Új privát üzeneted érkezett!

Mia,
hát az úúúúgy volt...... Apa ki akarta tisztítani az akváriumot, de az egyik halacska benn maradt az egyik ilyen bujkálóban és nem vette észre. A bujkálót belerakta a mosdóba, hogy majd lemossa és otthagyta. Mikor ment vissza kb negyed óra múlva, akkor vette észre, hogy ott a hal. Még mozgott az uszonya..... Apa szól nekem, hogy menjek ki a hálóért, de észrevettem, hogy közben az egyik nagyobb hal meg kiugrott a lavórból.... Elkezdtem pánikolni, hogy én nem tudom megfogni.... Apa kijött, de addig gondolta enged a mosdóban lévő halacskára egy kis vizet. Megyünk vissza és hát folyt rá a víz.... A forró víz :oops: . Véletlen a meleg vizes csapot nyitotta meg :oops: .

Élőben különben még szebb, a lakás dísze lett.

Ma hívtak a munkahelyemről, hétfőtől 3 napos csapatépítő tréning, ott alvással. Hogy fogom én azt kibírni a Hanna nélkül.....
:roll:
ranita1979
 
 


Rani! Nagyon gyönyörű az akvárium. Ezek után én elbújok.
Lenne 1 kérdésem. Hogyan kell beültetni a növényeket? Ma vettem egyet, de nem tudom hogyan rakjam be.

Angie! De jó, hogy jöttél! Húú ez marha szar lehet, ez az elalvás dolog. De remélem azért most majd rendbe jösz.
A fogzásban sajna nem tudok nagyon tanácsot adni, mert Hunor belázasodott ugyan, de nem volt nyügi. Bence észre sem vette...

na megyek, mert hazajött apa, és megy a morgás... :twisted:

aviubi
 
 


Jajj, szegény halacska :( van nevük meg minden?

Avi, nektek megmorgós Apátok van? :lol:

Na én meg elmegyek dódozni kicsit , szép estét mindenkinek! Nekem már az :wink:
-m-i-a-
 
 

 
 

Rani, mármint olyan név, hogy Pistike vagy valami? :)
-m-i-a-
 
 


Húú, Rani, nagyon szép az akvárium! A miénk közel sem ilyen szép, mi igazán nem törődünk vele eléggé, és akkor érzem igazán a gondot, amikor eszembe jut a halakat etetni, és mint kiéhezett disznók vetik rá magukat a kajára. Az nagyon belém tud marni, teszek egy csomó fogadalmat, aztán sajnos annyiban is marad... :(

Jaj, mindenki ráizgult a sablonos dolgokra :( Egy hosszú percig még gondolkodtam, mielőtt elküldtem azt az üzenetet, aztán mégis megtettem.
Lehet nem kellett volna, mert ha kifejtem, közutálat tárgya leszek. Nekem az jutott eszembe, hogy aki ennyire fiatal, és akinek havi 40e jutna orvosi kezelésre, és albérletben él, annak lehet, hogy előbb saját magát kellene kiismernie, mielőtt babát vállalna. Mert utána nem 40 ezer lesz havonta a kiadás, és lehet majd szaladni a pénz után, és rámehet egy házasság is ezekre a dolgokra. Persze gondolkodhatunk úgy is, ahogy Borcsa, hogy ha akkor megmarad a baba...de jó lenne. Én is bánom életemben, hogy hamarabb nem kezdtem el gondolkodni a dolgokon, és lehet, hogy elcsesztem mindent azzal, hogy előbb a feltételeket teremtettem meg magamnak - hiszen mindenhol felnőhet a gyerek, de ha a pénz után szaladsz, és azt érzed, hogy nem tudsz "mindent" megadni a gyerekednek, akkor egy idő után ez a lelkivilágodra ki fog hatni. És itt nem a drága játékokat hangsúlyoznám, hanem míg a pénz után szaladsz, addig nem vagy Vele. És ez sablonos gondolkodás, hiszen öreganyáink is megmondták volna. De ezzel nem Miát akartam bántani vagy ilyesmi!!
babszi
 
 


Én is gondokodom már egy ideje, hogy erre most mit válaszoljak, hogy igazad van? Lehet. De sajnos nem értek veled egyet. Nem nagyon merülnék bele az anyagiakba, de azért megkérdezném, hogy szerinted mennyi az a plusz havi keret, ami boldog gyerekkort varázsolna, megfelelő feltételeket biztosítani és mik azok a megfelelő feltételek? Írtad az időt, azza akárhogy számolok, nem lesz gond. Mondjuk 100 000 forint elég, de 90 000 nem? Nyílván úgy kéne, hogy egy éves korában kapjon egy lakást, kétévesen meg autót, a számláján meg legyen 10 millió tartalékba, talán ez lenne a megfelelő kezdőtőke...A mi életünk és körülményeink jelentősen nem fognak megváltozni, 0 azaz nulla szülői (anyagi) támogatással tartunk itt, ahol, úgy fejeztem be az egyetemet is, hogy végig dolgoztam mellette, nem mintha sajnáltatni akarnám magam, mert legalább életképes vagyok meg boldog is és elégedett. Akkor most jogosan kérdezhetnéd, hogy a gyerekemnek is ilyen életet akarok? Határozottan nem, könnyebbet, és nem tudhatom előre, hogy mi lesz, de azt nem szeretném, hogy 30 X évesen életunt nőként azon bánkódjak majd, amikor nem jön össze a gyerek, hogy miért nem vágtunk bele időben, amikor még jóval nagyobb esélyünk lett volna rá és bánatomban megpuszilgatom a lakásomat meg a bankszámlámat. Ha úgy alakulna, akkor feleslegesen van mindez és az életemnek meg nincs értelme=gyerek. Amit írtam, hogy 40-50 lenne az ilyen kezelésekre, az így is van, mert nem úgy indítottuk (meglepőmód) a közös életünket, hogy hűű meddők leszünk, gyorsan tegyünk félre x ezret. Ahogy alakulnak a dolgok, úgy lesznek valamik fontosabbak és jelentéktelenebbek pl. utazgatás, autóvásárlás, főleg hogy az már lett :).
Ne bíráskodjunk szerintem egymás felett!
Na, remélem én sem bántottam meg senkit.
-m-i-a-
 
 


Azért nem akartam a sablonos dumát leírni - SABLONOS - mert azt hiszed, hogy bíráskodás. Mint írtam: "Én is bánom életemben, hogy hamarabb nem kezdtem el gondolkodni a dolgokon, és lehet, hogy elcsesztem mindent azzal, hogy előbb a feltételeket teremtettem meg magamnak" (hozzáteszem, hogy és a gyerekemnek). Valószínűleg ez ugyanaz a gondolat csak másként megfogalmazva: "30 X évesen életunt nőként azon bánkódjak majd, amikor nem jön össze a gyerek, hogy miért nem vágtunk bele időben, amikor még jóval nagyobb esélyünk lett volna rá és bánatomban megpuszilgatom a lakásomat meg a bankszámlámat".

Nem, nem bántottál meg, én egy 30 X éves életunt nő vagyok, bár a bankszámlámat nem bírom csókolgatni, és a mai nap tudtam meg édesanyámtól azt is, hogy a csókolgatni való lakásomat is neki köszönhetem, mert szerinte ő építtette és gondolom évek óta ő fizeti a hitelét is...Szóval ilyen vagyok.

Nem, tényleg nem bántottál meg, és nem kellett volna személyeskednem! Mindenkit megkövetek!!!!
babszi
 
 


jajj csajok.., először is miának írnék:
szerintem tök jó ha őszintén tudunk/merünk írni egymásnak. én ezt mindig is becsültem babsziban. itt azért azt hiszem mindenki kicsit vagy nagyon bajban van. vagy ezért vagy azért nem tud jönni a baba és ez valahogy a hangulatunkat is folyamatosan befolyásolja, érthetőek a súrlődások. na de a lényeg, hogy szurkolunk, szorítunk egymásért, hajrá mia!!

babszim, anyukáddal kapcsolatban meg van a véleményem, de azt hiszem már tudod is :wink:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sziasztok!

Avi,
a mi növényeink ilyen kis lyukacsos dobozkákban vannak. Mi így tettük bele, mert elég kevés lett bele a kavics és nem lehetett beleültetni.

Mia,
nincs nevük, mindegyik fajtából több van, alig lehet őket megkülönböztetni, így név nélkül maradtak. Egyszer próbálkoztunk a névadóval, de aztán abba maradt.

Mia, Babszi,
jajjj, lányok, ez egy nehéz téma, nem is állok senki pártjára, mert mindkettőtöknek igaza van, így vagy úgy.
Mi abban a szerencsés helyzetben voltunk, hogy a teherbeesésem előtt pár hónappal készült el a házunk(igaz a hitelt most is nyögjük) és autónk is volt már( ez nem hiteles). Én akkor 25 éves voltam és büszke vagyok rá, hogy ezt már akkor fel tudtam mutatni. Igaz, ebben azért volt szülői segítség is, de mi is nagyon sokat tettünk ezekért és teszünk most is, hogy jól éljünk.
Én Babszit is megértem, hiszen mi is ugyanebben a helyzetben voltunk, szerettem volna, hogy mire jön a baba, mindezek meglegyenek. Nem szerettem volna a szüleimhez gyereket szülni, nem azért mert nem jövünk ki jól, hanem mert szerintem az nem egészséges dolog. Akkor mi így gondolkodtunk és nem bántam meg, mert jól élünk, mindenünk meg van, a gyereknek is meg tudok adni mindent. Viszont ha most itt állnék gyerek nélkül, biztosan én is szidnám magam, hogy miért ezek a dolgok voltak nekem fontosabbak.
De Miát is megértem, mert tudja, látja, hogy ők sem egyszerű esetek, nem akar jönni a baba és most feladni csak azért mert nincs saját lakása vagy sok pénze, nem szabad. Fiatalok, jó munkahelyük van, aki akar az a gyerek mellett is viheti valamire. És egyet nem felejtsetek el, a gyerek az sohasem jön jókor!!!!! Mindig van valami dolog, ami miatt azt mondjuk, hogy most nem alkalmas. Én ezzel most is így vagyok, nekünk most sem lenne alkalmas, de ha most akarna jönni (hi-hi, ez vicces :D )hát jöjjön és majd lesz valahogy.

Remélem senki nem sértődött meg, mindenkinek meg van a saját véleménye, mindenki máshogy csinálja, mindennek meg van a miértje. Olyan jó kis csapat lettünk most, remélem most nem fogtok eltűnni!!! Tessék ám jönni!!!
ranita1979
 
 


angie:
Mini-Manó Babacentrum
1149 - Budapest, Nagy Lajos király útja 112.
ügyfélszolgálat:
06-1-251-3126
Nyitva: H-SZ: 10-18
V: 10-16

WEB:
http://www.minimano.hu/kereses/

itt az eredetit lehet kapni!!

Kép
Kép
piciboris
 
 


Rani, én jövök ám, csak aludtam picit az éjszakázás után.
Igazad van. Másként gondolkodunk és ez így van jól, hova vezetne a világ, ha mindenki ugyanazt tartaná jónak és mindenki egyforma lenne? Babszinak is igaza van, hogy biztos alapokra vállal babát és szerencsés, hogy megteheti! Belátom én, hogy ez a társadalmilag elfogadottabb út, de vannak kivételek. Én sem szülnék anyám nyakára, de ez a helyzet nem fenyeget, mivel 250 km-re lakik tőlem :), szerintem sem egészséges, viszont, ha a segítsége kellene, bármikor számíthatok rá és fordítva! (Ha mondjuk kitalálom, hogy babázás alatt befejeznék még valamit levelezőn, akkor biztosan itt lenne havi 1-2 napot vigyázni rá.) Ebből a szempontból meg nekem van mákom. Másrészt úgy is megközelíthetjük a kérdést, hogy rendelkezünk olyan adottságokkal (nyelvek pl.), hogy nem feltételenül kell Magyarországon maradnunk, ki tudja milyen lehetőséget kapunk... (és nem felvágósdiból írom, tényleg, csak megmagyarázom picit a véleményemet), tehát ezért sem állunk úgy a kérdéshez, hogy 3 szoba, 4 kerék, jöhet a gyerek. Számtalan példát látok a környezetemben, hogy baba mellett is tudtak érvényesülni később, remélem, hogy nekünk is megadatik ez, bár szintén nem tudhatom előre. Volt alkalmam már megtanulni az önellátást és önfenntartást az elmúlt 5 év alatt és azért berendeztünk, gépesítettünk egy egész lakást, lett az autó (nem hitelből), M.-nek van egy Gibson Les Paul-ja, erősítője és még egy kutyát is életben tudunk tartani :D ezekre büszke vagyok, sőt megkockáztatom, hogy ha ezek helyett lakásba fektettünk volna, már lenne, hitelből ugyan, de lenne és mindez önerőből . Lehet el fogom rontani így az egész életemet, majd 10 év múlva térjünk vissza a kérdésre :)

Boris, igen, én is értékelem az őszinteséget, ha nem így lenne, most jól megsértődve duzzognék valahol :) És igen, elsősorban azért vagyunk itt, hogy átsegítsük egymást ezeken a nehéz napokon/heteken/hónapokon és én is nagyon drukkolok mindenkinek, de nekem eszembe jutna felszínesen megkérdőjelezni valaki gyermekvállalási létjogultságát...

Babszi, remélem komolyan nem bántottalak meg és nem csak úgy írod! A célom nem az lett volna, csak a magam igazának megvédése, a stílusért meg elnézésedet kérem!
-m-i-a-
 
 


Mia, nem fogod megbánni SOHA, ha a gyermek mellett döntesz fiatalon!
Mi elég rosszul állunk anyagilag, a családunk sem gazdag, nem tudtak minket lakással segíteni, van egy 20 éves hitelünk. Lassan felépül a házunk, apa rengeteg munkájának köszönhetően, mivel sok mindent magunknak kell megcsinálni, miért is fizetne olyanért, amit ő is meg tud oldani.
Mi úgy vágtunk bele a közös életünkbe, hogy imádjuk egymást, babát szeretnénk, pedig jött a hosszú-hosszú építkezés.
Közben hála az égnek 2 fiam is született és együtt vagyunk!
Nem tudom mennyi pénz kell a gyerekekre , sosem számoltam, de megvagyunk. Az biztos, hogy 40 ezrünk plusszba nincs rájuk, de mit számít az, mikor ők 2-en megölelik egymást, összebújnak, vagy éppen mind a 4-en együtt vagyunk!
Mindig akad valaki, aki hoz némi apróságot, ruhát a keresztszülők, stb.
Még nem vagyunk 30 évesek és teljesült az álmunk, van családunk!
A többi ráér ezután!

Pussz mindenkinek!

Boris, köszi az infót, utánna nézek, bár nem sűrűn járok Budapesten.

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Angie, szerintem sem fogom megbánni, főleg, ha nekünk is ilyen szépeket sikerül produkálnunk, mint nektek!!
-m-i-a-
 
 


sziasztok.sikerült itt valakinek méhenkivüli terhesség után (lombik nélkül) teherbe esnie? :(
titike84
 
 


Szia Titike,
Anginak és Sütinek is sikerült!
Neked is volt mk.? :(
Mesélj, ha gondolod.
-m-i-a-
 
 


de jo nekik és gratulálok.engem tavaly júniusba műtöttek mk-val.bal petevezetékbe volt az egyik baba a másik méhen belül elhaltan :( meg maradt a petevezetékem.de azota nem jön a baba.most meg 19.napra ismét vérzés jelentkezett ugyhogy most nem tudom mi van. :( mindig a legrosszabra gondolok egyből.
titike84
 
 


na ez le maradt Szia M-i-a:) neked is volt mk?
titike84
 
 


]a szerencse a szerencsétlenségben hogy nekem már van egy egészséges 27hónapos kislányom :) Így Ő vigaszt nyújt nekünk,csak szeretnénk még egy picit.Sajnos nem tudtam hogy van ilyen átjárhatósági vizsgálat meg ilyesmi.Nem túl jók itt az orvosok.Nem vették időbe észre a méhenkívülit sem. :( semmit nem mondtak mi a teendő ezek után ha ismét szeretnék gyereket.a petevezeték épségét mikor kérdeztem mi lett vele annyit mondott a dokim hogy nem távolították el de különben is ott a másik....ezek után nem várok sokat Tőlük.ez a vizsgálat ingyenes?én kérhetem hogy csinálják meg?vagy hogy van ez?
titike84
 
 


Titike,
üdv itt!
Nekem 2008 decemberében volt a m.k, azóta nem sikerült teherbe esnem, még lombikkal sem. De nekem is van már egy majdnem 4 éves kislányom :D .
Én és az orvosom sem tartja jó ötletnek, hogy a petevezetőt benn hagyják, mert nagyobb az esély rá, hogy ott megint lesz egy m.k. Sajnos jobb megszabadulni tőle.
A történtek után mindenképpen jó lenne neked is egy átjárhatósági vizsgálat, ezt az orvosoddal kellene megbeszélned. És nyugodtan mond meg neki, hogy te ezt szeretnéd. Szerintem ez nem fizetős, bár valahol úgy kell neked megvenni az anyagot, amit befecskendeznek. De szerintem ez is változó. Nekem most altatásban fogják megcsinálni, nem tudok róla, hogy fizetni kellene bármit is.
Én elhiszem, hogy mindentől megijedsz, én is sokáig így voltam, sőőőt, ha valami rendkívüli dolog történne, biztos most is bepánikolnék. Én, ha ilyen áll fenn, inkább csinálok egy tesztet, hogy megnyugodhassak.
Neked mennyi idő után derült ki (én is sokáig voltam kórházban)és mik voltak a tüneteid???

Babszim merre vagy??????
ranita1979
 
 


Szio ranita.ugye 2009 május16 kimaradt a menstruáciom teszt pozitiv lett (4db csináltam ) elmentem dokihoz uh-n nem látott semmit.következö héten barnás vérzés jelentkezett vissza mentem dokihoz aki azt mondta hogy akkor menjek vissza ha menstruácios jellegű vérzésem lett csinált uh-t de nem látott semmit .haza küldött .azon a héten folyamatosan volt ezt a barnáz vérzés hol erösebben hol gyengébben.de következő héten júni 9 én görcsölni kezdtem meg erősen vérezni és valami távozott (mint kiderült a méhen belüli elhalt baba) .korházba uh ismét a doki azt mondta nem lát semmit spontán vetélés és hogy kaparás lesz.papirokat aláirtam kitöltöttem.szerencsémre jött a főorvos aki csinált még egy uh-t és ő vette észre hogy van a bal petevezetőbe még egy baba.igy műtét lett sajnos nagy vágásos .de semmit nem mondtak.mindent ugy kellet kihuzni belőlük hogy mi is van most.és mondom ennyit mondtak hogy meg maradt a bal petevezető.én is ugy olvastam hogy jobb ha eltávolitják főként ha már ilyen későn veszik észre mikor bevérzik már.ezért is aggodok most hogy sikerül e teherbe esni és ha sikerül nem e akad e el megint főként igy hogy a bal petevezető már sérült.de most nem tudom mi lehet a baj hogy vérzés jelentlezett mert most ápr.24-én mult el hiszen.olvastam hogy beágyazodásnál is lehet enyhe pecsételő vérzés,de ez a jobbik eset.nem tudom mit csináljak teszt még korai,vagy nem??drukkolok hogy sikerüljön neked is a baba.és ti mmost lombikkal probálkoztok tovább?
titike84
 
 


Titike,
szinte ugyanez történt velem is, a fórum elején valahol megtalálod a történetet, ha érdekel.
lehet beágyazódásnál kis mértékű vérzés, kérdés, hogy neked mennyi van.Ha arra tippelsz, akkor még tényleg korai a teszt.
Nálunk most munka miatt áll a babaprojekt, legalábbis semmi különöset nem teszünk érte. Én a műtétem után elmentem egy meddőségi központba, ott csináltak 2 inszeminációt, utána, mondván biztos nem jó a másik petevezetékem sem, jött 2 lombik. Aztán múlt hónapban elmentem a magán dokimhoz, aki kiakadt, hogy vizsgálat nélkül hogy mondhatták azt, hogy nem átjárható a megmaradt petevezetékem, így a következő ciklusban megnézzük. Attól függ majd a hogyan tovább. Ha átjárható, akkor nem vállalok be lombikot, max inszemináció jöhet szóba. Ha meg mégsem átjárható, akkor persze marad a lombik, de hogy mikor azt most nem tudom.
ranita1979
 
 


drukkolok nagyon nektek :) enyhe vérzés jelentkezett.pecsételő csak.de nem élem bele semmibe magam,sőt inkább megijedve vagyok nem e baj van de sajnos ez igy megy amiota ez történt.elolvastam a történeted meg olvasgatom a többi hozzá szolást is.jo ez a forum kicsit erőt ad az embernek és jo beszélni sorstársakkal.Bár az sajnálatos hogy ennyiünkel ilyen történt :( És meg kérdezhetem hogy a lombik pontosan hogyan is van?mert félek nagyon hogy a sérült petevezetőbe elakadhat megint a pici :( csak nem tudom hogy induljak neki ennek az egésznek de azt hiszem jobb orvost kéne találni aki oda is figyel mit csinál
titike84
 
 


ez az inszemináció hogy van?hogy zajlott??neharagudj hogy ennyit kérdezősködök
titike84
 
 


Titike,
Igen, jó ez a fórum, de ennél azért sokkal többen vagyunk. Csak sokan inkább olvasgatnak, nem akarnak vagy nem mernek jönni beszélgetni.
Ha úgy érzed keress más orvost, sőt a leírtak alapján én ajánlom.
Ha meddőségibe akartok menni vagy gondolkodtok rajta, akkor előtte mindenképp csináltass átjárhatóságit. Meg amúgy is. Mert ha bármelyik petevezetőd ép és átjárható, akkor inszemet csinálnak először is. Az nem megterhelő a szervezetednek, mert nem kapsz hormonokat. De itt van szerepe a petevezetéknek, mert csak a párod katonáit fecskendezik fel neked, tehát elvileg ott lehet megint m.k. A lombiknál viszont már az embriókat ültetik vissza, úgyhogy itt kihagyják a petevezetőt. M.k esetleg akkor alakulhat ki, ha az embriókat "túllövik". De ez nagyon- nagyon ritka.
De elhiszem, hogy félsz, mert nagyon nem jó az, hogy meghagyták a petevezetéked. Nekem is azt mondta az orvosom, hogy megtudta volna menteni, de mivel sérült lett volna nagy lett volna az esély.... Jobb így.
ranita1979
 
 


Inszemináció előtt teljes kivizsgáláson estek át, a párod is , nála sperma vizsgálat+vv, neked pedig nőgyógyászati vizsgálat,uh, vérvételek. Nálad kérik az átjárhatóságit is.Ez 1-2 hónapot vesz igénybe.
Aztán clostival stimulálnak, ettől lesz 2-3 tüsződ, ezt uh- al figyelik. Amikor elég nagy, kapsz tüszőrepesztő injekciót, a férjed katonáit pedig egy katéter segítségével felfecskendezik. Ez teljesen fájdalommentes. Utána kapsz progipótlást. Ezzel nem kell feküdni sem.
ranita1979
 
 


hát sajnos nekem meg hagyta.de ugy ezzel már nem tudok mit kezdeni sajnos...akkor keresek uj orvost és megkérem csináljon átjárhatoságit .remélem jo eredményeket kapunk majd.de akkor mi van ha ki mutatja hogy a bal pvezető nem járhato át?(ugye ez a sérült)
titike84
 
 


Akkor ott a másik. Eggyel is van esély.
ranita1979
 
 


értem.reméljük a legjobbakat :) késöbb fel nézek még ide és köszönöm a beszélgetést :) továbi szép napot .megyek játszo térre a nagylánnyal :)
titike84
 
 


ranita1979
 
 


Rani, ez valóban RÖHEJES, de a legjobb az, hogy a férj megkajálta!!! Milyen primitív emberek vannak!

Titike! Ha "ingyen" van az átjárhatósági, akkor a kontrasztanyag amit meg kell venned olyan 20e körül van. Ha nem kell neked megvenned, akkor ott a "hálapénz". Ha rendes a doki, akkor előre megmondja mennyit szeretne kérni/kapni.
Érdemes megcsináltatni!
Nekem a méhen kívüli baba után volt egy spontán baba azonnal (6 hét alatt), de sajnos ő meggondolta magát :( Azóta semmi, és a maradék petevezető is elzáródott. Szóval én is lombikozom, és elég sok dolgon túl vagyok már, szóval szívesen válaszolok neked!

Borcsám, tudom, hogy mire gondolsz :) Még írok neked is!!! Addig is sok ölelés!!!

SÜTI, HIÁNYOLLAK!!! MERRE VAGY? MIT CSINÁLTOK? HOGY BÍRJÁTOK A FRONTOKAT?
babszi
 
 


Szia Titike!

Igen, nekem is volt, szinte pontosan veled egyidőben, tavaly májusban. Én is leírtam itt korábban, de röviden annyi történt, hogy május 7-én megjött, majd május 17.-től vérezgettem, egyből mentem dokihoz, ahol senki nem talált semmit (utólag csak annyi volt a gyanús, hogy a Douglas üregben látott folyadékot). 25-én pozitív lett a vízeletes menotest, az otthoni tesztek is. 2-3 naponta volt UH, sehol semmi. Vérvétel is volt, ami reagens hiányában értékelhetetlen volt :? . Június 12-én csináltattam magánban vérvételt, hcg 189 körül volt (ha jól emlékszem). Ezzel a papírral végre beutalt az orvos kórházi nagy UH-ra, vérzés nem múlt, hol erősödött, hol csökkent. Június 19-én mentem volna erre az UH-ra, de 18-án rosszul lettem és be kellett vinni, még aznap, pár óra elteltével meg is műtöttek sürgősen, az ottani doki észrevette meg már fájt is ahogy ultrahangozott. Laparral operáltak. Nekem kivették a jobb vezetőt, mert már roncsolódott, ezért volt "életmentés", babszemnyi volt a baba. Azóta voltam hormon vérvételen, párom spermavizsgálaton és most kedden volt a hsg-m, ahol megállapították a megmaradt átjárhatóságát és azt, hogy eddig minden eredményünk jó. Most spontánkodunk pár hónapot, majd a lányok által ajánlott vizsgálatok fognak következni (terheléses inzulin és meddig jutnak a katonák című). Hát így állunk. Utána meg a bejelentkezés meddőségi központba.
Sajnálom, hogy neked is át kellett ezt élned, főleg szimultán terhességgel :(. Lombikom, inszem még nem volt, ezekben a kérdésekben nem tudok segíteni. Remélem sikerül lelkiismeretesebb dokit találnod!
Kislányodat hogy hívják?
-m-i-a-
 
 


Ja és nekem teljesen ingyen volt eddig minden vizsgálat, beleértve a HSG-t is (sztk-ás doki beutalt, kórházban az éppen ügyeletessel egyeztettünk, később ráhivatkozva a főorvos helyettes hozzá osztott be hsg-re). Ahogy Babszi is írja, tényleg érdemes megcsináltatni! Nekem mondjuk rettenetesen fájt, de többen írják, hogy nem vagy pedig nyugatatóval, esetleg alatatásban is csinálják. Ezen kívül átjárhatósági vizsgálatot csinálnak ultrahangosan is meg laparoszkópiával is, utóbbinál biztosan altatnak.
-m-i-a-
 
 


Köszönöm a válaszokat .Aranyosak vagytok és drukkolok mindenkinek a babáért !!Sajnos mára már nagyon vérzek nem tudom hogy korai mensi e vagy mi ez :( hétfőn azt hiszem irány a doki ma meg egy teszt bár korai még de azért csinálok.ki tudja...jobba bajt elkerülni...Félek nagyon hogy újra megismétlődnek a dolgok..a pici lányomat Cintiának hívják :) a Lombikot bármikor kérhet az ember vagy indokoltnak kell lennie? mert ha lehetne majd mi azt szeretnénk majd.babszi és hogy megy ez a lombik dolog?Mia akkor ugye átjárható a megmaradt pvezetőd jol olvastam és hogy zajlott ez a vizsgálat?meddig voltál korházba?
titike84
 
 


Szép napot mindenkinek!

Titike,
sajnálom a vérzést.
A lombikot te nem kérheted. Ha átjárható lesz akárcsak egy petevezetőd is, akkor inszeminációval kezdenek. Hogy ebből hányat csinálnak meg, az az orvoson is múlik, normális esetben 6 után mehetsz lombikra! De mondhatják azt is, hogy 4 után lombik......
ranita1979
 
 


Titike, szia!
Sajnos veled is megtörtént ez a szörnyűség, de fel a fejjel!
A lányok mondták már, hogy nekem is sikerült újra teherbe esnem és most itt ugrál az ölemben a 6 hónapos Danika! :lol: :lol: :lol:
Nekem még időben történt a lapar, ép maradt a petevezetőm, nem is távolították el. Azt mondták várjunk min. 3 hónapot, ez meg is volt, aztán a 3.hónapban már ott volt picur!
Remélem a vérzés semmi rosszra nem utal!
Gyere majd mindenképp és mesélj!
szorítok!

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Köszi angie.és gratulálok :) jó egészséget nektek.sajnos nekünk azóta nem sikerült a baba.most meg ez a vérzés....Férjem is azt mondja teszteljünk együtt úgyhogy amint fel kel a lánykám megyünk venni.most kivételesen azon drukkolok negatív legyen.nehezen viselnék még egy baba elvesztést.meg rossz volt távol lenni a lányomtól mikor bent voltam kórházban így megviselt még jobban anno.mindenképp jövök és írok mi volt aranyosak vagytok :) jó itt beszélgetni veletek.
titike84
 
 


a lombikkal kapcsolatban olvastam hogy előbb inszeminációt csinálnak és ha az sikertelen akkor jöhet a lombik.ez tényleg így van?
titike84
 
 


Titike, mint azt már Ranita elmondta neked, a z orvosok nem szeretik túlterhelni a szervezetet mindenféle hormonnal, így ha átjárható a petevezetőd, akkor inszeminációval kezdik a kezelést. Ha nem vagy átjárható, akkor "azonnal" lombik. Persze előtte mindkét esetben csomó vizsgálat van, ami nagyon hasznos, és ha nem végeztetjük el, a későbbiekben komoly gondok léphetnek fel. Érdemes.
Az inszemináció minden szempontból jobb - időben, pénzben, és én soha nem akarom elfogadni a szívemmel, de az eszemmel muszáj, bizony a lombik nem nyújt extra esélyt!!! Majdnem ugyanannyi esély van inszemmel teherbe esni, mint lombikkal. Itt vagyunk páran, akik sok dolgot megjártak, tényleg tudunk tanácsokat adni :)

Nagyon drukkolok, hogy ne legyen semmi komolyabb a vérzés hátterében, feltétlen írj majd az eredményről!!!!
babszi
 
 


Köszi babszi.akkor tényleg ezzel kezdünk,átjárhatósági.na meg egy új orvos.mindenképp írok hogy mi az eredmény .és az átjárhatóságit ha kérem a dokitól hogy csinálja meg akkor ez hogy megy?mármint ad idő pontot?be kell feküdni kórházba?
titike84
 
 


Háát, ahogy olvasom, mindig másképpen van. Dokitól függ. Mint ahogyan az eljárás megválasztása is. A helyedben nem sztk-ba mennék, hanem magánba, meddőségi központból választanék orvost (a pénzt nem oszthatom, de a meddőségi hozzáértő, és mindenkinek a szaktudást kell megfizetnie, különben rámehet az ember ideje, pénze, egészsége) és ott kell megbeszélni a továbbiakat a dokival. Az átjárhatóságihoz ragaszkodj - ha a doki nem javasolja, akkor nem jó doki! Fog időpontot adni, a ciklus első felében szeretik csinálni. Peteérés után nem szeretnek "piszkálódni".
Eljárástól függ, hogy kórházas lesz vagy sem. Nekem volt 15 perces uh-s, meg volt 1 napos kórházas is (saját felelősségre hazamehetsz simán, baj nélkül). Másoknak másmilyen volt. Majd arról ők mesélnek.
babszi
 
 


köszi babszi :) nem tudtam hogy van ilyen vizsgálat mert a doki nem mondott semmit hogy tovább ha szeretnénk újra babát....de mindenképp kérni fogom ezt a vizsgálatot de ha ezt tudom akkor addig nem is probálkoztunk volna.de igy sem sikerült mondjuk eddig .
titike84
 
 


Nem is próbálkoztatok volna...????? Dehogynem. Az, hogy megtudd a petevezetőd átjárható-e azért fontos, hogy ne HIÁBA próbálkozz, és teljen az időd. Ha átjárható vagy, akkor miért ne sikerülhetne? Akkor "simán" lehetne babád.
babszi
 
 


nem értek ehhez sajnos és lehet hülyeséget kérdek,ha nem átjárhato akkor ott elakad megint a baba és méhen kívüli lesz nem?
titike84
 
 


Titike, szép neve van a csemetének! Nekem is van Cintia nevű ismerősöm ám :)
A hsg kb. 10-15 percig tartott és nem kellett befeküdnöm hozzá. Először jódos vattával fertőtlenítettek kívül-belül, betettek egy kacsát, felraktak egy katéter féleséget (az fájt nagyon , ahogy átnyomták a méhszájon), főlem tették a röntgent és benyomták a kontraszt anyagot, ami ugyancsak fájt, ahogy bekerült a méhembe és át a petevezetőn a hasamba. (fájdalom és nagyon kellemetlen feszítő érzés között volt)
Cintiát természetes úton szülted? Mert, ha igen akkor gondolom, nem fáj majd annyira a méhszáj feszegetése, hiszen már "edzett".

Másik kérdésedre válaszolva: szerintem, ha teljesen el van záródva, nem is fog azon az oldalon létrejönni terhesség, gondolok itt azokra, akik elköttetik magukat direkt pl. ..., persze az esély megvan rá. A petevezeték minőségétől függően jöhet létre, pl. ha kicsit átjárhatatlan, kicsit van letapadva, összenőve stb..és nem tud átjutni rajta a megtermékenyített petesejt, mert mondjuk nagyobb, mint a szűkület. A másik oka lehet, hogy túl hamar történik maga a megtermékenyülés és az 5. nap környékén még mindig a vezetőben van. Vagy amiatt is, lehet ha a petevezetőben lévő csillók nem tudják biztosítani a petesejt megfelelő mozgását. Nekem ilyeneket mondott a doki, meg azt hogy utólag lehetetlen megállapítani az okokat. Elvileg, ha volt már mk. terhességed, akkor nagyobb az esély a megismétlődésére, de ha kivizsgálnak, lehet rájöttök az okára.
-m-i-a-
 
 


A hsg-t megelőző folyamatok nekem a következők voltak:
Vérvétel a ciklus 3-5. és 19-21. napján, ahol nézték a hormonszintem;
Férjemnek volt spermavizsgálat és nekem még kenetvétel, hogy ne legyen semmilyen baci, ami felkerülhet. A beutalóval a kezemben bementünk a kórházba és az ott lévő orvos kérte ezek elvégeztetését, aztán mindenre kértünk beutalót. Urológus adott andrológiára(de azt mondták a saját nőgyógyász is adhat a párodnak). Nekem jófej a nődokim, amit kérek tőle, arra utal be, nem akadékoskodik vagy ilyesmi. Mi mindent tb alapon csináltattunk és így is megvolt kevesebb, mint 1 hónap alatt!
-m-i-a-
 
 


Titike!

Valóban TB alapon sokkal olcsóbb a vizsgálatok elvégzése, és normális doki még javasolja is, hogy így csináltasd. Amit én hangsúlyozok már vagy egy tucadszor az az, hogy meddőségi szakember nézze át a végén a dolgokat, hogy ne húzzák az idegeidet, a pénzedet, idődet, reményeidet. Mert aki nem ért hozzá, az nagyon szeret okoskodni, de rámehetsz érzelmileg, amiből következik, hogy a család is megsínyli. Szóval szűrd, amit hallasz, és igenis érdeklődj mindenfelé, mert így jutsz előrébb!!!
babszi
 
 


titike, üdv itt köztünk!! aranyos neve van a lánykádnak!
nekem átjárhatóságim nem volt, hanem azonnal laparoszkópia, de nekem az endometriózis miatt.
az inszemről viszont nagyon jó a véleményem, én is néha gondolkodom, hogy ha a sors nem 'segít menjek-e..szóval nekem a 3. inszem sikerült, egyáltalán nem fájt, előtte Clostilbegytet kaptam, majd tüszőrepi injekciót, aztán jött a srácok feljuttatása, maga az inszemináció. hát szorítok, írj majd a fejleményekeről!!

csajok, íme a nagylányom, már rég nem 'mutogattam :twisted: :
Kép

Kép
Kép
piciboris
 
 


mia, ne haragudj, hogy eddig nem reagáltam, de szeretném én is ha nem lenne elvarratlan szál.
babszi nagyon jó szívű és őszinte ember, hosszú évek óta segítjük egymást ( a sikeres inszináció topik elejétől), elfogultság nélkül mondhatom azonban, hogy soha senkinek rosszat nem akar, pláne 'jogoktól megfosztani, rosszat javasolni, szerintem te is gondold át ezt mégegyszer. köszi.

Kép
Kép
piciboris
 
 


Megfogadom a tanácsokat és érdeklődők többfelé ez ügyben.Cintiát természetes úton szültem szerencsére(bár a szülés előzményei se voltak egyszerűek).Nem tartok a fájdalomtól ,csak nem szeretnék kórházba feküdni ,nem szívesen vagyok távol Cintitől.a tesztet meg csináltam és most kivételesen örültem az egy csíknak.így akkor csak valami menstruációs zavar lehet.(?)és inszeminációt mikor kérhet az ember?Én ugye dombovári vagyok de Pesten laknak szüleim most költözünk Vác mellé ha sikerül így pesten könnyebb lesz keresni ilyen központot.ti hova jártok?és köszönöm mindenkinek a tanácsot meg a segítséget :)
titike84
 
 


Avi, mi van veled? Még egy hét a tesztelésig? Nagyon drukkolok!
-m-i-a-
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: