Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Én csak ritkán szoktam hozzászólni de gondoltam ezt az örömhirt megoszthatom veletek,akik hasonló cipőben jártok..15.-én volt az első inszeminációm,tegnap voltam vérvételen és azt mondta a doki,hogy terhes vagyok!!Ez annyira csodálatos!!Olyan kicsi volt rá az esély,hogy elsőre sikerül!!Most már csak abban bizok,hogy meg is marad..Mindenkinek hasonló sikereket kivánok!Sziasztok,Noémi
noémi73
 
 


Lányok!!
Muszáj megosztanom veletek ezt a hirt,bár ritkán szoktam irni de mingig figyelemmel kisérem a sorstársaimat..Szóval,15.-én volt az első inszeminációm,tegnap voltam vérvételen,ahol megállapitották,hogy TERHES VAGYOK!!Olyan nagyon szerettem volna és sikerült!!Főleg elsőre,amire kevés volt az esély.Most már csak abban bizom,hogy meg is marad..Tiszta szivemből kivánom nektek,hogy sikerüljön,hogy érezzétek azt a boldogságot,amit most én!Noémi
noémi73
 
 


Noémi!!!

Gratulalok, es nagyon sok boldogsagot, egeszseget, kitartast a babanak, es minden olyan jot kivanok, ami segit neked nemcsak a szulesig, hanem meg utana is Kép
Nem baj, ha kerdezek par dolgot? Nekem 22-en volt az elso inszemem, es iszonyuan izgulok, hogy mi lesz az eredmeny. Neked is ez a "2" het volt a legrosszabb? Ereztel valamit ezalatt a rovid idoszak alatt? Hol csinaltak az inszemet?
De joooo neked!!!!
Azt hiszem itt a tavasz - annyian bebabasodtak elso inszem alkalmaval, hogy ugy erzem van eselyem. Nekunk minden leletunk jo; parommal is, velem is rendben van latszolag minden. Eddig megsem jott ossze a baba. Talan majd most!

Annyira orulok neked!!!!!

B.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 

 
 

Babszi!
Hát,igen az inszem utáni 2 hét nagyon lassan telt,vánszorogtak a napok..Én a Kaáli Intézetbe járok.Éreztem e valamit?Nem igazán.Azt viszont elmondhatom,hogy végig optimistán álltam hozzá,nem engedtem meg magamnak,hogy arra gondoljak,hogy esetleg nem sikerül..Pozitiv hozzáállás!Nálunk ugyanez volt a szitu mint ahogy leirtad..Jó leletek,a páromnál is rendben volt minden,mégsem akart összejönni természetes úton..Szerintem sok esélyed van,a fő,hogy higgyj benne!!Noémi
noémi73
 
 


Babszi!
Nem tudom megkaptad e a válaszomat,igy leirom újra.A Kaáli Intézetbe járok.Hát,nekem nagyon lassan telt az inszem utáni 2 hét...De szerintem,ami nagyon fontos:pozitiv hozzáállás!Én nem engedtem meg magamnak,hogy rosszra gondoljak.Te is próbálj meg csak a jóra gondolni.Amúgy nálunk ugyanez volt mint nálatok,leletek jók,párom okés,mégsem jött össze "normálisan."Higgyj magadban!Noémi
noémi73
 
 


Noemi!

Koszi a biztatast. A masfel het alatt talan most jutottam el oda, hogy lazitottam egy kicsit. Nagyjabol vegigaludtam az ejszakat. Inkabb optimista vagyok, mint pesszimista - foleg, ha siker storykat olvasok itt Kép de egyaltalan nem tudom. Eddig mindig olyan hamar letelt a ciklus - "mar megint megjott". Most meg olyan lassan telik, mintha legalabb 2 honapja varnam. Csigalassu.
Neked hany tuszod ert be az inszemre?
Nekem csak egy. Ezen is izgulok - persze egy is eleg a sikerhez.
Neked nem volt menzi-szeru gorcsod? Apro, de hasonlo?
En a Szabolcs utcaba jarok.

B.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Noemi!

Koszonom a biztatast. Azt hiszem most ertem el arra a szintre, hogy kicsit nyugodtabb vagyok. Mult heten nagyon tul voltam porgetve - nagyon izgultam a siker miatt. Ejszakankent nem aludtam; ma viszont majdnem vegig tudtam aludni az ejszakat.
Azt szeretnem toled kerdezni, hogy neked mennyi tuszod ert meg az inszeminacioig? Nekem egy, es ezen is izgultam. Persze tudom, hogy az az egy is eleg kell, hogy legyen, de olvasok olyat is, hogy 3-4 erik olyankor. Gondolom en, hogy akkor nagyobb az esely a sikerre, de nem vagyok biztos benne.
En a Szabolcs utcaba jarok, es egyenlore nincs okom semmilyen panaszra; sot, az aszisztensnok annyira kedvesek, hogy csak dicserni tudom oket. Az egeszsegugybe csak ilyen "noverkek" kellenenek.
Egyik pillanatban nagyon optimista tudok lenni, masikban viszont gyotor a "kudarc" gondolata. Soxor arra gondolok konnyebb lesz, ha vegre megtudom az eredmenyt, de aztan az jut eszembe, hogy lehet kibirni a 9 honapot aggodas nelkul? Kép Olyan hosszu ido; es olyan nehezen terek vissza a regi kerekvagasba, pedig most legalabb olyan nyugodtnak kellene lennem.
Kerlek el ne tunj nekem a Netrol!!! Ezer + 1 kerdesem lesz meg hozzad!!!!
Volt neked ezalatt a 2 het alatt apro, a menzi-gorcshoz hasonlo erzesed?
Valaszodat nagyon nagyon koszonom!!!

B.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Bocsanat! Amikor a masodik uzenetet irtam meg neked, akkor kuldte el az elsot.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Babszi!
Bocs,ha néha nem válaszolok rögtön de szarakodik a Netem és néha elmegy.Szóval,nekem 4 vagy 5 tüszőm ért meg a gyógyszer hatására.Hát,nem nagyon volt görcsöm,azt hiszem.Viszont aggódni,azt nagyon tudok.Eddig jól birtam optimizmussal,innentől kezdve viszont bennem is ezer félelem van.Ahogy te is irtad,9 hónapot hogy lehet kibirni aggódás nélkül?Sehogy,ahogy magamat elnézem.24.-én megyek ultrahangra.Valójában addig amig nem látom saját szememmel,hogy tényleg sikerült,addig olyan hihetetlennek tűnik.A Szabolcs utcára én sem hallottam rosszat,a barátnőm ott szült.Neked is első inszem volt?Noémi
noémi73
 
 


Noémi!

Igen, elso inszemem volt. Elvileg 3 tuszom volt, de csak egy ert be idoben. Nekem ketszer is megcsinalta a doki az inszemet, mert elsore a tuszo nem repedt meg, de nagyon azon a hataron volt. Masnap ujra, mert akkor az Uh mutatta, hogy megrepedt. Szoval elvileg nagyon klassz volt az idozites, de azon is izgulok, hogy azt olvastam a neten, hogy nem minden tuszoben van erett petesejt, hanem van, ami csak nagyot "durran". A nyalkahartya is rendben volt, a parom pedig tokeletes volt a doki szerint. Szoval remenykedem, de nem tudom mindig a pozitiv gondolkodast produkalni sajnos.

B.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Már megint szórakozik a gépem.Most elment az előző üzim vajon..?Noémi
noémi73
 
 


Hány nap múlva derül ki nálad,hogy sikerült e?Noémi
noémi73
 
 


Szia!

Az a bizonyos 2 het szerdan telik le, de csutortokon fogok tesztelni, mert elfogy az utro-m, es ha kell meg azt "szedni", akkor penteken meg inteznem kell azt. Jovo heten sielni vagy setalni szeretnek menni Kép Ezen a hetvegen kellett volna elutazni, hogy valoban ki tudjak kapcsolodni Kép De sajna az nem jott ossze, viszont a jovo hetvege nekem 5 napos lesz, ugyhogy vagy nagyon boldog 5 nap lesz, vagy nagyon szomoru 5 nap. Igy vagy ugy, a sieles vagy a seta segiteni fog talan lenyugodni.
Ugye leszel meg a heten?
Tok jo lenne, ha nekem is sikerulne, mert akkor mindig lehetne eszmet cserelni kinek mit mondott a doki, vagy mit mutat az Uh, vagy ilyesmi. Kép Legalabbis szerintem.
Ha tudnad milyen irigy vagyok rad!!!

B.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Persze,hogy leszek!Időnként elmegy a Netem de amúgy mindennap rajta vagyok..Ejnye-bejnye,nem szép dolog az irigység..hehe.Tényleg jó lenne ha végig tudnánk egymással eszmecserét tartani!Nekem Duphastont kell szednem folyamatosan.Ez az utro is hormon gyógyszer?Noémi
noémi73
 
 


Noémi73, gratula! Kihez jársz, Murányi vagy Vajda doki?
Nóri meg én is ott kezdtünk, az asszisztensek tényleg szuperek. Dodo is oda járt, meg ha jól tudom, Anna is, akik régen jártak már ebben a topikban.
A kezelőorvosod is valamelyik a kettő fent említett közül?

Babszi, drukkolok csüt.-ig.

Kisegér 26+1
kisegér
 
 


Kisegér!
Nekem a Krizsa a dokim a Kaáliban.Neked sikerült már a "baba-program?"
noémi73
 
 


Kisegér!

Noémi a Kaaliba jar, es en jarok a Szabolcsba. Nekem Murányi a dokim. Tdusz rola vmit?
Nagyon koszi a drukkot, iszonyat izgulok. Az nekem csak a 29. nap, de az utro el fog fogyni pentekre, es ha kell meg a gyogyszer, muszaj lesz kiiratnom a dokival.
Miert mentetek mashoz? Ki volt a dokid?

B.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Igen, mire leírtam a hozzászólásomat, nekem is leesett, BOCSÁNAT a tévesztésért. Csak addigra ki is kapcsoltam a gépet...

Murányi engem is kezelt meg Nórit is, őszintén szólva kicsit feledékeny, szétszórt dokinak ismertük meg mindketten, de egyébként mindig segítőkész, rendes a betegivel, mindig rendelkezére áll. De én sokat nem is találkoztam-beszéltem vele, annyira sokat nem tudok róla mesélni.
Krizsához mentem, több okból: egyrészt amit írtam az előbb. Másrészt, el akartam jönni a Szabolcsból, mert túl vaskalaposnak éreztem azt a helyet, és még sok más miatt. Egy független és profi intézményt kerestem, és gondoltam, majd keresek közben más kórházat.
A Kaáliról eddig csak pozitív véleményeket hallottam, Krizsát pedig külön dicsérik. És nekem benne volt a pakliban a lombik is kezdetektől fogva, merthogy mindkettőnknél voltak problémák, így praktikusabb volt olyan orvost keresni, aki ezzel is foglalkozik. Ami még tetszett: mindennek megvan a tarifája, adnak számlát, nincs zsebpénzelés. Én folyton zavarban vagyok/voltam a dugi pénzek miatt, sosem tudom, elég-e, amit adok.
Utro: ha besétálsz, a nővérke is ad receptet.
kisegér
 
 


Joo reggelt!

Ezekben igazad van Kisegér! En is folyton zavarban vagyok, hogy mikor kell adnom penzt, es mennyit...Lehet Murányival is igazad van, de annyira nem ereztem a szetszortsagot rajta, hogy zavarjon. Persze, nem tud szemelyre szabott lenni, mert annyi betege van, de ebben is nagyon kedvesek a noverek, mert odasugjak a nevunket Kép Legalabb ennyit tudjon. Amit pedig tudnia kell, benne van egy mappaban.

Sajnos en ha akarok, ha nem, nem tudok a Kaaliba menni, mert hozzank eleg messze lenne, es nem tudnek dolgozni a sok Uh miatt.

Ha esetleg lombikra kerul a dolog, akkor viszont nem lesz mas valasztasom...

Igazad van az utro-val kapcs.ban is, de annyit kell tudnom, hogyha neg. a teszt, akkor is vegyem-e meg a gyogyszert (esetleg koran teszteltem), vagy akkor inkabb jojjon meg.

Azt hiszem, ha ebben a honapban megjon, akkor azt kifejezetten rosszul elnem meg... Kép

Az ejjel benathasodtam Kép

B.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Babszi, ha terhes vagy, akkor folytatnod kell az utrot, ha nem, akkor legközelebbre jó lesz. Amíg nem jön meg, úgyis szeded- vagy a tesztig.

A Kaáliban összesen 1-2 uh van ciklusonként. A 10. nap környékén megnézik, hogy állnak a tüszők, és aszerint mondják meg, mikor add be magadnak (!) a repesztő szurit. Utána legközelebb már csak terhesség esetén mész kontroll uh-ra, max. még az inszem napján megnézik, tényleg megrepedtek-e a tüszők. A ciklus kb. 3-8. napjáig megy a napi 1-2 closti, a 12-13. napon pedig tüszőrepesztő szuri.

(nekem a Szabolcsos tapasztalatok után hihetetlennek tűnt, hogy ilyen kevés ellenőrzéssel is lehet ciklust felépíteni).

Viszont csak 2 havonta van inszem, és 30e ft. De mindegy, úgysem mész most oda, ha jól értem.

Kisegér 26+2
kisegér
 
 


Druszám! Kép
Szívből gratulálok! Csodás pocakosodást kívánok nektek! Hip-hip hurrá! KépKépKépKépKépKépKépKépKép

Verona Kép még simán hányhatsz, ha nagyon vágysz rá, Kép én is a 8-9. héten kezdtem el Kép. ÉS még a 16-on is hánytam Kép. Mindjárt 8. hét? Szuper! Meglátod, a 12. hét után már úgy röpködnek a hetek, mint addig a napok! Kép

Kisegér Kép ÉRZEM!!!!! Már egy hete! Olyan hihetetlen! Nagyon apró mocorgások, sokáig azt hittem, hogy bélmozgás, úgyhogy már régebb óta érezhetem, de nem törődtem vele. Az afp-m is jó lett, holnap megyünk 18 hetes UH-ra! A pocim egyre nagyobb, szerencsére nagyon jól állok súllyal, eddig 2 kg. De elkezdtem most nagyon enni, folyton éhes vagyok, és kívánom az édességeket is, úgyhogy vissza kell magam fogni, mert csúnya vége lesz Kép. Fehérjét viszont még mindig alig eszem, remélem nem lesz baj belőle. Egyszerűen nem megy. Ritkán joghurt, de ez a max, hús naggyon ritkán.
Te hogy vagy? Illetve ti hogy vagytok? Milyen lett a cukorterhelésed most? Nem is emlékszem, hogy írtam-e, a 16. heti cukorterhelésem 5,0 lett, ez nagyon jó állítólag.
Aludni hogy bírsz? Én mostanában kezdek egyre kényelmetlenebbül aludni. El se bírom képzelni, hogy mi lesz később.

Megfáztam most egy kicsit, de szedek homeós bogyókat, meg infralámpázok. Kis hőemelkedésem is van, de remélem nemsokára elmúlik.

Norkáról van valami hír? Remélem jól vannak!

Mindenkinek sok-sok puszi és drukk hegyek!

Noémi és Dani baba
18+4
Vendég
 


Babszi Kép az inszem után kb. 1 héttel ágyazódik be a baba, illetve ekkora fejeződik be a beágyazódás folyamata. Úgyhogy érezhetsz ilyen görcsölés félét, de tesztelni tényleg csak 14 nappal az inszem után érdemes. Nekünk a 10. napon volt az inszem és a 28. napon lett halvány csíkom.
Drukkolok!
Vendég
 


Jaj, Noémi!

Pont arra a kerdesemre valaszoltal, amit most akartam feltenni nektek! Nem birtam ki, es teszteltem ma reggel egy negativat. A siras elkapott. Ma vagyok a 27. ciklusnapon, es az inszem a 15. es a 16.napon volt. Mondjatok, hogy meg tuuuul korai volt, es ez nem jelent semmi mast, csak turelmetlenseget!
Ma teljesen azt ereztem, hogy semmi, nem sikerult. Tegnap hoemelkedesem volt, es nagyon vacakul voltam. Ma mar jobb a dolog.
Olvastam Veronarol - o irto koran tesztelt, megis pozitiv lett.

B.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Babszi, azért ezt még érdemes lenne megismételni, nem telt el a 14 nap!

Noémi, ez nagyon klassz, hogy máris érzed a kisbabádat! Gratula az AFP-hez! Genetikai uh-n is voltál?
Én tartom a kapcsolatot Nórival, jól van, Bogi sokat mocorog. Láttam több képet is róla, gyönyörű kislány. Most Nórinál kicsit befeszült a pocak a frontok miatt, úgyhogy pihizik ezerrel. Remélem, nem haragszik meg, hogy ezeket leírtam.

Vera, holnap uh??? Várom a híreket!

Pirus, kijöttetek már a betegségekből?

Kisegér 26+3
kisegér
 
 


Babszi!
Nekem a 11. napon + lett, de volt nem egy lány, akinél azt láttam, hogy a 14. napon negatív lett, és csak 2-3 nap után pozitív. Azt hiszem a Kaálisok közül Almodo volt ilyen legutóbb.
De kérlek szépen, ha nem sikerült, akkor se keseredj el!!! Kitartás! Sírd ki magad, és utána tessék folytatni!
Tudom, hogy másra sem tudsz gondolni, és rettegsz, hogy talán soha nem sikerül, de hidd el, sokan voltunk így vele, aztán sorra történik meg a csoda mindannyiunkkal.
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


Koszonom!!!!

B.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Lányok!
A tanácsotokra volna szükségem!Este,ahogy feküdtem az ágyban és fordultam egyik oldalamról a másikra,belém nyilalt egy pillanatra a fájdalom.Nem tartott tovább 1 másodpercnél.Ugye ez nem jelent bajt?Tudom,hogy gyerekesen hangzik de ez aggaszt picit.Noémi
noémi73
 
 


Kisegér!
Mit jelent az irásod alatt:26+3?Noémi
noémi73
 
 


Noémi73, 26. betöltött hét+3 nap-itt tart a terhességem.

A fájdalomra semmit nem tudok mondani, ilyen szerintem bármikor, bárkivel előfordulhat, hogy itt-ott belenyilall.
kisegér
 
 


Babszi Kép nagyon-nagyon korán teszteltél. Várj még vele mindenképpen. És ha nem sikerülne mégse, azt majd akkor megbeszéljük! Csak pozitívan!!!!!!

Noémi, druszám Kép, a nyilallások normálisak, szúrnak, nyomnak meg minden. A méh csinál helyet magának és nyomhatja az idegeket, ezt érezheted. Szedjél B12 vitamint a folsav mellé, az állítólag segít. És pihenjél.

Kisegér Kép Örülök, hogy Nóriék is jól vannak! Ma voltunk genetikai UH-on, találtak a baba fejecskéjében egy 5x4 mm-es cisztát. A BPD-je még csak 45 mm, ez olyan nagyon nagynak tűnik! Állítólag fel fog szívódni a 30. hétig, nagyon remélem, hogy így lesz. Te hallottál már ilyenről? Szegény párom majdnem elsírta magát, egész délután nem lehetett hozzászólni, úgy idegeskedik. Holnap beszélek a dokimmal.
Alig írtál magatokról! Mesélj kicsit, olyan jó olvasgatni téged mindig!

Puszi
Noémi és Dani baba
18+5
Vendég
 


Druszám!Még semmilyen gyógyszert nem kaptam a Duphastonon kivűl,24.-én megyek a dokihoz ultrahangra,gondolom akkor fogja elmondani,hogy mit szedjek.Vettem egy "babanaplót" amiben le van irva hétről-hétre,hogy milyen változások mennek végbe bennem,hogy melyik héten mije fejlődik ki a babának.Nagyon jó!!Mindennap többször is olvasgatom,teljes izgatottságban vagyok de azért bennem van a félsz,hogy nehogy történjen valami.Noémi
noémi73
 
 


Noémi22, képzelem, hogy most nagyon aggódtok a kisbabátokért... Mit mondott a doki, mitől van neki ez a ciszta? Nekem úgy tűnik a leírásodból, hogy a doki megnyugtató volt veletek szemben, és ismer ilyen eseteket... Kinél voltatok? Mikor kell megismételni az uh-t? Menjetek el a Praxisba Győrfy dokihoz, az a tuti. 10 napon belül kb. kaptok időpontot, de lehet, hogy mivel problémával fordultok hozzájuk, és nem csak mozizni, előbb is fogadnak. 10e-t kér a vizsgálatért, és hihetetlenül alapos, emellett kiváló orvos. Hajdú Kriszta ugyanitt rendel, ő pedig nemzetközi hírű genetikus.

Nagyon-nagyon szorítok értetek.

Puszi
Kisegér 26+4
kisegér
 
 


Ja, rólam semmi hír... fárdékony és rosszkedvű vagyok a mostanság, de nincs különosebb oka. Baba mocorog, és már kezd kényelmetlenné, nehézzé válni, ha háton fekszem. Ez pedig persze bezavar a nyugodt alvásba, talán ez is a baj.

VERA???? mi volt uh-n?
kisegér
 
 


Kisegér Kép azt mondják, hogy fel szokott szívódni a ciszta. Én nagyon bízom benne. 3 hét múlva kell visszamenni kontroll UH-ra, a kórházba. Gondolom megnézik, hogy milyen irányba változik a ciszta. Sajnos tegnap rákerestem a neten hasonlóra, újszülőtteknél is diagnosztizálnak ilyet, ha nem szívódik fel (itt is általában felszívódik) és növekszik, az már fejlődési rendellenesség lehet, és okoz galibát. Sajnos nem tudunk mást tenni, csak várni. El fog múlni. El fog múlni.

Még tarts ki drága Kisegér Kép még legalább 10 hétig! Remélem jön hamar a tavasz és jobb kedvre derít majd téged! Szoptatós párnát próbáltad már alváshoz? Csodákat bír tenni. Szerezzetek be egyet.

Puszi
Noémi és Dani baba
18+6
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon megfaztam; szenvedek a nathaval, es minden mas lelki bajommal. Kép Ti hogy vagytok a dokitokkal? Siman hivjatok barmi van, vagy lelkiztek elotte fel napot, es csak utana szanjatok ra magatokat? Gondolhatjatok, en az utobbi vagyok. Mit mondjak, hogy mondjam, erdemes-e ezert zavarni, mikor hivjam.... szenvedek.
Eljott a 14. nap, es meg mindig semmi. Az optimizmus messze elkerul, a pesszimizmus teljes erovel nyakon ragadott.
Elfogy holnap az Utrogestan, es nemtom mennyi az a varakozasi ido, ami miatt meg folytassam, vagy itt es most vege - ha megjon, megjon, ha nem, nem... Nem baj, ha par nap kimarad az Utrogestannal?

Kép B.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Tegnap megtudtam, hogy a kolleganomnek, aki terhes "csak besikerult babaja" lesz.
Nekem az "agyon tervezett" sem sikerul. Kép

B.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Babszi!
Nem ma kell tesztelned?Noémi
noémi73
 
 


De igen
Meg mindig negativ Kép Kép Kép Kép Kép

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Babszi!!
Nagyon sajnálom!!Próbálkozpl még pár nap múlva egy másikkal?Mi a terved?Noémi
noémi73
 
 


Sziasztok!
Babszi! Tudom, hogy nehéz, és nem lehet vígasztalni, sírj egy nagyot, és próbálj tovább lépni. Neked tulajonképpen mi a betegséged? Próbálj meg nem összetörni! Találj valamilyen elfoglaltságot! Tanulás... munka... lakás... valamit. Kitartás!

Tegnap délután voltam UH-n, most sajnos egyedül, mert tegnap költöztünk, és apa nem tudott jönni. Szóval egészséges, 8 hetes terhesség, nagyon jó helyen tapadt meg, doktor bácsi elbocsátott a Kaáliból, úgy néz ki, a Szent Imrében keresek orvost. Dobogott a kis szíve, és kezd formája lenni... szóval minden rendben. Adimetet jövő héten állítom le. Még mindig nehezen hiszem.
Lányok! Lassan, de jön a tavasz! Jókedvet mindenkinek!
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


Verona!
Nem is tudom,hogy én már gratuláltam e neked..Akkor most megteszem,Nagy GRATULA!!Neked hányadik inszemre sikerült?Ki volt a dokid a Kaáliban?Nekem a Krizsa.Noémi
noémi73
 
 


Szisztok LányokKép
Kéne egy kis segítség-tapasztalatátadásKép
10 napja volt az alső inszemem... és kb 6-7 napja folyamatosan szúrogat, hogy az egyik, hol a másik oldalon, nem nagyon csak kicsit...ma már jobban, de még 7 nap kéne ahhoz hogy megjöjjön( remélem nem fog) de akkor mi ez a szúrás féleség? Nálatok voltak ilyen érzések az inszem után?
pbj12
 
 


Pbj12!Nekem 15.-én volt az inszemem,az utána következő két hétben én nem éreztem semmiféle szúrást.Viszont mióta megállapitották,hogy sikerült és terhes vagyok,azóta párszor éreztem apró szúrkálást.Be is vagyok ettől sz..va.Noémi
noémi73
 
 


Vera, de jó, nagyon örülök! Hát elindult... mikorra jósolták a születést? Hogy érzed magad? Hányinger, émelygés, hasfeszülés...?

Babszi, sajnálom. De már vége is ennek a ciklusnak, jöhet nemsokára a következő próbálkozás! Most nehogy nekikeseredj, ez a sikertelenség csak erre az inszemire igaz, nem kell rögtön azt hinni, hogy mind ilyen lesz! Ahány inszem, annyi esély. drukkolok nagyon.

Noémi, jó látni, hogy ilyen nehéz helyzetben is megőrizted a nyugalmadat és bízol! Szorítok nektek! Egyébként te vagy a második, aki a szopipárnát melegen ajánlja, hát most már tényleg elgondolkodom rajta...

Pbj, remélem, a szurkálás jót jelent... Kép

Egér 26+5
kisegér
 
 


Noémi73! Köszi a gratulát, első inszem volt Kovács Péternél. Tündéri egy ember!
Pbj12! Nekem mensis hasfájásom volt az inszem utáni 6. naptól a 4. terhességi hétig, aztán másképp fájt, de fájt kb. a 6. hétig. Eddig jó volt, most éppen szurkál. Szóval én nem tudom. Csak reménykedem, hogy ezek hozzátartoznak a terhességhez.
Kisegér! Október 19. a szülés időpontja, ami persze általában csak egy támpont. Semmi tünetem nincs. Se hányiger, se émelygés. Egyedül a tegnapi UH mutatta, hogy babám lesz. Néha el is feledkezem róla, és amikor eszembe jut... az nagyon jó érzés.
Ne legyél depis!!! Úgy irigyellek, hogy mocorog a pocakod.
Legyetek jók!
Vera
8+0

Kép
Kép
verona
 
 


az Inszem után ki kell-szoktak hagyni egy hónapot, vagy akár jöhet a következő rögtön?
pbj12
 
 


Pbj, Krizsa pl. törvény szerint jár el, és csak 2 havonta inszemel. (nyilván megvan az oka a törvény létezésének is) Az általánosabb viszont az, hogy 2-3 mehet zsinórban, aztán egy kis pihi.
Vera, október... mindjárt itt van, a nyarat kell majd átvészelni, az nem lesz könnyű, de a vénasszonyok nyara idején már meg is születik a babád. Az egész terhesség napfényben fog eltelni, hiszen már a tavasz is beköszönt lassan!
kisegér
 
 


Sziasztok!

A dokit felhivtam, azt mondta vasarnapig kell neznem a dolgokat. Ha vasarnap neg., akkor hagyjak el minden gyogyszert, es jojjon, aminek jonnie kell. Halvany remenysugarba kapaszkodok meg.
Azt hiszem a natha volt az, ami a legjobban letort. Meg nem sirom ki magam - raerek vasarnap. Vagy nagyon happyn megyek sielni, vagy a sieles segit majd nekem atveszelni a dolgokat. Na meg persze ti. Kép

Koszi mindent!

Babszi

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Kerdesetekre valaszolva: A parom es en kb. masfel eve kezdtunk el probalkozni baba-ugyben. Az elso 3 honapban csak remenykedtunk, hogy lesz valami, de nem lett. En olyan naivan lattam a vilagot, hogy el sem tudjatok kepzelni - azt hittem a parom egy kicsit jobban ramnez, es maris szulok neki egy kisbabat. Hat nem. Lehet kinevettek, de en csak masfel eve valasztottam nogyogyaszt is, mert addig soha semmi bajom nem volt, vagyis semmi olyan, amirol tudtam volna. A doki megvizsgalt, es kideritett egy p3-as cytologiat. Azt sem tudtam, mi fan terem, es mikor kimondtak a rakszures szot, es hogy a p3 bajt jelez, a ver meghult bennem. Az orvos pedig ahelyett, hogy elmagyarazta volna a dolgokat, kozolte, hogy tulreagalom az egeszet. Ismetlo vizsgalat lett belole, majd par honappal kesobb ujbol, de mindig p3 lett az eredmeny, hiaba volt ez ido alatt mindenfele kup-kura. Mindegy mar. A dokit otthagytam, miutan (o) ajanlott egy olyan orvos-kollegat, aki meddosegi kerdesekkel is foglalkozik. Az uj orvos teljesen rendben van - o vegezte el a p3-as eredmeny miatti mutetet is, es persze kozben a meddosegi vizsgalatra is vele "keszultem".
Ebben a honapban csinaltuk meg utolso lepeskent az atjarhatosagi vizsgalatot, ami kimutatta, hogy teljesen szepen atjarhato vagyok. Minden mas leletem rendben van; egyetlen lelettel voltunk elegedetlenek, az pedig a pajzsmirigy.
Kis kiteronek errol is irnek par sort, hatha erdekel titeket. A pajzsmirigyet az endokrinian vizsgaljak ki, es a legmagasabb ertek benne a 4 egesz lehet. Nekem 4,96 volt az eredmenyem, es amikor vegre idopontot kaptam egy doktornohoz, es vegre kivartam abban a tumultusban a soromat, 5 perc utan a dokino kozolte, hogy eletem vegeig gyogyszert kell szednem a leletem (egy darab vervetel)miatt. Teljesen ledobbentem, hogy meg 30 eves nem vagyok, de szedjek eletem vegeig gyogyszert, mire a dokino megsajnalt, es elkuldott megint vervetelre, hogy ismeteljek meg a vizsgaltot + ultrahangra. Ujabb hetek teltek el, mire visszajutottam hozza, hogy a leleteket megbeszeljuk, es tudjatok mi lett? persze, nem tudjatok, de nem is gondolnatok - semmi bajom nincs, csupan az elso vervetelkor gyulladasban voltak a nyirokmirigyeim. Mas semmi baj nincs, se gyogyszert nem kell szednem, se semmit. De ha akkor es ott azt mondom, hogy jo, beszedek mindent, hiszen az eletem es esetleg a gyerek is ezen mulik, akkor most bizony hormon gyogyszereket szednek.
Szoval minden mas leletem keszen van, minden rendben van. Parommal szinten minden rendben. Kerdem en, akkor hol a baj? Erik a tuszo, meg is reped, egyutt is vagyunk, akkor hol a baj?
Turelmetlen vagyok, de meg nem tudom mitol nem indul be a szervezetem egy terhessegre, ha egyszer szervi bajt nem mutattak ki a vizsgalatok.
Bocsi, ha hosszu voltam.

B.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Babszi, a történeted nem egyedülálló, ne keseredj el!!!
Először is, szerintem a legtöbb lánynak nincs állandó nőgyógyásza. A fogigátlót és a gombás fertőzést elintézi az SZTK-s orvos is.
A másik: ki a fene gondol arra, hogy nem fog azonnal sikerülni a baba, ha egyszer semmilyen látható probléma nem merül fel...? Ehhez idő kell.
A p3-as leleted+műtét miatt mikor lesz újabb kontroll?
Pajzsmirigy: Megsúgom, ezzel sem vagy egyedül, többnyire a dokiknál nyomulni kell az ilyen-olyan vizsgálatokért, kontrollért, stb, a saját egészségünkért és érdekeinkért itt is harcolni kell.

És gyakori az "ismeretlen eredetű" a gyermektelenség is. (Valójában itt a vizsgálatok alapossága a kérdés, pl. immunológiai és genetikai-, plusz alapos szervi vizsgálattal általában megtalálják az okokat.
Néhány pl.: 1. Madaran, aki korábban írogatott ide. Mindene rendben volt, férjénél is, mégis évekig vártak a babára, inszem, lombik is volt.
Aztán alaposan kivizsgálták- szervileg is-, és neki pl. ún. "nyálkahártya egyenetlenség" okozta a meddőséget. KApott rá gyógyszert, és most terhes. De ez első körben nem derülhetett ki, mert csak az alap vizsgálatokon ment addig keresztül.
2. Nóri: szervi problémák voltak, egy több órás műtéttel segítettek rajta. (más kérdés, hogy közben már idegileg is kimerült, és amikor ez is rendbe jött-kb. egy időben a pocakjával-, azonnal terhes is lett.

Hallottam immunológiai eredetű meddőségről is- pl. lappangó lisztérzékenység- ezt is egy alaposabb kivizsgálás után tudják kideríteni. Volt, aki emiatt 8 évig (!) várt gyerekre, és egy egyszerű diéta, fél év után meghozta a sikert.

De hogy ne keserítsen el a sok hosszú történet: pont itt van Vera esete: ő is várt-várt, aztán megkapta a megfelelő bogyót, változtatott az étrendjén, kapott hormon kezelést, és most ott ül a baba a hasában az első inszemi után...

Kisegér 26+6

Ui.: Egyébként mindannyian a Kaáliban jutottunk el idáig, mert ott kiírják a megfelelő, célra vezető vizsgálatokat.
kisegér
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: