Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mia,
holnapra mennek a drukkok ezerrel, reméljük minden ok lesz.
Apának meg gratula a hadsereghez!

Ubi,
mi volt ma az uh-on, megrepedt a tüsződ???
Én nem tudom az én tüszőim mekkorára szoktak megnőni, de mielőtt megreped és mikor reped, az nagyon szokott fájni, sokszor kiegyenesedni sem tudok.
Nálunk egyébként 20 mm körül adják a tüszőrepesztőt. Nálad viszont azt nem értem, hogy miért nem kaptad meg a tüszőrepit szombaton és hétfőn lehetett volna az inszem :roll: . Vagy pénteken meg már túl nagy volt a tüsződ :roll: ? De akkor meg miért nem hívtak vissza előbb??? Én ezt nem értem :roll: .
Sőőőőt, van olyan szuri is- én legalábbis kaptam az első lombikkor mert nem egyformán nőttek a tüszőim- hogy azt beadják és a nagyobb tüszők úgy bevárják növésben a kisebbeket, hogy nem repednek meg. Igaz, hogy ennek darabja 10ezer forint, de gondolom nem bántad volna.

Bencének utólag BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

Babszi,
én is kiakadtam volna azon a lányon, aki a 12. hétig titkolta a babát. Én ilyet biztos nem tennék. Attól, hogy itt leírja a babának még semmi baja nem lesz. Nem értem én az ilyen gondolkodásmódot :roll: Ha nekem egyszer sikerül, ígérem, apa után az elsők lesztek akik megtudjátok :D

Milyen szép helyen voltatok horgászni, jók a képek nagyon :D . Meg a teknősös is.

Lányok, ma reggel mérlegeltem magam, 58 kiló :shock: . Ez volt a cél, de most már azt mondják itt álljak meg. És én is érzem, hogy már ez is kevés kiló nekem. De félek, hogy ha így szedem a gyógyszert, akkor megy még le kiló. Babszi, Te mit mondasz erre???
ranita1979
 
 


sziasztok, mia neked nem valamiféle hüvelyfertőtlenítő kellene?
ez az ecet..hm szerintem sem tuti, nem a Gynoflor hüvelytabletta kéne?
nekem 'sima laparom volt, tényleg bentmaradós, kell pizsama vagy hálóing, meg fájdalomcsillapító is, de ne idegeskedj, gyors túlleszel rajata és kész :lol: :lol: párod nem semmi!!

babszim, köszi!
lefogytál :!: komolyan! és nagyon csinike vagy!! örülök nagyon, hogy ez a pecatúra téged így kimozdít :P :P :P pussssz.

ubi, na ami veled történik az is egy misét megér, ilyenek az orvosok.., de nagyon szuppi, hogy inszemed lesz!!! drukkk!!

ranim, már egyél rendesen :lol:

most mi is próálkoztunk, két nega tesztem van, ma kéne megjönnie, meg is fog :cry: ez van..lehet, hogy nekem is inszem kéne....

Kép
Kép
piciboris
 
 


Köszi Lányok a drukkot.
Most nagyon rosszul vagyok :(
Boris, nekem ecetes öblögetést mondtak, barátnőmnek is ilyen kellett, csak nem lesz bajom tőle? Most már nem tudom mit csináljak, nem is akarom az egészet :(, én a majdnem 3 hónapos kisbabámat akarom vissza!!
-m-i-a-
 
 

 
 

Én a 4 hónaposat AKAROM!!!!!!!!!!!!
babszi
 
 


Mia ne izgulj! Hamar túl leszel rajta!!!!!
Én pedig 2 hét múlva pozitív tesztet akarok!!!

Boris! Neked Lujzi inszemmel sikerült? Miért nem mész el valahová, hogy egy kicsit besgítsenek?

Rani! Én már nem értek semmit. Ma még egyben volt a tüsző, és utána beadták a repesztőt. Ma sokszor éreztem a szurkálást ugyhogy gondolom ma repedt meg, így gondolom ideális a holnap reggel! Kicsit izgulok, de nem vészesen...

Mia! Sokat gondolok majd rád, és tuti minden rendben lesz!

Csajok! Tiszta lökött a fiam. Most itt táncikál elöttem, és a fütyijét mutogatja. Ha ez normális!:) (ez Hunor, aki elképesztően fütyi mániás, még alvás közben is fogja a fütyijét... :roll: )

aviubi
 
 


Sziasztok!

Mia,
már lehet túl is vagy rajta, gondoltam rád. Majd gyere a hírekkel!!!

Boris,
szerintem adj még magatoknak pár hónapot. Látod, hogy segítség nélkül is képes vagy teherbe esni. Ilyen esetekben, mint a tiéd is, fél éven belül tuti jön egy másik baba. Úgyhogy nyugi, én tudom, hogy nálad is így lesz!
Eszek én, csak tartottam a diétát, de lehet picit túlzásba vittem. Mától jobban odafigyelek, hogy többet egyek.

Ubi,
én ezt nem értem. Hány milis volt akkor a tüsződ, ha múlt héten volt 27??? Már az is nagy volt..... Ha szerinted tegnap meg is repedt, akkor az tuti nem a repesztőtől volt :roll: .
Tudod, pont az ilyen lehetetlen helyzetekből szoktak aztán pozit tesztelni, úgyhogy drukk, hogy 2 hét múlva neked is olyan teszted legyen!!!!

Süti,
nem gyógyult még meg a géped?

Lányok, én meg a 9 hónaposat szeretném visszakapni :cry:. Sokszor van eszembe, hogy milyen lenne, milyen lenne ha itt lenne, Hannával hogy szeretnék egymást, már mászna....... Dehát ettől nem lesz jobb.
Tegnap pont az volt az eszembe egész nap, hogy mi is lesz, ha odamondják a szemembe, hogy tényleg nem vagyok átjárható. Mert most ugye nem tudom biztosan, eddig mindig reménykedhettem, hogy hátha..... De ha nem vagyok átjárható, akkor már a reménykedés sem marad és 30 évesen marad összesen 3 alkalmam, hogy teherbe essek :roll: Ettől bizony rossz kedvem lett, de azért próbálok ezen nem rágódni.

Tegnap lemondtam a lombikot, rossz érzés volt.... Már kezdhetnék....
ranita1979
 
 


Sziasztok, már itthon is vagyok, nem kellett befeküdnöm mégsem.
Nekem nagyon fájt, az eszköz behelyezése is meg a folyadék is, ott is maradtam kicsit az asztalon "relaxálni" ;) Viszont ÁTJÁRHATÓ a megmaradt petevezeték, amin meglepődtem rendesen, az orvos is nagyon aranyos volt, folyton elnézést kért :) végül M. is bejöhetett mentő vízzel és csokival.
Köszönöm szépen a drukkot, éreztem ám ;)

Rani, ne haragudj, ha írtad, de nem emlékszem, hogy miért kell lemondanod most a lombikot? :roll:

És akkor most szerintetek hogyan tovább? (ha már mindenkinek mindene működik)
-m-i-a-
 
 


Sziasztok!

Mia! Tudtam én! Gratulálok az átjárhatósághoz!
Szerintem neked is bekéne jelentkezned 1 meddőségi központba, hogy megcsinálják még a maradék vizsgálatot. pl. azt amit nekem is csináltak, hogy meddig jutnak el a katonák....

Én is kész vagyok!
Amikor a doki megnézte a tüszőmet akkor kezdett a tüszőm bevérezni. Amikor megkaptam apa katonáit akkor kezdett el nagyon szurkálni, és azóta is szurkál. Mondtam is apának, hogy tuti, hogy csak rá várt a tüszőm, és amikor megérkeztek a katonák akkor gyorsan megrepedt a tüszőm, és rohan az apával való találkozóra.

Rani! Neked a következő ciklusban lesz az átjárhatóságid?

Babás anyucik! Veletek mi van? Jó az idő? Remélem minden rendben!

aviubi
 
 


na ne is beszéljünk a 'ha-ról, vagyis arról mi lenne ha itt lennének a babókák akik már anygalok..Barnabásunk már másfél éves lenne.
ettől most nagyon lehangolódtam.

viszont :!: mia, szuppppper, hogy átjárható vagy! és jól viselted, mentek persze a drukkok :wink: :lol: :lol: nem mondta a doki, hogy hogyan tovább?

babszim :? babókáink akkor éppen nem szerettek volna jönni hozzánk :roll: nehéz ez.

ubi, NA tessék örülni már egy kicsit, és el a búval!!!!! így is kell ezt :lol:

sütikém, nem jön barátnő a laptopjával? Berniről ezer éve nem láttunk képet..

angie??????

rani, jajj rani, érzem, most nehéz neked. de basszus nehogy a 30 éveddel kapcsolatban aggódj, én elmúltam 38 :shock: lassan nagymamakorba lépek :lol:
és, köszönöm a bíztatást, még nem jött meg a menzeszem de van 2 nega tesztem, úgyhogy 1-2 nap. én is próbálok majd pozitívabb lenni, de te is légy az!!!punktum :wink:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Mia,
jajjj, ez nagyon szuper :D , úgy örülök, hogy átjárható vagy. Hát most két lehetőséged van, vagy vártok még és próbálkoztok spontán vagy tovább léptek egy meddőségi központ felé és ott majd segítenek.

A lombikot a munka miatt kellett lemondanom. Jövő héten kezdek és nem kezdhetek úgy, hogy már 2 hét múlva mást nem csinálok, mint csere-berélek, mert nekem most uh, most leszívás, most visszaültetés, most feküdjek 3 napot. Ááááá, ez nem megy :cry: . A munkát meg nem mondhattam vissza, mert kell a pénz, 4 hónapja itthon vagyok, örültem ennek a lehetőségnek. A másik munkahelyen 4 órára voltam bejelentve, azután túrót nem kaptam volna, munkanélküliről meg táppénzre sem mehetek el.
Nem halasztottam volna el, ha valaki megsúgja nekem, hogy ez most biztosan sikerülni fog.... Dehát erre garancia nincs és ha nem sikerül, akkor baba sincs, meg meló sem. Úgyhogy mérlegelni kellett a dolgokat és így döntöttünk. Talán majd ősszel-télen, ha nem vagyok átjárható....

Ubi,
akkor ezentúl minden nap mennek a drukkok, hogy ez most sikerüljön :D

Nekem ha megjön akkor kell hívnom a dokit és akkor megbeszéljük az átjárhatóságit, úgyhogy igen, a következő ciklusban lesz. Most a 15. napon vagyok- asszem-, még nem volt pé.

Piciboris,
nem a korommal van nekem bajom, csak az lenne az elkeserítő, hogy itt vagyok 30 évesen és nem lenne lehetőségem, csak 3, hogy legyen kistestvér. Éppen azért is, mert még fiatal vagyok....
De te se gyere a koroddal ám :D . Pár hónapja sikerült teherbe esned, és megint sikerülni fog, higgy nekem!!!!
És pozitív leszek ígérem, csak tegnap úgy elgondolkoztam ezen..... De nem siránkozok addig ilyenen, amíg biztosat nem tudok.

Mindenesetre nagyon remélem, hogy nekem is az lesz az eredmény, mint ami Miának és Aviubinak.
ranita1979
 
 


Boris, nem mondott semmit a doki, csak a dolgát végezte, nem ő az orvosom, nincs is orvosom (talán csak az sztk-ás, akihez mindig megyek).
Én most keltem fel :? , kicsit rosszul lettem és elaludtam, már jobb.
Hát nem tudom hogy én mit szeretnék következő lépésként, talán spontánkodni egy picit (=2 hó) és kezelni magamban ezt a "rágörcsölést", stresszt...Nem mennék egyelőre további vizsgálatokra, nem vagyok még lekésve semmiről és spórolni is kéne, ha mondjuk inszemre kerülne sor vagy egyebek. Bár, amit Avi mond vizsgálat, az lehet hogy hasznos lenne, azt hanyadik cn nézik? Csak úgy lehet, hogy bejelntkezek meddőségibe vagy mezei doki is adhat beutalót rá, mi a neve?
Persze lehet, hogy nem így lesz és jövő héten valahol én is kikötök, majd még megálmodom..
-m-i-a-
 
 


Rani (egyszerre írtunk szerintem:)), értem mostmár, jó hogy azt írod egyik lehetőségként, hogy spontánkodhatunk, köszönöm a megerősítést! Csomó helyen hallottam, hogy HSG után sitty-sutty összejött a baba...
Különben olvasok egy könyvet és van benne pár jó gondolat pl. a meddőségről is, pszichés meddőség konkrétan, akinek van kedve, egy átlapozást megér szerintem: Szendi Gábor: A nő felemelkedése és tündöklése a címe. Ezen a részen kívül egy csomó érdekes dolgot ír a nőkről, a férfiakról.
-m-i-a-
 
 


Mia,
mi is spontánkodni fogunk, ha átjárható vagyok.
Egy-két vizsgálatot még elvégeztethetsz, mondjuk amit Ubi is írt vagy csináltathatnál te is egy terheléses inzulint.... Én azt mindenkinek ajánlanám :roll: .
Ha mégis belevágnátok a meddőségibe, akkor is- mivel a petevezetőd átjárható- csak inszemet csinálnának neked is, az meg nem megterhelő a szervezetnek, ha csak clostit kapsz. De spontákodjatok csak pár hónapot, ha úgy látod jónak, én is sokszor hallottam már, hogy HSG után jön a baba :roll: . Ha nálatok meg fizetős az inszem, akkor meg méginkább.
ranita1979
 
 


Rani, én nem tudom, hogy fizetős-e, csak Aviból indultam ki, hogy neki is alsóhangon 40 volt most, meg ugye én még sehova nem jelentkeztem, azt se döntöttem el hova mennék...Az inszem lényegében csak annyi, hogy belekontárkodnak a peteérésbe aztán meg tüszőrepesztenek és helló? Nem kell mindenféle szuri? Terheléses inzulin vizsgálatra ad a nődoki beutalót, vagy?
-m-i-a-
 
 


Mia,
Avinak szerintem csak azért volt annyi, mert kapott hormon injekciót. De hallottam már olyan intézetekről ahol a beavatkozás maga is 40-50 ezerbe kerül.
Az inszemnél általában clostit adnak, az nem hormon, max ha nem jól nő a tüsződ, akkor adnak szurit. Nekem az első inszemnél kellett, mert lassan nőttek a tüszők, a másodiknál már csak closti volt. Aztán adnak tüszőrepesztőt, a párod katonáit meg feljuttatják. Teljesen fájdalommentes.
Terheléses inzulinra sajna a nődoki nem ad beutalót, belgyógyászhoz, diabetológushoz vagy endokrinológushoz kell menni.
ranita1979
 
 


Orális szextől esett teherbe

Az eset olyannyira hihetetlen, hogy ha nem komoly tudósok és szaktekintélyek foglalkoztak volna az esettel, simán azt mondhatnánk: mesebeszéd.

A 15 éves lesothói lány vajúdási tünetekkel kereste fel a helyi kórházat. Az akkor még mit sem sejtő orvosok a vizsgálat során döbbentek meg igazán: kiderült, hogy a lánynak nincs vaginája. Csak egy kis bemélyedést találtak a vulvája mögött. Nem volt mit tenni, császármetszést hajtottak végre, és egy egészséges kisfiút emeltek ki a lány hasából. Nem csoda, hogy a bizarr esetet rögtön publikálták egy brit szülészeti-nőgyógyászati szaklapban.

Minden ötezredik

A hüvely hiánya, melyet a szaknyelv Mayer-von Rokitansky-Kuster-Hause szindrómának nevez, nem is volt annyira meglepő, mint a terhesség ténye. Becslések szerint körülbelül minden ötezredik lánycsecsemőt érinthet e rendellenesség. Ezek az újszülöttek vagina nélkül születnek, annak ellenére, hogy sok esetben a méhük és a petefészkeik is teljesen épek, másodlagos nemi jellegeik pedig pubertáskor rendben kifejlődnek.

Egy késelés nem várt következménye

A nagy kérdés azonban: ha nincs hüvelye, hogyan eshetett teherbe? A rejtélyt végül a lány betegkartonja oldotta meg. Abból kiderült, hogy 278 nappal korábban késtől származó hasi sérüléssel kereste fel az ambulanciát. (A normál terhesség időtartama átlagosan 280 nap.) Amikor a lányt utóbb alaposan kikérdezték, lassan összeállt a még így is eléggé hihetetlen történet: éppen orálisan elégítette ki új barátját, amikor a régi fiúja rájuk rontott, és mérgében kést rántott – hasba szúrta a lányt. A kórházban sóoldattal kimosták a sebét, a megsérült gyomorfalat, és összevarrták a sebet. A betegkarton szerint a lány tökéletesen üres gyomorral érkezett a kórházba, alig volt gyomrában gyomorsav – így született meg a feltételezett magyarázat: a spermiumok egy része életképes maradhatott és a gyomrot ért szúráson keresztül bejuthattak a hasüregbe, ahol valószínűleg utat találtak a szaporítószervekhez.



A spermiumok túlélhették

A tüszőrepedés után a petefészekből az érett petesejt először a petefészek körül „mozog”, mintegy a hasüregben, ahonnét csillószőrei segítségével jut végül a megtermékenyülés helyszínére, a petevezetőbe, majd a méhbe. (A normális megtermékenyülés rendszerint a petevezetőben történik.) Így történhetett meg, hogy a lány gyomrából kikerült hímivarsejtek összetalálkozhattak az érett petesejttel. A valószínűsíthető magyarázathoz sokan még hozzáteszik, hogy mindez a spermiumok rendkívüli életképességét bizonyítja.



ILYEN CIKK IS MEGJELENHET, HÁT NEM RÖHEJES?????????????
babszi
 
 


De, az!!
-m-i-a-
 
 


Rani, köszi, ezeket nem tudtam, hogy mi alapján adják a szurit, bár logikus...a tüszőmről meg annyit tudok, hogy az előző ciklusban a 7. cn-en volt 16 mm-es, az nem tudom jónak számít-e meg azt se tudom mondjuk, hogy utána mekkora lett, csak kenet vételkor azt is megnézte a doki. És az előző ciklusban a 11-12. cn-en volt nagyon erős az LH teszt. Hőmérőzni sajnos nem tudok, a 3 műszak miatt megoldhatatlan az ugyanabban időben való mérés, ovulációs fájdalmaim nincsenek, nyákhoz meg nem értek. Ti milyen praktikát vetettek be? Egyébként a mk. nem középidőben fogant anno..hanem május 12-én tavaly és akkor 7-én jött meg (17-én tapadt meg és 25-én lett pozi a teszt).
-m-i-a-
 
 


Rani, tudom, még nem válaszoltam a kérdésedre. Nagyon jó, hogy az "álomhatárt" elérted kilóban, de lehet, hogy ez még nem elég az IR-ben. A gyógyszeradagon szerintem nem szabad változtatni, illetve kontroll nélkül tuti nem (most mennyi az inzulin). De a bevitt szénhidrátra oda kell figyelned, mert Bneten írt ám olyan lány is nekem, aki normál testsúlyról csinálta ezt az egészet, és bizony belépett a kórosan sovány kategóriába, ami miatt nem csináltak neki lombikot. De az IRje csak lassan javult.
Szóval szerintem ha aktuális, akkor kontrollra menj el, de addig mindenképpen folytasd a kezelést, odafigyelve a bevitt CHra! Most arra figyelj, hogy tényleg elég menjen be.
Nem tudom segítettem-e neked, de remélem hasznosat írtam :)
babszi
 
 


Mia! Amiről beszélnek a lányok, az nem nehéz dolog, szerintem bárki, még sztk-s orvos is beutalhat vérvételre téged. Kell a ciklusod 3. és 21. napján (rugalmasan kezelve a napokat, tehát +-1 nap nem számít) progeszteron hormonszintet nézetned. Érdemes amit Ubi mondott megfontolni - ilyen spermavizsgálatot kérni, hogy együttlét után 1 órával (azt hiszem) vannak-e még spermák...
Szóval sztk-s orvos is beutalhat téged ilyen vizsgálatokra, de erős a kétségem afelől, hogy megbízhatóan fogja értékelni a kapott eredményeket. ÉN azért javaslom a meddőségi központokat, mert ott - elvileg - értenek ehhez, ez a SZAKTERÜLETÜK, és ha jó kezekben szeretnél lenni, akkor "nem sajnálod" rá a pénzt. Amikor én elkezdtem járni sztks orvoshoz, én sem tudtam semmit, ő sem tudott szinte semmit javasolni, csak húzta az időmet. Meddőségit is meg kell gondolni, mert nem mindegyik lelkiismeretes. Mindet ajánlja valaki, és mindnél sikerült már összehozni babát, de van olyan, ahol inkább a természetnek köszönhető ez, és nem a kezelésnek, a pénznek. Ezért jól kell választani, és bíznod kell a választott dokiban. Én a magam részéről nem mennék sztk-ba, hanem csakis szakterületre, amit nem kell megfogadnod, csak azt kérem, hogy tanulj más hibájából, hogy ne a magadén érezd meg a döntés súlyát.
Ha eddig nem tetszett neked, hogy spontán nem jön össze a baba, viszont ennyire szeretnéd, akkor nem spontánkodnék a helyedben, legfeljebb csak 2 hónapot a mostani átjárhatósági vizsgálat miatti jó hatásért. Bár még elég fiatal vagy hozzá, hogy hosszabban is megtedd. Én a magam éveiből indulok ki, ami Borcsihoz képest kevesebb, Ranihoz mérve több, de tuti, hogy vén banyának érzem magam, mert 3 gyereket is szeretnék, de nem történik semmi - kvázi húzzák az időmet. :( Pontosan hány éves vagy? Kép
babszi
 
 


Mia,
akkor neked nincs gondod a tüszőnövesztéssel, úgyhogy az inszemet megúsznád hormon nélkül :roll: . Én sem hőmérőzök, régebben csináltam. Én megérzem a pé, eléggé szokott fájni.

Babszi,
én már emeltem a gyógyszer adagomat, kontroll vv nélkül. Először szedtem a napi 1*500, kb 2 hónapja emeltem meg 2*500-ra, mert mindenki azt mondta, hogy az 1*500 az semmi :roll: . Decemberben azt mondták, hogy kontroll vv júniusban. Ezt be is akarom tartani, mert akkor már 3 hónapja fogom szedni a 2*500-at. Csak nem tudom a dokinak hogy fogom beadagolni az emelést, Félek, hogy le leszek szúrva :oops: .
ranita1979
 
 


Ja, az a cikk egy baromság szerintem :evil: !
ranita1979
 
 


Rani!

Értem az aggodalmad - tuti én is ezen rágódnék - de nem vagy köteles beszámolni erről a dokinak. Ahogy nem szóltál az emelésről, esetleg most se szólj...Hm? Nagyon gáz?
babszi
 
 


Babszi, kb. egyet is értek veled és kb. tényleg 2-3 hónapot adnék magunkanak, mert most nem érzem magam meddőnek, az összes eredmény jó lett...Van progeszteron szintes vérvételem, előző ciklusból, majd mindjárt kiviszem a kutyust és behozom, mert a kocsiban maradt tegnap. Nem tudom fejből az eredményt, de dokik szerint jó lett (3 orvos látta). Relatív elég fiatal vagyok (=24), viszont M. 8 évvel idősebb, úgyhogy olyan sok hónapot/évet nem kívánunk várni, és megfogadom a tanácsotokat! A pénzt meg erre nem sajnálom, csak azért kéne némi tartalék is, mert 40-50-nél több havi keret nem igazán lenne rá, albérletben és kettőnk fizetéséből élünk...úgy meg hülyeség belekezdeni szerintem, hogy az esetleges nem várt költségek miatt maradjon félbe az egész, nem?

Rani, ha Clostit szed az ember lánya, akkor mindkét petefészekben lesz peteérés? Jó neked, hogy megérzed, én semmit sose nem érzek.

Lányok, én még mindig barnázgatok picit, de csak pisilés után lesz már olyan a papír, ez meddig normális?
-m-i-a-
 
 


Sziasztok!

Babszi! Ezt a baromságot! Úgy utálom az ilyen cikkeket. És akkor jót röhögünk amikor tini lányok bevannak tojva, hogy csókolozástól terhes lett-e? ...

Rani! Azért bizzunk benne, hogy az átjárhatósági jó hírrel szolgál, és akkor nem csak 3 lehetőséged lesz a babára!!!! Amúgy én hiszem, hogy neked nagyon jót fog tenni ez az új meló. Ősszel pedig boldog kismami leszel, vagy az átjárhatósági után spontán babás!

Képzeljétek el, tegnap este egy kicsit meglepődtem Bencén. Ő már elég rég óta várja a kistesót. Mi most nem beszéltünk neki az inszemről, erre tegnep este elkezdte simogatni a hasamat, és elkezdte mondani, hogy ő tudja, hogy már ott van a baba a hasamban... Én csak néztem. Persze tiltakoztam, mert nem akarom, hogy csalódjon, de akkor is fura volt!

aviubi
 
 


Szia Mia!
Semmi gong a barnával Tegnap azért megbirizgáltak rendesen!
Ja, és egyáltalán nem biztos, hogy neked is kellene szurni magad hormonnal! Az volt a húzós, mert az 26 ezer forint volt, de szerintem az még 1 hónapra elég lenne.
A closti az 1000 forint körül volt, és a tüszőrepesztő volt még drága-10 ezer forint.
Szóval az inszem annyira nem vészes, csak akkor tünik annak amikor elmarad.

aviubi
 
 



Hát, Mia, egy csomó sablonos dolog eszembe jutott, de inkább nem mondom :) Mondja elégszer az élet...
babszi
 
 


Van valakinek akváriuma?
Képzeljétek Bence kapott halakkal együtt akváriumot a keresztapjáéktól, de nincs benne növény, mert szerintük az macerás, és csak levegőztető van benne. Szerintetek érdemes valamilyen víztisztitót venni hozzá? És vannak valamilyen praktikák amivel szép marad?
Ma kikunyizta Benmce, hogy mozgásterápia után itthon lehessen velem. Már alig várja, hogy ebédet főzzünk. Anyáknakján is készítettek az ovónők egy listát, ahol minden gyerek leírta, hogy mit szeret az anyukájában. Bence azt válaszolta, hogy azt, hogy együtt főzünk. :lol: Pedig szerintem tök elviselhetetlen vagyok olyankor, és mégis a fiam ezt szereti. Imádom!

aviubi
 
 


Babszi, pl.? Mondjad csak! Most kíváncsi lettem... :shock: :)

Avi, ez egyáltalán nem tűnik amúgy durvának anyagilag. Bence remélem nem téved, a gyerekek meg szokták érezni a babákat! Drukkolok Neked nagyon!!
-m-i-a-
 
 


Avi, nekünk van egy elhanyagolt akvárium, benne 5 surviverrel :) Mekkora a tiétek? Minél kisebb, annál többször kell takarítani. Érdemes guppit tartani benne, az legalább szaporodik. Elvileg érdemes levegőztetőt bele tenni, de óvatosan, mert a kis guppikat beszippantja. Egy csomó minden függ attól, hogy mekkora! Mesélek róla szívesen, ha érdekel, nekem volt 10 literes is!
babszi
 
 


Na, a progi:

5. cn: 0,40 ng/ml
21. cn: 11,50 ng/ml

Ref.: Foll. fáz.: 0,00-0,3; Lut. fáz.:1,2-15,9; Post Menop.:0,00-0,2.

A többi hormon is ref. tartományon belül van minden esetben.
-m-i-a-
 
 


Babszi,
én is ezen gondolkodtam, hogy nem mondom meg. De azt megtehetem, nem lesz baj belőle?
Decemberben azt mondta, hogy júniusban kontroll vv és akkor emelünk, ha kell :roll: . Nem tudom.... Max. ha megtudom majd a vv eredményét, akkor mondom meg....

Mia,
24???? Húúú, de fiatalka vagy, de jó neked :D .
Ha clostit szedsz lehet tőle 1-2-3 tüsződ, több nem nagyon és lehet mindkét petefészekben pé.
Én ehhez a progihz nem értek, nem olyan a mértékegysége, mint amiket szoktam látni. De ha 3 doki mondta, hogy jó, akkor biztosan úgy van.

Avi,
én is úgy érzem, hogy jót fog tenni nekem ez a munka, alig várom már :D .
A gyerekek egyébként sok mindent megéreznek, lehet, hogy nem hiába mondta ezt Bence. Én hiszek az ilyesmiben.

Nekünk van akváriumunk, nemrég csináltuk, majd rakok fel róla képet. Vegyetek bele mindenképpen növényt, vehettek műnövényt is, de mindenképpen legyen benn élő is, ez fontos!!! Egyáltalán nem macerás és sokkal szebb úgy .Csak arra vigyázzatok, hogy a növény ne legyen a levegőztetőnél, tehát ne érje a víz sodrása, mert akkor elrohad!!! Vegyetek még bele "bújkálót" is, hogy el tudjanak bújni a halak. Mi víztisztítót nem használunk, eddig 2* raktam bele algaölőt.
Az akváriumot ne tegyétek ablak elé vagy ahol nagyon éri a napsütés, mert akkor bezöldül, algás lesz az üveg és az nagyon csúnya.
Nehéz eltalálni az egyensúlyt, hogy a víz és az üveg is szép tiszta maradjon. Mi is jártunk úgy, hogy bezöldült az egész, akkor vettünk vissza a világításból és akkor szépen kitisztult. Ki kell tapasztalni!
Nekünk 70 literes van, múltkor apa nagyjából kitisztította, de erre azt mondják, hogy kb fél évente kell.
Ha bármi kérdésed van csak nyugodtan, majd hozom a képet, csak most nem megy a világítás.
Ja, melegítő van benne??? Mert az fontos, hacsak nem kizárólag arany halak vannak benne!
ranita1979
 
 


Köszi a tippeket!
Hát most akkor van feladatom. A mi akváriumunk elég kicsi talán 30 literes lehet? Csak levegőztető van hozzá. Ma délután elmegyünk az állatkereskedésbe, és veszünk növényt, aztán megnézzük mi mennyibe kerül. Az hiszem Guppik vannak benne. Látszik, hogy tök hülye vagyok hozzá. Nekem sok állatom volt, de halam soha.
Ezt a bujkáló dolgot is megjegyzem...
Szerintem télen raktál fel képet, de örülnék ha most is raknál kicsit lesek..
Ha jól néz ki akkor a miénkről is fogok felrakni képet...
Mia! Ezekehez az eredményekhez sajna nem tudok hozzászólni, mert én nem tudom a határokat...

aviubi
 
 


Rani, köszi, de nem érzem magam annak (fiatalnak). Én sem értek hozzá nagyon, csak látom az adatokat, hogy minden ref. tartományon belül van. Arra meg, h 5. cn.-en 0.40 volt és 0.3 a hatáérték a foll. fázisban, azt mondta a doki, hogy rendben van, más eltérés meg nincs. Neked születési éved ez a '79? Férjecskémnek '78 és barátkozik velem, remélem Ti is fogtok ezután is... :roll: :oops: :lol:

Babszi, nem árulod el a csomó sablonos dolgot, ami eszedbe jutott?
-m-i-a-
 
 


Babszi! Na jöhetnek a sablonos dolgok!

Tök jó, hogy itthon van a fiam. Főztünk. Evett egy kis levest, és a másodikat amit együtt csináltunk meg sem kostólta. Ezért utálok én főzni. Csak férjecském eszik... :cry:

aviubi
 
 



Avi, mi volt a 2. fogás, hogy nem kért?
Hát nem tudom,csak úgy felvetődött bennem :)
-m-i-a-
 
 


sziasztok!

mia, nekem 22 évesen volt egy terhességem (a férjemtől) és sajnos 'elment, spontán, igaz, akkor nem akartam még babát vállalni, 1 éves egyetemista voltam. ma nagyon bánom, hogy nem maradt velünk, persze nem lehet tudni mi lett volna..
veled kapcsolatban az jutott az eszembe, hogy viszonylag nem olyan régóta gondolkodtok a babán, és szerintem is belefér egy 'kis spontán próbálkozás, amikor már dirrektbe megy, orvosi asszisztenciával....akkor minden megváltozik, te még tényleg nagyon fiatal vagy, szerintem adj egy kis időt magatoknak, szeretitek egymást, fiatalok vagytok, nagy az esélyetek!!!
hajrá!!
a barnázgatás én szerintem is normális, már vérzés ne nagyon legyen..

babszim...ez a sztori, durva, de én elhiszem :wink:

ubi, milyen csodák ezek a kismanók :wink: Bence érzékeny fiú lehet :lol: nekem tegnap elindulás előtt mondta Lujzi, hogy 'anyaka csini!' és közben megsímogatott, úgy elérzékenyültem, sose mondta még ezt.
hajrá inszem!!!!!!!

csajok, szerintetek hülyeség lenne ha magamtól 'szendék clostyt?
mert az inszem előtt is kaptam és nekem sosem volt tőle több tüszőm 2-3 nál..???

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boris, nekem is 22 évesen volt a mk, mert szeptemberi vagyok és mi sem terveztük őt, bár ez hülyeség, mert kislány korom óta erre készülök legbelül. Aztán amikor bejelentkezett, azt szavakkal elmondani nem lehet, hogy mennyire örültem, szó szerint megváltoztatta még így is az életemet, a gondolkodásomat is. Konkrétan a kórházazás kellős közepén, orvostól-orvoshoz mászkáláskor, a hatalmas lelki fájdalmaimmal mentem pl. felvételizni masterre, meg sem lepődtem, hogy nem siekrült, 5 ponttal csúsztam le, de valahogy nem bánom, mert közben rájöttem, hogy nem is ezt csinálnám szívesen, amibe belekezdtem. ( Arra még nem jöttem rá, hogy pontosan mit.) Jó munkám lett szerencsére közben és így most jó nekem, előbb babáznék, aztán építenék "komolyabb karriert" :) A fenti mondatodban jól megfogalmaztad, amit érzek és én nem tudtam érthetően, hálás vagyok érte!
Ez a csodaszer, closty nem receptköteles? Mert én azt olvastam róla valahol, hogy orvosi felügyelet mellett, szabályozva hatékony, viszont, ahogy írod is, neked bevált korábban is, akkor szerintem szedheted. De tényleg nem értek hozzá.
-m-i-a-
 
 


Sziasztok!
Húú, mennyi mindenről maradtam le!
Mia, örülök az eredményednek, szerintem is 1-2-3 hónap szeressétek egymást sokat, aztán meglátod hogyan tovább!
Avi drukk neked, édes Bence, szerintem is sok mindent megéreznek gyerekek!
Boris, köszi a hiányolást! Vége a szuri kúrának, utánna 2-3 órával mindig őrült álmosság fogott el, volt, hogy elaludtam a nappaliban a gyerekkel való játék közben (persze apa otthon volt, de mi lett volna ha nem) most gyógyszereket szedek 2 hétig, ettől is marha álmos vagyok. :cry:
Dani fogzik, lázas már estétől. Mindig lemegy-felmegy, szegény sírdogál, nyöszörög, de egy hős, nem sír!

Bocsi, mennem is kell hozzá!
Igyekszem legalább olvasni jönni, kíváncsian várom az eredményeket!!!!
Pusza

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Angi, köszi a megerősítést! :) Hős Daninak gyógypuszi/simi! El tudom képzelni mennyire fájhat szegénynek, én a bölcsesség fogaimnál majdnem sírtam :? Azért hatással vannak a szurik, jobb egy picit?
-m-i-a-
 
 


mia, olyan érdekes, hogy én a te korodban éretlen voltam, szerintem (bocsi az egyszerű fogalmazásért :wink: ) a ti generációtok sokkal hamarabb felnő, látom a 20 éves unokahugikon is, már most nők, én ennyi idősen keresgéltem a helyemet..szóval csak előre, bele a tavaszba-nyárba :lol: :lol: :lol:

angi de örülök, hogy jöttél! Danikád, szegénykém, én nem próbáltam meg Lujzinál mert nem kellett, de nagyon mondják a borostyánnyakláncot, karkötőt fogzási fájdalmakra..itt árulják, ill. van leírás:
http://www.borostyanbolt.hu/index.php?o ... &Itemid=28

hú, ez a kúra akkor nem egy leányálom, még jó, hogy a párod ott volt melletted...hogy vagy? jobb azért?

süti??

Kép
Kép
piciboris
 
 


Mia,
barátkozhatunk :D :D :D .

Avi,
tényleg raktam fel képet, de szerintem nem ide. Na mindegy, most azért szebb, csináltam jobb képeket :D !

Piciboris,
jól tudja Mia, a closti receptköteles. Ha már szedted és nem volt tőle bajod, nem lett cisztád, akkor szerintem nyugodtan szedhetnél.

Neked azt mondja a lányod, hogy csini vagy? Az tök jó :D . De várjál csak :D . Május 1-én készülünk a majálisra, anya csini-binin felöltözik, erre az aranyos, okos lánya mit mond??? -Hát anya ez a ruha gáz :shock: :D . A vezetésemre tegnap meg azt, hogy -Anya te béna vagy :shock: :D . Úgyhogy el vagyok halmozva bókokkal :D .

Teljesen igazad van az érettséggel kapcsolatban. Egyik ismerősöm 14 éves lányánál (8.osztály) ott alhat a barátja. Megengedik a szülők is, mert azt mondják így is, úgy is megcsinálják..... Én 14 évesen még Barbi babáztam.... :D

Angie,
jó hogy jöttél, gyere, ha időd engedi!

Babszi,
én is kíváncsi vagyok a sablonos dolgokra!
ranita1979
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
ranita1979
 
 


Kicsit sok lett, de nem tudta választani.
Nekünk 17 halacskánk van, eddig még csak 4 pusztult el, egyet meg mi sikeresen kinyírtunk :oops: .

Avi,
tegyél majd fel képet!!!
ranita1979
 
 


köszi lányok, igen, jobb a derekamnak, csak sokszor elfelejtem bevenni a gyógyszereket (nem vagyok szokva a minden napi szedéshez) , mint tegnap és azelőtt is, és most érzem is!

Nem véletlenül volt lázas Dani, már érzem, hogy KINT VAN AZ 1. FOGACSKA! :lol: :lol: :lol: :lol:
Olyan aranyos, picit érzem még csak, hogy érdes, ő folyton piszkálja! :lol:

Szép az akvárium, jól mutathat a lakásban!

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Ja, Boris, köszi a cikket, szerintem jó ötlet!
Szerintetek milyen helyeken árulnak ilyen borostyán nyakláncot?
Rendelni azért nem igazán szeretek, mert nem látom élőben.

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


angie, megkérdezem a másik topikomban, hogy Bp.-en hol lehet megvenni, mert sokan hamisítják, nem borostyán, hanem műgyanta! majd írok!!

rani, gyönyörűűűűűű!!

Kép
Kép
piciboris
 
 


Rani, ez nagyon jól néz ki! Nekem is volt mindenféle állatom, de halam még sosem,max a facebook-on :D. Hogy nyírtátok ki azt az egyet? tengerimalacunk is volt régebben, ő fogta magát, elment aludni, apám meg azt hitte, hogy meghalódott kicsit, kitette az udvarra, hogy majd eltemeti, de addigra nem volt ott...ezért van kutyánk, az nem olyan bonyolult állat (csak ismernétek az enyémet :D ) :D:D
-m-i-a-
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: