás biztos a gondra és nem mindig a medrol!!! Nekem se az segített a végén!!!

Mumi a zöld kaki és a nehéz székelés ugye a táp számlája. A nyálka pedig a fogzásé vagy ha náthás… Nekem ezt mondta doki (úgy emléxem)…
a nyál megint lehet fogzás vagy most indult be a nyáltermelése???

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris, az oltás miatti lázból már jobban vagyunk! :D Délben adtam neki utoljára kúpot (és akkor már csak hőemelkedése volt). Gyorsan lekopogom fa fejemen, h estére még nem éreztem, h felment volna a láza. Nemsokára fürdünk, akkor majd mérek neki még egyszer a biztonság kedvéért! Hála az égnek, egyre megint megeszi a normál adagját, de azért teáztatom is rendesen, nehogy kiszáradjon! :wink: És ma már tudott rendesen aludni is! :D

Igen, a zöld kaki a táptól van! Én is azt olvastam és hallottam, h a fogzás miatt is lehet nyálkás a széklet. Remélem, tényleg csak ez áll a háttérben és nem fertőzés! :roll: :oops: :wink: Nem tudom, hogy az intenzív nyáltermelés mögött áll-e még valami, de az tény, h ha a kezemben van, vagy rajtam fekszik úszom tőle!!!! :twisted:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


bixi!
sajnálom :(

de a medrol sztem nem jelenti feltétlenül, hogy nem mehet a baby-project... vagy igen?
nekem prednisolon mellett nem mondta a dokim, hogy le kellene állni.

mumi!
nem issza meg a teát. pedig próbáltam már cukorral is :oops:
reggel sugárban tolta a kakát rám meg a szőnyegre. édes volt, ahogy megkönnyebbült. meg most este is. 2 nyomásra, az egyik hátközépig, a másik köldökig csúszott... fürdés után persze :? :lol:

zöld kaka egyébként általában 2 dolog miatt van: vagy túl sokáig volt a pocakban a kaja, vagy túl gyorsan átszaladt rajta... a nyáknak sztem nincs jelentősége.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Bixi, egyetértek Julcsival. Most Budenofalkot szedek majd 6 hétig (jóóó, tudom, ez másfajta szteroid...), az egész internetet felforgattam infóért. A tájékoztatóban azt írják, nincs elég klinikai adat ahhoz, hogy bármit is biztonsággal mondjanak. Máshol azt írták, állatkísérletekben fejlődési lassulást csinált. Ehhez képest a doki azt mondta, egészen nyugodtan lehet próbálkozni! És hát, ő csak tudja! Ez ne szegje a kedveteket!

Kép
manguszta
 
 


bixi

én is beindultam, de kezd rendbe tenni a Salofalk klizma...nálam az mindig hatásos!Kicsit kényelmetlem minden este "belőni" magam :) de meg lehet szokni.

Mumi, Tigris

Nálunk is volt 1-2x zöld széklet, de ennyi...utánanéztem én is persze a neten, de mivel csak ennyiszer volt, nem foglalkoztam vele. Egyik helyen azt olvastam, hogy a sok előtejtől zöld a kaki, azaz nem jut el szopizás közben a "hátsó" zsírosabb tejig. Ez elképzelhető a jobb cici sztrájk tükrében... :? Amúgy nálunk is szokott "trottyos" lenni a kaka, de hálIstennek eddig a széklettel nem volt gond, van minden nap, egyébként meg anyatejes babáknál a heti 1x is normálisnak számít, úgyhogy legalább emiatt nem aggódom... :roll:
Moci is egy nyálgép...
Hason csak párszor aludt "kiskorában", viszont napról napra jobban tűri a hason levést.
A hozzátáplálást én szeretném minél előbb elkezdeni, megbeszélem majd a védőnővel...

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


koszi a batoritast :)

holnap megyek veretelre, aztan meglatjuk. annak fuggvenyeben azt mondja a doki, lehet h csinal egy sigmoidoscopiat. hu de jo.

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


lica!
én azért szeretném a hozzátáplálást korán elkezdeni (a lehető legkorábban... még kb 5 hét) mert nálunk a szenvedés a nagyon híg kaka miatt van (állítólag lehetséges hogy érzi/zavarja, hogy ott van, de a székelési ingert nem váltja ki, mert nem feszíti kicsit sem a végbelét)... és egy kis alma v krumpli ezen sokat tudna segíteni...
egyébként már ma is 3 garnitúra gönc került mosásba a kaka miatt :? :roll:

bixi!
nekem amikor a sigmoidoscopiát beígérte a dokim (a köv. találkozásunk alkalmára), legközelebb már csak telefonon konzultáltunk, mert babás lettem :D azóta sem láttam :P

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Na, erre nálunk is zöld lett most a 2.számú kaka... :roll:

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


lica!
anyatejes babáknál nem kell a zöld kakával foglalkozni. teljesen természetes dolog, hogy időnként ilyen.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Nekünk is volt néha, én se foglalkoztam vele...
És akkor csak tejet szopizott!

Nekem doki azt mondta h majd 6 hónaposan táplálhatok mellé mást. Gondolom ezzel is csak kiakasztani akart... :twisted:
Mi szerintem megvárjuk a 4-5 hónapos kort vele...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


tigris!
unokahugim kerek 3 hónapos volt, amikor megkapta az első kanál almát.
én sem szeretném tovább húzni.

ráadásul a védőnő azt mondta, hogy a legújabb ajánlások szerint 4-7 hónap között kell bevezetni az étrendbe a glutént... és pl addigra már kellene rendesen ennie az almát, ha azt akarom, hogy kekszet is reszelhessek bele. mert ha kapásból úgy kóstolja, nem biztos, hogy magában kelleni fog neki.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Lányok!

Kaka úgy néz ki, h nálunk is rendeződött! :D Lehet, csak az oltást zavarta meg egy kicsit... :roll:

Én is elkezdem a hozzátáplálást a hónap vége felé. Igazság szerint, már most is tehetném, de még várok egy kicsit... bár ilyen idősen már régen kaptam én is a különböző főzelékeket anno... :D

Youlcsi, én is azt remélem, h egy kicsit javít a kakin a különböző kaja...csak nekünk éppen az ellenkező irányba... :lol: Hallod tényleg nem semmi, 3 váltás ruci per nap?! :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


mumi!
szegénykém délután is akkorát rotyogtatott, hogy kb 3 másodperc múlva tenyérnyi sárga folt virított a hátán :roll:
viszont -nem reklám, de kicsit az ;)- az ariel folttisztító simán kiviszi... pedig volt olyan gúnyája, amit már hipóval is próbáltam, de nem használt...

viszont most este nem ment ki a bugyiból, de sajnos tiszta nyákos volt :( remélem, nem ismétlődik, mert ez viszont zavar (bár ugye a gasztrósom szerint a nyák önmagában nem jelent bajt)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Juli
mi is tegnap olyat kakiltunk bűzre és állagra is....
A háta közepe is szaros volt...
Mehettünk fürdeni 14 órakor. Szegény nem értette mi van, mért most fürdünk?! :lol:
ez volt az első ilyen esetünk...
viszont az ariel itt nem hatott nekünk, csak a vanish szappan...

Lányok én sajna hülye vagyok hozzá, ha megírnátok. h mikor mit kell adni hozzátáplálásként és mennyit azt megköszönném!!!!
Eleinte 1 nap csak 1x? Mikor?
Köszi előre is!!!!

Ma eléggé szaggatott éjszakánk volt: etettem 1 órakor és fél 5kor is... Azt hittem végre áttérünk a hosszú éjszakákra, dehát ezek szerint nem. :cry: Azért még bizakodok h csak átmeneti állapot! Jó lenne egy nagy alvás már mindenkinek!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris

Nálunk is volt hogy azért még felkelt néha 4-kor enni, egyszer volt hogy 2-kor is, tehát ne aggódj, attól még be fog aludni egyébként.

A hozzátáplálást még én sem tanulmányoztam annyira részletesen, majd megkérdezem a védőnőt + van egy könyvem amiben erről is szó van. Úgy tudom, először mindig csak 1 fajta kaját kell bevezetni, pl. úgy hogy reggel szopi/táp és aztán a nap folyamán a más.

Youlcsi

Én Vanish Oxival mosom a kakis foltokat, általában kijönnek, de sokáig kell áztatni. És por, nem gél! A gél sz*rt sem ér...Nekünk is állandóan megy a kaki-folt-áztatás-mosás, pedig régebben jó volt a Pampers - az 1,2-es méret - most meg a 3-ből folyton kijön :roll:
Lehet, még nagy rá egy picit...de a 2-es meg már kicsi... :roll:

Mumi

én is már 3 hónaposan kaptam levest meg főzeléket...

Moci most megint rendesen szopizik mindkét ciciből :)
Viszont tegnap nagyon sírós volt, alig akart elaludni nappal és este is kicsit nyöszörgött (pedig este sosincs gond az alvással).És nagyon rágicsálja a textil pelenkáját, lehet hogy a fogzás gyötri... :?:

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


tigris!
nekem ami megvan, hogy első körben alma (reszelt vagy lé), répa (reszelt, vagy lé), burgonya (püré) és meggy mehet. ezek 3 hós kortól.
és az első napokban szopi előtt csak 1-1 kiskanálnyi... ha ízlik és már mennyiségileg is eszik belőle eleget, akkor akár egy szopit (tízórait vagy uzsit) le lehet cserélni

később jöhet a barack, a banán, szilva, zöldség pürék, sütőtök...

amivel várni kell 1 éves korig, az az, ami allergizálhat, mint pl az eper, málna.

egyébként 4hós kortól vannak üveges babakaják. tehát amiből van üveges, azt tuti lehet neki adni házilag is... de a csomagban volt egy csomó ilyen táplálkozási tanácsadó füzetecske. ha neked nincs meg, megkeresem szívesen.

lica!
nekem az ariel folttisztító nagyon bejött. LOC-s víz van a vödörben, a kakafoltra töményen ráöntök egy kis folttisztítót, beledörzsölöm, aztán megy a vödörbe. ha meg teli a vödör, vagy már amúgy is sok a szennyes, mehet a mosásba.
olyan folt is kijött, amit már vagy 3x mostam minden egyébbel, és semmi hatása nem volt.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Lányok!

:lol: Ezek szerint én vagyok az egyedüli szerencsés, aki még kakis ruhát nem mosott!!!! :lol: :roll: csak pisist... :twisted:
Bár már nálunk is megvolt minden: lehányt, leköpött, lepisilt, kezembe kakilt, vízébe kakilt... :lol:, de a ruhájába még nem.

Egyébként én is Ariel gélt használok és hozzá Vanish gélt. A saját ruháinkhoz is és Danóéhoz is. Nekem eddig bevált, nem volt gondom vele!

A hozzátáplálást illetően Youlcsival értek egyet! Általában a "főzelékekkel" (leginkább krumplival...aztán krumpli-répa...stb.) szokták kezdeni és 1 kiskanállal. Ha ízlik neki, akkor minden nap lehet emelni 1-1 kanálnyi mennyiséget, míg el nem éri azt az adagot, amit tápiból/tejből is megenne. Ha ez megvan, akkor jöhet a következő etap! :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mumi, a kezedbe kakilás, az nem lehetett semmi!!! :lol:

Kép
manguszta
 
 


mangu!
és sugárban a pizsimre meg a szőnyegre??? szerinted? akkor már maga alá nyomott egy jó tenyérnyit... buta anya meg azt hitte, hogy akkor most már nyugodtan felemelheti a kis fokhagymagerezd fenekét :lol:

mumi!
azért jó almával kezdeni, mert az édes. a krumplit nem minden baba szereti, de az almát általában igen. és ha az megy, akkor a krumpliba, répába is lehet tenni ki reszelt almát... így megvan a megszokott édes íz... és ha úgy eszi, akkor lehet megpróbálni magában (persze ha magában is megeszi, nem kell kevergetni... de hát ugye a krumplinak nem sok íze van. akkor meg minek enni??? :D)

ja, és fogja még magát összekakálni elégszer! majd emlékezz rá, milyen jó volt ezzel a jelenséggel még nem találkozni ;)
mi tegnap egy egész pelenkaszárítónyi ruhát és pelenkát/törölközőt kakiltunk össze... mármint a mi alatt természetesen csak a pocok értendő :oops:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sugárkaki nekünk is megvolt :D A hálóingemre lövellt. Az egyik barátnőmnek a kislánya pediglen a falra lötte ki kakiját, Anyuka aztán nem győzte dörzsölni, le is jött a fél vakolat :D
Aztán amikor egyszer vizsgálgattam a popóját közelebbről, mert valami pöttyök jöttek ki rajta, Apa csendesen figyelmeztetett, hogy legyek óvatos... :D

[/b]Youlcsi
ez nagyon jó ötlet! És gazdaságos is! Köszi! :idea:

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


sziasztok lanyok.

jokat derulok az irasaitokon kaki ugyben :)
barcsak en is mar ott jarnek, h tudjak sztorizgatni :?

sztori az most is van ugyan, de egyaltalan nem vicces:
tegnap voltam vervetelen, es teljesen tokeletes a verkepem. egy hangyanyi csillag sincs rajta, az autoimmun faktoroktol kezdve CRPn at vese es majfunkciok, koleszterin, cukor, szoval minden tokeletes.
en megis 4-5x rohangalok wcre. gondolom nem meglepo mi koetkezik: jovoheten tukrozes. nagyon parazok. a korhazban csinaltak mar ugyan 2x, de akkor a tortentek miatt be voltam nyugtatozva teljesen, es csak 40cmig csinaltak, de most nagyon felek :cry: :shock: :cry:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Na igen, a sugárban pizsire, szőnyegre és falra kaki sem lehetett semmi!!!! :lol: :twisted: Kis kurvinyekek! Hihetetlen, h miket tudnak produkálni!!!

Youlcsi, lehet én is az almával fogok kezdeni mégiscsak...:roll: Igazad lehet az édes ízt illetően! :D

Bixi, ne izgulj a tükrözés miatt!!! Nem kellemes...tény, de kibírható! :roll: És nézd azt, h legalább megtudod mi is van akkor most valójában, ha egyszer minden leleted tökéletes egyébként. :shock:

ÉS SZTORIZGATNI IS FOGSZ NEMSOKÁRA TE IS, MEG A TÖBBI "VERSENYZŐ" IS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mindenkinek megy a drukkom mindig 1000-rel!

Nekem most jött meg másodjára a szülési tisztulás óta, de most már rendesen!:oops: Hiába, nekem ez se jött be...sokan állítják, h szülés után elmúlik a hasfájás, kevesebb lesz stb. ...persze, ki ilyen szerencsés?! Most is úgy fetrengek a görcsöktől és hányingertől, mint előtte, csak most nincs időm foglalkozni magammal :twisted:, mert lefoglal Danó... :lol: Egyébként ezzel a lendülettel el is kezdtem szedni a fogamzásgátlót. Megbeszéltük az emberrel, h 1-2 éven belül nem szeretnénk újabb bébit, így inkább nem kockáztatunk.

Képzeljétek! Tegnap voltunk gyógytornán először! Ennek a csajnak tényleg arany keze van! :lol: Jó, h Danó végigüvöltötte, annyira fájt neki a masszírozás (apa többször ki is akarta "tépni" a nőci kezei közül :lol:), de 2 órával később már fordította a fejét jobbra teljesen!!!! :lol: :wink: Azóta sokkal jobban tud hason is lenni és tovább is bírja már!!! :lol: Nincsenek illúzióim, h a következő 2 alkalom is tuti fájni fog még neki, de remélem, h tényleg elég lesz az 5 alkalom és utána teljesen rendbe jön! Már kézben is tudom úgy tartani, h szétteszem a lábait a derekam körül és az oldalamon tartom, mert tudja rendesen és egyenesen tartani a fejét, nem billenti balra! :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Bixi!

Szurkolunk a tükrözéshez, s hogy végre megtudod, mi is a konkrét baj. Nekem csillagmentes vérképem sose volt. :)

Ugye bódítanak vagy altatnak?

V.

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Lica köszi a vigasztalást! Reméljük igazad lesz!
Gratula a sztrájk végéhez!!! Reméljük így is marad!

Juli köszi tippeket! Jó tudni!
Nekünk akkor volt sugárkaki az ágyunkba amikor hőmérőztünk egyet! Nem voltunk tapasztaltak és még a lábamon is folyt…

Bixi! Ne félj, jobb ha megnéznek! Kapsz majd dormikum injekciót és nem is fogsz emléxezni rá!
Én csak az elejére meg a végére emléxem amikor ébresztgettek h kész vagyunk!

Mumi nekem is rengeteg volt a vérzésem… Nem volt változásom. mondjuk annyira nem görcsöltem mint annó… de ez változhat!
Én is fgátlót szedek csak a szoptatás miatt hormon menteset vagy mit…
Danónak örülök!!! Hajrá!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


tigris!
mit szedsz?
nekem azaliát írt a dokim. eddig csak rossz tapasztalatokat olvastam/hallottam róla :?

(hőmérő... khm... aranyos lehetett. mi szélcsövezünk... bár mint célszerszám, számítottunk a következményeire)

bixi!
megy a drukk!
dormicummal még ha sz@r is lesz, de legalább vicces :D
(nekem piszkosul fájt vele, de legalább jót röhögtem utána :lol: )

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Cerazette lett felírva nekem...
Bnőm azt mondta róla h 2 hetente menstruált tőle ezért abbahagyta. Remélem nálam nem lesz ilyen!!!!

A hőmérőt ugye mi a testhő mérése miatt tettük be szegénynek, nem is számítottunk ilyen "sikerre". Viszont utána 1x próbáltam nála, mert szenvedett, de akkor nem használt semmit!!!

A dormikummal én tényleg nem igen emléxem a tükrözésre és csak villanások vannak, hogy olyan voltam mint aki részeg... Hallottam amit mondanak és kérnek, de nem bírtam megtenni. :lol:

Viszont 2 tükrözésem minden érzéstelenítés nélkül volt, de igaz akkor csak 60-70 cm-ig mentek...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Még egy kérdés: fürdés előtt akkorát kakilt a fiam, viszont olyan "habos" jellegűt. Ez jelent valamit???

Hasra tettem délután evés után, erre olyan slejmet köpött ki h csak lestem! :shock: Ebből is látszik h még nem gyógyult meg teljesen. Persze a nozijából semmit nem tudunk leszívni orrszívóval...

Mondanom sem kell h még mi sem gyógyultunk meg teljesen férjemmel. Nehezen megy el a takonykór. :twisted:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


tigris!
Áronból sokszor "habosan" jön ki a kaka. teli van levegővel... csoda, hogy fáj neki? :?

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


ja és az azaliára is azt mondják, hogy állandóan bírnak tőle vérezni... kicsit drága játék lenne, ha emiatt nem szedném be :o
de végülis furcsa is lenne már, ha csak 3 hónap múlva mennék a dokimhoz, mert minden rendben velem. olyan velem nincs :lol:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Ezek szerint ahány kórház, annyi szokás... Az Uzsokiban 2x tükröztek, meg egyszer gyomrot is, egyszer sem kaptam semmit. Illetve legelőször egy szem algopyrint, persze semmit nem használt. Azóta magánba járok és nem érdekel, inkább elaltattatom magam...

Voltam ma cukidokinál. Érdekes volt. Az inzulineredményemre azt mondta, hogy nem olyan vészes, magaska, de csak éppenhogy. Így szerinte bőven elég, ha csak a (répa, szőlő)cukrot hagyom ki, a lisztfélék, krumpli, rizs ilyesmik ésszel ugyan, de nyugodtan fogyaszthatók. Ez azért megnyugtató.

A met-re viszont képzeljétek, azt mondta, hogy hát nem érti, miért írta fel a nőgyógyász, mivel hogy cisztáim, azok nincsenek. Hát hogyan lehet PCOS-om ciszta nélkül, kérem szépen? Elég öreg a dokibácsi, és biztos, hogy újabban nem olvasgat utána a dolgoknak, mivel már túlhaladott szemlélet, hogy muszáj lennie... Mondjuk, azt se hitte el nagyon, hogy tele vagyok endometriózissal, de nem a petefészekben-méhben, hanem tkp mindenhol máshol...
Azért, csináltatni fog még egy terhelést, cukorral+inzulinnal, májfunkciókkal, mindeféle, lebontással kapcsolatos izékről, az nagyon hasznos lesz.

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!

Egy hete szedem a budenofalkot, de semmit nem használ, sőt, mintha romlott volna az állapotom. Gondolkodom azon, hogy szerdán visszamegyek a dokihoz, adjon mást...

Nektek mennyi idő alatt hatott?

Kép
manguszta
 
 


mangu: en meg nem szedtem budenofalkot, nemtok rola nyilatkozni.

milyen tuneteid vannak? sulyosan langol a szemet dog?

nekem egy fokkal mintha javulna a helyzet, mar normalisabb a szekletem, neha veres apapir, de azert megcsinaltatom a heten a tukrozest meg mielott jobban belobbanna. ugy tunik a salofalk kup a 3x2 salofalk mellett eleg most nekem.


szep vasarnapot!

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Mangu!

Én kb. 3-4 nap után éreztem a változást, megszűntek a görcsöl, s csitult a hasmenésem.

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Lányok!

Valamelyikőtöknek van tapasztalata méhszájsebbel? Sajnos most azt talált a nőgyógyász, s az első reakciója a fagyasztás volt, pedig nem is nagy. Én ettől frászt kaptam...

Szép estét!

V.

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Köszi Verus! Tavalyelőtt a medrol nálam is néhány nap alatt hatott. Hogy mik a tüneteim... hát... rohanni kell... villámcsapás-szerűen jön a görcs és akkor nincs mese.

vicc: mit kell adni a hasmenéses elefántnak? Utat!

Méhszájseb: eltérőek a vélemények. Első körben ecsetelni szoktak, egy, max 2-3 alkalommal. Attól is függ, milyen volt a rákszűrés-eredményed.
Bizonyos szemlélet szerint nem kell piszkálni, főleg nem műteni/plasztikázni, csak P3 fölött. Valami olyasmit mondanak, hogy rossz a név és nem is seb és nem is jelent bajt, inkább csak indikátora annak, hogy ha ne adj' isten valaha is rákos elváltozás jelentkezne, ami egyáltalán nem törvényszerű, az valószínűleg majd ott helyezkedhetne el. És ha ezt túl korán ( = szükségtelenül) leműtik, akkor tenyérjósnak kell lennie a dokinak ahhoz, hogy hol is nézzen alaposabban körül a későbbiekben. Ezért sok doki újabban inkább meghagyja jelzőlámpának. És semmi rossz sem alakul ki.

Nekem úgy 15 évvel ezelőtt volt egy, beecsetelte a doki 1x, aztán egy hétre rá menni kellett és már nem látott semmit. Egy percig nem aggódtam. Te se tedd! :)

A doki csinált vele már valamit, vagy várjátok a rákszűréses eredményt?
Találsz róla infót, itt a babaneten is: http://www.babanet.hu/faq/noegyeb13.php

Kép
manguszta
 
 


Basszus, odabent a mh-en a fél csapat otthon szenved arc- meg homloküreg gyulladásban meg influban, a másik fele meg odabent szörcsög, köhög és szórják szét a spórákat. Nekem meg most kell extra adag immuncsökkentőt szednem... parázom is lelkesen :roll:

Mondjuk, lehet, hogy ebből a szempontból jó, hogy fellángoltam? (örök optimista)

Kép
manguszta
 
 


Veoniks

Nekem volt méhszájseb műtétem évekkel ezelőtt, mert P3 lett a rákszűrés eredménye. Azóta hála Istennek nincs vele gond, a legutóbbi eredmény P1 lett.

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


sziasztok csajok!
csak egy elhaló életjel tőlem...
ma viszem a prücsköt oltásokra, aztán ha hazaértünk, én robogok is tovább a háziorvoshoz.
köhögés, torokfájás, hőemelkedés, izom- és izületi fájdalmak... szóval csak reménykedem, hogy nem influenza :?
a tökös meg meg sem ismer a szájmaszkban :o :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


hello lanyok!

jobbulast mindenkinek aki nincs jol!!!!!
valami lehet a levegoben.

vera ne aggodj ez sztem sem komoly dolog, bar nekem meg nem volt ilyenem!

mangu, visszamesz vegul a dokihoz?

engem penteken tukroznek, kaptam x-prepet. ivott mar vki ilyet? mennyi ido utan hat? es turhetobb ize van mint a keserusonak?


egy kis jo hir is a sok savanyusag kozepette:

megvan a menyasszonyi ruham :lol:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Jobbulást mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!
mi is gyógyulás végén vagyunk még…

bixi nekem az xprep semmit nem használt. se a kúp se semmi csak a keserűsó

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Bixi!

Az a csoki ízű lötty? Ha jól emlékszem (3 éve volt) nekem még ízlett is a mellett, hogy használt. :-) Délután megittam, pár óra múlva minden kint volt. Azt hiszem 2 kör beöntés volt a biztonság kedvéért.

A ruhára kíváncsi vagyok, de gondolom, ezt csak a nagy nap után láthatjuk. :D

Mangu!

Egyszer már volt, s akkor is ezt a dokit fogtam ki, akkor is fagyasztani akarta. Szerencsére másik doki rendelt, mikor visszamentem, s ő még csodálkozott is, hogy ehhez minek kellene hozzányúlni? Igaza volt, 1 hónap múlva nem volt nyoma sem.
Most annyiban más a szitu, hogy dolgozunk a babán, s nem szeretnék egy ilyen dologba belemenni. Végül is ez csak műtét lenne, mert utána min. 2 hét no szex... A beavatkozásokkal amúgy is mindig pechem van.

Amúgy P2 volt a citológia, szeptemberben, de ez normálnak mondható.

Magamban úgy döntöttem, hogy tejsavas intimzuhannyal kezelgetem, s pár hét múlva visszamegyek egy másik dokihoz.

Szép estét!

Veró

Kép
veroniks22
 
 


bixi!
az x-prep finom :) de engem nem tisztított ki rendesen. de a dokinak is vsz ez volt a tapasztalata, mert a recept mellé kaptam 1 lityi keserűsót is colon előtti reggelre.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: