Új privát üzeneted érkezett!

Vera, hát akkor engedd meg, hogy gratuláljak!! Kép

Usgyi fel gyorsan a Kaáliba, minek várni? Örülj a + vérvételednek! Nagyon szorítok, hogy az érték is jó magas legyen! Kép
s_norka
 
 


igen, gyerünk vérvételre!!! Várunk a hírekkel!!!
kisegér
 
 


Levették a vért, 11 körül lesz eredmény.

Kép
Kép
verona
 
 

 
 

Kisegér
A Magne B6-ot, csak orvosi utasításra lehet szedni? Vagy magadtól is mehet? Mindegy hányadik naptól?

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Bocs, hogy belekotyogok!
Nekem pont most mondta a doki, hogy a Magne B6 akkor kell, ha görcsölsz. Mivel mondtam, hogy most Magne B6-ot és Folsavat szedek inszem óta, azt mondta nagyon jó, de most már térjek át az Elevitre.

Kép
Kép
verona
 
 


Magne B6= izomgörcs oldó magnézium készítmény, orvosi javaslat nélkül szedhető. Terhességben görcsökre, keményedésekre, lábikra görcsre alkalmazzák, ez az elsőszámú "gyógyszer" ilyen tünetekre. Nagy dózisban is lehet szedni rövid ideig (3x2), és tartósan is lehet kisebb adagokban. Elvileg kiürül a szervezetből a felesleg, ha nagy dózist rövid ideig alkalmaznak. Kismama szükséglet: kb. 300mg. (Elevit: 100mg/tbl)

Találtam szakirodalmat is- itt még nagyobb szükségletet ír: http://www.examed.hu/tenytar_szuleszet.html

Magnézium

"Terhességben a napi magnézium (Mg) igény megnövekszik (400 mg/nap). Az általános táplálkozási szokások gyakran nem elégítik ki a növekvő szükségletet, így terhességben kb. 20%-kal csökken a Mg koncentráció. A terhesség alatti Mg pótlás vizsgálata kapcsán számos előnyös hatást figyeltek meg, pl. csökkent a spontán vetélés és a koraszülés gyakorisága. Megfigyelték továbbá, hogy a Mg pótlás jótékony hatással van az anyai vérnyomásra és a magzat növekedésére is. Indokolt tehát, hogy a terhesek megfelelő Mg pótlásban részesüljenek (napi 250-500 mg), a terhesség minél korábbi időszakától kezdve."

VERA, IZGULOK ÉRTED, JELENTKEZZ, AMINT TUDSZ!
kisegér
 
 


Verona
Ezt úgy kell érteni, hogy nem kell naponta több szemet szedni, csak ha görcsölsz akkor egy szemet, amikor úgy érzed? Örülök, hogy írtál.

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Folyamatosan kell szedni! A doki azt mondta, ha mégis a Magne B6 mellett maradok, akkor akár 3x2-t is szedhetek, egyébként 3x1-et javasolnak.
De az alapján, amit Kisegér írt, szerintem Elevitet és Magne B6-ot is fogok szedni.

Kép
Kép
verona
 
 


Verona
Nem sok egy kicsit?

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Ördög tudja. Ha tényleg babás vagyok, úgyis túlzásokba fogok esni.
Na jó, még átrágom...

Kép
Kép
verona
 
 


Verona
Majd 11 után azt sem fogod tudni, hogy mit akarsz szedni, nem hogy gondolkozni. Olyan pozítiv lesz!!!!!!!! KépKép

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Verona, nem sok!
Az Elevitben csak 100 mg magnézium van! Ráadásul a fokozottabb émelygés miatt szükséged lesz több B6 vitaminra is! Én napi 250 mg magnéziumot szedtem Elevit mellé vagy a 12.hétig! Volt hogy többet mert görcsöltem...
s_norka
 
 


Én nem értelek benneteket, arra kérdeztek vissza, amit már az előbb leírtam, idéztem. Tessék figyelmesen elolvasni a hozzászólásokat!
kisegér
 
 


Vera????
kisegér
 
 


Nem tudom elérni a dokit, mert műtőben van, a recepción meg nincs a papírom, valószínűleg a dokinál........................
Fél óra múlva..........

Kép
Kép
verona
 
 


Egérke, ugye az előbbi nem nekem szólt? Csak megerősítettem, amit írtál... Kép

Jajj Vera... Kép pedig már tervezgetek itten, hogy szóljunk az adminisztrátornak, végre át lehetne keresztelni a topikot "inszemináció utáni bebabásodás" -ra Kép
s_norka
 
 


HCG 80
PROGESZTERON 156
A 12. napon vagyok inszem után!
Doki szerint jó, két hét múlva találkozunk, időpontot is adott. Utrot nem kell szednem.
Lányok, ez most jó??????????????????????
Igen jó, biztosan jó. Igyekszem lenyugodni.
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


Szóval HCG 80, progeszteron 156.
Elszállt amit az előbb írtam. Reszket a kezem.
A doki szerint terhes vagyok. Nem kell Utrogestant szednem, adott időpontot két hét múlva, szóval most akkor ez jó, ugye????? Igen, ez jó, azt hiszem. Lenyugszom.
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


Vera Kép

Hogy a túróba ne lenne ez jó, ez egyszerűen király Kép Kép
Ez egy erős baba minimum!!!
A progid meg egyenesen fantörpikus!

Ez már megmarad, ne izgulj, kezdheted az Elevitet! Kép

GRATULÁLOK!!!!
MINDENKI BABÁS LETT!!!! Kép

Norka (21+3)
s_norka
 
 


dehogyis, hiszen te nem is kérdeztél, csak Kagyló és Vera azon filózgatott, amire pont már válaszoltam két sorral feljebb, és én meg közben legalább 10 percig keresgéltem vmi értelmes forrás urán a Google-n, hogy alátámaszthassam az írásomat. Olyan érzésem támadt, hogy hiába is írtam.
Egyébként teljesen megértem az aggódást, én is sokáig nem mertem bevenni, nehogy túladagoljam az Elevit mellett, de íme, itt a leírt ellenbizonyíték, hogy igenis, kell a magnézium. Krizsa nem véletlenül szedette velem elejétől fogva 3x1 adagban
Ja,és a keresés eredményeként számtalan magnéziumos terméket is találtam, amiben nagyobb adagok is vannak, ez hasznos lehet görcs, erős keményedés esetén...
Támogatom a cím átkeresztelését. Apropó, Madarannal mi lehet...????
kisegér
 
 


Ne haragudj Egérke! Elég figyelmetlen voltam. De most szedem össze magam a padlóról.

Kép
Kép
verona
 
 


Madaran megjárta azóta a hadak útját... elment Dévaihoz lombikozni. Csináltak 2-3 ET-t, de blasztok ellenére sem tapadt meg neki semmi, illetve volt olyan, hogy le se tudták szívni a tüszőket mert szétdurrantak idő előtt... eléggé kiábrándult, amit meg is értek, és ugye az, hogy mi az ok, azzal Dévai nem foglalkozott. Elkezdett foglalkozni az örökbefogadás gondolatával, de a párja - úgy olvastam - egyelőre nem akarta. Aztán elment Győrbe a Kaáliba, és megcsinálták neki a hystero-t (ugye Krizsa ezt már a 2.után megcsinálta volna, pláne ilyen érthetetlen megtapadás-elmaradás után!), és kiderült, hogy egyenetlen szerkezetű az endometrium... no comment. Tovább nem tudom, most itt tartanak.
s_norka
 
 


Vera, de mostmár akkor startolj fel a fellegekbe egy kicsit... Kép ideje volt! Kép

Mit érzel?
s_norka
 
 


Semmit nem érzek, vagyis szédelgek, olyan, mintha lebegnék, de ez inkább lelki. Akkor fájdogál a hasam, ha sokat ülök, és nyomódik. Jó-jó, le a szűk gatyákkal, itt a végük. Amúgy tojok mindenre. A párom nagyon boldog. Már elmondta a kollégáinak. Nem érem fel ép ésszel.
Inszem után kb. 6. naptól voltak mensiszerű görcseim, vagyis inkább úgy éreztem, azonnal megjön. A mellem is csak tegnap kezdett érzékenyebb lenni, de most az sem jellemző. Tulajdonképpen semmi tünetem.
De borzasztóan boldog vagyok.
Lányok! Köszönök nektek mindent, rengeteg információt és segítséget kaptam tőletek.
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


GRATULÁLOK!!!! VERA, EZ NAGYON KLASSZ! Akkor ha jól számolom, októberben itt a bébi??? Ápr. 5. pedig a 12. hét vége... Nagyon-nagyon szorítok értetek!!! Apa mit szólt?

Itt egy táblázat a hcg-ről: http://www.paternityangel.com/Articles_zone/BHCG_Levels/TableofAverages.htm
ha értesz angolul, nézegesd meg az oldalt.
kisegér
 
 


Vera, pihizz sokat, és legalább amíg le nem cseng a mensis időszak, a Magne B6-ot szedd be. Ne emelj, ne erőltesd meg magad, és egyél sok fehérjét, vitaminokat, gyümiket, na meg sok vizet is igyál!
Jaj, annyira örülök...

Nóri, hát én sajnálom, hogy így alakulnak a dolgai. Gondolom, hogy lelkileg már teljesen kimerült. Az még gondolom nem derült ki, hogy van-e gyógyír a nyh egyenetlenségre... Asszem eü. kaparás szokott lenni...brrrr. Nem próbáltad elrugdosni Krizsához? Vagy hisz Dévaiban...?
kisegér
 
 


Vera, pihizz sokat, és legalább amíg le nem cseng a mensis időszak, a Magne B6-ot szedd be. Ne emelj, ne erőltesd meg magad, és egyél sok fehérjét, vitaminokat, gyümiket, na meg sok vizet is igyál!
Jaj, annyira örülök...

Nóri, hát én sajnálom, hogy így alakulnak a dolgai. Gondolom, hogy lelkileg már teljesen kimerült. Az még gondolom nem derült ki, hogy van-e gyógyír a nyh egyenetlenségre... Asszem eü. kaparás szokott lenni...brrrr. Nem próbáltad elrugdosni Krizsához? Vagy hisz Dévaiban...?
kisegér
 
 


közben Vera, bocs, egyszerre írtunk, nem láttam az üzenetedet.

Nóri- Ami Madarant illeti-elkalandoztak a gondolataim a Dévai fölött: szóval győri Kaáli... akkor lelépett Dévaitól, és már oda tartozik, vagy 2 helyre jár...? Van olyan színvonal ott, mint itt?
kisegér
 
 


Vera, én is tök boldog vagyok, ugye mondtuk, hogy az a decemberi eset volt a főpróba... Kép

A győri Kaáli elég jó! Kőrösi Tamásék vannak ott, talán ismerősen cseng a név. Én nem tartom Annával a kapcsolatot amúgy, mert máshova írogat, de látom, mi történt vele. Dévait otthagyta... az endoval nem tudom, mit csinálnak.
s_norka
 
 


Nem ismerem a nevet, de az a lényeg, hogy jó kezekben legyen. Lehet, hogy hasonlóan fog jönni nála is a baba, mint nálad: műtét+pihi+lelki nyugi és egyszer csak bekopogtat a gólya.
kisegér
 
 


figyelj csak, jól értettem a múltkor a kaális topikból, hogy elvileg van egy lezárt és egy kitisztított petevezetőd, és a lezártból jött le a petécske...?
kisegér
 
 


Igen... ezt mondták, akik UH-ztak koraterhességben, ketten is. Elméletileg lehetett volna, hogy a petécske nem ott ment le jobb oldalon, hanem körbe a hasban, és a másikon, de ez nagyon a lehetetlenség határa, másrészt a placenta is jobb oldali tapadású... nincs magyarázat.
s_norka
 
 


Ezt a lehetetlennek tűnő hasüregi vándorlást már én is hallottam, nem is egy embertől. Elvileg a házunkban lakó házaspárnak is így lett gyereke. Aztán most itt rohangászik a 3 éves kislányuk a kertben, aki spontán fogant... No comment. Az orvosok nem istenek. Sőt, tovább fejlesztem az elméletet: az isten bennünk van.
Eldugultam.
kisegér
 
 


kis-kismamik, hogy vagytok? Vera, Noémi?

Pirus, milyen a babád? A külvilágban is nagyon más, mint Zsombi? Egy képet feltehetnél róla...

Egér 22+4
kisegér
 
 


VERAAAAAAAAAAAAA!!!!!

Ez egyszerűen fantasztikus! Annyira örülök nektek! Ne aggódj amiatt, hogy egyelőre még nem tudod fel se fogni, én még most is alig, ráadásul az émelygős hányós időszak is elmúlt, úgyhogy.... szép pocakosodást kívánok neked!

MINDENKI BABÁS LETT!!! HURRÁ!!!

Annácskát is idehívhatnánk, hátha... én is ismerem őt már egy ideje, sajnálom, hogy így elszúrták az időt vele a Dévaiban.

Verocs Kép én ma egy hete voltam dokinál, annyira megdicsért, hogy meg is lepődtem. Olyan a vérképem, hogy véradó lehetnék most kismamaként. Én szedek mindenféle vitamint, ha természetes vitaminokat szedsz (nem szintetikusat, gyógyszertárit), akkor nem tudod túladagolni, és nagyon nagy hatékonysággal fel is tud szívódni. Én ilyeneket szedek, a doki azt mondta, hogy csak ezért lehet ez, mert ugye enni sem tudtam sokáig. Szedjed, az a biztos.

A babócánk a 14. héten 10 cm ülőmagasságú volt, nagyon szépen fejlődik, jövő héten lesz az AFP csütörtökön, szerdán pedig mozizunk 4Ds UH-on. Már nagyon várom. Jó lenne, ha én is érezném a mocorgását a 16. hétben Kép. Hányinger elmúlt, bírok enni most már húsféléket és tejterméket is, a baj most az, hogy úgy tűnik fehérjeallergiám lett, viszkető csalánkiütéseim vannak kb. egy hete. Állítólag a tej-húsfogyasztástól, mert 3 hónapig rá se néztem ezekre, most is csak módjával eszem. Na, mindegy. Remélem elmúlik. Nektek volt hasonló? Én még sosem voltam allergén semmire.

Pirus Képküldjél tényleg fotót!

Kismamik Kép ti hogy vagytok? Újabb fotók? Élmények? Olyan szívesen olvasgatok rólatok! Írjatok egy kicsit!

Puszi
Noémi és pocaklakó
14+6
Vendég
 


LKT még nem...
lkt
 
 


Sziasztok!
Pár napig nem voltam. Köszönöm, hogy velem örültök.
Lányok! Normális, ha néha fájdogál a hasam???

Kép
Kép
verona
 
 


Sziasztok
Mióta megnyitottam a fórumot elég sokan vagytok itt. Én is innen indultam. Tisztában vagyok avval, hogy más az inszemináció mint a lombik. Gondolom mások a tünetek is. Ha megkérhetném valami elmondaná, hogy milyen tünetei voltak, mielőtt megtudta, hogy sikerült a babó.

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Sziasztok! Noémi, gratula a "hatalmas" emberkéhez! Nemsokára lesz afp neked is, aztán genetikai uh, és megtudod, milyen nemű a gyereked.KépKépKép

Vera, valószínűleg most vagy a ciklus végén, meg még ilyenkor mennek bent a harcok az életért, vastagszik a nyálkahártya, helyet csinál magának a baba, emelkednek a hormon szintek. Úgyhogy tök normális, hogy fájogat a pocakod- de hamarosan jobb lesz! Továbbra is csak a magne B6-ot reklámozom neked. Amúgy, amíg nincs görcs vagy vérzés, addig nem kell izgulni.
Még majd előfordulhat úgynevezett diszkomfort érzés, ami nem fájdalom, nem görcs, egyszerűen sehogy sem tudsz ülni, feküdni, állni, mert vmi ideget, szervet nyom a növekvő méh, keresi a helyét. Na meg majd nyomja a hólyagot, úgyhogy lehet, hogy gyakran fogsz járni pisilni. De ez is tök normális. Ilyenkor megint csak a pihi a leghasznosabb.
Vigyázz magatokra! Mikor lesz az első uh?

Sok puszi
Kisegér 23+2
kisegér
 
 


Kagyló, erről Vera tud beszámolni. Nóri, Pirus meg én is spontán lettünk terhesek, a hitvesünk karjaiban. Amúgy meg egyszerűen belül megéreztük, és szerintem Vera is ezt fogja mondani.
Nekem egyébként konkrét tünetként csak a mensi elmaradása jelentkezett, meg nagyon erős cici puffadás- hiába vártam, hiába éreztem, hogy meg akar jönni, csak nem volt vérzés. Nyugodt lélekkel emelgettem 15 kilós cuccokat, forró vízzel fürödtem- semmi...

De azért ezeket egyáltalán nem ajánlom!!!!! KépKépKép
kisegér
 
 


Kisegér
Köszönöm

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Kagyló!
Ahogy Kisegér írta, tényleg éreztem, de nem teljes biztonsággal. Annyi kudarc van már mögöttünk, hogy nem mertem jelnek venni, amit éreztem. Az inszem után kb. a 6. naptól (gondolom a beágyazódás kezdete) gyakran éreztem úgy, hogy azonnal megjön. Volt olyan is, hogy mocorgásfélét véltem felfedezni, ez még az inszem után 2-3. nap volt. De ez tényleg túlzás, azt hiszem. Ezen kívül semmi. A mellem is alig feszül még most is. Talán még annyi, hogy rettentő depressziós voltam. Mindentől rámjött a sírás, és teljesen biztos voltam benne, hogy nem sikerült. Állandóan bőgtem az inszem utáni második héten. Ennyi. Most is csak annyi, hogy gyakrabban járok wc-re, és kicsit fáj a mellem. No és ez az fájdogálás, ami nagyon zavar. Időnként görcsnek nevezném. Igaz, ahogy az aktuális mensi lett volna ugye csütörtökön, azóta csökken a fájdalom. De van. Szóval zavar.
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


Kisegér!
Köszönöm a nyugtatást. 22-én lesz az UH, rettentő lassan telnek a napok. Szedem a Magne B6-ot. Kerestem cikkeket erről a fájdogálásról, de nem találtam még semmit. Nem tudnál ajánlani valamit? Mármint internetes oldalon.

Kép
Kép
verona
 
 


http://www.babanet.hu/faq/terpan09.php

ez a babanet rendelője, itt egy csomó, ennél sokkal erősebb panaszokkal küzdő kismama ír, az orvos pedig megnyugtat.
kisegér
 
 


Verona
Akkor te inszemes vagy? Mert én lombikos. Beültetéstől ma vagyok a hatodik napon, és olyan mintha meg akarna jönni. De nekem ez múlt hét péntektől van. Néha mintha görcsölnék, utána nem érzek semmit, aztán megint. Idő közönként van. Neked ilyen?

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Sziasztok Lányok,

Én eddig ide még nem irogattam, de szeretnék párat kérdezni, mert egyre jobban benne van a zabszem a se...-benKép
Elvileg mostanában fog megjönni szerda körül és utána kezdődik az eslő inszem majd a Kaáliban, amit már nagyon nagyon várok, de kicsit izgulok is miatta. Jár valaki közületek a ide ? Nekem a Kovács P. a dokim , Ti ismeritek?
VaraKép
Úgy drukkolok neked is ismeretlenül is, ez a babóca már tuti nagyon erős és kapaszkodk!!!
Szerintetetk az inszem után érdemes pár napot otthon maradni, mert erről mindenki mást mondKép
pbj12
 
 


Kagyló!
Igen, nekem is ilyen volt. Most már másképpen fájogat, az inszem után mindig úgy éreztem, meg akart jönni, és rettentően hullámzott a hangulatom.
Pbj12!
Nekem is ő az orvosom. Inszem után én másnap jöttem dolgozni, de igyekeztem vigyázni magamra. A doki azt mondta, hogy vigyázzak a hasamra, ne sokat lépcsőzzek, de mindent ugyanúgy csináljak, mint előtte, dolgozni is lehet. A Kaáliban úgyis hagynak egy kicsit pihenni utána, és vigyáznak, hogy az első fél órád nyugis legyen. Mi aznap még lakást is néztünk, amire másnap le is tettük a foglalót. Igazság szerint teljesen megfeledkeztem a beavatkozásról. Ez is fontos.
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


Verona
A hangulat változásról annyit, hogy hol ideges vagyok, hol nem. Álltalában ekkor szoktam begörcsölni. Néha nyomást, és nagyon ritkán szurást érzek.Ülésnél mintha valami nyomna. Az is lehet, hogy még a sok hormon injekció miatt van ez. Én nem akarok semmit sem bebeszélni magamnak. És nem is igazán szeretnék vele foglalkozni, mert mi van ha csak beképzelem az egészet, vagy jól érzem, de utohatás vagy mi. Hát nem tudom.

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Kisegér!
Köszönöm a hivatkozást, megnyugtató, amit ott olvastam.
Veled mi újság???? A nagy önsajnálat közepette hajlamos az ember megfeledkezni a többiekről. Mennyit mocorog a baba? Ebben a szép időben mit csináltok? És a többiek???
Képzeljétek, a párom vett két könyvet hétvégén, utónévkönyv, külön fiú és lány. Ezen kívül megvette a "Mit eszik a baba?" című könyvet is, aminek persze még nem sok hasznát vesszük, de imád a témával foglalkozni, és a boltban elcsevegett a pénztárossal, hogy igen, első baba, meg minden. Nagyon élvezi, bár amíg nem látja, nem tudja hova tenni ezt az egészet... én sem. De örülünk nagyon.
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


VeronaKép
Tényleg Õ a Te orvosod is, de jóKép
neked hányadik inszem volt?
pbj12
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: