Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt lányok,

Lolo, hát akkor fel a fejjel. Ilyen korán még ha nem elég koncentrált a vizelet akkor nehezen mutat valamit is. A hőd még fent, szóval minden ok megvan a reményre :) Szombaton talán együtt hozzuk a csikokat (legalább 4-et remélem :D)

Babyfever, igen szerintem ez lesz az az ösztrogén-leesés ami jó dolog - nem feltétlenül van köze a terhességhez ezt irják viszont sok olyat is olvasok hogy alapból nem igen tapasztalták amikor babások lettek akkor viszont igen. Szóval egy kis reményt ad :)

Nekem is jönnek mennek ilyen menzesz szerű görcsöcskék de egyelőre minden szép tiszta és fehér odalent. Maradjon is így..
Többiek hogy vagytok?
Legolina akkor holnap jön a vérképes teszt??

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Nem adom fel, 2 domináns tüszöm volt, szinte pont repedéskor voltunk együtt, számításaim szerint. Csak sikerült már az egyik. Nem görcsölgetek, ami jó. Amíg nincs vér, van remény.

Drukkolok mindenkinek!!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


@littlebiscuit:


igen, holnap vérvétel, de nagyon izgulok, reggel a zuhanyzásnál volt kis pirosas váladék (gondolom ha nem zuhanyzás közben látom akkor barnázás lett volna ha magától kiér a szabadba  ). De nagyon mit nem tudok tenni, progeszteron így is megy, itthonról dolgozom (nem fekszem, de nem is pörgök), várok.... Na meg izgulok. 
Kis nyilallgatások vannak, helyi és pontszerű, illetve ma reggel furán undorodtam mindentől a konyhában, és ólmos fáradtság jött rám.
Jó lenne már valami biztosat tudni, széna vagy szalma, mert így csak minden jelbe a terhességet magyarázom bele...

lolo8280 neked is esélyes az ikerterhesség? Erről is lemaradtam valahogy, úgy kéne visszaolvasnom, hogy jegyzeteket is készítek közben mindenkiről 
Amúgy is szita az agyam...
legolina
 
 

 
 

Sziasztok Csajok,
Lolo: szurkolok amíg nincs mensi van remény :)
Nekünk elég "gázos" esténként volt, tegnaptól van elvileg a termékeny időszak, nyák nulla még. (szerencsére) Na mondom este tegyünk vmit az ügy érdekében, elcsábítom uramat. Szabadnapos, kipihent szuper (gondoltam) persze fél 10kor ért haza mert haverokkal dartsozott. Én full fáradt voltam már, de azért ehhez volt kedvem. Uramnak nem sok volt, mert egy idő után inkább mondtam, h ne erőltessük inkább most. Ma reggel le is írtam neki, ezzel kapcsolatban a véleményemet. Tudtam, hogy valami baja van. Mondta, hogy neki így nem megy, hogy előre "megbeszélt" napon. Jobban szereti ha spontán és nem "nyomás" hatására, mert úgy nem megy neki. Mondtam, h mindenhez két ember kell. Főleg h én reggeltől estig Pesten vagyok, ő meg 3 műszakozik. Ha Ő nem akarja a babaprojektet akkor inkább hagyjuk és visszaállok a gyógyszerre, mert így nincs értelme főleg h ez már a 4. hónapunk. Bocsi csajok, h így kiborultam, jó valakinek elmondani a bajokat :)

Lilypie First Birthday tickers
kiscsillag201
Dunaújváros
 
 


@kiscsillag201:
Ne add fel. A gyógyszert ne kezdd el újra szedni. Nem egyszerű én tudom. Nekünk ez a 40 ciklus, s volt már bennem is hogy feladom. De nem szabad!!!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


@legolina:
Igen benne van nagy eséllyel, de én nem is bánnám!! Csak már jönne vagy jönnének!!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


@kiscsillag201: jobb, ha nem is tudnak a termékeny időszakról. Sajnos előfordul, hogy bár babát nagyon szeretnének, mégis nehezen viselik a programozott együttléteket. Így, habár rajtunk egyébként is nagyobb a nyomás ezen a téren - mert mégiscsak mi figyelgetjük a tüneteket számolgatunk, stb. - rajtunk a felelősség, hogy minél spontánabbnak tűnjön 1-1 akció, még akkor is, ha mi már egy hete tudjuk, hogy aznap eksön lesz. :)
Ne add fel, előfordulnak ilyen mélypontok, de biztos, hogy megbeszélitek és túl lesztek rajta!

babyfever2016
 
 


Kiscsillag átérzem. Velünk ez már 2x megtörtént... Az elsőnél bőgtem párom kiakadt nagy jelenet volt. De tényleg kockéztattuk a hónap 'elszalasztását' igy nem tudtam szó nélkül hagyni.. A második hónapban már megértőbb volt. De vedd ugy hogy a pasik tényleg ilyenek - odzkodnak ettől a szex=gyerekcsinálás dologtól... De nem azért mert nem akarják hanem szerintem az van ilyenkor bennük hogy megváltozik a szex és ettől a 'na most kell' elveszti varázsát, spontanelitását.. Nyugi teljesen normális ami történik :)

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


És hiába nem jellemző ránk hogy gond lenne a 'házasélettel' természetesen a peteérésnél kell lebetegedni / hulla fáradtnak lenni és a többi.. olyan jellemző :D

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@littlebiscuit: Ez annyira igaz :) Ugye naptár keddre rakta a peteérést. Gondoltam, akkor hétfőn már csábítás. Párom talpon maradni alig bírt, olyan rosszul volt. Ez megint olyan Murphy :)


@kiscsillag201: Sajnos ez így van, minden férfiban benne van ez. De ne aggódj! Peteérésről egy szót se, csak jól időzített spontán csábítások :) Szóval fel a fejjel.




marmotka
 
 


Ne keseredj el kiscsillag!
Nálunk is mondta a férjem,hogy neki inkább ne is mondjam.Ha rossz hangulatában van és mondom akkor ő is képes kiakadni.Ugyhogy mostanaban nem mondom,sőt nincs is valami nagy csábítás inkább finoman csok,simi ilyenek és semmit nem vesz észre!Borzasztó dühítő hogy tuti hogy a jó időben van valami nyűgjük állandóan!Mostanában hogy nem szólok róla egy szót se kezdett érdeklődő lenni!

Lilypie First Birthday tickers
krystin
Budapest XXI. kerület
 
 


Hú csajok, kitartás! Nekem az időzített együttlét a halálom, a férjem persze minden alkalomnak örül :) De most volt olyan, hogy hazarohant munkából, betettünk egy filmet a gyereknek, bezárkóztunk a hálóba és nevetve kb 5 perc alatt "letudtuk" - érdekes élmény volt, nem tudom, ő mennyire élvezte, gondolom jobban mint én, de legalább nevettünk közben 
Kitartás!!!
legolina
 
 


legolina az ilyen alkalmak is jók! Nekünk is ilyen volt az egyik most (nekünk amiatt hogy párom nem volt a helyzet magaslatán) ami ha sikerült, talán épp a sikeres összebujás volt. Azt hiszem irtam is itt, mondtam a páromnak 'ennyi??' ő erre: csend legyen :D :D

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Csajok ilyen nekünk is szokott lenni :D közölte, hogy spontán jobban szereti, viszont tudja, h mikor van kb az az időszak. Nyák már semmi ami fura szerintem, múlt hónapban ilyenkor már bőven volt. Lehet a tea miatt?

Lilypie First Birthday tickers
kiscsillag201
Dunaújváros
 
 


Kiscsillag no para a nyák miatt. Talán jobban ki sikerült mosakodni vagy egyes hónapokban kicsit kevesebb van. De szerintem nincs feltétlen összefüggésben a termékenységgel a mennyisége. Én a pozitiv tesztes hónapban épp semmit se tapasztaltam. Ebben a hónapban is keveset. Illetve megtévesztő is lehet mert a kiskatonák is olyanok mint a termékeny nyák és ha előtte napokban volt akció össze lehet téveszteni.
Egy dolgot viszont megfigyeltem. A termékeny napokban sokkal inkább bent marad a sereg :D Tegnap voltunk együtt és minden rögtön ahogy be ugy ki. Amikor meg peteérés van másnap valamicske távozik de alig valami..

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Littlebiscuit, várom a szombatot! :D
babyfever2016
 
 


Sziasztok! Új vagyok itt, próbáltam végigolvasni a fórumot, de annyi az infó, hogy képtelen vagyok feldolgozni. Gratulálok a babásoknak! Mi párommal 2 hete próbálkozunk csak. Fogamzásgátlót szedtem évekig (volt egy egy éves szünet, akkor 28-30 napos ciklusaim voltak). Vettem ovulációs tesztet, már pár napja negatív, elvileg péntek-szombat körül kellene pozitívnak lenni.

Azt mondta az orvosom, hogy nyugodtan próbálkozhatunk azonnal, nem kell várni 3 hónapot. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? December 26-án kellene jönnie a következő menstruációmnak de örülnénk neki, ha nem jönne. Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra!

Köszönöm előre is a válaszokat! 


Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


@littlebiscuit:
Majd 18 évesen elmondjuk nekik, hogy készültek :-D
legolina
 
 


@molyocska: üdv a csapatban!
Nekem tapasztalatom nincs, csak hallottam hogy ilyenkor lehet hogy még nagyobb is az esély. Hajrá!

Csajok, most meg a bal oldalon nyilall, és bazifáradtnak érzem magam, pedig egész nap 5 percre tettem ki a lábam. A reggeli nem esett jól, fura íze volt, pedig máskor is szoktam ugyanilyet enni
:-)
A vacsora is először finom volt, de a felénél már azt éreztem, nem megy le és van valami mellékíze, de a többiek szerint nem volt vele semmi különös...
A barnázásból nem lett vérzés, pont ma 2 hete volt peteérésem.
Lehet mégiscsak csinálok reggel egy pisitesztet, annak azonnal van eredménye, a vérvételnek csak péntek délután...
Ja, és a melleim is elkezdtek nyilallni.

Jajj, teljen már az idő!! :-D
legolina
 
 


@legolina: Igen én is azt hallottam, hogy ilyenkor nagyobb az esély, de ez az ovulációs teszt stresszel :) Hétfőn halvány két csíkos volt, ami tudom, hogy negatív. Az volt a 10. ciklusnapom. Azóta semmi, reménykedek a hétvégében. Beálltam én is a sereg végére december 26-al.

Pár napja olvaslak titeket, és már engem is komolyan érdekel kivel mi van. Szurkolok neked! Sok új infót olvastam tőletek, pl a nyák meg a méhnyak vizsgálata eszembe nem jutott volna, soha nem hallottam erről ezelőtt. 


Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


Molyocska: Üdv köztünk, mi akkor egyszerre izgulhatunk :)
Legolina, Lolo: Várjuk a híreket.
Littlebiscuit: már csak 2,5 nap szombat reggelig :D

Lilypie First Birthday tickers
kiscsillag201
Dunaújváros
 
 


Molyocska üdv itt!!
Szerencsére még mindig nincs vérzés, ami jó!! Szombatig próbálom eltolni a tesztet, remélem semmi piros nem jön addig közbe!!
Ma azért volt para, volt hogy azt hittem, most törik apróra a reményem, de szerencsére vak lárma. Csak nyák volt. Nem tudom, ez még belefér ugye?
Régen olyan egyszerű volt, nem figyeltem semmi ilyet, most meg mindenben jelet keresek.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


Megkérdezhetem ki milyen ovu tesztet használ? Én a fertinetről rendeltem extra érzékenységűt. November 28 volt a ciklusom első napja, ebből kiindulva pénteken kellene a peteérésnek lennie. Extra érzékenységű a teszt. Kellene már valamit mutatnia a napokban? Hétfőn kezdtem, 5 óra körül szoktam tesztelni, 2 után már nem megyek pisilni, és nem is iszom.

Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


Molyocska, hány napos a ciklusod átlagosan? Nekem az ovu teszten rajta van, hogy mikor kell kezdeni. Ha megmondod megnézem!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


Molyocska, hány napos a ciklusod átlagosan? Nekem az ovu teszten rajta van, hogy mikor kell kezdeni. Ha megmondod megnézem!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


Eddig gyógyszert szedtem és pontosan 28 napos volt. Előtte 28-30 nap körül. Köszönöm szépen! Izgulok, hogy mi van akkor ha végig negatívat fog mutatni.

Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


Molyocska: Én is szombat este óta tesztelek 5 körül, halványan van 2. csík, vasárnapra írja a naptár az ovut én is 15ös érzékenységűt rendeltem :D
Lolo: megnézed nekem légyszi? 28 napos a ciklusom. Köszi :)

Lilypie First Birthday tickers
kiscsillag201
Dunaújváros
 
 


Nekem hétfőn volt halvány második csík a tizedik ciklusnapon. Azóta semmi. Péntek lesz a 14. napom, kicsit aggódom. :(

Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


Hello Molyocska üdv itt. Jo esélyekkel indulsz. Egy kolleganöm epp most lett babàs, rögtön tabletta elhagyasa utàn ;-) talan Karacsonyra neked is jön, ajàndékként :)
Legolina izgiiii irj holnap reggel ha teszteltél!!
Nàlam mintha feszülne a cicim
:roll: semmi barnàzàs ami több mint fantasztikus. Mar tenyleg nincs sok hátra..

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@molyocska:
Szia!
Én 5,5 évig szedtem fogamzásgátlót. Januárban hagytam abba. Dokim azt mondta nem kell szünet, de mi egyéb okokból fél évig védekeztünk. Utàna az első éles ciklusban sikerült, de sajnos nem fejlődött rendesen így vetélés lett a vége. Most van újra az első aktív ciklusunk. Hát meglátjuk.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Szia Molyocska!
Ha negatív se történik semmi,jó tisztában lenni az embernek a ciklusával,egyből látja ha gond van.
Meg érzékeny a teszt sok dologra.
Csajok eléggé elvették a kedvem a dolgoktól,jövőhét lenne pont az ovus hét,erre átraknak délelöttből éjszakára,úgyhogy ahogy a férjem hazaér én indulok dolgozni 
Azért mondtam neki iparkodjon majd haza,ha úgy lesz mondta hogy szoljak és siet haza.
Csak pont örültem hogy ilyen jól fog kijönni a lépés erre bveleköpnek a levesembe 
Legolina várjuk a fejleményeket!

Lilypie First Birthday tickers
krystin
Budapest XXI. kerület
 
 


Jó reggelt! Nem bírtam ki, teszteltem, negatív. :-(
Viszont menzesznek semmi jele...
legolina
 
 


Molyocska, üdv itt!
Legolina, sajnálom a negatìvat! De amìg nincs mensi, addig van remény. Te mész majd vérvételre, ugye? Holnap?
Krystin, azért remélem össze tudjátok hozni. Biztos nem lehet ìgy egyszerű, ilyen munkabeosztással.
Én nem tudom hogy most mi van. A tegnapi ovuteszt is ugyanolyan halvány. Bár nagyon későn, 11-kor tudtam csak csinálni. Mik a tapasztalatok? Mi a legjobb időpont? És ha halvány második csìk van, az mit jelent? Valami azért van?
marmotka
 
 


Legolina!
Semmi gond. Nekem van egy teóriám mi lehet. Talán lassú volt a beágyazódás folyamat ezt igazolhatja a rózsaszin folt tegnap és ez Lolo, neked is talán egy ötlet (mindketten irtatok rózsaszin foltról - és anno Szandra is erről számolt be.. Az általában 7-10 nap körül van nektek a 13. volt és ezért a test is csak pár nappal később lesz pozitiv.. Talán ez lehet azaz reméljük :)

Krystin,
Sajnálom. El se tudom képzelni milyen lehet turnusokban dolgozni sose csináltam, és ráadásul hogy teéjesen átszabja az életed, a terveket. Nem maradt szabid még az évre? Ha igen, én beinvesztálnám.. Vagy a párod egyik délután azt mondja a munkahelyén hogy iszonyat fejfájás gyötöri.. Én sem vagyok munkából lógós típus de a jó ügy most megkivánja :D

Marmotka, nem vagyok ovu teszt szakértő ebben nem tudok segiteni. Azt látom viszont másoknál hogy 2 napig halvány aztán valamivel erősebb.. Ird be a google-be hogy 'ovulation test' lehet találsz jó pédákat kinek hogy néznek ki..

Ahj nekem egyre több a menstruációs görcs. Persze nincs pánik mert jót is jelenthet. Barnázás még mindig semmi szóval egyelőre jó a helyzet.. :)
Szép napot lányok!

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Amìgy se egyszerű,hogy állandóan sakkozni kell az idővel,de ha még be is kavarnak...
Ez van.Nem engednek el szabira,azért is tesznek át éjszakába,mert ott kevesen vannak.De azért csak megoldjuk valahogy ;-) Drukkolok csajok!

Lilypie First Birthday tickers
krystin
Budapest XXI. kerület
 
 



Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


Sziasztok, lefényképeztem, Így mindenki megtudja nézni!! Ha nem latszik írjatok! Egyébként 28 napos ciklus esetén a 11 napon kell elkezdeni.
Sajnos mára leesett ha hőm, így én nem hiszem a hogy lesz második csíkocska.
Most azon agyalok, mikor kellene majd ebben a hónapban tüszőrepesztőt majd kapnom, mert szinte biztos hogy dolgozni fogok. Na majd megoldjuk!!
Csajok drukkolok, várom a híreket!! Jah s még nem jött meg, így még remény van, csak nem túl sok nekem.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


@lolo8280:


Nekünk most úgy jött össze a baba, hogy 14. napra írta a naptár az ovut de a doki szerint 9-12 nap között sikerült. szerintem az a megoldáa ha végig szexelitek a hónapot :)

szandra0408
 
 


@littlebiscuit:


valóban nálam is volt 1 csepp vér ovu után 4 nappal :) de csak egycsepp :) aztán most már akkora a csepp hogy az idegeim már tropák és kivagyok :D

szandra0408
 
 


@szandra0408:
Persze, sok mindentől függ. Ez csak egy támpont! Sajnos nekem a neten rendelt ovu tesztet nem fogadják el, csak ezt a fajtát, kazettásat. De ilyen szempontból mi mások vagyunk. Az elmúlt 40 ciklus alatt hidd el sok mindent kipróbáltunk, minden nap, más naponta, három naponta, reggelente, esténként, stb..

Előző ciklusban 1 domináns 4 másodlagos tüszőm volt, most 2 domináns s már nem emlékszem mennyi másodlagos, s ez sem garancia.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


Valóban nincs garancia viszont 2 domináns tüsző dupla esély :) drukkolok :)

szandra0408
 
 


Jó reggelt csajok,
Lolo: mennyire esett vissza a hőd?
Littlebiscuit: Kitartás, lehet jó jel is.
Nekem most fél 9 óta úgy szúr a jobb petefészkemnél, pedig csak vasárnapra írja a naptár az ovut, meg a hőm is csak 36,2 volt. Tegnap este azért volt spontán összebújás :D

Lilypie First Birthday tickers
kiscsillag201
Dunaújváros
 
 


@kiscsillag201:
Sajnos 37.0 ról 36.6 ra, így szerintem ez a nem várt megjövetelére utal, sajnos.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


Lolo: azért ez is még az alaphő felett van. Mikor kellett volna megjönnie?

Lilypie First Birthday tickers
kiscsillag201
Dunaújváros
 
 


@kiscsillag201:
Elvileg tegnap, most várok. Majd meglátjuk!
Csinálsz ma egy ovu tesztet? Szerintem érdemes lenne!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


Tegnap csináltam, volt 2. csík halványan, ma csak később tudok 8 körül akkor érek haza.
Többiek?

Lilypie First Birthday tickers
kiscsillag201
Dunaújváros
 
 


Sziasztok, voltam vérvételen, meg elcsíptem a dokit is. Azt mondja, a peteérős múltkori UH alapján nem kéne most a bal oldalon nyilallgatni. A vérzés szerinte nem ideális de normális, előfordul. A múlt héten mért progeszteronom jó, azon nem kell emelni.
Kérdezte, nem érzem-e terhesnek magam, mondtam hogy nem igazán, talán tegnap kicsit udorodtam a kajáktól, de ennyi. Nem firtatta tovább. Holnap délután ír sms-t és megírja azt is, hogy akkor mikor kell mennem hozzá legközelebb.

A reggeli 1 csepp óta nem jött semmi, egy barátnőmmel reggeliztem és ő is mesélte, hogy vérezgetett ő is, a tesója szabályosan vérzett a terhessége alatt, meg ugye én is vérezgettem kicsit az első terhességem alatt is a fiammal. Szóval most próbálok ezekbe kaapszkodni.
Reggeli közben 2x is kicsit hányingerem volt, de ezt is lehet hoyg csak bebeszélem magamnak.
Na végülis mindegy, holnap délutánig kell csak kibírni :D

legolina
 
 


@lolo8280: Lolo, szorítok nagyon!! 

legolina
 
 


Ne tartsatok őrültnek, de újra megmértem a hőm, tudom ez nem a reggeli, de újra 37,1. Szerintetek ez mitől lehet? Biztos hogy nem bujkál bennem semmi.
Az utolsó szalmaszálba is belekapaszkodom amíg nincs vérzés!!!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


Sziasztok!
Lolo ez a hő dolog szerintem annyira kiszámíthatatlan és ezt úgy mondom, hogy most már két hónapja hőmérőzöm minden nap, látom, hogy mennyi minden befolyásolja, és hogy elég nehéz támaszkodni rá. Az a biztos, hogy amíg menzi nincs, addig bízni lehet. Vigyor
Legolina, Littlebiscuit, már csütörtök van, jöhetnek azok a jó hírek, ránk fér! :)

Én olyan sehogy vagyok, nem is érzek különösebben semmit, illetve a hőm is, alapérték felett van minden ébredésnél, de nem is túl magasan. Még egy hét a nem vártig.
babyfever2016
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?