Új privát üzeneted érkezett!

Én speciel nem is merek ráállni a mérlegre, még szerencs, hogy lemerült benne az elem :lol: :lol:
Szülés utá a kórházból 10 kilóval kevesebb voltam, de azóta jött vissza. Mondjuk én csak 5 kilót hiztam, mert a végén diétáznom kellett :wink: :wink:
Most megint elkezdtem ua csinálni, de a csokit néha én is megkívánom :lol: :lol:
Tök érdekes a számokat nem irjuk le:)))

Ercsi, szóval ne aggódj a kilók miatt, majd leadod......

Kép
Kép
odri
 
 


Sziasztok!

Hoznék képeket, de nem találom a gép kábelét. Na majd legközelebb, pedig vannak nagyon cuki képeink.

Bejci
Sajnálom a kiütéseket, tudom mit élsz meg. Én amióta az eszemet tudom szenvedek ettől a bajtól. Én nagyon sok dologra vagyok allergiás, de csak bizonyos mennyiség után vagy kombinációra jön elő a vakarózhatnék.
Fanni nem kancsalít már, inkább az egyik szeme előre a másik kifelé néz. De napok óta nem csinálta már, szerencsére csak 2-3 napig volt meg nála.

Súly:
Én a terhesség előtti súlyomhoz képest -6-7 kg-nál vagyok. De sajna mintha kerekednék, köszönhetően annak, hogy az édesség utáni vágyam visszatért. De próbálom visszafogni magamat. Párom is rámszól néha és igaza is van.

Nem tudom most mi van, napok óta nem aludt rendesen napközben Fanni, most meg beájult és itt alszik a kanapén már 2 órája. Már rég fürdenünk kellene, de nem mondom, jól esik egy kis esti kikapcsolódás mielőtt én is kidőlök.

Erika
Lehet lassan itt az idő és azért alszol jobbakat. Én a végén jókat aludtam, kevesebbet ébredtem wc miatt is.

Kép
Kép
nati80
 
 


sziasztok!

Mágnes: gyönyörű Beni baba!Várjuk a szüléstörténeteteket nagyon!

Nati!

az én lányom múlt héten csinálta ezt az alvászavart, de nekem éjjel! szerintem vannak nekik ilyen furcsa időszakaik. majd elmúlik!

Odri!
ne is állj a mérlegre, felesleges, majd ha már nem szoptatsz tornázol. nekem spec nincs is mérlegem:) de jobb is.

Bejci!
teljesen egyetértek veled, rám is az édességutáni vágy tör állandóan. Most már nemcsak uzsira eszek lekváros kalácsot, már reggelire is lekvár kell....

Örülök, hogy szerdán férjem is eljött tanácsadásra, oltásra, mert sosem hitte el hogy a mi kis Vivink tud ordítani is. Én nem tom de a fehér köpenyeseknek mindig sír. Most legalább hallotta hogy üvölt. Nem is az oltás miatt szerintem, ott sok gyerek bőg, felhergelik egymást a váróban.
Az én lányom is mosolygott míg vetkőztünk, de az egyik kisfiú sírt, nahát az én lányom erre elkezdett ordítani. bocs, de ez az igazság. Láttátok volna Imi arcát, majdnem sírt vele. Kérdezte én mért vagyok ilyen nyugodt, mondtam neki, mert nem először sír így én már hozzászoktam hogy ott állandóan üvölt.
Gyógytornász azt mondta hogy csak 2 hónap múlva kell vinnem a kiscsajt kontrollra, szépen tornáztatom, most mutatott másik gyakorlatokat, mert keveset van hason és feszíti a hátát állandóan és az nem jó.

A kilókról csak annyit, hogy szülés után fele rajtam maradt, ami 8 kiló volt. Aztán itthon még abból már csak +2 maradt, mert itthon esett le rólam a sok víz:)
De azóta tuti szedtem fel én is, mert az édességek....
szóval én régen nem voltam oda a csokiért, meg édességekért, néha néha megettem, de most.....
biztosan a hormonok.napok óta pudingokat főzök, persze a 80 %át én eszem meg, alig marad az uramnak.
szóval amíg szoptatunk nem szabad fogyózni! Az én uram is megemlítette már: én meg úgy gondoltam tavasszal úgyis nekilátok tornázni, meg hozzátáplálni Vivit, majdcsak lemegy ez a plussz 4-5 kiló. Szoptatás alatt nem szabad fogyózni csajok! ESzetekbe se jusson, mert nem lesz elég tejci.

na megyek, mert tele a mosogató, de Vivi még alszik. Nagyon rendes mostanában: tegnap este már fél 8kor aludt ma reggel fél 7ig! szopizott, aztán msot is alszik még azóta.

majd még jövök

Kép
andyfekete
 
 

 
 

Sziasztok!

Ercsi üzenete:

Ma reggel 3 óra 26 perckor 3222 grammal 53 centivel megérkezett közénk Dobó Zsófia.

Hatalmas gratula neki! Sok tejet és jó egészséget kívánunk!

Lili és Adri


Kép

Kép
Kép
odri
 
 


Ercsi
Gratulálok Zsófi babához. Jó egészséget, sok boldogságot és tejcit kívánok!

Kép
p__lilla
 
 


ERcsi!

mi is gratulálunk! sok tejecskét kívánunk: Vivi és Andy

Kép
andyfekete
 
 


Ercsi! Jó egészséget és sok-sok tejcit kívánunk Nektek!
Bia és Bejci
Vendég
 


Ercsi
Gratulálok!!!! Mondtam én (nagy tapasztalattal :roll: ), hogy a jó alvás egy előjel! Jó egészséget kivánok nektek!

Fanni ma mintababa lett. Reggel fél8-kor ébredt farkaséhesen, utána egy kis móka jött anyával utána alvás a nagyágyban persze, de egyedül! Utána éhesen ébredt fel és szopizott 90grammot! Ennyit eddig még egyszer sem evett. Utána persze megmutatta a mamának mit is jelent nálunk az, hogy szeret kézben lenni és mikor láttam rajta, hogy már majdnem leragad a szeme betettem a kiságyába és elaludt. Nos ezt szeretném én minden nap, hogy így aludjon napközben is, mert akkor nem nyűgös mikor ébren van.

Tegnap este 10kor ébredt fel Fanni, de majdnem kelteni kellett annyira aludt. Nagyon élvezte a fürdőt is. Sajnos tegnap este megint kellett tápszerrel pótolni, mert folyamatosan morgolódott és dühöngött a cicin még félálomban is, de azért nem fogok elkeseredni, hiszen még mindig nagyon ritkán kap pótlást.

Volt valakinek olyan érzése a mellében mintha valamit ki akarna húzni belőle a baba szopi közben? Nekem tegnap este nagyon fájt már, szúrt, nyilallt az egész mellem és reggel is így ébredtem. Lehet csak kisugárzik a mellbimbóm fájdalma? Totál be vannak lilulva, mert tanuljuk a szilikon nélküli evést és néha jól megcibálja.

Súly:
Tudom nehéz betartani, de nem szabad többet enni, mint amennyi kell a szervezetünknek, mert akkor sajna jönnek a kilók felfelé. Az nem igaz, hogy többet kell enni, hogy sok tej legyen, inkább inni kell hozzá nagyon sokat. vagy sok levet enni.

Kép
Kép
nati80
 
 


Ercsi!
Hatalmas gratula a kicsi lányhoz!!! :)

Hoztam egy szüléstörténetet, előre is bocsi, ha hosszú leszek.... :oops:
2009.01.07-én már bent feküdtem a klinikán. A du.-i áramlás vizsgálaton az ügyeletes orvos közölte, hogy a lepény nagyon rossz állapotban van, kérdezte ,az orvosomnak mik a tervei velem. Mikor mondtam a pénteki indítást, azt mondta, nem biztos, hogy ilyen lepénnyel addig várna. Így felhívtam a szabin lévő dokimat, aki intézkedett, és este már a vajúdóban voltam megfigyelésen. Egész éjjel rajtam volt a CTG, a szülést előre hoztuk csütörtökre.
A vajúdóban alig bírtam aludni, folyton jöttek, mentek, szültek, császárost hoztak,én meg egyre jobban féltem, hogy mi vár még rám.. :.. Már kezdett a migrénem előjönni, és meg is ijedtem, hogy így hogy fogok holnap szülni…
Az égiek meghallgattak, és hajnalban átvittek egy szülőszobába, mert kellett a vajúdóban a hely. Itt végre tudtam aludni reggelig.
Reggel 8-kor jött a szülésznőm, hogy akkor lássunk neki, semmi fájás, szűk 2 ujjnyi, burkot repeszt. Nem sikerült, mivel Beni keze a feje tetején volt, a buroksapkánál. Telefonált a dokimnak, aki úton volt, hogy mi legyen. Mivel ilyen pózban nem születhet meg Beni, abban maradtunk, hogy várunk, hátha elveszi a kezét onnan. Ha mégsem, akkor császár lesz. Időközben elfolyt a magzatvíz is, kaptam oxytocint, de semmi fájás nem jött.
Fél 10-kor megérkezett az orvosom, addigra kétszer emeltek az oxy adagomon, fájás pedig sehol sem.. Viszont a jó hír, hogy elvitte a kezecskéjét a fejéről, a feje viszont még nagyon fent volt.!Ekkor ijedtem meg ,hogy biztosan sokáig el fog húzódni a szülés. A méhszáj bő 2 ujjnyi volt, és ahogy megérkezett az orvosom, elkezdődtek a fájások is, rögtön 3 percesek. Így ekkor kijelentette a doki, hogy akkor mostantól szülünk :
Közben megérkezett Apa is, fájásoknál masszírozta a derekam,kértem, hogy akkor ne beszéljen hozzám, ez nagyon jó volt!
Egyáltalán nem éltem meg olyan nehezen a fájásokat, mint Annával, sokkal kevésbé fájt. Minden fájásnál becsuktam a szemem, és elképzeltem, hogy jön lejjebb Beni, és ez nekünk jó! Mondogattuk is Apával, hogy gyere csak gyere! Fájások között rettentően éhes voltam, ott nevettünk, hogy korog a gyomrom :
Apa közölte, hogy délre meglesz Beni, én meg jót nevettem rajta, mondtam is a szülésznőnknek, hogy hallotta mit mond a férjem? Erre ő is közölte, hogy ő is így számolja, délre bizony már babázunk! Na ez erőt adott!
Közben néha leesett Beni szívhangja 100 alá, két ottani orvos be is robogott, és vitatkoztak Margittal (szülésznő), hogy menni kell a műtőbe. Margit rögtön hívta az orvosomat, és nem engedték, hogy bevigyenek, meggyőzték őket, hogy hamar készen vagyunk. Ettől kezdve viszont csak hanyatt fekhettem, hogy a CTG-t folyamatosan figyeljék. Így sokkal rosszabb volt, de még mindig elviselhető.
11-kor jöttek a tolófájások, ezek teljesen mások voltak, mint Annával. Anna születésekor ilyenkor már semmi sem fájt, most ez volt a legrosszabb része a szülésnek. Beni nagy volt, és nem minden fájást tudtam kihasználni, a feje nehezen akart kibújni.Közben a szívhang már 80-ra esett. Féltem, arra gondoltam 2 nyomás között, hogy mostmár műtőbe sem tudnak vinni, ha gond van, mert itt van a szülőcsatornában. Hiába próbáltam nyomni, akkor sem haladt a fiam előre. Az orvosom mellettem egy széken állt, nyomta felülről Benit, a szülésznőm lent várta, Apa tolta a fejem, tartotta az oxigént, én pedig próbáltam nyomni.Félig kint volt már a feje, de megszűnt a fájás.Margit közölte, hogy egy jó nyomással készen lehetnénk, közben hallottam, hogy a szívhang lassul, úgyhogy összeszedtem magam, és fájás nélkül nyomni kezdtem, aminek meg lett a hatása, és Bence 11 óra 31 perckor megérkezett 3500 grammal és 55 cm-rel. :
Utólag kiderült, hogy az én kisfiam arccal fölfelé érkezett a világra, ezért fájt annyira, és ezért jött olyan nehezen a fejecskéje át a szülőcsatornán.
Bebugyolálták, a gyakornok dokik fényképeket csináltak rólunk, és Apánál máris megnyugodott :
4 napig voltunk a kórházban, 3. napon besárgult, így tartós szolibérletet váltott, 16 órát volt kék fény alatt, az arcát teljesen tönkre tették, de itthon helyre hoztuk szerencsére :

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ercsi Hatalmas Gratula nektek!!! Sok boldogságot és egészséget nektek!!!

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Mágnes: Nagyon szép a történeted! Kicsit pityeregtem rajta és eszembe juttatta Bius születését! Puszi Nektek! A babád pedig gyönyörű!!!!
Vendég
 


Mágnes
Nagyon megható volt olvasni a történeted. Érdekes, hogy nekem sem fájtaj annyira a tolófájások, mint a tágulásik.

Fanni most itt alszik a kezemben, mert azonnal felébred, ha megpróbálom letenni. Még jó, hogy tegnap megfőztem a mai ebédet. :?

Kép
Kép
nati80
 
 


Nati: Bianka is ezt játszotta velünk egy ideig. Próbálgasd azért letenni vízszintesbe, aztán egy idő után már nem ébred fel rá. Tudom, hogy azt szeretnéd, amit én is akartam, hogy minél tovább aludhasson, de igazán nekik fekve kényelmes aludni! :wink: (Én utáltam, amikor anyám állandóan ezt mondogatta: tedd le azt a gyereket... de igaza volt! :wink: )
Vendég
 


mágnes!

nagyon szép történet, és Beni is gyönyörű.
Van otthon segítséged? használd ki, és pihenj mikor a kisbaba. nehéz az elején, de te már tudod. sok puszi nektek.

Nati!
egyetértek Bejcivel, az én lányom tegnap este is ezt jáccotta velem, betettem álmában a kiságyba, és egyből felébredt.
Próbáld meg a buksiját simizni utána sokszor, hátha úgy elalszik.

Kép
andyfekete
 
 


Most olvasom :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: Ercsi!!!!!!!!! Gratulálok :wink: :wink: :wink: Dejó!
Mágnes nem semmi a szüléstörténeted! Ügyes vagy!

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


mindjárt visszaolvasok, csak Liza látni óhajt....

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


lányok! Torkos csütörtök 02.26-án!

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


Egy éve teszteltem pozitívat! :wink: :lol:

Magdi: Cuki ez a Liza lány! El sem hiszem, hogy már ekkora! És jól látom, megsimogatja a kutyát?
Vendég
 


:lol: köszi! Igen, Frakkal jó haverok, Lola meg jó barátnő (minda 2 vizsla :wink: ) Na igen.... hú de örültem én a +nak! Apa megemlítette, hogy juniustól rá kéne gyúrni :shock: a kistesóra

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


Ő meg itt az én pozitív tesztem testet öltött formája: :wink: :lol:
Kép
Kép
Kép
Vendég
 


Sziasztok, köszönöm szépen a gratulációkat:)) Hát mégsem maradt bent.

Tegnap du. jöhettünk haza.

Szüléstörténet:

Szóval csütörtökön este történt minden.

Totálisan nagy nyugalomban ültem itthon, épen a Klinikát néztem, amit anno nagyon szerettem. Férjuram focizni volt, csak este jött haza.
Amikor megérkezett egyáltalán nem volt kedvem felkelni, gondoltam majd feljön, ha látni szeretne. Miután megvacsizott fel is jött, és közölte velem, hogy lent van a hasam.(mindez történt gyakolatilag 12 óra alatt, mert reggel még normális helyen volt) Ekkor felálltam, hogy úgyis akarok menni szokásos wc körútamra, amikor éreztem, hogy valami folyik. Na nem szóltam neki, hanem bemasíroztam a wc-re, és igazából valami véres nyákos bigyó távozott belőlem(ez volt kb 21.30-kor) Gondoltam csak a nyákdugó lehet, de azért egy kicsit megrémültem, hogy most akkor mi van.
Utána jöttek olyan menstruációs jellegű fájdalmak. Nem igazán tulajdonítottam neki jelentőséget, mert már addig is volt. Kb fél óra múlva elmentem megint wc-re, gondoltam megnézem mi újság. Betettem egy betétet, és vártam. Elkezdtem vérezni, és azt hittem szivárog a magzatvíz. Közben a férjem és az öccse elkezdett dvd-t nézni. Hát naná, hogy betársultam. Andris közben kérdezgette, hogy minden rendben van-e. Én mondtam, hogy lehet, hogy mennünk kell.
Közben kb 10 percenként kezdtek jönni a fájások. Este 11-kor úgy döntöttem, hogy nekem akkor éppen muszály hajat mosnom, szóval elkezdtem eme műveletet. Közben dvd véget ért, majdnem éjfél volt. Miközben szárítottam a hajam, egyre erősödtek a fájások, szóval gondoltam ennek fele sem tréfa. Persze férjuram befeküdt, hogy akkor ő most olvasni folg, mikor is közöltem vele, hogy akkor talán menni kéne.
Nézett rám nagy szemekkel, mert előtte ott poénkodtam velük. Éjfélkor elindultunk, már nem volt olyan kellemes a dolog, de tartottam magam. Kb 20 perc alatt voltunk a kórházban. Megvizsgáltak, bő két ujjnyi volt a méhszáj, és nem folyt a vizem. Megkaptam a beöntést, zuhany, akkor már tényleg eléggé fájt, kb 2 percenként voltak fájásaim. 2 kor fektettek fel a szülőágyra rámnyomták a ctg-t, és jött a szülésznő, hogy akkor megvizsgálna. Vizsgálat alatt megrepedt a burok, és akkor jött a neheze. Majdnem császár lett a vége, mert fájások alatt rosszak lettek a szívhangok. Utána rendeződött, de elkezdtek gyülni az orvosok. Férjem nem tudta mi van, nem mondtak semmit, ő valami banális dolognak hitte a sok orvost. Én mint szakmabeli tudtam mi van, de akkor már nem is bántam volna. Megváltás lett volna, ha kimondják. Végül rendeződtek a dolgok, eltünt a méhszáj fél 3-ra, és utána 1 órás kitolási szak jött. Persze könnyű mondani a szülőnőknek, hogy mit csináljanak, de ha te vagy ott, akkor már rájössz, hogy nem is olyan könnyű jól csinálni. A lényeg, hogy a végén már rájöttem én is mégis hogyan kell nyomni, és onnantól kezdve 3 fájásra megvolt Zsófi.

És mindjárt itt lesznek a képek is.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Kép

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Kép

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Ercsi: Elég lazán vetted Te ezt a szülés dolgot! :wink: Ügyesek voltatok Zsófival! :lol: Zsófi nagyon kis cuki! És ez a hajszerkezet?!?! Zabálnivaló!
Még egyszer nagy gratula Nektek! :wink:
Vendég
 


Kép esti beájulás Kép tudok én ordítani is! Kép gyönyörű Kép ma délutáni

csak gyorsan teszek fel képeket, mert lemerül a gép. Később még jövök.

Kép
Kép
nati80
 
 


sziasztok!

lányok! mindegyik baba gyönyörű. majd jövök, de az én Vivim csak fél órákat alszik napközben.

Kép
andyfekete
 
 


Mágnes , nagyon megahtó a szüléstörténeted. Kár, hogy az enyém nem volt ennyire izgi.......
Lehet egyszer még én is átélem....

Ercsi, nem vagy semmi, ilyen lazán venni a jeleket :lol: :lol:
de örülök, hogy ilyen gyorsan lezajlott és minden rendben volt.
Nagyon édi a kis Zsófi :wink:

Minden baba gyönyörűűűűűű.!!!!!

Mi jól vagyunk. Lilit már nem nagyon lehet egyedül hagyni a játszón, mert állandóan hasra fordul, onnan meg tovább fordul hátra és akkor megijed.
A kiságyban is megfordul és már oldalt fekve alszik....
Jövő héten megyünk oltásra.

puszi

Kép
Kép
odri
 
 


Nati, gyönyörű Fanni. :D

Bejci, göndör és világos a haja mint az apjának. Azt néztem, hogy rám olyan részletek hasonlítanak, mint a lába a keze, arcra inkább apukája. :D

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Hát igen, mondták, hogy a következővel majd időben induljunk el. :D

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég voltam erre. Néha beleolvastam az irományokba.
Mi a januárt úgy kezdtük, hogy skarlátosak lettünk. Végig ment mindenkin. Kendén rendesen, én meg apa csak a torokgyuszit és a köhögést kaptuk el belőle. Közbe Kendének teljesen felborult a jó kis rendszere. Már nem alszik napközben, vagy csak nagyon ritkán sikerül őt letenni. Szerintem ma se fog. Így nagyon sok időmet leköti. Szóval ezért sem jöttem most egy darabig.

Remélem a ti babáitok nem lettek betegek!
Nagyon szépek a babaképek!!! Mind olyan kis formás baba! Grat a forgásokhoz és a kúszós Lizához!

Erika: hatalmas gratula Zsófi babához!!! Nagyon jó egészséget nektek! Nagyon szép a szüléstörténeted!

Vera: kislányod hogy van? Sajnálom, hogy ennyi bajotok lett. :(

Mágnes: neked boldog névnapot! Nagyon megható a szüléstörténeted!

Holka: te is nagyon rég voltál! Mizu veletek?

Bejci: kitartást a diétához ;)

Bocsi, most nem írok többet. Természetesen Kende nem alszik és már nagyon nem hagy békén.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Szegény Viri! Lényeg, hogy most már jól vagytok! Kép???

De édes babucik! Gyönyörűek! A szüléstörténet :shock: :wink:
Vajon mi lehet Vera Izájával?
Holka :!: :?: Füstjeleket kérünk :!:

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


Bejci, nagyon találó Biusra a csókos száj kifejezés :D :wink: :wink: :wink:
És Márti???

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


Jó reggelt!

Tényleg, hova lettek az eltűntek? :D

Ti fektettétek hason a babákat kicsinek? Nekem azt mondta a védőnő, hogy ne fektessem, de hason sokkal jobban alszik, mint háton. Amikor már megelégeltem éjszaka, hogy 5 percenként kelek fel hasratettem. Azóta olyan jól alszik.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Már egy hetesek vagyunk :lol:

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Sziasztok

Mágnes és Erika
Szeretettel gratulálok Bence és Zsófi születéséhez!!!
A szüléstörténeteket olyan jó olvasni...kicsit átéli az ember a saját szülését újra..
Olyan édes kis picikék!!

Viri
van már neve kisöcsinek? Heninél is volt 2 hónap mikor semiáron nem aludt el délután. De most szerencsére visszatért a délutáni alvás ideje...
Szóval még van remény :D

Bejci
Bius olyan szép kislány!!! Ez a szép kerek arc,kerek szemecskék! Nagy kedvencem Ő.
Javul a viszketés most,hogy az okot ki tudod küszöbölni?

Magdi
kis nevetős Liza barátnőm egy az egyben a nagyijára hasonlít!!!Ti is látjátok? :D Mindig előttem van Lizus milyen ügyes volt mikor itt voltatok...és mostmár emma is szinte annyi idős..

Nati
a gyönyörű című képnek nem is adhattál volna más nevet! tényleg gyönyörűűűűű!

Ditta
Imádják a nagyok a kistesót? Ágoston frizu haláli...nagyon cuki!!

Odri
hogy vagytok? Szépséges lánykád?

Súly: én mindkét gyerekkel 17-18 kilót híztam...majd lement a nagyja szülés utáni hónapokban...de +5kiló megmaradt heninél és csak az első szülinapjára ment le az is...most ugynígy +5 kiló van rajtam...
de gondolom majd lemegy ez is idővel. Mondjuk én tudom alkati,hogy lemegy magától..én még sose fogyókúráztam.

Én elkezdtem németet tanulni,meglehetősen intenzíven.Így ami szabadidőm van rögtön megyek tanulni..És nagyon élvezem!!
Lánykáim édesek! Féltékenység sehol. Emmaa négykézlábon hevesen rugózik előre-hátra..ez most a kedvence. Az a 2 kis fog már teljes nagyságában kinőtt..édesen tud vigyorogni vele. Egy hete éjjel is megébred egy szopira,de utána gyorsan visszaalszik.
Heni meg rákattant a puzzle-ra. Már van vagy 10 doboz itthon. a 42 darabosat 2 percen belül rakja ki :D ...ezt onnan tudjuk,hogy stopperoljuk...mert szoktunk versenykirakást játszani...Mindenesetre jó dolog a puzzle..nyugiban el van vele...


Lilla neked pedig szívből gratulálok!!!!!!!Nagyon ügyesek vagytok,hogy elsőre sikerült!!! Nagyon drukkolok,hogy gondtalan,boldog legyen a babavárásod!!

Várom nagyon a tavaszt!!Így még sose vártam a jó időt!!!
holka
 
 


semmiáron
holka
 
 


Erika
én kizárólag hason altattam míg egész picúr volt,mostanában a délelőtti alvás az nem a kiságyában történik hanem a mi ágyunkon és ott hátára fektetve alszik.
Én mindig jobban féltem a félrenyeléstől mint a bölcsőhaláltól. Mert reálisan nagyobb az esélye...Ezért raktam mindig hasra aludni. A légzésfigyelő meg ugyis vigyázz rá!
holka
 
 


sziasztok!

majd visszaolvasok és írok is, de az én lánykám msotanéában nagyon sokat sír, és egyfolytában ölben van, jön a fogacskája, nagyon nyálzik.
de egy édes kép, amikor nem sír:



Kép

Kép
andyfekete
 
 


Holka, köszi jól vagyunk, elmúlt a hasimenés de ezt már telcsin elmondtam. Egyre ügyesebb a forgás terén :lol: :lol:
Én is várom a tavaszt, mert ilyen időben nem nagyon lehet menni sehova.... :cry: :cry:

Ti mit csináltok ilyen rossz időben?

Kép
Kép
odri
 
 


és egy pár kép....itt 5 hónapos :lol: :lol:


Kép


Kép


Kép


Kép

Kép
Kép
odri
 
 


egy kis szieszta a vizipacimmal :lol: :lol:
ilyen nagyon szeretem

Kép :wink:

Kép
Kép
odri
 
 


Erika
Én sokat fektettem hason Fannit, mert úgy tényleg jobbakat aludt. Mostanában inkább az oldalán szeret aludni, hason nem.

Holka
Jó rég nem voltál. Már lassan nekem is kellene foglalkoznom a nyelvtanulással, de egyenlőre olyan gyorsan elmegy a napom, hogy fel sem fogom.

Megyek mert Fanni felébredt.

Kép
Kép
nati80
 
 


sziasztok!

apad megint a topik.

Holka! nagyon ügyi vagy hogy két gyerek mellett tanulsz, le a kalappal, én nem tudnék. picilányod hogy van?

Odri!
gyönyörűek vagytok, és nagyon ügyes már Lili. Látom ő is lemászik a jáccójáról.


Erika!
És hogy bírod? van tejcid bőven?
nekem Vivi még sosem aludt hason sajnos. pedig már próbáltam, de kicsikora óta háton alszik. most egyelőre ott tartunk, hogy örülök ha hason játszva néha le-leteszi a fejecskéjét.

Amúgy a pici Vivi egyfolytában nyügi, alig alszik. Nyomkodja szegénykém az ínyét, és nyálzik rendesen.
Napközben csak fél-fél órákat alszik. mostanában ha leülök, és az ölemben van, ott képes aludni 2-3 órát is, csak nekem kényelmetlen kicsit.ÉS persze semmit nem tok mellette csinálni:(

Most már örülök, hogy nem esik az eső, tudunk menni legalább egyszer egy nap sétálni, addig legalább alszik.

na menek
ma este kapok szalagot a végzős gimisektől, remélem jó lesz a műsor.
nehezen hagyom itt 2 órára a kiscsajt

Kép
andyfekete
 
 


Hello lányok!

Először is köszi a Bianka dicsiket.. olyan jól esik, hogy itt sokan megdicséritek! :lol:

Viri: Jaj, Ti szegények! Skarlát? Az kemény lehetett! Remélem Kendének hamar visszaáll a napirend! :)

Ercsi: Bizony, már 1 hetes múlt a picurod! És majd meglátod, hogy úgy rohan az idő!!Altatás: Már mi is hason altatjuk Biát jó ideje. Nálunk az elején a dokinéni meg a védőnéni is kifejezetten ellenezte, én meg hittem nekik! Aztán amikor Holka írta, hogy félrenyelés meg bölcsőhalál valószínűsége hogy alakul, akkor rájöttem, hogy jobb a hason altatás!

Andy: Nagyon édes ez a Vivi lányka! És jól látom, van már fülbevalója? Azért már nem hasonlítanak annyira a lányok, mint kisebb korukban! :wink: Húú, szalagavatóra mész? Én sem szívesen hagynám otthon a babót 2 órára!

Odry: Szép lánykád van nagyon! Nekem az utolsó kép a kedvencem!

Holka: Azt nem tudom, hogy honnan van ennyi energiád??? 2 gyerek, háztartás és emellett még németet is tanulsz? Küldj nekem is egy kis energiát! MIcsoda???? Emma négykézláb??? Milyen erős egy babád van!!

Nati: Mennyit változott Fanni baba! Nagyon szép kicsilány! És jó erős ő is! Szépen támaszt!

Hát az én allergiám nem akar múlni!
Csütörtökön miután letettük Biust aludni, ki kellett hívni az ügyeletet, akik nem jöttek ki, mert 3 címre kellett menniük előttem. Viszont kezdtem olyan szarul lenni, hogy kénytelenek voltunk Biust felöltöztetni és elballagni az ügyeletre. Ott megvizsgáltak, megint nem adtak semmit, csak továbbutaltak az István kórházba bőrgyógyász ügyeletre. Mivel úgy néztem ki, mint akit agyon vissza vertek, a számért Maria Geronazzo ölni tudott volna :) , és zsibbadt a fejem, nehezen nyeltem, azt mondták, hogy valószínűleg a kórházban bennt fognak tartani éjjel megfigyelésre... na hát itt eltört a mécses... mert akkor mi lesz az én kisbabámmal?
SZerencsére nem ez történt, fél 12-kor kaptam egy injekciót... benne valami gyógyszert, de nem kalcium volt. Ettől éjszakára elmúltak a hólyagok, de a szám még pénteken is úgy nézett ki, mintha most plasztikázták volna. A doki azt mondta, hogy a brassóitól lehetett...de könyörgöm, abban se tej, se tojás, se semmi, amire allergiás vagyok! Úgyhogy már olyat sem ehetek, amiben nincs allergizáló dolog. Az új diétám: Alma és főtt krumpli, inni pedig ásványvíz! SZuper, nem?
AZ a baj, hogy én már nem hiszem el, hogy ez sima ételallergia...
Nagyon be vagyok szarva, mert mindig egyre erősebben jön elő. Kisebb kopromban rohantunk már ügyeletre azért, mert befulladtam allergiától, úgyhogy már bennem van a félsz! Hétfőn megyek vér- és vizeletvizsgálatra, aztán ha az sem mutat semmit, akkor megyek Veszprémbe egy tök jó bőrgyógyászhoz! Már nagyon elegem van!
:evil:
Vendég
 


Sziasztok csajszik!

Csemetém alszik. :D Kihasználom az időt, és jöttem beszámolóval.

Szóval, úgy döntöttünk, veszünk egy légzésfigyelőt. Állítólag hason alvásnál többször fordul elő a csecsemőhalál, és a mi picikénk nagyon úgy tűnik, hogy hason alvó baba lesz. Háton nézelődik, nyüszög stb. Ha elvan háton, és látom, hogy nem álmos úgy hagyom, de hason olyan szépen alszik.

Tejem, szépen beindult, a bal lasabban. Nem lakott jól belőle eddig. Lehet, hogy azért lehet, hogy nem, de tegnap miután evett a jobból, lefejtem, és lefejtem a balt is. És úgy néz ki, hogy jó volt, mert most éppen szét akar durranni, gyerkőcöm pedig édesdeden alszik közben. :?

Az apja imádja, ma már mondta, hogy akkor gyárthatjuk majd a következőt. Én is így gondolom, de azért még várnék vele egy évet legalább. :D
Annyira hihetetlen, hogy nemrég még itt mocorgott bennem. Nektek nem hiányzott ez az érzés? Iszonyú kényelmetlen volt már a végén, és alig vártam már, hogy megszülessen, mert már mindenem fájt tőle, de azért hiányzik a terhesség. Hülyeség nem?

Nektek fájt szülés után a szeméremcsontotok? Mert nekem ugyan úgy fáj, mint mikor még Zsófi bent volt. A többi csontom, már visszarendeződött, ez nem akar csak.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Bejci, remélem sikerül kitalálni, hogy mire vagy allergiás. Leírva is félelmetes ez az egész, hát még átélni milyen lehet.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Emlékeztek, hogy a végén éppen a súlyommal voltam elfoglalva?

Szóval szülés után rögtön 6 kiló ment le.

És amióta hazajöttem, azóta már 3 lement. Röptetem a kilókat. Férjem azt mondja el fogok fogyni. Na nem félek ettől, mert a kiindulési súlyomhoz képest van még rajtam 9. És ahhoz képest, hogy akkor plusszal kezdtem még több. De kezdek nem aggódni, hogy nem megy le. Pedig eszem rendesen és iszom mint a fene. Olyan szomjas vagyok, hogy folyamatosan innom kell.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Ercsi: Grat a súlyvesztéshez! Azért a szoptatással vigyázz, mert én pl szopi alatt visszaszedtem 3 kg-t!
Vendég
 


Odri
Mi megyünk rossz időben is csak hazafelé már autóval jövünk,a párom jön értünk általában.
Lilid gyönyörűűű. Az első képen…puszilgatnivalóóó!

Bejci
Tanulás: mivel ezt én találtam ki és nincs semmi kényszerítő erő….így én ezt a némettanlást kimondottan élezem. Nekem kikapcsolódást jelent odaülni a könyv mellé….ezt érzem. És tudod egyik lánykám se az a kikasztó tipusu gyerek.. :D
Milyen vizsgálataid voltak eddig???

Andy
Jaj de drága Vivi!!!!
Szegéy a foga miatt biztos sokat szenved…ilyenkor tényleg az a legjobb ha szeretgeted minden mennyiségben!!! Bár gondolom ebben nincs hiány… :D

Erika
Nekem is hiányzott a pocak,de olyan jó mikor már kézzel foghatod a babád.
Egy évet mindenképp várjatok a tesóval kell a szervezetednek a pihi. Én is sokat gondolok a következő babára,boldog várakozással. De közben nem szeretnék most e percben várandós lenni! Kell Emmának is,hogy most csak ő legyen a kicsi. Meg persze még költöznünk kell.
Légzésfigyelő helyes!
Szeméremcsont:nekem bár egyre ritkábban de még mostanában is tompán sajog….
A maradék kiló majd lemegy ha Zsófi után szaladgálsz... :wink:
holka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: