Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok.



én is megjöttem a dokitól és sehol semmi. Még annyira fennt van hogy csak na. így nem indítják meg csak ha nyitva lennék egy ujjnyira a belső méhszájam.

maci én is belenyugodtam hogy lehet dec 1 lesz a szülinapunk de már nem érdekel nagyon nyugis tegnap óta.

holnap megyek uhura ahol végre megtudom hogy a lepényem hol tart meg hogy mekkora gyereket hordok magamba mert azaz igazság hogy a szülődokim e téren bizony hanyag könnyelműű. még jó hogy járok az sztkba is

így lehet hogy tényleg nem én leszek a következő :lol: :lol:

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 



Lányok, segítsetek mit tegyek. Lili sajnos egyre inkább nem akar szopizni. Lehet lusta, mert nem jön annyi tejcsi mint eleinte. Pedig én mindent megteszek, hogy legyen tejem, de ha ő nem segit.....
Végülis az ő szopása serkenti a tejtermelést, nem?
Mit csináljak fejjek és azt adjam neki? Lehet a mellszívó is segit majd.
Szerintem az utóbbi idő sok gondja /apu betegsége majd halála/
is közrejátszik. Szerintetek?
Nem szeretném három hónapos korában abbahagyni a szoptatást....

Kép
Kép
odri
 
 

 
 

szia Odri!

nyugodtan fejd le a tejed és add neki cumisüvegből!
napi 1-2szer én is rákényszerülök, mert nekem meg a jobb mellbimbóm nagyon érzékeny.
Napi egyszeri szoptatást bírok abból elviselni, mert nagyon fáj. de nagyon félek hogy kirepedezik-vagy sebesedik, ezért úgy gondoltam-és védőnőm is helyeselte- hogy lefejem a jobb mellemből és üvegből issza meg később.
az anyatej is 24 óráig áll el a hűtőben(mint a tápszer), és utána lehet mikrózni nyugodtan.
és így a tejed sem fogy el!
reméljük a te lányod is olyan lesz, mint az enyém- hogy tök mindegy hogy cici, vagy üveg, csak kaja legyen! és ha ez az anyatej, az a legjobb!

ugye csajok jó tanácsot adtam?

Kép
andyfekete
 
 


Andy, köszi a tanácsot. Én úgy tudtam, hogy a tápit nem lehet tárolni. Ha nem használod fel, akkor ki kell önteni....ja és mikrozni sem lehet. Mi indig frissen csináljuk és ha mégse kell akkor kiöntjük.
Csak az a baj, hogy egyre kevesebb a tejem. A mellszívás segit, hogy újra rendesen termelődjön? Mert tudom, hogy a szopizás segit benne.....
Lehet csak lusta, mert a cumisüvegből könnyebben jön a kaja :roll: :roll:

Kép
Kép
odri
 
 


Hello lányok!

Odri: A mellszívó elvileg nem ingerli tejserkentésre a mellet, de azért fejd ki, mert így több tud termelődni. Mikrózni: TILOS!! A mikrohullámok szétbombázzák az anyatej lényegét. Ezt mindenhol írják.
Ami nekem tejserkentésre bejön:
1: Karamalz nevű ital, Tesco, spar, kaiser's -ben lehet kapni, a söröknél van, de alkoholmentes maláta üdítő.
2: Tedd Lilit minél többször mellre! Még akkor is, ha csak cumizni tud.
3: Amikor Lili a cicin van, szopi közben igyál meg legalább 2 pohár vizet
4: Egyél rendesen!
5: Próbálj meg pihenni és kikapcsolódni: pl:Lilikét valakire rá kellene hagyni 1 órára és el kellene menned pl.vásárolni. Lényeg, hogy kicsit ki tudj kapcsolni.
6: Hónaljtartásban is szoptasd meg a babát, mert ha Te azt hiszed, hogy már nincs tejed, onnan még jön.

És nézd meg a www.lll.hu honlapot, ott vannak még haasznos tanácsok.
Vendég
 


Ja, és a lefejt anyatejet 24 óráig nyugodtan tárolhatod a hűtőben, csak ne a hűtő ajtóban.
Vendég
 


odri:
nyugodtan add oda cumisüvegből neki a tejcsit, és fejjél, fejjél, fejjél.. :) Szerintem sztrájkol is a leáányzó. Ha olyan cumisüveget választasz, ami utánozza a bimbó formáját,nem lesz cumizavara. Anna szopi után mindig tápszerpótlást kapott, és nem ez zavart be neki.
Nem jött meg véletlenül?
A tápszert én is tároltam, este bekevertem a kész tápszert, be a hűtőbe, és éjjel melegítettem, hogy ne legyek nagyon kómás.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


ja még egy kérdés: minden etetés után szoktál fejni?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ditta, Nati, gratulálok a babákhoz!!! Sok boldogságot!

Kép
jenny29
Mór
 
 


Miket látok itt!

Nem vagyok egész hétvégén, és Nati megszül? :lol:

Hát hatalmas nagy gratula az újdonsűlt anyukának!! :D

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Nálunk semmi változás, jól vagyunk. Ma voltam háziorvosnál, és kiírattam magam. Amit meg kell még vele beszélnem valahogy, hogy szülésig akarom magam táppénzen tartatni. Ő terhesállományba akar venni dec.25-től. :?
Azért nem teljesen mindegy, hogy a 168 nap mikortól kezdődik.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Bejci, neked is köszi a segítséget. MAjd veszek olyan italt ma és kiprobálom, hátha.....
Amúgy rendesen eszem-iszom és amikor lehet pihenek, de sajnos a férjemen kivűl egyáltalán nincs és nem is volt semmi sgeítségem, még az elején sem.
Nem tudom kire hagyni a babát.....
Sajnos egyre kevesebb a tejem, és mikor ciciztetni akarom van, hogy sir és nem akar szopni se cumizni.
Félek, hogy elapad a tejem :cry: :cry:
Nem tudom, hogy kell hónaljból szoptatni. Próbálom és nem megy....
El vagyok keseredve :cry: :cry:

Mágnes, Aventos cumisüveget használok, az olyan. Lilinek is kellett tápszerpótlás, mert soha nem volt elég a tejem. Sajnos!!!
Még nem jött meg, de néha olyan érzésem van mintha....
Én úgy tudtam, hogy csak frissen lehet odaadni a tápit, és nem szabad melegíteni. A dobozon is ez van irva.
Biztos minden tápi más...
Lehet valamit nem jól csináltam. Minden etetés után fejni kellett volna?
Akkor most hogy csináljam? Eddig úgy volt, hogy cici majd büfi és aztán tápi majd büfi újra. Utána fejni kellett volna?
Tegnap is fejtem és alig volt tejem. Csináltam serkentő fejést is....
Egy nap hányszor fejjek? Segit ez valamit, hogy újra legyen elég tejem?
Mert azért eleinte volt, hogy csak úgy elkezedett csöpögni, most meg....

Ha megjön utána már nem lesz tej?

Kép
Kép
odri
 
 


Ercsi, látom szépen haladsz előre.
Nekem a nőgyógyászom adott papirt, azt elvittem a házidokihoz aki ezáltal táppénzen tartott a szülésig.
Próbáld meg te is, hátha.....

Kép
Kép
odri
 
 


Odri:
ne keseredj, probáld minél gyakrabban mellre tenni!
Igy volam én Hunival... Azt hittem nem elég a tejem és abba akartam hagyni, aztán olvastam valahol, hogy mielőtt eldöntenénk, hogy abba hagyjuk a szöptatást, mert nincs tej, tegyünk egy próbát...2 hétig tegyük mellre a babát ahányszor csak kéri-- hát megjegyzem, nem volt könnyű.....Szinte napokig a cicin lógott...És közbe figyelni kell, hogy ha nem fogy, akkor minden rendbe... beindul a tejtermelés előbb vagy utóbb...Ha viszont fogyni kezd, akkor jöhet a tápszer...Hát nem mondom, nagyon idegölő volt, mert űvöltött, sehogy sem akarta a cicit befalni,de végül annyira megszokta és ugy beindult a tejem, hogy majdnem 3 éves koráig szopott...És az érdekes az volt, hogy amikor én azt hittem nem hizik, mert alig szopik valamit, nincs tejem, akkor a mérleg megcáfolta, mert folyamatosan hizott... Nekem ez bevált, leirtam, hátha valakinek biztatásul szolgál...Nem muszály igy csinálni... :wink:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Odri: egyesek azt tapasztalják, hogy a mensi mikor megjön, kevesebb egy picit a tej, vagy megváltozik picit az ize ezért a baba nem akar szopizni, de ez pár napon belül megoldódik...

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Márti, megpróbálom. De tényleg idegölő ahogy ordit amikor ciciztetni akarom. Persze a tápi elfogadja..... Mintha nem akarna szopni. Én nem akarom feladni, mert szeretném szoptatni. De valahányszor cicire teszem, ordit....és annyira rossz hallgatni. Pedig eleinte ezzel nem volt semmi gond.
Remélem nekem is beválik és újra beindul a tejem. Jó lenne.
Majd figyelem, hogy hizik-e.
De honnan tudom, hogy a cicit kéri? Elég kezdő vagyok.....

Kép
Kép
odri
 
 


Tudom mit érzel, én is azt hittem megbolondulok, ha sokáig ez igy fog menni, párom már sajnált és mondta, hogy hagyjam abba és adjak neki tápszert, hisz a babát is kinozom ezzel... de kitartottam és hála Istennek meglett az eredménye .Én uy figyeltem meg, hogy az ujjamat a szála sarkához érintettem és ha oda kapott, azt hitte, hogy a cici akkor biztosan azt kéri és azért sir... de nem mindenkinek válik be...

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Márti, hát meglátjuk, mindenesetre köszönöm a segítséget.
Az normális, hogy már nem eszik három óránként?
Nemsokára kiderül, mert lasssan enni kell, hogy akar e cicizni....
Tegyem a szájába? És ha éhes marad? Vagy akkor majd többször fog enni kérni?
Remélem nekem is beválik :lol:

Kép
Kép
odri
 
 


Sziasztok megjöttem az uhuról.

minden oké a babóval és nem lesz picike azt mondják de majd meglátjuk. adatok:
BPD:96mm
HC:333mm
TH:104mm
AC:338mm
FL:75mm
PI:0.97
RI:0.62
az utsó kettő az áramlás mérés.
Magzat becsült súlya 3237gr. 38 hét 4 napos vagyok és a várható szülés e szerint nov. 20.

na ezt megmutatom a dokimnak és sztem ez lesz az időpont.

odri sajna ha már üvegből adtad neki és ha továbra is adsz neki üvegből nem fog szopni. Nekem tapasztalatom az hogy sajnos idegölő dloggal de muszáj hagynod ordítani addig míg nagyon éhes nem lesz és nem fogadja el a cicit. csak így tudod visszaszoktatni rá.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Vera, köszi....de minél inkább ordit annál inkább nem akar szopizni. Felidegesíti magát és akkor annyi.
Te is jártál hasonló cipőben? Végül sikerült visszaszoktatnod a cicizésre?
Akkor nemsokára itt az idő.....jöhet a lányzó :lol:

Kép
Kép
odri
 
 


Odri:
igaza van Verának. Igy voltam én is, orditott, nem akarta befalni a cicit..Jó, akkor nem kapsz semmit...Hagytam, hogy lenyugodjon és ujra próbáltam....Kegyetlennek tűnik... :? Nekem egyetlen szerencsém az volt, hogy nem akarta a cumis üveget sem elfogadni, ezért kénytelen voltam félóránként mellre tenni, ha kérte és nem volt elég...

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Vera:
szép méretei vannak a leányzónak! :lol:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


háát amikor kevés volt és pótolnom kellett akkor nekem egy szerkezet vállt be ami a neve medela szoptanít ez egy tartály amit a nyakba kell akasztani amiből két vékonyka csövecske megy lefelé és a cicibimbóra kell ragasztani és így kap pótlást is meg anyatejet is.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Odri, igen néha én is meglepődöm, hogy már a 30. hetet taposom. Mindjárt belelépek az utolsó 10 hétbe. Nagyon izgi. :lol: Szülés miatt nem félek. Bár néha eszembe jut, akkor hírtelen kiráz a hideg, hogy Úr Isten! Aztán ennyi.

Vera, szép méretek. Már nagyon a finishben vagytok Ti is.

Még mindíg le vagyo döbben ve, hogy Natinál megérkezett Fanni. :lol: Kíváncsi leszek nagyon a történetére :lol:

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Lányok! Nem feltétlenül a cumisüveg a hibás, persze van baba, akinél bezavar, de itt vagyunk mi is példának, hogy nem ez volt a gondunk. Én is próbáltam a kanalas, poharas módszert, de nem lett jobb tőle.
Odri: ha nem szopik sokat Lili, akkor a fejéssel serkented a tejmennyiséget .Én minden etetés után fejtem,volt, hogy 10-20 ml jött csak ki, de ez is nagy kincs, és a tejcsi gyarapodik valamennyit.Így ki tudtuk húzni 6 hónapig. Az, hogy ritkábban eszik, mint 3 óra, babafüggő.. ha ő ezt igényli, nem tudod ráerőszakolni cicire, el kell fogadni .. Akkor viszont tényleg keményen fejni kell.
Szoptanít nálunk teljes kudarc volt :cry:
Na és még egy tanács, ha már látom, hogy ugyanabban a cipőben jársz, (tápi+szopi). Ne görcsölj, és ne hagyd, hogy elkeserítsen ,ha sikertelen lennél. Hidd el, ha úgy adódik, és mégis csak tápszeres marad Lili, ugyanolyan egészséges, kiegyensúlyozott baba lesz, te pedig jó Anya! Persze nagyon jó lenne, ha szopizna, de nem mindig, mindenkinél sikerül
Én ezzel rontottam el, hogy annyira stresszeltem a sok szakirodalomban olvasottak miatt magam, hogy megérezte Anna is, a tej sem gyarapodott emiatt.Állandóan azt akartam, hogy olyat sikerüljön elérnünk, hogy ne kelljen legalább egy nap pótlás.. Persze ez sosem jött össze. Ahogy megnyugodtam és elfogadtam a helyzetet, Anna sokkal nyugodtabb lett, és én is..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ja Odri: míg el nem felejtem :) Ha szoposztrájk, márpedig annak tűnik, akkor ez kb. 4-5 napig tart. aztán elmúlik. Szóval kitartás, és mindig próbáld a cicit először, végső esetben adj lefejtet, vagy tápit :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Lányok, ez nagyon kegyetlen. Nehéz elviselni ahogy ordit és az ember megsajnálná.
Majdnem egy órán át próbálkoztam. Volt, hogy bekapta a cicit és egyet-kettöt nyelt majd hirtelen abbahagyta. Volt, hogy orditott majd bealudt.
Olyankor újra kell próbálkozni, vagy hagyni amig felébred és éhes nem lesz? Biztos nem jön olyan könnyen....mint az üvegből azért hagyja abba és nem szopik :lol: :lol: Dolgozni kell és azt nem akar. :wink:
Most megyek fejek, hátha elöbb-utobb több tejem lesz mint az elején.
Volt, hogy miközben etettem a másikból csöppögött a tej :roll:

Kép
Kép
odri
 
 


Mágnes, ezzel én is igy vagyok. Anyira szeretnék szoptatni, mint mások. Emiatt stresszelek és nem lesz több a tej.
Mindig kédezem a férjemtől, hogy másoknak mért sikerül????
Kudarcnak éltem meg azt is eleinte, hogy tápit is kell adni neki.....ma már elfogadom. De jó lenne ha egy kicsit még maradna a szopi is.
De ha nem sikerül, elfogadom.

Kép
Kép
odri
 
 


odri:ha a másikból csöpög, tarts oda valamit, hogy felfogd azt is. :) Nekem van anyatejgyűjtő kagylóm, és abba csöpög a tej, amikor a másikból szopizik..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Lányok, még egy kérdés.
Ti hogy viselkednétek a férjem családjával szemben, akik az apukám temetésére el sem jöttek, egy koszorút sem csináltattak és még arra sem vették a fáradtságot, hogy legalább egy dísztáviratot küldjenek?

Kép
Kép
odri
 
 


odri:
én megmondanám nekik, hogy mennyire rosszul esik ,ahogy viselkednek... Vagy, ha nem vagytok beszélő viszonyban, a férjemet kérném meg rá.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes, nem nagyon beszélünk, valamiért nem szeretnek....
A férjemnek is nagyonn rosszul esik ahogy viselkednek és nem tudja mit tegyen. Két tűz között van....

Kép
Kép
odri
 
 


Odri!

sajnálom, hogy a férjed családja ilyen, de nem tudsz vele mit csinálni, és a férjednek tényleg szar lehet két tűz között. ebben sajna nemtok tancásot adni, mert én mikor megismertem páromat, se neki se nekem nem élt már édesapánk, sajnos.
De szopi ügyben:
Csajok!
a mikrózást csak azért merem, mert nálunk a kórházban a szemem előtt tették mikróba a tápszert is, és amit éjjel lefejtünk tőlem tejet is....
erről ennyit, én is sok könyvben azt olvastam....
mindegy, tudom hogy káros, csak akkor mikrózom, mikor már nagyon ordít, különben nem.

Odri!
Mágnes nagyon jókat írt, fogadd meg a tanácsait.Én a kórházban 3.nap mikor már mindenkinek "csöpögött" a teje, és nekem semmi, elárulom a wcben bőgtem, hogy én nem tudok a kislányomnak adni a cicimből, pedig olyan ügyesen szopizott, de a mérleg semmit nem mutatott.
Aztán egy nővérke látta rajtam, hogy kivagyok, mondogatta ne aggódjak, annál rosszabb. Akkor kezdtem el szedni a homeós bogyókat, meg inni a teát, és hozattam be rántott levest.
A levest próbáltad már? nekem az első kanálnál átázott a hálóingem a kórházban. A férjem rá a tanu.
Amúgy fejjél szoptatás után!!!!!
Én is az első 3 hétben szopiztattam és tápit adtam, aztán megnyugodtam, elkezdtem többet enni, mert alig ettem, és többet aludni, amikor csak lehetett, és megjött rendesen a tejem.
Mostanában mióta nem eszem a homeós bogyókat, hát éppen annyi tejem van amennyinek kell lennie. Lehet majd én is úgy járok mint te, ezen ne aggódj. Akkor is tudtunk valameddig szoptatni. És ez a lényeg, és az is lehet hogy tényleg sztrájkol. Az én lányom is csinálta már ezt velem, csak ordított a cicin.
na megyek
remélem már jobban vagy!

Kép
andyfekete
 
 


tápszert simán lehet mikrózni, én mindig azt tettem... Ráírják, hogy bebiztosítsák magukat, de semmi baja nem lesz. Az anyatejet is azért nem javasolják a mikróba, mert a mikró nem egyenletesen melegíti fel, és félő, hogy megégeti a baba száját. De ez elkerülhető, ha jól összerázza az ember, és ellenőrzi. Szerintem a tápszert is ugyanebből a szempontból tartják veszélyesnek..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Andy, hogy kell rántott levest csinálni? Azt is megpróbálom még :lol: :lol:

Kép
Kép
odri
 
 


Rántott leves
Hozzávalók:
kevés olaj, liszt, köménymag, só, bors, pirospaprika, ételízesítő,
víz, petrezselyemzöld. esetleg kívül tojás

Elkészítés: Az olajból és a lisztből rántást készítünk, beleszórjuk a köménymagot, pirospaprikát, és rögtön felöntjük vízzel. Megfűszerezzük, forraljuk. A végén belefőzünk 1-2 felvert tojást (folytonos keverés közben öntjük bele). Pertezselyemzölddel díszítjük.

Megjegyzés:
A környékünkön ezt rongyos levesnek (a tojás miatt) vagy szoptatós levesnek is hívják. Néhányan kérdezték, hogy szénhidrátnapon paradicsomlevesen kívül milyen levest lehet enni, szerintem ezt nyugodtan, persze a tojás nélkül.

Én tojást nem rakok belée sőt köményt sem.
Sima tojásleves is jó, abban is van rántás. Csak egy kicsit több rántást csinálj!!!!!

írd ám meg holnap !
jó éjt

Kép
andyfekete
 
 


NAti gratulálok! Várjuk az élmény beszámolót képekkel alátámasztva ;)

amit akarok gyorsan, mert a szokásomhoz híven megint úton leszek...
Egy iszonyat fontos kérdést és extra sürgős választ várok, mert nem tudom mi tévő legyek!!! Hála égnek megjött így cirka 4 hónap után.... kb 3 napja. Már a legelső nap is elég erős volt, jött a 2. nap még erősebb :shock: ami nálam nem szokott ennyit jelenteni.... aztán eljött az este ésultra durva lett, akkor a reggelről nem is beszélek. Szabályszerűen ömlik belőlem!!! Jobban, mint miután megszültem!!!! Már ott tartok, hogy van az az extra vastag tena betét... na az jó kb 1,5-2 órán át.... szal eltudjátok képzelni, hogy mi lehet....
Ez NORMÁLIS?????????????????? Vagy menjek el nőgyógyászhoz??? Ha így folytatom, nem marad vérem. Meg eléggé szédelgek is..
magdolnam
 
 


Na Magdolnam, nem rövid sms-t írtam neked.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Megkaptam :shock: :shock: :shock: :shock:
magdolnam
 
 


felhívtam a dr-im és nem sok jóval kecsegtetett.... Azt mondta, irány az első nőgyógyászat AZONNAL! Ott fogok kapni vmi szert aszem vmi ergán vagy mit és ha nem segít a vérzés csillapításában, műtenek

Nem tudtam hogy mi hiányzik az életemből...... még ez is. Még egy lapáttal az élettől...
magdolnam
 
 


Magdolnam, nagyon sajnállak, nem semmi. Majd irj, hogy mi volt a nődokinál....

Kép
Kép
odri
 
 


Magdolnam:
műtét?? Mit mondott mitől lehet???

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Gyorsan írok, hogy ne aggódjatok annyira Magdolnamért. Aztán majd gondolom jön ő is.

Megvizsgálták, kapott gyógyszert, mehet haza. Ha 3 napig nem javul, akkor műtét.

Bár az én véleményem Magdi, hogy ne várj 3 napot, holnapra el kell dőlnie, hogy mi a helyzet. És ha még mindíg nagyon vérzel, akkor szólj, és szerintem ne oda menjél vissza, hanem benyomlak az ÁEK-be.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Sziasztok,

Lili kezd újra szopizni. Reggel már 60-at sikerült....ez már haladás.
Persze a következőnél már sirt :roll:
Azért én fejek, és egyre több jön. Remélem minden helyre áll és tényleg csak sztrájkról van szó :roll:

Szorítok, hogy ne legyen műtét Magdinál :!:

Kép
Kép
odri
 
 


Egy pár kép Liliről....
labdázok... :lol:
Kép
pancsi után...
Kép
a játékaimmal
Kép
ezeket meg talcsivel csináltam :lol:
Kép
Kép

Kép
Kép
odri
 
 


na vagyok. Voltam drnál. Azonnal behívtak.... megvizsgáltak, amit én elég kellemetlennek tartottam, na de nem azért, mert hogy fájt volna.... csak hát ... értitek. Meg is uhztak. Semmi kórosat nem találtak. Terhes sem vagyok. Viszont megállapította a doki, hogy nagyon vérzek.....
Megkaptam az ergánt és napi 3x15 cseppet kell szednem belőle. 3 napon belül elvileg hatni kellene úgy, hogy csökken a vérzés intenzitása. Ha mégsem, akkor kismotyóval mehetek a kórházba műtétre... Na ezt nem nagyon szeretném...

Amióta megpiszkáltak, azóta eléggé megindult a "csap".... és most még jobban....: tena extra+vatta=szűk 2 óráig elég.... Kértem, hogy írjon fel vmi vérképzős dolgot vagy vasat, erre a válasz: egyek terheseknek való multi vitamint.... Jóóóó... ás erre elköszöntem.

Itthon pihengetek, de eléggé fáj a fejem és szédelgek. És nagyon reménykedem....
Röviden ennyi.
magdolnam
 
 


Magdolnam:
a fenébe, nem lehet egyszerű Liza mellett még ezzel küszködnöd... Reméljük nem kell menned 3 nap múlva sehová...

Natinak ma kellene hazamennie. nem? kiváncsi vagyok a képekre :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


ha sima szülése volt akkor 3 nap után hazaengedik. császárnál 4. Én is reménykedem
magdolnam
 
 


magdolnam!

szorítok hogy hasson a gyógyszer, és ne kelljen műteni. pihenj amennyit tudsz!

Odri!
örülök a tejcinek, és csináltál rántott levest?

Kép
andyfekete
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?