Új privát üzeneted érkezett!

némettanulást élvezem és nem élezem :lol:
holka
 
 


Sziasztok!
Élek még, bár per pillant úgy érzem, állva is el tudnék aludni... :lol: Kemény dió ez a kétgyerekes lét, legalábbis, amíg nem szokunk ösze. Ráadásul most halmozottan jönnek a gondok, először Anna betegedett le, így éjszaka hozzá isjárkálni kellett, aztán jöttem én, most Apa is. Beni állja a sarat, remélem így is marad. Kifelé jövünk a betegségből, de így Anna extra nyűgös, pluszban rájön a dackorszak és az, hogy mégis csak kevesebbet tudunk vele foglalkozni. Na és nappal is alig alszik, részben, mert köhög, másrészt pedig a fenti lakó Bécike a folyamatos dübörgésével gondoskodik arról, hogy ne tudjunk pihenni.... :?

Harmadik gyerkőcöt mi is szeretnénk, de MAJD :) 4 évet minden éppen kivárunk, nekem is össze kell magam szedni, anyagilag is meg kellen erősödnünk...

Mindjárt keresek képet csimotáimról :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1232877733.2049.jpg[/img]

[/img] Kép

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1232877759.5441.jpg[/img]

[/img] Kép

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

 
 

Mágnes: GYerekek csudaszépek! Sokszor tegyél majd fel képet! :wink:

Holka: Hajrá nyelvtanulás! :wink: Nyelvvizsgázni is akarsz?

Eddig csak ételallergia vizsgálaton voltam, ma reggel meg laborban, holnap lesz eredmény. Amúgy amióta csak zöldséget és almát eszek,-lekopogom- nem jöttek elő a kiütések. És rájöttem, hogy csütörtök este bevettem egy Algopyrint... :? szerintem arra is allergiás lettem, és attól dagadt fel a fejem! SZerinted?
Vendég
 


Éjszakai művünk!

Tudtátok, milyen hegyeseket tudnak ezek a pici babák kakilni? Éjfélkor szopi előtt tisztába tettem, volt egy kis kaki, éppen törlöm a fenekét, amikor nagy ívben jött a következő adag. Nem nagyon sikerült elugranom előle. Pizsamanadrágom, és a padló is olyan lett. Szóval gyerek át páromnak, én pedig irány takarítani.

És nehogy már tanuljak, éjjel kettőkor is tisztába teszem. Persze nem a pelenkázón, hanem hülye fejemmel a kiságyban. Eljátszotta ugyan ezt a dolgot, csak így az ágyneműje lett csupa kakis. Szóval éjszakai szórakozásom: ágyhúzás.

Mágnes nagyon édesek együtt a gyerkőcök.

Bejci, jól kifogtad ezt az egész mizériát. Azért próbálj meg nem idegeskedni.

Teregetnem kellene, csak gyermekem nem hagyja.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan írok, mert SEGÍTSÉG kellene.
Szoptatás után kb negyed órával elkezd iszonyatosan fájni a mellem. Nem a bimbó körül, hanem az egész. Nyilal, szúr, fáj. Mi lehet ez? És ráadásul szerintem tényleg apad a tejem így abban is kellene tanács hogy miolyen tápszert vegyek, mert a Hipptől szerintem szorulása lett Fanninak. Már amennyire nekik lehet, szóval nagyon erőlködik és sír.

Mágnes
nagyon szép a Beni baba.

Erika
Kaki ügyben nálunk ilyen még nem volt. Ritkán kakil szegénykém. Bár olyan már volt, hogy éppen készültem levenni róla és a pelenkázón várhattam még vagy 5 percet mire végzett és közben fogtam a pelenkát alatta.

Kép
Kép
nati80
 
 


Bejci
nagyon sajnálom ezt a francos allergiát. Nekem is volt ilyen időszakom mikor hetente egyre erősebben kijött a csalánkiütésem. Már arra gondoltam a cukorra vagyok allergiás. De egyszer csak elmúlt és azóta megint csak ritkán jön ki.

Erika
Jó, hogy ilyen gyorsan mennek le a kilók, de szopi alatt nekem is megtorpant, pedig nem eszek nagyon sokat. Inni viszont sokat ioszom.
Jó hogy van tejed. Nekem a bal még mindig nem indult be sajna.
Lehet már nem emlékszel, de én is írtam, hogy nagyon hiányzik a pocakom és furcsán érzem magam nélküle. tegnap páromnak is mondtam, hogy sokkal jobban éreztem magam pocakosan (csinosabbnak is) mint most.

Ja azt nem is írtam, hogy kifejezetten fáj a szoptatás is. Annyira ki van sebesedve a mellbimbóm és persze Fanni gyakran van, hogy 2 óránként enne, így gyógyulni sem tud. Párom azt mondja ne érezzek lelkiismeretfurdalást, hogy kap tápszert is, mert nem jó ha ennyire gyötröm magam. Szerintetek? Nem fog jobban apadni a tejem, ha bizonyos evéseket kihagyunk és pótlom? tegnap azt is próbáltam, hogy előre lefejtem és azt attam oda, de sajna kevésnek bizonyult így szintén pótolni kellett.

Na megyek mert lemerül a laptop.
Csodaszépek a gyerkőcök tényleg!
Puszi mindenkinek.

Kép
Kép
nati80
 
 


Nati, szerintem inkább a dokinőt kérdezd, hogy melyik tápit használjátok. Mi a Beba HA start aktivot kapjuk. NEm jó ha magadtól csak úgy adsz neki.
Eleinte mi is pótoltuk a tej mellé. Aztán volt, hogy csak azt kapott.
Most meg már csak az van. Én is gyötörtem magam mindenfélével, hogy több tejem legyen, de nem volt jó mert Lili csak ordított.....
Szóval most már elfogadom, hogy ez van. Igy is lehetek jó anya!!!!
A mellfájás meg szerintem nem jó jel. Jó lenne ha pihentetnéd és borogatnád langyos vizzel.
Nem probáltad még a mellbimbó védő krémet??

Mágnes, nagyon édesek a gyerkőceid.

Ercsi, ilyen kakilása Lilinek sem volt.....és ilyen sok sem
:roll: :roll: de olyan amilyet Nati ir igen.
Amit küldtem krém tényleg nagyon jó, használd.

Holka, hajrá a tanulással. Én elkezdtem a TB tanfolyamot, mert arról még nincs papirom....
Köszi én is megtudnám zabálni Lilit.....

Bejci, remélem minden kiderül majd. Az egyik ismerősömnek az Algopiryntől volt ilyen tűnete.
:roll: :roll:


Mi holnap megyünk oltásra, amilyen szerencsém lesz holnap pont esni fog az eső....
Képzeljétek ahol dolgoztam Kft-t átvette a HP és most irta a kolléganőm, hogy mindenkit kirúgtak. Még milyen szerencse, hogy pont most nem dolgozom. Persze nem szóltak , csak pénteken simán bejelentették volna. Még jó, hogy valahogy kiderült igy rákérdeztek a főnöknél, akirők kiderült, hogy már nem is a főnökünk. Jó mi????
Azt hiszem lassan jöhet egy második babó....

Kép
Kép
odri
 
 


Nati:
Így van, csak úgy magadtól ne vegyél tápszert,csakis orvos által felírtat. A HA-s tápok hipoallergének, valószínűleg ilyet ír majd fel.
Ha tápőal váltasz ki etetést, akkor valószínűleg csökkeni fog a tejed, DE! Semmi képpen se legyen lelkiismeret furdalásod, hogy tápszert kap. Ugyanolyan boldog baba, gyerek lesz belőle, te sem vagy semmivel sem kevesebb. Az, hogy mitől fáj a melled, fogalmam sincs... Nem csomósodott be a cicid??

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Köszi Lányok a segítséget.
Nem magamtól vettem tápszert, mert beszéltem a védőnőmmel. Doki nagyon erőltetné a szopit, de azért nem lehet azt sem a végletekig. Én benne lennék a 3 óránként evésben, ha nem 40-50percig lenne cicin, de gyakran csak 1 órát pihen a mellem.
Csomó nincsen, de lehet veszek még ma a gyógyászati boltban olyan meleg zselés maszírozásra is alkalmas párnát, mert azzal fel lehet maszírozni az elzáródott csatornákat és a tej is jobban ürül ki.

Fanni felkelt, megyek.

Kép
Kép
nati80
 
 


Odri, igen nagyon jó az a krém. Gyógyulnak a melleim. Sőt, a jobb szinte már tökéletes. Néha próbálkozom vele bimbóvédő nélkül, és nem fáj joban, mint bimbóvédővel. Sőt. Talán kevésbé.
A bal még sebes, de az is alakul.

Nati, nem leet, hogy nagyon feláztak a melleid? A sebekkel csináld azt, hogy szoptatás után bekened anyatejjel, és hagyod rajta megszáradni. Illetve vegyél mellvédő krémet, (ha nem lene) és kenegesd azzal is. Mostanra már meg kellett volna gyógyulnia gondolom.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Sziasztok,

Ma voltunk az utolsó kötelező oltáson és a második rotán. Lili elég jól viselte, csak egy kicsit felzaklatta magát.
63 cm és 6170 gr.
Az utánunk következő kisfiú három hónapos volt és már nagyobb mint Lili. Majdnem 7 kiló volt és 70 cm.... :roll:
Persze mi kevesebbel kezdtük és tök furi, hogy kisebb gyerekek nagyobbak mint ő :lol: :lol:
De mi igy imádjuk.....az biztos nem egy vasgyúró :lol: :lol:

Nati, a mi dokinőnk is inkább a szoptataás mellett van de mit tegyünk ha nincs tej?
Ő javasolta a tápis pótlást, mert Lili keveseket hízott.


Ercsi, örülök, hogy jó a krém. Nekem bevált amig szoptattam, nem is gyulladt be és sebes se volt.

Kép
Kép
odri
 
 


odri!
az nagyon szép súly. mi is 6200 voltunk. nálunk a hosszt mindig elfelejtik lemérni.

egy ari kép:
Kép

Kép
andyfekete
 
 


sziasztok!

sehol senki?
olyan szépen esik a hó. nálatok is? mondjuk ma megint nem tudunk sétálni, ilyen időben.... kár.

hétfőn voltunk ortopédián, azt mondta a doki ő megint mindent negatívnak lát, de 1 hónap múlva a csípő uh után menjünk vissza, szerinte addigra rendbejön és szimmetrikusak lesznek a lábai. úgy legyen.

Kép
andyfekete
 
 


Nati
Tejserkentő:Laktoherb tea,napi 4 vagy 6 filtert igyál
Minden olyan ital amiben karamel van,én pl napi 2 liter sió almalevet iszom. Más almalé nálam nem fejt ki semmi hatást,de a siótól bedurrannak a cickóim.Az karamellel van színezve..
És sok-sok husit egyél.
Amúgy tudnod kell minden gyerek más. Heni ugyanílyen volt mint Fanni.
Másfél,2 óránként szopizott és alkalmanként 40 perceket lógott a cicin. Nekem úgy tűnt az egész napom csak szoptatásból áll. És én akkoriban is fórumoztam és ha nem lett volna a fórum ahol erősítettek engem akkor tuti elkezdem a tápit Heninek. Mert én is azt láttam más gyerek 3 óránként szopizik 150-200-kat. Heni meg alkalmanként 20-40 esetleg 70 miliket…kétségbeejtő volt. De szépen gyarapodott a súlya,így azt gondoltam nem éhzhet!!
Fannika mennyit gyarapszik hetente?Mert csak ez a lényeg. Meg,hogy van-e elegendő pisis pelus?
Emma pedig most 3 óránként eszik,max 5 percet,min 90 milit. És tovább nem is tudomkínálni mert egyértelműen jelzi,harapva,hogy nem kell neki több vagy egyszerűen zájába se veszi…. Emma nem komfort szopizik,Heni imádta a szopit,komfortszopit.

Bejci
Igen a gyógyszertől is lehetett a kiütés és rosszullét.
Bőrgyógyászati Klinikára kellene menned komplett kivizsgálásra. Meg a májad,veséd is ellenőriztetni kellene.

Erika
Kaki sztori nekem bizony ismerős! Pár alkalommal már volt benne részem…
Andy
szupercukiVivien.
Odri
Mi a dagi,babahurkás kategóriába tartozunk. 6980 volt hétfő este emmám.
Prevenart ti nem kaptok?

Mágnes
csodaédes a kisfiad. És Anna!!! Mekkorát nőt! Olyan szép kislány!!!
holka
 
 


Nati
nekem henivel nem volt de emmával jelentkezett ez a borzasztó erős fájdalom az egész mellben.
A védőnő szerint ez jó és van akinél a tejtermelést így jelzi.de annyira fájt ám,hogy szorítanom kellett a mellem!!

Bimbóra:Garmastan kenőcs ill amit Ercsi írt bekenni a bimbót anyatejjel,az nagyon jól regenerál!!
Ha már sebes is akkor egy-egy nap használj bimbóvédőt.


És tejserkentő még a babád is, ha többször teszed mellre,több tejecskéd lesz.
holka
 
 


szia Holka!

örülök, hogy leírtad hogy hogy szopizik mostanában Emma. Ezek után én sem aggódom, mert az én lányom ugyanezt csinálja. Este és reggel-vagy hajnalban eszik rendesen, mert már nagyon éhes, mindkét cicimből-szerintem akkor eszik 150 ml körül.
De napközben ugyanúgy mint te pici lányod, elfordul, hasrafordul 5 perc után, csak az egyik ciciből eszik és jáccik tovább vigyorogva.
Akkor ez nem baj, ezek szerint.
és ti nem nyálzatok? fogacskái?
ti is szépek vagytok, ksözi a dícséreteket.

na megyek vasalnom kell

Kép
andyfekete
 
 


Holka

Fanni most 3-4 óránként eszik 60-90g körül és ezt most azért tudom, mert etetés előtt lefejtem és azt attam neki oda, hogy pihentessem a cicim. Csak késő délután van bajunk, mert akkor elkezd nyűglődni és egyfolytában cicin lógna. A baj csak az vele, hogy a bal oldalit nem fogadja el csak a sebes fájó jobbot. Most bibmbóvédőt tettem rá (eddig ezt használtam és most szokunk rá a "sima" cicire), de azt vettem észre, hogy így kevesebbet eszik. Lehetséges ez?
Nem akarom tápszerezni, de mit tegyek mikor már tök üres a cicim (nem tudok kézzel kicsavarni belőle tejet, csak nagyon nehezen), mérgesen rángatja, üvölt? Szerintem akkor még éhes, csak nincs mit ennie. Tegnap este is így jártunk, evett 60g lefejt tejet és utána még uannyi tápszert és csak utána nyugodott meg kicsit.
Tea nekem nem jött be, nagyon durrogott tőle Fanni, de iszok napi 3-4 liter vizet. Szóval olyan inivalót keressek aminek karamell szinezéke van? Miért jó az? Van tudományos magyarázata?
Fanni heti 80-120grammot hízik kb. Legutóbb 2 hét alatt 230g volt a gyarapodásunk.

Ma nagyon nyüszike, alig aludt és nem tudom elaltatni, sétálni meg nem tudunk menni. Most azért alszik éppen, mert rátettem cicire és amíg a szájában van addig alszik. Ha elveszem 1-2 perc és felébred.

Kép
Kép
nati80
 
 


Nekem se a tej se a kré, nem vált be. Most hogy lefejem előre ez jó, de lehet inkább megint rászokok a bvédőre.

Holka
A sió alma gondolom nem 100%os ugye? Igaz én nem iszok másfajtát, de lehet holnap veszek.

Nektek van olyann, hogy 1 héten max 2x tudtok mosakodni? Én alig jutok el tusolni v fürdeni. Mindig van amit még előtte meg kell csinálnom és mire odajutok felébred Fanni.

Kép
Kép
nati80
 
 


Nati
A délután nálunk is ilyen!!! Délelőtt még tartjuk a 3-4 órát...de este... én már nem is figyelem komolyan..amikor kéri adom neki és annyit van rajta amennyit akar,mondjuk csak 5 perceket szopizik ha eszik de mondjuk az altatás az nálunk is ilyen,cickó még 20 percet a szájában....csak tartja de ha kihúznám utánafordul.
Heninél még próbáltam szabályok közé nyomni magam...de a második baba már sokkal jobb,mert az ember lazább.
Én ebből már nem csinálok gondot ha este sokáig akar cicizni...akkor bevackolom magam a kanapéra kényelmesen,kapcsolgatom a tévét,emma meg lóg a cicin...
(addig Apa Hencit fürdet vagy játszanak)
És késő délutántól már azt se figyelem hányszor kér cicit,félóra...óra...másfél...
Persze óriási különbség köztünk,hogy neked sebes a melled ami nyilván megnehezíti a helyzeted...
próbáld többször megkínálni a ballal, hátha néha azt is elfogadja.
És pár napig pihentesd a jobb mellett bimbóvédővel.
És míg reggel nekem is kemény,telt,szilikonos a cicim, estére nekem is tök puha üresnek tűnő a cicim...de nem az! Különben éhes maradna és nem aludna órákat egyhuzamban!! A baba a legjobb fejő nála jobban senki nem tudja kiszívni. Megjegyzem kézzel szerintem csak a nagyon telt mellet lehet fejni....különben ember legyen a talpán...
Csak azért más az éjszakai pihi és más a nappali fennlét mellett termelődő tej...de attól még van tejed..csak többször kell mellre tenned Fannit,ahogy ő kívánja.
A 3.hónaptól emma is van,hogy csak 100-at hízik egy héten...volt olyan is,hogy 175-t 2 hét alatt.... de olyan hurkái vannak és amúgy nyugodt baba. és mindjárt 7 kiló... szóval mindegy mennyire érzem üresnek a ciciket nappal...nyilván nem azok!!!
Meg aztán lehet Fanni nem kaja végett van annyit cicin hanem ő így talál nyugalmat...anyához bújva cicivel a szájában. Henim pont ilyen volt..
holka
 
 


Nem 100%os a sió csak 12%. Meg se bírnék olyan töményből sokat inni.. :D
a többi ment sms-ben...
Kitartás Nati. Kell,hogy elhidd elég a tejecskéd.
Bár múlna el mihamarabb a seb...és akkor már azon se kéne izgulnod,hogy sokáig cicizik Fanni. Azért légyszi mindig kend be anyatejjel a bimbót.

Andy
nyálzás?..ömlik!!
Emma nem szokott sírni de pont ma volt egy nagy sírás,a dentinoxtól jobb lett a helyzet.
A 3.fogacska csíkja látszik,de még nem tört át. Íny 3x-ra duzzadva!
Örülök,hogy csípőkontrollon rendben volt minden.
holka
 
 


Holka
Ezek szerint pont hasonló dolgokat produkálok én is, csak mivel Fanni első baba, így még jobban aggódom. na de akkor mit csináljak ha evés után nagyon sír? csak had lógjon a cicin és kész? Nálunk kb 8-9 körül van fürdés és utána vacsi, de van hogy 11-12 mire elalszik és persze addigra én is vele az ágyban. sajnos ez Zsoltival való kapcsolatomat nem erősíti, de persze tudja ő is, hogy most elég fáradt vagyok. Bizony nagyon zavar, hogy nem tudunk leülni este beszélgetni.
Ok, kenem majd a cicimet, van krémem is és most használom a bvédőt is majd. Érdekes, hogy a bal még pár hetes korában iszonyatosan kisebesedett, vérzett is pár napig és most függetlenül attól, hogy kékes-lilás, nem fáj. Ha legyógyul a jobb is, talán uolyan "érzéketlen" lesz a nyúzásra.
Az miért lehet, hogy Fanni sokat forgatja a fejét (ezzel nyúzza totál készre a mellem) és nyűglődik? Én ezért gondoltam, hogy nincs elég benne neki.
Köszi mindent!

Kép
Kép
nati80
 
 


Holka, de igen azt is megkaptuk csak azt elfelejtettem irni.
Lili nem húrkás baba, inkább nyúlánk.....
Jó súlyban van Emma :lol: :lol:

Andy, mi is nyáladzunk az egész keze a szájában van, és a dokinő szerint lassan a foga is jönni fog, de én még nem látom. :roll: :roll:
Örülök, hogy minden rendben volt az ortopédián.
Mi márciusban megyünk vissza a neurológiára.

Már nem merem Lilit egyedül hagyni a játszón, mert állandóan forog és hason van. És olyan édesen gügyög...zabálni való

:lol: :lol:

Kép
Kép
odri
 
 


Jó reggelt!

Csajok, mintaszerű éjszakánk volt.

9-kor letettem aludni, éjfél után ébredt, én persze kábán odabotorkálok az ágyhoz, gyorsan tiszta pelus etetés.

Aztán következő kelés negyed 4. Na ez nálam annyira nem zajlott simán. Szerintem zt álmodtam, hogy evett, mert néztem, hogy mi a fenét nyüszizik már, megnéztem a pelust, tiszta, gondoltam benyomom neki a cumit, én meg mint aki jól végezte dolgát visszabújtam aludni. Kb 1 perc múlva lánykám hatalmas ordításba kezd, és akkor eszméltem rá, hogy én aztán milyen hülye is vagyok.

Aztán regel 6-kor ébredt. Most pedig megint alszik.

Nati, ne stresszelj attól is lehet kevesebb, hogy azon stresszelsz van-e elég tej Fanninak. Hidd el van.
Nálam már csak a bal a sebes, de már az sem nagyon. Pihentesd mindenképpen.

Ti is rengeteget isztok? Én megittam éjféltől reggel hatig (a 2 szopttás alatt) másfél liter ásványvizet. Napközben meg még két üveggel. És még a szoptatós tea.
De nagyon szomjas is vagyok ráadásul

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Ja, és hogy emnnyire vagyok fáradt? :D Tegnap majdnem betettem a tálcát a hűtöbe.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Nati
az estéink pont így zajlanak mint nálatok!
8-ra meg van fürdetve mindenki de 11-től van alvás éjszakára.
persze addig több próbálkozás is van. 20 perceket bebóbiskol de letenni nem tudom az ágyába perceken belül ébredne.
Nekem ezekben az órákban végig a kezemben van vagy Petim kezében vagy fekszik a mi nagy ágyunkon és szórakoztatjuk.
És este direkt néztem neked 30 percet tartotta a szájában a cicit és közben aludt. Én hagyom ilyenkor,meggyőződésem neki ez egy nagyon kellemes anyáhozbújós állapot...és é is imádom.
És te is fogod ha az a fránya seb begyógyul.
Igen,egy idő után megedződik a bimbó és nem lesz sebes.
Amikor forgatja a fejét nem lehet,hogy valami történés van a szobában.? tévé,beszélgetés..bármi zaj? Mert emma nálam akkor forgatja a fejét...
A mutatóujad tedd a melledre a szája közelébe és ha rángatná a fejét a cicivel együtt akkor vedd ki a szájából arra az időre.
Nekem muszáj így tennem különben a 2 édes kis nagyfogával letépné a cickóm.. :roll:
holka
 
 


A családi élet beszélgetős részét a gyerkőcökkel a kezünkben vagy velük játszva tartjuk. Az együttléteket pedig nem feltétlenül este,hanem pl a gyerekek délutáni alvásakor...
A fürdés pedig.....tuti nem csak te vagy így vele!!! :D
A kedvencem,hogy beszélgettem egy egyetemi barátnőmmel,az ő kislány 7 hónapos. A barinőm világéletben tipp-topp kis miss csaj volt.... és mondta,hogy abba már beletörődött,hogy 3 naponta fürdik de,hogy ő úgy elolvasna egy jó könyvet.... :lol: :lol: De akkorát röhögtem a telefonban mikor ezt mondta! Az én megatipp-topp barátnőm,hogy 3 naponta fürdik. :lol:
Én kifejlesztettem a 2 perces villámzuhit...de azért nálunk is előfordul,hogy már nem fürdök...csak egy kis cicamosakodás és alvás..
Ja és később jobb lesz mert Fannit leköti a környezete nem akar majd folyton rajtad és a cicin csüngeni.. :wink:

Ercsi
alakul-alakul...majd belejössz :lol:
Próbálj aludni mikor Zsófi is alszik.
Éjszakai alvás ügyi!


Mágnes
neked akartam írni,hogy szombaton volt egy szabadnapom,mert heni anyumnál volt. És komolyan mondom sokkal nehezebb volt emmával....mindent be kellett vetnem,hogy elszórakoztassam :lol:
Ha heni is itthon van olyan könnyű a dolgom .emma tátott szájjal figyeli ahogy heni pörög,forog ,énekel,szaladgál,csörömpöl....
Bencéd cseppet nagyobb lesz és Anna jelenléte úgy leköti majd a figyelmét,hogy hawaii dolgod lesz!!! :lol:

Magdi és Lizus
Hogy vagytok?
Miket csinál a nagylánykád?
holka
 
 


Bejci
Hogy vagy????
Jutottak előbbre a vizsgálatok?
holka
 
 


Márti család?
És Viri kismami? Már jó nagy pocakod lehet!
holka
 
 


sziasztok!

Most jutottam el oda, hogy egy pillanatra leülök a gép elé.... Ne haragudjatok, nem tudok visszaolvasni... :oops:
Lánykám extra akaratos!!! Kicsit készek vagyunk tőle, de ennek ellenére imádjuk! De semmit nem lehet mellette csinálni és ráadásul iszonyatosan kúszik. Pl elmegyek mosdóba és mire visszajövök már a konyhában van :shock: kezet mosok megint ugyanott van. Hiába viszem vissza. Ha visszavittem hisztizik. Gyakorlott kismamák!!! Segítsetek! Hogy neveljük le a hisztisségről?

Még valami történt az életünkbe és emiatt nem jöttem egy ideig. Képbe került egy másik pasi, de ne úgy értsétek... Van egy kollegám, akivel mindig is jóban voltunk és rengeteget beszélgettünk, amivel a mai napig nem hagytunk alább. Uram meg paranoiás lett, de nem egyszerűen... Most épp nyugtatón él. Röviden ennyi. Volt néhány nap mikor azt hittem, hogy belefáradtam és elhagyom, mert már nem bírtam idegekkel. -4kg lett az eredmény 2hét alatt :lol:

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


Holka
megfogadtam a tanácsod és tegnap este 9-kor cicire tettem enni és egészen 11-ig rajta is volt. Utána annyira bealudt, hogy le tudtam tenni az ágyába. De sajna éjfél után ébren is volt már. Párom mondta, hogy mikor bejött lefeküdni ébren találta az ágyában, de nem sírt, csak beszélgetett a falnak talán. Erre magunk közé vettem cicire tettem és elaludtunk. valamikor hajnalban megint ébredt, de mivel nagyon fáradt voltam nem néztem mennyi az idő vagy hogy tényleg ébren van e, cicire tettem oldaltfekvésben és aludtunk tovább.
Ma viszont azt vettem észre, hogy amíg szilikon volt a cicin csak cumizott, mert a cicim ugyanolyan telt volt fél óra mulva is, mint ahogy kezdtük, de miután levettem kiürítette.
Még 1x köszi a tanácsokat, sokat segítettél lelkiekben is most. Almalé bevállni látszik, de nem kiabálom el és persze tegnap tápszermentes napunk volt!!!
Mérleget tegnap este óta nem használom, mert csak parázok miatta. Megmértük fürdés elött pucéran 4 kiló volt már. NÖVÜNK!!! Így max 2-3 naponta este megmérem és ha gyarapszik akkor nem lesz tápszer.
Cicim mintha kevésbé fájna már, sebes ugyan de határozottan javul. És tegnap párom fogta alvás közben míg én lefürödtem végre. Olyan nagyon jól esett!!! ma totál új nő lettem.

Magdolnam
Hiszti korszakot túl kell élni ill el kell terelni a figyelmét, igaz nincs benne nagy tapasztalatom, de tesóméknál és másoknál is volt ilyen és ez a figyelemelterelés be tud válni.

Kép
Kép
nati80
 
 


nati!
örülök, hogy kicsit jobban vagytok. És hogy a melleid is gyógyulnak. Az első hónapban én a jobb cicimen végig bimbóvédőt használtam, aztán ügyesen megtanulta annélkül is.
És a mérleggel ugyanígy vagyok. Én már csak néha használom, de mikor ennyi idősek voltunk, mint most Fanni, én is csak hetente egyszer-egyszer méregettem.

Magdolnám!
most semmiképp ne hagyd el a párod, szüksége van rátok és nektek is rá. igen figyelemelterelés jó ötlet lehet.
de nem akarok okoskodni, de ha ez fordítva lenne, nem zavarna hogy a párod más nővel beszéli meg a dolgait? engem is kikészítene.
ha félreértettem akkor bocs.


Holka!
a fürdéssel én is így voltam. de párom most már minden nap 6ra hazaér, be is vásárol ebben a hülye időben. és fél 7kor engedi meg a fürdővizet, mire fél 8kor fürdetni kell Vivit, én is és ő is megfürdünk. Amíg fürdöm ő jáccik a kiscsajjal. És olyan jó.

Szeretném megkérdezni, hogy hallottatok e a borostyánköves nyakláncról ami a fogzásnál segít. Kaptam egyet kölcsönbe. De még nem mertem Vivi nyakába tenni. majd ha holnap is ilyen nyügi lesz.
az én lányom meg több mint 1 hete csak fél órát alszik napközben etetések után. pedig kiteszem mindig az erkélyre, van levegőn.
valami tipp, hogy mit csináljak vele?
Éjjel 1-2 esetenként 3szor kel fel.

na megyek.
jó éjt

Kép
andyfekete
 
 


Nati
és ha cicin tartod akkor nem sírdogál,ugye?
nagyon ügyi vagy!!!!!
Tudod ez a 3 -4 óránkénti etetés szabály.....hülyeség.....nem vagyunk egyformák mi sem és a picurkák sem.
az igényszerinti szopi boldogabbá teszi a szopis babát!!
drukk,hogy seb mielőbb elmúljon!
mérleg: ha méred azt is kalkuláld bele épp kakilt-e előtte...10 perce vagy 2 órája evett-e stb...ha 3 naponta ráteszed az már jelez.én minden hétfőn mérem. van,hogy 90-100-at hízik...aztán pont kezdenék megijedni mikor köv héten 210-et...aztán megint 90-100 körül.de a babák szakaszosan híznak így nincs gond.

Magdi
tünemény lehet Lizus ahogy négykézláb teper a lakásban :lol:
hisztit heni nálunk 13 hónaposan kezdte,a figyelemelterelés lizus korában még nagyon jó módszer!
Párod a munkája miatt ideges vagy a kollégád miatt?
Mindenkinek lehet rossz időszaka!! Tudod...jóban -rosszban,betegségben-egészségben...


Andy
ismerek valakit aki rendelt ilyen láncot a picijének,megkérdem használta-e...
Én kipróbálnám különböző helyszíneken az altatást.
Emma eddig átaludta az éjszakát,most másfél hete 1x megébred....emiatt vagyok most épp ébren :wink: .viszont nappal nem alszik fél óránál többet se az ágyában,se a babakocsiban itthon(csak ha tolom a feneke alatt)....de találtam egyetlen helyett ahova lebírom tenni...a nagy kanapénkra,rá a felnőtt paplanunk és 2-3 órát simán alszik....
holka
 
 


Sziasztok!

Segítség!!!!

Honnan tudom, hogy a hasa fáj?

Tegnap este nyolctól éjfélig olyan ordítás volt nálunk, hogy csak na. Semmivel sem lehetett megnyugtatni.
Pelus üres, kapott cicit is. És mégis ordított. Aztán hajnali egykor amikor újra felébredt az akkor már aktuális kajájához, már totálisan teletette a pelenkáját. Lehet, hogy az bántotta addig, nem tudom.
De totálisan kiborított.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Ercs, szerintem fájt a pocija kakilás miatt. Nálunk is volt már ilyen....
Ha nagyon feszíti magát, biztos a hasa fáj az erőlködéstől. Legalábbbis én ezt tapasztaltam.
Én se nagyon bírtam.....aztán a lábacskáit tltam a hsához és simogattam a pociját. Szerencsére ez ritkán van nálunk....

Andy, én is hallottam róla. Az ismerősöm szerint nagyon jó. Én még nem próbáltam, mert Lili nem annyira nyűgi és napközben is alszik.
Persze az egész keze a szájában van :lol: :lol:

MAgdi, nagyon édi lehet a kis Lizus.....
Tarts ki ez az időszak is elmúlik egyszer. Féltékeny a párod a kollégádra?
Lehet le kéne ülnetek beszélgetni és akkor megoldodnának a dolgok.

A fürdéssel nálunk nincs gond, ha Lili elalszik napközben akkor gyorsan lezuhamyzok. Ha nem megy akkor este mikor megjön a párom.
Az együttléteket megoldjuk délután ha Lili bealszik a játszón. Fél óra is valami.... :oops: :oops:
Végülis a párunkkal is tőrödni kell, mert különben baj lesz .....
Meg aztán én is szeretem :oops: :oops:
Egy darabig elnézik és megértik de nekik jár a gyengédség. Ja és este az ágyban lefekvéskor szoktunk beszélgetni. Kell tidni időt szakítani egymásra. Nekem kimondottan hiányzik egy hétvége kettesben. :roll: :roll:
De egyenlőre nincs kire hagyni.....a nagyszülők nem nagyon érdeklődnek. Mióta Lili megszületett egyszer sem jöttek át meglátogatni :cry:

Kép
Kép
odri
 
 


Holka
Még 1x tényleg nagyon köszi!!! Már két napja nem kapott tápszert és ma reggel a bal oldalból is evett. Lehet csak nekem kellett lenyugodnom és minden ok is.

Odri
Nálunk a napközbeni dolog nem jó, mert sok a meló. Hétvégén meg mindig megyünk ki a szüleihez. na jó, nem mindig, de ha nem ott vagyunk akkor anyuéknál. Szombaton meg nincs itthon csak ebédelni jön haza. De majd kialakítjuk mi is magunknak az új helyzetnek megfelelően.

Erika
Ha minden este kb ugyanabban az időben kezdi a sírást az jelenthet hasfájást is. De az is lehet amit Odri írt, hogy a bélmozgások zavarták még, ilyen nálunk is volt.
Ha gondolod próbáld ki a Sab Simplex cseppeket evés előtt neki. Nálunk bevált, mert ugyan durrog sokat, de nem fáj neki már mindig. Ha napokig nem kakil akkor már sirdogál, de ez nálatok nincs.

Fanni egész megnyugodott már. tegnap késő délután mikor kezdődik a nyűglődés felkerekedtünk és kimentünk a nagyszülőkhöz egy kicsit. A kocsiba már úgy tettem bele itthon, hogy bealudt, de mire kiértünk fel is ébredt, kb 15 percet aludt. Ott nagy mosolygás és duma után mikor elfáradt eljöttünk és megint aludt 20-30 percet. Utána kaja volt, játék egy kicsit és fürdés. Fél 10kor jött az esti kaja és most megint beájult 11-re. Egészen fél 2ig aludt a saját ágyában, utána megint kaja. Persze nem tudtam visszatenni az ágyába így maradt közöttünk, így nem volt valami kényelmes az alvás nekem, maradt vagy 30cm az ágyból.
ja és most cici nélkül elaludt és a saját ágyában alszik! Olyan jók ezek a napok.

Kép
Kép
nati80
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy valaki szed-e közületek Cerazette szoptatás alatt szedhető fogamzásgátló tablettát?
Én azt szedtem, amíg szoptattam, de sajnos maradt 2 bontatlan levél a 3 havi adagból és azt eladnám, olcsóbban, mint a gyógyszertári ára!

Ha valakit érdekel, írjon légyszi privát üzenetet!

Köszönöm!

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy keveset irok, még nem értem utol magamat :lol: :lol: :lol:
Nagyon élvezem a babázást :lol: .A fiuk szeretik a kistesót nagyon,anyit puszilgatják, hogy elkopik szegénykém egyszer :lol: :lol:

Holka miattad léptem be többek között :lol:

NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KIVÁNOK!!!!! Kép

Egy pár képecske:


Kép
Kép ne zavarjatok, alszom!!! :lol:
Kép
Kép Kép

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Márti, nagyon édesek a gyerkőcök, a kicsi Anett is gyönyörű a ruhácskás képeken kész nő :lol: :lol:

Holka, mégegyszer

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!

Kép

Kép
Kép
odri
 
 


sziasztok!

Esküszöm reagálni fogok...
Szóval a férjem betegesen féltékeny. Egyébként neki is elég sok "barátnője" van, akihez át is szokott (ez kicsit túlzás) járni, de én nem vagyok féltékeny. Mert bízom benne. Na mindegy. Liza ma hihetetlen jó csaj volt! Egész álló nap vigyorgott. Most jöttünk haza és már megyünk is. Időm abszolút nincs :s

Puszi mindenkinek! És a babáknak még nagyobb!!!

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


sziasztok!

Tegnap volt egy nagy beszélgetésünk, ami teljesen pozitív volt és átrágtunk mindent! Örülök, hogy megtettük, mert sokkal erősebb, jobb lett a kapcsolatunk. Azt mondta, nagyon dolgozik azon, hogy ne legyen ilyen féltékeny... Most nagyon örülök! Ennek megkoronázására elmegyünk az "ajándék" soproni útra februárban, márciusban meg Egyiptomba és lazítunk egy nagyot! Ez az ő javaslata volt... :D

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


Hűha, Liza már 7 hónapos múlt. Nagyon nagy lány! Már nagyon nehéz a pelenkázása.... forog, kúszik és ha netán megpróbálom lenyugtatni annak érdekében, hogy fel tudjam adni rá a pelenkát... visít.

Figyelemelterelés :lol: :lol: :lol: hihi, hát nekünk nem szokványos gyerekünk van. Mi eddig folyton ezt csináltuk, de ez már nem elég :? Na mind1.

Ercsi, nekem is hiányzott a pocak! De 1-2 hónap és már nem fog.
Holka, boldog születésnapot kívánok! Amúgy én is németet tanultam tizen x évig :D jó az! Én meg angolba fogtam :oops: majd meglátjuk, hogy mi sül ki belőle...
Mágnes, 3. bébi :D de jó! Nagyon örülök neki, hogy akartok. Hu, egy csomószor megyünk el a házatok előtt, mindig mondom Gyulának, hogy meglátogatlak... Már annyiszor mondtam, hogy már ő is akar jönni.
Ditta???
Bejci, jutottatok előbbre valamicskét allergia ügyben??? Kiütések?
Ercsi, bocs de nagyon jót mulattam az "éjszakai műveteken" :lol:
Nati, a szoptatásos dologhoz nem tudok mit mit szólni, de Odrinak teljesen igaza van! A dr tudja, mit kell adni, ahogy már korábban is írtam a Beba ha start aktívot eszi Liza is és teljesen bevált! Örülök annak hogy javulgat a helyzet nálatok :wink: mármint alvás ügyileg is...
Márti, jöhetnél gyakrabban! Bagoly mondja verébnek....
:oops: Milyen baba Anett? Jaaaj! Elkopni??? Na azt azért nem fog :wink:
Gyönyörűek a babák! Jó képek! :wink: :wink:

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


Odri, megfogott az a mondatod, hogy kell időt szakítani egymásra! Nálunk ez volt a probléma... Férjem, annyira csak egy dologra tud koncentrálni, hogy na... És rám már nem maradt energiája :( De most próbál bepótolni mindent és ez nagyon jó érzés! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Liza elmászott (megint) :shock:

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


Hello lányok!

Megint csak villám bekukk, mert Bia alvási ideje kiszámíthatatlan!
Most nézem, hogy a múltkori hsz-mat nem küldte el a gép?!!! Pedig kisregény volt! :(
SZóval...

Holka: BOLDOG SZÜLINAPOT! :lol:

Magdi: NAgyon ügyi Liza, hogy már ennyit mozog! De az olyan hihetetlen, hogy 7 hónapos!!!
Jól tettétek, hogy átbeszéltétek pároddal a dolgokat! Nálunk szerencsére féltékenykedés nincs! Hacsak nem Biankára... :lol:

Andy: Nagyon cuki a kis Vivi! Miket csinál már? Bianka még január elején hasról hátra fordult- vagy inkább dőlt- néhányszor, de azóta semmi! Nem akar forgolódni!

..felébredt!... folyt köv.
Vendég
 


Sziasztok
Köszöntéseket nagyon köszönöm!!
Tényleg igaz,hogy figyelni kell egymásra...persze sokszor elég nehéz hiszen alapjáraton fáradt az ember,a gyerkőcök határozzák meg a napunkat....
De tegnap,hogy a szülinapomon ne legyek egyedül,Párom munkahelye melletti játszóra mentünk,ő meg sokszor leszaladt hozzánk. Délután 2 től pedig úgy alakította,hogy nem is ment vissza dolgozni... anyum-apum meg jöttek délután tortával :D Együtt voltunk,kajoltunk...Szóval szép családi napunk volt. :)
Ma reggel meg én vittem Páromnak capuccinot,aztán masszír,meg miegymás... :oops: és az embert úúúúgy feldobja egy kis romantikus kettesben lét,hogy jóóóó kedve lesz...ha jó kedvünk van kedvesek vagyunk a másikhoz ettől megintcsak jó kedved van...szóval jó "ördögi"kör...Kell mindenképpen!


Márti
nagyon drága vagy! és igazán figyelmes,hogy miattam ugrottál be..
Anett a csajos képeken hihetetlen,imádivalóóóó!!!
Látszik ám,hogy 2 kisfiú után lett kislányod,hogy ilyen csinin öltözteted :D
Édesek lehetnek a fiúk. Nekem is 2 fiútesóm van...nagyon jó dolga lesz Anettnek az biztos!!!

Magdi
igen a beszélgetés is nagyon fontos!
Lizussal mentek vagy kettesben? Nagyon jól hangzik mindkét út!!!

Nati
ÜGYESEK VAGYTOK FANNIVAL!!
Én csak úgy emlékszem mit össze szenvedtem henimmel aki nem szabályszerint akart élni...és sokára tartott míg megnyugodtam,hogy neki így jó az ő kis saját rendszere szerint...
most meg érzem annyira könnyűűű,hogy nem izgulok már...hanem csinálom ahogy természetes..De azért nem felejtettem el mennyit aggodalmaskodtam henikémmel...
és ez a szopira és az altatásra is igaz esetmben..

Odri
sms-den olyan jót nevettem.. :D
holka
 
 


Bejci
folyatást várjuk :wink:
ma teszek majd képet a négykézlábazó emmámról.
Nálunk is ez volt heti 1x ide-oda fordult mutatva ő tud ilyet...aztán többször nem csinálta....most egy pár napja kezdett intenzívebben forogni...

Ercsi
ma eseménynélküli volt az éjszakátok? :lol:
holka
 
 


Holka, örülök, hogy tetszett :lol: :lol:
Akkor jól sikerült a szülinapod :lol: :wink:
Az biztos, hogy az embert feldobja egy kis romantikázás. Lopott kis idők.... :oops: :oops:

Magdi, jó , hogy mindent meg tudtatok beszélni...ezután biztos jobb lesz. Főleg a pihenés után. Kettesben mentek?
Mi is gondolunk rá, hogy elmegyünk valahova, bepótolni a nászútat, ami nem sikerült túl jól :cry: :cry:

Bejci, Lili is úgy kezdte, hogy megmutatta mit tud aztán semmi. Most meg már állandóan forog, imád hason lenni és olvasni :lol: :lol:

Kép
Kép
odri
 
 


Holka
Utólag is BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!

Majd jövök később ha lesz időm, de Fanni ébredezik (2,5 órája alszik) és azonnal éhes lesz ahogy ismerem. :lol:

Kép
Kép
nati80
 
 


Holka:
Isen éltessen nagyon sokáig!

Magdi:
Örülök, hogy sikerült Apával tisztázni a helyzetet. Én uram is hiperféltékeny volt, sokat harcoltam vele emiatt.. (Persze aztán lám-lám kiderült, hogy inkább nekem kellett volna..)
Mondtam már, hogy szívesen látunk benneteket :)

Fiam ma megkímélt: Éjjel 3 és fél órát bírt ki két etetés között. Kánaán... :lol: Ez nálunk az eddigi rekord.:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Na Fanni jól belakott, játszottunk egy kicsit és most alszik. remélem kapok 2 órát.

Magdolnam
Örülök, hogy pároddal meg tudtátok beszélni a dolgokat.
Hú de jó, hogy mentek pihenni! Liza is megy veletek vagy marad a nagyival?

Mágnes
Beni ilyen sűrűn eszik? nem lehet valami könnyű így.
Mikor kapunk képeket?

Holka
Tényleg nem egyszerű. Mindig aggódom valami miatt. De lehet lazábban kéne vennem, bár tegnap este megint majdnem begolyóztam már. Mindkét cicit szétnyúzta mire elaludt és már nem fogadja el a szilikont sem. Körbenyalja és kiköpi a cicit, így sajnos tűrni kell a cibálást. De azért javul.
Már én is szeretném páromat így kényeztetni, de valahogy eddig nem jött össze.De ami késik ugye...

Márti
nagyon cuki a piros rucis kép, nagyon tuti az a harisnya. Annak van cipőmontája vagy az cipő? Nagyon szép, nekem is kellene olyan. Mármint Fanninak. :roll:

Képzeljétek! Elmentem sétálni reggel Fannival. Csekket fizettünk, képekért mentünk, stb. Mire jöttünk párom takarított. Olyan jó érzés volt. Fanni a kocsiban aludt lent és én is gyorsan becsatlakoztam és most totál rend van! Nem ritka hogy takarít és meg sem kell kérni rá, de most tényleg jól esett.
Holnap csinálunk képeket Fanniról. Pucérozós képek lesznek, majd teszek fel.

Kép
Kép
nati80
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: